התיקו המבאס בבאר שבע

אני חושב שבן באסט פותח, ויש מצב שלא נקלל את בוס בסוף המשחק למרות זאת

מספר שאלות נענו הערב בטרנר. מכבי שולטת במשחקים גם בהרכב של שני קשרים מאחור וזהבי מתחת לחלוץ גם מול באר שבע, כנראה שזה לא נבע מהחולשה של היריבות.

זהבי הוא אמנם מכונת שערים משוכללת, אבל גם הוא יודע להחטיא בקלאץ', נסלח לו.

עדן בן בסט עשה בסך הכל את התפקיד שלו בצורה לא רעה, טל בן חיים כנראה היה עושה את התפקיד טוב יותר.

לג'ון אוגו יש רשיון שלא ניתן לנוסא.

שיפוט מעולה בסך הכל של אלון יפת, כבוד.

דור מיכה בועט לשער, זה טוב, אבל בחייאת, אתה בהחלט יודע למסור מהמצבים האלה, אורלנדו סה היה עושה מזה גול.

באר שבע פתחו באטרף, וראו שנגמר להם הכח לגמרי. ברדה הוא חתיכת פנטומימאי, אבל כבר נגמרה לו המחסנית כדי להשפיע על המשחק באמצעות משחק כדורגל. עדיף לראות כדורגל בו חוסכים בשריקות, הגיע הזמן שיתרגלו לשחק כך בארץ.

אה, המכבי חיפה האלה ממש חמודים.

דבר אחד טוב יצא מהתיקו הזה, העונה נמשכת גם במשחקים הקרובים, באר שבע על אדים, נצחון של מכבי היה קובר אותם לגמרי.

סוף סוף מגיע היום. מכבי נוסעת לבאר שבע למשחק עונה אמיתי, כזה שלא היה פה כבר די הרבה שנים, וכזה שמכבי לא השתתפה בו כבר מאז שנות התשעים בערך. ישבנו לדבר טל"בי, התולעת ואנוכי, אשמח עם תאזינו.

מכבי מגיעה בלי שני שחקנים חשובים בהרכב, טל בן חיים ונוסא איגבור. הידיעות בעיתונים שמבוססות על כלום ושום דבר, גורסות שכנראה שלומי אזולאי יעלה בהרכב, אני מאמין שעדן בן בסט יחליף את טב"ח בצד שמאל בהרכב.

ההבדל הכי גדול בין בוס ובין יוקאנוביץ' הוא בגישה למשחקים. יוקאנוביץ' הוא זיקית, הוא תופר את תכנית המשחק וסגנון המשחק שיספק לו את התשובה הטובה ביותר לסגנון של היריב. ראינו את המשחק בטדי, המשחק הראשון בעידן ג'ורדי בו מכבי ויתרה מראש על שליטה במרכז השדה, משחק בו מכבי ניצחה את באר שבע בסגנון דומה לזה שבו ניצחה את פלזן בחוץ, ויצאה בשוויון עם באזל. ראינו גם את המשחק השני בבלומפילד, משחק בו ניכר היה שיוקאנוביץ' כבר לא ממש איתנו, מכבי עלתה לא מאוד מוכנה, בהרכב מוזר, שלא באמת הלחיץ את באר שבע.

בוס הוא מאמן שמכין את המשחק, אך הוא בעיקר עושה התאמות לסגנון המרכזי בו הוא מאמין. נדמה לי מתוך קריאה רחבה על בוס, שהרכב שבו מדוניאנין ואלברמן/נוסא נמצאים מעט מאחור, זהבי מתחת לחלוץ בתפקיד חופשי, הוא הסגנון שבוס מאמין בו, והוא הסגנון המועדף עליו. רבים חושבים שמול באר שבע סגנון כזה משמעותו ויתור על מרכז השדה, אך נדמה לי שהפרשנות שלנו לא נכונה. מכבי שולטת במשחק לא רק בגלל חולשת היריבות במשחקים האחרונים. מכבי שולטת במשחק גם עם זהבי בקישור, בזכות העובדה שהקבוצה הטמיעה בצורה מוצלחת את סגנון המשחק הקבוע של בוס. הלחץ שאורלנדו סה מפעיל על הבלמים הוא משמעותי מאוד במניעת הוצאת התקפות מסודרות. זהבי מתופקד ברוב המשחקים בסגנון הדומה לזה של מסי, כלומר המחשבה היא שימור האנרגיה של זהבי. נדמה לי שהיום הוא יופעל יותר בהגנה ובמחשק הלחץ.

הנעת הכדור שעליה מופקד מדוניאנין היא יעילה יותר מכפי שראינו בתקופת יוקאנוביץ', ובתחילת עידן בוס. לכן גם אין הרבה איבודי כדור בין ה16 של היריבה ובין מחצית המגרש, איבודים שתורגמו לכדורי עומק מול קו הגנה גבוה בעבר הקרוב. זהבי יופעל יותר בהגנה, כדי לנצל את היכולת המעולה שלו בחטיפות כדור ותיקולים מוצלחים, ובכך מכבי יכולה לשמר את השליטה במרכז המגרש.

*

לאור כל האמור לעיל אני חושב שבוס "יפתיע" ויעלה עם בן בסט בדיוק בתפקיד של טל בן חיים. אפשר לכתוב הרבה על בן באסט, ולאו דווקא בפן החיובי. אך בן באסט לא בוחל בעבודה קשה. הוא ירוץ על הקו, ויחליף בדיוק את מה שטל בן חיים היה אמור לתת, וזו העזרה מול בוזגלו על צד שמאל. עדן לא יעבור שחקנים בריצה ויעשה להם סחרחורת כמו טב"ח, אבל הוא כן יספק איום על השער, איום שימנע מדווידזדה את האפשרות לעלות בצורה חופשית ולהשתתף בהתקפה בלי חשש.

*

כתבי מספיק על הסיבות לכך שאני מעריך שמכבי היא הפייבוריטית במשחק הזה, לא נשאר עוד הרבה זמן, יאללה חגיגה.

 

 

ליגת שוקי ההון - אנחנו יודעים להשוות, פחות לתמחר
ניצחון החוץ בדרבי

184 Comments

גיא 20 במרץ 2016

רוצה לנצח…קונה גם תיקו.

אזי 20 במרץ 2016

לכאורה, מכבי נמצאת במלכוד.
אני מסכים עם הניתוח שדווקא המערך ההתקפי של מכבי (ולא חולשת היריבות) הוא זה שעוזר לשליטה במרכז המגרש
אבל.. אי אפשר להתעלם שזה נוסה בנתיים רק מול קבוצות שלא שולטות במרכז המגרש.
לכן הדילמה מולה בוס ניצב היום היא האם הוא מעדיף ללכת עם המערך שהקבוצה סוף סוף התחילה להפעיל בצורה יעילה, אבל (לי) קשה לנחש איך הוא יעבוד מול קבוצה יותר איכותית, או לזרוק את החודשיים האחרונים לפח ולעלות עם עוד קשר במרכז המגרש, מה שבאופן תיאורטי יעזור לשליטה במרכז המגרש אבל מכבי לא עשתה את זה כבר כמה חודשים.

בכל מקרה, (כמו שכבר כתבתי לך בטוויטר) אני מסכים עם מה שכתבת על בן בסט.
אי אפשר להאשים אותי באהבה יתרה לבן בסט, אבל לרצות הוא רוצה ולהלחם הוא נלחם, ובהתחשב בזה שלא משנה מי יפתח (פרץ, אזולאי ואפילו יצחקי), הסיכוי שהוא יכבוש שואף לאפס, אין לי בעיה שעב"ב יפתח וירוץ על הקו להקשות על החיים של ההתקפה הבאר שבעית, וגם לעשות כאילו הוא רוצה לשים גול.
בשביל גולים יש לנו את זהבי, מדוניאנין וסה (ואפילו מיכה). במצב כזה, בן בסט הרבה פחות מכביד על הקבוצה.

יניב פרנקו 20 במרץ 2016

אווירה של משחק עונה – הכי קרוב שהרגשתי ככה היה הפועל נגד מכבי חיפה בגול ההוא של לאלא – גם אז חשבתי שזה המשחק החשוב רק כדי לגלות שבוע אחר כך שהכל עוד פתוח.

מעבר להכל – שאפו ל-2 הקבוצות על קרב אליפות אמיתי – תחושה של 2 קבוצות שנותנות את כל מה שיש להם.

yaron 21 במרץ 2016

אתה בכלל היית צריך לראות את נייט :-)

edgecator 20 במרץ 2016

בן באסט זה מכוון או פרוידאני?

גיל שלי 20 במרץ 2016

לצערי, מכוון לחלוטין

-גיסנו- 20 במרץ 2016

שעון מראה *כל שעה אפשרית במשך היום*
מתי מתי כבר 9

שגיא 20 במרץ 2016

20:55 :)

איציק 20 במרץ 2016

מייצרים מתח היכן שהוא לא קיים. לא נורא, גם את זה צריך.

בלאנקו 20 במרץ 2016

אני לא מצליח להבין אם התבוסתנות של אוהדי באר שבע לקראת המשחק הערב זו תופעה מקומית של איציק, גדי וגיא זהר או תופעה רחבה יותר.

בכל מקרה נקווה שיש משהו בקלישאת הלחץ החביבה כל כך על הפרשנים בשבועיים האחרונים.

איציק 20 במרץ 2016

זו לא תבוסתנות, זה פרגמטיזם. אתה יכול לבדוק באתר ולודא אצל גיל שאני עיקבי בדעתי. אני חושב שבאר-שבע לא בשלה עדיין לאליפות. לדעתי, אם באר-שבע תסיים עד 3 נקודות אחרי מכבי בסוף העונה, שנה הבאה צריכה להיות עונת האליפות כאשר העונה הזו תהייה עונת ההבשלה.
אם שוב תספרו לי שהשנה זו ההזדמנות והיא לא תחזור, אז זה לא מעניין. כל הסיפור הוא הריצה של אלונה למרחקים ארוכים והיכולת להיות פוטנציאל לאליפות כל שנה. שנה אחת ולהעלם זה סיפור עצוב.

בלאנקו 20 במרץ 2016

אפילו אם קיימים פערי כוחות מסוימים לטובת מכבי, פערי הכוחות לא מספיק גדולים בשביל כזה "פרגמטיזם" לפני משחק ראש בראש, אבל אני מה אכפת לי.

איציק 20 במרץ 2016

הבעיה לא בפערי איכות, שם אני לא חושב שבאר-שבע נחותה במידה כזו שהביתיות לא יכולה לקזז, ויתכן שבמשחק זה באר-שבע אפילו תעשה תיקו ומעלה. אני מדבר על סוף עונה. אני חושב שלבאר-שבע אין עדיין את החוסן המנטאלי, ואין את הידע לקחת אליפות. כדי להיות אלוף לא מספיק להיות הכי טוב פוטנציאלית. חשוב לדעת לממש את הפוטנציאל כשיש משקולות על הרגליים. השנה באר-שבע לומדת לשחק עם משקולות, שנה הבאה היא כבר אמורה לדעת לעשות זאת.
נ.ב.: אני כותב בשמי בלבד ולא מייצג בשום אופן את האופטימיות של גדי וגיא זוהר.

גיא זהר 20 במרץ 2016

איציק, האופטימיות שלי וגם של גדי כפי שראיתי אצל שדמי דומה לשלך. רק שתצא במהירות מהעוצר.

איציק 20 במרץ 2016

אני לא קורא את שדמי. מלחמה ושלום לוקח פחות זמן לקרוא :-( ואני קורא לאט… שייט
תייכף אכנס לשדמי לראות את התגובות שלכם.

איציק 20 במרץ 2016

ראיתה את המחצית השנייה?
זה לא היה הלחץ שמכבי הפעילה על באר-שבע. זה היה הלחץ הפנימי שהשפיע. באר-שבע שיחקה יפה מאד במחצית ראשונה אך בשנייה המשקולות השפיעו חזק ביותר.

