מסי אחד, שתי ברצלונה

מסי הצליח עם פיל ג'קסון, השנה עם קייסי ג'ונס

אני משתדל לא לפספס משחק של מסי, מאז עלה לבוגרים בשורות ברצלונה. אין לי מושג אם הוא גדול יותר ממראדונה, קרויף, פלה, אבל מהשחקנים שאני זכיתי לראות בצורה יום יומית, הוא עולה על כולם בערך כמו שמייקל עלה על כל האחרים.

*

העונה הזאת היא עונה יוצאת דופן מבחינתו, בכמה אופנים. ראשית, זה סוג של קאם בק. מסי של העונה שעברה היה נראה כמו צל של עצמו. הוא הלך על המגרש, הוא לא זיכה אותנו בקסם שלנו בצורה תדירה. ניתן היה להניח שהוא שמר כוחות למונדיאל, אך גם במונדיאל מסי לא התעלה. רבים חשבו כתוצאה מהשנתיים האחרונות, שמסי הוא תוצר של שיטת פפ, לא פחות מששיטת פפ התעלתה בזכות הגאונות של מסי. בעונה הקודמת פפ גוורדיולה חסר את הניצוץ של מסי, ומסי נראה פחות טוב מהכוכב של גוורדיולה.

*

אך עונה זו מיוחדת בעיני מסיבה נוספת. מסי של גוורדיולה היה מייקל של פיל ג'קסון. שני מאמנים אידיאולוגים, המנחילים שיטה עם עקרונות בלתי שבירים, ומגבשים שיטה שתמצה את יכולות הכוכב שלה עד תומם. פיל ג'קסון עשה זאת עם שיקאגו של מייקל והלייקרס, פפ עשה זאת עם ברצלונה ובאיירן, אותה שיטה, אותן עקרונות, ובשני המקרים הכוכב הגדול באמת היה בקבוצה הראשונה. מסי היה חלק מהשיטה, ואם ניקח את שלישיית מייקל, פיפן, הוראס/רודמן, השלישייה של פפ היתה – מסי, צ'אבי, אינייסטה. מסי תירגם את עבודת מרכז המגרש והשליטה במרכז, לשערים מקדימה. פיפן היה הצ'אבי של מייקל,

כיום השלישייה של מסי מושלמת בעיקר על ידי סוארס וניימאר. ברור שרקטיץ' הוא שחקן חשוב ביותר, כמו גם בוסקטס. אך השלישייה של ברצלונה כיום מזכירה לי את בירד, מקהייל ופאריש. שלישייה קדמית, ומסי מנהל את המשחק כמו שבירד ניהול את הסלטיקס. גם המאמן של ברצלונה הנוכחית מזכיר את קיי סי ג'ונס. נכון, אני לא בטוח שקיי סי ג'ונס היה מושיב את בירד על הספסל אילו איחר לאימון, אך למרות הנטייה לשליטה של לואיס אנריקה, הוא התעלה מעל האגו של עצמו, ונתן למסי את המפתחות לקבוצה ללא היסוס. לואיס אנריקה אינו אידיאולוג כמו פפ. פאט ריילי לדוגמה, לקח אליפות עם השואו טיים, ובנה בניקס קבוצה בתבנית שונה לחלוטין. בעוד פיל ג'קסון הוא האידיאולוג, ריילי הוא הפרגמטיסט. כך גם לואיס אנריקה.

עוד חיזוק לאנלוגיית בירד, מקהייל ופאריש היא היריבה הנמסיס, רונאלדו, בייל וחאמס, כמו קארים וורת'י ומג'יק.

*

מסי השנה חדור מוטיבציה אדירה להוכיח דברים רבים. הוא מוכיח שאינו תוצר של שיטת פפ, ראינו אתמול בהתפרצות שלאחר השער הראשון עם צעקת הואמוס האדירה, עד כמה חשוב לו עניין זה. בעוד בקבוצה של פפ, מסי נתן לצ'אבי לנהל את המשחק, העונה מסי הוא המנהל, המוציא לפועל, המנהיג. הדרך בה סופרסטאר ענק כמו סוארס הגיע לקבוצה באמצע השנה, מקבל את עליונותו של מסי, ומשתלב בתוך המרקם תחת הוראותיו של מסי, מראות את המרכיבים הייחודיים של מסי. ברור שיש לו אגו ענק, בדיוק כמו שלמייקל היה. אך מסי בדומה למייקל, מתעניין רק בנצחון, ויודע לקחת את הכוכבים תחת כנפו. מייקל ברא את פיפן, ומסי בורא את ניימאר, מייקל היה האח הגודל של פיפן, מסי הוא האח הגדול והאוהב של ניימאר, כמו שראינו בחגיגת השער השלישי אתמול..

