כמה מחשבות שהתעוררו בי לקראת הסדרה בין הלוחמים ללברון

שוב לברון נדרש להתמודד עם הקבוצה הכי טובה בליגה, הקבוצה שממחישה בצורה הטובה ביותר את השינוי בליגה, האם זה יגמר כמו בשנה שעברה?

הסדרה בין הספרס ללברון בשנה שעברה היתה האות המוחשי הראשון לשינוי הטקטוני שמתחולל בNBA. מצד אחד לברון הופיע לגמר עם מי שהיו אמורים להיות שני הכוכבים הנוספים, אך ווייד נכנע לגוף ובוש לנפש. בצד השני אמנם שיחק אחד מהשחקנים הגדולים בהיסטוריה של הליגה, טים דנקן, אך בערוב ימיו ככדורסלן (עם כל גדולתו דנקן לא היה חלק מעשרת השחקנים הטובים בליגה בעונה שעברה) הכוכב השני, טוני פארקר, שיחק בחצי כח עם שריר ירך אחורי מתוח, ועדין הספרס ניצחו בצורה משכנעת עם כדורסל קבוצתי מדהים.

*

לברון הסיק את המסקנות המתבקשות, הוא חיפש לעצמו קבוצה עם עתיד, חיפש לעצמו שותפים צעירים ומוכשרים, וביקש לעצמו סיכוי להתמודד שוב על אליפות מול קבוצה, כאשר גם לו יש עזרה. לברון חיפש לבנות קבוצה כך שלא יגיע לגמר הפליאוף כדי לשחק שוב אחד מול חמישה. אך ההיסטוריה רוצה את ליטרת הבשר שלה, קווין לאב נפצע, קיירי הוא בדיוק הטוני פארקר של השנה שעברה, ולברון שוב יידרש להתמודד עם קבוצה בגמר הפליאוף, כאשר הכל מונח על כתפיו. האם לברון יצליח לעצור את השינוי?

*

נכון, בקרב הלוחמים משחק הMVP של השנה. אך חישבו לרגע, אם היו מציעים לקליבלנד טרייד בו הם מקבלים את סטף, קליי ודריימונד גרין, תמורת לברון ושיירים, האם קליבלנד היתה מסכימה לטרייד? האם יש קבוצה אחרת שהיתה הולכת על טרייד כזה במידה ולברון היה שחקן שלה?

*

גולדן סטייט הם שלב נוסף בהתפתחות שסן אנטוניו היתה הסמן הבולט שלה. למעשה הבנת התפקיד של קליעת השלוש איפשרה את השינוי בNBA. כיום בזכות שינוי האיזון בין הזריקה לשלוש, לא ככלי נשק הפותח את הרחבה לחדירות, אלא החלק אינטגרלי ומהותי באסטרטגיה ההתקפית, האפשרות לקבוצות מאוזנות יותר לנצח את השחקן החזק ביותר, זה שמשנה את ההגנה בזכות נוכחותו בקרבת הסל, היא מוחשית הרבה יותר.

סטף קרי לא יהיה אף פעם השחקן שמשנה את ההערכות ההגנתית של הקבוצה המתנגדת, בצורה בה לברון משנה את הגישה של היריבה. התפקיד החדש של הקליעה לשלוש הוא כפול בהתמודדות עם איתן הטבע המכונה לברון ג'יימס. ההגנה יכולה להרשות לעצמה לנסות להתמודד עם לברון באחד על אחד, כמו קוואיי בשנה שעברה, וכנראה דריימונד גרין השנה, ולהעדיף אחוזי קליעה גבוהים של לברון לשתי נקודות, על פני הותרת שחקני קליבלנד חופשיים לשלשה קלה. מבחינת אחוזים אפקטיביים, כל עוד הקבוצה השנייה קולעת לשלוש באחוזים גבוהים, וזורקת לשלוש בכמות מספקת, הנזק שיגרם כתוצאה מהשתלטות לברון על המשחק בחדירה, הוא נזק שניתן להכילו.

