קשקושי מסי

לא יודע מי הכדורגלן הגדול בהיסטוריה, אך כל קביעה נחרצת שזה לא מסי, היא קביעה מגוחכת בעיני

יוהאן קרויף הפסיד עם הולנד בגמר הגביע העולמי. פרנץ בקנבאוור זכה באותו גמר, והיה בגמר גם כילד בן 18 שמונה שנים קודם לכן. הולנד בלי קרויף עלתה לגמר ב1978 והפסידה בהארכה. האם כתבו לאחר אותו גמר שקבלנו את ההוכחה שקרויף הוא לא כזה גדול כמו שחשבנו? האם מישהו כתב שראינו שהולנד מתפקדת עם קרויף ובלעדיו באותה רמה, כלומר קרויף הוא בעצם בלוף? האם מישהו כתב ב1974 שקרויף פחות טוב מבקנבאוור בגלל שקרויף הפסיד עם הולנד בגמר? אמנם הייתי מאוד צעיר ב1978, אך קראתי כבר את מוספי הספורט, ולפחות בזכרוני הדל לא צבורים מאמרים על הבלוף קרויף באותה תקופה.

*

אמרו על מסי שהוא תוצר של הקבוצה הגדולה של פפ גווארדיולה, ולכן צריך להפחית במעמדו. אמרו שבעצם לא מסי הכוכב של אותה קבוצה, אלא צ'אבי ואינייסטה, עובדה, הם זכו בגביע העולמי בלעדיו. אז אמרו, פפ עזב ומאז לא הצליח לשחזר את ההישגים שהשיג בברצלונה גם עם קבוצה סופר מוכשרת שקיבל בבאיירן (ואני לא בא להפחית מאיכותו כמאמן, הוא כן זכה בהישגים), וראינו את מסי מרים ברצלונה אחרת לגמרי בשנה שעברה לעונה לא פחות טובה מעונת הקסם עם פפ, ושוב השנה ברצלונה זכתה בדאבל. כמובן שעכשיו כותבים שלא מסי הוא הכוכב, אלא סוארס. אבל, מוזר קצת, אם תשאלו את סוארס, הוא יגיד דבר אחר לגמרי, את אותו דבר שאומר צ'אבי, את אותו דבר שאומר פפ, השקר הזה שמסי הוא השחקן הטוב בהיסטוריה.

*

מסי לא יודע להרים קבוצה בעצמו כשקשה, חשבתי שלא נשמע את הדבר הזה אחרי מה שמסי עשה שנה שעברה בחצי הגמר מול באיירן של פפ. זה היה מזמן, אז כנראה אנשים לא זוכרים את מה שהתחולל בקאמפ נואו, אבל מה שהיה שם זה מסי לוקח קבוצה שהיא לכל היותר שווה ביכולתה לבאיירן באותו משחק ובאותה עונה, ומרים אותה ביכולת מופלאה מעבר למשוכה. אבל זה בכלל סוארס הכוכב, אז כנראה הזכרון שלי לא מתפקד. גם בגמר מול בילבאו זה היה בכלל סוארס עם הגול הראשון בו הוא עבר את כל שחקני בילבאו, נכון?

*

מסי משחק כיום בעונה, את כמות המשחקים שמראדונה ופלה שיחקו בשתיים וחצי עונות. המשחקים של מסי כולם משודרים בכל העולם, כל משחק. את המשחקים של מראדונה ופלה לא ראינו במו עיננו לעיתים קרובות. את מסי עיננו שוזפות מדי שבוע מאז שהוא בן 17. הוא לא מייקל ג'ורדן, הוא לא דמות מיתית שמצליחה להתעלות בכל משחק בכל עונה, אבל הוא הדבר הכי קרוב שראיתי בספורט כדור למייקל. רבים משווים כל הזמן בינו ובין רונאלדו, אך תסבירו לי בבקשה, האם הם לא משחקים באותה ליגה? האם ריאל מדריד מצוידת בכוכבים פחות גדולים מאלו שמשחקים בברצלונה? מאז ששניהם משחקים באותה ליגה, איזו קבוצה לקחה יותר אליפויות? מ2009 ועד היום, ברצלונה זכתה בשש אליפויות, ריאל מדריד באחת. מתי ברצלונה דורגה מתחת למקום השני, ומתי ריאל מדריד דורגה מתחת למקום השני? מה המכנה המשותף של ברצלונה מאז 2009 ועד היום? זה לא פפ, זה לא צ'אבי, אמנם אינייסטה, אך המכנה המשותף החשוב באמת הוא מסי. מדובר בשתי קבוצות שונות לחלוטין, שמסי מוביל לאליפויות.

*

גם על איליי מאנינג אמרו שהוא לא מנהיג מאחר ומעולם לא הפגין רגשות. חברו לקבוצה טיקי בארבר אמר על מאנינג שהמנהיגות שלו היא בדיחה, ובאותה עונה שבה טיקי בארבר פרש, מאנינג מסר לטיירי את מסירת הקסדה. אם תשאלו את החברים הנוכחיים של איליי בג'איינטס מאז אותה עונה, תגלו שהם לפחות חושבים שאיליי מנהיג באבו אבוה מנהיג. אם תשאלו את החברים של מסי לברצלונה מי המנהיג של הקבוצה כיום, תקבלו רק תשובה אחת, והיא לא התשובה שאנחנו הצופים ניתן. אנחנו חושבים שמנהיג אמור להיות משהו כמו מראדונה שרואים עליו, משהו כמו סוארס שרואים עליו, על מסי לא רואים. הלא רואים הזה נורא מבלבל, אבל גם כשלא רואים מהיציע, השחקנים שאיתו יודעים מי המנהיג, ולטעמי זו השאלה החשובה היחידה.

אז כן, הוא החטיא פנדל בין ראשון לשני, בסטנדרט שכל הזמן עולה, להביא את ארגנטינה שלוש שנים ברציפות לגמר המפעל כבר לא מספיק. הוא באמת לא שיחק טוב בגביע העולמי לפני שנתיים, אבל האם ארגנטינה בלעדיו היתה עוברת את שלב הבתים? האם הוא לא שיחק טוב בכל המשחקים בקופה הנוכחית? אז פתאום הסטנדרד הוא לא האם מסי מרים קבוצה, או משחק טוב במסגרת שהיא לא ברצלונה (למרות שגם ברצלונה הנוכחית היא לא ברצלונה של פפ), פתאום הסטנדרד הוא האם מסי לקח את הגביע.

אין לי מושג אם אפשר לקבוע בוודאות שמסי הוא השחקן הטוב בהיסטוריה, אני כן יודע שלכתוב שהוא לא בגדולים ביותר זו פשוט בדיחה עצובה. אני יודע שהעניין של לקחת תואר הוא בעל משמעות, אני חושב שהמשמעות של תואר בנבחרות לגדולתו של מסי לא רצינית יותר מכך שגם קרויף לא לקח תואר עם הולנד גדולה פי כמה. בסופו של יום ליאו מסי שיחק בקבוצות רק בברצלונה, שיחק רק כאשר הוא מוקף בכוכבים, הוא לא יכול לספק את מה שמראדונה סיפק בנאפולי, אבל אנשים שוכחים כמה פעמים מראדונה זכה בגביע האלופות למשל, או כמה פעמים זכה באליפות עם נאפולי, פשוט לא נח לזכור את הדברים האלה. בסוף החטאת הפנדל של מסי אומרת עליו משהו, אבל הוא הרבה יותר קטן ממה שהקריירה שלו מספרת לנו במשך כל כך הרבה שנים.

