שביר מתפורר בקלות

מכבי לא קבוצה חזקה מספיק כדי שג'ורדי יהיה כה פסיבי.

המשחק אתמול היווה חבטת הנחתה אדירה למכבי תל אביב באירופה. המשחק מול קבוצה איכותית כמו פורטו, קבוצה שבאמת צריך לראות במגרש כדי להרגיש את ההבדל בינה ובין מכבי, הדגיש את כל החולשות של מכבי, בהרבה מאוד אופנים.

רבים מתיחסים לעובדה שמכבי לא רצה מספיק, כאל כשל בכושר הגופני. מי שנכח אתמול באצטדיון הבין שלא זו הבעיה. אגב, מול באזל מכבי רצה כמעט אותו קילומטרז' כמו באזל בחיבור שני המשחקים. כאשר ריקן וטב"ח נדרשו לרוץ הלוך חזור על הקו, ולשמש תגבור למגנים, הם עשו זאת בקילומטראז' נאה. הבעיה היא כאשר טב"ח וריקן נדרשים לתפקידים מורכבים יותר. כאשר הם צריכים לחשוב לאן הם צריכים לרוץ, הם רצים הרבה פחות.

אתמול גם נפל לי האסימון לגבי המשחק מול בית"ר ומטרתו. למעשה פורטו שיחקו נגדנו באותו סגנון בו אנו שיחקנו מול בית"ר. וכאן נחת עלי ההבדל. כאשר פורטו השאירה את שני הבלמים שלה גבוה ולבד, מכבי לא הצליחה להגיע ולו פעם אחת, למצבים המאוד קלים אליהם הגיעה בית"ר מול מכבי. זאת למרות שפורטו בניגוד למכבי במשחק מול בית"ר, איבדה כדורים בתוך מחצית המגרש שלהם. כאשר מכבי שלחה כדורים מהירים לערן זהבי, הוא תמיד היה מכוסה על ידי בלם, ושחקני פורטו הגיעו חזרה להגנה, במהירות העולה לאין שיעור על קצב ההצטרפות של שחקני מכבי להתקפה.

*

מכבי לא קבוצה חזקה דיה כדי לשחק בשלב הבתים בצ'מפיונס ליג במגרש ניטראלי, וזה בדיוק מה שהיה אתמול. הקהל של מכבי בסמי וסוסו כמעט לא מורגש, שחקני מכבי לא מרגישים בבית כפי שהם מרגישים בבלומפילד, וכל יתרון הביתיות הולך לעזאזל. אני מבין את ההחלטה העסקית, אך תוהה האם משחק בבלומפילד לא היה מאפשר צבירת נקודות, ובכך מכבי היתה מגשרת מעט על הפערים הכלכליים. כמו כן, צבירת נקודות היתה מובילה לדירוג טוב יותר במוקדמות בעונה לאחר מכן, ושוב יש כאן שיקול כלכלי חשוב.

*

מכבי לא קבוצה חזקה מספיק כדי לשחק עם חוליות חלשות גם ברמה של ליגה ישראלית, בשלב הבתים בצ'מפיונס ליג. אבי ריקן הוא לא מגן שמאלי, הבעיה היא שגם בן הרוש לא. בן הרוש הוא אולי בלם שמאלי, אך בטח לא מגן שמאלי. יתרה מכך, החולשה של בן הרוש בכל הנוגע לכיסוי שחקנים היא כה גדולה, עד שלא ניתן לחפות עליה טקטית בלי להקריב את כל המשחק בצד שמאל. כאשר ורמוט הוצב באותו צד עם בן הרוש, זה היה ניסוי מובן לאור הצבתו של טליו בצד שמאל, אך צירוף זה הוביל לביטול צד שמאל של מכבי בהתקפה, ובור ענק בהגנה. ג'ורדי ידע שאין למכבי פתרונות בצד שמאל עוד לפני העונה, וברור לגמרי שלקראת העונה הבאה צריך להביא לשם משהו סביר.

ההצבה של איתן טיבי בצד ימין היתה נסיון לעשות שעטנז בין שיטת שלושת הבלמים, ובין משחק במערך שיאפשר למכבי לצאת להתקפות. הנסיון הזה לא ממש הצליח, והגול של טליו הגיע כתוצאה מכך שאיתן טיבי לא מורגל בתפקיד המגן הימני. אם מישהו עדיין לא מרגיש בחסרון של שרן ייני, הוא מוזמן להתעורר, ובהקדם. מכבי לא קבוצה חזקה דיה כדי לשחק בשלב הבתים בצ'מפיונס ליג עם קרלוס גרסיה ומיטרוביץ' כזרים, למרות שאני מבין את ההגיון בהחתמתם. אין למכבי מספיק ישראלים טובים, כדי לאפשר למיטרוביץ' לשחק ברמה הזאת, וכדי להגיע ללולינות טקטית על מנת להציב שלושה בלמים במטרה להגיע למשחק הגנה סביר.

*

בעיה נוספת שנחשפה אתמול היא החסרון במה שג'ורדי מכנה "winning mentatlity". ב19 הדקות הראשונות מכבי היתה במגרש. ההתקפות כמו במשחק בפורטוגל, הגיעו מדהירות של טב"ח בצד ימין הפעם, אך מכבי הצליחה לסכן מעט את השער של קאסיאס. ההתקפות מהצד של ורמוט לא ממש צלחו, ורמוט אולי יכול להחזיק כדור מול הגנת בית"ר אך מול פורטו, כאשר הוא נדרש להתמודד לבדו מול שני שחקנים, ורמוט נדחף בעדינות עם כתף חזקה, ואיבד כדור. כאשר לא איבד אותו מידית, הוא הסתובב אחורה ואיבד את הכדור. עדין, מכבי היתה רלבנטית למשחק, המצבים המאיימים של פורטו היו קשים, וראיקוביץ' הצליח להכנס למשחק. עם הטעות הראשונה של טיבי, טליו הגיע לאחד על אחד מול ראיקוביץ', שעדיין לא יוצא בצורה מאיימת כמו שורה בימים הטובים, ועלתה ליתרון 1:0, כאן נחשפה הפריכות של האופי המכבי. פרט לזהבי שהמשיך לתפקד כרגיל, התפקוד של שאר השחקנים ירד מידית ברמה.

*

אני מבין את הסבלנות של ג'ורדי, אך לא מקבל את הפטליזם שלו. ההחתמה של ראדוניץ' היא כשלון גדול. סחורה פגומה היא סחורה פגומה. בכל ענף ספורט מנהלים יודעים ששחקן הנוטה להפצע, הוא שחקן שלא יעמוד לרשותך במספיק משחקים. ההרכב הישראלי של מכבי לא חזק דיו בכדי להחתים חלוץ 9 שלא יעמוד לרשות המאמן בשלב הבתים. ראינו איך התפקוד של זהבי עלה, כאשר בן בסט נכנס למגרש, למרות שבן בסט הוא כשלון אדיר נוסף. ג'ורדי לא יכול היה להרשות לעצמו להחתים שחקן כמו ראדוניץ', מאחר ומכבי לא יכולה להרשות לעצמה לשחק בלי שחקן מתאים בעמדה שלו. כמובן שהפציעה של נוסא משמעותית, אך אילו היה בריא, הוא היה משחק במקום מיטרוביץ' ככל הנראה. כלומר, למרות הרכב ישראלי מאוד ממוצע ביכולתו (פרט לערן זהבי ודור פרץ, אין למכבי שחקנים ישראליים שהיו עולים בהרכב של מכבי חיפה כאשר עלתה לצ'מפיונס ליג, וגם ההרכב של הפועל נראה חזק יותר פרט לשני שחקנים אלה), ג'ורדי השאיר את המאמן עם שלושה זרים רלבנטיים לשלב הבתים. להזכירכם פרט לנוסא, הזרים האחרים הם קרלוס גרסיה וראיקוביץ'. גם אם יש מקום לסבלנות, ג'ורדי צריך היה להיות אגרסיבי הרבה יותר בהחתמת החלוץ הזר, ולאחר שהתברר שנוסא פצוע, הוא צריך היה לשקול החתמה של זר והקפאה של מיטרוביץ' או קרלוס.

