אז מסתבר שאפשר להרגע

אני מאוד נהנה מהאליפות השלישית ברציפות, לכן לא אחכה לדאבל שיגיע במהרה, ואתחיל בסיכום העונה בליגה

לכאורה האליפות השלישית ברציפות של מכבי היא מובנת מאליה. רבים טוענים שזו תוצאה טבעית של עליונות תקציבית ברורה, ניצול של חולשת הליגה, ועוד ועוד. יתרה מכך, רבים טוענים שמדובר באלופה חלשה במיוחד, ששיחקה כדורגל לא מרשים, וזכתה מההפקר ולא בזכות יכולת ודומיננטיות.

היה למשל את הפוסט הזה –

http://debuzzer.com/shely/52821/

והיה גם את זה

http://debuzzer.com/shely/50735/

 

כיום רבים אינם זוכרים, אך למעט האדיוט האופטימי שכותב שורות אלה, רבים מאוהדי מכבי דאגו מאוד, במיוחד לקראת סיום הסיבוב השני של העונה הרגילה. התיקו מול באר שבע בבית, ולאחר מכן התיקו מול קריית שמונה, הכניס רבים לדאגות כנות, למחשבה שהשנה מכבי לא תהיה אלופה. אני לא אצטט כאן את כל התגובות לרוגע שלי. אוהדי הקבוצות האחרות לא הבינו כיצד אני כה בטוח שקריית שמונה תתפרק בהמשך (למרות שנדמה ובדיעבד אכן לא היתה התפרקות ברורה ממנה לאור הסגל הצר). אוהדים רבים ניסו גם לטעון שבעצם באר שבע קבוצה טובה יותר ממכבי, הנה התוצאות של מכבי מול הגדולות מוכיחות זאת (לאחר ההפסד לבית"ר, היא הפכה באחת לחברה במועדון הגדולות האמיתיות, קרי הקבוצות שמכבי לא יכולה לנצח – ק"ש, ב"ש, בית"ר, מזל שתמיד היתה לנו מכבי חיפה).

*

השנה היתה לנו שנה מיוחדת. אכן המעמסה הפסיכולוגית הכבדה של ריצה שלישית לאליפות, ריצה מעמדת הובלה מתחילת העונה (גם אם בחלקה היינו במקום השני, נחשון שוחט בוודאי יכול להסביר לכם טוב ממני כמה קשה להוביל מרוץ מהשנייה הראשונה ועד האחרונה), נתנו את אותותיהם. היתרון של מכבי העונה היה ברור ומוחלט. מכבי ידעה לנצח את המשחקים ש"חייבים" לנצח. מכבי ידעה להגיע למשחקים בהם כל תוצאה פרט לנצחון היתה כשלון, ולנצח אותם. זה התחיל במשחק בבלומפילד, משחק רבע הגמר מול קריית שמונה. מכבי בתצוגת כדורגל מהטובות שהציגה העונה, פשוט ביטלה את קריית שמונה לחלוטין (הקבוצה שאמרו עליה שהיא טובה וחזקה ממכבי, ומאמנה דאז אף נכנס לעימות חזיתי עם שרן ייני בנושא). לאחר מכן הגיע הפליאוף העליון. בפליאוף העליון מכבי ניצחה בבית את כל מי שהתמודדה מולה ולא הפסידה בחוץ.

רבים היום לא זוכרים, אך בתחילת העונה הטענה הבולטת ביותר אל פאקו, היתה נטייתו לכדורגל התקפי המזניח את ההגנה, מכבי ספגה יותר מדי שערים ובקלות רבה מדי. התשובה של פאקו היתה שהוא מעדיף יותר פוזשנים התקפיים, יותר הזדמנויות מול השער, מתוך הנחה שהקבוצה בעלת הכישורים הטכניים הגבוהים יותר, תדע לנצל טוב יותר ובאחוזים גבוהים יותר את המצבים. גישה זו נזנחה לחלוטין מיד לאחר הפסד החוץ בבאר שבע, למרות ואולי בגלל שמכבי הגיעה למליון מצבים, והפסידה בצורה מקרית לחלוטין.

מאז אותו משחק הגישה השתנתה, מכבי עברה לסגנון המקדש את השליטה במרכז המגרש, שיחקה בסגנון זהיר בהרבה (טיבי, קרלוס ודור פרץ איבדו את הרשיון לעלות ככל שעולה על רוחם, שרן ועמב"ה בצד השני עלו בתורות), ומכבי אכן מיעטה לספוג, אך גם לא הבקיעה בצרורות. אגב, המאזן שלנו במשחקים בלי זהבי טוב יותר באחוזים מהאחוזים שלנו איתו בהרכב, אך לא אפריע לכל אלה שטוענים שבלי זהבי אין למכבי קבוצה, ואין מי שיבקיע, בכל מקרה כדאי לזכור שבכדורגל צריך לא רק להבקיע, אלא להבקיע יותר מהיריבה, לכן, כנראה אם מכבי היתה עולה לשחק עם זהבי בלבד מול אחד עשר שחקנים, סביר להניח שלא היתה זוכה באליפות.

*

בקיצור, אני לא בא לטעון שחזינו בכדורגל מבריק, אני כן בא לטעון שהקבוצה היתה חזקה מאוד מנטלית, התגברה על פיגורים בתוצאה, על פואדים למינהם, התעלתה בכל הזדמנות בה נדרשה להתעלות ושיחקה כדורגל יעיל.

*

נקודות אור חשובות העונה – בתחילת העונה ציפיתי לשילוב מוצלח של דור פרץ ורייכרט, ברור שמכבי היתה צריכה ללכת לכיוון של רענון. רייכרט לא ממש השתלב, אולי העובדה שעבר להפועל תרמה לכך. אך דור פרץ אכן התקדם עד מאוד, המשחק אתמול עמד בסימן של שליטה אדירה של דור פרץ בכל מאבק אחד על אחד, שליטה גדולה בתפקיד, כעת נותר רק לחזק את הגוף, ולשפר את משחק הראש. מדובר בהישג ממשי של פאקו. אני מקווה שבעונה הבאה נהנה מהנסיון שרייכרט צבר, עם כל אהבתי לראדי ולמיטרוביץ. אך נקודה חשובה נוספת, אני לא מאלה שמתחילים לחשוב על מוקדמות הצ'מפיונס בעונה הבאה, דקה לאחר האליפות, יש לנו מספיק זמן, וקיבה שתכיל המוני ברווזים עיתונאיים חסרי כל אחיזה במציאות, עד שבכלל נדע מה יהיה הרכבה של מכבי בעונה הבאה.