בהתקפה הווריורס לא צריכים לגרום לשינויים הגנתיים בקליבלנד כתוצאה משינוי שייכפה באחד על אחד, שינוי שיגרום לתנועה של ההגנה. האיום המהותי בתנועה מסביב לקשת השלוש, למעשה מותירה גאון הגנתי כמו בלאט עם בחירה בין ברירות מחורבנות. כל האנשים שמפנים אותנו לסדרה מול ממפיס, וכיצד טוני אלן שינה לקרי את המשחק, כנראה לא ראו את הסדרה. טוני אלן בכלל שמר על קליי תומפסון, שחקן שבאמת קל יותר להוציאו מהמשחק לעומת סטף קרי. ההתקפה של גולדן סטייט נתקעה כתוצאה מהשיתוק של קליי, והחטיפות הרבות של מסירות מההגנה האקטיבית של טוני אלן.

השחקן היחיד שיכול להפריע להתקפת גולדן סטייט כפי שטוני אלן הפריע להם, הוא לברון ג'יימס. אך עם בלאט יקריב את לברון בתפקיד כפול של שמירה על קליי תומפסון, וניסיון להיות אקטיבי כל המשחק בהפרעה למסירות, הוא יתיש את לברון, וקליבלנד לא יקלעו כמות נקודות מספקת כדי לנצח כמות נקודות קטנה מהרגיל של הווריורס.

אימאן שאמפרט הוא מועמד נוסף לתפקיד, אך אין לשאמפרט את הכח המתפרץ של טוני אלן. האסטרטיגה ההגנתית בה יבחר בלאט היא מעניינת במיוחד, הוא לא יוכל להתמודד עם הווריורס כפי שהתמודד מול אטלנטה, התכנסות מתחת לחסימה, והותרת קליעות לשלוש מאמצע הקשת, היא אסטרטגיה טובה מול אטלנטה, ומתכון להתאבדות מול הווריורס. להעביר שחקן גבוה על קרי, יתבטא בשחקן נמוך על דריימונד גרין או הריסון ברנס, ואלה ישמידו את השומר הנמוך במידה מספקת, כך שהריכוז של הגבוה ששומר על סטף, יוסט, וסטף ימצא עצמו חופשי לקליעות מהרבע השני.

*

לעומת זאת האסטרטגיה ההגנתית של הווריורס תהיה העתק מושלם של הגנת הספרס על להקת לברון ועוזריו בעונה שעברה. ללברון תהיה סדרה ענקית, אך השאלה היא האם הוא יכול לעצור את מחוגי הזמן, נדמה לי שכולם אומרים שעוד לא נולד האיש שיעצור את הזמן מלכת, אמירה זו תבחן מהחמישה ליוני שעון ישראל. יופי של תאריך לפתיחת סדרה שתראה את השינוי, לפחות מבחינת הישראלים.

 

הרפתקאות הבלוג בעיר פיפ"א, פרק ב'
עונת המלפפונים - באר שבע

67 Comments

בני תבורי 29 במאי 2015

אני לא מספיק מבין כדי לקיים דיון רציני, אבל אתה מתמקד בעיקר באיך אפשר יהיה להתיש את לברון ומתעלם מהעובדה שכל קבוצה שבלאט אימן הייתה מפלצת הגנתית ולא חשוב מי שיחק בשורותיה.

גיל שלי 29 במאי 2015

בני, שנה שעברה מיאמי היתה מפלצת הגנתית ששיתקה את כולם, עד הגמר

rami 29 במאי 2015

כן, ככה זה שמקבלים קצת פרופורציות בדיעבד. מיאמי שיחקה במזרח. ואז הגיעה לגמר, מול קבוצה מהמערב. כמה מצער עבור לברון שזה שוב בדיוק מה שיקרה השנה. אנשים מסתכלים על סדרות מול בוסטון (!!!), שיקאגו (שיש לה מדדים התקפיים מזעזעים תחת כל כהונת ת'יבודו וזה בכלל לא משנה מול היא משחקת) ומול אטלנטה ומשליכים מזה על סדרה מול קבוצה כמו גולדן סטייט. לבריאות.

עובר אורח 29 במאי 2015

2012

מאוריציו 31 במאי 2015

לא יודע מאיפה אתה שואב את הנתונים שלך, אבל קליבלנד במאזן 18-12 מול המערב ו-1-1 מול ג"ס (כשלברון לא שיחק בהפסד). לא בטוח שיש קייס למה שאתה טוען, ולא בטוח שקבוצות המערב מבינות מה זה הגנה מזרחית + יכולת יצירת ההתאמות של בלאט.

