רע לתפארת

מכבי תשושה נפשית, גם הקהל שלה.

בלומפילד, 1930, שבת. לכאורה שעה מושלמת לכדורגל. אחראי מזג האוויר סידר שכל עוד המשחק שוחק, המקסימום היה טפטוף. באמת אפשר היה לדאוג למשחק כדורגל, אך כזה לא שוחק משום מה.

*

דקה רביעית, כדור מגיע לתיבת החמש, עדן בן בסט בפעם הראשונה והאחרונה במשחק, אכן נמצא בתוך הרחבה, אם כי עם הגב לשער. שחקן נתנייתי כנראה מתקשה בחיבור האותיות שעל החולצה, ולכן מכשיל את עב"ב. לכל האנשים שבהו במשחק, היה פנדל, למרות שאני באמת מבין אתכם ואת הספקות, מדוע שמישהו יכשיל את בן בסט. ובכן, כנראה זה היה הבלם הזר, הוא פשוט לא ידע לקרוא עברית.

זהבי בועט כדור לקורה ופנימה. אם אני לא טועה, זו היתה הבעיטה היחידה של מכבי למסגרת או אפילו לכיוון הכללי של השער במחצית הראשונה.

*

הפאתטיקס שבתו לאות הזדהות עם זורקי האבוקות. לטענתם, אוהדי כדורגל אינם פושעים. כנראה שהם אמורים לקבל חסינות, והמחאה היא על אי קיומה של חסינות זו.

למרות הטרוניות הרבות בשער 7 כנגד הפתאטיקס, הנסיונות הדלים לעודד ללא המנצחים האינטילגנטים משער 11 נדונים לכשלון. המשחק שוחק בשקט מדהים שהופר על ידי קהל האורחים של נתניה, קהל עם מבחר שירים דומה למדי לזה של מכבי.

השחקנים כנראה הזדהו עם שביתת האוהדים ובחרו שלא לשחק כדורגל.

*

היתה גם מחצית שנייה, במחצית השנייה נדמה לי שמכבי ניסו לגרום לנתניה להבקיע שער. הנסיונות כשלו, נתניה הצליחה לא רע בסטנגה, אך הבקיעה רק שער מצמק.

עמרי בן הרוש……. זה היה כנראה משחקו האחרון במדי הקבוצה לזמן הקרוב. הוא לא הצליח לחבר חילוץ כדור עם מסירה לשחקן בחולצה צהובה. הוא בעקרון פשוט לא, יואב זיו נראה היה כשדרוג לרוברטו קרלוס בשיאו אחרי עמב"ה.

אומרים שעדן בן בסט היה על המגרש, לא מצאתי חיזוק לטענה זו.

טל בן חיים היה עסוק בהסברים לזהבי על כך שהוא לא עושה תנועה פנימה כדי לקבל כדורים, וויכוחים עם מיטרוביץ. כנראה השקיע אנרגיה אדירה בדיבורים, כך שלא נותרה לו אנרגיה לשחק כדורגל. נכון, הוא הבקיע את הגול השני, הוא עשה פעולה חיובית אחת במשחק.

*

דור פרץ ומיטרוביץ השלימו הרבה יותר מסירות לנתניה, מאשר מסירות מדויקות לחברים בצהוב. כנראה הלחץ של מכבי נתניה היה גדול בהרבה בהשוואה לזה של פורטו, שכן הם היו מדוקים הרבה יותר מול פורטו. זה היה באמת נורא.

קרלוס היה בסדר, שפונגין פחות.

*

בקיצור, המשחק המחורבן ביותר של מכבי בעידן ג'ורדי הסתיים בנצחון לא מוצדק. אני לא מצליח כל כך להבין מה יוקאנוביץ' מנסה. הוא מתלונן על צפיפות המשחקים, אך ממשיך לעלות עם שלישיית מיטרוביץ', אלברמן ופרץ. ערן זהבי לא מקבל מנוחה. מכבי איבדה קצת את עצמה, אין לה מושג מה היא רוצה על המגרש, נראה שכולם עוסקים בטעויות של עמב"ה במקום לשחק כדורגל.

*

מאוד לא נהנתי, כאילו ממש ממש לא נהנתי. מקווה שאיגבור נמצא בתהליך החלמה מזורז, ושליוקאנוביץ' יש מושג מה הוא רוצה לעשות עם הקבוצה. כרגע רוב האוהדים ואני בכללם, ממש לא מבינים. מה שכן, המצב כל כך גרוע, שאף אחד לא מבקר את המאמן. בעידן סוזה ופאקו כולם בכו על האימון מהשנייה הראשונה, עכשיו אנשים בעיקר אוחזים בראש.

*

איך ג'ורדי יכול לחיות עם עצמו שהשאיר ליוקאנוביץ' את עמב"ה כמגן השמאלי הבכיר של הקבוצה? הוא לא ראה את משחקי העונה שעבר? הוא היה עסוק בלכעוס על פאקו, ולא יצא לו?

מקווה שזו היתה התחתית של העונה ומכאן רק נשתפר. יש הרבה סיבות לחשוב שכן, אך המגמה לא נראית טוב. מכבי נראית עכשיו, כמו שנראתה אחרי שלקחה את הגביע בשנה שעברה. כלומר, נראה שמכבי הגיעה לשיא שלה בעלייה לשלב הבתים בצ'מפיונס ליג, ומשם היא מחפשת את האנרגיות, מחפשת ולא מוצאת.

 

זו הטרגדיה
עשה לו "שומאכר" ומתבכיין...

87 Comments

שגיא 7 בנובמבר 2015

לא מצליח להבין איך במשחק ביתי נגד סוגרת הטבלה, לא בא לידי ביטוי הסגל הרחב של מכבי. איפה הרוטציה כשבאמת צריך אותה? איפה אזולאי שיתן אנרגיות באמצע? דור מיכה שירוץ קצת באגף? עוז ראלי שג'ורדי רדף אחריו 3 וחצי שנים? אם נגד נתניה בבית לא תעשה קצת רוטציה, אז נגד מי כן?
משחק חסר אנרגיות לחלוטין.
הנקודה החיובית היחידה היא שיוקאנוביץ ראה מה שכולם ראו ולא הסתיר זאת בראיון שאחרי המשחק. אולי במשחקים הבאים הוא יישם.