דור מיכה התקדם מאוד תחת פאקו ולמרות שקשה לנו לזכור את זה, גם טל בן חיים. במקרה של טל בן חיים, מדובר בדרישות פשוטות יותר לעומת הדרישות של סוזה, אך האיש בכל זאת התקדם בצורה ברורה העונה. במקרה של דור מיכה, מדובר בהתקדמות משמעותית יותר, מיכה הפך להיות חלק חשוב ביותר בבניית ההתקפות של מכבי, ומצליח לשלב כאשר נדרש, הפרעה אמיתית לשחקני הקו של היריבה. רואים שמקרב שחקני ההתקפה, פאקו סומך עליו יותר מכל אחד אחר, פרט למספר 7.

על נוסא איגבור אין מה להרחיב, מצחיק שהוא כבר נהיה קונצנזוס, כנראה הגול מול באר שבע עשה את המהפך בקרב האוהדים, משחקן שזיכה את מאמנו בקריאות בוז, כל אימת שפאקו העז להרכיבו, הפך נוסא למושא קללות על כך שלא קיבל אדום מול באר שבע, כדי שיוכל להשתתף בגמר.

דן איינבינדר לא הצליח כנראה להתאושש מהפציעה בצורה טובה מספיק, פרט למשחק אתמול בו איינבינדר שיחק מעולה, דן לא התעלה, ואף גרוע מכך. עדין, כנראה מדובר בשחקן שישאר במכבי, הפוטנציאל שלו הוכר גם על ידי סוזה וגם על ידי פאקו, ובניגוד לפוטנציאל של מרגוליס למשל, מאיינבינדר שני המאמנים לא התיאשו.

אין טעם להרחיב על מספר 7 בצהוב, אודה כי האכזבה היחידה שלי ממנו היא על חוסר נכונותו להתעמת עם האוהדים הגזענים שיושבים בשער 11. אם יש שחקן או אדם אחד שעשוי להשפיע על אוהדי נמני אשר משום מה סבורים שהם האוהדים האמיתיים, או נכון יותר סבורים שהם המועדון עצמו, הרי הוא ערן זהבי. ראוי היה אתמול שזהבי יקח איתו את השחקנים הרחק מהאזור בו מתרכזים האנשים שמעוררים בחילה ביתר הקהל של מכבי.

אחרון חביב לפוסט זה, באליפות הנוכחית, חואן פאבלו קולינאס הביא הרבה מאוד נקודות, בעוד שבקודמת רק מול בית"ר באצטדיון הרדיוס בנתניה, חואן פאבלו הביא נקודות במו ידיו. מצחיק להזכר שעד למשחקי הגביע מול קריית שמונה, היו מי שהעדיפו את ברק לוי על פניו בשער.

*

רבים מאוהדי יתר הקבוצות חושבים שאוהדי מכבי אמורים להרגיש רגשות חרטה על כך שהמועדון מצויד בתקציב גבוה יותר, ומנוהל בצורה מקצועית יותר, בהשוואה ליתר קבוצות הליגה. צר לי לאכזב אתכם, אך אתם טועים בהשוואה של מכבי בכדורגל, לגרסה הצהובה הדהויה בכדורסל. ראשית, למרות הנטיות הפרנואידיות של אוהדי הפועל, מכבי לא מעוניינת בהחרבת התחרות בכדורגל, אלא בשיפור פנימי מתמיד. אכן, בהתמודדות על פול השחקנים הרדוד בכדורגל הישראלי, מכבי מנסה למשוך אליה את מי שהיא חושבת שהם הטובים ביותר, אך צריך לזכור שרבים חשבו למשל שאלירן עטר הוא מהכוכבים הבולטים, ומכבי לא הביאו אותו רק כדי לייבש אותו על הספסל למשל. אנחנו מאושרים שהמועדון הצהוב מתנהל בצורה חלקה (אם כי כמו בכל דבר בחיים, יש עדין לאן להתקדם), ואין לנו שום סיבה שלא להנות מהחוויה הנדירה של מועדון המגיע לשנים של דומיננטיות עקבית, מתוך הקפצת הסטנדרט המקצועי בישראל, אם לא בסגנון המשחק, אז בדרך בה מנהלים קבוצת כדורגל. אני תקווה שהקבוצות האחרות ינסו לחקות את דרך הניהול מתוך התאמה לצרכים שלהם, אך לא הייתי עוצר את נשימתי. בחיפה המועדון מתנהל על ידי איש שנחוש להוכיח שהוא יודע טוב יותר, ואין לו מה ללמוד. בקריית שמונה לא יכולה לקום אופציה אמיתית, בבית"ר עסוקים בהשמדה עצמית, והפועל, טוב לא אזרה מלח על הפצעים. נראה שכולם מחכים שמכבי תיפול, אך כרגע הקבוצה רחוקה מאוד מההיבריס שעלול להביא לקץ התקופה הטובה. עד שההיבריס יגיע, אנחנו נמשיך להנות ביציעים, ואני תקווה שלא נצטרך להמשיך להלחם ברעות החולות שינשרו מעצמם, וילכו לחפש להחזיר עטרה לישנה (אני ממש מנסה להבין למה הם מתכוונים, אולי שיקימו מכבי נמני, כמו שקמו הפועל קטמון, הפועל אוסישקין וביתר נורדיה, שיתכבדו ויחזירו עטרה לישנה, הם לא באמת נהנים במילא)

 תמכו בדה באזר

ניפגש בבונדסליגה 2
תנו לי ג'ובני - רן יצחקי

84 Comments

holden 18 במאי 2015

הכל טוב ויפה, אבל הגביע השנה יסע דרומה

גיל שלי 18 במאי 2015

נו טוב, אם אתה אומר

פאקו 18 במאי 2015

מן הסתם, היות ומחזיקת הגביע היא קרית שמונה.

holden 18 במאי 2015

התכוונתי ממש דרומה, בעהד בעהד תל אביב

אורי 18 במאי 2015

+1

סימנטוב 18 במאי 2015

+1

ירוק 18 במאי 2015

לצערי אתה חי בסרט. לפחות גיל יחגוג, אני מפרגן (למרות שאני חושב שזה מתחיל להיות מוגזם)

holden 18 במאי 2015

זה ככ אובייס שהגביע יגיע לבאר שבע, הכל לטובתם למרות סאגת אלישע, אני מוכן להמר שברדה יבקיע ואם לא ברדה אז אולי נגיחה של הובאן הרומני, נצחון של מכבי יהיה הפתעה ענקית עבורי

רביב 19 במאי 2015

בתור אוהד מכבי, אני חייב להודות שאני מסכים איתך…
לצערי.