אש, קרח ומה שבינהם - יומן משחקי הכס (פרק 10 ואחרון)
מורשת סאמיט

182 Comments

אריאל גרייזס 28 ביוני 2016

להכניס את איליי לפוסט על מסי זה חילול הקודש, זה מה שאני יודע

גיל שלי 28 ביוני 2016

זאת הדוגמה היחידה שעלתה לי בראש כשקראתי שמסי לא מנהיג, מצטער. איליי לא קשור למקום של מסי בכדורגל, מסכים לגמרי

פה איתמר 28 ביוני 2016

זה באמת לא קשור.

ק. 28 ביוני 2016

מעולה.
לדעתי הוא מלך השערים והבישולים בכל הזמנים בליגה הספרדית רק כי הוא לא שיחק בנאפולי

ארז 28 ביוני 2016

גדול.

בני תבורי 28 ביוני 2016

נתת את כל הסיבות למה יש הייפ כזה סביב מסי, לא נתת אפילו נימוק אחד במה הוא טוב מסוארז למשל שיש לו גם קופה אמריקה וגם גביע הליגה עם קבוצת הפח של ליברפול. שים את מסי בקבוצה כזאת ואז תוכל לבחון את יכולותיו האמיתיות.

גיל שלי 28 ביוני 2016

נתתי את הנימוק, כי זה מה שסוארס עצמו אומר. מה סוארס השיג עם ליברפול? האם ברצלונה לא היתה גדולה בלי סוארס כמו שהיתה גדולה איתו, כאשר מסי הוא המכנה המשותף? האם למסי אין חלק מאוד חשוב ביכולת של סוארס?

מישהו 28 ביוני 2016

חד וחלק לא!
בעונה שקדמה לסוארס בארסה זכו באפס תארים(משחק אליפות בבית)
איתו זכו בשתי אליפויות, שני גביעים וצ׳מפיונס
(מסי עצום, הטוב בעולם וכו׳ אבל סוארס
שיפר אותם בוודאות)

גיל שלי 28 ביוני 2016

ברור שסוארס שיפר אותם, אבל לפני שהגיע היו את עונות הקסם עם פפ, לזו היתה כוונתי

גפן (זורק מילה) 28 ביוני 2016

די כבר עם הבדיחה הזו של סוארס. שחקן מצויין אבל מה הקשר לרשום אותו באותה שורה עם מסי ?

לפרננדו טורס יש 2 יורו ומונדיאל , הוא השחקן הטוב בהיסטוריה.

גפן (זורק מילה) 28 ביוני 2016

סוארס זכה בגביע הליגה (!!!) , התואר השלישי בחשיבותו באנגליה, וואו !

גיימי וארדי זכה באליפות עם לסטר , משמע וארדי כדורגלן טוב יותר מסוארס. שים את סוארס בקבוצה כמו לסטר ואז נבחן את יכולותיו האמיתיות

shadow 29 ביוני 2016

חחחחחחח זה כבר פעם שניה שאני רואה בתגובות שלסטר דופקים פה לאנשים את הטיעונים.
נראה לי שועד מעט יתחילו לשנוא אותם.

אנדר 28 ביוני 2016

good one mate!!

גפן (זורק מילה) 28 ביוני 2016

הקשקוש הכי גדול הוא לגבי מסי ורדן בקבוצות רק בברצלונה, ולא מחפש אתגר חדש בקבוצה חדשה שהוא בשיאו. מעניין כי לא שמעתי את הטענה הזו מעולם על ג'ורדן בשיקגו או על פרגי ביונייטד. על אותו משקל אפשר גם לבוא היום ולטעון שלברון ושאקיל גדולים וטובים יותר מג'ורדן כי זכו באליפויות ב 2 קבוצות בניגוד לג'ורדן

ולגבי מרדונה בנאפולי – זה השקר הכי גדול בתולדות הספורט. ורונה זכתה באליפות ב 85 וסמפדוריה ב 91 (וגם העפילה לגמר אלופות שנה אחר כך) , מיותר לציין שאלו שתי קבוצות אלמוניות וקטנות בהרבה מנאפולי.

ולסיום, מסי כבר 10 שנים (ב2007 כבר היה טופ 3 בבלון ד'אור) רצוף בטופ של הכדורגל, בעקביות שלא היתה לה מעולם אח ורע בעולם הכדורגל. כמה נוח להתעלם מהועבדה הזו.

יואב 28 ביוני 2016

דייגו היה נפלא בנאפולי. לא צריך לקחת לו את זה גם אם הליגה האיטלקית אז, היתה שייויונית בהרבה(והליגה הכי טובה בעולם אוור, בין השנים שהזכרת).

גפן (זורק מילה) 28 ביוני 2016

לא לוקח לו את זה. רק טוען שזה השקר הכי גדול בהיסטוריה לטעון שעשה משהו בלתי רגיל באותן שנים. עובדתית שתי קבוצות נוספות, וקטנות בהרבה מנאפולי שלו, עשו זאת גם, באותה ליגה, באותה תחרותיות.

אריק 28 ביוני 2016

על איזה פרגי אתה מדבר? הנסיכה או הזמרת?
אני מניח שלא על זה שהעמיד בצל את סלטיק וריינגרס עם קבוצה קטנה ומסקוטלנד ואז לקח את גביע המחזיקות כשעוד היה טורניר גדול אחרי שעבר בדרך את באיירן וריאל, נכון?
מניח שאם מסי היה עושה משהו כזה אז לא היה ספק לגבי הגדול ביותר

גפן (זורק מילה) 28 ביוני 2016

האם שפרגי היה בשיאו ביונייטד מישהו דרש ממנו לעזוב את הקבוצה ולחפש אתגר חדש ? או שזה היה בסדר להמשיך 30 שנה באותה קבוצה ?

אריק 28 ביוני 2016

והקשר הוא?
אמרת קבוצה אחת. הראתי לך – שתיים. הצלחות פנומליות. עכשיו אתה רוצה שלישית…

גפן (זורק מילה) 28 ביוני 2016

אם אתה לא מבין את הקשר אתה דמגוג.

אריק 28 ביוני 2016

נדמה לי שאתה דווקא, או שסתם הבאת דוגמא מחורבנת… ;)

גפן (זורק מילה) 28 ביוני 2016

לא לא. זה שזכה ב 83 עם קבוצה סקוטית בגביע המחזיקות לא מחזיק מים בטענה למה לא חיפש אתגר חדש בזמן שאימן כמעט 30 שנה ביונייטד.

