בחירות דראפט ששינו את קבוצות העיר ניו יורק

הדראפט הלילה כנראה לא ישנה את הניקס, אך יש שלוש בחירות דראפט ששינו את הגורל של הג'איינטס והניקס

לעיר ניו יורק היו שלוש בחירות דראפט שהשפיעו מהותית על גורל הקבוצה. מדובר כמובן בבחירות יחידות, לא בדראפט שלם כמו שקיים בפוטבול. אני עדיין לא ממש יודע האם הבחירה באודל בקהאם ג'וניור תצטרף לבחירות אלה, אך לכבוד הדראפט הלילה, ולכבוד היאוש האוחז בכל אוהד הניקס, אני מפנה את הזרקור לבחירות הגבוהות ששינו את גורל הקבוצה.

*

דראפט 1981 בNFL, לורנס טיילור נבחר בבחירה השנייה על ידי הניו יורק ג'איינטס.

באותו דראפט נבחר ג'ורג' רוג'רס בבחירה הראשונה על ידי הניו אורלינס סיינטס, מדובר ברץ אחורי. ההגיון באותה תקופה קבע שרץ אחורי הוא תפקיד קריטי בחשיבותו למשחק, אך עדיין נדמה לי שבדיעבד אוהדי הסיינטס לא מאושרים מהעדפתו של מר רוג'רס על שחקן ההגנה הטוב בהיסטוריה.

הניו יורק ג'איינטס היו פחות או יותר הבדיחה של בית הNFC מזרח בשנות השבעים האיומות, ואז הגיע לורנס טיילור. האיש הספציפי הזה שינה את הקונספט של הגנות הNFL. כדי להבין עד כמה גדול היה השינוי, לורנס טיילור רשם בעונת הרוקי שלו תשעה וחצי סאקס, אך היה מדובר בסטטיסטיקה לא רשמית, רק בעונתו השנייה התחילו לספור סאקס כסטטיסטיקה בNFL.

היום כאשר הג'איינטס בחרו בבחירת הסיבוב הראשון שלהם את ארק פלאוורס כתאקל שמאלי פוטנציאלי, הסיבה לחשיבות העמדה הספציפית הזאת, היא בדיוק המהפך שחולל לורנס טיילור. האיש המציא בזכות יכולת אתלטית שהתחברה לגוף גדול, את העמדה שבצעה שמות בקווטרבק היריב, כאשר ההעדפה היא להגיע מהצד העיוור של הקווטרבק. שתי האליפויות שהגיעו בעשור זה לג'איינטס, הגיעו בהתבסס על אחת ההגנות המפחידות בליגה, בצירוף משחק ריצה חזק, וקווטרבק שתפקידו לא להפסיד את המשחק (כן זה היה פיל סימס, המשחק שלו מול דנבר בסופרבול היה היוצא מהכלל שמעיד על הכלל. לאחר מכן הג'איינטס ניצחו קבוצת התקפה היסטורית כמו הבאפלו בילס, בלי קווטרבק, כלומר עם ג'ף הוסטטלר, כנראה הקווטרבק החלש ביותר בהיסטוריה שזכה בסופרבול). למעשה בחירתו של לורנס טיילור החזירה את הג'איינטס לעמדת קבוצה משפיעה בליגה, עמדה ממנה הג'איינטס לא נפרדו עד היום, גם אם היו שנים חלשות בדרך. מאז הג'איינטס לא עברו שוב עשור כבדיחה.

*

דראפט 1985 בNBA, פטריק יואינג נבחר בבחירה הראשונה על ידי הניו יורק ניקס. הניקס היו בהחלט אומללים לא פחות מהג'איינטס של שנות השבעים, בתחילת שנות השמונים. מייקל ריי ריצ'ארדסון היה יכול להיות רכז נפלא אילו היו מסוגל להשאיר את האף שלו נקי, אך במקום זאת כיכב במכבי רמת גן של אברהם חמו, כפרויקט שיקום כושל. ברנרד קינג הצליח להרים את הקבוצה על כתפיו, לעמדת השפעה בפליאוף, אך לרוע המזל קרע את הרצועה הצולבת בדיוק כאשר יואינג נבחר, וכך הניקס לעולם ישארו עם השאלה, מה היה קורה אילו היה משחק ליד יואינג עוד סופרסטאר משמעותי.

רבים מזלזלים ביואינג, מכנים אותו כלוזר, סימונס אפילו המציא את תיאוריית יואינג על שם הקבוצה שהתעלתה ב1999 כאשר יואינג היה פצוע. אך מי שעושה זאת, לא מבין כנראה כדורסל מהו. הניקס הצליחו לבנות סביב פטריק יואינג קבוצת הגנה חזקה במיוחד, קבוצה שהציקה לשיקאגו הגדולה של מייקל בצורה רצינית יותר מכל קבוצה אחרת בשיא גדולתו של מייקל. סביב פטריק יואינג שיחק ג'ון סטרקס, שחקן שנאסף מעמדת אורז השקיות בסופר, לעמדת השחקן שצריך לשמור על מייקל, ולהציק לו בהתקפה. צ'ארלס אוקלי היה נוכחות מרשימה במיוחד בריבאונד ובהגנה, אך פרט לקליעה סבירה מחצי מרחק, הוא לא היה מסוגל לתרום לקבוצה התקפית. בעמדת הסמול פורוורד שיחקו דמויות אגדתיות כמו לייאפ סמית', ולאחר מכן אנטוני מייסון. אנטוני מייסון לפחות היה מעורר בסקוטי פיפן את הסיוטים שעוררו בו הבאד בויס, אך אף אחד לא יכניס אותו כמועמד כמתמודד על עמדת השלוש ההיסטורית בNBA. הניקס גם הסתדרו עם רכזים בינוניים כמו דרק הארפר, מוריס צ'יקס המזדקן, גרג אנטוני. כל זה התאפשר בזכות נושאת המטוסים הגדולה ביותר בהיסטוריה של הניקס, פטריק יואינג.

