כמה מילים על המשחק מול האחות הקטנה

מאחל לחיפה להשתתף בפליאוף העליון. אחלה אווירה, שלוש נקודות בטוחות, ומשום מה באר שבע מתקשה בסמי עופר

לפני המשחק עם חיפה שוחחתי עם טל, הייתי זחוח, מסתבר שלא יותר מדי.

 

מכבי שיחקה אתמול את 60 הדקות הטובות ביותר שלה בליגה העונה. בוס כאן כמה ימים, אך השינויים המינוריים שביצע, הובילו לכדורגל מענג, מצבים רבים, ומשחק מלא חיים. מיכה שיחק הרבה יותר קרוב למיטרוביץ', וכך הרווחנו שני שחקנים במכה. אילו גם דסה היה בהרכב, הצד השמאלי של חיפה היה סובל מסחרחורת. מיכה לא שיחק כמעט על הקו, אלא יותר פנימה לתוך המגרש, ולפעמים גם באמצע ממש, ומשחק ההתקפה של מכבי במחצית הראשונה פתאום נראה משחק מלא דמיון.

*

חיפה לעומתם עלתה עם טקטיקה מבריקה למשחק. סטויקוביץ' מחזיק את הכדור כמה שיותר, עד שהוא משחרר בעיטת שוער לכיוון צד שמאל של קו האמצע, שם יוסי בניון מתמודד עם כדור גובה מול עמרי בן הרוש או טל בן חיים הבלם. לא מצליח להבין למה, אבל כל הבעיטות האלה הסתיימו בהתקפה של מכבי, מעניין.

בעידן פאקו היינו משחקים עם טב"ח 2 בצד של טוואטחה כדי למנוע מטוואטחה לעלות להתקפה. בוס חושב התקפה, ולכן טב"ח 2 שיחק בצד שמאל, שם התעלל בחבשי, ואילו טוואטחה נשאר למטה, כך שלא היה שום צורך לנטרל אותו, רוני לוי עושה את זה מספיק טוב.

*

אלברמן נתן משחק מעולה, אני חי בשלום עם איבודי הכדור שלו באמצע המגרש, בעיקר במחצית השניה, כאשר הוא מנסה לא רק להיות בלם לפני קו ההגנה, אלא מנסה לייצר התקפות. אתמול הוא בפירוש ייצר התקפות, לא רק הרס התקפות של חיפה, וכך מכבי נראתה הרבה יותר טוב.

נוסא זוכה להמון ביקרות, אפשר להבין. הוא מאבד כדורים, הוא נמשך בצורה מוזרה לפינה הגבוהה, זו שנמצאת חצי מטר מעל השער. אבל, נוסא מצטרף להתקפה, מגיע למצבים, מפעיל לחץ, וזה בדיוק מה שבוש רצה ממנו.

ערן זהבי, אלא אם מדובר בפנדל, כל אחד על אחד עם השוער זה גול. יש נטייה מעצבנת לקוונים להניף לו דגלים לנבדל, הקוונים האלה צריכים לסמוך על חכמת המשחק שלו, אם הוא נמצא שם, סימן שאין נבדל. לאחר שהחטיא פנדל מול סכנין, הוא עשה הכל כדי להחזיר. אתמול הוא היה מחזיר, אבל הקוון מנע ממנו.

*

שכטר כנראה מלא מוטיבציה להוכיח את עצמו. אבל כאשר אתה מפסיד בספרינט לקרלוס גרסיה, כנראה שהמצב לא ממש טוב. במחצית השניה הוא התחיל משהו שנראה כמו ספרינט, ואחרי שני מטר איבד אוויר, תודה רוני לוי על שהרכבת אותו.

אגב, על מי בדיוק רוני לוי בנה לגבי משחק התקפה במחצית הראשונה? יוסי בניון עדיין שחקן, אבל לשים אותו ואת אלירן עטר לבד מול ההגנה של מכבי, זה באמת לבקש יותר מדי.

ראיקוביץ' עוד יעשה הרבה שטויות, אבל הוא לקח שני גולים מאלירן במחצית הראשונה, בדקות הקריטיות, משהו שחואן פאבלו לא הצטיין בו כלל.

*

יש סיבה להיות המשחק מול מכבי חיפה באנקר היסטרי. מכבי לא יכולה להדליק עצמה לקראת כל משחק, לא כל השחקנים במכבי בנויים מהחומרים של ערן זהבי. בזכות העבר, השם של מכבי חיפה, הקהל שלה, מספיקים כדי להדליק את השחקנים לקראת משחק גדול, לא כמו לקראת משחק מול רעננה למשל, או אפילו הפועל קריית שמונה. היתרון הוא שמגיעים חדים, למשחק מול קבוצה לא חזקה פיסית או מנטלית. נכון, בגלל הלחץ שבוס הנהיג, מכבי איבדה קצת אוויר בשלושים הדקות האחרונות, אבל חיפה כבשה גול מקרי, ולא סיכנה יותר את השער. רוני לוי הוא המאמן האידיאלי של מכבי חיפה, ככל שהדברים נוגעים למכבי תל אביב כמובן.

*

עכשיו ראיתי שדייוויד בואי הלך לעולמו, הלך הטעם, תודה לך על כל מה שנתת לנו.

 

נצחון הגביע הביתי מול סקאנת׳ורפ
בואי

98 Comments

אודי 11 בינואר 2016

השפל ביחסי כוחות איתכם פשוט מדכא (אותי, לא אותך אני מניח). אנחנו מגיעים למשחקים מול מכבי ת"א בגישה של כל עוד לא הפסדנו בהפרש של שלושה שערים, אז סבבה.

מוריניו ג'וניור 11 בינואר 2016

בואי מת, הכל שטויות. עכשיו סגור שכלנו נמות.

קפטן קוקי 11 בינואר 2016

הלך הטעם

funfun 11 בינואר 2016

נמאס כבר מהזלזול הזה של זהבי! מה זה הפנדל העלוב הזה?
למה כל מאמן שמגיע נותן לו קרדיט בלתי נגמר? אפס!