אריק 28 ביוני 2016

לא לא אתה לא בכיוון.
זה מוכיח שהוא יכול היה להצליח, וגם הצליח, בצורה פנומלית גם מחוץ ליונייטד (למעשה זה גם מוכיח שיכול היה להצליח ביקומים מקבילים). נדמה לי שזאת הטענה של מתנגדי מסי.

גפן (זורק מילה) 28 ביוני 2016

לא ,אתה ממשיך בדמגוגיה רק כי מדובר בפרגי

ואני מבין שמסי לא מצליח מחוץ לברצלונה כי היגוואין מחמיץ שערים בטוחים ב 3 גמרים רצופים ?כלומר ההבדל בין מסי מצליח רק בברצלונה לבין מסי מצליח בארגנטינה הוא שחקן אחר בכלל , או שאתה רוצה להיכים אותנו בטיעון חדש ?

ואני מבין שגם את ג'ורדן אפשר למחוק מהרשימה ?

אריק 28 ביוני 2016

מאיזה רשימה?
אמרתי דוגמא רעה ונדמה לי שהוכחתי גם אבל אתה לא מקשיב כי מסי.
ג'ורדן? איזה ג'ורדן?
זה שקלע את סל הנצחון של צפון קרולינה? שלא חיכה לאף היגואין שיעזור לו?

טוב נמאס לי.
אגב לדעתי מסי באמת אחלה שחקן, סבבה לגמרי.

גפן (זורק מילה) 28 ביוני 2016

מכללות של ג'ורדן זה כמו תארים של מסי עם ארגנטינה הצעירה.

נמאס לך מלהיות דמגוג ? הגיע הזמן

יריב 28 ביוני 2016

ג'ורדן חיכה שוורת'י יתחפש לשחקן ג'ורג'טאון ויחטוף את הכדור בשביל הנצחון, לא? בכל זאת, הMVP.

גפן (זורק מילה) 28 ביוני 2016

יריב

אני האחרון שמפקפק בגדולתו של ג'ורדן. תקרא שוב את ההודעה הראשונה שלי ותבין טוב מאוד למה הכנסתי את ג'ורדן לדיון מסי

תומר 28 ביוני 2016

דווקא ג'ורדן הוא לא דוגמא מסייעת.
אם אני מבין נכון הטיעון הוא שאמנם מסי שיחק רק בקבוצה אחת ולכן לא ניתן להשוות אותו מבחינת תארים והישגים לשחקנים אחרים ששיחקו (והצטיינו) גם במסגרות אחרות. טיעון הנגד הוא שגם ג'ורדן שיחק כל חייו רק בקבוצה אחת ואין לדעת מה היו יכולים להיות הישגיו בקבוצות אחרות.

אז להבדיל ממסי, ג'ורדן הצטיין, בלט והגיע להישגים בכל מסגרת שבה שיחק. גם במכללות וגם בדרים טים ששם היה האלפא דוג המובהק בקבוצת הכוכבים של אז. יכול להיות שהמדגם לא מספיק גדול אבל אצל מסי יש באופן בולט פער בין הביצועים וההישגים שלו בברצלונה לבין אלו בלא-ברצלונה. פער הרבה יותר גדול מזה של ג'ורדן בשיקאגו ומחוצה לה

גפן (זורק מילה) 28 ביוני 2016

אתה טועה, ראשית,הדוגמה מצויינת . שנית, אין שום פער בין מסי מחוץ לברצלונה לבין ג'ורדן מחוץ לשיקאגו ואני אוכיח לך זאת.

ג'ורדן במכללות זה מסי עם ארגנטינה בנבחרות הצעירות, שניהם היו המצטיינים בקבוצות שלהן, והובילו אותם לזכיה בתארים. איפה אתה רואה כאן הבדל ?

ג'ורדן בדרים טים זו לא דוגמה לכלום. זה טורניר שמראש ארה'ב, בטח ובטח בשנות התשעים, טובה ב 10 דרגות מהמתחרות.

ולסיום, אני די בטוח שלא ראית את מסי וארגנטינה מחוץ למונדיאל (שגם הגעה לגמר אחרי 24 שנה מסתבר ככשלון). אתה לא יכול להיות מלך השערים והבישולים של נבחרת ארגנטינה בכל הזמנים, ולקחת את הנבחרת שלך ל 4 גמרים בלי לשחק טוב.

גיל שלי 28 ביוני 2016

מסי זכה באיזה גביע דרום אמריקאי בגיל 12 עם קבוצת הילדים בה שיחק :-)

אריק 28 ביוני 2016

והקשר הוא?

גיל שלי 28 ביוני 2016

צוחקים איתך אריק

אריק 28 ביוני 2016

עד פרגי.

דיזידין 28 ביוני 2016

אז אם הכדור של אריק בלאק פוגע בקורה פרגוסון פחות טוב?
ואם איגוואין כובש שלשום מסי יותר גדול?

אריק 28 ביוני 2016

– ברור שלא.
– ברור שלא.

גפן (זורק מילה) 28 ביוני 2016

שלי אתה צוחק, אבל מסי זכה ב 2 תארים עם נבחרות ארגנטינה. אליפות העולם עד גיל 20 לנבחרות, ואולימפיאדה (התואר הזניח הזה שאין לברזיל)

צביקה 28 ביוני 2016

בגלל שהוא זניח אז אין לברזיל

גפן (זורק מילה) 28 ביוני 2016

כ"כ זניח שהשנה ברזיל העדיפו את ניימאר באולימפיאדה ולא בקופה

אריאל גרייזס 28 ביוני 2016

כי האולמפיאידה בריו וקופה היה בשנה שעברה

גפן (זורק מילה) 28 ביוני 2016

אז מה אם היה קופה בשנה שעברה ? כל הנבחרות למעט ברזיל שלחו את הסגל הכי חזק שיש.

בברזיל היה יום אבל שהפסידו בגמר אולימפיאדה האחרון בלונדון.

ואני מסכים לחלוטין שזה טורניר זניח, אבל ברזיל מאוד רוצה אותו. לטעון שאין לה אותו רק בגלל שהוא זניח ? בדיחה עצובה

אריאל גרייזס 28 ביוני 2016

בדרך כלל, מבחינת ברזיל זה טורניר זניח יחסית שאליו היא שולחת הרכב שני. השנה היא משקיעה בו מהסיבות שמניתי. ואין לה אותו כי היא הפסידה מתי שהיתה צריכה לנצח (הגיעה לגמרים נוחים והפסידה בהם)

גפן (זורק מילה) 28 ביוני 2016

אין דבר כזה באולימפאדה הרכב שני, זה לא טורניר בוגרים. אלו נבחרות עד גיל 23 ואפשר להוסיף להם עוד 3 שחקנים מעל הגיל הזה.

אריאל גרייזס 28 ביוני 2016

השלושה שחקנים שהיא שולחת בדרך כלל הם לא ניימאר

אריאל גרייזס 28 ביוני 2016

לא חשוב, סתם דיון טפשי. אני מסכים עם הנקודה שלך. רק הסברתי למה בברזיל שמרו על ניימאר הפעם לאולימפיאדה. בשנים אחרות היו שולחים אותו לקופה לדעתי (לא שזה היה משנה את איך שברזיל נראית תחת דונגה החמור)

גפן (זורק מילה) 28 ביוני 2016

מסכים, רק אחדד

אף מדינה לא שולחת את ניימאר (שלה) בין השלושה מעל גיל 23 לאולימפיאדה, לא בטורניר הנוכחי ולא באף אחד מהטורנירים שהיו בימי חיי (זה לגבי היחס לטורנירי עבר).