גיל שלי 7 בנובמבר 2015

רק לא עוז ראלי, ראינו, הבא בתור

שגיא 8 בנובמבר 2015

הוא פחות מעמב"ה זה בטוח. לא אומר שהוא שחקן גדול, אבל בדיוק בשביל משחקי ליגה כאלה הביאו אותו.

yaron 8 בנובמבר 2015

גיל, חבל שאתה מצטר.למקהלת המקוננים, לא הולם אותך…
מה ראינו מעוז ראלי, משחק וחצי?
אתה נשמע כאילו לג'ורדי יש פנקס פתוח ועמב"ה הוא הבחירה האולטיטיבית שלו.
הקבוצה בלחץ משחקים הזוי.
נעשו טעויות ועוד יעשו, אבל מה שבאמת חשוב כרגע זה לצבור נקודות.
דבר איתי במרץ/אפריל :-)

עופר כהן 7 בנובמבר 2015

1) אני חושב שיוקא הלך על בטוח, כי הוא יודע שיש פגרה ובמילא ההרכב יקבל מנוחה.
2) הווישפול ת'ינקינג שלי- השחקנים עייפים והוא נתן להם כנראה הוראה להוריד קצב אחרי היתרון המוקדם (והנה, במשחק כל כך גרוע נגד קבוצה שבדיוק החליפה מאמן שער מוקדם ניצח את המשחק הלכה למעשה).
3) אמר נדב יעקובי שזהבי מבקש לא להיות מוחלף בגלל עייפות, פאק איט. הוא לא המאמן, והמאמן טעה והמאמן ישלם. אם לא עכשיו אז במכת פציעות הבאה.
4) פותח לוח סבל עד חלון העברות בינואר. ואני שואל את טל בן יהודה- האם יוקאנוביץ' יתחפש איתנו בפורים? :)
5) טקטית, מה הבעיה עם בן בסט, אין מצב בעולם שזה רק מנטלי. אולי המשחק של מכבי לא מתאים עבורו?
6) לעזאזל למה ראיקוביץ' אשם גם בגול שספגנו היום? הוא היה צריך לקחת את הכדור הזה לפני הנגיחה, ככה לפחות לפי השידור החוזר.
7) דרוש זעזוע טקטי באגפים, לא הגיוני שהגולים מגיעים מכדורים ארוכים לחלוץ או הברקה שנובעת מסגירה לקויה של היריב, זה יותר פתאטי מהעיסוק בשער של מכבי בצ'פיונס, והרבה יותר רלוונטי לקבוצה.
8) במשחק בדרגאו טרחו לציין שמכבי קיבלה שטחים כדי למנוע בונקר שפורטו תתקשה איתו (ושכחו לציין את העובדה שמכבי איימה ככה על השאר, וגם שפורטו נקטה בטקטיקה הזו גם אחרי ה2:0 שזה טקטית סתם מסוכן יותר), אולי צריך לעשות את זה נגד הקטנות? לא בושה ללמוד מב"ש שלפני שבוע כבשה על תחילת המשחק שני גולים ממתפרצות אחרי שנתניה שלטה בכדור. שם גם הכדורים של מיטרוביץ' יותר אפקטיביים.

אריאל גרייזס 7 בנובמבר 2015

עייפות, מיצוי. זה היה צפוי. ואולי זה טוב למכבי וכמובן גם לליגה שאיזה קבוצה אחרת תיקח אליפות השנה. יחזור לה הרעב ולנו לא ימאס לגמרי.

עופר כהן 7 בנובמבר 2015

אם הליגה לא יכולה להעמיד קבוצה שתקח אליפות ממכבי מכבי תהיה אלופה, זה ספורט מקצועני לא תוכנית לשיפור קרוא וכתוב בבית ספר.
מבחינת סגלים- של ב"ש ושל מכבי פחות או יותר אותה רמה, הזרים של ב"ש אפקטייבים יותר, לב"ש אצדיון חדש וקהל, מומנטום. אם לא ייקחו זה מה יש וזבשו של מי שיימאס לו.

גורביץ' 8 בנובמבר 2015

מסכים במאה אחוז.
אם קבוצה אחרת (ב"ש מממ) לא תגדל ביצים, אין שום סיבה להתנצל על אליפות.

yaron 8 בנובמבר 2015

לליגה בטוח שזה טוב, למכבי לא.
מי שרוצה אליפות שיירק דם, זה בדיוק מה שמכבי עושה גם כשהדברים לא נראים הכי טוב.
העומס הזה הוא דבר שאף קבוצה ישראלית לא חוותה ואף קבוצה לא היתה עומדת בו.
זה התחיל בפגרה הקצרצרה בגלל גמר הגביע והמוקדמות באירופה (הפגרה הזאת דפקה את ב"ש הרבה יותר מאותנו, או שב"ש מראש לא רצו אירופה), נמשך עם הנבחרת וליגת האלופות ונמתח לקצה גבול היכולת עם השיבוצים ההזויים.

יואב 7 בנובמבר 2015

ערן שינה פינה בפנדל.
פרץ במשחק לא טוב שם את טבח מול שוער בשער השני.
מכבי עם הלשון בחוץ. היה אפשר לתת לאזולאי ומיכה דקות, הם רעננים יחסית.
מכבי שיחקה הרבה יותר טוב מול פורטו מאשר מול נתניה. כי אתגר המסגרת האירופאית מדליקה את רובם (חוץ מזהבי) הרבה יותר מאשר עוד עוד משחק ליגה. קוראים לזה שובע.
אלברמן זה סלע של יציבות. בקיץ בחורף בסתיו ובאביב.
תחושה מוזרה וסובייקטיבית- אנחנו רודפים אחרי בש.
הסטטיסטיקה של הכל יהיה בסדר אחרי ליגת האלופות-לא עומדת במבחן המציאות. אז האוויר ממש יוצא ולכן יורדי יהיה חייב שני בינגו בינואר כשהדגש הוא על חלוץ שמיד יתן תפוקה.
ומצד שני, הכי חשוב לקחת נקודות בתקופה הזאת.
זה היה רע לתפארת היום. כן, חרא כמו שיוקאן אמר.
ומצד שלישי, לא מבין את לוח המשחקים הזה. אם פרגי היה נאלץ לשחק בליגה יומיים אחרי ליגת האלופות-כל העולם היה שומע על אי שביעות רצונו. וזה יצא חמישה משחקים בשתיים עשרה יום. למה? למה בש מקבלת מנוחה כזאת?
רצינו אירופה וקיבלנו. אין כאן בכיינות.
ורק ערן נראה כמו תמיד….

גיא זהר 8 בנובמבר 2015

הדבר הלא סביר היחידי בלוח המשחקים הוא המשחק בגביע הטוטו שההתעקשות לקיים אותו במועד שקויים היא בולשיט. לגבי השאר אני רואה רק הליכה לקראת מכבי וסורי אבל המשחק אתמול היה שלושה ימים אחרי הצ'מפיונס. מה לעשות שיש גם גופי שידור מבחינת צ'רלטון מכבי בשבת בפריים טיים אטרקטיבית יותר מב"ש. תבואו בטענות למאמן שלכם שלא עושה מספיק רוטציה ומחק את מיכה, יצחקי ואזולאי.

רועי 8 בנובמבר 2015

יצחקי פצוע.
המאמן רואה כל השבוע את השחקנים באימונים, אולי הוא חושב שאזולאי לא מספיק טוב ?
לא היתה שום סיבה שמכבי ישחקו אתמול, אין גביע הטוטו/גביע המדינה/מחזור אמצע שבוע/נבחרת השבוע,
למה ב"ש משחקת בראשון ושבוע אחרי בשני ?
אלא אם תפקידה של המנהלת הוא לשמור על אטרקטיביות המוצר שלה, ואז הכל ברור.

גיא זהר 8 בנובמבר 2015

לגבי הלו"ז מסביר שוב יש גם שיקולי רייטינג. תבוא בטענות לצ'רלטון ולא למינהלת. ושלושה ימים זה סביר. גם צ'לסי שיחקה אחרי שלושה ימים. וגם באיירן וליברפול משחקות אחרי שלושה ימים. גביע הטוטו זה הזוי ולא תקין. על השאר אין מה לבכות.

