עוד תחנה בדרך הארוכה של מכבי

זו לא היתה השפלה, ומכבי כן התקדמה, וכמובן גם תמשיך להתקדם.

מכבי הפסידה אתמול בסטמפורד ברידג', אירופה כמרקחה, הפתעה אדירה. או אולי לא כל כך. אתמול כתבתי כאן שאני מצפה מהקבוצה להופיע כמתאגרף שבא לשמור על עצמו, אך לא כזה שיסתפק במגננה בלבד, אלא גם יחפש מכות נגד מכוונות היטב. למען האמת קיבלנו גם מזה, הבעיה היתה שברור שהמתאגרף שלנו עלה מפוחד לזירה. הוא מאוד חשש לחטוף מהמתאגרף הבריון שממול, ומסתבר שהציטוטים משחקני מכבי על החשש מתבוסה, החשש מהעצבים של צ'לסי, אכן שיקפו יפה את התודעה של השחקנים.

*

ספורט בכלל, וכדורגל על אחת כמה וכמה, הוא גילום המצב הנפשי של המשחקים אותו. כנראה שאין מה לעשות, משחק בלונדון אינו דומה למשחק בבאזל מבחינת החשש של השחקנים, הכבוד שהם רוחשים לשחקנים שהם רואים בטלוויזיה, וכנראה צריך לעבור משחק כזה כדי להתקדם וכדי שהשחקנים יערכו למשחק הבא כאילו היה זה עוד משחק מול קבוצה טובה מאיתנו. אגב, אני מעריך בצניעות שלא זה יהיה המצב מול דינמו קייב בבית, וגם לא מול פורטו. כלומר, שוב נבוא כקבוצה הטובה פחות, אך לא כקבוצה מפוחדת.

גורם הפחד של השחקנים הועצם כמובן מהתצוגה שהציג השוער הצעיר, ראיקוביץ'. עדיין, קראתי בטוויטר ובפייסבוק הרבה זעקות שבר ונהי גדול. הגול שספג ראיקוביץ' הזכיר לי מאוד את הגול שספג חואן פאבלו בוסרמיל במשחק מול באר שבע לפני שנתיים. ברור גם שראיקוביץ' התקשה מעט להתאושש מהטעות, והפגין חוסר בטחון בהמשך, עדין אין בכך כדי לקבוע שההחלטה להביאו בטעות יסודה. מכבי כנראה לא היתה מנצחת אתמול גם אילו נוייר היה מופיע בשורותיה, כך שהתשלום על צבירת הנסיון של ראיקוביץ' עדין אינו גבוה במיוחד. בכל מקרה, בהחלט יתכן שאלמלא הפתיחה האיומה עם הפנדל והגול מבעיטת העונשין, השחקנים היו משתחררים מעט אתמול.

*

אתמול לא ראיתי משחק שבו קבוצה אחת לא שייכת למעמד באופן ברור. הטענות שצ'לסי היו יכולים לנצח גם בשמונה שערים אילו רצו, לא ממש מסתדרות עם העובדה שצ'ילסי בעטה חמש פעמים למסגרת, וכבשה ארבעה שערים. זה לא שהכדורים שרקו בתוך הרחבה וליד השער בקצב של אחד לדקה. העובדה ששיחקו שחקנים רעננים, בטוח לא פגעה בצ'לסי, זה קצת מצחיק לקבוע שמדובר בהרכב השני שלהם. מכבי לא ויתרה על האפשרות לנסות להניע כדור, ולא ויתרה על התקפות, אפילו התפרעה מעט בסיום, מה שהוביל לגול הרביעי. בסופו של יום, כאשר קבוצת אמצע טבלה בספרד מגיעה לקמפ נואו למשל, הרבה פעמים אנחנו רואים משחקים דומים.

הנטייה הכל כך ישראלית של הבכי לאחר המשחק, הרחמים העצמיים על כך שאנחנו לא שייכים לשם, התמהון לנוכח פערי הרמות, כל אלה לא שייכים לספורט. מכבי צריכה לחוות גם משחקים שכאלה על מנת להתקדם בדרכה. לפני שנתיים בגרמניה, מכבי נראו רע בהרבה מול איינטרכט פרנקפורט, ולאחר מכן בבלומפילד מכבי נתנה את משחקה הטוב ביותר בתקופת ג'ורדי. כלומר, מדובר בעוד חוויה שהשחקנים צריכים לחוש, על מנת להתקדם ולהשתפר, ובעיקר להבין לאן הדרך מובילה. בפעם הבאה השחקנים יבינו שהשד לא נורא כל כך, יתנו הרבה פחות כבוד, ויפחדו הרבה פחות, גם כאשר יראו קבוצות מהדרגה של צ'לסי.

זה בדיוק כמו המתאגרף, עד שאתה לא חוטף, אתה לא תדע שבעצם המכה גם כשהיא מורידה אותך לקרשים, לא כואבת כפי שפחדת ממנה.

*

אתמול שוב נוכחנו לראות, שמיטרוביץ' לא מסתדר עם הקצב במשחקים מסוג זה, אני לא בטוח שהוא יעלה בהמשך בהרכב, גם אם הוא השחקן עם פוטנציאל מסירות הגדול ביותר במכבי. כמו בבאזל בשלב הפליאוף של הליגה האירופית, מיטרוביץ לא הצליח להחזיק כדור מול האנגלים, וכמו מול קרית שמונה, הוא הרבה לאבד כדורים במסירות שלו. לעומתו דור פרץ כאשר עלה לשחק, הפתיע (או שמא אנו כבר לא אמורים להיות מופתעים מכך) בקור הרוח שלו, ביכולתו להניע כדור, וגם להחזיק אותו מול הלחץ האנגלי. נוסא איגבור קיבל החלטות רעות, אך בניגוד למיטרוביץ', הוא לפחות מצליח להחזיק את הכדור מול הלחץ, גם אם בסוף המהלכים קיבל בעיקר החלטות רעות. יתכן ואפשר ליחס חלק מהחלטות אלה גם לחלודה של מחסור במשחקים בגלל הפציעה שמלווה אותו בזמן האחרון. טל בן חיים החלוץ נתקל אתמול במשחק בו לא היה לו שום יתרון פיסי על המגן באגף שלו, ונראה מעט מבולבל כתוצאה מכך, זהו נסיון חשוב עבורו. טל בן חיים הבלם כנראה הושפע מעט יותר מדי מעברו במועדון הכחול, ולכן לא נראה טוב כפי שנראה בבלומפילד מול באזל. אלברמן לעומתם נתן משחק טוב יחסית, כמו גם איתן טיבי.

בקיצור, ממש לא סוף העולם, וגם אין סיבה לחשוש מהמשחקים בהמשך, מכבי תראה טוב יותר כבר מול דינאמו קייב, ובעיקר תמשיך להתקדם בדרך הארוכה שעדין מצפה לה. בדרך הזו אין נקודת סיום, רק נקודות ציון, וטוב שכך. אנו כנראה לא נגיע לרמות של צ'לסי אף פעם, אך בהחלט נוכל להמשיך ולהתקרב, ולמרות המשחק אתמול, אנחנו בהחלט מתקרבים בשנים האחרונות, השחקנים יוכיחו זאת כבר במשחק הבא מול צ'לסי, כמו שמוריניו כבר אמר, בתל אביב (חיפה למעשה) זה יהיה סיפור אחר לחלוטין.

 

ארז אדלשטיין נכנס לבית קפה
נרקיס

168 Comments

אריק 17 בספטמבר 2015

גיל. לא בא חלילה לעורר מהומה או ללגלג, אבל ההופעה היתה מבוהלת וברמה הכי נמוכה שליגת האלופות רואה. מקווה שזאת רק ההתרגשות, ובמשחק הבא יראה אחרת. באזל לא היו נראים כך. ואם לשם מכבי שואפת הדרך עוד ארוכה על אף שהדיחה אותם איכשהו. סורי.

-גיסנו- 17 בספטמבר 2015

ואני רק שואל, מתי מישהו אמר שלמכבי אין עוד דרך ארוכה לעבור ושהיא טובה מבאזל?

יובל 17 בספטמבר 2015

אתה צודק, הדרך ארוכה, ואין מועדון בישראל שיותר מתאים ללכת את הדרך הארוכה הזאת מאשר מכבי תל אביב.

avibm 17 בספטמבר 2015

באזל הפסידו שנה שעברה 5:1 לריאל מדריד אם אני זוכר נכון.

yaron 17 בספטמבר 2015

וגם 4-0 לפורטו

זיו 17 בספטמבר 2015

ושחטאר שיותר טובה ממכבי חטפה רק עכשיו שישיה מריאל…
וברזיל – גרמניה ?
צ'לסי בטופ 5 של העולם או לפחות בטופ 7.
זה לא הליגה שלנו.

אחד 17 בספטמבר 2015

צ'לסי אפילו לא בטופ 5 של אנגליה :)

ערן לוי 18 בספטמבר 2015

שחטאר ספגה רביעיה מריאל, לא שישיה.

אביב 17 בספטמבר 2015

ובארסה הפסידו לא מזמן 4-0 לבאיירן

בקיצור לא צריך להתרגש יותר מדי, טבילת אש

משה 17 בספטמבר 2015

מסכים לחלוטין. כל מה שגיל אמר הוא נכון חוץ מהעובדות, מכבי הובסה ושיחקה גרוע מאוד. צ׳לסי לא בליגה של מכבי אבל גם יונייטד לא היו ברמה של חיפה, ליון ברמה של הפועל או יובה ברמה של מכבי של קלינגר ואני לא זוכר כזו הופעה חלשה וחסרת אונים.
מכאן אתה יכול להמשיך ולצפות לכל מה שציפית וזה לגיטימי לחלוטין אבל קודם כדאי לראות את המצב כהוויתו.

יואב 17 בספטמבר 2015

משה,
יונייטד 5 חיפה 2 כשזה היה חשוב ליונייטד.
הניצחון היפה של חיפה היה כשיונייטד הבטיחה עליה אבל אכן ניצחון יפה וחיפה ההיא באמת שיחקה את הכדורגל היפה ביותר שקבוצה ישראלית שיחקה.
יובה באה לכאן למחזור האחרון כעולה. לכן זה הסתיים בתיקו מול מכבי.

משה 17 בספטמבר 2015

אני מתייחס יותר לצורת המשחק ולעמידה מאשר לתוצאה. לצורך העניין אוהבים לרדת על חיפה של אלישע שבמבחן התוצאה כשלה לחלוטין אבל לדעתי עמדה יפה מאוד בחלק מהמשחקים. אני מאוד התאכזבתי מהעמידה של מכבי אתמול, מהחוסן ומההתבטלות ברוב שלבי המשחק.
אני בטוח שמכבי תשתפר רק שבניגוד לחלק מהמגיבים המשחק אתמול מראה שהיא מתחילה מנקודה נמוכה יותר מקודמותיה.