איתן 29 במאי 2015

ההתקפה של הספרס שנה שעברה היתה הרבה יותר טובה מההתקפה הנוכחית של הווריורס

shadow 30 במאי 2015

מי זה כולם?
במזרח?

אשמח אם תרשום רשימה של, אז או היום זה לא משנה, השחקנים הטובים במזרח לעומת המערב.

תן טופ 20 של כל קונפרנס. זה יהיה מעניין.

Tal 29 במאי 2015

אני חוב שהאקס פקטורים בסדרה יהיו מוזגוב ות'ומפסון. בניגוד להווארד הליצן, לקליבלנד יש שני רול פליירס אדירים בצבע, ויחד עם היכולות ההגנתיות האנדרייטדיות של ג'יי אר סמית' )כואב לי לכתוב את זה, אבל עדיין), בלאט יוכל לתת ללברון לשמור בחוץ, על תומפסון למשל,מבלי לאכול אותה בצבע, ולשבש את המשחק של הווריירס. שומרים כאלו ועזרה בצבע לא היו ללברון מעולם לצידו לדעתי.

גיל שלי 29 במאי 2015

היו לו שנה שעברה, משום מה כולם שוכחים שמיאמי היתה קבוצת הגנה אתלטית מדהימה

Tal 29 במאי 2015

לברון היה שומר אתלטי מדהים, אבל חוץ ממנו ומוויד היה מדובר בחבורת שומרים בינונית שחייבת את לברון בהגנה על הגבוהים. כאן יש לו את הלוקסוס של שני שומרים גבוהים אחרים

גיל שלי 29 במאי 2015

שכחת את בוש

Tal 29 במאי 2015

לא שכחתי, בוש הוא הכוכב הגבוה הכי רך בהגנה שזכור לי ברמות האלו (לאב לפחות אגרסיבי בריבאונד), וחוץ ממנו, הפרונט קורט שלהם הורכב מכל מיני יודוניס האסלמים ובירדמנים כאלו, לא החומר שממנו יוצרים חלומות

גיל שלי 29 במאי 2015

להזכירך, בוש שיחק ב5 לברון ב4 והשאר היו ווייד, צ'אלמרס וריי אלן לדוגמה. מבחינת את אתלטיות זה מאוד דומה למה שיש לקליבלנד בחמישייה הנמוכה, לדעתי יותר

ד"ר רזי הופמן 29 במאי 2015

גיל, אני דווקא מסכים עם טל.
בוש היה רך מדיי ולא היה מגיע לכלום בלי לברון.

גיל שלי 29 במאי 2015

אני מדבר על האתלטיות, מול גולדן סטייט בהגנה עדיף ללברון את בוש על פני טריסטן

dmc 29 במאי 2015

בוש מגן ענק על פיק אנד רול, שנה שעברה לדעתי הוביל את הגבוהים בליגה בנתון הזה

אסף 29 במאי 2015

אני לא יודע איך אפשר להגיד שבוש שומר רע אחרי שרואים אותו משחק.
הוא היה בין 5 המגנים הטובים בליגה לעמדה שלו.
חוץ מזה, היה למיאמי גם את שיין באטייה.

Shadow 30 במאי 2015

מסכים עם ד"ר הופמן. בוש לא הגיע לכלום ללא לברון לעומת לברון שלקח לפחות איזה חמש אליפויות בלי בוש

איציק 29 במאי 2015

בוש שחקן הגנה טוב ואתלטי אך לא על שחקנים פיזיים כי אם על די זריזים ואתלטיים. הוא לא יכול להתמודד עם דאנקו או אפילו על ספליטר (עליו חלקית). לברון עם כל היכולת שלו, לא מסוגל לשמור על דאנקן כמו שצריך. הגודל לא מאפשר.

ד"ר רזי הופמן 29 במאי 2015

כשהוא היה בריא השנה במיאמי הוא לא היה הו-הא! חד וחלק.
כשהיה בטורונטו היה קצת יותר טוב.

ד"ר רזי הופמן 29 במאי 2015

ז"א הוא היה טוב אבל חשבתי שיהיה הרבה יותר טוב ממה שהיה עם לברון וזה לא קרה.

shadow 30 במאי 2015

עד היום יש ללברון סיוטים מהאליפויות שהוא לקח עם בוש.
כל בוקר הוא מתעורר שתוף זיעה קרה מסכומי הכסף שהוא הפסיד כדי לחבור לבוש ווויד בשביל שתי האליפויות האלה.
פחד אלוהים הבוש הזה

כוכבית 29 במאי 2015

ההנחה שגרין יהיה מסוגל לשמור על לברון כמו שקאווי שמר, עדיין לא עמדה במבחן המציאות.

