מה מיחד את ערן זהבי?

זהבי הוא לא שחקן מושלם, אך כן יודע לקחת אחריות כאשר הוא מפשל, יותר מזה אנחנו לא צריכים

אתמול מכבי שיחקו כל כך חלש, עד שאפילו לא הצלחנו לנצח את הירוקים מחיפה. ערן זהבי אתמול החריב כמעט כל התקפה שעברה דרכו במחצית השנייה, מה שתרם להעלמותו של דור מיכה בהתאמה. נוסא נפצע, וראינו עדי כמה הוא מיותר כאשר עם פציעתו גם מרכז השדה שלנו נעלם לחלוטין. במצב היחיד שפריצה יצר לזהבי בדקות האחרונות, זהבי השתחרר יפה ובעט רע, כאשר מיכה היה חופשי ומאושר לשמאלו מול השוער בלבד. בקיצור, לא משהו היה המשחק.

*

אך בעוד המשחק לא היה משהו, למדתי אתמול משהו חדש על ערן זהבי. לאחר המשחק בראיון לשירלי בר דיין, ערן זהבי היה כן לחלוטין, ונטל אחריות מלאה. הוא הודה שהצהוב שקיבל הוציא אותו מאיזון, מאחר ומדובר במשחק אחד פחות שישחק, מה שהלחיץ אותו לפצות על התפוקה שתחסר באותו משחק. זהבי מודה, שבדומה לרונאלדו ומסי למשל, ההישגים האישיים שלו כן משחקים תפקיד, וזה בסדר גמור. מה שיותר מצא חן בעיני היה כך שזהבי ביקש סליחה מהקבוצה על כך שחוסר הריכוז שלו פגע מאוד במשחק הקבוצה.

זה בדיוק מה שאני מצפה מהכוכב המוביל של הקבוצה שלי. אין לי ציפייה שיהיה מושלם, אין אחד כזה בכדורגל פרט למסי. אפילו מסי מדי פעם לוקח חופשים, כלומר אולי הייתי צריך לכתוב לא היה כזה פרט למייקל. אך יש לי ציפייה שכאשר הכוכב מאבד ריכוז, משחק רע, הוא ידע לקחת על עצמו את האחריות, ולא לחפש תירוצים ואשמים במצב. לא ראיתי הרבה שחקנים ישראלים כוכבים שעושים זאת (כלומר שרן עשה זאת, אבל הוא הכל חוץ מכוכב).

*

מכבי השנה משום מה משחקים יותר בפריילוף במשחקים שאין להם משמעות ממשית. למזלנו המשחק הבא באצטדיון על שם מזהם העיר יהיה משחק על הגביע, כך שהסיכוי הוא שעל אף שלא נשחק מול הירוקים מחיפה, עדין ננצח באצטדיון המקולל הזה. בכל מקרה, רואים שהתרבות במועדון מחלחלת עמוק לכולם, זה הכיוון הרצוי.

עזרו לנו לקיים את דהבאזר

ליגת שוקי ההון - 2014 שנה מיוחדת?
אחרי יובה, לפני יובה - שחר ברוקנר

189 Comments

אוראל בר דיין 5 במאי 2015

שירלי בר-דיין.

יניב פרנקו 5 במאי 2015

מיני אופירה.

גיל שלי 5 במאי 2015

תוקן. ואין בכתוב שום דבר כדי לאמר משהו טוב על הגברת עצמה

אוראל בר דיין 5 במאי 2015

זאת אחותי. אז אנסה להיות ענייני למרות שזה יהיה קשה.
1. אין לכם מושג מי היא, מה היא, מה היא עשתה או עברה בחיים.
2. מדהים ש"אנשי תקשורת" שכותבים באתר זניח מעבירים בכזו קלות ביקורת על מישהי שעבדה בקבוצת ידיעות, ועם וותק של מעל 10 שנים בערוץ הספורט.

גיל שלי 5 במאי 2015

אני לא איש תקשורת. גם לא כתבתי משהו רע עליה. כתבתי שאין בכתוב כדי להחמיא לה על הראיון. אגב, אין לי מושג למה אני אמור להתרגש מהנתונים שהבאת על הקריירה שלה. לצערי, התפקיד של שירלי בר דיין מתמצה בהבאת רכילות מחדר ההלבשה הצהוב, ופחות להתעסק בצד הטקטי, אם כך במה יניב טועה?

אוראל בר דיין 5 במאי 2015

אני חושב שאתה מבלבל בין התפקיד שלה כעיתונאית (אמורה להעביר דיווח עיתונאי, עושה את זה בצורה לא רעה ובוודאי לא רכילותית, מידיעה. אני אישית הייתי עד להמון מקרים בהם דבר מסויים יכול היה להיות מפורסם וזה לא נעששה רק כדי להיות זול/גס/רכילותי או צהוב) לבין תפקידם של אחרים כפרשנים (נניח, אורי קופר המצויין כדוגמא) – תחשבו על ההבדל בין כתב פוליטי כלשהו שמדווח מדיוני ועדות הכנסת/ישיבות סיעה לבין אמנון אברמוביץ שיושב באולפן ואמור להסיק ולפרשן את הסאבטקסט של הדברים.
לגבי מה שיניב כתב – כדי לענות על זה אני אצטרך לבצע כל מיני ניתוחי אופי על הגב' אופירה אסייג. לא מעוניין להכנס לזה (כי זה יגרור אותי למחוזות סקסיסטיים ולא ראויים). אני רק יכול לומר שיש הבדל משמעותי בין השתיים – בפלטפורמה (למרות שיש לי ביקורת על ערוץ הספורט, לא ניתן להששוות אותם לוואן), בדרך בו כל אחת מהן פילסה את דרכה (ודי לחכימא ברמיזא), השכלה (אקדמאית, מאוניברסיטת ת"א), יכולות עיתונאיות בסיסיות (נניח היכולת לנהל ריאיון באנגלית) וכו'.

אגב, מבחינתי, ההצלחה של אחותי כעיתונאית מקבלת ביטוי מוחלט כשמבינים עד כמה אבי נימני שונא אותה.

גיל שלי 5 במאי 2015

אני ממש לא התכוונתי לרמוז שאחותך התקדמה או מתנהגת בדרך של אופירה, אני כן מסכים עם מה שאני הבנתי מיניב, שהיא מתעסקת בצדדים הפחות מעניינים בספורט. אגב, לצערי הגדול, ערוץ 5 עושה כל הזמן צעדים גדולים כדי להיות זהים לוואן. אני מתרשם ששירלי בר דיין בהחלט עובדת קשה, ומנסה למצוא כמה שיותר חומרים על מכבי. העניין הוא שהיא מתעסקת יותר בצד של מה אמרו בחדר ההלבשה, מה ג'ורדי חושב על זה, מה הוא חושב על ההוא (בלי שג'ורדי אמר, אלא שמועות והערכות מקורבים), וזה בעיני לפחות חבל. היא יכולה לעסוק בצדדים הרבה יותר מעניינים, לפחות מהתרשמות שטחית שלי, היכולת קיימת. אני בהחלט מסכים איתך שבמידה ואבי נמני אכן שונא את שירלי בר דיין, זו מחמאה עיתונאית שווה ביותר, אחד הרעות החולות של ערוץ 5 הוא קיומו של האיש בערוץ, וקיומם של דומים לו

מאיר (חדש בשכונה) 5 במאי 2015

עתונאים שצמודים לקבוצה מסויימת נמצאים במעין סד מכיוון שהם תלויים בקבוצה לקבל ידיעות בלעדיות ותלוי באופיים, הם יכולים בקלות להפוך לשופר המועדון או לשנואים במועדון. נדמה לי שרפאל נאה לא יכול היה להחזיק מעמד כל כך הרבה שנים אם לא היה מקובל על הנהלת מכבי. לכן, עבודתה של שירלי בר דיין די קשה, ונדמה לי שהיא מאוד משתדלת לא להמציא מצד אחד ומצד שני לתת ערך מוסף כלשהו בלי להתכופף מול הקבוצה. קוראים לזה תלות. בכלל, בעידן של מסיבות עתונאים, איזה ערך מוסף יכול עיתונאי חדשות לתת היום…

יוספיהו 5 במאי 2015

אני מבין שזאת אחותך אז אנסה להיות עדין:

1. זה לא רלוונטי מבחינתי כצופה מה היא, מה היא עשתה או עברה בחיים – מאחר ומבחינתי אני בוחן כתב מבחינה מקצועית ולא על בסיס סיפור חיים אישי.

2. ככתבת, שירלי בר דיין מתמקדת ברכילויות ושאר עניינים. בכל פעם שהיא יושבת באיזה פאנל שאשכרה צריך לדבר בו על ספורט, אני עוד יותר לא מתרשם ממנה ככתבת.

3. אחותך לצערי שייכת לקבוצת כתבי ערוץ הספורט שמנסה להידמות לאתר של אופירה בכל מחיר. (בר דיין וגלדסטון הם ראש החץ מבחינתי).

אוראל בר דיין 5 במאי 2015

גיל ויוספיהו,
1. כל דיווח שקשור היום למכבי יהיה בבחינת "רכילות מחדר ההלבשה". מעשית, כיום אין שום דרך לקבל מידע כלשהו מהמועדון אלא באמצעות מסיבות עיתונאים שהמועדון עצמו מארגן או "מקורבים" (שכולנו יודעים שמדובר בשחקנים שמבקשים שלא יחשפו אותם בשמם. זו רכילות בדיוק כמו שדיווח פוליטי שמצטט מקורב לרוה"מ (שנשלח על ידי רוה"מ) יכונה על ידכם רכילות. ככה זה קורה, תמיד.
2. אני חושב שיש בעיה גדולה בפלטפורמה (ובמיוחד כשמדובר בתכניות כדורגל). אתה לא יכול לצאת אינטלגנט במיוחד כשאתה יושב בפאנל של יציע העיתונות. אפילו אפי לא מצליח.

יניב פרנקו 5 במאי 2015

אני לא עיתונאי ולא איש תקשורת.
ערוץ הספורט איבד מבחינתי הרבה מאוד אמינות וקרדיט בשנים האחרונות.
אני יודע שעובדים שם אנשים עם ותק של שנים רבות בתקשורת – אך מבחינתי כצופה זה לא רלוונטי.

גיל שלי 5 במאי 2015

אוראל – בארצות הברית לדוגמה, אם שחקן רוצה לכלכך על שחקן אחר, הוא יכול לעשות זאת רק תוך לקיחת אחריות על הדברים, כלומר בשמו, ולא תחת הכותרת מקורבים. אני בהחלט מבין ששירלי בר דיין נכנעת לסטנדרט שוואן הכתיבו, אך מה לעשות, זו כניעה לסטנדרט נמוך. בדיווח פוליטי בו מצוטט מקורב לראש הממשלה, יש תועלת דמוקרטית. בציטוט מקורבים לשחקנים אין שום תועלת, ולכן הסטנדרט בעולם הוא שבספורט אנשים נדרשים לדבר בשמם ולא באמצעות מקורבים. אתה צודק לגמרי שברגע שמשתתפים ביציע העיתונות, אין שום סיכוי לצאת מזה טוב

יניב פרנקו 5 במאי 2015

אצל אופירה למדתי לזהות עם השנים את האינטרס מאחוריי הידיעה – זה הפך להיות שקוף וברור לכל הדיוט.
בשלוש השנים האחרונות לכל פאנליסט בערוץ הספורט יש אג'נדה ברורה – זה ברור מה פרימו חושב ומה אוחנה חושב ומה הללי חושב.
הכתבים שמסקרים את הקבוצות יישרו קו לדעתי – המסרים שיוצאים מדפי המסרים עוברים כמעט אחד לאחד בתוספת החיבור הרגשי והאישי שמאוד בולט ועובר לצופה.
ביציע העיתונות זה מוקצן – אבל בחדשות הספורט זה קורה לא פחות, בתכנית הרדיו זה אפילו גרוע יותר.