*

לסיכום, מכבי קצת עצרה במקום מבחינת התפתחות הסגל שלה. עדן בן בסט הוא אלבטרוס שיעיק על התקציב לעוד מספר שנים קדימה. ורמוט יכול לשחק בשלב הבתים, אילו היו למכבי מגנים, אך בלעדיהם, ורמוט לא תורם בשלב הזה. מכבי תמשיך להתפתח, אך ג'ורדי צריך ללמוד את השיעורים שלו לגבי הסגל הנוכחי, ולעבור מעמדת הסבלנות לעמדת השינוי. בקבוצות הקטנות מגיע השלב בו התהליך הגיע לבשלות, ונוצרת ההזדמנות לקחת את ההימור. למכבי ההזדמנות הגיעה בעלייה לשלב הבתים בצ'מפיונס ליג, אך ג'ורדי לא ניצל את ההזדמנות שנקרתה בדרכו. הוא היה חייב להגיע מוכן למקרה של הפתעה מול באזל, עם החתמות טובות בהרבה מההחתמה של ראיקוביץ' וראדוניץ'. אני מאמין שיגיעו הזדמנויות נוספות, אך כדי שהן ינוצלו, גם ג'ורדי צריך לצאת מעורו.

נ.ב – השופט לא נתן למכבי שום פאול כאשר שחקנים נדחפו באמצע המגרש, בעוד שדחיפות של בלמי מכבי נענו בשריקות. הסיבה היא פשוטה, שחקני פורטו חזקים יותר, שחקני מכבי רכים יותר, ועל כן כאשר שחקני פורטו נערו מעליהם את שחקני מכבי הרקים, זה לא נראה פאול, בעוד שכאשר שחקני מכבי הצליחו להפיל את שחקני פורטו לרצפה, זה נבע כתוצאה מהפעלת כח אגרסיבית. דווקא לאור כך, השריקה הציונית לפנדל היתה מאוד מעניינת. הדחיפה של בן בסט בהגבהה של מיטרוביץ לא היתה מאוד שונה, ולא זכתה לתגובה (בצדק כמובן). זהבי אמנם נקלע בין שני שחקנים, אך השריקה של השופט כנראה לא היתה מגיעה אילו פורטו היתה מובילה רק בשער אחד. לי בכל אופן, הגול הזה לא עשה כלום. ברור שלערן הוא עשה הרבה. התסכול האדיר של זהבי לאחר ההחטאה באחד על אחד מול קסיאס היה ניכר לעין. כאשר הרים את הקרן, וגם אחרי שהכדור עבר לחזקת פורטו, היה ניכר בזהבי עד כמה אכל את עצמו. הוולה האדיר של זהבי שהגיע לאחר מכן, הראה את ההבדל בהרכב המנטלי של זהבי, לעומת שאר שחקני מכבי, הוא מתמודד עם התסכול שלו בהגברת הקצב, בעוד יותר מדי שחקנים במכבי התמודדו עם התסכול באמצעות ויתור. בכל מקרה, הגול שמכבי הבקיעה לא עשה לי כלום, אך אולי שחרר מעט לחץ מהשחקנים הצהובים. בכל מקרה, הקהל חגג את הגול, אך לא נכון לקבוע שערן חגג אותו. הוא בהחלט שחרר תסכול קצר בפיו פיו, אך טב"ח 2 רץ להוציא את הכדור מהרשת, וזהבי מיד סובב את גבו ורץ לכיוון עיגול האמצע. מכאן, שהדיבורים על מבוכה תופסים אם כבר, רק לקהל, השחקנים לא באמת חגגו את הגול.

 

גול ראשון
נקמנות זה לא ערך

100 Comments

גיא 5 בנובמבר 2015

א. אני לא מסכים על ורמוט, הוא שחקן איטי במחשבה ואיטי בביצוע, כשמצרפים לזה את האין-פיזיות שלו מקבלים שחקן שלא מתאים לרמות האלו, בקושי לליגת העל. לא מבין את ההתעקשות עליו על חשבון מיכה, שגם תורם יותר הגנתית, גם רץ יותר מהר וגם נע לשטחים פתוחים.
ב. אני מאד אוהב את שרן אבל אל תשכח שטיבי בימין זה שיבוץ שלישי, אחרי דסה הפצוע ושפונגין שאין לי מושג מה קרה לו.
ג. לגבי מגן שמאלי – אני חושב שזה קונסנזוס בקהל, אולי אם נזכה בעוד אליפות יהיה קל יותר לשכנע זרים לבוא לקבוצה שזה עתה היתה בצ'מפיונס.
ד. חלק מהבעיה ב'מנטליות המנצחת' הזו קשורה ברמה הנמוכה יחסית של הליגה ובעובדה שבשלב המעצב של הקבוצה הזו היא נתקלה באפס התנגדות (אוסקר, סוזה). אני לא יודע מה הערך המוסף של סלאבה כמאמן, אני כן יודע שהוא נופל בקטע המנטאלי עוד יותר מקודמו – כי אם מכבי אשתקד שידרה שובע אבל ניצחה, השנה מכבי משדרת עייפות ואפאתיות.
ה. יחד עם כל האמור לעיל יש לציין שמכבי משחקת בלי שלושה שחקני הרכב פצועים (דסה, נוסא, ראדוניץ'), אני מניח שאחרי משחק החוץ בקייב ועם חזרתם של הפצועים נראה מכבי אחרת, לפחות ברמת הליגה.

גיל שלי 5 בנובמבר 2015

ורמוט מחזיק כדור יותר טוב ממיכה, אני מסכים שמול פורטו הוא לא החזיק כדור ברמה שהצדיקה את מקומו במגרש, ואכן הוא הוחלף במחצית כתוצאה מכך. מיכה קיבל את ההזדמנות שלו בפורטו, ולא תרם דבר, לכן אני מבין למה יוקאנוביץ' ניסה לעלות עם ורמוט. שרן חסר לאו דווקא כמגן ימני, אלא למערך שלושת הבלמים, שטיבי ממש לא מתאים לו. חוץ מזה, אם שרן היה, אולי ג'ורדי היה משחרר את קרלוס, ומביא זר שממש מחזק את הקבוצה.
אני חושב שמכבי תתגבר על המשבר המנטלי כתוצאה מקמפיין לא מוצלח, ואכן תשתפר בדצמבר. אני לא חושב שנראה את ראדוניץ' הרבה השנה, בעיקר משום ששחקן פצוע תמיד יהיה פצוע. חושב שמכבי תוכל לקחת אליפות, מאוד כדאי שג'ורדי יזיז את התחת בקיץ.

גיא 5 בנובמבר 2015

בקיץ זה מאוחר. לא חושב שבמצב הסגל הנוכחי יש לנו את הפריווילגיה לוותר על זר וחצי, מצפה לשינויים כבר בינואר (כפי שקרה בשנתיים הראשונות ומשום מה לא קרה אשתקד). יתרה מזאת אני קצת חושש שלא קרויף הוא האיש המתאים למשימה כי פרופיל הרכש שלו מאד עקבי ולא נחל איזו הצלחה מסחררת – ההצלחות הגדולות היו כשחשב מחוץ לקופסא (ע"ע פריצה).

yaron 5 בנובמבר 2015

פרופיל הרכש שלו עקבי בדיוק כמו התקציב וציפיות הבעלים.
לא חושב שגולדהר, קרויף ויקאנוביץ' מאוכזבים ממה שהם ראו אתמול.
שיחקנו סביר והפסדנו 3-1 ביג דיל…

גיא 5 בנובמבר 2015

לא חושב שזה עונה להגדרה סביר. ההגנה מחרידה וגם הקישור\התקפה לוקה מאד. אלמלא המתנה מהשופט והחמצות מסמרות שיער של אבובקאר, היה נגמר 5:0 שעליו אי אפשר לומר "שיחקנו סביר"

yaron 5 בנובמבר 2015

יכל גם להיגמר 3-3 ואז שיחקנו "מדהים"

גיא זהר 5 בנובמבר 2015

טור הגון וריאלי. שונה ב180 מעלות מהטור לפני שהיה קצת לא מחובר למציאות. לא יהיה לכם קל לקחת אליפות אם לא יעשה ריענון בינואר. הכבדות ברגליים של השחקנים מורגשת בסוף העונה ע"ע חיפה.

