תסריטים לשבת

באר שבע יגמרו מסע של ארבעים על ארבעים בשבת

שחקני ואוהדי באר שבע נמצאים בשבוע הקשה ביותר שניתן לדמיין עבור אוהד ספורט. כלומר, ברור שירידת ליגה היא עינוי קשה אף יותר, אבל אתם מבינים את כוונתי. למרות כל ההכחשות מצד האוהדים, האליפות היתה ולמעשה עדיין אצל באר שבע ביד. אילו מכבי היתה מנצחת את רעננה, באר שבע היו עולים למשחק רגיל מול חיפה (ובטח יוצאים תיקו), אבל באר שבע הגיעו לחיפה בעיצומם של חגיגות האליפות. מאוד קשה לנצח במצב אופורי כזה, למדנו את זה על בשרנו אחרי הגול של זהבי מול בית"ר, וכאן הרי מדובר במצב אופורי אף יותר. ארבעים שנה, למי יש סבלנות לחכות עוד דקה.

*

את ירידת הלחץ במכבי לא ראינו בטדי. ערן זהבי המשיך במשחק אותו המציא מאז הגול ההוא, משחק שאנחנו קראנו לו בילדותנו חימומים. זהבי בועט על השוער גם במצבים שבהם השער פתוח לפניו לחלוטין. עדן בן בסט אפילו לא הפציץ את השוער, אלא חיקה את דור מיכה במסירה עדינה לידיים. למזלי ראיתי את המשחק עם ווליום כך שהיה לי את הסיט דאון קומדי המוצלח שסיפק אבי נמני. נשבע לכם, עד שנמני לא קבע נחרצות שלא היה פנדל, והוסיף שגם אם כן נוסא לא היה במצב כיבוש ודאי, לא ידעתי שרואדה שייך לנים גרופ.

עדיין, מכבי מגיעים למשחק מול חיפה כאשר כלום לא תלוי בהם, ויש בכך כדי להוריד מעט מהלחץ. חיפה תגיע עם שלושה שחקני הרכב פחות או יותר, ומן הסתם לבטח ישחקו בונקר מופתי, אך מכבי תעלה באותו מצב מנטלי בו עלתה למשחקים מול מכבי פתח תקווה, בני יהודה ואחרות. זה משחק שצריך לנצח, אך המשקל של האליפות לא על הכתפיים שלהם.

*

באר שבע עולים למשחק במצב אחר לגמרי. המשקל של האליפות בכיס הוא כבד מנשוא. אם זהבי יצליח לצאת מהפאנק ולהבקיע שער מוקדם מול חיפה, אפשר יהיה לחוש את משקל האוויר בטרנר, כל נשימה של כל אוהד, כל שחקן, תהיה מלווה באיוושה של מפוח אוויר.

*

לאור האמור לעיל אני בהחלט אבין אם ברק בכר יעלה שוב עם ארבעה שחקנים קדמיים בהרכב. אין מצב שסכנין פשוט יפתחו את הרגלים, ספורטאים עושים דברים כאלה רק במצבים נדירים ביותר, בית שאן לדוגמה הרגישו מאוימים פיסית (איום שיוסי אבוקסיס דאג להעביר להם בזמנו). אך אין שום סיבה לצפות ששחקני סכנין יתאבדו על המגרש. אולי במצב עניינים כזה, אפשר לקחת יותר סיכונים, מצד שני כאשר עולים ללא לחץ, התקפות מעבר של סכנין עשויות להיות מסוכנות יותר.

לברק בכר יש דילמה קשה, ברור שגול מוקדם של באר שבע יהפוך את האווירה מכבדה לכמעט אופורית. הרבה יותר קל להתגונן כל המשחק מול קבוצה שלא חייבת לנצח, לעומת המצב של לתקוף גלים גלים בתוך פחד של ספיגת שער שיכול להביא לקריסת מערכות באצטדיון.

בסופו של יום, למרות שלא הייתי מתחלף עם אוהדי באר שבע, עדיין הסיכויים שלהם לזכות באליפות טובים בהרבה מסיכויינו. עדיין, לא מדובר כאן בעניין סגור.

ולמי שיש כח, האזינו לאוהדי מכבי שלא מאמינים וגם אחד שכן (וזה לא אני)

זמן החיים הקצר של חידוש תיאורטי
ההחלטה הפחדנית מהיום בבוקר

112 Comments

שגיא 18 במאי 2016

מצטער לקלקל את החגיגה. ב"ש 2-0 על סכנין כבר במחצית. יש גבול כמה אפשר לבעוט בדלי.

גיל שלי 18 במאי 2016

חגיגה? אני חושב בדיוק כמוך

שגיא 18 במאי 2016

התכוונתי לחגיגה שעושים סביב המחזור הזה. המתח (שקיים רק אצל אוהדי ב"ש) ייגמר מהר מאד.

גורביץ' 18 במאי 2016

לא יודע של מי אתה אוהד, בטח של מכבי ת"א לפי היהירות. נקווה שהניחוס שלך לא יעבוד

ניב 18 במאי 2016

האם כל אוהדי חיפה בעלי השקפת עולם פשטנית ומכלילה או רק אתה?

גורביץ' 18 במאי 2016

כנראה שרק אני, אבל לפחות אנחנו לא מסבירים תקציב מנופח וליגה חלשה בכל מיני תהליכים וכישופים שכאלה, שבתכלס מה שרואים בפועל זה כדורגל לא מבריק בלשון המעטה.
אנחנו אחרי שלוש אליפויות אמרנו אליפות בלי מאמן בגלל הרמה הנמוכה של הכדורגל של הקבוצה של רוני לוי דאז, ולא המצאנו כל מיני תיאוריות ותהליכים סביב הליגה החלשה והתקציב של שחר שהיה יותר גדול משל השאר.

