הרכש של ג'ורדי בחלון ינואר כלל את קרלוס וטיבי מודל 2013

איך חלון ינואר נראה לכם עכשיו?

לא בטוח שכולם שמו לב, אך בשלושת משחקי הליגה האחרונים, מכבי ספגה שער אחד בלבד, וגם הוא הובקע בגרבג' טיים על ידי הפועל חיפה. דגש מרבה לשתף בנתון המעניין הזה, ואין לו אותו בשליפה, אך אחוזי הנצחון של מכבי כאשר אנחנו לא סופגים שער במחצית הראשונה נושקים קרוב מאוד ל100%. אתם בוודאי זוכרים את הנהי על כך שמכבי לא חזקה את החוליה החלשה, היא חוליית ההגנה, אך האם יתכן שמכבי בכל זאת התחזקה במשחק ההגנה שלה?

*

במשחק האחרון מול הפועל כפר סבא, התמונה כבר היתה ברורה מאוד. כפר סבא הגיעו למצב מסוכן אחד, מצב שנבע מכך שדור מיכה חשב שמדובר בקרן למכבי ולא כדור חמש של כפר סבא. לאחר מכן אוהד כהן שחרר במהירות כדור חמש, ומשם מסירה מהירה ללופס שחתך מאחורי הגב של טיבי, ולא היה בנבדל בעקבות תרדמה רגעית של ריקן. בניגוד למצבים דומים של ראוקוביצה, מליקסון ושוינפלד, הפעם לופס היה פנוי רק קרוב מאוד לרחבה של מכבי, וראיקוביץ' עצר אותו ביציאה מצוינת. אני נכנס בפרוטרוט למצב הזה, מאחר וזו היתה נקודת התורפה הקבועה של מכבי, ודומה שסגנון המשחק של בוס מאפשר למכבי להתגבר בצורה טובה יותר על נקודת תורפה זו. האיטיות המפורסמת של קרלוס כבר לא מוצאת ביטוי בכל התקפה שניה, וגם טיבי מצא מחדש את כדור הריטלין, או שפשוט קל לו יותר להתרכז במשחק.

בכל מקרה, גם קרלוס וגם טיבי נראים במחזורים האחרונים בדיוק כמו קרלוס וטיבי שכל כך התגעגענו אליהם מימי פאולו סוזה. בלי שינוי פרסונאלי כלשהוא, בוס מצא מערך וסגנון משחק שמאפשר למכבי משחק הגנה משופר בהרבה. רואים את זה גם במשחקו של ריקן, האיש עדיין לא יודע לסגור חלוצים בעמדת המגן, אך מכבי ערוכה להתמודד טוב יותר עם החולשה שלו בנושא. התרומה ההתקפית שלו ושל דסה במערך החדש, המערך בו זהבי משחק מתחת לחלוץ, היא תרומה התקפית מהמשובחות בעידן ג'ורדי, ובלי לשלם על כך מחירים במשחק ההגנה.

*

כמובן לא רק לבוס מגיע הקרדיט. כנראה משחק ההתקפה של מכבי מאפשר בהנהגת מדוניאנין (כן אותו שחקן שאוהדי מכבי לא כל כך שמחו לראות בחזרה במדי הקבוצה), משוחק הרבה יותר לעומק, מאלץ את הגנות היריב להתחיל את ההתקפות שלהם הרבה יותר קרוב לשער שלהן, וכך הבלמים שלנו לא נחשפים. נכון, גם במשחק האחרון טיבי איבד כדור אחד במחצית המגרש שלנו, אך לא ראינו את חלוצי היריבה עוברים את טיבי כאילו הוא לא נמצא שם בכלל. גם המהירות של צ'בוטה לעומת האיטיות של קרלוס לא הביאה למצבים, כאשר צ'יבוטה עבר אגף.

עם נוסיף את אורלנדו סה, נדמה לי שכבר אפשר לקבוע ללא היסוס שחלון ינואר הטוב ביותר בכדורגל הישראלי היה החלון של מכבי תל אביב.

*

עוד נקודה אחת קטנה. היכולת של קרויף להתמודד עם המשבר שחולל אדון יוקאנוביץ במכבי, היא יכולת מרשימה באופן מיוחד. היה לג'ורדי ברור כבר מדצמבר שיוקאנוביץ' איבד עניין במכבי. ג'ורדי לא נכנס ללחץ, הצליח להביא מאמן ברמה גבוהה (נדמה לי שבסוף היום בוס יוערך על ידי אוהדינו כמאמן הקרוב יותר לפאולו סוזה ברמתו) בדיוק בזמן הנכון. להזכירכם, בוס הגיע למכבי בדיוק למשחק הנח ביותר של מכבי במהלך העונה הרגילה, המפגש עם האחות הקטנה הירוקה והכנועה מחיפה. לקח לבוס זמן להטמיע במכבי את הסגנון שלו, אך הרמזים המתקבלים מאז המחצית השנייה מול הפועל חיפה מרמזים שמכבי התקדמה רבות תחתיו.

 

נוגע בשמיים...
מחשבות לא קוהרנטיות על ספורט נשים

110 Comments

גיא 7 במרץ 2016

לצערי זו כנראה חולשת ההתקפה של כפ"ס שבאה שפופה ממילא (קיבלו גול רע בדקה 2 ואז פשוט הפסיקו לשחק) יותר מאשר שיפור ממשי של טיבי וקרלוס. התזה הזו על שיפור של הבלמים טעונה הוכחה מול שחקני הכנף המהירים שמכבי אכלה מולן חצץ השנה – ב"ש, בית"ר, רעננה. גם מול חיפה וסח'נין לא יהיה קל.

גיל שלי 7 במרץ 2016

מסכים שיהיה יותר קשה מול קבוצות טובות, אבל צריך לזכור ששלוש האחרונות ששחקנו מולן הן באותה רמה של מעצמות כמו נתניה שהגיעו למצבים מולנו, כמו גם הפועל תל אביב.

