יומן האליפות של הג'איינטס (4) – עבודתו של קופלין

הג'איינטס נראים מצוין, משיגים הרבה יותר מהכשרון שלהם, ויש לכך סיבה

קופלין מתעקש להמשיך לאמן בגילו המבוגר. לכאורה קופלין כבר השיג את כל שניתן להשיג, וממשיך לאמן קבוצה עם כשרון מוגבל, בעיקר בהגנה. רבים תוהים למה הוא צריך את זה. התשובה היא פשוטה, אימון פוטבול הוא הבילוי המועדף על מאמן זה, והג'איינטס בהחלט נהנים מכך.

אתמול ראינו דוגמה מצוינת כיצד הרבה קבוצות של קופלין משיגות הרבה מעבר לכשרון שלהם. מול הבילס המאומנים על ידי ראיין, פחות או יותר האנטי תזה של קופלין, הג'איינטס היו ממושמעים, ההגנה עשתה מהלכים גדולים, ובעיקר לא טעתה, וההתקפה החזירה מידית כאשר הבילס הבקיעו את הט"ד שלהם, והחששות שבו להציף את אוהדי הכחולים.

בצד השני עמדה קבוצה עם קו ההגנה הקדמי שנחשב לטוב בליגה, עם מאמן שממשיך את מסורת האב, ומדליק תבערה תמידית תחת ההגנה, והפעם ההגנה המהוללת של הבילס נתנה בשלב מסוים יותר יארדים בדגלים, מאשר צברה התקפת הבילס. ההגנה המהוללת של הבילס לא נגעה באיליי, וההגנה המהוללת של הבילס כאשר כבר הצליחה לעצור את הג'איינטס והכריחו אותם לבעוט בעיטות שדה, שוב נערכה בצודה לא חוקית, והעניקה לג'איינטוס 4 נקודות. הטעויות של הג'איינטס בשבועות הראשונים לא נבעו מחוסר משמעת או חוסר שליטה, הן נבעו מחשיבת יתר. זהו ההבדל המהותי בין הקבוצות של קופלין לאלה של ראיין, זו גם הסיבה שלג'איינטס יש שתי טבעות, וראיין לא הגיע מעולם לסופרבול.

*

ההגנה של הג'איינטס הנוכחית היא בדיוק ההיפך ממה שהתרגלנו לראות. הקו הקדמי הוא כבר מאוד, ולא מלחיץ את הקווטרבק, אך כבר שבוע שני ברציפות, ההגנה של הג'איינטס מגיעה מול קבוצת ריצה חזקה, ופשוט לא נותנת יארדים על הקרקע. תהליך השיפור בסקונדרי נמשך, וכך גם ללא לחץ משמעותי על הקווטרבק, אין פתחים נרחבים, ולעומת זאת אמוקמרה חוטף עוד כדור, וקנארד חטף אווירית כדור בצורה אקרובטית ממש. שוב הג'איינטס מנצחים במאבק איבודי הכדור.

*

אני אפילו אוהב את האינטרספשן הראשון של איליי השנה. לכאורה הקבוצה מובילה 14 ויכולה לעלות לשלושה סקורס פער גם בבעיטת שדה. אבל הראש של הג'איינטס הוא לא בלשמר סטטיסטיקות, הראש הוא לנצל את האפשרות לשפר את ההתקפה ברד זון. המסירה של איליי היתה מסירת תזמון לרנדל לסלנט, רנדל לא ממש נלחם על הכדור, השחקן של הבילס ניחש נכון וחטף, קורה, לא נורא. עדיף בהרבה על נסיון לשמור עוד משחק נקי בסטטיסטיקה.

*

ההגנה של הג'איינטס נראתה כנקודת התורפה השנה, בטח בלי ג'יי פי פי, ואיירס פצוע כל הזמן. אין בהגנה שמות גדולים, אך שוב אנו רואים עבודה מצוינת של ריס בבחירות דראפט, ובקטיפת שחקנים שלא נבחרו. קרוז למשל הוא רסיבר מעולה שלא נבחר על ידי אף קבוצה בדראפט. קרי ווין הוא לא אתלט מדהים, אך הוא שחקן קו שרודף אחרי הרצים ותופס אותם, ובעיקר נותן את כל מה שיש לו בכל מהלך.

לנדון קולינס ופלאוורס נראים כמו בינגו ברבע הראשון של העונה. פרינס אמוקמרה הוא קורנר ברמה גבוהה ביותר. אנחנו דלים בכשרון ובכסף בהגנה, אך הרעיון של להחתים את סו כדי להביא פתרון מהיר, מתפוצץ לדולפינס למשל בפרצוף.

*

משחק רביעי, מקום ראשון בבית, דאלאס תמשיך עוד הרבה זמן בלי טוני רומו, האיגלס נראים כמו ניסוי שהתפוצץ לקלי בפנים, ואת וושינגטון נצחנו בקלות. למרות שהיינו יכולים להיות 4:0 אם המח של איליי לא היה נקלע לחשיבת יתר מטורפת, הג'איינטס נמצאים במצב מצוין. ספגנולו מוצא שיטת הגנה המתאימה לכלים שלו. התהליך נמשך, השנה נראית בסדר גמור.

 

Also sprach Dorfan
נו האדל - סיכום מחזור רביעי

18 Comments

פאקו 5 באוקטובר 2015

נראה די ברור שהעונה תהיו ראש לשועלים.

