אין סיבה לפאניקה, יש לנו מה שצריך

אין מגן שמאלי, אפילו אין בלם מהיר, אבל יש מה שצריך כדי לקחת אליפות רביעית ברציפות

היו ציפיות רבות לגבי מועד סיום ההעברות העונה. נעשו מאמצים מכובדים להביא את טאלב טוואטחה, כדי לחזק את נקודת התורפה הברורה בקבוצה. היו גם טענות שצריך לזרוק את קרלוס ולהביא את בקנבאוור במכונת הזמן.

אני במקום להתעסק במה שאני חושב שצריך, מנסה להבין מה בוס ביקש מקרויף, ונדמה לי שאפשר להבין משתי ההחתמות את מה שבוס חושב לגבי המשך העונה. זה לא מקרי שקרויף הביא זרים בעמדות הקשר והחלוץ, ולא טרח לחזק את החוליה שבעיני רבים היא החוליה החלשה שלנו, חוליית ההגנה. במשחקים מול חיפה ופתח תקווה, דסה היה פצוע. בוס הסתדר יפה עם משחק התקפי מרשים, גם כאשר הורה לטיבי המגן הימני, ולעמרי בן הרוש המגן השמאלי, לא לעלות יותר מדי להתקפה.

למה בוס לא נמצא בפאניקה מחוליית ההגנה? הסיבה פשוטה. אני יודע שרבים לא שמו לב לכך, אבל מכבי הודחה מהמשך העונה האירופית. רק באירופה מכבי היתה הקבוצה שהתגוננה, כאשר הכדור היה אצל היריבה מרבית הזמן. בישראל זה לא המצב, גם לא מול באר שבע. ראינו במשחק מול בית"ר את פתרון החידה. משחק ההגנה של מכבי נראה רע, כאשר מכבי לא מצליחה להניע את הכדור ביעילות. אין ספק שחוליית קישור הכוללת את דור פרץ בכושרו הנוכחי, גל אלברמן לא מרוכז, ונוסא איגבור, היא חוליית קישור שמאתגרת מאוד את הנעת הכדור של מכבי. תוסיפו לכך את הצבתו של שפונגין מחוסר ברירה בעמדת המגן השמאלי, וקיבלנו חוליית הגנה מהירה יחסית, כזאת שעושה פחות טעויות בעמדת המגן השמאלי, אך כזאת המזמינה התקפות ומאבדת כדורים בחלק המגרש של מכבי. ההגנה הטובה ביותר של מכבי היא לא לאבד כדורים. כאשר חאריס ואורלנדו סה יהיו חלק מההרכב, מכבי תאבד כדורים יותר עמוק בחלק המגרש של היריבה, ואז האטיות של קרלוס, חוסר הריכוז של טיבי, או האיטיות של טב"ח, יחשפו הרבה פחות.

*

ישנם מי שמתקנאים בעין המרשימה של איזי וטביב, ומוצאים טעם לפגם בהחתמות של ג'ורדי בהשוואה לשניים הקודמים. אני לא טוען שג'ורדי גאון. הוא בסך הכל סימן נכון את החולשות של המועדון, וטיפל בהם יפה (הכוונה היא השילוב של מאמן זר, וניתוק הסרטן התקשורתי מחדר ההלבשה). ג'ורדי גם נוהג כעוף מוזר בארצנו, הוא מנהל שממש נותן כבוד לשחקנים ולמאמנים במועדון. זה לא בדיוק הסגנון של טביב, אגב גם לא של איזי שרצקי. אין כאן שום גאונות, אך הכבוד שג'ורדי נותן לשחקנים ולמאמנים, מחזיר את עצמו בכבוד שהשחקנים מעניקים למשחק, וכאן היתרון הגדול של המועדון הצהוב.

ההחתמה של גילי ורמוט נראית בדיעבד כטעות. עדיין, גם אני חשבתי שמדובר בהחתמה נכונה רק לפני שנה. אנשים קצת שוכחים את מכבי של פאקו. החזקנו בכדור שעות, והגענו למעט מדי מצבים. המחשבה היתה שמול בונקרים צפופים, חסר לנו שחקן עם יכולת גבוהה באחד על אחד, יכולת שתייצר לנו יתרון קרוב לרחבה, ותאפשר לשבור את השבלוניות בהנעת הכדור של הקבוצה. דור מיכה יודע לשבור מעט את השבלוניות במסירות מפתיעות, מיטרוביץ ידע גם, אך לא היה לנו אף שחקן שידע לעבור שחקנים על שטח קטן, טב"ח החלוץ צריך שטח כדי לעבור את השחקנים.

רצה הגורל, וההחתמה לא הצליחה, ורמוט נפצע מהר מאוד, וכאשר חזר העונה, המאמנים התחלפו. באירופה ראינו שאין לורמוט מה למכור. הוא איטי מדי, וגם החזקת הכדור שלו לא מחפה על החולשות שלו בהגנה, בעצמה הלא קיימת, ובחוסר היכולת לאיים על השער. גם אם החזיק את הכדור, הוא התקשה לעבור שחקנים אירופיים ללא מהירות. ורמוט עלה הרכב פעמים רבות אצל יוקאנוביץ', אך לא השתלב לשביעות רצון המאמן, בעיקר משום שהדרישות של עזרה בהגנה, הן דרישות שלא מתישבות טוב על סט היכולות של ורמוט. אצל בוס, ורמוט מיותר לחלוטין. הוא לא יכול לתרום למשחק הלחץ הגבוה, הוא לא מסוגל להשתלב במשחק מהיר, ואין לו שום יתרון על אף אחד מחברי החוליה הקדמית.

מכאן, היו לג'ורדי שתי ברירות. או להפטר מורמוט, או להשאיר אותו במועדון כדי לנסות לסחוט מספיק כסף כדי שג'ורדי לא יצא אדיוט. ג'ורדי בחר באפשרות הראשונה, לאחר שהובטח שורמוט לא מושאל ונשאר עם החוזה הגבוה לשנה הבאה. כמובן, היה נסיון להוציא לימונדה מלימונים, ולהשתמש בורמוט כמטבע עובר לסוחר, כדי להקל על הבאת טאלב טוואטחה למועדון. נסיון זה לא צלח, לא סוף העולם.

*

לקראת המשך העונה, אני סבור שג'ורדי התייעץ ארוכות עם בוס וקיבל את האינפוטים שלו לגבי המקומות החשובים לחיזוק. קרלוס אמנם לא נמצא ביכולת המאוד גבוהה שלו מהשנתיים הראשונות במועדון, אך במשחק בו מכבי תשלוט בכדור 70% מהזמן, ולא תאבד כדורים בצורה קלה מדי, קרלוס הוא הבלם הטוב ביותר במכבי היום. עמרי בן הרוש הוא לא הפנטזיה של אף אחד מאיתנו בעמדת המגן השמאלי, ומכאן אפשר להבין שנמשיך לראות את מה שראינו עד עכשיו. במחצית הראשונה עמב"ה לא ירבה להשתתף במשחק ההתקפה, בעוד שדסה יבלה רבות במחצית המגרש של היריבה. במחצית השנייה עמב"ה יעלה במשורה, נקווה רק שיצליח להגביל את הטעויות המנטליות שלו בתחילת משחקים, ונסתדר עם זה.

אני מאוד מקווה שטיבי מתישהוא ירגע. נראה שהוא משחק עם משקל כבד על הכתפים, כנראה בגלל שאין לו חוזה לשנה הבאה. מעניין אם ג'ורדי יכול לפתור את הבעיה הזאת, שכן טיבי היה ברמה גבוהה מאוד עד לפני שנה. אם לא יחזור לעצמו, נראה הרבה את קרלוס עם טב"ח, מה שאומר שבכל משחק נחזה בעצירה מרשימה אחת לפחות של ראיקוביץ' באחד על אחד, וזה לא סוף העולם (אגב חואן פאבלו לא היה עוצר אפילו אותי באחד על אחד, זהו היתרון הענק של ראיקוביץ' על חואן פאבלו, יתרון חשוב במיוחד לאור האיטיות בחוליית ההגנה).

בסוף היום, אם אכן חאריס ישתתף היטב בהנעת הכדור, וגם יתרום שניים שלושה גולים, ואם אורלנדו סה יקיים את שהבטיח במשחק הגביע, אני רגוע לגמרי. אני לא רואה סיבה לפאניקה השוררת בקרב חלק מאוהדי הקבוצה הצהובה.

 

גלעד
לקראת הדרבי - ניתוח ספרותי של שנים רבות

113 Comments

יואב 4 בפברואר 2016

בלמים מהירים לא מגיעים לליגה שלנו.
זה מצרך נדיר.
יש לנו ניסיון שם. זה חשוב.
מה שכן, הקישור חייב לסגור את המסירה האחרונה אם אתה משחק גבוה. שם אנחנו קצת לוקים.
כל קבוצה בליגה היתה מתחלפת עם שלישית הבלמים שלנו. גם הבלם של בש (שיר צדק) יםסיד בספרינטים. הוא אחד האיטיים שיש. צריך למנוע את הסיטואציה מראש.

