ליגת שוקי ההון – חוסר יכולת, חוסר אפשרות, או פשוט ללכת בעקבות הבטן בלבד?

שלושה מקרים בהם ההעדפה להסתכל על לוח התוצאות, מסתירה משחק איום ונורא

חיכיתי עם הפוסט הזה כדי לראות כיצד נסגרת ישיבת ראשי אירופה. בקווים כלליים, אירופה ויוון הגיעו להסכמה. יוון תחדל להיות מדינה עצמאית, למעשה היא הSTATE הראשון באירופה (למרות שאיטליה גם כבר ויתרה באופן זמני על עצמאות, וכך גם קפריסין), בתמורה להצלת הכלכלה היוונית מקריסה מידית.

אין לראות בכך סוף פסוק. עדיין אי אפשר לדעת שהפרלמנט היווני המורכב עדיין מרוב של חברים אשר חשבו שלדעת העם יש משמעות כלשהיא, האם פרלמנט כזה יאשר את ההסכם לאחר הצבעת הלא המהדהדת שהתקבלה אך לפני שבוע.

אני לא מצליח לקרוא את מהלכיו של ציפראס. בתחילה חשבתי שמדובר בפוליטיקאי סופר מתוחכם שרוצה להוביל את יוון מחוץ לגוש האירו, ולקבל את התמיכה של עמו לשם כך. אך מעשיו השבוע מראים שמדובר כנראה בילד, שמחשב חישובים לא נכונים של מאזן הכוחות, ותחת הלחץ מתפרק לרסיסים. הוא כנראה חשב שהצבעת לא תכניס את גרמניה להיסטריה, ומרקל תהיה זו שתכנע. אין לי מושג מה גרם לו לחשוב כך, אך עצם כך שחשב כך, כאשר שר האוצר שלו ורופאקיס מסביר לו שגרמניה כנראה תשמח לראות את יוון מחוץ לגוש האירו, מראה שמדובר באדם שמעדיף להחליף את השעון (פיטר את ורופקיס, כדי למנות שר אוצר אחר) במקום להסתכל על המציאות. מיד כאשר מרקל הפעילה את מלוא עצמתה, נראה כרגע שציפראס פשוט התפרק, וויתר לחלוטין על כל מה שרצה להשיג, ובדרך גם על עצמאות יוון. הוא ויתר על מחילת חוב, ויתר על גירוש הטרויקה המושמצת, להיפך, הטרויקה עכשיו קיבלה סמכות לנהל את כלכלת יוון עבור יוון, ויתר על ההתנגדות להמשך הצנע, וקיבל את האפשרות להמשיך במדיניות קודמיו רק בדרך קשה אפילו יותר. בקיצור, ציפראס מזכיר לי קצת את אייל ברקוביץ של העונה שעברה.

*

יש עוד מדינה שמעדיפה להחליף את השעון במקום לראות מה השעה, זו סין. בסין החליטו לעצור את נפילת הבורסה בכל מחיר. הם הצליחו. מה שהם עשו היה מורכב מניתוק השעון לחלוטין, הזזת המחוגים קדימה, וביטול המנגנון האוטמטי של השעון. כלומר, הם תחילה סגרו את המסחר במניות שהתרסקו, ונראו חלשות. לאחר מכן הזרימו כסף לקרנות וקנו בעצמם את המניות שנותרו למסחר. כלומר, כאשר אתם רואים בכמה עלתה הבורסה בסין בשבוע שעבר, אתם לא באמת רואים את האמת. כאשר הבורסה עלתה בחמישה אחוז, זה בגלל שכל המניות שנסחרו עלו בלימיט היומי של עשרה אחוז, ושאר המניות לא הותר בהם מסחר. כלומר, לא קונים מניות יותר בסין, קונים החלטות ממשלה.

מה שהסינים מתעלמים ממנו הוא דבר פשוט. לא הדאו ג'ונס ריסק את כלכלת ארצות הברית בשנת 1929, כלכלת ארצות הברית ריסקה את הדאו ג'ונס באותה שנה. הסינים מנסים לבטל את כוחות הטבע, הם מנסים לבטל את העניין הזה של מחזוריות בכלכלה. לשם כך הם מנסים עכשיו לנתק את השעון המראה שיש בעיה בסין, מתוך אמונה שעצם ניתוק השעון, יעלים גם את הבעיה. הם לא הראשונים שעושים את זה, אך אם יצליחו בכך לטווח ארוך, הם יהיו הראשונים בהיסטוריה להתגבר על חוקי הטבע. אני לא הייתי שם על כך כסף. ציפראס פיטר את ורופקיס, הסינים ניתקו את הבורסה מהמנגנון שלה, כלמור ניתקו את השעון מהמנגנון שלו, עברו להזיז את המחוגים בצורה ידנית.

*

בישראל גם יש שעון שמראה על המצב, אך כולם מסתכלים משום מה על הכיעור של השעון, במקום על המצב. בערוץ 1 בכתבת תחקיר אמיצה, אילה חסון חשפה פרשה של ילדה בת עשרים בשם שני פלטי, שדרסה ילד בן 16 בשם גל בק, הילד נהרג, הילדה לא עמדה למשפט. מסתבר שהתיק נסגר בנסיבות מחשידות.

משום מה אני רואה בפייסבוק עליהום על הילדה שני פלטי, שכיום היא כבר אישה בת 30. האם מדובר בילדה הראשונה שנהגה במהירות מופרזת וכתוצאה מכך נהרג אדם? האם מדובר במשפחה הראשונה ששכרה את שירותי עורך הדין שמעון מזרחי? אני מתקשה למצוא בהם את הסיפור, והתמונות שלה מהפייסבוק, הם תמונות של אנשים צעירים עשירים, ככל שאני יודע זה עדיין לא פשע להיות עשיר בישראל.

אך יש כאן סיפור. יש כאן סיפור על משטרה שחוקרת ברשלנות אין סופית תאונת דרכים בה נהרג אדם. ייתכן ויש כאן סיפור נוסף של שחיתות בקניית שירותי עד. אולי גם יש סיפור של פרקליטות מושחתת. אגב, כל אלה מצטרפים לסיפורי רות דוד, רונאל פישר, הרב פינטו, הסיפור הוא משטרת ישראל ופרקליטות מחוז תל אביב. עדיין בפייסבוק מתרכזים בכיעור של השעון, בגברת פלטי, ולא במה שהשעון מראה. זה מטורף בעיני.

אגב, רק כדי לסבר את האוזן לגבי היותה של פלטי אחת מני רבות. אני גר ברחוב נח מוזס ברמת גן. ברחוב בו אני גר נדרסה ילדה למוות לפני הרבה מאוד שנים, לפני שהרחוב נקרא בשם נח מוזס. תבדקו קצת על הסיפור הזה, ההבדל היחיד הוא שאז לא היה פייסבוק, כלומר אפשר היה להשתיק הכל. אנשים רוצים צדק מוחלט, אך בכל העולם העשירים יכולים להרשות לעצמם לשכור את העורך דין הנכון, והעניים לא. זה לא הסיפור, זו דרכו של עולם. מה שלא נכון לגבי כל העולם הוא שאפשר לקנות תוצאות של חקירות, זה הסיפור, זה מה שהשעון מראה.

איכות או כמות..?
שניידרלין והחוף המערבי

100 Comments

ניתאי 13 ביולי 2015

גם ה"התאבדות" של אפרים ברכה בדרך לרשימה הזו.
העיקר שסגרו והכריזו.

Eyal 15 ביולי 2015

לפי דעתי הם מפזרים מידע מטעה לציבור, מי מתאבד עם כדור בלב? זה ישר הקפיץ שקר

ניינר / ווריור 13 ביולי 2015

ציפראס הוא אידיוט חסר מושג שהתפקיד ענק עליו.מקווה בשביל העם האומלל שלו שיקבלו את ההחלטה הנכונה ביום רביעי אלא אם הם מעדיפים להתאבד באופן קולקטיבי.
בעניין הגברת פלטי, אפשר להבין מדוע מופנה כלפיה זעם כה רב אבל אתה צודק-צריך לטפל במערכת המושחתת, בדון שמעון ימ"ש ובאחראים לטיוח הנורא הזה

אלי 13 ביולי 2015

פתאום כולם חוקרי משטרה/שופטים/תליינים.

אין לי שמץ של מושג מה האמת בפרשה אבל כל הסחף הזה הוא מוגזם.

אולי באמת היא נסעה באור ירוק אבל בגלל שהם פחדו להיות תלויים בהחלטה של שופט אחד, שיכולה ללכת לכל צד לאו דווקא לאמת, ולכן שכרו את מזרחי?