-גיסנו- 17 בספטמבר 2015

בדקתי סטטיסטיקה מהמשחק של חיפה נגד יונייטד, ושל הפועל נגד בנפיקה.
חיפה יונייטד:
בעיטות למסגרת: 17-5 ליונייטד
בעיטות מחות למסגרת: 9-4 ליונייטד
סה"כ איומים: 26-9 ליונייטד.
קרנות: 12-2 ליונייטד.
עבירות: 10-7 לחיפה.
צהובים: 1-0 לחיפה.
לא מצאתי אחוזי שליטה בכדור.

הפועל-בנפיקה:
בעיטות למסגרת: 11-1 לבנפיקה
בעיטות מחוץ למסגרת: 8-5 לבנפיקה
סה"כ בעיטות: 19-6 לבנפיקה
קרנות: 6-3 לבנפיקה (הקוריוז שבהפסד 3-0 להפועל, מאזן הקרנות היה 21-2 לבנפיקה)
עבירות: 13-12 להפועל
צהובים: 2-0 להפועל

אתמול:
בעיטות למסגרת: 5-1 לצ'לסי
בעיטות מחוץ למסגרת: 10-6 לצ'לסי
סה"כ בעיטות: 15-7 לצ'לסי.
קרנות: 8-2 לצ'לסי.
עבירות: 16-15 למכבי.
צהובים: 3-1 למכבי.

אז ספרו לעצמכם כמה סיפורים שרק תרצו, המשחק אתמול לא היה שונה בהרבה ממשחקי הפתיחה האחרים של ישראליות בצ'מפיונס. כל אחד מהמשחקים הנ"ל היה יכול להגמר 2-0, 5-2 או 4-0 באותה מידה. אז כן, יש חשיבות לתוצאה הסופית, אבל אל תברברו לנו על דרך וצורה כאילו אתמול היה המשחק הכי גרוע של ישראלית באירופה אי פעם.

איציק 17 בספטמבר 2015

טוב שיש באר-שבע VS ברצלונה

משה 17 בספטמבר 2015

סליחה שניסינו לתת לך מבט אחר על המשחק מנקודת מבט אובייקטיבית (לא אוהד מכבי, הפועל או כל אחת אחרת, ישראלי שישמח שמכבי תצליח ). אם זה מה שישמח אותך, מכבי הייתה מצויינת, ראיקוביץ׳ נפלא, אלברמן עילוי וזהבי עצום.

יואב 17 בספטמבר 2015

משה,
אני חושב שהרושם הכללי מהמשחק של חיפה באולד טראפורד לא ממש זכור לי היום. או לנו. זה לא טרי כמו המשחק אתמול. אני זוכר שזה היה חד סיטרי לגמרי אבל מפרגן לחיפה על שני השערים. כאחד שהיה שם אתמול, ״מתתי״ לשער.

אריק 17 בספטמבר 2015

יואב. עזבו סטטיסטיקה. זאת היתה הופעה חלשה יותר מאלו של מכבי הפועל וחיפה לפחות בסיבוב הראשון. אישית התאכזבתי. ידעתי שיפסידו, זאת לא השאלה, אבל הם שיחקו ברמה ממש נמוכה. אבל שוז, זה רק משחק אחד… בוא נקווה שההמשך יהיה טוב יותר.

בלייק 17 בספטמבר 2015

משה ואריק – אתם פשוט טועים (וגם מטעים?).
בהופעה הראשונה של מכבי בליגת האלופות משחקי החוץ נגד באיירן מינכן ואיאקס נראו דומים מאוד, אפילו גרועים יותר.
אף אחד לא זוכר. גם את המשחק הזה לא ממש יזכרו מעבר לכמה פיקנטריות (ועוד 10 שנים יגידו שלפחות מכבי הגיעה למצב של שחקן מול שער ריק בסטאמפורד ברידג').
משחקים כאלה תלויים בעיקר ביריבה.
לגבי התוצאות של חיפה והפועל, אני מעדיף לא להשוות כי זה קצת מסית את הדיון ל"למי יש יותר גדול", בעדינות נרמוז שהתוצאות שמוזכרות באופן תדיר היו סוג של נס, כמעט כולן. זה כיף כשזה קורה, אבל ב- 98% מהמקרים הוא לא מתרחש.

אריק 17 בספטמבר 2015

מסכים לא להשוות. זה באמת טפשי.
פשוט ציפיתי ליותר ממכבי של יוקאנוביץ…

-גיסנו- 17 בספטמבר 2015

הו כמה בוגר, להכניס לי מילים למקלדת. ממה שהגבת פה נראה שלא מתאים לך.

דיברת על "הדרך"? הנה לך הוכחה שהדרך אתמול לא הייתה שונה בהרבה מהדרך בשני משחקים אחרים שנתלים בהם כנק' אחיזה להראות שאתמול היה איום ונורא באופן קיצוני. וזה מה שאמרתי מלכתחילה, אתה יכול לקרוא את כל התגובות שלי מההתחלה. מבחינת "דרך" המשחק אתמול לא היה שונה ממשחקים שנחשבים מוצלחים יותר כגון שני אלו שדגמתי. הוא התפתח כפי שכל אדם שמבין קצת בכדורגל היה מצפה שיתפתח, ואפילו היו בו כמה רגעים לא רעים שאפשר לקחת הלאה. עם קצת מזל התוצאה הייתה יכולה להיות גם יותר מחמיאה אבל העליונות והנצחון של צ'לסי לא היו מוטלים בספק אפילו לרגע. משחק שהתנהל בדיוק כמו אתמול היה יכול להסתיים בהפסד 6-0 כמו שהיה יכול להסתיים בהפסד 4-1 או 5-2. אז אם נסכם את כל מה שאמרתי עד עכשיו:

– מכבי הייתה חלשה אבל היו כמה רגעים לא רעים.
– המשחק התפתח באופן די צפוי בהתחשב בפערי הרמות.
– המשחק לא יותר טוב או יותר גרוע מתצוגות אחרות של ישראליות, יש ממנו הרבה לקחים להפיק ונקודות בודדות לשימור.
– המשחק לא היה נראה שונה מדי ממשחקים אחרים במפעל בין קבוצות דרג א' לדרג ד'.
– ראיקוביץ' טעה אבל גם היו לו כמה פעולות שמראות למה בחלק מהדברים הוא עדיין עדיף על חואן פאבלו.
– מוקדם לשפוט את ראיקוביץ' אחרי 3 משחקים יחסית קשים (כל אחד בצורתו).
– בהתאם לתוצאות הקמפיין בסופו, נראה כמה יזכרו את המשחק הזה ספציפית.

כל מה שכתבתי כאן פרוש בתגובות אחרות שלי.

משה 17 בספטמבר 2015

א. אני לוקח חזרה את הציניות שלי ומתנצל, פשוט נראה לי שאתה באמת מרגיש טוב עם ההופעה של מכבי אתמול ואני לא.
ב. אני באמת חי על תחושות מול משחקים קודמים, הסטטיסטיקה שהבאת מעניינת אבל להגיד שצ׳לסי כבשה 4 מתוך 5 ניסיונות זה בעיני לא רציני, אני חושב שהיא יכלה לכבוש בקלות אם היתה משחקת בצורה יותר אינטנסיבית.
ג. יכול להיות שזה פער של ציפיות, כמו שאמר אריק, ממכבי של יוקאנוביץ׳ ציפיתי ליותר.
ד. אני לא חושב שתקפתי שחקנים אישית, זו ממש לא הנקודה מבחינתי.

גיסנו 18 בספטמבר 2015

זה לא שאני מרוצה מאיך שמכבי נראו כמו שהיה לי ברור שהרגעים הקשים והמביכים יגיעו כי אלה הבדלי הרמות ומעמד שלדעתי מלבד זהבי כל השחקנים חווים לראשונה., אני חושב שלצפות שהרגעים המביכים לא יגיעו במשחק כזה זו אופטימיות לא הכי ריאלית. אני מדבר על ראיקוביץ' כי תוקפים אותו מכל הכוונים, ואני חושב שהוא מראה כמה תכונות חיוביות שלא היו לח"פ. הוא טעה ועוד יטעה, הטעות במשחק הזה לא קריטית כי גם ככה היינו חוטפים את ה 4-5. אם היה עוצר את הכדור אז זה היה קורה התקפה או שתיים אח"כ.

הכל עניין של פרופורציות, זה היה רחוק מאוד מפסטיבל אבל ממש לא סקנדל.

vered s 18 בספטמבר 2015

אם משווים וזה קשור לתקופה. מכבי תא של אז והיום היתה אמורה לבוא עם סגל שיש בו את ניר ביטון תומר חמד ביברס נאתכו וכל ישראלי שיש לו כישרון או נתונים יוצאי דופן. זה היה נותן גול או רגעים שמוציאים את הקבוצה יותר טוב גם אם זה היה מבודד יכולת אישית של כמה שחקנים. זה לא המצב היום ישראלים יוצאים לחול והרבה ומהר יחסית. בשביל להגיע לתנאים שווים בהינתן העובדה הזאת היה צריך להתיר 6-8 זרים כדי שתוכל להיבנות קבוצה שיש לה יתרונות וכישרון. דבר שני מכבי תא לא ממש מבריקה בבחירת הזרים ומובן שהיתה צריכה בלם ומגן זרים ואיכותיים וחלוץ כשיר בשלב הזה. אחרי שזה נאמר פרדראג ראיקוביץ׳ שוער מעולה ביותר ומכבי עושה הכל כדי למצוא נתיב שיהפוך אותה אטרקטיבית לזרים בעלי כישרון יוצא דופן כשיש פערי רמות כאלו גדולים קבוצה חייבת כישרונות פנומנליים שיכולים באחד על אחד או במיבצע לתת את מה שלא מופיע בסטטיסטיקות שזה תחושה של כדורגל משהו שמחדיר קצת מבוכה בקבוצה העדיפה. מכבי תא כאמור מיתמודדת עם בעיות בתחום הזה.

holden 17 בספטמבר 2015

מכבי סך- הכל שילמה אמש שכר לימוד לגיטימי,
טרום המשחק שחקני מכבי עלו עם חליפות מחוייטות לכר הדשא לספוג את האווירה ולכבד את האוהדים, בסים המשחק שהם בבגדי ספורט הם נראו לי לפתע כמו שחקני נבחרת ישראל.
עלו גאים וזקופים- ירדו שפופים.

זה לא אסון גדול כפי שחלק מהעיתונאים מתנפלים בחמת-זעם, אלו הבדלי הרמות פלוס המעמד המרגש עבור השחקנים.
מסקרן אותי האם חואן פאבלו הריע והניף ידיים משמחה שראה את הגול הראשון ברשת של ראיקובי'ץ, אני מאמין שאם חואן פבלו אנושי הוא קפץ משמחה,
קצת קשה להיות במצבו של שוער שעמל על ההגעה למאני טיים ואז מתבשר שהוא מודח מהקבוצה ,
כאמור השכר לימוד של מכבי לדעתי היה לגטימי ומקובל, השאלה מהי העלות של שכר הלימוד של השוער הסרבי וכמה זמן יקח עד שהעץ הטרי והרענן יניב פירות בשלים?
האדם הכי עסוק כעת במנגנון הוא ללא ספק שורה אובארוב, לשורה יש המון עבודה כעת עם הסרבי

ניב 17 בספטמבר 2015

צודק

-גיסנו- 17 בספטמבר 2015

+1
דווקא חואן פאבלו נראה לי יותר כמו טיפוס שירגיש רע בשביל הילד הצעיר וחבריו לקבוצה לשעבר, יותר מאשר ישמח לאיד. סתם תחושה, לא מבוסס.