*

זכינו בני דורי, ראינו את מייקל בצורה יום יומית בשיא גדולתו, ואנו רואים את מסי כותב את הספר שלו מול עיננו.

*

נ.ב – הגיע הזמן לספור נקודות בכדורגל כמו בהוקי קרח, שם סופרים אסיסטים וגולים

 

מאד מאד, באמת מאד, מיוחד*
הוא היה שוער

81 Comments

אריאל גרייזס 7 במאי 2015

אהבתי את ההשוואה לשלישיה של הסלטיקס. באמת זכינו

יהודה 7 במאי 2015

השוואה, השוואה,
בירד לא היא מאחר לאימון (-:

ניינר 7 במאי 2015

העונה הזו, אם תסתיים עם הדאבל הגדול ( טפו טפו חמסה חמסה) תגדיר סופית מיהו השחקן הגדול בהסטוריה.
מצד שני אני שמח לראות את פפ היהיר, המרובע, החוכמולוג והמעצבן מתפרק לרסיסים

משה 7 במאי 2015

מסי ענק אבל דאבל לא יכריע את הויכוח.

בני תבורי 7 במאי 2015

ניינר,
אני ארדוף אותך עם שלט: ומה עם מונדיאל ליונל? כדי שתרגע. הוא פנומן עצום וכיום מספר אחד ביי פאר ובמרחק גדול מהדולק אחריו, אבל לא הגדול בהיסטוריה. עוד לא.

יואב דובינסקי 7 במאי 2015

אני עם בני. עד שאין מונדיאל הוא לא בדיון מבחינתי.

גיל שלי 7 במאי 2015

האם קרויף פחות גדול מבקנבאוור בגלל שהפסיד עם הולנד בגמר המונדיאל?

בני תבורי 7 במאי 2015

גיל,
חד-משמעית, לא.

גיל שלי 7 במאי 2015

כך גם אני חושב, אז אולי המבחן של דובינסקי לא ממש מכריע?

בני תבורי 7 במאי 2015

המבחן של דובינסקי חייב להילקח בחשבון. קצת מוזר להכתיר שחקן במחצית הדרך כגדול בהיסטוריה כשאין לו מונדיאל. הוא הטוב בעולם כיום, אבל הגדול בהיסטוריה זה קצת היסטריה.

גיל שלי 7 במאי 2015

חייב להילקח בחשבון, אך זה לא תנאי סף, עוד שיקול במכלול.

צור שפי 7 במאי 2015

גיל – לטעמי אתה שואל את השאלה הלא נכונה. ברור שקרויף לא פחות גדול מבקנבאואר אבל השאלה היא האם אתה יכול להיות מועמד להתקבל למועדון הגדול מכולם בכל הזמנים בלי מונדיאל. מבחינתי התשובה שלילית ולכן עם כל הכבוד העצום שיש לי למסי הוא עדיין לא חבר בתא שבו נמצאים רק שניים – מאראדונה (לטעמי הגדול מכולם) ופלה.

איציק 7 במאי 2015

זה קריטריון בעייתי. לפי הגדרה זו, הגדול מכולם חייב לבוא ממעצמת כדורגל. נניח עילוי מצ'ילה שישבור את כל השיאים לעולם לא יהיה הגדול מכולם כיוון שאין לא סיכוי לזכות במונדיאל (לא רציתי לכתוב ישראל, כי לנו בכול זאת יש סיכוי עם קצת עזרה מחברים).

גיל שלי 7 במאי 2015

אני מוצא עצמי חולק עליכם. בתקופה בה לא היה ברור איפה משוחק כדורגל המועדונים הטוב יותר (דרום אמריקה מול אירופה), ברור שהמונדיאל קיבל מעמד משלו. בתקופה הנוכחית אני לא חושב שהמונדיאל נמצא באותה מדרגה. זה כמו שיכתבו שאי אפשר להיות הכדורסלן הגדול ביותר אי פעם בלי מדליה אולימפית

D! פה ועכשיו 7 במאי 2015

אי אפשר.
וכבר יש לו. שתיים.