רניב 18 במאי 2015

חבל רק שטעית בתחזית לגבי ביבי

גיל שלי 18 במאי 2015

אני טועה ברוב התחזיות שלי, כמו כולם

אזי 18 במאי 2015

מצחיק להזכר בכמה התקפית היתה מכבי בתחילת העונה.
עד כדי כך שאני זוכר את הטענות שמכבי התקפית מדי, אבל לא זוכר בכלל את מכבי התקפית.
עד כדי כך השינוי שפאקו הנחיל בה.

מכבי היא באמת קבוצה שכמעט בלתי אפשרי לנצח בליגה.
היא הרבה יותר קבוצה שקשה לנצח מאשר קבוצה שאמורים להפסיד לה.
הניצחונות של מכבי באים מהעליונות בחומר השחקנים לרוב ומפוזשנים אינסופיים בכדור בעיקר, ולא מתנועה התקפית מיוחדת.

למכבי יש את תרגיל ה"שחקן אחד ירוץ מלמטה למעלה, שחקן אחר ירוץ מלמעלה למטה וקשר אחורי ימסור בין הבלמים המבולבלים" שעובד כמעט אחת למשחק וזהו.
כל שאר ההתקפות הן אלתורים קשים מדי, בעיקר בגלל שלמכבי אין משחק מעבר.
מכבי חוטפת כדור ומתחילה להתמסר אחורה עד אין קץ, כאילו מחכה שהיריבה תסתדר במערך ההגנתי שלה, כדי לעשות את המשחק יותר הוגן.

שאלת החשיבות של זהבי היא מעניינת, כי בגלל שמכבי משחקת תמיד מול הגנה מסודרת, צריך משהו מאוד מפתיע כדי לעבוד אותה וכמעט ורק זהבי היום מסוגל לעשות את זה. אז כשהוא משחק, הכל פשוט הרבה יותר קל.
אבל מכבי היא בוודאי לא רק זהבי.
ועם כל השנאה שיש לי לפאקו, בוודאי שזאת לא "אליפות בלי מאמן"

זאת אליפות מתודית, שיטתית, עם מסירה מרגל לרגל לרגל לרגל לרגל.
הנה לינק להתקפה ממוצעת של מכבי
https://www.youtube.com/watch?v=WnO7QCFoahg

יהיה מעניין לדעת, אם בשנה הבאה נרגיש מאויימים על ידי קבוצה אחרת, או שוב, על ידי הפראנויות שלנו עצמנו.

בסופו של יום
אליפות שלישית!!!

גיא זהר 18 במאי 2015

לא נראה לי שאת מכבי מעניין דבר מלבד מכבי וזה בסדר. עניין עטר לא קשור להומניזם כלפי הליגה אלא לאי רצון להביא אותו מסיבות לא ברורות. והשמטת מהיריבות הפוטנציאליות את באר שבע. היא בטוח יותר מאיימת נכון להיום מביתר, הפועל וקש.

גיל שלי 18 במאי 2015

השמטתי כי אני מסכים איתך, באר שבע היא היחידה שנטולת בעיות מהסוג שציינתי אצל האחרות, מצד שני כרגע נראה שהתקרה שלה יותר נמוכה, אך זה עשוי להשתנות

גיא זהר 18 במאי 2015

מסכים שהתקרה שלה יותר נמוכה הן מבחינת הון בעלים וגם יכולת ניהולית והן מבחינת פוטנציאל קהל ( שלא רלוונטי כי כמות המנויים כרגע דומה)

אריאל גרייזס 18 במאי 2015

נו נו שנה הבאה יש לכם את כפר סבא לעצור – אז נדבר

רפאל 18 במאי 2015

צחוק, צחוק אבל בפורמט האחר ( ב ה הידיעה.. ) כפ"ס מביאה כמה אלפים כל משחק וגם אם אין לה סיכוי משמעותי לקחת סדרה של הטוב מ 5 נגד מכבי ת"א או חיפה, הם יכוונו להגיע לשם ועונה אחרי זה להשתפר איפה שצריך.
זאת בהנחה שלא יירדו ליגה… כי בדרך ההיא גם 40 אחוז צבירת נקודות בעונה הרגילה לא מבטיחים לך הישארות קלה.
בכל מקרה, הקבוצה תלויה בעצמה וזה מה שיביא את הקהל.

ארז (דא יונג) 18 במאי 2015

עונה הבאה עוברים לפורמט של הטוב משבע
(מה?)

רפאל 18 במאי 2015

חחח, זה לא הדבר היחיד שמעניין אותי.
מה לעשות שאין עוד אנשים שקמים להגן על רעיון הצדק והספורטיביות בליגה עם סדרות פלייאוף.
מישהו צריך להגיד את זה, גם אם זה לא פופולארי לחשוב שלקבוצות כמו כפ"ס ורעננה יהיה על מה לשחק בליגה וסיכוי לכוון למטרות ולהביא קהל.

רועי 18 במאי 2015

אני נהנה מהאליפות, אבל אני לא יכול להגיד שנהנתי ממשחקי הקבוצה.
מה שיסכם את תחושותי זה משפט אחד בסיום המשחק אתמול, של חבר שלא מנוי למכבי ורכש כרטיס למשחק אתמול:
"אתה רוצה להגיד לי שכל השנה אתה סובל את הדבר הזה ?!".