איזה גול של שחקן ענק – מולר כבר אמרנו?

הרגשתי עצוב על שכטר אבל אז נזכרתי בבן בסט
טואטחה זו הוכחה שמכבי חיפה הפכה להיות בית קברות לשחקנים ובכך ירשה סופית את כל התארים המחמיאים שנשאנו על גבינו שנים. איזה שחקן הוא היה כבר לפני 3 שנים – לא רק שהוא לא התקדם מאומה, הוא נראה כמו זיו על בטריות ביום רע. חבלבל
פעם ראשונה שאני רואה משחק מול קבוצה ישראלית ושחקני מכבי מחכים מתפללים שתשמע השריקה – סחטו את עצמם עם השיטה של הבוס ושחלוקת העומסים תשתדרג זה יהיה מפחיד (למי שלא אוהד מכבי)
ניקולא ניקולא ניקולא – המון תודה על כל מה שנתת

ועכשיו בואי הלך גם הוא במחלה הארורה הזו – :-((((
אמן על שחלמתי לראות בלייב אבל לא קרה לי :-(
Ashes to ashes, dust to dust

-גיסנו- 11 בינואר 2016

יותר מהגול הראשון – המסירה לטב"ח בגול השני. וואו.

גיא 11 בינואר 2016

משהו נכון ששגיא כהן אמר אתמול: מכבי שלטה בכדור 67% מהמשחק, זה אומר שחיפה החזיקה רק 30 דקות בכדור. אין סיבה ששחקנים ישפכו לאגר בגלל חצי שעה נטו של לחץ על הכדור.
שני חילופים החזירו את הירוקים אתמול למשחק- היציאה של שכטר והכניסה של ורמוט. מדהים כמה שני אלו נטולי כל תרומה שהיא.

ארז (דא יונג) 11 בינואר 2016

גיא, בכדורגל ישראלי עסקינן.

67% אחזקת כדור שווים ערך לכל היותר ל40-45 דקות (כלומר חיפה החזיקה בכדור הרבה פחות) , כי לפחות שליש מהזמן הכדור לא במשחק בכלל.

שאול 11 בינואר 2016

+1

גיא 11 בינואר 2016

נו אז קל וחומר שאין סיבה לעייפות הזו

דור 11 בינואר 2016

שגיא כהן הוא גנב דעת, שאמנם מבין כדורגל, אבל משאלות ליבו משפיעות על הפרשנות שלו. משחק הלחץ של מכבי אמש היה מהמשובחים שראיתי בכדורגל הישראלי, תוסיף לזה המון ריצות של כלל שחקני ההתקפה לעומק 'כאשר הכדור אצלנו', ותקבל תוצאה של אי עמידה בדרישות הכושר למשחק מסוג זה. שבוע שעבר חיפה נפלה מול הרגליים מול ב"ש, אמש מכבי נפלה מול חיפה למרות שלפי התאוריה של מר כהן הדבר היה אמור להיות הפוך, משום שמכבי לרוב החזיקה בכדור.

wazza 11 בינואר 2016

יש עדיין מי שלוקח את שגיא כהן ברצינות??

D! פה ועכשיו 11 בינואר 2016

יכול להיות ששגיא כהן אמר משהו נכון?
אולי זה נדמה ככה, אולי חזרנו ל-1996?

חיים הצהוב 11 בינואר 2016

לפני מספר שנים הייתי שותף בענף המסעדנות ושגיא כהן בא להעביר ביקורת.
כשהגיע הזמין מנה מסוימת אבל גם ביקש שיוציאו לו מרכיבים מהמנה(מה שמן הסתם פוגע הטעמים שלה), בביקורת שלו הוא קטל את המנה ורשם את כל מה שהיה חסר בה, העניין הוא שהיה במנה את כל מה שרשם רק שהוא ביקש להוציא את זה מהמנה.
אדם קטן וקטנוני שאין לו מושג בכלום

ערן (המקורי) 11 בינואר 2016

וואוו. שיא האתיקה.

שגיא 12 בינואר 2016

הוא גם ניסה להתקבל למאסטר שף פעם ולא הצליח.

אריק האחר 11 בינואר 2016

מדהים איך שגלגל מסתובב
דיברתי אם כמה חברים אוהדי חיפה ואצל כולם ללא יוצא מהכלל
חזר אותו משפט רק לא תבוסה .
כעת אני הולך לדבר אם כמה חברים אוהדי הפועל .
תודה לכול הדברים היפים שניקולא נתן למכבי וזה זמן מעולה גם
למכבי להיפרד ממנו ללא נזק כספי.
אגב מישהו בתקשורת למרות חלון העברות ידע משהו על מיטרוביץ ?
זה מראה כמה מכבי מתנהלת ברמות אחרות מול קבוצות אחרות .

-גיסנו- 11 בינואר 2016

לולא הרחמים של יפת והזלזול של זהבי בפנדל, זה היה יכול להגמר גם ב 4-5. במקום להכנס ללחץ מיותר.
ראו שהשחקנים לא רגילים לא לקצב ולא להוראות, אבל זה הגיוני אחרי טוטאל של 5 ימים עם המאמן. נראה מה יביא איתו החלון של ינואר אבל יש לי הרגשה שאנחנו הולכים להינות, לפחות מהסגנון וכנראה גם מהתוצאות.
אם לא עוד פאול טפשי ומיותר של בן הרוש, חיפה לא מדמיינת בכלל לחזור למשחק.

אבל הגענו לימים יפים, בסופו של דבר אנחנו יצאנו מהמגרש עם טעם חמוץ של נצחון שהיה צריך להיות גדול בהרבה, ואוהדי חיפה נשארו לחגוג את ההפסד המינימלי (וכמובן שידחיקו עכשיו את 70 הדקות בהן הם עברו את החצי בערך 3 פעמים).