תולעת 4 בפברואר 2016

בן-הרוש, בן-חיים וטיבי הם מהבלמים המהירים בארץ לדעתי. ברור ששחקן עם הגב לשער שצריך לשמור על קו נבדל יפסיד לשחקן עם הפנים לשער שכבר יצא מהמקום. להגיד על הגנה שהיא "איטית" זה היום קונצנזוס כמו להגיד שקבוצה קיבל "גול רך/קל" או שיש לה "בעיה במצבים נייחים". זה כאילו הפתרון הקל לפרשנים ואוהדים וככה אפשר גם תמיד לחשוב שרכש בהגנה זה מה שישנה את התמונה.
צדק לא יותר מהיר מטיבי אבל אוגו משחק יותר מאחור מאשר אלברמן ולא יוצא להרפתקאות כמוהו. ב"ש ממושמעת יותר בהגנה וממעטת לקחת סיכונים (ולכן, בין היתר, גם מבקיעה פחות), ולא מפליא שהרכש הראשון שרשום על השם של בכר זה קשר אחורי חרוץ ואגרסיבי. בטוח שגם השחקנים במכבי מבינים מצוין שהגנה זה לא רק עניינם של ארבעת השחקנים בקו האחורי (כמו שזהבי אמר היום במסיבת העיתונאים).
עכשיו זה הזמן להתחיל לראות את מכבי של בוס. נעים לשמוע אותו מדבר, נשמע סופר אינטילגנט ומבין כדורגל ברמה גבוהה. אבל בינתיים ראינו את הלחץ, הקצב הגבוה וההתקפיות שהוא מדבר עליהם במעט מדי זמן במשחקים תחתיו. יש עכשיו רצף משחקים קלים יחסית, ומכבי, בטח מול הקהל הביתי שלה, צריכה להתחיל להראות כדורגל איכותי. כבר כתבתי בעבר – לא בשביל לזכות באליפות – את זה כמו שפאקו הראה (וכמו שבכר מראה) אפשר עם כדורגל יעיל והברקות, אלא בשביל להראות מגמת שיפור והתקדמות ולהחזיר גם את התשוקה לקהל מנומנם שצריך ריגושים.

קפטן קוקי 4 בפברואר 2016

סופסוףףףףףףף!
+מיליון ליואב והתולעת.

מאנו 4 בפברואר 2016

מסכים איתך לגבי תסמונת הפרשנים של "מרכז הגנה איטי" – אבי נימני לוקה בה בדר"כ, כשאין לו משהו אחר מעניין להגיד\אינטרס עסקי. בלמים זה בעיקר פונקציה של אגרסיביות ומיקום. נדיר מאוד למצוא בלמים זריזים כמו מרקיניוס או טיאגו סילבה, או מהירים כמו וראן. רוב הבלמים גבוהים, חזקים, עם משחק ראש טוב ומשמעת טקטית, שמספיקה להם לעשות את העבודה.

שגיא 5 בפברואר 2016

"אין תנועה בחלק הקדמי"
"מרכז הגנה איטי"
"קבלת החלטות לא טובה"

אלו שלושת המשפטים היחידים שנמני ממחזר 100 פעם בכל משחק ומשחק. אחד הפרשנים הגרועים שהיו כאן אי פעם.

(סתם הייתי חייב להוציא עליו קצת קיטור).

גדי 5 בפברואר 2016

שחכת "לא משחקים מספיק מהר"
ואת הקלאסי "צריך להתקיף דרך האגפים כי באמצע הכל צפוף"

yaron 4 בפברואר 2016

מסכים עם כל מילה.
השאלה היא למה מכבי משחקת כל משחק מהדקה הראשונה כאילו היא בפיגור בדקה ה-70
למיטב זכרוני, הקבוצה הכי "סבלנית" בעידן קרויף היתה של גרסיה. אני צודק?

תולעת 4 בפברואר 2016

מה הכוונה "סבלנית"? של אוסקר הייתה די מסודרת אבל לא היו לה תרגילים התקפיים מורכבים והיא גם התמודדה בליגה אחרת לגמרי מבחינת הגישה אליה.

yaron 4 בפברואר 2016

הכוונה לפחות תזזיתית משריקת הפתיחה, סופגת פחות ומבקיעה פחות. אני זוכר קבוצה הרבה פחות על הקצה שיודעת שבסוף היא תבקיע.

השמן 4 בפברואר 2016

אני מבין את הניתוח שלך ודי מסכים איתו אבל יש נקודה מסויימת שקשה להתעלם ממנה. אומנם יש עוד כמה משחקים אבל כרגע נראה שהמפגש הראשון בפלייאוף בין מכבי לבאר שבע יהיה בטרנר כשלמכבי יהיה חשוב יותר לנצח. במצב זה המשחק אכן יתנהל בשליטה של מכבי אבל ההגנה השברירית של מכבי מול המתפרצות של באר שבע עלול להכניס אותנו לבור ממנו יהיה קשה מאוד לצאת. תחשוב על זה, טרנר מפוצץ, יתרון שלוש נקודות לבאר שבע, דקה 15 חור של בן הרוש ובאר שבע ב1-0. ההתלהבות תיהיה משהו שקשה להתמודד איתו.

גיל שלי 4 בפברואר 2016

כל עוד זהבי משחק, לא מפחד ממשחקים גדולים

השמן 4 בפברואר 2016

המשחק מול ביתר היה משחק גדול זהבי נתן את שלו. לא הספיק. כמו שכתבתי למטה. מכבי לא נהנית מאותה דורסנות של ימי סוזה ואוסקר. גם שנה שעברה לא היה לנו את זה אבל לא הייתה לנו יריבה. השנה יש. מכבי תצטרך לעלות מדרגה באיכות המשחק כדי לקחת אליפות

yaron 4 בפברואר 2016

סגור על זה שיתרון 3 נקודות לב"ש?

דור 4 בפברואר 2016

שתי הקבוצות לא טובות מספיק בשביל לא לאבד נקודות עד המפגש ביניהן

השמן 4 בפברואר 2016

לא סגור. חכול להיות פחות אבל יכול גם להיות יותר. בעיני באר שבע כבר עברה את שלב ההוחכות. לא מראה פה קריסה שלה סטייל שנים עברו

השמן 4 בפברואר 2016

*יכול
*הוכחות

צהוב בדם 4 בפברואר 2016

אני בטוח שיסקלו אותי באבנים על התגובה הזאת
אבל אני הייתי מנסה לצוות את עמב״ה כבלם ביחד עם גרסיה / טב״ח.
בערך כמו שעשו לפיקה עם פויול.

מישהו עם חכמת משחק ונסיון שיכול ללמד אותו איך בלם אמור לעמוד.
אני בטוח שזה יעלה לנו בכמה גולים(שגם עכשיו אנחנו מקבלים) אבל יש סיכוי שנקבל בלם טוב ומהיר בשנים הבאות

-גיסנו- 4 בפברואר 2016

אני מניח שזה מה שהיינו רואים יותר במידה וטוואטחה היה מגיע. היות וזה לא קרה אין אלטרנטיבה אמיתית לבן הרוש כמגן שמאלי, יואב זיו זה יואב זיו וריקן כמגן שמאלי לטעמי זה בזבוז.

שגיא 5 בפברואר 2016

למה בזבוז? לא ראינו ממנו יותר מדי כקשר באמצע. אז שלפחות יהיה מגן שמאלי.
עמב"ה כמגן שמאלי זה לפעמים גרוע יותר מיואב זיו.

גיסנו 5 בפברואר 2016

אני דווקא אהבתי כשריקן שיחק כקשר קדמי, במיוחד כי הוא תמיד "רבאקיסט" שלוחץ על ההגנה ומפתיע אותי שבוס לא משתמש בו.
כמגן שמאלי הוא לא סוגר טוב בהגנה ולא מסתדר עם לרוץ על הקו, אתה רק מחדד כל חסרון שיש לו

סמובר 6 בפברואר 2016

הבעיה של ריקו שהוא לא תכלסן. הרבה מלחמה, ריצה והשתדלות אבל זה לא זה. קצת מזכיר את ישראלביץ׳

תומר חרוב 4 בפברואר 2016

הוא תמיד היה בלם טוב יותר מאשר מגן שמאלי. אם היה למישהו במחלקת הנוער שכל היו מנסים אותו כקשר אחורי

yaron 4 בפברואר 2016

בלם יותר טוב באיזה קבוצה? לא חושב שעמב"ה יכול לשחק בלם באירופה או הליגת האלופות. הטעויות שלו כמגן זולות מאוד לעומת אותן טעויות בעמדת הבלם.

עופר כהן 4 בפברואר 2016

גיסנו אני לא מסכים אתך.
במכבי משחקים 4:3:3 והבאנקרים בקישור הם אלברמן ונוסא. התחרות תהיה בין אזולאי, מדוניאנין, פרץ וריקן?
אם ריקן לא בתוכניות לקישור עדיף אותו מגן שמאלי ולנסות לראות אם בוס יכול לסדר את עמב"ה כבלם.

