ניתוח הפעולות של ג'ורדי עד כה

האם השמרנות של ג'ורדי מנצחת את הצורך בפעולה?

הפגרה היתה אמנם קצרה. רק שלושה שבועות עברו מאז גמר הגביע, וכבר היום התיצבו שחקני מכבי אשר אינם כלולים בסגלי הנבחרות למבדקי כושר גופני. בעוד כשבועיים מכבי מתחילה את העונה באופן רשמי. תאריך פתיחת העונה היה ידוע מרגע ההפסד בגמר, אך ניתן היה להעריך שקיימת סבירות גבוהה לכך שהעונה הקרוב תפתח בסוף יוני השנה.

*

מה אנחנו יודעים על מעשיו של ג'ורדי בפגרה? למען האמת כמעט כלום. הפעם העיתונאים שמדבררים את נים גרופ אכן דייקו, ומסתבר שיוסי אכן היה סגור במכבי עוד לפני גמר הגביע. כל האגדות שג'ורדי נכווה מעסקת ורמוט כנראה לא הגיעו לאוזניו. החדשה הנוספת היחידה היא החוזה החדש בן ארבע השנים בסך חצי מליון יורו לעונה שקיבל איתן טיבי. איתן טיבי נפרד משירותי יחסי הציבור של נים גרופ, זכה לחוזה שמפצה אותו על השכר הנמוך שקיבל בזמן שהיה שייך לסוכנות יחסי הציבור, וגם איפשר למכבי להודיע על ההחתמה בזמנה, וכראות עיניה.

*

בראיון שנערך עם ג'ורדי ניתן היה להבין שכבר בזמן משחק אלוף האלופים ג'ורדי הבין כי חסרה איכות בקבוצה. אלא אם ג'ורדי צופה שיוסי בנין ישתה ממעיין הנעורים, ניתן לקבוע שעד כה מכבי לא הוסיפה איכות כלשהיא לסגל שסיים את העונה. נכון, מכבי הוסיפה מאז משחק אלוף האלופים את ראיקו, מדוניאנין ואורלנדו סה, אך סביר להניח שגם לאור סיום העונה ג'ורדי עדיין מבין את המחסור באיכות בסגל הקבוצה. לג'ורדי היה די זמן לסגור את השחקנים הישראלים הנוספים בהם הוא מן הסתם מעוניין. הידיעות על טרייד עבור אלירן עטר נראות לי מופרכות בדיוק כמו ההחתמה הממשמשת ובאה של חן עזרא. כנראה שמות אלה לא יהיו תוספת האיכות לה מכוון ג'ורדי, אך מה קורה עם רועי קהת למשל? האם מכבי ירדה מאופציית עומר דמארי? האם יש עניין באצילי? האם לא ניתן היה לסגור כבר את טוואטחה? אין לנו מושג בקשר לכל השאלות האלה, ג'ורדי לא משתף אותנו במחשבותיו.

מה אנחנו כן יודעים? אנחנו יודעים שמכבי הגיעה היום לקריית שלום, ואין שם מאמן שהוחתם. אולי ג'ורדי כבר סגר עם מאמן, אבל אנחנו לא יודעים מזה. אנחנו יודעים שערן זהבי קיבל הצעה מפתה מסין, אך לא שמענו שום התפתחויות בנושא.

*

אפשר ללמוד מפעולות ג'ורדי בעבר כמה דברים. ג'ורדי חושב שעמדת המאמן היא השנייה החשובה ביותר בקבוצה, אחרי ערן זהבי. איך אני יודע? פשוט, המאמן במכבי מקבל יותר כסף מכל שחקן אחר החתום בקבוצה פרט לערן זהבי. מכאן שאפשר להבין למה ג'ורדי מעדיף להתעכב בהחתמת מאמן, ובלבד שיביא את האיכות הדרושה בעיניו. אך האם אנחנו יכולים להיות בטוחים שאכן לא היתה ברירה בידו של ג'ורדי? האם אנחנו בטוחים שאכן איכות המאמן היא נקודה כה קריטית? הבה נקבל את ההנחה שבוס הוא מאמן טוב מברק בכר לשם הדיון, איך תרמה למכבי עובדה זו בעונה שעברה? האם שחקן זר בשכר מקביל לזה של זהבי, ומאמן בשכר מקביל לזה של ברק יצחקי למשל, לא היו תורמים למכבי יותר מהמצב ההפוך? הבעיה הכי גדולה שלי היא שנראה שג'ורדי לא מוכן לבדוק את הנחות היסוד שלו. נראה שג'ורדי ממשיך לדבוק במוכר, ומפחד להתנסות בדברים חדשים.

בשנה שעברה ראינו שמכבי חיכתה עד ספטמבר לפני שמלאה את מכסת הזרים שלה, אז החתימה את ראדוניץ'. האם ג'ורדי משוכנע שטוב שכך עשה? איזה יתרון היה למכבי בכך ששיחקה את כל שלבי המוקדמות עם ארבעה זרים בסגל בלבד? יתרה מכך ברוב המשחקים שיחקו שניים עד שלושה זרים בהרכב, האם הימור זה הצדיק את עצמו באיכות הנפלאה בהחתמת ראדוניץ'? אני לא משוכנע.

*

מיטש גולדהאר לא נחת בישראל מאז שלב הבתים בצ'מפיונס ליג. מרטין ביין עוזב אותנו בסוף החודש. גם ג'ורדי לא ממש נמצא בישראל בזמן האחרון. האם מיטש גולדהאר אכן רגוע שמכבי מתנהלת בשלט רחוק, ומתנהלת בעצלתיים בעיקר? האם החודשיים האחרונים של העונה לא הראו למיטש גולדהאר עד כמה העבודה במועדון צריכה להיות דינאמית? האם אפשר לקבור את הראש באדמה ולהתעלם מחוסר המנהיגות במועדון, חוסר מנהיגות שערן זהבי ביטא היטב בראיון סיכום העונה את תוצאותיה?

יתכן ואנחנו יודעים רק עשרים אחוז מהמתרחש במועדון, אך עשרים האחוז שאנחנו יודעים במצב זה, לא מעידים על שום דבר טוב, אישית אני מאוד מוטרד מהמתרחש עד עכשיו, וחושב שזה לא ממש נכון שג'ורדי שותק ולא משתף אותנו בתכניות. אין ואקום, במקום התכניות של ג'ורדי אנחנו קוראים על התכניות של נים גרופ למכבי, זה לא נורא חשוב אמנם, אך נדמה לי שכן היה נכון לתת לנו עדכון רציני יותר ביום פתיחת האימונים.

