קבוצה צהובה בכדורסל זו גולדן סטייט

מסתבר שמאמנים יודעים להסביר את מה שהתרחש במגרש, זה עדיף בעיני על פרשנים שמסבירים מה היה צריך להתרחש

גולדן סטייט נראתה כמו הוורירס שניצחו 67 משחקים בעונה הרגילה. לאחר שני הפסדים לממפיס, הלוחמים מהמפרץ הגיעו עם תכנית משחק חדשה. הם הוציאו את טוני אלן מהמשחק באמצעות ההחלטה לאפשר לו זריקות חופשיות ממרחקים קצרים, כמה שירצה. השחקן ששמר על טוני אלן מצא עצמו חופשי ומאושר לעזור בדאבלים על מארק גאסול וזיבו, אלן היה שניים ממאתיים ממרחק של שני מטרים לסל, ולממפיס לא התאפשר להחזיק אותו על המגרש בשביל ההגנה שלו. כך טוני אלן שיחק רק 15 דקות, והפריע הרבה פחות לאחים לבית משפחת ספלאש.

*

כדי להחזיר את סטף קרי לפורמה של MVP, סטיב קר ביקש שאת הדקות הראשונות, סטף יבלה כרכז הדואג להנעת כדור, ופחות יחפש את הקליעה. בעקבות שמונה דקות שבהן סטף לקח בדיוק שתי זריקות, ממפיס מצאו עצמם עושים התאמות רבות לסגנון המשחק של הנעת הכדור, וכך הפלא ופלא, פתאום סטף מצא עצמו חופשי ומאושר לזריקות נוחות יחסית. כך ב14 הדקות שנותרו עד סוף החצי, סטף קלע 21 נקודות באחוזים מעולים, נכנס לקצב, וחזר להיות הרכז הכי דומה לאיזייה בהשפעתו על קבוצת פליאוף רצינית, מאז איזייה.

*

תשאלו איך אני יודע את כל זה? פשוט, בעוד שבישראל אנו מסתפקים בשאלת אווירה למאמן על הפרקט לאחר המשחק, בNBA יש מסיבות עיתונאים בהשתתפות מאמני הקבוצות מיד בתום כל משחק פלייאוף. עוד דבר שהפיל אותי מהכיסא, מעניין שכאשר שואלים את המאמנים על הטקטיקה בה נקטו, הם יודעים להסביר אותה אפילו טוב יותר מהפרשנים, וכאשר הם מקבלים שאלות רציניות, הם נותנים תשובות רציניות.

אולי זה עדיף על המצב בו לאחר המשחק הפרשן נדרש להסביר איך היה צריך לשחק, כמו שנהוג אצלנו? אולי עדיף לשאול את המאמנים על התכנית שלהם למשחק, על מה הלך ומה פחות, ולא שאלות בסגנון מי השחקן הנערץ עליך? את מי סטף הזכיר לך היום? שאלות מהסוג האהוב במיוחד על הכתבים המוכרים לנו?

תמכו בדה באזר

תמשיכי ישר דורותי
ניסוי מעניין

26 Comments

דמוסתנס 12 במאי 2015

הקטע העצוב הוא שיש בישראל עיתונאות רצינית, נוקבת, אמיצה ומקצועית, ועיתונות הספורט היא פשוט בזויה.

למה???

ישראל 12 במאי 2015

זה היה ציני נכון?

the bird 13 במאי 2015

+1

MOBY 12 במאי 2015

שאלות רציניות מגיעות מכתבים רציניים, אפילו אם הם שדרני הקוים.
איפה אתה מוצא כתב רציני במשחקי הכדורסל? חוץ מזה מה יכתבו המליניאקים אם בירנבוים/קצורין/רמי הדר יתנו הרצאה של 10 דקות ולא תשובה של דקה?

כסיפוביץ 12 במאי 2015

בדיוק היום ללא כל סיבה ממש רצינית פתחתי עיתון ספורט בעודי אוכל גלידה.
בערך חמישה כתבים שמתאמצים בכל הכח להשפיל את דייויד בלאט.
שום ניתוח מקצועי, שום רספקט, שום ידיעה עיתונאית רצינית.

נתתי לגלידה לטפטף ללא חשש על המפית הזו שנקראת עיתון והלכתי שבע ומאושר.

פו 12 במאי 2015

גדול!