נכון, לניקס אין טבעת מתקופתו, אך תקופתו ואדי תקופתו היו למעשה השנים היחידות בהן לניקס היתה קבוצה שהיתה רלבנטית למשהו, מאז הקבוצה האגדית של רד הולצמן. לפטריק יואינג היה מזל מחורבן לשחק בתקופה של גדול השחקנים מאז ומעולם, ומזל מחורבן עוד יותר שג'ון סטרקס החליט לנצח בעצמו את היוסטון רוקטס במשחקים 6 ו-7, אך אין בכך כדי להפחית בשינוי העצום, ובשנים הבודדות שנתן לאוהדי הניקס סיבה אמיתית לבוא לגארדן.

*

דראפט 2004 בNFL, הניו יורק ג'איינטס בוחרים באיליי מאנינג בבחירה הראשונה. לכאורה הבחירה באיליי אינה שייכת לקבוצה של הבחירות בפטריק יואינג ובלורנס טיילור. בניגוד לבחירות הקודמות, אילו היה נבחר בן רות'ליסברגר לדוגמה, ייתכן והג'איינטס היו מגיעים להישגים דומים, בעוד שאין בדראפט של לורנס טיילור ופטריק יואינג שום אפשרות חליפית (למרות שקארל מאלון נבחר באותו דראפט, ייתכן וקארל מאלון היה שחקן טוב יותר מפטריק יואינג, אך לא ניתן היה לבנות סביבו קבוצה כפי שנבנתה סביב יואינג). איליי גם איננו שחקן היסטורי כמו לורנס טיילור, או אחד מהשחקנים הטובים ביותר בהיסטוריה בעמדתו, כפי שפטריק יואינג היה.

עדיין הבחירה באיליי שייכת לקבוצה זו. הג'איינטס היו בתקופת ירידה משמעותית לאחר תקופה סבירה שבה עלו לסופרבול מול הרייבנס רק כדי לשמש כשטיח בפני הגנה מעולה של בולטימור. איליי לא שינה את הג'איינטס, אקורסי וטום קופלין עשו זאת. אך אפשר עם כל הביקורת שיש לכולם על איליי, לתת לו דבר אחד. יש מי שיקראו לזה פוקסים, אך איליי מאנינג בשתי ההזדמנויות שהיו לג'איינטס לזכות בגביע, נתן פלייאופים מלאים, ברמה העולה על ממוצע המשחק הרגיל שלו בקאריירה, בצורה שאין דומה לה. רבים זוכרים לאיליי את תפיסת הקסדה, אך המהלך הראשון של הג'איינטס שלקח יותר מ11 דקות על השעון ברבע הראשון, עד שסטיב סמית' החליט למסור את הכדור באדיבות לפטס, במהלך שנרשם כאינטרספשן היחיד של איליי באותו פלייאוף, הוא המהלך שמדגים שאיליי ידע לתת גיר נוסף במשחקים הגדולים, גיר שלא היה קיים אצלו בעונה הרגילה.

בעוד שהגביע של שנת 2007 נלקח באמצעות הגנה מעולה והתעלות פלייאוף של איליי, הגביע של 2011 נלקח על בסיס עונה בה איליי ניצח בהתעלויות של דרייבים אחרונים לחזרות מפיגור, עם הגנה חלשה, ומשחק ריצה לא קיים. בפלייאוף ההגנה הצטרפה לאיליי (כאשר יש לציין שג'יי פי פי עשה הצטרף כמה משחקים לפני ששאר ההגנה החליטה לעזור גם היא), והג'איינטס רשמו פליאוף איכותי ביותר. הם הביסו קבוצה חזקה של אטלנטה, טאטאו קבוצה שהיתה אמורה להיות הזוכה בסופרבול, בהנהגת ארון רודג'רס, במשחק חד צדדי לחלוטין שרק השופטים בו החליטו בכמה החלטות תמוהות להשאיר במשחק טיפה מתח. למען האמת, המשחק המרשים ביותר של איליי היה גם המשחק החלש ביותר שלו. בגשם שוטף בסן פרנסיסקו, מול הגנה איכותית ברמה גבוהה במיוחד, ותחת החוזה שהקו ההתקפי הוציא עליו בהפקרתו, איליי נשאר מפוקס, לא איבד כדורים, והשאיר את הג'איינטס במשחק (בדיוק מה שקרי קולינס לא הצליח בתנאים טובים בהרבה מול הרייבנס בסופרבול).