ועוד דבר,
אני חושב שהחזון של מיץ' הוא ה"גרסה הצהובה הדהויה בכדורסל".

גיל שלי 18 במאי 2015

לא מסכים איתך שזה החזון של מיטץ'. מכבי כדורסל של שמעון מזרחי היתה יצירה שרק אדם ישראלי יכול ליצור (על כל המעלות והחסרונות). זו גישה של משחק סכום אפס, אצל מיטש גולדהאר שמגיע מהעולם העסקי, קיימת ההכרה שהוא חייב אקוסיסטם חזק, כדי שמכבי תתקדם, הוא ההפך של מזרחי שראה בכל יריבה איום, אצל מיטש יריבות טובות יותר ישפרו גם את מכבי.
אגב לעניין הדהוי, זה לא מתאר את מכבי של מזרחי, זה מתאר את שקיים היום בעיני. אצל מזרחי הבנתי מה זאת מכבי, היו דברים שאהבתי, וכן קבלתי גם את הדברים שאני ופדרמן לא כל כך אוהבים. היום אין לי מושג מה זאת מכבי כדורסל

רועי 18 במאי 2015

מנקודת המבט שלי דווקא השינוי הזה שחל במכבי בכדורסל, שאתה מכנה אותו "דהייה", הוא מה שמקרב את הדימיון בינם לבין מכבי של גולדהאר.
שים לב למה שכתבת: אצל מיטש גולדהאר שמגיע מהעולם העסקי, קיימת ההכרה שהוא חייב אקוסיסטם חזק, כדי שמכבי תתקדם, הוא ההפך של מזרחי שראה בכל יריבה איום, אצל מיטש יריבות טובות יותר ישפרו גם את מכבי.
זה בדיוק הכיוון שהכדורסל הולך אליו, זו כבר לא מכבי הסגורה והמשפחתית של שמעון, זו מכבי של הפדרמנים, שרואים בה עסק כלכלי לכל דבר, ומברכים על ההתחזקות של הפועל ירושלים.

גיל שלי 18 במאי 2015

אני לחלוטין מקבל את זה שאנחנו מפרשים אחרת את התהליך שעובר על מכבי, בהחלט יתכן ואתה הוא שצודק, אני רק לא בטוח

רועי 18 במאי 2015

כמובן שזה לא אומר שאני מרוצה מהשינוי הזה,
אבל זה לא משהו שיגרום לי להפסיק לאהוד את המועדון הזה.

קפטן קוקי 18 במאי 2015

אני מאוד מסכים עם גיל. מכבי כדורסל היום היא גרסה לא ברורה ולא ממש מכביסטית.
מצד אחד נהנית/סובלת ממעמד "הקבוצה של המדינה" של פעם, מצד שני מנסה להיות אחת מהחבר'ה ולשנות את הדנא (או רק את האריזה) בסגנון של פרנצ'ייז אמריקאי שכזה – ובדרך למסחר את עצמה לדעת.
מצד אחד שימון, מנגד הפדרמנ'ז.
יכול להיות שכשהפדרמנ'ז ישלימו את ההשתלטות שלהם וימחקו את הסממנים של מכבי של פעם (זאת שהיתה לה מדינה) אנחנו נראה מכבי אחרת, אולי דומה יותר לזו של גולדהאר. בינתיים זאת גרסה דהויה מאוד.

אזי 18 במאי 2015

אגב, אני חייב לשתף אתכם במשפט מדהים ששמעתי אתמול ביציע
בתחילת המשחק ראו את יואב זיו עם סרט הקפטן על המסך
ואז מישהו מאחורי צעק "תדע לך שאיתן טיבי לא רואה אותו מבחינת להיות קפטן!!"

Amir A 18 במאי 2015

אבי נמני עוד מעורב במכבי תל-אביב?

גיל שלי 18 במאי 2015

יש לו קהל נאמנים שעושה כל מה שאפשר כדי להחריב את המועדון, מתוך אהבת המועדון כמובן, אך עוד יותר מתוך הערצת האייקון התרבותי

תולעת 18 במאי 2015

נמני יצא לא פעם ולא פעמיים נגד גזענות במכבי ובבית"ר וגם עכשיו בתפקידו כסוכן מפרשן או פרשן מסוכן. אפשר להאשים אותו בהרבה דברים אבל לא בהכרח בטיפוח גזענות וגזענים. יש כמה גורמים אחרים במדינה הזו חוץ ממנו שאפשר לראות בהם אחראים לעניין.

גיל שלי 18 במאי 2015

לדעתך אם נמני היה אומר להם מפורשות שיפסיקו עם הקריאות לראדי, זה לא היה משפיע? הרי הם כולם מסכמים כל משפט בשמונה זה בדם

תולעת 18 במאי 2015

לא. ראית מה קורה בבית"ר. הם אולי גזענים אבל ממש לא ילדים קטנים או טיפשים, והעניין קצת יותר מורכב מ"נמני/זהבי/ייני יגיד אז הם ישתקו".

גיל שלי 18 במאי 2015

הם לא שולטים בקהל כמו לה פמילייה בביתר, אני לא חושב שזו השוואה טובה, וכן חושב שנמני הוא בר השפעה חזקה שם

רביב 19 במאי 2015

והם כן טיפשים. מאוד.

גיסנו 18 במאי 2015

ועדיין, האנשים שעוד שרים לנמני הם אותם האנשים ששרים את השיר של טועמה ומקללים את ראדי רגע אחרי שהבקיע.

זה לא אומר שנמני אשם בזה, אבל יש קשר בין התופעות

תולעת 18 במאי 2015

אולי, אבל זה קשר קצת יותר מורכב מ"נמני יגיד והם ישתקו". מעבר להתנשאות והניתוק שמובנים בטענה הזו היא פשוט התבררה באופן מובהק כשגויה בשנים האחרונות. אין "פתרון" אחד ואין דבר אחד שצריך לעשות. היכולות של מכבי והשחקנים מוגבלות ובמסגרת הזו, לדעתי, עושים מה שאפשר – שוללים מנויים, עוזרים למשטרה עם מורחקים, השחקנים עצמם מתייחסים לזה במסגרות מסודרות (הסרטון שמכבי הפיקו למשל) או ספונטניות (ראיונות בתקשורת של ייני, טיבי, טב"ח, אלברמן). לדרוש שמכבי ושחקניה יעסקו עכשיו בחינוך לשיוויון ודו קיום כשמערכת החינוך בישראל ממש לא בכיוון הזה כבר הרבה מאד שנים זה מגוחך ולא יעיל.

