יש לו תכנית

לאורי אלון יש תכניות טובות, ללברון יש תכניות גרועות, ולהנהלת מכבי תל אביב בכדורסל אין תכניות כלל

מסתבר שהשנה גם מהמר הספורט הגרוע ביותר בהיסטוריה מסוגל לפגוע מדי פעם. הגולדן סטייט ווריורס אכן אלופים, מכבי תל אביב כדורסל אכן הודחו בחצי גמר הפליאוף, והשנה תסתיים באליפות היסטורית של הפועל ירושלים. כמובן שאני לא כולל את הטרבל של מכבי תל אביב, כי שם אין מדובר בהימור, מקסימום בסוג של הצהרה על המובן מאליו.

*

אורי אלון הגיע עם תכנית סדורה להפועל ירושלים. תכנית זו גם לא היתה סודית במיוחד. הוא הצהיר שיהיה גורם שיתמודד על כל כדורסלן ישראלי בכיר. ההחתמה הראשונה היתה יותם הלפרין, החתמה שזכתה לקיתונות של בוז בקרב אוהדי מכבי הזחוחים, אך החתמה זו סיפרה את כל הסיפור. להזכירכם, בזמן ההחתמה של הלפרין אימן את מכבי מאמן שכנראה לא ממש מבין כדורסל, אחד דייוויד בלאט. הוא ביקש מקברניטי המועדון להחתים את הלפרין אצלו, אך אלו ידעו טוב יותר. אורי אלון לא היסס, הוא ידע שההחתמה של הלפרין היא הצהרה, הצהרה פשוטה ששינתה סדרי עולם. בעבר היה ברור שהחלום הרטוב של כל כדורסלן ישראלי הוא לשחק במכבי תל אביב. אורי אלון המחיש לכולם שתקופה זו עברה מהעולם, במיוחד כאשר לאחר מכן החתים גם את ליאור אליהו.

במידה ואורי אלון יצליח גם להחתים את גל מקל בירושלים בשנה הקרובה, ירושלים למעשה תורכב מכל השחקנים הישראלים הבכירים הקיימים, כאשר גם שון דוסון אינו משחק במכבי. כלומר, באם מכבי ירצו לעקוף את ירושלים, הם צריכים להשקיע בזרים איכותיים במיוחד, ולפגוע בהחתמות הנכונות. עד כה, אין סיבה להמר שאחוזי הפגיעה של קברניטי מכבי תל אביב יהיו טובים במיוחד (השד יודע מי בוחר במכבי שחקנים, זה כנראה אחד הסודות היחידים שלא מודלפים לורד כהן). בעוד שדווין סמית' הפגין לפרקים יכולת גבוהה ביותר גם בהתקפה וגם בהגנה, מדובר בשחקן לא צעיר עם היסטוריה עשירה של פציעות. טיילור רוצ'סטי לא מוכר ביבשת כשחקן הגנה מפחיד, אישית אני לא מוצא שמכבי גיבשו לעצמם את הקבוצה שהם רוצים לראות בשנה הבאה, אלא מחתימים ערב רב של הזדמנויות, ומניחים שהמאמן יצליח להרכיב מכך קבוצה.

לאור האמור לעיל, ההימור הראשון שלי לשנים הקרובות הוא פשוט. הפועל ירושלים תזכה בחמש השנים הקרובות ביותר אליפויות ישראל ממכבי תל אביב (בענף הכדורסל כמובן).

*

גם ללברון ג'יימס יש תכנית. לברון רוצה להראות לכל העולם שהוא השחקן הראשון בהיסטוריה שמקבל בעלות על מועדון, גם אם לא בעלות רשמית. הוא מבקש להמחיש כלפי כולם שהוא ורק הוא מקבל את כל ההחלטות בקליבלנד. הוא יחליט אלו שחקנים יוחתמו, הוא יחליט כיצד קליבלנד תשחק, הוא ינהיג, הוא יבצע. לברון כנראה עסק הרבה זמן בלימוד כדורסל, ופחות השקיע בלימודי ההיסטוריה. כאשר אדם אחד מרכז את כל הסמכויות אצלו, והוא מתמודד מול קבוצות בהן יש התמחויות, המנהל מנהל, המאמן מאמן, והשחקנים משחקים, לדיקטטור הכל יכול יש סיכוי קלוש לנצח.

הסיבות לכך רבות ומגוונות. אדם סמית' יכול היה לספר על כך הרבה ללברון. אך בכל זאת אביא כמה מסיבות אלה. מאמן שיחשוב מה לברון רוצה, במקום מה טוב ללברון, הוא מאמן שלא יצליח במשימתו. שחקנים שירצו למצוא חן בעיני לברון, לא יפרחו, תשאלו את כל מי ששיחק לצד אבי נמני.

בקיצור, ההימור הבא שלי הוא פשוט. לברון יקבל את כל הכח שירצה בקליבלנד, ולא יזכה בטבעות נוספות בזמן שהכח שלו בקליבלנד בלתי מוגבל.

*

אחרון חביב. אנשים שמסתכלים על העבר מבלי להבין את התהליך וההתפתחות, נוטים להעריך הערכות מופרכות. כל מי שחשב שמצפים לנו שני משחקים צמודים בין אילת לירושלים, חשב כך רק בגלל שאילת ניצחה את מכבי תל אביב. אך השנה, מכבי תל אביב בפליאוף, היתה קבוצה חלשה ביותר. לא רק היסטורית בהשוואה לקבוצות אחרות של מכבי (רק תחשבו שבקבוצה שהפסידה לגליל ב1993 שיחקו שחקנים כמו דורון ג'מצ'י, נדב הנפלד, מוטי דניאל), אלא בהשוואה ליתר הקבוצות שעלו לפליאוף. אנשים ממשיכים להניח שהמדים הצהובים בכדורסל מכילים איזשהוא רכיב ההופך את השחקנים לטובים יותר. אילת היא קבוצה בינונית. יתרה מכך, סביר להניח שכמעט כל קבוצה ששיחקה בפליאוף העליון פרט לנס ציונה, שהיתה חלשה בצורה יוצאת דופן, היתה יכולה להדיח את מכבי בסדרת פליאוף. לכן החזרה של אילת לא הרשימה אותי באופן מיוחד, והיה לי ברור שירושלים היא קבוצה הטובה מאילת בכמה דרגות.

מספיק היה לראות איך אילת רקדה על המגרש מול האין הגנה של מכבי תל אביב, ואיך הגנת ירושלים הוציאה לאילת את החשק לשחק, כדי להבין את פערי הרמות בין ירושלים ושאר הקבוצות שהגיעו לפליאוף העליון, כולל מכבי.

אותם אנשים שהתעלמו מהשנה ההיסטורית של גולדן סטייט, ונצמדו לתזות העבר שאליפויות לא לוקחים בלי משחק פוסט אפ, בלי משחק "קשוח" וקבעו שלגולדן סטייט אין סיכוי, הם האנשים שנצמדו להילה של מכבי תל אביב וסרבו לפקוח את העיניים ולראות את המציאות. היה יפה במיוחד לראות את אילת מנצחת את מכבי כאשר בחלק ניכר מהזמן משחקים באילת שלושה ישראלים בחמישייה, והיה יפה לראות את ירושלים משחקת אתמול בדקות הטובות ביותר שלה עם הלפרין, בר טימור וליאור אליהו. מכבי תל אביב חיה בעבר, אין שום דבר המבטיח לה, שביותר כסף היא תחתים זרים טובים יותר. מסתבר שקבוצות מנצחות, ולא הרכבי פנטזי ליג.

 

עונת המלפפונים - מכבי ת"א - גיא
זהירות שביר!

122 Comments

גיא 23 ביוני 2015

+1

מלבד זאת אני סבור שגם אם ירושלים תזכה באליפות, בלי יורוליג הם עדיין פחות מפתים ממכבי. יורוקאפ זה הרבה פחות נוצץ, גם אם משלמים טוב יותר.

לטווח הארוך יותם הוא שחקן כושל עם מנטליות של מרגרינה בסהרה. היו המון טעויות בהתנהלות של מכבי באופן כללי (נניח כל מה שקרה עם מקל) אבל לא חושב שזו אחת מהן, גם הקיצוץ בשכרו של אליהו היה מתבקש לאור ההופעות החלשות מאד שלו.

גיל שלי 23 ביוני 2015

אני לא רואה סיבה שהפועל ירושלים לא תהיה ביורוליג. אין הרבה קבוצות באירופה שמסוגלות למלא אולם של 11,000 איש, הפועל ירושלים מסוגלת. היא מסוגלת להעמיד תקציב שיהיה בסדר גודל של 20 הבכירות ביורוליג. הרייטינג שיהיה לה בטלוויזיה ביורוליג יהיה דומה לזה של מכבי תל אביב. בקיצור, מבחינה עסקית בלבד, היורוליג מאוד ירצה את ירושלים.

ישי 23 ביוני 2015

אם היא תעשה 2-8 כמו ביורוקאפ זה ממש לא יעבוד, וגם לאוהדים יימאס לשלם בשביל זה.

גיא 23 ביוני 2015

בוא נראה אותם נכנסים. המבחן הרי הוא לא כניסה דרך המוקדמות (אפשרי אבל קשה מאד ומחייב זכייה באליפות) אלא שיקבלו חוזה, כמו מכבי. עם הופעות מבישות כמו ביורוקאפ בשנים האחרונות הם לא יגיעו לשום מקום למרות שהם מתעקשים להתעלם מהעובדה שזה (ולא כסף או הישג מקומי) הקריטריון העיקרי לפיו יול"ב ישפטו אותם.

the dove 23 ביוני 2015

השאלה היא האם קבוצות היורוליג כמו ברצלונה ירצו עוד פעם את הכאב ראש של להגיע לירושלים במקרה של אינתיפאדה או פיגועים כמו בפעם הראשונה שירושלים השתתפה ביורוליג

נדבושקה 23 ביוני 2015

חולק עליך לחלוטין לגבי כך שהלפרין הוא שחקן כושל.