סימנטוב 12 במאי 2015

ענק :)

Amir A 12 במאי 2015

לגבי מאמנים, התהיה שיש לי היא כמה מהם באמת מסוגלים להבין תוך כדי משחק את התמונה הגדולה ולתת הוראות רלוונטיות? הדוגמא של טוני אלן נפלאה כי רואים כאן מאמן שמוכן לקחת סיכון מפני שבסופו של יום המחיר יהיה נמוך מהרווח. מזכיר במשהו את אותו סייפטי שביליצ'יק לקח נגד הברונקוס ב-2003 רק בשביל הסיכוי (הלגמרי לא מובטח) שבפעם הבאה שהכדור יחזור את הפטס המיקום על המגרש יתן סיכוי טוב יותר לט"ד וניצחון (מה שאכן קרה – אני אשן טוב הלילה עם הזכרון הזה).
האם יש הרבה מאמנים בענפי ספורט שונים שמסוגלים תוך כדי משחק להבין מה קורה מעבר לרנדומליות?

dmc 12 במאי 2015

בטח שיש, זה לא מצב של 3 יחידי סגולה שיודעים וכל השאר עושים כאילו. מי שמתבלט בניהול משחק זה אלו שבאופן קונסיסטנטי מביאים פתרונות טובים לאורך זמן.

Amir A 12 במאי 2015

לא בטוח. הייתי מחלק את המאמנים לכמה קבוצות:
1. אלו שיש להם קבוצה ששווה חצי מיליארד יורו על המגרש. הם לא צריכים לבצע שום התאמות כמו שפרארי לא צריכה לבצע התאמות כשהיא יוצאת למסלול להתחרות במירוץ כנגד פרינץ או רנו 4.
2. אלו שאומרים "אנחנו דבקים בשיטה שלנו ולא משנה לנו מה היריב עושה". או במילים אחרות, "אין לי מושג באימון ברמות הגבוהות והשחקנים שלי מטומטמים מדי מכדי להבין הוראות חדשות אז נמשיך לעשות את הדבר היחידי שאנחנו יודעים לעשות".
3. אלו שאומרים דברים כמו "השחקנים היום התאבדו על המגרש ושיחקנו בשביל הדגל", אלו שמראים סרטים של רוקי בפגישות קבוצה או בקיצורו של דבר, שייע. מסוג המאמנים שאם רק היו יכולים הם היו מחברים לשחקן מקל ארוך לגב שבקצהו חוט משתלשל שאליו קשורה שווארמה בדיוק מול הפרצוף של השחקן, ולדעתם זה יהיה מספיק כדי לגרום לאחרון לרוץ כמו משוגע ולנצח את המשחק.
4. אלו שמבינים מה קורה ובאים עם פתרונות יצירתיים, כמו סטיב קר במשחק האמור בפוסט הזה.
5. אלו שלובשים Hoodie.

כמה כבר יש בקבוצה 4?

איציק 12 במאי 2015

יש גם כאלו שההכנה שלהם למשחקים לא משהו, אך הם חיות משחק והניהול שלהם נהדר, ויש כאלו שלהפך, שיש להם הכנה טובה אך נחשלים בניהול תקלות בזמן אמת (מסינה כזה, ובלאט פעם היה כזה).

No ONE 12 במאי 2015

מה אם אלה שלובשים Hoodie וגם מרמים?

Amir A 12 במאי 2015

מרמים? אין לי מושג על מה אתה מדבר.

איציק 12 במאי 2015

אני לא מאמין שזה ניהול משחק, זו החלטה מהבית אחרי ניתוח מעמיק יחד עם הצוות המקצועי. החלטה כזו נדיר שתהיה הברקה של רגע.

גיל 12 במאי 2015

זו סדרה מאוד מרתקת כי רואים בכל משחק התאמות של מאמנים ליריב. עכשיו תורה של ממפיס להגיב ויהיה מעניין לראות אם יצליחו לנצח עוד משחק בגולדן סטייט.

אלעד 12 במאי 2015

אפשר להגיד את על כל סדרה שלא כוללת את יוסטון…
אחד הדברים המרתקים בסדרות פלייאוף נבא זה ההתאמות האלו בין המשחקים. אין משחק שדומה לקודמו

איציק 12 במאי 2015

סתם שאלה, למה שהמאמנים יענו ברצינות על השאלות האלו באמצע הסדרה. למה לפתוח את הכלפים לפני הצד השני (אני חושב שלפתוח את השיקולים, ולא רק את העובדה של מה שקרה זו טעות). אתה נותן לצד השני חומר למחשבה. אני מבין לפתוח את זה בסוף סדרה, אבל באמצע, למה???
משחקי ליגה זה משהו אחר, שם זה הגיוני, משחק הבא זה עולם אחר עם קבוצה אחרת.
כל זה לא בא לומר כל הכבוד על השאלות של העתונאים שלנו.