אוראל בר דיין 5 במאי 2015

חברים, כל עוד הדיון ענייני – בכיף (אני מזרחי, ושירלי היא אחותי אז זה קשה אבל עדיין) אבל יש דברים שלא עושים ושכולנו רוצים שיהיו מחוץ לדיון – הדיון צריך להיות לגופו של עניין, לא משתמשים בדימויי שואה ולא מכנים אמא ואשה נשואה "אופירה". זה פשוט צורם…

thomas 5 במאי 2015

"לא משתמשים בדימויי שואה ולא מכנים אמא ואשה נשואה "אופירה"."
priceless!

גיל שלי 5 במאי 2015

+1

MOBY 5 במאי 2015

+1

רועי מ 5 במאי 2015

אין לי מה להוסיף על התגובה הזאת

עדי אבני 5 במאי 2015

+1

יניב פרנקו 5 במאי 2015

היי אוראל – אני מאוד מכבד את רמת ההתנסחות שלך פה (מבין מאוד את הרגישות) אם נפגעת ממני אנא קבל את התנצלותי.

אוראל בר דיין 5 במאי 2015

יניב
אז אני מתנצל שקראתי לאתר זניח.

גיל שלי 5 במאי 2015

אין סיבה, אנחנו בהחלט זניחים וחיים עם זה בשלום. מה שכן, נעלבתי שלא הזמנת גם אותי לקידוש :-)

מעיין אוהד מכבי 5 במאי 2015

אוראל – קודם כל סחטיין על האומץ ועל הנכונות לפתוח את זה.

אחת הביקורות המרכזיות שיש לי על עיתונאים שמתמקדים בדיווחים (וכן, מרביתם בחזקת רכילויות) היא רמת ההכנה והשאלות בראיונות ובמסיבות עיתונאים.

אחותך מוכשרת ומשכילה ועובדת חרוצה, זה בסדר גמור וטוב שכך (האמת שאין לי גם בעיה איתה, בניגוד לכתבים רבים ואחרים שמסקרים את מכבי).
עם זאת, רמת השאלות בראיונות ובמסיבות עיתונאים היא ברוב המוחץ של המקרים בנאלית על גבול החובבנית. אין שאלות נוקבות, אין שאלות מעמיקות, אין שאלות מאתגרות או שאלות שמעודדות שיח. נכון, בקרית שלום הציבו "חומות" מפני התקשורת, אבל בהזדמנויות הלא מעטות שיש לתקשורת לפרוץ את החומות האלה, מנסים לפרוץ אותן עם שאלות צהובות או לא רלוונטיות.

נכון, אחותך אינה פרשנית, אבל זה לא סותר את זה שהיא יכולה וצריכה לשאול שאלות על דברים שהם מעבר לביקורות הרדודות של הפאנליסטים ביציע העיתונות, ומעבר לרחשים ביציע, ומעבר ליחסים כאלה או אחרים.

מעיין אוהד מכבי 5 במאי 2015

אגב, שלא יובן אחרת – אני מעדיף את הסיקור של אחותך על פני הסיקור של יניב טוכמן (אחת האכזבות הגדולות שלי מוואלה!ספורט זה שבחרו דווקא בו כמחליף של רענן ברנוסקי בסיקור הקבוצה), פשכצקי, תומר לוי, צנציפר ועוד רבים ולא ממש טובים.
ניכר שהיא מנסה לעשות את עבודתה נאמנה, אבל אפשר וצריך לעשות את זה יותר טוב.

אורליוס 6 במאי 2015

סחטיין אוראל, כנראה שזה רץ במשפחה :)

נולי 5 במאי 2015

שירלי בר דיין בסדר גמור. עיתונאית הרבה יותר רצינית ועניינית מפשכצקי ודומיו ומנסה כמיטב יכולתה להתחמק מהצהבת (וזה לא תמיד אפשרי). ביציע העיתונות שירלי בר דיין זוהרת מעל לערימת הגברים המתלהמים והשוביניסטים שמקיפים אותה. לטעמי חבל שהיא לא משתתפת ביותר פאנלים של היציע.

דיזידין 6 במאי 2015

בהחלט. אני מאוד מחבב אותה.
וגם אח שלה נשמע תותח.

עידן. 5 במאי 2015

מייקל סיים את הקרייה עם קצת פחות מחמישים אחוז מהשדה, כלומר על כל זריקה שקלע הוא החטיא אחת (ועוד קצת). רוצה לומר, אין דבר כזה מושלם.

תומר (הוותיק) 5 במאי 2015

זה כדי שיהיה פייר

כסיפוביץ 5 במאי 2015

1. זהבי הוא באמת מייצג משהו קצת יותר אינטליגנטי ונעים כאייקון תרבותי לעומת הממוצע ששירלי בר-דיין וחבריה מביאים לנו אל המסך.
2. בגלל שכבר נוצר כאן עניין סביב נציגי התקשורת אז אתמוך בגיל ויוספיהו

לצערנו היום גם אחת כמו שירלי בר דיין, שעושה רושם שהיא מבינה דבר אחד או שניים, נופלת לאג'נדה הרכילותית והריקנית של קברניטי תקשורת הספורט.
אני בטוח שאופירה אסייג היא דוגמא מצוינת בקורסי התקשורת להצלחה.

אדם 5 במאי 2015

לא חושב שהייתי משתמש במילה נעים (או אינטילגנטי, אבל זה פחות ברור) לתאר את ערן זהבי.

כסיפוביץ 5 במאי 2015

הכל יחסי ידידי, הכל יחסי

אדם 5 במאי 2015

מצטער, אני גם לא מסכים שזה באופן יחסי. כשהוא מרגיש שפוגעים בו הוא בדיוק כמו כולם בכדורגל רק עם מניירות של כוכב.
מעבר לכך שזה הבנאדם הראשון שיצא משער 5 ומישהו קרא לו נעים :)

בלאנקו 5 במאי 2015

אני מבין שאני די לבד בעמדה שאני מעדיף את הסיקור של תומר לוי ושירלי בר-דיין על הקבוצות שלהם, לעומת הסיקור המקביל בכל הערוצים/עיתונים/אתרים למיניהם…

לתחושתי, המגיבים פה קצת מפילים על שירלי בר-דיין את הגועל והאכזבה העצומה שלהם מהערוץ שנותן במה חופשית לאנשים אינטרסנטיים/עילגים/חסרי מושג/כל התשובות נכונות כמו זוהר, שרף, אוחנה, נמני, הללי, שטראובר וכו'

אוראל בר דיין 5 במאי 2015

די לבד**

**למעט בני משפחה עצבניים.

בלאנקו 5 במאי 2015

ועוד הערה, אם כבר יש לי ביקורת על שירלי בר-דיין זה שנדמה שהיא ממש אוהבת את המסוקרים שלה ומתקשה להעביר עליהם ביקורת (בין היתר, כי היא כמעט לא נחשפת לחומרים שליליים).

ובדיוק בהקשר הזה אני גם מעריך אותה, כי היא בד"כ לא נגררת לזוהמה של שרף/קופמן/פרימו וגם כשנכנסים בלי הפסקה וסיבה בפאקו היא מספיק הוגנת כדי לא להתלהם ולהביע את דעתה בנושא.

היא גם מודה הרבה פעמים שהיא לא יודעת, ולא מחרטטת בביטחון מלא כמו צנציפר לדוגמא.

בקיצור, לדעתי היא בסדר גמור.

גיל שלי 5 במאי 2015

באמת אשמח לדעת איפה תקפתי אותה? גם אני חושב שלאהוב את מושא הסיקור שלך זה יתרון

בלייק 5 במאי 2015

לא לבד.
אני איתך (ועם המשפחה…). ברור שלא לכל דיוחח שלה יש ערך עיתונאי משמעותי. בכל זאת, יש לעולם הספורט (כמו כנראה לכל עולם תוכן) גם צדדים קלילים יותר, וברור שלא כל צרכן ספורט מחפש בדיוק את אותם הדברים מהמסקרים וממושאי הסיקור.
נכתבה כאן ביקורת על שירלי בר דיין, שכאילו מתעלמת מכך שהיא שכירה ועובדת תחת עורך (עורכים שונים בפלטפורמות ובתוכניות שונות) וכמובן תחת הגג של הערוץ.
שמעתי אותה (בר דיין) בלא מעט דיונים טלויזיונים ורדיופונים בהם היא לא הסכימה להיגרר לדיווחי סרק על משאלות לב כאלה ואחרות של שאר חברי הפאנל. במקרים רבים, היא אפילו עמדה תחת לחצים גדולים של פאנליסטים (אפשר גם לציין שהפאנלים האלה הם רובם ככולם גבריים ושוביניסטים). אפילו במקרים שצנציפרים או הללים מתעקשים על איזה שקר כלשהו, היא מתעקשת שמה שהיא לא יודעת בודאות, היא לא רוצה להגיד.
יש לי הרבה ביקורת על עיתונות הספורט ועיתונאי הספורט, אבל דווקא שירלי בר דיין מייצגת פן קצת אחר, ולא הייתי מפיל עליה את כל תחלואי התקשורת, אפילו שהמקור לחלקם נמצא במקום העבודה שלה.

אוראל בר דיין 5 במאי 2015

מתי אתה בא לקידוש?

תומר (הוותיק) 5 במאי 2015

לייק

בלייק 5 במאי 2015

תתנו לי לברך אם אני אוסיף גם שאני זוכר שתמיד נהנתי לקרוא את הכתבות שלה במדור הספורט במקומון "תל אביב" ?

אוראל בר דיין 5 במאי 2015

הגזמת. אתה רוצה שאבא שלי ייעלב?

אורן 5 במאי 2015

אוראל,
א.סחטיין עליך-אתה מרגש ברמות
ב.אחותך לפעמים מעצבנת אדומים כמוני בטיפול העדין שלה למכבי(לפעמים היא נשמעת כמו דוברת המועדון) ,אם כי אני יודע שצהוביםרבים רואים זאת הפוך ממני-מה שעומד לזכותה.
ג.עדיין אי אפשר להשוות אותה לאופירה ולרבים אחרים מערוץ הספורט.
סך הכל היא בסדר.ואם היא אחותך-אז יש לה עוד נקודות זכות.