ר.בקצה 17 בספטמבר 2015

אני מהמר על חיוך שלא חושף שיניים, בקלאסה ספרדית

זיו 17 בספטמבר 2015

אם אני ג'ורדי אני מחזיר את פאבלו רק כגיבוי לאירופה. הוא ממילא בלי קבוצה וממילא משלמים לו. הבחורצ'יק הצעיר בקלות יכול לחטוף עוד צהוב במשחק הבא ואז מי יעמוד בשער ? זהבי ?

vered s 18 בספטמבר 2015

ראיקוביץ׳ שוער מדהים. ורואים את זה. פתאום כולם מיתנכלים לאיגרופים שלו, wtf יש לכם בלם שמסירה מביכה אחת שלו הביאה למצב של אחד על אחד ספק פנדל ועבירה אחרת לפנדל. בתיקשורת הבריטית ירדו עליו רצח כי הוא היה הענין שלהם שיחק בצ'לסי וככה. בתיקשורת הישראלית ירדו על פרדראג ראקוביץ כי הוא היה הענין שלהם. מוריניו לעומת זאת אמר על העבירה של טבח שזאת היתה עבירה מהסוג של או עבירה או גול. גם מנצ'סטר סיטי שילמה מחירים על דה חאה צעיר ובעבר עוד קבוצות שיחקו עם שוערים צעירים מאד. קחו בחשבון דבר אחד הנשק המרכזי של פרדרג ראיקוביץ׳ זה שחצנות הנעורים שלו ביטחון עצמי ילדותי בריא מאד. אם יקחו לו את זה ויתחילו לשים לו ספקות של מבוגרים זה יכול לפגוע ביכולת שלו. מה שכן הכישרון שלו באחד על אחד אכן מועד לכרטיסים וזה כבר בעייה אבל כמו שמוריניו אמר יש מצבים של או עבירה או גול.

vered s 18 בספטמבר 2015

מנצ'סטר יוניייטד כמובן שילמה מחירים על דה חאה צעיר. אני תוהה אם האייפון השלים לסיטי או שזה אני ולמה.

רועי 17 בספטמבר 2015

אני אתייחס לערן זהבי,
בכל ראיון שהוא נותן בסופו של משחק שבו הוא הבקיע וכיכב הוא חוזר ואומר שבלי הקבוצה הוא לא יכול להיות מי שהוא.
כולם מלגלגים על המשפט הזה, ומתייחסים לזה כאל מס שפתיים. הם לא מבינים שהוא לחלוטין מתכוון למה שהוא אומר,
זה הוכח בנבחרת ישראל, שאין מי שיספק לו מסירות ראויות, וזה היה מאוד בולט גם אתמול, שהשחקנים שאמורים להזין אותו פשוט לא היו שם.
הכי פשוט שיש, הוא לא יכול לתת גול בנגיעה ממסירה שלא מגיעה אליו.

אורן השני 17 בספטמבר 2015

גם כשהכדור היה אצלו לא הייתה יותר מדי הצטרפות ואיגיבור היה היחיד שעמד בקצב אך היה חלש

אבל מה לעשות, צ'לסי לא פראיירים ועד שזהבי מתחיל לחשוב מה לעשות עם הכדור כבר מקיפים אותו שלושה ועוד שניים בדרך סוגרים את אופציות המסירה שאין

שלו 17 בספטמבר 2015

היה משחק סבבה,
אלו הבדלי הרמות (מבחינת איכות, לא תוצאה) היה יכול להיגמר הרבה יותר גרוע.
ועדיין מי שלא מתמודד עם הרמה הזו לעולם לא יגיע אליה.
במהלך המשחק היה ניתן לראות שהזמן שצריך שחקן במכבי כדי לשחרר מסירה טובה,
ארוך בחצי שנייה מזה שיש לו באמת.
זה המרחק שלנו מאירופה.
אם לא מנסים להחזיק כדור זה לא בא לידי ביטוי, אבל זה שמכבי ניסו זה כבר משהו.
דור פרץ הראה שהוא יכול לפרוץ.
אני חושב שגם מיכה.
לגבי השוער, לדעתי שכר הלימוד במשחק היה אפס.
זה לא משחק שתכננו לנצח וגם כנראה לא נגיע מול צ'לסי למאבק מיקום על יחס שערים.
אהבתי שבמצב 3-0 מכבי רצה קדימה, כי זה נתן טעם של אולי אפשר, גם במחיר של שער רביעי.
ראדוניץ' נראה כמו משהו שקרוב לחלוץ אירופאי, אני מקווה שיהיה גדול על הליגה.
יוקאנוביץ' נראה כמו מי שלא סופר כוכבים, וימצא מקום לפרץ בהרכב.

וסה"כ היה בסדר גמור.
ניסו, נתנו כל מה שיש, זה מספיק לי.

נולי 17 בספטמבר 2015

נכון מאד

ran 17 בספטמבר 2015

העיתונאים השונים ציינו הבוקר שתי עובדות חשובות:
1. זהו המשחק הכי קשה בסדרת המשחקים של מכבי באלופות.
2. גם באזל המנוסה חטפו 5-1 מריאל במשחק הראשון שנה שעברה.
ואין ספק שמכבי יכנסו לקצב ויראו טוב יותר בהמשך ואולי יגרדו אף נקודות.
אותי הבהילה המהירות,
כמה הם מהירים ומכבי איטיים.
לא רק באופן שהפעולות נעשות אלא במהירות של השחקנים,
כדוגמא גרי קיהייל שתמיד מצאתי אותו כבלם יעיל אך לא סוג של יוסיין בולט ביחס ליריב.
אתמול מול טל בן חיים החלוץ, שלא פעם נהנה ממחמאות על מהירותו המסחררת, המפגשים שלהם הזכירו לי את הרואדראנר והקיוטה, תמיד הרואדראנר משיג ובאופן דומה קיהייל תמיד הגיע בדילוג קליל מהר יותר מבן חיים.
הכשל בשריר היהודי הקצר רק גדל עם השנים…

איברה 17 בספטמבר 2015

נדמה לי שזה היה אייל ברקוביץ שבריאיון איתו בעונה הראשונה בליגה האנגלית אמר שהדבר שהיה הכי בולט בשבילו היא שזה נראה שמייקל אואן הולך והוא לא מצליח להשיג אותו בשיא המאמץ, או משהו כזה.

אורן השני 17 בספטמבר 2015

בגול הרביעי אפשר היה לראות מתפרצת שלקח לאנגלים כמה שניות בודדות להגיע מעומק החצי שלהם לרחבה ובסופו של דבר לרשת. תענוג

עידוקוליס ליפשיץ 17 בספטמבר 2015

נראה שלראיקוביץ' יש בעיה עם כדורי גובה.
בשלושת המשחקים עד כה ראיתי אותו מנסה לאגרף הרבה כדורי גובה. את חלקם נראה שהיה יכול לתפוס בשתי ידיים.
לרוב האגרוף לא יוצא לו טוב. לא לצד, לא למרחק רב.
בינתיים הוא לא נראה כוכב על

ניב 17 בספטמבר 2015

מה יש לשוערים סרבים מאיגרוף?

-גיסנו- 17 בספטמבר 2015

לדעתי דווקא היו לו כמה מצבים שהמיקום שלו היה טוב לקליטת כדורי רוחב מסוכנים, דברים שחואן פאבלו לא היה עושה, ומשחק הרגל שלו הרבה יותר מדויק ובטוח (וההרחקות שלו גם אשכרה עוברות את החצי!).
הגול הראשון הוא טעות שגם שוערים טובים ומנוסים ממנו עשו, עושים ויעשו, לא חושב שיש מה להתרגש ממנה עד כדי כך. עניין הנסיון לדעתי משחק יותר על הבטחון העצמי – זה יחסית נפוץ לראות שוערים אחרי טעות מאגרפים כדורים ולא מנסים לתפוס כי זה יותר פשוט לביצוע. צריך לזכור גם שאת המשחק הראשון הוא שיחק אחרי בקושי 24 שעות בקבוצה, ושאלו היו שני משחקי ליגה מהקשים שמצפים למכבי העונה פלוס משחק הצ'מפיונס הכי קשה.
כשירד קצת ההייפ, וירד לו קצת מההתרגשות שלו עצמו מכל הכסף והמעמד החדש – ואני מאמין שכולנו נשמח על ההגעה שלו עוד לפני סוף העונה.

קפטן קוקי 17 בספטמבר 2015

רק בדה-באזר אפשר למצוא כותבים שיודעים שכבוד רוחשים ולא רוכשים.

Yavor 17 בספטמבר 2015

אתה יכול גם לרכוש כבוד. אמכור לך את שלי אם תציע מחיר הגון (-:

נולי 17 בספטמבר 2015

צודק לגמרי.
באמת ביג דיל ההפסד. אפשר לחשוב שזו ריאל שמפסידה בחוץ 5-0 לברצלונה או 4-0 לאתלטיקו מדריד או ברצלונה שהפסידה בתוצאות אסטרונומיות לבאיירן לפני שתי עונות.
התקשורת בארץ פשוט תת רמה ומייחלת לכישלונה של מכבי, אחרי שהיא מטפחת ציפיות לא ריאליות בעליל. לא שמעתי אתמול בערוץ הספורט שום התייחסות עניינית למשחק, זולת זו של אבי מלר המקצועי.
אני דווקא הופתעתי לטובה מהגישה של מכבי אתמול, מהניסיון לשחק ולתקוף. הם נראו הרבה יותר טוב מנבחרת ישראל בווילס (שהייתה פשוט בושה לכדורגל) וגם נראו הרבה יותר טוב מאשר במשחק בבאזל לפני שנה וחצי בו הפסידו 3-0 ולא הצליחו לייצר כמעט שום מהלך התקפי.
בעיניי יש מקום לאופטימיות והקבוצה ככלל נמצאת על גרף של התקדמות.
ואם בדרך נס כלשהי יוקאנוביץ יצליח לגרום לכך שהשחקן שיקבל את הכדור ליד שער היריב לא יהיה דווקא איגיבור המטושטש, הקבוצה עוד תעלה בטעות למקום השלישי בבית :)
יאללה מכבי!

ניב 17 בספטמבר 2015

מסכים, בנוגע לאיגייבור – עצם היכולת שלו להגיע לשם היא מרשימה, לו רק הייתה לו סיומת…

נולי 17 בספטמבר 2015

אם הייתה לו הסיומת, הוא כנראה לא היה מגיע למכבי :)

Ko 17 בספטמבר 2015

Wow.. U defend him waaaay too much. Cell out, he's very untalented and really brainless. Nothing to do about that…

קפטן קוקי 17 בספטמבר 2015

תודה על ההחזרה לפרופורציות.
אני מקווה (ויש לי תחושה שזה גם יהיה ככה) שגם בליגת האליפות מכבי תדע להתאושש וללמוד, ולא להיסחף אחרי הבכי והנהי שאופף את הכדורגל הישראלי.