הבעיה היא במי שהתעקש לצפות ממנו להוביל את מכבי ת"א, גם כשהיה ברור שמבנה האישיות שלו שונה ולא מתאים לכך.

דרך אגב, את לובליאנה הוא הוביל בגיל 24 לדאבל ונתן עונת יורוליג מצוינת. נכון, לובליאנה זו לא אחת מאריות אירופה, אבל כמה ישראלים שאתה מכיר הובילו בגיל 24 קבוצת דרג ביניים ביורוליג, חיו לבד במדינה זרה ולא דוברת אנגלית, עם מאמן קשוח שהוציא אותם לריצות בוקר ביער?
אבל כמובן שקל לאנשים לשכוח את הפרט הזה, כי זה לא מסתדר עם הסיסמא שטוחנים לנו על הלפרין.
תסתכל רגע על הרזומה שלו, על התארים שהשיג ועל כך שנוח לאנשים לשכוח שהוא אחד השחקנים שמעט תמיד מספקים תוצרת בנבחרת.

ברור שהוא לא השחקן המושלם , ברור שיש יותר מדי משחקים בהם הוא נותן רבע אחד טוב ונעלם – אבל למה נטפלים להלפרין ולא לשחקנים אחרים?

גיא 23 ביוני 2015

ליותם גם היתה שלשה אפית מול מדריד ב-2008. מאז וגם לפני כן לא ראיתי אותו מציג יכולת עקבית במכבי, באולימפיאקוס או בנבחרת. הוא די כשל בכל מקום שאליו הגיע להוציא העונה ההיא בלובליאנה (בה, אגב, היה בן 22 בלבד), גם שם היה הקלע המוביל במצטבר אבל רק הרביעי בטיבו במדד נקודות לדקה (194 נק', 505 דק', מדד 0.384) אחרי שימון שבשיק (103, 219.5, 0.469), ג'ימי אוליבר (166, 386.5, 0.429) וטימו ראניקו (179, 440, 0.407) זאת למרות שקיבל הכי הרבה דקות מכולם. מצטער, הקלע הרביעי בטיבו בלובליאנה ומי שקלע בשלוש עונות יורוליג באולימפיאקוס ממוצעים של 7.4, 5.4, 4.5 בהתאמה יכול להיות לכל היותר שחקן ספסל במכבי אבל לרול הזה הוא הרבה יותר מדי יקר.

נתונים:
http://www.euroleague.net/competition/players/showplayer?seasoncode=U2011&pcode=AOZ#!careerstats
http://www.euroleague.net/competition/teams/showteam?clubcode=LJU&seasoncode=E2005#!stats

נדבושקה 23 ביוני 2015

לגבי לובליאנה, לא הבנתי מה אתה מנסה להגיד שסותר את מה שרשמתי.
אני טוען ששחקן שבגיל 22(תודה על התיקון) יוצא לשחק בקבוצת יורוליג והוא השחקן המוביל שלה- זה הישג.
אז אתה אומר לי שהיו שחקנים שקלעו יותר ממנו פר דקה.אוקיי, ו…מה אתה טוען בזה?
זה סותר את העובדה שהוא היה השחקן המוביל שלהם?
כנראה שאם הוא שיחק הכי הרבה דקות אז היתה לכך סיבה.

לגבי אולימפיאקוס- אני טענתי שהוא היה שם שחקן מוביל? ספק נק' מרכזי? לא.
אבל שחקן שנמצא ברוטציה של אולימפיאקוס במשך 3 שנים (אני מזכיר שזה היה בתקופת הכסף הגדול והסגל היה עמוס ב"כוכבים") לא יכול להיקרא מבחינתי "שחקן כושל".

לגבי "מנטליות של מרגרינה בסהרה" – אני מבין שזה כיף ונחמד להשתמש בדימויים מקוריים אבל צריכה להיות לכך סיבה.
זה נשמע כאילו מבחינתך כל שחקן שהוא לא שחקן מוביל בקבוצה שלו, יש לו את המנטליות שדיברת עליה.
אחרת אשמח לקבל דוגמאות מעשיות וחריגות שאי אפשר למצוא אצל שחקנים סולידיים אחרים.

אני שוב טוען – הלפרין לא שחקן מושלם ולא מתקרב לכך, אבל לקרוא לו "שחקן כושל" זה מנותק מהמציאות בשטח.
וזה בעיקר משעשע אותי על רקע היובש שאנו חווים בדור הנוכחי של הישראלים.

אנחנו נתגעגע בטירוף לשחקנים ישראלים עם רזומה כמו של הלפרין.

גיא 23 ביוני 2015

זה שחקן שברגעי הכרעה קורס, היינו מאבד כדורים או לוקח זריקות רעות. השלשה ההיא שכן נכנסה במדריד היא בגדר היוצא מן הכלל שאינו מעיד על הכלל.

קובי 23 ביוני 2015

פוטנציאל של שחקן נמדד קודם כל לפי היכולות הגופניות שלו אם הוא מהיר,אתלט,חזק וגבוה(וגם זה מתחלק לתתי קטגוריות כמו זריזות,אורך וכו…)את הדברים האלו למעט חוזק א"א לשפר והלפרין לא מצטיין באף אחד מהפרמטרים האלו חוץ מגובה(שגם זה הולך ומאבד מהחשיבות שלו לאורך השנים),הסיבה שהוא הצליח בנבחרות הצעירות היא פשוט בגלל שיש לו יסודות טובים מאוד ודברים כמו אחריות וקבלת החלטות שבאים בד"כ בגיל מאוחר היו אצלו מגיל צעיר ברמה מאוד גבוהה מה שאפשר לו להתבלט כבר אז,מאוד מעצבן אותי לשמוע שהוא מבוזבז הסיבה האמיתית היא שהוא פשוט מאוד מוגבל במשחק שלו ושהתקרה שלו נמוכה יחסית…

גלעד 24 ביוני 2015

הבעיה של הלפרין היא שהייתה סביבו הילה של היורש של קטש, ובמקום להתייחס אליו כאל רול-פלייר או כשחקן משלים יעיל העמיסו עליו את העתיד של הכדורסל הישראלי ושל מכבי. ביחס לציפיות הוא באמת כשל, אבל הוא לא אחראי להן…

רועי 23 ביוני 2015

כהרגלך גיל, מסדר את העובדות כך שיסתדרו לתאוריות שלך.

the bird 23 ביוני 2015

גדול רועי +100 (:

רועי 23 ביוני 2015

אני תוהה איפה היה הפוסט הזה בגמר גביע המדינה, כאשר מכבי בסגל מלא (למעט גיא פניני) פירקה את התחת לאותה ירושלים בביתה, עם הלפרין ואליהו .
כל כך הרבה פרשנויות על אוסף של צירופי מקרים שיקרו אחת ל.

השמן 23 ביוני 2015

מה שאתה כותב רק מחזק את דבריו של גיל. מאז גמר הגביע הפועל י"ם החתימה שני זרים כדי להתחזק ומכבי לא עשתה כלום למרות שהצטברו פצועים. הנהלת ירושלים רצתה את התואר הזה יותר מהנהלת מכבי שחשבה שהחולצות בלבד יעשו את העבודה. על זה גיל מדבר כשהוא אומר שהשתנו סדרי עולם. שי האוזמן גם כתב על זה יפה בוואלה.

רועי 23 ביוני 2015

אז בוא נדייק בעובדות בבקשה, סילבן לנדסברג סיים את העונה בדיוק לפני תחילת הפלייאוף, וסמית' במשחק הראשון של חצי הגמר. בשני המקרים לא ניתן להביא מחליפים, פשוט חוסר מזל אדיר והצירוף מקרים הנדיר שאני מדבר עליו.

נדבושקה 23 ביוני 2015

בוא נדייק בעובדות בבקשה:

פניני נפצע בנובמבר, רק העובדה שלא הביאו לו מחליף זה שערוריה בפני עצמה.
אתה מתעלם מהעומס שאי הבאת מחליף לפניני יצרה על הפורוורדים, בדגש על דווין סמית(גם בנובמבר מכבי ידעו שהוא פציע, לא?).
ואתה מתעלם מכך שאם מכבי היו מביאים לפניני מחליף ישראלי , אז גודס לא היה צריך לתמרן את הפלייאוף עם אוחיון/טיוס/כהן.

אי אפשר להתייחס רק לפרק האחרון בספר.

נדבושקה 23 ביוני 2015

הנה עוד כמה דיוקים בעובדות:

פניני נפצע בנובמבר. עצם העובדה שלא הביאו לו מחליף זה שערורייה.

– אתה מתעלם מכך שאי הבאת המחליף יצרה עומס אדיר על הפורוורדים במשך עונה שלמה, בדגש על דווין סמית ("טוב, נסתדר בלי פניני, גם ככה יש לנו את השחקן הכי בריא והכי לא פציע בעמדה הזאת.")

– ואתה מתעלם מכך שאי הבאת מחליף ישראלי לפניני היא זאת שגרמה לגודס לתמרן עם כהן/טיוס/אוחיון לאורך הפלייאוף.

אי אפשר להתייחס רק לפרק האחרון בספר, ולהתעלם מהנסיבות שהובילו לכך.

shaike 23 ביוני 2015

הפציעה של לנדסברג זה המשך לפציעה שלו במהלך העונה וכנראה בגלל שחזר מוקדם מדי.