גיא זהר 20 במרץ 2016

לא חושב שהיה כאן משהו מנטאלי. עייפות. החילופים דווקא עשו את העבודה. היו מאוחרים מדי. מכבי שלטו אבל לא הגיעו כמעט למצבים.

איציק 20 במרץ 2016

אם בשלב זה של העונה לבאר-שבע יש בעיות כושר גופני אז המצב חמור.

גיא זהר 21 במרץ 2016

זה לא עניין של כושר גופני, אלא עומס על שחקנים מבוגרים כמו ברדה וראדי.

יואב 21 במרץ 2016

גיא,
לא נראה שהעומס משפיע על אלברמן, ששיחק לפחות עשרה משחקים יותר העונה.

גיא זהר 21 במרץ 2016

לגבי אלברמן, בטח שמשווה למישהו כמו ראדי אין לי הסבר. תופעת טבע. לא חושב שזה קשור בהכרח לכושר גופני.

איציק 21 במרץ 2016

זה עומס נפשי ולא פיזי, ולא על המבוגרים כי אם על כולם. דווקא מראדי היתי מצפה לתפקד הכי טוב בקבוצה במצב זה כי יש לו הכי הרבה ניסיון במאבקי אליפות (אם אפשר לקרוא לזה מאבק מה שהיה לו).

עופר כהן 20 במרץ 2016

לגבי מרכז השדה- כשאתה רחוק תהיה קרוב. כלומר:
1) אם מכבי מאבדת כדור, יש לדאוג לכך שזה יקרה קרוב לשער ב"ש, על מנת לאפשר לשחקנים לסייע בהגנה. זה אומר שמכבי צריכה לשחק לעומק. לא אמירה סתמית בכלל בהתחשב בנטייה של מכבי העונה להניע לרוחב.
2) משחק הקרבה של זהבי, כמו שנאמר מעליי, אם עד עכשיו קיבל הוראה לא לעשות הגנה, עכשיו חובה עליו לעשות את זה.

yaron 20 במרץ 2016

אחלה פוסט גיל,
כתבתי בעבר שטב"ח. פתר לבוס את ההתלבטות עם הצהוב אבל לא לקחתי בחשבון שאיגיבור לא ישחק… לדעתי אם הוא היה בריא בוס היה עולה במערך קצת יותר זהיר עם איגיבור אלברמן ומדוניאנין.
אבל מאחר והוא עדיין פצוע ההתלבטות נותרה בעינה ואני מאמין שאתה צודק ושבוס יבחר לתת הצהרה שהוא לא מתייחס ליריבה ולזה שזה משחק חוץ.
בכל משחק שעב"ב משחק אני מתפלל שהנה בא "המשחק" שלו אנחנו כ"כ מחכים…
אף פעם לא מאוחר מדי :-)

עופר כהן 20 במרץ 2016

אם רק היו משחקים של טולוז שבהם היינו רואים איזה סגנון שערים הוא כבש, בכל מקרה- לא נראה לי שמכבי מתאימה
לסגנון המשחק שלו. הוא לא מוצא את עצמו והוא מתוסכל.
העובדה שהוא עובד קשה על המגרש זו דוגמא ומופת, הלוואי ואתבדה…

yaron 20 במרץ 2016

"מכבי לא מתאימה לסגנון המשחק שלו"… אהבתי :-)

בלייק 20 במרץ 2016

אם בן בסט יתופקד במשבצת של בן חיים, אז הוא יספק איום מול העליות של בן ביטון ולא דוידזאדה, שזה אפילו יותר טוב בעיני כי התרומה של ביטון להתקפה מרשימה יותר מזו של דוידזאדה.

מאז התיקו של ב"ש מול רעננה יש לי תחושה ששתי הקבוצות ישמחו בתיקו, מה שיוביל למשחק זהיר יחסית ואולי אפילו 0:0. נראה.
בכל מקרה, ההתרגשות בשיאה, הרבה יותר מאשר כל מפגש קודם בין שתי הקבוצות בפתיחות הפלייאוף. שאפו לב"ש!

גיל שלי 20 במרץ 2016

נכון, התבלבלתי

בלייק 20 במרץ 2016

בכל מקרה, עדיף שזהבי לא ישובץ בצד שמאל, בטח לא במשחק כזה. הוא לא ירדוף על הקו אחרי המגן (וטוב שכך), וממילא יש לו נטיה ללכת למרכז ככה שקו שמאל יישאר פתוח. כשריקן מגן שמאלי עוד יש פה ושם שחקן על הקו להכנסת כדור (גם לא מספיק), אם זה בן הרוש (בטח אם זה שפונגין) אז למכבי יהיה רק אגף אחד בהתקפה. גם בכיסויים על הקו, מדוניאנין יוכל לעזור פחות מאייגיבור או פרץ.

ניר 20 במרץ 2016

אין מצב שעמבה וריקן בריאים ודווקא ריקן נכנס למשבצת של טבח 2 על קו שמאל להצר על בוזגלו? הציוות שלהם עבד טוב בפליאוף העליה לליגת האלופות

גיל שלי 20 במרץ 2016

עמבה פצוע

ניר 20 במרץ 2016

הבנתי שהם אמורים להיות כשירים להיום אבל לא בדקתי סגלים סופיים היום אם זה המצב סליחה על הבורות

חיים הצהוב 20 במרץ 2016

בן בסט בהרכב

גיל שלי 20 במרץ 2016

אז צריך להוסיף בכותרת, פרסום ראשון?

ישי 20 במרץ 2016

לא. צריך להעלות פוסט פולואפ (כפי שפורסם לראשונה…)

עופר כהן 20 במרץ 2016

היה מן משחק קלאץ',כזה שסטטיסטיקה לא ממש יכלה לחזות אותו, מכבי כובשת מהמצבים של ב"ש וב"ש כובשת מהאמצע, מה שמאפיין יותר את מכבי.
זהבי ומדו עשו לסה חיים קשים, מיכה היה צפוי מדי.
זהבי ומדו איבדו יותר מדי (ואוגו סגר את זהבי נהדר), מתישהו הם יתפוצצו על איזו מסכנה עם איזו שביעייה והתסכול יצא החוצה, אמא'לה….

אבל האירוע המכונן של היום זו ההחמצה של לינגאנה, החמצת העשור בכדורגל העולמי.

תומר חרוב 20 במרץ 2016

סוף סוף קורים דברים חיוביים במכבי נתניה…

אבנר משער 2 22 במרץ 2016

אתם צעירים. יחזקאל חזום מהפועל ת"א החמיץ כשהיה עוד יותר קרוב לשער מלינגנה

יפת שפט כרגיל: החלטות חשובות בסדר (הנבדל של זהבי באחריות הקוון) אבל כל (!) הטעויות הקטנות נגד מכבי. שלא לדבר על הרישיון של אוגו.

השמן 20 במרץ 2016

דווקא לא אהבתי בכלל את השיפוט של יפת. אם היה מוציא איזה צהוב במקום כל השיחות הבלתי פוסקות הללו היה עדיף

yaron 20 במרץ 2016

שיפוט מעולה בסך הכל של אלון יפת ???

גיל שלי 20 במרץ 2016

כן, ברור שהיה צריך להוציא צהובים, אבל הוא נתן למשחק לזרום, ולא קנה הצגות

איציק 20 במרץ 2016

אני מסכים שהיה צריך להוציא צהובים, במיוחד את 7 צהוב. אדומים היה כדאי להכניס ;)

yaron 21 במרץ 2016

אפשר להימנע מצהובים מיותרים ולתת למשחק לזרום אבל לא לשרוק לעבירות ברורות (משני הצדדים) זה קצת קיצוני אפילו בשם זרימת המשחק…

השמן 21 במרץ 2016

אני הרגשתי שהוא מעכב את המשחק ולא נותן לו לזרום. היה לו חלק בירידת הקצב של מכבי לקראת הסיום. כל פאול לא רק שהוא לא הוציא צהוב ו"עודד" את ב"ש להמשיך לכסח הוא גם ניהל שיחה מיותרת עם הכסחן או המכוסח התורן שעיכבה את חידוש המשחק.

גיסנו 21 במרץ 2016

לרוב אני מרגיש כמוך אבל הפעם נתן למשחק לזרום וכמעט ולא כפה עצירות מיותרות כמו שהוא אוהב בד"כ, אולי קצת לקראת הסוף שהקצב גם כך ירד. אבל המחצית הראשונה הייתה מצויינת גם בזכותו (וכנראה סגר דיל עם איווניר שישבח אותו בהגזמה במקרה ולא יהיו מספיק עצירות פוקוס עליו…) מצד שני הרתיעה שלו מכרטיסים מוגזמת, נשגב מבינתי איך גדיר ובמיוחד אוגו לא קיבלו צהובים במשחק הזה.

גיא זהר 21 במרץ 2016

הוגו לא קיבל בסוף המשחק?

-גיסנו- 21 במרץ 2016

לא, רק הובאן קיבל בשלב מסויים.
לא חושב שהוא היה מקבל אדום בסופו של דבר, אבל הוא עצר לפחות 2 מתפרצות בעבירה מכוונת במרכז המגרש ועוד כניסה מסוכנת עם רגל גבוהה (מהסגנון שנטע לביא קיבל עליה אדום למרות שהגיע צהוב בלבד).

השמן 21 במרץ 2016

האמת שאת החצי הראשון ראיתי בקיטועים אזהאולי לא שמתי לב. ברבע השעה האחרונה הוא היה בלתי נסבל בעיני

יואב 21 במרץ 2016

בוס העביר היום מסר חשוב- אני לא משנה את המערך שלי ולא משנה זהות היריבה או אפילו הכלים שיש ברשותי. חצי מגרש להשכרה בחצי השני ישב טוב טוב לבש בראש.
חשוב מזה, כך מכבי תשחק בעונה הבאה והרכישות יגזרו מהתכונות הנדרשות למערך הזה.

גיא זהר 21 במרץ 2016

התכוונת בליגה. באירופה אם מכבי תשחק ככה זה יגמר לא משהו. ועל מנת שמכבי תמשיך באותה שיטה היא צריכה עוד שני שחקני כנפיים, שחקן שפיץ נוסף, ומחליף למדוניאנין שקשה להאמין שיכול לעמוד ב40 משחקים פלוס בשנה. זה בנוסף לשני בלמים ומגן שמאלי (לאירופה כבר הוכח שריקן/עמב"ה לא מתאימים). למכבי, שתזכה באליפות, יהיה קיץ מאתגר לא פחות משל ב"ש.

גיא זהר 21 במרץ 2016

ועוד דבר. מקווה שמכבי לא יחדשו את המינויים (אם יש להם כאלו) לתשעת רעולי הפנים. אם מערכת אכיפת החוק נכשלת בדברים האלו, סומך עליהם שיעשו את מה שיכולים שהחלאות האלו לא יראו משחק ביתי של קבוצתם ככל שהם יכולים למנוע.

יואב 21 במרץ 2016

לא רק בליגה.
לכן ידרשו התאמות וסוף סוף תיהיה המשכיות מקצועית מעונה לעונה.
להאריס אני לא דואג, נצטרך להביא אלברמן משופר(תופעת טבע הבחור), להתחזק בכנפיים ובשפיץ.
כל מילה בקשר לקשר לרעולי הפנים. חלאות!

קפטן קוקי 21 במרץ 2016

מצטרף.

-גיסנו- 21 במרץ 2016

מסכים מאוד לגבי הרעולים, רק שיש לי הרגשה שבסוף הרחקה שלהם מהמגרשים תהיה אפקטיבית כמו שלילת רשיון לעבריין תנועה סדרתי

לגבי ההמשך ובאירופה אני לא חולק עליך, אבל מצד שני גם אתמול על הנייר היה נראה שלמכבי יאן איך להחזיק את מרכז המגרש – וקרה ההיפך הגמור, אז נראה מה התכניות להמשך.