יניר 17 בספטמבר 2015

זה היה עוד יום בהיסטוריה הארוכה של מכבי.

יובל 17 בספטמבר 2015

פרופורציות. לפני כמה שנים קיבלנו 4-0 מהפועל עכו, באותו יום הייתי בטוח שלא אראה עוד אליפות צהובה בימי חיי. אשרינו שהגענו ליום שבו מקבלים 4-0 מאלופת אנגליה בליגת האלופות. אף הפסד הוא לא נעים, אבל לא יצאתי מתוסכל מדי, בעיקר כי הרגשתי שהפער הגדול בין מכבי לצ'לסי נובע יותר מהפרשים עצומים ביכולות הפיזיות ולא ברמת הכישרון (אפילו ברמה המנטלית לא ראיתי את ההתפרקות הכל כך צפויה, גם ב4-0 שחקני מכבי נלחמו על הדשא). המשך התהליך, והופעות רצופות בליגת האלופות בהחלט יכולות לקנות למכבי מקום יפה בכדורגל האירופי.

thomas 17 בספטמבר 2015

"לפני כמה שנים קיבלנו 4-0 מהפועל עכו, באותו יום הייתי בטוח שלא אראה עוד אליפות צהובה בימי חיי. אשרינו שהגענו ליום שבו מקבלים 4-0 מאלופת אנגליה בליגת האלופות."
לנצור ולשמור!

Yavor 17 בספטמבר 2015

אני לא קורא אתרים אחרים (או לפחות לא מתייחס ברצינות) ולכן לא מבין על מה המהומה – יש מישהו שהתאכזב וציפה לנצח שם?!? אני ראיתי קבוצה שמנסה, במגבלות המוגבלויות שלה, להשיג את המקסימום מהמצב. בעיקר הרשים אותי שבכל מאבק פיזי על כדור הצהובים הפסידו, ואפילו כשניסו לעשות עבירות, לא תמיד הצליחו לעצור או להאט את הסוסים הכחולים החזקים.

זה מוביל אותי לשאלת תם:
ברור שקבוצות מישראל יהיו נחותות תמיד יחסית לאנגליות, אבל כמה מזה נובע מהגבלת הזרים שכאן? הרי למכבי מותר לשתף מקסימום 3 (או 5? לא יודע) שחקנים זרים, בעוד שאצל צ'לסי כל ה-11 יכולים להגיע מכל מקום על הגלובוס. האם זה לא יוצר נחיתות מובנית? ואם לא ניתלה ב(גור) אילנות כל כך גבוהים, מישהו יודע איך החוקים פועלים בליגות פחות נוצצות מהאנגלית? האם לפורטו או דינמו קייב לדוגמה גם כן ישנה את אותה הגבלה? לי זה נדמה כנתון משמעותי מאוד, ואשמח אם מישהו יאיר את עיניי בנושא.

יובל 17 בספטמבר 2015

באוקראינה המגבלה היא על 7 זרים. בפורטוגל זה קצת שונה, כי מותר אמנם 4 זרים, אבל זר הוא מי שאינו אירופאי, כלומר אפשר להביא כמה שחקנים אירופאים לא פורטוגלים שרוצים.

יובל 17 בספטמבר 2015

מסתבר שגם ברזילאים לא נחשבים זרים בפורטוגל

שלו 17 בספטמבר 2015

ברזילאים באופן גורף הם זרים בכל אירופה.
כיוון שלרובם יש שורשים פורטוגלים, הם מאוזרחים ביתר קלות בפורטוגל…
כמו ששאר דרום אמריקה זוכים לקיצורי דרך בספרד,
וחלקם גם באיטליה (ארגנטינאים וברזילאים צאצאי מתיישבים איטלקים).

גילי פלג 17 בספטמבר 2015

שלו, סליחה על ההתפרצות הביזארית אבל אין לי את מי לשאול.. אתה יודע איך אומרים באיטלקית ״טוש נייד״- כלומר כזה שלא מחובר לקיר באופן קבוע אלא שניתן לקחת אותו ביד ולהתקלח. גם בפוסט שלם לא אצליח להסביר מדוע זה חשוב, אל האמן לי שלאשתי זה כרגע ממש קריטי….

אורליוס 17 בספטמבר 2015

הכי ביזארי, וגם די מצחיק, בהצלחה עם האישה וזה…

no propaganda 17 בספטמבר 2015

ההבנה שלי באיטלקית די מוגבלת אבל הייתי מתרגם את זה doccia portatile

גילי פלג 17 בספטמבר 2015

תודה רבה :))

אמוץ כהן-פז 17 בספטמבר 2015

מסכים עם הניתוח.
כדי שתהפוך ל׳באזל׳, מכבי פשוט חייבת (ויסלחו לי ידידי, אוהדי הפועל…) לזכות באליפות השנה על מנת שתוכל (לנסות) לממש את ההשקעה בשכר הלימוד.

אודי 17 בספטמבר 2015

"טל בן חיים הבלם כנראה הושפע מעט יותר מדי מעברו במועדון הכחול"

הפנינה שבכתר

עידן. 17 בספטמבר 2015

מכבי בסה"כ נראתה סביר אתמול. היה ניסיון לצאת קדימה ולא להסתגר וצלסי ממש לא "ישבו" על השער של מכבי כל המשחק (למעשה, וזה דווקא לחובת מכבי, אני לא ממש זוכר מצב ממשי של צלסי שלא הסתיים בשער).

מה שכן, מכבי חייבת לנסות ולהוריד למינימום את הטעויות הבלתי מחויבות. לא רק השער הראשון, אלא גם הפנדל המטופש של בן חיים (מה אתה מרים את הרגל בסוף הגליץ?) שבעצם גמר את המשחק, היו טעויות שבכלל לא קשורות למשהו חיובי שצלסי עשו. בהינתן העובדה שמכבי ימשיכו לפגוש קבוצות טובות ממנה, הרי שהדרך היחידה להצליח הוא להיות ממושמעים וברמת ריכוז של 100%.

לבסוף, היה מעצבן לשמוע את אוחנה ואת הביקורת הארסית שלו לשחקנים הזרים של מכבי אל מול הישראלים. איגבור למשל באמת עשה לא מעט שטויות, ועדיין, גם אתמול, הוא היה כמעט היחיד שנראה כאילו הוא מסוגל להתמודד עם האנגלים.

יואב 17 בספטמבר 2015

זה בהחלט היה מבוהל בהתחלה. כל העניין זאת מחשבה מהירה, פשוט אין זמן עם הכדור.
הייתי מציין שאלברמן היה הטוב במכבי, ערן נראה שייך כאשר שיחק יפה בנגיעה ושפונגין שנראה בהחלט סביר לציפיות ממנו.
מכבי חייבת להיות חברה קבועה במפעל אירופאי כל שהוא בתדירות גבוהה על מנת ליישם את הניסיון המצטבר.
צריך לקחת בפרופורציות את הורדת ההילוך של צלסי שלכן לא בעטה יותר. היא עשתה את הנדרש כאשר מדה 60 הם כבר היו בארסנל. תופעה ידועה ומוכרת ממכבי סל, רק הפוך(מורידים הילוך בליגה למען היורוליג).

שאול 17 בספטמבר 2015

מאוד מסכים.

גם אוחנה זרק הערות כמו "ראיקוביץ גם מובטל סה"כ לא עושה יותר מדי" שפשוט מצחיקות.

גיל שלי 17 בספטמבר 2015

גם לטעמי שפונגין היה ממש בסדר

שאול 17 בספטמבר 2015

הכל בסדר לא קרה כלום. ההבדלים פשוט ענקיים וזהו.

את הנקודות מכבי יצטרכו להביא מול פורטו וקייב (שאגב התיקו ביניהם מעולה למכבי) + המשחק מול צ'לסי בעופר שיכול להיות יהיה חסר משמעות לבלוז.

בלאנקו 17 בספטמבר 2015

אמנם קשה לדעת מה היה קורה ואיך המשחק היה נראה מבלי שצ'לסי תוביל בבטחה כל המשחק ותוריד קצב לפרקים שונים, אבל בכל זאת אני אציג עמדה אופטימית.
אם היו שואלים את יוקאנוביץ' לפני המשחק אם הוא קונה את הסטטיסטיקה הזאת מראש (חוץ מהגולים) הוא היה לוקח אותה בשתי ידיים. צ'לסי לא סיכנו את השער (5 בעיטות למסגרת, 2 מהן בגול הרביעי – קרי, כל התקפה עם בעיטה למסגרת הפכה לגול) ומכבי הצליחה להגיע ל2-3 חצאי מצבים, מצב אחד בטוח של איגיבור ועוד 2 בעיטות מ-20 מטר שזהבי ביום טוב שם בחיבור. זאת בדיוק הייתה תוכנית המשחק. החזקת כדור אולי תהיה במשחק נגד רעננה.

אז נכון, מכבי לא בקצב, היו טעויות מזעזעות, השוער עוד מזייף, בן הרוש הוא בן הרוש, אבל לצופה ריאלי זה היה משחק בסדר גמור של מכבי יחסית למשחק חוץ ראשון במגרש הכי קשה.

בילבו באגינס 17 בספטמבר 2015

לעניות דעתי אחד המשחקים הטובים של בן הרוש הגנתית עד היום.
הוא יכול להתפתח להיות מגן שמאלי מצוין. מכבי עוד תצטרך לשלם הרבה כסך כדי להשאיר אותו בארץ.

-גיסנו- 17 בספטמבר 2015

הוא יכול להתפתח, הוא פשוט מתעקש שלא

Lord Anthony 17 בספטמבר 2015

את זה גם אמרו לפני שנתיים.

