דו שיח בין גרמני לגמל – בשיתוף גדי מרקוביץ'

גדי מרקוביץ' משתף אותנו במה עובר על הבאר שבעים שבינינו

 

דווקא אצלי המתח היה גדול הרבה יותר לפני המשחק מול באר שבע לפני חמישים שנה, כלומר שלושה שבועות. ברור שאצל הגמלים המצב שונה לגמרי. הזדמנות מצוינת לשוחח עם אחד מהם, גדי המפורסם.

גדי  – כבר שבועיים הראש והגוף לא מתפקדים זכרונות של יותר מ40 שנה מציפים ללא מנוח.

הגרמני – מאז המשחק מולכם, אני חושב על מכבי רק בזמן המשחק. התיקו מול רעננה הפתיע אותי, אבל לא אכזב אותי, חשבתי שגם כך וגם כך אין לנו סיכוי. למרות היאוש ראיתי את המשחק בטדי, ואז משומר הגיע.

גדי – המצב שלנו אחר לגמרי, בכל זאת ארבעים שנה המון זמן.

1974 – אבא לוקח אותי בגיל 5 פעם ראשונה לכדורגל. המקום הוא האיצטדיון העירוני בבאר שבע לימים "וסרמיל". ביקשתי ארטיק וקיבלתי ארטיק קרח בטעם מנטה (בחיי). הטעם היה נורא ולא יכולתי לקחת ביס שני. כיף לראות את השמחה של האנשים במיוחד בנצחונות 5-0 על ביתר ירושלים ומכבי פתח תקווה.

1975/6 – זוכים באליפות שנתיים ברציפות. אני כבר מבין דבר אחד או שניים בכדורגל ובחיים, ומסיק שהעניין הזה די כיף כי כדורגל משחקים 90 דקות ובסוף באר שבע אלופה. כבר כתבו כאן לפני מספר ימים עד כמה זה אכזרי. בא לי לסוע ללסטר ולחבק את בן ה6 הראשון שאפגוש, ולהזהיר אותו שלא יתרגל.

1997 – חילילוביץ. רוסו. גוטמן. גביע. אני ברילוקשיין ולא רואה את המשחק.

1998 – מכבי חיפה. יוסי בניון. ליגה ארצית. בכי…… למחרת הכותרת הראשית בעיתון מבשרת על זכייתה של דנה אינטרנשונל באירוויזיון.

2006 דצמבר –מיקי עטיה, יחיאל צגאי ואביתר אילוז נעצרו בחשד שקיבלו מעבריינים שוחד כספי כדי שיטו את תוצאת המשחק שאמור היה להתקיים בסוף השבוע בין הפועל באר שבע והפועל רעננה. השלושה טענו כי למעשה אוימו על ידי עבריינים שהעבירו להם את הכסף בכוח. אסי רחמים ועוז יפרח נעצרו כיוון שלכאורה ידעו על השוחד שהוצע לחבריהם, אבל לא עשו דבר עם המידע. עד היום כשאני נזכר באסי רחמים מובל להארכת מעצר אזוק בידיו ורגליו אני מוצף בדמעות. לבסוף לא מוגשים כתבי אישום נגד השחקנים אלא נגד חברי משפחת פשע דרומית. אנחנו בתחתית הבאר, אנחנו בבירא עמיקתא ואף למטה מזה.

 

2007  קיץ – אלי ז'ינו הבעלים מגורש. כבר אי אפשר להבחין מי ישר ומי לא. מה שבטוח שאנחנו הקהל מעורבבים. אלונה ברקת (מי ????) קונה את הפועל באר שבע. במשחק הראשון הפסדנו 1-0 בבית בדקה ה90 לא זוכר למי. למרות תקציב מופרך לליגה השנייה אנחנו לא עולים.

אלי אוזן נרצח בשנת 2009 ככל הנראה על רקע מה שנקרא מלחמת ארגוני פשיעה. ממש רוני קלדרון הבאר שבעי. מי שיכנס לקישור יוכל לקבל תמונת החצר האחורית של באר שבע בכלל והכדורגל בפרט באותה תקופה. הימורים, פשע, הטיות של תוצאות ועוד.

2012– אנחנו ניצלים מירידה במחזור האחרון בזכות הורדת נקודות למכבי פתח תקוה על התפרעות בעלי תפקידים במשחק נגד הפועל חיפה

2013  מאי– אנחנו ניצלים מירידה במחזור האחרון.

23/6/2013 – אליניב ברדה," 10 נסיך לב אדום" חותם בהפועל באר שבע לאחר שדוחה הצעות להמשיך בבלגיה. השחקן שהיה קפטן גנק, זכה באליפויות, גביעים וכבש בשורות הקבוצה כ70 שערים. אני מצרף לחיידק את בנותיי הגדולות. אנחנו משפחה שחיה עם הפועל באר שבע.