רועי 21 במרץ 2016

דווקא מדוניאנין משחק בהליכה, בקלאסה, אבל בהליכה. לא חושב שיש משמעות מיוחדת לעומס במקרה שלו.
שיחק שנים בליגות יותר פיזיות ועם דרישות ותר גבוהות.

yaron 21 במרץ 2016

הקישור שלנו כ"כ עמוק שהדבר האחרון שהייתי דואג ממנו זה עומס יתר על מדוניאנין

קפטן קוקי 22 במרץ 2016

הוא גם לא ממש שיחק בחצי הראשון של העונה.

מאיר (חדש בשכונה) 21 במרץ 2016

נצחון בנקודות למכבי. באר שבע איבדה במשחק הזה הרבה מאוד מהאשראי שניתן לה על ידי רבים בנוסח של "מגיע לבאר שבע, היא הרבה יותר טובה ממכבי וכו'". משחק עונה בבית כשאתה מתקשה להחזיק בכדור, זה לא משהו שמחזק בטחון לקבוצה. נכון, כשוואקמה יחזור ואולי מליקסון יחזור, הם ישתפרו, אבל אם הם פינטזו לפני שבועיים שאחרי משחק העונה יגמר הסוס למכבי עם 8 נקודות פער, הם מוצאים עצמם עם נקודה שהשיגו בשיניים.
ולמרות העליונות של מכבי, כלום לא גמור. צריך עצבים חזקים.

Oded 21 במרץ 2016

ואני חשבתי שהיה תיקו…

ערן לוי 21 במרץ 2016

בראיה אובייקטיבית קשה לראות איך ב"ש מתאוששת מהמשחק. הקבוצה של בכר היתה חלשה, לדעתי האישית היא עדיין לא בשיא חולשתה. המשחק בטרנר היה תלוי מכבי הרבה יותר מאשר תלוי ב"ש, וזה אומר דרשני. איך שלא יהיה אני מאמין שאחרי האליפות הרביעית ברציפות של באיירן מינכן תגיע גם האליפות הרביעית ברציפות של מכבי.

גיא זהר 21 במרץ 2016

אני חושב שנסחפת. אולי אתה רגיל לקצב הגרמני. באר שבע היתה בינונית ומכבי בינונית פלוס. לא היה כאן נוקאאוט כפי שנראה בתגובות.

גלעד בלום 21 במרץ 2016

גיל, איך אתה רוצה שבן בסט יצליח אם אתה קורא לו באסט במשך כל העונה?, קוראים לזה קארמה רעה, זה עובד גם בספורט וגם בביזנס, אם תוציא את ה-א מהשם שלו הוא יתחיל להבקיע בצרורות….

וברצינות- זה יהיה נס אם באר שבע ייקחו אליפות, מכבי ברמה אחת לפחות יותר טובה אם לא שתי רמות, בניגוד לפתגם הטבלה כרגע משקרת, מצד שני לבאר שבע כמה גיבורים ורואים כבר את קו המטרה, צריך התעלות של מבקיעי השערים ללא קשר למשחק כי משחק השדה שלהם לא שוטף, הם עייפים, לא מסוכנים וקבוצות כבר יודעות למה לצפות, הם נראים כאילו יש להם משקולות ברגליים, איך לא נתנו לברדה לבעוט את הפנדל בשבוע שעבר?? 4 הפרש היה משמעותי, מצד שני התיקו הזה הוא סוג של הישג מנטלי, חשוב מאד היה לשמור על המקום הראשון, הפסד והם היו מתמוטטים.

גיא זהר 21 במרץ 2016

אם בש היו מכניסים את הפנדל היה שלוש פור

נולי 21 במרץ 2016

המשחק אתמול ובמיוחד המחצית השניה הזכירו לי את המשחקים של מכבי נגד ק"ש של בכר. מכבי נראתה טוב ולא הייתה רחוקה מלנצח גם בדקה האחרונה. מיכה קיבל החלטה לא טובה. היה גם מצב שבו זהבי בעט במקום למסור לבן בסט שהיה פנוי לגמרי בצד שמאל.
ייתכן שחוסר המחץ הלא אופייני של זהבי קשור לזה שהוא שיחק חולה???
אצל ב"ש התרשמתי בעיקר מההגנה ובמכבי השוער היה טוב מאד וגם ההגנה ככלל נראתה יותר מאורגנת.
בקיצור, יש מקום לאופטימיות צהובה.
יאללה מכבי!

אבנר משער 2 22 במרץ 2016

זהבי מחמיץ כבר חודש וחצי ממצבים שזהבי כובש בקלות

רפאל 21 במרץ 2016

טוב, מקווה לרשום כמה דברים יותר קשורים הפעם : )

– היה יום גדול של משחקים אתמול ברחבי אירופה.
הומחשו בבירור היתרונות היחסיים שיש לפורמט הישראלי מול הקלאסי הרווח.
( סיבוב שלישי ו 4 מפגשים מול הטופ 6 לעומת 2 סיבובים בלבד עם יותר קבוצות בליגה )

בצרפת 'משחק העונה' הפגיש בין אלופה נכנסת ( זו שיוצאת ונכנסת נכון יותר ) לסגניתה האוליגרכית בפני עצמה.
מיותר לציין שהעניין העיקרי היה מחיאות הכפיים לפני שריקת הפתיחה וחיפוש של סלבס ביציע הבאים לגזור את הקופון.

בהולנד ניצחה אייאקס בחוץ את איינדהובן במפגש שציפו לו זמן רב בין 2 המועמדות היחידות שנותרו בערך מאמצע הליגה.
פיינורד השלישית ( ולא משנה כרגע שיש לה 4 נצחונות רצופים ), גם באופן מתמטי לא יכולה לקחת עוד אליפות. הפער עומד על 19 נקודות בינה לפסגה ונותרו 6 מחזורים.

בבלגיה עונת הרחצה הוכרזה באופן רשמי עבור סטנדרד לייז' שרק לפני שבוע עוד העזה לדמיין לעצמה ריצה מטורפת לעבר מאבק אליפות הירואי בבית העליון בליגה. הם כשלו שם באופן נחרץ במחזור האחרון בעונה הסדירה אך החזירו את הכבוד בגמר הגביע עם שער ניצחון בדקה ה 88' מול ברוז' עם רפאלוב שאף כבש את השוויון.
במידה ואכן מחזיקת הגביע זכאית לכרטיס לאירופה עונה הבאה, אין לה אפילו טעם תיאורטי בהמשך 'משחקי האח' בליגה.
הרי המטרה היחידה שם היא להשתלט על הכרטיס האחרון לאירופה, אבל אם כבר עשו מסלול עוקף ולרדת ליגה לא על הפרק ובלאו הכי העלימו את כל הנקודות- בואו נאמר ככה: טוב שבהנהלה החליטו לתת לאוהדים להכנס למשחקים ללא תשלום נוסף.
רק שישמעו להוראות המציל.
בבית העליון לעומת זאת, בין 6 הקבוצות שמתחילות עם חצי מהנקודות שצברו בעונה הסדירה ( 30 מחזורים ), צפויים מפגשים גדולים ואיכותיים בין הקבוצות הטובות בליגה במאבקים ישירים על האליפות.
לזה קוראים פורמט עם כוונות טובות אך לא בעל מידות נכונות. כאילו שזה היה אישיו בכדורגל….

– משחק העונה בארץ. לא ההוא בין רעננה לחיפה….
ממה שראיתי וחוויתי:

א. אני שמח שהשופט לא קיבל החלטות פזיזות שיכלו להכריע את המשחק, חושב שנתן לשחקנים להרוויח את התוצאה והמשך ה'מתח' בטבלה.

ב. צפיה במשחק מווסרמיל לעומת האצטדיון החדש- עולם והיפוכו. יש מתקנים ברמה גבוהה בארץ. זה שמראש זורקים 80 אחוז מהקבוצות לים
ושתיים-שלוש להתמודד על ראשות הטבלה ( אם בכלל ) זה לא אשמת השחקנים או המועדונים, זה בעיקר האדישות שלנו.

ג. ובהמשך לכך, כמו להרבה חוליים בעולם, עם הזמן למדתי להישאר אדיש נוכח אפשרות של תיקו בסיום הזמן התקני.

ד. מהמחזור השביעי בערך, לאחר שהבנו שחיפה הירוקה לא מתכוונת להתחרות גם השנה, כולנו ידענו שיתקיימו עוד בדיוק 3 מפגשים ישירים בין מועמדות ריאליות לאליפות. אז כל אחד מהם הוא חגיגה ולא משנה איך נסתכל על זה.
כל קבוצה יכולה להיות מרוצה. כל השנה דיברו רק עליהם, גם עשירייה של רעננה מול חיפה לא תגרום לי לברר מי משחק שם ואם יש להם עשרה אוהדים.

ה. באמת צריך לתבוע ייצוגית את הליגה לגבי השימוש הלא נאות במילה פלייאוף לתאר את מה שרואים פה.
איך יכול להיות שבית הכולל קבוצות שאין להם אפילו סיכוי תאורטי מראש לאליפות ( לשמה התכנסנו, לא? ), יכול להתקרא במילה שסימן ההיכר שלה בכל העולם ובכל תחום אחר הוא הכרעה ישירה בין הקבוצות על המגרש.
זה מרגיש כאילו יחליטו לקרוא למס הכנסה צדקה.
במקרה הזה צדקה תציל ממאסר….

ו. אחד המשפטים שאומרים על בייסבול מזכיר מאוד את מה שרואים גם בכדורגל – game of inches ( רק שלא בטוח שהוא מזוהה עם תלמידי חכמים.. ). כמה סנטימטר לפה או לשם ( ואני מנסה בכל מאודי לא לקשר זאת לג'ילט, תודה בוני… ) משפיעים על נרטיבים של עונה שלמה או במקרה של ב"ש, ארבעים שנה במדבר כפי שעלה פה בפוסט אחר.

ז. מצחיקים האסוציאציות של השיאים. דיברו על רצף האליפויות האפשרי של מכבי והאיום על אותו הישג של הפועל פ"ת מתחילת שנות השישים.
זה עוד ידעתי מתבורי. על שיאן השערים לעונה אחת שמעתי פעם ראשונה אתמול.
חור בהשכלה?
תחליטו אתם ( או אתה…. החבר הדמיוני שקורא את זה )

ח. ברגעים כאלה, טוב שיש הבדל משמעותי בין הפרס למקום ראשון ושני אחרת זה לא באמת היה משנה.
נגיד בבונדסליגה, זה לא מרגיש שבאמת משנה לדורטמונד אם יצליחו לעשות קאמבק בלתי יאמן ( כי זה מול באיירן של פפ ).
הם עושים את שלהם על הצד הטוב ביותר ויהיה מה שיהיה. כרטיס של הצ'מפיונס ליג כבר מזמן בכיס, הקהל התרגל שהקבוצה חזרה.
אותו דבר לגבי מונאקו בצרפת, רק ששם לא היה אפילו מראית עין של תחרות או סיכוי לעשות הסבה למקום הראשון.
אבל בתכל'ס, זה לא באמת משנה.
גם לריאל זה לא באמת משנה בפרספקטיבה הכללית.
העיקר זה שישכנעו את העולם ( את עצמם שכנעו מזמן ) שהם וברצלונה זה היריבות מספר אחת בעולם וכל אחד לבחירתו יחליט את מי הוא מזהה כבני האור ואת מי כבני החושך.
אז בפועל, בין שחיטה לביתור של יתר הקבוצות – כולם מתכוננים ומתמרקים לכבוד ה'קלאסיקו', גם אם זה חצי שנה לפני.
העניין הוא שלהבדיל מדורטמונד, הם יודעים לשווק את הסגנות ככשלון ואכזבה, גם אם ריאלית הסיכוי של הקבוצה עצמה להתחרות עם בארסה הנוכחית הוא פחות גבוה מאשר הדוגמה מגרמניה.
שמוכרים מותג להמונים ברחבי העולם, יותר חשובים הסופרלטיבים והפוזות של רונאלדו מאשר דקויות של הבנת יחסי הכוחות הקבוצתיים.