בוזו 13 ביולי 2015

אולי. יש מצב בהחלט שהיא לא אשמה.

אבל איך לעזאזל אפשר לדעת אם לא נעשתה חקירה מינימלית???????

אלי 13 ביולי 2015

מי אמר שלא נעשתה חקירה מינימלית????????!!!!!!???????? איילה חסון? להזכיר לך כמה "עובדות" מהעבר?

אנחנו לא יודעים ואני לא מאמין לאיילה חסון הרבה יותר מאשר למשטרה, אפילו אחרי פרשת רונאל פישר.

גיל שלי 13 ביולי 2015

אגב, איילה חסון הביאה את התיק שנמסר לידי המשפחה, שם ניתן לראות את הפגמים האדירים בחקירה. הנהגת לא היתה שנייה אחת במעצר, לא נבדק אחוז האלכוהול בדמה, העדות של נהגת המונית לא נבדקה בדרך הפשוטה ביותר, אז זה לא רק אילה חסון, במקרה הזה היא היתה אמונה על עבודת תחקיר יסודית וטובה

בוזו 13 ביולי 2015

הלו, הלו, גם אני רחוק מלחבב או להאמין יותר מדי לאיילה חסון.

ועדיין – כמו שכתב גיל שלי התחקיר היה עשוי מצויין והפגמים בחקירה ברורים. אין בעיה שהנהגת לא אשמה, אין לי מושג מה היה שם, אבל התחושה שהכל מרוח ו"מכור" היא מטרידה. מאד.

אלי 13 ביולי 2015

גם לי אין מושג מה באמת היה שם, אבל אני לא כל כך מתלהב מהתחקיר (או מתחקירים עיתונאים בכלל).
אפשר לסתור כל "עובדה" שנאמרה בכתבה, לא זכור לי כל ראייה שתתמוך בעובדות.

אפילו לגבי האח שלו, האמא גילתה חודש אחרי התאונה שהיא בהריון (כלומר היתה לפחות בשבוע 6), והוא נולד רגע לפני יום השנה לתאונה. לפי החישוב שלי הוא היה צריך להוולד 3-4 חדשים לפני, כלומר לא "רגע" לפני. כל כך קשה לדייק בזמנים? הכל קדוש ע"מ לפנות לרגש?

אני בטוח שאם קצת מאמץ נהגת המונית תספר שהיא גם היתה עדה לרצח קנדי.
איך בדיוק מישהו תדרך אותה אחרי שהוקלטה במצלמה נסתרת? איך המישהו הזה ידע שהקליטו אותה? איך היא ידעה לחזור חזרה לזה שהקליט אותה ולתת לו גרסה שונה?

אני משאר שהחבר שלו שהיה עד לתאונה אמר להורים מייד אחרי התאונה מה באמת קרה.
איך יכול להיות שהם שמעו את זה מהחבר אז ולמרות זאת ויתרו על החקירה?

כל עו"ד בכל מקרה של תאונה, לא משנה מי אשם, היה מנסה להרחיק את הנאשם מחקירה במשטרה.
הרי איך היתה הולכת החקירה:
שאלה: ספרי מה מקרה.
תשובה: נסעתי באור ירוק.
שאלה: את בטוחה?
תשובה: כן.
שאלה: אבל יש סיכוי קטן קטן שאולי מצמצת והאור התחלף לאדום?
תשובה: כן, תמיד יש סיכוי.

למחרת כותרת בידיעות אחרונות "כן, נסעתי באור אדום". ובאותיות קטנות, היא הודתה בחקירתה שיש סיכוי שנסעה באור אדום.
ובבית המשפט: אשמה, היא נסעה באור אדום.

אהד 13 ביולי 2015

שלא לדבר על כך שהעדה היחידה שתמכה בעדות של הדורסת אמרה למצלמה שזייפו את העדות שלה..

אלי 13 ביולי 2015

רגע רגע, העד החדש בכלל אמר שלא היה שם אף אחד חוץ ממנו.
לפחות אחד מהם משקר בטוח.
אם הוא אמר אמת אז היא לא היתה שם.
אם היא אומרת אמת (בשתי האפשריות, גם אדום וגם ירוק) אז זה אומר שהיא היתה שם, ואז הוא משקר כי הוא אמר שהוא היה לבד.

אבל מבחינת התחקיר, הוא דובר אמת, והיא דוברת אמת שזייפו את העדות שלה.

אהד 13 ביולי 2015

התחקיר לא אמור להגיד לך מה לחשוב.. זה בישראל היום ובהארץ.
התחקיר אמור להציג לך את כל העדויות כדי שתוכל להחליט למי להאמין. זה מה שהם עשו, הציפו את סימני השאלה, את הסתירות, גיבשו בעצמם דעה, אבל עדיין, נתנו לך את המידע ואת כל האופציות, כדי שתחליט.
ובכל מקרה, גם לשיטתך, אם מישהו משקר, לא הגיוני שהמשטרה תבדוק מי מהם?

אהד 13 ביולי 2015

התחקיר לא אמור להגיד לך מה לחשוב.. זה בישראל היום ובהארץ.
התחקיר אמור להציג לך את כל העדויות כדי שתוכל להחליט למי להאמין. זה מה שהם עשו, הציפו את סימני השאלה, את הסתירות, גיבשו בעצמם דעה, אבל עדיין, נתנו לך את המידע ואת כל האופציות, כדי שתחליט.
ובכל מקרה, גם לשיטתך, אם מישהו משקר, לא הגיוני שהמשטרה תבדוק מי מהם?

אלי 13 ביולי 2015

התחקיר בנוי בצורה כזאת שהמסקנה של כל אחד תהיה שהיא אשמה. אל תהיה תמים.
וידאו שלו ההרוג כשהיה ילד?
תמונה של הבחורה על שפת בריכה?
"כל העדויות מצביעות ככה וככה", אפילו לא "רוב העדויות"?

10 שנים אחרי לבדוק מי ממשקר?
אין שום סיכוי לגלות כי אפילו מכונת אמת לא תעזור פה. כל אחד בטוח שזו האמת שלו.

אהד 13 ביולי 2015

לא אמורים לגלות את האמת, כי אם איזו "אמת" סבירה יותר.. זה תפקיד המע' המשפטית. העובדה שחלף עשור אמנם עשוי להקשות על בית המשפט, אבל לא בהכרח למנוע את זה ממנו..
אגב, גביית עדויות לאחר עשור זה לא כזה נדיר כמו שאתה חושב.. הרי מירוץ ההתיישנות חל כאשר מוגשת התביעה.. עקרונית, תביעה יכולה להיות מוגשת גם ביום האחרון שלפני הכניסה לתוקף של ההתיישנות, ואז, במע' המשפט הכה יעילה שלנו, המשפט יכול להתנהל שנים.

אלי 13 ביולי 2015

אני לא רואה דרך טובה יותר לבזבז זמן וכסף מאשר לנהל כרגע חקירה ואחריה משפט.
כל אחד מהצדדים יוכל לטעון "אני לא זוכר", והמשפט יגמר בלי שום הכרעה איזה אמת יותר סבירה, ובטח שלא הרשעה של מי מהצדדים.

אלא אם כן תביא את שמעון מזרחי/שני פלטי/החוקר שיגיד "אני שיקרתי", אבל זה לא יקרה.
ואל תגיד לי נהגת המונית כי כמו שכתבתי מקודם, היא תגיד מה שאתה רוצה.

אהד 13 ביולי 2015

אלי.. תיארת עכשיו כל משפט שני שמתנהל במדינה.. עדים שאומרים מה שתרצה, נחקרים שטוענים שהם לא זוכרים וכו'. החיים של גל בק בוודאי שווים שננסה למצות את הדין..

אלי 13 ביולי 2015

אבל לא 10 שנים אחרי.
אין אף שופט שיהיה מוכן לפסוק משהו בסוג כזה של משפט, שיבוטל מיידית בערעור למחוזי.

אהד 13 ביולי 2015

כמו שכתבתי שתי תגובות למעלה, זה קורה לא פעם. אנשים נשאלים על אירועים טריוויאליים הרבה יותר (סכסוך כספי למשל) שנים לאחר התרחשותו. לפני פחות מארבעה חודשים הורשע ראש ממשלה(!) על אירועים שהתרחשו (בחלקם) יותר מעשור. עוד מעט יתחיל שלב הערעור בעליון שייקח עוד כמה שנים, כאשר העדים יצטרכו להעיד על אירועים שוליים יחסית שאירעו לפני לפחות למעלה מעשור. אם כן, מה זה עשר שנים שנים כשמדובר באירוע שנחרת בזכרון כמו מוות של נער צעיר?