2014 אפריל – פלייאוף. מגיעים לבלומפילד ל"משחק עונה". כבר לפני המשחק אני מקבל פיק ברכיים. רואה את החימום של מכבי תל אביב ואת שלנו ואני מבין שזה בכלל לא כוחות. מה לנו ולמכונה של קרויף ? באנו מווסרמיל המתפרק למבצר הצהוב והפסדנו ללא התנגדות. מעודדים את הקבוצה בטירוף כי אנחנו עדיין בשלב של "העיקר ההשתתפות"

2015 מאי –  אנחנו מפסידים בגמר גביע 6-2. נשארנו אני ושלושת הילדים הגדולים עד לדקה האחרונה ולאחריה יחד עם עשרות אוהדים שנשארו קראנו לשחקנים אלינו ושרנו להם "גם אם זה כואב, אותך אוהב, מעודד בטוב וגם ברע…" מליקסון, אוגו וברדה מיררו בבכי. האם זה הכי רחוק שנגיע ?

2015 ספטמבר – יש לנו בית. יש לנו מבצר. לפני 40 שנה ישבנו על דיונות של חול ובחורף עמדנו בגלל הבוץ. היו לי נעליים מיוחדות לכדורגל בגלל הבוץ. אנחנו שרים ויש לנו הד. אנחנו כל כך גאים. אבל מה יהיה עם הקללה ?

2015 דצמבר – לראשונה בעידן ברדה מנצחים בבלומפילד. יש תחושה שאנחנו מסתכלים למכבי בלבן…

1/4/2016 – אני חוגג 47. המשפחה מביאה לי מתנה מיוחדת. אשתי עובדת עם אשתו של מאיר ברד והוא נותן לי את דגל הקבוצה בו היה עטוף בהקפת האליפות ב1975. בליבי אני יודע מי יסגור אתו מעגל.

2016 מאי – מנצחים את ביתר ומכבי מסיימים בתיקו עם רעננה. 5 נקודות פער. שני משחקים לסיום. טירוף מוחלט. מאי שעבר נשארנו עשרות ביציע אחרי הגמר. עכשיו אף אחד לא הולך. חגיגה שנמשכת שעה ארוכה עם השחקנים. יוצאים לכיוון הרכב וכולם רוקדים ברחובות. מתחבק עם כל מי שזז.

2016 שבוע לאחר מכן – באים למקום המקולל. אני מפזר מלח מסביב לאצטדיון וגם ביציע. עובד לי רק עד המחצית. יודע שתיקו זו תוצאה נהדרת. הקבוצה לא מסכימה איתי ומנסה לסיים את העבודה כאן ועכשיו. משומר.

עכשיו – שבוע הזוי. קשה להתרכז. מחכה לשבת אבל גם מפחד. אין לי תכנית למקרה אסון. קורא שאבוקסיס הולך להלחם ונכנס לחרדה. שומע שרוני לוי רוצה לנצח ורוצה להאמין. יודע בתוך תוכי שהשחקן הביוני ערן זהבי אורב בפינה ומחכה למצמוץ קטן שרק הוא יכול להבחין בו. אלף תסריטים בראש. מקווה שהבוסים שלי לא יבחינו בתפקוד האפסי שלי השבוע. היום המשפחה בצילומים לסרט שעוקב אחרי האוהדים במסע אל גן עדן או גהנום.

מבחינתי זה הכל אליניב ברדה. מעולם לא התרגשתי משחקן כמו אליניב. אני אוהב את הפועל באר שבע מאוד וללא פשרות. יש לי את "מבחן מרקוביץ" שלא רבים עברו אותו – אליה אוהב את הפועל באר שבע לא פחות ממני. הוא עבר את המבחן.

בשבוע הקרוב הוא יכול להכניס אותנו לארץ המובטחת. לא האמנתי שאזכה לראות אותה שוב בחיי. אנחנו רואים אותה במרחק נגיעה מבעד אולם בדיקת הדרכונים והיא פתאום ניראת ממשית.

הגרמני – ההבדל הוא פשוט, האליפות כבר אצלכם, היא לא במרחק נגיעה, היא אצלכם בכיס, אצלנו היא פנטזיה מטורפת, אתם יכולים לתת לנו אותה במתנה, אנחנו לא יכולים לקחת אותה. אתם השבוע במצב של מכבי פוקס בשנים בהן היתה מכבי עלית, האליפות אצלה והשמחה תהיה דומה יותר לפורקן.

כמובן שהמצב שונה, הפורקן יגיע ראשון, לאחריו תהיה הסטריה גדולה של אושר, אני ממש במצב שיכאב לי אם תתנו לנו את האליפות במקביל לאושר על הזכייה. למען האמת, אני מקווה שג'ורדי ינהג בקיץ כאילו לקחתם את האליפות בכל מקרה. אסור להתעלם ממה שהשבועות האחרונים למדו אותנו, חייבים לגבש קבוצה מתאימה למספר 7, אם תהיה אליפות אצלנו, היא שייכת לו יותר מאשר לאליניב אצלכם.

ההפסד לסביליה. סוף סיפור
חוקי קרי

83 Comments

MOBY 19 במאי 2016

אליניב הוא השחקן שלכם! אנדרייטד מושבע (לו רק היינו מתחלפים ביוסי… הרי גם הוא בעצם שלכם).
בלי כל כתבני החצר ברדה עשה קריירה מופלאה. אם רק היה מגיע בספורט…. כבר היו לכם כמה תארים איתו.
לצערי השנה אין לי ציפיות גדולות מהקבוצה שלי, נוח לכולם להיכנס ביוסי השני ולא ביוסי(והקבוצה) שלנו יחד עם הרוני והבית קפה עם ההולנדי. אולי יצא מזה משהו טוב? לצהבת לא חסר מאמן? סקאוט? מנטור? אולי מכונת כביסה? תחנת עצירה באמצע הדרך לצפון? משהו?