 

דרוש: תסריטאי טוב יותר
אש, קרח ומה שבינהם - יומן משחקי הכס (פרק 8)

92 Comments

-גיסנו- 14 ביוני 2016

נראה שההצעה הפסיכית לזהבי מסין גם טרפה לא מעט קלפים. להיערך לעונה עם או בלי זהבי זה שני עולמות שונים לגמרי.
לא סותר את עניין המאמן (אלא אם מתכוונים להציג אותו יחד עם התלבושת החדשה), בהחלט מדאיג.

מבחינת רכש, מה שיש למכבי (בהנחה וזהבי נשאר) אמור להספיק לעבור שלב מוקדמות ראשון ואפילו שני כשמכבי מדורגת. זרים אין סיכוי שנראה לפני שנגמר היורו. ועדיין בגזרת הישראלים אני מסכים שההתנהלות מוזרה.

פאקו 14 ביוני 2016

ג'ורדי האו?!

גיל שלי 14 ביוני 2016

תכתוב לנו הספד עבורו?

פאקו 14 ביוני 2016

לא מכיר מספיק.

בורדו פאפי 14 ביוני 2016

גיל, האם ג'ורדי לא הרוויח ביושר את הזכות לקבל קצת שקט תעשייתי ?
הרי ב 3-4 שנים שהוא במועדון הוא הוכיח שבאחוז ניכר מהמקרים, ההחלטות שהוא קיבל היו נכונות. האם זה לא מספק לו מעט קרדיט מצד האוהדים ?
אחד מהדברים שמהם התרשמתי בתקופתו של ג'ורדי (ואני אומר את זה בכאב בתור אוהד של היריבה העירונית) הוא השקט שבו מבוצעים הדברים, הוא לא חייב לשתף את התקשורת בכל מהלך או בכל הגיג או בכל בדל מחשבה שצצה לו בראש. לצערי הרב, אני משוכנע שהעונה של מכבי ת"א תהיה טובה מהקודמת.

גיל שלי 14 ביוני 2016

מיטש בכל שלוש העונות הראשונות סיפק ראיון סיכום עונה, לא קיבלנו כזה הפעם, למה? ג'ורדי ראוי לקרדיט עצום על מה שעשה במכבי עד עכשיו, בעיקר באלמנט של בניית המועדון. אבל, אין לנו שקט תעשייתי, כמו שכתבתי נים גרופ דיווחו על החתמת בניון לפני שלושה שבועות, ומסתבר שצדקו. יש לנו המון רעש, המון אבק, ושום דבר קונקרטי להאחז בו. אולי כן שווה להתראיין בצורה רשמית לכבוד פתיחת האימונים? למה לא לספר לנו מה קורה בעמדת המאמן?

אביאורי 15 ביוני 2016

זה שקרויף לא מדבר עם פרימו ואופירה זה דווקא משמח ראוי ונכון, אולם אכן היה צריך מר קרויף להודיע על תאריך למסיבת עיתונאים.
גם אם אין לו מאמן, שיגיד את זה. אם אין עוד שחקנים שיגיד שעובדים על זה.
אי התקשורת כבר הופך לפגיעה במובנים מסויימים.

ארז 14 ביוני 2016

לתחושתי הדברים של גיל נאמרים בין השאר על רקע אובדן השקט שעליו אתה מדבר.

ארז 14 ביוני 2016

סורי, כשכתבתי את התגובה שלי זאת של גיל טרם הופיעה.

רינוס מיכלס 14 ביוני 2016

ירבנן … איזה לחץ …

מילא ילדים קטנים / צעירים / חסרי השכלה / חסרי חיים

אבל לא נראה לי שאתה עונה על אחת מההגדרות האלו , אז ככה שהסיבה ההגיונית האחרונה למד הלחץ שלך היא :

סיבת הציפיות

אז לגבי סיבת הציפיות , היא מזכירה לי משפט איזה מישהו – " מרגיש כמו תאונה , אבל ממשיך להתנהג רגיל "

כנראה שאתה עוד לא הרגשת את התאונה אפילו … ( לא כל כך מפתיע )

גיל שלי 14 ביוני 2016

אוקיי, ולגופו של עניין? כלומר חוץ מזה שג'ורדי אפס בעיניך, יש משהו נוסף?

רינוס מיכלס 14 ביוני 2016

לגופו של איזה עניין בדיוק ?

ההתנהלות עצמה של יורדי ? ( של שקט תעשייתי , וטוב שכך ) , או קבלת ההחלטות בנוגע לרכש ( מאמן ושחקנים ) ?

לא סתם כתבתי לך על עניין הציפיות שלך , כי זו הסיבה ההגיונית היחידה ללחץ המיותר שלך

גם בשבועות האחרונים ,
ההתנהלות וקבלת ההחלטות של ההולנדי המעופף נשארו כמו שהיו ( לגבי ההתנהלות – מאז שהוא בא למועדון , ולגבי קבלת ההחלטות בנוגע לרכש – מאז חלון ההעברות החורפי בעונת סוזה )

כך שכל עוד אתה לא מבחין בתאונה ,
לפחות קח איזה כוס יין או וויסקי משובח , איזה בשר טוב , ושחרר לחץ בן אדם ☺ , החיים יפים

רינוס מיכלס 14 ביוני 2016

ושיהיה ברור

התאונה היא לא ההולנדי המעופף וקבלת ההחלטות שלו לגבי רכש שחקנים

מועדונים הרבה יותר גדולים ממכבי תל אביב נפלו וניכשלו ברכש שחקנים וקבלת החלטות לגבי הרכש

התאונה היא אצל הקנדי התמים , שהחליט להסכים ולאשר ביצוע פעולה שאת פירסומה ראו אמש , ושנוגדת לקו המועדון המוצהר מאז בואו של יורדי

כך שכמו שכתבתי כבר לפני איזה שלושה שבועות , באחד המאמרים הקודמים שלך שהיה קצת אחרי ההפסד בגמר גביע המדינה