ט. מפחיד כמה שהכדורגל מזכיר בכ"כ הרבה דרכים את ההתמודדות האישית שלנו עם הקיום.
מרגיע אותנו שנשים לא מעוניינות בד"כ לגלות דעה או התייחסות לענף.
זה סוד ההצלחה, גם אם לא PC לומר זאת.
אתה יכול לכבות את המח בלי לקבל דין וחשבון על כך מהצד הטוב יותר שלך ( כך אומרים ).

י. בהמשך לכך, יש משפט שיכול לנחם אותנו בדרך לעוד יום או תקופה שלא ברור לנו מה יהיה איתה….
שהאדם מתכנן ואלוהים צוחק. אז חלקנו תוהים מה המצב אם האדם לא מתכנן…
או אם מותר לנו להצטרף לצחוק, גם אם לכמה רגעים של חסד.
( כמובן שאני מדבר ברמה המטאפורית, ברור לכולם שאלוהים בתקופה המודרנית הוא המותג של קוקה-קולה/מקדונלדס או הפרצוף של מגיש החדשות כשהוא או היא מודיעים ב'צער רב' על עוד חשד להטרדה, אם קשה לנו עם דמותו של אלוהים כאיקון, אז יש את הקול של האח הגדול )

בשורה התחתונה- אני באמת מרגיש שעובדים עלינו.
משחקים עם המחשבות והרגשות שלנו כדי שוכל להחתים עוד יום כרטיס וללכת לדבר עם המירוץ המופלא של מכבי וב"ש.
על הדרך זרקנו לפח האשפה מוקדם מאוד בעונה את האמונה והחיות ( מתוך דינאמי ) של הקבוצות להתמודד בשביל עצמם.
זה נהיה עבודת אלילים כ"כ שקופה וכ"כ מרגיזה. העוול שנעשה לספורט והתחרות זועק לשמיים.
עוד יום ומחשבות לאדם.
אין לי בעיה לא לצחוק איתם, רק שלא יחשבו שאם הם צוחקים עלי i give a damn.

להיות בודד זה להיות אנושי.
כל הכבוד לכל מי שנאבק ביום-יום.
אתם הגיבורים שלי

גיסנו 21 במרץ 2016

אמ;לק – פלייאוף סדרות יציל את האנושות ;)

ניב 21 במרץ 2016

ויוריד את תחושת הניכור והזרות.
אין עליך רפאל (בלי ציניות).

רפאל 21 במרץ 2016

ביג לייק,
יההה בייבי יההה

גיא זהר 21 במרץ 2016

קודם כל מתברר כשזהבי יכול להיות חולה. אין ויכוח על זה שמכבי שלטה במשחק, במיוחד במחצית השנייה (למרות שמבחינת אחזקת הכדור לא היה הבדל בין שתי המחציות), גם בגלל חילופים מאוחרים של בכר, אבל מבחינת מצבים אמיתיים היה פחות או יותר שוויון כשהמצב הטוב ביותר היה דווקא של גדיר (עצירה יפה של ראיקוביץ), ובהפוך על הפוך חצי מהמצבים של מכבי היו דווקא מקרנות (מי שמדבר על טעות בשיקול הדעת של מיכה, גם בוזגלו בעט במצב ששהר היה פנוי לגמרי). לכן קשה קצת להבין את האכזבה, זה לא שהיה כאן משחק חד צדדי. מעריך שמכבי יבואו למשחק בבלומפילד ביתרון, אבל מי שחושב שהכל יילך להם קל שם טועה. בכל מקרה נראה שהאליפות בסוף תהיה שלכם. ברכות.

בלייק 21 במרץ 2016

כן, שתי הקבוצות הגיעו לעוד 2-3 מצבים טובים, אבל בסך הכל לא היו מספיק מדויקות בחלק הקדמי.
ב״ש זאת קבוצה אחרת עם וואקמה ומליקסון (במידה מסוימת גם מכבי עם טב״ח), ועד שהם יחזרו באופן מלא ב״ש תצטרך להסתדר.
בסך הכל נראה לי ששתי הקבוצות יוצאות די מרוצות. יש עוד זמן, אבל מחזור הבא ב״ש בטדי, לא? מבחן גדול, במיוחד עם מין משקולת של ״משחק רביעי רצוף בלי ניצחון״ על הכף.

גיא זהר 21 במרץ 2016

מסכים. אפילו את חיפה עוד לא ניצחנו העונה. ואת אבוקסיס. בגלל זה אתם פייבוריטים.

רועי 21 במרץ 2016

ביתר עוד לא הוציאו מב"ש נקודה אחת, אין להם מצ'אפ טוב מולכם.

גיא זהר 21 במרץ 2016

קודם כל הדיחו אותנו בגביע הטוטו. ההפסד היחידי בטרנר. וברצינות, קשה לנצח שלושה /ארבעה משחקים את אותה הקבוצוה במיוחד שהיא טובה ואולי גם טביב ייתן להם בונוסים מיוחדים.

השמן 21 במרץ 2016

מצד שני הם נראים בירידה. נראה שמנגנון ההשמדה העצמית שם הופעל ברגע שהם פחות או יותר הבטיחו את המקום השלישי

בלייק 21 במרץ 2016

דווקא ההפסד בסכנין יכול להעיר אותם וקצת להוריד אותם מהאולימפוס המוגזם בו הציבו אותם. בטח כשהם משחקים נגד קבוצה כמו ב"ש, שמהווה אתגר. ברור שזה לא ניצחון אוטומטי לבית"ר, אבל גם לב"ש צפוי משחק קשה בטדי. אם מכבי תנצח את רעננה מפלס הלחץ ירקיע שחקים.

רועי 21 במרץ 2016

כמו הבונוס בדמות השתתפות במוקדמות ליגת האלופות ששבתאי יכול לקבל בעונה הבאה ?

גיא זהר 21 במרץ 2016

בוא נראה שבית"ר עולים בהרכב החזק ביותר נגד מכבי אם למשחק יהיה משמעות ומתאמצים. לגבי שבתאי, אם למשחק יהיה משמעות בסיבוב השני, לדעתי לא צריך לשחק למרות שעד עכשיו, כולל אתמול, הוכיח שלמרות החוזה בב"ש והתביעה של רעננה אותו משחק כמו גבר. טביב כבר הוכיח שהספורטיביות ממנו והלאה.

גיא זהר 21 במרץ 2016

ובמכבי לא רק משחקים טוב בראש של באר שבע בחודש האחרון (בהצלחה לא רעה) אלא גם למדו מפרגוסון בענייני הנבחרת. מעניין מה יהיה בקמפיינים הבאים?

-גיסנו- 21 במרץ 2016

אני מניח שכאשר למשחקים יהיה טעם מקצועי ו/או תחרותי לא יעשו יותר מדי בעיות.

יש גם איזה קטע כזה כאילו זו בושה ששחקני כדורגל מעיזים לרצות ללכת לחתונות של חברים או בני משפחה, כאילו כל אחד פה היה מבריז מחתונה של חבר טוב בשביל עבודה או אימון מילואים….

גיא זהר 21 במרץ 2016

לא בטוח ע"ע גל אלברמן. ולא שיש לי בעיה עם זה. נהפוכו, ברדה כבר מזמן היה צריך לפרוש מהנבחרת.

שגיא 21 במרץ 2016

מה לגבי אלברמן? זה שהוא פרש מהנבחרת? אם כן זה ממש לא קשור למכבי אלא לעובדה שגוטמן לא ספר אותו והוא העדיף לא להתבזות באי זימנו ופשוט לפרוש.

-גיסנו- 21 במרץ 2016

כששחקנים בגיל של אלברמן לא פורשים מהנבחרת באים אליהם בטענות שהם לא מפנים את המקום לצעירים, עכשיו כשהוא פרש אז באים אליו בטענות שהוא לא רץ להציל את המולדת?
כמו ששגיא אמר, אלברמן פרש מהנבחרת מסיבות אישיות בלבד ובלי קשר למכבי, כמו הרבה שחקנים בגילו בארץ ובעולם. זה שהוא עכשיו מציג כושר מופלא זה בעיה של אלו שדחקו אותו החוצה, לא שלו. הוא את שלו כבר עשה.

נולי 21 במרץ 2016

אף אחד לא חושב שלמכבי יהיה קל. להיפך. ב"ש קבוצה חזקה. לכן השליטה של מכבי במחצית השניה הפתיעה אותי והזכירה לי את ק"ש של בכר.

גיא זהר 21 במרץ 2016

אני חושב שהשליטה נבעה בעיקר מהחולשה של ראדי. לטעמי החילוף שלו (ודווקא בראון היה צריך להיכנס ולעלות את הוגו יותר קדימה) היה מאוד מאוחר. ראדי (ולא רק הוא) גמור. זו למעש הפגיעה הקשה של הפציעה של מליקסון.

רועי 21 במרץ 2016

אוגו לא יכל לעלות קדימה, הוא עשה שמירה אישית על זהבי.

גיא זהר 21 במרץ 2016

נכון שלברואון אין את הנתונים הפיזיים של הוגו, אבל יכל להחליף אותו בעמדה.

שגיא 21 במרץ 2016

ברגע שראיתי את ראדי בהרכב הייתי רגוע. זה כמעט כמו לשחק עם שחקן פחות כשחוליות הקישור של שתי הקבוצות מורכבות משחקנים כמו אלברמן, האריס, אוגו והובאן. ראדי פשוט לא ברמה שמתקרבת אליהם בכלל.

-גיסנו- 21 במרץ 2016

אולי המשחק הזה דווקא הוכיח לכל הספקנים למה ראדי כבר לא במכבי.
יש לו מה לתת אבל הוא לא יכול להוביל, ולפעמים נראה שכל משחק שהוא לא פותח בהרכב מוציא אותו מאיזון ל 3-4 שבועות, אז קל וחומר כשכבר תקופה הוא פותח מהספסל

עופר כהן 21 במרץ 2016

גיסנו, אוהדי ב"ש הם מהבודדים בעולם שהקבוצה שלהם קיבלה מהיריבה שלה לאליפות "תכשיט" כמו מהראן ראדי, חינם אין כסף.
תן להם להינות קצת. אז מה אם הוא שופך לאגר במחצית…

רועי 21 במרץ 2016

אלון יפת מנסה כמה שיותר להימנע מהחלטות שעלולות להשפיע על תוצאת המשחק. גם אם הן החלטות שהוא חייב לקבל.

שגיא 21 במרץ 2016

זה אופייני ליפת כבר הרבה מאד זמן. המקרה הכי זכור הוא סכנין נגד ביתר שנה שעברה שהיה צריך להוציא לפחות 4 אדומים ובקושי שלף צהוב.
עם זאת, אתמול השיפוט היה מצוין הבחינה שהוא נתן למשחק לזרום ולא התפתח לשרוק לכל נפילה של שחקן ממגע קל.

yaron 21 במרץ 2016

זה אלון יפת… הוא חושב על איך הוא יראה, לא על מה קורה במשחק…
אתמול הוא היה גרוע לדעתי – כנראה שזה בגלל שראיתי את המשחק על mute

גיא זהר 21 במרץ 2016

מה במשחק הזה? אדום להוגו כמו שרמז שלי?

רועי 21 במרץ 2016

אני לא מדבר בהכרח על החלטות כאלה (אדומים/פנדלים), דברים קטנים יותר,
כמו שלוש עבירות שלו על זהבי לאורך מהלך אחד 20 מטר מהשער (שבסופן זהבי מאבד את הכדור כמובן).
כמו הנגיעת יד של אוגו 30 מטר מהשער, שאני לא רוצה לדמיין איך בוזגלו וברדה היו קופצים על השופט אם זה היה בצד השני.
ולגבי אדום לאוגו, אי אפשר להגיד כזה דבר, כי אי אפשר לדעת איך הוא היה משחק במקרה שיפת היה מניף לו בשלב כלשהו את הצהוב הראשון (והיו כמה הזדמנויות טובות לזה).