יואב 18 במאי 2015

תולעת צודקת.
מעריציו הגדולים ביותר של נמני,הם חסרי אג׳נדה גזענית.

השמן 18 במאי 2015

צודקת!!

גיסנו 18 במאי 2015

אני מסכים עם כל מה שאת אומרת, רק הצבעתי על זה שאותם אנשים חולקים את תופעת ה"נמניזם" והגזענות נגד שחקני הקבוצה (ובכלל).

אני איתך, יש הרבה בעיות מערכתיות הרבה מעל לכדורגל לפני שייני או זהבי יוכלו להשפיע במשהו במישור הזה.

ערן (המקורי) 18 במאי 2015

מסכים עם איה כאן.
עם זאת, חושה שמילה נחרצת של נמני היתה יכולה למתן את הקולות שסרים לחלוטין למרותו. ואני בטוח שיש חפיפה גדולה בין הגזענים לבין מחנה נימני.
אבל כמובן אין לצפות ממנו למהלך כזה. לנימני אכפת רק מנימני. ובדרך כלל, על הדרך, הוא דופק את מכבי פעם אחר פעם אחר פעם, מאז שחזר מספרד.

רפאל 18 במאי 2015

ברור שיש קשר-
זה אנשים דפוקים. אין צורך להתבייש לקרוא לילד בשמו.
מי שמתנהג כך וחושב שהוא יוצא גבר או מייצג איזה כבוד לאומי הוא דפוק בראש.
זה לא אומר שבכל תחום הם כאלה, אבל התרגלנו שבמגרשי הכדורגל יש הפקרות ועל פי כל בבון יישק דבר.

אזי 18 במאי 2015

לא מעורב במועדון
אבל מקושר לחלקים (הולכים וקטנים, אני מקווה) מהקהל.

כמו כן, הוא הסוכן של לא מעט מהשחקנים.

אריק האחר 18 במאי 2015

גיל יופי של פוסט
בהקשר לגזענות
דווקא ציפיתי מהקפטן שלנו לקחת מנהיגות ולא מערן זהבי.
שרן ייני היה חייב לעשות אתמול מעשה
מבחינתי לקחת מיקרופון ולהוקיע
כל השחקנים ללא יוצא מהכלל ביחד היו חייבים
לעשות מעשה .
בהשקפותי הפוליטיות אני ימיני אבל לא יתכן שהקריאות האלו ימשיכו .
אצלנו זה באמת קומץ אבל קומץ שחייב לדעת שפעם נוספת לא תהיה.
מכבי השנה שווה לפחות פער של עשר נקודות מהמקום השני .
יש מה לשפר ואני בטוח שאם ניהול כמו שיש דברים ישתפרו.
יש את וורמוט יש שחקנים צעירים ורעבים ( פרץ , מיכה ועוד ) יהיה רכש ויהיה עוד יותר טוב.
תודה להנהלה לשחקנים למאמנים ולכותב הפוסט .
נשמח מאד גם לגביע.

תולעת 18 במאי 2015

אני לא מתחברת לדרישה שלך ושל גיל ששחקנים יתעסקו בזה. להביע דיעה ברורה? בהחלט כן. אגב רובם עשו זאת בעבר וימשיכו לעשות, בעיקר משום שאין דבר שנתפס יותר "רע" וגרוע שיווקית באירופה מגזענות. לצאת כל יומיים נגד הקהל "הגזעני"? ממש לא. שהתקשורת תתעסק בזה והקהל יתעסק בזה (ואתמול – בהחלט התעסק בזה). שהשחקנים ישחקו כדורגל ולא יגררו לניסיונות להוציא אותם מאיזון עם כל מיני דרישות מופרכות להיות קדושים ולהקריב את הקריירה שלהם בשביל שנהיה מרוצים מכמה שהם מוסריים ונחמדים.

גיל שלי 18 במאי 2015

למה את חושבת שעמידה ברורה מולם אתמול היתה מסכנת את הקריירה שלהם? לא מבין

תולעת 18 במאי 2015

כי מה שהם יכולים הם עושים. יצאו מול גזענות בבמות שניתנו להם. לדרוש מהם "לנקוט עמדה" באמצע חגיגות אליפות (וגם את זה עטר וייני עשו לפני שנתיים בכיכר) זה לדרוש מהם לצאת מול הקהל וזה יכול להיות מחיר כבד. אולי לא בתקופות טובות של אליפות אבל בטח ברגעי משבר.
אולי בפעם הבאה נבקש מהם שירדו מהדשא כי מאתיים איש שרים אין אדומים אין פיגועים.

גיל שלי 18 במאי 2015

לפחות לחגוג מול שער 13?

תולעת 18 במאי 2015

אכן, בחירה קשה בשביל שחקן אם לחגוג מול שער חצי מתרוקן או מול אוהדים שהם רואים לא רק בבלומפילד אלא גם בב"ש, עכו ודוחא.

Amir A 18 במאי 2015

תולעת, לפי אותו ההגיון גם שחקני בית"ר צריכים לחגוג מול היציע של לה פמיליה, לא?

תולעת 18 במאי 2015

זה בדיוק מה שהם עושים, ומה שעושים שחקני הפועל וחיפה מול הקהלים האלימים שלהם.

אריק האחר 18 במאי 2015

תולעת
אני לא מבין אותך !!!
לא יודע מה סוג העבודה שלך אבל אני בלי להיות אמיץ אם חבר מהעבודה יותקף בצורה מלוכלכת ללא הרף על ידי קומץ ״קליינטים״ אני אעמוד לצידו ויעשה מעשה .

תולעת 18 במאי 2015

אריק, הם כבר עשו את זה ועמדו לצידו של ראדי הרבה פעמים. מעטר ועד טב"ח.