גיל שלי 29 במאי 2015

גרין שמר על זיבו וגאסול מול ממפיס, כך שהוא יוכל להתמודד עם הפוסטאפ של לברון. הוא כנראה לא יוכל להגיע לרמה של קוואי, אבל איגואדלה וברנס יתנו לו דקות מנוחה איכותיות בהגנה, לקוואי לא היה תחליף שנה שעברה

ד"ר רזי הופמן 29 במאי 2015

אני דווקא חושב שאיגי הוא הפתרון ללברון ולא גרין. נחייה ונראה.

שמעון 29 במאי 2015

הוא עשה קולות של פציעה במשחק 5, לא?
מישהו יודע מה איתו?

בילבו באגינס 29 במאי 2015

יש אלמנט אחד שאף אחד לא מתייחס אליו וזה אלמנט הלחץ . גמר הנבא זה האירוע הכי נצפה בעולם כמעט. משהו כמו מיליארד אנשים הולכים לצפות בזה. הנשק העיקרי של גס זה שלשות ומספיק שהיד שלך תרעד במילימטר כדי שתחטיא שלשה. גם עם לברון יהיה לחוץ באותה מידה הסלים שלו הרבה יותר קלים מבחינת לחץ שאתה עושה קרש סל יש לך מרווח טעות של כמה סנטימטר.
אם הספלאש יגיעו רגועים זה יהיה עצוב מאוד מבחינת בלאט.

shadow 30 במאי 2015

נראה לי שאתה קצת מגזים עם המספרים. כדורסל הוא לא כזה ספורט נצפה.
דבר שני נראה לי שזה לא ממש משנה כמה צופים יש בבית כשאתה במגרש. אתה לא מרגיש שונה אם צופים בך מליון או 10 מיליון.
גם אם זה מרגש אותך לפני, ברגע שמתחיל המשחק, היחידים שאתה מרגיש הם האנשים באולם וגם זה תלוי באיזה זון אתה נמצא.

OneWhoKnows 31 במאי 2015

אין שום קשר.
חוץ מזה, בוודאי שבגמר המונדיאל למשל, יש פי 2 צופים לפחות מאשר בגמר הנבא.

Asaf 29 במאי 2015

התרומה של המשולש איגודאלה-גרין-בארנס והיכולת שלהם להתחלק בנטל השמירה על לברון זה לטעמי מה שיקבע את זהות האלופה הבאה יותר מכל נק׳ אחרת בסדרה הזו.

Asaf 29 במאי 2015

וכמובן להאט את לברון בהתקפה(לעצור זה לא באמת אפשרי)

אלון 29 במאי 2015

לברון וההגנה והשלשות יהיו מספיק כדי להגיע למשחק צמוד ברוב המשחקים.
במפתח הוא הבריאות של קיירי. אם הוא בריא ונותן סדרה טובה התקפית זה יאפשר ללברון להגיע יחסית בסדר לדקות הסיום ולא לעשות שטויות.
שלברון צריך להשקיע 130 אחוז הגנתית והתקפית התוצאה היא משחק 3 מול אטלנטה שבחצי נס נגמר סניצחון.
מה שכ8 צריך לקחת בחשבון משחק אחד שבו הכל יכנס לגולדן ויהיה איזה 20 30 הפרש.

בילבו באגינס 29 במאי 2015

די ברור לי שגס בכושר הרגיל שלהם לוקחים את הסדרה השאלה איך הם יתמודדו עם לחץ של גמר.
בשביל לברון גמר נבא זה כמו גמר הליגה בשביל שחקן מכבי

קלבדוס 29 במאי 2015

קליבלנד נחותה בעליל. בלאט צריך לשאוף על לקחת אחד ממשחקי החוץ, 1, 2 או 5, ועוד אחד ממשחקי הבית 3 או 4, כדי להגיע לשישי בבית בפיגור 3:2 ומשם לבנות על הלחץ וההיסטוריה. אבל יותר סביר שזה ייגמר ב-4 או 5.