אדם 17 בספטמבר 2015

סטטיסטיקה זה לא רלוונטי. למשל, את לא מציין פנדל שעף לשמים ואינו בעיטה למסגרת אבל את ההחמצה של איגיבור כן. אין ספק שמכבי היו נחותים משמעותית פשוט כי אלו ההבדלים ושום סטטיסטיקה מהמשחק לא תשנה את העובדה הזו. זה הרגיש שאם צלסי לוחצת על הדוושה תוך מקימום 5 דקות היא מגיעה למצב טוב

-גיסנו- 17 בספטמבר 2015

במשפט הזה תיארת 98% מהמשחקים של ישראליות באירופה כולל הנבחרת נגד קבוצות עדיפות ב 4 רמות

בילבו באגינס 17 בספטמבר 2015

למרות התוצאה זאת הייתה הופעה מכובדת פלוס. מכבי הגיעו לשלושה מצבים טובים מאוד ועוד כמה חצאי מצבים שיכלו עם קצת מזל להיכנס.
3-1 ו4-2 היו משקפות קצת יותר את המשחק.
צ'לסי לא הגיעה להרבה מצבים. זה בעיקר הפסד של חוסר ניסיון וטעויות של הגנה לחוצה.
אני חושב שיוקאנוביץ' עשה טוב שהחליט לתקוף בכל מחיר. אם מכבי היו עושים בונקר סטייל ישראל יכול להיות שהם היו מפסידים 1-0 מינימלי ומכובד,
ואולי אפילו גונבים נקודה, אבל התחושה של שחקני מכבי הייתה שהם לא שייכים לליגת האלופות , עכשיו ברור שיש להם מקום גם עם בתחתית של הליגה הטובה בעולם.
אני אשמח לראות את אותו סגנון בכל המשחקים הבאים. זה יכול לעלות בתבוסות פה ושם אבל לטווח הארוך זה הדרך היחידה לעבור מקבוצה מזרח תיכונית לקבוצה ששייכת ללבל הגבוה באירופה.
אני במקום ג'ורדי הייתי חושב על כיאל או ניר ביטון , הם יקרים אבל כנראה שלא יותר מראיקוביץ' . למכבי חסרים שחקנים שיודעים להניע כדור בלחץ ,

איציק 17 בספטמבר 2015

היה משחק בסדר גמור והתוצאה לא אסון. לא מבין מה מאשימים את השוער בשער הראשון. אולי עם יותר ניסיון היה יכול להגיב טוב יותר אך בגדול הוא זז למרכז השער כי חשב שהחלוץ יפגע בכדור ומשם הוא יטוס לכיוון המרכז. במגרש חלק קשה מאד לשנות כיוון ולזנק לצד השני מרגע שהחלוץ פספס את הכדור. זה גם היה כדור לא קל, כדור שמטע את השוער. אני לא היתי זוקף זאת לחובתו.
לגבי הבלם טל בן חיים, כבר כתבתי שהוא שווה שער חובה בכל משחק באירופה. מול באזל בבית היה לו פנצ'ר. במשחק זה היתה לו אשמה בלפחות שני שערים, אם יהיה מזל, אז אחד מהשערים יהיה על החשבון של משחק הבא, ואולי זה לטובה. לא יודע למה מחזיקים ממנו כבלם של המדינה, כנראה זה מצביע על מצבנו החמור.
לסיכום, ציפיתי לגרוע יותר, והיה סביר ביותר. עם פחות טל בן-חיים ויותר ריכוז ליד שער היריב יכולנו לקבל תוצאה מחמיאה מאוד (לא לנצח או תיקו, סתם תוצאה מחמיאה). ואם זו ההרגשה מהמשחק, אז המצב לא כל-כך רע.

אדם 17 בספטמבר 2015

לדעתי הטעות שלו הייתה בקריאת המהלך. אף שחקן לא היה קרוב לכדור והטעות הייתה בתנועה לכיוון המרכז. ברוב המקרים זו באמת לא טעות של השוער, כאשר החלוץ מנסה לנגוח ומפספס נניח, אבל במקרה הזה זו שגיאה של חוסר ניסיון וטעות בקריאת המהלך

בילבו באגינס 17 בספטמבר 2015

לא מסכים איתך , בן חיים עשה טעות גדולה אבל לא בטוח שבלי הפאול זה לא היה נגמר בשער.
בן חיים הוא היחיד שמסתדר עם כדורי גובה . כמעט כל ההרחקות היו שלו.
שחקן הגנה יכול לתת 89 דקות מצוינות ולהיזכר לדיראון בגלל טעות אחד. שחקן התקפה יכול לתת 89 דקות רעות ולצאת עם תהילה אחרי כמה שניות טובות. אז זה קל מאוד לבקר שחקן הגנה .

איציק 17 בספטמבר 2015

בגלל זה שחקן הגנה צריך לשחק 90 דקות ולא 89. לא מתאים, שיחפש תפקיד אחר בוא אפשר לעבוד פחות.

משה ו 17 בספטמבר 2015

כתבת: "זה קצת מצחיק לקבוע שמדובר בהרכב השני שלהם…".
מה בדיוק מצחיק כאן? האמת?
עובדות:
– ההרכב הראשון של צ'לסי השנה הוא:
קורטואה, איבנוביץ', טרי, קייהיל, אזפיליקואטה, מאטיץ', פדרו, פברגאס, האזאר, וויליאן, קוסטה.
– מול מכבי עלו 5 מההרכב הראשון (גם כשקוסטה החילף את וויליאן, נותרו רק 5 כאלה).
בגוביץ', זומה, לופטוס-צ'יק, רחמן, אוסקר ורמי (ואח"כ רמירז וטראורה), הם, מה לעשות, מההרכב השני והשלישי.

קשה להעריך מה היה קורה אם ההרבה המלא היה משחק מול מכבי ת"א של אתמול. להערכתי 0-7 היא תוצאה הגיונית בהחלט.

אורי 17 בספטמבר 2015

אני חושב שהוא התכוון שמבחינת רמת השחקנים זה לא בדיוק הרכב שני, בטח בהבדלי הרמות האלה ממכבי.
אוסקר שייך להרכב ראשון והיה פצוע, לופטוס צ'יק היה פצצה אתמול , איבנונביץ' בכושר של אייל משומר. המרחק של זומה מטרי זניח בהשוואה למרחק של זומה מטיבי.

גיל שלי 17 בספטמבר 2015

בול בפוני

yaron 17 בספטמבר 2015

הם לא עלו עם ההרכב הזה כדי לתת מנוחה, הם עלו איתו (בין היתר) בגלל פתיחת עונה נוראית ופציעות. אני לא אתפלא אם נגד אברטון חלק מ"המחליפים" יפתחו.

צהוב בדם 17 בספטמבר 2015

משעשע איך אתמול כולם זלזלו בצ׳לסי. כל כך סימפטום הדוד מול גוליית שאנחנו סובלים כחברה…
ועוד יותר משעשע איך פתאום כל אוהבנו קמים ומנסים להוריד אותנו לרצפה…

המשחק אתמול לא היה כזה גרוע שלנו. 10 דקות האחרונות של המחצית השניה היו שקולים ואף הגענו ל 2 מצבים טובים(זהבי מול באזל הבקיע בנגיחה הרבה יותר קשה מהמצב שהוא הגיע אתמול). מחצית שניה גם הגענו ללא מספר מצבים(אוי איגבור, פעם שניה בשבוע מול שער ריק).

מה שמעצבן זה שהגולים שקיבלנו היו קלים מדי, רכים מדי. אבל בדיוק כמו שג׳ורדי אמר, זה שכר הלימוד.

אי אפשר לתת כאלה מתנות. אי אפשר למסור מסירה חסרת אחריות כמו שטב״ח(1) עשה בפנדל הראשון.
אי אפשר לא להיות מרוכזים בכדור חופשי.
ואי אפשר ששני המגנים יוצאים קדימה ומפקירים את ההגנה כמו בגול הרביעי.

למעשה רק הגול של דייגו קוסטה הוא באמת גול של פערי רמות. כל שאר הגולים זה באמת דברים שעם פחות פיק ברכיים היינו יכולים להתמודד.

מזל גדול שהמשחק הראשון היה בסטמפורד ברידג׳ בחוץ. לא משנה מול מי היינו משחקים, את המשחק הראשון היינו מפסידים.
עכשיו אני מקווה שסמי עופר יתן לשחקנים את אותה הרגשה ביתית של בלומפילד ושנצליח להוציא נקודות ולהיראות כמו שצריך שם.

יאללה מכבי!!! גאה להיות צהוב!!!

שאול 17 בספטמבר 2015

דווקא הגול של קוסטה ממחיש מאוד יפה את פערי הרמות: פברגאס פנוי לגמרי באמצע בלי שמופעל עליו שום לחץ, וקוסטה שעם מיקום מעולה לא משאיר לשפונגין סיכוי.

צהוב בדם 17 בספטמבר 2015

זה מה שאמרתי, זה הגול היחיד במשחק שרואים בו את פערי הרמות בין הקבוצות ובין השחקנים…
אף שחקן ישראלי לא יודע לשים כזה גול…

שאול 17 בספטמבר 2015

צודק טעות שלי.

אפשר להתווכח גם על הגול הרביעי והמתפרצת המהירה אבל עזובתך שטויות.

-גיסנו- 17 בספטמבר 2015

סתם בשביל ה"ספורט" בדקתי שוב בתקציר.
מרגע שבעיטה של שחקן מכבי נבלמה על קו ה 16, עברו 3 שניות עד שצ'לסי היו במתפרצת 4 על 2 35 מטרים מהשער. 3 שניות.
אם זה לא ממחיש פערי רמות (וזה בדברים יחסית בסיסיים, לא בפעולה וירטואוזית כמו של קוסטה) לא יודע מה כן.

-גיסנו- 17 בספטמבר 2015

תיקון, תוך 3 שניות הם היו 45 מטר מהשער.

צהוב בדם 17 בספטמבר 2015

תבדוק בתקציר את מיקומי הרביעיה האחורית.
זה שהם רצים יותר מהר מאיתנו זה ברור, אבל אם יש 4 שחקנים ששומרים על החלק האחורי כמו שאמורים להיות, ולא 2, הגול הזה לא קורה.

זה נטו עמידה טקטית לא נכונה. לא משהו שעם משמעת נכונה אי אפשר לתקן(ראה נבחרת ישראל)

-גיסנו- 17 בספטמבר 2015

זה לא רק שהם רצים יותר מהר.

זה שהם יכולים להשאיר 3-4 שחקנים במיקום יחסית קדמי כדי לצאת למתפרצת כזו, ועדיין להגן על הרחבה כמו שצריך.
זו המסירה המהירה קדימה, מדויקת עם עצירת כדור נכונה. כמה פעמים במשחק מכבי איבדו מומנטום ו/או כדרים על עצירת כדור לא מספיק טובה.
אם יש 4 שחקנים שרק שומרים מאחורה, מכבי לא בועטת לשער פעם אחת כל המשחק. בערך כמו נבחרת ישראל בווילס….

צהוב בדם 17 בספטמבר 2015

לא מסכים איתך. מה שהיה בגול הזה זה הפקרות.
כולם יצאו קדימה, אף קבוצה לא יוצאת ככה… בטח לא קבוצה נחותה

לא צריך 4 שחקנים ששומרים מאחורה, אבל אם אלברמן יוצא קדימה, מיטרוביץ או איגבור צריכים למלא את המקום שלו ולשמור מאחורה.