יואב דובינסקי 18 במאי 2015

אבל חלק מהסיבה שהשערים האחרים חצי התרוקנו היתה רבע שעה של חגיגה מול שער 11. דווקא אם היו עושים מולם הנפה סולידית ואת רוב החגיגה מול שערים אחרים, זה היה מעביר מסר.

תולעת 18 במאי 2015

בסדר, כמו שכתבתי – אין לזה סוף. המאבק נגד גזענות אין לו פתרון קסם אחד ויש הרבה דברים שצריך ואפשר לעשות. לדעתי אי אפשר לצפות משחקני כדורגל שינהלו מאבקים חברתיים בסדר גודל כזה בזמן חגיגות אליפות או בכלל, בזמן משחקי כדורגל.

D! פה ועכשיו 18 במאי 2015

וחלק גדול משער שלוש עשרה מגיע גם למשחקי חוץ.
יכול להיות שזה לא הזמן של השחקנים לעשות מעשה. אבל כל אלו הם סתם תירוצים.

כמעט כאב הלב לראות את ראדי בסוף, עומד כל הזמן בשולי החגיגה מחכה שיזוזו כבר משער 11.

אזי 19 במאי 2015

יואב, אל תיתמם.
כן, שער 11 הם גזענים (לפעמים) וטיפשים (לפעמים) אבל כל הזמן מעודדים את הקבוצה.
כל הזמן זה לא כל המשחק, זה כל יום כל היום.
הם כותבים את השירים, הם מכינים את הדגלים, הם (רובם) אלה שנוסעים לכל משחק חוץ בכל חור בארץ.
כן, מגיע להם יחס מועדף מהשחקנים. כי השחקנים יודעים שהם אלה שיחגגו איתם הכי הרבה.

מצד שני, אני כן מסכים ששער 13 הוא כנראה השער הכי מעורב אחרי שער 11.

רפאל 18 במאי 2015

צריך לתת לטיפשים המנוולים שמגדפים בפרעות לשלם בקנסות גבוהים על כך שהם מטרידים ציבור שלם שבא ליהנות מאירוע ספורטיבי.
חקיקה ואכיפה נחושה יכולים להסדיר זאת. ברגע שיבינו שהם עבריינים וצריכים לתת על כך את הדין יחשבו עשר פעמים אם להפגין את הטיפשות שלהם בפומבי.

מריוס דרייר 18 במאי 2015

לפי דעתי פלייאוף יפתור גם את הגזענות

גיסנו 18 במאי 2015

+100

רפאל 18 במאי 2015

פלייאוף הוא בשביל למלא אצטדיונים בנתניה, פ"ת, עכו וכל מקום שלא יהיה…
מן הסתם גם יתעניינו גם יותר אנשים יחסית סבירים בדינאמיקה התחרותית שהכדורגל מציע.
כחלק מהשינויים האלה, למפגנים האלה של הטיפשות המסחררת יהיה פחות מקום.
אם פורמט פלייאוף יעזור להוריד את מפלס הקללות והשמחה לאיד, זה בגלל שיצטרפו למחנה אוהדי הכדורגל יותר אנשים טובים שלא יתביישו לתמוך בליגה ובקבוצות שלהם.
האנשים הילדותיים והאלימים עם הזמן ימצאו במה שתתאים להם יותר.

כשעושים משהו כמו שצריך, אז הרבה דברים טובים מתחילים לקרות.
אתה יוצר תחרות, מרגיל אנשים לנורמות חדשות, מראה שאתה רציני באכיפה… זה לא צריך להיות אנשים כמונו שצריכים לסבול מההתנהגות השפלה והמבזה של אנשים שלא מכבדים את עצמם ואיפה שהם נמצאים.

אבל לגבי האמירה עצמה-
לא, זה לא קשור : )

יואב 18 במאי 2015

גיל,
המחצית השניה אתמול היתה מהמרגשות.
אלופה היא לא רק סך השחקנים הטובים שלה.
לאלופה אמיתית חייבת להיות גישה.
והגישה אתמול, ללא שישה באנקרים, היתה ללא דופי.
האטטיוד היה מעולה. למרות יכולת לא גדולה, מכבי כפתה את עצמה ורצונותיה, ועם שחקני האנדרדוגס שלה.
וואחד מבחן מחכה לנו ברביעי.

גיל שלי 18 במאי 2015

בהחלט מסכים, אני חושב שכל התגובה לפיגור אתמול ולפתיחה החלשה העידה רבות על הקבוצה שלנו והחומרים שהיא מורכבת מהם

נולי 18 במאי 2015

האליפות השלישית לא מובנת מאליה. גם לא השנייה וגם לא הראשונה וגם לא הרביעית. שום הישג אינו מובן מאליו. לא בספורט ולא בחיים. תמיד יכולות לקרות תקלות. גם כשיש תקציב גדול.
העונה הזו לא הייתה קלה בכלל. התחילה עם הכישלון החרוץ באירופה. עזיבת אוסקר גרסיה. חיפה וב"ש עשו קולות של אליפות עם סגלים יומרניים ועם תקציבים לא קטנים בכלל. ק"ש הובילה את הליגה במשך תקופה ארוכה וחלק גדול מפרשני הספורט המהוללים (בראשות בוני, איציק, פרימו ושלמה) חזרו ואמרו שק"ש הרבה יותר טובה ממכבי. מכבי לא הצליחה לנצח את הקבוצות הגדולות עד הפלייאוף. הקהל רטן והתמרמר נגד המאמן ונגד איגיבור ונגד זה שמכבי "לא דורסת". הדרבי עם פואד היה טראומטי והפחית בין 1 ל- 4 נקודות (את זה כולם משום מה שוכחים ב"תחשיבים" ובהשוואות שעושים בין פאקו לגרסיה וסוזה). הרכש הנוצץ – בן בסט – לא נקלט בקבוצה. קרויף ויתר על עטר, שפרח בחיפה ונראה חסר במכבי.
בעיניי, בנסיבות אלה, דווקא האליפות השנה היא האליפות הכי משמעותית והכי לא מובנת מאליה של מכבי.
קדימה מכבי! מחכים לגביע ולאליפות מס' 4…

אורי 18 במאי 2015

מבחינתי פואד הוריד למכבי 6 נקודות
1 – ההורדה
3 – הנצחון הכמעט ודאי באותו דרבי
2 – התיקו מול בית"ר במשחק הרדיוס

+6 נקודות והליגה סגורה בפברואר ומכבי שוברת את שיא ההפרש ממקום שני

נולי 18 במאי 2015

נכון!