יואב בורוביץ' 5 בנובמבר 2015

ג'ורדי כבר צריך להתחיל לחשוב ואולי גם להתחיל לפעול עכשיו על הבניה של מכבי העתידית. בגדול, הוא עשה עבודה טובה במכבי בשלוש וחצי השנים האחרונות אבל הוא לא הצליח לבנות קבוצה טובה מספיק שמשחקת טוב זמן ממושך מספיק. וכמעט אין ספק כי הקבוצה של שנתו הרביעית היא החלשה ביותר ואף חלשה מהקבוצה של העונה האחרונה, וזה וודאי לא טוב. אני מבין אותו כשהוא מתלונן על הגבלת הזרים אבל אסור לשכוח שהוא גם נפל ונופל בהרבה מאוד זרים. בנוגע לישראלים, הוא מחתים כל בכיר שהוא מסוגל להחתים. מבין את האטסרטגיה הזו, בעיקר לנוכח הגבלת הזרים, אבל גם בישראלים יש פה ושם גם נפילות (וזה מובן), למשל עדן בן בסט, טל בן חיים ויובל שפונגין (הראשון פלופ, השני מבוגר מדי ומגיע אחרי שנים רבות לא מוצלחות ביבשת, והשלישי בכלל לא מתאים לקבוצה עם האספירציות של מכבי). לדעתי מכבי לא פייבוריטית לזכייה באליפות העונה, ואף כתבתי זאת לפני פתיחת העונה. פשוט השחקנים לא מספיק טובים. לגבי יוקאנוביץ', לא יודע עד כמה הוא טוב או לא, אבל יכול להיות שגם אם הוא מספיק טוב, הקבוצה שלו לא תהיה מספיק טובה לזכייה באליפות. בכל מקרה, זה יהיה נפלא אם הם לא יזכו.

בלייק 5 בנובמבר 2015

אני חולק עליך. אני חושב שמכבי עדיין פייבוריטית ברורה. בתפיסה שלי, חובת ההוכחה על הקבוצה שעוד לא הראתה שהיא יכולה. יש הבדל בין קבוצה טובה לקבוצה אלופה. מכבי הראתה שהיא קבוצה אלופה, ב"ש עדיין לא.
זה לא אומר שב"ש לא תיקח (לא רואה כרגע אף קבוצה אחרת שיכולה לקחת אליפות, אבל דברים קורים לפעמים).
זהבי סיים עד תחילת נובמבר כמות דקות של עונה שלמה (קבוצה + נבחרת). לא מעט שחקנים שחוקים, גם מנטלית.
אני מקווה שאחרי שהצ'מפיונס יעבור מכבי תשתפר גם בליגה. אם לא, אז לב"ש יש סיכוי טוב.

אריאל גרייזס 5 בנובמבר 2015

רק תיקון אחד – ממש לא היית צריך להיות באיצטדיון כדי להבין את הבדלי הרמה

גיל שלי 5 בנובמבר 2015

אסביר קצת. ברור שרואים בטלוויזיה את הבדלי הרמות, הם מובנים הרבה יותר במגרש, הסיבות פשוט קופצות לעין במגרש, את מה שרואים בטלוויזיה מרגישים ומבינים טוב יותר במגרש.

ברק 5 בנובמבר 2015

אני דווקא מסכים עם גיל, עשיתי את הטעות גם לראות את התקציר בבוקר ואין קשר. טאיו, היה פנוי באגף מהדקה הראשונה ועד הגול (גם אחריו ובטלוויזיה זה נראה, בחיזוק הפרשנות, כאילו הוא לא במשחק כאשר ברור שהתוכנית של פורטו היא לדחוף את המשחק ימינה ולהשאיר לו כמה שיותר שטח פנוי. ורואים את זה גם לפי איפה שהם מסתכלים, שפת גוף וכו'. יותר קל גם לראות את ההבדלים האתלטיים בין השחקנים כאשר בכל ספרינט שחקן של מכבי "נותן את הנשמה" ושחקני פורטו רצים בצורה מדודה.

מילה טובה על ערן זהבי, בבית לא רואים כמה הוא מדרבן, מכוון, ומערב את עצמו במשחק כל הזמן. הוא פשוט היחיד שמתאים לרמה הזו.

ועם כל הציניות, כמה שחקנים ישראלים יכולים לספר שהם הכניסו גול לקסיאס, עדיין מרגש.

no propaganda 5 בנובמבר 2015

1+
חוץ מהחלק על הגול לקסיאס, ניחה פנדל אבל אחד שלא היה.
ולזהבי היו 2-3 הזדמנויות אמיתיות להבקיע והוא פיספס

בלייק 5 בנובמבר 2015

האמת שדווקא בניגוד להרגלו, בוני גינצבורג המחיש את זה יפה באחת הפינות הממומנות.

אחד 5 בנובמבר 2015

די הרבה שחקנים ישראלים יוכלו להגיד את זה אחרי קמפיין המוקדמות למונדיאל 2018.

בלייק 5 בנובמבר 2015

אתה צוחק, כן?
אגב, בניון הבקיע מול קסיאס, ואם אני לא טועה גם חמד.
נדמה לי שאפילו רביבו הספיק לשחק נגדו במדי סלטה ויגו, אבל אני לא זוכר אם הוא הבקיע מולו.

אחד 5 בנובמבר 2015

מה אני יכול להגיד, נדבקתי באופטימיות של אוהדי מכבי כאן
(בוודאי שאני צוחק)

ש 5 בנובמבר 2015

איזה הגיון אתה מבין בהחתמת גרסיה ומיטרוביץ כזרים?
ימין- דסה יבריא ושפונגין משום מה לא הועלה, ייני לא טוב משניהם
ורמוט יתרום יותר אם ישחק באמצע

גיל שלי 5 בנובמבר 2015

מיטרוביץ' חתום על חוזה לשלוש שנים עוד מהתקופה של סוזה. בישראל הוא היה אחד השחקנים המצטיינים בליגה, השחקן היחיד במכבי שיודע להכניס כדורי עומק (אגב גם הגול בבלומפילד מול באזל הגיע מכדור כזה).
קרלוס הוחתם כנראה בגלל תרומתו בחדר ההלבשה. אני לא הייתי מחתים אותו לאור יכולתו בשנה שעברה, אך אני כן יכול להבין את ההגיון של ג'ורדי, לפני שידע שנעלה לצ'מפיונס ליג.

Lord Anthony 5 בנובמבר 2015

ההיגיון שכנראה לא פשוט למצוא להם מחליפים. לאף אחג משניהם אין מחליף ישראלי ברמתם, ומחליף זר שיותר טוב מהם כנראה לא כזה פשוט למצוא.
הם סוג של ברירת מחדל, וכנראה שעוד לא נמצאו להם תחליפים עדיפים.

גיל שלי 5 בנובמבר 2015

השאלה הגדולה היא למה לא נמצאו להם תחליפים עודפים, אני חושש שהסיבה היא חוסר נכונות לקחת סיכונים, ואולי גם בעיה בהשקעת המאמצים.

Lord Anthony 5 בנובמבר 2015

לא בטוח, זה לא כאילו כל שאר הקבוצות בליגה מביאות זרים טובים יותר ורק במכבי נכשלים.
במכבי חיפה חרשו את היבשת כל הקיץ וגם היו מוכנים לשלם יותר מאשר במכבי תל אביב ועדיין לא הצליחו להביא אף אחד, גם בבאר שבע אין תחלופה משמעותית של זרים בשנים האחרונות.
יש תקרת זכוכית מאוד ברורה לרמת הזרים שמוכנים להגיע לישראל, ועד שמכבי תל אביב לא תהפוך למקפצה לגיטימית לקבוצות טובות יותר באירופה אני לא רואה את זה משתנה.
לדעתי לאור רמת הזרים שמגיעים לליגה ג'ורדי עושה עבודה מצויינת.

גיל שלי 5 בנובמבר 2015

מסכים שלא בטוח, אך בהחלט מנקר בי החשש שזה שילוב של קושי במציאת זרים משולב בחוסר מאמץ מספק, מוכפל בחוסר נכונות ליטול סיכונים

yaron 5 בנובמבר 2015

לא מבין מאיפה הבאת חוסר מאמץ וחוסר נכונות לקחת סיכונים…
חוסר מאמץ, באמת??? על סמך מה?

שוקנוב 5 בנובמבר 2015

גם יחסית לזרים של הליגה הישראלית הרכש של ג'ורדי לא מלהיב. הזרים של ב"ש ובית"ר נותנים לקבוצות שלהם הרבה יותר וכמה מהם גם עולים על חלק מהזרים שלנו (הובאן > מיטרו, נוואקמה שווה הרכב במכבי וכו'). כשבמכבי הפציצו עם פריצה, אניימה וקרלוס בתחילת דרכו הם היו רמה אחת מעל הזרים בליגה. מאז הפערים צומצמו

קפטן קוקי 5 בנובמבר 2015

ייני בהחלט טוב משניהם. יודע מה? גם אם תחבר את שניהם יחד.
מדהים שגם היום אנשים עוד חושבים כמוך.

רניב 5 בנובמבר 2015

במעט הפעמים שקרויף התראיין הוא הסביר שלדעתו לשחקן , ובמיוחד לשחקן זר, לוקח זמן רב "להתאקלם" ולהשתלב בקבוצה ולכן בחורף מביאים שחקנים שיתנו פירות בשנה הבאה. לכן , וזו כבר הנחה שלי, הוא החליט שאת תחילת העונה ומוקדמות היורו יעשו עם הסגל שסיים את העונה שעברה. בגלל זה הוא החתים את קרלוס וחואן פבלו על חוזה חדש, לא שיחרר את מיטרוביץ והיחיד שהצטרף לקראת המוקדמות היה טל בן חיים הבלם. אז למה הוא לא הביא שחקנים בחורף שעבר? אולי כי היה בור בתקציב בגלל ההדחה מאירופה.