אוראל בר דיין 5 במאי 2015

אני חושב שיש הבדל משמעותי באופי הסיקור שלה את הקבוצה והוא נובע מאופי המועדון נכון לתקופה מסויימת.
היו שנים שהיה קל מאוד לסקר את מכבי – בעבר הסיקור היה הרבה יותר "עוקצני" / "נשכני" כי באמת המועדון הזה התנהל בצמורה מחפירה, תמיד היה מי שיתנדב להוציא דברים החוצה ובעיקר היו מספיק "סיפורים".
בשנים האחרונות המועדון הזה באמת מנוהל ומתנהל ברמה הגבוהה ביותר ומטבע הדברים הסיקור יהיה יותר אדיב (ובטח יותר קשה למצוא סיפורים יותר מידי "עסיסיים").

אגב – האמור אינו מידיעה אלא מתחושה אישית שלי.

תני 5 במאי 2015

+1

אבי ערך מוסף 5 במאי 2015

אוי תומר לוי…יש לי בחילה..עיתונאי החצר של יניב קטן.
לא אשכח את לו את ההשתלחויות בראובן עטר מהרגע בו התחיל לייבש את קטן בספסל. וזה הצליח לו.

גיסנו 5 במאי 2015

הדיסוננס בין חצי השעה הראשונה לשאר המשחק היה עצום.
בחצי השעה הראשונה זה פשוט לא היה כוחות. חד צדדי כמעט כמו הדרבי שהצליח להגיע לסיומו אם לא יותר.
חיפה עברה את החצי פעם ראשונה בדקה ה 16.
אפילו שרן היה גרוע, וזה באמת אומר הכל.

לגבי שירלי בר דיין – לא יודע מי ראה חדשות הספורט בשידור ישיר. הייתי אצל חבר שהעביר לספורט5 באוטומט בסוף המשחק.
בראיון עם פאקו אחרי המשחק הוא דבר ראשון איחל מזל טוב לטל בן חיים להולדת הבן.
פאקו אמר משהו בסגנון "Tal Ben Haim couldn;t play so he didn't give assists and didn't score"
שירלי בר דיין בתגובה: "But he scored 9 months ago"

סחבק 5 במאי 2015

אם אכן כך אמרה – שאפו.
אם היינו שומעים איזה פרשן אמריקאי אומר את זה היינו עפים מהשנינות ושואלים למה בארץ אין אנשים שלוקחים את העבודה שלהם בקלילות המתחייבת מעצם היותה עוסקת בסיקור אירוע ספורטיבי, ולא חיים או מוות.

D! פה ועכשיו 5 במאי 2015

מצטרף.

דור 5 במאי 2015

זה לא מה שפאקו אמר.. הוא התכוון שבן חיים 'זכה בנקודה' (בתרגום חופשי רלוונטי) בעצם הולדת הילד, ושירלי תיקנה אותו במקום עם הערה שנונה. החלק הפחות טוב בראיון (מבחינת המראיינת) היה שפאקו חשף בפניה באופן די נדיר את הלבטים שהיו לו בראש, דיבר על שינוי המערך ועל הדברים הספציפיים שלא עבדו (כל זה קרה כמובן בשל כך שפאקו היה ממש שמח מהתוצאה שהושגה). לצערי, בתרגום של שירלי לא היה כל יחס לחלק הטקטי והיא התמקדה בקלישאות החלולות שהיא חילצה ממנו בסוף הראיון (האליפות לא גמורה בלה בלה, יש לנו סיכוי לעשות היסטוריה בלה בלה).

גיסנו 6 במאי 2015

יש מצב שלא זכרתי במדויק, לרוב אני מסנן ראיונות אחרי משחק (בד״כ פשוט לא רואה) ואת חדשות הספורט (אין לי טלויזיה) אבל המשפט הזה פשוט תפס לי את האוזן…

ניר 5 במאי 2015

יש עוד דבר שמבדיל את ערן זהבי, העובדה שהוא מסוגל בגלל שהוא עצבני לגעת ביד בכדור כמו בשכונה ולא לקבל כרטיס צהוב שני. הוא צבר את זה ביושר, בזכות יכולת אדירה ולכן סולחים לא פה ושם, ולכן אני לא רוצה לחוות דעה אם זה שלילי או לא כי זה בסך הכל מגיע לו – אבל זו עובדה.

איתי 5 במאי 2015

איך בדיוק הוא הרוויח את זה? כי הוא שחקן טוב?
פאולו מלדיני זה שחקן שאתה יכול להגיד עליו שהרוויח את זה, או קלוזה לדוגמא.
אתה סתם סוגד לכוח

ניר 5 במאי 2015

אני בכלל אוהד מכבי חיפה כך שאין לי שום דבר שאני סוגד לו בערן זהבי. האיש נותן עונה מדהימה והשופטים נותנים לו רספקט, אולי מוגזם.

יוספיהו 5 במאי 2015

איתי , אל תיתמם.

אפשר לא לאהוב את זהבי, אבל זה ברור שכבר מלא זמן (עד זהבי) לא היה שחקן שהדומיננטיות השפיעה על הליגה שלנו בצורה כ"כ קיצונית.

כן, בליגה שלנו זהבי הוא "סופרסטאר", והוא הרוויח את זה ביושר בעזרת הישגים אישיים וקבוצתיים.
. וסופרסטארים מקבלים יחס אחר מהשופטים בכל מקום בעולם ובכל ענף ספורט.

אדם 5 במאי 2015

זה לא אומר שזה בסדר או לגיטימי.

יוספיהו 5 במאי 2015

מי אמר שזה בסדר או לגיטימי?

IT IS WHAT IT IS , בכל ליגה בעולם.

הכוונה היא שזהבי צבר ביושר את מעמד הסופרסטאר.

האם מעמד זה אמור להקנות יחס שונה מהשופטים? זה דיון אחר לחלוטין, וברור מבחינתי שהתשובה היא "לא".

אדם 5 במאי 2015

אם כך אנחנו מסכימים

בלייק 5 במאי 2015

אני יודע שזה לא משנה לדיון כאן, אבל אולי כדאי גם להזכיר שזהבי לא קיבל שום פריווילגיה והשופט לקח החלאטה נכונה?
just saying….

ערן (המקורי) 5 במאי 2015

עזוב, למה לבלבל אותנו עם עובדות, עם תקנון, עם חוקת שיפוט. מגיע לזהבי אדום, וזהו. כמו במקרה פואד.

מאיר (חדש בשכונה) 5 במאי 2015

יותר מזה, הצהוב שכן קיבל ממש לא צהוב. בקושי עבירה. הפריבילגיה האמיתית שניתנת לו אולי יותר מאחרים זה שמידי פעם, אחרי מגע עם היריב, הוא עוצר ועושה תנועה שנתפס ועל זה הוא מקבל עבירה לטובתו, יותר מאחרים. אתמול זה לא קרה, היה נדמה שאדלר בא להוכיח שהוא לא מפחד ממכבי והשיפוט שלו הכעיס.

אורליוס 6 במאי 2015

חברים, מאז המשחק הופיע כמעט בכל אתר בחינה שיפוטית של הנגיעה ביד, כולל ציטוטים מהחוקה, לא היה צורך בצהוב שני.
אני מקווה שהשופט נמנע מהצהוב מתוך הכרות עם החוק, ולא ריספקט כזה או אחר לשחקן….

רומן 5 במאי 2015

מה שמייחד את זהבי זה בעיטה מצוינת מהמקום, ויכולת נהדרת למצוא שטחים מתים ולהשתחל אליהם. יש לו חוש התמצאות מצוין והוא קורא טוב את המשחק.
הבעיה שלו שהוא לא מספיק חזק ולא מספיק מהיר בשביל להצליח ברמות הגבוהות באמת.
זה מספיק לביצה שלנו אבל באירופה הוא שחקן פחות מזניח.

גיסנו 5 במאי 2015

אבל הוא יותר חזק מרפאלוב של חיפה

רומן 5 במאי 2015

אתה חי בסרט.
רפאלוב יותר מהיר ויותר חזק ולכן הוא מככב בקבוצה אירופאית מכובדת, בזמן שהכוכב השמנמן מלהטט פה בביצה.

גיסנו 5 במאי 2015

ברית המועצות ומכבי חיפה הן הצדק!

גיל שלי 5 במאי 2015

אתה חי בסרט שרוסיה היא מעצמה כלכלית

עומר 5 במאי 2015

היידה רומן!

Srtest 6 במאי 2015

ניתוח מעניין וטוב לקרוא ניתוח מעמיק שלא מסתפק ב"הוא טוב הוא לא טוב הוא יותר טוב הוא פחות טוב". אני חושב שאתה טועה, ושאי הצלחה בליגה האיטלקית והצלחה כבירה בישראלית לא אומר מה שאתה חושב שזה אומר. יכול בהחלט להיות שהאיטלקים פספסו אותו והוא אותם, כי לפעמים הסוגיה היא של אי-התאמה. לכן היציאה לאירופה לעיתים קרובות מתמצה בהתמצאות בליגה שמתאימה לתכונות של שחקן בהנחה שלא מדובר בברקוביץ' או רביבו ואפילו אם כן משום שהליגות יותר קרובות היום בסגנון בגלל הליגיונריות. זהבי שחקן שיכול להצליח וראינו שבנבחרת הוא פשוט לא רגיל להעמיד את יכולותיו המיוחדות במבחן פיסי וטקטי עקבי כפי שקיים באירופה כדי שהיכולות האלה יהיו באמת מסוכנות בזמן אמת מול יריבות רציניות ששוב ושוב יציבו מולו שומרים אתלטים שלא עוצרים כשהוא עובר אותם ונשארים איתו. העניין הפיסי אינו טמון בו אלא בכך שמכבי (השם יצילני) מתנהלת נכון ויש לה כסף כדי לגבות את ההתנהלות ומשיגה את הישראלים היותר טובים. מה שגוטמן לדוג' בנבחרת לא עשה.

עידוקוליס ליפשיץ 5 במאי 2015

אם יש משהו שמבדל את ערן זהבי זה שהוא הבקיע הרבה שערים העונה ותו לא.
ההתנהגות שלו מחוץ למגרש, וגם על המגרש, היא לא תמיד הכי בוגרת. הוא בטח לא אביר אציל כמו שאתה מנסה לצייר אותו, בטח שלא יותר מהרבה שחקנים אחרים בליגה הזאת.

באותה המידה אפשר למתג אותו בקלות כשחקן שנטפל לשופטים, מניף ידיים (תוציא לו צהוב!) ובוכה על החלטות שיפוט.

יואב 5 במאי 2015

אני חושב שקרוב לשישים שערים בשתי עונות-די מבדל אותו מתשעים וחמש אחוז מהשחקנים ששיחקו בליגה הזאת מהיום שהיא הוקמה.

גיסנו 5 במאי 2015

וכידוע להבקיע שתי עונות ברצף מעל 25 שערים בליגה הישראלית זה קלי קלות, לראיה הרשימה העמוסה של שחקנים שעשו את זה

יואב 5 במאי 2015

גיסנו,
עוד עשיתי לו הנחה.
בשנתיים וחצי ובכל המפעלים, אני מעריך שהוא באיזור השמונים פלוס.

עידוקוליס ליפשיץ 5 במאי 2015

שוב מסכים. מבחינת כיבוש שערים, הוא באמת יוצא דופן.