גיא זהר 21 במרץ 2016

לא מת על יפת (גם רוברטו קארלוס לא) לגבי אתמול, תלוי באילו משקפיים אתה מסתכל. יחסית היה שיפוט בסדר.

רועי 21 במרץ 2016

לא באתי בטענות לקיפוח, ציינתי מקרים שמעצבנים אותי תוך כדי משחק, אני מן הסתם שם לב יותר לדברים שפגעו במכבי.
אבל בכללי זה משהו שמאפיין את אופי השיפוט שלו שנים, אני לא אוהב את זה.

רומן 21 במרץ 2016

משחק ענק אתמול, כדורגל שוטף ומהנה ושיפוט נדיר של אלון יפת.
מכבי ת"א צריכה להתפלל הגומל על התיקו הזה, עם עוד קצת חדות של גאדיר ב"ש היתה מוחצת אותה.
ההגנה של ת"א כבדה ולא מודעת לעצמה, ב"ש מצאה פעם אחר פעם את הסילונים שלה מאחורי קוי האויב חופשיים לגמרי עם כדורי עומק.
לדעתי בבלומפילד לב"ש יהיה הרבה יותר קל כשהם יבואו בלי הנטל שהם צריכים לשלו בכדור ויוכלו לצופף באמצע לתת למכבי להניע בעוד יותר חופשיות מאחורה ולצאת קדימה עם הסילונים שלהם.
לגבי ברדה, גם אני תהיתי למה הוא משחק ולא בן שהר, אבל ברדה גם בגילו הוא סקורר נהדר, מה שלא גאדיר ולא בן שהר וגם למרות הגובה שלו הוא משחק פיבוט נפלא.
נחמד לראות את הקרנות של מכבי, רוחות של כדורגל אירופאי ממושמע, מחמם את הלב.
זה רק אני או שיש דמיון מטורף במשחק של מוחמד סלאח מרומא ומוחמד גאדיר של ב"ש? פשוט אותו שחקן.

רועי 21 במרץ 2016

מת על אלה.
עם עוד קצת חדות של זהבי, מכבי מוחצת את ב"ש.

רומן 21 במרץ 2016

לא לא לא תדייק..
עם עוד קצת מהירות של זהבי..

-גיסנו- 21 במרץ 2016

וואו, אפילו לא צריך שמכבי חיפה תשחק בשביל לעוות את המציאות, מספיק רק יוצא מחלקת הנוער שלה

רומן 21 במרץ 2016

לא יודע איזה משחק שידרו לכם במדינת תל אביב, אבל למעט הבעיטה/דחיפה של זהבי בשמאל ( שחקן טוב באמת צריך להיות מסוגל להוציא מלאה בשתי הרגליים ), והכדור שהוא לא הגיע אליו ( מה לעשות מבין כל מעלותיו במהירות הפיצ'יצ'ו מפאלרמו לא התברך וזאת היתה תשובה מוחצת לכל מי שכתב לי פה שזהבי הוא החלוץ הטוב בארץ..) לא הגעתם לכלום וגם את הגול שמתם ממצב נייח. נכון החזקתם בכדור, אז מה?
בב"ש לעומת זאת, ברדה עם החמצה מאוד לא אופיינית בהתחלה, גאדיר עם החמצה הזויה ב 1-1, ועוד חצי מצב שחלוץ עם סיומת היה מכניס.
בקיצור ב"ש היתה יותר מסוכנת ולדעתי פייבוריטית בבלומפילד.

רועי 21 במרץ 2016

תסביר לי בבקשה מה ההבדל בין "ברדה עם החמצה לא אופיינית" ל "בעיטה/דחיפה של זהבי בשמאל". אלה שני מצבים שבדרך כלל השחקנים האלה מבקיעים, אז מה אתה רוצה ?
כמובן שנוח לך להזכיר כל חצי מצב של ב"ש ולהתעלם מהבעיטה של מיכה שגורש הוציא לקרן בקצות האצבעות.

רומן 21 במרץ 2016

בחייך.. זה אפילו לא היה מצב.
עזוב את ההחמצה של ברדה, גאדיר עם חצי תפנית עם הרגל החזקה אחד על אחד מול ראיקו, נו באמת לא ברור לי איך הוא מחמיץ שם, מצב טריוויאלי מרוב שזה קל הוא התבלבל.

רועי 21 במרץ 2016

הסלקטיביות האובייקטיבית שלך מאוד מרשימה.

-גיסנו- 21 במרץ 2016

עזוב רועי, ממי שבטוח שרוני לוי עדיין המאמן הטוב בארץ אני לא מצפה להרבה הגיון

שגיא 21 במרץ 2016

זהירות, טרול.

בלייק 21 במרץ 2016

רומן – לפעמים יש היגיון בחוסר ההיגיון שלך. לא מצאתי אותו הפעם, אבל לא ראית את המשחק של חיפה בכלל? או שהאפטיות של השחקנים העבירה אותך למשחק העונה?
זה מוזר שאתה מציין שתי הזדמנויות וחצי של מכבי ועוד שתיים וחצי של ב"ש וטוען שב"ש היתה מסוכנת יותר. אתה גם טוען בפעם אחר פעם הסילונים של ב"ש מצאו את עצמם חופשיים בכדורי עומק אחרי קו ההגנה, זה לא היה אמור להסתיים עם עוד איזה מצב או שניים? כי מצבים כאלה לא היו (למעשה לא היו גם כדורי עומק כאלה כמו שהזית).
אתה טוען שב"ש פייבוריטית בבלומפילד כי יהיה להם קל לצופף ולצאת מהר קדימה. זה לא מה שהם ניסו לעשות לאורך כל המחצית השניה, ולא הגיעו למצב אחד?
כתבת גם שמכבי צריכה לברך הגומל בגלל שיצאה עם תיקו במזל (או בחסדי שמיים). מצפיה אתמול בתגובות וקריאה שלהן היום, אפשר להעריך שהמציאות דומה למה שכתבת, רק הפוך.

רומן 21 במרץ 2016

שמע.. תזכיר לי מצב אחד אמיתי של מכבי

שגיא 21 במרץ 2016

זהבי פעמיים. אפילו 3 אם מחשיבים את המצב שהוביל לקרן הראשונה. אם אוגו לא דוחק רגל בשניה האחרונה זה גול.
מיכה בקרן.
מיכה בסוף אם היה מוסר זה כנראה גול של זה.
נזכרת עכשיו?

רומן 21 במרץ 2016

נכון היה מצב לזהבי שאגו הציל, צודק שכחתי.

בלייק 21 במרץ 2016

לזהבי היו שני מצבים טובים, בדיוק כמו לב"ש (מעבר לשערים): זהבי החמיץ פעמיים, בב"ש החמיצו ברדה וגדיר. דווקא בחצאי הזדמנויות או התקפות מסוכנות אני חושב שלמכבי היה יתרון קטן. אפשר להתיחס למשחק כאל שיויוני או כמו שכתבו כאן ניצחון בנקודות למכבי, אבל לראות במשחק מאתמול כמשחק חד צדדי לטובת ב"ש? כמו שכתבתי, אפילו בב"ש לא ראו את זה ככה.

עופר כהן 21 במרץ 2016

אדון רומן
הכדור עבר לו מתחת לרגל. ויש לו יותר שערים מברדה בעמדת החלוץ.
אלו עובדות רומן. עובדות.

יואב 21 במרץ 2016

יותר שערים מלברדה? זה האנדרסטייטמנט של העשור.
הוא כמעט על תשעים בשלוש עונות ורק בליגה(:

רומן 21 במרץ 2016

זה פשוט לא נכון.
הוא לא הגיע לכדור כי אין לו יציאה מהמקום של חלוץ רחבה, זאת עובדה.
שחקן נהדר כבר הסכמתי, אבל חלוץ???

יואב 21 במרץ 2016

רומן,
ערן נתן מלא גולים כאלה. בגלל מהירות המחשבה שלו הוא מגחע לקרוסים האלה. למעשה, הוא נותן את כל סוגי הגולים- דחיקות, בפס, במלא, אחד על אחד, שמאל, ימין, מרחוק, בעונשין, בראש.
אז אתמול הוא לא הגיע. אגב, ראיתי אותו נותן בשמאל מצבים קשים יותר מהמצב של אתמול. קורה.

עופר כהן 21 במרץ 2016

רומן אתה מנסה פה להכניס "בקטנה" מושגים שונים.
חלוץ רחבה זה מקרה פרטי של ההגדרה "חלוץ". יש חלוץ גאדיר ויש חלוץ פריצה, יש חלוץ מסי ויש חלוץ סטארידג'.
"יציאה מהמקום של חלוץ רחבה" היא כלי, יציאה ממקום היא כלי שנועד להגיע לכדור. אם זהבי מגיע לכדור
וכובש בעמדת החלוץ מצדי שיתרגל טכניקות של שאיבת מים מולדבית.
הוא משחק כחלוץ? עומד פיזית כחלוץ? אז הוא חלוץ. האם הוא עושה מה שחלוץ עושה (כובש)? כן. האם הוא כובש יותר מכולם בעמדה הזאת כבר כמה עונות ושובר בעמדה זו שיאי ליגה? כן. מה המסקנה? שהוא פאקינג חלוץ!!!

האם זהבי יותר טוב בתור קשר התקפי מתחת לחלוץ? כן!
האם חתן פרס נובל בפיזיקה יכול להיות מורה למתמטיקה? כן! האם הוא יותר טוב בתור פיזיקאי? כן!
ככה פאקינג פשוט.

רומן 23 במרץ 2016

לא ככ פשוט.
בליגת העל במדי מכבי תא זה די פשוט בשבילו.
אתה אומר זהבי חלוץ יותר טוב מברדה כי הוא כבש יותר ואני אומר בולשיט, אתה מפשט את המציאות.
שים את ברדה חלוץ מרכזי במשחק כדורגל אירופי אמיתי וברדה נשאר אותו ברדה, עם החוש ברחבה, היציבות, הכח המתפרץ והיכולת לשמור כדור עם הגב לשער, שים את המפציץ מפאלרמו(רגע כבר שמו אותו, לא?) חלוץ במשחק אירופי והוא הולך לאיבוד. חלוץ זה מקצוע, זהבי לא חלוץ

סמובר 21 במרץ 2016

איך אתם כל פעם נופלים לפח שהטרול הזה שם לכם??

ניחא בא לכם קצת לפרוק את הלחץ של המשחק על המקלדת אבל להיכנס איתו לדקויות של ספירת מצבים? יש פה יוזרים מעניינים באמת

עופר כהן 21 במרץ 2016

אני נהנה סמובר, רומן מוציא ממני את המיטב, גם אם המיטב צולע :)

-גיסנו- 21 במרץ 2016

תראה, זה קצת כמו סיטקום אינטראקטיבי, אתה כל פעם מחכה לראות מה יהיה הפאנץ' הבא

רומן 23 במרץ 2016

נקודה/גול בצ'מפיונס לא נתתם..
ואני אמרתי את זה לפני במחזור הראשון כשהתכוונתם להלחם עם דינמו קייב על המקום השלישי וחזרתי על זה לפני כל מחזור כשהכותב של הטור היה כותב "הפעם יהיה טוב"

-גיסנו- 23 במרץ 2016

גול דווקא נתנו, כן חוקי לא חוקי כן מכובד לא מכובד זה לא משנה כבר גם אם המציאות סלקטיבית אצלך בראש.

כתבת גם שמכבי תעוף נגד פלזן, ואח"כ שתעוף נגד באזל, שרוני לוי יוביל את חיפה למאבק על האליפות, וזה רק העונה.

ועכשיו נחכה לפאנץ' הבא.