גיא זהר 8 בנובמבר 2015

ובבכי אני לא מדבר על האוהדים אלא על המערכת.

רועי 8 בנובמבר 2015

כשמארגני העצרת לזכר רבין פנו למנהלת בבקשה להקדים את שעת הדרבי לא היתה להם שום בעיה להתערב, אל תהיה תמים,
פניה של המנהלת לערוץ המשדר היתה פותרת את העניין.
אני מת על ההשוואת האלה לצ'לסי ובאיירן. מכבי לא שם, שום קבוצה מישראל לא שם, למה מפריע לאנשים לבוא לקראת הקבוצה היחידה שמייצגת את ישראל באירופה ?

רועי 8 בנובמבר 2015

ואם כבר השוואות,
אז רוב הקבוצות ששיחקו בליגת האלופות ביום רביעי משחקות היום ולא בשבת.
צ'לסי שיחקו אתמול והפסידו, לברקוזן שיחקו אתמול והפסידו.
ריאל, בארסה ואתלטיקו ששיחקו בשלישי ורביעי משחקות שלושתן היום.

גיא זהר 8 בנובמבר 2015

תבדיל בין ערוץ 1 שלא מונע משיקולי רייטניג לצ'רלטון שתמיד משדר את המשחקים המשעממים של הפועל וגם של בית"ר בלי כל קשר למיקומם. הדרבי עבר לשבת במקום לראשון (אפרופו צ'לסי שיחקה ראשון-רביעי-ראשון) בגלל בקשה של מכבי למרווח יותר גדול. אז אולי היה צריך ללכת יותר לקראת, אני לא חושב שזה ברמת התערבות מנהלת. שיעשו רוטציה יותר גדולה ויבדקו איך זה ששחקנים שבקושי שיחקו כמו יצחקי פצועים. לא זכור לי שהלכו לקראת קבוצות אחרות בקמפיינים קודמים, ובצדק. ובליגה הספרדית בשבועות שאין צ'מפיונס יש מחזור אמצע שבוע ליגה/ גביע. אני מבין שמפעילים לחץ ורוצים שהכל יהיה לפי רצונה של מכבי (כמו עניין הזרים למשל), אבל זה לא רציני.

רועי 8 בנובמבר 2015

מה זה הכל לפי רצונה של מכבי ? למכבי ההשפעה הכי מועטה על מה שקורה בכדורגל בארץ ברמת ההתאחדות והמנהלת, ראה "חוק המושאלים" ע"ש אלונה ברקת.
ואני לא מבין מה ההתעקשות הזו לא לבוא לקראת מכבי כשאפשר, אני מדגיש כשזה אפשרי, והמחזור הזה זה היה לגמרי אפשרי.
זה יפה כשזה נוח, אז אומרים שמכבי מביאים רייטינג והפועל ב"ש לא, ואז כשבוחרים לא לשדר משחק של ב"ש כולם צועקים איך זה יכול להיות.

גיא זהר 8 בנובמבר 2015

לא אמרת השפעה אמרתי שרוצים שהכל יהיה לפי הרצון. וזה בסדר. כל אחד מושך לצד שלו. אני לא מתווכח בכלל על מה ראוי להיות למרות ששלושה ימים זה בסדר גמור, אלא שהרייטינג אצל צ'רלטון הוא חזות הכל (ע"ע האליפות של ק"ש שהקבוצה כמעט לא שודרה) אם נרצה ואם לא וכל עוד שהעניין בגבולות הסביר ככה יהיה. מכבי (וב"ש, וחיפה) לא צריכה את הכסף של צ'רלטון, הקבוצות הקטנות כן. אבל הבנו שמכבי רוצה שהליגה הישראלית תהיה שטיח כמו בכדורסל אז מה זה מעניין אותם. וכן, האינטרס של המינהלת כנציגת כל הקבוצות שתהיה ליגה שוויונית וכל עוד זה בגבולות הסביר אין מה לבוא בטענות. עומס? תשתמשו בסגל הרחב שלכם. אף אחד לא אמר לכם להחתים חלוץ פצוע ולשחרר את בדש לדוגמא.

בלייק 8 בנובמבר 2015

לא הבנתי למה "מכבי רוצה שהליגה הישראלית תהיה שטיח כמו בכדורסל". מכבי אפילו לא פנתה למנהלת להזיז את המשחק (לפחות על פי תגובת המנהלת). אולי הביקורת של יוקאנוביץ' היא כלפי ההנהלה שלו עצמו? בכל מקרה, רוצה או לא רוצה, מכבי היא אולי הקבוצה האחרונה שמישהו מתחשב בה במנהלת, ואולי טוב שכך.
לגבי העומס, אני מסכים איתך לגבי משחק גביע הטוטו, שהיה פשוט מיותר. לא יודע מה הנזק על אי הופעה, אני מניח שלא קטן. אם הנזק היה מסתכם רק בהפסד טכני, זה מה שהייתי עושה.
רק הייתי מצרף משחק היסטורי אחד, גם אלוף האלופים נגד ק"ש היה שיבוץ תמוה ומיותר.
לגבי שאר המשחקים, רווח של שלושה ימים (שבת-שלישי או רביעי-ראשון) אמור להיות מספק וראוי להעמיד קבוצה. זה מטורף ששחקנים, ובראשם ערן זהבי, יסגרו 30 משחקים כבר בחודש נובמבר. כאן כבר צריך היה להיערך מבעוד מועד. האם הבעיה היתה קרויף שלא בנה סגל איכותי מספיק עמוק או יוקאנוביץ' שלא משתמש בסגל. הנטיה שלי בסוגיה הזאת היא לכת עם קרויף (בתוספת מכת פציעות קלה). הוא אולי טעה עם החלוץ וההסתמכות על עמב"ה כמגן שמאלי, אבל יש למכבי סגל שאמור להיות מסוגל להתמודד 3 ימים אחרי ליגת האלופות (משחק בית, בלי טיסות) עם משחק ביתי נגד האחרונה בטבלה.

גדי 8 בנובמבר 2015

ובסוף מסתבר שהדרבי הוקדם לשבת לפי הצעת המנהלת בכדי להקל על מכבי תל אביב ולגבי המשחק נגד נתניה אז מכבי תל אביב סירבה לשחק בשני בגלל שזה היה גורר היעדרות של דור פרץ.
בחיי שיש סיכוי מצוין שמכבי תהיה אלופה אבל ה"אכלו לי שתו לי" הזה ממש מביש.

רועי 8 בנובמבר 2015

מה זה מסתבר ? כי המנהלת הוציאה הודעה ?

עומר 8 בנובמבר 2015

גדי- דור פרץ וראיקוביץ'. משמעותי.
מה הייתה הבעיה לשחק היום?

יניב פרנקו 8 בנובמבר 2015

הסברנו לכם את זה כבר לפני שנים.
אתם לא מייצגים את המדינה – אתם מייצגים את מכבי.
לכן המדינה והמנהלת לא מרגישה צורך לטפל במיוחד בלוח משקחים שנוח לכם אלא תעשה את מה שנוח לה.

שים גם 1000 מגה ודגלי ישראל ועדיין זה לא ישתנה.