ואגב, לדעתי ברזיל הייתה מעדיפה את ניימאר בטורניר הזה גם אם לא היה מתקיים בריו. זה טורניר זניח אבל ברזיל רוצה (כבר מזמן) להוריד את הקוף הזה מהגב.

אריאל גרייזס 28 ביוני 2016

אני לא בטוח. ברזיל לפני ארבע שנים שלחה את תיאגו סילבה שהוא הקפטן של הנבחרת הבוגרת, למשל. וכן, מאוד רוצים להוריד את הקוף הזה מהגב

גפן (זורק מילה) 28 ביוני 2016

תיאגו סילבה בלונדון זה הכי קרוב לניימאר של השנה ועדיין זה לא באותה דרגה.

מה שכן, הדוגמה הזו של תיאגו רק מחזקת את הטענה של שנינו שהטורניר אכן זניח ,אבל לא לברזיל של הטורנירים האחרונים.

מקווה בשבילך ובשביל ניימאר שברזיל תוריד את הקוף הזה השנה

רומן 28 ביוני 2016

השחקן הגדול בהיסטוריה זה רונאלדו(לואיש נזאריו דה לימה).
כל השאר יכולים להמשיך לריב.

גפן (זורק מילה) 28 ביוני 2016

השחקן עם אליפות אחת בקריירה ואפס ליגת אלופות ? שהיו לו 15 שנות קריירה בבארסה,ריאל, מילאן ,ואינטר ו 30 צ'אנסים (פעמיים כל עונה) לזכות באליפות או ליכת האלופות?

הארכיון 28 ביוני 2016

זה שהוא עצלן לא אומר כלום על העובדה שהוא מספר אחת בכישרון. רונלדו השמן. (הפוך מרונלדו הפורטוגזי…)

גפן (זורק מילה) 28 ביוני 2016

הוא לא קרוב להיות מספר 1 בכשרון, ולא מבין את הקשר בטענה שלך לעצלנות שלו לבין אליפות אחת ואפס ליגת אלופות בקריירה

רומן 28 ביוני 2016

כן כן, זה הוא.
ההוא שעל אדמת גרמניה מול אוליבר קאן האיום פעם אחת בריבאונד ופעם אחת בנגיעה קרה שלח לפינה והביא את המונדיאל לברזיל עם 8 שערים בטורניר.

יובל 28 ביוני 2016

ממתי "אדמת גרמניה" נמצאת במזרח הרחוק, ביפן ודרום-קוריאה?

רומן 28 ביוני 2016

וואללה נכון, זה האיטלקים שהפשילו אותם על אדמתם 4 שנים אחרי זה.
הכל כבר התבלבל ליץ

מתן גילור 28 ביוני 2016

שמישהו יספר לגרמנים שאדמתם מלאה בדרום קוראנים.

יריב 28 ביוני 2016

חשבתי שהם ויתרו על הלבנסראום.

צביקה 28 ביוני 2016

עשרה שערים

מתן גילור 28 ביוני 2016

לא שזה כזה משנה, אבל אכן 8 שערים.

יהושע פרוע 28 ביוני 2016

+1000000

הארכיון 28 ביוני 2016

רונלדו השמן- יחיד ביקום.

מסי שחקן ענק אך תוצר של הורמוני גדילה ייזכר תמיד עם כוכבית לצד בארי בונדס, לאנס ארמסטרונג ושות'.
בנוסף יזכר כשחקן מושחת שהעלים עשרות מיליונים ביודעין מרשויות המס וזכה ליחס מיוחד.
שחקן שתמיד נעלם בטורנירים גדולים למרות שמשחק בנבחרת עם התקפה רצחנית ואף נתפר עבורו טורניר מיוחד השנה רק כדי שיוכל לבצע הנפה.
MVP במונדיאל 2014 שעשה צחוק מהאינטלגנציה של הצופים ומעצמו.
לא מן הנמנע שהזכייה של בארסה אחרי המשחק עם 5 הפנדלים מול צ'לסי תתגלה כקנוייה דוגמת סדרת לייקרס- קינגס כך שהרבה כוכביות פרוסות לאורך הדרך וחבל שכך.
זו לא אשמתו שהוא נמצא בקבוצה כזו אבל זו התוצאה כשהמטרה מקדשת את האמצעים ואני לא ארחיב על עסקת ניימאר שהבהירה את הלך הרוחות הקיים.

אפשר לכתוב ולחרבש עד מחר- קשה לברוח מהאמת בטווח הארוך.
*, * ועוד *

גיל שלי 28 ביוני 2016

לגמרי, מסי ובארי בונדס, מארק מגווייר וסמי סוסה נראים בול אותו דבר

הארכיון 28 ביוני 2016

בלי סמי הגדילה מסי היה גמד עם גובה 1.20 והיה משחק במקרה הטוב כדורגל חופים.

תמשיכו להתכחש למציאות, זה טוב…

יריב 28 ביוני 2016

ובלי האוכל שאכל הוא היה מת, אז בכלל.

שון 28 ביוני 2016

"אפשר לכתוב ולחרבש עד מחר" – הטענה הנכונה היחידה שרשמת.

אנדר 28 ביוני 2016

ההתקפה ה"רצחנית" הזאת לא מועילה ונחנקת בלי הכרה מול שוער בלי סוף בטורנירים האחרונים. חבל שלא קיבלת מאמא גם אתה כמה הורמונים כילד

חמציץ 30 ביוני 2016

אתה בטח מאלה שמאמינים שהנחיתה על הירח היא זיוף של נאסא, נכון?

אמיתי 28 ביוני 2016

לא מחובבי מסי אבל כל מילה..ראבאק עם כל
הטכנולוגיה בימינו הזיכרון נהיה קצר וסלקטיבי

רומן 28 ביוני 2016

בתהילה זוכים בנבחרת.
גוצה, מראדונה, רונאלדו כולם אגדות לעד, מסי לא.

ארז 28 ביוני 2016

גצה כן, מסי לא.
רומן, אתה המרענן הרשמי של האתר הזה. יישר כח. שהמלעיזים לא ירפו את ידיך.

רומן 28 ביוני 2016

כן ארז,
גוצה עצר על החזה ושלח פאס מזוית קשה לפינה בנגיעה בהארכה בגמר מונדיאל.
מסי החמיץ פעמיים 1 על 1.
גוצה יפרוש, ישב בבקתה שלו בבוואריה ישתה בירה עם המדליה על החזה.
גוצה נרשם בספר האגדות של הכדורגל.

תומאס נוימן 28 ביוני 2016

וקרויף לא?

צביקה 28 ביוני 2016

למה גוצה ולא גצה

dk 28 ביוני 2016

אולי גצא בכלל?

מתן גילור 29 ביוני 2016

השדר הגרמני קורא לו גוצה.