איציק 19 במאי 2016

גדי, צריך לומר את האמת, שאצל רוב אוהדי באר-שבע שק האשכים מכיך עכשיו גם את הלב שירד לשם. צריך רק לקוות שאצל השחקנים הלב נשאר במקום בו אמור להיות, כי לפי המשחק האחרון נראה שאצל רבים מהשחקנים הוא גם שם, ומשקולות על הרגלים. עכשיו נראה מה רוני לוי מסוגל להוציא מהקבוצה שלו.

אריאל גרייזס 19 במאי 2016

אח, איפה הימים שהיינו מדברים בקפיטריה על קרבות בלאומית. איפה אתם ואיפה אנחנו. שיהיה בהצלחה בשבת

גדי 19 במאי 2016

היה אז הרבה יותר קל. אחי ז'ינו ידע לשים אותנו במקום הנכון עם ציפיות מתונות.

יניב פרנקו 19 במאי 2016

אח, התקופה ההיא שליברפול היו בלאומית.

גדי 19 במאי 2016

תגובה אנדרייטד….
בתור אוהד נוטינגהם פורסט הייתי יכול לדבר גם על הליגה האנגלית באותו הקשר.

טרנטה 19 במאי 2016

תודה רבה. נחמד לראות את הסיפור מעיני הצד השני.
כיליד שנות השבעים גדלתי על מכבי של האייטיז: זו של האחים שמעונוב ומשה מרכוס. אחר כך באו אברם וקשטן והראו לי שאפשר גם אחרת. ואז באו לוני ונימני שהוליכו אותנו במדבר הספורטיבי עד בואם של גולדהאר וג'ורדי.
מה הפואנטה? מקבל בהבנה את האליפות של באר שבע. לא גנבו, לא רימו ובעיקר לא הפסידו…זה לא אומר שאני חושב שהיא טובה יותר ממכבי אבל זה בכלל לא משנה. אנחנו מצמצנו והם לא.
עם זאת לא יכול שלא להגיד איזו מילה על ברדה. אני מבין שבבאר שבע הוא נסיך. מבין שיש לו מטרה שמקדשת את כל האמצעים. ועדיין אני לא יכול שלא לתעב את מה שהוא עושה על המגרש.

גדי 19 במאי 2016

קודם כל תודה על המחווה.

באר שבע לא יותר טובה ממכבי.

לגבי אליניב. לא כל דבר אני אוהב. ניסיתי בזמן האחרון לראות האם הוא זהבי למשל עושה דברים אחרים. האמת די דומה. בחודש האחרון שמכבי הייתה בלחץ ראו זאת היטב.

איציק 19 במאי 2016

תגיד לי, כל-כך הרבה זמן אתה במכבי ופספסת את תקופת טבק, פרץ, שויצר?
באסה.

טרנטה 19 במאי 2016

F15 היה שחקן ענק אבל לא הביא אליפות באייטיז. את ויקי פרץ אני לא ממש זוכר. מושיק שוויצר לא היה כזה שחקן גדול. כן היתה לו בעיטת פצצה. היה לי ילד בכיתה ששיחק בילדים של הפועל (והיה אוהד הפועל היחיד שהכרתי עד הצבא למעט בארי ז"ל) שהיה מביא כדורים בדרבי וחטף פצצה ממנו. את הסימן של הכדור ראו כשבועיים…

רפאל 19 במאי 2016

אנושי ומרגש, תודה.

זו הזדמנות לשוב ולהזכיר שהיו לב"ש קבוצות טובות במהלך השנים ( יחסית לליגה המקומית, לא משווה לברצלונה… למרות שגם את זה היה אפשר בתקופה מסוימת… ).
אותה תקשורת שמדרבנת את הציבור הישראלי לעודד את ב"ש בעונה הזו, הם אותם אנשים שלא אכפת להם לראות קבוצה של 60-65 אחוז בצמרת אבל לא מאיימת על כלום.
וזה האישיו האמיתי מאחורי הרגשות והתיאורים המרגשים.
הליגה במתכונת של הכרעה לאורך זמן אינה מאפשרת לרוב הקבוצות אפילו לחלום על להתחרות.
חייבים לשפוך המון המון כסף בשביל להעמיד סגל שאפשר להתחיל לפתח ציפיות איתו.
הסיפור הוא לא רומנטיקה, סינדרלות ואגדות… הסיפור הוא כוח כלכלי.
מי שיש לו הכי הרבה, יכול לעשות את זה.
מי שלא- יהיה תפאורה.

זה המשך של הדורסנות הכוחנית שיש בכל מקום בחיים שלנו.
אין שום קשר לספורט.
לא הייתם ארבעים שנה במדבר. פשוט אף אחד לא ירק לכיוון שלכם כי לא איימתם על המאזן הטוב בליגה.
נוח לעדר ללכת אחרי מה שאומרים לו.
אותו עדר שחוגג אתכם עכשיו, הם אותם אנשים שינטשו אתכם ואת יתר הקבוצות בליגה השייכת לבזבזנית התורנית.
אלא אם כן…. תהיו גם אתם העשירים האלה.
god bless Alona

יניב פרנקו 19 במאי 2016

אליניב ברדה שרד את "קללת הליגיונרים המבוגרים" שהיא ממש לא קללה ורק שטות שהמציאו ברקוביץ ובניון – היכולת לחזור חזרה לקבוצת הנעורים ולעשות הכל כדי להרים אותה – רק על זה מגיע לו פרס.