אנקדוטה (אולי) לגבי נוסא: באזור הדקה ה40 נחתה אצלנו בשער 7 יונה פצועה….אמיתי לגמרי!

ודיוויד בואי….קקי בלבן :(

קפטן קוקי 11 בינואר 2016

באמת – יותר מהחמצת הפנדל, העבירה הטפשית של בן הרוש החזירה את חיפה למשחק. זה היה מיותר כל כך, במיקום גרוע כל כך ובטיימינג רע כל כך. דווקא בחלקים לא קטנים של המשחק הוא היה סביר פלוס. חבל.

-גיסנו- 11 בינואר 2016

אני מקווה מאוד שיימצא מגן שמאלי ושבן הרוש ישחק בלם. את זה הוא עושה לא רע, יש לו הרבה פחות שטח לכסות, ובשיטה של בוס שאוהבת בלמים מובילי כדור הוא יכול להשתלב טוב מאוד.

funfun 11 בינואר 2016

זו התרומה הכי חיובית של יוקאנוביץ אגב – ההבנה שעמבה הוא בלם טוב
סמוך על ג'ורדי שיביא לנו מגן שמאלי שופרא דה שופרא :-)

-גיסנו- 11 בינואר 2016

השניים הקודמים שהגיעו (מאנה ומארבל) היו בינוניים מאוד על אף רזומה לא רע בכלל, מקווה שפעם שלישית גלידה…

אילנסו 11 בינואר 2016

להפיל על בן הרוש את התיק בגול זה קצת מוגזם.. העבירה הייתה על נקודת הקרן, והוא דחק את אוברניאק לפינה ובכך עצר מתפרצת. הדחיפה עם הגוף בסוף הייתה מיותרת, אבל אני בספק שתישרק באירופה.

קפטן קוקי 11 בינואר 2016

אני ראיתי משהו אחר לגמרי (וישבתי די קרוב). אוברניאק רץ לכדור ארוך, לא בטוח שהיה משתלט עליו וגם אם כן כנראה שהיה נדחק לפינה ומוציא ממנו מעט מאוד.
עומרי בן הרוש רץ אליו באגרסיביות אופיינית והפעיל לחץ פיזי מתון שלא ממש הותיר לשופט ברירה אלא לשרוק. המצב הנייח שחיפה קיבלו היה מסוכן פי כמה מהתקפה לא מסודרת, גם או אוברניאק היה מצליח להכניס כדור לרחבה.

ניב 11 בינואר 2016

עמרי למעט הפאול היה יותר מסביר פלוס, לדעתי הוא היה מצוין.
הפאול היה נורא אופייני ונורא מטופש.
מעניין אותי אם אחרי הגול הוא הבין שזה בגלל מהלך שלו.

גיל שלי 11 בינואר 2016

מסכים, עמרי נתן אתמול כמה מסירות ללקק את האצבעות, והטעות שלו היא לא כל כך איומה.

-גיסנו- 11 בינואר 2016

היות וגם בצ'מפיונס הוא עשה לא מעט עבירות כאלה (ולא רק הוא, זו מחלה של קבוצות ישראליות) שנשרקו, אז לא יודע אם הטיעון הזה מחזיק.

אני לא חושב שהוא אשם בכל הדקות הטובות של חיפה אחרי הגול. אבל זו הייתה עבירה מאוד מיותרת שנתנה לחיפה הזדמנות נוחה במתנה.

אילנסו 12 בינואר 2016

גם אם נניח את טיעון הלא היה\היה פאול, עדיין השער הגיע ממצב דמוי-קרן, ואין סיבה שנספוג שער כזה. בעיית המצבים הנייחים היא כבר בעיה עמוקה יותר מהשטות של עמב"ה.
מה שמדהים בכל הסיפור הוא העליונות המוחלטת שהייתה למכבי במשחק השוטף בכדורי הגובה (בן חיים מול בניון וגרסיה מול שכטר פשוט נראו לא כוחות..), ועדיין סופגים שער מיותר שכזה..

גורביץ' 11 בינואר 2016

מסכים –
לא כולם בנויים מהחומר של זהבי, וכל עוד ימשיכו לרעוד הברכיים לשחקנים של חיפה כל משחק נגד מכבי תל אביב, זה ימשיך להיות באנקר צהוב (כן אלירן אני מדבר עליך).
נ.ב. – הפסקתי לראות את המשחק אחרי השני של בן חיים. הייתי בטוח שזה הולך לכיוון של תבוסה היסטורית בסדר גודל של 94. ויש לי רק מילה אחת להגיד על מכבי – פראיירים. במצב כוחות הפוך הייתם מקבלים רביעייה היסטורית אתמול.

שגיא 11 בינואר 2016

אז מזל שהמצב הפוך כבר 4+ שנים…

מאנו 12 בינואר 2016

אלירן עטר פתטי. זה סיכום המשחק שלי.
אהה, ובניון, למרות התנהלותו הבעייתית מחוץ למגרש, הוא מודל לחיקוי של רצינות, תשוקה ומחוייבות. תענוג

אזי 11 בינואר 2016

היה פשוט כיף של משחק.
בוס החזיר לי את הכיף לראות את מכבי. מקווה שזה ימשך ככה.
מכבי נתנו 60 דקות מושלמות. אלברמן באמצע היה טוב מהרגיל (וכבר ברגיל שלו הוא מדהים)
זה שההגנה מתחילה את ההתקפות בפריצה קדימה זה מצד אחד סכנה הגנתית, מצד שני זה פותח למכבי אופציות התקפיות שמעולם לא היו לה.
בכל פעם שטל בן חיים (הבלם) או עמב"ה פרצו קדימה, חיפה לא ידעה איך להתמודד עם זה.
דור מיכה הוכיח שוב, כמו בכל משחק, שאמנם יש לו דקות מתות, אבל המסירות שלו מפרקות הגנות. חבל שהבנאדם לא מסוגל לכבוש גם אם יתנו לו פנדל בלי שוער.
טל בן חיים החלוץ, אם היה שחקן יציב… איך אומרים.. לא היה פה…
ועל זהבי קטונתי מלכתוב בכלל (שווה רק לראות שוב את השער שלו, הפעם היחידה שהרגל שלו פוגשת את הכדור היא כשהוא בועט. מדהים. לא נגע בכדור).