בכל מקרה, ריקן אחד השחקנים האהובים עליי ועל לא מעט אוהדים, מאוד קליל וחיובי, איש של עבודה קשה, אך לצערנו גם אם הוא יתאמן כמו שור הוא לא יקבל מקום בקישור. בטח לא כשמדוניאנין מגיע.

אולי בכלל הייתה טעות לשחרר את עוז ראלי, במיוחד כשזיו זה כלי שמסוכן להשתמש בו.

בלאנקו 4 בפברואר 2016

אני צהוב ואופטימי אבל בכל זאת נדמה לי שאתה נותן פה פרשנות שעושה אידיאליזציה בדיעבד להתרחשויות ושאם היה מגיע בלם/מגן שמאלי במקום מדוניאנין היית מוצא דרך להצדיק את זה.

ברור שחייבים חלוץ וטוב שהגיע אורלנדו סה. כולנו סוחבים את טראומת "המשחק כן-5 משחקים לא" ע"ש פריצה וראדוניץ', אבל נקווה שהוא יהיה בסדר. לפחות ברמת היכולות יש אופטימיות.

לגבי חאריס, הוא פשוט לא נחוץ. מסכים איתך לגבי בעיות הנעת הכדור עם עם השלישיה שפתחה מול בית"ר במרכז השדה, אבל שלישיה שכוללת את אזולאי או את זהבי שיורד לעמדה הזאת היא פשוט מצוינת. חאריס למעשה יגזול דקות ממיכה וטב"ח שבכושר טוב מאוד וגם מאזולאי שבקו עליה ושיודעים להניע את הקבוצה מצוין.

לעומת זאת, ההגנה מחפירה. כל שלושת הבלמים חלשים מאוד ועל עמב"ה אין מה לדבר. רק האמירה שלך שקרלוס הבלם הכי טוב במכבי אומרת הרבה. אם מכבי הייתה מחתימה בלם אחד טוב, חזק ומהיר הכל היה מתייצב והאליפות הייתה בכיס. גם מגן שמאלי שאפשר לסמוך עליו היה מוסיף בטחון להגנה הזאת (לא יודע אם טוואטחה היה הפתרון אבל זה לא רלוונטי).

בקיצור, אין ספק שמכבי התחזקה בחלון אבל אני עדיין חושב שהיה אפשר לחזק אותה יותר.

גיל שלי 4 בפברואר 2016

אני לא עושה אידיאליזציה. אני כן חושב שבוס יודע יותר טוב ממני מה הוא צריך. אני בטוח שאילו בוס היה אומר לג'ורדי תחתים בלם זר חדש, ג'ורדי היה מביא בלם ולא את חאריס.

גיא זהר 4 בפברואר 2016

+1. יש כאן אדיאליזציה לא מפתיעה בהתחשב בפוסטים קודמים. קרויף הוא החכם שנכנס לבורות שהפיקח היה נמנע מהם. לא קל להביא בלם ומגן שמאלי באמצע עונה, אבל היה צריך להיות נסיון להביא אותם בתחילת השנה בטח בלם שקל יותר להביא. אם היית אומר שאף אחד לא יכל לצפות לפלופ של בן בסט הייתי מסכים אבל ורמוט שלא פוגע מאז 2012 ודורך על הרגליים של מיכה? נו באמת

-גיסנו- 4 בפברואר 2016

במקרה של ורמוט, דווקא היכולת שלו בנבחרת כשהוא מוקף בשחקני מכבי הייתה סימן מעודד. בנוסף, לפחות בהפועל הוא היה הכוכב הגדול שצריך לסחוב את כל הקבוצה ואת זה אין לו.
במכבי הוא מלכתחילה לא הגיע למשבצת הכוכב, והיה מוקף בשחקנים רבים שלצידם הציג יכולת משופרת, כך שהיה מקום לאופטימיות זהירה למרות שאני מסכים שהרכישה לא הייתה נחוצה.

yaron 4 בפברואר 2016

חאריס לא נחוץ? ראדי ומיטרו עזבו, פרץ לא יציב ובשל כרגע ואזולאי אולי יציב אבל עדיין לא הוכיח שמה שמספיק טוב בבית"ר, מספיק טוב במכבי.

בילבו באגינס 4 בפברואר 2016

לצערי הרב אני מסכים איתך . הרצץ של באר שבע יישבר מתי שהוא .ב"ש זה קבוצה מאוד מוגבלת התקפית ולא יצירתית היא לא תפסיד הרבה אבל לעניות דעתי היא תוציא הרבה תיקו בגלל שקבוצות יסתגרו מולה במיוחד בפלייאוף.
לצערי בש לא תהיה אלופה למרות שזה יכול להיות דבר מדהים

עופר כהן 5 בפברואר 2016

אם ב"ש לא מגוונת התקפית מה זה אומר על מכבי?
יש לך מליקסון ובוזגלו עם יצירתיות וקור רוח, יש לך את ברדה הבלתי נגמר ו-וואקמה שגם אם תשים מתאבקים במקום בלמים הוא ישים עליהם גול,
לצד זה יש לך את הובאן ואתה אוגו שהם תוספות כוח מצוינות (וגם ראדי, שהתקשורת מתעלמת בצורה מחפירה מכך שגם בבאר שבע הוא לא בנקר, ושם הוא ביכולת הרבה יותר טובה ממה שהציג אצל פאקו), וובה בראון לא ראיתי אבל גם הוא סוגר להם טוב את ינואר.
סוארס בקרוב חוזר (חזר?) וההגנה שלהם תשתפר ותתיצב.
אין שום סיבה שהרצף שלהם ישבר, שבוע הבא מול נתניה זה ממש הדרך להבטיח שהוא ימשיך.

yaron 5 בפברואר 2016

לגמרי.
ב"ש השנה יופי של קבוצה.
אם מכבי תזכה השנה זה יהיה מדהים. גם רביעית רצוף, גם בעונת "ליגת אלופות" אבל גם בגלל שב"ש מאתגרת מאוד מאוד השנה.
מעניין אותי מאוד איך ב"ש כמועדון תגיב אם הם לא יצליחו השנה. הם באמת נותנים את כל מה שאפשר.

קורא בין השורות 4 בפברואר 2016

מבחינת החיזוק להתקפה שג'ורדי בהחלט הביא את מה שצריך, אופציה נוספת לכיבוש שערים (זה, בתקווה שיחלים מהר מהפציעה) ושחקן שיניע כדור וגם ידע לחלק מסירות שיאפשרו לשבור את הגנת היריב (מדוניאנין שכבונוס גם מאיים על השער מרחוק בצורה אפקטיבית)
אבל דווקא בגלל שמכבי תוקפת עם הרבה שחקנים בחלק המגרש של היריב ההגנה בעייתית, בעיקר בלמים ופחות במגן השמאלי דווקא, אלה בדיוק השערים שאנחנו נוטים לספוג- קבוצה מתגוננת שמצליחה להעיף קדימה אל שחקן מהיר… (לדוג' המשחק הקודם מול בית"ר והמשחקים מול ב"ש)
אני מניח שחושבים על פתרונות לשנה הבאה, חבל שלא שופצר משהו כבר העונה

טיבי בהחלט תעלומה…

עופר כהן 5 בפברואר 2016

דווקא מאיבודי כדור ב40 מטר משער היריב יש פחות מקום לדאגה, כאשר אבלרוסא דואגים שהכדור יחזור מהר לרגליים צהובות.
מה שבאמת מדאיג אלו האיבודים במחצית הראשונה מול בית"ר, שנבעו מכך שמכבי הציגה קישור לא יציב מספיק, מה שיצר הגנה לחיצה.

ושלא נטעה, גם אם הכניסה של אזולאי שיפרה את המצב, הבעיה עדיין קיימת ויכול להיות שעד שהיא תפתר נשלם בשערים ואולי בנקודות.

השמן 4 בפברואר 2016

אנשים כל הזמן מדברים על באר שבע כחיים על הקצה. אנחנו עושים את זה לא פחות. פתח תקווה וראשון פגעו במשקוף כשהובלנו 2-1, גם חיפה האיומה כמעט הצליחה לחזור (למרות שיכלה לפגר בארבע לפני זה). ביתר יכלה לגמור את המשחק במחצית הראשונה.

רועי 4 בפברואר 2016

נראה לי שקצת נסחפת עם הקולות של איווניר וחבורתו מהתקשורת…
בית"ר לא יכלה לגמור שום דבר במחצית ראשונה, מכבי שיחקה מזעזע, ועדיין ראיקוביץ' נאלץ לעצירה אחת בכל המחצית הזו (מלבד הגול), בית"ר לא תקפה גלים גלים.