גיא זהר 19 במאי 2016

אליניב ברדה ידע תמיד להתאים את עצמן לבחור את המקומות הנכונים ובמקרה שלא השתלב (מכבי חיפה), להתאים את עצמו לסיטואציה (ללכת להפןעל). לגבי ההתנהגות במגרש – לא אוהב את הבכיינות הקלינגרית שלו, אבל מסוגל להבין את האמוציות. מחוץ למגרש – קלאסה כולל בשנים האחרונות בנבחרת.

יניב פרנקו 19 במאי 2016

דרך אגב ברדה עשה קדנציה באמת אדירה בגנק. דומה לרפאלוב ובגלל שבישראל פשוט לא סופרים את הליגה הבלגית הוא לא מוערך מספיק.
אולי אליפות היסטורית תתקן את זה

אזי 19 במאי 2016

אין לי בעיה עם הבכיינות של ברדה או עם זה שהוא שחקן מלוכלך
יש לי רק בעיה עם זה שבתקשורת הוא חסיד אומות עולם

איציק 19 במאי 2016

עוד מעט תספר שיש עץ על שמו.

גדי 19 במאי 2016

ברדה אדם לא מושלם כמו רוב בני האדם.
בכל זאת קצת זכויות:

1. מעולם לא פגע בשחקן יריב.
2. מעולם לא התבטא בצורה פוגענית אן שחצנית.
3. מעולם לא התגרה בקהל יריב.
4. גם בגיל 35 הוא דודמא ומופת לרצינות ומחויבות. יורד לגליץ דקה 90 ביתרון ללא היסוס.
5. כמה שחקנים בעולם זכו לפוסט כזה משחקן בשיעור קומה כמו קווין דה בריינה: Happy to see him again. Learned a lot from @ElyanivBarda when I became a professional player. See you soon man!!
6. שחקן ישראלי שמונה לקפטן של אלופת בלגיה.
7. מופת בקהילה.

גיא זהר 19 במאי 2016

+1

צור שפי 19 במאי 2016

והגול נגד פסז' בפאריס ב-4-2 המופלא ההוא זה כלב?

גדי 19 במאי 2016

סליחה אבל לא הבנתי.

צור שפי 19 במאי 2016

במסגרת גביע אופ"א, גול של ברדה, היהודי היחיד שהבקיע באותו ערב – טועמה שניים ובדיר עוד אחד, מול הקהל הגזעני של פסז' שצעק "מוות ליהודים" לאורך כל המשחק.

גדי 19 במאי 2016

הבנתי. הולך לראות ביוטיוב

גיסנו 19 במאי 2016

עצוב שברדה הוא הראשון מהלגיונרים הותיקים שהבין שכשהוא חוזר לליגה דלנו צגיני היריבות לא ישתחוו לעצם נוכחותו על הדשא ויפנו לו את הדרך לשער

MOBY 19 במאי 2016

בניון לא חזר לקבוצת נעוריו

איציק 19 במאי 2016

כשעבר מבאר-שבע לחיפה הוא עדיין היה נער.

MOBY 19 במאי 2016

סליחה, המוח קרא משהו אחר לגמרי…
בהכנה לשדרוג.

גיא זהר 19 במאי 2016

בניון חזר לקבוצה שלה קרא בית

גיא זהר 19 במאי 2016

הייתי מוסיף עוד אירוע מכונן, לפחות בעיניי והוא ההפסד לרמת גן בגמר הגביע ב2004 שהוביל לפיטורי לופא ז"ל ולירידת הליגה ב2006. בשבועיים האחרונים ובמיוחד מאז שבת רמת הרגשנות שלי עלתה לכזו של נערה מתבגרת אחרי ששברו את ליבה. אני מקווה ששחקני בש ישמרו על קור רוח ולא ירגישו כמו עיר שלמה שמתנהגת כאילו היא על כדורים. בדרך כלל באר שבע נכשלת במועד א' ומצליחה במועד ב'. נקווה שהפעם התוצאות לא יהיו שונות

איציק 19 במאי 2016

אך, לופא, אחד האנשים היותר טובים שהיו בבאר-שבע בשנים השחונות שלנו. היה מאנטש אמיתי ומאמן לא רע בכלל.

גיא זהר 19 במאי 2016

+1 הגביע ההוא רדף אחריו עד יומו האחרון. לפחות הספיקו לעשות לו טקס מרגש עוד בחייו.