גיל 29 במאי 2015

סוף סוף תהיה לו יריבה ראויה שמגיעה בכושר ובלי פציעות ונראה מה הוא שווה. אני חושב שהפסד בגמר שיהיה בצורה נחרצת כמו שנה שעברה יגרום לכולם להבין עד כמה המזרח חלש ואת ההישגים שלו בפרופורציה. לעומת זאת ניצחון של קליבלנד ללא ספק יעלה אותו מדרגה.

אסף 29 במאי 2015

ההפסד של אוקלהומה בגמר גרם לכולם להבין כמה המערב חלש?

גיל 29 במאי 2015

שנה אחת אנומלית לא מבציע על מגמה. אוקלהומה הייתה קבוצה צעירה שהגיעה לגמר מהר יותר משחשבו אבל חוסר הניסיון הכריע אותם. לעומת זאת שנתיים ברציפות להפסיד לאלופת המערב זו כבר תהיה מגמה.

אסף 29 במאי 2015

קבוצה צעירה וחסרת ניסיון שהגיעה לגמר מהר… נשמע לי קצת כמו גולדן סטייט.
שנתיים ברציפות לנצח את אלופת המערב (12-13) זו מגמה?

גיל 29 במאי 2015

זה לא ממש מדויק. דוראנט ווסטברוק היו בני 24 בעוד קארי בן 27. זה הבדל די גדול. גם דוראנט ווסטברוק לא היו בשיאם. דוראנט שנתיים מהMVP, קארי זכה השנה. העלייה שלהם לגמר הייתה מפתיעה ומוקדמת ממה שאנשים חשבו. פה יש קבוצה בשלה עם מאמן מנוסה במעמדים הללו, משהו שברוקס לא קרוב היה להיות. בנוסף, היריבה של אוקלהומה הייתה עם שחקנים מאוד מנוסים במעמדים הללו. חוץ מלברון, כל שאר שחקני קליבלנד חסרי ניסיון בדיוק כמו גולדן סטייט.

הייתה מגמה שנקטעה בצורה מהדהדת שנה שעברה כשהאלופה הגאה שנתיים ברציפות קיבלה תבוסה חסרת תקדים בגמר. עוד הפסד נחרץ והבדלי הרמות יהיו ברורים לכולם.

איתמר המנומר 29 במאי 2015

לקבוצה הראשונה נגמר החמצן.
הקבוצה השנייה בתהליכי בנייה.
המגמה היחידה שאפשר לזהות זה טיימינג גרוע.

גיל 29 במאי 2015

איך זה הגיוני שנגמר לה החמצן כשהיריבה שלה עבדה קשה יותר להגיע לגמר? בכל מקרה, אני מסכים שקליבלנד בתהליך בנייה ואף אחד מהם לא ציפה מהם לזכות השנה, אבל אם יפסידו זה יעיד על החולשה של המזרח.

אסף 29 במאי 2015

אשאל כך: אם קליבלנד תנצח, האם זה יעיד על חולשת המערב?
זו רק סדרה אחת, ומי שמשליך ממנה על קונפרנסים שלמים בסך הכל מנסה לאשש תפיסות קיימות.

גיל 30 במאי 2015

לא, למה שזה יעיד? המערב עם מאזן טוב יותר מהם כבר כמה שנים. זו עובדה שהמערב חזק יותר בלי קשר לתוצאת הגמר. כמו שכתבתי, הפסד רק יגרום לכולם להבין את זה.

shadow 30 במאי 2015

החולשה של המזרח לא קשורה להפסד כזה או אחר, באמת הגיע הזמן להפסיק לנסות לשים הכל במשוואה סטטיסטית ועדיף לראות משחקים.

ראיתי 90 אחוז מפליאוף המזרח השנה ואני מרגיש בר מזל שאני פה כדי לספר על זה, והאמת שאין ממש מה לספר על זה.
בשנים האחרונות זה לא היה הרבה יותר טוב.
כדורסל ברמה ירודה ביותר.

איציק 29 במאי 2015

אני דווקא חושב שבלאט הולך להתמודד אחרת עם סטף. הוא ילך עליו כל התקפה, יכריח אותו לעבוד בהגנה כמו שהוא לא עבד בחייו. שיצטרך לירוק דם, להקריב עברות ואז שירוץ להתקפה. אולי במשחק 1 ו-2 הוא יהיה על הרגליים, אבל אחר כך יתחיל לחפש אויר.

