סיכום עונה צהובה

הגמר הציג את הכדורגל הישראלי. הבסיס קיים, המסגרת הכללית מחורבנת, הסיכוי הוא שהקבוצות יתפסו את השור בקרניים.

אתחיל בהתחלה כמו שרינו צרור אוהב. כהרגלי. הגענו אתמול בהרכב מורחב לטדי. אני ושני בני הצעירים. בני יואב הלך עם גיסי וביתו לשער הדרומי, אני ואביתר עלינו למקומות המאוד יקרים שקנינו. מיד הסדרן הסביר שאין מקומות שמורים, ושאפסיק לבלבל את המח, התישבנו בשורה 8 מעל בוס.

בדרך פלא הגיעו לקראת שריקת הפתיחה עוד אנשים שחשבו בחוצפתם שיש להם מקומות שמורים, רק כדי להווכח שלא זה המצב. כדי לדרוש את המגיע להם, הם נעמדו בתוך השורות, על היושבים בכסאות. לראשונה העונה חזיתי במכות בין אנשים, מכות בין כאלה שרצו את הכסא שלהם, לאלה שישבו בכסא. ההסתדרות לכדורגל, כה לחי, אתם ממש יודעים לארגן אירועים, תותחי על אתם.

*

הברדק של ההסתדרות לכדורגל לא צריך להסתיר לנו את העובדה שיש כדורגל בישראל. הקהל הירוק היה נפלא אתמול, ולהזכירכם מדובר בקהל שמתעללים בו במהלך עונות רבות. בעלי הקבוצה הירוקה מתעקש לשמור את הזכויות הבלעדיות לצעצוע, המאמן הנוכחי מתעקש להוכיח דברים במקום ליצר קבוצת כדורגל, והתקשורת מתעקשת להתיחס למחאת הקהל כאל משובה של תינוקות מפונקים. עדיין, הגיעו 18,000 אוהדים שנתנו הצגה טובה בהרבה משתי הקבוצות על הדשא.

גם הקהל הצהוב הגיע למשחק. אם נסתכל על הבסיס לכדורגל הישראלי, יש כאן שלוש קבוצות (חיפה, באר שבע, אנחנו) עם קהל קבוע של למעלה מרבבה. אחר כך יש שתי קבוצות עם פוטנציאל להתקרב לכך, הפועל תל אביב ובית"ר ירושלים. אם זה לא בסיס איתן לענף, בסיס שאפילו ההסתדרות לכדורגל מתקשה לנפץ, אני לא יודע מה הוא בסיס. הגיע הזמן להפסיק עם היחס המזלזל לכדורגל הישראלי, הרמה תשתפר, ליגה יש, וגם מתקנים.

*

עכשיו לעניין אליו רציתי להגיע. הגול שספגנו אתמול מספר חלק מהסיפור. אבי ריקן הוריד את אוברניאק על הקו. אוברניאק לקח את הכדור חמישה מטר פנימה לתוך המגרש. בוס דיבר עם משיח (השופט הרביעי) ומשיח הסכים איתו שצריך להזיז את הכדור חזרה לקו, אבל אף שחקן של מכבי (טב"ח אני מדבר עליך) לא טרח לעמוד על הכדור. אוברניאק מכניס כדור מעולה לרחבה, ומובקע השער. בוס פונה למשיח שמושך בכתפיו, ומתרחק עד סוף המשחק מהספסל הצהוב.

יש כאן חלק מהחולשות שמנעו מאיתנו תארים השנה. אין הקפדה על הפרטים. קיים אצל השחקנים חוסר ריכוז, חוסר ריכוז שמתבטא בדיוק במסירות, אך גם בהקפדה על הקשר עם המאמן. אם הכדור היה על הקו, המצב היה מסוכן הרבה פחות, אבל אף שחקן לא טרח לשתף פעולה עם בוס בעניין. אם זהבי לא לוקח את האחריות על כתפיו, אין מי שישלים אותו. כמובן שלהתבכיין לשופט בכל מצב אחר, שחקנים מתנדבים גם כשלא צריך. קרלוס קופץ על השופט, טב"ח, מיכה, מדוניאנין לקראת הסוף. אבל כשצריך להתיחס לפרטים הקטנים, נאדה.

*

הפסדנו אתמול לקבוצה מאוד חלשה. כמה חלשה? קבוצה שלא מסוגלת להוציא שני שחקנים מול אפס להתקפה מסוכנת. קבוצה שהחלוץ שלה הוא שובל גוזלן, שחקן חסר כל יכולת מסוכנת לשער. אך גם מול קבוצה חלשה, לא יצרנו מספיק מצבים למרות שהכדור היה אצלנו ברגל כל הזמן.

אתם שואלים למה לא יצרנו מספיק מצבים, או, תודה ששאלתם, כאן נעוצה הבעיה שלנו.

לא סתם ההרכב האידיאלי של בוס לא כלל את אלברמן, וכן כלל את נוסא, מדוניאנין, מיכה, טב"ח, אורלנדו סה וזהבי. בוס זיהה כאשר הגיע, את המחסור בשחקנים שמאיימים על השער. הוא ממש אילץ את מיכה להתחיל לבעוט לשער. הוא העדיף לעלות בלי אלברמן ועם נוסא, מאחר ונוסא הוא שחקן הקישור היחידי שגם מחלץ כדורים, וגם נכנס לרחבה כדי לאיים על השער. אורלנדו סה היה אמור להוסיף איום משלו. כאשר נוסא נפצע, ולאחריו אורלנדו סה, איבדנו יותר מחצי מהאיום שלנו על השער. בתחילה נוסה יצחקי בהרכב, אך יצחקי בשלב הנוכחי של הקריירה לא מצויד בכושר הגופני הנדרש כדי לתרגם את היכולות הטכניות האין סופיות שלו, לאיום מתמיד ומדויק על השער.

אגב, בדיוק בגלל סיבה זו, החילוף הראשון היה גל אלברמן, למרות הזעקות מהקהל שבוס יחליף את נוסא. אליאל פרץ הוא שחקן שהוכיח בשני המשחקים מול ביתר ומול חיפה, נכונות להכנס לאזור ה16 עם הכדור, לייצר איום נוסף. אלברמן פשוט נשאר יותר מדי מאחור, וכשאין איום ממגן שמאלי, וגם המגן הימני לא מסוכן מספיק, זהו לוקסוס שמכבי לא יכולה להרשות לעצמה.

דור מיכה איבד את המשחק שלו בתום המשחק מול בית"ר בסיבוב הראשון של הפלייאוף. כך נותרנו עם זהבי, וקצת טב"ח, עם מדוניאנין פעם בשני משחקים. זה לא מספיק כדי לאיים על השער. הקהל שלנו שונא את נוסא, אבל ראיתם אתמול, הוא הקשר היחיד שנכנס לרחבת היריב, היחיד שמגיע למצבים מהקישור, והיחיד שגם מסוגל לחלץ כדור באחד על אחד. אגב, השני הכי קרוב אליו הוא אליאל פרץ.

*

וזה הסיכום לעונה שלנו. השמרנות של ג'ורדי יצרה מסגרת חזקה באופן יוצא דופן. הקבוצה שלנו הפסידה מעט מאוד משחקים, ורק פעם אחת ביותר משער אחד. מבחינת חוזק מנטלי, החוזק קיים. אך ברור לגמרי שהסגל שלנו קצר מדי, וקיים מחסור אדיר בשחקנים שמסוגלים לאיים על השער. אין לנו איום מעמדת המגן השמאלי. דסה מצויד ביכולות טכניות משופרות, אבל הוא פחות טוב משרן גם בתרומה להתקפה. שרן לא הכניס כדורים סתמיים לרחבה, דסה עושה את זה כל הזמן.

כדי להוציא מהעונה הזאת את המקסימום שניתן, ג'ורדי חייב לצאת מאזור הנוחות שלו. הוא חייב לנסות להביא שחקנים זרים שיקפיצו אותנו מדרגה, שיהיו טובים יותר מהישראלים שישנם (אי אפשר להביא מישהו טוב מזהבי, אבל שכולם יהיו ברמה של מדוניאנין). הוא צריך להביא מספיק שחקנים כדי שתהיה תחרות בכל עמדה. בקיצור, הוא חייב להתחיל גם להמר, ולא להסתפק בהבאת מוצרים מוכרים, ולא, בהימורים אני לא מדבר על ראדוניצ'ים, מהמרים על שחקן צעיר לפני פריצה, לא על בריאות והשקעה. שחקן לא בריא ולא מחויב בחו"ל לא יהפוך לבריא ומחויב בגלל שהגיע למסגרת טובה, זה נכון אולי לטוואטחה, יתכן ואותו נצליח להפוך לשחקן מחויב.

בסופו של יום, אני בטוח שגם היום ג'ורדי חותם על הגעה לשלב הבתים בצ'מפיונס, תמורת הפסד האליפות והגביע במשחק האחרון. אך חייבים להסתכל על העונה גם בלי מבחן התוצאה. עלינו לצ'מפיונס ליג למרות ההרכב שג'ורדי הציב, ולא בגללו. אלה שמבכים בדיעבד את הפרידה מפאקו, לא מעכלים את העובדה שהסיבה היחידה שהגענו לשלב הבתים היתה האופורטיוניזם החכם של יוקאנוביץ'. פאקו היה מנסה לנצח את פלזן ובאזל בכדורגל, עם הרכב השחקנים שהיה למכבי באוגוסט השנה, אבל גם עם ההרכב הנוכחי, זה לא היה קורה.