גורביץ' 18 במאי 2016

נ.ב. – לשים חזייה שמודדת את הקילומטרז' של השחקן זה לא תהליך

ניב 18 במאי 2016

אז בגדול אתה מסכים שתפישת עולמך פשטנית (הדגמת זאת שוב ואף לא חלקת על הקביעה), אבל לפחות היא רציונלית ולא נופלת בזיהוי דפוסים כוזבים ככאלה אמיתיים.
אחלה.

גורביץ' 18 במאי 2016

אמת

שגיא 18 במאי 2016

אני אכן אוהד מכבי, אבל לא הבנתי איפה היהירות.
אני טוען שב"ש יובילו על סכנין 2-0 כבר במחצית. אין למכבי באמת סיכוי במחזור הזה ומבחינת אוהדי מכבי אין שום מתח לקראתו. את האליפות שלנו כבר הפסדנו, מקסימום ניקח אותה בחזרה בתסריט קלוש. אבל כל עוד זה לא תלוי בנו, אין מתח אצל אוהדי מכבי. לפחות ככה אני מרגיש.

מאיר (חדש בשכונה) 18 במאי 2016

מדוייק

B. Goren 18 במאי 2016

גיל, האזנתי לפודקאסט. אני שותף לדעותיך בענין התיקו ברעננה. אני עדיין טוען שאם לא נהיה אלופים, הפסדנו את זה במשחק מול ב"ש ובדרבי מול הפועל.

yaron 18 במאי 2016

והתיקו בחיפה!

-גיסנו- 18 במאי 2016

פחות
היו לנו תיקואים יותר מבוזבזים, ותיקו אחד בשנה בסמי עופר זה לא מעבר להגיוני.
התיקו בדרבי, מול ב"ש בבית בפליאוף, התיקו האחרון מול רעננה וגם ההפסד המיותר להם בסיבוב הראשון פגעו בנו הרבה יותר

yaron 18 במאי 2016

זה המשחק היחיד השנה שהרגשתי שזלזלנו… התחלנו לשחק בדקה ה-75
היו משחקים רעים יותר אבל במשחק הזה לא התאמצנו!

מכביסט שמאלני 18 במאי 2016

פתיחת רגליים אלגנטית של סכנין, 3-0 תוצאת סיום, 2-0 במחצית, גולים בין הדקות 25-35, במחצית השנייה דקה 85.

קרקו 18 במאי 2016

טעות. הגול השלישי בדקה 69-70, של בוזגלו שנכנס כמחליף.

אילנסו 18 במאי 2016

גיל, רציתי לשאול מה לפי דעתך צריך בוס לעשות- לעלות בהרכב משני יחסית ולאפשר מנוחה לשחקנים לקראת הגמר, כשביכולתו להגיב להתפתחויות בב"ש, או לעלות בהרכב החזק ביותר ולקוות לטוב (תיקו ומטה בב"ש, ו-0 פצועים ומורחקים אצלנו).
סוג של הערכת סיכונים.. כמובן שתמיד אפשר להוריד לספסל את השחקנים האלו (זהבי למשל) אם המשחק בב"ש גמור במחצית..

גיל שלי 18 במאי 2016

חייבים לפתוח עם ההרכב החזק ביותר האפשרי לדעתי

עופר כהן 18 במאי 2016

מסכים עם גיל ומוסיף:
אם תפתח בהרכב משני, אתה משדר לשחקנים שלך חוסר אמונה.

שוקנוב 18 במאי 2016

גול מוקדם של מכבי, ב"ש לא מצליחים לזוז מהלחץ, 0:0 במחצית, שריקות בוז בטרנר, אוגו הולך מכות עם מישהו בירידה לחדרי ההלבשה, בכר עולה למחצית השניה ומתחיל לבלגן את המערך, השחקנים לא מבינים מה הוא רוצה מהם, שום דבר לא הולך, קלוז-אפ על בוזגלו מסנן קללה על הספסל. נגמר 0:0. ברדה בוכה. מכבי אלופה.

שגיא 18 במאי 2016

ב"ש פותחת בלחץ מטורף על שער סכנין. תוך 10 דק' כבר שתי החמצות מסמרות שיער של מליקסון וברדה. דקה 15' כדור חופשי מהצד, מליקסון מגביה, וואקמה נוגח פנימה.
עד ההפסקה מוסיפים עוד גול בפנדל שלא היה. למרות זאת, יורדים להפסקה בתחושה שהצדק נעשה.
בנתיים בבלומפילד, זהבי מיכה ואלברמן מוחלפים בחצי וקהל האוהדים משני הצדדים מתחילים בשירים לקראת גמר הגביע.

גדי 18 במאי 2016

כמה חבל שאתה זה שמשמש פה לאוהדי באר שבע. התבקשתי שבוע שעבר לכתוב. שלחתי. כנראה לא ברמה הדרושה

גיל שלי 18 במאי 2016

אשמח לפרסם משהו שלך או של גיא זהר או של שחר דמארי

גיא זהר 18 במאי 2016

אני לא כותב כלום עד שזה לא נגמר. שני מפחי נפש תוך שנה במזהם הספיקו לי לא לסגור עניין.

בלייק 18 במאי 2016

אני בעד שצביקה הדר יכתוב כאן משהו

גיא זהר 18 במאי 2016

אתה באמת רוצה? לא מעדיף את מה קורה דידי?

בלייק 18 במאי 2016

דידי לא נאחסי

עמית לבבי 18 במאי 2016

באר שבע לא תרד!