אלון 28 ביוני 2016

גצה יכול לפרוש כבר עכשיו

אמיתי 28 ביוני 2016

פרש. פשוט לא הודיע

גיסנו 29 ביוני 2016

שבצ'נקו האפס, לא עשה כלום בנבחרת.

אנדר 28 ביוני 2016

גם קרוייף ופושקש שני ליצנים. שיכור

Lord Anthony 28 ביוני 2016

אין דבר יותר חסר תוחלת מלנסות לדרג את הכדורגלן הכי טוב בכל הזמנים.

גיל שלי 28 ביוני 2016

בגלל זה בכלל לא ניסיתי, אבל לקבוע שמסי לא בין הגדולים זה מגוחך בכל רמה

רומן 28 ביוני 2016

אם אתה ארגנטינאי ולא זכית בכלום בנבחרת אתה לא ראוי להקרא בין הגדולים בהיסטוריה.
מראדונה? כן, מאריו קמפס? כן, מסי? לא

גיל שלי 28 ביוני 2016

תודה שהארת את עיני רומן, מה לעשות, כדורגל משוחק גם שלא במסגרת הגביע העולמי, ומאריו קמפס לא קשור לשום דיון, גם רונאלדו אגב

רומן 28 ביוני 2016

אתה לא חושב שהגדול בהיסטוריה צריך להיות מישהו עם אופי מברזל בטחון עצמי וחיוך של "אני ווינר ולא סופר אותכם" על הפרצוף?
מישהו שהקבוצה הולכת אחריו, מעריצה אותו?
קצת כמו ערן זהבי שלכם בצהבת, מין דמות כזאת שלא משנה מה אתה יודע שבסוף תנצח איתו.
מסי לא כזה, לא יעזור לכם כלום.
שחקן כזה שם את הכדור בפינה 1 על 1 בגמר המונדיאל, גם אם כל השנה הוא גירד בביצים בספסל.

גפן (זורק מילה) 28 ביוני 2016

עזוב שלי, אצל רומן ויין רוני הוא השחקן הטוב בעולם

רומן 28 ביוני 2016

רוני איכזב אותי שנים האחרונות
מבחינת כדורגל בשיאו היה בהחלט יותר טוב ממסי (בשבילי, אם אני הייתי המאמן הייתי מעדיף את ווין).
אבל מבחינת המנהיגות, ציפיתי ליותר

שון 28 ביוני 2016

כן? וויין רוני עדיף על מסי?
פה הבנתי שאתה טרול.

גפן (זורק מילה) 28 ביוני 2016

רק פה ?

ניינר / ווריור 28 ביוני 2016

מילא טרול, הבעיה היא שהוא כל כך אידיוט.

גפן (זורק מילה) 28 ביוני 2016

אין שכל אין דאגות

האמת ? וברצינות מוחלטת , אני מקנא בו (אם אתה יורד לסוף דעתי)

אנדר 28 ביוני 2016

וזה עוד כשהוא פיקח

רומן 28 ביוני 2016

תענוג לקרוא
3 אנשים שמנת המשכל המשותפת שלהם מגרדת חצי משלי מנסים להעליב.

אנדר 28 ביוני 2016

אנחנו רק מגרדים מותק תכף תבוא המטפלת להחליף לך טיטול

ירוק 28 ביוני 2016

אגב רומן – אם אני מדרג את הדברים ההזויים שאמרת, "רוני טוב ממסי" זה הרבה מתחת ל"רוני לוי מאמן מעולה".

רומן 29 ביוני 2016

גם על קאנטור אמרו שהוא הזוי, אני לוקח דברים כאלה כמחמאה.

תומר 29 ביוני 2016

גם על היטלר אמרו בהתחלה שהוא הזוי

איאן ראש נטול שפם 28 ביוני 2016

במשוואה הזו, אוסבלדו ארדילס נחשב בין הגדולים! פחחחחחחחחח

יואב דובינסקי 28 ביוני 2016

היה עטוף בשחקנים הכי טובים בעולם מהרגע שעלה לבוגרים. עשה עם זה המון, אבל כשהיה צריך להסתדר עם צוות מסייע טוב מאוד אבל לא היסטורי, לא הצליח לזכות בתארים בבוגרים. שחקן טוב מאוד, אבל אצלי לא בדיון לגבי הכי גדול בהיסטוריה. כמובן שזכייה בסנטנריו לא היתה משנה בכלל והפנדל זה סתם קוריוז. רק מונדיאל.

עידן. 28 ביוני 2016

אז שני טורנירים, שאפקט המזל בהם הוא עצום ובהם הוא הגיע לגמר הפכו להיות חזות הכל?

בחיי שאני לא מבין את זה. אם מראדונה לא עושה גול ברמאות מול אנגליה ב86 יש סיכוי סביר שהוא בלי מונדיאל. אם היגוואין שם את המצב המצויין שלו בגמר המונדיאל או שארגנטינה מחזיקה מעמד עוד 10 דקות ומגרדת ניצחון בפנדלים אז מסי מביא גביע.

זה מה שמכריע את הדיון על איכותם ומעמדם של השניים בהיסטוריה?

צביקה 28 ביוני 2016

אם ואם ואם.

יואב דובינסקי 28 ביוני 2016

זה לא שהוא בדיון מול דייגו. זה שמבחינתי הוא לא בדיון. היה מנצח מונדיאל, היה נכנס לדיון ואז הייתי שוקל את מקומו. קופה אמריקה גם לא מספיק כדי להיכנס לדיון.

אנדר 30 ביוני 2016

מסי מוסר שאחת הסיבות לפרישתו היא שלא הכנסת אותו לדיון. אסס

רומן 28 ביוני 2016

אם זה בשפת C.
בשפת הכדורגל יש בדור ברשת ואין כדור ברשת.

גיסנו 29 ביוני 2016

חדבתי שכדורגל זה משל לחיים על גבול הדת, לא ידעתי שהחיים כאלה בינאריין

יניב פרנקו 28 ביוני 2016

דיון מגוחך.
שחקן הכדורגל הגדול ביותר בכל הזמנים זה משה סיני.
לא מסי ולא מראדונה יביאו בעשור אחד 3 אליפויות להפועל ואחת לבני יהודה.
ואל תגרמו גם לי לכתוב פוסט בנושא.
תסמכו על תחושת הבטן שלי. היא טובה כמו של כולכם.

אריק 28 ביוני 2016

ארל דה גוט מניגוט!!

איאן ראש נטול שפם 28 ביוני 2016

לגמרי!

וסיני התמודד עם ההסתדרות, שזו מאפיה לא פחות רצינית מהמאפיה מנאפולי.

ותכתוב! תכתוב פוסט על זה, אני כבר מזיל דמעות…

רינוס מיכלס 28 ביוני 2016

אני סומך על יניב שהוא הראשון שיכתוב ספר בשם – " שיח כדורגלנים אדומים " ( וואי וואי , כשאני חושב על כמות התוכן ואיכותו שאפשר להוציא לאור בנושא הזה , זה גורם לחשוב שאולי זה יהיה רב המכר הכי מטורף שהכיל יותר מ – 1000 עמודים )

ואני מבטיח לא לעקוץ את העדויות העתידיות שבספר , על ידי זה שלא אכנה אותן בכינוי – " בועטים ובוכים " …

ירוק 28 ביוני 2016

יניב, אל תקשקש. סיני לא התמודד עם יניב קטן בשיאו

איאן ראש נטול שפם 28 ביוני 2016

פחחח.. השיא של קטן היה חוזה על תקן חבר לבניון בווסטהאם.