מכבי תל אביב תוכל להמשיך להצליח מבחינת נצחונות , תארים , מסעות אירופאים ( גם ליגת אלופות וגם ליגה אירופית ) ,

אבל מאתמול ,
קו הדרך של המועדון השתנה , רשמית

גיל שלי 14 ביוני 2016

אז כל ההבדל בגישה ביננו נעוץ בכך שאתה מגיב אחרי כוסית וויסקי, תיכף הולך לקחת אחת

רינוס מיכלס 14 ביוני 2016

מודה שלא הבנתי ☺

למרות יש לי תחושה שזאת הייתה עקיצה כלפי …

( למרות שאם כבר עקיצות על שיכרות , נראה לי שזה שהבחין בבעיה המקצועית כבר לפני יותר משנתיים , ולא הפסיק לכתוב על זה מאז , הוא זה שאמור לעקוץ את כל בני השבט השיכור – in jordi we trust )

גישה כלפי מה ומי ?…

והלוואי והבדל הגישה בינינו ( כלפי המציאות והעובדות , וכלפי מכבי תל אביב בכלל ) היה כוסית וויסקי בלבד

הייתי שולח לך חביות שלמות על חשבוני ☺

גיל שלי 14 ביוני 2016

לא התחבאה שום עקיצה

רינוס מיכלס 14 ביוני 2016

אה טוב ☺

הצעת החביות עדיין עומדת בעינה

תולעת 14 ביוני 2016

את הסיבובים המוקדמים באירופה אפשר וצריך לעבור גם עם הסגל הנוכחי. מניחה שהשחקנים הטובים רוצים למצות אפשרויות לפני שיגיעו/יחזרו. השוק הישראלי דל מאד, וכמעט כל שחקן בליגה הוא כרגע הימור גדול, משהו שג'ורדי אולי יכל להרשות לעצמו בעונה הראשונה אבל לא עכשיו.
מוזר שדווקא מזה אתה בלחץ אבל את ההמתנה בעמדת המאמן אתה מבין. בעיני זה מאד בעייתי שאין לנו מאמן יומיים לפני מחנה אימונים ושבועיים לפני המשחק הראשון.

גיל שלי 14 ביוני 2016

אני מבין את ההמתנה בעמדת המאמן? כנראה ניסחתי מאוד לא טוב את מחשבותי, הפוך לגמרי, זה מטריד אותי יותר מהכל

תולעת 14 ביוני 2016

כתבת שאפשר להבין למה ג'ורדי מתעכב, אך אתה לא בטוח שהנחת היסוד שלו לגבי מעמד המאמן וחשיבותו לקבוצה נכונה.

גיל שלי 14 ביוני 2016

כן, אכן ניסוח לא טוב. ניסיתי לפקפק בהנחה שאכן שווה לחכות עוד קצת על מנת להבטיח איכות יוצאת דופן, אני סבור שג'ורדי כבר היה חייב להיות סגור עם מאמן

שלו 14 ביוני 2016

אני חושב שחלק מהשחקנים שיורדי רוצה,
משחקים עכשיו ביורו.
יכול להיות שגם המאמן.
יש גם את עניין 5-6 זרים.
וראייקו וזהבי.
יותר מדי משתנים כדי שהתשובה תהיה מהירה וברורה.
אם זהבי וראייקו הולכים, החשיבה על הקבוצה היא אחת.
אם נשארים היא אחרת.
סבלנות היא דבר חשוב.
לא מסתובב לו איזה זלטאן בשוק.
בסוף זה רועי קהת, שבטח קיבל רמז לא לסגור עם קבוצה לפני שיקבל הצעה ממכבי.

Lord Anthony 14 ביוני 2016

אם מכבי היתה זוכה באליפות בעונה שעברה הפוסט הזה לא היה עולה, וגם ההתבטאויות של זהבי לא היו אם מכבי היו אלופים.
ג'ורדי לא מתנהל שונה בקיץ הזה מאיך שהוא התנהל בקייצים הקודמים.

גיל שלי 14 ביוני 2016

מסכים שג'ורדי מתנהל בדיוק באותה צורה, זו גם הבעיה בעיני

ערן (המקורי) 14 ביוני 2016

לא מדויק. לוח הזמנים השתנה. מתחילים מוקדמות בקרוב. לא פתחנו בעבר אימונים לפני הצגת מאמן. היה על מכבי להיערך ולהקדים את הלו״ז לעומת שנים קודמות

Lord Anthony 14 ביוני 2016

שנה שעברה יוקנוביץ הוצג ב 14 ליוני.
יש עוד יומיים לפתיחת האימונים, אם יפתחו האימונים ללא מאמן יהיה על מה לדבר, כרגע הכל סתם פאניקה לא מבוססת.

Veted s 14 ביוני 2016

הבעיה היא שהסגל של מכבי תל אביב מעבר לשיאו לא מאוזן ובלי רכש זר איכותי וחכן העונה אמורים היו לבצע שינוי הרבה יותר יסודי וזה קשה בלי מאמן ובלי רכש.

ערן (המקורי) 14 ביוני 2016

בדיוק

Lord Anthony 14 ביוני 2016

אני לא חושב שהסגל של מכבי מעבר לשיאו, להיפך.
יש שתי בעיות אובייקטיביות: אחת בהגנה, שצריך למצוא מחליף לקרלוס (ונתעלם לרגע מנושא המגן השמאלי שזאת כנראה בעיה עמוקה יותר), ובקישור המרכזי שצריך למצוא קשר יצירתי שיודע לפרוץ בונקרים.
בניון הגיע להיות חלק מהפיתרון לבעיית הקישור, יכול להיות שאזולאי יהיה עוד חלק, ואולי גם אצילי, אבל כנראה צריך להביא זר טוב לעמדה הזאת, וכנראה מחכים למאמן כדי לסגור את הפינה הזאת.
גם בנושא הבלם, עדיף כמובן זר, אבל גם דור פרץ וגם אלברמן יכולים לשחק בעמדה הזאת יפה מאוד במידת הצורך.
אז נכון שצריך לחזק את הקבוצה אבל שום דבר לא קריטי, ובטח שאין פה משבר.
צריך לזכור גם שמכבי לא נוהגת להביא זרים (ובד"כ גם לא שחקנים ישראלים) בתחילת הקיץ ולא מן הנמנע שגם השנה זה יהיה ככה, בייחוד כשלפחות את שני הסיבובים הראשונים באירופה מכבי צריכה לעבור גם עם הסגל הנוכחי.