גדי 19 במאי 2016

הגביע היה ב2003. מפאת אורך וכמות הרגעים המכוננים ומביכים גיל קיצץ כמה מהם. אז אוסיף אותם כאן למי שיש כח להנות מעוד סבל:

1984 אפריל –רבע גמר חוויתי את אחד הרגעים המוטרפים של חיי. משחק בית נגד הפועל תל אביב מסתיים לאחר 120 דקות בתיקו 2-2 מורט עצבים. הקבוצות נערכות לבעיטות הכרעה. אם זכרוני אינו בוגד בי שתי הקבוצות מבקיעות את ארבע הבעיטות הראשונות ואז הפועל תל אביב מחטיאה. אף שחקן שלנו לא מעז לקחת את הכדור. פתאום השחקן הצעיר אלי אוזן שעומד בצד, מכבה את הסיגריה, ניגש לבעוט ומכניע את בז'רנו בדרך לגמר ראשון בתולדות הקבוצה.
אלי אוזן נרצח בשנת 2009 ככל הנראה על רקע מה שנקרא מלחמת ארגוני פשיעה. ממש רוני קלדרון הבאר שבעי.

בגמר חיכתה לנו התפאורה לזכייה ההיסטורית שלנו בדמות הפועל לוד בהובלת הבנודסים. ההורים לא הרשו לי לסוע למשחק כי הייתי חולה. התנחמתי בשידור החי הצפוי בערוץ הראשון. התיישבתי ב16:15 מול הטלוויזיה שם הוקרנה השקופית "מיד נעבור לשידור משחק הגמר". ב16:30 התגנב חשד שמשהו לא כשורה אבל השקופית עדיין הבטיחה שידור. ב16:45 התחלפה השקופית: "עקב שביתת פתע של טכנאי ראשות השידור לא ישודר משחק הכדורגל. עימכם הסליחה". אבא נשבע לי לי ששילמנו את האגרה. ברדיו שמענו את גדעון הוד מנסה לא להרדם והמשחק הגיע לפנדלים. בזמן שאביטן ורפי אליהו קורסים ומחמיצים השחקן הצעיר יעקב בוזגלו (דווקא הוא…) מוביל את לוד לזכייה היסטורית בגביע.
1985 – שני מחזורים לסיום אנחנו בפער של 5 נקודות מתחת לביתר תל אביב שנמצאת במקום ה14 מעל הקו האדום. כמעט תסריט הפוך למאבק השבוע. משחק אחרון לאחר שהפער הצתמצם לשתי נקודות אנחנו בבית נגד הקבוצה שבמקום השני ביתר ירושלים שעדיין יכולה להיות אלופה.. במחצית אנחנו בפיגור (שער של אוחנה) 1-0. תוצאות מחיפה מכריעות שביתר לא תהיה אלופה והיא עוברת למשחק השרוכים הראשון בהשתתפותה (הפחות מפורסם) ונותנת לנו בכח לנצח. הצטיינו בשורות הפועל באר-שבע דב רמלר ושוערה המחליף של ביתר ירושלים אורי סוויסה שהחליף במחצית את שוער הנבחרת יוסי מזרחי.
1990 – ניצלים בירידה במחזור האחרון לאחר תיקו במכתש. אני בשכם צמוד לרדיו לאחר שעמי פופר מכניס את כל צה"ל לערים בגדה.

1999 – בגיל 17 אליניב ברדה עורך את משחק הבכורה שלו במדי קבוצת הבוגרים של הפועל באר שבע בדרבי הגדול נגד ביתר באר שבע לאחר שגילי לנדאו מכניס אותו בדקה ה89.
2003 – בשמינית הגמר הדחנו את הפועל תל אביב, בחצי נצחנו את מכבי חיפה 3-0 בתצוגת שיא כאשר בשורות הירוקים אליניב ברדה, שאלי ז'ינו מכר אותו בכדי לכסות חובות מפוקפקים, לכאורה. בגמר מחכה לנו הפועל רמת גן מתחתית הליגה השנייה. אני לוקח איתי את בכורי בן ה6 עידו למשחק ראשון בחייו. הבטחתי לו שיהיה כיף ובסוף סתו אלימלך יניף גביע יפה. רמי אליהו החמיץ פנדל ראשון בריירה. חזרנו ברכבת עצובים מאוד.

גיא זהר 19 במאי 2016

צודק, 2003. והירידה ב2005. לגבי המשחק בעונת 84/85 סוויסה נכנס לשער ביתר כי שלמה אילוז הצדיק פצע את יוסי מזרחי. את שער הניצחון כבש אלי ויצמן, מגדולי המחמיצים בהפועל באר שבע

איציק 19 במאי 2016

התכונת ללילו, שחקן שרץ הכי מהר ושאין לא מושג למה.

גיא זהר 19 במאי 2016

לילו זה אליהו עופר האגדי בפני עצמו שדווקא לא רץ בכלל. ויצמן זה לולו.

איציק 19 במאי 2016

נכון, לילו לא רץ קרירה שלמה כמה שלולו רץ במשחק אחד, ועדיין לילו היה טוב מלולו.

טל 12 20 במאי 2016

"עומד בצד מכבה את הסיגריה"… תיאור ענק :-)

אגב,האחים בנודיס גברו על האחים מכנס ברבע גמר גביע המדינה עונה קודם – 82/3 – 1-2. אורי בנודיס כבש את הראשון ללוד והקפטן יעקב בנודיס (השוער) כבש את שער הניצחון בפנדל,אז כבר בעונה הראשונה שלהם בליגה הלאומית הם התחילו לעשות בעיות החבר'ה האלו,בכל זאת לנצח את נתניה הגדולה (נתניה ועוד 15 ) … ואכן בעונת 84 הם כבר זכו בגביע .דרור קשטן היה המאמן שלהם.