מבחינת התנהגות אין בו כלום מרשים במיוחד.

יוספיהו 5 במאי 2015

רק השערים מייחדים אותו?

ומה מבחינת תנועה על המגרש?
עקביות(מילה גסה במחוזות הכדורגלן הישראלי)?
היכולת להוביל את הקבוצה הטובה בישראל לאורך שנים?
היכולת להתעלות במשחקים מכריעים?

זה באמת לא משהו יוצא דופן…

רומן 5 במאי 2015

תפסיק לגנוב דעת.
פנדלים גם אבא שלי בן 60 לעולם לא מחטיא.
תספור גולים.

יואב 5 במאי 2015

מחולל ההודעות של חיפה/דינמו קייב לא היה עושה פארודיה טובה ממך.

יוספיהו 5 במאי 2015

אם יש משהו שמבדל את מכבי ת"א של ה3 שנים האחרונות, זה שהיא דורסת את הליגה וצוברת הכי הרבה נקודות – ותו לא.

יעקב נקש 6 במאי 2015

אתה קורא לעונה הזאת דריסה של הליגה? אז זהו, שלא…

7even 5 במאי 2015

ערן זהבי באמת שחקן שחקן.
רק מה? הליגה בישראל כ"כ חלשה בשנים האחרונות. באמת חלשה.
הוא חתיכת שחקן ומתעלה בחמש רמות מעל הביוב שיש כאן. המשחקים כאן קשים לצפייה.
נראה אותו במקום אחר…בינתיים הוא לא הוכיח שהוא יכול לעשות משהו יוצא דופן בכדורגל.
כלומר – להצליח בעקביות מעבר לים.

מעבר לכך, כאדם, הוא ברמה רדודה.

גיסנו 5 במאי 2015

רק תגיד לי באיזה עונה ב 20 השנים האחרונות לא התלוננו שהליגה כ"כ חלשה?

Devito 5 במאי 2015

הליגה לא חלשה, מכבי ברמה מעל הליגה וזהבי שתי רמות מעל כולם

כסיפוביץ 5 במאי 2015

מעולה!
כמה צחקתי :-)

7even 5 במאי 2015

תראה משחקים בליגה ותבין

גיסנו 5 במאי 2015

אין ספק שאנחנו לא הפרמייר ליג.
אבל זה לא שונה בהרבה מהמצב ומהביקורות שנשמעו כל עונה ונגד כמעט כל אלופה ב 20 השנים האחרונות.

רומן 5 במאי 2015

מאז שרוסיה חזרה להיות מעצמה כלכלית אין בישראל ליגה.
היו 2 קבוצות ענקיות, הפועל של קשטן ו חיפה של יעקובו, פראליה, ז'וטא ורוסו.
מכבי ת"א? בדיחה להזכיר אותם באותה נשימה.

מריבור, חחחחחחח

Srtest 5 במאי 2015

כן כי מסי מוכן לשחק באגף או שיוציאו אותו כי המאמן רואה לטווח ארוך ובשביל כל זה הוא ממש סופר את המאמן. שמעת פעם משהו מזהבי בעניין כזה?

בלייק 5 במאי 2015

למה אתה חושב שהוא ברמה רדודה כאדם?
לגבי ההצלחה המקצועית מעבר לים, אני מסכים שאם זה המדד היחיד לרמה אז הוא לא ברמה (יש לו הצלחות נקודתיות עם הפועל ומכבי באירופה), אבל זה גם אומר שאלון מזרחי, יוסי אבוקסיס, עטר ונמני למשל שחקנים חלשים. שלא לדבר על אגדות היסטוריות כמו חודורוב או גלזר.
ואם זה המדד היחיד אז איך שחקן ברמה גבוהה כמו עדן בן בסט, ששיחק והבקיע בקביעות בצרפת, במיוחד בשתי העונות האחרונות שלו, נראה כל כך רע בליגה הכל כך חלשה הזאת? לפי ההיגיון שלך שחקן כמו שכטר ששיחק בקביעות בצרפת אמור להיות כוכב ועטר שלא שיחק בכלל באירופה אמור להיות ברמה נמוכה יותר. בפועל אנחנו רואים שזה הפוך.
אולי יש עוד מאפיינים שיכולים להסביר הצלחה בליגה כאן (מעבר לרמת הליגה)? אולי הצלחה עקבית בחו"ל היא לא המדד היחיד?

7even 5 במאי 2015

עדן בן בסט הצליח? אה?

אתה רושם דברים שלא אמרתי
שים לב שאמרתי להצליח ולשמור על עקביות, לא לשחק פה ושם.
וכל אלו שמנית, אם הם לא שיחקו מעבר לים זה לא אומר שהם חלשים, זה אומר שהם שחקנים מצויינים לכאן. לישראל. כמו זהבי.

ו

בלייק 5 במאי 2015

ברור שאני רושם דברים שלא אמרת, מה הטעם לחזור על מה שאתה כבר כתבת?
(לא מתכוון שאין בדברים טעם, אלא בלחזור שוב על אותה תגובה)
לגבי בן בסט – כן, הוא שיחק בקביעות (כמובן שיש תקופות שיותר ויש שפחות) ואפילו הבקיע לא מעט. אני לא טוען שהוא היה הצלחה גדולה, אלא שההצלחה היחסית שלו בליגה הצרפתית אמורה להיות שווה לכוכב על בליגה שלנו, יותר מזהבי. זה לא קורה. אולי מחוסר התאמה, אולי עניינים מנטליים, שימוש לא נכון של המאמן בכישוריו, אולי משהו אחר. זה לא חשוב לדיון, זה בעיקר ממחיש שלא רק רמת הליגה קובעת את רמת השחקן. וכמובן, הצלחה בליגה אחת, חזקה ככל שתהיה, לא מבטיחה הצלחה בליגה אחרת וחלשה.
קח את בודירוגה כדוגמה. יש שחקנים אירופאיים שלא היו ראויים לצחצח לו את הנעליים, אבל קיבלו חוזה ב- nba ואפילו שיחקו בקביעות (אודריך למשל). הוא בחר לא לצאת ל- nba. זה אומר שהוא שחקן פחות טוב מהם???

גיסנו 5 במאי 2015

עדן בן בסט בברסט ובחצי העונה הראשונה בטולוז היה הצלחה. 13 שערים בליגה הצרפתית כשרובם באים מקבוצת תחתית שלא כובשת הרבה זה מספרים מכובדים מאוד. העונה השלישית הייתה פחות מוצלחת גם בגלל פציעות חוזרות.
אפשר לחשוב שכל יומיים יוצא מישראל שחקן מוביל בריאל מדריד כדי שנוכל לזלזל גם במספרים כאלה.

Srtest 5 במאי 2015

שירלי בר-דיין מצוינת, נקודת אור ביציע העיתונות ומביאה עמדות שאפשר לראות שהושקעה בהן מחשבה ויש בהן אלמנטים מעניינים ושונים. זאת אומרת אם אלי אוחנה יואיל בטובו לתת לה להשחיל מילה אני בטוח שזה מה שיקרה תמיד…

אדם 5 במאי 2015

הדיון על שירלי בר דיין מאוד מפתיע אותי. לא ידעתי שיש עדיין כל כך הרבה אנשים שרואים תוכניות של ערוץ הספורט ומקשיבים למלל. בלי להביע דיעה אישית עליה רק אומר שברגע שאתה נמצא במקום מצחין, חלק מהצחנה נדבק גם אליך, בין אם בצדק או לאו. כל מי שבוחר לעבוד בערוצים האלו וליישר איתם קו מודע בדיוק לנקודה הזו ולא באמת יכול להתלונן עליה.

אוראל בר דיין 5 במאי 2015

כל מי שעובד במשרד עו"ד שמייצג פושעים/מזהמים/טייקונים חסרי מצפון לא ייחשב לעולם לאדם מוסרי?
כל מי שגר מעבר לקו הירוק הוא פושע?
כל מי שגר במדינת ישראל לא יכול להיות ליברל (כי יש כאלה שחושבים שאנחנו מדינת אפרטהייד)?

אדם 5 במאי 2015

בקשר לדוגמא הראשונה לא אגיב כי יש לי דיעה מוצקה על זה אבל אין לי חשק להיכנס לזה.
לא כל מי שגר מעבר לקו הירוק הוא פושע מכיוון שהמדינה עודדה רבים מהם לגור שם ואף נתנה לכך אישור. כל מי שגר במאחז לא חוקי הוא פושע.
לא מבין בכלל את הקשר לדוגמא השלישית.

אבל מעבר לכך, לא אמרתי שהיא לא הדברים האלו, אמרתי שדי ברור שהיא תפגע מהרפש שיש מסביב, בין שבצדק או שלא. להבדיל ממדינת ישראל והשטחים, ערוץ הספורט ותקשורת הספורט היא מספר מצומצם מאוד של אנשים שרובם עוסקים ברפש. שים לב שהאנשים שאתה מעריך בתקשורת הזו לא לוקחים חלק בוואן או ערוץ הספורט.

אוראל בר דיין 5 במאי 2015

גם בערוץ הספורט יש מספיק אנשים שראויים להערכה.
יונתן כהן.
עמיחי שפיגלר.
חלק ניכר מפאנל ליגת האלופות (למעט איציק זוהר / בוני שלא לטעמי).
חלק ניכר מדסק הכדורסל.
מלא כתבים צעירים מוכשרים.
בוקר ספורט (כשאישתי לא מעבירה לי לגיא ואורלי. בעעע.).
מגרש פתוח.

אדם 5 במאי 2015

אני לא מנסה לטעון שאין אנשים שראויים להערכה אני רק אומר שכל אלו גם מקבלים נתזים מהרפש. בטח אנשי אולפן ליגת האלופות ואנשי הכדורסל. גם יונתן ועמיחי קבילו את שלהם. את שתי התוכניות האחרות אני לא מכיר כי הפסקתי לצרוך את הערוץ הזה (בדיוק כמו שאני לא צורך את וואן או טמקא).
אם זה לא היה ברור, לא טענתי לרגע שאין אנשים מוכשרים או ראויים לציון רק טענתי שכל עוד הם מעורבבים ברפש (ולהופיע ביציע זה הכי להיכנס לקרב בוץ בלבוש מינימלי) אין מה לעשות, הם יספגו ביקורת. וזה צפוי ולא יכול להיות אחרת ולכן הם לא באמת יכולים להתלונן על זה.

כסיפוביץ 5 במאי 2015

אוראל
כל השמות שהזכרת בשלב זה או אחר שכחו מהמקצוע שלהם ועברו למלחמה האין סופית על הרייטינג מול אופירע, ספורט 1- וכדומה.
כולם.

אם ננסה לדייק יש כתבים, יש מגישים, יש פרשנים.
בזמן שכל אחד צריך להיות סופר מקצועי בתחומו, בכל הערוצים ללא יוצא מן הכלל, כל אחד חושב שהוא הכל.

שירלי היא נקודת אור בין כל הפשחצקים. אך עדין לאחר שנים של דבקות הערוץ בבינוניות שלו, זה מחלחל.