עידן. 7 במאי 2015

זה ויכוח חסר סיכוי. מסי נתן את הטורניר שנתן (וזכה בצדק או שלא בשחקן הטורניר). אם ארגנטינה מחזיקה מעמד עוד 7 דקות, מגיעה לפנדלים וזוכה בטורניר זה היה מעלה את הרמה של מסי בו?

ובאותה נשימה, אם מראדונה לא גונב גול ביד מול אנגליה, המשחק נגמר 1-1 וארגנטינה עפה בפנדלים, זה מה שהיה הופך את מסי לגודל יותר?

אי אפשר באמת להכריע. אני רק יכול לומר שאף שחייתי בימי מארדונה הימים ההם היו ימי ערוץ 1 ולא באמת יכולנו לראות אותו משחק באופן קבוע (מקסימום תקצירים במבט ספורט). לדעתי זה העצים לא מעט את המיתוס סביבו וגם הפך את מה שכן ראינו לכל כך חשוב (ולפיכך חשיבות המונדיאל).

היום בימי האינטרנט והטלוויזיה הרב ערוצית אנחנו יכולים לראות כל משחק במלואו. ומה שמסי עושה בשנים הללו זה דבר שהוא פשוט מדהים.

איציק 7 במאי 2015

בתחרות בין מסי למרדונה מי גדול יותר אני בוחר בגורדון סטראכן ;)

משה אהרון 7 במאי 2015

עידן, לגבי המשחק נגד אנגליה אתה שוכח שמראדונה הבקיע את אחד השערים הגדולים בכל הזמנים באותו משחק. מעבר לכך, יש כאן שילוב של הרבה אלמנטים שמצטברים אבל ברור שזכייה במונדיאל היא אלמנט הכרחי.

omer 7 במאי 2015

טורניר של 7 משחקים גג פעם ב4 שנים- זה מה שמכריע?

לא יודע אם מסי הגדול בהיסטוריה, אין לי מושג איך בדיוק אפשר להשוות אותו לפלה או די סטאפנו, אבל הפסד על חודו של שער בגמר המונדיאל מבחינתי לא קובע מאום לגבי גדולתו של שחקן X.

מעבר לזה, מסי היה נוראי בכל שלבי הנוק אאוט במונדיאל כולל בגמר. נניח וגצה וארגנטינה מנצחת בפנדלים- זה מה שהיה מכריע את הכף לטובת מסי? מונדיאל גרוע שהנבחרת שלו כובשת 2 שערים ב4 משחקי נוק אאוט כאשר הוא אפילו לא מעורב באותם שערים?

בני 7 במאי 2015

סתם שכתוב של ההסטוריה. קודם כל, הוא היה מעורב בשני השערים בשלב הנוקאאוט. בישל את הגול מול שוויץ והיה השחקן היותר משמעותי מבין ציר שלושת השחקנים בגול מול בלגיה. הוא נתן משחק לא טוב מול שוויץ ומשחק מזעזע מול הולנד, אבל היה מצויין מול בלגיה וטוב מאוד מול גרמניה. התקבע איזשהו מיתוס על כמה הוא היה גרוע במונדיאל (סוג של ריאקציה לזכייתו כמצטיין הטורניר) וזה פשוט לא נכון. נכון, הוא החמיץ בגמר ודברים כאלו קורים אבל היה לו משחק טוב

omer 7 במאי 2015

נניח שבסיכום היה בינוני, זה לא עקרוני. הוא לא היה טוב במונדיאל, וגם אם ארגנטינה הייתה זוכה זה עדיין לא קרוב למה שעשה רונאלדו ב2002 למשל.

השאלה העקרונית היא לו גצה מחטיא וארגנטינה מנצחת בפנדלים- זה מה שהיה משנה את מעמדו ההיסטורי? שער בודד הוא מה שיקבע את מיקומו בהיסטוריה?