גיא זהר 8 בנובמבר 2015

השטיח זה הגדלת הזרים שתסגור את הליגה סופית. ולגבי הטענות על הלו"ז זה מגיע ממספר מקומות אז קשה לי להאמין שזה לא על דעתו של סאן ג'ורדי.

גיא זהר 8 בנובמבר 2015

למה לא מייצגים? מכבי תל אביב על כל מחלקותיה היא הדובדבן שעל קצפת המפעל הציוני.

Ljos 8 בנובמבר 2015

תזרוק את הייצוגיות הישראלית לפח, זה באמת לא מעניין. המשחקים באירופה הם לא מנוגדים לליגה, אלא המשך, חלק מהם, כי הרי ההתאחדות מחליטה את מי ואיך לשלוח לאירופה. לכן הם צריכים להתייחס לזה כמו מפעל נוסף שלהם, רק כזה בו אין להם שליטה על לוח המשחקים. כמו שלא אמור להיות משחק גביע טוטו מיד אחרי משחק ליגה, מי שקובע את המשחקים צריך להבין שיש עוד מפעל.

רניב 8 בנובמבר 2015

המאמן הזה פחות מאמין ברוטציות (ועדיין היו כמה שינויים בהרכב של אתמול מזה שפתח ביום רביעי). כשאימנו מאמנים שהאמינו ברוטציות אז אמרו שהשחקנים מבולבלים ומתוסכלים כי נותנים משחק טוב ויורדים לספסל, וחלוץ צריך בטחון וצריך לתת לו לפתוח בעשרה משחקים רצוף, ומה קרה הם לא עובדים בטוריה אז שישחקו שני משחקים בשבוע.

ערן (המקורי) 8 בנובמבר 2015

"הפאתטיקס" בפסקה השלישית – חזק…
מסכים עם הכל.: היה רע, לא הגיעו לנו לנצח, אוירה של בית קברות (אפילו את התופים לקחו מאיתנו), כולם היו עייפים, הסגל היה תמוה, ולא ברור מה באמת רצה המאמן…
לפחות 3 נקודות, כמו שהשגנו בחאווה בשבוע שעבר בדרבי. וגם זה משהו. בעצם, זה הרבה.
ותזכורת: אף אחת לא לקחה בארץ אליפות בעונה בה שיחקה בצ'מפיונס. כי זה אכן קשה.

דור 8 בנובמבר 2015

המנהלת עושה כל מה שהיא יכולה בשביל לקחת אליפות ממכבי, מדובר בכדורגל חצי מקצועני.

גורביץ' 8 בנובמבר 2015

נכון אתה צודק, כולל לתת למכבי פנדל כל פעם שהמשחק מסתבך

אסף יאנקו 8 בנובמבר 2015

המשחק עוד לא הספיק להסתבך

דור 8 בנובמבר 2015

בינתיים כל שריקה של פנדל לטובתנו מלווה בקריאות גזל בלי קשר למציאות, כשאלונה ובאומן סוגרים דילים על הגב שלנו במסגרת יחסי שכנות בשכונת צהלה.. אין שום הסבר הגיוני לכך שבש משחקת בשני ואנחנו בשבת, ביזיון. העיקר שהקימו מנהלת, לפני כן זה מעולם לא קרה.

vered s 8 בנובמבר 2015

מכבי ת״א לא קנתה זרים איכותיים והנה התוצאות. בליגת האלופות. באינטנסיביות על המיגרש. בהשלכות על המורל של הקבוצה. ככה לא מכינים קבוצה לליגת האלופות או לליגה האירופאית. השחקנים של מכבי מבינים שהם הגיעו למיפעל אירופאי עם סגל שחקנים פחות איכותי מזה שהיה לקבוצות ישראליות בעבר. שאין להם אסים שמעיפים את הקבוצה לנקסט ללבל. אתם יכולים לדבר על גרפים ולעשות אקסלים – מכבי ת״א הגיע לליגת האלופות בלי קשר אחורי מרכזי עילאי תוצרת חוץ בלי קשר פיפטי פיפטי מהיר תוצרת חוץ בלי מגן סטנדרטי תוצרת חוץ בלי חלוץ מטרה. תוצרת חוץ. תהיו בטוחים שזה מדהים את השחקנים. כשדיברו על זה בקיץ בהקשר של ג׳ורדי יסדר את זה. טעו. לפעמים דברים הם כמו שהם ניראים. חוץ מהשוער שזאת החלטה אסטרטגית – הימור מה שתירצו אבל החלטה לגטימית – היו צריכים להביא זרים חדשים. אולי להשאיר את קרלוס גרסיה בשביל האופי של המועדון. אולי להעבק על 6 זרים. מכבי ת״א לא הכינה את עצמה טוב לעונה הזאת ויהיה לה קשה מאד לבנות משהו בחורף כשכל מה שיש לה להציע לשחקן עילאי תוצרת חוץ זה את הליגה הישראלית. ואחר כך בקיץ היא תגיד שלא טוב להחליף שחקנים רגע לפני שמתחילים המיפעלים האירופאיים ושאיגבור מאד פיסי. שיהיה בהצלחה עם זה.

רינוס מיכלס 8 בנובמבר 2015

לא מדוייק

זה שההולנדי המעופף יביא זרים טובים לא מבטיח שום תוצאה אחרת במשחק אירופאי כלשהו

וזאת שוב הטעות של לראות אך ורק תוצאה מיספרית / נתונית , כאילו קבוצת כדורגל היא איזה מין חברה ציבורית שחיה ונושמת 24/7 את מאזני הרווח / הפסד שלה בכל רבעון או שנה

גם לארסנל ולפורטו ולשאר המועדונים ברמה שלהן באירופה יש זרים שגם בעוד עשרות שנים לא יגיעו למועדון כדורגל ישראלי כלשהו ומכבי תל אביב יכולה רק לחלום עליהם , אז ?
זה מונע מארסנל ופורטו ודומיהן בדרג 2 ו – 3 באירופה לקבל תבוסות קטלניות ממועדוני דרג 1 ?ולהפסיד ולאבד תארים ?
לא , זה יכול לקרות וזה קורה כמעט כל שנה , זה ספורט , לא משוואות מדעיות

אבל שם יש גם ראייה והיבט שנקרא " רמת משחק " , וגם אם מפסידים ו / או לא לוקחים תארים , משתדלים לעמוד בתנאי סף של רמת ביצועים מסויימת של כל שחקן פרטני

אם אתה מועדון ענק ( דרג 1 ) ואין לך לאן להתקדם מקצועית מבחינת רמת המשחק , אז אתה יכול להרשות לך מן הסתם ( עקב המעמד כמועדון ענק – יש לך תקציבי ענק ) לרכוש שחקנים אך ורק בשביל השורה התחתונה והנתונים המיספריים