אחרי שהובטחה העלייה ואפשר היה להגדיל את התקציב הוא החתים בהתחלה את ראדונוביץ (אחרי שהבטיחו את ההשתתפות בליגה האירופית) שהתגלה כפלופ ואח"כ את ראיקוביץ. לדעתי בחורף יוחלף ראדונוביץ ועוד אחד מהצמד מיטרוביץ/גרסיה בשני זרים יותר איכותיים ויותר יקרים.

טל בן יהודה 5 בנובמבר 2015

חולק עליך בנקודה אחת…
צייצתי אתמול שהפנדל לא היה נשרק ביתרון של שני שערים, ולא אחד כפי שציינת.
לגמרי פנדל של 3-0

ש 5 בנובמבר 2015

וגם- נדמה לי שאופא לא אישרה את בלומפילד

גיל שלי 5 בנובמבר 2015

עצם זה שמכבי שיחקה בבלומפילד מול באזל, אומר שוואפא אישרה את בלומפילד, שלב הפליאוף הוא שלב אינטגרלי משלב הבתים.

Lord Anthony 5 בנובמבר 2015

מכבי כבר הסבירו את זה, הדרישות מבחינת תשתיות התקשורת שאופ"א דורשת בשלב הבתים הופכות את האצטדיון בחיפה לאלטרנטיבה היחידה.
זה לא לא שבלומפילד לא מאושר, אלא שכדי לעמוד בדרישות של אופ"א לשלב הבתים צריך לעשות עוד הרבה עבודה.

יניב פרנקו 5 בנובמבר 2015

צא מנקודת הנחה שניתן לעשות הכל בבלומפילד – אפשר להוסיף אוהלי תקשורת ולטפל בנושא.
אממה – אם אתה שם את עצמך בנעליים של מרטין ביין – מצד אחד סמי עופר שיכול למכור כפול כרטיסים ויותר ולא צריך השקעה מיוחדת בתשית מול בלומפילד – אז ברור שעדיף סמי עופר.
מה גם שנכון למכבי להיחשף לאוהדים שלא מצליחים לשים יד על כרטיס בבלומפילד.

אבל אם היו רוצים – היו יכולים לארח בבלומפילד.

Lord Anthony 5 בנובמבר 2015

זה בדיוק מה שאמרתי, זה לא שאי אפשר היה לארח בבלומפילד, זה פשוט לא היה מספיק כדאי.

yaron 5 בנובמבר 2015

אם היו מארחים בבלומפילד היו הרבה פחות כרטיסים אפילו לאוהדים שבאים לכל משחקי הליגה/מנויים.

גיא 5 בנובמבר 2015

זה לא נכון. בלומפילד וסמי שניהם קטגוריה 4 (כמו גם נתניה והמושבה), שזו הקטגוריה הנדרשת לאירוח בשלב הפלייאוף והלאה. להלן חוברת אופ"א בנושא, פרק 4 סעיף 28 סעיף קטן 1c
http://www.uefa.org/MultimediaFiles/Download/Regulations/uefaorg/Regulations/02/23/57/51/2235751_DOWNLOAD.pdf

יובל 5 בנובמבר 2015

למכבי אין שום זר שנותן ערך מוסף. זה ההבדל העצום בין מכבי ת"א ומכבי חיפה עם פראליה, רוסו, ז'וטאוטאס ואיגביני יעקובו של 2002.
מה שצריך להסביר זה ההבדל בין מכבי ת"א של היום ומכבי ת"א של 2004. הרי גם אז לא היו לנו זרים משפיעים, והשחקן המרכזי שלנו היה ברוך דגו, שגם בשיאו לא היה סביבו אפילו חצי ממידת ההיפ שיש סביב ערן זהבי. הבית של אז כלל את באיירן מינכן, יובנטוס ואייאקס. מבחינת השמות זה כפי הנראה הבית הקשה ביותר שקיבלה קבוצה מדרג ד' אי-פעם. ועדיין – 4 נקודות. האם הכדורגל הישראלי באמת הלך אחורה כל כך הרבה ב-11 השנים האחרונות? כנראה שהתשובה ברורה.

גיל שלי 5 בנובמבר 2015

אגב, לא חושב שהכדורגל הישראלי הלך אחורה ב11 השנים האחרונות. ההרכב הנוכחי של מכבי עולה בהרבה על ההרכב של 2004. ההבדל נעוץ בשני מרכיבים. הראשון, בכושר הנוכחי דינאמו קייב של היום טובה יותר מאייאקס של אז בהשוואה לדרגה 3, יובנטוס אז אולי תזכיר לנו את צ'לסי במידה והם יגיעו שאננים, ופורטו היום טובה יותר מבאיירן אז בהשוואה לרמה.
ההבדל השני, יוקאנוביץ' מנסה לשחק כדורגל, לא לעשות בונקר.

יובל 5 בנובמבר 2015

האמת ששכחתי את ג'ון פנסטיל וברונו רייס. התרומה שלהם למכבי היתה מעל ומעבר למה שתורמים כל הזרים למכבי כיום גם יחד. אתה צודק לגבי קלינגר ובזמנו הוא ומכבי קיבלו המון ביקורת על סגנון המשחק. היום כבר יש לנו פרספקטיבה אחרת.
אגב, יובנטוס לא הגיעו שאננים למשחק בארץ. זה היה משחק חסר חשיבות עבורם אבל אני זוכר טוב מאוד איך אייאקס התחננו בפניהם שיעלו עם ההרכב החזק נגד מכבי כדי להבטיח להם את המקום ה-3 והם באמת עלו עם ההרכב הכי חזק שלהם מינוס בופון. אם הם היו פותחים רגליים ומשחקים עם המילואים סטייל מנצ'סטר יונייטד נגד מכבי חיפה בקפריסין מכבי היו מנצחים ומסיימים שלישי. גם ככה זה לא היה רחוק.

בלייק 5 בנובמבר 2015

פנטסיל זה המגן שעלה למכבי בהפסד לבאיירן מינכן. הפסד ממנו קלינגר לא התאושש (בנוגע לפנטסיל) ולבסוף אף שחרר את פנטסיל.קובי מוסא שיחק לא פחות מפנטסיל.
ההבדל זה לא רק הבנוקר. מנטלית, מכבי של אז היתה ערוכה לבונקרים, היתה רגילה לשחק סגור אפילו מהליגה המקומית. מכבי הנוכחית היא מפוצלת, קבוצה אחת לליגה ואחרת לאלופות עם אותם שחקנים.
לברונו רייס היתה עונה אחת טובה. זהו. לא חושב שהוא תרם למכבי יותר מאשר קרלוס.

no propaganda 5 בנובמבר 2015

פורטו היום טובה מבאיירן של אז????

זו טענה שמגמדת אפילו את "מיירלס הוא אחד השחקנים הטובים בעולם" של בורוביץ.
באיירן אולי לא הייתה ברמה שהם היום, אבל פורטו זו אפילו לא קבוצת טופ 10 באירופה.

גיל שלי 5 בנובמבר 2015

פורטו הפסידה ברבע גמר הצ'מפיונס לבאיירן שנה שעברה, וגם ניצחה אותה במשחק הראשון. אתה משוכנע לחלוטין שהיא לא בין עשר הקבוצות הטובות ביבשת? אני לפחות לא. באיירן אז היתה בתקופה גרועה

no propaganda 5 בנובמבר 2015

1. כן, אני משוכנע. היא שיחקה ברבע הגמר כי היה לה מזל גדול בהגרלה של השמינית והיא קיבלה את באזל, גפ אפועל ניקוסיה שיחקה ברבע הגמר לפני כמה שנים. דווקא ההפסד 6:1 אחרי הניצחון הביתי לבאיירן בחצי הרכב מייצג מצוין את הסיפור, זה לא משהו שקורה לקבוצת טופ 10. לסיום 10 קבוצות טובות מפורטו: בארסה, ריאל, אתלטיקו, באיירן, דורטמונד, לברקוזן, יובנטוס, סיטי, צ'לסי, יונייטד, פסז'. ויש גם את וולפסבורג, רומא, זניט ועוד כמה קבוצות שלא נופלות מפורטו.