רועי 7 במרץ 2016

כפ"ס גם הגיעה לאותם שני מצבים בודדים בדיוק כמו שנתניה והפועל הגיעו, היא פשוט לא השכילה לתרגם אותם לשערים, זה כל ההבדל מבחינת "משחק ההגנה".
אין ספק שהתקפית זה היה המשחק הכי טוב שלנו מאז גמר הגביע.

גיא 7 במרץ 2016

מכבי גם נהנתה מהעובדה שאוהד כהן רק חוזק מפציעה די ארוכה. הגול של יצחקי 100% עליו וגם בגול של מיכה יש לו חלק – הדיפה לא טובה לרגליים של מיכה, אם לא הגול המוקדם הזה של מיכה אני לא יודע לאיפה המשחק מתגלגל. לא בגלל היריבה האימתנית אלא בעיקר בגלל היכולת של מכבי להילחץ ממשחק שבו היא מתקשה להבקיע. איפשהו השנה השחקנים די איבדו את האמונה שאפשר להכריע משחק בתוספת הזמן (למעט הדרבי הראשון). כל המסורת המנטלית של לוגסי, פריצה, זהבי – נעלמה, ב0-0 דקה 80 מול איזו חבורת נמושות השחקנים לחוצים כמו נערים ג' שמבקשים מהם לעלות לשחק בוגרים.

תולעת 7 במרץ 2016

מכבי עשתה כבר העונה יותר נקודות מגולים של הדקות האחרונות (15 דקות + תוספת) מאשר בעונה שעברה, ומבקיעה במחצית השנייה כמעט פי שתיים מהראשונה

גיא 7 במרץ 2016

עכשיו תסתכלי על הנתון של אחוזי הצלחה במשחקים שהגיעו בתיקו לדקה ה-80 או ה-85. את אלה מכבי מנצחת הרבה פחות.

תולעת 7 במרץ 2016

ראיתי גולים בדקות האלה מול הפועל, חיפה, רעננה והחמצות גדולות בדרבי ומול ק"ש. מה ההבדל הגדול מהעונה שעברה וזו שלפניה? כל כך משמעותי שפתאום ה"מסורת המנטלית" של לוגסי "נעלמה" וזהבי הפך לשחקן נערים ג' שמתרגש?
ההבדל היחיד שאני רואה הוא שלא היה משחק שנצרב בתודעה, כמו הפועל ר"ג, בני יהודה, הדרבי ההוא והניצחונות על חיפה. בשלושה מהחמישה האלה גם קיבלנו גול בדקות האחרונות, ובשניים האחרים: החמצת פנדל ופנדל ליריבה לקראת הסיום.

יואב 7 במרץ 2016

גיא, על מה אתה מדבר? קצב צבירת הנקודות השנה לא שונה מהותית משנים קודמות.
ושוער כפס לא יכול היה לתזמן אחרת הדיפה מנגיחה ממטר של ערן.

גיא 7 במרץ 2016

0-0 מול כפ"ס
2-2 מול בית"ר
1-1 מול ק"ש
1-1 בדרבי
ההפסד לב"ש

בכולם מכבי נראתה כאילו היא לא מאמינה שיש באזר ביטרז, שאפשר לנצח משחקים ברגע האחרון, איפשהו בין מהלכי hail mary לסתם השלמה עם רע הגזרה.

אורי 7 במרץ 2016

מסכים
מכבי של שלוש השנים הקודמות מנצחת שניים מהחמישה האלו לפחות

yaron 7 במרץ 2016

נכון וגם ב"ש של השנים האחרונות מאבדת נקודות במשחק אחד במחזורים האחרונים מה שניתיים לא קורה. נשאר סכנין :-)

yaron 7 במרץ 2016

:-) :-) :-)

יואב 7 במרץ 2016

אפשר להכיל את זה על כל תוצאת תיקו בשלושת העונות האחרונות.

אבי 7 במרץ 2016

לא מסכים איתך.
ב0-0 מול כס טבח הגיע למצב מעולה דקה 90 פשוט העיף אותו לשמים
מול ביתר ההצלה של פריירה מהקו מהבעיטה של נוסא
ומול קש היו מלא מצבים בדקות האחרונות כולל 3 החמצות מזעזעות של ראדוניץ ונוסא
המצבים היו , פשוט לא היה מזל כמו בשנים קודמות
נגד הפועל ובש באמת לא הגיעו למצבים בדקות האחרונות אבל השני המשחקים האלה לא הגענו למצבים בכל המשחק כמעט ולא רק בסופו.

yaron 7 במרץ 2016

בדרבי דור פרץ הגיע למצב ענק.
תולעת, אם את מחפשת משחק שהיה צריך ויכול להיצרב בתודעה, זה המשחק!

שי 7 במרץ 2016

נגד הפועל החמצה מטורפת של פרץ

גיא 8 במרץ 2016

אז זה בדיוק העניין, אם מכבי מגיעה לדקות ההכרעה כשהבועטים שלה הם פרץ ונוסא זה לגמרי hail mary. כמו לתת לאונואקו לזרוק שלשה מכריעה.

תולעת 7 במרץ 2016

אין מה להשוות בין משחק הלחץ בשבת למה שראינו מול נתניה והפועל. הגנה זה לא רק ההזדמנויות של היריבה והפס לעומק שהיא כן או לא מצליחה לתת, אלא גם השאלה איפה זוכים בכדור ובאילו סיטואציות. כאמור, לא בר השוואה למשחקים שציינת.

אריאל גרייזס 7 במרץ 2016

היריבות של מכבי בשלושת המחזורים האחרונים היו הפועל כפר סבא, בני יהודה והפועל חיפה. לא יודע כמה מסקנות הייתי מסיק מזה. אולי הכל בסדר ואולי פשוט נתקלתם בשלוש יריבות חלשות למדי.
ולגבי הפסקה האחרונה שלך – אתה מכיר את ההבדל בין נבון לחכם? בן אדם נבון לא יכנס לצרה שחכם יודע להחלץ ממנה (או משהו כזה). אז אולי אפשר לתת שבחים לקרויף על היציאה מהמשבר של יוקנוביץ (נניח), אבל צריך לזכור מי הביא את אותו יוקנוביץ'. אם היה מדובר במשהו חד פעמי אז ניחא אבל קרויף כל שנה מביא מאמן שנשאר פה שנה אחת (במקרה הטוב). כך שאולי הוא ידע למצוא פתרון, אבל זה פתרון לבעיה שהוא יצר.