למכבי תל אביב כמועדון חצי מקצועני , יש עוד הרבה מאוד להתקדם מבחינת רמת המשחק העלובה שלה ( ובניגוד לכל עובדי האלילים של ההולנדי המעופף הבכיינים שלא מבינים כלום מהחיים שלהם וחיים ומגבשים דעה רק לפי התוצאה או תוצאות אחרונות , אני כותב את זה כבר שנתיים – מאז המבוכה בפרנקפורט שהייתה צריכה להסתיים בלא פחות משישיה וגם יותר , וההפסד החד והברור בבאזל – שניהם בעונתו של סוזה , שהראו את פערי רמות המשחק מדרג 3 באירופה ) כך שהדברים הראשוניים שצריך להסתכל עליהם בשחקן הרכש שרוצים להביא , הם מדדי הביצועים שלו מבחינת רמת המשחק האישית שלו

כגון – רמת טיפול בכדור , רמת מסירה , רמת הרמה , רמת בעיטה , רמת עצירת כדור עם ובלי יריב לוחץ , האצה מהמקום , מהירות , ראיית משחק תחת לחץ , מחשבה מהירה , רמת התמקמות , ועוד לא מעט דברים …

ובשביל לבחון את המדדים האלו לא צריך לטחון ימים ולילות בפוטבול מנג'ר ודומיו ,
צריך פשוט להיות בעל ראייה חדה והבנה בחשיבותם של המדדים האלו בטיב המשחק של השחקן הפרטני ( מה שאין ליורדי ) או לעבוד עם מחלקת איתור שחקנים מקצוענית מטעם המועדון שמחזיקה ושולחת אנשים להכין רשומות מסודרות ומקיפות על השחקן הנעקב

אחרי הריאיונות האחרונים שההולנדי המעופף נתן בתשקורת , ואחרי כל כתבות היח"צ של הכתבלבים שלו המביאות את אופי המחשבה שלו , קשה לי לראות אותו משנה קו מחשבה לגבי הנושא המשמעותי הזה

כך שגם אם יחליט להודות בגלוי בטעות שלו לגבי קרלוס מיטרוביץ ואיגיבור ( מה שקשה לי מאוד לראות קורה … למרות שקורים ניסים בדמות החלפת השוער הליצן שלא היה צריך בכלל להיות מוחתם מחדש בקיץ ) עדיין רוב הסיכויים שהתחליפים שלהם יהיו פחות או יותר באותה רמה

אבשלום 8 בנובמבר 2015

וואו מישהו פה משחק יותר מדי פוטבול מנג'ר…
לא הכל בחיים זה ציונים מ-1 עד 10

רינוס מיכלס 8 בנובמבר 2015

לא שיחקתי אף פעם בפוטבול מנג'ר

" כך שהדברים הראשוניים שצריך להסתכל עליהם בשחקן הרכש שרוצים להביא , הם מדדי הביצועים שלו מבחינת רמת המשחק האישית של "

כתבתי שמדדי הביצועים אלו הדברים הראשוניים , ולא הכל

פעם הבאה לקרוא טוב לפני שמגיבים

vered s 8 בנובמבר 2015

להאבק על 6 זרים וכל ייתר שיגיאות המקלדת. היתנצלות.

אודי 8 בנובמבר 2015

לקח לי כמה דקות להבין את ה1930 הזה… בהתחלה חשבתי שזה פוסט על מסע בזמן או איזשהו סיפור מהעבר

D! פה ועכשיו 8 בנובמבר 2015

אני איתך

ארז 8 בנובמבר 2015

גיל, מה הקטע של התמונה?

YG 8 בנובמבר 2015

נכנסתי בגלל התמונה, קיוויתי שזו כתבה על ריצה..

מדובר בסיום של מרתון אוסטין כאשר הקנייתית Hyvon Ngetich (מקום שלישי..) התרסקה ליד קו הסיום

גיל שלי 8 בנובמבר 2015

YG צודק, מתנצל על ההטעיה. מכבי נראית כמי שזוחלת אל קו הסיום כבר מעכשיו

ארז 8 בנובמבר 2015

תודה YG.

משה ו 8 בנובמבר 2015

אף מילה מאף אחד על זה ששוב מכבי ת"א מקבלת פנדל שלא היה ולא נברא?
זה כבר מעבר לכל סטטיסטיקה של "מתקזז" בסוף.
ולא, גיל שלי, זה לא היה ברור לאף אחד שזה פנדל. להיפך, חברים אוהדי מכבי שרופים, כבר מגחכים על העובדה הזו.

עומר 8 בנובמבר 2015

ממליץ על קלינקס עם תמצית אקליפטוס, שלא ישרוף האף.

עופר כהן 8 בנובמבר 2015

באמת? כי ראו שם דריכה על הרגל של בן בסט, שזה עבירה. בגלל שזה בתוך הרחבה זה פנדל.
וכמובן שאתה נביא כל יודע ויודע שב-26 משחקי ליגה שנותרו מכבי לא תסבול מאף טעות שיפוט.
תאמת? אני מאמין שלא ראית כל כך הרבה משחקים של מכבי שאתה מדבר בכלל. איך כל פעם שאייגבור/אלברמן היו מפעילים טיפה פיזיות שחקני היריבה ידעו שאם יפלו יקבלו עבירה וכך היו מצליחים לעבור את החצי, אתה מוזמן לנסות אשכרה לנמק את הטיעונים שלך וללכת לבדוק.
אני בטוח אגב שגם ב"ש סובלת מזה, עם ג'אבר כמו אוגו. אך מודה כי לא ראיתי אותם יותר מדי מלבד תקצירים וחלקי משחק בודדים.

טרנטה 8 בנובמבר 2015

במגרש זה היה נראה כמו פנדל ברור. חוץ מזה השופט היה לטובת נתניה בכל שריקותיו. בדיוק כמו המנהלת.

גיא זהר 8 בנובמבר 2015

לפי הטלווזיה היה קשה לראות. נראה גבולי. הבעיה היא שאצל השופט הזה, בדקה הזו תמיד מכבי מקבלת העדפה במצבים גבוליים. מעניין אם במצב הפוך היתה שריקה הפוכה (למען ההגינות גם ב"ש נהנית העונה מהעדפת שופטים בארץ ע"ע הפנדל הגבולי שלא נשרק למכבי פ"ת במצב של 2:1 והגול השלישי מכנראה אופסייד של ברדה מול נתניה).

קפטן קוקי 8 בנובמבר 2015

זה בדיוק העניין. צילומי הטלוויזיה לא מצאו אף זווית שמראה שהרגל של ורד נוגעת קודם בכדור. קשה לראות, כמו שאמרת.
אבל אבי נמני (מעניין…) ואיינשטיין (עוד פחות מפתיע) נחרצים לקבוע שמדובר במתנה למכבי.
עזוב טעות או לא טעות שלהם, הם עושים את זה כדי לחמם – נגד מכבי, נגד השופטים, פשוט כדי שיהיה להם עוד קצת קליקים. זה כל הסיפור. לא צריך להתרגש. החלטה בהחלט לגיטימית של השופט ובוודאי לא שוד או מתנה למכבי.

גיא זהר 8 בנובמבר 2015

נמני ואינשטיין ממש לא בקבוצת ההתייחסות שלי. ההחלטה לגיטימית לגמרי, אני תוהה מה היה קורה במקרה הפוך.