אלו הסיבות שאני משייך את איליי לבחירות ההיסטוריות בניו יורק.

ייתכן והשנים הקרובות יצדיקו את הצירוף של אודל בקהאם ג'וניור לרשימה, עוד מוקדם לדעת.

 

הצעות הגשה לערב מלפפונים
ובסוף היא ניצחה

79 Comments

עורב סגול 25 ביוני 2015

הזכרת פעמיים את הסופרבול של 2000 וטרנט דילפרט לא הQB הכי גרוע שזכה בלומברדי?
חוץ מזה רשימה יפה, ומוקדם מאד לקבוע לגבי בקהאם ג'וניור.

גיל שלי 25 ביוני 2015

טרנט דילפר היה קווטרבק טוב בהרבה מהוס, עד כי כך הוס היה בינוני. הוא לא זכה להיות קווטרבק פותח בשום מקום, ונהיה כזה רק בגלל הפציעה של פיל סימס. לאחר מכן כאשר ריי פרקינס בחר בו על פני סימס, ראינו בדיוק איזה קווטרבק הוא.

עידו ג. 25 ביוני 2015

הםםם לא חשבתי שאני אי פעם אקרא את המשפט " טרנט דילפר היה קווטרבק טוב בהרבה מ-X"
בכל אופן לא שהוסטטלר היה טוב באיזשהוא מובן אבל לדעתי דילפר פחות טוב ממנו אפילו אם משווים את ריצות האליפות המקבילות של השניים.

גיל שלי 25 ביוני 2015

הוסטטלר לא פתח את העונה, פיל סימס פתח אותה. טרנט דילפר היה קווטרבק פותח בעוד מקומות חוץ מברייבנס, חוץ מזה אם אתה לא סומך עלי, לך ל538, הם קובעים את אותה קביעה בדיוק

עידו ג. 25 ביוני 2015

אני לא מבין איך זה שהוסטטלר לא פתח את העונה כק"ב של הג'ייאנטס קשור? גם דילפר לא היה אופציה מספר אחת של הרייבנס ובסוף היה זה שרכב על הגב של ההגנה. גם הוסטטלר פתח אחרי שסיים בג'ייאנטס (בריידרס לדעתי) אבל איך זה קשור?
אני לא זוכר דיון בהוסטטלר ודילפר ב-538 אבל אשמח להפנייה. בכל אופן מה הביס להשוואה?
אם רק נשווה את הריצות של האליפות להוסטטלר היו שני משחקים ממש צמודים (ותודה לסקוט נורווד). דילפר למעשה לא היה צריך לעשות הרבה כי ההגנה לא אפשרה מעל ל-10 נקודות באף אחד מהמשחקים.

גיל שלי 25 ביוני 2015

מצאתי רק את ההערה הצינית על הוסטטלר בכתבה שלהם על כך שאיליי הוא הקלאץ' קווטרבק הטוב בהיסטוריה (בזה אני בטוח שיותר קל לך להסכים).
הוסטטלר היה ברמה של קווטרבק מחליף, דילפר פתח לא רק ברייבנס, כלומר מדובר בקווטרבק פותח לגיטימי גם אם גרוע. לכן אני נותן להוסטטלר את הזכות להחשב כקווטרבק הגרוע ביותר שזכה באליפות, אפילו גרוע ממקמהון ודילפר

עידו ג. 25 ביוני 2015

טוב זה מרגיש כמו דיון די מיותר אבל לדעתי שניהם נעים על הגבול של בין ק"ב פותח למחליף כשהוסטטלר יותר מוצלח בעיני.
דילפר כפותח היה בעיקר רק בשנים הראשונות בטמפה ויש לציין שהוא לא היה ממש מוצלח בזה. אחר כך הוא בעיקר עלה מהספסל (גם בעונה ברייבנס). הוסטטלר עשה דרך הפוכה מהספסל של הג'ייאנטס ובנה קריירה כפותח (6 שנים) על הגב של הריצה לסופרבול. כמעט בכל פרמטר שתרצה להשוות בין השניים יש "יתרון" להוסטטלר. ולגבי הק"ב הגרוע שלקח סופרבול כבר ציינתי שהוא למעשה לא היה צריך לעשות כלום בריצה של הרייבנס.
כמו שאמרתי כבר אבל זה ויכוח די מיותר. ויכוחים על איליי הם הרבה יותר כיפיים. למשל מה אם הג'ייאנטס לוקחים את ביג בן או ריברס במקום?

גיל שלי 25 ביוני 2015

לטעמי האישי הג'איינטס לא לוקחים אליפות עם ביג בן ופיליפ ריברס. ייתכן והיו מסיימים כמה עונות במאזן טוב יותר, אך את עונת 2011 לא ביג בן ולא פיליפ ריברס עשו (ג'אסטין טאק עד היום בהלם שאיליי לא קיבל MVP של העונה על העונה הזאת), ביג בן לא התעלה בשום פליאוף מעל העונה הרגילה שלו, איליי היה בפירוש ההבדל בין קבוצה שנזרקת מקסימום אחרי משחק פליאוף אחד, למחזיקת לומברדי בשני המקרים

עידו ג. 25 ביוני 2015

2011 היא באמת תופעה שקשה להסביר. ריברס אני די בטוח לא היה יכול לעשות משהו כזה אבל לגבי ביג-בן יש מצב. בכל אופן נראה לי שעם אחד מהשניים המוזכרים הג'ייאנטס היו מגיעים לפלייאוף בצורה הרבה יותר עקבית מה שהיה נותן להם אפשרות לזכות בסופרבול בשנים אחרות.