אלי 14 ביולי 2015

יש הבדל בין סכסוף כספי לבין משפט פלילי, נטל ההוכחה במשפט פלילי הוא גבוה יותר.
בערעור אין עדויות חדשות.
החקירה במשטרה של אולמרט ושאר העדים היתה פחות מ 10 שנים אחרי המקרה, והשופט נתן משקל נמוך, אם בכלל, לאירועים שהתרחשו לפני יותר מ 10 שנים.

אהד 14 ביולי 2015

מה זה משנה? פשוט יהיה קשה יותר לשכנע את בית המשפט שהעדות מהימנה, זה הכל. העקרון אותו עקרון, שופט מייחס מהימנות לעדות שנגבית לאחר שנים רבות. בכל מקרה, זו דוג' לאירוע טריוויאלי. באותה מידה יכולתי להגיד ששאלו את העד על סכסוך כספי שהוביל לאלימות פיזית.
יש מקרים (אמנם חריגים, לפי הלכת אבוטבול) שבית המשפט כן מבקש עדות בערעור. יש למשל אפשרות שההגנה תנסה לפסול את העדות האחרונה של זקן, ואם היא תצליח זו אופרה אחרת. בארה"ב יש MISTRIAL.
חקירה במשטרה אינה דומה בשום צורה לעדות בבית משפט. זה שני דברים שונים. החקירה בבית המשפט הייתה אחרי הרבה שנים. לדעתי יותר מעשור, אבל לבטח לאחר 7-8 שנים לפחות.
החלק האחרון של מה שכתבת פשוט לא נכון ולא ברור לי למה החלטת על זה. אולי התבלבלת עם האמירה של השופט רוזן לגבי עדות טלנסקי.. אבל זה שונה לגמרי. בכל מקרה עדים שמעידים לאחר שנים זה לא מחזה נדיר מדי.

no propaganda 13 ביולי 2015

כתוב במקום כלשהו מה התנאים שעליהם חתמו?

גיל שלי 13 ביולי 2015

בFT ובבלומברג יש הכי הרבה מידע

no propaganda 13 ביולי 2015

אחרי שקראתי קצת, זה פשוט הזוי. ממש ברמות של מכירת שוויני ליונייטד.
אני מניח שמלכתחילה הוא ידע שלא יפרוש אבל קיווה לקבל קצת הנחות ובמקום זה קיבל את ההסכם הנוכחי.

יניר 13 ביולי 2015

ציפראס כמו הרבה פוליטקאים בני זמננו מעדיף נצחונות לטווח קצר ומהלכים פוופליסטים . ברגע שפיטר את ורופאקיס היה ברור שיגיע להסדר חדש , יהיה אשר יהיה.
אבל לכאורה הוא קיבל את מנדט העם, האחריות לא עליו ותראה אותו עוד כמה ימים מדבר על הנצחון. האמת היא אחרת.
לגבי גל בק, עיקר הבעיה בעיני הוא שבעקבות פישר-רות דוד איבדנו לחלוטין את האמון במערכת. הסיפור הנוכחי הוא רק סנונית ראשונה בשיטפון סיפורים שפתאום יצוצו

D! פה ועכשיו 13 ביולי 2015

אחת ההתקפלויות המרשימות. אין גבול ליכולת של יחצנים למכור קשקושים.

בהמשך למה שיניר אמר – הלוואי וזה היה פישר-רות, זה הרבה קודם. הרבה הרבה קודם. רבעק, אנחנו כבר לא מתרגשים מראשי ממשלה ונשיאים תחת חקירה, יש חבר כנסת שסרסר בזונות, אחרים שגנבו ושיחדו ורימו וזה עובר בסבבה.

אלכס 13 ביולי 2015

+1

איציק 13 ביולי 2015

אל תשכח שהח"כ הוא דור שני, אחרי שאבא שלו גנב את המח.

D! פה ועכשיו 13 ביולי 2015

אתה צודק איציק, מגיעה לו הנחה
או בונוס – הוא יכול לעבור משם ישר לראשות ההתאחדות לכדורגל

ud 13 ביולי 2015

הוא גנב פאנל.
את המוח הוא השאיר במחסן.

גיסנו 13 ביולי 2015

שיכון ותיקים כבוד ;)

פנדה 13 ביולי 2015

הבעיה עם סיפור של פלטי הוא שהפרקליטות נתנה תגובה די קונקרטית כשהעניין היה עדיין "טרי" – לגבי מה העדים אמרו, מה הם לא אמרו וכו'.
בכללי, התיאור של הפרקליטות את העובדות תואם את המציאות כפי שהיא מאז שאני זוכר אותה בכבישי הארץ – הקטנוע "זחל" ברמזור אדום בערך עד אמצע הצומת. יש סיכוי טוב שגם התחיל בנסיעה לפני שהרמזור התחלף (כמו שרואים הרבה פעמים נהגים שיודעים הולך להתחלף לירוק ומתחילים לנסוע לפני הרמזור) וכו'.

אל מול זה המשפחה אומרת שמצאה עדים חדשים שמעידים שהרכב נסע באדום. מה זה עדים חדשים? מאיפה הם באו? למה הם לא היו שם בזמן אמת? ומה האמינות של עד 10 שנים אחרי?

מיקו גוטליב אהלן סבבה 13 ביולי 2015

מי שיש לו מה להפסיד מפרישה הם אלו שיש להם את הכי הרבה השפעה. ולכן לא נראה מיוון שום שינוי אמיתי.

גיל שלי 13 ביולי 2015

אין לי מושג מי שולט ביוון כרגע. מצד אחד אלו שיש להם מה להפסיד אכן מובילים, מצד שני ראינו במשאל העם שהרוב המוחלט הם אלה שאין להם מה להפסיד, אין לי מושג איך מהמרים במצב כזה.

מיקו גוטליב אהלן סבבה 13 ביולי 2015

הרוב המוחלט לא מעניין אף אחד. הם לא מספיק מאורגנים ולא מספיק מחוברים בשביל שמישהו יקשיב להם.
כנראה ששעות עם נוער מובטל יווני לא שווה לחמש דקות עם איזה איל ספנות או מנהיג ועד עובדים. גם אצל "אנרכיסטים" לכאורה כמו סיריזה.

גיל שלי 13 ביולי 2015

אני מבין לגמרי את שאתה אומר, עדין לא יודע לקבוע בנחרצות כמוך שההסכם יזכה לאישור בפרלמנט ביום רביעי ביוון

אהד 13 ביולי 2015

גיל שלי,
לפי התחקיר של חסון, עיתונאית מכובדת לכל הדעות, הייתה שם עדות שזויפה/נקנתה וטיוח משטרתי ברור. יכול להיות שפלטי חפה מפשע, רק שלעולם לא נדע כי עו"ד שמעון מזרחי דאג להסתיר אותה בימים שלאחר התאונה ומשום שלא נעשתה חקירה מינימאלית.
מדובר פה, לכאורה, בקניית עדות, זיוף דוח משטרה, השפעה על הפרקליטות ועוד. אתה באמת לא מבין את ההבדל בין זה לבין היתרון הבסיסי הרגיל שיש לעשירים במע' המשפט?
וצריך להבחין בין לינץ' תקשורתי כמו שקורה במדינה לעתים (שגם אותי זה מצמרר), כפי שקרה לאריאל רוניס בשל פוסט של אישה אלמונית, לבין הבעת עמדה, לאחר צפייה בכתבת תחקיר שקולה ורצינית. יש פה הבדל עמוק שאני חושב שהוא מאוד ברור.
לא ברור לי מדוע אי אפשר להתמקד גם במושחת וגם במשחית. אם שני פלטי (יותר נכון אביה) שילמו כסף עבור קניית שירותי עד, צריך למצות איתם את הדין עד תום, כמו למצות את הדין עם אלו שקיבלו את הכסף. אני מניח שלפרקליטות ולמשטרה יש מספיק משאבים כדי לבחון את הדברים יחד.
כי עדיין, לדרוס ילד למוות, לשקר על כך במקום, לקנות עדה ולזהם את המשטרה והפרקליטות.. אין לי ספק שהשעון מכוער. אפילו מכוער מאוד. ואפשר לזרוק אותו לכלא. גם אם הוא רק שעון.

גיל שלי 13 ביולי 2015

מסכים איתך אהד, אבל משום מה יש לי תחושה שכולם מתרכזים בשעון, וקצת מאבדים את הפוקוס על הסרחון שבאמת משפיע על החיים שלנו. אולי זו תחושה כוזבת שלי, אבל אני לא בטוח.