גיל שלי 7 במרץ 2016

יוקאנוביץ' הביא את מכבי לליגת האלופות, זה בסדר לשלם על זה באיבוד עניין שלו לאחר שהגיע לשיא מבחינתי.

גיא 7 במרץ 2016

הפוך. חכם לא נכנס לצרה שפיקח יודע לצאת ממנה

תולעת 7 במרץ 2016

אין ספק שהדרך הטובה ביותר להימנע מעזיבה של אנשי מקצוע טובים היא לא להביא אותם.

אריאל גרייזס 7 במרץ 2016

השאלה היא המחיר שאתה משלם על זה. בליגה הישראלית, אני חושב שהמחיר הוא לא גדול מדי. לגבי אירופה עוד חזון למועד.

-גיסנו- 7 במרץ 2016

קרויף אמר כבר מזמן שמבחינתו הסיכון בלקחת איש מקצוע מצויין שיברח אחרי שנה עדיף בהרבה על האלטרנטיבות שמחכות לו פה.

יואב 7 במרץ 2016

כל שנה שיבוא זר איכותי אחר. הכל ממש בסדר.
יוקאן עמד במשימה הראשונה והחשובה שלו. לא יודע אם אחרים היו עושים זאת.
נכנס כסף למערכת והקבוצה חוותה על רטוב את הרמות הגבוהות.
עכשיו מתרכזים בליגה. לא רואה שום בעיה.

שגיא 7 במרץ 2016

אז מה עדיף? להעדיף מאמן בינוני שישאר פה הרבה שנים על פני מאמן מצוין שיילך אחרי שנה? בנתיים מכבי הוכיחה שחילופי מאמנים כל עונה (וגם במהלכה), לא באמת משפיעים בצורה רעה על הקבוצה.
אז בשם קדושת ההמשכיות, נוותר על האופציה להביא מאמנים מצוינים למכבי?

עדי אבני 7 במרץ 2016

נראה לי שפספסת את הציניות של איה, גיל

גיל שלי 7 במרץ 2016

אני פספסתי ציניות של איה? זה עוד לא קרה לי

רועי 7 במרץ 2016

איפה לעזאזל משיגים את המשקפיים הורודות האלה ?

גיל שלי 7 במרץ 2016

הן יהיו במבצע אחרי שננצח בטרנר

רועי 7 במרץ 2016

בע"ה

funfun 7 במרץ 2016

אשכרה ורודות. ועוד אחרי דרביכדורסל מביך (שהעונת כדורסל המסויטת הזו תיגמרררר כברררר)
כל הכבוד גיל על הניתוח והחיזוק החיובי
איי לייק דה ספיריט :)
מודה ומתוודה – אוכל את הכובע בקשר להאריס – הג'ירפות שרו פעם –
"ואו! איזה אבסורד
אותו מקרר וגישה כל כך שונה

רוצה עוד עוד רוצה עוד עוד
רוצים עוד עוד רוצות עוד עוד "
כל הכבוד לצוות המקצועי – כנראה שלא נעים לא מהולנדים :)
לגבי ההגנה – ובכן, אהמממ, נסחפת קצת
יש שיפור
עדיין צריכים חיזוק רציני
פלייאוף עליון זה לא פיקניק תחתית
איזה מאבק מפואר – טרנר – היר וי קאם

תולעת 7 במרץ 2016

מי שהגיע למצב היה הוגו לופס ולא רן יצחק.
חושבת שמבחינה פרסונלית יש לנו שחקנים מצוינים בחלק האחורי, והבעיה היא לא ההגנה אלא משחק ההגנה (כמו שמתבטא בהזדמנות הזו של לופס). מול כפ"ס היה קל יחסית לבצע לחץ גם עם שני שחקנים בקישור, זה יצליח פחות בפלייאוף העליון ולדעתי נראה את זהבי חוזר לשלישייה הקדמית די מהר, כשנוסא (בעדיפות ראשונה), פרץ או אזולאי ישחקו ליד אלברמן ומדוניאנין.
מדוניאנין פשוט תענוג. כל נגיעה שלו יפה לצפייה, ומי שכנראה הכי מרוצים מההצטרפות שלו הם טב"ח וזהבי, שסוף סוף מקבלים את הכדור בצד שמאל עם כיוון התנועה ולא הפוך.

גיל שלי 7 במרץ 2016

מסכים שבמידה ונוסא יהיה בריא אנחנו כנראה נראה את זהבי חוזר לשחק בשלישייה הקדמית עם אורלנדו סה ומיכה במשחק מול באר שבע לפחות. אגב בגלל זה אני פחות מבין את האימה שאחזה באוהדינו בעקבות ההעדרות של טב"ח מהמשחק בטרנר

תולעת 7 במרץ 2016

זה חבל שלא יהיה לנו שחקן כמו טב"ח שיכול לשנות משחק גם מהספסל, אבל גם אני חושבת שממילא לא היה פותח בב"ש. בכל מקרה יצא אהבל עם הכרטיס הדבילי הזה. חסר אחריות.

גיל שלי 7 במרץ 2016

היה מצחיק לראות אותו רץ לצ'יבוטה, נזכר שיש שאסור לו לקבל צהוב תוך כדי ריצה, ולא מצליח להתאפק בכל זאת. במחשבה שניה אולי מצחיק זאת לא המילה הנכונה

תולעת 7 במרץ 2016

כמו תאונה שמחכה להתרחש

גיא זהר 7 במרץ 2016

דווקא הצהוב הזה לא הגיע לו אבל הוא קורבן של התדמית שלו. סביר להניח שבוס לא היה עולה בכל מקרה בהרכב כל כך התקפי בטרנר אבל יכול להיות שהיה עולה עם הערס במקום מיכה.