קפטן קוקי 8 בנובמבר 2015

גם אני. זה בדיוק העניין.
והטענה שלך לגבי נמני ואיינשטיין – בעקבותיהם נכתב על ההחלטה "פנדל שלא היה", "מפוקפק" ועוד שכאלה בכל האתרים.
אז אולי הם לא בקבוצת ההתייחסות שלך, אבל יש כאלה שכן מייחסים להם חשיבות ומשם זה מתגלגל.
אגב, הבעיה העיקרית שלי היא לא עם זה שזה "נגד מכבי", אלא שזה מפעיל לחץ מיותר על השופטים ומזמין עוד טעויות.

גיא זהר 8 בנובמבר 2015

המאבק של הנהלת מכבי ב"קומץ" ראוי להערכה. אם כל שער 11 חש הזדהות עם המתפרעים אולי כדאי לקראת השנה הבאה לוותר על החידוש האוטומטי של המינויים שלהם ולהוציא אותם למכירה לטובת קהל ראוי יותר. יכול להיות שבהתחלה יהיה פחות צבעוני ורועש אבל בטווח הארוך מכבי (וכל הליגה שהיא אני מקווה תשמש להם כסמן ימני) תרוויח.
ומילה לגבי גאל מרגוליס. מוזר.

D! פה ועכשיו 8 בנובמבר 2015

אינשאללה.

ולגבי מרגוליס – הדבר הכי מוזר (ומטומטם) בסיפור הזה זה הסוכן שלו שהפיל את כולם באמירה מפגרת. לפחות למעסיקים שלו יצא מזה סקופ.

רומן 8 בנובמבר 2015

פנדל לא היה ולא נברא.
אל תרמה את עצמך.

גיל שלי 8 בנובמבר 2015

לא יודע מה איתך, אבל אני משוכנע שערן זהבי הבקיע מהנקודה הלבנה באמצע הרחבה. אולי כל השחקנים פינו את הרחבה מתוך נימוס? כנראה שהיה פנדל

רומן 8 בנובמבר 2015

בזה הוא באמת מצטיין.
אגב אם היה לו טיפה של יושרה וכבוד הוא היה מביא לעדן לבעוט את הפנדל.
אבל כנראה שלאדון זהבי חשובה מאוד הסטטיסטיקה האישית(ואל תבלבלו אותי עם ההוראות של מאמן, כי אם אתם אומרים שזהבי מחליט מתי הוא מתחלף אז הוא לבטח גם מחליט אם הוא יבעט פנדל או לא), מזל שיש אותי שיזכיר לכם בכל פעם שתזרקו את כמות השערים המטורפת שלו לאוויר, כמה מתוכם אמיתיים וכמה בפנדלים.
שחקן אחד ברמה אירופית ראיתי אתמול על המגרש, כמו בכל משחקי מכבי תא שצפיתי בהם העונה וקוראים לו טל בן חיים הקשר, שחקן אירופאי מכובד, כל השאר עגלות.

גיל שלי 8 בנובמבר 2015

באמת מזל, אני מודה על קיומך, ללא התגובות שלך הייתי חושב שמסי שחקן למשל

רומן 8 בנובמבר 2015

תודה.
יותר מזה אני אגיד לך, אם זהבי ילך בינואר, לא הפסדתם הרבה, אבל אם בן חיים הולך אתה יכול להגיד ביי ביי לאליפות.
משגע אותי שאתם לא רואים שהוא השחקן נאמבר וואן שלכם

תומאס נוימן 8 בנובמבר 2015

רומן, אתה הזוי ברמות קומיות.

-גיסנו- 8 בנובמבר 2015

מתומך ענק באייל "כדורגל זה רק מהירות לא צריך שום דבר אחר" ברקוביץ' אני לא מתפלא על הצהרות כאלה

בו חיים מהיר, חזק יחסית לליגה הישראלית אבל כמעט כל מגן אירופי מנפנף אותו במאבק פיזי (וגם חלוצים זרים כשהוא יורד להגנה, לך תראה את התקציר נגד פלזן).
אם היה לו שמץ של יכולת קבלת החלטות ראויה הוא כבר מזמן לא היה פה. בינתיים לרוב הוא רץ מהר וחושב מעט.

yaron 8 בנובמבר 2015

רומן צודק, סיכוי גבוה שטב"ח הולך בינואר. כנראה שהסקאוטים האירופאים לא ממש מבינים…

רומן 12 בנובמבר 2015

ואם ילך לדינמו קייב בינואר, תאכל את הכובע?
כדורגל זה לא רק מהירות, אבל זה תנאי די הכרחי.
אך אתה לא חושב שברקו היה שחקן ענק, וורלד קלאס אז אתה כנראה לא ככ מבין כדורגל

ק. 8 בנובמבר 2015

כמו שגור איךני כותב שהמבקיע המצטיין של צ'לסי זה ש. עצמי, של מכבי זה נהיה פ. מפוקפק

נולי 8 בנובמבר 2015

למיטב זכרוני, גם אצל סוזה וגם אצל פאקו היו למכבי משחקים רעים, קשים לצפייה. בשנה של גרסיה לא היו ממכבי ציפיות לשחק כמו אלופה, השיפור שלה שלה התקבל בהפתעה ובשמחה ולכן גם הופעה רעה, לרבות הפסד בדרבי, התקבלה בהבנה יחסית. הפרשנים אז גם פחות קטלו את מכבי, אם כי אמרו שגרסיה לא יגיע לחנוכה…
הדבר העצוב הוא שרמת הכדורגל בארץ עלובה מאד ושהמפגש של מכבי עם קבוצות אירופאיות סבירות ומעלה ממחיש לנו את הבדלי הרמות. פשוט מדהים לראות כמה זמן לוקח לשחקן מכבי – כולל זהבי – לקבל החלטה למי ומתי למסור ועד כמה קשה להם למסור לשחקן שלהם ולא ליריב.
נכון לעכשיו, קרויף מצליח מדי שנה להביא מאמנים זרים מוצלחים אבל מצליח פחות עם השחקנים הזרים. בטח יש לכך הסבר, לא בטוח שאנחנו יודעים הכל. אולי זה עניין גם של מזל. הדבר המעודד הוא, שמכבי עדיין נמצאת במצב טוב בליגה ושחיזוק נחמד בינואר בצירוף מנוחה לשחקנים השחוקים, יכולים לתת לה זריקת מרץ לחלק השני של העונה.

גיל שלי 8 בנובמבר 2015

היו משחקים רעים, אבל גם בהפסדים, לא שיחקנו כל כך רע בשלוש השנים האחרונות, זה היה הזוועתי מכולם.

holden 8 בנובמבר 2015

מכבי תל-אביב מדשדשת במים המעופשים של הביצה בעלת מפלס- המים הנמוך שנקראת: ליגת-העל,
למרות הדשדוש היא ניצבת ראש בראש, חזה מול חזה מול הבארשבעים,
את מה שרואים כעת כל מי שקצת מבין בכדורגל היה ניתן לצפות עוד בקיץ.

הסיכוי של מכבי לזכות שוב באליפות הוא כ :55-65 אחוזים שזה יפה לכשעצמו, מזמן לא היתה כאן שושלת שלוקחת 4 ברצף,
אני הראשון שיוריד את הכובע אם וכאשר זה אכן יקרה וכאמור סיכוי גבוה וסביר שזה אכן יתממש.