באייירן גם בתקופה הלא טובה ההיא שיחקה ברבע הגמר ונתנה פייט טוב לצ'לסי בשיא ברבע הגמר

ויקטור בלקין 6 בנובמבר 2015

נו באמת.
פורטו בהחלט נראית כטופ 10 בליגת האלופות ושנה שעברה היא גם היתה.
הדןגמא הכי מופרכת שלך היא באיזכור התבוסה של פורטו בבאיירן והטענה שלקבוצת טופ 10 "זה לא משהו שקורה".
אתה יכול להזכיר לי מה קרה שנה לפני כן בחצי הגמר של האלופות? האם גם שם המפסידה לא היתה בטופ 10?!?!

שלו 6 בנובמבר 2015

אני אוהד רומא ואין סרט שרומא יותר טובה מפורטו.
לא עכשיו ולא היסטורית.
פורטו טובה מלברקוזן יובה וברמה של אתלטיקו ודורטמונד.
השנה היא גם הראתה שהיא טובה מצ'לסי.

holden 5 בנובמבר 2015

אמש היה יום מביך נוסף לכדורגל הישראלי באשר הוא,
אני לא מאלו שרוקדים על הדם ועושה השוואות של מי הקמפיין המביך בליגת האלופות עד כה, אין מה להשוות כי המספרים מדברים טוב ממני, ברור כי 11-1 פחות טוב מ :8-0,
עצוב שקבוצה ישראלית שמייצגת אותי ואותך ואותנו כל כך פריכה, כל כך שבירה ,
לרגעים אוהדי הכדורגל הנייטראלים חשבו שהנה גודלה לנו מעצמת כדורגל ואימפריה ים – תיכונית מלבד הקבוצות מיוון ומטורקיה,
קשה לי להשלים עם זה שאנו מביטים בקנאה וביראת כבוד בקבוצות מפינלנד או מקזחסטאן,
השם ישמור נהיינו אנדורה של אירופה!

שק החבטות של כל מתאגרף מתחיל,
הכדורגל הישראלי הולך במקום, צועד על אותה הבלטה, נכון שישנם עזרים טקטיים ותיוד-טכנולוגי מתקדם במגרשי- האמון, אולם לרוע המזל גם הם לא מקדמים אותנו בסנטימטר.

התחושה שרואים את הכדורגל שלנו מול נבחרות וקבוצות מאירופה היא מקוממת ומתסכלת,
תרצה הקבוצה האירופאית להבקיע- היא תבקיע
תרצה לנוח ולתת לנו להתרוצץ כמסוממים על המגרש-היא תנוח
הם קובעים את הקצב ואת הטון ואנחנו שם רק לשם התפאורה.
אשכרה נהיינו הדחליל של הכדורגל האירופאי,
נראים כמו קבוצה
משחקים על מגרש מכובד כמו קבוצה
אבל לא באמת קבוצה!

Bad Boy 5 בנובמבר 2015

התגובה הכי נורמאלית כאן.
רוב התגובות הן פרשנויות כאלה ואחרות לגבי שחקנים X ו- Y
בשורה התחתונה – מכבי קבוצה חלשה ברמה האירופאית
אפילו חלשה מאוד ואין טעם לפתח ציפיות ובטח לא להתאכזב.

yaron 5 בנובמבר 2015

הסגל של מכבי לא נבנה לשלב הבתים ליגת האלופות.
הסגל של מכבי נבנה להעפלה למפעל אירופאי ולהתמודדות על אליפות רביעית תוך כדי משחקים באירופה ובנבחרת.
קרויף לא הביא את דסה, אזולאי, ריקן וראלי כדי להפוך את מכבי למתמודדת ראויה על המקום השלישי בליגת האלופות, אבל אם אחרי פתיחת עונה כ"כ עמוסה מכבי במקום הראשון בשיוויון נקודות עם ב"ש אז קרויף מרוצה (כמו שהוא אמר) ואני לגמרי מאמין לו.
כולם חכמים בדיעבד, אבל מה היה קורה אם הוא היה בונה סגל הרבה יותר יקר ולא מעפיל לאף מפעל?
מה היה קורה בחדר ההלבשה? מה זה היה עושה לשחקנים (בייחוד לישראלים)?
לגבי בלומפילד אני מסכים לחלוטין, אבל אני חושב שהסיבה לבחירה בסמי היתה הרצון לאפשר ליותר אוהדים לראות את הקבוצה ופחות כלכלית.

אזי 5 בנובמבר 2015

גילי ורמוט לא שחקן כדורגל.
הוא אולי היה שחקן כדורגל, הוא כנראה מנצח אותי באחד על אחד. הוא לא שחקן כדורגל.
עדן בן בסט הוא לא שחקן כדורגל.
הוא אולי כבש בנבחרת פעם. הוא בנוי טוב ממני. הוא לא שחקן כדורגל.
אבי ריקן הוא לא מגן שמאלי.
הוא קצת יודע להסתדר יותר בשמאל מאשר בימין. הוא שחקן עם אוריינטציה הגנתית. הוא לא מגן שמאלי.
איתן טיבי הוא לא מגן ימני.
הוא שחקן הגנה. הוא ימני. הוא לא מגן ימני.

4 שחקנים היו אתמול על המגרש (לסרוגין), מתוכם שניים לא שחקנים ושניים לא שיחקו בעמדה שלהם.
עכשיו לך תכפר על זה שאנחנו מראש יותר איטיים (ברגל ובראש), מוסרים יותר חלש ואין לנו אף שחקן שמסוגל לשים כדור בשער.

מכבי הוכיחה אתמול שהרבה מחוסר היכולת שלה זה בראש וכשהיא רוצה היא משתפרת ב 300%. אבל זה לא עוזר אם חצי מההרכב שלך הם שחקנים שלא יכולים לתפקד איפה שמרכיבים אותם.

גיל שלי 5 בנובמבר 2015

זה מה שכתבתי פחות או יותר. רק נסחת את זה הרבה יותר טוב. אני גם מבין לגמרי למה יוקאנוביץ' ניסה את ההרכב הזה, ג'ורדי לא הצליח לצייד אותו עם מספיק כלים.

אזי 5 בנובמבר 2015

דעתי היא כזו:
בהתחשב בזה שדור מיכה נמחק לגמרי (דבר שאני מאוד מאוד לא אוהב, אבל מקבל כרגע כאקסיומה) ובהתחשב במצבת הפצועים, ההרכב אתמול היה סביר.
טיבי ימני כי אין מישהו אחר (שפונגין כשיר?), בן הרוש שמאלי כי הוא המגן השמאלי. ריקן במרכז. ורמוט בצד שמאל כי נגמרו לנו השחקנים.

החילופים במחצית באו כי צד שמאל היה פרוץ, אבל, לדעתי, צד שמאל היה פרוץ כי גילי ורמוט הוא חתיכת עציץ! היה צריך להחליף אותו ולא את בן הרוש.
במהלך המחצית חשבתי שנוסא צריך להחליף אותו ואז להכנס לאמצע במקום ריקן וריקן ילך לאגף שמאל לעזור לבן הרוש. אחרי שנוסא עלה לקראת הסוף הבנתי שהוא לא יכול לשחקן מחצית שלמה במצב שלו.
ככה שבדיעבד, למעט להחליף את בן בסט בגילי, אין לי מושג מה היה אפשר לעשות.
את מיטרוביץ' אני גם ככה לא אוהב. צעד קדימה שניים אחורה.
על כל מסירה מוצלחת יש לו חמישה איבודים.

ניתאי 2 5 בנובמבר 2015

אמנם לא הייתי במשחק אתמול, אך הייתי כבר כמה פעמים בסמי עופר. למה הקהל של מכבי לא מורגש שם?
השחקנים של מכבי אולי מרגישים יותר בבית בבלומפילד, אבל אני לא קונה את זה שהקהל של מכבי לא מורגש בסמי עופר כי הוא "סמי וסוסו" ולא בלומפילד. ובכל מקרה, אני לא מאמין שבבלומפילד התוצאה הייתה שונה.

גיל שלי 5 בנובמבר 2015

הקהל של מכבי לא מורגש שם בגלל ההרכב שלו. כלומר, בבלומפילד מגיעים מספיק אנשים שמעודדים, כדי לכפר על השערים של המכובדים, אלה שבאו לראות הצגה. בסמי ועופר 6,000 איש זה לא מספיק כדי לייצר את העידוד.

יואב 5 בנובמבר 2015

גיל,
היתה אתמול מחאת עידוד של הפאנטיקס בגלל מכתבים שמכבי שלחה לכמה מהם והרחקת זורק האבוקה בפורטו.