באטיגול 7 במאי 2015

*מראדונה לא זכה בצ'מפיונס
*פלה לא שיחק באירופה

יעקב נקש 7 במאי 2015

זה לא העובדה שלא זכה כמו התצוגה שלו בגמר, הייתה לו החמצה נ ו ר א י ת מול נוייר, באמת שזהבי של השנה כובש שני גולים מהמצב הזה, והבעיטה החופשית לקראת הסיום כשהם כבר בפיגור, עפה ליציע, זה לא יכול להיות הגדול בהיסטוריה…

יונתן 7 במאי 2015

מה יש לכם כולם נגד פפ? גם בפוסט של דורפן וגם כאן.
כנראה שאתם רואים ומבינים דברים ששתיים מהקבוצות הטובות בעולם לא ראו והבינו בחמש השנים האחרונות.
אתם ואוחנה…

יעקב נקש 7 במאי 2015

לא שינה דברים בבארסה, משמעותית פגע בהישגיה של באיירן, לא מבין מה אתה רואה…

איציק 7 במאי 2015

עם כל הכבוד למסי, אני לא רואה אותו בשום צורה מטביע על הראש של יואינג ;)

גיל שלי 7 במאי 2015

גם לארי לא עשה את זה

איציק 7 במאי 2015

יש דברים שלא כותבים… לא צריך…

אורי 7 במאי 2015

החיבוק עם ניימאר היה רגע טלוויזיוני נדיר.
וגם הפרצוף של פפ כמה שניות אחר-כך.

עוד מתן אחד 7 במאי 2015

https://www.facebook.com/matan.tarif/posts/10205521213928350?notif_t=like

רק שתבינו כמה מצחיקה ההגנה של באיירן בתקופת גווארדיולה, כל הקבוצה הזו היא קישור בלבד ברגע שהקישור קצת נחלש לבאיירן לא היו כלים להגן על עצמם.

משה 7 במאי 2015

פפ כל כך עסוק בהנחלת עקרונות שהוא שוכח לאמן את הקבוצה. בסה"כ השנתיים שלו בבאיירן מוגדרות ככישלון עד כה.

חיים הצהוב 7 במאי 2015

בכל זאת לקח 2 אליפויות בהליכה, לא צריך להגזים ולומר כישלון.
פחות מוצלח מקודמו זה הגדרה יותר מתאימה

משה 7 במאי 2015

אליפות גרמניה עם באיירן זה הכרח, בטח אחרי שהם הפשיטו את דורטמונד מכל הנכסים שלה.

רטקסס 7 במאי 2015

קצת מבאס שאני כ"כ היפסטר שאני לא אוהב את מסי.
הוא באמת שחקן ענק. ענק ענק ענק ענק ענק. אבל וואלה, אני לא מרגיש שאני נהנה מהגולים שלו כמו שנהניתי מאלו של רונאלדו הברזילאי, למשל. אפילו את רובן אני אוהב יותר. את רונאלדו הפורטוגזי גם…
הזעקות אתמול בשכונה שלי אחרי הצ'יפ שלו היו לא נורמליות…

איציק 7 במאי 2015

למה אני מרגיש שאני איתך?
רק היתי מוסיף את רומריו

עוד מתן אחד 7 במאי 2015

אני איתך והייתי מוסיף גם את רונאלדיניו אבל בלי ספק מסי הוא השחקן הטוב בעולם כרגע.

אורליוס 7 במאי 2015

בעוד עשרים שנה, כשיהיה ברור לכולם שהוא המייקל ג'ורדן של הכדורגל, אתם תסכימו עם זה.
ככה זה.

משה אהרון 7 במאי 2015

רק שאצל מייקל היה ברור שנים לפני שפרש שהוא הגדול בכל הזמנים

אר 7 במאי 2015

כריזמה. אצל ג'ורדן הכריזמה השפעה החוצה מהטלויזיה. מסי חלש באספקט הזה. אבל הוא שחקן לא מהעולם הזה.

