בלאטר מקלל את פוטין

ואז פוטין טרף לבלאטר את כל הקלפים

אני מסכים שבמקרה הספציפי הזה, העיתוי לא מקרי. אגב, הרבה יותר נח לעצור את האנשים כאשר הם מרוכזים במלון אחד לקראת הועידה של פיפ"א, אז מאוד ייתכן שזו הסיבה לכך שהמעצרים מבוצעים היום בבוקר.

*\

ספ בלאטר חשב שהוא יצליח למרוח הכל. הוא לקח את גארסיה שיבדוק את ההאשמות, ולרגע לא חשב שהעסק יתפוצץ לו בפרצוף. העניין הוא שגרסיה האמריקאי לא התכוון להיות פראייר, והפחית המשיכה להדרדר במדרון.

המעצרים מהבוקר הן רק תחילת העיסוק המשפטי בפרשה, יש פה תופעה סופר מעניינת, השוויצרים משתפים פעולה עם האמריקאים, עניין לא טרוויאלי בכלל. צריך לזכור שהאמריקאים הפעילו לחץ אדיר על הבנקים השווייצריים כדי לחשוף את הלקוחות שנהנו מחסיון בשווייץ, על אפה וחמתה של ממשלת שווייץ. הדרך היחידה לתקוף את פיפ"א היתה באמצעות השווייצרים שכן פיפ"א רשומה בשווייץ.

*

לדעתי יש כאן צירוף אינטרסים מופלא בין אירופה ואמריקה, ולצירוף הזה יש שם, פוטין.

הסיבה שהשווייצרים משתפים פעולה עם האמריקאים ועוצרים את האנשים על אדמתם היא פשוטה. הם לא רוצים להרגיז את האירופים יותר מדי, גם כך כועסים עליהם מספיק. פוטין ממשיך לשים קצוץ על כל העולם למרות המחירים הכבדים שהכלכלה הרוסית משלמת על מעשיו, האירופים כבר הודיעו מזמן שגביע העולם במוסקווה הוא מה שקרוי באמריקה פייר גיים, בלאטר המסכן נפל באמצע. פשוט רחמנות, בסך הכל כמה מליונים שכמה פונקציונרים קיבלו, מה רע בגביע עולמי ברוסיה ואחר כך בקטאר?

*

האמריקאים גם ביקשו את הסגרתו של סוחר ממוצא פקיסטני שסחר במניות ממרתף בית הוריו ליד שדה התעופה הית'רו לפני כמה שבועות, בטענה שהוא הוא האשם הגדול בקריסה הקרויה הפלאש קראש. במקרה ההוא אין לי מושג אם הבריטים אכן יסגירו את האיש. כאן אני מניח שהאמריקאים ישקיעו יותר, ובשיתוף פעולה מלא עם האירופים והשווייצרים, ובלאטר שרגיל לשלם את דרכו החוצה מצרות, יצטרך למצוא לו טקטיקה חדשה.

 

דון קרלו - יוחאי שטנצלר
ספ בלאטר לא בין העצורים

36 Comments

Amir A 27 במאי 2015

הטמטום של בכירי פיפ"א שלקחו שוחד ואז הלבינו אותו דרך המערכת הבנקאית האמריקאית. לא להאמין. דרך אגב, כמה שעות לאחר המעצר בשוויץ, סוכנים של האפ.בי.איי ומס ההכנסה כאן פשטו על המשרדים שמנהלים את הכדורגל בצפון ומרכז ארה"ב, משרדים שממוקמים במיאמי. מה שאומר שכנראה כל הסיפור מנוהל על ידי האמריקאים.
במידה ובכירי פיפ"א יוסגרו לארה"ב, כפי שהאמריקאים דורשים, הם צפויים במידה ויורשעו לעונשי מאסר של עד 20 שנה.