רפאל 18 במאי 2015

זה נשמע כמו הדיון בהגדה על כמה מכות חטפו המצרים…

יואב דובינסקי 18 במאי 2015

אני חושש מהעזיבה של ייני. מכל בחינה אפשרית.
אני לא יודע איך לעכל את ספקולציית טל בן חיים (הבלם). על הנייר, שחקן בית, מנוסה, קפטן נבחרת, כריזמטי, ניסיון בפרמייר ליג ובליגות בכירות מישראל, נשמע אחלה. מבחינת אופי זו שאלה בעיני אם הוא מסוגל לראות את המעמד של בניון בחיפה ולהבין שהוא מגיע למועדון שבו הוא לא יהיה באותו מעמד אלא כבורג במערכת.

ערן (המקורי) 18 במאי 2015

אין סיכוי שטב״ח הבלם זה אמיתי. הפוך ממה שמתאים והכרחי.
מזמן לא בלם טוב. אגו מנופח. מהיר לא היה אף פעם.
מרגיש לי מאה אחוז ברווז עיתונאי.

שגיא 18 במאי 2015

דווקא במשחק הנבחרת האחרון הוא הראה יכולת טובה מאד. יותר טוב מטיבי לפחות.
עם זאת, קשה להשתחרר מאותה סיטואציה עם הפנדל נגד כפ"ס לפני איזה 12 שנה… אז הוא היה ילד בן 20. היום אחרי רקורד כמו שלו, הוא יגיע למכבי ויצפה מזהבי לצחצח לו את הנעליים. לא צריך כזה שחקן אצלנו.

רפאל 18 במאי 2015

גיל,
אתה אוהב מספרים ומה הם מספרים…
נברתי בטבלאות מ 1990 ועד היום ובדקתי את הנתון הבא- משחקים שהתקיימו מאמצע העונה ואילך ( מחזור 15 ליתר דיוק )
שהפגישו בין 2 קבוצות שבזמן ההתמודדות היו עם סיכויים ריאליים לסיים במקום הראשון, קרי לקחת אליפות.

למשל- העונה הזאת ספרתי 4 משחקים כאלה… אולי יכולתי בלחץ להוסיף את המפגש של אתמול כי קרית שמונה עם ניצחון תיאורטית עוד מאה אחוז מחוץ לתמונה. שוב, משחק נגד מכבי חיפה לא ייספר כי הירוקים העונה כבר לא איימו על התואר וע"מ שהתנאי יתקיים 2 הקבוצות באותו משחק צריכות להיות בעלות שאיפות להתחרות על המקום הראשון ( שגם הוא כמובן תלוי בתוצאות של המשחקים הבאים ואלו של יריביהם בטבלה ).

ב 26 שנה ספרתי 63 התמודדויות כאלה, כלומר מתוך מעל 3 אלף משחקים שהתקיימו מאמצע הליגה, היו סה"כ 63 משחקים בהם הופיעו אחת מול השניה מועמדות ריאליות לאליפות. בהרבה מאוד מהעונות לא התקיימו משחקים כאלה בכלל או שהיה משחק בודד וגם הוא בדרך כלל לא בשלבים הסופיים ממש של הליגה.

בפורמט הפלייאוף ( שאני חופר עליו, סליחה… ) הספציפי שחשבתי עליו יש לך בוודאות לפני שלב הסדרות מעל 80 משחקים מאמצע העונה שמפגישים באותו רגע בין 2 קבוצות שתלויות בעצמן לאליפות, גם אם הן לא פייבוריטיות כאמור.
החוכמולוגים יאמרו שזה נתון חסר ערך כי אפשר באותה מידה לקיים ליגה במתכונת רגילה, לאפס את הנקודות ולקבוע נוקאאוטים לפי הסדר בטבלה. יצא שבאותו רגע כל קבוצה גם כן היתה תלויה בעצמה במשך העונה, לא?
השאלה המסקרנת היא מה אם זה באמת חלק מפורמט תחרותי והגיוני מבחינה ספורטיבית ולא סתם איזה בדיחה לא מצחיקה…
אומנם זה נתון שאפשר לפרש אותו בהרבה מאוד מובנים והוא לא אומר שום דבר ממש קונקרטי, אבל ניתן לקבל אינדיקציה שקבוצות אכן הרבה יותר תלויות בעצמן ואי לכך יש סיבה להאמין שהכדורגל, מעבר לכך שישתפר ויהיה יותר דינאמי, גם יביא ליותר עניין בציבורים שמזמן איבדו אמון מכל מיני גורמים שידועים לנו.

מריוס דרייר 18 במאי 2015

Jesus loves you

רפאל 18 במאי 2015

גם אני אוהב אותו, רק לא מה שעשו ממנו… : )
יהודי טוב שניסה להזכיר לאנשים שהתורה פה בשביל שנקיים חיים טובים וישרים יותר לעצמנו ולא בשביל שבעלי שררה ישלטו עלינו ביד רמה בתואנה שהם אלו שרשאים לפרש את הכתבים ובידיהם הידע, הצדק והסמכות לעשות מה שירצו.

גיסנו 18 במאי 2015

אני בטוח שגמר הפלייאוף בין בית לחם לנצרת היה משוגע

רפאל 18 במאי 2015

לא משוגע כמו מי שמביע עמדה שונה מהמקובל : ).
ד"א- עוד שגעון. בבלגיה אני כמובן בעד גנט שיקחו את האליפות הזו, אבל ברביעי במשחק הליגה לפני האחרון אהיה דווקא בעד הקבוצה השניה, כדי שנקבל משחק אחרון בו שני הקבוצות המתמודדות על האליפות מופיעות בו וכל אחת יכולה לקחת. יש לי בעייה עקרונית עם חגיגות בזמן שהקבוצה השניה במגרש לא מתאבלת. גם כל הקטע של העיסוק בטלפונים בסוף המשחק לראות מה התוצאה במגרש האחר ולשמוע אם אפשר לחגוג הוא קטע שעושה אותי חולה.
זה שגעון שלי… חייב להיות.