אלי 13 ביולי 2015

זה שהיא "עיתונאית מכובדת לכל הדעות" לא אומר שהיא לא יכולה לטעות.
גם בפרשת חברון רוב העובדות שלה לא היו נכונות.
גם אילנה דיין היא עיתונאית מכובדת לכל הדעות (אולי אפילו יותר) ועדיין היה צריך להמציא בשבילה מושג "אמת בשעתה" על מנת להוציא אותי מתביעת דיבה אל תחקיר הזוי, ואח"כ שידור פרומו אחרי שהאמת כבר לא היתה בשעתה.

D! פה ועכשיו 13 ביולי 2015

+1 אלי

גיל שלי 13 ביולי 2015

אני מניח שהתכוונת להוציא אותה, אלא אם כן חשפת שאתה עובד במערכת עובדה :-)

אלי 13 ביולי 2015

:-)
אכן "להוציא אותה"…

אהד 13 ביולי 2015

הטיעון "העיתונאי יכול לטעות" שומט את הבסיס מתחת לכל התחקירים/כתבות/סקופים שמביאים לך. אם אתה מקבל אותו, אז מה הטעם לפתוח עיתון? בשביל המבזקים על תאונות הדרכים? איך אפשר להסתמך על אמצעי התקשורת אם כן? ברור שעיתונאי יכול לטעות, אבל כך גם רופא/שרברב/טכנאי מחשבים. למרות זאת אנחנו נסתמך על דבריהם, כל עוד לא נמצא סיבה ממשית לחשוד בהם.
ובמלים אחרות, אם איילה חסון לא מספיק טובה בשבילך כדי לדווח על תיק שני פלטי, היא לא אמורה להיות מספיק טובה עבורך (כי אולי היא טועה) גם כשהיא תדווח על שחיתות או התנהלות קלוקלת של שר/רה"מ. למרות זאת, קשה לי להאמין שיש פה מישהו שיפטור את העניין ב"היי, יש מצב שזו טעות".
אם גיל שלי (למשל) יכול לדבר על רה"מ היווני לאחר שקרא את הידיעות העיתונאיות על המתרחש שם, אז נראה לי שהוא יכול לדבר ולהביע עמדה קצת יותר נחרצת גם לגבי שני פלטי. לינץ' תקשורתי על הילדה/דורסת אין פה. קריאה לגיטימית לפתוח חקירה רעה (במקרה הטוב), תוך כדי ניסיון להעמיד אותה לדין, יש פה, ולא רק שזה לא פסול, זה מבורך.

אלי 13 ביולי 2015

אני מנסה כמה שפחות לקרוא עיתונים, ובדרך קורא רק כותרות ראשיות על מנת להתעדכן בגדול על האירועים החשובים.
95% ממה שכתוב בעיתון מגיע ממקורות אניטרסנטיים.
יש עיתונאים שאני מעריך יותר ויש כאלה שפחות, ואיילה חסון נמצאת בפחות בעיקר בגלל פרשת חברון.

אולי אתה מספיק אינטליגנט לעשות את ההפרדה, אבל מבחינת רוב הציבור שנחשף לכתבה ולכל הפולאו אפ בתקשורת שני פלטי אשמה.
אבל מכיוון שזה נעשה 10 שנים אחרי אז אין לה שום יכולת להתגונן.

הקריאה לפתוח בחקירה אחרי 10 שנים היא לא לגיטימית, וניסיון להעמיד אותה לדין על סמך עדויות של אנשים 10 שנים אחרי המקרה הוא לא מבורך. אחרת אתה נכנס למדרון מאוד חלק של עיקרון ההתיישנות.

איציק 13 ביולי 2015

האם אתה טוען שניתן לסמוך על תחקירים של רופא/שרברב/טכנאי מחשבים?
;)

איציק 13 ביולי 2015

התגובה שלי חריגה בהתייחס לנושא, אבל ברצינות, כדי ללכת לרופא או אפילו להביא שרברב אתה מתקשר למספר חברים כדי לוודא שהם בסדר. בנוגע לעיתונות, אני כבר לא יודע מי בסדר ומי לא וכולם חשודים כמו שאר מערכות שומרי הסף. הכל כל-כך מושחט ואינטרסנטי והכתבות כל-כך מלאות חשיבות עצמית שזה די מוטל בספק מראש. אני כמו רבים אחרים מעלעל יותר מאשר קורא, וצופה בחצי עיין. לא סומך. העיניינים הבאמת רלונטיים לבסוף מגיעים גם בחצי עיין וחצי אוזן. למרות שאני די מכור לחדשות אבל זה יותר כרקע ולא הקשבה ממוקדת. פעם זה היה אחרת. אולי היתי יותר נאיבי, ולא שהם היו טובים יותר.

אהד 13 ביולי 2015

איציק ואלי,
כמו שאמרתי, זו גם דרך חיים. לא להאמין לכלום, להסתפק בדיווחים יבשים וכו'.. אבל מה לעשות שהרוב לא נוקטים בגישה הזו, מה שאם זה המצב, די קשה להעביר ביקורת על גופים במדינה ככה.. איך אנחנו יודעים אם ההתנהלות של ביבי במלחמה הייתה טובה או לאו? אם כחלון מוביל אותנו לכלכלה איתנה או לא.. אם יוסי בניון נתן משחק טוב מול הפועל או שהוא פישל..
ברור שהכל מלא אינטרסים, אבל נראה לי שאתם מספיק אינטליגנטים להבחין בהם (או לפחות ברובם).
איציק, גם כשאתה שואל מכר לגבי שרברב או רופא, אתה בעצם משתמש בו כתחקירן.. מי יודע אילו אינטרסים יש לו? או אפילו, איך הוא חווה את האירוע (ניתוח/בדק את הצנרת)? ואולי הוא גם טעה?
ספקנות, כשהיא באקסטרים, לא יכולה לקדם אותנו יותר מדי..

ולגבי שני פלטי, קודם כל יש פה קצת צביעות.. אם אכן היא זו ששילמה כדי לטייח את הפרשה, די מגוחך שהיא תטען כעת שהחקירה יוצאת באיחור.. הרי (לכאורה) זו אשמתה שפונים לעדים 10 שנים אחרי ולא עכשיו.. לגבי ההתיישנות, החוק מטפל בדיוק בבעיה של עדים שנותנים עדות לאחר שנים. אם החוק קובע שאין התיישנות, אזי אין בעיה לדידי. גם אם חלה התיישנות, זה לא אמור למנוע מהפרקליטות לבדוק את השחיתות המוסדית, וזה, כנראה, אפשר יהיה לעשות רק לאחר שהעובדות בעניין פרשת פלטי יתבררו. ועל כל זה אוסיף שייתכן שהתגבשה עבירה חדשה לא מזמן, כאשר גורמים מסוימים ככה"נ יישרו את נהגת המונית והזהירו אותה לבל תמשיך לפטפט עצמה לדעת.

אלי 13 ביולי 2015

מה לעשות שרוב העיתונאים איבדו את האינטגריטי שלהם?
אולי אנחנו מספיק אינטליגנטיים כדי להבין את האינטרסים אבל רוב הציבור לא מוסגל להבין, והוא סומך על העיתונאים שיעשו את העבודה בשבילו.
אני מצפה מתחקיר שיראה לי גם את הצד השני, שיגיד לי שלא יכול להיות ששני העדים דוברים אמת, שכל עו"ד לא היה נותן לה לדבר עם המשטרה ללא קשר לעובדה אם היא אשמה או לא, שרוב האנשים לא מסוגלים לזכור מה הם ראו לפני 10 שנים באמצע הלילה… ועוד ועוד.
כל אחד היה עונה "איזה תאונה?" במידה שמישהו שהוא לא מכיר מתקשר אליו אחרי 10 שנים ואומר "יש לי שאלה לגבי התאונה". ואחרי זה להציג להורים "היא אמרה: איזה תאונה!!!". מה ציפיתם שהיא תגיד? אהה, אני זוכרת, התאונה שעברתי באור אדום ודרסתי למוות נהג אופנוע תמים. אז מה אתה רוצה לשאול?

כשאני מבקש המלצה מחבר אז ברור שאני לוקח את ההמלצה בעירבון מוגבל, אבל אם הוא יקלע בול בטעם שלי מספר פעמים אז אני אמשיך לשאול בעצתו.
אבל אני לעולם לא אשאל במסעדה את המלצרית מה היא ממליצה.

לגבי שני פלטי, אין פה שום צביעות. היא לא אומרת טייחתי לפני 10 שנים אבל אתם לא יכולים לחקור כי עברו 10 שנים.