גיל שלי 5 באוקטובר 2015

גם בעונות שזכינו בסופרבול היינו בדיוק זה

אריאל גרייזס 5 באוקטובר 2015

הכל מוכן למפגש עם הפטריוטס בסופרבול

עמי ג 5 באוקטובר 2015

Ha ha
זה גם מה שניחשתי אצלך בהימורי פתיחת העונה.
פעם ב-4 שנים יש לנו שני מפגשים בעונה עם הג׳איינטס, הכבשה השחורה שצריך לשחוט ומהר

גיל שלי 5 באוקטובר 2015

שכחתי לכתוב על הספיישל טימס, השקענו בהחתמות הפרי אייג'נסי בקסיאס מהפטס והאריס מהקאובויס, והספיישל טימס השנה מביאים נקודות בניגוד לשנים הקודמות

austaldo 5 באוקטובר 2015

הבעייה של רקס ראיין היא שהוא מתכונן ברצינות רק לשני מישחקים בשנה (ואפילו במישחקים האלו הקבוצה שלו משחקת פחות מהיכולת שלה, כי לפני שני המישחקים האלו הוא מדבר כל כך הרבה טראש טוק שמוציא אותו ואת השחקנים שלו מפוקוס)

7even 5 באוקטובר 2015

אפרופו דולפינס…
הבעייה שלהם היא לא סו.
הבעיה שלהם היא שהשחקנים משחקים בלי חשק. אולי למעט לאנדרי.
אחרת אין לי דרך להסביר את שני המשחקים האחרונים שלהם.

כוכבית 5 באוקטובר 2015

יש ממי לפחד. גם אחרי פתיחת עונה של 0 – 2 עם 2 הפסדים בדקה ה-90 (בעצם 60…),
הג'איינטס נראו בטוחים בעצמם, ופשוט שיחקו ג'איינטס פוטבול.
אין ספק שהג'איינטס בפלייאוף היא הקבוצה שאף אחד לא רוצה לפגוש.

ודרך אגב, נחמד מצד פייטון, על שלקח על עצמו את כל האינטרספשינס של משפחת מאנינג…

אריאל גרייזס 5 באוקטובר 2015

למרות כל מה שסבלנו מהידיים של הג'איינטס, אני עדיין לוקח בתשע ידיים לפגוש אותם בפלייאוף על לפגוש את גרין ביי או סיאטל או אפילו אריזונה כרגע

כוכבית 5 באוקטובר 2015

1 – 0 נגד סיאטל,
0 – 2 נגד הג'איינטס.
רק אומר…

אריאל גרייזס 5 באוקטובר 2015

אני מכיר את המספרים, תאמין לי. בעיניי זה חסר משמעות. אלו קבוצות אחרות לגמרי. תן לי את גרונק בריא בסופרבול השני נגד הג'איינטס ואנחנו לוקחים אותו.
גם לנסות לחזות מה יהיה בעתיד על סמך מה שהיה פעם, נו..

כוכבית 5 באוקטובר 2015

ברור שזה חסר משמעות.
מסתבר שהציניות שלי לא עוברת מסך…

אריאל גרייזס 5 באוקטובר 2015

אוקיי, יש לי חבר שהתערב איתי שהגאיינטס מנצחים את הפטס אם הם פוגשים אותם בסופרבול. וזה לא גיל שלי..
בכל מקרה, אני לא רואה חלק אחד בגאיינטס כרגע שבאמת מפחיד אותי

עמי ג 5 באוקטובר 2015

אולי שיין וארין? :)…

ניינר / ווריור 5 באוקטובר 2015

עם שתי קבוצות הפח מוושינגטון ופילי, עם הפציעות של רומו ודז, יש סיכוי שתסריט האימה של הכחולים בפלייאוף יתממש. מתפלל להחלמה מהירה של טוני ודז

NoONE 5 באוקטובר 2015

אחרי שאכלתי דגים(מסריחים אמנם) לארוחת בוקר ראיתי חלק גדול מהמשחק של הג'יאנטס
קודם כל באפלו לא באה מוכנה לשחק,כאילו לא עשו בכלל סקטואינג על הג'יאנטס או בנו תכנית משחק , וברגע שהמשחק קצת ברח מהידיים איבדו עשתונות וביצעו כל מיני פאולים מפגרים אחרי השמהלך נגמר בקיצור קבוצת רקס ראיין קלאסית
לסיום כמובן רקס ראיין במסיבת העיתונאים אומר שאין לו שום בעיה עם איך שהקבוצה שלו שיחקה והוא תמיד יעדיף פייטרים , אין שכל אין דאגות

התרשמתי מאד מההגנה של הג'יאנטס ברדזון , פעם אחר פעם הבילס ניסו לשלוח שחקנים בפלאט לצדדים וזה נראה כאילו זה יעבוד אבל הליינבקרס של הג'יאנטס מהירים כמו שדים ותמיד עצרו את הראנר לפני הט"ד , מרשים מאד

עמי ג 5 באוקטובר 2015

ציפיתי ליותר מהבילס השנה.
אבל קשה לפתח ציפיות מקבוצה שמתבסת על קווטרבק רוקי.
יש לו מהלכים יפים מדי פעם אבל בכל פעם שהכסף על השולחן טיילור עושה טעות.
או שהבילס חוטפים דגל.
הג׳איינטס מאוד דידקטים. הגיעו לכל המשחקים השנה לרבע הרביעי ביתרון דו ספרתי. איליי נראה מפוקס. אודל בקהאם התבגר.
זו קבוצה שצריכה להגיע לפלייאוף השנה. ואז הכל פתוח עבורה. לפחות עד שתגיע ללאמבו פילד.

יוסי מהאבטיחים 5 באוקטובר 2015

יש מי שירוץ.
יש מי שיתפוס.
יש מי שיגן.
יש מי שיבעט.
אפילו יש מוסר עובר סף.
אז מה עושים הבילס כדי להבטיח המשכיות (ינואר בבית)?
מביאים one potz to rule them all

Comments closed