איציק 18 במאי 2015

"כיום רבים אינם זוכרים, אך למעט האדיוט האופטימי שכותב שורות אלה, רבים מאוהדי מכבי דאגו מאוד, במיוחד לקראת סיום הסיבוב השני של העונה הרגילה."
אני מבין שכתבת "רבים" ולא "כולם" אך כדאי לציין שמבין אלו שלא שייכים ל"רבים" יש אחד שיש לו גם פוסט באתר שלא רק שלא דאג בכדורגל, הוא עד עכשיו כנראה בטוח שאתמול ביורוליג מכבי גם לקחה אבל שכחו לספר לכולם.

אריק י. 18 במאי 2015

give me a fucking break – ברור שזו תוצאה טבעית של עליונות תקציבית ברורה. אל תדברו אתי על ניהול, כשארקדי שפך כסף בביתר הם לקחו שתי אליפויות ברצף (כולל דאבל) עם מנהל העל המהולל ועתיר הידע הספורטיבי 'אלי ארזי האופנוען' (פחחחחח).
עם הסגל הרחב ועם התקציבים הגדולים של מכבי בשנים האחרונות גם אלי מחפוד היה מביא שלוש אליפויות ברצף.
המבחן זה אירופה, בהצלחה (באמת בהצלחה, מכל הלב ובלי טיפה של זלזול או ציניות).

רפאל 18 במאי 2015

+ 1 על האומץ לומר את האמת בפנים גם אם לא תצא פופולארי במיוחד : )

מטוס מלזי 18 במאי 2015

רפאל אל תיפגע . אבל אתה טיפ'לה טרחן .
שחרר קצת

ערן (המקורי) 18 במאי 2015

ברור, ברור.נהרי השנה התקציב של חיפה היה חצי משל מכבי, לא חצי, שליש. מי זה בניון, שכטר, עטר, סטויקוביץ. זה לא כסף.
ואלונה לא החזירה מאירופה את ברדה, בוזגלו, מליקסון וארבייטמן. הם בכלל מתנדבים, חינם.

מה לעשות, כשאין דבר אחר להגיד, תמיד אפשר לטעון במירמור שהכל במכבי זה כסף.
שתהיו בריאים.

קפטן קוקי 19 במאי 2015

אריק, עשה טובה ובדוק את פערי התקציב (תקציב שחקנים) בשנים של ארקדי לשנים של ג'ורדי.
לבית"ר היה אז תקציב של 100-120 מליון ש"ח, שרובו הלך למשכורות ורכש – אנחנו יודעים את זה היום, כי לא הושארה שם תשתית ראויה. התקציבים של היריבות שלה לא הגיעו ל50 מליון ש"ח.
לעומת זאת במכבי של ג'ורדי התקציב הוא 100 מליון ש"ח (פחות, אבל נזרום), מתוך זה תקציב שחקנים הוא 55-60 מליון ש"ח. במכבי חיפה אנחנו מדברים על 75 מליון ש"ח ותקציב שחקנים של כ-40. בבאר שבע הסכומים לא מאוד שונים.
הפערים בתקציב קיימים, הם משמעותיים, אבל זה ממש לא כל הסיפור.
כשג'ורדי מונה, הופיע טור דעה של אמיר שלח, שאמר שזה לא יעבוד אצלנו. השחקן הישראלי צריך שישבו לו על הראש. רבים מאיתנו אז חשבו ככה אבל אחרי שלוש שנים אנחנו יודעים שג'ורדי הצליח במהפכה שלו והוכיח שטעינו. ג'ורדי הראה לנו שלא מלחמה, מחויבות והצלפות עם שוט יגרמו לשחקנים לרוץ יותר מהר, אלא הכדורגל עצמו. פתאום גילינו שמדובר בספורטאים. כשאתה חלק מארגון שדורש ממך, שמשקיע בך, שמפקח עליך וגם מתגמל אותך, אתה מגלה פתאום מצבורים של מוטיבציה שלא האמנת שקיימים.
אבל אלה שממשיכים להגיד תקציב תקציב תקציב בסך הכל בורחים לאופציה הקלה. הם דוחים את האמונה שלא רק הכסף מדבר ושמדובר פה במהפכה של ממש מבחינת מקצוענות ובנייה של ארגון. השינוי הוא תרבותי, לא כספי.

Adidas 19 במאי 2015

+1

רפאל 19 במאי 2015

הייתי מוסיף לא רק כספי לאקורד הסיום : ).

שלו 18 במאי 2015

השנקל שלי,
העונה נהנתי יותר מהכל לראות קבוצות בדקה ה 70 נופלות מהרגלים.
תגידו כסף, תגידו סגל רחב, תגידו מה שתרצו.
כושר גופני גבוה כל אחד יכול ליצור בקבוצה שלו.
ב"ש חוטפת שלישיה בדיוק ברגע שנראה כאילו הם חוזרים למשחק.
ק"ש מתפרקת בגביע, ואתמול אותו דבר.
אפילו במשחק נגד נתניה, אותה נתניה של רוני לוי, מחצית ראשונה נהדרת, מחצית שנייה באפיסת כוחות.

מכבי איבדו המון נקודות על שטויות ועדיין הכושר הגופני הזה, פירק את הליגה.

שורה 19 במאי 2015

כשכולם נפצעים בדיוק לפני הגמר גביע, לדעתי אפשר להפסיק להלל את השליטה של פאקו בענייני פיזיות וכדומה

Adidas 19 במאי 2015

שטויות במיץ – פציעת גב זה לא מעומס.
פציעה ממכה איננה מעומס.
צהובים זה לא מעומס.
ישנן 2 פציעות מעומס במכבי – ומתוך סגל כזה גדול 2 פצועים בסוף העונה זה מעט.
מה עוד שכשאתה משווה את זה לשאר הקבוצות – שסבלו מפציעות רבות בתחילת המאני טיים ולא בסופו זה נשמע יותר הגיוני.
יצא ששני הפצועים מעומס הם גם אלו ששיחקו הרבה דקות ביחס לחבריהם.
ומרגישים את זה רק כי יש מוצהבים – אחרת לא היית מזכיר את זה.

Comments closed