נדבושקה 23 ביוני 2015

אז בוא נדייק בעובדות:

פניני נפצע בנובמבר. עצם העובדה שלא הביאו לו מחליף זו שערוריה.חטא היוהרה.

אתה מתעלם מכך שאי הבאת מחליף לפניני יצרה עומס אדיר על הפורוורדים לאורך כל העונה, כשסמית ורנדל ידועים כשחקנים פציעים.

ואתה מתעלם מכך שאי הבאת ישראלי מחליף לפניני היא זאת שיצרה את הבעיה של תמרון בין כהן/טיוס/אוחיון בפלייאוף.

אי אפשר להסתכל רק על הפרק האחרון בספר ולהתעלם ממה שקרה לפני כן.

יובל 23 ביוני 2015

אז אולי תדייק אתה, הפציעה של לנדסברג "היא" זו שיצרה את הבעיה של תמרון בין כהן/טיוס/אוחיון, אחרת אפשר היה להעלות את לנדסברג כישראלי. לפני שהוא נפצע לנדסברג היה בכושר קליעה הטוב בקריירה שלו.

אני לא מתווכח שהיה צריך להביא מחליף לפניני במיוחד כשהתגלה שמרקיז היינס הוא לא ממש מה שציפו ממנו. ההנהלה של מכבי חשבו שהוא יעשה מהפך כמו טייריס רייס וזה לא קרה. אכן, מחדל של ההנהלה.

ועדיין מה שאמר רועי בתגובתו נכון בהחלט – הפועל ירושליים נהנתה מטונות של מזל השנה עם הפציעות במכבי. אין בזה שום דבר רע, ואין בזה שום אמירה כאילו יש "כוכבית" כביכול על האליפות המתקרבת. גם גולדן סטייט נהנו מפציעות מרובות של היריבות, גם סאן אנטוניו באחת האליפויות שלקחה מהעשור הקודם נהנתה מפציעות של כל יריבה ששיחקה נגדה. חלק מהעניין זה להגיע לשיא הכושר בסוף העונה, ובזה מכבי ת"א נכשלה והפועל ירושליים הצליחה.

מפה ועל לבנות תיאוריות מופרכות כפי שנכתב במאמר הזה – הדרך רחוקה. אני קורא לגיל שלי לשים את הכסף שלו איפה שהפה שלו ולהתערב איתי בסטרייט בט על 1,000 ש"ח לגבי זה שירושליים יקחו יותר אליפויות ממכבי ת"א.

גיל שלי 23 ביוני 2015

1,000 ש"ח אתה מוכן לסכן, ולחשוף את שימך לא?
תשאיר שם מלא וכתובת (או שתודיע לי מי אתה בפייסבוק), ויש לך התערבות על 500.
אגב, יש שני מגיבים באתר שחייבים לי כבר על העונה הזאת, אחד שהתערב איתי על קליבלנד, ואחד שהתערבתי איתו בתחילת השנה את ההתערבות הבאה על מכבי – הטוב משלוש, פיינל פור אירופי, גביע, אליפות, הוא כמובן הפסיד בהתערבות.

יובל 23 ביוני 2015

גיל, מצטער להרוס לך את הפאנץ', אבל יובל הוא שמי האמיתי, ואם תרצה למצוא אותי אתה תוכל בקלות, תשאל את אריאל גרייזס. אני שוב חוזר – שים אלפייה איפה שהפה שלך, אם אתה מעוניין אפילו יותר.

גיל שלי 23 ביוני 2015

שלח לי הצעת חברות בפייסבוק (מה לעשות יש המון יובל בעולם), אני כנראה פחות עשיר ממך, אז אני מוכן רק לשים 500, מראש, אצל גרייזס מבחינתי

יובל 23 ביוני 2015

בשביל 500 אני אפילו לא מתעורר בבוקר :) חשבתי שדווקא משלמים לכם הרבה בדה-באזר…

כסיפוביץ 23 ביוני 2015

דווקא היה מעניין עד שהתנקנקת :-)

גיא ד 23 ביוני 2015

גדול כסיפוביץ'

יובל 24 ביוני 2015

וזה אומר פחדן שמתחבא תחת שם בדוי…אוי, האירוניה :) אגב, כבר יצרתי קשר עם גיל שלי, רוצה גם אתה להיכנס לבט?

נדבושקה 23 ביוני 2015

טוב זה נשמע לי מוזר לדון על עובדות אז אנסה פעם אחרונה:

אם היו מביאים מחליף ישראלי לפניני, אז הפציעה של לנדסברג לא היתה עד כדי כך משמעותית מבחינת החוק הרוסי,
כי גודס היה יכול להשתמש בפניני/טיוס/כהן/אוחיון.

לא ברור לי איך זה לא ברור גם לך.

לא מכיר קבוצה מקצוענית עם שאיפות ששחקן מפתח שלה נפצע חודש לאחר פתיחת העונה והיא לא מביאה לו מחליף, על אחת כמה וכמה בעידן החוק הרוסי.

יובל 23 ביוני 2015

העובדות היחידות אשר לא ניתנות לויכוח הן מה שאמר רועי, שגם עם פציעת "שחקן המפתח" גיא פניני, מכבי ת"א נתנה לירושליים 20 הפרש ב"ארנה" בגמר הגביע.

מי שמשווה בין גיא פניני (שחקן בהחלט חשוב ברוטצייה ) לבין סילבן לנדסברג והכושר שהוא היה בו לפני הפציעה ( 22 נק' ממוצע בליגה עם יותר מ-60 אחוז לשלוש!! ) לצערי זורה חול בעיניים. הפציעה של פניני לא היתה הקילר של מכבי, הפציעות של לנדסברג ודווין סמית' בהחלט כן. בהחלט נראה לי מוזר להתווכח על הדבר המובן-מאליו הזה.

אדם 23 ביוני 2015

זו עובדה נורא ילדותית שמתעלמת מהעובדה שירושלים התחזקה, גם בלי קשר לפציעות של מכבי. כל מה שהעובדה הזו מספרת היא שמכבי ניצחו בגמר הגביע ב-20 הפרש ואי אפשר להסיק מכך שום דבר.

עידן. 23 ביוני 2015

אני כידוע אוהד גדול של מכבי, אבל אי אפשר להשאיר את הראש תקוע בחול. ההתנהלות של הנהלת מכבי השנה (ובשנים האחרונות בכלל) היא ביזיון. כשאני רואה את האופן בו מתנהלת כיום י"ם, אני בהחלט מקנא בהם (ולו משום שבהנהלה שלהם, כמו בכל קבוצת כדורסל באירופה שהיא לא מכבי, האנשים אשכרה מוכנים להכניס יד לכיס ולחזק את הקבוצה כשצריך).

אני גם מסכים עם גיל לגבי ההנהלה החדשה של מכבי ואופן קבלת ההחלטות שם. במידה רבה אליפות אירופה בשנה שעברה עזרה לכסות על מחדלים שנמשכים שם שנים.

בוא נסתכל למשל על העונה הזאת. לאחר שגודס מונה, הוא ביקש מההנהלה להחתים את ג'וש דאנקן ודונטה סמית (ואני לא נכנס כרגע לאם גודס צדק). מכבי ניהלה עם השניים מו"מ, אבל הפסידה אותם כשהראשון חותם בבמבארג הגרמנית והשני בהפועל י"ם.

אתם מבינים. אלופת אירופה, זו שפעם כל שחקן חלם לשחק אצלה, מפסידה שחקנים לקבוצות שאף אחד באירופה לא מכיר. כבר התרגלנו שמכבי לא יכולה להתחרות עם הכסף הגדול של הקבוצות העשירות ביבשת, אבל ביזיון מהסוג הזה אי אפשר לקבל.

בתחילת העונה פניני נפצע (ולפיכך הביטוח משלם את השכר שלו), אבל מכבי לא מביאה חיזוק. נייט ליינהארט לא בתוכניות של הצוות המקצועי ולא מקבל דקת משחק, אבל לא מביאים תחילף (ואני דווקא מאוד מחבב את נייט). מרקיז היינס נראה כמו בדיחה עצובה, אבל חיזוק לקו האחורי לא מגיע. לקו הקידמי דווקא מביאים "חיזוק", אבל לא את זה שהצוות המקצועי רצה (ואני גם מחבב את אלכסנדר, אבל הוא פשוט שחקן לא מספיק טוב בקבוצה שגם כך הייתה מלא בשחקנים לא מספיק טובים)

מנגד תראה את הפועל י"ם. אתם מדברים על מזל, אבל גם לי"ם היו פציעות לא קלות. גרין גמר את העונה, קייצ'ן היה פצוע חצי עונה וגם הסנטר שלהם נפצע. אבל י"ם לא ישבו עם הידים בתחת ופעלו לחזק את הקבוצה. הביאו את מונסה בונסו וחתכו כשראו שזה לא הולך. הביאו את מקי שהוא אחלה שחקן ובסוף הביאו את תומפסון, שהוא ככל הנראה שחקן יותר טוב מכל מה שלמכבי יש להציע בקו הקדמי.

אני לא כמו גיל במובן זה שכל האמור לא גרם ולא יגרום לי לעולם להפסיק לאוהד את מכבי, אבל בחיי שההנהלת מכבי עושה ככל יכולתה על מנת שזה יקרה.

יובל 23 ביוני 2015

מקי אחלה שחקן? באמת? כמה הוא קלע אתמול מול אילת? אני לא מצליח לזכור… נגר אבא של הנגרים.