אהד 13 ביולי 2015

גיל, נראה לי שתגובה אחת מספיקה.. אשמח אם תוכל למחוק את היתר..
תודה

איציק 13 ביולי 2015

אהד,
אני קורא לאט ולא מצאתי הבדלים מהותיים בין גרסאות 2-5, אז בתשובה הבאה נא סמן את ההבדלים בין הגרסאות. לעיניין עצמו, אני מבין שטעויות קורות, רק כשאני פונה לחבר אני מאמין שהוא חבר ורוצה בטובתי ולכן הטעות לא תהיה בזדון או בגלל אינטרסים כלשהם. לגבי ביבי, לא היה טוב; כחלון, כנראה שלא; בניון מזמן לא היה טוב, אז סביר שגם נגד הפועל לא היה משהו. לא צריך עיתונאים או תחקירנים בשביל זה.
אתה סומך מידי על האינטליגנציה שליף אני הרבה פחות. באופן כללי, פעם היה לי זמן להתעמק בניתוחים של עיתונאים. היום הרבה פחות. אני מקווה עם הזמן שמה שמספיק חשוב ומספיק נכון בסופו של דבר יצוף (לצערי זה לפעמים קורה באיחור של 30 שנה או יותר).
מה שכתבת לגבי שני נכון, כאשר מוסיפים את ההסתייגות "אם" ומצד שני, זה שיש להוריה כסף ומשתמשים בו כדי לקחת עורך דין מוערך לא עושה אותה אשמה במיידי. צריך להזהר לשני הכיוונים. נושא ההתיישנות לא מעניין אותי כלל. מה שמעניין אלו העובדות והתהליכים. לצערי אני לא מעמין לעיתונאית והתחקירנית שלה; לעדים שסיפרו מה שהתאים להם; לחוקרי המשטרה ולפרקליטות. אני עדיין מאמין לשופטים, רק תוהה איך יעשו משפט צדק כאשר ממלאים אותם בבול-שיט מכל הכיוונים.

no propaganda 13 ביולי 2015

תן לזה עוד כמה שנים, גם לשופטים תפסיק להאמין.

אהד 13 ביולי 2015

כמו שאמרתי, זה לא משנה למה אני לא סומך קטגורית על התחקירן.. אינטרסים זה עניין אחד.. טעויות, השקפת עולם ואופן החוויה זה עניין אחר, וזה כבר יפה גם לעניינם של חברים ומכרים.
מסכים איתך לגבי ביבי, כחלון ובניון. רק שאני מסתמך על התקשורת בעניין. אני מבין שאתה התקנת מכשירי ציתות אצלם בבית..
לא אמרתי שעצם זה שהיא עשירה הופך אותה לאשמה.. כל שאמרתי שמהעובדות העולות מהתחקיר, יש סיכוי סביר שהיא אשמה.
אני גם לא מאמין לשופטים.. אבל אין לי ברירה אלא להאמין להם (לא בצורה עיוורת). כנל עיתונאים וכו'. להיות אדם ספקן (באמת) זה עבודה קשה, וגרוע מזה, עבודה שלא מאפשרת לך למתוח ביקורת על יותר מדי דברים.. וזה כבר סיוט לדעתי.

אלי 13 ביולי 2015

אתה לא אמרת שזה שהיא עשירה הופך אותה לאשמה, אבל זה שמציגים תמונה שלה על סף בריכה פרטית נועד ליצור רושם כזה אצל הצופה הממוצע.
מהתחקיר כמעט שלא עולות עובדות אלא מניפולציות רגשיות על הצופים (התמונה בבריכה, הוידאו כשהיה ילד, האח שנולד רגע לפני יום השנה לתאונה (אפילו שזה היה 3-4 חדשים לפני), ועוד), וגם העובדות נתמכות בעדויות שכל עו"ד היה מרסק בקלות.
אז בודאי שאין פה שום סיכוי סביר שהיא אשמה, אלא סיכוי יותר מסביר שיש עדים שמשקרים.

אהד 13 ביולי 2015

מאוד לא מסכים. כן, הכתבה לא נצמדה רק לעדויות ומוצגים יבשים. אין מה לעשות, בסופו של יום הכתבה צריכה קצת "צבע". הכתבה כן הראתה לכל הפחות כשלים מהותיים.. לא לחקור אותה פעם נוספת, לא לעמת את העדה עם טעותה באשר למיקום, העובדה שהבחורה טענה שהיא נסעה 40-50 קמ"ש כשהבוחן קבע שמהירות נסיעתה הייתה 87 קמ"ש ועוד ועוד. אבל שים לב מה אתה אומר – שהעדים שיקרו.. גם אם נקבל את הגרסא שלך להשתלשלות האירועים, יש פה ניסיון לתפור תיק, לתת עדות שקרית במשטרה ולשחד עדים. גם זה מצריך חקירה משטרתית. הלוואי שנקבל חקירה כזו כדי שנדע מי מאיתנו צודק.
ועוד נקודה לגבי הבריכה שצולמה ברקע ושמאוד מפריעה לך.. להיות עשיר זה לוקסוס. זה מגיע עם הרבה זכויות, כמו, למשל היכולת לשכור את עו"ד מזרחי ולא טירון. לעתים, העובדה שיש לך הרבה כסף, קצת פוגעת באדם. לא נורא לדעתי. אדם עשיר רוצה להישפט כאחד האדם? שיתנהל באותה צורה. זה מזכיר לי את הבכי של הסלבס על ההפרעה מצד המעריצים, ואז סוגרים קמפיין פרסום בשביל מיליונים..

אלי 13 ביולי 2015

התכוונתי שהעדים בכתבה שיקרו, ולא העדים במשטרה, ובשביל זה לא צריך לפתוח שום חקירה.

אם אני לא טועה אז הבוחן אמר "לפחות 82 קמ"ש" וזה הבוחן בכתבה ולא בחקירה שמבחינתי הוא עוד אחד שבא לאשר את התזה של התחקיר ולא של האמת.
הם הרי טוענים שיש להם את תיק החקירה. אם זה נכון אז היה מראים לפחות צילום עם העדות של החוקר והמספר 87 היה מוגדל, כמו בכל תחקיר שמצדיק את עצמו.
הם לא עשו את זה כי כנראה זה לא היה.

עידוקוליס ליפשיץ 13 ביולי 2015

לא רק שעשו את זה, איילה חסון אמרה שם שהם כל הזמן החליפו בין 82 ל87 כי הכתב לא ברור.
בתצלום של הדו"ח רואים שהכתב לא ברור ובאמת אפשר להתבלבל בין 2 ל7.
הייתי מכניס לך פה צילומי מסך אבל:
א. אין לי כלום להוכיח.
ב. זה לגמרי פרט טפל ושולי בכל הסיפור הזה.
ג. מערכת התגובות פה מקשה על הוספת לינקים וקבצים.

איציק 13 ביולי 2015

על ביבי שמעתי מהכתבות על שרה; על כחלון קראתי אצל אחד, גיל שלי; את בניון ראיתי אז זה מידע אישי. מכשירי ציטוט אני מתקין רק לעצמי כדי שאדע מה עשיתי, כי אישתי אומרת שתמיד אני אשם ;)

יוני (המקורי, מפעם) 13 ביולי 2015

אחד הטובים שלך, גיל. הבחורה היא בכלל לא הסיפור. היא בעצמה גם מסכנה, למרות שלא נהוג לומר זאת. אני מאמין שהתאונה ההיא עדיין רודפת אותה. וההורים שעושים הכל כדי להגן על הבת, אתם אני פחות מזדהה. אם יהיה קצת מזל, אנחנו בתחילת תקופה ארוכה של חשיפות, במערכות המשפט, הרפואה, המשטרה, ועוד.

סער 13 ביולי 2015

מה עם לעצור בצד ולראות מה קרה לנפגע? להתקשר לאמבולנס? לעמוד כמו גבר/אשה ולתת עדות. מסכנה היא לא.

אלי 13 ביולי 2015

הנה שוב ממציאים עובדות אחרי שרואים תחקיר.
אז לפי התחקיר עצמו היא נפצעה ופונתה לבית החולים.
אז מאיפה המסקנות שלך לפגע וברח?
מה זה לעמוד כמו גבר/אישה ולתת עדות? מעטים האנשים שבכלל מסוגלים לעמוד אחרי תאונה כזאת, כל שכן לתת עדות.
לתת לשוטר לחקור אותך אחרי תאונה כזאת זה לצאת אשם מייד, ללא קשר לעובדות.
החוקר מייד יוציא ממך הודעה שאתה אשם כי זאת הדרך הקלה שלו.