אזי 18 במאי 2016

אני מנסה לחשוב מה אני מעדיף (בהנחה שלא יהיה 3-0 לסכנין בדקה השביעית)
שכל המשחק שם יהיה 0-0 וב"ש תכבוש בסוף (זאת אומרת, להעביר את כל המשחק עם תקווה ואת להתבדות)
או להתחיל את המשחק עם שלישיה קלה של ב"ש (זאת אומרת, להעביר את המשחק עם הרצון למות)

death by hanging or by lethal injection

בכל מקרה
ב-כ-ל מ-ק-ר-ה
אם ב"ש לא תנצח וגם מכבי לא, אני לא מבטיח להשאר בין החיים

גיל שלי 18 במאי 2016

אם לא היה מדובר בחיפה, הייתי מציע לך תסריט איום אף יותר, בבאר שבע נגמר 0:0, מכבי מובילים 2:1 עד הדקה התשעים, ואז (פה אני שוב נזכר שמדובר במכבי חיפה, אין לי יכולת להשלים את המשפט)

פאןפאן 18 במאי 2016

קורע

-גיסנו- 18 במאי 2016

– ומה נעשה ב 2016?
– מה שעשינו ב 2001
– ומה עשינו ב 2001?
– 15 שנה, לך תזכור

מתן גילור 18 במאי 2016

נפלת. היית אמור לכתוב שהוא מוצהב ולא ישחק :)

-גיסנו- 18 במאי 2016

התמקדתי בפרפראזה :)

האמת שדווקא חשבתי לכתוב שהקשר היחיד בערך בין חיפה של אז לזו של היום זה שבניון עדיין על הדשא, ושכל קשר בין מכבי של אז לזו של היום מקרי בהחלט…עוד היו גדרות ביציעים ריבונו של עולם!

גיל שלי 18 במאי 2016

אם להיות רציניים לרגע, העובדה ששחר הסכים לשחרר קצת שליטה והביא מנהל ספורטיבי זר, אולי תחזיר אתכם להיות מועדון רלבנטי מתישהוא, יש לכם עדיין תקווה

-גיסנו- 18 במאי 2016

אתה באמת מאמין ששחר ישחרר שליטה? על פי הפרסומים ועל פי ההיכרות עם הנפשות הפועלות (שחר ורוני לוי) אני לא בטוח שזה יהיה המצב בפועל.

גיל שלי 18 במאי 2016

העובדה שרוני לוי הפסיק להדליף את העניין שכל השליטה תשאר אצלו לפני שלושה שבועות בערך יכולה לעורר תקווה בקרב החיפאים, אך כאשר יפוטר הם יוכלו להתמלא בעוד קצת

-גיסנו- 18 במאי 2016

העובדה שמכבי חיפה הצביעה נגד המתווה הנסיוני ל 6 זרים מראה לי שלא בהכרח מפיקים שם לקחים, ושכבר הספיקו לשכוח שם את חוק יעקובו

גורביץ' 18 במאי 2016

העיקר שהתהליך חי ובועט..
עוד 100 מיליון שקל לתקציב של מכבי שנה הבאה על שחקנים ישראלים מבית"ר, וכל מיני ליגיונרים משוויץ ובלגיה אולי אולי אולי יחזיר אותכם למוקדמות האלופות עוד שנתיים.
בינתיים תמשיכו למצוא תירוצים וסיבות והצדקות לעונה עם הרבה תקציב אבל מעט תארים (ד"ש ממוחמד סלאח ופה צריך להגיע אימוג'י שלו חוגג בבלומפילד)

-גיסנו- 18 במאי 2016

אז אמנם בפוסט קודם טעיתי, ואמנם אתה רק בן 35 לערך ולא 50, אבל עדיין מתדיין כמו ילדה בת 12

עופר כהן 18 במאי 2016

20 מיליון יורו הוא סכום שמאוד קשה לבזבז בסגל שכבר קיים ורובו טוב.
נגיד ומכבי מביאים 10 שחקנים חדשים, כל אחד במיליון יורו, ומשלמים להם לעונה מיליון יורו. וגם אז לא בזבזת 20 מיליון יורו, כי מן הסתם אתה תשחרר כמה (סגל של 35 שחקנים לא יקרה) והמשכורת שלהם תרד מהתקציב.
מכיוון שהזרים הכי יקרים שמכבי קנתה היה אניימה/ סה (מיליון דולר לראשון, 800K יורו לשני) וראיקוביץ' שלחלוטין הובא בתור השקעה והמחיר שלו משקף יותר פוטנציאל מיכולת- מכבי ממש לא הולכת על מהלך מהסוג הזה.
מיליון יורו זה לכיוון הטווטאחה/חן עזרא/ רובאביציה.
20 מיליון התקציב 5% מהם זה המשכורת של זהבי, 3% המשכורת של בן בסט, עוד כמה אחוזים המשכורות של בוס, מארין, טוריחו,אובארוב,ג'ורדי.
רוב התקציב של מכבי הולך גם על שחקנים שלא מגיע להם וגם תקציב למאמנים זרים. בנוסף- 10 מיליון שקל (10% מהתקציב) הולך נטו על הנוער והשקעה בו. בלי צוות זר, בסט, יצחקי והשקעה מסיבית בנוער מכבי עם התקציב של הקבוצה מצפון לעתלית. אם תתחשב בעובדה שמכבי בלי חלוץ כשיר איזו חצי עונה, אז גם השקעה של 800,000 יורו לא נראית כזו "דורסנית".
כשראייקוביץ' יימכר ב4-5 מיליון יורו, ובתקציב הזה יביאו 2-3 שחקנים טובים, אתה תבוא שוב להתבכיין שאנחנו דורסניים ושאין תהליך. כדי שקבוצה תוכל לספוג את מקרה ראיקוביץ היא צריכה מועדון חזק, כי 3 מיליון יורו זה מלא כסף.
רק בקבוצה כמו שלך מעבירים את זה חלק, אז אף אחד לא מעניין שדינו אנדלובו עלה 1.5 מיליון יורו.
זה שקבוצות כמו מכבי חיפה מביכות את הליגה בכך שהשחקן הכי טוב שלהם הוא לגיונר מזדקן בן 35 לא אומר שמכבי צריכה לזרום עם הזרם.
רואה? הייתה גם ממש לא שחצן, אלא דיברתי בנתונים נטו.