גיל שלי 27 במאי 2015

ככה זה ההיבריס, הם חשבו שלאמריקאים לא אכפת מכדורגל

Amir A 27 במאי 2015

אני חושב שלאמריקאים באמת לא אכפת מהכדורגל. אם המערכת הפיננסית האמריקאית לא היתה מנוצלת על ידי בכירי פיפ"א אני לא בטוח שהאמריקאים היו משקיעים משאבים בסיפור הזה.

גיל שלי 27 במאי 2015

אני מסכים, אני חושב שהעניין של רוסיה ופוטין שיחק פה תפקיד גם

Amir A 27 במאי 2015

לא כל כך הבנתי את העניין של פוטין. אתה יכול להרחיב?

גיל שלי 27 במאי 2015

מאז הפלישה של פוטין לאוקראינה, האמריקאים והאירופים חזרו לתקופת המלחמה הקרה מול רוסיה. פוטין שם קצוץ על הסנקציות, אבל אירוח המונדיאל מאוד חשוב לו באופן אישי, האמריקאים והאירופים ירו את הירייה הראשונה בלנסות להוציא את המונדיאל מרוסיה היום, והתגובה הרוסית מציינת למעצרים מציינת בדיוק את זה.

אלון זנדר 27 במאי 2015

גיל, החקירה של הFBI התחילה לפני כשנתיים. אמנם כבר אז לא אהבו את פוטין, המלחמה הקרה היום היא רק תוצאה, לא סיבה

גיל שלי 27 במאי 2015

החקירה התחילה, אבל אני מניח שהמלחמה הקרה עם רוסיה השפיעה גם על המשאבים המושקעים בחקירה

S&M 28 במאי 2015

אני לא מאמין שיש קשר לפוטין. זה רווח משני/מקרי. זה החל עוד לפני שהייתה בעיה עם רוסיה.

בראייה נטו כלכלית, רוסיה רק תרוויח אם ייקחו ממנה את המונדיאל. יחסכו מיליארדים. אבל אף אחד לא שוקל כאלה שיקולים. קודם כל יש יוקרה, ובנוסף, כמו באולימפיאדת החורף, דרך המונדיאל שודדים את רוסיה לטובת האוליגרכים מקורבי השלטון.

גיסנו 27 במאי 2015

ממש מעניין.
גיל – אתה מאמין שיש באמת סיכוי שסוף סוף כל בלון השחיתות והכסף המוגזם של פיפ"א יתפוצץ? שהפרשה הזו תסתיים עם ניקוי אורוות משמעותי גם אם לא מלא, ולא תתמסמס לה לעבר השקיעה כמו כל חקירה קודמת שנעשתה בנושא?
והעיקר – יש סיכוי שלא יעשו את המונדיאל בחורף?!

גיל שלי 27 במאי 2015

כשהאמריקאים עושים משהו ברצינות, לא כדאי לזלזל בהם

אלון זנדר 27 במאי 2015

המעצר כמובן לא מקרי. העבודה דרך המערכת האמריקאית היתה נוחה מאד, ומתחת לרדאר. מה ששינה את כל זה היה הלחץ על ג'ק וורנר והפחד של צ'אק בלייזר שהיה אחראי על המערכת המסועפת, שזה יתפוצץ לו בפנים והוא ייכנס להרבה שנים לכלא האמריקני ושם ייאלץ אולי אפילו להוריד כ200 ק"ג ממשקלו. אז הוא התחיל לשיר והיום הוא עד מדינה. וזה רק קצה הקרחון

אלון זנדר 27 במאי 2015

גיסנו -כמו שכבר הודיעה פיפ"א היום, המונדיאלים הבאים יתקיימו ברוסיה וקטאר בהתאמה. למרות שהיא עצמה אחראית על החקירה השוויצרית בעניין, בעקבות תלונה בנובמבר על חשש לשחיתות (חשש לשחיתות! בפיפ"א! ירחם השם).
יש כרגע ניקוז מוגלה, השאלה אם תיווצר מאסה קריטית לפיצוץ, או שזה רק עליית דרגה בלבד