אהד 13 ביולי 2015

מאיפה אנשים יודעים איך היא מרגישה? וכמה רע היא הרגישה כאשר דקות ספורות לאחר שדרסה למוות ילד, היא שיקרה לחוקר המשטרה על כך שנסעה במהירות המותרת (לפי בדיקת המשטרה, היא נסעה במהירות של 87 קמ"ש)? ובכלל, ממתי זה מספיק? ולמה למשפחה "מגיע" שיסגרו את התיק כאשר לא ברור האם גל בק ז"ל הוא זה שאשם בתאונה או לאו? והאם בחור צעיר שנוהג במהירות מופרזת, עובר באור אדום ודורס ילדה קטנה למוות, האם גם לו צריך לוותר כי הוא מרגיש ממש רע?
ולמה הילדה הבלונדינית החמודה והעשירה תמשיך בחייה בעוד שהחייל הרוסי שהרג בטעות משפחה ובעקבות התאונה הפך לקטוע רגליים יישב בכלא? כי הוא לא מספיק מיוחס? או אולי כי דרס את המשפחה הלא נכונה? החיים לא הוגנים זה ידוע. אני פשוט לא מבין למה במקום לאמץ את המנטרה הזו באדישות, אנחנו לא מנסים לתקן עוולה, גם היא אחת מיני רבות.

יוני (המקורי, מפעם) 13 ביולי 2015

מי אמר שזה מספיק? צדק צריך להיעשות. אני מאמין שבן אדם נורמלי נשרט לגמרי אחרי אירוע כזה, גם אם ברח מהזירה.

אהד 13 ביולי 2015

אולי ואולי לא.. מה שכן, קשה לי להבין איך בחורה ש(לכאורה) השתוללה בכביש ודרסה למוות ילד בן 16 היא לא "הסיפור".. נשרטה או לא נשרטה

יוני (המקורי, מפעם) 13 ביולי 2015

בעיניי הסיפור הוא המערכת, שמאפשרת לדברים כאלה לקרות. כשאין אמון במערכת, דברים רעים יכולים לקרות, חברתית.

אהד 13 ביולי 2015

יוני, אלו אמירות שלא אומרות יותר מדי. אדם שרצח כי גדל בחברה ענייה, האם הוא הסיפור או הפישול של המערכת שלא טיפלה בו כשהיה קטן? למה אי אפשר להצייחס לשני הדברים?
יש פה מישהי שגרמה למותו של אחר. עזוב נסיבות ורקע, זה המניע בעלילה. זה האישיו. ילד מת. כל השאר זה חשוב, אבל פחות )ובוודאי לא יותר)

יוני 13 ביולי 2015

אהד, אנחנו מתווכחים מה מרכז הסיפור פה? זה באמת לא נושא מדליק לויכוח. לדעתי, אם הסיפור היה נער שנהרג בתאונה, ובחורה שעומדת למשפט, זה לא מעניין. בחורה שניצלת ממאסר ארוך בגלל מערכת רקובה, יותר מעניין.

אהד 14 ביולי 2015

הסיפור הכוונה במה צריך להתמקד, לא מה מעניין טלנובלה סטייל

אריק האדום 13 ביולי 2015

ואני חשבתי שהפוסטים שלי אצלך מדכאים… מה יהיה גיל? מתי עושים מהפכה כלכלית בעולם? מתי יוצאים עם הלפיד והקילשון לרחובות?

D! פה ועכשיו 13 ביולי 2015

קישון מת ולפיד רוצה להיות שר, איך ייצא לרחובות?

גיל שלי 13 ביולי 2015

אריק, אתה מכולם אמור כבר לדעת, אני לא מאמין במהפכות, רק בתהליכים, ולדעתי הם מתרחשים ממש מול עיננו, אני דווקא אופטימי.

אריק האדום 13 ביולי 2015

תהליכים נותנים יותר מידי זמן להון ולשלטון לחסום/לעקר/לרתום אותם. מהפכה זה אקט אלים, אגרסיבי שלדעתי רק הוא יגרום לשינוי. יש יותר מידי כוח לאנשים שהמצב הזה מתאים להם

גיל שלי 13 ביולי 2015

מהפכות לא באמת משנות כלום, תבדוק למשל את המפיכה הצרפתית, היא רק התחילה את התהליך, בעצמה היא לא שינתה דבר.

אריק האדום 13 ביולי 2015

המהפכה הצרפתית לא הייתה מתרחשת היום, היו ם משדרים להם "אח נולד לבשל"

צרפתי 13 ביולי 2015

מהפכות מעולם לא שרתו את אלה שאחזו בלפידים והקילשונות, את בניהם ונכדיהם? אולי (או, כפי שאומר גיל, תהליך).

אדם בן דוד 13 ביולי 2015

או במילים אחרות- ראבק גיל מה תהליכים עכשיו?
תן לצאת לרחוב עם איזה קילשון ולשפד מישהו
עשרים שנות כיבוש יותר לא נמתין….

אודי 13 ביולי 2015

גיל, הפתיע אותך השינוי 180 מעלות שציפראס עשה? מהפוסטים הקודמים שלך על הנושא עשה רושם שאתה מעריך שהוא דוחף מאוד לכיוון יציאה מהגוש והדפסת דרכמות, ומזה שהגרמנים נורא לחוצים מהרוחות שמנשבות שם.

גיל שלי 13 ביולי 2015

כתבתי בפוסט, אני מאוד מופתע

אודי 13 ביולי 2015

אה נכון. פספסתי את ה"לא מצליח לקרוא אותו" שרשמת.

איציק 13 ביולי 2015

לדעתי ציפרס ממחזר את המערכון של הגשש של "נשבות רעב עד שלא יענו כל דרישותיכם" ולגבי השאלה מה דרישותיכם ענו "ביס." הוא אותו דבר, מאיים לפוצץ הכל עד שלא יענו דרישותיו, ודרישותיו זה להתכפל, לקבל ביס ולהיות מבסוט שקיבל ביס. בינינו, יש סיכוי שזה גם הפתרון הנכון, רק למה היה צריך את כל הווג'ארס בשביל זה.
לגבי הסינים. אם מישהו יכול להתגבר על חוקי הטבע הם הסינים. אולי הם רבים מידי אפילו עבור חוקי הטבע.
לגבי פרשת הדריסה, כפי שכתבו, הבעייה לאו דווקא בתוצאה, כנראה הבעיה בתהליך. יתכן והתוצאה נכונה אך ההליך קלוקל. אולי אפילו ההליך תקין אך במצב שנוצר, אף אחד לא מאמין במערכת, וצריך לעשות משהו דחוף ויסודי כדי להחזיר את האמון, אבל אני מבטיח לכם שאף אחד לא יעשה את זה. והערה אחרונה, זה ששימעון מזרחי מטפל בתיק לא אומר שיש משהו מושחט ולא חוקי. יש פה רמיזות עבות לגבי זה וזה לא מכובד.

אהד 13 ביולי 2015

אם שמעון מזרחי סרבל (כנראה לכל הפחות) את ההליך המשטרתי-חקירתי כדי למנוע את גילוי האמת/להוציא את מרשתו מהכלא, תוך שהוא משתמש בטכניקות כאלו ואחרות ("מרשתי אינה זמינה בעשרת הימים הקרובים.."), זה אך טבעי שרבב ידבק בו. כלומר, יכול להיות שהוא לחלוטין לא עשה דבר פלילי, אבל כיוון שנהג כפי שנהג, אי אפשר באמת לדעת.. את התלונות על כך הוא יכול לשלוח לעצמו.

איציק 13 ביולי 2015

ממש לא מסכים. הוא נמצא במערכת המשפטית וכך צריך לנהוג. אם כדי לשפר את מצב האדם אותו הוא מייצג הוא צריך להקפיא אותו לאפס קלוין ולהעלים אותו, וזה חוקי, אני מצפה שיעשה זאת כמה מסריח שזה לא יהיה, אחרת הוא לא עושה את עבודתו נאמנה. מי שלא מוכן לכך, שלא ילך להיות סנגור, או למערכת המשפטית בכללה (כעובדה, אני לא שם). אסור לו לערב דברים ערכיים כי אם דברים חוקיים בלבד. צריך לבדוק האם עשה משהו לא חוקי, ואם כן אז לצלוב אותו, אם לא, אז הכל בסדר. בחייו הלא משפטיים המשחק הוא אחר, ושם יש עיניינים ערכיים, מוסריים, ועוד. כמה שזה מגעיל, כך זה פועל, וכך זה צריך לפעול.