גיסנו 12 במאי 2015

בדיוק מה שחשבתי
לוותר על אלמנט ההפתעה

Amir A 12 במאי 2015

אין כאן שום הפתעה. ההנחה היא שצוות האימון בצד השני רואה בדיוק מה עשית ומבין בדיוק מה קורה.

Lord Anthony 12 במאי 2015

לדעתי הם מניחים שהמאמן השני לא טיפש והוא מבין מה קרה במשחק או לכל היותר יבין ברגע שיתחילו התכונן למשחק הבא.
אין פה סודות, כולם ראו מה היה על המגרש, המאמן השני גם מבין את זה והקהל בבית קצת פחות, בלל זה אין למאמנים בעיה להסביר את הטקטיקה שלהם.
מעבר לזה כדורסל זה בידור וצריך לספק מוצר איכותי.

No ONE 12 במאי 2015

אחרי כל משחק הצוות המקצועי של הקבוצה השניה עובר ממש כל מהלך בחדר הווידאו והם יודעים בדיוק מה סטיב קר עשה אם הוא מדבר על זה או לא
לכל קבוצה יש 10 עוזרי מאמן שעוברים על הכל

אלכס 12 במאי 2015

אם המאמן השני לא מבין, אלן לא משחק רק 15 דקות, ואתה מסתפק בחיוך ממזרי במסיבת עיתונאים.
אבל אלן שיחק רק 15 דקות. המאמן השני מבין טוב מאוד מה קורה….

ניינר 12 במאי 2015

האמת שגם ייגר לא פראייר והשחמט הזה בין מאמנים מרתק. בניגוד למשל לרמת ניהול המשחק הפתטית של תיבודו ו בעיקר מקהייל שהוא פשוט מביך בתור מאמן

סימנטוב 12 במאי 2015

אהבתי, לא שמעתי את קר אחרי המשחק

אנונימוס 13 במאי 2015

אין מספיק סימני קריאה בשביל להסכים עם הפוסט הזה. מזכיר לי רגע שראיתי השנה בחמישיות, ראיון עם עודד קטש. היו מתוך 10 דקות ראיון 3 דקות שהוא וארז אדלשטיין דיברו מקצועית ממש. לא על "לסקוט יש עונה חלשה" ולא "אנחנו לא מתחברים" אלא ממש מקצועית, סגירות, סוגי הגנות ובלגנים. קטש פתח ב"טוב אני לא יודע כמה אנחנו רוצים להיכנס לרמות האלה" והתחיל לדבר אוטוסטרדה עם אדלשטיין. לא הבנתי כלום. אבל ל3 דקות קיבלתי טעימה ממה שיכולה להיות תוכנית ספורט אמיתית. אם היו מקדישים לזה רבע שעה, ומדברים בניחותא עם הסברים ושרטוטים פשוטים זה היה מעלה את רמת התוכנית פי 5. זה עדיין היו 3 הדקות היחידות השנה שראיתי ניתוח מקצועי של העונה של הקבוצה שלי.
אבל במקום זה הרי צריך לרוץ לעוד פינת דאחקות עם שחקן זר, ועוד 10 דקות של ברברת על משחק יורוליג חסר משמעות של מכבי או ויצים של שימי ריגר.
מבאס

אדם בן דוד 13 במאי 2015

צודק.
וגם גיל צודק (חוץ מהנסיון למכב את ג"ס- הם לא צהובים! הם זהב! גולדן חביבי)
קטש תמיד עונה לעיניין וסיכומי המשחק שלו כנים ומעניינים.
ואדלשטיין, למרות הדבר המוזר הזה על הצוואר שלא טלויזיוני בעליל ועדיף היה שהיה מוריד אותו כי בכל זאת הוא לא עובד מהבית וקשה להתרכז במה שהוא אומר כשחתיכת עור המוזרה הזאת מתנפנפת לה אנה ואנה, בפרשנות שלו אומר יותר מ"בואו ניתן סל".

Comments closed