עופר כהן 18 במאי 2016

ומישום מה הגבתי את זה פה ולא לגורביץ'….

גורביץ' 18 במאי 2016

סחתיין על התגובה המנומקת, עד הפסקה האחרונה שם איבדת את זה כמו שקורה פה בפורום לאוהדי מכבי כששמים להם מראה מול הפרצוף..
לענייננו – אף פעם לא התבכיינתי שיש לכם תקציב יותר גדול ואף פעם אבל אף פעם לא קראתי לכם דורסניים כי אתם רחוקים מלהיות כאלה. חצי מהנצחונות שלכם נראים כמו הניצחון על בית"ר בשבת – 60 דקות מנסים להבקיע, לא הולך ואז מתחילים עם הצלילות ברחבה.
סבבה העפתם את נמני והקבוצה הבריאה, אבל כל טענתי היא שמול ליגה פח לשחק כדורגל חלש ולהפסיד אליפות בפעם הראשונה שיש לכם תחרות של ממש (אולי כן אולי לא, נדע בשבת) זה לא תהליך, זה מקסימום להנות מההפקר. אני הראשון שיאכל את הכובע אם תיקחו אליפות גם השנה, ואמרתי את זה כבר מזמן כשהמצב בטבלה היה לכיוונכם.

ניב 18 במאי 2016

תודה על המראה!

ניב 18 במאי 2016

ובכלל שיקוף התנהגות מקסים.

עופר כהן 18 במאי 2016

רגע אז אתה טוען שזה שבניון השחקן הכי אפקטיבי אצלכם זו לא סיבה למבוכה לליגה, כאשר אתם הולכים לייצג אותנו באירופה? אתה טוען שמקרה דינו אנדלובו לא מראה על מדיניות רכש גרועה במועדון גדול? אתה רוצה שגם את זה אני ארשום לך באחוזים?
צלילות ברחבה עלאק. רק שתדע שהצלילות האלו נובעות מכך ששיפוט הכדורגל הוא כושל, ואם שחקן לא נופל שריקה הוא לא יקבל. לראות את התפיסות חולצה שעושים לזהבי ברחבה ולהתאייש מהאמירה הזו שלך.
ושים גם לעצמך מראה מול הפרצוף: לאפחד לא אכפת מהימורים שלך על אלופה ואין לזה קשר.
מה שכן, אתה סותר את עצמך: מצד אחד אתה אומר "שיוסיפו עוד 100 מיליון ואולי יצליחו באיזה קמפיין" ומצד שני אומר לך שאין לך בעיה עם הכסף שלנו? פור פאק סייק אתה מרדיד פה את הדיון לחלוטין.

לגבי ההערה שמראה על חוסר המושג שלך בכדורגל:
כדורגל הוא משחק שברובו לא קורה הרבה, לכן האמירה הזו שלך עם הצלילות היא מפגרת, פשוט ככה.
הרי את האמירה שלך אפשר להגיד על כל משחק החל משלבי הגמר של ליג"א, שם עד שלא מתעייפים השחקנים כמעט לא עושים טעויות. כל משחק שנגמר 0-0 במחצית שבמחצית השנייה שחקן כלשהו צלל (קורה כל הזמן) אפשר להגיד את האמירה שלך, ולכן היא מפגרת.
מכבי היא קבוצה שכובשת במחצית השנייה יותר מבראשונה, וזה מתקשר לכושר גופני. כושר גופני אגב, הוא תהליך.
באר שבע מתמודדת פחות מול בונקרים, ולכן קל לה לכבוש מוקדם יותר. באר שבע טובה ממכבי במצבים נייחים (שחקנים גבוהים יותר וחזקים יותר). מצבים נייחים לא תלויים בעייפות כמו במשחק עומד, ולכן גם בדקה 10 תמצא את באר שבע שמה גול ממצב נייח. אלו עובדות ופרשנויות טקטיות מאוד פשוטות.
לכן לשפוט דורסניות של קבוצה ע"פ איזו דקה היא כובשת זו חתיכת גניבת דעת וסילוף המציאות, ברמה גבוהה יש לציין, חפש מקום בפאנל "היציע".
אני חושב שזאת הפעם האחרונה שאני מגיב לך, בהתחשב בכך שאתה חוזר על אותם דברים שוב ושוב, אני מקווה שלא אפול בפח שוב ואתחיל גם אני להיות תוכי דגנרט.

גורביץ' 18 במאי 2016

עוד פעם תירוצים כמו חול ואין מה לאכול.
מול ב"ש משחקים פתוח ומול מכבי עושים בונקרים, טב"ח 2 אף פעם לא צלל ברחבה, מסכן תמיד תופסים אותו בחולצה, ואני עם האמירות המפגרות. תחליף את הצבע של המשקפיים, יעזור לך לראות דברים בצורה קצת יותר רחבה.
ולגבי הבנת הנקרא שזה כנראה לא התחום החזק שלך – כתבתי שאולי ל-150 מיליון שקל שמכבי שפכו השנה, מיץ' יוסיף עוד מאייה בתקציב של שנה הבאה, ובסה"כ יגיע ל-250 מיליון, אז אולי תקחו אליפות ותוכלו להגיע עוד פעם למוקדמות של אלופות.
להצליח באיזה קמפיין לא אמרתי, זה כי הסיכוי שמכבי יצליחו בקמפיין של הגדולים בליגת אלופות לא קיים, מה שכן, אבל תירוצים תמיד יהיו לכם, בזה תהיה בטוח.
בוא תראה איך אתה נופל בפח בעוד 1,2,3..