גיל שלי 25 ביוני 2015

אני מסכים שייתכן ועם ביג בן היינו עולים ליותר פלייאופים (ייתכן, ממש לא בטוח, הוא לא טוב מאיליי ברמה כזאת שהיתה משנה משהו ברוב השנים, והוא גם בניגוד לאיליי, מפסיד הרבה מאוד משחקים ברוב העונות), עדיין לא רואה אותם מגיעים לסופרבול בעונות האלה, מאחר וההגנה היתה מחרידה. למעשה העונה היחידה עם פוטנציאל סופרבול שפוספסה היתה העונה בה פלקס ירה לעצמו ברגל. 2010 היתה עונה טובה יחסית של איליי והג'אינטס, הם לא עלו בגלל ההתמוססות מול האיגלס, אך לא נראה לי שהיו טובים מספיק כדי לאיים על גרין ביי בפלייאוף.

עידו ג. 25 ביוני 2015

מה לגבי 2005?

גיל שלי 25 ביוני 2015

2005 היתה אחת העונות הטובות של איליי, כל הקבוצה עשתה במכנסיים מול קרולינה משום מה

אריאל גרייזס 25 ביוני 2015

אתה מתעלם לגמרי מהספורט מספר אחד בניו יורק, קבוצה שהביאה 27 אליפויות, יותר משאר הקבוצות של ניו יורק ביחד. אני מניח שבחירות דראפט כמו דרק ג'יטר למשל, עשו לא פחות מאיליי מאנינג. בקהאם הוא רסיבר ורסיבר מצוין, אבל רסיברים לא משנים קבוצות מהיסוד אלא אם הם ג'רי רייס. הוא לא ג'רי רייס.
וטכנית, איליי לא נבחר בדראפט על ידי הג'איינטס. הוא נבחר על ידי סן דייגו. והוא בטח לא שינה את המועדון. לקח שתי אליפויות וכל שאר הזמן מדשדשים.

גיל שלי 25 ביוני 2015

בכוונה לא הכנסתי את ג'טר. הג'איינטס לא היו לוקחים אליפויות בלי לורנס טיילור ובלי איליי, ג'טר היה בורג חשוב, אך הינקיס היו לוקחים גם בלעדיו

מיקיג' 25 ביוני 2015

ובינתיים גרין בקהאם עושה קולות של דיווה מתלמדת. אין לי שום סימפטיה לצד הכחול של העיר, אבל ממש לא רוצה שהכישרון העילאי הזה יתבזבז.

מיקיג' 25 ביוני 2015

ומוס שינה את הפטריוטס מהיסוד, ג'אסט סיינג.

יריב 25 ביוני 2015

שינה הרבה קבוצות. האפקט שלו על משחק המסירה היה עצום (על ביצועי תופסים אחרים).

אריאל גרייזס 25 ביוני 2015

בסדר, וגם טרל אוואנס שינה קבוצות (שניהם, דרך אגב, לטובה ולרעה) – אבל שלושתם הם שלושת הרסיברים הטובים בהיסטוריה הוא לפחות חלק מחמשת הטובים אי פעם. בקהאם, שאני מאוד אוהב, דרך אגב, ייצטרך לעבוד קשה מאוד כדי להגיע לדרגה הזאת.

גלן 25 ביוני 2015

כמובן ששכחת את הבחירה ששינתה הכי הרבה בהיסטוריה וגם לניו יורק עשתה המון. במקום לבחור בקרדינלס מה nfl לבחור בקבוצה בסימן שאלה ב afl. בתכלס, בלעדיו בספק אם היה קיים בכלל המונח סופר-בול.

גיל שלי 25 ביוני 2015

הג'טס משחקים בניו יורק?

יריב 25 ביוני 2015

לא, אבל גם הג'איינטס לא.

גלן 25 ביוני 2015

טכנית, הגטס שיחקו בניו יורק אחרי הגיאנטס. ועוד בקווינס ולא בברונקס! אני גם מאמין בחוק שיחייב להוציא מהשם את העיר, כשלא משחקים שם . זאת הונאה! גייאנטס, ג'טס וספוזינגלי (מנצסטר) יונייטד בראש הרשימה.

גלן 25 ביוני 2015

איליי לא בחר בצארגרס?

גלן 25 ביוני 2015

הם בחרו בו בעצם

shohat 25 ביוני 2015

יפה.
ברודוויי ג'ו ניימת'. וויליס ריד. וולט פרייז'ר. אף אחד מהם לא מעל LT, אבל אחריו הדיון פתוח.