כפיר 4 בפברואר 2016

עצירה אחת של ראייקוביץ(אצילי) אבל החמצה של רוקביציה (שרק ליד הקורה) ועוד 3-4 הגבהות שהם נגחו לא מדוייק לחוץ…
בוא נגיד שאם היה להם מישהו עם 50% ניצול מצבים של זהבי היה יכול להיות 3-0 עד דקה 24…

רועי 4 בפברואר 2016

לא אמרת כלום.
אם הם היו קבוצה של 50% ניצול מצבים הם היו מובילים את הליגה היום.
אם הם היו קבוצה יותר טובה, הבלמים של מכבי לא היו עומדים על קו החצי ומאפשרים להם התקפות מתפרצות.
אגב, בהחמצה של רוקביצה היו שני נבדלים שלא נשרקו…

yaron 4 בפברואר 2016

צודק שמכבי "חיים על הקצה", אבל שני הגולים של בית"ר לא באו במתפרצות ונבעו מטעויות ואפילו קצת מזל.

השמן 4 בפברואר 2016

אני רואה במיוט אז ממש לא קשור לאיווניר. אולי לגמור את המשחק זה מוגזם, אבל יכולנו להיות בבור רציני. זה לא שונה ממה שבאר שבע עושה

השמן 4 בפברואר 2016

תגובה לרועי

רועי 4 בפברואר 2016

אין לי ויכוח איתך לגבי ב"ש, הם עושים את העבודה, ואני לא מבין איך יש אוהדי מכבי שלא סופרים אותם.

גיל שלי 4 בפברואר 2016

כולם סופרים את באר שבע, הם קבוצה טובה. אני כן חושב שאנחנו קבוצה יותר טובה

השמן 4 בפברואר 2016

גם אני חושב שאנחנו קבוצה טובה יותר. אבל הפער קטן מתמיד ועל כן אין מרווח לטעויות, זה לא קרב שאתה רוצה להיכנס אליו עם הגנה מעוררת ספק

רניב 4 בפברואר 2016

באר שבע קבוצה מצוינת עם אחוזי הצלחה פנטסטיים ומכבי מפגרת אחריה בשלוש נקודות בלבד…

ניינר / ווריור 4 בפברואר 2016

ועדיין אני לא מבין איך שפכו כזה סכום על בלוף כמו ורמוט

גיל שלי 4 בפברואר 2016

טעות, טעינו, טועים. בכל מקרה, מזלו של ג'ורדי שהפועל הצילו אותו עם רייכרט, בקיזוז הם שילמו על רייכרט 200 יותר ממה שהוא שילם על ורמוט

עדי אבני 4 בפברואר 2016

בקיזוז, שילמנו 200 אלף יורו וסוס טרויאני מת על מי שגורדי התעקש שהוא השחקן המוכשר לגילו בארץ. לא מופרך מדי.
וחוץ מזה, בקיזוז לקחנו דאבל, ככה שאני בעד קיזוזים

ניב 4 בפברואר 2016

לדעתי זאת טעות להסתכל על הסכום של ורצוי במנותק מהיכולת התקציבית.
האם זאת הייתה טעות? בדיעבד כן, אבל סכום X למכבי הוא לא בהכרח כמו אותו סכום להפועל כפר סבא. ג'ורדי האמין שורמוט יכול להיות שובר שוויון והוא טעה, כמו שגיל אמר טעה, לא זה מה שירסק את מכבי.

דיזידין 5 בפברואר 2016

זה עניין הרבה יותר רציני מכסף.
מי שלא ידע מראש שורמוט הוא פלופ כדאי שיסתכל עמוק פנימה.
ואם גם מדוניאנין יהיה פלופ, והאפשרות בהחלט קיימת, אז כל התזה של הפוסט המצוין הזה, שבאמת השכלתי ממנו רבות, קורסת.

תומר חרוב 4 בפברואר 2016

המשחק שלכם מול ביתר הזכיר לי מאוד את ה3-3 נגד נתניה בעונה שעברה, שקאיודה שחט לכם את ההגנה האיטית והגבוהה. גם שם מה שהציל אתכם מהפסד היה זהבי. וכמובן שעם אותה הגנה לקחתם אליפות בעונה שעברה אבל באר שבע העונה חזקה יותר ועשתה רכש מאוד טוב בינואר. האליפות די פתוחה שזה מרענן אבל בתכלס, לא הייתה שום סיבה לא לחזק את ההגנה בצורה חכמה יותר מאז העונה שעברה.

גיל שלי 4 בפברואר 2016

אני מסכים איתך תומר. הטעות היא לא עכשיו, אם כבר, הטעות היתה לחשוב שטל בן חיים פותר לנו בעיות בהגנה, ואפשר להשאיר את קרלוס כגיבוי, מאחר והירידה שלו בכושר היתה ברורה למדי.

yaron 4 בפברואר 2016

ממש לא… הגולים של בית"ר לא באו ממתפרצות.

עופר כהן 5 בפברואר 2016

ירון , הגול של אצילי לא נבע מאיבוד כדור?
התקפה לאחר איבוד כדור זו בערך הדרך היחידה לבצע התקפה מתפרצת….

כפיר 4 בפברואר 2016

כולם חושבים שב"ש לא עברה שום משבר, ולכן מזלזלים אבל הם כן עברו משבר בתחילת העונה היה להם 7 מתוך 15 בחמשת במחזורים הראשונים…
כרגע יחסי הכוחות הם לדעתי 52-48 לטובת ב"ש(אם מכבי ינצחו את הדרבי יחזור ל 50-50, כשגוטמן על הקווים יש סיכוי ל-0-0 או 1-1) דבר נוסף שיש לקחת בחשבון לדעתי זה העייפות בפלייאוף, עד עכשיו כל הקבוצות ששיחקו בליגת האלופות לא לקחו את האליפות באותה עונה כי בסוף העונה הם נפלו(חיפה פעמיים, הפועל של הדאבל, מכבי של קלינגר הייתה גרועה ולא הייתה פקטור בצמרת בכלל…) נראה איך מכבי תתמודד עם זה במיוחד יהיה מעניין אם הם יגיעו לפלייאוף מהמקום השני ולא ינצחו בטרנר… קרב דומה מתרחש באיטליה בין נאפולי ליובנטוס…

גיל שלי 4 בפברואר 2016

אין דרבי ביום ראשון, יש מכבי תל אביב נגד נבחרת כוכבים כלשהיא

D! פה ועכשיו 4 בפברואר 2016

אוסף כוכבים

הקורא המתמיד 5 בפברואר 2016

היה שווה לקרוא את כל התגובות רק בשביל התגובה הזו.

כפיר 8 בפברואר 2016

כנראה שזלזלתם במלך הבונקרים בכדורגל הישראלי סתם.. 1-1 5 פור לב"ש …
נראה איך יקומו מהמכה הזאת…

-גיסנו- 4 בפברואר 2016

הפעם אני לא מסכים, אני כן חושב שרצו לחזק את ההגנה כי יש שם בעיה קשה שדווקא היא זו שעלולה לעלות לנו בנקודות. בכל המשחקים עם בוס מכבי כבשה 2 או 3 שערים, רובם עדיין זהבי ובכל זאת – השערים מגיעים. אבל הנה איבדנו נקודות בעיקר בגלל הגנה, וגם במשחקים אחרים לא הזיק לנו קצת מזל בהגנה כדי לצאת מנצחים (אפילו שראיקו סוף סוף מראה יכולת טובה מאוד).
אני חושב שהחיזוק להגנה לא הגיע פשוט כי לא היה את מי להביא. מלבד אולי טוואטחה, אני לא רואה בליגה שום מגן או בלם, ישראלי או זר, שהיה ריאלי להביא (כלומר כל שחקן מב"ש מחוץ לתחום) וגם שיכול לשדרג את מכבי, על אף מגרעותיהם של חברי חוליית ההגנה.
אני חושב שאחרי פידבלוף ומארבל, ג'ורדי הגיע למסקנה ש"יותר טוב כלום מכמעט", וכנראה שלא נמצאו זרים אופציונליים שהיה שווה להביא במקום גארסיה.

בלאנקו 4 בפברואר 2016

אולי אברהם פאס? ההגנה צריכה מבוגר אחראי :)

גיסנו 4 בפברואר 2016

שמעתי שמייקל אמנלו שוקל קאמבק ;)

צהוב בלב 4 בפברואר 2016

גיסנו זה נכון מה שאתה אומר אבל עם הקשרים שיש לג'ורדי באירופה ובטח לאבא שלו הוא היה יכול להכין רשימה של 5 בלמים ו-5 מגנים שמאליים והיה אומר:"עליהם אני הולך בינואר" ומנסה להביא אותם. לא חייב מהליגה ממש לא. שיעשה סקאוטינג טוב יחד עם הצוות סקאוטינג כמו שמנהל מקצועי צריך לעשות. עושה רושם שבשום חלון העברות הוא לא עשה את זה יש תחושה כאילו הוא מתכנן תוך כדי תנועה. כמובן שאני לא יודע אם זו האמת אבל זו התחושה. ברור שאני מעריץ את גורדי וסוגד לו אבל כמובן וגם הוא אומר שהוא לא חף מטעויות. ורבות הן. נשאלת השאלה האם צריך את ג'ורדי קרויף כדי להביא לפה את אניימה האריס מדוניאנין איגיבור וכו'..או שאולי בעצם זה הכל כסף של מיץ'? בכל מקרה אנחנו כמובן נהיה חכמים רק בדיעבד כי רק בסוף העונה נדע אם אורלנדו סה ומדוניאנין יהיו הצלחה ונדע אם הוא עשה טוב או לא. מה שבטוח את קרלוס היה צריך לשחרר כבר בקיץ ודחוף מגן שמאלי ובלם איכותיים. ועמב"ה בלי ספק צריך להיות מועבר לעמדת הבלם.