לגבי חיפה,
יוסי בניון נתן משחק גדול. עשה לחץ על ההגנה שלנו וחטף לא מעט כדורים וחילק כמה מסירות מושלמות.
איתי שכטר הוא הדבר הכי עצוב שראיתי במגרש כדורגל. יכול להגיד בפה מלא שהוא פחות טוב אפילו מעדן בן בסט.

נ.ב.
יש מצב שגוטמן יסכים לקחת את יקיר ליבו, גילי וורמוט, וישחרר אותנו מהאשליה האופטית שיש למיכה מחליף?

גיא 11 בינואר 2016

קראתי את השורה האחרונה וכל מה שיכולתי לחשוב עליו זה "Yoav Dubinsky likes this"

D! פה ועכשיו 11 בינואר 2016

לגבי מיכה – זה לא חבל שהוא לא יכול לכבוש זה איום ונורא ולא מפתיע שמאמנים שמגיעים לפה מחפשים להפטר ממנו אל הספסל. זה נכון שהוא לפעמים מוסר מעולה, אבל רוב הזמן הוא נראה חסר השפעה וכשאתה בועט ברמה שגורמת לבניון להראות כמו קומאן זה דורש לחפש מישהו אחר שיכול לאיים מאחרוה על השער.

זה לגמרי פוגע ביכולת שלו בכלל כשחקן. וזה מתחיל להיות שלב מאוחר של הקריירה

-גיסנו- 11 בינואר 2016

+10

מחרפן אותי במיכה כל פעם מחדש. שנה חמישית או שישית שלו בבוגרים וזה אספקט שהוא עדיין מסרב בתוקף לשפר.

ניב 11 בינואר 2016

כל שנה יש את הכמה משחקים צמודים יחסית שהוא כובש בהם ואני כבר מתחיל לפתח ציפיות (ולפחד שיעזוב לאירופה).

יוני 11 בינואר 2016

הוא מוסר-על שחייב לשחק באמצע מתחת לזהבי ועוד חלוץ. זה יעלה לו את מאזן הבישולים, את הביטחון וגם את הסיכוי הקלוש שישים כבר גול. ולא דרדלה. אני מאמין שהוא באמת עובד קשה ואולי באימונים גם מצליח לו, אבל משהו באופי הנחמד שלו, מונע ממנו להפסיד כבר פאקינג לפחד ולתת בעיטה כמו בנאדם

יוני 11 בינואר 2016

להפסיד-להפסיק

רועי 11 בינואר 2016

לא בפעם הראשונה אני שומע את זה, ושוב, אני שואל את כל אלה שטוענים כך, מה האלטרנטיבות שיש למכבי ? האם הן טובות יותר ?
ורמוט בועט לשער ? ריקן בועט לשער ? בן בסט נוגע בכדור ?
היחיד שהוא סקורר בהגדרה הוא יצחקי, אבל בוא בכושר נורא.
מיכה תורם למשחק ההתקפי של מכבי יותר מכל אחד אחר שציינתי, זה היה פשע נגד הקבוצה שהוא לא שיחק.

ושוב, כמו נגד אחרי המשחק נגד ק"ש, אי אפשר שלא לתהות איך לעזאזל נגד ב"ש יוקאנוביץ פתח עם וורמוט ובן בסט לפני מיכה ובן חיים… אני מאוד מקווה שלא נצטער על זה בהמשך הדרך.

D! פה ועכשיו 11 בינואר 2016

אתה צודק שאין אלטרנטיבות
אבל הוא משגע אותך כי הוא נראה שיש לו הכל. ואז הוא מתסכל אותך.

אפילו מהצד, מבן בסט אתה לא מצפה מכלום, זה לא מתסכל. מיכה פשוט הורג אותך ומה שאמרתי הוא שזה בעיקר פוגע בו (ובקבוצה) ולא מפליא שמאמנים מתייאשים, זה כאילו הוא לא רוצה להשתפר.

אזי 12 בינואר 2016

בדיעבד אני חושב שאחרי ההרכב של יוקאנוביץ' מול באר שבע היה צריך לפטר אותו ולא לחכות שיעזוב.

-גיסנו- 12 בינואר 2016

מיכה עדיף על האלטרנטיבות שלו כיום, אבל זה לא סותר את זה שהוא חייב כבר לשפר את הסיומת ולהתחיל לבעוט ממצבים נוחים.
ובגלל זה אני מבין שמאמנים מנסים גם אלטרנטיבות, כי למסור טוב לזהבי לא יכול להיות הנשק היחיד בארסנל שלך, עם כמה שהוא יעיל.
ואני עדיין חושב שהגיע לו זמן ספסל בתחילת העונה כי הוא פשוט היה רע.

אני מת שהוא סוף סוף יתעשת וילמד לשפר את הדברים האלה, עוד לא מאוחר מדי. שלא יהיה ספק בשום צורה שהוא צריך להיות באנקר במכבי ובנבחרת כי מגיע לו.

אילנסו 12 בינואר 2016

+15

הטענה העיקרית שלי, ושל חבריי ליציע, כלפיו, שלא נראה שהוא מנצל את הפגרה כדי להשתפר. רוב הקבוצה במשימות הנבחרת? לך לחדר כושר, לך תשלים אימון בעיטות.

B. Goren 11 בינואר 2016

נאה דרשת גיל.
במהלך המחצית הראשונה, שפשפתי לא פעם את העיניים כבר לוודא שהמשחק שאני רואה אכן נערך בליגת העל. לא נראתה עוד מחצית כזו בליגה. ובענין ראיקוביץ: הוא כבר הביא למכבי נקודות ואני בטוח שיביא עוד.
שכטר? הוא מוציא שם רע לחלטורה.
הפנים עכשיו לרמה"ש ואח"כ לעכו.