ארז 19 במאי 2016

גדי – תודה רבה.
גדי, גיא, איציק – מחזיק אצבעות ומתרגש מאוד אתכם ועבורכם. זה באמת יהיה מאוד מיוחד (ואם חו"ח זה יוחמץ – מאוד מאוד כואב).
גיל – הפסקה האחרונה שלך נהדרת.

איציק 19 במאי 2016

תודה ארז,
הפסקה האחרונה של גיל יפה אך ההנחה שמספר 7 ישאר אצלם העונה הבאה נראה לי יותר משאלת לב מאשר ביטחון. נראה לי שהוא רוצה לנסות עוד פעם אחת את כוחו באירופה. אם הוא הולך, מכבי צריכה להערך אחרת לגמרי.

ארז 19 במאי 2016

אין לי ממש ידיעה בנושא. התכוונתי לאמירה האמפתית והאצילית כלפיכם ולאבחנה שבמקרה של אסון ספורטיבי חו"ח (אליפות צהובה רביעית) – אסור שמבחן התוצאה יעמעם את עדכוני הגרסה הנדרשים במכבי. אני כן מסכים איתו לגמרי לגבי החלק העצום של זהבי בעונה של מכבי (תרומתו גדולה לתחושתי משמעותית מזאת של ברדה בב"ש, עם כל ההערכה והחיבה).

ברק 19 במאי 2016

א. גדי עברתי מאהבה חברית להערצה כלפייך.
ב. מרגש בטירוף.
ג. כל העיר על כדורי הרגעה, חלק כבר בכדורים פסיכיאטרים, רופאי הלב הפרטיים מספסרים בצינתורים.
ד. שיגמר כבר יום שבת.

איציק 19 במאי 2016

מה כדורים (זה בולשיט)… אני אתמול יום שלם במיון ולא יכול לזוז.

ברק 19 במאי 2016

פסיכיאטרי או לב?

איציק 19 במאי 2016

גב תפוס לחלוטין.
אכרי חמש שעות במיון של איכילוב, המין של סורוקה נראה גן עדן.
פסיכיאטרי אני לא צריך מיון, אני צריך אישפוז במחלקה סגורה.

גדי 19 במאי 2016

הייתי אתמול בצילומים עם האוהד האגדי אליהו ברגמן שאושפז אחרי המשחק ביום שבת ברמבם ל24 שעות. לטענתו בגלל ארוע לב לדעתי בשביל השגחה פסיכיאטרית.
מצבנו טוב יחסית אליו.

איציק 19 במאי 2016

רק בריאות, אך אין לומר אירוע לב. המונח המיקצועי הוא אירוע לבבי.

איציק 19 במאי 2016

חבל, גם כותב שיר האליפות נפטר (לא זוכר את שמו), הבנתי שכתב בית מיוחד לכבוד האליפות של השנה אם תבוא.

גדי 19 במאי 2016

יגאל פלג.
להלן מילות השיר המקורי ובנוסף הבית החדש.

באימון ובמשחק
מתאמצים בלי הפוגה
הם גמאו את המרחק
וכבשו את הפסגה
הם עלו למשחקים בלי מורא ודאגה
אם תרצו הם ראשונים
זו אינה כלל אגדה
בית ב'
כל שבוע שעובר
נוספות הנקודות
וכל מה שיש יותר
רק עולים במדרגות
זאת ידעו השחקנים
וקהל האלפים
כל כוחם היו נותנים
ולכן, הם אלופים
בית ג'
מלאכים בשמי מרום
ברננה נשאו קולם
כשפניהם אל הדרום
לעירו של אברהם
בפיהם שירי הלל
על הצוות שאומן
שהצליח לחולל
את הבלתי יאומן
בית ד' (נכתב בשנת 2014)
עוד לא תמה המלאכה
המסורת ממשיכה
מתגלגלת השמחה
שוב בנגב יש פריחה
ניצוצות יש בעיניים
חיוכים יש בשפתיים
כה קלילות הן הרגליים
אז נרימה כוס לחיים
פזמון
הפועל, הפועל
הפועל באר שבע
היי קדימה, היי קדימה
כדורגל טוב נציגה
הפועל, הפועל
הפועל באר שבע
היי קדימה, היי קדימה
במקום ראשון בליגה

ישראל 19 במאי 2016

אף פעם לא התרגשתי מכדורגל ישראלי. התעניינות זניחה מדי כמה שבועות מי מוליכה, וזהו בערך. אבל מה שקורה השנה באמת מרגש. כל כך מחזיק אצבעות לבאר שבע.

yaron 19 במאי 2016

אחלה פוסט.
מה עם בלוג קבוע של אוהד ב"ש?

נועם 19 במאי 2016

לא נראה לי שיש צורך. לא מדובר באחת הקבוצות הגדולות של הכדורגל הישראלי, וקשה לי להאמין שתעניין אנשים יותר מבני יהודה כאשר ההצלחה תגמר.

גיא זהר 19 במאי 2016

בני יהודה? אולי הפועל רעננה? יש לך את זה ביותר מתנשא?