כל מי שרוצה להאדיר את העונה של ירושליים ( מן הסתם זה אותם אלה שהפכו קבוצה מוגבלת כמו הפועל אילת לבבואה השנייה של גולדן סטייט רק בגלל שניצחו את הסגל החלש – לנוכח הפציעות – בהיסטוריית מכבי ת"א לפחות מאז מלחמת ששת הימים ) שיערב להם. שוב, ירושליים זכו באליפות וזכו בצדק, הם היו הקבוצה הכי פחות גרועה ממה שנשאר. זה עדיין לא הופך את ההנהלה שלהם למה שגיל שלי עשה מהם, ולא סותר את העובדה המוכחת שהם עשו מיליון טעויות ונהנו מהמון מזל עם הפציעות של מכבי. אגב, גם שעון מקולקל צודק פעמיים ביום.

נדבושקה 23 ביוני 2015

מה קשור כמה מקי קלע אתמול? הוא לא הובא בתור קלעי.
דרך אגב, כמה קלע אפיק ניסים אתמול מול השמירה של מקי? 1-11 מהשדה.

אני לא מבין למה קשה לאנשים לעכל ולהודות שההנהלה של י"ם התעלתה השנה על הנהלת מכבי ת"א הן בנושא קבלת ההחלטות האסטרטגיות, והן בנושא בחירת השחקנים.

זה לא נקרא להאדיר אותם, וזה לא אומר שי"ם קבוצה פנטסטית (אני גם חושב שהיא קבוצה טובה, וזהו. לא מעבר לכך).

אני גם לא יודע איפה ראית שמישהו הפך את אילת לקבוצה פנטסטית. מיד אחרי המשחק כל כלי התקשורת ציינו שהם פשוט היו שם בזמן ובמקום הנכון , ודיברו על יכולתם המנטלית.
לא קראתי ולו כתבה אחת שטענה שאילת קבוצה גדולה, חוץ מכתבה אחת על אדריאן יוטר שהיתה קצת מוגזמת.

יובל 24 ביוני 2015

היתה הכתבה על יוטר, היו שלל כתבות על אפיק ניסים וכמה הוא גדול, שחקן שאין לי שום דבר נגדו אבל הגיע לשיא שלו עם נבחרת העתודה בשנת 2000, היו מיליון כתבות על אריק שיבק וכמה ההגנות המתחלפות שלו הרגו את מכבי, אם הייתי מקבל שקל על כל פעם שהוא הזכיר את ה"ארבעה אזורית ואחד אישית על פארגו" הייתי יכול לקנות את בנק לאומי.
עשו טריליון השוואות בינם לבין גליל עליון שחוץ מהעובדה שגם פה מדובר בחצי גמר הפלייאוף לא היה שום מקום להשוואה.

ירושליים עשו השנה מלא טעויות, ברמה כזו שלדעתי ירושליים של השנה שעברה (עם ארט פרחוסקי בריא ) היתה הרבה יותר טובה. על מכבי חיפה ומכבי ת"א של שנה שעברה בכלל אין מה לדבר, שתיהן היו מטאטאות את הרצפה עם ירושליים הנוכחית, חיפה גם עשתה את זה. זה שהם ניצלו סיטואציה בעייתית של מכבי ת"א ולקחו אליפות של ברירת מחדל זה בהחלט לטובתם, אבל לא עושה את ההנהלה שלהם לגדולה בדיוק כמו שמה שמכבי ת"א עשו בשנה שעברה לא מוחק את הכשלון שלהם עם כל מיני זיזיצ'ים ואינגלסים.

Srtest - ארטסט 25 ביוני 2015

לפחות הם צודקים.

נדבושקה 23 ביוני 2015

+10

מי שטרח במהלך העונה, יאכל בערב שבת

ק. 23 ביוני 2015

רועי (התגובה הראשונה בשרשור),
לזכותו של גיל שלי ייאמר שגם בפוסט שלו (או בתגובות אליו) אחרי גמר הגביע הוא טען/העריך שירושלים ייקחו אליפות

שגיא 23 ביוני 2015

בתור אוהד מכבי ת"א בכדורסל לשעבר, אני מאד אשמח שהתחזית שלך תתמש. אולי בסוף דווקא היריבות מבית תגרום לראשי מכבי לחזור למקורות.

ישי 23 ביוני 2015

קודם כול חכה ליום חמישי ואז תתחיל בחגיגות. גם מכבי הוציאה לאותה אילת את החשק במשחק הראשון, ואותה מכבי גם בסגל די חסר.
מצבת הישראלים המלאה של מכבי טובה בהרבה מזו של הפועל. להפועל הגיעו ישראלים שמכבי לא הציעה להם מספיק כסף והם נעלבו. היכולת שלהם נמדדת גם באירופה ששם הם עשו כלום ושום דבר.
המשפט שלך על 'אם גל מקל' הוא כבר ממש מצחיק כי הוא ממש מערבב wisfull thinkng עם מציאות. גל מקל לא קרוב לחתום בהפועל. יש לו שאיפות יותר גדולות בחיים.
בסופו של דבר, המדד האמיתי של קבוצות הוא באירופה, וכאן כמובן שכחת את ההישגים של הפועל השנה. אם היה אפשר לומר שההישגים בשנתיים הראשונות של אלון הם סבירים, הרי שהשנה הם היו זוועתיים. אם הפועל רוצה להתקדם היא צריכה להעמיד קבוצה שיכולה לעמוד באירופה. כרגע נראה שהעניין שלה הוא להעמיד קבוצה שיכולה להתמודד עם מכבי בלבד ובמסגרת החוק הרוסי, וגם אז זה מצליח רק במשחקים לא חשובים או שמישהו אחר מעיף את מכבי בשבילה כי מכבי פצועה (סביר שהפועל הייתה מנצחת את מכבי בשני משחקים במצב הנוכחי אבל להתפאר בקבוצה שההישג שלה יכול היה להיות לנצח קבוצה עם 3 פצועים זה ממש לא משהו).
מכבי השנה טעתה באי דאגה למחליף לפניני. אם יש לך רק 4 ישראלים בכירים בסגל אתה כבר מאוד חשוף לפציעות וכשזה קורה ומקדם צריך לדאוג למלא את החור. אני חושב שגם לגודס יש יד בעניין בזה שהוא שחק את הישראלים הנותרים, וכל פעם שהיה לו עוד ישראלי פצוע הוא שיחק רק עם השלושה הנותרים. אם הוא היה יכול הוא נתן דקות רק לאוחיון טיוס ולנדסברג, כשהוא היה חייב גם לכהן, ופתאום בפלייאוף הוא גילה את הררי ולאומי. אם הוא היה נותן את הדקות שהוא נתן להררי ולאומי בפלייאוף בעונה הסדירה כנראה שהיו לו שחקנים בריאים יותר.

thomas 23 ביוני 2015

"הוא היה נותן את הדקות שהוא נתן להררי ולאומי בפלייאוף בעונה הסדירה כנראה שהיו לו שחקנים בריאים יותר"
מ.ש.ל.

ג"נ: אני צהוב, ולמרות זאת מייחל כבר שנים לליגה שוויונית יותר, אבל רק בתנאי שלא יבוא ע"ח איכות(ז"א, התחזקות של היריבות ולא החלשה מגמתית של מכבי).

אז כל הכבוד לי-ם. בהצלחה לאילת. מאחל לי-ם להיכנס ליורוליג במהרה, ויאללה איזה גמר הולך להיות לנו בשנה הבאה!

ניינר 23 ביוני 2015

איזה יופי של פוסט. אורי אלון צדיק בן צדיקים ומקווה מאד השהתכנית שלו תצא לפועל. אני אופטימי כי הבנאדם יודע מה הוא עושה בניגוד למה שקרה לביתר של ארקדי.
היות והוכחת סופית שאינך מהמנחסים אני בונה על כך שהפועל תמשיך לקחת אליפויות, גולדן סטייט כנ'ל ולברון המאוס יקבור את קליבלנד

אבי ח 23 ביוני 2015

כמה טיפש צריך להיות כדי להמר נגד מכבי בשנה,שנתיים הקרובות…?
אתה כותב על תופעת ספורט שאין בעולם..מליון אליפויות,מליון גביעים,אחת מקבוצות הכדורסל הגדולות באירופה,
ועוד אין אלופה חדשה, ואתה כבר מספיד..אתה כבר כותב " להנהלת מכבי אין תכניות…"
כמה ישראלי( במובן החרא של המילה) אפשר להיות?
טיפת כבוד למה שאנשים עשו שם,ואתה יודע שגם יעשו השנה הבאה…
מכבי טעתה השנה..מתחילתה,עם סופו,דרך הטיפול בחיזוק ששחקנים נפצעו..
אבל מכאן,ועד הזלזול??!!!

יובל 23 ביוני 2015

+1

לאנשים יש זכרון קצר, רק בשנה שעברה אותם אנשים הפכו את הפדרמנים לכאלה שלא יכולים לטעות. השנה הם הפכו לחבורה של קלולסים. האמת היא כרגיל באמצע.

אגב הטעות הכי גדולה של הנהלת מכבי השנה היתה בכלל לשחרר את טייריס רייס בגלל 100 א' דולר. למי שעשה את זה מגיע וואחד סטירה.
אני מאמין שמכבי למדו מזה, ומכאן החוזים ארוכי הטווח לסמית', לרנדל, ללנדסברג וגם לאוחיון.

משיח 23 ביוני 2015

1Mדולר לא 100K

בילבו באגינס 23 ביוני 2015

אתה בטוח שרייס נפל על 100 אלף ? כי בחימקי הציעו לו 2.5 מיליון דולר אז אל תקשקש

ישי 23 ביוני 2015

השאלה היא לא כמה הציעו לו בחימקי. הוא אמר שהיה נשאר במכבי גם תמורת הרבה פחות ממה שהציעו בחימקי.