תולעת 11 בינואר 2016

חיפה הפסידה את המשחק הזה איפה שהיא מפסידה למכבי כבר שלוש עונות בתוך ומחוץ למגרש: בעמדות מרכז השדה. ריקן, אזולאי, פרץ, מיטרוביץ', נוסא, אלברמן – ומה שיש לחיפה להציע שם זה עוד "מהפכת צעירים" עם שניים שנראים די מוכשרים אבל עדיין רחוקים מהאינטנסיביות שמכבי מייצרת בעמדה הזו. נטע לביא נראה שחקן מוכשר אבל איבד שלושה כדורים לאלברמן שהפכו להתקפות מסוכנות מאד (ואחת גם לשער). לפחות שניים מהשישה בעמדה הזו במכבי היו יכולים להגיע לחיפה בשלוש השנים האחרונות (אחד מהם שחקן מהנוער שלה) ופעם שחר היה הראשון לזהות ולרכוש.
למזלה של חיפה, הפעם יפת ריחם עליה מאד ונתן לה לכסח בלי להעניש – אחרי 3 עבירות מכוערות ורצופות על זהבי (קינן, ואליינטה וטוואטחה) שהסתיימו בשיחת נפש במקום בכרטיס (לפחות) צהוב (טוואטחה על הרבה פחות ממה שעשה לזהבי קיבל אדום מול ב"ש), מכבי חיפשה להרגיע את המשחק ולשחק לרוחב וחיפה חזרה למשחק. בעצם זה סוג המשחק היחיד שבו היא מסוגלת לייצר התקפות מסוכנות – לגרום לבלאגן במגרש. קצת מצחיק כשהמאמן שלה בנה את התדמית ציבורית על היותו טקטיקן מסודר.

-גיסנו- 11 בינואר 2016

כנראה שהנהי של רוני לוי עבד…באמת מרגיז אותי שחבשי לא קיבל צהוב שני על הפנדל, רחמנות אבסורדית.
וגם יעידו מי שהיו איתי שהייתי עצבני על זה עוד לפני שזהבי בכלל בעט את הפנדל.

שלו 11 בינואר 2016

עדיף שלא קיבל, אם היה מקבל כל העולם ואישתו היו אומרים "שופטים של מכבי".

-גיסנו- 11 בינואר 2016

מכבי קיבלה פנדל, שאפילו היה מוצדק רחמנא ליצלן, ועדיין שמעתי היום לא מעט נהי מאוהדי חיפה במשרד.

ניב 11 בינואר 2016

גם הם התבאסו שהשופט לא הוציא לחבשי צהוב שני ומניחים שבית הדין יעמיד בדיעבד את טואטחה לדין על פי תקדימי עבר?

-גיסנו- 11 בינואר 2016

לא, הם משוכנעים שלא היה פנדל על טב"ח וש 70 הדקות הראשונות לא באמת קרו

קפטן קוקי 11 בינואר 2016

אגב – בגול של בניון היו שני שחקנים של חיפה בנבדל, שהשתמשו בעמדת הנבדל כדי להפריע לשוער.
קלוש אמנם, אבל יש שופטים שהיו פוסלים על זה שער. מובן שזאת ציפיה לא הגיונית אחרי קמפיין הכבוד של הירוקים.

תולעת 11 בינואר 2016

לא שינו כבר את התקנון?

עופר כהן 11 בינואר 2016

תולעת:
שחקן בעמדת נבדל נענש רק אם ברגע שהכדור נגע או שיחק בו אחד מקבוצתו, הוא לדעת השופט מעורב במשחק הפעיל באופן הר"מ:
1.מתערב במשחק או
2.מפריע ליריב או -!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
3.זוכה ביתרון בהיותו בעמדה זו.

אין עבירת נבדל אם השחקן מקבל את הכדור ישירות:
1.מבעיטת שער או
2.מזריקת חוץ או
3.מבעיטת קרן.

תולעת 11 בינואר 2016

התכוונתי לתקנון שמאפשר לתובע ההתאחדות להעמיד לדין שחקן על פי צילומי הטלוויזיה ובניגוד לדעתו של שופט המשחק

יעקב שחר שחרר אותנו באמאש'ך 11 בינואר 2016

הייתי משוכנע שנחטוף תבוסה היסטורית מהדהדת ככה שבמובן הזה רווח לי.
אני קצת לא מבין מדוע אתם כל כך נלהבים מהשליטה של מכבי ת"א בתחילת המשחק.
זו הדינמיקה של כל המשחקים האחרונים שלנו מולכם, זכור לי היטב משחק מולכם בתקופת סוזה שפשוט חנקתם לנו את הנשמה בצורה הכי משפילה שיש.

באשר אלינו – רוני לוי הוא מאמן אשפה ובנאדם אשפה אף יותר.
כשהרכש הכי טוב שאפשר להביא (כלשון יעקב שחר המביך) כשל כשלון קולוסאלי בכל המונבים, החל בבניית הקבוצה, כלה בהתמודדות בינאישית מול השחקנים, מסרב להודות בכשלונו ומחפש כל פעם ענף תורן להאיחז בו. עכשיו הענף הוא שילוב שחקני בית – עד כמה אפס אתה יכול להיות בשביל לזקוף לנסות להפוך כשלון כל כך מהדהד לאיזושהי נקודת זכות עבורך?

יעקב שחר – אחד הטיעונים שמושמעים השכם והערב לטובתו הוא התקציב הגבוה שהוא מעמיד מדי עונה.
הבה נבחן כמה מהתקציב הגבוה משחק בפועל העונה, ליתר דיוק כמה ממנו לא משחק.