נמרוד איתן 29 במאי 2015

אמנם זה לא קשור לפוסט אבל הייתי שמח להמלצות על ספרטי ספורט( כדורסל בעיקר) שמומלץ לקרוא, באנגלית כמובן.

נדב 30 במאי 2015

The Book of Basketball: The NBA According to the Sports Guy ספר שביל סימונס כתב, לא קראתי אבל הוא אמור להיות מצויין.

גיל שלי 30 במאי 2015

Playing for keeps,
Season on the brink

בילבו באגינס 29 במאי 2015

זה אחת הסדרות שהכי קשות לניבוי לדעתי. לאף אחד אין באמת מושג מה יקרה פה כמעט כל תוצאה אפשרית תהיה הגיונית , אם יהיה 4-3 צמוד זה יהיה מאוד טבעי וגם סוויפ לגס כי כולם יגידו שלברון לא מסוגל לנצח לבד חמישה שחקנים וקבוצה חזקה מהמערב וגם סוויפ לקאבס הגיוני , כי גס קבוצת שלשות ואי אפשר לקלוע כמו מטורפים בלחץ של גמר וכולם בגס טירונים בענייני גמרים .. בקיצור הכול ספוקלציות

יוסי 29 במאי 2015

סוויפ לקאבס לא יהיה והם גם לא ינצחו 4-1, גולדן סטייט היא קבוצת שלשות רק ע"פ הציבור הישראלי, בפועל 60% מהנקודות שלה בתוך הצבע. בנוסף יש להם קהל ביתי מאוד והם ניצחו השנה כמה משחקים צמודים ולחוצים.

כל תוצאה אחרת הגיונית, לדעתי זו תהיה סדרה של שבעה משחקים עם המון שינויים בין כל משחק, כל קבוצה תשחק במשחק האחרון כדורסל שונה מהותית מזה שבמשחק הראשון.

מה זה כדורסל שונה מהותית? קחו לדוגמה את מכבי תחת בלאט בעונת הניסים אשתקד… התחילו בכדורסל התקפי עם המון מסירות, כולם זורקים שלשות, ופוסט-אפים לסופו ושון ג'יימס עם פניני/אינגלס שמוסרים להם.
אחר כך בסביבות אפריל וההצלבה עברו לפיק-אנד-רול של היקמן/רייס-ט'יוס, אם ההגנה לא מתכווצת אז לייאפ של אחד מהם, אם ההגנה מתכווצת אז שלשה של סמית'/בלו. מה גם ששיחקו חמישיות ששומרות יותר טוב וזה הביא פיינל פור.
ובסוף, בפיינל פור ובפלייאוף הישראלי, קצת פיק-אנד-רול עם ט'יוס אך בעיקר אופנס (בידודים) לצמד הסילונים בראשות רייס.

בסופו של דבר אנחנו באמת לא יודעים כלום, בלאט עבר המון סדרות בקריירה כך שלדעתי קליבלנד יצליחו לגנוב משחק ובשמונה ביוני התוצאה תהיה 1-1.
אחר כך אם דיוויד רוצה היסטוריה שיתחיל לדבר עם הקמעות של שימון.

Srtest 29 במאי 2015

למה ללכת רחוק כל-כך? הגנת החילופים של דיוויד לא מתאימה מול קבוצה כמו הווריורס. לא בגלל המיס-מאץ', אלא בגלל החסימות החזקות של בוגוט ורגע החילוף שבו קארי וקליי יקבלו מרווח בשביל השלשות שלהם ובלאט לא יכול לבנות על כך ששלשות שלהם לא מספיקות בשביל לייצר מומנטום כדי לנצח משחקים אפילו בסדרת גמר. מתחת לסל לקאבס יש יתרון ברור ועד עכשיו לא ממש הפעילו את מוזגוב בפוסט. השאלה אם זה אפשרי. תלוי מאוד מי ישמור על לברון.

בילבו באגינס 29 במאי 2015

ככל שאני חוכך את דעתי בענין אני מגיע למסקנה שאין סיכוי אמיתי לקאבס .

אם קיירי היה בכושר שיא היה אפשר לדבר אבל זה לא המצב. לצערי זה הולך להיות כואב.