מבחינה זו, הפסד האליפות וההפסד בגמר יעזרו להגיע להכרה במציאות. אין את כפית הסוכר שתסתיר את המרירות הטבעית. הקיץ הקרוב הוא קיץ קצר עם הרבה עבודה. ההנחה שלי שג'ורדי כבר התחיל לעבוד לפני יותר משבועיים, ואני מאוד מקווה שהעבודה לא תסתכם בהבאת נים גרופ על כל הוירוסים שלה לקבוצה.

*

אחרון חביב. אני מאוד נהנה לעקוץ את הירוקים, ואתמול אפשר לאמר שזה קצת התפוצץ לי בפנים. אבל, בצורה מפתיע למדי, ההפסד אתמול בקושי הזיז לי. היו גם נקודות טובות, יצאנו מוקדם מספיק מהאצטדיון כדי להגיע בשעה סבירה וללא פקקים הביתה. כאב הלב היחידי שחוויתי העונה היה בתיקו 0 מול באר שבע. אתמול זו בהחלט היתה מכה קלה בכנף. אילו הייתי ירוק הייתי חושש שהנצחון אתמול עוד ירגיע את שחר לחשוב שבעצם הוא צדק, הכל בסדר.

 

איזו עונה
תחייכו צהובים, העתיד שלנו

164 Comments

תורג'י 25 במאי 2016

את העבירה המטופשת עשה ריקן

גיל שלי 25 במאי 2016

אוקיי, תודה על התיקון, המהלך נראה כל כך לא חשוב, ובתוך הבלגן ביציע פספסתי אותו

-גיסנו- 25 במאי 2016

אנחנו דווקא חטפנו עצבים מיידית, היה לנו ברור שיקרה שם משהו רע. מעבר לזה שריקן לא הצליח לתת פס מדויק כמעט כל המשחק

גיל שלי 25 במאי 2016

ריקן לא מגן שמאלי, והוא ממש לא מצויד במח כדורגל מספיק מפותח כדי להתגבר על כך

השמן 25 במאי 2016

האמת שהתפקוד כמגן עושה עוול לשחקן מצויין שיכול לתרום לנו הרבה יותר בקישור. אם אתה מחפש שחקן שגם יחלץ כדורים וגם ייכנס לרחבה הוא דווקא מאוד מתאים

-גיסנו- 25 במאי 2016

מסכים
למרות שלעובדה שהמסירות שלו אתמול היו פשוט נוראיות אין כ"כ קשר לתפקיד במגרש

אריאל גרייזס 25 במאי 2016

ריקן לדעתי יצר את המצב הכי קרוב שלכם לשער אתמול, עם המסירה העמוקה שנוסא דחק מעל לשער ממטר

-גיסנו- 25 במאי 2016

יכול להיות, זה היה בצד הרחוק ממני. אבל הוא גם החמיץ מצב מצויין ומסר עשרות כדורים לשום מקום.

תורג'י 25 במאי 2016

ברגע שהשופט שרק שלחתי לחבר "גול"

ארז 25 במאי 2016

לא יודע מה קרה לאיגיבור.
בהפועל בזמנו הוא היה חתיכת שחקן ובלט בעיקר בהתקפה.
במכבי, ממה שראיתי, הוא עדיין שחקן אבל "הנפלדי" יותר (תרומה מוערכת מקצועית ופחות בנתונים הסטטיטיים המרכזיים וביציע). מה שכן, אני לא רואה יותר מדי משחקים של מכבי, אבל באלו שאני רואה הוא שובר בכל פעם את שיאי ההחמצות של עצמו.
בקטע הזה, הוא הוא גם ניסים אלמליח וגם ערן זהבי של ההחמצות. באמת בלתי אפשרי להחמיץ כמו שהוא עושה, ובכל זאת דבר לא שובר אותו וכשאתה חושב שכבר ראית הכל – הוא מתעלה.
ודור פרץ, שגם אצלו ממה שראיתי יש בסיס, כישרון, ביטחון, נתונים "לא ישראליים" וכו' – מראה סימנים של הליכה בדרכו. רק בדרבים העונה שתי החמצות שגם בהילוכים החוזרים לא האמנתי, ובעוד משחק או שניים ראיתי אותו מחמיץ מצבים מטורפים.

יניב פרנקו 25 במאי 2016

איגיבור בהפועל היה חלש יחסית בחצי הראשון ובהמשך כשניצן שירזי שם אותו מתחת לחלוץ הוא היה אדיר.

ארז 25 במאי 2016

היה צעיר מאוד, לקח לו קצת זמן להתאקלם. על החצי השני דיברתי.

יניב פרנקו 25 במאי 2016

זה היה קשור גם לעמדה במגרש . באמצע הוא הולך קצת לאיבוד.

גיל שלי 25 במאי 2016

הבעיה העיקרית שלי עם נוסא היא הפציעות שלו, או כפי שאני מתרגם אותה, הוא לא ממש יתן את התחת כדי לשחק גם כאשר הוא לא בשיאו

השמן 25 במאי 2016

הוא מטעה במובן שהוא תמיד יגיע למצבים אבל גם כמעט תמיד יחמיץ אותם. אני מרגיש בעמדה שלו אפשר למצוא משהו יותר טוב

עידן. 25 במאי 2016

לא ממש עקבתי אחרי כל העונה, אבל בשלבי העליה לליגת האלופות איגיבור היה השחקן היחיד חוץ מזהבי שהיה נראה מתאים למעמד (בעיקר במחינה פיזית). אם הוא לא פצוע תמידי אני בספק אם מכבי יכולים למצוא משהו טוב ממנו בעמדה.

בכלל, בהנחה שמכבי רוצים להשאיר את איגיבור, מודניאנין, ראיקוביץ והחלוץ, זה משאיר להם מקום לעוד זר אחד בהרכב (כנראה בלם) ואחד על הספסל (מגן שמאלי?). בהתחשב בעובדה שבשוק ההעברות הישראלי אין יותר מידי מציאות כיום (העובדה שדאמרי ובניון הם המלפפונים הכי מבוקשים די מוכיחה את זה) ובהתחשב בשמועות על עזיבה של זהבי, קשה לי להבין את האופטימיות של אוהדי מכבי לקראת העונה הבאה.

ויכסלפיש 25 במאי 2016

ועוד משהו: הכרוז קבע שעזרא כבש, כך גם אתר ההתאחדות והאתר הרשמי של מכבי חיפה, רוב האתרים והעיתונים הסתמכו על שידור הטלוויזיה, לפיו אוברניאק כבש… מה דעתכם?

ארז 25 במאי 2016

עד כמה שהעין רואה, הכדור "נשרט" ושינה כיוון בסנטימטר או שניים בדרכו פנימה. אולי מהפלסטיק של השרוך של עזרא.

אריק י. 25 במאי 2016

זה שער של עזרא לדעתי. ממש עם הציפורן.

דותן 25 במאי 2016

הגעתם לצ׳מפיונס בגלל כישוף זהבי, זה הכל, שום יוקבנוביץ׳ או מאמן אחר, מזליקו

גיל שלי 25 במאי 2016

היתה קבוצה שמנעה מבאזל להגיע למצבים בבלומפילד, היתה טקטיקה שהוכיחה את עצמה בפלזן, קצת מגוחך לרדד את הכל לקסם של זהבי.

שגיא 25 במאי 2016

זהבי לא לקח כדורים מהחצי וכדרדר אותם עד לשער. כל הגולים שלו בשלבי המוקדמות הגיעו מבישולים (או פנדלים).
זהבי גם לא ממש עשה את ההגנה שעזרה את ההתקפות של באזל ופלזן.

עופר כהן 26 במאי 2016

זהבי מקבל החל מספטמבר הוראה *לא* לעשות הגנה……..
אבל מצוין שימשיכו לרדד, אם הם יתחילו לדבר על הבעיות האמיתיות אז יהיה קשה!