לגבי "ליי-אפ סמית'" – נדבק למהלך הזה תיאור של ארבע החטאות רצופות. אבל בעצם מדובר בחסימה של הוראס גרנט, פעולת הגנה/כמעט חטיפה של ג'ורדן, חסימה נהדרת של פיפן, ועוד חסימה נהדרת של פיפן.

shohat 25 ביוני 2015

גלן כתב לפניי…

גיל שלי 25 ביוני 2015

וויליס ריד וקלייד מבחינתי הם באותו מצב כמו ג'טר, כלומר הם חלק מקבוצה היסטורית, לא בחירות ששינו מעצם הבחירה עצמה.

shohat 25 ביוני 2015

מאחל לך כאוהד קבוצות ניו יורק לראות MVP של העונה הרגילה, האול סטאר וסדרת הגמר/סופרבול (ואליפות כמובן).
מלבד וויליס ריד היו רק שניים שעשו זאת (מייקל ושאק).
אבל את הניקס של 1970 לא ראינו לייב, וזה משפיע.
מבחינת אימפקט כללי/היסטורי על המשחק, כמו גם במבחן "הטוב ביותר ששיחק בעמדה שלו", LT הוא בקטגוריה נפרדת לגמרי מכל המוזכרים.
הסיפור שאני הכי אוהב על טיילור: בגמר ה- NFC של – 1986 ג'רי רייס היה בדרך לטאצ' דאון בטוח ולעשות 7-0, עשה פאמבל לא מוסבר בלי שנגעו בו, בהמשך ג'ים ברט שלח את מונטנה לכוכבים, והג'ייאנטס דרסו 3-49. כשטיילור נשאל איך היה מתפתח המשחק אלמלא הפאמבל, הוא לא מצמץ: It would have made it 49-10.

shohat 25 ביוני 2015

הכוונה כל תארי ה – MVP ואליפות באותה העונה.

גיל שלי 25 ביוני 2015

מסכים, וויליס ריד היה כנראה אחד מהשחקנים הגדולים ביותר ששיחקו בניקס (קלייד גם, רק בקצת אחרי ריד)

אחד 25 ביוני 2015

טעות. הדרייב הפותח בסופרבול 42 נגמר בשער שדה שהעלה לשלוש אפס. האינט בא ברבע השני, אחרי שהפאטס עלו לשבע שלוש

גיל שלי 25 ביוני 2015

הסופרבול הזה מתרכז אצלי במהלך מסוים ברבע הרביעי, יתכן והזכרון שלי משובש כתוצאה ממנו

גיל 25 ביוני 2015

אני גם חושב שאנשים סתם מזלזלים ביואינג. הבעייה בדראפט בנבא היא שכיום יש מעט מאוד שחקנים משפיעים כמוהו שהם פרנצ'ייז אמיתי לשנים. יש ים של שחקנים מוכשרים אבל שלא משפיעים על קבוצה כמו שיואינג היה או אולג'ואן מאותה תקופה.

אלון 25 ביוני 2015

לורנס טיילור שכב עם קטינות ולא נענש על זה.

גיל שלי 25 ביוני 2015

נו, ו? הוא כן עמד למשפט על זה, בכל מקרה הוא כנראה לא יבחר למשרת האפיפיור בשום שלב בחייו

אלון 25 ביוני 2015

ברור. בשביל להיות אפיפיור צריך לשכב עם בנים בני 15 ולא עם ילדות בנות 15.
חוץ מזה למדנו שגברים בני 50 שהיו שחקני על יכולים לשכב עם בנות 15 בלי להענש.

גיל שלי 25 ביוני 2015

זה גם היה מין בתשלום, בקיצור הטענה שלו שלא יכול היה לדעת שמדובר בילדה התקבלה במשפט, הבן שלו לעומת זאת יושב במאסר עולם בכלא, מין משפחה שכזאת

Amir A 26 ביוני 2015

10 שנים, לא מאסר עולם…

תiמר 25 ביוני 2015

מאכזב שהליגה לא סידרה שהלייקרס יבחרו ראשונים והניקס שניים, חבל..

יוני (המקורי, מפעם) 25 ביוני 2015

סביב יואינג אפשר לבנות קבוצה וסביב מאלון לא? בגלל ההגנה?

גיל שלי 25 ביוני 2015

בגלל ההגנה ובגלל שבכל זאת באותם זמנים, עמדת שחקן הציר היתה משמעותית הרבה יותר מעמדת הפאוור פורוורד. אני לא בטוח שקארל מאלון היה קארל מאלון שאנחנו מכירים בלי ג'ון סטוקטון וחשוב לא פחות, ג'רי סלואן

Asaf 25 ביוני 2015

כמעט בוודאות שלו .

איציק 25 ביוני 2015

יואינג צריך לברך עד סוף ימי חייו, שלוש פעמים ביום, שיצא לו לשחק עם שחקן כמו לאי-אפ סמית!!!
;)

גיל שלי 25 ביוני 2015

+1

ניינר 25 ביוני 2015

המזל הרע של יואינג לא הסתכם רק בג'ורדן אלא גם באולג'ואן. סביר להניח שאלמלא האכים ליואינג היתה לפחות טבעת אחת.
לגבי איליי, הבחירה בו בו משולה לזכייה בלוטו, לא בגלל איכויותיו הבינוניות כק'ב אלא הפוקסים שהביא איתו שהם הזכייה האמיתית. בקיצור ניסו לבחור שחקן ופגעו באלילת המזל.
לגבי הקביעה שאיליי הוא ק'ב הקלאץ הגדול בהסטוריה, אני מניח שמי שקבע זאת לא שמע מעולם על אחד ג'ו מונטנה

גיל שלי 25 ביוני 2015

מונטנה היה באמת שני בדירוג, זה נייט סלבר

ניינר 25 ביוני 2015

נו, אז גם נייט סילבר הגדול טועה לפעמים :)

גיל שלי 25 ביוני 2015

כנראה שלא הפעם

יריב 25 ביוני 2015

הוא לוקח בחשבון רק משחקי פלייאוף. אחד התרגילים של איליי הוא שכשהוא מפשל הוא לא מפסיד בפלייאוף כי הוא לא משחק בו.