ההיסטוריה העגומה של באר-שבע משחקת לטובת הצפוניים מתל- אביב,
רק ליטוש בינואר בחלון ההעברות וזה אמור להספיק, המאמן הזה מוצא חן בעיניי, אין יום משעמם איתו.
אומר את אשר על ליבו וזה שינוי מרענן מהימים של: משחקים משבת לשבת או כעת אני מתמקד במשחק הקרוב וכו,
יש כעת פגרה לרגל משחקי הפלייאוף להעפלה ליורו 2016 וזה בא לתל אביב בדיוק בזמן,
זו הולכת להיות עונה של באר-שבע מול אבו-4
הסיכויים כאמור נוטים כעת לאבו- ארבע

yaron 8 בנובמבר 2015

ליטוש מוצלח בינואר ותשעים אחוז שאנחנו לוקחים :-)

funfun 8 בנובמבר 2015

מרגיז כמה שאתה צודק גיל
וואלק יש צדדים ביוקאנוביץ שמתחילים לעלות לי על העצבים מצד שני הפאדיחות של ג'ורדי + הפציעות באמת שלא משאירים לו יותר מדיי מרחב תמרון. ורואים עליו את זה
הדבר החיובי היחידי שאני יכול להגיד על המשחק הזה (חוץ מאלברמן הסלע היציב הזה) זה שהרווחנו סוף סוף את ריאקוביץ'. המשחק נגד פורטו היה מבחינתי משנה מומנטום והוא אשכרה נתן כמה עצירות יפות נגד היהלומים מנתניה (שגם שבוע שעבר לאחר ההפסד לגמלים אמרתי שהם נראים מסוכנים והם יכולים ביום נתון לדפוק שלישיות ליריבה שלהם)
עמב"ה – אחד ממקרה הראש היותר מוזרים שנתקלתי בהם בליגת העל. שחקן שגם הפעולות הבסיסיות שלו נעלמו יחד עם הבטחון. פלא שהוא מצליח לנשום ולדבר עדיין
עב"ב – ויתרתי על התקווה כבר לפני חודשיים. פשוט אפיקומן
יואב זיו – הרגע הזה שאתה מתגעגע אליו ורואה בו שינוי מבורך = מכבי על סף משבר
מיכה הפיכה – שיתאפס על עצמו ודחוף. היחידי מהמסופסלים שהראה ליוקאנוביץ שהוא לא שם בשבילו. דרוש כיוונון מחדש (מי אמר קיבלתי חוזה בן זונה לפני כמה חודשים??? )
שפונגין – באמת השתדל ונתן תתחת בצד , בטח בהגנה. משום מה זה נראה כאילו לא מספיק (והיה לו את טבח לטובת שיתוף פעולה )

ואחרי כל המירמוריישן – חכו חכו לינואר :-)

מאיר (חדש בשכונה) 8 בנובמבר 2015

חלק מהדברים ראיתי איתך עיין בעיין, בעיקר אלברמן הנהדר שהיה היחיד שתיפקד ברמה הרגילה. דווקא לא מבין את יוקנוביץ לגבי דור מיכה שהוא היוצר מספר אחד בקבוצה ואחד שרץ לא מעט. לשים את בן בסט בהרכב זה כמעט כמו לשחק בעשרה שחקנים ועוד על חשבון מיכה. בן הרוש הוציא אותי מהכלים באיבודים, בשיטוטים במגרש באיזורים לא לו ובצהוב שקיבל שלמזלנו גרם להחלפתו. יש לומר שמאותו רגע, המשחק התייצב.
בקישור, דור פרץ השתדל אבל רואים שהוא עייף ולכן איבד לא מעט, מיטרוביץ ברוב הזמן נעלם, כנ"ל טל בן חיים, הם היו נוכחים נפקדים וכשהם כאלה, הלחץ על ההגנה גובר.
חכו לינואר? מוכרחים להביא עוד מישהו שיוריד נתלות בזהבי. בלי זה, זה עניין של זמן להתמוטטות, אם לא השנה, אז בזו שאחריה, הבן אדם לא מכונה.

yaron 8 בנובמבר 2015

איך זה שכל המתלוננים על יוקאנוביץ' מפחדים שבינואר (או לכל המאוחר בסוף העונה) הוא לא יהיה איתנו? אם הוא כזה גרוע מי ייקח אותו ?

עופר כהן 8 בנובמבר 2015

בלקבורן ;)
ברצינות, כבר שני משחקים שמכבי נראית רע, שכמובן במדינת הכדורגל המושלמת שלנו זה משבר, כאילו דה.
גם באמת שהוא מרגיש את הקבוצה, הרי הוא יודע שהפסד נקודות לנתניה היה עושה הרבה יותר צרות מאשר להעלות את אזולאי או מיכה.
אכן תמוה מדוע הוא לא נתן מנוחה אחרי ה-2:0 לזהבי והטבחים.

yaron 8 בנובמבר 2015

יש מדינות שקשיחות כמו שלו היא המצרך הכי מבוקש. ושם רואים איך הוא העלה אותנו לאלופות ודווקא מעריכים את הדרך שבה זה נעשה.
אני לא אתפלא אם הם מסתכלים על המשחקים שלנו באלופות ומסמנים אותו דווקא בגללם.

עופר כהן 8 בנובמבר 2015

+1
אבל הוא רק לקח קבוצה לאליפות הצ'מפיונשיפ, מה הוא מבין. מאמן ענק עם חילופים גאוניים ודיבור ישיר כמו שצריך.

זיו 8 בנובמבר 2015

עוד שני משחקים בליגת האלופות. (אחד מול קבוצת תחתית מאנגליה…) בליגה סוחבים בהליכה ועדיין מקום ראשון ומקס' שני ואז יגיע ינואר. יגיע חיזוק נוסף (חלוץ אמיתי נניח ואולי גם מגן או בלם) ועם משחק פעם בשבוע ישייטו בנחת לאליפות הראשונה של קבוצה ששיחקה במקביל בליגת האלופות (נדמה לי – לא בדקתי).

גיא זהר 8 בנובמבר 2015

לא שאני סומך על בש אבל הקבוצות של חיפה נפלו דווקא בסוף העונה. מרגישים את נפילת המתח דווקא באפריל מאי כשהרגליים כבדות.

בלייק 8 בנובמבר 2015

למכבי יש הסכם ג'נטלמני עם השחקנים שהם יהיו טריים באפריל-מאי.

רפאל 8 בנובמבר 2015

מצב הקבוצה מצוין. פייבוריטים מובהקים לאליפות רביעית ברציפות, דבר לא פשוט בכלל ולא משנה כמה כסף יש.
הרבה משחקים בינוניים ועדיין מקום ראשון בליגה שיש בה רק יריבה אחת ( בעיקר הודות לחוסר היכולת של חיפה וחוסר המעוף של בית"ר והפועל ) שחובת ההוכחה עוד עליה.
בליגת האלופות ההופעות לא רעות בכלל, בכל מקרה זו חוויה בונה ותענוג לצופים ולא רק לאוהדי הקבוצה ( הרי בליגה אין משחקים ממש מעניינים חוץ מזה שאסור להפסיד נקודות כי זה יכול לעלות לך באליפות בסופו של דבר ).

