יומן האליפות של הג'איינטס – מה קרה שם?

הרבה פחות גרוע מהצפוי, אבל הרבה יותר נורא

הג'איינטס עלו למשחק בלי שני שחקני ההגנה בעלי החשיבות הגדולה ביותר מבחינת הפוטנציאל שלהם, ג'יי פי פי וביסון. ג'יי פי פי עדיין עם השבר ביד, ספק אם נראה אותו העונה, בטוח לא נראה אותו משחק בששת המשחקים הראשונים, בלעדיו אין לנו ולו שחקן אחד שהטריד ולו בקצת את טירון סמית'. ביסון הוא גרסת הג'איינטס של הפצוע האנגלי, אך כשהוא בריא, הוא ליינבקר אמצעי מצוין.

כדי להסביר עד כמה ההגנה שלנו מורכבת מנו ניימס, פשוט אפשר להסתכל על הכסף המושקע שם. כל משחק שג'יי פי פי לא משחק, מוסיף עוד בערך 800 אלף דולר לקאפ של הג'איינטס, כרגע הם 8 מליון דולר מתחת לתקרה, וכל השחקנים היקרים נמצאים בהתקפה.

*

עדיין, למרות שהקאובויס שלטו במשחק לחלוטין, הג'איינטס הצליחו באמצעות עמידות יפות שמנעו ט"ד וגרמו לבוקרים להסתפק בבעיטות, ובזכות חטיפות (3), לייצר יתרון משמעותי בחצי הראשון.

ראינו שיש לנו סקונדרי מצוין עם DRC בצד אחד ואמוקמרה בצד השני, וגם מקברייד שיחק מצוין בניקל. ראינו גם גמישות מחשבתית של ספגנולו, גמישות שלא היתה קיימת בעידן לואיס לפניו. בקיצור, מאחר וציפיתי שניתן בערך שבעים נקודות למשחק בהתחלה, יצאתי מרוצה ממשחק ההגנה שלנו.

*

ההתקפה לא נראתה טוב. איליי פספס כמה זריקות קלות. הרסיברים ובעיקר פרסטון פארקר שמשחק במקום קרוז עד שזה יחלים מהפציעה בתאומים, השמיט כדורים שהיו נותנים לנו דאון ראשון, ואודל בקהאם לא מצליח להשתחרר מתשומת הלב שהוא מקבל. למרות זאת, הג'איינטס הגיעו למצב שאמור להבטיח נצחון, בין השאר בזכות מסירה מצוינת לאודל שהבטיחה סט חדש שלא דאונס שתי דקות לסיום, ביתרון שלוש, על קו שני היארד.

*

כאן קרה משהו שפשוט בלתי ניתן להסבר. מסתבר שניתנו הוראות ממתאם ההתקפה לרשארד ג'נינגס שלא להבקיע ט"ד בשני הנסיונות הראשונים, מה שבכלל מעורר תמהון מטורף על הקריאה למהלך מסירה בדאון השלישי. אני באמת מנסה להבין מה גרם להוראות אלה, האם יש מהלך חדש לט"ד ששווה 11 נקודות שהג'איינטס פחדו ממנו?

*

בתחילת כהונתו של קופלין, התרגלנו לקבל קבוצות של הג'איינטס שפותחות חזק מאוד, רק כדי להתפרק בדצמבר. זו העונה החמישית ברציפות שהג'איינטס פותחים את העונה בהפסד. קופלין מנוסה מספיק כדי לא להתפרק תחת האורות החמים בניו יורק, והוא בהחלט יעלה על המוקד בקשר לכל ההוראות מהצד בשבוע הקרוב. עדין, אני מתחיל לתהות האם הוא חד מספיק כדי להמשיך ולאמן את הקבוצה לאור הבלבול העצום שהיה כאן.

מבחינת הקבוצה, יצאתי מעודד, ההגנה כן תשתפר, מאחר ומדובר במתאם חדש, ולוקח זמן לתפוס את הקונספט של משחק ההגנה. ההתקפה תראה טוב בעיקר משום שקו ההתקפה נראה טוב באופן יחסי, ובאופן טיפוסי, איליי משתפר אחרי משחקים ראשונים חלשים, ביחוד כאשר ויקטור קרוז יחלים, בתוספת המבורכת של ורין, ההתקפה שלנו תהיה טובה מספיק.

עדין, אני פשוט לא מצליח להבין מה קרה שם במשחק.

עדין לא מצליח, אבל למען האמת כשרומו קיבל את הכדור לדרייב האחרון, התחושה הפנימית שלי היתה שנפסיד, ולצערי זאת היתה התחושה של כל מי שראה את המשחק.

*

עונה מעניינת תהיה לנו, אולי מעניינת מדי.