-גיסנו- 4 בפברואר 2016

אולי כדי להביא את אלה לא חייבים את ג'ורדי. אולי הוא מעדיף לקחת פחות סיכונים כי היו כמה סיכונים שהוא נכווה איתם. לא יודע מה עובר לו בראש, אני נוטה להאמין שהוא כן עבד אבל לא הצליח למצוא מישהו שהוא היה משוכנע ב 100% שישדרג את הקבוצה וששווה לשחרר את קרלוס בשבילו.
עם כל הזלזול בג'ורדי הוא עדיין הביא לכאן את קרלוס שבמשך שנתיים היה הבלם הטוב בליגה (בערך עד שניסו להפיל עליו את כל תיק פואד), את פריצה שכל מילה מיותרת, את מיטרוביץ' שכל הליגה כולל ב"ש הייתה מוכנה לקחת, חואן פאבלו שוער ליגה טוב מאוד. ואולי לפעמים גם ללכת על המוכר זה לא בהכרח טעות – כי יש הסכמה שנוסא אחד מ 3 הקשרים האחוריים הטובים בארץ, והוא ואוגו היחידים שמסוגלים לתת פייט פיזי אחד לשני; על אניימה כמובן שיש קונצנזוס. מדוניאנין 2.0 נחיה ונראה – אולי זה יתגלה כהברקה, להביא אותו חינם בשלב הזה שלו ושל המועדון, ואולי לא.
הרי אם הייתה לו בחירה בין אניימה לבין שוער אחר באותה נקודת זמן, והוא היה בוחר בשוער אחר שהיה מתגלה כקטסטרופה – היו זוכרים לנצח "איך הוא ויתר על אניימה".
וכן זה הכסף של מיץ' אבל כמו שאמרנו עשרות פעמים – כסף גדול היה גם לפני ג'ורדיוהוא לא הביא יותר מדי מציאות והצלחות.
ג'ורדי לא חף מטעויות אבל אני יכול להבין את השיקולים שלו בכל החלטה גם אם אני לא מסכים איתה ב 100%. להשאיר את קרלוס למשל זו החלטה עם יתרונות מסוימים וחסרונות מסוימים, ואני מבין למה ג'ורדי בחר להשאיר אותו גם אם אני מסכים איתך שאפשר ואולי צריך היה להחליף אותו בקיץ. אבל לפעמים זו גם שאלה של אלטרנטיבות קיימות, קל לומר שצריך היה לסמן 10 שחקנים ולהלחם עליהם אבל החיים זה לא מנג'ר, אני בטוח שיש הרבה שאנחנו לא יודעים ולא נדע.

ליאור 4 בפברואר 2016

הכל נכון במידה וזהבי בריא
אם הוא נפצע זה ייגמר במקום שלישי

מאנו 4 בפברואר 2016

סה"כ מסכים, מלבד עניין ורמוט. אני חושב שמראש זאת הייתה טעות, וחשבתי כך גם ברגע המעבר שלו בשנה שעברה. טעויות כולם עושים, אבל מה שהפריע לי במיוחד זה שלרכישת ורמוט הייתה ארומה שמעון מזרחית מצחינה. מקצועית אני חושב שורמוט נתן בדיוק עונה אחת טובה בקריירה שלו, ושגם ג'ורדי יודע את זה. לדעתי החטא של ג'ורדי היה בכך שהיה מדובר במהלך ציני ולא מקצועי נטו, שלא בתום לב, ובניסיון להוכיח ולהשפיל.
אני מסכים באופן כללי לגבי עניין ההגנה, אבל מצד שני צריך לזכור שמכבי מכוונת לאירופה, ואם אכן ישנן בעיות בהגנה, יצטרכו להביא שחקנים חדשים כדי לחזק אותה. את זה כדאי לעשות לפני תחילת המוקדמות של ליגת האלופות, ולא במהלכן. ייתכן, עם זאת, שלא היה בלם ראוי בנמצא.

yaron 4 בפברואר 2016

אז אני אכתוב את זה שוב,
וורמוט הובא כשלזהבי היה סעיף יציאה. לשמחתי זהבי נשאר ולעולם לא נדע כמה וורמוט היה מצליח בלעדיו.

קובי 4 בפברואר 2016

הבעיה שלי עם ההבאה של ורמוט היא שמיכה והוא אותו שחקן,רק שמיכה יותר צעיר ועושה יותר הגנה וא"א לשתף את שניהם יחד

מאנו 5 בפברואר 2016

ומיכה יותר טוב מורמוט, ללא ספק בכלל.

שלו 4 בפברואר 2016

מכבי צריכה בלם טוב.
אם היא לא קנתה כזה אני מאמין שאין.
יורדי למרות מה שאומרים עליו לא טיפש ולא עיוור.
עדיין זה לא אומר שמסתובבים להם ברחבי אירופה בלמים שטובים מבלמינו ורוצים / מסכימים להגיע לכאן.
בסוף צריך להבין מזה שהפתרון יבוא מבית.
לחפש עמוק בנוער איך מיצרים פתרונות, אני חושב שזה השלב הבא בתוכנית של יורדי ומיץ' בניית קבוצת נוער לתפארת.
כיוון שאני לא מאמין שמכבי מסוגלת שנתיים ברציפות לעלות לליגת האלופות ואני מניח שאת מקומה בליגה האירופאית היא הבטיחה אז נראה לי שהאליפות היא בונוס.
בלי לחץ אמתי.
לב"ש יש 40 שנה על הגב…

גיא זהר 4 בפברואר 2016

ג'ורדי לא עיוור ולא טיפש אבל רחוק מלהיות גאון אחרת, כמו סוזה, כבר מזמן לא היה כאן. ולגבי מחלקת נוער, גם אייאקס כבר מזמן לא מה שהיתה פעם

עופר כהן 5 בפברואר 2016

גיא, היא עדיין מחלקה שניתן לקחת ממנה דוגמא.
לדעתי הבעיה העיקרית בישראל זה צה"ל, אבל אסור לקרוא לילד בשמו….

גיא זהר 5 בפברואר 2016

לא יודע. צהל היה קיים גם קודם ועדיין יצאו שחקנים מעולים ממחלקות הנוער בעבר, והיום פחות. בעיה דומה קיימת גם בכדורסל.

עופר כהן 6 בפברואר 2016

מי שלא משרת בצה"ל זה לפי ספורטאי מצטיין (ופעיל).
אבל יכול להיות ששחקן לא יקבל את הקריטריון מכל מיני סיבות אפילו שהוא שחקן מצוין. נוצר מצב ששחקנים שמציגים רמה גבוהה בגיל 18 הודפים את השחקנים שצריכים עוד זמן ושפשוף. זה מגביל את כמות השחקנים.
מה שבטוח זה שעידן הטכנולוגיה והפיתויים לא תורם דבר לקידום הספורט בישראל, וכן גם השעתיים ספורט המסכנות שתוקעים עליהן את כל הטקסים וההרצאות של הבית ספר לא ממש עוזר.

נולי 4 בפברואר 2016

אני לא בפאניקה למרות שאני די בטוחה שב"ש יקחו השנה.
האליפות לא רשומה על שם מכבי ת"א בטאבו.
ליגה שיש בה אלופה אחת וודאית היא ליגה לא תחרותית ומשעממת. גם כך רמת הכדורגל נמוכה, אז שבכלל לא תהיה תחרות? זה יהרוג את הכדורגל לגמרי.
הלוואי שגם מכבי חיפה והפועל ת"א יחזרו לימיהן הטובים, כדי שיהיה מאבק אליפות מעניין בין כמה קבוצות.
ואחרי כל הרציונליזציות דה ל שמטע-
יאללה מכבי!

עופר כהן 5 בפברואר 2016

זה שמכבי תיקח אליפות אומר שלא הייתה תחרות?
שכל עונה תהיה תחרות ובכל עונה מכבי תיקח, אם קבוצה מספיק טובה בשביל להתחרות 36 מחזורים אז עניין התחרותיות פחות מושפע מזהות האלופה בסוף.
הרי עונה הבאה ב"ש לא צפויה ללכת אחורה, אלא קדימה, כי היא תצליח יותר באירופה ותתחיל תהליך מקביל למכבי. בלי קשר לזהות האלופה העונה אגב.