אבי ח 29 במאי 2015

לקליבלנד יש יתרון נוסף- בעמדת המאמן..
לא פותח עוד דיון על בלאט..רק מציין עובדה שבצד אחד עומד מאמן עם 90 משחקים בערך,ובצד של קליבלנד מאמן עם מאות,אם לא אלפים…
ועם הרבה נצחונות,ועם הרבה תבונה…
ומי באמת מהמר נגד דיוויד בלאט בשנה האחרונה..???
4-2 לקאבס,( גם כי אני מקווה…)

גלעד 29 במאי 2015

לא רק הכמות כמו גם העובדה שמדובר במאמן שבכל שנה הגיע לשלבי הכרעה, להרבה סדרות ולהמון משחקים של להיות או לחדול. פאק איט- יש מאמנים עם קריירה שלמה בנבא שלא היו במשחק גמר פעם אחת. פשוט אין כזה. אמנם איפה שבלאט אימן הרמה נמוכה יותר אבל דווקא ברמת קבלת החלטות של מאמן זה לא משנה- צריך לקבל החלטה נכונה ולדעת להעביר אותה. ולשאלה האם בנבא המאמן משפיע כמו באירופה והאם יש בכלל משמעות לנסיון הנצבר? לא יודע, שחכמי הבלוג יגידו.

No ONE 29 במאי 2015

4-0 קאבס , זה די ברור

duncan 29 במאי 2015

מסכים לגבי אפקט השלוש.
בעונה הסדירה, קייל קורבר גרם לזה שאטלנטה היתה טובה. השלשות שלו נכנסו.
בפלייאוף הוא קיבל ידיים בפרצוף וזה כבר לא נכנס.
ההבדל הוא שקרי לא צריך לרוץ מאחורי חסימות כמו קורבר. הוא פשוט יכול לכדרר ולקחת צעד אחורה ולקבור שלשה

בילבו באגינס 29 במאי 2015

אז למה אתה מסכים סתרת את עצמך . או ששלשות יכולות לנצח או שלא.
מעניין מה פרשנים בארהב שעוקבים אחרי הנבא כל השנה ולא רק בפלייאוף אומרים

ד"ר רזי הופמן 29 במאי 2015

ההימור שלי הרבה יותר ערטילאי.
לטעמי יגמר 4:2 או 4:3 לכל צד כלומר יש 4 אופציות!
מהמר כבל, לא?

MOBY 29 במאי 2015

למיאמי לא היה משחק פנים לקליבלנד יש.
פלייאוף זה משחק שונה מליגה מפרכת, לגמר יש חוקים משלו.
אפשר להגיד שהעונה דווקא גולדן סטייט לא מצאה פתרון ללברון במפגש הבודד שהיה.
הערכות זה יופי, אבל כשהשופט ישרוק להתחלת ההתמודדות אף אחד לא יתפלא מזהות הרלופה לכאן או לכאן.
יש משקל לנסיון.
יש משקל ליתרון הביתיות.
למה אנחנו צרכים לחכות שבוע לעזאזל.

יוסי 30 במאי 2015

בזכות השבוע הזה תראה גמר (או לפחות שניים-שלושה משחקים ראשונים) ברמת כדורסל מדהימה ובלי שידברו איתך על פציעות.

עסק שחור 29 במאי 2015

לברון השחקן הכי טוב בליגה אבל לקבוצה שלא לוקחת את הטרייד הזה יש בעיה רצינית בקבלת החלטות.

גיל 29 במאי 2015

אני חושב שאנשים מתעלמים מזה שגולדן סטייט יותר מהירה ויש להם מחליפים שיכולים לממר את החיים לפותחים של קליבלנד. אני לא חושב שלקליבלנד יש יכולת לרדוף אחרי קארי ותומפסון כל המשחק. הארדן והוארד היו מותשים בסוף המשחק וגם לברון יהיה כזה אם ישחק יותר מדי. גולדן סטייט צריכה כמה דקות כדי לברוח ואחרי זה קשה לתפוס אותה. הדרך הכי טובה לנצח אותם זה לפתוח הפרש גדול ולשמור עליו עד הסוף כי גם במשחק צמוד הם טובים ויהיו פחות עייפים.

shadow 30 במאי 2015

יש לך פוסטים טובים בדרך כלל ביחוד "ליגת שוקי ההון", אבל אני חייב לציין שזה אחד החלשים שלך שקראתי.
ביחוד הפתיחה המבולבלת והקביעות חסרות הביסוס.