יובל 24 ביוני 2015

זה מה שטייריס עצמו אמר:

http://sports.walla.co.il/item/2765776

בקצרה, לפי מה שהבנתי, הוא קיבל 500 א' בעונה הראשונה, והיה אמור לקבל 650 א' דולר על השנה השנייה. הוא ביקש להכפיל את שכרו, כלומר בערך מיליון דולר, ומכבי הציעו לו שדרוג מסויים ( אני זוכר ששמעתי את אחד הפדרמנים אומר שהם רצו לתת לו 900 א', אבל נניח אפילו 800 א' דולר ), אבל לא הסכימו לתת לו מיליון. כלומר, ההצעה נפלה בגלל סכום של 200-100 א' דולר, אליבא דטייריס (ואני מסכים שצריך לקחת את הדברים שלו בערבון מוגבל, אף אחד לא יודע מה בדיוק היה על שולחן המו"מ ).

במקום לשלם עוד 200 א' דולר ולקבל שחקן מעולה מוכח הם העדיפו לשלם את הסכום ( בערך ) על מארקיז היינס ופארגו.
ראינו איזה יופי זה יצא להם.

חימקי אגב החתימו את טייריס רייס על 6 מיליון ל-3 שנים, כלומר 2 מיליון דולר לעונה ולא 2.5,

רפאל 23 ביוני 2015

אחלה פוסט, תודה.
לדעתי, הרבה יותר קשה בעידן התקשורתי של היום למכור בהצלחה כבירה את המותג כקבוצה של המדינה.
אתה לא יכול לגדול במציאות של ימינו בלי להיות חשוף לדיבורים על החד צדדיות וחוסר התחרותיות/אטרקטיביות של הליגה ומאילו סיבות וכו'.
אי לכך,מכבי מעוניינים שהפועל י-ם יציגו יכולת טובה וימלאו את ההיכל שלהם וכך אולי יותר אנשים יתעניינו
ויוכלו לבחור בין יד אליהו, אירופה, היוקרה, המסורת וההסטוריה של כל השנים לעומת האלטרנטיבה
הדינאמית בבירה.
כך לא יוכלו לבוא אליהם בטענות שהם 'הורגים' את התחרות או שלא איכפת להם ממה שקורה בליגה, העיקר לרמוס ולדרוס וכו'.
לא מאמין במערכת שעובדת לפי אינטרסים אישיים ופוליטיקה של קבוצות כוח ( כמו בכנסת למשל ).
הכדורסל הישראלי הוא הרבה יותר הסחת דעת, דיבורים וישראבלוף מאשר ענף ספורט השואף להשתדרג ולהשתפר.
ממש כשם שהכדורגל כך ד"א.
מגמות השיפור קיימות ונראות לעין ותמיד נחמד לפרגן לצדדים החיוביים, זה פשוט מרגיש כאילו עושים זאת לשרת איזה מותג ספציפי של מישהו והדיבורים הם אמצעי לקדם את אותם בעלי אינטרסים ולא את מה שמעניין אותנו.
אני יודע שזו לא תגובה בונה או בהכרח מוסיפה לדיון או העניין ( להבדיל מהפוסט עצמו ), זה פשוט משהו שהייתי חייב לומר לפני שאחזור למערה, נוכח הנסיונות להעביר בנו אופטימיות או תקוות של רוח חדשה.
לא מעניין אותי לסגוד לאורי אלון כפי שלא מעניין אותי שמעון מזרחי ויתר גדולי הדור שבנדיבותם איפשרו לנו לצפות בכדורסל בארץ הקודש.

אנונימוס 23 ביוני 2015

הגזמה פרועה. ירושלים קבוצה שנכשלה השנה באופן קטסטרופלי בכל משחק מאני טיים מול קבוצה ברמתה. כולל מכבי. אלמלא מכבי סובלת מבאד לאק של פעם ב20 שנה עם הפציעות (בצירוף הקמצנות של אי החתמת מקל), גם מכבי החלשה יחסית הזאת מטאטאת בקלות את ירושלים בדרך לאליפות נוספת.
לא צריך לעשות את מה שקרה השנה ליותר ממה שזה באמת – צירטוף מקרים סטטיסטי נדיר של פעם ב20 שנה. זה הכל

גיל שלי 23 ביוני 2015

נובמת, הפסידו בגמר הגביע, הפסידו באירופה, זה הופך לכל משחק מאני טיים? ככל הזכור לי, המאני טיים בכל עונה לא מתקיים באוקטובר עד ינואר, אלא אם תרצה שאומר לך שצריך לזכור שירושלים גם ניצחו בגמר גביע ווינר את מכבי, כלומר במאני טיים.
אגב במאזן המשחקים בינהן העונה, הפועל ירושלים ניצחה את מכבי, יותר מכפי שמכבי ניצחה את הפועל, וזה כולל גם את מכבי בהרכבים בריאים

גיא 23 ביוני 2015

גביע ווינר זה מאני טיים? נובמת

גיל שלי 23 ביוני 2015

גיא, לא הבנת את הדחקה?

אנונימוס 24 ביוני 2015

המאני טיים היחיד שנשאר אחרי ינואר זה הפיינל פור ושם ירושלים קיבלה יריבה במתנה שעוד נפצע לה זר מוביל במהלך המשחק הראשון. בקיצור, אותה קבוצה שבירה ופריכה לאורך כל העונה. לא הוכיחה אפילו פעם אחת שמשהו השתנה

יואב 23 ביוני 2015

מכבי טעתה לא מעט השנה. וכמעט טעתה בעונה שעברה עם בלאט.
תקדימי העבר מוכיחים שמכבי לומדת, מפנימה וחוזרת חזקה.
הממוצע של השנתיים האחרונות הוא ציון עובר. ארבעה תארים, כאשר אחד מהם הוא נגד כל הסיכויים(מתקזז עם ההפסד הבלתי נתפס מול אילת). אז יש לגופיה הצהובה כח אבל זה לא תמיד יספיק. יש שחקן חדש וחזק בשכונה וצריך להתייחס אליו בכל הכבוד הראוי.
אותי אישית, אליפות יבשתית מרגיעה להרבה זמן.

אדם 23 ביוני 2015

אתה מבין כמה עצוב מה שאתה מתאר? אתה בעצם אומר שלאהוד מכבי מספיק להתרגש פעם בארבע חמש שנים (תלוי איך אתה מגדיר הרבה זמן). זה אומר שיש לך שלוש ארבע שנים שלא באמת איכפת לך מה הקבוצה עושה כי אתה ״רגוע״. בהחלט אחד התיאורים הכי עצובים שראיתי לאוהד מכבי, באמת, אפילו מעורר אמפתיה קלה.

יואב 23 ביוני 2015

כתבתי-אליפות יבשתית מרגיעה אותי להרבה זמן. לא משהו שאתה יכול בכלל להבין אותו ריגשית. לא בעשורים הקרובים בכל אופן.
ומה הקשר למה שכתבת? כתבתי שלא איכפת לי? היית אמור לדעת טוב יותר מתגובות קודמות שלי.
יש אוהדים שחיים חיים שלמים בשביל לחוות עליית ליגה. או אליפות. אני זכיתי שש פעמים באליפות יבשתית. וכן, אין היסטריה. למה שתיהיה?
הכדורגל ממשיך לפנק אותי.

טל בן יהודה 23 ביוני 2015

חילוקי הדעות שלנו כבר ידועים לכל (נראה לי).
רק אוסף כאן שאני לא מסכים איתך לגבי "תורכב מכל השחקנים הישראלים הבכירים הקיימים".

בוא נשאיר את הישראלי הטוב ביותר אלכס טיוס בחוץ כי הוא דרמה קווין. אז…
1. אני חושב שסילבן לנדסברג הוא הישראלי הבכיר ביותר בשוק.
2. אני חושב שגיא פניני שחקן טוב וגם מוכח יותר מיותם הלפרין וליאור אליהו, בכל הרמות בהן כולם שיחקו.
אתה עושה עוול לשחקן שהצליח לשמור על מקום ברוטציה ברמות הגבוהות ביותר באירופה באופן קבוע, כשאחרים כשלו והלכו לקבוצה קטנה יותר.
(העובדה היא שליאור אליהו ויותם הלפרין הצליחו השנה רק בליגה הישראלית. לא שמעתי את ההתייחסות שלך למשחק של ה"ישראלים הבכירים" האלה ביורוקאפ)

אליהו והלפרין מבחינתי בקיץ האחרון היו במקומות 4-5 (פניני-טיוס-לנדסברג היו 1-2-3). זה לא בדיוק תואם לתיאוריה של כל הישרלאים הבכירים הולכים לירושלים. וכן, גל מקל יכול להפוך את התיאוריה הזו על פיה. מאמין שנקבל שתבוה בעוד כמה שבועות.

גיל שלי 23 ביוני 2015

גיא פניני חוזר מפציעה באכילס, אתה זוכר איך בורשטיין חזר מהפציעה הזאת? אוהב את פניני, לא חושב שאפשר לבנות על זה שהוא אפילו יהיה קרוב ליכולת שלו לפני הפציעה (גם אז לא היה טוב מהלפרין או מאליהו)
לנדסברג, נובמת. שחקן עם כשרון, למה בלאט לא חושב כמוך? זה לא שהוא לא נתן לו הזדמנויות, עדיין, נכניס אותו לחמישה.
המקרה של מקל הוא אכן מקרה חשוב מאוד לשני הצדדים, הוא הולך לחתום על הסכם של יותר ממליון דולר לעונה, שיחק אותה

טל בן יהודה 23 ביוני 2015

נכון לגבי פניני, רק אומר שבקיץ, לטעמי הצבר הבכיר היה בתל אביב. לגבי שנה הבאה, מאחל לו רק הצלחה.
וכן, זה מה שאני שומע. שמקל רוצה מעל מיליון לעונה. מטורף. נראה שהוא הולך לקבל את זה אצל אחת מהשתיים

יובל 23 ביוני 2015

לנדסברג, כאשר שיחק, ללא ספק היה הישראלי הבכיר ביותר (לא כולל מקל ). במקרה שלו, נראה לי שגם הסטטיסטיקה האישית וגם מאזן הנצחונות וההפסדים של מכבי בלעדיו יספרו הכל. לעומת זאת, ירושליים לדעתי היתה זוכה באליפות הזו גם אם לאומי וארד הררי היו מחליפים את הלפרין ואליהו.