טל בן יהודה 27 במאי 2015

אחלה מטאפורה בסוף. דוחה לאללה, אבל אחלה

אלון זנדר 27 במאי 2015

תשמע, במסדרונות פה, אתה מגלה שבהשוואה של פיפ"א למוגלה,יכול להיות שהמוגלה צריכה להיעלב. לפחות הקפה והקרואסונים אחלה

Amir A 27 במאי 2015

הסינגפורי הזה שניהל הימורי כדורגל בכל העולם, כולל על מספר הקרנות במשחק ליגה ז' של צפון מקרונזיה – מישהו יודע אם הוא גם הימר על הזוכות באירוח המונדיאל ב- 2018 ו-2022?

אוהד 27 במאי 2015

מזכיר קצת את סיפור משה קצב.
הוא התלונן שמישהי סוחטת אותו וגמר בכלא.
פיפ"א התלוננו על שחיתות וכולם שם יגמרו בכלא.

ניתאי 27 במאי 2015

במקרה שלו זה הכל אשמת רונאל פישר

אוהד 28 במאי 2015

אני בטוח שיש גם קשר לפישר במקרה של פיפ"א…

יואב דובינסקי 27 במאי 2015

הFBI רציניים, אבל הם מכוונים בעיקר לחברי קונקאקאף וההתאחדות הדרום אמריקנית. כמובן שהחקירה הולכת כמה שנים טובות אחורה, אבל במסע"ת של מחלקת המשפטים האמריקנים הם טוענים שמצאו שוחד בסדר גודל של 110 מיליון דולר בנוגע לטורניר הקופה סנטנריו שיערך בארה"ב בשנה הבאה לציון 100 שנים לקופה אמריקה. במובן הזה, בלאטר באמת לא באמצע, אלא למיטב הבנתי נשאר בעיקר ביבשות אמריקה. לגבי שיתוף הפעולה השוויצרי, אני עדיין לא יודע מה להסיק. למעשה, בלאטר די מוגן בעצם זה שהוא אזרח שוויצרי. לגבי קטאר ורוסיה והחקירה השוויצרית על 2018 ו2022, אני הרמתי ידיים שיצליחו לעשות משהו.

אלון זנדר 27 במאי 2015

יואב – אם להיות כנים, בלאטר חייב להיות באמצע של כל זה. לאו דווקא בגלל שלקח או קיבל כסף, אלא בגלל שלא יכול להיות שלא ידע מכל זה. ואם הוא לא ידע אודות עשרות פרשיות שונות, הוא ממילא צריך ללכת. השוויצרים חוקרים לגבי קטאר ורוסיה, אבל זה לא ישנה יותר מדי, רק לגבי עשרה מצביעים מ2010 שקיבלו זימון מהמשטרה לתת עדות

Amir A 27 במאי 2015

אתה יכול להסביר איך זה אפשרי שהבחירות לראשות פיפ"א יתקיימו ביום שישי כאילו כלום? מי המצביעים, דרך אגב?

אלון זנדר 27 במאי 2015

המצביעים הם 209 ההתאחדויות החברות בפיפ"א. והם כבר עובדים להראות שכל זה לא קשור לפיפ"א. להיפך, פיפ"א אחראית לחשיפה ולתהליך הניקוי הכואב אך הכרחי…. בקונגרס הם יצקצקו בלשון ויעברו לדבר על שטויות ולבחור בבלאטר ברוב עצום

Amir A 27 במאי 2015

וכשהם אומרים את זה, הם באמת מאמינים בזה? וחוץ מזה, מילא כאלו המגיעים ממדינות עם שחיתות מובנית אבל מה לגבי אלו שמגיעים ממדינות שבהן שחיתות נחשבת חטא? איך הן לא קמות ופשוט עוזבות את הארגון המסואב הזה?