איציק 4 בפברואר 2016

גיל,
לא מבין מספיק כדי להביע דעה לגבי נכונות פעולותיו של ג'ורדי. מה שמתמיה אותי זו ההצדקה לטעות של ג'ורדי באמצעות המשפט הבא "ההחתמה של גילי ורמוט נראית בדיעבד כטעות. עדיין, גם אני חשבתי שמדובר בהחתמה נכונה רק לפני שנה." ג'ורדי אמור להיות איש מיקצוע שמשלמים לו יפה מאד כדי שיראה גם דברים שאפילו אתה לא רואה. הטענה שלצופים זה נראה הגיוני אז זה בסדר שקול לטענה שמהלך שחמט של רב אמן יראה לנו כהגיוני אך זו טעות פטאלית. הינו מצפים שרב אמן לא יבצע מהלך של חובב, אז אי אפשר להצדיק טעויות אלו בתחושות שלנו, צריך משהו הרבה יותר מוצק.

גיא זהר 5 בפברואר 2016

+1

B. Goren 4 בפברואר 2016

תודה גיל.

MOBY 4 בפברואר 2016

לא מבין איך הפכנו להיות מחלקת שיקום של שחקנים שכשהיו בשיאם לא היה להם מקום בקבוצה שלנו.
תן לילדים שלנו להתפתח (ואיך לעזאזל גאדיר לא חוזר הביתה) איבדנו את הדרך.
אין אליפות אחת שלנו ששחקני הבית שלנו לא שיחקו תפקיד מרכזי. אפילו היום החלוץ הכי טוב שלנו הוא שחקן בית שמשום מה משחק בהליכה בחצי הלא נכון של המשחק.
ורמוט? בחיית, לא ספרנו אותו בנוער, לא ספרנו אותו כשעבר לעיר הגדולה, לא ספרנו אותו כשנסע לחו״ל או בנבחרת. איך הוא הגיע אלינו? חבל שמאוחר מדי להעביר אותו ללא תמורה למר כץ.

פורד פרפקט 4 בפברואר 2016

ג'ייסון טרי פנוי בסוף העונה. טל בן חיים וג'ורדי יכולים להציע לו חיים קלים…. ואני בכלל אוהד אדום ואנחנו סובלים מהגנה גרועה ולא מתואמת בעליל :-(

ארז 5 בפברואר 2016

גיל,
כמעט כל מה שאתה כותב כאן הוא רציונליזציה והאדרה של הקיים.
ההגנה לא חוזקה? כנראה בוס החליט שהחיזוק הקריטי הוא דווקא בקישור ומעלה, למרות שכמעט כל הצהובים המבינים עניין כאן צועקים כבר המון זמן על הצורך בחיזוק ההגנה (כולם מדברים כאן כבר חצי שנה על ההגנה, לא על משחק ההגנה).
אין טוואטחה? כנראה לא קריטי.
גילי שוחרר בחינם? כנראה עדיף כך.
ראייקוביץ' החליף את חואן פאבלו? לחואן פאבלו גם סבתך הייתה מבקיעה באחד על אחד (באופן דומה גוננת בעבר עליו בהשוואה לברק לוי, ואז דיברת עליו כעל שוער מצוין).
מדוניאנין לכאורה לא שייך לשיטה של בוס? כי האדם יראה לעיניים וג'ורדי יראה ללבב. פשוט נתעלם.

אתה אשכרה מזכיר לי בטורים האלה אנשים דתיים שיודעים להסביר למה הביקורת על אלוהים/שליחו אינה מוצדקת ובעצם זה הדבר החכם והנכון לעשותו, גם כשבעין ביקורתית לפחות חלק מהדברים לא עושה שכל.
חאליק ז'נטיל.

עופר כהן 5 בפברואר 2016

דווקא זה מעיד על ענווה וחוסר אגו להודות שיש דברים שאנחנו לא יודעים וג'ורדי כן יודע, זה שאנו מנהלים דיון מבוסס עובדות לא הופכן לנכונות.
אני אתן למשל סיבות למה כל מהלך של ג'ורדי הוא הגיוני מהיבט מקצועי:
לא להביא את טוואטחה- חור בהגנה, ההפך המוחלט מדסה שתוקף בתנאי שהוא מגן אחר כך. התנהגות בעייתית בנוסף לנ"ל.

מדוניאנין- מכבי כבשה מעט מאוד שערים העונה רחוק מחוץ לרחבה (25 מטרים), מול בונקרים צריך לדעת לשים כאלו גולים ולחאריס יש כאלו בעיטות שינשקו את הרשת עם הכדור. אני משוכנע גם שראית את משחקים בטורקיה ובנבחרת בוסניה שאתה חושב שהוא לא מתאים לשיטה שאתה מגנה את ההצדקה של האוהדים הצהובים. ג'ורדי ובוס כן ראו אותו משחק, הם לא באים לעשות דווקא למגיב ארז ומשלמים לשחקן משכורת-על בשביל שיחתום על כדורים למרצ'נדייזינג.

לא להתחזק בבלם- בלם ישראלי טוב יותר אין. תן לי אחד שהיה בא (רמז: לא מהפועל ב"ש) והוא מהיר, ואל תגיד דקל קינן. בקשר לבלם זר,
שים לב לאנקדוטה: קרלוס גראסיה שוחרר/השתחרר אם אני לא טועה מאלמריה בסביבות גיל ה-30 לחייו. הוא היה הבלם הטוב בישראל עד עידן פאקו. זה מה שמגיע לארץ ידידי. עצוב ונכון, הרי אם קרלוס היה מהיר הוא היה עדיין בספרד, כי שכל יש לו בשפע.

בניגוד לפרנקו ולעוד מגיבים אחרים, אני חושב שלג'ורדי יש מדיניות רכש כללית והיא לא לזרוק כסף על הימור. מבחינת ג'ורדי (לא מבחינת גיל שלי ושאר אוהדי מכבי) הוא מצא את ורמוט כתחליף לזהבי שכמו שירון רשם למעלה- החזיק בסעיף יציאה. אוי ואבוי לו אם זהבי היה עוזב ללא תחליף, וזה היה הימור עוד יותר גדול לנסות להביא את מדוניאנין או שחקן דומה בהרבה כסף (מדוניאנין לפני שנה היה עולה למכבי הרבה כסף, רק שעכשיו הוא מגיע על תקן שחקן חופשי). אז המנהל המקצועי של מכבי תל אביב מביא את השחקן הישראלי הפליימייקר היחידי שהיה מגיע-ורמוט.
בוזגלו היה מגיע? לא. מליקסון? לא. בניון? לא. אבל שחקן נבחרת שסחב את הפועל תל אביב על הגב שלו? על הנייר זה הכי טוב שאפשר.

מאנו 5 בפברואר 2016

אתה קצת מתמם. ג'ורדי רצה את טאלב וניהל מו"מ להבאתו. טאלב החליט בסופו של דבר לא להגיע, בעיקר בגלל סעיף יציאה גבוה במיוחד, כמו גם העובדה שמכבי לא תשמח לשחררו לאירופה אחרי חצי שנה בלבד (בניגוד למצב בחיפה). טאלב לא במכבי בלי שום קשר להתנהגות או "חור בהגנה".
לא זכור לי שמדוניאנין הןא איזה סקורר מטווחים ארוכים. וגם אם כן, לא מביאים שחקן על סמך הפיצ'ר הזה בלבד.
ושוב, הבעיה בהבאה של ורמוט איננה היכולת הדלה שלה בשנים האחרונות (על כך לא נראה לי שמישהו מתווכח), אלא בכך שכל הסיטואציה הייתה כמעט בלתי אפשרית. צריך עצבים ומנטליות מברזל כדי לעשות מעבר כזה, וכולם ידעו שורמוט איננו האיש לכך.

yaron 5 בפברואר 2016

נכון, ומזל שטאלב הבריז בדקה ה-90.
אם היה מוחתם זה היה טרייד של לחץ ולא של מחשבה.
הוא שחקן רע אבל הדבר היחידי שמעניין אותו זה אירופה. שימשיך לחכות להצעות במכבי חיפה.

yaron 5 בפברואר 2016

*הוא לא שחקן רע

funfun 7 בפברואר 2016

טאלב הוא השחקן הכי מתאים לכנף השמאלית שלנו. לא זר, מהיר התקפית, לא פחות מגיים צ'יינג'ר
ג'ורדי ניסה ולא הצליח – נצטרך להביא זר למשבצת הזו כנראה…

פורנוהוליק 5 בפברואר 2016

ב"ש תיקח את האליפות.
וורמוט היה טעות קשה וזה לא בדיעבד. זה היה ברור מיד. שחקן איטי ופצוע שמעבר לשיאו. לא התאים לקבוצה ולא התאים למשחקים באירופה.
אני קוננתי אז שלא הביאו נווקאמה או שחקן מסוגו. וזה שחקן שהיה משדרג את מכבי ועוזר יותר באירופה.
שום בדיעבד. טעות קשה וזה היה ברור מהרגע הראשון.