גיסנו 19 במאי 2016

מקום רביעי ואובדן סיכוי ריאלי לאליפות עוד בספטמבר ב 100 מליון שקל זה הצלחה

בלייק 18 במאי 2016

עופר – הזרים היקרים שמכבי קנתה היו אניימה/סה?
מכבי לא רכשה את הכרטיס של אניימה, אלא שאלה אותו לעונה אחת בסכום נמוך מאוד (ביחס לרמת השוער).
עד ראיקוביץ' מכבי הוציאה על זרים (רכישה ושאילת כרטיסים, לא שכר) פחות מרוב קבוצות הצמרת (או "הגדולות") בישראל בשלוש העונות האחרונות.

איציק 18 במאי 2016

הרבה מלח הצטבר אצלך, צריך לפזר קצת אני רואה.

איציק 18 במאי 2016

נ.ב.: אם בארשע תיקח אליפות (והיא לא) משער של בניון זה יהיה מאד סימבולי.

עומר 18 במאי 2016

לא הבנתי איך זה יקרה, הוא לא בסגל בשבת

איציק 18 במאי 2016

אם כך זה יהיה עוד יותר סימבולי… ממש אות משמים.

עומר 18 במאי 2016

:)

שגיא 18 במאי 2016

חחח 1+

אזי 18 במאי 2016

אני הולך למשחק מתוך התקווה שבאר שבע מסוגלת לא לנצח את סכנין, אתה לא חושב שאני מאמין באפשרות שאנחנו מסוגלים לא לנצח את חיפה?

-גיסנו- 18 במאי 2016

האמת שאין לי שום דרך לנחש מה יקרה.
כשאייל משומר כובש שער נצחון דרמטי בדקה ה 93 מול המשחק הכי נרפה של ב"ש שראיתי העונה – הכל אפשרי.
לא מצפה מסכנין ליותר מדי, אבל תמיד יש סיכוי שלב"ש יצא משחק כמו שיצא לנו נגד רעננה וכמו שיצא לחיפה נגד בני יהודה ב 2010.
אבל כמובן שהסיכויים נגדנו. יש שביב של תקווה אבל אני לא אופתע ולא אכנס לאבל אם וכאשר ב"ש יזכו, בכל זאת יש להם לפחות 90% זכייה.

בפעם האלף, אם הם יזכו זו אליפות ראויה ואנחנו יכולים לבוא בטענות רק לעצמנו. יכולנו לנצח את רעננה, יכולנו לנצח את ב"ש פעמיים בפלייאוף כשפעמיים שיחקנו הרבה יותר טוב מהם ולא השכלנו לנצל את זה. אשמתנו ואשמתנו בלבד.

לגבי סכנין, לא באמת חושב שהם יפתחו רגליים או שאפילו שקלו את זה, אבל כשיו"ר קבוצה מבטיח שיעשה הכל כדי שב"ש יזכו באליפות ומאמן הקבוצה היה מעורב בשני משחקי שרוכים בעברו כשחקן – זה לא כ"כ נורא שיש עליהם קצת זכוכית מגדלת.

גורביץ' 18 במאי 2016

כשנותנים לקפטן עילג לדבר בשם הקבוצה, במקום שההנהלה והמנג'ר ירגיעו את הרוחות אחרי איזה תקרית שטותית בגביע, מגיעים למצב ש"אנחנו מכבי מי אתם" תלויים בחאלד חליילה ואבוקסיס.
פרייסלס

-גיסנו- 18 במאי 2016

רן קדוש שוער משנה בסכנין. מוסר לך דש

עופר כהן 18 במאי 2016

אוהד מכבי חיפה מדבר על קפטן שעושה סערות בתקשורת?
די נו אני נקרע

עומר 18 במאי 2016

אח, אדון רומן "מאנו" גורביץ', מה היינו עושים בלי תגובותיך הנפלאות.

גורביץ' 18 במאי 2016

קשה להסתכל לאמת בפרצוף אה, אם הייתה יד מכוונת ששולחת את אלברמן שהוא בנאדם סבבה ורהוט ומוערך גם בקרב קבוצות אחרות להתנהל מול התקשורת אחרי המשחק גביע שלכם, סביר להניח שהסערה הייתה שוכחת והייתם נותנים לסכנין כמה חתיכות נגדם שמה ימים אחרי. אבל לא – אנחנו מכבי אתם שתגידו לנו מה לעשות – ואחרי זה כבר זהבי – רמאללה – ראיקוביץ וכו'.
עכשיו לכו תלקקו קצת לחאלד חליילה וחבר שלכם אבוקסיס

יוגב 18 במאי 2016

מה הקשר ל"מי-אתם-שתגידו-לנו-מה-לעשות"? בקבוצות אחרות הקהל בוחר את הקפטן? הקהל של קבוצות אחרות?
זהבי נבחר להיות הקפטן, לא בשליפות קשים ולא בטורניר שש-בש. היתה יד מכוונת. אפשר לחשוב שיתר הקפטנים, ובכלל הכדורגלנים ויתר אנשי הכדורגל פה הם כאלה אנשים נעימים ורהוטים. כאילו מכבי היתה לבד בסכנין ולא היו גם פרובוקציות מהצד השני…
מי שמך להיות נציג האמת? האם אתה אוביקטיבי באיזשהי צורה שאתה מתיימר להיות אחד כזה?
אף אחד לא מלקק לאבוקסיס. רק רוצים שהקבוצה שלו לא תבקיע עצמי מכוון או תנסה לקצור את ברדה ברחבה עד שב"ש יקבלו פנדל.
שיפסקו את רגליהם פיסוק טבעי ולא מעבר..אין לנו אשליות בנוגע למי סכנין רוצה שיזכה.