גורביץ' 25 במאי 2016

פטר בוס תישאר תהרוס אותם יותר.. ווינר אמיתי. הפסד ראשון העונה בזמן ובמקום הנכון. לא מקנא באוהדי איאקס, ולענייננו –
עדיין זוכר את השמחה שלך גיל על זה שחיפה בפלייאוף העליון ומולכם בגמר גביע, קיבלתם אתמול טעימה מד.נ.א של קבוצה גדולה (שמשחקת כמו קבוצה קטנה) – ארבע שנים אנחנו לא רצים לכלום בליגה ולא ניצחנו אותכם. משחק ראשון שלשתי הקבוצות יש על מה להילחם, וחיפה נתנה לכם שיעור קטן בווינריות.
לגבי המשחק אתמול – אם "תהליך" האירופיזיציה שמכבי ת"א עוברת זה לשים שנורקל ולצלול ברחבה מדקה 50, אז אתם בכיוון הנכון (בדר"כ זה דקה 60 אצלכם כשהקבוצה תקועה, אבל אתמול היה משחק חשוב אז התחלתם בדקה 50).
אל דאגה – שנה הבאה מיץ' יוסיף עוד מאייה לתקציב, ואולי אולי אם תתרכזו בגביע הטוטו יש מצב שגם תצאו עם תואר מהעונה, וגם זה רק אם לא תהיה תחרות (פעם ראשונה ששמעתי על "טרבל" שכולל את גביע השוקו זה מאוהדי מכבי ת"א).
יש תחרות, אין תארים

גיל שלי 25 במאי 2016

עדיין אם אני צריך לבחור קבוצה שמולה נתמודד על משהו, אני בוחר בחיפה, בדיוק בגלל שמדובר בקבוצה גדולה שמשחקת כקבוצה קטנה. מכבי מגיעה למשחק מול קבוצה כמו רעננה, אבל מרוכזת למשחק מול חיפה, מצב אידיאלי מבחינתי.
בכוונה לא דברתי על השיפוט האפסי של ריינשרייבר אתמול, אבל איזה צלילות ברחבה ראית? זה קשקוש, היה שם פנדל ברור על יצחקי שנדחף ביד מושטת וחזקה, היה שם ספק הכשלה על ריקן, אולי זהבי נפל עם סיבה לא מאוד מוצקה, זהו.
אגב, מיטש יוסיף מאייה כדבריך, אולי כן אולי לא. שחר יכול לשפוך עוד מליונים על חיפה הנוכחית, זה יזרום לביוב כל עוד הוא מתעקש לא לעשות את הניתוח שמיטש עשה במכבי

גורביץ' 25 במאי 2016

יש משהו בנוגע לגישה של משחק של מכבי תל אביב הנוכחית נגד מכבי חיפה הנוכחית, טוב למכבי. זה אכן הוכיח את עצמו בשנים האחרונות, חייב להודות.
בנוגע לשיפוט, הוא היה טוב לדעתי, עם נטייה קלה לכיוון חיפה, אידיאלי. בנוסף לשמות שציינת טב"ח צלל איזה פעמיים, וכשחקנים כמוהו נותנים את הטון גם האחרים משכפלים.
הנפילות של ברק יצחקי וריקן אתמול היו 50 / 50 וריינשרייבר הלך עם ההגנה, אחרי שהרבה פעמים העונה ה 50/50 הלכו עם מכבי. אולי אם השחקנים של מכבי לא היו נופלים כל כך הרבה זה היה יותר חד משמעי

גיל שלי 25 במאי 2016

אני ראיתי את הדחיפה בגב של יצחקי מאוד מקרוב, זה לא מצב של 50/50, זה פשוט שופט פחדן שיודע שאם ישרוק ידברו על הפנדל, ואם לא ידברו הרבה פחות. איך אפשר לקבוע שהיה שיפוט טוב אתמול, היה שיפוט מגעיל שאיבד שליטה על המשחק מדקה ראשונה, לא מדבר על הדיוק בהחלטות, מדבר על הדרך כולה.

יובל 25 במאי 2016

היו שני פנדלים ברורים, גם על יצחקי וגם כמו שאמרו היד מהמחצית הראשונה. מקווה שריינשרייבר קיבל גם מדליה.

מאנו 25 במאי 2016

לא היה אף פנדל אתמול לטובת מכבי. תראה הילוכים חוזרים בטלוויזיה. השופט צדק.

אוהד 25 במאי 2016

והיתה גם יד ברורה לגמרי במחצית הראשונה. ריינשרייבר בלי שום קשר למשחק אתמול ובלי קשר להיסטוריה שלנו איתו הוא שופט חלש מאוד שמשחקים חשובים גדולים עליו בכמה מידות.

רומן 25 במאי 2016

ומה עם הפריצה של בניון במחצית הראשונה שפשוט העיפו אותו על סף הרחבה?

רומן 25 במאי 2016

מלך אתה, לא יכולתי לנסח טוב יותר.
הראינו להם שוב שכדורגל בארץ משחקים בחיפה.
טוואטחה, קינן, לביא, גוזלן, הירש, ריאן זה שחקנים שגדלו אצלנו!
חיפה זו עיר של כדורגל

רועי 25 במאי 2016

אתה קורא לאיך ששיחקתם אתמול כדורגל ?

ירוק 25 במאי 2016

אני קורא לזה תואר אחד יותר ממה שיש לכם העונה.

רועי 25 במאי 2016

תואר אחד בכמה זה כבר ? 5 שנים ?
מרשים.

עופר כהן 26 במאי 2016

או והנה הגענו לוואן, 5678 קילומטרים מדה באזר, מי צריך סאב וואי בישראל….

רומן 26 במאי 2016

הצלחת בבאר שבע, הגביע בחיפה..
נו לפחות נשארה לכם ההתנשאות האינטלקטואלית.

שגיא 25 במאי 2016

הצלילה היחידה ברחבה היה של בניון, ברחבה של חיפה.
תראה תקציר.

רז מסינג 25 במאי 2016

ד.נ.א של קבוצה גדולה?
הרי חיפה אתמול השלימה את המהפך מקבוצה גאה שזוללת אליפויות בכדורגל התקפי לקבוצה שעושה בונקר קבוע נגד הגדולות וחוגגת בבמות את התואר שנתפר לקבוצות קטנות – הגביע

ניר 25 במאי 2016

זה לא רק מכבי תל אביב, זה כל הקבוצות בליגה. אני מתקשה להבין למה אף פעם הוצאת חוץ אינה מהמקום שבו הכדור הוצא ואף פעם בעיטה חופשית לא נבעטת מנקודת העבירה. השופטים צריכים להקפיד על זה הרבה יותר, אבל זו בדיוק החאפריות הישראלית והקומבינה הישראלית. זה לכאורה אחד הדברים הפשוטים ביותר לשופט, אם שחקן מוציא כדור לא ממקומו, תעביר את הכדור לקבוצה השניה. שלושה משחקים שיעשו את זה וכולם יעמדו בדיוק בנקודה שבה הכדור הוצא, אבל איכשהוא זה לא קורה.

גורביץ' 25 במאי 2016

בעיקרון גם אם שחקן הוציא את הכדור בגלל פציעה, השופט צריך לדאוג שהיריבה תחזיר את הכדור. לא ממש מקפידים על זה, חאפריות וכאלה.
לפעמים אתה בצד הנכון של זה ולפעמים לא

ניר 25 במאי 2016

זה באמת לא קשור לאיזה צד אתה, אני אוהד של מכבי חיפה למשל, אבל זה מעצבן אותי בדיוק באותה מידה גם כשזה קורה לטובת הקבוצה.

בילבו באגינס 25 במאי 2016

אני חושב שאתה קצת מחמיר עם עצמך , יש לכם קבוצה אדירה , הניצחון אתמול היה אחד המוזרים שראיתי גול משום מקום והמון החטאות שלכם ממצבים נוחים של זהבי ברק יצחקי טבח ונוסא. מתא היא הברצלונה הישראלית מבחינת יחסי אחזקה בכדור אבל כדי שהמודל הזה יעבוד צריך מסי ניימאר וסוארז מסי הישראלי יש לכם אבל צריך עוד שני שחקנים שיודעים להבקיע , נניח דמארי או חמד או זרים , אני מאמין שמשולש התקפי כזה עם בדיוק אותה קבוצה יקח אותכם למקום אחר לגמרי. לא צריך שכל שחקן יהווה איום מספיק שלוש כאלה .
לגבי חיפה אני חושב שזה ישחק לטובתנו מבחינת שחר כיוון שעכשיו הסיכויים לעלות לליגה האירופית לא רעים בכלל , יש לנו שני סיבובים קלים ועוד אחד טריקי שתלוי בהגרלה. וליגה אירופית שווה לפחות 10 -15 מיליון שקל הכנסות אז יכול להיות ששחר ייקח את הסיכוי שנעלה וישקיע

גיל שלי 25 במאי 2016

אני מסכים שיש לנו קבוצה אדירה, לא צריך לעשות מהפיכה, כן צריך לקחת יותר סיכונים. בטוח צריך שיהיה עומק, ספסל, זה אין לנו בכלל

-גיסנו- 25 במאי 2016

מכבי של השנה, כמובן בקנה המידה המתאים, מאוד מזכירה לי את ברצלונה שאחרי שלושת האליפויות של פפ.

קבוצה מצויינת, אבל שנראית קצת שבעה, קצת שבלונית, קצת צריכה רענון ותלויה מדי בכוכב אחד, ומאבדת את כל התארים (או שברצלונה דאז זכו בגביע הספרדי, שמבחינתם בלי אליפות ו/או צ'מפיונס זה כמו לא לזכות בכלום).

צריך חידושים בכמה עמדות מפתח ובהחלט לעבות את הסגל. ולהעיף את בן בסט גם אם לא מקבלים עליו תמורה, אי אפשר שהוא ימשיך להחשב כאופציה לגיטימית מהספסל

ק. 25 במאי 2016

אחרי פפ רק ב-2014 (טאטה) בארסה לא לקחה אליפות. אבל החצי השני של עונת האליפות שלפני (טיטו) היה באמת דומה למה שאתה מתאר

-גיסנו- 25 במאי 2016

צודק, אבל כבר בעונה האחרונה של פפ, שהסתיימה רק עם גביע, כבר ראו ניצנים של הסימפטומים האלה.