רפאל 5 בפברואר 2016

כפי שציינת בפוסט, העניין העיקרי ( אולי כולו ) בכדורגל הליגות הוא התמונה הגדולה.
ברמת הפרט והשגרה היומית של המשחקים ומדד איכות התחרות והאינטנסיביות- המצב הקיים לא יאפשר לאף קבוצה ישראלית ( בהנחה שלא מביאים שחקנים בקאדר שהולך לקטאר או סין ) להכין את עצמה באפקטיביות לתחרות באירופה וזאת למרות שהתנאים בכדורגל המקומי ממשיכים להתקדם ( זו האמת ).

אם רוצים לצמצם פערי איכות מהרמות של אירופה ( לא מדבר אפילו על הרמות הכי גבוהות ), חייבים לשפר את התחרותיות והעניין אצל כל הקבוצות.
גביע הטוטו הוא לא פתרון נכון או יעיל.
השאלה מה כן.

היתרון במבנה הליגה הקיים הוא שאם אתה הכי טוב ויכול להתמודד ( מעשית, לא מתמטית, מלבד נתניה כל הקבוצות יכולות לקחת תאורטית אם יקרו אלף ואחד ניסים במקביל ) על המקום הראשון לאורך זמן ( 95 אחוז מהמקרים זו תהיה קבוצה ברבעון התקציבי העליון, איך לא ) אז שמים לב רק אליך ורק המשחקים שלך חשובים מידי שבוע ולא משנה נגד מי, במיוחד כשיש מירוץ צמוד.

החסרון הוא שהתואר משקף איכות יחסית מול קבוצות אנמיות, לא מעניינות שמלבד לשלם ולקבל משכורות לא ממש משחקות על מטרות ראויות לציון או הגדרה אפילו. אז אתה יכול למכור את הרעיון שיש תואר ונלחמים עליו, אולם למעשה ( וזה מאוד בולט לכל מי שמעל גיל 15 ) המהות והתוכן חלולים למדי. זה באמת רק תואר, כי אין הרבה מאחורי זה. בעיקר סיפורי אלף לילה ולילה על איזה מירוץ בטבלה בין 2 קבוצות שבקושי נפגשות אחת מול השנייה ואנלוגיות שבריריות לריצות מרתון ומנטרות על דבקות במטרה וכו' וכו' ( שהן יפות, חכמות ונכונות בפני עצמן אך לא קשורות לסיטואציה ).

נחמת העניים שלנו ( אוי לעיניים… ) היא כמו הסטיקרים על העגלות הכי מיסטר בין בכביש… עגלה, עגלה, אבל לפניך.
תוסיף לזה את הבובות הרוקדות של הווינר/ביסלי וקיבלנו תמונה די מלאה של מה שאנו רואים פה- הולכת שולל ופילוסופיה על נושא
שמיועד לקהל יעד של ילדים עד גיל תיכון.

פורנוהוליק 5 בפברואר 2016

GET A LIFE

רפאל 5 בפברואר 2016

i call it as i see it

מכביסט שמאלני 5 בפברואר 2016

לא הבנתי איך לפי התקשורת כל החתמה של מכבי זה כישלון עתידי וכל החתמה של ב"ש זה בינגו , קצת מביך בשביל התקשורת.

לב"ש יש קבוצה טובה מאוד אבל היא בנויה לאליפות של כאן ועכשיו , אין להם תשתית לעונות הבאות , וכמובן שהסגל הקיים לא יספיק לאירופה , כבר שנתיים שהם לא עוברים סיבוב אחד בליגה האירופאית , הם חייבים חיזוק הרבה יותר רציני.

מכבי ת"א עשו טעות שלא הביאו בלם אבל עדיין אני סומך על ג'ורדי ובוס שיודעים מה הם עושים , דווקא אורלנדו סה עושה רושם של חלוץ בעל מיקום טוב ברחבה וזה מה שמכבי צריכה.

גיא זהר 5 בפברואר 2016

אם אתה לוקח ברצינות את התקשורת, בכל תחום, אז אתה מאוד תמים. לגבי ב"ש שתי הערות: נכון שהקבוצה מבוגרת אבל לרובם המכריע של השחקנים יש לפחות שנתיים-שלוש שנים טובות פוטנציאלית בקנה. מעבר לזה, זה לא שבמכבי משחקים עוללים.
ולגבי אירופה, להזכירך ב"ש שיחקה בשנתיים האחרונות מחוץ לבית, ראית מה קרה למכבי בשנה שעברה כשעמדה בפני סיטואציה דומה או לחילופין כששיחקה באצטדיון ע"ש הראשים הקטנים.

ניב 5 בפברואר 2016

אצטדיון על שם מכווצי הראשים אתה מתכוון…
לצערנו להם הראש גדול, את הטוב הזה הם מרעיפים עלינו.
פילנטרופים מקסימים שכמותם.

עופר כהן 5 בפברואר 2016

מכביסט שמאלני- ואיזה בסיס יש למכבי לעונה הבאה שאין לב"ש?

גדגדון 5 בפברואר 2016

בתור אוהד ב"ש, אני נאלץ להסכים איתך. היה טיפה מביך לקרוא בכלללל אמצעי התקשורת עד כמה נתנו למכבי ת"א נוקאאוט בחלון ההעברות. אגב, אני חושב שהיה לנו חלון מוצלח, אבל לא התחרינו אתכם על אף שחקן, אז אין מקום להשוואה. מדוניאנין וסה כשירים זה רכש טוב שמדיר שינה מעיניי. מדוניאנין אמור להיות תחליף מוצלח יותר משלומי אזולאי, וסה אמור להוריד את הסטטיסטיקה של זהבי מ-51% משערי מכבי למשהו שפוי יותר.
העובדה שכולם במערכת במכבי שמים פס על מה שהתקשורת כותבת (חוץ מהשחקנים, ראה ערך ההצהרה השחצנית של זהבי) די הפכה אתכם למה שאתם בשלוש השנים האחרונות. that being said, ברוך השם השנה אפשר לומר שהסגל שלנו לא נופל משלכם, עם או בלי קשר לינואר.

מכביסט שמאלני 5 בפברואר 2016

לגבי מה שזהבי אמר , זה נראה לי יותר עקיצה לתקשורת מאשר לב"ש או שאר הליגה , צריך לזכור שהמועדון תחת מתקפה תקשורתית כבר שלוש שנים וחצי , חייבים לשחרר עקיצה מידי פעם .

ואני מסכים איתך שהיה לכם חלון טוב , נכשלתם בלהביא עוד שחקן זר , ומכבי נכשלו בלהביא עוד שחקן הגנה זר או ישראלי , בכל אופן לדעתי גם בב"ש מבינים עכשיו שקשה להחתים זרים איכותיים במיוחד שאתה רוצה זר שישדרג אותך בשביל המפעל האירופאי.

גדי 5 בפברואר 2016

עקיצה לתקשורת?
לדעתי התבטאות אומללה שמשדרת לחץ. הבן אדם לא מושלם.
לשתי הקבוצות יש יתרונות כאלה ואחרים כאשר למכבי יש את זהבי שזה יתרון משמעותי.

באר שבע לא ניסתה להביא זר.
למעשה המטרה הייתה לעבות את הסגל כאשר שני המצטרפים הם שחקנים צעירים שיהיו התשתית לדור הבא יחד עם חמישה שחקני הרכב נוכחיים שגילם מתחת ל28.

מכביסט שמאלני 5 בפברואר 2016

לגדי וגיא יש לכם קצת רגשי נחיתות , זה כבר לא אשמתי אתם צריכים להתמודד עם זה לא אני.

לגבי אירופה , טדי יותר בייתי מוסרמיל , טרנר לא הייתה אופציה בקיץ , תירוץ מאוד קלוש , לא חושב שסמי עופר הייתה הבעיה של מכבי בליגת האלופות , הם פשוט הגיעו לפיק מוקדם מידי במשחקים נגד באזל.

ב"ש כן חיפשה זר 5 ,עוד מהקיץ , אבל כשהתקשורת רוצה הם הופכים כשלון להצלחה וכמובן במקרה של מכבי עם לא הייתה מצליחה להחתים 5 זרים אז היה מדובר בכשלון.

גדי 5 בפברואר 2016

מרגיש נחות ומושפל. מפחד להישיר מבט וגם משתחווה כל יום מול התמונה של יורדי.

אתה גם מטפל?

לגבי זר. שטויות. באר שבע רצתה קשר מחליף להוגי ועוד חלוץ. אם יש ישראלים אז למה צריך זרים?
ממתי למלא מכסת זרים זו מטרה?

עופר כהן 5 בפברואר 2016

אם לרדת לרמת הילדותיות שלך גדי יקירי, אז "ההוא התחיל" כאן בסיפור זה בבכלל באר שבע.
אגב אין פה בכלל עקיצה, זו אמירה שתאמת לא אומרת כלום.
כאילו מישהו ציפה שמחר מכבי תחזק את ההגנה שלה עם קופיטוביץ'? די עם הפוליטקלי קורקט.
הצעה יותר מעניינת לדיון- נוסא VS אוגו.