אייל משומר.
ניקולה דרינציץ'.
אביחי ידין.
אלון תורג'מן.
שמעון אבוחצירה.
קובי מויאל.
רן אבוקרט.

וכמה מתוך אלו שכן משחקים מניבים תרומה אפסית:

שכטר.
אוברניאק.

אם נסכום את עלות כל הרשימה הנ"ל נגיע לכ 25 מיליון שקלים מהתקציב שפשוט לא רלוונטים לקבוצה.

כלומר התקציב הריאלי של מכבי חיפה עומד בהגזמה פראית מאוד על 50 מיליון שקלים. סכום שלבטח מועדון עם ממוצע קהל כשללנו יכול להעמיד ללא פילנטרופיות של בעל בית אטום ויהיר. סכום שצריך לגדול משמעותית בהנחה של השתתפות קבועה באירופה. לא דרישה מופרכת ממועדון כמו מכבי חיפה.

אני לא יודע מה יקרה ביום שאחרי שחר, אני כן יודע שאני מצפה בכליון עיניים ליום הזה.
כמו כן אני יודע שכל עוד שחר איתנו אתם יכולים לישון בשקט כשדבר היחיד שיכול להדיר שינה מעיניכם הוא מתי תבוא התבוסה ההיסטורית שלנו מולכם.

חיים הצהוב 11 בינואר 2016

משומר ודרניציץ בדרך החוצה, תורג'מן וידין כבר בחוץ, אבוחצירה, מויאל ואבוקרט פצועים במשך תקופה ארוכה. מה אתה רוצה משחר?

צהוב קקי 11 בינואר 2016

אתה קשה הבנה אה?
הסברתי שמתוך תקציב העתק של מכבי חיפה החלק שמשחק בפועל עומד על לכל היותר 50 מיליון שקל.

שגיא 11 בינואר 2016

אתה משנה כינויים בין תגובה לתגובה?

חיים הצהוב 11 בינואר 2016

אבל מה זה אשמת יעקב שחר?
הוא בעלים לא מנכ"ל, לא מאמן ולא מנהל מקצועי.

צהוב קקי 11 בינואר 2016

א. דה פקטו הוא מנהל מקצועי.
ב. אם עונה אחר עונה חלק הארי מהתקציב מבוזבז על שחקנים שלא תורמים לקבוצה / מנודים / משוחררים עם פיצוי כנראה שמשהו רקוב אצלו.
הוא גם זה שבוחר את אותם מאמנים כושלים.
כפי שהוא ידע לנכס לעצמו את ההצלחות (בצדק רב) כך הכשלונות מנוכסים לו.

ניב 11 בינואר 2016

צהוב קקי, לא ברור לי למה בתור אוהד מכבי איכפת לך מחיפה.
בנוסף לא ברור לי למה את מניח שמשהו "רקוב" אצל שחר.
בברכה,
צהוב קקי אחר.

שלו 11 בינואר 2016

ברגע שעמב"ה ונוסא התחילו לחשוב, נגמר המשחק.
זה היה משחק של 4 – 0, נוסא כנראה מבוקש בחברה להגנת הטבע על הכחדת הציפורים מעל בלומפילד.
פשוט לא יאמן שהוא לא יודע להוריד את הגוף בבעיטה, מצד שני הנזק שהוא עושה במסירות בהגנה השם ישמור. עמב"ה פשוט עושה שטויות, נתן לחיפה קרן בתנאים מועדפים. עבירה כל כך טיפשית.
משחק שהיה אמור להיכנס לפנתאון, כמעט הכניס אותי למיון.
ועדיין היו רגעים יפים רבים, כמו שחיפה לא עוברת את החצי, לחץ אמיתי על כל המגרש ויחס איומים על השער…
ראיתי את המשחק במיוט, הפסדתי משהו?
אפרופו שגיא כהן….

Gil - Zimbabwe 11 בינואר 2016

עשית בשכל. איווניר פשוט מביך ולשגיא כהן כבר לא הגעתי.

תולעת 11 בינואר 2016

איווניר טען שבן-חיים צריך להיות באגף ימין ומיכה בשמאל, שמכבי משעממת וזהבי לא חלוץ

גיל שלי 11 בינואר 2016

אחרי שאיווניר כל כך הצטיין באימון מכבי לפני כמה שנים, אך טבעי שידע איך מכבי צריכה לעמוד, ונורא חשוב לנו לדעת שהוא יודע טוב יותר מהמאמן הנוכחי

תולעת 11 בינואר 2016

בכל זאת מדובר במי ששכנע את דן ביטון לא לפרוש

-גיסנו- 11 בינואר 2016

ככה זה ככשני המומחים של ערוץ 1 לליגת העל הם מאמן שהוריד קבוצה ליגה (אבל בטוח שהיה עושה יותר מפאקו עם 100 מליון ויותר מיוקנוביץ' בצ'מפיונס) ועזב להיות "מנהל מקצועי" בליגה א', והמאמן שהחליף אותו בליגה השניה

אלון 11 בינואר 2016

לא היה עושה. עשה יותר

עופר כהן 11 בינואר 2016

אלון, אני ארד אתך לרזולוציה נמוכה יותר:
פתח יוטיוב ותראה את הניצחון על אייקס, בפרט על הסיטואציה בה דגו בא במגע עם הכדור,
לצד זה, תראה את ההופעה של מכבי בליגה באותה עונה.
תחזור לפה ותגיד לי מי עשה יותר.

אלון 12 בינואר 2016

עובדתית הוא עשה יותר

גיסנו 12 בינואר 2016

את המשפט על ה 100 מליון הוא אמר רגע אחרי שחטף חמישיה ממכבי.
מה שהוא עשה בצ׳מפיונס לפני 11 שנה מאוד רלוונטי בהתחשב בזה שמאז הוא פוטר מכל קבוצה שאימן בארץ ובקפריסין, וכיום עובד בליגה א׳ כי אף אחד בשתי הליגות הראשונות לא פוזל לכוון שלו.

the bird 12 בינואר 2016

זה רעות מה שרשמת בסוף (:

-גיסנו- 12 בינואר 2016

חחחח צודק, האמת שזה יצא בתום לב

D! פה ועכשיו 11 בינואר 2016

הבעיה היא אפילו לא שהם היו מאמנים בינוניים שלא הצליחו אלא שהם מתיימרים להיות פרשנים אבל אין סיכוי פעם אחת שהם אשכרא יצליחו להאיר במשהו את מה שמתרחש על כר הדשא.