 

תשובה לשאלת קורא בעניין השלט של אוהדי מכבי תל אביב
באמריקה זה לא היה עובר

12 Comments

אריאל גרייזס 14 בספטמבר 2015

הופה. לשמוע אותך מערער ומהרהר בחיוניותו של קופלין – כנראה שבאמת מצבו קשה.
ועל מה שקרה אתמול ביל סימונס תמיד אומר שקבוצה צריכה להחזיק בן אדם שתפקידו להיות אחראי על הקומון סנס. הייתם צריכים אחד אתמול כזה

ניינר / ווריור 14 בספטמבר 2015

אכן צ'וק ג'וב לתפארת. מצד שני גם קולינסוורת אמר שעם ביסון זה לא היה קורה. לא רואה איך הקבוצה שלך עושה פלייאוף השנה.

גיל שלי 14 בספטמבר 2015

אני תמיד אשאר אופטימי, לא בהכרח בצדק

יוחאי 15 בספטמבר 2015

איליי הודה שהוא היה זה שנתן את ההוראות לג'נינג'ס לא להבקיע

austaldo 15 בספטמבר 2015

הסיבה העיקרית שדאלאס לא גמרה את המישחק במחצית הראשונה היא "כי דאלאס פריירית שחבל על הזמן". שלא לדבר על לתת 10 נקודות בדקה האחרונה של המחצית באיבודי כדור אידיוטיים.
חוץ מ DRC (ואגב, הדגל שהוא קיבל על PI היה חתיכת בולשיט קול) אין לג'יאנטס אף דיפרנס מייקר בהגנה, וכדי להבין עד כמה המצב גרוע רק צריך לראות מי פותח בתור סייפטי – לא האמנתי כשראיתי את ברנדון מריוות'ר, השחקן הכי טיפש בליגה, זה שאיכשהו תמיד נמצא במקום הלא נכון ואת התאקלים הכי טובים שלו הוא עושה אחרי שהמהלך ניגמר.

לגבי המהלך האחרון – איליי הפסיד את המישחק נקודה. כאילו, אחרי שנילקחה ההחלטה המטומטמת לזרוק בדאון שלישי וזה לא הלך – לפחות תעשה סלייד, קח את הסאק ותוריד זמן מהשעון, מה אתה זורק החוצה??? וכל חמור שראה חצי משחק פוטבול בחיים יודע שבמצב כזה אתה מעלה ג'מבו פורמיישן ורץ בכוח דרך האמצע ככה שבמיקרה הגרוע ביותר אם יהיה פמבל הכדור ישאר בתוך הערימה ועדיין נשארת לדאלאס פחות מדקה בלי פסקי זמן בשביל פילד גול משווה

Maldini 15 בספטמבר 2015

איליי יצא אידיוט אבל אני עוד יכול איכשהו להבין את האינסטינקט הזה שיש ל-QB לא לקחת סאק ולזרוק החוצה במצב הזה. תקראו לזה שנייה של קצר במוח בסיטואציה כזאת כשמקררים במשקל 300 קילו רודפים אחריך עם כמה שזה לא צריך לקרות וכו'

הבעיה היותר גדולה היא הקריאה עצמה של המאמנים שבכלל שמו אותו במצב הזה. הם אלו שעומדים בצד וצריכים לנתח את הסיטואציה בצורה שקולה וקרה וללכת על המהלך הנכון.

לא ראיתי שאף אחד דיבר על זה אבל גם אם הג'איינטס היו רצים פעמיים ולא משיגים את ה-TD הם עדיין היו מדביקים את הקאובויז על ה-1 יארד ליין שלהם עם 20 שניות על השעון בלי טיימאאוטס. זאת הייתה כנראה תצוגת האימון המטומטמת ביותר שנראה כל העונה ואנחנו עוד נראה לא מעט משחקים של ג'ון פוקס וג'ק דל ריו…

אלעד כץ 15 בספטמבר 2015

היו נשארים להם כ-50 שניות והיו צריכים רק פילד גול

Maldini 15 בספטמבר 2015

איך? 3rd down עם 1:43 על השעון כשלדאלאס אין טיימאאוטס

אתה רץ, מוריד את השעון ב-40 שניות ולוקח טיימאאוט. רץ שוב ומוריד עוד 40 שניות = 20 שניות על השעון.

אלעד כץ 15 בספטמבר 2015

אחרי הדאון הרביעי השעון עוצר בסוף המהלך.

Maldini 16 בספטמבר 2015

צודק

סימנטוב 15 בספטמבר 2015

סיום מטורף, וואו רומו

אבו צ'יצ'ריטה 15 בספטמבר 2015

הקצר במוח של כל מי שמעורב בפליי קול בסוף פחות מטריד אותי, כי אני לא חושב שזה משהו שמעיד על בעיה כללית יותר או שיחזור על עצמו. מה שמטריד אותי יותר זה שכשהכסף היה על השולחן דאלאס הבקיעו פעמיים בקלות- גם בדרייב האחרון כמובן, אבל גם הט"ד שקדם לו שלקח פחות משלוש דקות קלילות

Comments closed