האתגר בלנסוע בצד שמאל נוכח היטב בכאילו דוקו של דני ענבר.(איכס אני לא מאמין שאמרתי את שמו)

ירוק 28 ביוני 2016

בטוח שיניב לא פספס את הציניות שלי..

אביטל 29 ביוני 2016

לא מסכים איתך בכלל שסיני השחקן הגדול בכל הזמנים. זהבי אבי כהן ז"ל נימני ואובארוב גדולים ממנו.

אבל ללא ספק הוא המאמן הגדול בכל הזמנים, התקופה שלו היתה נפלאה

LEONIDAS 28 ביוני 2016

בקנבאואר היה בן 21 בגמר של 1966 ולא 18.
באשר לקביעה שקרויף היה יותר גדול מה"קייזר" , קשר / חלוץ מול בלם / ליברו הייתי אומר שההשוואה לא במקומה.

גיל שלי 28 ביוני 2016

צודק, מתנצל, משום מה אני זוכר מהספרים את דני דבורין כותב על הילד בן ה18 עם היד החבושה שמפליא לשחק במדי גרמניה, טעות שלי

ארז 28 ביוני 2016

מינוס שתי נקודות על זה שאתה ניזון מדני דבורין.
אבל הפוצים הגדולים בהסטוריא (אהלן אורי) זה דיון נפרד.

גיל שלי 28 ביוני 2016

הייתי בן 8 כשקראתי את הספר, הוא עוד לא הגיע לדרגת הפוציות הנוכחית שלו

אלון 28 ביוני 2016

איזו ליגה טובה יותר האנגלית או הספרדית?

גפן (זורק מילה) 28 ביוני 2016

הישראלית .

6 אלופות (בית"ר, חיפה, הפועל, ק"ש, מכבי, ב"ש) משתנות ב 9 השנים האחרונות . אין לזה אח ורע בכל העולם

אלון 28 ביוני 2016

הוכחת שאתה יכול להצליח ב2 כינויים. זורק מילה ותוהה בדרכים
כל הכבוד

גפן (זורק מילה) 28 ביוני 2016

למרות שזו מחמאה גדולה עבורי , אתה יכול לנוח. אני לא תוהה בדרכים, לזכותך יאמר שאתה לא הראשון שחושב זאת.

כתבתי כאן שנים ביוזר גפן, שזה השם שלי, ואחר כך החלפתי לזורק מילה.

אגב, אני כבר לא כותב כאן כבר 3 שנים. אז אחרי ההופעה החד פעמית היום , אני שוב אתפוגג מכאן בחזרה לעולמי, ורחוק ככל האפשר מאנגלופילים

אלון 28 ביוני 2016

וואלה! הייתי בטוח שאתה זה הוא
למה פעם ב3 שנים?

גפן (זורק מילה) 28 ביוני 2016

כתבתי לך בסיפא

גיל שלי 28 ביוני 2016

משום מה תוהה בדרכים לא מגיב בפוסטים שלי

no propaganda 28 ביוני 2016

חבל, הדיונים איתך תמיד היו מרתקים

גפן (זורק מילה} 28 ביוני 2016

תודה ידידי. זה הדדי , גם לי חסרים הדיונים מולך ואיתך. אתה מוזמן לטוויטר, אני שם ביוזר gefen10@

בנוסף תמצא בטוויטר כמעט את כל הבלוגרים מדה באזר בעבר ובהווה, ועוד רבים וטובים אחרים, בקיצור ממליץ בחום .

ירוק 28 ביוני 2016

גפן, תכלס לא ברור איך בין כל דיוני מסי לא שמו לב כאן לקאמבק ההיסטורי שדפקת כאן. כבר עברו 3 (!) שנים?? אין מצב.
אני אישית התגעגעתי. תחזור תחזור. עזוב אותך מטוויטר.

גפן (זורק מילה) 28 ביוני 2016

היתה לי גם הופעת אורח בטור של דורפן דקות אחרי גמר מונדיאל, וזה היה לפני שנתיים. אני בא ברגעי מצוקה של מסי, זו לא חכמה לבוא אחרי עוד טרבל אשתקד, או אחרי עוד דאבל השנה. אבל כן , לא כותב כאן כבר 3 שנים (אבל עדיין קורא) .

תבוא אחי, תבוא לטוויטר. יש שם המון אקשן, כולל מכבי חיפה עם המון צייצנים ירוקים. תבוא בנוסף לדה באזר, לא במקום.

ירוק 28 ביוני 2016

אתה באמת מציע לי להיות *יותר* מעורב בענייני מכבי חיפה בימינו? מה עשיתי רע? :)
תודה לאל שאני לא יכול לקנות מנוי, נחסכה ממני הדילמה הזו.

גפן (זורק מילה) 29 ביוני 2016

רק מציע….

הפלטפורמה הזו אדירה ונותנת מענה לכל כך הרבה דברים (לפחות עבורי) ששום מקום אחר או פלטפורמה אחרת לא יכולה לתת לי. לגבי ספורט מקומי – יש שם עיתונאים, שדרים, וספורטאים, הרוב אפילו עונה ומגיב לך. לגבי ספורט עולמי ? אין סוף אינפורמציה ממקורות חוץ , ובזמן אמת, שהתקשורת הישראלית מצטטת אותם בעצמה מילה במילה ומעלה זאת לנט אחרי חצי שעה במקרה הטוב, כמה שעות במקרה הרע, אז למה לצרוך את המידע מוואלה, טמקא או ערוץ הספורט בזמן שאני יכול באופן ישיר ? מישהו עוקב אחרי הציוצים שלך ומציק לך עם תגובות לא במקום? אתה חוסם אותו. מישהו מעניין אותך ? אתה עוקב אחרי הציוצים שלו.

ירוק 29 ביוני 2016

תודה ידידי. סתם צחקתי בהודעה הקודמת, אני מכיר את טוויטר ולמרות שאני לא משתמש כבד אני חושב שזו אחלה פלטפורמה. עם זאת, דה באזר זה משהו אחר ויש לזה ערך מוסף בעיניי (ונראה לי גם בעיניך). אני לא מגיב המון (בעיקר בגלל חוסר זמן) אבל קורא באופן אדוק ויומיומי. וסתם הערתי שאהבתי לקרוא את התגובות שלך, אז חבל שנעלמת. אבל זכותך :)

כמו כן, אני אסיק מהעובדה שלא ענית לי לגופו של עניין (מכבי חיפה) שאתה גם שותף לעצב/תסכול/השלם את המילה החסרה שלי ממה שקורה במועדון הזה. לצערי, כן?