יוגב 18 במאי 2016

פישוק, כמובן

גורביץ' 18 במאי 2016

אני ממש לא אובייקטיבי.
סתם אוהד חיפה שנהנה לראות את חטא ההיבריס מהצד-
התגובות השחצניות של מכבי אחרי החצי גמר על הדאבל שבדרך, ועל החינוך מחדש שהם עושים ויעשו לכדורגל הישראלי עם הוצאות חוץ וכל זה, ועל זה שעלי עותמן סיים תשעים דקות, ככה שאין מצב שהוא סובב את הקרסול.
אח"כ את התיקו בסכנין וההתבכיינות הצפויה על אבוקסיס, והבונקר, והפרובקציות והיציאה המפגרת של זהבי על רמאללה וסכנין.
ולגרנד פינאלה – שיא הצביעות בקריאה לסכנין לתת הכל ביום שבת, והניסיון להציג את מכבי כמודל בגדורגל הישראלי שהיה נותן הכל בכל מצב. ועל הדרך לשכוח כמובן את הפתיחת רגליים לחיפה בעונת הקיזוז שיושב יופי טופי בהיסטוריה הלא כל כך רחוקה של המועדון שלכם.

-גיסנו- 18 במאי 2016

אתה מדבר מרצה לנו על שחצנות זה כמו מאנו שמרצה לנו על צביעות.
פרייסלס.

יואב 18 במאי 2016

ערן הרבה יותר רהוט ממך.

איציק 18 במאי 2016

טוב, אני אהייה הקול השפוי של דה-באזר בפוסט זה.
נסכם זאת במשפט אחד, אם מכבי מנצחת את חיפה, אין תסריט הגיוני שהיא לא תהיה אלופה, כלומר אם מכבי לא אלופה היא פריירית. כל השאר ספקולציות.

משה 18 במאי 2016

ונים גרופ או לא נים גרופ, זה לא פנדל.

גיל שלי 18 במאי 2016

חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח

-גיסנו- 18 במאי 2016

וכמו כן יש לפסול כל שער שמכבי ת"א כבשה העונה ולהוריד לה לפחות 57 נקודות על הוצאת החוץ של בן חיים

משה 18 במאי 2016

אתם מסרסים כל דיון בהסברים של שנאת מכבי או סתם בזלזול וחבל. לא כולנו אוהדי הפועל או שונאי מכבי, יש מספיק אוהדי ספורט שיש להם דיעה אחרת משלכם.

-גיסנו- 18 במאי 2016

זה רק כי אתה, לא כל אוהדי הפועל אלא אתה ודומיך, מסרס כל דיון על מכבי בטענות שטחיות ללא שום גיבוי או הסבר, שלא לדבר על טעויות עובדתיות בסיסיות.

אתה מוזמן להסביר למה רגל מגן שנוגעת ברגל התוקף, בשילוב דחיפה מאחור (כחלק ממאבק על הכדור), כשללא המגע בין הרגליים השחקן התוקף מגיע ל 1 על 1 מול השוער, הוא לא פנדל ואדום

עופר כהן 18 במאי 2016

אני אחזק את גיסנו בכך שאגיד שזו טכניקה בקונגפו :)

משה 19 במאי 2016

"אתה ודומיך ", כבר יש לך ניתוח שלי ושל קבוצת האנשים שמסתבר שאני שייך לה.
הפנדל היה קשקוש בעיני, תמשיך לחיות בעולמך חסר הספקות. תהנה.

איציק 18 במאי 2016

נראה לי שאתם מדברים מבורות וצרות עיין. אין לכם מושג מהי נים-גרופ, אז כדי שתדעו איזה גוף רציני אתם מוציעים דיבתו רעה, רק אצטט מהאתר שלהם "נימ-גרופ חרטה על דגלה להיות המצפן המקצועי של הצלחות המחר, תוך שהיא משרתת את לקוחותיה במסירות, אמינות ומקצועיות מירבית."
אז כפי שאתם רואים היא חרטה על דיגלה, ממש הרבה חרטה, המון חרטה, ואתם מזלזלים.

סלבישה 18 במאי 2016

גדול

יוני (המקורי, מפעם) 18 במאי 2016

חרטה ללא חרטה

נולי 18 במאי 2016

אין סרט שב"ש לא לוקחת אליפות (שמכבי מגישה לה על מגש של כסף, עם כל משחקי התיקו המעצבנים).
אגב, בעיניי, מכבי איבדה את האליפות בתיקו בטרנר. ניצחון שם היה משנה לחלוטין את המומנטום של שתי הקבוצות.

ששון 18 במאי 2016

מכבי לוקחת דאבל, סכנין ב"ש 0:0

Gil - Zimbabwe 18 במאי 2016

הנעלם היחידי הוא באיזה דקה סכנין יעשו את העבירה שתביא לפנדל אליפות של ב"ש.

גיא זהר 18 במאי 2016

תגובות כאלו רק גורמות לי לקוות שהתסריט הזה באמת יתממש.

עופר כהן 18 במאי 2016

לסכנין יש שם רע בקטע של עבירות,צהובים ואדומים. לא כל פנדל יהיה סיבה למסיבה, או לפחות לא צריך להיות.

גיא זהר 18 במאי 2016

עופר, זה כמו הציוץ של אלונה בשנה שעברה. לכאורה תמים.

ניב 18 במאי 2016

אוי גיל גיל, של נעליך מעל רגליך כשאתה מדבר על אבי הצדיק.
אבי הצדיק הוא שהעניק לנו את היכולת בהכרת הטוב, באמונה שגם אם נאבד השנה את האליפות (מה שקרוב לודאי יקרה) הכל יהיה בסדר.
אם לא תקופת אבי הצדיק היינו עלולים להתכחש לכל הטוב הזה.