רועי 23 ביוני 2015

כן גיל, לנדסברג. אני מבין שלא ראית משחקים של מכבי השנה.
אגב, עם כל האהבה והכבוד לבלאט, הוא לא חף מטעויות הוא גם לא חשב שטייריס רייס שחקן.

רועי 23 ביוני 2015

כן גיל, לנדסברג. אני מבין שלא ראית משחקים של מכבי השנה.
אגב בלאט, עם כל הכבוד והאהבה אליו, הוא לא חף מטעויות, גם על טייריס רייס הוא לא חשב שהוא שחקן.

נדבושקה 23 ביוני 2015

אני היחיד שזוכר שלנדסברג נתן בסה"כ 2 רצפים של שבועיים טובים השנה, ובשאר הזמן הוא היה זוועתי? וכל זה למרות המון דקות משחק שהוא קיבל מגודס?

להגיד עליו "לא יציב" זה אנדר סטייטמנט, והוא חור בהגנה.

רועי 23 ביוני 2015

בליגה לנדסברג היה אדיר, עדיין לא עשה את השדרוג להציג אותה יכולת ביורוליג.
ואנחנו מדברים כאן על ישראלים בליגה.

גיא 23 ביוני 2015

לבורה בורה צמחה עצם חדשה בעקב, זה לא ממש קרוב. אין ספק שפניני לא יחזור להיות בדיוק מה שהיה אבל אין הכרח שהגבול החדש שלו כ"כ נמוך.
ללנדסברג (עמדה 3 בטבעו וגם 2 ביום טוב) היו אשתקד את דווין סמית' ופניני בעמדה 3 ואת היקמן (שקלע ביציבות רבה יותר ועשה הגנה טובה יותר) בעמדה 2 לפניו ברוטציה. ספק אם היה עושה את ההתקדמות של העונה בלי הפציעה של פניני והיותו של מרקז היינס, ובכן, מרקז היינס – יותם הלפרין בגוון מרקז שוקולד (סליחה סליחה סליחה)

איציק 23 ביוני 2015

טוב, אני לא יודע מה אתם יודעים על קרע מלא באכילס, אבל אני יכול לומר שאישתי טענה שזה עשה לי חזה יפה (מאז זה כבר ירד לבטן לצערי). אז אולי גם לפניני יש סיכוי.
אכילס היא בעיה הרבה יותר מנטאלית מפיזית. פניני ניראה לי בחור עם מנטאליות חזקה ולכן אני חושב שיחזור (לא במיידי) כמעט לכושר מלא תוך מספר חודשים מועט.

ישי 23 ביוני 2015

מכל הדיון זה נשמע כאילו ישראלים בכירים בוחרים בהפועל ולא במכבי. העובדות הן שמכבי היא זו שבחרה. אם מכבי הייתה רוצה היו לה את אליהו והלפרין, אבל היא לא רצתה. מעניין גם שהם לא מצאו חוזה באף קבוצה בכירה יותר מהפועל ירושלים. נדמה לי שטיוס לנדסברג ואוחיון היו יכולים למצא בקלות קבוצה טובה יותר מירושלים שהיא לא מכבי, אבל אליהו והלפרין לא. אני אמנם לא מאמין עיוור בשווקים, אבל דווקא מגיל מצופה להניח שהתמחור שלהם באירופה אומר משהו.

שינגי 23 ביוני 2015

עם כל הכבוד לפניני שבאמת נראה בחור עם אופי חזק ומנטאליות טובה,מה שיש לאליהו ולהלפרין בציפורן לא יהיה לו עוד מאה שנה.
כדורסל וספורט בכלל זה לא רק אופי זה גם ובעיקר כשרון ובמחלקה הזאת פניני לא באותה ספירה עם אליהו ואלפרין.

איציק 23 ביוני 2015

אתה מדבר על ההגנה שלהם, על יכולת הכנסת הכדור לגבוהים, אתה מדבר על היכולת לשים כדור קלאץ' בטבעת??? מעניין על מה אתה מדבר, על גויבות באחוזים מדהימים נגד קבוצות לא חשובות? העור שאסף פניני מתחת לציפורנים שני אלו לא מסוגלים בכלל להתקרב אליו משנות אור. הם ניראים נוצצים ממנו, אך כשמסביבם חושך. הוא דופק שעון נגד כל אחד, כל הזמן. בחים לא מחליף אותו אפילו לא בשניהם ביחד.

שינגי 23 ביוני 2015

אני מדבר על כל דבר שהוא לא לעמוד מחוץ לקשת ולחכות לפירורים שיישארו מרביעיית האמריקאים שלצדו. חלאס שחקן סופר מוגבל. עם ביצים גדולות זה נכון,אבל עדיין מוגבל ביותר. הלפרין ואליהו אולי עם ביצים קטנות אבל מוכשרים על אמת. אם היה אפשר לשלב אולי היה לנו שחקן ישראלי שהוא באמת בטופ האירופי.

שינגי 23 ביוני 2015

בוא נגיד שאף אחד בטאו/אולימפיאקוס לא היה חושב להביא את פניני. יותר בכיוון של ליגה קפריסאית וקבוצות דרג שלישי באדריאטית.

ישי 23 ביוני 2015

אני מבין שרודפים שם אחרי פניני ואליהו ורק הם רוצים את ירושלים.

איציק 23 ביוני 2015

התכוונת הלפריון… לא זכור לי שפניני נורא רוצה את יקושלים. הוא כבר היה שם, הספיק לו…

איציק 23 ביוני 2015

יקושלים == ירושלים

איציק 23 ביוני 2015

לא מסכים בגדול!!!
שתי סיבות:
1. אתה מסתכל רק על צד אחד של המגרש. בשני הוא לוקח בענק. הוא לא שומר גדול, אך סביר פלוס, ולעומתם ענק.
2. אתה מדבר על יכולת אישית בלבד, בלי להביא דברים נוספים (ד.א. בלו עשה קריירה יפה מאוד מלעמוד בצד ולהמתין לפרורים של 4 אמריקאים. הלוואי ופניני יכל לדפוק ככה מקול מקום כמו בלו). מבחינת כישרון, נוזל משני הירושלמים הרבה יותר (מבחינה התקפית), מבחינה קבוצתית, ממש לא מסכים. לענייני ביצים אנחנו תמימי דעים. לגבי חיבור של כולם ביחד, הביצים הגדולות של פניני היו יכולים להפריע לתנועה הרכה ;)

ק. 23 ביוני 2015

בלו היה אחד מהאמריקאים…

איציק 23 ביוני 2015

אם אני לא טועה הוא שחקן נבחרת ישראל (לשעבר)…
בנוסף לזאת לא היתה בתגובתי התייחסות לאמריקאי או לא כי אם לזלזול לגבי לא יכול לעשות כלום חוץ מלזרוק מחוץ לקשת. את בלו הבאתי כדוגמא של אחד שעשה מזה קריירה. זה שבשנה האחרונה הוא גם פיתח קצת כניסה לסל, אזה רק לקראת זיקנה. גם ג'י. סי. קארול חיי לא רע עם זריקות מרחוק רוב הזמן. אז הלוואי ולפניני היתה יד כזו, אבל באו לא נזלזל באלו שההתקפה שלהם מוגבלת למשהו כזה. בכול יום נתון לוקח את זה על כל גויבה שלא תבוא.

ק. 24 ביוני 2015

אז אולי הוא היה האמריקאי החמישי שמחכה על הקשת לכדורם מהאחרים…

tjs 23 ביוני 2015

מכבי של השנה אולי חלשה, אבל אל תשכח, הפסידו לפאקינג הפועל אילת.
אל תשווה את שפר, ליף, קנדי, מאלוביק, וגיבסון (!) לאפיק נסים ואלישי כדיר..

בני תבורי 23 ביוני 2015

גיל,
רשמת הצלחה יפה בניבוי לגבי גולדן סטייט וכישלון מהדהד לגבי תוצאות הבחירות בישראל. על תיקו רב נפגעים אתה תובע לעצמך הילת נביא? :)

איציק 23 ביוני 2015

גיל כל הזמן טוען שהוא מהמר גרוע. אז אם ההימור שלו הצליח האם זה אומר שהתוצאות היו כושלות?