גפן (זורק מילה) 29 ביוני 2016

לא ידידי. כמובן שאני לא שמח מהמצב של חיפה בעונות האחרונות, אבל אני ריאלי ויודע שבספורט יש מחזוריות.

מכבי חיפה עם 7 אליפויות מ 2001 ועד 2011
מכבי תל אביב עם אליפות אחת בין 1997 ל 2012, שזה אליפות אחת ב 16 שנה

לזה קוראים מחזוריות, עכשיו אנחנו למטה, וזה בסדר גמור וטבעי.

כך, שאני לא מתרגש לרגע מהמצב בחמשת העונות האחרונות. נעשו המון טעויות, אבל אי אפשר להתכחש במחזוריות בספורט (ראה מילאן של העשור האחרון, יונייטד מאז עזיבת פרגי, ארסנל שלי בעשור האחרון, ריאל עם אליפות אחת בשמונה שנים) . מי שלא מבין שיש מחזוריות בספורט – יסבול המון כאוהד בשנים פחות טובות של הקבוצה שלו.

בנוסף אי אפשר להתעלם מכך שנכנס שחקן חדש לשוק בשם מיטש, מיליארדר פילנטרופ (לגיטימי לגמרי, כסף שהרוויח ביושר זכותו לבזבז כראות עיניו) שהקפיץ את מחירי השוק ואי אפשר לצפות ששחר או כל בעלי קבוצה אחרים יישרו קו איתו. אני מקווה שב"ש של העונה, והעזיבה של זהבי אולי תביא לשינוי קטנטן, אבל לא בונה על יותר מדי.

ולסיום, אני אוהד חיפה בירושה מאבי. הפעם הראשונה שלקח אותי למשחק היתה בסוף שנות השבעים, הייתי בן חמש, והקבוצה שיחקה בליגה שניה. אז נראה לך שמחש עונות רעות אני מתייאש ? עוד נחזור בגדול, סבלנות.

ירוק 29 ביוני 2016

גם אני אוהד מגיל 6 וראיתי זמנים רעים, אין לי בעיה עם זה. מקבל (אבל אוהב להתלונן).
עם זאת, נדמה לי שבשנים האחרונות משהו נסדק במועדון. יותר מידי דברים רעים. הנה, עוד שנה, ועוד פעם חושבים שלא צריך להתאמץ קצת ולהשקיע קצת כדי למשוך אוהדים. הסגל שלנו נראה רע מאד, ואני לא אופטימי.

חוץ מזה, רוני לוי מעורר בי אנטגוניזם רציני. אבל רומן אומר שהוא מאמן טוב :)

אנדר 28 ביוני 2016

כן גם אני התגעגעתי לתגובות שלך

גפן (זורק מילה) 29 ביוני 2016

תודה

טימבר מרק (בלינדר) 29 ביוני 2016

7 אלופות שונות ב-9 השנים האחרונות ב-MLS

גפן (זורק מילה) 29 ביוני 2016

בליגה עם פלייאוף ומשחקי נוקאאוט, כלומר השיטה (האלופה בעצם נקבעת במשחקי גביע) מביאה למה שתיארת, תקן אותי אם אני טועה.

טימבר מרק (בלינדר) 30 ביוני 2016

אז תסתכל על ה-supporters shield – הצלחת שמקבלת הקבוצה שסיימה במקום הראשון בעונה הסדירה. עדיין יוצא 6 קבוצות שונות ב-9 עונות.

אם אתה כבר מחפש שוויון אז הכי קרוב תמצא בספורט האמריקאי.

עובר אורח 28 ביוני 2016

מה מקומו של קובי בראיינט בהיסטוריית הכדורסל?
נבחרת ספרד של השיא שיחקה יפה או לא?
מי יותר לא בסדר, אוהדי מכבי ת"א או הפועל ת"א?
וביבי?
ומתנחלים?

הליגה האנגלית 28 ביוני 2016

הליגה ממנה הגיעו 3 אלופות אירופה ואלופות הליגה האירופית האחרונות ברצף. הליגה שיש לה הכי הרבה תארים אירופיים בהיסטוריה by far

אורי 28 ביוני 2016

הסינית

מסי לא יכול לבד 28 ביוני 2016

מה עים שמסי הוא מלך השערים של ארגטינה שבה גם מרדונה היה מעים המישחק שהוא רק ניכנס ל15 20 דקות והפך את התוצאה של 1-0 ל4-0 עים באמת שחקן אחד יכול להביא לשינוי למרדונה היו שחקנים לצידו לצד מסי היה את היגוואין שהחמיץ בצורה מאורפת בגמר עד כמה זה עצוב להאשים את האדם שעשה כימעט הכול ומהצד זה היה ניראה שמקווים ממסי לעשות הכול וכמו שדני אלבס אמר בבארסה נותנים לו לנוע בצורה טובה ולא ראיתי שעד עכשיו כריסטאנו עשה הרבה

חמציץ 30 ביוני 2016

בנאדם, התגובה שלך בלתי קריאה. נסה להשתמש בסימני פיסוק בתור התחלה.

קלבדוס 28 ביוני 2016

המוטיבציה של מטקבקי מסי לא שונה בהרבה מזו של מארק דיוויד צ'פמן, חמוש ב"התפסן בשדה השיפון", בדרכו לג'ון לנון. גם אני רוצה להיות חלק מההיסטוריה.

כל עוד זה לא מסתיים באבידות, נותר רק לצחוק.

no propaganda 28 ביוני 2016

1. אם יש משהו שלא אומר כלום על מסי זו החמצת הפנדל הזו
2. בחצי גמר מול באיירן בשנה שעברה, מסי אמנם היה מצויין והבקיע שני שערים אבל הוא לא לקח את ברצלונה. ברצלונה כקבוצה פירקה את באיירן כל המשחק וזה שלא הבקיעו קודם, זה היה מזל של באיירן פלוס משחק מעולה של בנעטיה.
3. מסי היה מאוד ממוצע בשני מונדיאלים, וזה ללא ספק צריך להזקף לחובתו
4. מסי אכן היה השחקן הכי טוב של ברצלונה בשנה שעברה כשהם פירקו את כולם, רק שים לב שהם באמת פירקו את כולם כלומר לא היה צורך במישהו שיתעלה בשעת משבר(היוצא דופן היה אולי 15 דקות מול יובנטוס בגמר אחרי השיווין, אבל זה לא שמסי התעלה בהן)
5. אני תוהה על מה אתה מבסס את זה שקרויף יותר טוב מבקנבאואר? ולא שמעתי שאנשים אומרים שמסי הוא בלוף
6. אני מניח שקראת עיתונות ישראלית בלבד ב1974 וגם היא הייתה הרבה פחות מגוונת מהיום, לכן השיפוט שלך על מה נכתב או לא נכתב או מה אנשים חשבו או לא חשבו הוא טיפה מוגבל לדעתי תקן אותי אם אני טועה.

ילדיסקו 28 ביוני 2016

בנאדדדדםםםם , על מה אתה מדבר…
את מראדונה לא ניתן להשוות לשום שחקן כדורגל , אולי רק לג'ימי הנדריקס וזה בהופעות גדולות עם שישה ריבועים קטנים מתחת לבנדנה על הראש.
הביצועים שלו עם האבקה הלבנה (הסיפורים דיברו על יותר מגרם במשחק וכמה קטנות במחצית), בדיעבד, פשוט לא ייאמן, וואן טיים לג'נד!!!