מאיר (חדש בשכונה) 19 במאי 2016

קשה להאמין שהוא כתב זאת ברצינות. זו מוכרחה להיות הלצה.

נועם 19 במאי 2016

זה לא נכתב לגמרי ברצינות. מדובר בקבוצה היותר גדולה בכדורגל אחרי הרביעייה.
אבל בלוג קבוע? הייתי שמח לקרוא בלוגים קבועים על מכבי חיפה וביתר ירושלים לפני, מצטער

גיא זהר 19 במאי 2016

כשבית"ר תחזור למשפחת העמים יגיע לה בלוג. בינתיים יש לה נציג שכותב על נורדיה ובכלל. חיפה זה עניין אחר. מסכים שחובת ההוכחה על ב"ש, אבל לדעתי היא בהחלט סיפור ראוי ולא דרך כתבות של קושמרו/בטיטו.

גדי 19 במאי 2016

מה ההגדרה של קבוצה גדולה?

גיסנו 19 במאי 2016

גדולה הכוונה לרוב מבחינת קהל.
ההבדל הגדול כרגע בין ב"ש לבין ארבע הגדולות ה"מסורתיות" הוא שלב"ש אין כמעט אוהדים מחוץ לעיר עצמה, שלא גדלו בב"ש ועברו ממנה. זה משהו שיש גם למכבי, גם להפועל, גם לחיפה וגם לבית"ר.

איציק 19 במאי 2016

שמעתי שכדי לחגוג לילדים יום הולדת בספרד, המתנה הכי פופולרית זה להביא אותם לארץ לראות משחק של מכבי תל-אביב.

אמיתי 19 במאי 2016

בר מצווה בבלומפילד…מסורת קאטלונית עתיקת יומין

גיסנו 19 במאי 2016

איציק,ציניות בצד לרגע – אוהדי ב"ש אני מכיר בת"א זה באר שבעים שעברו לעיר. אבל אני מכיר תל אביבים ורמת גנים במקור, אוהדי חיפה ובית"ר. וחיפאים אוהדי מכבי והפועל ת"א. אפילו יצא שטיילתי במכתש רמון ביום שבית"ר שיחקה בוסרמיל, הייתה שיירה עם צעיפים צהובים/שחורים שיצאה ממצפה רמון לב"ש.

אוהדים מרחוק מתחברים לקבוצות מצליחות וב"ש לא הייתה כזאת עד לפני שלוש שנים ואליפות העונה עדיין לא תיצור מספיק אפקט, אולי התחלה של אחד.

גיל שלי 19 במאי 2016

עושה רושם שהם כאן כדי להשאר, אם יהיה מי שירים את הכפפה, בכיף

גיא זהר 19 במאי 2016

גיל, זה מאוד תלוי במשחק בשבת. אי זכייה באלחפות תהיה מכה אנושה, הרבה הרבה יותר מגמר הגביע. בכל מקרה לבאר שבע, למרות שהיא קבוצה שמירב אוהדיה מרוכזים באזור (יש הקרנות משותפות לאוהדי הקבוצה באזור המרכז) יש 12 אלף מנויים הכי הרבה אחרי חיפה וגם אם נעזוב בצד את מכבי, מספר הצופים במשחקיה היה הרבה יותר גבוה משל ביתר

גדי 19 במאי 2016

במבחן המציאות הקבוצות ה"גדולות" הן אלה שיש להן גב כלכלי. כל עוד אלונה אצלנו אנחנו נהייה גורם משמעותי.
בנוסף נבנה כאן גם מותג. הפועל באר שבע זה כבר מעבר לכדורגל בכל הדרום. אוכלוסיות שלא היו מעיזות להתקרב לוסרמיל מגיעות לטרנר בשביל החוויה.

ניב 19 במאי 2016

לגמרי

השמן 19 במאי 2016

+1
התגןבה של נועם מנותקת מהמציאות

צור שפי 19 במאי 2016

רק הערה לסדר – ארטיק מנטה זה אחלה דבר, שמעון ארטיק מוכר אותו כבר שנים בחופרישמן.
גמלים – מחזיק לכם אצבעות.

יניב פרנקו 19 במאי 2016

תסביר להם שחופרישמן זה ים.

גיא זהר 19 במאי 2016

לנו יש את חוף הים הבאר שבעי. ואני, בניגוד אליך, גדלתי במקום עם ים.

יניב פרנקו 19 במאי 2016

אתה רומז שנחל טולכרם זה לא ים ?

גיא זהר 19 במאי 2016

ים של ביוב. כמו נחל באר שבע.

איציק 19 במאי 2016

את נחל באר-שבע, לפחות את סביבותיה, מנסים להביא למצב סביר ביותר בתקופה האחרונה.
אם נתנהג יפה הבטיחו למלא את הנחל במים.

גיא זהר 19 במאי 2016

פרויקט לא פשוט. אני בכלל חשבתי שצריך להקים את האצטדיון שם. בינתיים המכביסט יופיע במקביל למשחק באמפי שם.

איציק 19 במאי 2016

פרויקט לא פששוט, אבל בוסרמיל הפרויקט מבאס. הבנתי שהורסים כדי לבנות מגדלי מגורים. לא פרק, לא מקום לצאת לנשום אויר או ספורטק, עוד איכלוס והצתופפות. הבן שלי חלם שישאירו את וסרמיל על מקומו ויעשו בו מתחם פתוח לפעילויות בני נוער, אבל כלום. לבאר-שבע יש כל-כך הרבה שטחים להתרחב, ובמקום לעשות מקומות כמו ריאות ירוקות בונים בניין על בניין.

