הסדרה מחליפה צורה

סטיב קר בחר ללכת עם שחקנים שיש להם יותר מהתמחות אחת, וקיבל את התמורה

קראתי כבר אנשים שטוענים שקר היה צריך לפתוח את הסדרה בדאבלים על לברון. אנשים כנראה שכחו איך אטלנטה ניסתה את הטקטיקה הזאת, וכיצד נכנסו למשחק כל שחקני המשנה. קר נקט בטקטיקה ההגיונית שהיתה, לגרום ללברון לנסות לנצח את הסדרה לבד, ולהוציא מהמשוואה את שאר השחקנים. ברגע שהבין שהטקטיקה הזאת משפיעה על משחק ההתקפה של גולדן סטייט, בזכות התכנית המצוינת של קליבלנד, קר הגיב במשחק הרביעי, כצפוי יש לאמר. האם יכול היה להגיב כבר במשחק השלישי? יתכן, אך לא בטוח.

*

קר החליט שמצידו שמוזגוב יקלע חמישים נקודות, לברון לא יזכה להחזיק בכדור עשרים שניות בכל התקפה. הוא גם החליט שגולדן סטייט תנצח את הסדרה הזאת בהתקפה, ולכן בוגוט כבר לא יראה הרבה דקות בסדרה הזאת. החמישייה הנמוכה אמנם חסרת פתרון למוזגוב, אך אם מארק גאסול וזיבו לא ניצחו את גולדן סטייט בעצמם, ההימור ההגיוני הוא שגם מוזגוב לבדו לא יעשה זאת. בצד השני, מוזגוב נתן לאיגואדלה את החופש, ואיגואדלה העניש.

*

עוד דבר שגרם הדאבל המוקדם על לברון, הוא החשיפה שדלבדובה הוא לא רכז. דלבדובה קיבל בדרך כלל החלטות איומות כאשר ניהל את ההתקפה, זה לא רק שהכדרור שלו לוקה, קבלת ההחלטות שלו איומה. ג'יי אר סמית' הוא שחקן שמאז ומעולם לא ידע להתאושש ממשחק גרוע, וראינו את זה מצוין היום. שמפרט מוגבל בעיקר לקליעות חופשיות לשלוש, הוא שחקן הגנה מעולה שלא מסוגל לייצר לעצמו מצבים בכדרור. טריסטן תומפסון מאיים מצוין על ריבאונד ההתקפה, אך לא מסוגל לעשות פוסט אפים בצורה יציבה. בקיצור, אני שובר את הראש כיצד בלאט יגיב לדאבל המוקדם על לברון, ולמען האמת, נראה שלבלאט יש רק חיילים על הלוח ומלכה, אין לו צריח, אין לו סוס, אין לו רץ.

*

קר הרגיע את שחקניו לאחר שקליבלנד פתחו בריצה שהעלתה אותם לשבע נקודות הפרש בפתיחת המשחק, קר אמר שקליבלנד נישאת על האנרגיות של הקהל, אבל האנרגיות האלה יגמרו, וקליבלנד תתעייף, ואיתה ההתקפה של קליבלנד תעלם. ראינו גם ברבע השני וגם ברבע הרביעי, שאכן לקליבלנד פשוט אין רגליים. יש עכשיו שלושה ימים עד למשחק הבא, הבעיה היא שזה לא רק עייפות, המחסור בכלים התקפיים מקבל עכשיו ביטוי כאשר גולדן סטייט מכריחה את קליבלנד לשנות את סגנון ההתקפה. פוזשנים קצרים יותר, מטילים עומס גדול יותר על ההגנה של קליבלנד (מאחר ויותר פוזשנים בהגנה מעייפים יותר את השחקנים), וקליבלנד כנראה לא תזכה עוד לנהל בשקט התקפות עד השנייה האחרונה של שעון הזריקות.

*

גולדן סטייט היא קבוצה. זה כל כך נכון שלא סטף קרי יהיה הMVP במידה וגולדן סטייט אכן יזכו באליפות בסדרה הנוכחית. סטף הוא האיום ההתקפי הגדול ביותר, אך בחמישייה הנמוכה של גולדן סטייט, כל השחקנים מהווים איום משמעותי על הסל. אי אפשר לתת לאיגי חופש פעולה בלי לשלם את המחיר, גם בארנס יתאושש בשלב כלשהוא, ודריימונד גרין חזר היום לסדרה. זהו הכדורסל החדש, אין צורך בשלושה סופרסטארים ושרתים, עדיף במקום עוד שני סופרסטארים, ארבעה שחקנים בעלי יכולת לבצע פעולות שונות על המגרש.