ניר 14 ביוני 2016

לתחושתי ג'ורדי מיצה את עצמו במכבי תל אביב. הוא עושה קולות שזו השנה האחרונה שלו בקבוצה והוא גם רוצה לרדת לחצי משרה ולהתעסק בדברים שאבא שלו הותיר. זה מזכיר לי סיטואציות מהעבודה שלי בה עובדים ותיקים ומוצלחים מתחילים לעבוד בחצי כוח על סמך הישגי העבר שלהם, זה בסדר מצד המערכת כל עוד הם לא יכולים להשיג משהו יותר טוב, בלית ברירה, אבל כשיש אופציות יותר טובות אפשר לעשות מסיבת פרידה עם חיובים, שעון יוקרתי ודחיפה נעימה אך אסרטיבית לעבר הדלת.

בנוגע לשחקנים הישראליים, היחידים שהם ראויים כרגע למכבי תל אביב הם טאלב טוואטחה ממכבי חיפה שעשוי להגיע, אם לא ימצא משהו באירופה, ויש את אלה שאין סיכוי שיחזרו כרגע לישראל כמו עומר דמארי, ליאור רפאלוב, ביברס נאתכו ודומיהם. יש עוד כמה כגון טוטו תמוז ודומיהם שהם לא בליגה של מכבי תל אביב וחבל להשחית עליהם את הכסף. מכבי תל אביב צריכה העונה להשקיע יותר בזרים, הן בהתקפה והן בקישור, ולפתוח את הארנק אם היא רוצה להתחרות בבאר שבע, פשוט כי אין מספיק ישראלים טובים כרגע.

-גיסנו- 14 ביוני 2016

ג'ורדי עצמו אמר ששינוי התפקיד שלו ומעבר ל"חצי משרה" הן המצאות. אמנם בחודשיים האחרונים נראה שהוא לא הכי כאן אבל זה לא אומר כלום לגבי המשך העונה.
בסופו של דבר לצערנו הוא לא הראשון ולא האחרון שאביו נפטר בטרם עת, גם הוא בסוף יתעשת ויחזור לשגרה שלו.

אביטל 14 ביוני 2016

כאוהד מכבי ותיק ומבוגר אני סבור הדמוניזציה שאתה עושה לנימני(שמתבטאת בטור זה גם בכך שאתה קורא לו נים גרופ) אין לה הצדקה.

הייתי מאוהביו של נימני השחקן. לא הערכתי את נימני המאמן, לא אהבתי את הסגידה המוגזמת שהייתה כלפיו על ידי האוהדים (אך בעיניי האחריות הייתה של לוני ולא של נימני) שמחתי כשפוטר על ידי גולדהאר למען עתיד מכבי.

מכאן ועד למסע שאני קורא אצלך לאורך הטורים כנגד אבי נימני הדרך רחוקה. כיום הוא סוכן שחקנים והאחריות לגבי מכבי היא של גולדהאר ביין וקרוייף ולא שלו. אחריותו לדאוג לעצמו ולעסקים שלו כמיטב יכולתו. מדובר באחד מגדולי מכבי בכל הזמנים והתיאור הרצוף שלו על ידך(וכמובן גם אחרים)כאחד שרוצה ברעתה של מכבי במכוון לא רק שאינו נכון ואין לו שום הוכחה הוא גם מזיק למורשת של מכבי שכאמור הוא אחד מגדולי סמליה.

גיל שלי 14 ביוני 2016

אין לי טענה לגבי הרצון של נים גרופ, הרצון של הסוכנות ברור, למקסם לעצמם את הרווחים. לא אמורה להיות לסוכנות כל עניין בהצלחה של מכבי, רק במיקסום הרווחים לשחקנים שלה. אני ממש לא חושב שנמני הוא אחד הגדולים בכל הזמנים במכבי, אלא אם רשימת הגדולים כוללת יותר מחמישה שמות. אני כותב נים גרופ ולא נמני מאחר ואכן מדובר בסוכנות שמחזיקה כמה וכמה כתבים בכמה וכמה אתרים, ודואגת בעיקר להפיץ ידיעות שישפרו את עמדת המיקוח של השחקנים שהסוכנות מיצגת. אם יש לך ספק, אין לי בעיה עם דרך הפעולה של הסוכנות, יש לי כן בעיה עם כתבים שמתעלמים מאתיקה בסיסית ופשוט מעבירים את דברי נציגי הסוכנות כמו שהם כידיעה עיתונאית.

אביטל 14 ביוני 2016

אבי נימני פועל במקצועיות(של סוכן שחקנים) למען השגת מטרותיו כשם שקצב עושה (ראה כל המניפולציות על סין וזהבי) כשם שדודו דאהן וכמו אחרים בכל העולם. אין לו כל כוונה לפגוע במכבי בכל דרך שהיא.

לא אתווכח איתך על חמשת הגדולים אך תבדוק היטב אליפויות גביעים וסטטיסטיקות אישיות שלא לדבר על ווינריות. ללא דירוג אורדינלי ברור שנימני נמנה על החבורה של גלזר שפיגל אבי כהן אובארוב פוקס זהבי ללא בעיה. חבל מאד בעיני כאוהד מכבי ותיק ושמחשיב מסורת של מועדון שעידן לוני הנוראי בעיקר בשנים האחרונות שלו מעמעם בעיני אוהדים מסויימים כמוך את גדולתו של אבי נימני.לדעתי שלא באשמתו. לא מגיעה לו סלידה כזו.