ככה זה עובד

כסיפוביץ 17 בספטמבר 2015

מה שעובד בדרך כלל זה המח שמשדר לגוף הוראות הפעלה

כושר גופני זה פשוט לקחת החלטות נכונות => לבצע אותם ברמה טכנית גבוהה => וכל זה למשך 90 דק

אין למכבי את הכלים לשמור נכון או להתקיף נכון ברמות האלו
זה שנים של אימון גופני ולא הפקרות

צהוב בדם 17 בספטמבר 2015

אוי די כבר עם המנטרות השחוקות האלה

לא ראיתי בסיום המשחק את השחקנים שוכבים על הדשא באפיסת כוחות

יש לשחקנים של מכבי אחלה של כושר גופני.
מול בזל בחוץ היה משחק הרבה יותר קשה ממה שהיה אתמול ומכבי ידעה לעמוד כמו שצריך

כסיפוביץ 17 בספטמבר 2015

אל תקפוץ סתם
יש להם אחלה כושר גופני אבל לא לרמות של צ'לסי

הבדלי הרמות בין הקבוצות לא רק בגול של קוסטה אלא בכל פרמטר
אין כאן שום מנטרה שחוקה אלא מבט מציאותי

צ'לסי ומכבי זו לא אותה גלקסיה
הפוקוס צריך להיות מול הקבוצות האחרות שהקצב שלהן לפחות ב-20% פחות

נ.ב
אני קצת מלומד בנושא ריכוז חמצן בדם ויחס להחלטות נכונות בזמן משחק \פעילות גופנית מאומצת אז אין כאן שום הנפצה כנגד צבע הדם שלך

-גיסנו- 17 בספטמבר 2015

זה לא כושר גופני, זו מהירות המחשבה באופן כללי.
שחקני מכבי לא מצליחים לחשוב מספיק מהר על הגנה והתקפה בו זמנית, בטח לא בפיגור של 3 שערים שרק מנסים לכבוש איזה שער כבוד/ניחומים. אני משוכנע שכולם, כולל השחקנים, היו מרגישים יותר טוב אם היה נגמר 4-1 מאשר 3-0. אז לקחו את ההימור שיצליחו לכבוש שער מצמק, בסוף חטפו 4 ולא הצליחו לכבוש, גם בגלל הבדלי הרמות.

אני כן חושב שגם השער הזה נובע יותר מהבדלי הרמות מאשר רק הפקרות טקטית. תראה איך הזאר מוביל מתפרצת לעומת כל פעם ששחקן מכבי ניסה להתקדם ככה, גם במתפרצות. בין אם זה היה זהבי, איגיבור, טב"ח החלוץ או ריקן.

כסיפוביץ 17 בספטמבר 2015

??? זה ההבדל בין הקבוצות
זהבי נתן כמה גולים יותר יפים בחייו
וקוסטה הוא חתיכת נפיל
כל רגל שלו באורך של שפונגין אז בחקירה פיזיקלית קצרה זה גול שלא כל כך קשה לו ברמה הטכנית.

צהוב בדם 17 בספטמבר 2015

שוב, מה שאמרתי זה ש 3 גולים לא היו גולים של ״פערי רמות״. הם היו גולים שטותיים של ההגנה שלנו.
גולים שבהחלט היה אפשר להימנע מהם.

הגול היחיד שרואים בברור את העליונות של צ׳לסי זה בגול של קוסטה.

קפטן קוקי 17 בספטמבר 2015

גם בגול של קוסטה היתה טעות של ההגנה. אחד הקשרים לא סגר נכון, ובן חיים נאלץ ללכת לשחקן שהוא לא קוסטה והשאיר את שפונגין לסגור אותו. לא אופטימלי בכל מקרה, בטח כששפונגין מגיע מהאגף והוא למעשה לא אפקטיבי. בניגוד לטעויות האחרות, זאת טעות טקטית, טעות של כדורגל, לא של חוסר ריכוז וחוסר בטחון.

yaron 17 בספטמבר 2015

זהבי?

ר.בקצה 17 בספטמבר 2015

מכבי נראו כמו חבורת אווזים מבוהלת

עופר פרוסנר 17 בספטמבר 2015

גיל יש לי שאלה:
בוא ניקח שחקן כמו עומרי בן הרוש לרגע – שהוא לא נראה עדיין מספיק טוב לרמות האלה גם כן: כל הצלחה של מכבי תל אביב, בעצם מקרבת יותר ויותר את הרגע שבו הוא יוחלף, לא? אותו דבר מיטרוביץ'? איך בעצם מונעים מהשחקנים, אחרי הסיפור של חואן פאבלו, את התחושה הזו? והאם זו תחושה שטוב שתהיה להם אותה לדעתך?

גיל שלי 17 בספטמבר 2015

לדעתי כן. כל שחקן מקצוען צריך לדעת שאם הוא לא יהיה טוב מספיק, הוא יהיה מועמד להחלפה, זה המקצוע

בלאנקו 17 בספטמבר 2015

אני חושב שצריך להבדיל בין התחושה שתוחלף מיידית על כל טעות שזה דבר רע שפוגע בבטחון (ע"ע מכבי של בלאט בתקופות הפחות טובות) לבין התחושה שאתה חייב להשתפר כדי לשמור על מקומך בקבוצה שזה דבר שדוחף אותך לשיפור ולמצוינות.

כמו שגיל כתב זה המקצוע. חוץ מכמה יחידי סגולה שרגועים להם בטופ כל השאר יודעים שעונה רעה והם מאבדים את המקום שלהם.

-גיסנו- 17 בספטמבר 2015

לרוע המזל בין אם אוהבים את זה או לא זו דרכו של עולם. כל שכיר בכל תחום הוא בר החלפה עם אפס סנטימנטים ברגע שרמתו המקצועית לא מתאימה, וזה לא בהכרח משנה כמה הוא תרם לחברה בעבר. וככל שעולים בגודל החברה המעסיקה, ברמתה ובדרג של העובד – רמת הסנטימנטים יורדת עוד יותר.
מי שלא מסוגל לעמוד בזה כנראה לא באמת שייך לרמות האלה.

*נכתב ע"י אוהד מכבי שזע בהמון אי נוחות בכסא לאחר המהלך של מכבי עם ח"פ למרות שמצדיק אותו אותו מקצועית.

עופר פרוסנר 17 בספטמבר 2015

יש פה משהו אחר – וזה לא מה ששאלתי. אקדים ואומר שאני מסכים איתך לחלוטין, בטח בתור אוהד של הקבוצה שלי שמתחרפן כבר כמה שנים טובות על מספר שחקנים שלא ברור מה הם עושים בה.

העניין שתהיתי לגביו הוא אחר: שחקן שאינו מספיק טוב – נניח עומרי בן הרוש. הוא יודע שהוא לא מספיק טוב יחסית לשחקנים אחרים בקבוצה. עכשיו, במצב של פוסט הסיפור עם חואן פאבלו – הוא יודע שאם הוא יתאמץ והקבוצה תצליח – אז לא יהיה לו מקום בקבוצה. הסיפור של חואן פאבלו: אם מכבי תל אביב לא נמצאת בצ'מפיונס ליג – חואן פאבלו עדיין בקבוצה.

שחקני כדורגל הם עדיין אנשים – והתחושה היא שהם מתאמצים להגיע למשהו שיכול להיות שידפוק אותם בסופו של דבר, גם מקצועית. אני מקווה שזה מובן טוב יותר עכשיו.

גיל שלי 17 בספטמבר 2015

לא מצליח להבין איך הצלחה של עמרי בן הרוש, או של מכבי בשלב הבתים של הצ'מפיונס, תדפוק את עמרי? אם הוא יתקדם וישתפר, הוא לא ידפק, אם הוא פשוט לא מספיק מוכשר, אז גם אין איך לעזור לו. אני באמת לא רואה איך העסקה של ראיקוביץ' משפיעה במקרה הזה. אגב, אני בטוח שחואן פאבלו היה משחק בדיוק באותה רמה, גם אילו ידע שהוא יוחלף במידה ומכבי ינצחו ויעלו לשלב הבתים בצ'מפיונס, ככה בנויים ספורטאים, הם רוצים להצליח אלא אם תצליח לקלקל להם את זה.

Lord Anthony 17 בספטמבר 2015

ואם הוא לא היה מספיק טוב והיה יורד לספסל עד לסוף העונה זה היה שונה?
חואן פבלו לא במכבי רק בגלל שיש מגבלת זרים, אם לא היתה מגבלת זרים הוא היה נשאר כשוער שני.

ד"א אותו הדבר אתה יכול הגיד על קבוצות שעולות ליגה. בדרך כלל עליית ליגה מלווה בשידרוג מסיבי של הסגל, מה יגידו שחקנים שהתאמצו כל העונה להעלות את הקבוצה ליגה ואז הם מגלים ששיחררו אותם כי הם לא מספיק טובים לליגה הבכירה?

צהוב בדם 17 בספטמבר 2015

אתה לא יכולה לשוות את מצב השחקנים הישראלים לזרים.
אם לא היה מגבלת זרים, פאבלו עדיין נשאר במכבי ומשמש או כשוער שני או רוטציה

איציק 17 בספטמבר 2015

אם הוא לא יהיה טוב בגלל שיקולים אלו ואחרים אז הוא ישב על הספסל ויועבר בהמשך בכול מקרה. אם הוא יהיה מספיק טוב כדי לשחק אבל לא מספיק טוב כדי להשאר, יוכל לפחות למצוא קבוצה יחסית טובה עם תנאים טובים. מהספסל ישיג פחות.

yaron 17 בספטמבר 2015

לי השאלה מובנת לגמרי, אבל יש את משתנה הגיל ששונה בין שני המקרים.
בן הרוש לא יישב יום אחד בבית אם מכבי תשחרר אותו, והוא גם עדיין בשלב שיש לו עוד הרבה לאן להתפתח כך שמבחינתו רק להמשיך לשחק ושהקבוצה תצליח.
יש לו גם יתרון שהוא ישראלי לעומת מיטרוביץ שקשה לי לראות אותו ממשיך בעונה הבאה כמו גם את קרלוס גרסייה.

השמן 17 בספטמבר 2015

מצחיקות אותי הפרשנויות בדיעבד שהופיעו במגוון אתרים לגבי הטעות שהייתה בחילופי השוערים, כאילו מקצועית נדפקנו בשלב ראשון בשביל רווח עתידי. גם ככה אתמול לא ממש הסתדרנו עם הלחץ שלהם וכל איבוד בחצי המגרש שלנו היה חצי גול עם המהירות שלהם, אז להוסיף על זה את משחק הרגל הבעייתי משהו של חואן פאבלו? האמת היא שחואן פאבלו ( אותו אני אוהב ומעריך וכאב לי מאוד עליו) היה שווה גול/מצב מסוכן כמעט כל משחק מטעות בהרחקה/מסירה שלו. וזה מול לחץ של קבוצות ליגת העל. מוקדם מידי לשפוט עם המחליף שלו ראוי, אבל הוא היה החוליה החלשה וזה ברור

כסיפוביץ 17 בספטמבר 2015

היה משחק בסדר גמור
אין אחד בצהוב שמסוגל לעכל את הקצב משחק הזה תוך כמה דקות וגם לא ב-90 דק

נהנתי לראות לחלקים משחק מסירות לא רע של מכבי תל אביב במחצית השניה.
המטרות צריכות להיות ריאליות ולא על פי פירימובים ובורוביצ'ים

נולי 17 בספטמבר 2015

בדיוק

עדי אבני 17 בספטמבר 2015

לא ברור לי אם אני טחלק מהמגיבים כאן ראינו את אותו המשחק. במשחק שאני ראיתי, הפערים בין מכבי לצ'לסי היו דומים לאלו שבין קבוצת ליגת על לקבוצת ליגה א' בסיבוב ט של הגביע- במהירות, בפיזיות, במהירות המחשבה. וזה היה שונה מהותית מאיך שקבוצות ישראליות, כולל מכבי של קלינגר וכולל הקבוצה המושמצת של אלישע נראו באותו מפעל ומול קבוצות באותו סדר גודל לפני שנים ספורות.
בעיניי, המשחק הזה היה עדות לפער שצמח בין הכדורגל האירופאי לישראלי בחמש השנים האחרונות

צהוב בדם 17 בספטמבר 2015

אתה מודע לעובדה שהתקציב של צ׳לסי זה 520 מליון אירו ושל מכבי זה 21 מליון אירו?
אם אתה לוקח את זה למחוזותנו, אז זה בדיוק כמו שציינת, קבוצה מליגת העל מול קבוצה מליגה א.