השמן 25 במאי 2016

לגבי אלברמן, מסכים לגבי המגבלות שלו, אבל בהינתן שני קשרים לידו שתורמים משהו להתקפה (מדוניאנין וזהבי, בהנחה שיש חלוץ נורמלי לשם שינוי) הוא נכס למשחק הלחץ וליכולת להחזיק את האמצע כמעט לבד. השאלה היא זהבי. אם הוא בחוד, הקישור שלנו אנמי מידי ואין על המגרש מי שיבקיע גול חוץ ממנו. ופשוט לא הצלחנו לייצר השנה מישהו סביר כחלוץ.

גיל שלי 25 במאי 2016

אני מסכים שאלברמן שחקן טוב וחשוב, אני חושב שהוא לא מספיק טוב כדי להיות באנקר קבוע, הוא חייב שתהיה לו תחרות

תולעת 25 במאי 2016

20 הדקות האחרונות אתמול נראו כמו 20 הדקות האחרונות מול רעננה. דקות גרועות ומבולגנות, עם הרבה עצבים וטיפשות ומעט מאד סבלנות וכדורגל חכם (שלא נדבר על מתוחכם). כן סגל חזק, לא סגל חזק – בסוף עלינו עם הרכב מצוין לגמר (בטח יותר טוב משל חיפה), אבל נראה שהשחקנים לא האמינו אחד בשני (חוץ מבזהבי ובמדוניאנין) ולא האמינו במאמן שלהם, חיפשו לקחת את הכדור ולרוץ לשער או להעביר לאגף ולחכות לנס מהגבהה של דסה. הריב בסוף, במקום לזרז את חיפה שיוציאו כדור ולשבת על האוזן של השופט, גמר גם את הסיכוי האחרון.
חבל שבסוף זה העונה עם תחושה חמוצה, אבל בסך הכל זו הייתה עונה טובה עם כיוון מקצועי נכון, גם אם צריך כיוונון בנקודות מסוימות בהרכב ובעיקר בספסל. טב"ח ומיכה עם התקדמות גדולה העונה ומקומם בהרכב בצדק, אבל אם הם היו מחליפים בעונה קודמת, אז זה אומר הכל על ההבדלים.
מסכימה איתך לגבי אלברמן – ההבדל בינו ובין אוגו זה בדיוק ההבדל בין מכבי וב"ש (לא רק בגלל הבדלים ביכולת האישית, אלא בתפקוד, בהחלטות, בדגשים הקטנים). עם כל האהבה לאלברמן שנתן עונה בסך הכל עונה טובה עם סיום גרוע.

גיל שלי 25 במאי 2016

מסכים לגמרי, הבעיה הכי גדולה שלנו היא בעומק, ועשרים הדקות האחרונות שלנו אתמול היא נוראיות ומלאות פאניקה

ארז 25 במאי 2016

איה, במה לדעתך מתבטא השיפור הגדול של טב"ח ומיכה? ואיך זה מתבטא במספרים שלהם?
שאלת תם, באמת שאין לי נתונים ולא ראיתי מספיק לא השנה ולא בשנה שעברה על מנת שאוכל להתרשם.

תולעת 25 במאי 2016

שניהם עושים הגנה טוב יותר, לא רק במובן של גליצ'ים או חטיפות, אלא במובן של לדעת איפה לא לאבד כדור ובעיקר מתי לא. שניהם לקחו הרבה מאד אחריות במהלך העונה, לפעמים יותר מדי (כתבתי על זה בניתוח לקראת המשחק ב"נבדל"). מבחינת מספרים (שערים, בישולים) טב"ח בעונה טובה יותר (ועדיין מעט בשביל חלוץ שני) ומיכה קצת פחות (2 שערים פחות), אבל גם שיחק מעט תחת יוקאנוביץ'. המיקום של מיכה השתפר מאד וזה מאפשר לו להיות יותר דומיננטי במגרש במשך יותר דקות וטב"ח כבר שתי עונות במגמת שיפור מבחינת ההבנה הטקטית של המשחק (מתי לרוץ/מתי למסור, תזמון ריצה, כניסות אלכסוניות וכו').

ארז 25 במאי 2016

תודה.

-גיסנו- 25 במאי 2016

איה, אשמח לשמוע את דעתך על החילוף של אליאל פרץ ואולי בכלל על ניהול המשחק של בוס.
יש משהו שאני אוהב במשחק שלו ממה שראיתי עד עכשיו. אבל בפיגור בגמר גביע כשהקבוצה תקועה, זה מי שאתה זורק למים?

תולעת 25 במאי 2016

מהמעט שראיתי את פרץ (2 משחקי גרבג' טיים), שחקן טכני שיודע להכנס לעומק. זו איכות שאין לנו במרכז השדה למעט נוסא (שבאמת נשאר על המגרש). אזולאי מוסיף מסירה טובה ובעיטה טובה, אבל לא יכול לעבור שחקן בפעולה אישית, וזה אולי המצרך הכי מבוקש כשמשחקים מול צפיפות כמו של חיפה. לדעתי זו הסיבה שיצחקי קיבל יותר דקות בתקופה האחרונה, חלק מאותו ניסיון של בוס למצוא פתרונות. קשה לי לבקר את ניהול המשחק, חושבת שבסוף זה נראה שהשחקנים קצת מתבלגנים במגרש (שזה גם ניסיון בסדר מול הגנה נמוכה) וקצת חסרי אמון ואמונה.

-גיסנו- 25 במאי 2016

מה שהפריע לי בניהול המשחק היה שהכל קרה מאוחר מדי. את החילוף של נוסא ביצחקי היה צריך לעשות מוקדם יותר, ולדעתי הבעיה העיקרית עם החילוף של פרץ 2 הוא שזה היה החילוף הראשון. דקה 70, הקבוצה בלחץ, אתה משדר לשחקן צעיר בהופעה השלישית שלו בבוגרים שהוא צריך עכשיו להציל את המולדת, וראו שבאופן טבעי זה עדיין גדול עליו. יכול להיות שמספיק היה להכניס אותו כמחליף שני כדי להוריד לו את מפלס הלחץ.

תולעת 25 במאי 2016

מה שהפריע לי זה שאליאל פרץ הוא החילוף ההתקפי הכי סביר שהיה לנו. זה הוא ויצחקי. חילוף ראשון, שני או שלישי – אלה הכלים שהיו לנו בסופו של דבר. לא חושבת – לפחות זה לא נראה – שהוא לחוץ במיוחד או שהוא מחפש להציל את המולדת. את זה הרגשתי משחקנים מנוסים יותר כמו מיכה, טב"ח, טיבי וזהבי.

אילנסו 25 במאי 2016

מקווה שתראי את זה איה, אבל כתבת בנוגע לשיפור של דור. אני חייב לציין שהוא אחד השחקנים שיותר אכזבו אותי השנה. מרגיש שהוא כמעט אותו שחקן שעלה מהנוער לפני 5 שנים. יש שיפור בביטחון, אפילו באגרסיביות. אבל יש כל כך הרבה אספקטים שנשארו במקום, וכשאתה לא מתקדם אתה נשאר מאחור, כמאמר הקלישאה. לדעתי, רק שינוי תפקוד יכול לעזור לו להתקדם. אולי מעבר למרכז השדה, כיוון שבאגף הוא חסר תכונות, שככל הנראה, כבר לא ירכוש, ותופס מקום של שחקן "של מספרים" ליד זהבי.
*שלא יובן לא נכון, כמות בישולים דו ספרתית בעונה זה נכס, אבל לא בטוח שזו התפוקה שאתה מחפש משחקן בשלישיה קדמית.

תולעת 25 במאי 2016

אין ספק וגם אמרתי את זה כשהתארחתי אצל גיל וטל בפודקאסט לפני המשחק מול ב"ש בטרנר. מיכה חייב להוות איום על השער, זה לוקסוס לקבוצה שיש לה שחקן בשלישייה הקדמית שלא מסוגל לתת גול. עם זאת, חושבת שהוא כן השתפר, למד לשחק בעמדות ותחת דרישות שונות. אצל אוסקר כל פעולת הגנה הייתה בונוס כשמאחוריו שיחקו ייני או זיו ושני בלמים+אלברמן בעונת שיא – העונה כבר שיחק מגן ימני וקיצוני במערך של 3 בלמים.
ברור שהוא לא שחקן מושלם, אבל ראיית המשחק המעולה שלו והיכולת לשחק בשטח קטן היא מה שהפכה אותו לשחקן הרכב אצל 4 מאמנים זרים שונים (לא כאלה שגידלו אותו בנוער ולא כאלה שהעלו אותו לבוגרים ועכשיו רוצים להוכיח משהו), וכשכמעט כל עונה (חוץ מחצי העונה האחרונה) מביאים שחקן לעמדה שלו.
מכבי צריכה ריענון בעמדה הזאת כדי שיהיו לה מחליפים אפקטיביים, כי תחרות משפרת שחקנים (ולדור יש הרבה מאד לאן ובמה להשתפר), וגם כדי לצאת מהשבלונות הקבועות שנפלנו אליהם ביותר מדי משחקים.