גיל שלי 5 בנובמבר 2015

הפאתטיקס שבתו, אבל כך גם שאר הקהל. מקווה שמכבי ימשיכו להלחם בהם, מוותר בכיף על העידוד שלהם אם נוותר בכך גם על השירים הגזעניים וגועל הנפש הכללי שהם גורמים

גיא זהר 5 בנובמבר 2015

מעניינת החזית מול שער 11 בהכללה. אלונה בצעד חכם מבחינתה איימה בעזיבה ואיפסה את הקהל של בש

גיל שלי 5 בנובמבר 2015

גיא, הפאתטיקס מעוניינים בעזיבה של מיטש, איום בעזיבה לא יעזור כאן

יואב 5 בנובמבר 2015

גיל,
לא חושב. אף אחד לא רוצה לחזור לימים שלפניו. אפילו לא הם. והוא עושה עבודת קודש מולם.

אחד 5 בנובמבר 2015

אני לא מבין איפה פה האכזבה. מדובר בקבוצה שחטפה רביעעיה מבית"ר ירושלים. מישהו ציפה שהם יצליחו לעשות משהו מול קבוצה כמו פורטו?

גיל שלי 5 בנובמבר 2015

זו אמירה שלמה שרפית. מכבי הובסה בידי מכבי פתח תקווה לפני שהדיחה את פלזן, ושיחקה 120 דקות מול קרית שמונה, הציגה יכולת חלשה, ואז הדיחה את באזל.

אחד 5 בנובמבר 2015

זו הייתה רק דוגמה. מכבי תל אביב הייתה חלשה לכל אורך העונה.

גיל שלי 5 בנובמבר 2015

לא ממש. היא לא היתה חלשה מול באזל, וגם לא מול פלזן. ברור שהיא מפגינה רמה לא גבוהה בליגה, אך גם לא חלשה כפי שטוענים, היא ממש לא מציגה רמה נמוכה מכפי שהציגה בעונה שעברה למשל.

אדם 5 בנובמבר 2015

היא בהחלט הייתה חלשה מול באזל ופלזן פשוט שם היה לה מזל.

DS 5 בנובמבר 2015

1. ההבדלי רמות כל כך גדולים שזה ממש לא משנה היכן ישוחק המשחק. וזה עוד כשפורטו משחקת בשאננות שיא, ממש היה נראה שהיא בהילוך רוורס. תוצאה ריאלית של המשחק הזה היא באיזור ה-8:1 בערך. האיצטדיון ממש לא היה משנה. אולי דווקא היה מלחיץ את הישראלים שנשברים מהר.
2. כריסטיאן טייו לא טליו. לא צריך לרשום את ה-ל היא לא נשמעת.
3. מכבי נראתה אתמול לא מאומנת או מתואמת על שלל חלקיה. כל ההגנה משחקת בהיסטריה כשהכדור אצלה (מלבד טב"ח שהביטחון יתר שלו הופך לפעמים לשאננות וטיפשות) גם כשיש שטחים פנוים וללא לחץ. וזה אפילו כשפורטו נתנה לה לשחק די חופשי. אם אתה מחפש התקדמות במכבי, זה לא בנצחונות או בתיקו. זה קודם כל לא לספוג גולים מטעויות טיפשיות בהגנה – הרחקות לא מוצלחות, חוסר תיאום לנבדל, סגירה לקויה וכו'. וגם מהצלחה להחזיק כדור לאורך זמן ולא לאבד אותו כל כך מהר.
4.winning mentality זה כל כך נכון הוירידה בהשקעה נראתה באופן ברור אחרי הגול הראשון.
5. במה זה עוזר למישהו מחר אם ההופעה של מכבי באלופות עלובה יותר או פחות מההופעה של חיפה? די להיות כאלה פרובינציאליים.
6. טב"ח התקפה הוא שחקן לא תכליתי בעליל. אפס תועלת אמיתית. ללא רגל מסיימת או הבנת משחק.
7. חשוב לזכור שיוקאנוביץ עוד לומד את הקבוצה. כמה זמן הוא שם? שלושה חודשים? זה כלום למאמן עם קבוצה חסרת ניסיון. והוא גם חסר ניסיון בצ'מפיונס יש לזכור.

גלעד בלום 5 בנובמבר 2015

בכנות ובלי לזרות מלח על הפצעים- בתור אחד שרואה ליגת אלופות שנים ולא רואה את מכבי כמעט בליגת העל, מכבי קבוצה הכי חלשה שראיתי במפעל, הופעה בכלל לא מכובדת שלו הייתי אוהד הייתי מאד מאוכזב, אין מה לנתח, פשוט ברמה הקבוצתיתי והאישית היא לא ברמה, חוץ מזהבי.

אני משום מה לא שומע פה יותר מידי תגובות שמזהות את העובדה הפשוטה הזו. מה זה אומר על הכדורגל הישראלי אני לא יודע אבל זה נראה פאטתי, בלי קשר לאהדת קבוצה מסוימת. די אס והולדן התקרבו, רוב המכביסטים פה בדינייל רציני.

גיל שלי 5 בנובמבר 2015

דווקא ראיתי פה הרבה תגובות שאומרות בדיוק את זה.

יואב 5 בנובמבר 2015

גלעד בלום,
אלו הפערים. האם הכדורגל שלנו הלך אחורה? אולי.
האם דרג הביניים התחזק? אולי.
מכבי חייבת זרים שוברי שיוויון וגם זה עלול לא להספיק.
תראה את פנר, שעם ואן פרסי ונאני לא צלחה את המוקדמות.
אם אני מיטש, אני ממשיך לפתח את האירגון שלי בתבונה וללא הימורים גדולים. אם תיהיה הזדמנות להביא שחקן שעושה הבדל, כן. אבל לא צריך למהר. מיטש מקדים את לוח הזמנים של עצמו. הן באליפות הראשונה והן בעלייה הזאת. המערכת צריכה להסתגל מהר ובתנועה. לא פשוט.
ואני לא מזלזל בשיעור שמכבי מקבלת. אם לא היתה שם, לא היתה יודעת.
מעבר לזה, כדורגל הוא כל כך רנדומלי לפעמים. הקבוצה העצובה של דגו הביאה ארבע נקודות מבית של שלוש אלופות יבשת. הקבוצה של דגו, מקבלת שלוש קל ממכבי הנוכחית. לך תסביר.

שלו 5 בנובמבר 2015

הקבוצה של דגו עשתה בונקרים,
והייתה גרוע מאוד.
התפרקה חברתית במינכן.
ולא הייתה מסוגלת לחבר שתי מסירות.
היה לה זר ישמעל אדו ובמבה.
פה הייתה קבוצה שעשרים דקות ראשונות שיחקה בסדר גמור.
וגם במחצית השנייה היו רגעים.
את הכדור שזהבי החטיא מסר לו ילד בן 20 בנגיעה, בלי להתבלבל.
נכון בורחים לדור פרץ כדורים, אבל בקמפיין הזה הוא מתפתח לשחקן ברמה של ליגת האלופות.
רק בשבילו הכל שווה.
הוא בנוי טוב, גבוה וחזק וגם חושב מהר.
עם הזמן הוא יתפתח.
ובעיקר כמו שמהו כתב למעלה, יוקנוביץ' עולה כל משחק כדי לשחק.
לצעירים אזכיר שמכבי סל חטפה בתחילת הדרך תבוסות על ימין ושמאל באירופה, עד שגדל במערכת מיקי ברקוביץ'.
אנחנו פה להישאר.

D! פה ועכשיו 5 בנובמבר 2015

אנשים שוכחים, לפעמים, שלמכבי מספר הזרים הכי קטן בליג"א. לא מדבר אפילו על זה שאלו שישנם בקושי קיימים. אבל רק חמישה זרים, באיזו עוד קבוצה זה קיים?