צור שפי 19 במאי 2016

יניב – בוא נסכים שלהגדיר את חופרישמן כ"ים" זה טיפה יומרני.

גדי 19 במאי 2016

אמיתי?

לקח לי שנים לחזור לארטיקים. מניח שלילדים קטנים טעם מנטה זה חריף מידי.

יואב 19 במאי 2016

גדי,
זה שלכם. פאק איט, קחו אותה כבר. האליפות הזאת מתנדנדת בין מכבי לבש כל העונה. אנחנו פישלנו, קחו אותה בגאון ובכבוד.
אני לא אזיל דמעה ואולי אפילו כמה אחוזים בי יהיו מבסוטים.
אין לי דם רע איתכם. ההפך הגמור.
קחו אותה כבר, היא כבר נעלבת.
כלל לא בציניות.
תחתכו כבר את חבל הטבור(:

ארז 19 במאי 2016

:)
+1

גדי 19 במאי 2016

חחחחח.

ככל ששבת מתקרבת החרדה עולה. לא יודע מה לחשוב.
פאק, גמר גביע נגד הפועל רמת גן מתחתית הלאומית. יש משהו יותר בטוח מזה?

ירוק 19 במאי 2016

יופי של טור. אני פסימי לצערי, וגם חושש מנאחס כמובן, אז אסתפק בלהעיר – איזה יופי של שחקן היה חלילוביץ׳.

איציק 19 במאי 2016

אני חושה שעל שמו פתחו בבאר-שבע את אחת החומוסיות היותר טובות, חומוס סעיד ;)

מאיר (חדש בשכונה) 19 במאי 2016

לא יאומן איזו רוח ספורטיבית בין אוהדים של שתי מתמודדות על האליפות. אהבתי.
נכון כתבו שבעצם האליפות כבר שלכם באר שבעים יקרים, והאמינו לי זה לא נסיון לנחס, ורק אתם יכולים להרוס לעצמכם. אם אנחנו, מכבי, נזכה תחושתי תהיה שמחה בגלל הפעם הרביעית, ההמשכיות, אפשרות לליגת האלופות וכו אבל כמו שאמרו כבר, זה יותר אתם תפסידו מאשר אנחנו נזכה. לכן, אני הולך למשחק מול חיפה די בכיף, להבדיל אלף אלפי הבדלות מהאליפויות שלנו בשנת 95 ובשנת 2003 שגם הן נקבעו במחזור האחרון, כי שם היה לנו סיכוי של 60 לנו לעומת 40 לחיפה, כלומר די שקול והיה נורא להפסיד ועוד לאלה שמקפידים לשנוא אותנו, להתגאות בזה ולחנך את הנוער שלהם לכך.
כעת כשהבנתי כמה זה חשוב לכם לקחת, אזי האכזבה הצפויה במוצש תוקהה אצלי כי זה באר שבע, עיר שיש לי אליה גם סנטימנטים כאלה שגרמו לי בגמר הגביע בשנה שעברה במצב של 6:2 לרצות שתיגמר ההשפלה, ואני לא מקניט, על באמת.
ושוב, מקווה לקחת בשבת, אבל לא אתאבד אם לא. לא מבטיח לכם כזו סימפטיה אם תהיו כאלה טובים גם בשנה הבאה☺

איציק 19 במאי 2016

שאלה חשובה ודחופה מאד:
חבר שלי קנה כרטיס למשחק של באר-שבע לשבת.
שכח לגמרי שהןא מתחתן במוצ"ש.
האם מישהו צריך חליפת חתן?

Srtest - ארטסט 19 במאי 2016

תגידו אוהדי מכבי ת"א, היקרים, אם היה מובטח לכם שאבוקסיס וסכנין נותנים את המשחק הכי טוב שלהם העונה מול ב"ש גם אז הייתם מתייחסים לאליפות אפשרית בתור נס? תעשו לי טובה כל מי שקצת מוציא את הראש שלו מהמים (או מהסחי יש כאלה ויש כאלה) רואה אתכם.

הסיכויים נשארו כשהיו וכמו שמכבי ת"א בכדורסל עברה את מילאנו בכך שהיא הצליחה מתוך עמדה של 40% סיכוי ביחסי הכוחות לנצל את ההזדמנות שנפלה בחיקה עד תום כך גם הפעם היא מתכוננת לכך. מי שמדבר על סיכויים לא מבין את המימד האנדרדוגי של הספורט ואולי המילה מתאימה היא מוסד.

אם באר-שבע תדע להניע כדור בסבלנות ולחפש בישורת הזו את השני מצבים של 100% אז היא תעבור. ניצחון 2-1 ממש ההפך מה שהיה במחזור האחרון – גם דרך טובה לקחת אליפות. מציע לא לחשוב בכלל על המשחק מול בית"ר שהוא היה האחרון שבו היא הראתה עליונות התקפית. משחק כזה לא מנצחים באמצעות עליונות אלא באמצעות הגעה למקום הנכון בזמן הנכון.

Comments closed