גיל שלי 23 ביוני 2015

אני נביא? אבל מעדיף אליפות של גולדן סטייט על ניצחון של הרצוג

איציק 23 ביוני 2015

אתה זתיל מטבע, רואה מה יצא, בונה תאוריה יפה מסביב ומקבל 50% הצלחה. זה לדעתי אחוז נפלא, לאף נביא לא היה אחוז כזה גבוה. הבדל בינך לבינם הוא בכך שלהם רשמו את ההצלחות בלבד ולא זכרו כישלונות (כמו אצל כל מגדת עתידות). אתה פרייר, כותב הכל, אז אפשר לאחזר את המידע ולתקוע לך אותו בחזרה… ;)

איציק 23 ביוני 2015

אני חושב שהפוסטים הללו מפספסים את התהליכים הגדולים. זה היה צופוי, אם לא השנה אז שנה הבאה. כבר שנתיים אני כותב שיש שני גורמים עיקריים לנפילת אימפריות. האחת זה הרס עצמי מבפנים, הזחיחות, ההרגשה שאין מי שיאיים עלי, חוסר יכולת לראות את הפגמים של עצמך ולזלזל כשאחרים מצביעים עליהם. זה תמיד מגיע מתישהו, לא בדור שהקים את האימפריה (מזרחי, שמלוק, אבידן) כי אם אחרי שמגיעים אלו שלו ידעו את הדם והיזע של ההקמה, וחושבים שהם יודעים הכל, דור הבנים, נכדים, מין פדרמנים ג'וניור ורקנטי ג'וניור. הסיבה השניה לרוב היא לא הכוחות החיצוניים הגדולים כי אם ברברים שנוגסים טיפה פה, קצת שם, לא נותנים להם חשיבות, אז לקחו פיסה, זה כלום, אנחנו ענקיים, ואז פתאום מתברר שהענק שמן, לא נייד ומאבד את האיזון. מי הפילה את מכבי, לא ירושלים, הברברים מאילת, מראשון, גליל. לירושלים מכבי היתה דרוכה יותר. אספה גיסות, אך נפלה על אלו המזנבים מאחור, וככה לא הגיע לקרב המכרעה, התרסקה לפני.
צריך לציין, שירושלים, שכנראה תהיה האלופה אינה אלופה ראויה, היא פשוט טובה יותר על רקע של כדורסל זועתי. מה שהיה בין אילת למכבי אפשר היה לראות רק עם שקית הקאה (משני הצדדים), וירושלים לא טובה בהרבה. תראו את ביצועיה מול קבוצות דרג ב' ו-ג' באירופה ותמינה מי האלופה העתידית.
מכבי לא צריכה לא את הלפרין ולא את אליהו, הם שחקנים שלא מסוגלים להתמודד מול דרג ב' ו-ג' באירופה בכבוד, ומכבי אף פעם לא כיונה לשם. אם היא רוצה תקומה, היא צריכה להשקיע בבחירת זרים טובה, כנראה גם בכסף טוב, ואם יש לה מספיק שכל, לגדל בעצמה את הדור הבא ובנתיים להיות עם פניני (שווה כל גרוש ומאמין שיחזור כמעט ל-100% יכולת. מאכילס חוזרים), לנדסברג, מקל אם יתאפשר ועוד מה שתוכל, רצוי צעיר (לא את שון דאוסן. לו צריך לתת לפרוח). כמובן, אם המטרה שונתה לבינוניות באירופה והעיקר אליפות, אז הלפרין ואליהו יכולים להיות אופציה נחמדה לבינוניות ניצחית.

אהד 23 ביוני 2015

כל כך לא מסכים. אלופה לא ראויה? זה לא שהפועל י-ם משחקת בינוני, או שהליגה בישראל נחלשה, זה כל הכדורסל האירופי שנחלש בשנים האחרונות. ראיתי שלבים מאוחרים ביורוליג, מה אני אגיד לך, לא נפלתי. על אותו משקל, מכבי של שנה שעברה הייתה אלופת יורוליג ראויה?

איציק 23 ביוני 2015

היא ניצחה קבוצות מאד ראויות מבחינת יכולת אשר נפלו מנטאלית בזמן הכי חשוב. מבחינת רמה, הם היו הכי קרוב שיש ל-NBA. מכבי של שנה שעברה היתה דורסת את ירושלים של היום 20 הפרש בכול אחד מהמשחקים בגמר. גם חיפה היתה מנצחת אותה. אני לא משווה את ירושלים ל-GS, כי אם סתם לאלופות ישראל לשלושת השנים האחרונו, והמתמודדות נגד האלופה. היא לא מגרדת אף אחת מהן. יש לה אולי מספיק כישרון התקפי נגד חלקן, אבל נופלת בגדול בצד השני של המגרש. יש לה יותר מידי שחקנים רכים.

אהד 23 ביוני 2015

מצטער, אבל זה הכל השערות. אני למשל חושב אחרת. מבחינת התקפה הפועל מפוצצת כשרון במונחים ישראליים. הסגל שלה לדעתי מנצח את מכבי גם אם תוסיף את סמית' לערבוביה. לגבי מכבי של שנה שעברה? ירושלים הוכיחה שהיא יכולה לנצח אותה, ואילולי טייריס רייס היה מתעורר, מכבי לא הייתה מגיעה לפיינל פור.
האם סופו, טיוס וג'ייק כהן הם טיטאנים?

איציק 23 ביוני 2015

התקפית היא מפוצצת בכישרון מול קבוצות רכות. ראינו מה קרה מול אירופה. לדעתי עם סמית עדיין ירושלים היתה לוקחת אבל זה היה קשה בהרבה. ג'ק כהן עד כמה שאני זוכר היה בראשון שנה שעברה אז הוא לא רלונטי. וכן, היא הוכיחה שכשמכבי בהכנות ומרוכזת בדברים אחרים היא יכלה לעקוץ. עזוב את סיפורי טיריק רייס, קבוצה הגיע לכושר מעולה בזמן הנכון. בלו היה נהדר, פניני היה טוב, טיוס השנה צל של עצמו בייחס לעונה שעברה. אז זה לא רק רייס. מה שהיה לבלו בפינה נידחת אין לכול החברה של היום היחד. מי נותן הגנה והתקפה ביחד כמו שהוא נתן? רנדל לפרקים, אבל לפתוח הגנה הוא בטח לא יכול. בקיצור, להשוות את מכבי של השנה לזו של השנה שעברה, אל תעליב את החברה ההם, לא מגיע להם.

מתי 23 ביוני 2015

הבנתי. עכשיו אם אפשר עוד כמה אליפויות לא ראויות כאלה אני אשמח ;)

איציק 23 ביוני 2015

למה לא ראויות. היא האלופה הכי ראויה בזכות ובגדול. אבל צריך שדברים טובים יגיעו במנות קטנות כדי שהאף לא יעלה למלע. לכן מקווה ששנה הבאה האלופה תתחלף לקבוצה מתל-אביב ועם סמל מכבי.

בילבו באגינס 23 ביוני 2015

+10 כפי שכבר כתבו כאן ( נראה לי אלפסי) למכבי לא כל כך אכפת מהליגה . מכבי חיה בשביל היורוליג , כל השאר זה גרבץ' תוספות למנה העיקרית .

כאשר ירושלים חוטפת תבוסות מול קבוצות דרג זין שמכבי הייתה מביסה בהליכה ולעומתה מכבי ומנצחת את אלבה וגלאטסריי בחוץ פנא ברסה וריאל בבית אפשר להבין מי הבכירה מבניהן.

מכבי זזה בין מקומות 3-6 באירופה באופן קבוע ירושלים איפה שהוא בתחילת המאה

Oded 23 ביוני 2015

בגדול מסכים, אבל בתור מי שגדל על מכבי של שנות התשעים קשה לי ההנחה שמכבי לא יכולה להתדרדר למקומות 10-20 באירופה. זה קרה אז ויכול לקרות גם היום
אז נכון שעכשיו אין את אימת הירידה לגביע קוראץ אבל בכל זאת לא צריך להיות שאננים

אהד 23 ביוני 2015

נראה שזה פתאום קונצנזוס שמכבי לא מתעניינת בליגה בארץ. מעניין. האם השנה קרה משהו חדש בליגה לעומת שנה שעברה?
ואם הליגה זה סתם דרך להעביר את הזמן בין ימי חמישי, נראה לי שלא אמורה להיות משמעות גדולה מדי לעובדה שגודס הפסיד שלושה משחקים ברצף לאותה קבוצה בחצי גמר הפלייאוף, לא?

the dove 23 ביוני 2015

לדעתי מישהו במכבי לוקח כסף מהרווחים של הקבוצה כדי לממן הפסדים של עסקים מבחוץ. כבר עשר שנים שאני שומע שהתקציב עומד על עשרים מיליון דולר אבל בסכום הזה עם כל הכבוד, לא קונים לינהרטים היינסים ואפילו לא רנדלים וכן מנסים לשנות סגל תוך כדי תנועה .
לדעתי בשנים הבאות יהיה יותר גרוע: אין עדיין ספונסר, משאירים מאמן כושל וקבוצות פחות בכירות כבר התחזקו בישראלים. הפישרים הקטנים מחזירים אותנו בזמן של מכבי כדורגל של העשור הקודם: ניהול כושל, מאמן חיפאי אפור, דריקס מנהל קבוצה וזרים סוג ז כמו אמבמה ומארקש.אפילו אוחיון נראה כמו ארז מסיקה

אדם 23 ביוני 2015

אתה שוכח שיש בנק לנהל

יואב 24 ביוני 2015

הכי רע לך בעולם זאת ירושלים חזקה.
את היורוליג תראה רק עם משקפת עם שני מועדוני ענק של עשרת אלפים מנויים. תסתפק בקהילה עלק לבלבלב
דש לשאול ופלדה מזייף הדרכונים.

אדם 24 ביוני 2015

קודם כל, טוב לי איפה שאני כרגע. באמת כיף ללכת לכל משחק.
בראייה עתידית, כן, אתה בהחלט צודק, ירושלים חזקה לא טוב לי ולא טוב לכדורסל כל עוד השריונים האלו קיימים. בכלל, במידה וירושלים תקבל שריון ליורוליג הייתי שמח אם שני המועדונים האלו היו מפסיקים לשחק בליגה המקומית (בהנחה כמובן שלא יינתן מקום במוקדמות לאלופת ישראל בתור אפשרות לנציגה שלישית). אין שום עניין במועדונים שלא ניתן להתחרות בהם וגם שמונעים ממך את האפשרות להשיג, אפילו חד פעמי. כמו בערך שמועדון הכדורגל של מכבי יקבל שריון למוקדמות הצ׳מפיונס, זה די שקול, מזל שעל זה לא מדברים.