יוני 11 בינואר 2016

לגבי טבח אני חושב שהוא טועה, אבל לגבי מיכה אני חושב שהוא יכול לתת יותר באגף שמאל לעומת אגף ימין, בגלל הכניסות לאמצע עם הרגל החזקה, אבל בכלל הייתי רוצה לראות אותו באמצע מתחת לחלוצים

גיא זהר 11 בינואר 2016

הלחץ בהתחלה היה מרשים, אבל נראה לי שיש כאן הסחפות קלה וקרדיט מוגזם לבוס. גם נגד באר שבע במחצית הראשונה היה לחץ מרשים. בשלושים הדקות הראשונות למרבה הפלא המצב הכי טוב היה דווקא של עטר שיותר החמיץ מאשר שלושה מליון עצר.

-גיסנו- 11 בינואר 2016

איזה גבר יצאת בהערה האחרונה

גדי 11 בינואר 2016

זה פורום השחקן ה12 פה שאסור לעקוץ שום דבר שקשור למכבי?
הכל בסדר. פרוייקט קרויף הוא הצלחה מסחררת והכל מושלם.

מראש מתנצל שאני לא מחויב ב100 אחוז לדרך.

עופר כהן 11 בינואר 2016

ומה, זה פורום של ב"ש שאסור להחזיר הערה צינית לתגובה עוקצנית של אוהד ב"ש?
בינתיים יש שם בכרמל יותר מ-3 מיליון יורו שלא עושים שום דבר, אז כן העוקצנות הזאת זה לא חכמה.

דור 11 בינואר 2016

א. במצב הראשון של עטר – הצלה גדולה של השוער. בשני – בעיטה רשלנית לגוף (אם כי מעמדה קשה יותר). ראיקוביץ' שיחק טוב כל המשחק, היה שקט יחסית בכדורי גובה, הוציא מהר את הקבוצה להתקפה, ונתן עוד כמה הצלות יפות (כולל במהלך של השער). שדרוג ביחס לחואן פאבלו בדיוק כמו שדסה שדרוג מייני.
ב. אוהדי מכבי ראו את הלחץ הטוב ביותר שהקבוצה שלהם עשתה במשחק כלשהו (כולל מול יריבות קיקיוניות) מאז אותו 3-0 בקריית אליעזר. גם שם המאמן החיפאי התורן, בנאדו, בחר לפתוח עם קישור מרכזי 'רך' שכלל את קטן ובוקולי המזדקנים. מולו סוזה הפתיע עם 'שליפה' שטרם נוסתה במכבי – שיטת שלושת הבלמים "סוזה סטייל", שהביא לקישור מרכזי שכלל את אלברמן, ראדי, מיטרוביץ', וייני שלא עלה כמגן. להגנתו של רוני לוי אודה כי בספסל של בנאדו אז ישבו גולסה ופיליאבסקי, בעוד שאתמול לרוני לא הייתה אפשרות ממשית לחזק את מרכז השדה.
ב. גם אנחנו יודעים, וגם אוהדי חיפה, כי התוצאה והדרך שבה הסתיים המשחק – משקרים. אין צורך להיכנס לפרטים ואפשר רק לומר כי רצף של אירועים מקריים מנעו הפסד כואב מאוד (ביציע כבר שמעתי חלומות על שחזור תוצאת הדרבי של אוסקר). האוהדים לא ראו משחק כה שוטף של מכבי לאורך כל התקופה של יוקאנוביץ', פאקו, והפלייאוף של סוזה, אז יש התלהבות מובנת.
ג. אני בספק אם נוכל לשחק באינטנסיביות שכזו במשך 90 דקות אי פעם, ולכן חשוב מאוד לחזק את ההגנה (יותר מאת הקישור).

-גיסנו- 12 בינואר 2016

מי שרוצה לפתוח מסכת התנגחויות שיכתוב בהתאם, מי שרוצה דיון רציני שיכתוב בהתאם.
כמה בוגר זה ייראה אם אנסה לתת לך הערה רצינית על ב"ש ובמקום ברדה אני אכתוב "תספורת דורה" בכל מקום?

צור שפי 11 בינואר 2016

השאלה הכי חשובה: זה בוש או בוס?

מתן גילור 11 בינואר 2016

תלוי באתרי הספורט. כרגע בוס. אחרי שיסיימו למצות את כותרת "מי הבוס" למיניהן, הוא יהפוך לבוש ואז זה יהיה "בוש, כל כלי כלי".

ניב 11 בינואר 2016

חחח

צור שפי 11 בינואר 2016

ובכל זאת? האם לקבלת התשובה הנכונה אצטרך לחכות עד….?

גיל שלי 11 בינואר 2016

שומעים בוס, כותבים בוש

D! פה ועכשיו 11 בינואר 2016

הכתיב הוא ממש לא הולנדי ככה שעל זה לא הייתי בונה, והוא אכן נראה כמו בוש יותר.

צור שפי 11 בינואר 2016

העברית, שלא כשפות רבות, מעדיפה התאמה בין כתיב וקריא ולכן לדעתי עדיף בוס.

עודד 11 בינואר 2016

משהו לגבי חבשי- נראה בחור נחמד מאד. אני לא מבין איך רוני לוי מתעקש לא לראות את כל מה שתושבי המדינה ראו בבירור לפני המשחק- הוא לא יכול לשחק מגן ימני (בקושי בלם), הוא איטי, ובטוח שלא יכול לשמור על טב"ח. אוי לעיניים. רק במזל לא היה פה עופר וילנצ'יק 2.