בלייק 5 בנובמבר 2015

אתחיל בזה שלא, מכבי לא ברמה הזאת. זה ברור. לא ראיתי תגובה אחת שאומרת הפוך (לא משנה אם זה אוהדי מכבי או לא).
אני הרגשתי מבוכה לעיתים, רק ממשחק ההגנה. ההגנה של מכבי פשוט גרועה. בליגה זה בדר"כ מספיק כי מכבי מחזיקה בכדור 70% מהזמן והיריבות לא שולחות שחקנים קדימה, אבל יש למכבי בעיה קשה בעמדות הבלמים והמגן השמאלי. אני חושב שדסה, עם הכוונה נכונה, יכול להיות מגן ימני טוב מאוד. כשהקישור האחורי כל כך איטי (אלברמן ומיטרוביץ') ושחקני הקו לא יודעים איך לשחק הגנתית (היחיד שהראה קצת יותר הבנה הוא ריקן, אולי זה קשור לתקופה שלו בציריך. אתמול טב"ח וורמוט לא עזרו בכלל), זה נראה לא טוב.
הבעיה של חלק מאוהדי מכבי עם תגובות כמו אלה שלך, הן ההצהרות הבומבסטיות של "הקבוצה הכי חלשה שראיתי במפעל". אני מניח שלא צפית בששת משחקי הבתים של אף קבוצה שהיא לא ברצלונה, ריאל, יונייטד, באיירן וכו. אני בספק אם ראית את כל המשחקים גם של הקבוצות האלה, אלא אם אתה אוהד של אחת מהן. הרי ברוב השנים הם שיחקו במקביל, אז קשה לי להאמין שבחרת לצפות דווקא בדינמו זאגרב, נניח.
עיון קצר ברשימת "השיאים" של הצ'מפיונס מראה ש:
*16 קבוצות השיגו 0 נקודות בשלב הבתים. 16!
*בתוך הרשימה הלא מכובדת ניתן למצוא לצד מכבי חיפה, גם קבוצות כמו פנרבחצ'ה (לפחות רביבו הבקיע), ספרטק, לברקוזן, אנדרלכט, ויאריאל ומארסיי רק לפני שנתיים. לרומן: אפילו דינמו קייב ברשימה.
*מתוך הקבוצות האלה דינמו זאגרב עם הפרש השערים החלש ביותר 19- (3:22). לרומן: הפרש השערים של קייב באותה עונה 4:19. יש עוד קבוצות עם הפרש שערים שלילי גרוע מהכיוון של מכבי (נניח שההפסדים הקרובים יהיו בהפרשים דומים, הוספתי -5 למכבי). יש 5 כאלה.
*עדיף לא לסכם את הקמפיין לפני שיסתיים. מכבי יכולה להשיג נקודה מקרית, או לספוג תבוסות קשות יותר.

אזי 5 בנובמבר 2015

אני לא בטוח ששמעתי מישהו שחושב שמכבי כן ברמה הזאת…

yaron 5 בנובמבר 2015

שמעת מישהו ממכבי (גולדהר, קרויף, יוקאנוביץ') אומר שזאת המטרה השנה? להפוך לקבוצת דרג ג' ביבשת?
השאלה היא לא אם מישהו חושב שאנחנו ברמה הזאת אלא אם מישהו תכנן להיות ברמה הזאת השנה?
עלינו לאלופות עם הרבה מזל ודם יזע ודמעות, מה שאומר שאנחנו בקושי דרג 4. לא זכור לי שמישהו במועדון כיוון ליותר מזה. המודל הוא באזל וגם לשם מנסים להגיע בשנים הקרובות ולא מייד.

אוריה 5 בנובמבר 2015

אגב, לא היה עדיף להיות בליגת אירופה ולצבור נקודות?
האם בכמה שנים של נקודות במפעל המשני אפשר להגיע לקבוצת הדירוג השלישית במפעל הראשי?
יש נקודות דירוג על השתתפות בלבד?

Lord Anthony 5 בנובמבר 2015

עדיף, בעונה של סוזה מכבי צברה יותר נקודות מאשר העונה.

גיל שלי 5 בנובמבר 2015

השאלה היא למה עדיף? כדי להתקדם, צריך להתמודד עם הרמות הגבוהות ביותר, רק כך נדע את מקומנו האמיתי. לכן עדיף לצבור פחות נקודות בדירוג לדעתי, כי התרומה לקידום היא גדולה הרבה יותר.

נולי 5 בנובמבר 2015

השאלה החשובה בעיניי היא אם המאמץ שמושקע בצ'מפיונס והמכה המוראלית של ההפסדים והבדלי הרמות העצומים (בהנחה שלא יקרה נס בשני המשחקים הנותרים) לא יגרמו להחלשות הקבוצה גם בליגה המקומית ולאבדן האליפות

גיל שלי 5 בנובמבר 2015

גם אם כן, בעיני היה שווה

מאיר (חדש בשכונה) 5 בנובמבר 2015

לא מאמין לך שאתה מוכן להפסיד אליפות בשביל קמפיין של הפסדים בלבד בצמפיונז, הרי תרצה לנסות לעלות שוב בשנה הבאה כדי להשתפר וליישם לקחים.

גיל שלי 5 בנובמבר 2015

שנה הבאה היא השנה האחרונה?

מאיר (חדש בשכונה) 5 בנובמבר 2015

יש להתייחס אליה ככזו כי תרחיש אימים יכול להיות שהאלופה האחרת תעלה ותנצל זאת להשתלטות על הליגה במקומנו.

גיל שלי 5 בנובמבר 2015

אין סרט כזה

yaron 6 בנובמבר 2015

בתור אוהד מכבי אני לא חושב שאם לא ניקח אליפות רביעית זה תסריט אימים. אם ב"ש תיקח אליפות (אפשרי) ותעלה לאלופות (לא סביר) זה יעשה רק טוב לכדורגל הישראלי.
לגבי השתלטות – נראה לך שיש עוד קבוצה בארץ שהיתה עומדת בלחץ הזה? ב"ש בלי אירופה ובלי נבחרת בשוויון נקודות איתנו,

ישי 5 בנובמבר 2015

אני מבין שאתה חושב שבבלומפילד היו מוציאים נקודות. זה נראה לי קצת פאתטי (סליחה). אתמול אמרת שאתה חושב שתוציאו נקודה ומאמין שלוש. זה נראה כאילו המציאות לא מצליחה לשבור את האופטימיות שלך, אלא רק לגרום לה לסגת עמדה אחת אחורה.
אגב, אני חושב שאם מסתכלים על אתמול בספורט הישראלי, אז הפועל ירושלים הרבה יותר מאכזבת ממכבי. אף אחד לא ציפה ממכבי להגיע לאלופות, וההופעה הגרועה שלה לא מפתיעה אף אחד, וכנראה גם שמכבי לא הציבה לעצמה כמטרה לתת הופעה מכובדת (אלא רק לא להתבזות עם חמישיות ושישיות). הפועל ירושלים לעומת זאת מכוונת ליורוליג, וכבר שנה שנייה ברציפות שהיא נותנת הופעה גרועה ביורוקאפ (למה לעזאזל הם החליפו את גרינברג בפרנקו?!).

ran 5 בנובמבר 2015

מכבי ת"א של השנה היא הקבוצה החלשה ביותר שהליגה הישראלית הוציאה לליגת האלופות,
אפשר לספר סיפורים אבל זה לא ישנה דבר, זו קבוצה חלשה מאד.
האמירה הזו לא באה ממקום של הקנטה אלא מצער טהור.
הכדורגל בעולם טס קדימה ואנחנו נשארים במקום ואף הולכים אחורה,
זהבי כן רץ לחגוג כאילו כבש בגמר המונדיאל וזה בעיקר מעיד על מה שהיה חשוב לו – רק לא קמפיין של 0-0-0.
במשחק נגד צ'לסי גארי קהיל נראה כענק אתלטי ביחס לשחקני מכבי – הקדים אולם לכל כדור ובניעור קל העיף את שחקן מכבי מולו בכל מאבק על כדור.
בשבת ישבתי בסטמפורד ברידג' וראיתי את קהיל וטרי אובדי עצות מול העוצמה של בנטקה,
והבטתי בעצב והבנתי שהכדורגל בארץ כבר לא ידביק את הפער שנוצר.
עניין הזרים ברור ומוצה מעלי די והותר אבל הקו המרכזי נכון, זהו כשל מערכתי – הצלחה באירופה מתחילה במרכז שדה חזק וזר.
וקצת נמאס שאסור לאף אחד לבעוט לשער מלבד לזהבי, שום קבוצת כדורגל לא יכולה להתנהל כך ואפילו ברצלונה הגדולה הבינה ומצאה עוזרים נאמנים למסי.

ומילה על ראיקוביץ',
אין בו שום אשמה בגול של טיו כי הוא כולו נוצר מחור שנולד ממיקום גרוע של טיבי. הוא יצא כפי שצריך לצאת וטיו דחף את כדור במרווח שהיה.
מצבים כאלה בעיקר תלויים בתוקף וכיצד יבצע את פעולתו, בהשוואה, זהבי מול קאסיאיס כשל בבעיטה, זו לא היתה יציאה מופלאה של שוער שמנעה שער אלא בעיטה לא מספיק טובה.

שלו 5 בנובמבר 2015

מכבי הקודמת בליגת האלופות הייתה יותר גרוע ולא אלופה…

עידו 5 בנובמבר 2015

לא מבין מה רוצים מזהבי.. נתן גול, שני פיו פיו בלחץ וריצה למרכז המגרש לחדש את המשחק. חגיגות? כן. לגמרי בפרופורציה. הם שחקני כדורגל וזה משמח אותם.
בניון נתן גול לסכנין בגביע הטוטו ושמח הרבה יותר מזהבי. וזה שחקן שכבש מול ריאל… להיתפס לחגיגות זה סתם אנאליות.
אגב, בלי קשר – מסכים שהיה חשוב להם לכבוש ומדהים לראות איך ההישג של חיפה מתיישב על הרגליים שלהם.