אהד 13 ביולי 2015

מסכים. רק המסקנה שלי שונה לגמרי. אנחנו מצפים ממזרחי ש"יסדר" את האמת כך שתסייע ללקוח שלו. התנאי שלנו הוא שאסור לו לעבור על החוק. ז"א שאם הוא עושה משהו לא מוסרי אבל חוקי זה בסדר (למשל, למסמס את החקירה, למשל, להגיש תביעה נזיקית נגד ההורים של הילד). אם כן, למה האבחנה הזו לא יפה גם לנו? אני טענתי שמזרחי עבר עבירה פלילית? כל שטענתי הוא שהוא פעל בצורה לא מוסרית (וגם זה לא ברור, אלא יותר לצורך הטענה). שרבב דבק בו.

איציק 13 ביולי 2015

זה העיניין, עורכי דין הם לא אחראים על המוסר ולא מוסריים. אם עברו על החוק, צריכים להענש. עם היו לא מוסריים כדי לעשות את העבודה עבור הלקוח, מגיע להם שאפו במישור המשפטי, על זה משלמים להם. זכותינו לומר שזה מסריח, אבל לזכור שעל זה משלמים לו. כאשר הוא הבוס של מכבי תל-אביב, שם הוא לא בתחום המשפטי וצריך לשפוט אותו בכלים אחרים, כאשר כלים מוסריים הם בהלט חלק מהכלים שחובה לשפוט על פיהם. נראה לי שאלו שלא אוהבים אותו במכבי פשוט שמבלבלים בין שני הקובעים שלו.

גיסנו 13 ביולי 2015

הגדרה מעולה

צור שפי 13 ביולי 2015

גיל – מה לדעתך יקרה עם יוון בשנים הקרובות? אגב, האם ראית את הנאום של ראש ממשלת בלגיה מול ציפראס בפרלמנט האירופי בשבוע שעבר ואם כן – מה דעתך?

צור שפי 13 ביולי 2015

אופס – ר"מ בלגיה לשעבר

גיל שלי 13 ביולי 2015

לא ראיתי את ראש ממשלת בלגיה בדימוס צורח על ציפראס, משפיל אותו, ועושה ממנו אבק, רק קראתי על זה. בכל מקרה, לגבי יוון, אין שום סיבה לחשוב שיקרה שם פתאום משהו טוב. מאז תכנית הצנע הקודמת כלכלת יוון דעכה כמו כלכלת ארצות הברית בין 1929-1932, רק שבניגוד לארצות הברית, בניגוד לניו דיל, היוונים מקבלים עוד מאותו דיל, כלומר אין סיבה להניח שמשהו ישתנה אלא אם אתה מאמין באסכולה האוסטרית של הכלכלה. אישית אני כן מאמין שלניו דיל היה חלק בהתאוששות של ארצות הברית מהמשבר, לא רק למלחמת העולם השנייה.

צור שפי 13 ביולי 2015

אני חושב כמוך ולכן שאלת ההמשך הפשוטה היא, שוב, מה יהיה? ההיגיון אומר שאם המצב ימשיך להחמיר בסופו של דבר עזיבת יוון את גוש האירו תתממש רק שכמה שזה יקרה יותר מאוחר זה יהיה בתנאים יותר גרועים מבחינת היוונים. מעצבן איך ציפראס, עם המנדט הנרחב שיש לו, קרס כמו מגדל קלפים. שר האוצר המתפוטר שלו נראה לי הרבה יותר רציני.

עידוקוליס ליפשיץ 13 ביולי 2015

מאוד מעניין אותי איך רואים את הנושא אוהדי מכבי תל אביב. איזו תמונה של שמעון מזרחי הם רואים.
כאילו, כשהוא משתמש בכל האמצעים כדי להביא ליתרון למכבי ת"א זה כשר. תמיד מוצאים איך להצדיק אותו.
אבל כשהוא משתמש בכל (כל!) האמצעים כדי להביא ליתרון ללקוחות שלו, גם אם חשודים בהריגה, זה גם תקין?

אביאל 13 ביולי 2015

גיל שלי – מפתיע מאוד מאוד מאוד, לא ברור לי מה קורה עם ציפראס ועם מפלגתו, יוון המשיכה להעניק את הריבונות שלה בעיקר לגרמניה, אם השמאל הקיצוני לא הצליח לשנות את זה (טוב, בעצם היסטורית הוא אף פעם לא באמת הצליח) אולי בפעם הבאה נראה את הימין הקיצוני ואיתם זה יהיה גרוע הרבה יותר.

תומר (הוותיק) 13 ביולי 2015

גיל, למה אתה מופתע?אני זוכר שהתכתבנו על זה שבוע שעבר בתגובות לפוסט שלך על פרגמטיזם.
קרה בדיוק מה שדיברנו עליו מבחינה פרגמטית.
ציפרס עשה שרירים ועכשיו ישקר/יספר לעמו שהוא קיבל משהו טוב יותר.
הגרמנים עשו שרירים ואותתו לספרד/פורטוגל/אירלנד גיר באלק ובא לציון/יוון גואל.
אני כן מסכים אתך לגביי סוגיית ההתעסקות בסימפטום (המדדים בבורסה) לעומת המחלה (פאקינג בעייה אמיתית בכלכלה).
אז כאן יש לי שאלה אלייך, מה הם הסימנים לדעתך שמעידים על כלכלה בריאה?
ובהמשך, מה הסימנים שאתה רואה לכך שכלכלת אירופה בבעיה?

גיל 13 ביולי 2015

נו, בסוף התברר שצדקתי. אירופה השתלטה על יוון כמו שנושים לוקחים בעלות על הבית שמפגר בתשלומי משכנתא.

אנונימוס 14 ביולי 2015

דווקא בפייסבוק שלי הזעם מתמקד באמת במשטרה ובפרקליטות. הלהיט החם הוא הראיון מהיום של דסי פורר מהפרקליטות שמתבטאת בצורה מחליאה בנושא הפרשה
http://www.themarker.com/news/1.2682575

ובנושא יוון, קראתי היום ראיון מאלף עם ורופאקיס
http://www.newstatesman.com/world-affairs/2015/07/yanis-varoufakis-full-transcript-our-battle-save-greece
שחושף איך אירופה אכן מתנהלת היום כדיקטטורה כלכלית המובלת ע"י שר האוצר הגרמני.
מסקנות נוספות שלי מהראיון
1. כפי שציינת – ציפראס הוא חתיכת אפס
2. מתברר שהיורו-סקפטים מבריטניה שבגדול כל העולם צחק על שנאת הזרים שלהם היו חכמים יותר מכולנו, וידעו לא להכניס את צווארם אל מתחת למגף הגרמני

שלו 14 ביולי 2015

אולי קשור ואולי לא.
פואד יכנס כנראה ל 14 חודשים בפועל, מתוכם 10 על מאורעות הדרבי.

במתמטיקה שלי, הפוסטים, כתבות, פרשיות אחרונות מיישרות את המציאות הישנה.
מה שפעם היה מותר ולגיטימי (למשל לסדר את הארועים בירי המח"ט על ערבי), היום בעידן המודרני קצת יותר מסובך.
דו"ח גולדסטון למשל עשה בעצם שיעור מקוצר לצה"ל איך להרוג ערבים על פי החוק הבין לאומי.
שיירת הנחקרים על "צוק איתן" היא בדיוק ההתמודדות עם החיבור בין העולם הישן לחדש.
פעם יכול היית לנקות את הדרך לירושלים ממקומיים, היום זה פשע שניתן להעמיד אותך לדין עליו.

זה היה ידוע שאם הסתבכת בבעיות תעבורה, עו"ד ש. מזרחי יוציא אותך מזה.
אני מניח שגם מקרה רונאל פישר הוא מסוג הדברים הללו,
רק שנעשה מהמקפצה.
אין בנאמר להצדיק חס וחלילה, אני שמח על החשיפות הגילויים וההרשעות.
אבל בן אדם לא הופך מושחת ביום אחד, זה תהליך.

כמו החוב היווני או הכלכלה הסינית, הבעיות לא קרו ביום אחד, הן בד"כ תהליך ארוך והתדרדרותי.

אחזור לפואד, כי זה מה שעניין אותי היום,
אני רואה את הדברים כך:
מאורעות הדרבי, החזירו את מכבי לפוקוס.
גמרו להפועל את העונה.
בנוסף את העונה הבאה פואד יראה בשיקמית,
ואת השלוש העוקבות בתחנת משטרה.
לא בתוך שהפריצה למגרש תחשב כמעשה החכם של השנה.
אם הפועל גם תתבע אותו אזרחית על נזק שנגרם לה (ולדעתי גם תזכה) ייסגר מעגל.