ערן (המקורי) 11 בינואר 2016

מסכים עם הכל. ראינו אינטנסיביות שלא ראינו אצל מכבי העונה בארץ או באירופה.
ברור שבוס לא יכול היה לעשות שינוי אמיתי בקבוצה תוך 4 ימים. ועדיין, הקבוצה נראתה אחרת בזכות בוס, ולגנות המאמן שעזב.
בעניין יוקאנוביץ, אוסיף שזה המאמן הראשון של מכבי בעידן ג׳ורדי שהשאיר לי טעם רע בפה. הסיבה הינה מקצועית ואישיותית:
מקצועית- הבנאדם כמעט הרג את השחקן היחיד בסגל שיכול לבשל גול לזהבי. והוא בישל לנו 3 הפסדי בית בסיבוב אחד. (העפלה לליגת האלפות- מגיע לו שאפו. אך בזה הכל תם מבחינתי).
מבחינת אישיות: מה שהתחיל כהתנשאות לא מוסתרת הפך לזלזול מופגן בשחקנים שלרשותו, בביקורת חיצונית על מיץ וגורדי בנוגע לרכש, ולרצון עז לעוף מפה בשנייה שנגמר הקמפיין בליגת האלופות.
וגרוע מכל: כפי שהודה בעצמו, המגעים עם פולהאם היו ארוכים ונמשכו מספר שבועות. כלומר, במהלך משחק העונה הביתי נגד באר שבע, בו עלינו עם סגל חלש ונטול יצירתיות, המאמן היה בכלל עסוק במה שקורה בליגה השנייה באנגליה. חוצפן, עשה מלאכתו רמייה. גופו במזרח וליבו בלונדון.
יוקאן הוא הנפילה היחידה של גורדי מבחינת התאמה של מאמן למדינה ולמועדון, והוכחה לכך שאישיות ותשוקה צריכים להיות שיקול מרכזי בהחלטה על זהות מאמן.
יש לי הרגשה שעם המאמן החדש דברים ייראו הרבה יותר טוב.

נ.ב.
גיל, אתה הורג אותי כל פעם מחדש עם ״האחות הקטנה מחיפה״…

עופר כהן 11 בינואר 2016

בנושא יותר כללי:
שמתם לב כמה הגרלת משחקי הליגה השנה מדהימה מבחינת העניין שהיא יוצרת?
מחזור אחד ב"ש נגד ק"ש ואז מכבי נגדם,
מחזור אחד ב"ש נגד רעננה ואז מחזור אחר כך מכבי נגדם.
עכשיו יש אותו דבר עם עכו.
זה מקרי? כי אולי לא הבנתי איך נערכת ההגרלה הזו….

בכל מקרה, חבל שלא מתייחסים לזה יותר, ציפיתי שיעשו טורי השוואה ופוסטים מעניינים בנושא.

Lord Anthony 12 בינואר 2016

זה לא ממש הגרלה. מכינים כמה אפשרויות לשיבוצי המשחקים ומגרילים בין הלוחות השונים.

מתן גילור 12 בינואר 2016

צריך להבין איך פועל לוח משחקים בליגה…כל קבוצה מעבירה לקבוצה אחרת כל העונה. העונה הוגרל שהפועל ב"ש תעביר למת"א. לפיכך, זולת חריגים, כל קבוצה שתשחק נגד ב"ש תשחק מחזור לאחר מכן נגד מת"א. אותו דבר לגבי מת"א ורעננה או בנ"ד וכפ"ס.
ד"א, זה לא משהו חדש. לא זוכר שהיה אחרת.

קפטן קוקי 12 בינואר 2016

אבל זה כן יוצא דופן שכל קבוצה משחקת מול שתי הטוענות הברורות לכתר שבוע אחרי שבוע לא?
לא זכור לי מתי זה היה.
דווקא יש לזה הרבה השפעה על הליגה, במיוחד כשמכבי וב"ש הן כמעט היחידות שמנסות לשחק התקפה.

-גיסנו- 12 בינואר 2016

לא זוכר באיזה שנה, אבל זכורה לי שנה שמכבי ת"א ומכבי חיפה רצו בצמרת ואחת "העבירה" לשניה את היריבות בכל שבוע.

רניב 12 בינואר 2016

במיוחד יש השפעה לסדר. בעונה כזאת טובה של באר שבע יוצא שמכבי מקבלת כמעט כל שבוע קבוצה שהפסידה שבוע קודם לכן… עדיף בהרבה לדעתי לקבל קבוצה מנצחת ו"רגועה".

גלעד בלום 12 בינואר 2016

מכבי בשתי דרגות מעל חיפה והליגה (למעט באר שבע) אבל זה לא חדש, המאמן החדש הטריף אותם, אם ישפרו את הכושר וישחקו בשיטת הלחץ (ואין סיבה שלא) אז הם ישחטו את הליגה, בש צריכה לנצח כל משחק עד סוף העונה כדי לקחת אליפות, קשה אבל לא בלתי אפשרי, אני לא רואה קבוצות שייקחו נקודות מהצהובים.

מה שמדהים אותי זה וורמוט, שחקן ליגה בטופ 4-5 של הליגה במשך שנים הפך לתומר שטיינהאואר מספר 2, מביך. הוא הופך את עסקת רייכרט ללא כל כך רעה ( להפועל), כי לרייכרט יש עוד תקווה להשתפר, וורמוט באותה סירה של בן בסט, זמנו קצוב.

דור 12 בינואר 2016

גם מכבי וגם ב"ש יאבדו עוד מספיק נקודות השנה, אין צורך להילחץ מכל הפסד או תיקו, המאני טיים יהיה בפלייאוף.

אלון 12 בינואר 2016

ורמוט שחקן שאני מת עליו אבל נתן רק עונה אחת ממש טובה בכל הקריירה

Comments closed