holden 7 במאי 2015

אני מסכים עם המגיבים למעלה שלא כייף לראות אותו בפעולה , מסי פשוט יותר מדי טוב, הכוונה שלי שלבן אנוש כמוני קשה להתלהב ממכונה מחושבת, הוא רובוטי לי מדיי,אין בו את התכונות האנושיות שגורמות לי לאהוד שחקן אהוב:
פחות יש בו את השחצנות, אני מצפה לראות ממנו הרבה יותר קינאה, הרבה יותר תסכול,
חסר לו גם המימד של החולשות האנושיות: בגידות, הימורים וכו וכו,
אין לי ויכוח שכשחקן הוא בין הגדולים בהסתייגות אחת מכריעה:
הוא מעולם לא לקח נבחרת במו רגליו לגמר הגביע העולמי, עד היום אני לא אשכח איך דייגו הוביל כמעט בכוחות עצמו את ארגנטינה האפורה במקסיקו 86, המשחק של דייגו מול בלגיה היה לפנתיאון

גיסנו 7 במאי 2015

שים את מאראדונה היום בנבחרת ארגנטינה ולך תדע אם הוא היה זוכה.
הכדורגל השתנה ב 30 השנים האחרונות, בגלל זה לנסות לקבוע מי "הטוב בכל הזמנים" נראה לי סובייקטיבי מדי – יש יותר מדי גורמים חיצוניים והבדלים תקופתיים.

מה שכן, משהו קרה למסי העונה. משהו טוב. גם אני הרגשתי שהוא רובוטי מדי, מכונה שלא עוצרת, מרהיב אבל צפוי ומכאני – והשנה הוא חזר להפתיע אותי. חזר להיות שחקן מרגש ונראה בעיקר שהוא חזר להנות מהכדורגל אחרי שנה-שנתיים שבהן היה נראה שהוא נשאב למרדף אחרי הזנב של עצמו (ושל רונאלדו).

אנדר 8 במאי 2015

לגמרי. הפנדל שהוא נתן לניימאר כשהוא ׳דופק׳ את עצמו בקרב על הפיצ׳יצ׳י מספר את כל הסיפור של העונה הזאת, ובכלל על ההבדל בינו לבין ההוא שחוגג כמו גורילה שערי גארבג׳ טיים

כסיפוביץ 7 במאי 2015

זה בדיוק מה שאמרתי לילד שלי כאשר הצלחתי לזרוק אותו מהמיטה בבוקר.
מה שכן, לא הזכירו באף מקום את דני אלבס שהיה נפלא אתמול.

גיל שלי 7 במאי 2015

דני אלבס נותן עונה אדירה באופן כללי, מדהים מה ששנה אחרונה בחוזה עשתה לשחקן הזה

כסיפוביץ 7 במאי 2015

לגמרי
כאילו חזר אחורה כמה שנים.
העיקר שאור שוב רוצה להיות אלבס

Rondi 7 במאי 2015

אני איתך לגמרי! נתן אתמול משחק כמעט מושלם (חצי החמצה חצי עצירה גדולה של נייר) ואף אחד לא דיבר על זה.

matipool 7 במאי 2015

http://sports.walla.co.il/item/2852180
מיכאל יוכין בוואלה הזכיר גם הזכיר .

ק. 7 במאי 2015

אלבס מעולה בחודשיים שלושה האחרונים. התחיל את העונה קטסטרופה ולפחות שני הפסדים של בארסה העונה ממתנות ישירות שלו + הפקרות של האגף. בתור אוהד פיללתי למונטויה ושקט באגף. ב-2015+- זה התחיל להשתנות
אגב, גם אתמול שהיה מצוין עשה עבירה חסרת אחריות ומיותרת שנתנה כדור עונשין במיקום אידיאלי לצ. אלונסו.

נביא בעירו 7 במאי 2015

כמה אי הסכמות:

בעיניי, הפער בין מסי לזידאן, אם יש כזה, לא קרוב לזה של ג'ורדן משאר בני הדור שלו.

לא יודע למה להחליט שהשלישייה של ריאל זה רונאלדו, חאמס, בייל. בעיניי בנזמה טוב ומשמעותי בהרבה מחאמס ובייל.

באופן כללי – ההשוואה קצת מאולצת. פיפן הוא צ'אבי? בירד מקהייל ופאריש הם שלישייה קדמית כי הם גבוהים וMSN הם קדמיים כי הם חלוצים?