גיל שלי 7 במרץ 2016

מיכה באנקר אצל בוס, טב"ח עלה מהספסל הרבה אצלו, אפילו כשהפותח היה עדן בן בסט, לא סביר להניח שדווקא מול באר שבע מיכה היה עולה מהספסל

yaron 7 במרץ 2016

גיל, תולעת,
אני חושב שבוס ישתמש בשתי האופציות. לפעמים טב"ח עולה ואז אלברמן ואיגיבור נלחמים על הרכב (לא בטוח שהוא יפתח כך בטרנר או בטדי), ולפעמים טב"ח מחליף.

yaron 7 במרץ 2016

איזה סלט עשיתי :-)

אמיר 7 במרץ 2016

מי שפספס מול רייקו היה הוגו לופס. לא רן יצחק (כתבת "רז יצחק", שזה בכלל חלוץ גמד מהנוער של מכבי שעבר העונה לנוער של הפועל).

ולתגובה מעט יותר עניינית ופחות קטנונית:
העובדה שרשמנו עכשיו מספר משחקים מעוטי ספיגות, נובעת לטעמי בעיקר מכך ששיחקנו נגד קבוצות פלייאוף תחתון מובהקות. לפני סדרת מפגשים קלה (יחסית) זו, ספגנו בחמישה משחקי ליגה רצופים.
קרלוס, עם כל האהבה, רחוק מלהיות קרלוס של עונת סוזה. חוסר הביטחון שלו בעצמו בגלל המהירות שלו זועק לשמיים, וגם במשחקים האחרונים הוא עשה עבירות ידיים מיותרות. עם זאת, הוא אכן בכושר פחות גרוע מבשלבים מוקדמים יותר של העונה, ונראה שהעדפה שלו על פני טב"ח בהחלט מוצדקת.
טיבי, גם בעונה פחות טובה, עדיין הבלם הישראלי הטוב ביותר.

גיא 7 במרץ 2016

לא חושב שהשנה טיבי טוב יותר מצדק, לכל הפחות ברמת הטעויות עליהן נענשים ביוקר.

עופר כהן 7 במרץ 2016

מצד שני צדק מקבל הרבה יותר גיבוי מהקישור של ב"ש, כמו שנאמר- ב"ש משחקת זהיר יותר.
ולעזאזל אבל הקלישאה לגבי כמות המשחקים נכונה, טיבי שיחק יותר מצדק.

גיא זהר 7 במרץ 2016

לא בטוח שטיבי שיחק הרבה יותר מצדק. צדק החמיץ רק שני משחקים בגביע. נכון שטיבי שיחק באירופה ובנבחרת אבל החמיץ לפחות שישה שבעה משחקי ליגה. מעריך ששיחק ארבעה חמישה משחקים יותר, לא משמעותי.

עופר כהן 7 במרץ 2016

גיא- מקבל, אבל לאחר הפוסט של התולעת בנבדל אני נוטה להאמין שצדק מקבל גב משמעותי מהקישור שמחפה על חסרונות אפשריים.

אריאל 8 במרץ 2016

טיבי שיחק 38 משחקים כולל נבחרת, אירופה ולא כולל ידידות.
צדק שיחק גג 28 – ונתתי לו ליהנות מהספק כי באתר של באר שבע לא ברור אם מס' ההופעות כוללות את אירופה (וספרתי לו גם את המשחק שהוא הורחק בדקה ה20..)

בכל מקרה, זה לא צריך להיות תירוץ לשום דבר.

תולעת 8 במרץ 2016

בקבוצה שיחקו אותו מספר משחקים (ליגה, גביע, גביע הטוטו, אירופה). מבחינת דקות הפער נוצר בגלל אלוף האלופים ומשחק הגביע בראשל"צ שנמשכו להארכות וההרחקה של צדק מול תון, אבל בגדול גיא צדק בהערכה שלו.

-גיסנו- 7 במרץ 2016

מסכים שיש שיפור במשחק ההגנה, יריבות ברמה הזו עד ל 3 השבועות האחרונים היו מגיעות נגדנו להרבה יותר מצבים (כולל אותה כפ"ס במשחק הראשון בגביע, למשל). מסכים איתך גם שקרלוס חזר ליכולת טובה מאוד. אבל עוד לא הייתי מכריז שההגנה התאוששה.
לעומת זאת מדוניאנין וסה נראים כמו מה שמכבי הייתה צריכה בהתקפה. סה מספק נוכחות פיזית, טכניקה גבוהה ושמירה על הכדור בשפיץ. כתובת נוספת למסירה האחרונה מלבד זהבי. מדוניאנין דוחף הרבה קדימה ובניגוד למיכה ונוסא למשל, מחפש את כולם ולא רק את זהבי. מכבי כובשת כ"כ הרבה במשחק אחד כשזהבי מבקיע אחד בלבד ובמצב שהסיפור כבר גמור? לא נתקלנו בזה מאז גמר הגביע האחרון.
וזה גם משפיע אחורה – ברגע שמבינים שיש עוד אופציות חוץ מזהבי, משחק ההתקפה של מכבי הרבה יותר דינמי, לעשות עליו טריפל טים כבר לא סוגר את הפינה להגנה שמנגד. זה מאפשר לכל הקבוצה להיערך אחרת לגמרי לקראת מעבר מהתקפה להגנה.

עופר כהן 7 במרץ 2016

+1 על מה שאמרת בסוף על זהבי.
היה מצחיק לשמוע את איווניר מבקר את שרון מימר על כך שאין סגירה על זהבי (למרות שפירשן מדהים רוב המשחק), ובדיוק חשבתי מה שאתה כתבת.