נכון שאני לא רואה טלוויזיה או קורא עיתון, והסיבה המרכזית ש 95% ממה שכתוב / משודר
מוזמן וממומן ע"י בעל אינטרס.
אבל התעוררות הציבור לגבי נושאים שאינם כיבוש-ארץ ישראל השלמה מעודדת.
מתווה הגז כדוגמא אינו ויכוח על רקע ביטחוני ימין שמאל,
הוא מחזיר את הימין שמאל לתפקידם ההיסטורי, שהוא כלכלי.
במקרה של מתווה הגז יכול להיות שאפילו זה לא נכון.
והוויכוח הוא האם יש משהו שמקבל שוחד על כך שהוא מוכר את המדינה בסופר זול,
מנסה לייצר עימות מול איראל על רקע אחר לגמרי כדי לחזק את חשיבות הגז,
אולי אפשר לקרוא לזה ניפוח מניות הגז,
ולסובב את המציאות כך שזה יראה לא קשור. או שבאמת עתידה של מדינת ישראל עומדת לנגד עיניו.

מצחיק כי עוד מספר שנים לא רב נדע מה היה שם באמת וזה נכון לכל פרשה.
ורוב השמחה כנגד ש. מזרחי וחבורתו, בהפסד האליפויות של מכבי נובע, בין היתר, מכך שיותר מידי זמן,
יותר מידי אנשים, נפגעו ממנו בצורה ישירה או עקיפה.
חוק המספרים הגדולים אומר שבסוף זה יתכנס לעקומת גאוס,
אני חושב שבמקרה שזה לא קורה, צריך לבדוק האם משהו פועל בניגוד לחוקי הטבע. או סתם לחוקים.

אייל הצפון 14 ביולי 2015

א: יש עמים שמתאימים לנהל מדינה ויש כאלו שלא. בדיוק כמו שיש אנשים שיכולים ללדת/להוליד ילדים אבל לא לתפקד כהורים. כמו שיש מועצות מקומיות בארץ שצריכות ראש מועצה ממונה מטעם משרד הפנים ככה יוון צריכה כנראה ממונה מטעם האיחוד האירופי. זה לא כל כך גרוע, בהתחשב בכך שמדינות אחרות באזור מתנהלות בשליטה של כמה משפחות, או של גנרלים לשעבר או של חברות בינלאומיות.לפחות לאיחוד האירופי יש (לפחות ברמה ההצהרתית) איזושהי מחויבות לזכויות אדם.
לגבי תופעת השיימינג ברשתות החברתיות, טבע האדם הוא לשתף דברים, וככול שהם פחות בדוקים ויותר מכוערים כן גובק הרצון של (כמה אנשים) לשתף אותם. אבל כולם בכל מקום חלשים על חכמים. כמו שהרשויות בארה"ב הוציאו מחוץ לחוק והטילו קנסות של מיליוני דולרים על מפעילי אתרים לשיתוף קבצי מוזיקה, למרות שהם רק סיפקו את הפלטפורמה ולא באמת פגעו בכזויות היוצרים של אף אחד, אפשר היה להטיל קנסות (הוצאת דיבה) על הרשתות החברתיות שמספקות את הפלטפורמה שבה אנשים מעבירים שמועות לא בדוקות ודברים שהם (לכאורה הוצאת דיבה), בעיתונות הכתובה לא יסכימו לפרסם במודעה פרטית דברים שהם בגדר הוצאת דיבה. הכי טוב לא לשתף שום דבר אם לא מכירים את העובדות (ולא לעשות לייק לכלום, כי הרשתות אוספות ומוכרות את כל המידע הזה).

S&M 14 ביולי 2015

שאלה על עניין ההסכם עם יוון – האם יש שוני בין דרישת אירופה לפני המשאל, לבין ההסכם לאחר המשאל? יוון הצליחה למנף את תוצאת משאל העם להישג כלשהו במשא ומתן מול אירופה?

על סיפור נוני מוזס, נח מוזס ומי דרס, אפשר לקרוא כאן בפירוט. דב יודקובסקי אמר בפשטות: נוני רצה לנהוג, נח נתן לו, ילדה נהרגה, נח לקח על עצמו את האשמה. אה, ועיריית ר"ג שינתה את שם הרחוב בו נהרגה הילדה על שם נח מוזס.

https://m.facebook.com/maya.avimor/posts/10153119812589476

גיל שלי 14 ביולי 2015

היוונים הצליחו למנף את ההישג לכניעה מוחלטת וטוטאלית, לתכנית הרבה יותר קשה. ולאיבוד שליטה על הכלכלה והפקדתה בידי הטרויקה, דברים שלא היו בהסכם הקודם, אכן סוג של תקדים היסטורי בהצלחה

דוני דארקו 14 ביולי 2015

אייל הצפון . טוב שאמרת עמים ולא לאומים .העם היווני לא ממש חופף את הלאום היווני ,והעם היהודי לא ממש את הלאום היהודי .עמים קיימים קצת יותר זמן מלאומים ,והחלוקה הרבה פעמים קשורה ליחסים בין לאומיים ויחסי הכוחות במערכת הזו .
רב האנשים לא מתאימים לנהל מדינה ,גם הטובים ,הכוח משחית ,זו עובדה .וכוח מוחלט מביא לשחיתות מוחלטת ,ראה משטרים טוטליטריים מכל הסוגים והמינים .
אמנם יש חלוקה לעמים ,לאומים ,גזעים ודתות ,אבל תיקח כל אדם ואשה ,ילד וילדה ותנתח אותם (לא פיזית כמובן ) ,ותגלה שהבסיס זהה .מה שאתה מגלה עם הזמן הוא מובן מאילו ,כל אדם או אשה מגלמים בתוכם את נוף מולדתם ,לטוב או לרע .
כל אחד מאיתנו רדוף על ידי העבר שלו ,ולא תמיד במובן שלילי .משפחה ,הורים ,אחים בית ספר וחברים ,זה הופך אותנו לשונים .כל אחד בדרכו .
ומכאן נובע שאסור להסיק שמי שנדפק יותר הוא במהותו דפוק .וגם לא להסיק שהאשמה היא תמיד בסביבה ,או בעבר בעייתי .
למזל יש גם חשיבות בעובדה שאנחנו כאן מוצלחים פחות או יותר ,מקשקשים על פוליטיקה וספורט בזמן שהרבה אחרים מוצלחים לא פחות (מבחינת פוטנציאל) עסוקים בהישרדות ,או ב למות מאיזו מחלה או עימות מטופש .
האם העובדה שהשלטון בצפון קוריאה מושחת הופך את הצפון קוריאנים לנחותים ,לא ראויים ואולי למושחתים ? ואיך מסתבר שהקוריאנים בדרום מוצלחים יותר ,גנטיקה על בסיס גאוגרפי?
ומה האשמה של היוונים ,בוא ננתח ,פוליטיקאים מושחתים ,ארגוני עובדים חזקים שמחזיקים את השאלטר ואת הפוליטיקאים בביצים .טייקונים ותאגידים שמצידם מחזיקים את אותם הביצים ובעצמה לא פחותה .עיתונות שנשלטת על ידי בעלי עניין מתוך אלו שצוינו קודם וכך ממשיכה לייצג איזה מצג שווא של הכל בסדר .קבוצות אינטרס מתוך הסקטור הצבאי והציבורי שחיות מצוין על חשבון כספי ציבור ומושכות פנסיה מטורפת מגיל מגוחך.
למישהו עולה עוד איזה מדינה אחת לפחות שעונה על הקריטריונים הנ"ל ? מי שיאמר ישראל ,התשובה נכונה בהחלט .
אבל כל אחד אחר שחי במדינה שהיא לא ישראל ,דמוקרטית או לא ,ההסתברות היא מאה אחוז שהבעיות שתוארו מעלה קיימות ברמה כזו או אחרת גם שם .זה לא רק הונגריה ,או סלובקיה ,איטליה או ספרד .
את החלק השני לגבי החוב היווני ,חובות בכלל ולמה ההנחות שאנחנו מניחים הן מוטעות כי הן מתבססות על מידע חלקי אני אוסיף בהמשך .

אסף THE KOP 14 ביולי 2015

לקרוא רחוב על שם נוח מוזס זאת גם שערורייה גדולה בעיני.

דויד 21 באוגוסט 2015

אני אציין שבפריים ברוקר יוכלו לעזור ולהגדיל עבורכם הכנסה בשוק ההון

Comments closed