גיל שלי 7 במאי 2015

כל השוואה היא מאולצת. אין לי בעיה שתכניס את בנזמה במקום בייל, גם בעיניי הוא חשוב יותר לריאל. פיפן באינטואיציה שלי הוא צ'אבי, בגלל התפקיד ההגנתי יותר, בגלל האסיסטים ועוד. שלישייה קדמית מזכיר לי חלוצים בגלל שהם אלה שקלעו, ברור לגמרי שזה הכל אינטואיציות פרטיות שלי

Rondi 7 במאי 2015

מבחינתי זידאן בר השוואה לצ'אבי, לאינייסטה, לרונאלדו (כריסטיאנו והשמן), אפילו פיגו וריבאלדו ואני אפילו יכול להכניס את רומאריו ואן באסטן ובאג'יו.
את מארדונה לא הצלחתי לתפוס בשיאו למרות שראיתי והיה לי ברור שאני רואה משהו מיוחד (90')…
אף אחד לא מתקרב למסי

חד פעמי 7 במאי 2015

עד ואן באסטן, אה? :-)

אריק האדום 7 במאי 2015

גם אחרי אתמול אני עדיין חושב שמסי פשוט לא מרגש. פלסטי מידי.
כדורגלן של דיסני.
אבל הוא יודע לשחק…
מעדיף בכל יום שחקנים כמו קאנטונה, קין, רונאלדו המקורי, סטויצקוב, זלאטן.
מרגשים.

אבי ערך מוסף 7 במאי 2015

מסכים כל כך עם השמות.
ואוסיף: חאג'י, סקולס, בובאן, מלדיני, וואה, דווידס, סיידורף, רוי קושטה וריבאלדו.
גם אלה ריגשו אותו יותר ממסי.

אריק האדום 7 במאי 2015

וואה… איזה שחקן

ניב 7 במאי 2015

כרמלו מישיש, ניסים כהן..

אריק האדום 7 במאי 2015

ניקולאי קודריצקי, גאזה, קומאן

D! פה ועכשיו 7 במאי 2015

סוארז.

ז׳וטא 7 במאי 2015

אולי בגלל שהייתם צעירים באיזה עשרים שנה והכל ריגש יותר….
אין מה לעשות ככל שמתבגרים כך גם סף הריגוש דועך…

גיסנו 7 במאי 2015

מסכים איתך עד השנה. משהו במסי השתנה השנה, גם התפקוד וגם צורת המשחק, כתבתי את זה במקום אחר. הוא חזר להנות מהמשחק ועושה דברים מדהימים.

איציק 7 במאי 2015

אני רוצה להתייחס למסי בצורה קצת אחרת. מסי הוא כדורגלן, וכדורגל היא שני דברים, ספורט ובידור להמונים, ולכן אני חושב שצריך לתת לו שני ציונים, האחד על טכניקה ושני אומנותי (בידורי) כמו שעושים בהתעמלות אומנותית או בהחלקה על הקרח. אז על החלק הטכני היתי נותן לו 10. הוא עומד באותה מדרגה עם מרדונה ופלה, ואולי עוד כמה בודדים. הציון האומנותי מבחינתי זה 3-4. הוא לא מרגש אותי, לא מלהיב אותי. אני אומר וואוו על הטכניקה והלב לא מרגיש כלום. שחקנים כמו מרדונה ופלה ריגשו אותי. ואן באסטן, רומריו, רונלדיניו, איברהימוביץ' ורובן ריגשו/מרגשים אותי עשרות מונים ממסי ורונאלדו. בשביל שני אלו לא היתי מוכן לרכוש כרטיס או לנסוע מבאר-שבע לחיפה/ירושלים או כל מקום אחר גם עם היה לי כרטיס בחינם. בשביל האחרים היתי קונה כרטיס.

גיא ד 8 במאי 2015

כנראה שמסי עשה טעות שעזב את ארגנטינה בגיל צעיר. אם היה גר עוד כמה שנים בשכונת עוני והיו לו אחזה צלקת אחת או שתיים על הפנים ומתמכר לתקופה לקוק הייתה מתרגש יותר.

אולי כדאי לך לצפות בריאלתי, יש שם כל מה שאתה מחפש.

איציק 8 במאי 2015

יש עוד שטות שלא כתבת בתגובה זו? אין לי מושג מי מהשחקנים שאני נהנה מהם גדלו בשכונות עוני ומי לא. זה לא קשור בשום דרך וגם התגובה של די בזויה באופן שכתבת אותה.
אני לא רואה אף תוכנית ריאלית, אבל לפי תגובתך אני מבין שאתה מומחה בתחום שיטחי ונלעג זה.