רומן 23 במרץ 2016

לא היה ולא נברא.
כתבתי שמקום שלישי השנה יהיה יפה מאוד

רפאל 24 במרץ 2016

דווקא באמירות האלה רומן ייצג גישה רווחת בקרב אוהדי הכדורגל ובפרט תומכי מכבי ת"א.
זה היה הפתעה יחסית שמכבי העפילה לשלב הבתים.
פלזן נחשבה עדיפה, במיוחד אחרי ה 2:1 בבלומפילד והמפגש המקרטע מול אלופת מלטה בסיבוב הקודם.
אנשים נתנו למכבי צ'אנס של אולי 20 אחוז לעבור עם שריקת הפתיחה בצ'כיה.
מול באזל בטח לא צריך להוסיף.

ועם המומנטום והכושר של זהבי… אנשים עוד התאכזבו שלא היתה סנסציה בלונדון.
העניין איתך, רומן… הוא שהאמירות שלך לא מידתיות.
אתה יכול לפגוע במשהו או להעלות נקודה מעניינת, אבל זה כ"כ מוגזם שלא יודעים מה לעשות עם זה.

גישתך החיובית כלפי שחקניך המועדפים מכובדת ומתקבלת על הדעת, ולא חשוב עם יאמרו שיש טיפה הפרזה, זו
הזכות הטבעית של כל כותב פה.
אבל אז בא הרגע שאתה מגחיך שחקנים והופך אותם לאשפה…
כל עוד אינך מקבל משכורת בשביל לעשות זאת, אין לכך הצדקה ואז הנקודות המעניינות שהעלית
הולכות לאיבוד כי אף אחד לא מוכן לנהל דו-שיח עם משיגנע.

באופן כללי, עדיף להגיד דברים קיצוניים בדרך מתונה
מאשר לעשות דברים מתונים אך להתבטא בצורה קיצונית.
אנשים לא יודעים איך לאכול קיצוניות- אפילו אלוהים בכבודו ובעצמו אמר למשה לא להלחיץ אותו… 'מה תצעק אלי, דבר עם העם…' ( ברמת הרעיון ).

ולסיום-
no tv and no beer make Homer go crazy
יבהההההה אווווווווווווווו יההההההההההגעעעעעעעעע

הוגה דעות 21 במרץ 2016

ראייתך צרה

השמן 21 במרץ 2016

א. לא היה נוקאאוט, אבל ברור מי הקבוצה הטובה יותר אחרי אתמול.
ב. זה כמובן לא מבטיח כלום. איבוד נקודות מול רעננה למשל יעניק לב"ש רוח מחודשת. בכלל מרווח הטעות של מכבי קטן מאוד אם כי של ב"ש לדעתי קטן יותר.
ג. מסכים שב"ש נראים על החבלים. ראדי וברדה גמורים, לווקאמה ייקח עוד שבועיים ויותר לפי מה שהבנתי, ולאור ההיסטוריה של מליקסון אני לא בטוח שהפציעה לגמרי מאחוריו. בכר צריך לתת צ'אנס משמעותי גם לגאדיר וגם לבראון ולהתפלל לטוב.
ד. בראיונות ברדה באמת אלוף. ובלי ציניות נראה "מענטש" אמיתי. על המגרש הוא מתנהג כמו יוסי אבוקסיס. מתבכיין, פרובוקטור וצוללן. כשהוא בכושר כמו אתמול זה ממש קשה לצפייה.
ה. זהבי אולי חולה אתמול וכבש שבוע שעבר. אני די בטוח שהשיא של אלמליח יושב לו בראש טוב טוב. נקווה שישבור אותו כמה שיותר מהר

גדי 21 במרץ 2016

זהבי נתן צלילה או שתיים אתמול וגם התבכיין לשופט מספר פעמים.

אני מודה שאהבה שלי לברדה מעוורת אותי. מניח שזה אנושי וקורה לא רק לי.

-גיסנו- 21 במרץ 2016

עם כל הכבוד יש מרחק עצום בין ברדה לזהבי בקטע הזה.
היחיד שמגיע לרמות האלה של הצגות ותלונות במכבי זה טב"ח החלוץ.

גדי 21 במרץ 2016

זה בהחלט מעליב להשוות את ברדה לטבח אבל אני מבין שלא קל לקבל שיש שחקן בקבוצה יריבה כמו אליניב

דבריינה וקורטואה עד היום מפרגנים תכופות לברדה שהיה מנטור שלהם. תן קצת כבוד.

ברדה בחיים אבל בחיים לא יכנס בשחקן יריב בשביל לפגוע.

זהבי? שחקן ענק וספורטיבי מאוד.

גם הוא צועק על שופטים. הוא למשל נגד עכו דפק התחזות שכאילו השומר שלו פגע בו בלי כדור. ברדה מעולם לא עשה זאת.

רועי 21 במרץ 2016

אתה רציני ? ברדה מספר שתיים בארץ בהתחזויות אחרי איתי שכטר.

-גיסנו- 21 במרץ 2016

חשבתי לנסות להגיב אבל זה פשוט מגוחך.
"קשה לקבל שיש שחקן בקבוצה יריבה כמו אליניב" אחד המשפטים העקומים.

ברדה עשה קריירה יפה מאוד בבלגיה ויש לו יכולות נהדרות ככדורגלן. לצד זה הוא מתנהל במשחק איפושהו על הסקאלה שבין יוסי אבוקסיס לסלאח חסארמה, בכל משחק יש לו לפחות 3 התרסקויות שלא היו מביישות פעלולן בהוליווד.

זהבי מושלם? לא. כל הכדורגלנים מתחזים ברמה מסויימת ו"עוזרים" לשופטים. אבל ברדה לקח את זה לרמה אחרת לגמרי.

קפטן קוקי 21 במרץ 2016

ברדה הוא מנהיג ואדם אינטליגנט מאוד. הוא גם קפטן במשימה.
במספר מקרים אתמול, המצלמה הראתה שלא היה פאול עליו בכלל (ויפת לרוב שרק נכון) אבל הוא קם ומתלונן, צועק ליפת באוזן.
אין לי ספק בכלל שאצלו זה מחושב מאוד, מהלך אסטרטגי נטו שנועד לייצר אווירה מסוימת כדי להשפיע על הקבוצה שלו, על הקהל ואולי גם על השופט.

שלומי 8 21 במרץ 2016

ברדה עבר אתמול כל גבול, כבר מביך.

עומר 21 במרץ 2016

הוא היה הרבה יותר מעצבן במשחק בבלומפילד, בו הוא תיבל את הצלילות והיללות בהפרעה לביצוע של כמעט כל כדור חופשי.

השמן 21 במרץ 2016

מסכים לגבי זהבי, וברור שאני לא אובייקטיבי. שלא תבין שאני קוטל את ברדה עד הסוף, מחוץ למגרש הוא נראה לי אחלה ספורטאי ואחלה בן אדם. אבל על המגרש, בעיקר ביום כמו אתמול. מעצבן ביותר

גדי 21 במרץ 2016

מבין לחלוטין את מי שלא אוהד באר שבע ומתעצבן.

ניר 21 במרץ 2016

אני אוהד ניטרלי עם נטייה להפועל באר שבע, כי בבסיס אני אוהד של מכבי חיפה, ואחרי שאמרתי את זה, מכבי תל אביב נראתה הרבה יותר טוב מבאר שבע במשחק אתמול.

לזכותה של באר שבע אפשר לומר שזאת קבוצה סופר-מאומנת שהפוכה לגמרי לחוסר האימון במכבי חיפה. השליטה של ברק בכר במה שקורה על המגרש, כולל התרגילים, פשוט מדהימה. לרוני לוי יש הרבה מה ללמוד ממנו באיך מנהלים משחק ובאיך מכינים קבוצה, גם עם כוח האדם שיש לו.

השמן 21 במרץ 2016

השבוע חופש הזה יכול מאוד להועיל לב"ש בהנחה שמשחק הנבחרת יהיה בקצבהנמוך יחסית ויסתיים בתקווה ללא פציעות. אני גם ממש שמח שזהבי שוחרר מהבדיחה הזו

גיא זהר 21 במרץ 2016

לא מבין מה ברדה עושה בנבחרת. בן 34. היה צריך לפרוש ממנה באלגנטיות בדיוק כמו אלברמן. בוזגלו, דודזאדה או צדק יפתחו במשחק. מדאיג מאוד.

בלייק 21 במרץ 2016

אני חושב שלפני שנתיים היה לזה גם ערך – שחקן מב"ש בנבחרת. עם ההתקדמות של העונות האחרונות וכמות המוזמנים מב"ש זה כבר באמת קצת מיותר עבורו. קשה להאמין שהוא ישאר שם גם לקמפיין הקרוב.

רניב 21 במרץ 2016

קרואטיה ביורו לא? אז הם יקחו את המשחק ברצינות וגם שחקנים ששואפים לצאת ולשחק בחול צריכים לקחת את המשחק ברצינות.

השמן 21 במרץ 2016

גם קרואטיה ממש לא ירצו להסתכן בפציעות להזכירך…
העניין הוא שההתאחדות עצמה מתייחסת לזה כבדיחה. איך ב"ש תרגיש אם היא תאבד עוד שחקן עכשיו? למכבי יש שני שחקנים בלבד שהם חסרי תחליף כמעט אלברמן וזהבי טוב מאוד שהם לא בסגל.

רומן 21 במרץ 2016

האמת ה"מחלה" של זהבי זה מביך.
אני מבין את זהבי, אני מבין את מכבי, אבל אני לא מבין למה התקשורת לא חוגגת על זה.

-גיסנו- 21 במרץ 2016

איך הוא מעיז להיות חולה ולקבל עירויים לפני ואחרי המשחק, פשוט בזיון.
אין אפס, זהבי היה צריך לעבור שיעור אצל יניב קטן על מחויבות לנבחרת.

עומר 21 במרץ 2016

אשריך על האנרגיות להגיב לו בן אדם.

-גיסנו- 21 במרץ 2016

יש בזה משהו משעשע, בשלב מסויים כשסותרים לו את כל הטענות עם עובדות, הוא מגיע לשלב ה"כמה יעקובו היה גדול, זהבי ובורקסים, ודינמו קייב היא הקבוצה הגדולה ביותר אי פעם בגלקסיית שביל החלב ומעבר לה".

יואב 21 במרץ 2016

לא מחזיק ממסי ומשווה את גאדיר לסלאח(מה!!!!!?????).
הוא חייב להוציא ספר, אני הראשון שקונה.

רומן 21 במרץ 2016

אני לא משוכנע שאתה מבין מה המשמעות של "לסתור טענה".
אגב כבר בדקת מתי יש קופה אמריקה?

-גיסנו- 21 במרץ 2016

ואני לא משוכנע שאתה מבין את המשמעות של "מציאות", החיבור שלך אליה נראה קלוש משהו

לשאלתך לא בדקתי כי זה לא מעניין אותי, ולהשתמש בטורניר הזה כהוכחה למשהו זה בערך באותה רמת אמינות של בוואן בחלון ההעברות

רומן 21 במרץ 2016

זה הוכחה לזה שכדאי לחשוב לפני שמנסים לרדת על מישהו.

-גיסנו- 21 במרץ 2016

לא כ"כ הבנתי מה אתה רוצה, אבל אני כבר רגיל לזה שאתה מוכיח לעצמך דברים על סמך כלום

רומן 21 במרץ 2016

אז אני אחדד:
לפני כמה ימים אמרתי שאני מחכה לקיץ לראות את מסי מלהטט במי הנבחרת, וניסית לרדת עליי באמירה סרקסטית "איפה ביורו?".

-גיסנו- 21 במרץ 2016

טוב נו, כנראה שמותר לי לומר משפט טיפשי על כל 20 כאלה שלך
תפסת אותי
הוכחת שמוחמד גדיר מינימום ברמה של סלאח, זהבי אפס, מסי אפס, ירמולנקו השחקן הטוב בעולם, וברית המועצות היא עדיין המעצמה החזקה ביקום, שנייה רק לאימפריה ממלחמת הכוכבים

רומן 21 במרץ 2016

חזרתי בי אלף פעם מהאמירה שזהבי 0, הוא שחקן נהדר, הכי טוב בארץ היום ביי פאר.
אמרתי שגאדיר נורא מזכיר את סלאח בסגנון,
אני עומד מאחורי כל האמריות על מסי – כשיגיע לפרמייר ליג ויצליח שם – אני אשתוק.
ירמולנקו – נפלא, לא ברמה של הגדוים ביותר.
רוסיה אימפרית על, תמיד היתה ותמיד תהיה, לא מלימטר פחות מאמריקה.