צהוב כחול 47 18 במאי 2016

התיקו בכפר סבא וההפסד לרעננה בבלומפילד בניצוחו של הבלוף הגדול יוקנוביץ גמרו את האליפות
לגבי מספר 8 האגדי ,תמיד דאג אך ורק לעצמו

ניב 18 במאי 2016

בפאראפרזה לדברים שמיוחסים ללואי ה-14, מכבי זה הוא, ככה שזה בסדר כנראה.

גיא 18 במאי 2016

2 הנקודות שיחסרו לאליפות במוצ"ש זה ההחטאה של רדוניץ' בדקה ה-90 בקרית שמונה במחזור השלישי…

-גיסנו- 18 במאי 2016

החטאה מהמחזור השלישי יש לך מספיק זמן לתקן.
את הקורה של מדוניאנין נגד רעננה, או הכדור של סה ממרחק 6 מטר שחמק מעל המשקוף של גורש – כבר לא היו הרבה הזדמנויות לתקן….

אלעד 18 במאי 2016

אני לא יודע מי תיקח אליפות. אני כן יודע שכרגע התסריט המסתבר ביותר לערך, זה ניצחון של מכבי על חיפה ותיקו של בש

ניב 18 במאי 2016

לא, התסריט הזה הוא תסריט אפשרי אבל בטח שלא הסביר ביותר.
אבל כנראה הוא הכי סביר לדעתך שזה ממש בסדר אבל לא הופך את זה לאקסיומה.

גיא זהר 18 במאי 2016

אם שחקני הפועל באר שבע יאבדו את זה, אחרי הסיטואציה שנוצרה, האפקט על העיר בכלל והאוהדים בפרט יהיה כמו ברזיל 50. הסיכוי שזה יקרה לא גבוה, אבל הלו זו באר שבע. אני לא חושב שאוהדי מכבי מסוגלים להבין מה זה יעשה לעיר.

ניב 18 במאי 2016

עם יד על הלב במשחק האחרון מיד כשנגמר המשחק של מכבי העברתי לשידור של ב"ש-חיפה.
אומנם מאוד שמחתי שחיפה הבקיעו ואני מקווה שמכבי יקחו אליפות אבל אני מודה שכשראיתי את הייאוש בעיניים של האוהדים (אולי בעייני רוחי?) אשכרה הצטערתי בשבילם.
אוהדים נפלאים שמגיעים להם רגעי נחת (לכל אדם בעצם לא?)

רפאל 18 במאי 2016

התסריט שלי:
זהבי מביא גול דקה 92, את השלישי של מכבי….
ב"ש עושה מחלקה מס' 1 …

מכל פינה בארץ מגיעים אוהדי מכבי לחגוג את האליפות שכבר וויתרו עליה.
בב"ש מוכרז מצב חירום לאומי. אין יוצא ואין בא.

וזה הרגע שפאר טסי מגיע ומזמין את מלך השערים לבמה
ושם הוא לוקח את הצלחת ומכריז קבל עם ועדה-
אני ספורטאי ומשחק במכבי, גאה ללבוש את החולצה.
לא מתאים לי לקחת אליפות על סמך תוצאה של מישהו אחר.

יש שוויון בנקודות – תנו לי את ב"ש שתי משחקים!!!!!
והעיר רמאללה צהלה ושמחה

ניב 18 במאי 2016

חחח

שור מועד 18 במאי 2016

בפלייאוף?

רומן 18 במאי 2016

יש לנו 5 נצחונות ברציפות, אנחנו בתקופה אדירה, רמסנו את ב"ש בסמי, מאיפה אתה מביא את הזחיחות המכביסטית המזלזלת הזאת שנבוא להתבנקר.
נבוא בבלומפילד וניתן לכם פטיש בראש, ואז ניתן לכם פטיש בראש בגם בטדי.

ניב 18 במאי 2016

ומגל?

גיל שלי 18 במאי 2016

זה קל, אני מביא אותה מארבע עונות רצופות של משחקים מולכם, אתם ההגדרה המילונית של אסקופה נדרסת

רומן 18 במאי 2016

נדבר עוד שבוע

גיסנו 19 במאי 2016

העיקר שאחר כך אתם קוראים לנו שחצנים.

אתה יודע שגם אוהדי ב"ש סיפרו לנו שהנה הם מזיינים אותנו לפני גמר הגביע שנה שעברה

א.ק 18 במאי 2016

גיל באמת לא היית מתחלף השבוע עם אוהדי ב״ש?
אני כן. משחק בית על האליפות מול קבוצה שסיימה את העונה. חלום של כל קבוצה וכל אוהד.

אורן השני 18 במאי 2016

מצחיק שיש כאלו שמכריזים איפה "איבדתם" את האליפות, כאילו הייתה שלכם ואי-אפשר לתת את אותו טיעון להפסד או תיקו של ב"ש.

אגב גיל שלי, בתור אוהד חיפה אני צוחק במרירות כל פעם שאתה עונה ל"אוהדים" שלנו גרוביץ' ורומן (בלי ציניות). לא יודע איך הם מרשים לעצמם לצאת בהכרזות ממרומי המקום הרביעי ואחרי שמזמן לא ראינו תואר כלשהו, ועוד נראה כאילו הם מייצגים כאן את אוהדי חיפה לצערי.

זו הבעיה בויכוחי אוהדים, כל אחד חושב שיש לו שליטה על התוצאה ואם יגיד "נקרע אתכם בשבת" זה באמת יקרה, או שזה יעשה לו טוב מסיבה כלשהי.

גיסנו 19 במאי 2016

אני אגע רק בפסקה הראשונה ואנסה להסביר את העניין הזה בשאיפה אחת ולתמיד….