עופר כהן 7 במרץ 2016

זה כבר לא עצוב זה מצחיק, הרי ברוב המשחקים שתי הקבוצות מגיעות למצבים, אבל בשכיחות נמוכה יותר קורה ששתי הקבוצות כובשות.
הטענות האלו על הקטע שקבוצות מגיעות למצבים מול מכבי הן טענות הזויות, גם מול נבחרת החלומות של כדוה"א ניתן להגיע למצבים, ומספיק אחד טוב כדי להבקיע.
אם כבר הטענות צריכות להיות שהמצבים שקבוצות יקבלו מול מכבי יחשפו כמה שפחות חולשות, אבל זה לא משנה את העובדה שכדורי גובה מאחורי ההגנה זה ה-נשק מול הגנה גבוה ואיטית.
אני בטוח שאנשים לקחו סטופר ובדקו את מהירות הבלמים של מכבי, על מנת לתת קבוצת ביקורת למושא הביקורת שלהם (כמו שעושים בבדיקה מדעית בסיסית). בנוסף, ברור שבלמים יהיו יותר איטיים מחלוצים, כי חלוצים קטנים בגוף ובלמים צריכים להיות סמי-מקררים.

-גיסנו- 7 במרץ 2016

למצבים תמיד מגיעים. גם נגד ב"ש היריבות מגיעות למצבים. אבל אי אפשר להתכחש לזה שבמשך תקופה לא קצרה המצבים שהגיעו נגד מכבי היו פשוט קלים מדי ורכים מדי. ההגנה של ב"ש העונה גורמת ליריבות לעבוד קשה יותר עד שהן מגיעות למצבים לרוב פחות איכותיים.

עופר כהן 7 במרץ 2016

והביקורת שלך במקום בניגוד לביקורות הבנאליות, אתה מבקר את איכות המצבים שלנו לעומת אלו של ב"ש וזו ביקורת טובה.
אבל שוב, האנטי שלי הוא נגד ביקורת כמו "מגיעים מולה ליותר מדי מצבים". שלא מגיעים אז היריבה לא באה לשחק כדורגל וכשמגיעים אז ההגנה של מכבי איטית ופגומה, זה כבר יותר גרוע מהזיג-זג בכתבות מדור בריאות של YNET.

yaron 7 במרץ 2016

לפחות זה לא היה "המשחק הכי גרוע של מכבי השנה" :-)

גיסנו 8 במרץ 2016

טוב נו זה ידוע
הייתי אומר שצריך לא להתרגש אבל גם אני אלרגי לטמטום….

אורי 7 במרץ 2016

סה + מדוניאנין עושים רושם כצמד לא פחות טוב מזהבי + פריצה.
אבל העיקר שמיטב פרשננו הכתירו את ובה בראון + גאדיר כהחתמות של ינואר…

נולי 7 במרץ 2016

לזכותו של איווניר יש לציין שהוא תהה כבר במחצית מדוע בוס לא מוציא את טב"ח חמום המוח בשל חשש מהצהוב

אורי 7 במרץ 2016

וואו איזה גאון איווניר
לא מכיר אוהד אחד, במגרש או בטלוויזיה, שלא תהה למה הוא לא יצא במחצית
או בשלישי
או נשאר אחרי הצהוב כדי לקבול אדום ולהקדים את ההרחקה

גיא זהר 7 במרץ 2016

הקטע עם האדום שמקדים הרחקה הוא הזוי. פירצה קוראת לגנב. צריך להיות במקרה כזה הרחקה על האדום פלוס הרחקה על הצהוב

נולי 7 במרץ 2016

אורי, לא ציינתי את איווניר בשל "גאונותו", אלא בשל התבטאות די נדירה שלו לטובת אינטרס של מכבי :)

גיסנו 8 במרץ 2016

הוא אמר תוך כדי משחק שסטטיסטיקת העבירות שערורייתית, ושאדלר שורק להרבה נגיעות לטובת כפ"ס שהוא לא שורק לטובת מכבי.
(שלי לפחות זה לא קשור לזה שטב"ח אידיוט)

גיל ז. 7 במרץ 2016

אהבתי מאד את האינטנסביות במשחק הלחץ לאורך כל המשחק, זה השינוי הגדול לטעמי.
חשבתי שאחרי משחק הגביע, יהיה משחק "רגוע" מצד מכבי, אך גם לאחר השער המוקדם, ולמעשה לאורך כל המשחק הקבוצה המשיכה ללחוץ.
והמשחק הראשון בפליאוף (כנראה חיפה), יהיה אימון ראוי לחזרה לשלושה שחקני אמצע.

תולעת 7 במרץ 2016

חיפה בודאות לא, כנראה רעננה

גיל שלי 7 במרץ 2016

אם סכנין מנצחת היום בשני שערים ומעלה, אנחנו נפגוש בחיפה בשבוע הבא, למה זה לא נראה לך תסריט הגיוני?

חן הצהוב 7 במרץ 2016

איפה אמרת שקונים את המשקפיים הורודים?

בלייק 7 במרץ 2016

2:0 לסכנין מצמד של גאדיר. לא תסריט סביר?

שי 7 במרץ 2016

קשה להאמין שגאדיר יבקיע שני שערים עצמיים…

בלייק 7 במרץ 2016

אז לא סביר….?

ערן 7 במרץ 2016

צר לי להרוס את החגיגות אבל עדיין אין שיפור בהגנה, אני אישית מאוד מודאג מהמצב שם.
יש שם בעיה קבועה שראיתי אותה בכל המשחקים האחרונים של מכבי גם שהיא לא ספגה, והיא לא קשורה לשחקן ספציפי אלא למשחק ההגנה בכלולתו של כל החולייה האחורית.
אני חושב שזה בעיה בצוות האימון שלא מוצא את הטריקים הקטנים שיעזרו לשחקנים להתמודד עם השיטה וגם השחקנים עצמם שלא מצליחים להבין איך להפוך לעצמם את העבודה לקלה יותר, אני קצת מאוכזב האמת.

אזי 7 במרץ 2016

אחרי שהסכמתי עם הכל ועם כולם, אוסיף כמה דברים שלא נאמרו כאן.

לגבי מדוניאנין, אני (סופרייז סופרייז) הייתי מהלא מרוצים על ההבאה שלו.
אין ספק, וכמו שנטען בפודקאסט של מכביבול, שאני לא יכול להתלונן היום על ההבאה שלו ומודה בפה מלא שהוא אחד השחקנים הכי טובים במכבי מאז שהגיע. לא יודע כמה מהקרדיט על השינוי בצורת המשחק של מכבי מגיע לו וכמה לבוס, אבל לפחות חלק מהקרדיט מגיע לו.