אורן 5 במאי 2015

עמיחי שפיגלר הוא זוועה מהלכת.
היבריס זה השם השני שלו ולא האמנתי שאני אתגעגע לארבל(לפחות הוא יודע לקחת דברים בפרופורציות הראויות)

ROKO 6 במאי 2015

סופסוף מישהו אומר את זה. לא מבין איך יכול להיות שאנחנו שני היחידים שחושבים ככה?
אני מאשים מאוד גם את האמריקניזציה של השפה העברית נקרא לזה. שבה אין שום מהלך שהוא פחות ממדהים, שום הצלה שהיא פחות מאדירה, כל מסירה היא גאונית ושתי דקות סבירות של כדורגל הופכות את זה למחצית גדולה של כדורגל.
ובאופן כללי הכל מדהים כזה..

אריק 5 במאי 2015

אוראל, תיכנס לאתר של ערוץ הספורט ותראה כמה דמיון יש בו לאתר וואן. וזה הולך ומחמיר עם הזמן. ייתכן ושירלי היא אחלה בחורה ועיתונאית מצוינת. זה לא בא לידי ביטוי בכתבות שלה, בעיקר בכתיבה שנוטה באופן מובהק להיות רכילותית מהסוג הכי נמוך.
אין לי כאן כוונה לפגוע.

בלאנקו 5 במאי 2015

אדם, אז בעצם אתה מצפה מאדם ראוי שמעוניין (ויודע) להיות כתב ספורט להתמקד רק בלכתוב טורים בדה-באזר/נבדל/העין השביעית?

גיל שלי 5 במאי 2015

מסכים, למעשה כמעט בכל מקום שבו משלמים על עבודת סיקור הספורט, מצפים להתעסקות בשולי, זה המצב וזה לא אשמת שירלי בר דיין.

אוראל בר דיין 5 במאי 2015

אני לא חושב שזה קורה רק בספורט.
זה קורה בכל מקום.
בן כספית כותב טור בשבת ואחרי יומיים איווט מפזר את מה שנכתב בטור נקודה אחר נקודה. למה זה ככה? כי בן כספית הוא כתב חצר של איווט.
או כל ה"פורנוגרפיה של אבל" שיש בכל קטסטרופה שמסוקרת (ע"ע "תמונות ראשונות של חילוץ הגופה של …").

נלך לתחום שקרוב לליבך – האם יש ספק שמוספים כלכליים מסויימים מפרגנים לגורמים מסויימים בעוד אחרים קוטלים את אותם גורמים בדיוק – למשל, הסיקור של ענבל אור וההבדל בין מוספי הכלכלה שמסקרים אותה.

גיל שלי 5 במאי 2015

אתה צודק לחלוטין, בישראל כנראה זו הנורמה, וזה נובע מחולשה אדירה של העיתונות. העיתונות הישראלית מאוד מושפעת ממי שמשלמים, בלי איש יחסי ציבור, מאוד קשה להכניס ידיעות לעיתונים, ועוד יותר קשה לזכות לסיקור. אין לי ויכוח איתך כלל, האכזבה שלי היא שבספורט אין אינטרס כלכלי אמיתי לבעלי הערוץ להיות כה נמוכים, זה נעשה מתוך שטחיות ולא מתוך רצון לקדם כלכלית את אבי נמני למשל, כדי שהוא ישלם יותר לערוץ

אורליוס 6 במאי 2015

נקודה יפה גיל, אבל מעבר למטרות הכספיות יש פה עיניין של אופי ישראלי:
1. להיות מס' אחד בתחומך (רייטינג).
2. לנצל את הקומבינה עד תום.
שתי הנקודות האלו בקלות גורמות לאנשים איכותיים לוותר על העקרונות המנחים אותם….

אדם 5 במאי 2015

לא, שיעשה מה שהוא רוצה רק שיהיה מודע להשלכות. אתה לא יכול להופיע ביציע ולצפות שיחשבו שאתה שונה.

שלו 5 במאי 2015

אני זוכר ב 77 הייתה ליגה חזקה
מכבי לקחו דאבל מול הגנת ברזל בהנהגת מוצי ליאון.
מאז שממה.

כסיפוביץ 5 במאי 2015

הלו שלו..
שכחת כמה שנים בין 83- 90
רק אז הכדורגל הגיע גם אלינו שם בצפון

שלו 5 במאי 2015

לא זכורה לי אלופה אחרת מהצפון, סליחה, רמת אביב.

משה ו 5 במאי 2015

מסכים. מכבי ת"א גם הפסידה פעמיים באותה עונה לחבורתו של מוצי ליאון:
0-1 בקופסה (אלברט לוי), ו- 0-2 בבלומפילד (אוננה שניהם).

רועי מ 5 במאי 2015

משום מה יםו נהגנה לנצח את נתניה הגדולה 1:0 בקופסא

אוהד באר שבע 5 במאי 2015

דווקא כאוהד הפועל באר שבע אני חייב להגיד שערן זהבי הוא ספורטאי ענק (לא רק שחקן). להבדיל משחקנים אחרים בעבר של הכדורגל שלנו שנתנו מספרים (נימני, מזרחי, אוחנה…) אני חושב שהוא קורץ מחומר אחר. זה נראה שכל השחקנים של מכבי מפרגנים לו וזה אומר לא מעט על האישיות שלו.
יש לי את כל הערכה אליו וכשאני וילדיי בבלומפילד בשער 5 והוא יורד למנהרת השחקנים אנחנו עומדים ליד ומוחאים לו כפיים תוך לקיחת סיכון שמישהו בקהל שלנו יראה לנו מה הוא חושב עלינו.

ערן (המקורי) 5 במאי 2015

סחתיין גדול

Srtest 5 במאי 2015

איך אתם אוהבים מישהו שגורם לכם לצאת יותר טוב ממה שאתם כאילו אתם בעצמכם מכוונים לאיזה אידאל מקביל של אוהד-על שלא אוהד שום קבוצה.

גלן 5 במאי 2015

הליגה חלשה יותר יחסית בעשור האחרון משנים רבות ולא יעזור לכם. אין שחקן ישראלי מוביל לא בשלוש הליגות השוות ביותר אלא לפחות בשבע (ואני עושה הנחה לליגה הרוסית). איו קבוצה אחת שנראתה מרשימה בארופא (וזה כולל חיפה והפועל האלופותלפני כמה שנים) ואין כלום כמו שהנבחרת הראתה. אז תמשיכו לבלבל את המח, אולי לחשב שברקוביץ או רביבו או בניון יצאו לליגה הבלגית או פולנית , אולי שדגו או בדיר או פישונט הבקיעו ויכלו רק לאלופת איי פארו או איסלנד והכל יהיה סבבה.

גיל שלי 5 במאי 2015

גלן, מה מפריע לך שאנחנו אוהבים לשחק בקקי? זה נעים לנו, זה לא מסריח מבחינתנו, ואני לא רואה איך הריח משפיע עליך

גלן 5 במאי 2015

אתה ממשיך לפספס. כיף לשחק בקקי. מפריע לי שלקקי קוראים בושם

גלן 5 במאי 2015

ופוסט הזה לא אתה. כמה כותבים באמצע.

בלייק 5 במאי 2015

שחקן ישראלי מוביל בליגות הכבירות? אתה מתכוון מאז הפרישה של קנטונה?
אולי פעם היו פה ושם שחקנים שעונה אחת או שתיים היו כאלה (אוואט, בניון בסנטאנדר? רביבו בסלטה, ברקוביץ' בכמה קבוצות בפרמיירליג עולים לי לראש). ממילא את עיקר הקריירה שלהם הם לא עשו בארץ, ככה שהליגה לא הושפעה מאיכותם יותר מידי.
תומר חמד, אגב, הוא חלוץ מוביל (מבחינת דקות ושערים) בקבוצת תחתית בספרד. זה לא פחות מבניון בסנטאנדר.
הופעתם של יחידי סגולה פה ושם (4-5 ב- 30 השנים האחרונות) שהבריקו שנתיים-שלוש בליגה שלנו ועזבו לא שינתה את הליגה שלנו כל כך.
לא יודע בן כמה אתה, אבל את משפטי "כמה היה טוב פעם" אני שומע מהיום הראשון שלי כאוהד כדורגל (אי שם בשנות ה- 80). ואגב, כולם היו נחרצים לפחות כמוך. זה הרי ברור. אז לא, לא היה כל כך טוב אז וגם היום זה לא כל כך רע, כנראה.
אתה מדבר על התקדמות באירופה, ולוקח כדוגמה את העונה הזאת בה אף קבוצה לא העפילה לשלב הבתים. בלי ביתיות ובעיצומה של מלחמה, אבל שטויות – יש שורה תחתונה. נוח לך להתעלם מזה ששתי קבוצות העפילו לשלב הבתים בשנתיים האחרונות ועונה קודם – 3 קבוצות?
איזו הצלחה בינ"ל היתה בשנות ה- 90 הנהדרות של דור הזהב? איזו הצלחה היתה בשנות ה- 80?

גלן 5 במאי 2015

אני כמובן רואה לא מעט שנים לפנייך. וסליחה, אני גם זוכר יותר ממך. תזכור את רביבו בתורכיה שאז הייתה חזקה, מסעות אירופאיים שלא היו פה כולל מלחמות גם אז ונדבר.

יואב 5 במאי 2015

נוטה להסכים איתך גלן אבל אני לא כזה חד משמעי בקשר להצלחות שחקנים ביבשת. ואם כן, הייתי מרחיק עד שפיגל כקפטן ליון ואבי׳לה ז״ל ששיחק בקבוצה הטובה בעולם או לפחות היתה אחת מהן. או אפילו ויקי בצרפת בעולם נטול סוכנים ואינטרנט.

גלן 5 במאי 2015

יואב, האינטרס הכי גדול של מכבי (אם היא רוצה לתקוע יתד באירופה) זה שהרמה תעלה. אפשר להיות עם הסטנדרטים הכי גבוהים של ניהול (וחזקה עליי מה שאתה אומר על הניהול הרציני של מכבי )- בלי יריבות שישדרגו את הרמה של הליגה , זה לא ייקרה. לא יודע מה הפתרון הכי מוצלח (אני חושב שיותר זרים).

יואב 5 במאי 2015

גלן,
מסכים איתך.
בסופו של יום, מיטש הוא לא אדם שעומד במקום וההשקעה האדירה במכבי לא נועדה רק על מנת לגבור על מכבי פתח תקווה.
התקדמות מסויימת ביבשת היא הכרחית לפרוייקט וזה מוביל למה שכתבת.

בלייק 5 במאי 2015

בוודאי שאני זוכר את רביבו בתורכיה. מה ההבדל בין זה לבין רפאלוב או ברדה? דיברת על הליגות החזקות באירופה. אם תורכיה של אז היתה כזאת, אז רוסיה ובלגיה של היום הן גם כאלה.
מסעות אירופיים? כמה כאלה היו? הפועל בגביע אופ"א זצ"ל וחיפה בליגת האלופות הראשונה? מאז, אם אני זוכר נכון, שתי קבוצות עברו את שלב הבתים בליגה אירופה (מכבי והפועל). ההופעות של קבוצות ישראליות בשלבי הבתים הן כבר דבר מובן מאליו. זה לא היה פעם.
אני מבין שאתה מציג את עמדתך הסובייקטיבית, אבל היא מבוססת על קריטריונים קצת יותר ברורים?
נראה שאתה בוחר נתונים מסוימים שישרתו את העמדה שלך, אני יכול לחשוב על כמה אחרים (מס' השחקנים שמשחקים באירופה, מיקום הנבחרת בתי מוקדמות, רמת השכר, כמות הקהל).