ועדיין לפרקים מאוד מועטים שיחקנו לא פחות טוב מהם.

ברור שהם פי אלף יותר טובים, אבל 4-0 זה לא תוצאה שמשקפת.

כסיפוביץ 17 בספטמבר 2015

אז 1000-0 יותר משקף
;-ׂ)

איציק 17 בספטמבר 2015

אל תהיה סיני

כסיפוביץ 17 בספטמבר 2015

תן לשחרר קצת
התאפקתי כל החג

איציק 17 בספטמבר 2015

תגיד לי, אתה נורמאלי???
כל החג לא שיחררת, ועכשיו אתה מתכוון לשחרר הכל כאן באתר… רחמים

כסיפוביץ 18 בספטמבר 2015

:-)

Oded 17 בספטמבר 2015

אם כבר 1000-1

משה 17 בספטמבר 2015

כל מילה עדי.

אורליוס 17 בספטמבר 2015

יש לך זיכרון רגיל של בן אנוש ואתה פשוט לא זוכר כלום.
לך תחפור איך היו אותם משחקים של קלינגר ואלישע, היו כמה הופעות מכובדות, אבל היו גם הופעות מאוד מאוד דומות לאתמול גם בתוצאה אבל בעיקר בצורת המשחק.
וכמו שכבר ענו לך הבנת נכון את הבדל הרמות, ומה שמוזר זה שלא חדעת את זה קודם…

יוגב 17 בספטמבר 2015

אני מסכים איתך חלקית. לא זוכר מה היה אז, אבל די בטוח שהפירמידה התחדדה. הטופ האירופאי היום רחוק בהרבה מהבסיס, בניגוד לאז. עשו איזה שאלון איפשהו שאנשים צריכים לבחור מי לדעתם תזכה בליגת האלופות. כל התשובות התפלגו בין שלוש קבוצות. בארסה, ריאל ובאיירן. אלא סופר קבוצות. תחתן יש עוד מעמד של קבוצות על שכולל את צ'לסי, סיטי, אולי יובנטוס, פסז' ובטח עוד 2-3. בין שתי הרמות יש הבדל רציני. כמו גם ההבדל בין הדרג השני לשלישי.
כשחיפה שיחקה מול יונייטד – אירופה היתה מאוזנת בהרבה. הכסף והסקאוטינג היו אחרים לגמרי. אמנם חיפה היתה מעולה במונחים מקומיים, אבל גם הקבוצה ההיא היתה אוכלת רביעיה מצ'לסי הזו.

בילבו באגינס 17 בספטמבר 2015

שטיות חיפה של אלישע לוי למעט שני המשחקים הראשונים נגד בורדו ובאירן נראתה רע מאוד בלי מצבים ליד השער בכלל

Yavor 17 בספטמבר 2015

אם מכבי מכוונת למעלה היא חייבת לפעול למען העלאת מספר הזרים בליגה. הם לא יוכלו להשתלב ברמות הגבוהות רק עם ישראלים (כמעט)

איציק 17 בספטמבר 2015

אל תזלזל בשחקן הישראלי.

קורא 17 בספטמבר 2015

אני בכלל לא חושב שהבעיה היא במספר הזרים אלא באיכות הזרים שהגיעו. עם כל הכבוד, אף אחד מהזרים של מכבי תל אביב לא ברמה המתאימה. יש זר אחד שאפשר להגיד שהוא בליגה של פראליה, רוסו, יעקובו, ז'וטאוטאס? שלא לדברי על זרים ברמה של סרגיי קלשנקו, קוביקה, אובארוב, קנדאורוב, שאלוי, פישונט. רמת הזרים שקרויף מביא לא מספיק טובה, והייתי אומר שזה לא אפשרי להביא זרים יותר טובים לולא לואיס פרננדס הביא את ז'רום לרואה. זה פשוט כישלון של ג'ורדי.

yaron 17 בספטמבר 2015

אין ספק שאפשר להביא זרים טובים יותר אבל אני לא בטוח שמדובר בכשלון של קרויף. הקבוצה נבנתה לליגה הישראלית והאירופאית ולשנות הכל אחרי נס באזל היה מאוחר מדי.
קרויף גם בונה היררכיה מסויימת בקבוצה שבה הישראלים הם המנהיגים והכוכבים.
אני מאמין שבדנה הבאה נראה קפיצת מדרגה.

יובל 17 בספטמבר 2015

מגבלת הזרים גורמת לכך שזרים פחות איכותיים יגיעו לפה.

קורא 17 בספטמבר 2015

למה? יש חמישה זרים בקבוצה, ממש כמו שהיה בתקופה של מכבי חיפה בליגת האלופות, או מכבי תל אביב בסיבוב הקודם או הפועל תל אביב, ואז הזרים היו יותר טובים. גם אם בונים קבוצה לליגה הישראלית אפשר למצוא זרים ברמה יותר גבוהה מאלו שהגיעו. ג'ורדי הוכיח שהוא מסוגל להחליף שוער בדקה האחרונה, אז למצוא חלוץ נורמלי וקשר נורמלי זה הרבה יותר קל.

גיסנו 18 בספטמבר 2015

זרים ברמה של אז עולים היום לפחות כמו ראיקוביץ', זה ההבדל העיקרי

-גיסנו- 17 בספטמבר 2015

1) נכון, הפער צמח.
2) הזכרון של המשחקים המאוחרים בכל קמפיין כנראה מתעתע.אף קבוצה ישראלית לא נראתה טוב במשחק הראשון שלה. גם לא חיפה של 2002, שגנבה גול אחרי לחץ של יונייטד בדקות הראשונות ואז נעלמה עד לאזור הדקה ה 60, כשכבר היה 4-1 ויוניטד הורידה רגל מהגז. גם אתמול עם קצת יותר מזל וריכוז מכבי יכלה לגנוב גול או שניים, שהיו גורמים לתוצאה להיראות קצת פחות מאיימת אבל לא היו משנים בכלום את יחסי הכוחות האמיתיים בין הקבוצות.
3) לצופה מן הצד, אגב, בקמפיין של הפועל היה נראה שאין מצב שהם יצליחו לגנוב נקודות בתום הסיבוב הראשון ו 3 הפסדים. ואתה הרי זוכר איך הקמפיין הסתיים.

-גיסנו- 17 בספטמבר 2015

* תגובה לעדי אבני שהתפספסה

משה 17 בספטמבר 2015

גיסנו,
אתה צודק לגבי הפועל ומצבה לאחר הסיבוב הראשון אבל אני חושב שעדי התכוון לסיכום המשחק הזה בלבד. מי שקורא את התגובות כאן יטעה לחשוב שהוא הפסיד משחק טוב מאוד של מכבי כולל מי שיחשוב מהתגובה שלך שיכול היה להיגמר 4-2…
הסקאלה לא חייבת לנוע בין פרימו לבין אופוריה. אני חושב שמכבי היתה גרועה בכל קנה מידה ומקווה מאוד שתפיק לקחים ותהיה טובה יותר במשחק הבא.

-גיסנו- 17 בספטמבר 2015

היה יכול להגמר 4-2 והיה יכול להגמר גם 6-0. כשפערי הרמות כ"כ גדולים ההבדלים בתוצאה הסופית הם יותר מזל משכל.
הנגיחה של זהבי יורדת קצת יותר נמוך, איגיבור בועט כמו שצריך מול שער ריק, הפנדל של הזאר לא טס לשמיים, ופתאום יש לך 5-2. לא בשמיים.

מכבי הציגה לפרקים כדורגל ראוי, לפרקים הייתה בהיסטריה, לפרקים סתם נראתה חסרת אונים והגיעה לכמה מצבים. לא שונה מהמצופה של כל מי שעיניו בראשו, ולא שונה ממשחקי פתיחה אחרים של ישראליות בצ'מפיונס מול קבוצות בפערי רמות דומים. לא שונה מהרבה קבוצות בסדר גודל של מכבי, שראינו חוטפות רביעיות חמישיות ושישיות מקבצות בסדר הגודל של צ'לסי.
לפני המשחק כל מי ששאל אותי בעבודה מה אני צופה שיקרה קיבל תשובה "כל תוצאה שטובה מ 4-0 תהיה הפתעה לטובה". המשחק ואיך שהתפתח לא הפתיעו בכלל לא לכאן ולא לכאן. יכלנו לקוות לקצת יותר טוב, יכלנו גם לחטוף הרבה יותר גרוע. מכאן ועד זעקות השבר על כמה זה המשחק הכי גרוע אי פעם המרחק גדול מאוד.

נולי 17 בספטמבר 2015

אי אפשר להסיק שום מסקנה רצינית ממשחק אחד, טוב או רע. במיוחד לא ממשחק בחוץ נגד אלופת אנגליה בהופעה ראשונה מזה שנים בצ'מפיונס ליג.
בתמונה הכללית מכבי נמצאת במגמת שיפור וזה מה שחשוב.
לא נתנו למכבי סיכוי גדול לעבור את ויקטוריה פלזן והיא עברה.
באזל היו בטוחים שהם שוב יטאטאו את מכבי בקלות בפלייאוף על ליגת האלופות וזה לא קרה.
ב"ש היו בטוחים שהם יקחו את הגביע בשנה שעברה, כשמכבי נשארו בלי חצי סגל ומכבי רקדה על המגרש במשחק בלתי נשכח.
אסור לתת להפסד אתמול להכניס את הקבוצה למרה שחורה, כי אין לכך שום הצדקה. ליהפך. מכאן ניתן רק לעלות וזה מה שיקרה.
יאללה מכבי!

איציק 17 בספטמבר 2015

אם טיפה להקצין לצורך המחשה, אז אתמול מכבי עמדה נכון במגרש, וצ'לסי לעומתה רצה נכון על המגרש.

זיו 17 בספטמבר 2015

הערה לגבי השידור לפשוטי העם והקמצנים שלא מוכנים לשלם על HD של ערוף הספורט.
פשוט שערוריה כמות הפרסומות שדחפו בתחילת המשחק על כל הקטעים הכיפיים של המנון ליגת האלופות, לחיצות ידיים בין השחקנים, קצת תמונות מהמנהרה לראות אם היה טראש טוק או סתם קשקושים.
אפילו השדר של ידע מתי מכניסים לו פרסומת וקטעו אותו.
מ ע צ ב נ י ם – עקרונית לא אקנה מוצר של חברה שפירסמה ככה

אורי 17 בספטמבר 2015

פשוט בושה שאירוע הספורט הישראלי הכי גדול של השנה משודר ככה.
משתינים עלינו

אחד 17 בספטמבר 2015

הכי גרוע זה ההנחה הסמויה של השדרים שאם אתה צופה במשחק בערוץ ישראלי אז אתה חייב להיות בעד הקבוצה הישראלית.
ממש לא אכפת לי שהם מתבאסים מכל גול שמכבי חוטפת, למה אני צריך לשמוע את הבכי שלהם?