אילנסו 25 במאי 2016

חייב לציין שלא הבנתי את התגובה שלך עד הסוף. אני מאמין שדרישות טקטיות זו יכולת שנרכשת עם ניסיון, וכל שחקן משתפר באספקט הזה של המשחק ככל שהוא מתקדם ומודע למגבלותיו, במיוחד שחקן חכם כמו מיכה.
השאלה כיצד אפשר להרשות לעצמנו שחקן שלא מבקיע, וכמו שרשמת לא מאיים על השער.
נ.ב- חוץ מורמוט (שהוא סוג של עוד מאותו הדבר), איזה שחקנים הובאו לעמדה של מיכה?

תולעת 25 במאי 2016

גרסיה, אלטמן.

מיכה בועט הרבה יותר מבעבר, אבל הבעיטות שלו לא טובות, הססניות ומאוחרות. בזה הוא חייב להשתפר או למצוא סיטואציות שבהן החולשות שלו יורגשו פחות.

מאיר (חדש בשכונה) 25 במאי 2016

מיכה אתמול גמר את הכח בדקה השבעים וחמש. זה לעניין אתמול אבל בכללי, הוא הנכס השני יחד עם אלברמן בחשיבותו במכבי. הוא היחיד שיוצר, לא סטנדרטי בפעולות, לא מפחד לקבל כדור בתוך הצפיפות ועד שהכח עומד לצידו, הוא גם לא מאבד כדורים. לא רואה עוד שחקנים מהסוג הזה בארץ. השיפור שלו בשנה האחרונה הוא במעורבות היותר ויותר גדולה והכניסות הרבות יותר לחלק האמצעי ופחות באגף. לבעוט חזק הוא כבר כנראה לא יבעט. חבל, אבל זה משהו שאפשר לחיות איתו בהינתן שאר התכונות.

B. Goren 25 במאי 2016

תודה גיל.

אודי 25 במאי 2016

כמה מילים על תוספת זמן ופחדנות של שופטים. ההתקוטטות בסוף המשחק אתמול נמשכה למעלה משתי דקות. "הפציעה" של סטויקוביץ עוד דקה. שישה חילופים, אחד מהם של בניון שעשה סבב פרידה ארוך. בזבוזי זמן של חיפה ולא מעט פאולים. על כל אלה הוסיף השופט חמש דקות. היה צריך להוסיף לפחות שמונה רק בשביל להחזיר את הזמן שלא שוחק. אולי תשע – להעביר מסר שהפשע לא משתלם. אבל פחדן. אם היה מוסיף זמו כמו שצריך והיה מובקע שער אחרי שש דקות היו צולבים אותו. ככה הכל עובר בשקט. נדמה לי שזה נושא שצריך לעלות לסדר היום. ככל שידברו בו כך נראה פחות קבוצות כמו אתלטיקו או חיפה אתמול.

גיל שלי 25 במאי 2016

ריינשרייבר הוא פחדן באופן יוצא דופן, לא ראוי לשפוט בשום משחק משמעותי. הוא מעדיף לדבר על להחליט, הוא רק מחפש לצאת בסדר, זה נורא

אריאל גרייזס 25 במאי 2016

אין שופט בארץ שהיה מוסיף 8 דקות. זה לא אנגליה פה

צור שפי 25 במאי 2016

אבל החבר'ה צודקים, גם לי זה צרם. כמובן שרציתי שהצהובים יפסידו אבל אם הוא היה מוסיף 8 דקות אף אחד לא יכול היה לבוא אליו בטענות.

אריאל גרייזס 25 במאי 2016

רק אומר שזה לא קשור לשופט הספציפי זה או אחר. גם התלונות על הפנדלים – ראיתי רק מהדקה 40 אז לא יודע מה היה קודם – אבל לדעתי השריקות שלו היו מאוד נכונות ולא היו פנדלים. בכל מקרה, כבר הבעתי את דעתי לא פעם על התעסקות בשיפוט

אביב 25 במאי 2016

הרבה יותר הפריע לי ניהול המשחק שלו. משומר וקינן יחד ב20 דקות הראשונות ביצעו 5-7 עבירות שכל אחת מהן לבד זה צהוב. הצהוב הראשון במשחק הלך למיכה (צהוב מוצדק אבל שיפוט לא אחיד)
זה מאוד מאוד עוזר לבונקר כאשר השופט לא מעניש על עבירות, בדגש על עבירות מאוחרות שהורסות התקפה.
זה לדעתי פגע במשחק הרבה יותר מ2 פנדלים שלא נשרקו

רומן 25 במאי 2016

צהובים יקרים,
הנה הלכה עונה של תקציב של מיליארד יורו במהלכה ייבשתם על הספסל חצי מכדורגלני ישראל.
עוד מאמן דפק וזרק אותכם, נשארתם עם 0 תארים.
והחשוב מכל נתנו לכם פטיש בראש בגמר הגביע, עכשיו אתם יכולים לחזור לכיכר המדינה לדגמן משקפי שמש, שם מקומכם.
העיקר שיש לכם דרך..

גיל שלי 25 במאי 2016

אני שמח בשלי, שמח לראות שאתה שמח בשלך, בעיקר משום שאני שמח גם בשלך

רומן 25 במאי 2016

הרסת את כל הכיף

גיל שלי 25 במאי 2016

סליחה, תהנה מהגביע, לא רוצה לקלקל לך

תולעת 25 במאי 2016

כן, מה יש להגיד. אוסקר, סוזה, פאקו ויוקאנוביץ' ממש דפקו אותנו.

-גיסנו- 25 במאי 2016

זה בסדר, גם מכבי של לוני זכתה פה ושם בגביע. וגרמה לאוהדים לחשוב שאנחנו הקבוצה הטובה בעולם ושנה הבאה לא נגמור את הליגה באוקטובר.

ישי 25 במאי 2016

המיליארד שקל זה לא מהכיס של גיל, אתה יודע, כן?

yaron 25 במאי 2016

גיל,
תרשה לי לחלוק עליך, קרויף היה מעדיף ליגה אירופאית ואליפות ללא היסוס.

גיל שלי 25 במאי 2016

לא חושב, והבונוס של חצי מליון אירו שיוקאנוביץ' קיבל על ההעפלה לשלב הבתים של הצ'מפיונס ליג מביא אותי להניח שאני לא טועה

איתן זיבי 25 במאי 2016

היה ערב שלא ישכח להרבה זמן (לירוקים שבינינו).
כדורגל דוחה וזה בסדר, כאילו לא בסדר, אבל לא היו לנו ציפיות אחרות.
וכן, לא אכחד, השמחה לא מושלמת, לא מושלמת בגלל בזיון ה 6:0 ולא מושלמת כי הכדורגל היה ממש ממש חרא. הכדורגל שאנחנו כל כך שונאים ושבגללו כל כך לא רצינו ועדיין לא רוצים את רוני לוי.
אבל, תואר בתקופה כל כך מחורבנת.
גביע לאחר 18 שנה.
אחרי עונות עילאיות שלנו שבהן לא צלחנו את משימת הגביע, דווקא בעונה הכי גרועה מזה כמה עשורים מצליחים לשים את דיינו על אחד כזה.

אבל החוויה העיקרית היתה ביציעים.
מופע עידוד מצמרר שלנו הירוקים.
טדי עושה לנו טוב (אלא אם הרשע טביב נותן לנו את היציע הדרומי).
כבר הרבה שנים שאני מלווה את הקבוצה ולא זכור לי כזה ערב ביציעים.
התפרצות הרגשות בסיום. אורגזמה.
זה למה אנחנו כל כך אוהבים כדורגל.
אלו ערבים שבונים נדבך נוסף בתשתית של אימפריה ועל הזין איכות הכדורגל.

ארז 25 במאי 2016

:)
ה-bff שלי ירוק, מסר אמש דיווח וניתוח זהה. עד כמה שהצלחתי להבין מבעד לדמעות ולגרון הניחר.

גורביץ' 25 במאי 2016

+100

גיל שלי 25 במאי 2016

הקהל החיפאי והבאר שבעי גורמים לי לקנא

מאנו 25 במאי 2016

+1

יובל 26 במאי 2016

גיל – לאור אתמול עדיין מקנא בקהל הירוק? אני לא.

Gil - Zimbabwe 25 במאי 2016

חיפה בגלל הגביע מרויחה שלב בליגה האירופית?

קארל מרקס אנד ספנסר 25 במאי 2016

איך קרה שחיפה שלטו ביציעים או לפחות ככה זה נראה בטלביזיה ? לא מחלקים שווה בשווה

יובל 25 במאי 2016

היה לינק שדלף/הודלף בעיקר לאוהדי מכבי חיפה ע"י ההתאחדות, כאשר הוא היה מיועד לאוהדים ניטראליים.

כתבו על זה בוואלה:

http://sports.walla.co.il/item/2961709

איתן זיבי 25 במאי 2016

פחות הכמות. יותר המיקום.
היציע הדרומי הוא פח אשפה אחד ענק. בסגנון יציע האורחים בקרית אליעזר שהאגדות מספרות שבכלל היה ממוקם בעכו.

גורביץ' 25 במאי 2016

יש לנו יותר אוהדים

יוני 25 במאי 2016

משעשע

עודד 25 במאי 2016

בערך פי 1.5 יותר אוהדים ממכבי תל אביב לפי כל סקר שאי פעם נערך, אבל תמשיך לצחוק.