*

אם אתם זוכרים את החמישייה של בוסטון הגדולה בימי לארי בירד, כל שחקן בחמישייה היווה איום על הסל, לא היה להם קורט רמביס. כאשר גולדן סטייט מוותרת על הרמביס (בוגוט) שלה, היא אכן פגיעה יותר לריבאונד התקפה, ופגיעה יותר בהגנה, אך ההתקפה שלה חזקה מספיק כדי לייצר את הפער שיגמור את המשחק. בוסטון סלטיקס ההיא הורכבה בזמנים בהם לא היתה תקרת שכר, בכדורסל תחת תקרת השכר, לא ניתן יהיה להרכיב חמישייה שלמה כל כך איכותית, אך המקום של שחקנים עם התמחות אחת ספציפית, הוא לא בקבוצות מהסוג הזה, גולדן סטייט בחרה ללכת עוד צעד קדימה בהתפתחות, ולקחה את הסדרה למקום חדש.

לא בגלל מה שאתם חושבים
על הריבאונד (פיינלס 4)

21 Comments

שי 12 ביוני 2015

בבוסטון ההיא בירד הרוויח 1.8 מיליון דולר בשנה. זה בערך תקציב האלכוהול של ג׳יי אר.

ניינר 12 ביוני 2015

חזרתי לנשום :)
העסק בידיים של הווריורס, מקווה שלא נפשל עכשו

סימנטוב 12 ביוני 2015

עדיין מתקשה לנשום, גם בשיא התנופה בתחילת הרבע האחרון היה לי קשה לצפות, בסוף משהו השתחרר הפסקתי להתהלך כמו נער מבולבל…

אלון 12 ביוני 2015

היה אמור להיות לו סוס. אבל גיי אר סמית פשוט בקריסה מוחלטת.
בלעדיו זה באמת יותר מדי בשביל קליבלנד

גיל שלי 12 ביוני 2015

זה הג'ייאר שאוהדי הניקס מכירים מסדרת הפליאוף מול אינדיאנה, הוא פשוט לא מסוגל לצאת ממשחק רע, הוא כורה לעצמו את הבור עמוק יותר ויותר ברגע שמשהו לא הולך

Srtest 12 ביוני 2015

וזה לא היה ידוע לפני כן? הם אמרו לא צריך סוללת קלעים או קלעים מסוגים שונים ובנו עליו?

גיל שלי 12 ביוני 2015

מתאר לעצמי שידעו, הם רצו את שאמפרט וקיבלו את ג'ייאר כי הניקס רצו לזרוק את החוזה היקר שלו

Srtest 12 ביוני 2015

לא התכוונתי בכלל לטרייד.הוא אחלה שחקן.

איציק 12 ביוני 2015

מה שהיה היום היה צפוי, וגם התוצאה במידה רבה.
1. הדאבל-אפ של אטלנטה היה מול רגלים טריות של לברון ושל השאר, ולכן היה הרבה פחות אפקטיבי. היום, כאשר לברון עייף, כל השאר (במיוחד דלבדובה) גם לא טריים, ללברון קשה לחתוך את הדאבל-אפ, והאחרים גם לא מבצעים את מה שצריך.
2. בגדול נראה לי, שגם אם קאר לא היה משנה דבר, התוצאה היתה אותה תוצאה. לכולם בקליבלנד הזריקות הלכו קצר. סימן מובהק של עייפות שאינה קשורה לתכנית המשחק. אולי התכנית עזרה אך לא ניצחה. ג'י. אר. סמית גרוע אבל כנראה גם עייף, ואם הוא לא יעשה משהוא בקש לברגים הרופפים, הכל נגמר, כי בלי מישהו יציב מבחוץ שיכול לזרוק יחסית מהר לקליבלנד אין תקומה.
3. אני לא בטוח שזה "סוס," עד כמה שאני יודע, זה אמור להיות "פרש." אם ימצא אחד כזה אז אולי הוא יסתדר גם על חמור. לדעתי הכל יקום ויפול עד כמה ניתן להחזיר את האנרגיות החסרות בשלושה ימים וכמה לסדר את הברגים לסמית. אם בנס זה יצליח, הדבל-אפ של GS יכול להתברר כטעות גדולה. אם תהייה קליעה יציבה מבחוץ ומוזגוב ותומפסון פעילים מול הרכב נמוך מתחת לסל, לא סביר של-GS יהיה כדור כדי לרוץ.
4. צריך לזכור, גם אם לקליבלנד יהיו רגלים למשחק 5, זה לא מספיק. היא צריכה רגלים לשני משחקים, ורצוי לא להגיע לשביעי. כלומר, רגלים לשני משחקים רצופים זה בעייתי.
5. כל מי שאומר שקארי היה רע, לדעתי טועה בגדול. הוא היה בסדר גמור פלוס. הוא נתן למשחק לרוץ וכשהאחרים משחקים טוב, אין סיבה שהוא לא ייתן למשחק לזרום דרכם. כשהיה צריך, הוא גם ידע לשים נקודות על הלוח. למרות שהוא מתעייף הרבה פחות מלברון, תמיד טוב לשמור על טריות אם אפשר.
6. מהיום אפשר לומר בלי לחשוש שלברון ממש דפוק בראש ;)