איתן מסוארי 17 בספטמבר 2015

אני קורא כאן כמה תגובות של:
מכבי היו טובים בחלק מהדקות. צ'לסי לא הגיעה להרבה מצבים. וכדומה… עוד ניתוח סטטיסטי על בעיטות לשער…
כנראה שבטעות ראיתי אתמול משחק אחר, בו הכחולים מגיעים כמעט ראשונים לכל כדור. הצהובים ברוב רובו של המשחק עם 10 שחקנים לפני הכדור. הכחולים מגיעים בקלילות לרחבת היריב ועושים משולשים, כן… בלי לבעוט לשער…. הצהובים עוד הצליחו לעשות איזה התקפה וחצי בחאווה…
חבל שלא ראיתי את המשחק של מכבי תל אביב נגד צ'לסי והתמוגגתי מהתוצאה המשקרת.

לידיעת הציבור 17 בספטמבר 2015

המוסד זומם לרצוח את אריאל זילבר

ניב 18 בספטמבר 2015

ברור, ככה זה עם מעריצים פסיכים, תתהפך עליהם והם כבר יבקרו לך בבית ויחטטו לך במגירת תחתונים.

Matipool 18 בספטמבר 2015

לא המוסד . השב״כ .
חוץ מזה – זה לא נכון שהוא כתב את ״ואיך שלא״ על הכלבה שלו .

כסיפוביץ 17 בספטמבר 2015

אתמול רומא רצה 90 דקות אחרי ברצלונה
רצה יותר קילומטר בסה"כ וכמובן נגעה פחות בכדור

עדין היא מגיעה בפחות מ-10 שניות לכל מתפרצת ובדקה ה-90 היא עדין נותנת הגנת לחץ על ברצלונה בקו ה-30 מטר
עדין זו אותה רומא שחטפה בראש בצורה שאם זו היתה מכבי היו מפרקים לה את הצורה

זו רק דוגמא לכך שהתוצאה אינה פקטור בכלל.
מכבי צריכה להיות גאה בעצמה, ובעיקר עם הפנים קדימה אל המקום השלישי בבית.
היא שווה את זה

מאיר (חדש בשכונה) 17 בספטמבר 2015

כמה נקודות לפרופורציה
באף רגע מכבי לא התפרקו, זה לא דבר קל במצב של גול שני מפנדל בשניות האחרונות של המחצית הראשונה, לא פשוט בגול השלישי שמקרב לתבוסה ולא ברביעי שהוא כבר תבוסה. זו מנטליות חזקה וכושר גופני טוב.
הגולים הובקעו על ידי 2 מנבחרת ברזיל ועוד 2 מנבחרת ספרד. הפנדל הוחמץ על ידי כוכב נבחרת בלגיה שחלק מדרגים אותו מייד אחרי מסי ורונאלדו. אז קשקשנים ידברו על חצי הרכב של צלסי אבל החלק הקדמי היה מלא ובפול מוטיבציה.
הסטודנט שכתב צדק לחלוטין בזה שמכבי נהנו ממזל בעלייה לבתים ואתמול החזירו חלק ממנו, היו שווים אתמול גול.
יום ראשון חוזרים לליגה ואני לא מקנא ביוקנוביץ, איך הוא מחזיק את כולם שמחים ולא מפסיד נקודות.

yaron 17 בספטמבר 2015

הנקודה של הכושר הגופני כ"כ נכונה וחשובה.

יואב 17 בספטמבר 2015

ולסיכום שלי והתייחסות לתגובות,
אוהדי מכבי (אני בניהם והייתי שם אתמול)-זה לא היה כוחות ואין טעם ליפות את זה. זה היה תלוי רק בצ'לסי וזאת לא הפתעה מרעישה. כן, מכבי היא בכל זאת קבוצת כדורגל מתודית שחוותה כמה רגעי שיא בשלוש השנים האחרונות וזה לא נראה כאילו אספו חברה מהרחוב. היא כן ניסתה ועבדה קשה מאד בשביל כל שביב פוזיישן, בשביל כל הרחקת צלסי משערה, בשביל כל חצי מתפרצת. וזה בסר גמור.
אבל אומר דבר אחר-פורטו וקייב יהיו לא פחות קשים אם לא יותר כי יכול להתפתח בניהן קרב קשה על המקום השני ולא תיהיה כאן ההנחה שצלסי נתנה לנו אתמול, השמורה למועדוני עילית כמו צלסי. אנחנו לא יותר מיתוש טורדני בשבילה.
ההשוואות לקבוצות אחרות לא מעניינות, אפילו לא למכבי של קלינגר(שמקבלת ארבע ממכבי של היום), אם לא תיהיה כאן המשכיות לאורך זמן במפעלים אירופאים. כי בניגוד לשאר, מכבי של היום מתוחזקת על ידי בעלים שרואה בזה מטרה ראויה ויש לו את הכיסים לזה ואת החזון הניהולי לזה. ולהגיע לגשר עם פרסונות כמו יורדי, ביין, יוקה, נותן תקווה להמשך טוב יותר. מוזר קצת אבל לתחושתי מיטש הוא מהמתבאסים הגדולים ביותר מתבוסת אתמול. וזה יכול רק לשמח.

רומן 17 בספטמבר 2015

מה גורם לך לחשוב שדינמו קייב מסתפקת במקום שני?

יואב 17 בספטמבר 2015

על הנייר צלסי חזקה יותר. במציאות, צלסי חזקה יותר. הרקורד בעשור האחרון מאד ברור. אבל זה כדורגל ואולי קייב תעשה הפתעה. זה לא משנה את המהות-מול קייב למכבי לא יהיה קל יותר(:

מאיר (חדש בשכונה) 17 בספטמבר 2015

היא יכולה לא להסתפק אבל זה ממש לא תלוי בה

גיסנו 18 בספטמבר 2015

כי אנחנו כבר לא ב 1995

רומן 17 בספטמבר 2015

"הטענות שצ'לסי יכלה לנצח ב8 שערים לא מסתדרות עם העובדה שצ'לסי בעטה רק 5 פעמים לשער".
נו באמת, טיפ טיפה הגיון לא יזיק, מה כן היה מסתדר עם הטענה הזאת, שהם היו בועטים בכוונה ומחטיאים? קצת הגיון בבקשה.
אם היו רוצים, הם היו מנסים לשחק קצת יותר לעומק, ליצור יותר הזדמנויות, לבעוט יותר ולהבקיע יותר.

shadow 17 בספטמבר 2015

למען הסדר הטוב צ'לסי בעטה 15 פעמים לשער

גיל שלי 17 בספטמבר 2015

חמש למסגרת

shadow 17 בספטמבר 2015

הנקודה היא שגם בעיטה מחוץ למסגרת היא מצב לשער.
ולכן לבדוק כמה בעטו למסגרת זה לא טיעון מדוייק.

איציק 17 בספטמבר 2015

זה נכון, אבל אז אתה יכול לומר שהיו הזדמנויות שהרגל פספסה את הכדור במילימטר וזה גם מצב. שחקן היה במצב טוב אך לא מימש לבעיטה זה גם מצב, וכו'. זה בעייתי מאד. גם בעיטה דרדלה למסגרת מ-40 מטר זה לא מצב אבל למסגרת. תגיעו להסכמה שלא להסכים וזהו.

shadow 17 בספטמבר 2015

דווקא לא. יש דרך לישב את זה.

צריך לראות את המשחק ולחבר סטטיסטיקה למציאות.

איציק 17 בספטמבר 2015

זה נכון, אבל עדיף לראות צרפת-ספרד חצי גמר

shadow 17 בספטמבר 2015

איזה משחק לא להאמין שהצרפתים הצליחו להפסיד את זה

איציק 17 בספטמבר 2015

איזה תצוגה מהעונשין בהארכה, לפנתאון…

כסיפוביץ 18 בספטמבר 2015

לפנתנפאו
איזה משחק

גיסנו 18 בספטמבר 2015

לא לפאו-נתיאון?

כסיפוביץ 18 בספטמבר 2015

סגרנו על פנתנ-פאו-נתיאון?

לידיעת הציבור 17 בספטמבר 2015

The CIA is conspiring to assassin David Blatt

ניב 18 בספטמבר 2015

כי בחייאת ראבאק, כמה אפשר לסבול את מסיבות העיתונאים שלו..
דיוויד בלאט לראשות הממשלה , פדרמן Jr לנשיאות.

איאן ראש 17 בספטמבר 2015

דקה 45+4 בתוספת הזמן – שוט של טל בן חיים1 משחרר "כוסאמק" אחרי עבירה חסרת היגיון על קוסטה מתאר אתהשתתפותהשל מכבי בליגת האלופות אתמול.

זה מדהים שכל התקשורת חגגה כאילו יש למכבי סיכוי, אפילו המסע של הפועל ב-2001 לא לובה במסע יח"צ תמהוני.

מכבי אולי עמדה 30 דקות טוב מול צ'לסי (וגם זה בגלל שצ'לסי הרשתה לה) אבל רוב הזמן שימשה כקונוסים למשלושים של האזר, וילאן ולומפוס צ'ק. זה היה מביך.

העיקר החבר'ה אמרו שזהבי מאוד שקט לפני המשחק וזה תמיד אומר שהוא מתכנן משהו…אולי המבט המבויש שמורינו עקף אותו במנהרה זה מה שהוא תכנן עבור צ'לסי.

הפערים התעמק ובין הכדורגל האירופאי לישראלי, פעם יכולת להביא זרים ברמה רצינית (פישונט, הולמאי ואוסטרץ' ורוסו יעקובו ופראליה בהתאמה חיפאית) שתמכו בכשרונות הישראלים.

היום גם עם ג'ורדי והכסף אף אחד לא רוצה לבוא והתוצאות בהתאם.

נקודות אור – אלברמן היה מעולה אתמול לפרקים ארוכים, וכשדור פרץ נכנס הוא כיסה על השטויות של מיטרוביץ'. איזה ביטחון ותעוזה. בדיוק כמו שהיה להפועל ב-2001 וכמו לחיפה בקמפיין הראשון באלופות.

זה אני או שראיקוביץ' צפה באימון המסכם בוידאו הלא נכון וראה את אפולה אדל נכנע אותו דבר לראדי?

בלייק 18 בספטמבר 2015

הגול בדרבי היה שונה. ראדי לא הגביה מעל דבוקת שחקנים שגרמה לשוער לחשוש מלקחת פינה עד השניה האחרונה. ראדי הגביה מעל דבוקה של אדל, ששוטט באזור קו ה-16 בכדור עונשין.

איאן ראש 18 בספטמבר 2015

רות קיבלתי

Comments closed