אני פחות מרוצה מההרכבים שיוקאנוביץ' מעלה ומאיך שהקבוצה נראית.

אצילי וגילי 5 בנובמבר 2015

עכשיו סמי עופר אשם…
אתם עלובים.

גיל שלי 5 בנובמבר 2015

יש לך בעיות קשות מאוד בהבנת הנקרא

Ljos 5 בנובמבר 2015

סמי עופר כנראה אשם, אבל מה מכבי תל אביב קשורה?

ג'נובי 5 בנובמבר 2015

בסופו של יום מכבי הסתננה לשלב הבתים מאחורי הגב של הסלקטורית, מתוך 32 קבוצות בשלב הזה היא תדורג במקום ה-31 או ה-32.
לא חשבתי לרגע שניתן בראש לקבוצות שהוגרלנו מולם. עם קצת מזל / זהבי בהופעת שיא אולי נוכל לנפק הופעה שתשאיר נקודות בארץ. סביר גם שלא.
מה שכן רציתי לראות זה למידה, תהליך הבנה והפנמבהשל מה הרמה אליה אנחנו צריכים לשאוף. את זה ראיתי ולכן אני מרוצה. מכבי נראית טוב יותר ביחס לעצמה מממשחק למשחק.
לא מעניין אותי שערים ולא מעניין אותי נקודות, זה התעסקות בכל מה שהוא לא המטרה האמיתית של מכבי במפעל. גם מול באזל לקח לנו 6 משחקים ושנתיים לצמצם פערים.
ואין אמירה יותר תבוסתנית בעיניי מקביעה בדיעבד שהיה עדיף לא לעלות / לשחק בליגה האירופית. מכבי קיבלה הזדמנות ללמוד ולחוות את הכדורגל ברמה שהיא לא פגשה כבר עשור. השיעור הזה יניח את היסודות לבניית הקבוצה בשנים הבאות.

yaron 5 בנובמבר 2015

מסכים עם כל מילה.
לדעתי את המשמעות האמיתית של השנה נראה במוקדמות של שנה הבאה בין אם לאלופות או לאירופאית (כן, האליפות לא רשומה על שמנו בטאבו).

עופר כהן 5 בנובמבר 2015

אני אתחיל בלשלם את מס השפתיים המעצבן שכולם פה מזכירים- מכבי לא ברמות האלו. אז?
היא צריכה להצטער שהיא העפילה לצ'מפיונס? היה יותר טוב אם לא היית מעפילה? אנשים פה יוצאים מפרופורציות לגמרי!
ג'ורדי עשה טעויות ועכשיו הזמדנות לתקן, יחזרו השחקנים הפצועים ובתקווה שזהבי יקבל קצת מנוחה הקבוצה תתאזן עם עצמה בליגה
כי יש משחקים יותר קלים עכשיו, מבלי לזלזל בנתניה שעשו לנו צרות שנה שעברה.
לא מדובר פה בענייני "שכר לימוד" שהמגיבים פה בעבר הוכיחו שזה די חרטא, אלה בענייני למידה מטעויות.
כי אף אחד לא מדבר על כך שמכבי מתחילה להוציא התקפות בנגיעה אחת, אף אחד לא מדבר על המשחק המסודר נגד פורטו, כמעט אף אחד פה לא מדבר על כך שהרווחנו דור פרץ משופר. מסתכלים ישר על תוצאה ואומרים שהכדורגל פה חרא.
אם הילד שלכם חוזר הבייתה עם 60 במתמטיקה, תגידו לו שהוא פשוט חרא בזה ושיוותר או תעבדו איתו על היכולות שלו ואפילו תממנו לו מורה פרטי? תנו זמן לתהליך, הוא יהיה מאוד ארוך.

יואב 5 בנובמבר 2015

מכבי מנסה לשחק כדורגל. בניגוד לקבוצה העצובה של קלינגר.
אני קצת גאה בה.

עופר כהן 6 בנובמבר 2015

וזה בדיוק ההבדל שאנשים לא מבינים.
בקמפיין הארור של חיפה, שממש רציתי שתצליח והייתי נגד הלעג ל000, הם באמת לא הצליחו לחבר 3 פסים והתחבקו אחרי שעברו את החצי.
היריבות פשוט כבשו שער והפסיקו לשחק חזק כי הן ידעו שחיפה לא יכולה לתקוף אותן. בקמפיין הזה זה לא המקרה.
מה שכן, הפועל ת"א של הצ'מפיונס יותר טובה ממכבי של עידן ג'ורדי, למעט אולי בשיא של סוזה. זה לא גוטמן, זה זרים ואיתי שכטר.

yaron 5 בנובמבר 2015

שכחת שאתה בישראל? כבר תחילת נובמבר ועוד לא מכרנו את ראיקוביץ' בעשרה מליון יורו…

duncan 5 בנובמבר 2015

ראיתי רק חצי ראשון והיה זוועה. לא ציפיתי למשהו אחר מכדורגל ישראלי.
זה נראה בדיוק כמו הנבחרת. קצת מסירות מאחור. מסירה לאמצע ומשם כלום. שום כדור חכם. השחקן הישראלי האחרון שמסר כדור חכם פנימה למצב גול היה ברקוביץ.
מאז ברקו אין שחקן שמסוגל לפרק הגנה.
הכדורגלן הישראלי טיפש. הוא מוסר מסירות טיפשות. אותם מסירות גם מבוצעות ברמה נמוכה מאד. איטיות ולא מדוייקות. ואם הן מגיעות, השחקן הישראלי לא מסוגל לעצור כדור ולרוץ באותה שנייה. לוקח לו שנייה יותר מדי ברמות האלו.
אבל כמו שאמרתי, טכנית (ואיכשהו מוכרים לישראלים שהישראלי הוא שחקן טכני) ישראלים על הפנים, אבל מהירות המחשבה זה מה שהכי גרוע.

יש דברים שלא משתנים.
בטורניר הבא נקבל את שוויץ ויוון. אולי אפילו קפריסין ואז נגיד שזה כשלון לא לעלות.
למרות שבפועל אנחנו לא יותר טובים מקפריסין.
בצמפיונס אין בכלל על מה לדבר. שינו את השיטה שם ולכן מכבי שם ולא קבוצה ממקום 11 בליגה האנגלית.
למעשה מכבי לא לוקחת אליפות בליגה השנייה באנגליה. לכן כל קבוצה באנגליה אמורה להיות בליגת האלופות לפני מכבי או כל קבוצה מישראל.

שי 5 בנובמבר 2015

האמת שלטורניר הבא קיבלנו את ספרד ואיטליה ואמרנו שאין סיכוי שנעלה.

duncan 5 בנובמבר 2015

אפילו גנבי הדעת מבינים שלומר כשלון בטורניר הזה זה לא ממש הגיוני.
אבל טורניר אחר שוב תקבל קפריסין,יוון,שוויץ,בוסניה. אתה יודע, נבחרות "קטנות" שהיו בכמה טורנירים כבר (למעט קפריסין ולכן דעתי שהיא שווה לישראל) ואז כולם יגידו "כשלון!"

מתן גילור 5 בנובמבר 2015

לגי שאלת אלופות/אירופאית – בתור מי שהולך לכ-40 משחקים בעונה ומתרגש מכל משחק, אי אפשר להשוות לזה שום דבר. אולי משחק ישיר על האליפות לקראת סוף העונה במאבק צמוד. בתור אוהד, כל משחק מעסיק את הראש ימים ויש התרגשות אדירה.
אפשר לדבר עד מחר על רמה, שיאים שליליים או טעויות שיפוט. בסופו של דבר, אוהדים מחפשים ריגושים. כן, מבלי להודות בזה, אפילו יותר מתארים. ליגת האלופות זה מרגש. אין בכלל שאלה.

shadow 5 בנובמבר 2015

אני בקטע של קטנוניות אבל השם של הבחור מהגול הראשון זה טיו (tello).

בספרדית יש אות שנקראת דאבל-אל (doble ele), מבטאים אותה כמו האות יוד בעברית, בדרך כלל, ולפעמים כמו שין, אם אתה בארגנטינה.

בדיוק כמו שלאיקר קוראים קאסיאס ולא קאסילאס. כך שמו של כריסטיאן הוא טיו ולא טליו.

גיל שלי 5 בנובמבר 2015

אתקן

Comments closed