אלון זנדר 27 במאי 2015

תראה, אני מאמין כבר הרבה זמן, שהמושחתים פשוט לא רואים בזה שחיתות. זה הרי הכל פנימי, לא בכוונה רעה, ובכלל, לטובת הכדורגל. אדם יכול לשכנע את עצמו די בקלות בכך. השאר פשוט מביטים בבוז,אבל מה זה משנה להם? זה לא ממש מציק לליגות הגדולות, זה כסף שהיה יכול להגיע לפיתוח הכדורגל, והוא מגיע רק בחלקו. לא בדיוק דבר שבגללו לא ישנים בלילה. אני גם די בטוח, שהם פשוט לא חשבו שבארה"ב יתייחסו לכך ברצינות כזו

יואב דובינסקי 27 במאי 2015

ברור שלבלאטר יש חלק (אקטיבי או פאסיבי) וכמובן שיש לו אחריות, השאלה אם הFBI יכולים להגיע אליו. הלוואי שכן. אני נהנה מכל רגע.

קורא 27 במאי 2015

בעיניי הסיפור הגדול הוא העניין של הלבנת ההון. עם המעקב האלקטרוני אחרי כל העסקאות, נדמה שהסיפור הזה נגמר, ותוכל להלבין הון רק אם זה יחפוף את האינטרסים של מדינה כמו ארצות הברית. אגב, זה לא אומר שהאינטרס לא ישתנה חמש שנים אחר כך ואז יחזרו לרדוף אותך.

יש איזו חברה בשם פלוס 500 שבדיוק נקלעה למשבר בגלל ענייני הלבנת הון וגם הסיפור הזה קשור בסופו של דבר לשיפור באמצעי המעקב אחרי הכספים ולכך שלא ניתן עוד כמעט לבצע טרנזקציות בלי שיהיה ניתן למצוא אותן אחר כך ולזהות בדיוק מה המהות שלהן.

ערן (המקורי) 27 במאי 2015

יש הרבה עוולות במערכת המשפט האמריקאית: גם שם עשירים יודעים להסתדר יותר טוב; נוקשות מטורפת; לעתים קרובות, אטימות של ממש.
עם זאת, איזה כיף לדעת ששם ״אין חוכמות״. בשונה מישראל, בה ברור שכמות המושחתים ופושעים שנתפסת ומשלמת מחיר כבד בטלה בשישים לעומת העבריינים, אסור להסתבך עם האמריקאים וחוקים הנוקשים וחובקי העולם.
לפעמים טוב שיש שריף (מטעם עצמו) קשוח ואימתני כל כך.

יובל 28 במאי 2015

"אין חוכמות" כשמדובר בשחיתות של גורמים חיצוניים. כשמדובר בשחיתות "פנימית" האמריקאים מעולים בלטייח ובלעצום עין. פלורנס גריפית' ג'ויינר היתה רק דוגמא אחת, גם קארל לואיס היה מסומם עד העצם ולא עשו לו כלום, ויש עוד המון דוגמאות, כולל עכשוויות בפוטבול, שכשהרמאות מגיעה "הביתה" לאמריקאים אין שום דרך (או שום רצון) להתמודד איתה. צביעות במיטבה.

כל זה לא אומר כמובן שמה שנעשה בפיפ"א הוא כשר, מזמן היו צריכים לנקות את האורוות גם שם וגם בוועד האולימפי. השיטה הקיימת פשוט "מתחננת" בפני אנשים לעשות מעשי שחיתות.

איציק 27 במאי 2015

האם זה מקרי שגם בלאטר מתחיל ב"בלאט"?
;)

ערן (המקורי) 27 במאי 2015

מה דעתך, לא מקרי? יש זיקה בין שני אנשים הפוכים ב 180 מעלות בדיוק?

יריב 27 במאי 2015

he's even blatter

איציק 27 במאי 2015

NICE

D! פה ועכשיו 28 במאי 2015

סתם אפקט השם החם

תומר שור 28 במאי 2015

גיל, מה דעתך על המאמר הבא
http://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3660320,00.html?ref=ynet

גיל שלי 29 במאי 2015

מאוד מעניין, נקודת מינסקי לדעתי היא אחת התיאוריות החשובות ביותר להבנת התהליך

Comments closed