רועי מ 5 במאי 2015

בתקופה של אוחנה והחברים מספר הזרים ההי קטן יותר. לכן הסיכוי גדול יותר. כאשר קבוצה יכולה להביא 8 ספרדים או גרמנים איפה יכנס הישראלי

שינג'י 6 במאי 2015

נראה לי שהפוך. שמותר להביא שלושה זרים מבאים ספרדים וגרמנים. שאין הגבלה יש מקום גם לאיזה ישראלי.

גיסנו 6 במאי 2015

ההבדל הוא חוק בוסמן והאיחוד האירופי בעיקר. פעם ישראלי היה כמו ספרדי גרמני צרפתי וכו׳ – וכולם קיבלו אותו צ׳אנס.
היום אפשר להרים סגל שלם של של שחקנים מחוץ למדינה בלי שיחשבו זרים, אז למה לבזבז מקום של זר מחוץ לאיחוד על ישראלי כשאפשר להביא 8 ספרדים, 5 צרפתים, 4 בלגים ו 3 ברזילאים?
חוץ מזה הדרישות בעיקר הפיזיות משחקנים עלו אקספוננציאלית מאז ימי ברקוביץ׳ העליזים אבל האקדמיות לנוער נשארו בארץ באותה רמה – הפער הפיזי והטכני שיש לשחקן ישראלי להדביק בשביל להשתלב בליגות הגדולות גדול בהרבה.

מכביסט שמאלני 5 במאי 2015

זיו אדלר שופט מביך , הצהוב לזהבי הזוי בכלל הוא שרק פי שלוש עבירות לחובת מכבי , שופט מביך ברמות , אין בעיה שהוא נותן לשחק משחק פיסי אבל למה רק לחיפה ?? ולמה על כל צלילה של ראיוס הוא שולף צהוב לשחקן מכבי ?? בכלל רמת השיפוט העונה היא פשוט שערוריה , מאוד מדאיג לעונות הבאות.

לגבי המשחק , זיו אדלר חירב את המשחק של מכבי, חיפה ניצלה את זה והבקיעה .

יוסי בניון , איש קטן , שחקן מביך , מתגרה בקהל של מכבי בסוף המשחק , כמובן לא נשמע על זה אף נימת ביקורת מהתקשורת , עם ערן זהבי היה עושה את זה לאוהדי חיפה כל התקשורת הייתה זועקת לשמיים ודורשת להרחיק אותו לעשרה משחקים.

לגביי ערוץ הספורט , מצטער הם פשוט מביכים , כל כתב מלקק למי שהוא מסקר והפאנלים שם נגועים באינטרסים , יש קו ברור נגד מכבי בערץ הספורט, שנאה גדולה לג'ורדי ופאקו , בכלל שנאת זרים מדאיגה.

ירוק כהה 5 במאי 2015

אתה אהבל שאין דברים כאלו.
אדלר מביך כי הוא לא נישק לזהבי את התחת.
ובניון מביך כי הוא לא נישק את התחת לאלו שמנשקים את התחת של מי שאדלר לא מנשק לו את התחת.

צא קצת מהקליפות של הביצה ותנסה להיות טיפה, ממש טיפה, יותר אובייקטיבי.
היה צהוב וחצי, והיה צריך להיות גם אדום.
נגיעת היד היתה פנדל עד שהגיעו פרשנויות חדשות לחוקה שבאופן עלום תקפות אך ורק לטובת מכבי ת"א.

חלאס, אתם הכי טובים בעולם.
אתם אלוהי הכדורגל, הכדורסל, הכדורעף, הדוקים, וה balls שיש לחלקנו.
עכשיו סתמו.

מכביסט שמאלני 5 במאי 2015

רק נזכיר לך שטעות שופט בדרבי עלתה לנו בארבע נקודות .

בניון הוא ערס ובכיין , קפטן שמתנהג בצורה מטונפת , אם זהבי היה עושה את אותם תנועות שבניון עשה לעבר אוהדי מכבי, הייתם מדברים על "הסתה לרצח" כמו שאוהדי הפועל טענו.

אדלר באופן קבוע שורק נגד מכבי וגם מקפח אותה , אם אכן היה מגיע כרטיס צהוב לזהבי בתיקול(תיקול רגיל ולא מסוכן , עבירה רגילה של כדורגל) הראשון שלו אז גם לטווטאחה היה מגיע צהוב שני על הורדת הראש שעשה למיכה .

אנחנו לא אלוהי הכל , אנחנו מכבי זה קצת מעל משהו אלוהי .

Srtest 5 במאי 2015

עמיר פלג? סתתתתתאם לא בגלל המכביזם בגלל הגזענות.

Srtest 6 במאי 2015

הכי משעשעים הם אלה עם השנאה שלהם למכבי. בוא אספר לכם משהו חמודים, כל האנטי-מכבי שלכם לא משתווה למי שדחפו לו את מכבי לגרון מגיל קטן. כמו עם ג'ון סינה.

מאוריציו 6 במאי 2015

איזה יופי שקלטת שאנחנו הכי טובים בהכל, K.O למכביזם ;)

מטוס מלזי 5 במאי 2015

אני רק מקווה שהתקדים של האח של בן דיין לא יגרום לאח של פשקרתי לבוא גם.

אופיר 5 במאי 2015

אוראל, אני לא צופה בערוץ הספורט ולא מכיר את אחותך ואת פועלה, אבל אם שניכם יצאתם מאותו פס ייצור אפשר להניח בבטחון שהיא בחורה לענין.

ניתאי 5 במאי 2015

כדי שזהבי ישבור את השיא הוא רק צריך לשחק מולנו את המשחקים שנשארו לו.

עורך משנה דה באזר... 5 במאי 2015

הצטרפותו של אוראל בר דיין למגיבים הקבועים, עם תגובותיהם הקבועות היתה משב רוח מרענן.
מחכים לפוסט של אוראל.
כל נושא שתבחר מקובל עלי.
אוהד של מי אתה?

אוראל בר דיין 5 במאי 2015

אוהד של בני יהודה אבל במשבר זהות. סיפור בפני עצמו.

רפאל 6 במאי 2015

משבר זהות כי אתה מרגיש שאין לך סיכוי אי פעם להתמודד על האליפות ולא סופרים אותך בליגה?

סחבק 5 במאי 2015

מצטרף לדעת עורך המשנה. אשמח לקרוא איך זה מרגיש מנקודת המבט של אוהד בני יהודה שלשם שינוי לא קוראים לו איציק שאשו

ירוק כהה 5 במאי 2015

אתה ושכמותך דואגים להזכיר לי בכל פעם מחדש מדוע אני כל כך מתעב את הגוף הזה שנקרא "מכבי תל אביב".
מגעילים אחד אחד.

גיל שלי 5 במאי 2015

אוי, ממש מצטער שפגעתי בריגשותיך, מבין את הרגישות שלך בימים אלה

מאיר (חדש בשכונה) 5 במאי 2015

חינוך נוסח מכבי חיפה. לשנוא את מכבי תל אביב. ובמגרש שלכם בנוער עוד רשום האדם לפני השחקן.

מכביסט שמאלני 5 במאי 2015

מה שמביך פה שזה עניין די חד צדדי השנאה הזו , כמובן שאנחנו שונאים את חיפה אבל לא כמו שהם שונאים את מכבי . "גרמנים" , "צהבת" , "נאצים" , בחייאת לכו תחפשו חיים , כל הזמן מתעסקים בנו .

יואב 6 במאי 2015

מכביסט,
שכחת – עמלק.
רגשי נחיתות על פי הספר.

ירוק 6 במאי 2015

עוד פעם התחלנו עם "רגשי נחיתות"?

מכביסט שמאלני 6 במאי 2015

עוד לא ראיתי קבוצה שיש לה כלכך הרבה שירים נגד מכבי , כל שיר שני של אוהדי חיפה זה נגד מכבי , ובאופן כללי תראה איך אתם סובלים מזה שמכבי בטופ , אוכלים את הלב בקנאות .

אני לא הרגשתי ככה שחיפה שלטה בליגה , דווקא העדפתי את חיפה על פני הפועל ת"א , חייתי עם זה בשלום.

רומן 6 במאי 2015

מה שמכבי חיפה עשתה בכדורגל הישראלי, ובמיוחד מה שהיא עשתה באירופאי מכבי ת"א לא תעשה גם בעוד מילניום.
לקנות אליפות זה לא חכמה כל כך גדולה.
נתראה במוקדמות הצ'מפיונס, מאריבור וסולליך כבר מחכים.

בלייק 6 במאי 2015

מה מכבי חיפה עשתה בכדורגל הישראלי שמכבי לא עשתה קודם?
ברור שמכבי לא תגיע אליו גם בעוד מילניום, היא כבר השיגה כל מה שחיפה השיגה בכדורגל הישראלי רק כפול….

ואוהד חיפה שלועג לקניית אליפויות??? האוויר במפרץ גורם גם לבריחת מודעות עצמית??
וכשאתה כותב שנתראה במוקדמות הצ'מפיונס, בתור אוהד חיפה (סליחה, ומריבור) זה לא מרגיש לך קצת מוזר??

גיסנו 6 במאי 2015

לא נורא, שנה הבאה בנאדו יפתח את העונה ותראו לנו מה זה

רומן 6 במאי 2015

סבבה הבנו את הקטע.
יש לכם בעלים עשיר שקונה כל מה שזז ולא זז ואתם מבסוטים.
רק תזכיר לי ממה? מההצלחות האירופאיות המסחררות שלכם?
אתם שולטים בליגה החלשה בהסיטוריה, חכמה גדולה.

רפאל 6 במאי 2015

לא בטוח בכלל שהליגה כ"כ חלשה. אם באר שבע או מכבי חיפה היו נצמדות למכבי ת"א בטבלה, לא בטוח שהיינו מדברים כך.
זו ליגה שכל קבוצה יכולה לנצח את השניה וזה לא ייחשב להפתעה ( למעט ניצחון על מכבי ת"א אולי )…
העניין הוא שלמכבי יש סגל טוב ומוכשר ב 2-3 דרגות מהיתר.

מישהו צהוב 6 במאי 2015

אמר אוהד של קבוצה שבמשך 25 דקות שלמות עברה את החצי פעם וחיברה אולי 10 מסירות, ושחקניה שימשו קונוסים לאימון. איך אגב זה הרגיש??

גיסנו 6 במאי 2015

כי כידוע מכבי חיפה לקחה אליפויות רק לאחר קרב עיקש ראש בראש עם ברצלונה, באיירן מינכן, ריאל מדריד, צ'לסי ויובנטוס. אבל למכבי חיפה היה את אנדריי באל! ולכן היא למעשה הקבוצה הטובה בהסטוריה. בכל שנה.

תגיד, אתה גם ישן מחובק עם דובי במדי מכבי חיפה? כי ככה בערך אתה נשמע.