-גיסנו- 25 במאי 2016

שילוב של הדלפת לינק מההתאחדות לאוהדי חיפה והעובדה שלכל אוהדי חיפה היה גג, שגרם לקהל שלהם שבהחלט עודד בצורה מרשימה לקבל עוד יותר אפקט.

אביב 25 במאי 2016

חלוקת הקהל ההוגנת מאוד של ההתאחדות קבעה שאוהדי חיפה בכל המזרחי (מול הטלוויזיה) והצפוני + הלינק ש״במקרה״ דלף לפורום אוהדי חיפה של חצי מהמערבי, כאשר מכבי קיבלו את הדרומי בלי הגג (פגיעה אקוסטית) והחצי השני של המערבי.
בכך סידרו לירוקים משחק בית בגמר (רדיוס בטדי אם נהיה הוגנים)

אוֹרי אמיתי 25 במאי 2016

הפסקת היחס המזלזל צריכה להגיע, קודם כל, מצד הסדרן שדרש שתפסיק לבלבל את המוח.

גיל שלי 25 במאי 2016

הדבר היחיד שנשמר שם היה יציע הכבוד, חוץ מזה הכל היה יכול להשרף מבחינתם, גועל נפש של ארגון. אגב, הכרטיסים שלי היו במשהו שנקרא תא הכסף, רק שלא נתנו לי לשבת שם, זה לא מספיק חשוב

מכביסט שמאלני 25 במאי 2016

השופט הזה הוא המיץ של הזבל, נתן לחיפה ב20 דקות ראשונות להתפרע ולהיכנס ברגליים של שחקני מכבי, ודור מיכה עבירה ראשונה ישר שולף לו צהוב,שלא נדבר על שלושה פנדלים שהגיעו לנו, תוספת זמן מצחיקה ומעליבה, ללא ספק אחד התצוגות הגרועות של שופט שאני זוכר, השופט שלא אגיד את שמו כי אני מקבל חלחלה מהשם שלו, הוא שופט לכל היותר ברמה של ליגה לאומית, מקרה פואד הוכיח את זה.

חבל שהתקשורת מעבירה את תצוגת השיפוט הזו בצורה חלקה.

גורביץ' 25 במאי 2016

אתם זה התקשורת למי אתה בא בטענות בדיוק ? (טוב נו חצי חצי עם הפועל)
ראיקוביץ' אשכרה דחף סוף משחק את אבוקסיס, ועם תקדימים של הרחקה לסטויקוביץ וקליימן על דברים פחות קיצוניים, הדיון שלו נדחה לסוף העונה והתקשורת שתקה. אתה יודע מה היה קורה אם זה היה הפוך ?

בלייק 25 במאי 2016

מה היה קורה אם היה הפוך? לא היו מאשימים אותם בכלום חוץ מהפעולה אותה ביצעו (לא זוכר שסטויקוביץ' או קליימן הואשמו בנסיבות מחמירות כאילו הם גרמו למאומה), לא היו מסרבים להם ייצוג, לא היו מקדימים את הדיון ליום וחצי אחרי המשחק, ולא היו מגישים ערעור דחוף לדיון ביום של משחק (שלא לדבר על משחק עונה).

בלייק 25 במאי 2016

למאומה על לא מהומה

מכביסט שמאלני 25 במאי 2016

מה זה קשור לתצוגת השיפוט המחליאה של השופט??

נולי 25 במאי 2016

אני רק שאלה:
על מה בדיוק עובדים במכבי ת"א באימונים? הם לא ידעו שמכבי חיפה תשחק נגדם בונקר רצחני? אין טקטיקות יצירתיות שניתן להפעיל נגד בונקרים?
מקבוצת התקפה כישרונית יחסית לרמה בארץ, עם זהבי בחוד, שמתמודדת עם בונקרים מבוצרים ברוב המכריע של המשחקים שלה בארץ, אם לא בכולם, ציפיתי ליותר תחכום וגיוון התקפי, בלי קשר למזל והחדות מול השער.
אולי זה לא מקרי שבוס לא זכה עד היום בשום תואר כמאמן. לעניות דעתי מכבי לא הגיעה מספיק מוכנה למשחקי המפתח של העונה, נגד ב"ש ונגד מכבי חיפה, גם בליגה וגם בגביע וזה ההבדל בין צל"ש לטר"ש.
שתהיה פגרה נעימה ומוצלחת לכולם.

ארז 25 במאי 2016

בוס פחות מתרגש מבונקרים מבוצרים.
עיקר הדגש באימונים היה על מרגמות 120.

ישי 25 במאי 2016

לרגע חשבתי שאני רואה בוש

מאשקה 25 במאי 2016

גיל, לפחות אתה לא כותב על קבוצתך מכבי ת"א בשחצנות ויהירות.
מכה קלה בכנף ?. שתהיה נחיתה טובה. זה רק ספורט.

צור שפי 25 במאי 2016

1. בגלל החאפריות של הסדרנים (בין השאר) לעולם אעדיף מקום מאחורי השער. שם אתה יודע מראש שאין מקומות שמורים.
2. אני חושב שאתה יכול להוסיף את בית"ר לשלישיה שלדעתך יכולה להביא עשרת אלפים איש לכל משחק בית. לגבי איזה סוג של אנשים זה כבר דיון נפרד.

גיל שלי 25 במאי 2016

בחיפה אתה מגיע ויושב בכיסא שלך, אותו דבר בבלומפילד אלא אם מדובר בשער 7 שידוע מראש ככזה שאין בו מקומות מסומנים, ההסתדרות לכדורגל פשוט שמה עלינו האוהדים קצוץ, לא מאוד מפתיע

מתן גילור 25 במאי 2016

אני וידאתי לפני עם ההתאחדות שהמקומות במזרחי ובמערבי יהיו מסומנים. הגעתי למקום 2 דק' אחרי שריקת הפתיחה (לא המקום לפרט את הביזיון שהתחולל בדרך ובכניסה) ובצורה רגישה אך נחושה הדחתי את האדם שמשום מה חשב שיש סיכוי שאוותר על המקום הספציפי עליו שילמתי ממיטב כספי.

גיל שלי 25 במאי 2016

ואצלנו בדיוק הפוך, הסדרנים אפילו לא ידעו איפה הכסאות שמצוינים בכרטיס, והוסיפו את מה שכתבתי, פשוט בזיון שגרם לבלגן אדיר

עופר פרוסנר 25 במאי 2016

בטלויזיה סיפרה דניאלה סמארי שהסדרנים "לא הסכימו להתערב" בוויכוחים בין אנשים על מקומות הישיבה ואמרו להם "תפתרו את זה בעצמכם".

בלייק 25 במאי 2016

לא לגמרי קשור:
את הדקות הראשונות שמעתי ברדיו, ברשת ב'. הפרשן הראשי היה הני זובידה, לא זוכר מי שידר. מידי פעם, נשמעו הערות מקצועיות של מישהי שלא שמעתי את שמה כשהציגו את הצוות. היא דיברה ממש לעניין, וסיפקה פרשנות קצרה וממוקדת. יודע מי זאת היתה?

ארז 25 במאי 2016

לא שמעתי אתמול, אבל מי שאתה מתאר זאת אושרת משהו. אכן טובה

אבי צור 25 במאי 2016

אשרת עיני

בלייק 25 במאי 2016

תודה

עופר פרוסנר 25 במאי 2016

גיל – אני חושב שאתה יודע שאף אחד מהירוקים לא חושב שהניצחון אתמול הופך את העונה הזו להצלחה. למעשה, הדבר החשוב ביותר שיכול לקרות זה הניקיון הרציני באורוות ואם בניון יגיע אליכם, זה יהיה אחלה בונוס לעונה הזו. ואני נותן לכם גם את טואטחה וגם את עזרא, בכיף. תזכרו – כדורגל זה 50% כישרון ויכולת ו-50% מצב מנטלי. אין לי ספק שגם בניון וגם טואטחה יתחילו את העונה סבבה, עד שאיזה מישהו יקלל אותם מהקהל. ואני חושב שהקהל שלכם, החבר'ה האלה משער 11, אין להם יותר מדי סבלנות לשטויות.

מאנו 25 במאי 2016

מציע לטאלב להתקשר למהראן ראדי לפני שהוא סוגר עם ג'ורדי. אולי ישנה את דעתו ויעבור לקבוצה עם אוהדים פחות גזענים ופרימיטיביים.

תולעת 25 במאי 2016

אין ספק שלכנות אנשים "פרימיטיביים" מסמן אותך כאדם נאור ומפותח

מאנו 25 במאי 2016

לא אכפת לי איך זה מסמן אותי. חלק מסויים (לא הרוב) של אוהדי מכבי הם גזענים ופרימיטיבים.

בלייק 25 במאי 2016

גם חלק מסוים מאוהדי הפועל הם גזענים, גם חלק מסוים מאוהדי חיפה הם גזענים. אפילו בטרנר אני מניח שאפשר לפגוש אוהדים גזענים.

מאנו 25 במאי 2016

כמובן. השאלה איך זה מתבטא בשטח. מבחינה הזאת, הבעיה במכבי היא גדולה.

בלייק 25 במאי 2016

יש בעיה, זה ברור. לפחות יש הנהלה שמנסה להילחם בזה. אפשר לעשות יותר אולי, אבל אין קבוצה בארץ שעושה יותר ממכבי בנושא הזה. יותר מזה, אין עוד קהל שפוי שיוצא ככה נגד הקריאות של הקיצונים והגזענים.