יריב 25 ביוני 2015

לפחות? יואינג פגש את אולג'ואן פעם אחת ויחידה בפלייאוף, אז נראה שהחסם העליון הסביר הוא 1. כמובן, אני לא רואה סיבה לבטחון שהניקס היו מנצחים את יוטה או פניקס ב94.

YG 25 ביוני 2015

בראד ג'ונסון זה הקיו בי הגרוע ביותר שלקח טבעת.
אודל בקאהם תוך שנה-שנתיים גומר את הסוס, בחיים הוא לא יהיה שם

איליי זה הפוקסיונר (המסריח) הגדול בתולדות המשחק.
לא קשור לדראפטים, אבל כל סיפור על ספורט מקצועני בניו יורק בלי להזכיר את בייב רות' לא שווה כלום :-)

גיל 25 ביוני 2015

הוא לא נבחר בדראפט על ידי קבוצה מניו יורק או בכלל.

No ONE 25 ביוני 2015

זה יהיה מצחיק לראות את הניקס בוחרים באסט

Maldini 26 ביוני 2015

יותר מצחיק יהיה לראות את פילי לוקחת שוב שחקן אירופאי שלא יגיע לליגה ב-4 שנים הבאות או סנטר עם רגל מעץ

No ONE 26 ביוני 2015

אמרת משהו? מי יקח שחקן אירופאי עם רגלי קיסם?

סולי 26 ביוני 2015

נראה שהניקס הימרו……או שיפלו כמו בדרך כלל או שפגעו בגדול….בכל מקרה הם יהיו חייבים סבלנות עם הבחירה הזאת..

Maldini 26 ביוני 2015

בחירה מחרידה, כרגיל פיל חייב להוכיח שהוא הבן אדם הכי חכם בחדר

הבחירה הייתה חייבת להיות מודיאיי, ללטבי הזה אין סיכוי להצליח בניקס. כרמלו, הקהל והתקשורת יאכלו אותו חי

דולן מטיס אותו בטרייד תוך שנתיים גג כ-FILER על איזה כוכב מזדקן

No ONE 26 ביוני 2015

אבל לפחות יהיה מצחיק לראות את כל זה קורה

סולי 26 ביוני 2015

כרמלו לא ישאר שם שנתיים עד שזה יקרה

Maldini 26 ביוני 2015

כל עוד זה לא יהיה יותר מצחיק מלהעיף את ניק ווצ'ביץ' בטרייד על אנדרו ביינום אני אהיה בסדר

No ONE 26 ביוני 2015

מה עם הטרייד על קית ואן הורן ב 2007 , אתה רוצה לדבר גם על זה?
ביינום היה לפני הינקי , זה מה שקורה כשזקן בלי שיניים עם אלצהיימר מתקדם מנהל קבוצה, אז זה היה דאג קולינס היום זה פיל ג'קסון
בהצלחה עם טוויטי בירד

Maldini 26 ביוני 2015

זה לא משנה מה היה מתי, פילדלפיה כארגון הם בדיחה לא פחות גדולה מהניקס ולשמוע אוהד פילי צוחק עליהם זה מגוחך, בערך כמו אוהד ג'טס שצוחק על אוקלנד

אין לכם ולהינקי שום כיוון חוץ מלעשות TANKING כל עונה ולבחור בטופ 5 ו-10 באסטים שלא קורה איתם כלום, אלה שמראים יכולת כמו ווצ'ביץ' ו MCW עפים בטרייד בשביל להמשיך בטאנקינג, אף סופרסטאר לא חתם או ביקש להגיע אליכם בטרייד

תודה על הדאגה לטוויטי אם כי אני לא חושב שהרגליים של נואל הרבה יותר עבות ושריריות משלו והוא בניגוד אליו גם מסוגל לקלוע ג'אמפרים מטווחים שעולים על 3 מילימטר מהסל ולא חייב להיזרק ישר למים העמוקים למלחמות מתחת לסל, לילד הזה יש פוטנציאל מפה ועד שכחתי, הבעיה עם הבחירה היא שבניו יורק אין זמן להתפתח ורוצים תוצאות מיידיות, כל קבוצה אחרת שהייתה לוקחת אותו חוץ מהלייקרס הייתה עושה עסקה מצויינת

No ONE 26 ביוני 2015

אני מרגיש כמו אריק קרטמן שמלקק לילד הג'ינגי את הדמעות עכשיו LOL

Maldini 26 ביוני 2015

איזה דמעות, בסך הכל עוד יום במשרד ובהיסטוריה של מנצ'סטר יונייטד, אני גם ככה חושב שאין לאף קבוצה סיכוי במזרח כל עוד לברון נושם, בחירת דראפט כזו או אחרת לא תשנה את זה