יואב 24 ביוני 2015

מה אפשר לעשות?
אין שום סיבה שישראל תקבל יותר משני כרטיסים. ואני לא חושב שירושלים ישוריינו כל כך מהר.
אלו כוחות השוק. כמו אברטון מול סיטי ויונייטד. ולנסיה מול ריאל וברצלונה.

יוסי 23 ביוני 2015

באמת חיפשתי בטור של טל את אוהדי מכבי הבכיינים והמתוסכלים ולא מצאתי! הנה אתם!!!

אין ספק שבנוסף לבוגדים האנטי הישראלים (כל מי שנגד מכבי ביורוליג) האנטישמים החייזרים לברון ופרשני האנביאיי גם המזל משחק בכל הכח נגד מכבי!!! הרי לא תיקחו אחריות על הפסד. בואו אתן לכם עוד רעיונות אחרי שמיציתם את השיטה והפציעות..

אפשר נגיד ליקוי חמה כישוף בצורת שנת שמיטה.

ועכשיו ברצינות – תפרגנו קצת אליפות היסטורית בכל זאת

איציק 23 ביוני 2015

תקשיב, תפסיק לבלב את ה…
לאלופה שבדרך, מפרגנים בגדול, השנה מגיעה לה מכל הבחינות.
יחד עם זה צריך להודות שהשנה בליגה היתה חלשה לא רק בגלל מכבי, כי אם בכלל. עם היד על הלב, היה לירושלים סיכוי מול חיפה של השנה שעברה?
ואחרי כל זאת, מברוק גדול לירושלים, לא רצינו שיקחו, אבל מגיע להם. בזכות, בלי טובות. טוב שלא ניצחנו את אילת אחרת היו מפרקים אותנו.

יוסי 23 ביוני 2015

עם יד על הלב אני שם את מיטב כספי על ירושלים בהתמודדות הזאת

אבל אחלה מאצ'אפ. במיוחד דונטה מול דונטה

איציק 23 ביוני 2015

אתה אופטימי, חושב שישמרו אחד על השני ;)

מאשקה 23 ביוני 2015

לא רוצה להתלות באילנות גבוהים כמו השוואה לקבוצות NBA
הפועל ירושלים העונה הזאת היא הקבוצה הטובה ביותר מבחינת הפרמטרים שלה, נכון שהייתה במקום השני בסיום הליגה.
היא הקבוצה שקלעה הכי הרבה סלים, הקבוצה שספגה הכי פחות סלים, קבוצה עם הכי הרבה אסיסטים למשחק.
פציעות שחקנים הם חלק מהמשחק בכל עונה, לפחות ירושלים למדה את הלקח שמנה שעברה עם הפציעות של אליהו ופרחובסקי בסדרת רבע גמר,
השנה לא שחררה שני זרים שיושבים על הספסל, וכן הפסידה את יניב גרין שהוא גם ישראלי וגם גבוהה.
שינוי מרענן שגמר אליפות ישראל הוא בין שתי קבוצות בלי מכבי ת"א.
ואני, אם ירושלים תזכה, יתגשם חלום שלי בן למעלה ל – 30 שנה של אהבה ואהדה להפועל ירושלים, גם זה משהו בחיים.

גיל שלי 23 ביוני 2015

מגיע לך להנות, שמח בשמחתך

ישי 23 ביוני 2015

התכוונת הקבוצה הכי טובה מבחינת הפרמטרים במסגרת הליגה.
כי היא הייתה גם באיזו מסגרת אחרת (קצת יותר חשובה למי שרוצה להגיע ליורוליג באופן קבוע) ועשתה שם בושות.

הסופה מגולן 23 ביוני 2015

אחלה פוסט. דבר חשוב שלא מדברים עליו הוא הערך המוסף שיותם נותן -נשמה. להנפת גביע ווינר הוא לקח שני אחים שכולים של אוהד שנהרג בצוק איתן להניף איתו את הגביע ( הוא סיפר שלא ישן בלילה לפני המשחק מפני שכ״כ רצה לזכות ולהניף איתם את הגביע), הוא עולה להתראיין בסוף משחקים עם ילדים חולי סרטן שהקבוצה מכבדת, תמיד מפרגן לקבוצה ואף פעם לא מתלכלך בשטויות. תגידו מה שתרצו עליו כשחקן (לדעתי הוא שחקן ענק) כיף לי לראות כזה שחקן שנותן דוגמא אישית ובזכותו מגדל אוהדים לתפארת. תראו איך עדי גורדון יצר אימפריה בזכות מעשים כאלה, יותם הוא בלי ספק ממשיך ויוצר שושלת מפוארת ולטעמי הדוגמא האישית היא החשובה ביותר.

Yavor 23 ביוני 2015

אגב ישראלים בכירים, שני הכי בכירים בכלל לא הוזכרו כאן:
כספי (לא רלוונטי) ודאור פישר

7even 24 ביוני 2015

יופי של טור.

עומרי 24 ביוני 2015

ובכן, התערבנו על ארוחה לגבי ההצהרה על יותר אליפויות לירושלים ממכבי ב-5 שנים הבאות, לא כולל האליפות הנוכחית.

אי אפשר להתעלם משילוב קטלני של פציעות עם חוק רוסי, יחד עם השחיקה הטבעית אחרי שנה שעברה.

ירושלים היא קבוצת ליגת ווינר יותר טובה ואלופה ראויה, אבל הסקה מזה על השנים הבאות היא בעייתית.

גיל שלי 24 ביוני 2015

סגור, ארוחה בקופי בר

אהד 24 ביוני 2015

אתם אשכרה תזכרו את ההתערבות הזו עוד חמש שנים?

גיל שלי 24 ביוני 2015

עם עמרי, ברור, לא אפסיד ארוחה בקופי בר על חשבונו, חוץ מזה יש מצב שבעוד שלוש שנים כבר נראה שצדקתי

אהד 24 ביוני 2015

מהפה שלך לאלוהים

עומרי 24 ביוני 2015

סגור!

יובל 24 ביוני 2015

גיל בקצב שאתה מתערב על הדבר הזה אני מאוד מקווה שלא תתרושש… :) לפחות תבקש לקבל שיפוי מראש מהפועל ירושליים…

רועי 24 ביוני 2015

מכל הפוסטים שלו בשנתיים האחרונות לא הבנת שהוא על הפיירול של אורי אלון… ?

גיא 24 ביוני 2015

להערכתי, יותם הלפרין במשחק האליפות נגד הפועל חולון ב-2008 חרץ את גורלו במכבי. 3 עבירות ב-5 דקות של הרבע האחרון היו סוג של בריחה מאחריות.

יואב 24 ביוני 2015

לגמרי. גם הבכי שלו על הספסל כשמכבי עדיין ביתרון.

Srtest 25 ביוני 2015

בינתיים החבר'ה של מכבי מהבק-טו-בק ביורוליג מתבררים כהלפרינים לא קטנים בכל מה שקשור לאימון וניהול מאז.

Srtest 25 ביוני 2015

אפשר לתת מחמאות לירושלים על ניהול עונה קצת פחות גרוע מאחרות. אפשר גם כאן למצוא פגמים. אם יש דבר אחד שבו אי אפשר לתת לאלון ולהנהלה בי-ם שום מחמאה הוא בנוגע לתוכנית כלשהי.

מה עושים דבר ראשון כדי לקנות את הקהל? מצהירים שיקדמו שחקנים ישראלים צעירים. מביאים את הכישרון הישראלי הכי מבטיח אדם אריאל שפותח מדהים, רק מה? הביאו לו את המאמן הכי לא מתאים לסו קולד תוכניות האלה. טעות ראשונה והעונה שלו למעשה נגמרת.

אח"כ עניינים משתבשים במהלך העונה בעיקר בגלל פציעות ואולי חוסר תגובה של ההנהלה ובור בגלל שלא השתמשו בצעירים כמו שצריך כדי שיצברו ביטחון לקראת הפלייאוף, ומה עושים? המאמן עוזב, אותו מאמן שכבר זכה באליפות וי-ם נראו לא רע אצלו. איפה התוכנית? איפה ההמשכיות? לפח.

העונה – מביאים מאמן ומצהירים שרוצים יורוליג והולכים לשחק ביורוקאפ. מה קורה? נבנה סגל שיותר מלהגיד עליו נבנה כדי לקחת את הליגה הישראלית וליפול באירופה אי אפשר להגיד. פשוט סגל לא מתאים לאירופה עם כל מיני אשליות על דומיננטיות של סמית' באירופה ושהחוסר במאסה בצבע לא ישפיע. מה התגובה של ההנהלה? רכבת זרים שלא היתה מביישת את הקבוצה הגלובלית (לפי פדרמן האב) מת"א. ישראלים? למזלם בר טימור היה צריך לשקם את הקריירה אחרי בחירה מוטעית והיה לו מספיק אופי בשביל לעשות את זה. אין קשר להנהלה לעניין. הפריצה שלו קרתה בהפועל ת"א. אז יש לנו עוד שחקן ישראלי לכאורה בגלל פציעות במכבי ת"א ושני זרים שיושבים על הספסל. אז למה בכלל החליפו מאמן? כי הבוס לא אהב אותו.

מחמאות על העונה ועל הקבוצה שלעיתים משחקת טוב. תוכנית משחק אין כאן. הרבה מילים על הכיוון של האנביאיי, התכלס הוא של מכבי ב'.

Comments closed