גיא זהר 5 בפברואר 2016

איפה הבחנת אצלי ברגשי נחיתות או שבגלל שאני אוהד בש זה מובנה אצלי? ההערה של זהבי לא מזיזה לי, אם כבר יותר מגעילה אותי ההתנהגות של הערס מפת. מעניין שאותו לא מאפסים בקבוצה האירופאית

מכביסט שמאלני 5 בפברואר 2016

סליחה שאני מתפרץ לדלת פתוחה , מה לגבי האמרה של בכר בתחילת העונה שהוא לא היה רוצה את זהבי בקבוצה כי הוא לא מספיק קבוצתי , מה עם הציוץ בטוויטר של אלונה נגד השופטים כמה שעות לפני משחק העונה , רק לצד אחד מותר לעקוץ??

וגדי שים לב , התקשורת מייפה את המציאות לגבי ב"ש באופן מובהק , מעניין מה היה קורה עם מכבי לא הייתה מחתימה 5 זרים , רמז : "ג'ורדי כשלון , לא מצליח להביא זרים", "תקציב של 200 מיליון ש"ח ולא מצליחים להביא זרים ".

גדי 5 בפברואר 2016

זה מה שברק בכר אמר:
"אני לא יודע אם אפשר להשוות את הסגל שלנו לזה של מכבי", אמר בכר, "אני מאוד שלם עם הסגל שלנו, כרגע אני לא רוצה לצרף עוד זר, יש לי בכל עמדה שחקנים שאני רוצה". מאמן ב"ש נשאל אם יש לו בסגל מישהו תואם ערן זהבי, כזה שיכול לעשות את ההבדל. "אני מעדיף לא להיות תלוי בשחקן אחד, יש מספיק שחקנים שיכולים להכריע משחקים",

זהבי למעשה אמר שלא ייתכן מצב ששחקן יעדיף לשחק בקבוצה אחרת על מכבי כי אם מכבי רוצה מישהו הוא אצלה. כמובן שעובדתית זה לא נכון – מליקסון סירב למכבי. רייכרט לא רצה לשחק במכבי (משום מה כולם שוכחים שהוא נלחם עליו גם כשהיה ברור שרייכרט לא רוצה להיות שם). דמארי לא רצה להיות במכבי…..

אם המבחן זה חמישה זרים אז גם לנתניה היו חמישה זרים. מה זה קשור ??
צריך סגל מאוזן וארוך.

מכביסט שמאלני 5 בפברואר 2016

תגובה מאוד שחצנית של בכר , איך מאמן מוותר בכזו קלות על השחקן הכי טוב בארץ??

לב"ש היה זכות ראשונים על מילקסון לכן גם עם היה רוצה לשחק במכבי זה היה תלוי בב"ש עם הייתה מוותרת עליו.
לגבי רייכרט אין מה להוסיף מילים היכולת מדברת בעד עצמה.

וכמובן נניח לצורך העניין עם מכבי הייתה מציעה לבראון 75 אלף יורו יותר לעונה , הוא כנראה היה חותם במכבי .

גדי 6 בפברואר 2016

אני אנסה בפעם האחרונה.
מה שחצני פה?
ענה על שאלה בצורה מנומקת. מעדיף קבוצה מאוזנת שיכולה להמשיך באותו קצב גם אם שני שחקנים מרכזיים פצועים שלושה חודשים.

לגבי בראון? ספקולציה. יש לא מעט שחקנים ישראלים שלא הצליחו להשתלב במכבי תל אביב וזה מרתיע.

מליקסון דחה חוזה יקר מאוד במכבי תל אביב. הוא אמר שהוא בחר בבאר שבע לאחר הקמפיין של האוהדים. כמו שזהבי ואתה אומרים. כסף היה מסדר את העניין אבל באופן תמוה לשיטתכם הוא רצה בית חם.

גם ברדה היה מבוקש במכבי לפני שהוא חזר לבאר שבע אבל מוזר שכמוהו אמר שהחלום שלו זה תואר עם קבוצת נעוריו.

מהרן ראדי וויתר על חוזה כך גם אייבינדר. אפילו ברק בדש ואפילו רייכרט שיורדי נלחם עליו וטען שהוא שחקן העתיד.

גם ורמוט בחר לעזוב את מכבי ולוותר על הרבה מאוד כסף כך שתרצו או תרצו כסף לא תמיד עובד על כולם.

מה עם טוואטחה?

והדובדבן. זהבי הלך למכבי תל אביב כברירת מחדל. כן זה היה לפני שלוש שנים אבל סתם פרט מצחיק.

אתם חיים בסרט שכל השחקנים בישראל חולמים על מכבי תל אביב ורק מחכים להצעה. ברור שהרוב כן כי הכסף מהווה עבורם שיקול מרכזי אבל לא כולם. למה זה כל כך מעליב?

מכביסט שמאלני 6 בפברואר 2016

כמה שקרים בהודעה אחת לא ייאמן .

לב"ש הייתה זכות ראשונים על מילקסון מה לא מובן פה?? ומאיפה הבאת את זה שמכבי רצו את ברדה ??? אתה ממש מתאמץ לשקר .

ראדי עזב כי הפך שחקן ספסל ,כנ"ל אייבינדר שבכלל מכבי שיחררה אותו , ברק בדש מכבי שיחררה, טוואטחה רוצה לאירופה ולכן לא חתם במכבי.

מה שאתה אומר לגבי זהבי זו שטות מוחלטת הוא חזר מאירופה כמו מליקסון , בוזגלו וברדה , לא הבנתי את הקטע של הברירת מחדל .

גיסנו 6 בפברואר 2016

הנקודה לגבי הזרים היא אחרת, והיא מכוונת לדו פרצופיות בתקשורת.
מזכיר לי בדיחה ישנה על תחרות ריצה בין אמריקאי לרוסי בימי המלחמה הקרה. האמריקאי ניצח. הכותרות ברוסיה סיפור שהאצן הרוסי סיים במקום השני המכובד, ואילו האמריקאי סיים במקום הלפני אחרון.
זה כדי לומר איך אפשר לקחת כל דבר כדי לקטול מישהו אם זה מה שרוצים. כמה זה נשמע לך מופרך שאם למכבי היו רק 4 זרים בסגל, בכל אובדן נקודה היו מנפנפים את הקלף הזה בגאווה?

גדי 6 בפברואר 2016

עצה ידידותית. עזבו את פרימו ושליימה. הם מלכים בפינה גם לנו. בפתיחת העונה הללי שלח את בכר הבייתה. גם היום הוא לא מפרגן כי אלישע נעלב והוא הרי קודם כל חבר.

גדי 6 בפברואר 2016

לשמאלני. תעשה גוגל ותמצא את הכל.
זכות ראשונים תלויה קודם כל בזה שיש הצעות שוות. מכבי תל אביב יכלה להעלות את ההצעה לוולינסיין ולשחק עצמו. לגבי השאר. היה להם חוזה במכבי או הוצע להם חוזה והם עדיין ויתרו. מוזר.

טוואטחה? מה הוא בחו"ל עכשיו? יכל להיות במכבי ובחר בחיפה. מוזר אבל פשוט.

וכמובן שחכתי. דרישת שלום משכטר.

אתם קוראים פה לאנשים שקרנים, ילדותיים ועוד שטויות.

מה אתם מתקשים להבין? יש עולם מחוץ לקרית שלום

שגיא 5 בפברואר 2016

אני מעריץ מספר 1 של ג'ורדי לעולמי עד יתברך שמו. אבל… בחלון העברות הנוכחי ובכלל כל עניין הרכש בעונה האחרונה הוא די צולע.
מגן שמאלי/בלם היה חייב להגיע.
קיצוני ימני שיתחרה עם מיכה על העמדה היה צריך להגיע, בייחוד כשיודעים שוורמוט רוצה לעזוב כבר כמה חודשים (לפי הודעת המועדון).
קשר מרכזי יצירתי הייתי שמח אם היה מגיע מישהו קצת יותר מהיר ויצירתי ממדוניאנין.
חלוץ היה חייב להגיע ואכן הגיע.

ניר 7 בפברואר 2016

ורמוט הוא בעיניי דווקא החלטה לגיטימית שפשוט לא הצליחה. שחקן עם יכולות שלא השתלב, וזו לא טעות של ג'ורדי, לפעמים שחקנים לא מצליחים גם כשהם אמורים להצליח.

מנגד, מדוניאנין זו פשוט בדיחה עצובה, שחקן שלא הראה שום יכולת שמצדיקה את ההבאה שלו לארץ, שעשה המון בעיות למאמנים שאימנו אותו בישראל וברח לחו"ל כל יומיים, ובגדול השתין עליהם, ועכשיו מוחזר. אין שום דרך להגדיר את ההחלטה הזו חוץ מהמילה "הזויה".

Comments closed