גיל שלי 14 ביוני 2016

האיש הרוויח ביושר רב את האנטגוניזם שהשם שלו מעורר בקרבנו. הסבוטאז' שהוא ארגן לברוך דגו מהיציע, המכות שדפקו לשדמי כסמל לבריונות של אוהדיו, תופעת החולצות השחורות שהוא הפיק, וואלק, היה שחקן טוב אבל אפשר לזכור גם את הפוליטיקאי שדאג להשמיד כל דבר שאיים לצמוח לידו. אפשר לזכור שאף פעם לא עניינה אותו מכבי, תמיד עניין אותו אבי נמני, לא יודע למה, אותי זה לא ממש מדליק

ניב 14 ביוני 2016

זוהר ועונת הפרישה

גיל ז. 14 ביוני 2016

אני רוצה לומר שאתמול קרה מבחינת ההתנהלות של מכבי, משהו שלא קרה ארבע שנים כמעט.
באתרי הספורט השונים הוציאו הודעה על חתימת יוסי בניון (עם תמונה של אבי נימני) כמעט 10 דקות לפני שהדברים פורסמו באתר הרשמי ובאפליקציה של מכבי.
הפרסום באתר מכבי לא כלל את מר נימני אברהם בתמונת החתימה.
עכשיו נעשה אחד ועוד אחד, וזה מדאיג אותי יותר מכל מאמן, שחקן, אפסנאי או איש גינון שחסר למועדון.
פשוט שבירת כללים בוטה שהתקשורת מעתיקה את הפרסום באתר הרשמי.
לא שקט לי בכלל היום.

תולעת 14 ביוני 2016

קרה גם עם דסה ואזולאי

קפטן קוקי 14 ביוני 2016

אביטל, אתה מתעלם מזה שגם כשנמני היה שחקן גדול לא היתה לו בעיה שמתחתיו לא יצמח כלום. לא היתה לו בעיה להחריב אלטרנטיבות, לרושש את לוני, להמריד אוהדים ולהרביץ לעיתונאים. הרושם שנוצר מהקריירה שלו היא שנמני אוהב את מכבי, אבל הוא אוהב את מכבי בתנאים מאוד ספציפיים, ושאין לו בעיה להשתמש בכוח שלו כדי לייצר את התנאים הספציפיים האלו.

אביטל 15 ביוני 2016

לא יודע הטענות לגבי נימני השחקן הדמון שמרושש את לוני שאירגן בעצמו סבוטאז' לדגו שאירגן את החולצות השחורות נשמע לי לא מוכח ובוודאי מוגזם.

שלא יובן לא נכון, אני ממש לא מחסידיו, הוא לא יכול להוביל את מכבי לא מקצועית ולא ניהולית.

בעיניי מי שריסק את מכבי ובחולשתו העצים את תופעת נימני על חלקיה השליליים(והיו כאלה רק אני לא חושב שבאשמתו של נימני בטח לא הישירה) הוא לוני הרציקוביץ. אם מיטש היה באותה תקופה נימני היה שחקן גדול וסמל ענק כמו זהבי ותו לא. האחריות היא רק של הרציקוביץ הכושל.

מבין את האנטגוניזם(גם לי יש קצת ממנו) אבל לדעתי גיל ואחרים מגזימים איתו מעט ומותחים אותו למחוזות מעט פראנואידיים.

חוץ מזה אגב הטור מצויין כרגיל..

אריק י. 15 ביוני 2016

לא 'אחד מגדולי מכבי בכל הזמנים', גדול מכבי בכל הזמנים.

גיל שלי 15 ביוני 2016

מי, נמני? איפה אתה חי? זהבי כבר גדול ממנו, ועכשיו אפנה לרשימה מצומצמת – שייע גלזר, גיורא שפיגל, בני טבק, ויקי פרץ, גדי ברומר, שורה, ניר קלינגר, יש עוד הרבה

שלו 15 ביוני 2016

אבי כהן זצ"ל.

גיל שלי 16 ביוני 2016

לפני כולם, בושה שלי

yaron 15 ביוני 2016

איזה זלזול, רק גדול מכבי בכל הזמנים?
הישראלי הגדול בכל הזמנים נקודה.

אביטל 16 ביוני 2016

גם לדעתי זהבי גדול מנימני.לא אתווכח לגבי אבי כהן זצ"ל, שפיגל וגלזר. אך לא ויקי פרץ בני טבק ובטח לא ניר קלינגר וגדי ברומר(שכמובן הם גדולים ונפלאים כשלעצמם במסורת הצהובה). ברור שניתן להתווכח על כל דבר אך ישנם נתונים שבכל זאת לא ניתן להתעלם מהם ואסור לתת לכעסי עבר לפגום בשיפוט.

גיל שלי 16 ביוני 2016

למה אתה קובע שכעסי העבר גורמים לי לדרג כך? אני הייתי בכל המשחקים של הקבוצה הנהדרת בה נמני היה בורג, בורג פחות חשוב מגדי ברומר וקלינגר בעיני, וסלח לי, כדורגל לא נשפט במי תקע גולים בלבד. בני טבק היה גדול החלוצים של מכבי לפי אחד, עזי דן, אני מתאר לעצמי שאם הוא חושב כך, אז יש לזה ביסוס. ויקי פרץ היה בעיני גדול מטבק, וגם הצליח בשטרסבורג ובראן, אבל שניהם חתומים על שתי אליפויות, ולא רואה מה נותן לאבי נמני קדימות עליהם. ראיתי גם את הקבוצה שלהם, וממראה עיניים, הם היו בורג מרכזי יותר במכבי ההיא, משנמני היה במכבי הגדולה. ונמני היה חלק מרכזי גם בקבוצות הכי כושלות של מכבי.

בלייק 16 ביוני 2016

מצרף כמה לינקים –

הבוררות והערעור – מכבי ת"א נגד אבי נמני (הסיפור המפוקפק על החברה הגיברלטרית שכביכול היתה בבעלות הסוכן הספרדי שלו, ושבסוף התברר שהיתה שייכת לנמני עצמו, כשהסוכן שימש כאיש קש, וזאת, לטענת הסוכן, ללא ידיעתו):
http://www.takdin.co.il/searchg/%D7%94%20%D7%A4%20%D7%AA%D7%9C%20%D7%90%D7%91%D7%99%D7%91%20%D7%99%D7%A4%D7%95%201303%2003%20%D7%9E%D7%95%D7%A2%D7%93%D7%95%D7%9F%20%D7%94%D7%9B%D7%93%D7%95%D7%A8%D7%92%D7%9C%20%D7%9E%D7%9B%D7%91%D7%99%20%D7%AA%D7%9C%20_hd_1891270.html
http://www.fridmanwork.com/lawyers37022.html

שתי כתבות מהתקופה של נמני כשחקן על סיפור החברה מגיברלטר ועל ההתנהלות של נמני בתקופה ההיא במכבי:
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-2847199,00.html
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-2828937,00.html

MOBY 14 ביוני 2016

לנים גופ יש תעודת מאמן\פרו לא……

פנדה 14 ביוני 2016

סתם לסקרנות, איזה משחק זכה לכינוי "אלוף האלופים"?