אבל – כל מי שהגן בינואר על ההחתמה הזאת, אמר אחד משני דברים "מדוניאנין התבגר" או "מכבי תל אביב התבגרה"
האמת היא שאף אחד מהשניים הוא לא נכון.
רק הסיטואציה השתנתה.
מכבי תל אביב היא היום קבוצה מצליחה יותר מהקבוצה שהיתה אז. היא קבוצה שלא נאבקת בתקופות קשות.
מדוניאנין הוא שחקן של שופוני. לא של מלחמה.
כרגע, כשיש את מיכה ובן חיים וזהבי וסה, מדוניאנין מתאים למכבי כמו כפפה ליד.
הוא לא צריך להלחם ולירוק דם, אלא לתת צ'יפים על 40 מטר. ובזה – אין לו מתחרים.

אגב זה, עצוב לראות (וזה בלט במיוחד במשחק המוצלח מאוד מול כפר סבא) שרק מדוניאנין יודע למסור בזמן שהתקפה רצה קדימה.
כל השחקנים (וזה כלל את זהבי) או מוסרים קצר מדית ככה שהשחקן צריך לחכות שהכדור יגיע אליו, או מוסרים אחורה מדי, ושחקן לא יכול לקבל את הכדור תוך כדי תנועה.
מדוניאנין הוא היחיד (אולי מיכה גם מסוגל) שמוסר את הכדור למיקום הנכון בעוצמה הנכונה.

גיל שלי 7 במרץ 2016

אתה בטח תצחק, וגם הרבה אחרים יצחקו, אבל גם נוסא משחק קדימה, בהרבה פחות רגש וטאץ' ממדוניאנין, אבל עדיין

אזי 7 במרץ 2016

א. רוב התגובה שלי התבססה על המשחק מול כפ"ס שנוסא לא שיחק
ב. נוסא משחק מאוד קדימה, לפעמים אפילו חלוץ, אבל לא הבנתי באיזה הקשר זה נאמר

גיל שלי 7 במרץ 2016

המסירה של נוסא לגול של זהבי בטדי

יואב 7 במרץ 2016

מדוניינין הוא ברמת זהבי מבחינת המרחק בינו לבין הליגה. קל לו פה כל כך שזה מגוחך.
חושב הרבה יותר מהר מהכדורגלן הרגיל וזה בכלל לא רק צ'יפים. למעשה, הוא שולט בכל סוגי המסירה וגם הפשוטה ביותר שלו נראית כמו מונה ליזה. שחקן בלתי לחיץ, קלאס אקט אמיתי. ציור.
והשנה ראיתי מזהבי מסירות שגם סקולסי היה גאה בהן.

קפטן קוקי 7 במרץ 2016

והוא גם עובד קשה. אולי לא שחקן של מלחמה, אבל בטח לא שחקן של שופוני.
רואים עליו שהוא ממש לוקח ברצינות את התפקיד של מנווט המשחק. זה תענוג לראות.

yaron 7 במרץ 2016

מעבר ליכולות המרשימות שלו הוא החזיר לקבוצה סוג של שקט ורוגע וגם את ההנאה מהמשחק שהיו כ"כ חסרים השנה.
בהחלט הפתעה לטובה.

שלומי 7 במרץ 2016

מתמקד רק באמירה שלך על המסירות של זהבי:
תיזכר במסירות האדירות שלו לטב"ח ודסה במשחק מול ב"ש, ושוב לאותו דסה מול כפ"ס.
הוא לא האריס, אבל הוא בעל יכולת מסירה אחת הטובות בליגה.

יואב 8 במרץ 2016

שלומי,
לגמרי. ערן מוסר אדיר(לכל הטווחים), כיף לנו שהאריס אפילו מוסר טוב ממנו.

אזי 9 במרץ 2016

מגיב לכולם על יכולת המסירה של זהבי (אם הפוסט הזה עוד חי בכלל, מאז שהורידו את התאריכים מהתגובות אי אפשר לדעת כלום)

זהבי אכן מוסר נהדר מסירות ארוכות או קרוסים.
הבעיה של רוב השחקנים במכבי היא מסירות על הקרקע, לשחקן יחסית קרוב.
רוב הפעמים שיוצאים למתפרצת, וזהבי מוסר לבן חיים למשל, הוא מוסר לו אחורה מדי.

גיל שלי 9 במרץ 2016

תראה את המסירה שלו לגול של מדוניאנין בגביע מול כפר סבא

בלאנקו 7 במרץ 2016

זה שיש ריבוי מבקיעים ותוקפים זה מאוד טוב ויפה, אבל אם רוצים להכות את ב"ש זהבי צריך להשתחרר מהפאניקת אלמליח שלו ולחזור לפורמה. הוא כבר כמה משחקים רצוף חלש מאוד ולא רק בהיבט הסיומת אלא גם בקבלת ההחלטות שהייתה מאוד מרשימה לאורך העונה.

המשחקים האחרונים הלא רעים-טובים של המערך הזה מעלה שאלה גדולה מאוד שתכריע את גורל האליפות: האם מכבי מסוגלת להוציא אותו לפועל בכזאת הצלחה גם מול קבוצות חזקות?
אם נפתח ככה מול ב"ש והתשובה שלילית, נחטוף 2 גולים ממתפרצות בחצי הראשון ואכלנו אותה.
מנגד, אם בוס לא יאמין במערך הזה ויחזור למערך עם אלברמן-איגיבור-מדוניאנין, יש חשש אמיתי שגם נהיה חשופים לאותן מתפרצות וגם נהיה מאוד שבלוניים בהתקפה כפי שקרה לא מעט פעמים העונה.
מלכוד.

גיא זהר 7 במרץ 2016

הערס לא משחק לפיכך אתה לא יכול לשמור על המערך הזה אלא אם תעלה את יצחקי מאחורי החלוץ ותעביר את זהבי לאגף.