גיא ד 9 במאי 2015

אז תסביר מה לא בידורי בלשטח על הגב את אחד הבלמים הטובים בעולם ואז לתת הקפצה מעל השוער הטוב בעולם כדי להשלים נוקאאוט 3 דקות לאחר שנתת את האגרוף שהימם אותם

איציק 9 במאי 2015

זו נראת לי טכניקה ניפלאה אך מאוד כמו מכונה. עמו מי שעושה 4 סיבובים בקפיצה בהחלקה אומנותית. מעטים יכולים לעשות זאת, אך יש כאלו שאצלם זה נראה שירה ויש אחרים שאצלם זה רצף פעולות מתוכנת. שנהם מקבלים טכניקה מקסימאלית, אך אחדים גם מקבלים ניקוד אומנותי גבוה ואחרים נמוך בהרבה. אז את הציון הטכני של מסי אף אחד לא יקבל חוץ ממנו, אך על החלק האומנותי רבים יעברו אותו. אני לא כוריאוגרף ומומחה לשפת גןף ולכן מתקשה להסביר ומדבר מתחושה אישית. אני מניח שמומחים יוכלו לומר לך למה או להפריך את טענתי, אך עם הרגשתי ורבים אחרים אין מה לעשות. אולי אפילו סוביקטיבית אך אני מתפאל מביצועיו אך לא אוהב אותם.

גיא ד 9 במאי 2015

רק עוד הבהרה אחת אני צריך אם לא נמאס לך.
הפעולות שמסי עשה במהלך נראות לך רובוטיות או שבגלל שמסי עשה אותן הן רובוטיות?

איציק 9 במאי 2015

הן נראות לי מאוד טכניות וחסרות חן. גן את רונאלדו אני לא אוהב אך מאוד מעריך. מרובן ואיברהימוביץ' אני פשוט נהנה. זה לא בגלל שזה מסי או רונאלדו, די מהתחלת הקרירה שלהם לא נהנתי לראות אותם. בשום שלב לא היתה החלטה מודעת או זה מסי אז זה לא יפה, זה היה הפוך, זה לא נראה לי יפה, אוי זה שוב מסי.

גיא ד 9 במאי 2015

בסדר. לא נראה לך יפה, אין פה מה להתווכח (טעם וריח וכו').
רק לשם הבהרה בתחרויות ההתעמלות הציונים הם על דרגת קושי וטכניקת ביצוע וזהו.
כנראה שמסי היה מקבל ציון מושלם בשתי הקטגוריות. הבנאדם עושה בקלות מה שאצל אחרים (זלאטן ורובן בין השאר) נראה קשה אז אולי זה מה שלא בא לך טוב בעין שהוא כביכול לא מתאמץ. דעתי היא שהדרך בא הוא מזיז את השחקנים שבקבוצתו וגם את אלה המגינים כשהוא רץ עם הכדור ורואה שניים שלושה מהלכים קדימה היא אומנות מדהימה.

איציק 9 במאי 2015

בגלל זה דברתי על התעמלות אומנותית ועל החלקה על הקרח. שם יש ניקוד גם על החלק האומנותי. לגבי החלק הטכני אני מסכים איתך ללא צל של ספק.

גיא ד 9 במאי 2015

מזל שבכדורגל סופרים גולים בישולים ותארים.
ככה שיהיה איזה מדד אובייקטיבי למי הכי טוב, בכל זאת זה לא אירוויזיון..

איציק 9 במאי 2015

זה לא מדד אבסולוטי ודרך אגב גם התעמלות אומנותית והחלקה על הקרח זה ספורט, וגם שם יש תארים ואפילו אישיים כדי שיהיה קל יותר לספור.

גיא ד 9 במאי 2015

רק שהקריטריונים לניצחון סובייקטיבים. שופט מחליט מי מנצח לפי הציון שהוא נותן.
ברור שזה ספורט הם עושים דברים מדהימים מבחינה גופנית.