נועם 14 ביוני 2016

הסופר קאפ הישראלי, בין מכבי לקש. נערך באוגוסט האחרון

Gil - Zimbabwe 14 ביוני 2016

גיל, אני חושב שאתה קצת חסר סבלנות. אתה שמעביר יותר מחצי מהיום שלך בלנטרל משתנים חייב להבין עם כמה משתנים ג'ורדי מתמודד. מכבי היום זה האירגון עם המקפצה הכי חזקה לעמדות אחרות וכולם קופצים. לג'ורדי אסור להתפתות ללחץ של התקשורת והאוהדים. וגם אם צריך לחכות עוד שבועיים שלושה ולקבל את המאמן / שחקנים שהכי יתאימו למערכת אחרי שרוב המשתנים ינוטרלו זה שווה.
בנוסף תהייה בטוח שאם לג'ורדי או מיטש היתה בשורה או משהוא לחדש הם היו מתראיינים.

גיל שלי 14 ביוני 2016

אולי אני חסר סבלנות, אבל אני מתאר בפרוטרוט את הבעיות שאני רואה כרגע. אולי בסוף יתברר שהדרך שלו היא הנכונה, אבל אני לא בטוח שלהמשיך באותה דרך בלי לנסות שינויים זה מתכון להצלחה

Veted s 14 ביוני 2016

הנחות אודות עבודתו של ג'ורדי במכבי תל אביב היתרסקו. ג'ורדי אמור להביא זרים באיכות גבוהה יותר ממה שנהוג בליגה הישראלית מפני שיש לו קשרים בספרד ובהולנד. נכון לעונה הראשונה כשהביא שחקנים ספרדים ושבדים. מה למדנו? ג'ורדי רוצה שחקנים ששיחקו במועדונים אירופאיים בכדי שיביאו איתם למועדון מחוייבות נורמות של עבודה והשקעה באימונים ומישחקים פיסיות הבנה טקטית מישמעת הישתלבות טובה ברוטציה ועוד תכונות שג'ורדי העריך נכון שאין בכדורגל הישראלי. זה יותר חשוב לו מאיכות השחקן. לכן השאיר את קרלוס גרסייה ולכן הביא את יוסי בניון. לשיטתו כמה שהאחוז של שחקנים ששיחקו באירופה יהיה יותר גבוה במכבי תל אביב ככה המועדון יתפתח ויצליח בטווח הארוך. גם מאמן כושר זר זה הכרח ומאמן זר זה קריטי כי גם ההבנה הטקטית של מאמנים בכדורגל הישראלי דלה. היחסים בין מאמן לשחקנים לא מובנים כראוי ויחסי הכוחות בינהם שגויים. ראו מכבי חיפה. כלומר יש כישרון ישראלי אין כדורגל מועדונים מקצועני. התוכניות של ג'ורדי קרוייף מאד מסודרות ומתודיות . פאולו סוזה חואן טוריחו ויוסי בניון הם תוצאה של אותה חשיבה גם בן בסט. אין שום סטייה. אנחנו למדנו שהסקאוט במכבי תל אביב חלש מאד ברכש אירופאי וזר לא עדיף על קבוצות בישראל לפעמים פחות טוב. ג'ורדי הוא סקאוטר לא מאד מרשים. ואיגבור הוא דוגמא לזה. שחקן לא משפיע במיוחד ולא מיתפתח. עוד דבר זה שהחיסרון של מאמנים לטווח קצר זה שהם לא בונים את הקבוצה. כי קבוצות ישראליות לא יכולות להצליח באירופה בלי קשר אחורי מרכזי זר ובלי קשר פיפטי פיפטי זר. שחקנים ישראלים יכולים להשלים אותם לרוץ לידם להיתפתח לידם לממש את היכולות שלהם בזכותם. שחקנים ישראלים לא יכולים לתפוס את העמדות האלו בכדורגל מהיר ובטכניקה אירופאיים בצורה שלמה ומלאה. חוץ מזה בבניה לטווח ארוך לא מחשיבים במיוחד את האחד על אחד. לכן התלות בערן זהבי. במקום לשבת עליו שיישאר צריך לחפש כמה כאלו להטוטנים. ג'ורדי לא טוב באחד על אחד.כזה. הוא כניראה לא מזהה נכון וגם העונה יביא אם הפירסומים נכונים עוד שחקנים עצלנים איטיים לא מוכשרים עוד כמו גילי ורמוט.לכן גם לפטר בוס לא היה עם מה לשחק כדורגל יצירתי שמכניס גולים. זה מה שיש. אין כאן שום דבר מוזר.

Gil - Zimbabwe 14 ביוני 2016

אני מסכים חלקית עם שכתבת. רציתי להעיר את העובדה שקשה מאד למצוא זרים איכותיים שיסכימו להגיע לארץ מאירופה. ולכן ניראה לי ג'ורדי מעדיף ישראלי טוב על פני אירופאי בינוני. אני כמעט משוכנע שאם היה שחקן ממש ממש טוב שהיה רוצה להגיע לארץ גולדהאר היה מאשר לו.
מי יודע, אולי ג'ורדי צריך לפנות לשוק האמריקאי / דרום אמריקאי למציאות.

Veted s 14 ביוני 2016

ושלא יובן לא נכון אני בעד צוות זר ומאמן זר ומניחה שאחוז גבוה של שחקנים ששיחקו במועדון אירופאי זה אכן דבר משפיע לטובה. אני גם חושבת שמאמן זר לטווח קצר עדיף על מאמן ישראלי לשנים ובפער ניכר. אבל למכבי תל אביב יש בעיית סקאוט. גם מבחינת איכות וגם מבחינת עמדות שמנסים לחזק. שחקנים ישראלים לא יכולים להחזיק קישור ברמה אירופאית לא מהירות לא טכניקה במהירות לא הגנה ולא הבנת מישחק. היחידים זה ביבראס נתכו וניר ביטון והם לא צריכים לחזור. ועדיין אם היו חוזרים היה צריך להביא על ידם שחקנים עם מהירות פיסיות וטכניקה תוצרת חוץ. ג'ורדי קרויף מלין ובצדק על מיגבלת הזרים אבל כניראה. שכשצריך ליבחור בלי מירווח לטעויות חיזוק איכותי לקבוצה שצריכה לחדור בונקרים פה ולצאת למיתפרצות באירופה זה לא משהו שהוא מצליח לארגן.