MOBY 12 ביוני 2015

בעיה שיש לסגור עם לברון במהרה.
לוותר על משחק 5 לתת 6 ימים מנוחה לארבע ראשי ואז להשאיר את הכל במשחק 6 ואם מצליח ב-7 כבר גם הלחץ ישחק תפקיד ראשי.
כי הסוס נשחק.
האמת אני הרווחתי היום כסף על ג״ס ואני עם על ג״ס ב-7.
הכל עדיין על פי ההימור (הבא של ג״סוה-6 של קליבלנד) אבל המשחק הגרוע של שאר השחקנים של קליבלנד מתחיל להבהיל (יחד עם העייפות של המכונה).

איציק 12 ביוני 2015

אולי הנחמה היחידה (גם אם אופטית בלבד) של קליבלנד זה שיותר גקוע לא יכול להיות…

גורביץ' 12 ביוני 2015

תכלס יש בזה משהו..
גם אם קליבלנד לוקחים את משחק 5, אני לא רואה אותם מנצחים שתיים רצוף תוך יומיים, ואז הם יצטרכו עוד ניצחון חוץ – בלתי אפשרי.
עדיף למקד הכל בגיים 6 בבית, ואז לבנות על לברון והאנרגיות של גיים 7 שיכריעו

חזי 12 ביוני 2015

+1

דורפן 12 ביוני 2015

רק על דבר אחד אני חולק. בוגוט היה גרוע גם בהגנה. זה לא עוזר לשמור בסדר כשאתה מפסיד בריבאונד הגנה.

איציק 12 ביוני 2015

זה עוזר. נכון שעדיף לקחת ריבאונד, אך קודם כל צריך למנוע סל. אולי מריבאונד התקפה לא יצא כלום… זה לא אופטימאלי, אבל מכבי בנתה על זה מורשת שלמה…

טל 12 12 ביוני 2015

מעולה. אהבתי את האזכור של בוסטון.

גיל 12 ביוני 2015

אכן מתברר שגם לגולדן סטייט יש מאמן ושהוא יודע מה הוא עושה. ההחלטה לתת ללברון לזרוק הייתה מוצדקת ואפילו הייתה יעילה. הבעייה הייתה שגולדן סטייט לא לקחו ריבואנדים בהגנה כך שניתה לקליבלד הרבה הזדמנויות שניות ושלישיות בהתקפה מה שכיפר על האחוזים הנמוכים. השמיכה של קליבלנד קצרה מדי וכל משחק אותי שחקן משנה אחד יתעורר אבל זה לא מספיק. גם כמו שכתבת, גולדן סטייט בעצמה סובלת מיכולת קליעה חלשה למדי של יותר מדי שחקנים ואם הם יתעוררו אז זה לא יהיה קרוב.

Asaf 12 ביוני 2015

לא צויין מספיק אבל העובדה שהיום בארנס וגרין היוו פקטור התקפי יחד עם איגי וסטף קארי והתרומה של לי יצרה מצב שלראשונה בסדרה לגולדן סטייט יש בערב נתון מספיק כלים התקפיים כמו רוב העונה והפלייאוף שהיו חסרים עד כה בסדרה, בכלל איגי הוא מבחינתי האקס פקטור של גולדן סטייט בסדרה ,
מספיק לראות את החשיבות שלו בהתקפה שלא לדבר על עבודת הקודש שהוא עושה בהגנה על לברון.

7even 12 ביוני 2015

שוב פעם אחרי משחק אחד בסדרה משליכים להמשך כל הסדרה.
פעם רביעית שזה קורה, כמספר משחקי הסדרה עד כה.

במשחק הבא כל קבוצה תעשה את ההתאמות שלה.

עדיין לא ברור למה לקח לקר 4 משחקים להביא דאבל טים על לברון כשהוא יודע בוודאות שקליבלנד גמורה ופצועה.

duncan 12 ביוני 2015

קר הוא המאמי של התקשורת האמריקנית. אולי כי עבד בה במשך שנים.
רק אחרי משחק 3 שמעתי את סקיפ בייליס וסטיבן איי סמית אומרים שהוא לא מרשים.
קר הגיע לסדרה. סוף סוף עשה התאמות. לי לקחת עשר דקות להבין שבוגוט עגלה. לקר לקח שלושה משחקים. אפילו אזילי טוב ממנו

Zak 13 ביוני 2015

ניתוח יפה, אהבתי

Comments closed