לברון שיחק בארבע השנים האחרונות בקבוצה מצויינת עם עוד שני אולסטארים שאחד מהם אלוף והאמת ששוכחים שהוא גם סופרסטאר.
היו להם אחלה שחקנים משלימים.

מספיק כבר עם המנטרה השחוקה והשיקרית שאין ללברון עם מי לשחק או שלא היה לו עם מי לשחק. חשבתי שעברנו את השלב הזה.

גם השנה יש לו קבוצה מעולה. הפציעה של לאב עשתה להם רק טוב כי הוא היה נזק. הם נראו הרבה יותר טוב בלעדיו מאשר איתו.
למי שמתקשה מוזמן לראות את הסדרות נגד שיקגו ואטלנטה לעומת זו מול בוסטון.

תמיד בכו שאין לו סנטר ומשחק פנים, היום יש לו אחלה סנטר(מוזגוב) ואת אחד משחקני הפנים הכי מוכשרים בליגה(תומפסון). קיירי הבריא ככה שיש לו גם אולסטאר לידו. יש לו קלעים ובולדוגים בהגנה. הוא הביא את מי שרצה לקבוצה. עשו כל מה שביקש. חלק מהשחקנים האלה גם הצילו לו את התחת בלא מעט משחקים בפליאוף.

יש לו גם מאמן סופרסטאר למרות שהוא טמבל מדי ומרוכז בעצמו בשביל להבין את זה.
באמת שלא זכור לי כל כך הרבה בכי ונהי סביב שחקן שהוא ואוהדיו טוענים שהוא הטוב בכל הזמנים. זה פתטי.

רגע האמת שלו הגיע. הוא מגיע לגמר עם קבוצה מצויינת בשיא הקריירה שלו ואם הוא לא לוקח את זה אשמח אם יפסיק עם גנבת הדעת לגבי המורשת שלו ואותו כנ"ל גם לגבי אוהדיו.
אם יקח יש לו בפעם הראשונה בקריירה שלו "קייס" להתחיל לדבר על מורשת כשהוא עדיין שחקן פעיל (בשיא).

נ.ב

אפשר להבין באמת מה הקטע של אוהדי לברון? זה לא נראה לכם פתטי שלפני חמש שנים פתאום נהייתם אוהדי קליבלנד, אחרי הוא השתין לכם בפרצוף ועברתם להיות אוהדי מיאמי, ואז הוא שוב השתין לכם בפרצוף וחזרתם להיות אוהדי קליבלנד?

אני באמת שואל בכנות, אולי מישהו יצליח להסביר לי את ההיגיון.

shadow 30 במאי 2015

וכמובן שללא שום ספק צריך להיות מאוד מקובע בשביל לא ללכת על הטרייד שהזכרת בפוסט. זה כמו להגיד שאני מעדיף קבוצה שסיימה עם המאזן השמיני בטיבו בליגה(במזרח החלש) על פני קבוצה שסיימה עם המאזן הכי טוב בליגה(במערב החזק).

אם מוסיפים לזה צפיה במשחקים זה כבר נהיה מגוחך לא להסכים לטרייד כזה. בצד אחד קבוצה עם כדורסל מרהיב, סוחף ומנצח.
בצד שני מיגרנה שגם אופטלגין לא יעביר לך.

רק מצב שבו קליבלנד אלופה יכול להעלות סירוב לטריד כזה לרמה שזה נשמע הגיוני.

רובי ג 31 במאי 2015

אני חושב שלברון בא השנה להוכיח משהו.
הוא בא להוכיח שהוא יכול להביא אליפות גם עם קבוצה, שבתחילת העונה לפחות, לא הייתה קונטנדרית מובילה לזכייה.
נכון, דיברו על קליבלנד כזוכה אפשרית, אבל היא לא הייתה בטופ 5 בתחילת העונה.
השינוי התחיל בינואר, עם הטריידים.

אני גם חושב שלברון למד את הלקח של שנה שעברה ושהשנה נקבל סדרה מותחת יותר ושקולה יותר. ויאללה בלאט!

ד"ר רזי הופמן 31 במאי 2015

אם הוא יעשה את זה הוא יוכיח שהוא טוב מלארי וכוכב בסדר גודל של מייקל וקובי.

Comments closed