שמעון 26 ביוני 2015

פילי ביזיון. 3 שנים רצוף סנטרים נגרים (למרות שלא ראיתי את אוקפור משחק אבל עפ"י הסרטונים לא נראה יותר משחקן חמישייה רגיל). איך חשקתי בראסל שיהיה השחקן הכי טוב בדראפט הזה והלייקרס גנבו אותו מתחת לאף. איך רציתי כבר שיגיע סקורר שיוכל לשים נקודות.
בפילי ראסל היה זורק בלי הכרה והיה עושה מה שבא והיה לוקח רוקי העונה בהליכה.
בלייקרס קובי הולך לסרס לו את התחת והלכה לו שנה אחת בתקווה שקובי יפרוש בסוף העונה. הוא לא יכול לעשות שם ככל העולה על רוחו.
לגבי הלטבי לא יודע איך לאכול את הבחור הזה, נראה מאד מוכשר ופרוספקט לעוד כמצה שנים, מצד שני הוא נפל בניקס חח.

No ONE 26 ביוני 2015

אוקפור נגר? LOL
משום מה נראה לי שבכל סקאוט ריפורט שיצא אוקפור הוא הסנטר ההתקפי הכי טוב שיצא לדראפט מאז טים דאנקן
יש ב NBA אולי שלושה שחקנים עם הלואו פוסט מובס שלאוקפור יש עכשיו בגיל 19
לצורך העניין גם אמביד הוא לא נגר , היכולת ההתקפית שלו ועבודת הרגליים לא נראתה מאז האקים אולג'און
אבל זה לא משנה כי אחרי מסיבת העיתונאים לא נראה לי שאמביד ישחק בשנה הקרובה
נואל ואוקפור ישחקו הרבה מאד דקות כאשר נואל יחפה על ההגנה החלשה של אוקפור והם יהיו שילוב טוב
אוקפור בתור רוקי הולך לקלוע הרבה מאד נקודות

שמעון 27 ביוני 2015

נחיה ונראה אני יהמר ששניהם יהיו מקסימום שחקני חמישייה במקרה הטוב אף אחד מהם לא יהיה כוכב.

שמעון 27 ביוני 2015

אל תצחיק אותי ותשווה אותו לטים דאנקן בבקשה ממך. אהמר על כך שאם יגיע לחצי מדוויט אופתע לטובה. ואל תשווה את אמביד נגר בלי יכולת התקפית בכלל להאקים. לא יודע נמ קראת עליהם אבל אומרים את זה על כל סנטר שנבחר בדראפט שהוא שאקיל,האקים, טימי וכו' ולא צריך לספר לך איזה סנטרים נגרים יצאו בכל הדראפטים של השנים האחרונות, פחים אחד אחד.

No ONE 27 ביוני 2015

אני לא צריך לקרוא כלום
ראיתי 15 משחקים של אמביד בקולג' ו 20 משחקים של אוקפור
אם אתה קורא לאמביד נגר בלי יכולת התקפית אין לך מושג על מה אתה מדבר
אמביד וגם אוקפור יצאו מהקולג' עם יכולת התקפית הרבה יותר טוב המאשר דהמרקוס קזינס למשל(שאם אתה לא יודע הוא הסנטר ההתקפי הכי טוב ב NBA)
אבל בטח גם קאזינס הוא נגר לדעתך
אף אחד לא יודע איך שחקן קולג' יעבור ב NBA ואין לי בעיה אם אתה חושב שהם יהיו טובים\בינונים\חלשים , הכל יכול לקרות
אבל לקרוא להם נגרים זה פשוט טמטום

שמעון 27 ביוני 2015

תשמע הלוואי שאתה תהיה צודק תאמין לי בתור אוהד פילי. פשוט אין לי הרגשה טובה לגביהם. נראה עוד 4 שנים איפה הם יהיו. קאזינס אחלה סנטר עם בעיות מוח קשות. לאמביד ונואל אין קליעה כזאת ולא יהיה להם. את אוקפור לא ראיתי בחיים אם אתה אומר שיש לו גם קליעה זה סבבה ולהיות שחקן פוסט במכללות לא אומר שתהיה ככה באןביאיי.
ראה מקרה גרג אודן. אני אולי היחיד שערב הדראפט אמרתי שאודן יהיה פח ולא יגיע לרבע מהציפיות ממנו (ערב הדראפט!) אמרתי שעדיף לבחור את קונלי לפניו ובסוף ראינו מה יצא מאודן-הרבה בגלל פציעות כן אבל גם אילולא הפציעות המקסימום שהיה יוצא ממנו זה שחקן חמישייה טוב במקרה הטוב כי לאודן לא היה יכולת התקפית אמיתית בכלל.
שאתה בוחר סנטר עם אפסייד בלי משחק התקפה בכלל קשה להאמין שעם הזמן הבחור יהפוך למפלצת התקפית, זה שינוי דרסטי מאד ששחקן צריך לעשות ולרוב המעבר הזה לא מתרחש.
מי שאני זוכר מעבר כ"כ קיצוני אצלו זה ווסטברוק,, הבחור היה שחקן משלים לחלוטין במכללות וראיתי הרבה משחקים שלו והמקסימום שחשבתי שהוא יגיע זה להיות סטופר הגנתי כי היה מהיר אתלטי ובעיקר עשה הגנה.
איך שנבחר לאןביאיי הוסיף יכולות התקפיות אדירות.
לא ראיתי את אוקפור ואולי יש לו משחק התקפה אבל נראה את בשנים הקרובות. הלוואי שיהיה כוכב.