Gil - Zimbabwe 14 ביוני 2016

מי הסקאוט במכבי?

Veted s 14 ביוני 2016

צריך לשאול את גיל שלי. בגדול הכוונה שלי היתה שג'ורדי קרוייף ודאי אחראי על מערך הסקאוט ועל הרכש ומן הסתם מחפש בעצמו ומקבל פניות בעצמו. יותר מזה הוא מחליט איזה עמדות יחוזקו ולמה תינתן עדיפות ולא המאמן כי זאת שיטת העבודה במכבי תל אביב. פאולו סוזה הביא את מיטרוביץ ניראה לי וזה אומר הביא קשר. אני מניחה שיוקאנוביץ' יזם את הקשר הסרבי ושהיתה שם עיסקת חבילה.

גיל שלי 14 ביוני 2016

לי אין מושג מי הסקאוט, לא בטוח שיש אחד שתפקידו לבחון זרים, הבנתי שזה משהו שרוצים להביא השנה. ג'ורדי כנראה סומך על סוכנים מסוימים, הוא יותר מקבל הצעות ולא יוזם ואומר אני רוצה את MOZES

אריק 14 ביוני 2016

מתאפק לא לכתוב משהו על התהליך…
בניון… תהנו.

יואב דובינסקי 14 ביוני 2016

מאוד מטריד.

Veted s 14 ביוני 2016

גיל אמרת שהוא מעדיף ישראלי טוב על פני זר בינוני וזה לגמרי לא מסביר את זה שג'ורדי קרוייף מאד רוצה שיהיו זרים בלי הגבלה וצודק. אם להיתחשב במה שאתה אומר אז זה בעיה של תקציב ולכן מכבי תל אביב מעדיפה לשלם הרבה לישראלים מובילים בעמדות מרכזיות ולא נישאר לה הרבה תקציב לחיזוק זר. אלא אם יש פרוספקט כלכלי כמו עם ראיקוביץ'. זה כאילו שג'ורדי אומר שהוא יכול להביא גם עשרה זרים אולי נוער מניבחרות צעירות באירופה ביחד עם ותיקים לפני פרישה ושחקנים שיש להם מה להוכיח אולי עם קריירה שניתקעה ושאפשר יהיה לבנות קבוצה מענינת וטובה אבל אם הוא צריך לבחור מעט שחקנים זרים הוא מתחיל להיסתבך עם ציפיות גבוהות מדי לתפוקה מיידית עם עמדות ספציפיות שבהן אין לו פיתרון של שחקן ישראלי עם תקציב רכש שפוחת כי העלות של שחקנים ישראלים ברמה גבוהה היא מופרעת. ועדיין לדעתי העובדה שהוא לא מביא שני קשרים זרים זאת טעות מיקצועית. שעולה למכבי תל אביב מחיר כבד.

Veted s 14 ביוני 2016

נו התגובה שייכת לדיון ב – 14

Veted s 14 ביוני 2016

אופס 13. 14

קפטן קוקי 14 ביוני 2016

ראשית – אני מאוד מעריך את הניתוחים שלך גיל, שמבוססים על מה שאנחנו יודעים ומה שאנחנו לא יודעים. טענות מסויגות ומנומקות. זה לא מובן מאליו, וזה בהחלט בולט לעומת אנשים אחרים שכותבים על ספורט, גם המוצלחים שבהם.
שנית – הנקודה המדאיגה ביותר בכל העסק, היא שג'ורדי ומיטש לא רואים לנכון לעדכן אף אחד ולשחרר מידע לאוהדים בנוגע לתוכניות. כדרך חיים אני מנסה ללמוד לחיות עם ספק וחוסר ודאות, ומצחיק אותי לראות אנשים שחייבים לדעת כמה שיותר ועכשיו כדי להשתיק את החרדה שלהם. אבל במקרה הזה, משהו לא מרגיש בסדר. בעיני זה נובע מיהירות וזלזול, או עדות לכך ששורר בלגאן אמיתי מאחורי הקלעים ושני ההסברים מדאיגים.

גדי 14 ביוני 2016

שואל מהצד.
זה די ברור שעבור אותו שכר זהבי יידחף להישאר בישראל. כלומר הוא יישאר בארץ בסכום מסוים שנמוך מההצעה מסין שישקף את פרמיית ההשארות.

למה לא נותנים לו לכתוב על צ'ק את המספר הזה?
הוא כבר הוכיח שהוא שווה למכבי הרבה יותר מכמה מליונים.
לא?

גיל שלי 14 ביוני 2016

אני מאמין שיעשו הכל כדי שישאר

גדי 15 ביוני 2016

תגדיר הכל?

גיל שלי 15 ביוני 2016

הכל זה להתחיל מזה שאין לו סעיף יציאה בחוזה

גיא זהר 15 ביוני 2016

האם לדעתך גולדאהר יכריח את זהבי להישאר במכבי כנגד רצונו אם באמת זהבי יבוא ויגיד לו שהוא רוצה ללכת?

גיא זהר 15 ביוני 2016

לא נראה לי שגולדאהר ישלם לזהבי יותר משני מליון יורו

אורי 14 ביוני 2016

והנה השמונים אחוז מתחילים להתבהר…
כל כתבי החצרות מדווחים על כל מלפפון רקוב, וגורדי הולך ומחתים שחקן ממלאגה…
אולי הוא תותח, אולי הוא פידלף, אבל הוא עוד שחקן שהתשקורת לא ידעה עליו עד שגורדי סגר איתו רשמית

ניב 14 ביוני 2016

נכון, אבל חשאיות היא לא ערך כשלעצמו אלא אמצעי.
ג'ורדי מתנהל באופן דומה לאיך שהתנהל עד עכשיו, אבל אני לא בטוח שהכנות לאחר אליפות כשהפער האיכותי שלך מיתר הליגה ברור, זהה להכנות לאחר אובדן אליפות וכשהפער האיכותי שלך, אם קיים, הצטמצם.
לא בטוח שבמקרה כזה שווה לקחת את הסיכון בנוגע למציאות של הרגע האחרון.
ולא דין חיזוק נקודתי על מול חיזוק נרחב יותר.
יחד עם זאת, אני מניח שיש שתי שאלות שעוד לא נענו סופית שעשוית להשפיע עמוקות על צרכי החיזוק הבסיסיים.
הראשונה – זהבי.
השנייה- מספר הזרים המותר.