גיל שלי 21 במרץ 2016

המשכורת הממוצעת ברוסיה היתה 850$ לחודש לפני שנתיים, היום היא 450$ לחודש, חתיכת אמפריה

רומן 21 במרץ 2016

אז מה? מה זה בדיוק מוכיח? מה זה בכלל דולר, מה זה אוכל?
אתה שבוי בקונצפציות קפיטליסטיות עקומות.
המשכורת הממוצעת במיקרונזיה או בערי החוף בסרי לנקה או בעוד מילון חורים מקומות בעולם אני מנחש באיזור ה100$ גג, מה שלא מפריע להם כל היום לגלוש על גלים,לשחק כדורגל, לאכול טוב, לישון 12 שעות בלילה ולהיות מאושרים עד הגג, בזמן שידידך היאנקי שמרוויח 120 אלף דולר בשנה, ישן 6 שעות בלילה, נמצא 12 שעות ביממה מול המחשב, מנסה להשאיר חצי שעה את הגוף החולני והרופס עם שיזוף הפלורוסנט שלו על מכונה שמזיזה סרט אחורה יחד עם עוד 100 יאנקים כמוהו בחדר קטן.
אנשים ברוסיה חיים בתפיסה אחרת, משהו שמח אמריקאי חולה לא מסוגל להבין.

גיסנו 21 במרץ 2016

תגובה מעניינת ממישהו שלא כל כך מזמן התרברב בויכוח של איזה 100 תגובות כמה הוא מוצלח בהייטק ומרוויח המון

אביב 21 במרץ 2016

אתה הרבה יותר מביך

יואב 21 במרץ 2016

ממך מתוקי?

עומר 21 במרץ 2016

אין לי מושג איך אוגו עושה את מה שהוא עושה- שאפו ענק. לא זוכר כזה קצב ששורקים לו כל כך מעט פאולים, שלא נדבר על צהובים. לא רק במשחק אתמול, זה משהו שחוזר על עצמו. הבחור ללא ספק עושה משהו נכון.

גיא 24 במרץ 2016

לא הוא
אלונה עושה משהו נכון עם האיגוד

אלון 21 במרץ 2016

איש המפתח מבחינת באר שבע הוא מליקסון. לאורך כל העונה מתי שהוא היה בריא הם נראו נפלא וגם אתמול שהוא נכנס הם קיבלו אנרגיות. אן יצליח להשאר בריא ולשחזר את היכולת מתחילת העונה באר שבע יהיו בעניינים.
אבל גם איתו מכבי פייבוריטיןם
טובים יותר ואיכשהו רעננים יותר.

בלייק 21 במרץ 2016

מליקסון וואקמה. התפקוד שלהם הוא קריטי לב"ש במשחק כמו אתמול. ב"ש ניסתה ורצתה לצאת להרבה יותר התקפות מעבר. אין בב"ש שחקנים עם כזאת יכולת פריצה. הם משחקים בסגנון מאוד שונה, אבל שניהם מבצעים פעולות קריטיות על הקוים, שניהם מבשלים שערים, וואקמה גם מבקיע לא מעט. לבוזגלו וגאדיר יש את האיכויות שלהם, אבל זה לא ההתקפות הסילוניות על הקווים. גדיר מהיר, אבל קשה לו לסיים טוב פעולות שהוא מתחיל רחוק מהשער, אין לו את התחכום של מליקסון ואין לו את הפיסיות של וואקמה.

זיו 21 במרץ 2016

בהמשך לכמה פוסטים כאן שאלה היסטורית למבינים – מי ומתי בעצם החליט שבכדורסל ולדעתי ברוב ענפי הכדור (כדוריד, כדורעף) האליפות מוכרעת בסדרות מסוג זה או אחר ובכדורגל זה רק ליגה ?

עופר כהן 21 במרץ 2016

אמנם אני לא מומחה בנושא, אבל אני שואל את עצמי את זה הרבה והתשובה היא שזה לא מסתדר עם לו"ז.
נגיד עושים פלייאוף ובסוף הפלייאוף 2 הראשונות עושות סדרה. עזוב את העובדה שזה ממש מתיש לשחק סדרה של הטוב מ-3 (אם לא הטוב מ-5)
זו גם בעיה של לו"ז, למשל סדרה כזו, אם תתן זמן ראוי למנוחה בין משחקים, תקבל כמעט עוד חודש של סדרת גמר. השחקנים מתחילים להתכונן לעונה חדשה בסוף יוני תחילת יולי. יש נבחרות, יש מוקדמות ליג"א ואירופית, יש שלבי גמר בליג"א ואירופית.
בכדורסל אפשר לסיים סדרה בשבוע כי יומיים מנוחה זה לגיטימי ברמות הגבוהות. לא בכדורגל.

בנוסף, אין ממש טעם בסדרת גמר. הרי גם ככה בכדורגל מאוד קשה לבטא את היתרון האיכותי שלך לכדי תוצאה (ביחס לשאר הענפים), אז יוצאים מנקודת הנחה שמי שטוב כדי להיות מקום ראשון בסוף העונה הוא האלוף, וברוב מוחלט של המקרים האלופה היא הטובה ביותר גם ככה.

מבחינה ספורטיבית, תחשוב שהפער מהמקום הראשון לשני הוא 12 נקודות. אם יעשו סדרת גמר, זה לא הורס את כל הקטע של ליגה? בוודאי שכן. יש לדעתי לפעול יותר למען שוויוניות כלכלית, אך זה צריך להתחיל מהקבוצות הגדולות שקובעות את הטון, ולא לבוא למיטש ולכעוס עליו שהוא מנסה להשתלב עם החבר'ה הגדולים.

רפאל 21 במרץ 2016

זה לא עניין של לו"ז.
אפשר בקלות לוותר על גביע הטוטו ולהכניס עוד 3-4 מחזורי אמצע שבוע במהלך העונה הסדירה.
באותה קלות ( ואף יותר ) חותכים את העונה ל 31 מחזורים במקום 36 ( באמצעות קיזוז נקודות למשל ).
אחוז הנקודות מסך העונה נשאר זהה.

אז כבר הורדת משחקים מיותרים ממפעל מיותר בגביע הטוטו וחסכת חמש משחקים בעונה.
לא בעיה למצוא איך לתת יתרונות משמעותיים לקבוצות המדורגות גבוה יותר בטבלה.
אפשר לתת להם פור נקודה עם תחילת הסדרה+ משחק ביתי נוסף כמובן ואיך לא… הכרטיס לאירופה שהוא חלק בלתי נפרד מעולם הכדורגל.

בכדורסל משחקים עונה שלמה בשביל משחק בית נוסף.
בכדורגל ממה שהוזכר פה זה יתרון משולש.

העניין היחיד הוא שלא רוצים לפתח ליגה תחרותית באמת.
רוצים שכולנו נהיה פראיירים של 3-4 קבוצות עשירות ונעקוב כל השנה אחר המשחקים שלהם בטבלה
בעוד יתר הקבוצות נופשות בים.
זה התחיל כמסורת ג'נטלמנית אך הציניות השתלטה עליה ורק הכסף מדבר היום.

גם עם פלייאוף הכסף ידבר, אך ידברו איתו בגובה העיניים גם מסכנין, רעננה, נתניה ואשדוד.

המטרה של מכבי ת"א היא לא להתקדם באירופה. זה למראית עין.
המטרה היא שלא יהיו לה אלטרנטיבות בארץ וכולם יהיו חייבים לאהוד אותה
כי רק הם יתחרו מידי שנה על המאזן הטוב ביותר ובאירופה יאיימו לסחוט תיקו מול אלופת רומניה או המקום החמישי בגרמניה.
שלא יעבדו עליך.
אין שום דבר מעבר לזה.

Ljos 21 במרץ 2016

תזהר, רפאל, עובדים עלייך.
מוכרים לך חלומות.
אל תיפול בפח.
אין כלום בפלייאוף. אין שום דבר מעבר לזה.

רפאל 21 במרץ 2016

בבית העליון שמשום מה קוראים לו פלייאוף אין באמת שום דבר.
המשך הניקוד מהסיבובים הקודמים והמשך החשיבות למשחקים.

לו"ז זה לא תירוץ.
היו מנסים לפחות ללכת על סוג של 'פורמט בלגי' משופר.
אנשים לא רוצים שתהיה הכרעה ישירה, אז שומרים אותה לפינה הזאת של הגביע ועושים לנו טובה ששולפים לנו עוד כינוי חסר תוכן מהבוידעם- סינדרלה.

בשקט בשקט, בעשר השנים האחרונות- כמעט מאה אחוז מהקהל הבינלאומי אוהד אחד מעשר הקבוצות הבכירות ( בארסה, ריאל, באיירן, יובה, יונייטד, ארסנל, צ'לסי, ליברפול, פ.ס.ז', סיטי/אינטר/דורטמונד ). כמובן שיש גם ניצני סימפטיה לליגות הקטנות…
ועוד אנשים שמחכים שאלביס פרסלי ימצא את דרכו לניוקאסל או לידס.

זה הכל דינאמיקה של כוח המתבטא באמצעים הכספיים של הקבוצות.
פה ושם יש אנומליות כמו לסטר, מונפלייה וולפסבורג ( הסיפור של הגרמנים, אגב, היה לא פחות מדהים ).
זה לא משנה שום דבר.

כאשר שוללים על הסף קונספט של הכרעה ישירה מכל סוג, שלא נתפלא שנקום כולנו אוהדים את אותן מעט קבוצות עשירות.
ותכל'ס, זה רק קצה הקרחון של הבעיה.

עופר כהן 21 במרץ 2016

מיטש גולדהאר רוצה לשלוט בליגה ולסחוט תיקו מול אלופת רומניה?
בולשיט. אפילו פרימו ושרף יגידו לך שאתה מבלשט והם מעדיפים לתפוס קו ביו"ש מאשר ללבוש תחתונים צהובים.

בקשר לשאר השטויות:
יש לבני יהודה אלפי אוהדים, מי אתה שתגיד להם ללכת לים? אני אוהד ליברפול, אתה תגיד לי ללכת לים עכשיו? אבל בא לי על הדריבל של קוטיניו, מה ים עכשיו?
תלך לאוהדי ויטסה ארנהיים ותגיד להם ללכת לחשש בקופישופ כי הם מקום 6 בלי שום סיכוי לאליפות? מי שמך בכלל להגיד לאוהדים מה לאהוד ואיך ים ואיך אליפות ואיך לשחק על משהו.
מי שאוהב כדורגל רואה כדורגל, מי שאוהב את חטאפה יראה את חטאפה, מי שאוהב את מיינץ 04 יראה אותם גם אם הם יהיו מקום 9 מרחק 80 נקודות מזאת שלפניה ומזאת שאחריה. אני אהדתי מכבי גם כשלחטוף 3:0 מבני יהודה של גיא לוזון היה נחשב סטדנרט וגם שישראלביץ' היה מגן שמאלי, ולא היה "סיבה" לאהוד. כי נהניתי.

רפאל 22 במרץ 2016

הבחור שאל שאלה.
ניסיתי לענות לפי מה שאני מבין, כמו שאתה ניסית.
בעיקר רציתי לומר שזה בשום אופן לא עניין של לו"ז.
בנבחרות בין נובמבר ליוני יש הפסקה של שני משחקים בסוף מרץ/תחילת אפריל.
זה לכל היותר שבוע וחצי או שתיים של פגרה לצורך נבחרות במהלך 7 החודשים האלה.