מאיר (חדש בשכונה) 7 במרץ 2016

יצחקי לא יפתח. נקודה. בפעם היחידה שיצחקי פתח במשחק קשה בדרבי לא נשאר מישהו על הספסל לעשות שינוי. אני מניח שהלקח נלמד.

yaron 7 במרץ 2016

לדעתי נחסכה כאן לבוס התלבטות אבל אם הוא יחליט בכל זאת על מערך כ"כ התקפי הוא יפתח עם בן בסט משמאל.

גדי 7 במרץ 2016

כותב זאת היישר מטרנר ארנה. מכבי תל אביב השתפרה מאוד. מדוניאנין וכנראה גם סה מחזקים מאוד את ההרכב הפותח.
אנחנו מסתמכים יותר מידי על תכליתיות ופחות על הכדורגל. לא לעולם חוסן.

ברשותכם דודו גורש עלה עכשיו למגרש אז אני עובר למוד עידוד.

מריוס דרייר 7 במרץ 2016

עמה חצי כוח העמיק.. מרוצה מהתוצאה?

גדי 7 במרץ 2016

ברור שלא למרות שהתיקו זה הסימפטום לזה שאנחנו לא בכושר טוב כבר חודשיים לפחות. חייבים להכניס משהו מרענן לקבוצה. איזו רוח חדשה. אולי מליקסון.

בלייק 8 במרץ 2016

ואז מליקסון ייכנס להרכב במקום שהר?

גיא זהר 8 במרץ 2016

לא מאמין שמליקסון יעלה בהרכב, בטח לא נגד מכבי, רק חוזר מפציעה. דרך אגב המשחק נגד סחנין היה טוב מזה נגד כפר סבא. לדעתי ההפסד על בכר בגלל ששיחק הרפתקני מדי בתחילת המחצית השנייה ולא התאים עצמו לפציעה של פאס + חוסר ריכוז

בלייק 8 במרץ 2016

אני מאמין שבכר יפתח עם שלישית אמצע חזקה מול מכבי, כלומר אם הם כשירים אז אוגו, הובאן וראדי. זה משאיר 3 מקומות לשחקני התקפה/קו. כנראה שאתה צודק, והוא לא יפתח עם מליקסון אלא ישאיר אותו על הספסל, כגיבוי לבוזגלו-ברדה-וואקמה.

מאיר (חדש בשכונה) 7 במרץ 2016

אכן נראה שיפור בהגנה, אבל לעומת הכאוס שהיה שם בעיקר במשחק עם ביתר, כמעט כל דבר ייראה שיפור ובאמת כדאי לבחון מעכשיו מול קבוצות חזקות יותר. ובכל זאת, ריקן עושה הרבה פחות התקפי לב מבן הרוש, טיבי שעד לפני שבועיים חשבתי ששתה משהו לפני משחקים נראה כמי שקיבל את בטחונו מחדש. למרות השיפור כל בעיטת עונשין מארבעים מטר מפחידה, אפילו מול כפר סבא על ננסיה, כך שלא הכל שפיר.
אם אני בוס, ואני לא, במשחקים מול בש, ים וחיפה עולים במערך שיכלול את אלברמן ואיגבור עם מדוניאנין כך שהשליטה תרתיע את היריבות, אין מקום למערך התקפי מידי שיחשוף את ההגנה. לא נספוג, נדע לשים אחד או שניים.

שי 7 במרץ 2016

מוקדם לקבוע לגבי ההגנה, נראה מה הם שווים מול ביתר והאתה לא יודע מאיפה זה יגיע ב"ש
סה מתחיל להסתגל, נקווה שזהבי יגיע ממוקד ואז לגמרי ההתקפה עם בישולי מדו תהיה אימתנית
יש אוהדים שהיו נגד חזרת מדו, יש הרבה שזכרו לו את הכדורגל, לפחות ב13

גיסנו 8 במרץ 2016

אני בספק שלמישהו היה ספק שלמדוניאנין יש כדורגל, השאלה העיקרית הייתה הראש. הייתה הרגשה שהפעם אלמנט הראש יוצא מהמשוואה ונזכה סוף סוף גם לכדורגל., בינתיים היא מתממשת לא רע

עומר 8 במרץ 2016

מרגיז ומייאש שכדי להכניס למכבי מחלקים לאדלר תשבוחות באיגוד השופטים. תצוגת שיפוט מזעזעת, ואני לא מדבר על הצהוב לטב"ח החמום.

-גיסנו- 8 במרץ 2016

זה כמו אלון יפת בדרבי. מתייחסים לרמת השיפוט רק אם הייתה איזו טעות קולוסלית או שריקה חשובה ושנויה במחלוקת.
על רמת השיפוט השוטף והשריקות ה"קטנות" אף אחד לא מדבר באמת.
ובעיקר, כפי שראינו כבר לא מעט פעמים, איגוד השופטים זה כמו כל ארגון ממלכתי/ממשלתי בארץ – הם אף פעם לא טועים, כל אחד מקבל גיבוי אוטומטי ויהי מה, והבעיה היא אצל כל השאר.

טרנטה 8 במרץ 2016

האם יש למישהו את הסטטיסטיקה של מכבי עם אדלר? בעונה שעברה אני חושב שהוא שפט בכל ההפסדים של מכבי בליגה או כמעט בכולם.

עומר 8 במרץ 2016

אבל פיצה עם גמר הגביע לדעתי :)

miranda veracruz de la hoya cardenal 8 במרץ 2016

ש אדם רואה הכל באור ורוד ורוד
זה לא טוב אומרים כולם אפילו רע מאוד
יש אדם רואה הכל באפלה קודרת
זו אותה המחלה רק בצורה אחרת

אל תרכיבו משקפיים
לא קודרות ולא שמחות
הסתכלו נא בעיניים
בעיניים פקוחות

אל תאמרו אנחנו עוד בארץ רק מיעוט
דווקא פה אולי מוצדקת האופטימיות
אל תאמרו ציון רקדי ומזמורים הנעימי
דווקא פה מוצדק מעט הרגש הפסימי

אל תרכיבו משקפיים…

ידיעות והסברות קבל מן העתון
אך אצלנו בוא קבל זריקה של מבסוטון
את הרע צריך לראות כדי להלחם בו
על הטוב צריך לשמור בכדי להתנחם בו

-גיסנו- 8 במרץ 2016

הכינוי שלך אדיר

עופר כהן 8 במרץ 2016

המשקפיים של גיל שקופות מרוב שהן ורודות, אמנם לא ניצחה, אבל היא כבשה 2 שערים.
ההחמצה של דוידזאדה אוי אוי אוי דויזאדה….