בקיצור, הדרך היחידה להתגבר על אימפריה היא לשעמם אותה עד שתתחיל לשקוע מעצמה.

-גיסנו- 8 בנובמבר 2015

הדיסוננס הקיצוני בין אירופה לארץ הורג את מכבי, וזהו בגדול.
לא זכורה לי קבוצה שהייתה מצד אחד כ"כ הרבה רמות מעל הליגה (כן, גם אחרי כמה תצוגות נפל שהסתיימו בנצחון, וגם אחרי ההפסדים לרעננה ובית"ר, מכבי עדיין טובה בהרבה מכל קבוצה אחרת בליגה מלבד אולי ב"ש שמצמצמת), פלוס רפיון בליגה אחרי 3 אליפויות רצופות (משהו שראינו קורה לקבוצות גדולות בהרבה) – ובו זמנית כ"כ הרבה רמות מתחת לקבוצות צ'מפיונס אמיתיות. זה מה שיש לכדורגל הישראלי להציע למכבי מלמעלה ומלמטה.

המערכת כולה, החל מאחרון השחקנים, דרך יוקאן וג'ורדי – לא מתמודדת עם זה כראוי כרגע.
אני כן בטוח שבפעם הבאה, בצ'מפיונס או בליגה האירופית – זה כבר ייראה הרבה יותר טוב.

נבצר ממני לראות את המשחק אתמול, אז ראיתי את התקציר, כמו (אני מניח) רוב המגיבים שאינם אוהדי מכבי. תהרגו אותי איך אתם קובעים בכזו נחרצות שלא היה פנדל חוץ מאיזה מלמול תהיה של נמני, ראיתי את זה 5 פעמים ואין שום זווית שאפשר לראות בה חד משמעית אם היה מגע בכדור לפני המגע ברגל. מצד שני לא זכורה לי שריקה כלשהי לטובת מכבי, מוצדקת ככל שתהיה, שלא זכתה לזעקות שבר על "השופטים של מכבי".

גיל שלי 8 בנובמבר 2015

ישבתי בשער 7 למטה, כלומר ההכשלה היתה בדיוק לידי. פנדל באבו אבוה פנדל

-גיסנו- 8 בנובמבר 2015

אם זה לא על סמך התקציר אז יש בזה מן ההגיון

yaron 8 בנובמבר 2015

על סמך מה אתה קובע ש"המערכת" לא מתמודדת עם זה "כראוי" כרגע?
מה זה "כראוי"?
יוקאנוביץ' אומר ששיחקנו סביר ושאין לו טענות לשחקנים – לדעתי בצדק.
קרויך מראש הודיע שהאירופאית יותר מתאימה לנו – לדעתי בצדק.
אמרתי את זה אלף פעים – הסגל לא נבנה כדי להתמודד על מקום שלישי באליפות, הוא נבנה כדי להעפיל למפעל אירופאי ולהתמודד על אליפות רביעית.
so far so good

גיסנו 8 בנובמבר 2015

אני לא קובע כלום, אני כותב את התחושות שלי. אני גם בגישה שכרגע צריך רק לקחת נקודות והיכולת משנית, אני רואה את הצדדים הטובים בקמפיין הצ׳מפיונס. אבל יש כמה מגמות שחוזרות כל משחק שמתחילות להדאיג – ההתעלמות ממיכה ואזולאי, החורים בהגנה בדגש על צד שמאל וכמעט אפס רוטציה בקישור וההתקפה. כל ההתעסקות בלוח המשחקים (עם כמה שהוא דבילי) אבל כמעט אפס רוטציה אלה נקודות שמתחילות להדאיג אותי, למרות שלדעתי בינואר תהיה פעילות בנושא. אבל כרגע קצת נראה לי שהמערכת לא באמת רגועה וקצת מכניסה את עצמה לסחרור.

We're on the same side here :)

רפאל 10 בנובמבר 2015

בקיצור, צרות של עשירים ( לא אומר זאת כדבר רע ).

עוד שבועיים יש צ'לסי, בליגה כל משחק חשוב ( ולא משנה מה הבדלי התקציב, הרמות והמטרות על מה לשחק ) כי בשביל לראות קבוצות בליגת האלופות עונה הבאה צריך לסיים את העונה עם מאזן עדיך מזה של ב"ש ( מלבד המשחק מול מכבי לקחה 22 מ 27 נקודות ).

המצב של מכבי סבבה לגמרי,
אם אנשים מדברים פה ושם זה רק בגלל שהם האייטם העיקרי, בטח שהכי מעניין
והפרנסה בתקשורת היא באמצעות דיבורים וספקולציות על מה שעושה באז.
בקיום של ליגה במתכונת תחרותית ובריאה יותר ( ע"ע הכרעה ישירה באמצעות סדרות פלייאוף במתכונת אשר תיבחר ויש הרבה אפשרויות ), מכבי עדיין היו מן הסתם אייטם אטרקטיבי אבל גם קבוצות אחרות היו משחקות בשביל עצמם ולא רק כתפאורה במסגרת ידועה ומוכרעת מראש ( טוב, העניין עם ב"ש לא בטוח כרגע עדיין ).

הניפוח מכל שטות הוא טבע התקשורת- לא צריך להתייחס או להתרגש.
השיעמום בליגה הוא תולדה של פורמט לא תחרותי או ספורטיבי שגורם לרוב הקבוצות ללכת לים ולהשאר בו כבר מהמחזור החמישי ואילך.

מאיר (חדש בשכונה) 8 בנובמבר 2015

בפינתנו "חפש את האינטרס" נדון בפנדל שנשרק אתמול לטובת מכבי, ולהלן העובדות כפי שנראו בהילוכים החוזרים:
הכדור נמצא כמעט ללא תנועה כשלושה מטר מקו השער. הכי קרוב אליו ובזווית הנוחה ביותר לבעיטונת לתוך השער נמצא עדן בן בסט ומעט אחריו נמצא ורד. בן בסט " מת לגול" וזו ההזדמנות שלו. מכיוון שהצילום היה מאחורי ורד שהסתיר את בן בסט קשה לראות את המגע בגבו או ברגליו, אך רואים בוודאות שורד לא נוגע בכדור. ממה אם כן נפל בן בסט? איזה אינטרס היה לו? לתת לזהבי את הגול שיכול להיות שלו???
ומה האינטרס של מאיר איינשטיין לומר בפסקנות שוורד נגע בכדור והפנדל מפוקפק, מלבד לעשות עוד שריפה בשידור, כמו בכל שידור, הרי מזה הוא "חי"?
מסקנה פשוטה: היה פנדל וההחלטה היתה הכי סבירה בעולם (נכון, בשונה לגמרי מאשר ביום רביעי נגד פורטו…).

yaron 8 בנובמבר 2015

אני אוהד מכבי ונראה לי שיש הילוכים חוזרים שהראו שהוא כן נגע בכדור.
גם אין ספק שהוא הכשיל את בן בסט תוך כדי.
הבעיה היא שלושפטים אין הילוך חוזר איטי…
בלייב זה נראה מיליון אחוז פנדל.

גיסנו 8 בנובמבר 2015

שכחת את האינטרס של משיח לגמול לגולדהאר על כל המעטפות שהוא כמובן מקבל ממנו כל שבוע ;)

Comments closed