נתחיל מזה שב"ש בגלגולה הנוכחי עוד לא הראתה שהיא מסוגלת לקחת תואר סופית ורשמית. זה לא אומר שהיא לא עשתה עונה של אליפות. היא כן אבל גם מכבי, ובסוף רק אחת זוכה.
מכבי הנוכחית הוכיחה כבר 3 פעמים פלוס גמר גביע שהיא מסוגלת (הטוטו זה יותר קוריוז כי הוא בא יחד עם דאבל, מטשר בעל משמעות אמיתית).
מכבי הגיעה לישורת האחרונה בפיגור והצליחה לנצל מעידות של ב"ש כדי לעקוף אותה ממש לקראת קו הסיום. מכאן היית מצפה שקבותה שכבר הראתה שיש לה אופי לאליפות תדע לשמור על המקום הראשון שהשיגה. אבל אז התחילו הפאשלות.
נקודה אחרונה היא שבשני המפגשים הישירים בפלייאוף מכבי הייתה עדיפה אך לא השכילה לנצח ולזרוק את ב"ש סופית מהמירוץ. בשני המשחקים הנ"ל אין ספק שמכבי הייתה עדיפה והייתה צריכה להכריע אבל לא הצליחה. וזו בעיה של מכבי, לא של ב"ש.

לכן אנחנו מרגישים שזה היה לנו בידיים אפילו יותר מלב"ש בנקודה מסויימת ממש לא מזמן, ואולי חמק. אין בזה זלזול כלפי ב"ש.

רפאל 19 במאי 2016

הכי טבעי ובריא שקבוצה תחשוב שהיא יכלה לעשות יותר ושזה היה או עדיין תלוי בה. סיום המפגש האחרון מול ב"ש הוא הרגע הראשון
מאז תחילת עונת 2012/2013 שהקבוצה לא תלויה בעצמה כבר ( עונת 2013 הייתה הפעם הראשונה ב 10 עונות שהיו תלויים בעצמם מהמחזור ה 20 ואילך )
זה ממש מצוין שגם ת"א וגם ב"ש ירגישו שהם אלה שצריכים לקחת.
גם ככה אף אחד במהלך העונה לא הרגיש שהיה לו סיכוי.
ואכן- קיבלנו כל השנה הומאז' לשושלת החדשה של מכבי ת"א מול הפרוייקט המעניין והמשודרג של ב"ש.
השאר היו בשביל למלא את הפס הנע בתחתית המסך ואיך לא, חומר לבובה של לילה.
אז שיבוא כבר פאר וייתן לנו את הרמז הבא

גורביץ' 19 במאי 2016

אורן –
מכבי חיפה קבוצה פאתטית, חסרת אופי וחסרת עמוד שדרה כבר חמש שנים משלל סיבות, שנדרסת ע"י לא רק מכבי תל אביב אלא גם קש וביתר ורעננה (אולי בש היחידה שלא דרסה אותנו) ואני הראשון שיגיד את זה.
אף פעם לא טענתי לניצחון של מכבי חיפה לפני משחק, כי הסבירות שזה יקרה כל כך נמוכה וכל מי שרואה משחקים של חיפה יודע את זה.
ד"א אין לי בעיה עם אף אוהד מכבי ת"א בפורום הזה, סתם קצת הקנטות בין הקבוצה ששולטת בכדורגל הישראלי לזאת ששלטה.
מן הסתם מה שהם כותבים במשקפיים שלי נתפס כשחצנות בלתי מוסברת, ומה שאני כותב ייתפס על ידם כ…בורות, חוסר ידע, צביעות, טיפשות השלם את החסר.. הכל טוב
אבל אתה – תאהוד את מי שאתה רוצה אבל תפסיק ללקק

אורן השני 19 במאי 2016

שמע אתה מתנהג אותו דבר כמו האוהדים שאתה מקניט,זה מה שמצחיק. איך הגעת למסקנה שאני "מלקק" אני לא יודע :)
תעשה מה שאתה רוצה אני אמרתי את דעתי.

רפאל 19 במאי 2016

ההקנטות במקרה הזה קשורות להרגשה ששוב משלב מוקדם מאוד בליגה- חיפה למעשה משחקת בליגה אחרת,
איזה מירוץ מעומעם, משמים ומשעמם על מקומות 3-4 בעוד מכבי ת"א שוב עם כל הכותרות, יעדים, איפה להתפתח וספקולציות על נושאים ששווה לפתח אתם שיחה.
זה היה אותו דבר בדיוק עד 2013 רק בכיוון ההפוך.
ברור שאוהד חיפה נורמטיבי יודה שמכבי ת"א קבוצה יותר טובה בעונות האחרונות. זה לא העניין.
העניין הוא שמחודש אוקטובר לקבוצה אחת אין כבר על מה לשחק במסגרת הזו וכל העונה עושים מחווה למירוץ של היריבים שלך בלי שיש לך אפשרות מעשית לעשות שום דבר חוץ מלהקניט מעצבים ואולי לשמוח לאיד.
זה הפורמט של הליגה הגורם לכך, לא האוהדים.

ערן (המקורי) 19 במאי 2016

מבחינתי מאז שלא הצלחנו לנצח את באר שבע לפני שבועיים, האליפות עברה דרומה.
נגיע לבלומפילד בשבת כדי להיפרד משער 13 לשלוש שנים לפחות, להודות לקבוצה על 3 האליפויות הנהדרות, ולהכין את עצמנו לגמר מול חיפה.
ממש לא אכסוס ציפורניים ואבדוק כל שנייה את מצבה הספיגה של סכנין. אשב הרבה יותר רגוע, בתחושה של גארבג׳ טיים, מאשר במשחק נגד באר שבע.
[ואם יקרה הבלתי צפוי – וולקאם!]

רן 19 במאי 2016

אין שום מתח, ב"ש תוביל 1/2-0 לפני המחצית.
באים להפרד מבלומפילד ולהגיד תודה למכבי על עונה אדירה.

Comments closed