גיא זהר 8 במרץ 2016

ההחמצה של דוידזאדה מתאזנת עם של דור פרץ. ככה זה דברים מתאזנים. ולשלי יש סיבות טובות להיות אופטימי אחרי שלוש השנים האחרונות. המומנטום אצלכם.

עופר כהן 8 במרץ 2016

אומנות הנאחס…

גיא זהר 8 במרץ 2016

שום נאחס (עמה יעמיק). נכון שיש הפרש של שלוש נקודות (למעשה שתיים כי ההפרש שערים של מכבי טוב עכשיו משמעותית ולא יסגר) אבל בהנחה שישאר שלוש נקודות אפילו תיקו במשחק העונה בטרנר יביא לכך (בהתחשב בלוח המשחקים) שלמשחק השני בין מכבי לב"ש, באר שבע תגיע בהפרש של שלוש נקודות במקרה הטוב (נצחון של באר שבע בטדי ושל מכבי במזהם). קשה, קשה.

עופר כהן 8 במרץ 2016

במקרה ומכבי מנצחת את כל המשחקים למעט שני המפגשים מול בית"ר והמשחק בטרנר, וב"ש מנצחת את כל המשחקים אבל מפסידה בבלומפילד, 2 תוצאות תיקו עם חיפה ותיקו בטרנר ומכבי אלופה בהפרש שערים.
לכן אם מכבי מנצחת בטרנר זה מאבק האליפות הכי גדול זה 13 שנים.

שלו 8 במרץ 2016

מאוד נהנתי לקרוא,
השנקל שלי:
אם מכבי רצינית היא תיקח את האליפות,
ראשית סדר המשחקים שלה יותר נוח.
שנית היא במומנטום יותר טוב.
ולבסוף גם עשתה את המנוחה שלה בין ליגת האלופות לזמן הכסף…

מה שראיתי בשבת היה שבעיקר בוס מודע לעובדה שכשהכדור אצל מכבי יש פחות סיכוי לקבל גול.
יחסי החזקת כדור קיצוניים.
אני חושב שמול קבוצות יותר רציניות (ב"ש, בית"ר וחיפה) שירצו גם להחזיק כדור,
יבוא לידי ביטוי היציאה מהגנה להתקפה.
זו הסיבה היחידה לדעתי שאנחנו מצחים את חיפה סדריתית,
היא פשוט לא מסוגלת לקבל את העובדה שהיא לא האיפריה שהייתה (בצדק מבחינתה)
ומנסה לשלוט ולהכתיב את המשחק שלה.
לו הייתה קצת פחות גאה, הייתה גונבת ניצחון/תיקו כמו שבית"ר עשתה.
גונבת כמובן בהיקשר של מתאימה את עצמה למכבי ולא במובן שלא היה מגיע לה לנצח…

אני חושב שאחרי טרנר, הקרב יהיה יותר ברור. אם ב"ש תנצח, הסיפור קצת גמור.
אם לא, נראה לי שיקחו שניים שלושה מחזורים עד שמכבי תסגור את הסיפור.
בכל מקרה לא נראה לי שזה יגיע למחזור האחרון.

miranda veracruz de la hoya cardenal 9 במרץ 2016

בית"ר לא רוצה להחזיק בכדור. בית"ר רוצה מתפרצות.
התאוריה על המומונטום הטוב של מכבי מתבססת על כמה משחקים מול קבוצות תחתית. ב"ש לא נראית לי בכושר פחות טוב ממכבי. היא מגיעה ללא מעט מצבים טובים. ההבדל הוא שמליקסון חסר עכשיו.
עדיין מהמר על ב"ש.

נולי 8 במרץ 2016

אם מכבי תנצח את שני המשחקים הקרובים, יש סיכוי גדול שהיא תהיה האלופה. ניצחון על סכנין ותיקו עם ב"ש (או ליהפך), ישאיר סיכוי טוב. פחות מזה – יהיה קשה מאד.

-גיסנו- 9 במרץ 2016

אם הפער נשמר במחזור הקרוב, ומכבי מגיעה לטרנר במרחק של משחק אחד, אז נצחון הופך הרבה יותר קריטי עבור ב"ש מאשר מכבי שתוכל גם להסתפק בתיקו (למרות שברור שעדיף לנצח וזה…). זה משנה את כל התמונה וההיערכות למשחק, בעיקר מנטלית.

גיא זהר 10 במרץ 2016

מכבי צריכה לנצח אחד משני המשחקים מול בש גם במקרה של תיקו באחד מהם, למרות שאם בש תהחה זקוקה לנצחון במחזור האחרון הכל יכול להיות.

-גיסנו- 10 במרץ 2016

זה נכון, אבל תסכים איתי שאם אתה יכול להסתפק בנצחון אחד מתוך 2 משחקים מול יריבה קשה – הסיכוי שלך בבית יותר גבוה, למרות ש- ואולי אפילו בגלל שכבר הפסדת להם בבית פעם אחת.
ועדיין הנעלם הכי גדול כאן הוא איך בב"ש יעמדו עם הלחץ ככל שהישורת האחרונה מתקדמת. כמובן שהכל פתוח ויכול ללכת לשני הכוונים, אבל רק בהמשך נדע אם הפאשלה מול סכנין הייתה משהו שיכול לקרות לכל קבוצה, או בעיה יותר עמוקה.
מה שכן, קצת מזכיר לי את חיפה 2010. הובילה את הטבלה בבטחה במשך מחזורים רבים, ובדיוק במחזור האחרון של העונה הסדירה הפער הצטמצם לכדי 3 נקודות (אחרי קיזוז). והפעם, זהבי בצד שלנו….;)

Comments closed