איתן זיבי 25 במאי 2016

יש מתאם כלשהו בין גזענות לפרימיטיביות.

רומן 25 במאי 2016

למה עונה לא מוצלחת?
עדיף גביע ומקום רביעי מממקום שני.

בלייק 25 במאי 2016

רומן – אני מבין שאתה בהיי מסוים. בכל זאת, לא כל יום יוצא להפועל ר"ג לזכות בגביע (אם כי גם הם זכו בו פעמיים ב- 10 שנים. עוד קצת ואתם שם). אבל זאת עונה מוצלחת לחיפה כי העונה של מכבי היתה פחות מוצלחת?
ועוד שתי מילים – ליגת אלופות. אם לחיפה היתה עונה מוצלחת יותר ממכבי, זה ממוטט את כל התיאוריות על העליונות של חיפה (או של הפועל, אבל הם לא קשורים כרגע) בזכות ההצלחות באירופה.
אתה חזק בלוגיקה, בכל זאת תואר בלוגיקה מהטכניון, לא?
אז אם גביע בארץ>עונת ליגת אלופות, אז מכבי של ניר לוין>חיפה של ליגת האלופות (כן, כן עם רוסו, פראליה, ז'וטא וכל החברים)

ישי החיפאי 25 במאי 2016

עד כמה שאני זוכר קלינגר ניצח את מכבי חיפה של שום ולא ניר לווין.

בלייק 25 במאי 2016

ההשוואה היתה לשני הגביעים הרצופים שהביא ניר לוין, ולא למכבי של קלינגר שזכתה באליפות מול חיפה של שום. אם גביע שווה יותר מהשתתפות בליגת האלופות, אז ודאי שעונה של אליפות שווה יותר.

רומן 25 במאי 2016

איך אתה קורה למה שעשיתם בליגת האלופות?
ביזיתם את הכדורגל הישראלי, שמתם אותנו ללעג ולקלס

בלייק 25 במאי 2016

אתה שואל ברצינות? מוקדמות אדירות, בתים מאכזבים מאוד. אבל אל תשכח שקיבלנו את דינמו קייב. מפגש רשמי עם קבוצה כמו דינמו קייב זה שווה יותר מדאבל!

רומן 26 במאי 2016

וקיבלתם 2 השפלות מקבוצה בהילוך שני.

בלייק 25 במאי 2016

אני חושב שטוואטחה, אם יגיע, יהיה רכש מצוין למכבי. בניון, עדיף שלא יבוא. קראתי איפהשהו (נדמה לי שב- YNET) שאם בניון יגיע אז טוואטחה יבוא גם כי הם בקשר טוב. נשמע מופרך, אבל מי יודע? חלק מהכדורגלנים כאן לא פחות מופרך מחלק מהעיתונאים כאן. גם את עזרא לא ממש צריכים במכבי.

מאנו – וואוו, שובר שיאים כל פעם מחדש.
אני מבין שאוהדי הפועל קיבלו רוח גבית אדירה העונה. ראיתי היום לא מעט ציטוטים/סטטוסים/פוסטים של אוהדי הפועל שיש בהם רק את המילים: איזה כיף! אין צלחת ואין גביע! אפילו לא באירוניה מודעת לעצמה….

גיל שלי 25 במאי 2016

בניון ועזרא? לא בשבילי.
ראה רומן למטה.
מקווה מאוד ששער 11 יקבל את טוואטחה, ואז מאמין שנקבל ממנו את מה שאנחנו צריכים

בלייק 25 במאי 2016

בינתיים, ב- ONE: מכבי מחכה לאישור מגולדהאר לצירוף בוזגלו.

רומן 25 במאי 2016

איך אומרים עקיצה בקנדית?

בלייק 25 במאי 2016

למה שאמריקקי ידע קנדית?

אורי 25 במאי 2016

איתי שכטר

צהוב בדם 25 במאי 2016

כמות ההחמצות ל נוסא מ 2-3 מטרים, ללא כיסוי, בכל העונה הזאת (צ׳לסי, ק.שמונה אתמול ועוד המון פעמים שאני לא זוכר) בטוח שוברת שיאים.
לא יכול ששחקן, במיוחד זר שאמור לשדרג, מחטיא פעם אחר פעם מ 3 מטרים.

מה זה עוזר אם הוא נכנס לרחבה ומחטיא כמו שחקן נוער?? אז שיעלה עם שחקן נוער.

יואב דובינסקי 25 במאי 2016

אני לא מתגעגע לכדורגל של פאקו, אבל מבחינת קארמה די מגיע לנו. פיטרנו מאמן אחרי טרבל, הוא קיבל את ולנסיה ואנחנו הפסדנו את כל התארים. אני מקווה שפה תסתיים הקללה.

בלייק 25 במאי 2016

עוד קללה?? מבחינתי, זה כבוד גדול שמאמן של מכבי מתמנה למאמן ולנסיה בתוך שנה וחצי, בכלל לא אכפת לי אם זה בזכות מכבי או למרות מכבי.
עד כמה שאני זוכר, פאקו לא פוטר. היו דיווחים שהוא רוצה להישאר לעוד עונה ושקרויף שכנע את גולדהאר לחפש מאמן חדש. גם אם נניח שהדיווחים נכונים (למרות שאין לנו באמת סיבה להניח את זה), זה לא פיטורים (וזה גם לא ממש טרבל, אבל נעזוב את זה). כנראה שקרויף לא רצה להמשיך לעבוד איתו. לא הסתדרו ברמה האישית? לא הסתדרו מבחינת כיוון מקצועי? לא יודע. בכל מקרה לגיטימי לגמרי. עם פאקו יכול להיות שהיינו מסיימים בלי שום תואר ובלי ליגת אלופות. ככה שהקארמה עזרה לנו לפחות באחרון.

יואב דובינסקי 25 במאי 2016

כבוד עצום, אבל רצה להישאר

בלייק 25 במאי 2016

אני מתכוון לזה שהוא סיים חוזה, ולכן זה לא פיטורים.

יואב דובינסקי 26 במאי 2016

אתה צודק. לכן אני אופטימי שזו פשוט קארמה לא טובה שעלתה לנו בשנה הזאת ולא קללת בלה גוטמן או קשטן.

אורי 25 במאי 2016

פאקו השיג 70 נק בעונה בה לא הינו באירופה. יוקאבוס השיגו 81
81 נק ישיגו אליפות 8 מ10 שנים
70 נק ישיגו אולי 2 מ10
אז לא, לא מתגעגע לפאקו

יואב דובינסקי 25 במאי 2016

מתגעגע כי עשה רושם של איש נחמד ואיש מקצוע טוב. וכי הביא טרבל.

הופמן 25 במאי 2016

יפה גיל. כמו שכתבתי לך בטוויטר, העקיצות שלך גרמו לי אתמול לחשוב עליך אחרי המשחק, בהנאה לא מבוטלת.
אנחנו באמת קבוצה חלשה, אבל באופן פרדוכסלי זה אולי עזר לנו אתמול. הגביע זה המפעל של הקבוצות החלשות שבאות להילחם.
לגביכם, אני חושש שההחתמה של בניון לא מבשרת לכם טובות. כתבתי על זה קצת פה
http://www.haaretz.co.il/sport/opinions/.premium-1.2955048

שגיא 25 במאי 2016

אני מאחל לחיפה עוד הרבה עונות כאלה "מוצלחות". מאבדים עניין בליגה באזור חודש נובמבר וחיים על אדי משחקי הגביע פעם בחודשיים. אני מעדיף להפסיד את התארים ברגע האחרון מאשר לא להתחרות עליהם מלכתחילה.
אני רק מקווה שהאשליה הזאת, הקיימת אצל האוהדים שלהם היום, שבחיפה יש קבוצה טובה ומאמן מצוין תעבור גם למקבלי ההחלטות הירוקים. אם כן, מובטחות לנו עוד שנים רבות של התעללות באחות הקטנה.

איתן זיבי 25 במאי 2016

לך יש אשליה שלמישהו יש אשליה כזו.

לך אני מאחל בכל עונה לשמוח ממקום שני בליגה ומסגנות גביע, ונאמר אמן.

שגיא 25 במאי 2016

אין לי שום אשליה. כל אוהדי חיפה שדיברתי איתם היום בטוחים שהעונה הזאת הצלחה ושהתואר הזה הוא מה שיוציא את חיפה לדרך חדשה. היו כאלה שאמרו שהם רוצים להיפטר ממויאל. לגבי כל שאר השחקנים, לא שמעתי מילה.
אז לאלו שידברתי איתם יש את האשליה שדיברתי עליה.

עודד 25 במאי 2016

כנראה שדיברת עם אוהד "חיפה" אחד שאינו במצב מנטלי מזהיר.

עופר כהן 26 במאי 2016

איתן, שכחת צ'מפיונס :)

ניינר/ ווריור 25 במאי 2016

לא יכול לחכות לעונה הבאה כדי לראות איך יוסי מפרק לכם את הקבוצה. רק בכדורגל הישראלי שחקן גמור וסרטן ממאיר מקבל 400,000 ירוקים לעונה. היידה יוסי!