בואו נעזוב רגע.
אם רושמים לך נניח ראיות לכך שיש פורמטים עם פי כמה יתרונות אבל צריך להשתמש לשם כך בסדרות פלייאוף או קיזוז,
היית מוכן לתת לזה צ'אנס?
זה השאלה.

לגבי ההבדלים בין הגישות:

בליגה של היום, הסיפור העיקרי ( והיחיד למעשה, כמו ששי חי היה הסיפור באח הגדול ) הוא מי תסיים את העונה במקום הראשון.
מכאן שמלכתחילה יש מספר מצומצם של מועמדות והן תמיד בקורלציה מושלמת עם התקציב היחסי שלהם מול הקבוצות אחרות במסגרת. לפעמים יש הפתעות וקבוצה שהשקיעה סכום כסף גדול כמו אחרת, מועדת בהתחלה ולא מצליחה לעלות על רצף וניתן להעריך את סיכוייה כ לא משמעותיים כבר אחרי כמה מחזורים.
פעם בעשרים-שלושים שנה יש קבוצה שלא מ 4 התקציבים הגבוהים בליגה שמאיימת על האליפות מהמחזור ה20 ואילך.
קרה ב 2012, בואו נראה מתי יקרה פעם הבאה.

בדינאמיקה של המשחקים- מארגנים עונה שלמה שהמתח הוא בטבלה ולא על המגרש.
אז יש עונות שנותרו 3 מועמדות במחזור ה 20.
יש עונות שאין בכלל תחרות אחרי 10 משחקים.
הליגה לא באה להבטיח תחרות ברמה גבוהה ועניין המתפתח עם התקדמות העונה.

הקבוצות דואגות לאינטרסים שלהם ומי שרוצה להיות בכותרות ולהתקדם לעבר סחיטת נקודה, שתיים או חמש באירופה ( כנראה אירופה ליג ) תשים הרבה כסף ויאללה, תרוץ חזק בטבלה כאשר ההכרעה היא בכלל מול קבוצות שהוצאת להם את החשק והמטרות עוד לפני שהעונה התחילה.

אז יהיו לך אוהדי מיינץ באיזור העיר שלהם.
אבל זה תאגיד בינלאומי ענקי שנמצא תמיד בתהליכי גדילה עם עשרות מיליוני אוהדים בעולם בכל פינה כמו באיירן
מול הקבוצה המקומית של מיינץ או פרנקפורט.

זה המטרה של הליגה. לייצר תאגידים מול עסקים מקומיים.
ואז פעם בעשרים-שלושים שנה שהעסק המקומי איכשהו נותן פייט כנגד כל הסיכויים, אנו מברכים אחד את השני בחג סינדרלה שמח בחצי חיוך.

הסיפור הוא לא תחרות ספורטיבית. העסק הוא הגדלת הפערים ע"י שימור הסטטוס קוו בין קבוצות גדולות
לכאלה שעושים להם טובה שנותנים להם להיות המשוכות שלהם.

אי אפשר לפספס את זה.

עופר כהן 22 במרץ 2016

אתה יודע טוב מאוד למה רשמתי את מה שרשמתי, אתה אמרת שלאף אחד לא אכפת מקבוצות שאינן מתחרות על אליפות, שזה בולשיט.

רפאל 22 במרץ 2016

אנחנו מדברים על רעיון, לא על סמנטיקה של מילה.

הנקודה היא שמי שמתחרה על האליפות, עושה זאת במהלך כל העונה כי לוקחים אותה מהמקום הראשון וזה הסיפור העיקרי ( או היחיד ) בעונה.
לעומת זאת, מי שלא יכול להעמיד את המאזן הטוב בליגה, בד"כ מטעמי תקציב, משחק על מטרות 'קצת' פחות מעניינות.
תראה לי מישהו בארץ שמשנה לו אם רעננה או סכנין מסיימות במקום הרביעי.
הקטע היחיד הוא עוד מסמר בעינוי הסיני שעוברת חיפה הירוקה.

להם בעצמם לא ממש איכפת. נותנים להם להיות שם, בכיף. זה ההישג.
אמרו ברעננה שמבחינתם להגיע לבית העליון זה כמו לקחת אליפות. יפה.
אז שייהנו מהאליפות שלהם. שיזמינו את מירי רגב, היא עוד תבוא…

לך תשכנע בנאדם סביר לעקוב אחר קבוצה שהדבר היחיד שהם יכולים לעשות הוא 'לגנוב' תיקו מאיזה קבוצה עשירה
במחזורים האחרונים של העונה ובכך לדפוק אותם ולשמוח לאיד.
זה נשמע לא רע…. אבל נראה לי שרוב האנשים יעדיפו את האופציה של תמיכה ומעקב אחר קבוצה שכן משחקת על משהו שבוע אחר שבוע ולא רק משלימה את המניין, כי הרי חייבים מס' מסוים של קבוצות ומול מי לחגוג את האליפות הזו.

זה שאין תוכן ממשי לא אומר שצריך לוותר על קיום המשחקים.

בולשיט אני משתדל לחשוף . לא לכתוב.
וגם אז לא אגדיר זאת במילים האלה כי יש אנשים שלוקחים את הכדורגל ברצינות
למרות שזו עבודה בעיניים במתכונת הנוכחית.

שלו 21 במרץ 2016

בעולם מקביל מכבי חיפה מבצרת את מקומה השישי.

רפאל 22 במרץ 2016

הדיבור השכיח הוא שגם אליפות היסטורית של לסטר לא תעשה שינוי ממשי.
אז רעננה או סכנין ברביעי כן?
לא חסרים מקרים של קבוצות 'קטנות' שסיימו גבוה בצמרת.

התחושה שלי היא שמכבי הקבוצה הטובה בארץ זה השנה הרביעית ברציפות.
אבל… מכיוון שב"ש חזק בתמונה, מובילה בטבלה ומאמינה בעצמה – יכול מאוד להיות שיהיה לה edge מול היריבות האחרות בבית העליון.
עושה רושם שקבוצות יבואו להלחם על כל כדור מול מכבי, לא משנה על מה ישחקו בעצמם.
נגד ב"ש יבואו יותר להחתים כרטיס בעבודה. ישחקו פתוח ומצידם יפסידו 4-2.
כי זה מה שהתקשורת רוצה.
אנחנו לא נשאל שאלות… בתשע העונות האחרונות אלופה שישית ( 2 חיפה, 3 מכבי ת"א ) זו אשליה נעימה ומחממת.
לא חסרים פראיירים שיקנו את זה.

אבל כמובן…. לא חסר למכבי היכולת לעשות את זה בפעם הרביעית.

בהצלחה לכל מי ש gives a damn

miranda veracruz de la hoya cardenal 22 במרץ 2016

השג לעצמך חיים

רפאל 23 במרץ 2016

we want psycho dad

שלו 22 במרץ 2016

מי מחפש שינוי?
אתה כבר כמה שנים כותב בחסדי הפליי אוף,
אז בעייני זו אחיזת עיניים.
אליפות היא תוצאה של עבודה קשה.
סכנין ורעננה באף מקום לא היו קבוצות שלוקחות אליפות.
אבל ביתר, חיפה, הפועל, ב"ש ומכבי זה לא מעט קבוצות שבעזרת ניהול נכון יכולות להתנהל בתנאים שווים כמעט לאליפות.
וקצת רצינות זה שמכבי משלמת לשחקן פי שלוש לא הופך אותו לפי שלוש טוב.
ויש מספיק שחקנים (בטח זרים) שניתן להשיג במחירים סבירים לחלוטין.
זה שקבוצות בוחרות לא לעבוד קשה במציאת שחקנים זו בעיה שלהם.
ב"ש מראה השנה איך אפשר לתת תחרות (ולהוביל) בהרבה פחות תקציב ממכבי (ולדעתי גם מחיפה).
הפועל גרוע בגלל ניהול לא בגלל חוסר כסף.
ומסורת ?
חיפה לפני ארבעים שנה הייתה קבוצה שעולה יורדת חליפות מליגת העל,
ובארבעים שנה היא הפכה למותג (בדיוק הכיוון ההפוך שקרה לנתניה דרך אגב).
אז מי שחושב שמחר רעננה תהפוך לאימפריה בגלל שיטה כזו או אחרת חי בסרט.
ולא משהו הסרט.
ב"ש נתחילה לבנות מותג, עם אצטדיון ואוהדים כמו השנה היא יכולה להבטיח לעצמה יציבות כלכלית.
עם מחלקת נוער שתבנה על המותג היא יכולה להבטיח גם עתיד.
אז כמו שאמר פעם אריק שרון "לכו לעבוד".
גם מכבי ד"א הייתה גרוע המון זמן כי חיפשה קיצור דרך במקום עבודה.
עד שהגיע הקנדי שהביא הולנדו-ספרדי שישרו את השורות.

יואב 22 במרץ 2016

כל מילה שלו

רפאל 23 במרץ 2016

באמת נהנה לקרוא אותך, שלו.
עובדתית, ההתקדמות וההכרעה בליגה לא מידתית בעליל יחסית לאמות מידה שמסגרת תחרותית אמורה לחתור אליה.
נותנים את הבמה למי שיכול להוביל אותה ואת השאר זורקים הצידה
ובמקרה הטוב נזכרים בהם בקיץ ( אם יש לך כסף אז אפשר למכור תקוות ואשליות, לא משנה כמה הן קשורות למציאות ).
במקרה הסביר הקבוצה קיימת כי כתוב בתקנון שהליגה מכילה מספר כך וכך של קבוצות.

מהמחזור השביעי העונה ידענו בוודאות שיתקיימו עוד 3 משחקים בלבד בין מועמדות לאליפות.
מכבי-ב"ש במחזור ה 15
המחזור ה 28 והמחזור ה 33.
מה שלא ידענו הוא מי יוביל את הטבלה אז ואי לכך מי תארח ראשונה.

כן ידענו שאין הבדל בניקוד בין משחק 'פלייאוף' בסיבוב השלישי לאלו בסיבובים הקודמים.
גם ידענו שככל שהעונה מתקדמת הפער בטבלה בין ה 2 הראשונות ליתר רק גדל ( ולראייה – 3 קבוצות הבית העליון כבר ללא סיכוי תיאורטי, מה שאומר שיש לנו יותר סיכוי לזכות בשבוע הקרוב בטוטו ובלוטו מאשר שמכבי חיפה או רעננה ייקחו אליפות כי הסיכוי שלהם מחוץ לחוק )

בנו לנו ליגה שמוציאה את הרוח מהמפרשים לרוב הקבוצות ו 95 אחוז מהמקרים לא תמצא קבוצה שלא בין 4 משלמי המשכורות הגבוהים בליגה שעוד נמצאת בסיכוי ריאלי לאיים על ראשות הטבלה, קרי אליפות.

במציאות, הסברה שמביעה צורך בהכרעה ישירה תופסת.
אבל זה התפקיד של הקבוצות והקהל לדרוש את זה.
אני סתם מעיר לתשומת ליבנו ומעצבן על הדרך ( לא בכוונה ).

יואב 23 במרץ 2016

כל מילה שלו

סמובר 21 במרץ 2016

הובאן בועט באדמה.

הובאן מתקפל ונאנק מכאבים למשך רגעים ארוכים כאילו בוצעה עליו עברה שגרמה לו נזק גופני חמור, על מנת לזכור בפנדל.

הובאן מבין שלא יקבל פנדל, נעמד על הרגליים וממשיך לשחק כרגיל.

אני כאוהד כדורגל נבוך כל פעם שאדם בוגר עושה הצגות פתטיות בשביל רווח ספורטיבי. נבוך במיוחד כשאני נזכר במקרים כמו של רפי דהן

-גיסנו- 21 במרץ 2016

אני מסכים איתך, אבל זו בעיה עולמית שנובעת מבעייתיות בחוקה. יחס הסיכון/גמול במקרים האלה הוא מגוחך ולשחקנים יש רק תמריצים להתנהג ככה, כמעט בלי סנקציות.

Comments closed