אילנסו 6 במאי 2015

+1

אני עדיין מחכה ל"אם אבוקרט היה פותח את העונה…"

רומן 6 במאי 2015

מגעילים זה מחמאה

יעקב נקש 6 במאי 2015

באמת מגעילים, גם גיבורים הרבה על אחד… הוא רשם על ההישגים האירופאיים של חיפה, לזה מכבי תל אביב לא תגיע עוד מילניום (צודק בענק) אבל אתם בחרתם לסובב לו את המשפט… אתם לא שונאים? אמי תל אביבי שאוהד מכבי חיפה, אוי כמה שנאה, כמה קנאה, כמה קללות ״חמאס״ ״פחים ירוקים״, די להיתמם, חיפה הקבוצה עם הקהל הכי פחות מקלל בארץ, עובדתית… כמות הקנאה שנוטפת ממכם על זה שקמה פה קבוצה גדולה שהיא לא מכבי תל אביב (מינימום שילוב של ברזיל של שנות ה-70 ובארסה של פפ בעיניי אוהדיה) גובלת באי-שפיות… סטטיסטית, אם מורידים את ה״אליפויות״ שלכם נגד הבריטים (אין צורך להביך את עצמכם עם תגובות בנושא), ובתוספת ההצלחות באירופה, הייתי אומר שחיפה מועדון קצת יותר נוצץ מתל אביב… רוצים עוד? ייצוא שחקנים לחו״ל: רביבו, ברקוביץ׳, בניון ורוזנטל, לעומת אבי כהן אי שם פעם… הלכתי על הטופ כן? כי יש לכם גם דרישת שלום מתומר חמד וליאור רפאלוב… מי שרוצה להגיב בנימני באתלטיקו, אני צוחק כבר מעכשיו… אז שבו בשקט, קמה לכם תחרות בארץ, כל הכבוד על זה שקניתם שלוש אליפויות, נחמד וראוי, עדיין ההבדל בין חיפה לתל אביב הוא שחקן אחד שכרגע גדול על הליגה, תורידו את התרומה שלו לקבוצה ואתם לא בפלייאוף עליון אפילו, אני לא הייתי גאה בקבוצה כזאת, פלוס העובדה שאתם נראים ממש רע ולא קרובים לרמה שהציגו פה אלופות במאה הנוכחית, לראייה, חוסר ההצלחה שלכם באירופה יחסית לאחרות… אה רגע, אני אחסוך לכם: 0-0-0, ורבע גמר גביע אופ״א… ירוק עולה

יואב 6 במאי 2015

יעקב נקש,
1-חיפה קנתה את מעמדה בכסף. וזה בסדר ולא צריך להיתמם לאחר שבזזה את נתניה והפועל פתח תקווה.
2-כשגיורא שפיגל היה קפטן ליון, הייתם עסוקים בקרבות מול תל חנן. וויקי פרץ. ואבי׳לה ז״ל. להיסטוריה כן יש חשיבות. תבדוק איך אלי פוקס התקבל אצלכם בשנות החמישים.
3-אין בי שינאה או קנאה. ההפך. גם לרוב הקהלים האחרים של הגדולות. אתם ברירת המחדל של כולם בקרב אליפות נגד אחת מהגדולות האחרות.
4-שחר יצר אחלה מועדון. לא הייתי מצפה לפחות ממכביסט לשעבר. בדיוק כמו שירצקי.
5-אשמח אם גם שחר יחשוב כמוך-שכל ההבדל בין הקבוצות הוא ערן זהבי. זה בדיוק קו המחשבה שהיה לנו בעשור השחור שעברנו.

יואב 6 במאי 2015

נ.ב
מהמוזיאון של חיפה.

ההכרות הראשונה שלו עם אלי פוקס הייתה ביציעי אצטדיון המכביה בתל-אביב. הכדורגלן הותיק, בשלהי הקריירה הפעילה שלו, ישב נעלב מאי הכללתו בהרכב נבחרת ישראל. הרשקוביץ אזר אומץ וניגש לפוקס כדי לשאול אם יש מניעה שיגיע לאמן ולשחק במכבי חיפה. הוא ביקש שהות לחשוב ואחרי מספר ימים שוב הגיע חבר ההנהלה החיפני לעיר הגדולה ונפגש עם פוקס, הפעם בביתו. הוא נדהם לראות כי כוכב במעמדו עובד בסוכנות המובילה אח"מים משדה התעופה ליעדם וגם התפלא באלו תנאים הוא גר עם רעייתו ובתו.
פוקס נתן תשובה עקרונית חיובית וכעת צצה הבעיה מהיכן מממנים את הרכישה היקרה ?

באותם ימים מכרו את "בית מכבי" ברחוב בלפור והקבלן חיים אלוני בנה בנין ברחוב מוריה 112 בחיפה. הרשקוביץ התיישב בבניין ובמשך שבוע "הדפיס כסף" בכתב ידו, בדמות שטרות של חמש, עשר, חמישים ומאה לירות. את השטרות האלה הוא תכנן להפיץ בין האוהדים. האוהדים היו ספקנים, כי עבורם אלי פוקס נחשב לשחקן מכוכב אחר, אבל הרשקוביץ מיהר להרגיעם ואמר כי במקרה ולא יגיע מסיבה כלשהי, הכסף יוחזר במלואו.

וכך היה. אלי פוקס הגדול הגיע לחיפה, מכבי חיפה רכשה עבורו דירה וכל חבריו ממכבי ת"א עלו לרגל לעיר הכרמל כדי לראות מקרוב כיצד חברם לשעבר גר בדירת פאר, יחסית לאותם זמנים.

בסופו של דבר, אלי פוקס הביא את המפנה הגדול. עונת 1954/55 היוותה מהפכה של ממש. מקבוצת תחתית מובהקת הפכה חיפה לקבוצה ששיחקה כדורגל מבריק ולבסוף דורגה במקום החמישי. הרגע הגדול של מכבי חיפה ואלי פוקס הגיע ביוני 1955 כאשר מכבי חיפה ניצחה את מכבי תל אביב 1:2 ב"באסה" היפואי (היום בלומפילד), לראשונה בתולדותיה.
פוקס היה המאמן הראשון שהנהיג במכבי חיפה חצי מקצוענות. השחקנים קיבלו שכר והקבוצה נהגה לצאת לבית מלון, ערב משחקים, כבר ביום חמישי.

מאיר (חדש בשכונה) 6 במאי 2015

רומן ונקש, להזכירכם, נכנסתם לפוסט שעוסק בערן זהבי. זה לא אמור לעניין אתכם.

בלייק 7 במאי 2015

"הוא רשם על ההישגים האירופאיים של חיפה, … אבל אתם בחרתם לסובב לו את המשפט… "
וואללה?

ככה התחיל הפוסט של רומן: "מה שמכבי חיפה עשתה בכדורגל הישראלי, ובמיוחד מה שהיא עשתה באירופאי מכבי ת"א לא תעשה גם בעוד מילניום."

עכשיו שאתה צריך עזרה בהבנת הנקרא, או שאתה טרול או סתם חמום מוח.
אגב, גם ההישגים האירופאיים (במאמר מוסגר: פחחחח) של מכבי חיפה כוללים מקום 3 בבית בליגת האלופות והעפלה משלב בתים של ליגה אירופה. וואוו! מילניום ייקח למכבי? לפחות טרילניום! לא משנה שהעפלה משלב בתים בליגה אירופה כבר השגנו (וזה לא לקח אלף שנים, אפילו לא 5 שנים עם גולדהאר).

רמת השנאה והבורות (מכוונת?) שלך בקשר להשוואה בין מכבי לחיפה. באמת אתם עדיין רוצים לדבר על אליפויות בתקופת המנדט?? נזכיר שוב שגם מכבי חיפה שיחקה אז, רק שכמו בכל 70 השנים הראשונות של המועדון היא לא היתה פקטור. נזכיר כמובן שגם בלי האליפויות מימי המנדט למכבי יש יותר אליפויות מלחיפה, וגם יותר גביעים.
בעיניך חיפה נוצצת יותר? סבבה, תהנה. זה משהו סוביקטיבי. לגבי העובדות, אין לך אפילו אחת כזאת, וזאת רמת התגובה שלך.

שחקנים לחו"ל? שוב סיפקת רשימה "אובייקטיבית" שלא שווה התיחסות בכלל.
וכמו שכתבתי לרומן – אוהדי חיפה שמדברים על קניית אליפויות….. וואוו!!! חוסר מודעות בשיאו. אני מבין שהשמש זורחת לכם מהת*ת, אבל היא גם מסתירה לכם את המגרש.

אבל אין ספק שזכית בתואר התגובה הכי one. גם זה הישג.

יעקב נקש 7 במאי 2015

כמה קל לשכוח רבע ושמינית גמר גביע אופ״א, תזכיר לי מתי מכבי תל אביב השיגה משהו בסגנון?

יעקב נקש 7 במאי 2015

חחחח, חיפה שיחקה עם הבריטים? אתה איתנו? אנחנו מדברים על כדורגל… מביך… ואתה קורא לי one, עובדות חמוד, לא המצאות…

יעקב נקש 7 במאי 2015

מול חיפה של שחר עמדה מכבי של לוני, היה להם פחות כסף? אתה דמגוג ומבלבל את המוח… החלטת שהרשימה היא לא אובייקטיבית, כי נוח לך? אתה רואה כמה קנאה נוזלת בין המילים שלך? תודה שהוכחת אותי צודק…

יעקב נקש 7 במאי 2015

מדהים אותי כל פעם מחדש העיוורון וחוסר היושר בכל מה שנוגע לאוהדי מכבי תל אביב… אוהדי הצלחות שבוכים כל פעם שמישהו נוגע להם בעוגה…

בלייק 7 במאי 2015

אני לא כותב את זה בשבילך, אלא בשביל שכמותך.