איציק 9 במאי 2015

גם השחקן הטוב ביותר זה סוביקטיבי וכך גם מי עושה לך את זה ומי לא, וגם כדורגל ברור שזה ספורט וכמה מהם עושים דברים מדהימים ;)

גלעד 7 במאי 2015

כותבים כאן הרבה שמסי לא מרגש וגם רונאלדו. הענין איתם הוא שמה שהם עושים כלכך טוב כבר מוחזק נגדם. כמה אפשר כבר להתרגש מעוד שלישיה או עוד דריבל? בטח שאתה רואה אותם עושים את זה פעמים בשבוע. אני לא בטוח שזה הסגנון הרובוטי כמו ההיכרות הממש אינטימית של כל חובב ספורט עם כל תנועה וכל ניואנס. קשה ככה להתרגש או להיות מופתע, בטח בהשוואה לל5 דקות השבועיות שהינו זוכים לראות מטרדונה או ואן באסטן בראשון בשער או איך שלא קראו לזה. גם הווינאיות והמקצועיות המוחלטת מקשה. אין טרגדיות, אין שערוריות, אין קאמבקים. לדעתי זה לא רק השחקן או הסגנון

איציק 7 במאי 2015

באופן אישי אני חושב שאתה טועה. אף פעם לא נהנתי לראות את שני אלו, שנים. רונאלדו עוד היה בתחלת הדרך במנצ'סטר וכבר לא אהבתי אותו, וכך גם מסי. משהו שמיצר אנטגוניזם אצל רונאלדו ומשהו קר ונוקר אצל מסי. יש הערכה, אבל לא הנאה.

אנדר 8 במאי 2015

זה שחלק מהאנשים מחפשים סממני אישיות מסוימים מקבילים לשלהם שיוכלו להזדהות איתם אצל שחקנים זה בסדר גמור. זה שברגע שהם לא מוצאים הם הופכים את זה לבעיה של השחקנים (מסי ורונאלדו) זה כבר די שטחי

איציק 8 במאי 2015

אין לי מושג על מה אתה מדבר, וחבל להכניס תאוריוט מוזרות כאלו לדיון ועוד על סמך זה להוציא מסקנות.

אנדר 8 במאי 2015

תיאוריות? התגובה העליונה אגב, מייעדת גם אליך אבל לא רק.
חלק מהמגיבים פשוט לא שמים לב לסמנטיקה שלהם כשהם מבטאים חוסר פירגון כלפי שחקנים מסוימים (וחלקם לא אתה, אף מגדילים לעשות ומקטינים מערכם) בשל חוסר הזדהות רגשית או חיבור רגשי לאופי הכוכבים הנ״ל. אלו לא תיאוריות ומסקנות שלי , אלא פשוט סיכום של מילים שמפוזרות פה שחור על גבי מסך. ואני פשוט לא מצליח להבין איך שופטים יכולת של כדורגלן ע״ס הזדהות / אי הזדהות עם תכונות אופי .
אני לא סובל את רונאלדו, הוא עדיין ענק

תומר (הוותיק) 8 במאי 2015

אעיד על עצמי, מסי ענק, מדהים וגדול ביי פר אך, בניגוד למייקל, הוא לא עושה דברים מדהימים על המגרש שלא ראיתי אף אחד עושה. הוא היה עודה אותם בזמן הכי קשה והכי חשוב.
מייקל היה מרגש בגלל זה, זה היה פאקינג שואו.
למסי לדעתי אין את זה, אגב לרומאלדיניו היה את זה, מאין תחושה של מה הדבר הבא שהוא יעשה.בעיניי זה מה שגורם להתרגשות.

יוסי מהאבטיחים 8 במאי 2015

צר לי, לא הצלחתי להבין מה מייקל חידש. מילא היית אומר שמג'יק חידש, אבל מייקל לא חידש כלום. היו אבטיפוס דומים לו גם לפניו.
בדיוק כמו מסי, הוא עשה את מה שעשו לפניו רק יותר טוב מכולם, ובהכל.
לכן מייקל הכי גדול, לכן גם מסי הכי טוב (לפחות בתקופתנו).
אפשר למצוא דברים שיגרמו לך להתחבר לזה או אחר, מסכים. אבל לא צריך לקשור כתרים שלא במקומם.

גיא ד 9 במאי 2015

עוד להגיד את זה אחרי שבחצי גמר ליגת האלופות הוא לבדו העלה את הקבוצה לגמר תוך 10 דקות נגד היריבה הקשה ביותר. זה לא הזמן הכי קשה והכי חשוב?

Comments closed