D! פה ועכשיו 14 ביוני 2016

כרגיל.

yaron 15 ביוני 2016

תכלס

yaron 15 ביוני 2016

יש גם מאמן.
מסתבר שג'ורדי לא בדיוק התבטל בחופש, סתם לא מצא לנכון לעדכן אותנו בתוכניות.

גיל שלי 15 ביוני 2016

אם יש מאמן, אלו חדשות טובות בשבילי. מוזר שהוא לא חושב על זה שכדאי לעדכן את האוהדים בדברים כאלה. רוב השאלות בפוסט נשארו פתוחות, בעיקר השאלה האם זה נכון שהמאמן יהיה העמדה היקרה ביותר מכל שחקני השדה, בטח כשזהבי הולך

רועי 15 ביוני 2016

אף ישראלי (חוץ מזהבי) לא שווה יותר ממיליון יורו.
אז השאלה שנשארה פתוחה היא אילו זרים ג'ורדי יכול להביא, ובאיזה סכום יגיעו.

yaron 15 ביוני 2016

אני חושב שאם זהבי הלך סיכוי סביר שקהת יבוא.
מה לעשות, יש אנשים במועדון שעובדים לפי תוכנית ותקציב.

גיל שלי 15 ביוני 2016

אני בעיקר מדבר על השכר של הזרים, פחות על הכסף לרכישה שלהם

yaron 15 ביוני 2016

באחד הראיונות קרויף אמר שמאוד חשוב מבחינתנו ליצור איזה מבנה היררכי הגיוני של שכר בחדר ההלבשה.
כשמדובר במאמן הבעיה לא קיימת. אם כבר הוא זוכה ליותר כבוד מהשחקנים.
זהבי קיבל יותר לכולם היה ברור שמגיע לו כל שקל.
לגבי כל השאר יש היררכיה הגיונית ולמיטב ידיעתי אין יותר מדי מצבים של מרמור / קנאה.
זאת גם אחת הסיבות שבמכבי המענקים זהים לכל השחקנים.
אם יביאו כוכב על שיקבל כמו זהבי אז סביר להניח שזה "יתקבל" בהבנה ע"י חדר ההלבשה אבל חייבים להיות זהירים בנושא.

yaron 15 ביוני 2016

בעמוד הפייסבוק של הקבוצה יש עדכונים בכל פעם שיש מה לעדכן.
האם זהבי נמכר? כנראה
האם יש מאמן? כנראה
האם פיליפנקו הוחתם? כן! זה בפייסבוק הרשמי :-)
כולנו ניזונים משמועות של התקשורת, לפעמים זה נכון, לפעמים לא ולפעמים סתם המצאות חסרות ביסוס.
אני לא מבין, אתה מצפה לעדכונים לפני שחותמים?
אם ג'ורדי החליט בקיץ לחפש שחקנים יהודים אתה מצפה שיחשוף קלפים?
באמת, אשמח להבין למה בדיוק אתה מצפה. אם זה ראיון סיכום עונה אני מסכים מעבר לזה אני בכלל לא בטוח.

גיל שלי 15 ביוני 2016

בעיקר ראיון סיכום עונה של מיטש, וראיון מקיף של ג'ורדי לקראת פתיחת האימונים, מסכים שזו הנקודה הפחות קריטית בכל הסיפור.

yaron 15 ביוני 2016

אז נכון, בתור אוהד אני "מאוד" מאוכזב מהעונה האחרונה שבה "רק" עלינו לליגת האלופות…
א ב ל,
אני מנסה להיכנס לרגע לנעליו של גולדהר איש העסקים ואני שואל את עצמי איך הוא מסכם את העונה.
מבחינת הישגים אני בטוח שגם הוא "מאוד" מאוכזב אבל מבחינה עסקית???
יכול להיות שהעונה הזאת היא עונת מפתח שמראה לה כמה פוטנציאל יש "בעסק" החדש שלו?
כמה שווה "רק" עליה לאלופות?
עושה רושם שזהבי נמכר היום ב- 6-8 מיליון יורו.
עושה רושם שאם מכבי רק רוצה היא גם מוכרת את ראיקוביץ' ב-5-6 מיליון (רווח לא רע להשקעה של שנה, תשאלו את גיל)
יכול להיות שקרויף יקבל השנה בונוס מהבעלים המרוצה? :-)

פנדה 15 ביוני 2016

ועכשיו קיבלנו תשובה לעוד שאלה. השאלה הבאה: WTF

פאקו 15 ביוני 2016

מה שקורה ברקע של פוסטים כאלה זו סיבה מבחינתי להתבאס שאין פה תאריכים ושעות על התגובות.

D! פה ועכשיו 15 ביוני 2016

מצטרף

ערן (המקורי) 16 ביוני 2016

מסכים

אורי 15 ביוני 2016

אז אם זהבי שווה 9 מיליון דולר, כמה ב"ש תדרוש על שחקן השנה?????

שלו 16 ביוני 2016

קרוב וקצת רחוק.
1. איך מכבי מסיימת את העונה הקודמת מבחינה תקציבית?
2. לאורך כל התקופה שלו, באופן ישיר קנייה ושכר מול מכירה איך מכבי יוצאת מול זהבי?

yaron 16 ביוני 2016

1. הקבוצה עם התקציב הגבוה ביותר היא גם הקבוצה עם ההכנסות הגבוהות ביותר וזה חלק משמעותי במהפיכה של גולדהר.
2. אתה יכול לדמיין דיל טוב יותר? רכישה בחצי חינם, שלוש אליפויות, גביע, שני מפעלים אירופאים, מקום ראשון במרצ'נדייז ולסיום בונוס של 8 מיליון.

שלו 16 ביוני 2016

אני לא עוקב אחרי המספרים,
רק מעניין אותי סיכום נטו, כמה שילמו עליו,
כמה שילמו לו, כמה קיבלו עליו.
זה, ומה שלום אלמוג כהן.

Comments closed