*חיפה לא הגיעה מעולם לא לשמינית ולא לרבע גמר גביא אופ"א (או ליגה אירופה או כל שם אחר שהמפעל נקרא לאורך השנים).
חיפה הגיעה לשמינית ורבע גמר גביע אירופה למחזיקות. זה מפעל שבו התמודדו רק מחזיקות גביע בארצם (ומחזיקת הגביע במידה ולא העפילה לגביע האלופות). כדי להגיע לשמינית חיפה עברו את דודלאנז' הלוקסמבורגית ואת טורפדו מוסקווה. זהו. אכן הישג מדהים. בשביל רבע הגמר מכבי חיפה עברה את גלאנטורן ואת ריד האוסטרית. חוץ מזה, היא עברה גם קבוצה אחת עם שם – פ.ס.ז' (וזאת ממש לא היתה פ.ס.ז' העשירה הנוכחית, אלא קבוצה עם היסטוריה יפה והווה מפוקפק).
עד כאן העובדות לגבי "ההישגים" של חיפה בגביע אופ"א. מכאן זה אני: בגלל שהמפעל הזה היה כל כך חשוב ומרתק הוחלט על ביטולו ושילוב מחזיקות הגביע בגביע אופ"א שהיה קשה הרבה יותר (כמה קבוצות צמרת מהליגות החזקות). וחוץ מזה, גביעי אסיה שמכבי זכתה בהם מהווים הישג משמעותי יותר מגביע המחזיקות של חיפה. אפילו באירופה אליפות אסיה היא הישג גדול יותר…

*מכבי חיפה הוקמה ב- 1913 והשתתפה בליגה הישראלית מיום הקמתה של הליגה. מתוך אתר ההתאחדות: "במשחקים הנוספים של המחזור הראשון, שהתקיימו לאחר הדרבי הירושלמי, סיימו קבוצות מכבי והפועל תל-אביב בתיקו 1:1. מכבי אבשלום פתח-תקווה ניצחה את מכבי נס ציונה 1:3 והפועל חיפה הביסה בדרבי של הכרמל את מכבי חיפה 2:5. משחקי עונת 1931/32- הסתיימו ב- 27 במאי 1932 בזכייה של קבוצת המשטרה הבריטית ירושלים בתואר האליפות – בלי אף הפסד." כלומר, במשחק הרשמי הראשון שלכם הובסתם בדרבי העירוני.
פרשנות: יעקב נקש לא באמת מכיר את ההיסטוריה של הקבוצה שהוא כביכול אוהד. הוא מעדיף לצעוק סתם שטויות על אנשים אנונימיים בבלוג. חיפה המשיכה והשתתפה במפעלי ההתאחדות לכל אורך פעילותה, והיתה בליגה הראשונה באופן קבוע (עד שהוקמה ליגה שניה והקבוצה גם ירדה ליגה). פשוט לא היו לה הישגים, אז נוח לאוהדי חיפה להתעלם. הרי לפי חלק מאוהדי חיפה הכדורגל המוצא ב- 1983.

*מול חיפה של שחר עמדו הרבה בעלים של מכבי תל אביב, כי בזמן ששחר, שהיה הבעלים הפרטי הראשון של קבוצת כדורגל בארץ, נשאר יציב (מספונסר בשנות ה- 80 עד לבעלות מלאה ב- 1992 אם אני לא טועה, כאשר מרכז מכבי לא היה מוכן לאפשר לו לקנות את ספינת הדגל מכבי תל אביב). כן, היה גם לוני. גם היום לחיפה יש תקציב גבוה מאוד, לא הרבה פחות מהתקציב של מכבי. פרשנות: לא רואה את חיפה נושפת בעורפה של מכבי ומטאטאת את כל היריבות העניות בעונות האחרונות למרות תקציבי שיא שהם יותר מכפול מהקבוצה עם התקציב הגדול הבא (ב"ש). אז כשיש גאידמאק או גולדהאר אתם מתבכיינים על כסף? וכששחר קונה כל מה שזז, מייבש כשרונות על הספסל רק כדי שלא ישחקו במקום אחר, אז זה היה מופת לניהול נכון?

שאר התגובות כאן הן בעיקר קטילות עלי, שבאות מתוך מקום של תסכול ובורות, עדיף שאני לא אגיב.
(שכל אחד יחליט לעצמו אם זאת היתה עובדה או פרשנות)

וליעקב נקש – אתה יכול להגיב עם עוד חצאי אמיתות, שקרים מוחלטים וקטילות אם זה עושה לך טוב.

יעקב נקש 7 במאי 2015

הגבת, קראת לי בור, לא מכיר אותך ולא מתנסח בצורה כזאת, רק יכול לנחש לפי שפתך שאני טוב ממך בכל אספקט, אחרת לא היית מחפש להתנשאות מעליי ולהכפיש אותי…
נ.ב.
גביע המחזיקות זה שמו הקודם של גביע אופ״א, אתה מביך…

בלייק 7 במאי 2015

אני מסכים שאתה טוב ממני בכל אספקט.
אולי הייתי מוותר על המשפט אחרת "לא היית מחפש להתנשאות מעליי…" בשביל להוכיח.
זה גם היה מתנשא מידי?

בלייק 7 במאי 2015

נ.ב.
"גביע המחזיקות זה שמו הקודם של גביע אופ״א" גם זה לא משפט שהייתי משתש בו להוכיח שאני לא בור

רפאל 7 במאי 2015

איך אמר מליניאק-
סופר קלאסיקו זה הכח נגד הפועל ר"ג…

יואב 7 במאי 2015

להתווכח עם אוהד חיפה על ״אוהדי הצלחות״ זה אחד החלולים שיש.
יש לכם פטנט על השיטה.

יעקב נקש 7 במאי 2015

בלייק, זה לא עושה אותך פחות פוץ מתנשא ממה שאתה…

בלייק 7 במאי 2015

אולי אפילו יותר!

מכביסט שמאלני 7 במאי 2015

בלי לקשקש יותר מידי , העונה שחר הוציא יותר כסף מגולדהאר על שחקנים …. אתה יכול לבחור למה להאמין , לעובדות או לתומר לוי הבחירה היא שלך .

צור שפי 5 במאי 2015

אוראל, מצטרף למפרגנים לך כאן. יצאת ענק (ורק למען הרקורד, לא ראיתי את התכנית ולכן גם לא את אחותך בחיים שלי ככה שאין לי שום דעה לגביה).

יואב 6 במאי 2015

ברור. מפאניק קלאסי. אף פעם לא ראית או שמעת.
חפש תכלית בתחתית/ע. צור.

צור שפי 6 במאי 2015

אידיוט

יורם קליין 6 במאי 2015

אוראל
שירלי אחלה
אתה אחלה אח
דה באזר אחלה
שמחתי להכיר אותך כאן

אייל הצפון 6 במאי 2015

אקדים ואופירה (אסייג), שהדברים שלהלן לא מתייחסים לשירלי בר דיין, או לאדם ספציפי אחר, אלא למצב הכללי של התקשרות בכלל, העיתונות הכתובה בפרט ועיתונות הספורט במיוחד.
מה לעשות שמאז מה שנקרא "מהפכת התקשורת" עיתונות (ובמיוחד העיתונות המודפסת) היא לא עסק כלכלי. אם פעם (ואני מדבר על לפני 20 שנה), היו מדפיסים כתבות בעיתונים בעיקר כדי למלא את השטחים הריקים שבין הפרסומות, כיום רוב כספי הפרסום שהיו הולכים לעתונות הכתובה מופנים לאינטרנט, לתחנות רדיו אזוריות, ול"תוכן שיווקי" בערוצי הטלוויזיה שבהם אסור לפרסם. אפרופו תוכן שיווקי, בסרט היסטורי על מכבי ת"א כדורגל, אמר אחד השיקנים זאין צילומים של משחקים מעונת האליפות של 79 אאל"ט, כי ערוץ השידור לא היה מוכן לצלם! קבוצות שהייתה להם פרסומת על תלבושת הקבוצה. שום מילה מאף אחד על איך קרה שלא היתה שום בעיה לצלם ולשדר מדי חמישי "עלית" לכל עם ישראל, אבל אלו כבר נפלאות הפוליטיקה הישראלית.
המצב כיום בתקשורת הישראלית (והתקשורת הכתובה בכפרט ותקשורת הספורט בייחוד), הוא שיש כמה דינוזאורים שעדיין חתומים על חוזים מהימים העליזים של ההסתדרות של מפא"י, יש כמה אנשים שמקבלים חוזה טאלנט של עשרות אלפים (נטו) בחודש, ורוב הצעירים שמתחילים מלמטה (ולא היו בגל"צ) מקבלים פחות ממינימום (ויש מקרים שעובדים בחינם ותמורת קרדיטים בלבד. בעצם זה המצב של הכלכלה הישראלית ושל המשק הישראלי, לא רק בספורט, בהכל.
הדבר היחידי שאני יכול להגיד על שירלי בר דיין, הוא שמגיע לקבל לא פחות משום דבר שעובד ככתב בערוץ הספורט ויותר מרובם, ולא רק בגלל שאני חושב שנשים צריכות בעיקרון לקבל יותר מגברים על אותה עבודה, כפיצוי על עוול היסטורי של אלפי שנים, אלא כי הרמה המקצועית שלה מצדיקה זאת.

מכביסט שמאלני 6 במאי 2015

שירלי בר דיין ושלל חבריה המסקרים את מכבי ת"א נמצאים כרגע במצב של אי יכולת להביא כתבות או סקופים בעלי תוכן , אי לכך אני מצפה מהם לגילוי נאות שיכתבו בכל כתבה שהם מוציאים שהכל על פי השערות של הכתב בלבד , או שפשוט יעשו צעד נכון לקריירה שלהם ויבקשו להפסיק לסקר את מכבי ת"א , כי כרגע הם לא מסוגלים להתמודד עם מכבי ובמקום להתקדם בקריירה הם רק הופכים למביכים .

גדי 6 במאי 2015

מזכיר ממש את פסילת אריה מליניאק לפרשן את מכבי תל אביב בערוץ הראשון בשנות השמונים והצנחת הפרשן האובייקטיבי טל ברודי כי מליניאק לא היה מספיק חיובי.
מי האיש שפסל? נחשתם נכון.
אתם אשכרה ממשיכים לחשוב שכולם צריכים לעבוד עבורכם.
אולי לשירלי יש מקורות משחקני מכבי?

מכביסט שמאלני 6 במאי 2015

אני רוצה מישהו אובייקטיבי , לא בעד מכבי ולא נגד מכבי , שמע מה זה נותן לי לשמוע אחד כמו עופר שלח , המסקנות שלו אחרי נצחונות של מכבי ביורוליג זהן בעיקר שמאמן הקבוצה היריבה חלש , או שהקבוצה היריבה חלשה , זה חסר תוכן , אין בזה כלום מעניין .

שירלי בר דיין כבר הודתה מספר פעמים בפאנלים השונים שאין לה שום יכולת באמת לדעת מה קורה במכבי , כך שקשה לי להאמין שיש לה מקור מתוך מכבי.

Srtest 6 במאי 2015

אוי ואבוי עוד תהיה לנו תקשורת רצינית שמסוגלת לדווח ברצינות ולהפיץ את הענף ככה שהוא יגדל ויתפתח ולא יהיה רק מכבי ומכבי ומכבי (כמו שקוראים להם שדרני הערוצים בכל פעם שמכבי ת"א כדורסל משחקת נגד כל קבוצת מכבי אחרת) אלא גם קבוצות רחנות ואז חס וחסה אפשר יהיה לראות את הענף כעוד משהו חוץ ממכבי ואנחנו לא ניתן לזה לקרות אוהדי מכבי גם אם הדבר אומר שימות הענף!

Srtest 6 במאי 2015

"מה זה נותן לי לשמוע אחד כמו עופר שלח"

אסף THE KOP 6 במאי 2015

שום דבר לא מייחד את ערן זהבי.
ראש לשועלים שבמקסימום יכול להיות שחקן מחליף בקבוצה בינונית מינוס בליגה האיטלקית וגם זה עד שהגעגועים לחומוס של אמא ישברו אותו.

נץים 6 במאי 2015

מה עם בנט? למה הוא עושה כאלה צרות לביבי?

אסף THE KOP 6 במאי 2015

הכל אבו-עלי.
יחתמו עוד היום.

בלייק 6 במאי 2015

You are not special. You're not a beautiful and unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. We're all part of the same compost heap. We're all singing, all dancing crap of the world.

Comments closed