ירוק 25 במאי 2016

יופי של פוסט גיל. העקיצות שלך הוסיפו קצת לכיף, תודה :)
אבל האמת, אוהדים כמוך וכמו כמה נוספים כאן גרמו לי לרחם קצת על הצהובים העצובים אתמול. ואז ראיתי את טב״ח וזה עבר לי.

שלטתם כמעט לכל האורך אתמול, אבל הייתם אנמיים מאד. כרגיל, חילופים מוזרים של רוני לוי לא אפשרו לנו לעקוץ עם השני כשהלכתם רק על התקפה. לא נורא.
אוהדים שלנו שחושבים שהגביע הזה הופך את העונה למוצלחת ושלא צריך חריש עמוק – חיים בסרט. גביע זה כיף ושמחה לאיד זה כיף, אבל בשורה התחתונה המצב שלנו די עגום.

דווקא מכיוון בניון יבואו חדשות טובות – אם הידיעות עליו ועל חן עזרא (??) נכונות, יש מצב שג׳ורדי מתחיל לאבד את זה..
הייתי שמח לשמוע מה יואב או איה חושבים על זה.

עופר כהן 26 במאי 2016

לפי אורי קופר, העונה הזו עבורכם טובה יותר מהעונה הזו לנו. אתם תשחקו פחות מוקדמות ותהיו מדורגים בהתחלה. ויש לכם תואר.
נכון שהיה לנו צ'מפיונס, אבל כולם יודעים שעדיף להפסיד 80 מיליון שקל מאשר לחטוף תבוסות. מן הגיון רציונאלי שכזה….

רז מסינג 25 במאי 2016

תודה גיל על הטורים לכל אורך העונה!

מאיר (חדש בשכונה) 25 במאי 2016

חייב לומר שאיבוד הגביע אתמול לא גרם לי נדודי שינה. לקבוצה כמו מכבי שיש לה יתרון עצום במספר הגביעים על כל קבוצה אחרת, שחגגה שלוש אליפויות, עלייה לאלופות, טיפוס משלב הבתים באירופית והימצאות עד השניה האחרונה של העונה בתוך המאבק על האליפות והגביע, לא נורא אם תפסיד את הגביע, יותר מזה, זה דה ז'אוו לשנת 1993 שגם בה היינו במקום השני בליגה כשביתר זכתה תוך ניצול שובע שלנו ובגמר פגשנו את חיפה שהיתה טובה בהרבה מזו של השנה אבל עדיין היתה אנדרדוג וכאז כן אתמול, הזדמנות שווה גול להם וחמש הזדמנויות ואף גול למכבי.
מי אמר שהגביע הוא לקבוצות קטנות ולא קיבל? אם אני אוהד של חיפה, אני יוצא מהשבוע הזה בדיכאון. למעשה בשני משחקים ובהרכבים שונים, נחיתותם היתה בולטת וצורת המשחק היוותה הודאה שהם לא שייכים לרמה.
ואנחנו? קיבלנו את הפיצוי על אבדן הגביע מראש, עוד במוצ"ש☺ ועוד הראינו אצילות של מנצחים כשהפסקנו ההשפלה בדקה הששים ושש להבדיל מקבוצה אחרת בשנת 1988 שהלכה עם ההשפלה עד הסוף.

מישהו 26 במאי 2016

מכבי ת״א מודל 93 סבלה משובע???
זכתה באליפות שנה קודם אחרי בצורת של למעלה מעשור.
בית״ר פתחה את העונה כעולה חדשה וסיימת אותה כאלופה ראויה

עופר כהן 26 במאי 2016

גיל- לדעתי אתה לא הפנמת את הנקודה של עצמך, לא הבנת כמה היא נכונה. אני מדבר על כך שג'ורדי ומיטש אינם אוהדים.
אם הם אינם אוהדים אלא חשבים קרים ואסטרטגים צלולים, הם רואים קבוצה שמגיעה לאירופה וזוכה בתארים. לא הייתה להם עד העונה שום סיבה לשנות את המודל שלהם ברכש. שום סיבה. ואני מדגיש: עד העונה.

ברור שכאוהד אתה אוכל סרטים עם כל בעיטה לא מושלמת של אייגבור/יצחקי/בן בסט. אבל יורדי מקבל ים כסף בשביל ללמוד ולהגיב למציאות ולא לסרטים שמאכילים אותו.
לכן, הם לא ניסו להקדים תרופה למכה, כי אז הם משדרים שתהיה מכה. לא צריך לציין שראש ארגון שמשדר לעובדים שלו: אתם כנראה תיכשלו, אינו עושה מעשה חכם במיוחד.

אז מה הם עשו? המשיכו עם מה שיש, נכשלו ועכשיו משנים *בהתאם לכישלון*.
בניגוד למה שחשבנו עד אתה, ללמוד מכישלונות במכבי זו אשכרה אמירה עם תוכן. כי עכשיו יודעים בדיוק מה הבעיה: מגן שמאלי, חלוץ ובלם חדש (לא בגלל איטיות, האיטיות זו גניבת דעת, אלא בגלל חוסר יציבות ותחרותיות בעמדה הזו).

אם היו בתחילת העונה עם גישה של: אנחנו כנראה ניכשל, אז בוא נעשה מהפכה. היו יורים לכל הכיוונים ועושים בשקט בשקט מונומנט לניהול כושל, שהיה עולה מלא מלא מלא כסף.
לחכות לטעות ואז להתקדם אלו בדיוק הצעדים הקטנים שמיטש מדבר עליהם, הוא מוכן לשלם את המחיר בזמן ובכסף, ומרוויח ביטחון. אלונה אגב, עשתה בדיוק בדיוק אותו דבר, שימו לב למדיניות הרכש שלה ב5-6 שנים האחרונות. מלקנות את רביבו עד ללקנות שחקן כמו מליקסון, זה תהליך הרבה יותר מורכב ממה שחושבים.
הכישלון של המודל הנוכחי הוא ההצלחה של המודל הבא. והעונה הזו היא הקבלה לכך.
כשמיטש בעונה הבאה יתחיל לפזר כסף פי 3 מעונות קודמות, אל תקשיבו לכל אלו שיגידו שבעל הבית השתגע. הוא השתגע רק פעם אחת ואת הפעם הזאת הוא לא ישכח.

ארגונים תמיד עושים טעויות, ואלו ששורדים אותן הם תמיד ארגונים חכמים, ארגונים ששורדים אותן לכדי הצלחה הם ארגונים מעולים. אם עונה הבאה יש אירופה ו/או תואר: מכבי היא ארגון מעולה. מה שבטוח- מכבי היא ארגון חכם.

גורביץ' 26 במאי 2016

מה שבטוח – תמשיך לשכנע את עצמך

עופר כהן 26 במאי 2016

בינתיים מי שמגיב פה בלי הזמנה מיוחדת את אותו דבר כבר שנים זה אתה, לפחות אני משנה גרסאות בהתאם למציאות ולא ממשיך ללכת איתה ראש בקיר.
והרי אין לך סיבה לעשות את זה, זה לא שאכפת לך ממכבי ת"א, אתה סתם חוזר על אותו דבר כדי להרגיש טוב עם עצמך.

S&M 26 במאי 2016

כמה אני שמח שנקבת כאן בשמות של שחקני מפתח ששיחקו, ואני בכלל לא מכיר את השם שלהם!

עבורי זו הוכחה שאני בריא בנפשי.

רומן 26 במאי 2016

רק עכשיו קראתי את הראיון עם זהבי בו הוא טינף על דקל.
אין מה להגיד, הבנאדם פשוט טינופת, ערס מגעיל וסחבת רצפה, דוגמא קלאסית לכוכב ישראלי, פה ותחת גדולים.
אם היו לנו 11 קיננים בנבחרת הינו עולים ליורו.
אולי מישהו יזכיר למפציץ מפאלרמו שדקל קינן שיחק בליגה הטובה בעולם בזמן שהפיצ'צ'ו ייבש את הספסל בסריה א והתגעגע לחומוס/מפרום/קוסקוס/פלאפל/מופלטה של סבתא פאטמה.

-גיסנו- 26 במאי 2016

לא ידעתי שהצ'מפיונשיפ יותר טובה מהפרמייר ליג

-גיסנו- 26 במאי 2016

חוץ מזה, דקל קינן שיחק 38 משחקים ב 4 קבוצות שונות בצ'מפיונשיפ – ליגת המשנה שלדבריך יותר טובה מהליגה הבכירה שמעליה, ויותר טובה מכל ליגה בכירה אחרת באירופה – במשך שנתיים ושני מחזורים. רק באחת מן הארבע הוא שיחק יותר מ6 משחקים.

ערן זהבי שיחק 23 משחקים בשנה וחצי בליגה הבכירה של המדינה בה שיחק, במשך שנה וחצי.
אני חושב שיש לך את הכלים הטכניים והמתמטיים כדי להבין מה הנתונים האלה אומרים.

אבל כבר ידוע מה הקשר בין עובדות ומציאות לבין מה שקורה אצלך בראש.

עופר כהן 26 במאי 2016

נראה לי שאתה ממש שמח שזהבי "טינף" (כי לפי מה שהוא מתאר דקל יצא הרבה יותר גרוע) ,ככה אתה יכול לטנף בעצמך.
הפוסל במומו פוסל

Comments closed