גיל 27 ביוני 2015

פילדלפיה בחרו רק סנטר ופאוור פורוורדים בדראפט. שוב פעם יעשו טרייד על אחד הגבוהים ולא יגיעו לשום מקום.

No ONE 27 ביוני 2015

אתה בטח היית ה GM של פורטלנד ב 1984
אם אני ה GM של פורטלנד ויש לי בקבוצה שוטינג גארד מעולה עם פוטנציאל להיות אולסטאר להרבה שנים בשם קלייד דרקסלר ואז איכשהוא אני מקבל את הבחירה השניה בדראפט הבא ויושב שם שוטינג גארד עם פוטנציאל להיות סופר סופר סופרסטאר בשם מייקל ג'ורדן , מה אני צריך אותו? אני ה GM של פורטלנד ויש לי את קלייד דרקסלר

לעומת זאת באותה שנה היה את ה GM של יוסטון שהיה לו בקבוצה סנטר צעיר בשם רלף סמפסון שאמור לשנות את עולם הכדורסל , יכולת אדירה בשני צידי המגרש ואז נופלת עליו הבחירה הראשונה בדראפט ושם יש שחקן בשם אקים אולג'און , גם סנטר אבל גם הוא עם פוטנציאל להיות סופר סופר סופרסטאר , מה עושה ה GM של יוסטון? בוחר את אולג'און ומרוויח בגדול
כי כשאתה בוחר טופ 5 בדראפט אתה קבוצה סופר גרועה ואתה תמיד לוקח את השחקן הכי טוב על הבורד לא משנה איזה תפקיד הוא משחק, מאה אחוז מהזמן צריך לבחור BPA

וזה בדיוק מה שפילי עשו עם אוקפור
ואל תדבר איתי על בחירות סיבוב שני ש 80 אחוז מהם הולכים ל D ליג ולאירופה

גיל 27 ביוני 2015

אין לי בעייה ספציפית עם הבחירה באוקפור אבל דיברתי על כל הדראפט והאסטרטגיה הכללית שלהם. הם כנראה יאלצו לוותר על אחד הגבוהים וזה אחרי ששיחררו כבר את רוקי השנה. הם לוקחים צעד קדימה ואז שניים אחורה ובינתיים אף אחד לא משחק ומתפתח למשהו כבר שנים.

No ONE 27 ביוני 2015

רוקי השנה הוא לא מי יודע אם שמת לב , גם מילווקי רוצים לעשות עליו טרייד , הוא פשוט לא שחקן טוב במיוחד

שנים? אתה מודע לזה שהינקי הוא ה GM רק שנתיים?
שכל השחקנים בסגל לא שיחקו בקבוצה יותר משנתיים? איפה בדיוק כל השנים האלה שאתה מדבר ?

No ONE 26 ביוני 2015

מצאנו מישהו יותר דפוק מפיל ג'קסון
מייקל ג'ורדן עלה על הבמה, פיל ג'קסון ומייקל ג'ורדן בונים יחד קבוצה , אולי יקחו את הגביע הישראלי

austaldo 26 ביוני 2015

מצטער, אבל יואינג הרוויח את הזילזול ביושר. זילזול באופי כמובן, לא במישחק שלו כי הוא אחד הסנטרים הגדולים אי פעם.
בתור אוהד כניראה שנעלמו מהעיניים שלך כל המניירות שלו וכל הבכיינות וכל הקטעים המעצבנים שהוא מוריד ריבאונד ומתמזמז עם הכדור במקום לתת מהר את הכדור לאחד הגארדים ולהוציא מתפרצת – זה כדי שיחכו לו עד שהוא יזיז את התחת השמן שלו לצד השני של המגרש.
אפילו בתור אחד שהיה בעד מייקל ג'ורדן זה היה מעצבן.
לוזר? ועוד איך.

itaish 26 ביוני 2015

אגב, בשנים האחרונות הניקס עשו כמה בחירות דראפט לא רעות בכלל במקומות לא גבוהים. דיוויד לי, שאמפרט, ווילסון צאנדלר, גאלינארי.. הרבה רול פליירז טובים שהשכלנו לפזר לכל עבר

No ONE 26 ביוני 2015

זה הדבר היחיד שאיזייה תומאס ידע לעשות, לבחור שחקנים בדראפט
גאלינרי היה בחירה מאד גבוהה

עומרי 28 ביוני 2015

יואינג אנדרייטד גדול. איליי נתן מחצית עונה ופלייאוף כל כך טובים ב-2011 שהימרתי שנה לאחר מכן שהוא ייקח אמויפי.

אבל השאלה הבאמת חשובה היא אם הוא אכן מגה סליפר בפוטנציה בעונת הפנטזי הקרובה. זרוק איזה טיפ!

Comments closed