מסי הוא אולי שחקן הכדורגל הגדול מכולם,
אבל אם תשאל אותי מה מעדיף , את החננה סחי בלטה הפיצפון בלי האישיות או את דייגו הנחיר והאגדה ?

תשובה- דייגו אררררממנדו מררראאאדדונה

אמיתי 28 ביוני 2016

חחח..מה שניקרא עוד לא ירד לך

Funfun 28 ביוני 2016

תכלס

Wazza 28 ביוני 2016

אפשר לקרוא לפוסט הזה גם "פוסט השכמה לגפן

אתה כותב אנגלופילים כאילו אני צריך להתבייש במוצא שלי ובהעדפה הספורטיבית שלי,
באמת לא היית פה 3 שנים? אין מצב

גיל 28 ביוני 2016

אתה מפספס משהו בהשוואה להולנד. קרויף הוא זה שיצר את הולנד הגדולה בתחילת שנות ה70. זה שהצליחו גם בלעדיו מעיד על המשכיות. הוא בא ממדינה זניחה והפך אותה להכי טובה בעולם כמעט. הולנד גם היו אנדרדוגים והפסידו נגד שתי קבוצות ביתיות ובמקרה אחד גם מושחתת. ארגנטינה הגיעה כאחת הפייבוריטיות הברורות והכישרון שלה עצום. מסי אמור להיות הערך המוסף שלה, זה שסוחב אותה על הגב. בפועל, לא הבקיע בשלבי הכרעה במונדיאל. נתן הברקות פה ושם אבל כמכלול, לא שיחק ממש טוב וברור שהפער מברצלונה נותן את אותותיו. אני חושב שמכיוון שהוא כל כך רגיל מגיל צעיר לשחק במסגרת עם המון כישרון ובשיטה שמתאימה לו, שכאשר מנסים לבסס יותר את המשחק עליו זה פשוט לא מרגיש לו טבעי ולכן התוצאות הבינוניות.

היסטוריון של ספורט 28 ביוני 2016

1. מסכים לחלוטין עם המאמר.
2. בכל מקרה קופה אמריקה לא נחשב טורניר בעל משמעות לגדולה היסטורית.
3. כיום בעיני הטורניר ברמה הגבוהה ביותר הוא ליגת האלופות .
4. למרות האמור בסעיף הקודם מונדיאל עדיין יוקרתי יותר .
5. היו כמה אגדות שלא לקחו מונדיאל והסתפקו בהגעה לגמר ( קרויף ופושקאש ).
ככה שמסי נמצא גם כאן במקום טוב.
6 לדעתי הסוביקטיבית מאז פרישת דייגו מסי הגדול מכולם.
7. מסכים לחלוטין שמבחינת כישרון רונאלדו ( השמן ) צריך להיות בדיון …ואיני מדבר על השחקן שהוביל את ברזיל לזכייה במונדיאל 02….מכיוון שאז היה פחות טוב מהותית …כמה שזה נשמע מצחיק מהשחקן ששיחק ב 96 בברצלונה ואז באינטר …בשנים אלו ( עד הפציעות באינטר ) הוא עשה מהלכים שלא ראיתי מאף אחד….תחפשו למשל ביוטוב את השער שלו מול קומפוסטליה …לדעתי השער אולי המדהים בכל הזמנים ( מבחינת ביצוע לא מבחינת מעמד שכן היה זה משחק ליגה רגיל ולא חשוב בניגוד לדייגו ברבע גמר מונדיאל ).

8. את הזיטון שלי אני שם על כך שמסי יחזור למינדיאל 18 ומקווה בשבילו שהפעם זה ייגמר במקום ראשון.

דוד 28 ביוני 2016

הטוב בעולם אבל לוזר. רונלדו אוכל הרבה יותר ביקורות ועדיין יורק דם בשביל הנבחרת.
ילד קטן צריך סימפטיה. ווינר עושה את שלו גם בלעדיה.

אור שחולם להיות אלבס 29 ביוני 2016

צודק!

באבא ימים 29 ביוני 2016

אני חושב שדווקא בגלל החזות האדישה של מסי אנחנו לא נותנים לו קרדיט על מה שהשיג כי לא ראינו אותו ״יורק דם״ על המגרש, בניגוד לשחקנים מסוגם של מאראדונה וסוארס.

בגלל זה מדברים על שחקן רובוטי, שחקן של ״פיפ״א״ ועוד שטויות מן הסוג הזה. הנקודה המפוספסת לדעתי היא שזו הגאונות של מסי- הוא גורם לדברים המדהימים ביותר להראות קלים.

MOBY 29 ביוני 2016

מכבד את דעתך, מותר לחשוב אחרת?
אני משווה את מסי לקובי ברייאנט (לא של השנים האחרונות, אלה על השנים שהם ל.א היתה הקבוצה לנצח) כל מה שכתבת על מסי אפשר לכתוב על ברייאנט בעידן ההוא, עדיין, כיום, בפרספקטיבה לא חושב שאחד יגיד שהוא "היסטורי" יותר ממייקל , לברון או שאק.
לסוארז יש את הבעיות שלו, בכל זאת ,ברמת הנבחרות הוא יורק דם, יזע ודמעות (ואוזניים) מסי דואג שהקבוצה תהיה מי שהוא רוצה, תשחק איך שהוא רוצה ולא מביא הישגים.

גיל שלי 29 ביוני 2016

לא מביא הישגים? ברסה?

MOBY 29 ביוני 2016

ברמת הנבחרות? ברסה זה נבחרת?

גיל שלי 29 ביוני 2016

הישגים זה הישגים, לא כל כך משמעותי איפה משיגים אותם, ובארגנטינה הוא הגיע לגמר גביע עולמי, ושלוש פעמים גמר הקופה, זה לא כישלון טוטאלי

omer 29 ביוני 2016

מסכים שזה לא כישלון טוטאלי באופן כללי, אבל אם אתה מהשחקנים הגדולים בהיסטוריה, שמשחק בנבחרת שגם בלעדיך היא מהמוכשרות בעולם אז זה כן כישלון טוטאלי.

למסי ממוצע קריירה של (בערך) שער למשחק. בגמרים עם ארגנטינה הוא עומד על 0 גולים ו0 בישולים ב4 משחקי גמר. בנוסף, הוא מעולם לא כבש בשלב נוקאאוט במונדיאל. זה לא כישלון טוטלי עבור המבקיע המוכשר ביקום?

מאחר שלכדורגל נבחרות עדיין יש חשיבות עצומה, גם אם לא בדה באזר, (בכל זאת, המונדיאל והיורו מושכים הרבה יותר קהל ועניין מליגת האלופות למשל), למסי אין קייס להיות הגדול בהיסטוריה (לפחות כרגע, אולי הוא יפתיע ב2018).

גיל שלי 29 ביוני 2016

ליוהאן קרויף יש קייס?

omer 29 ביוני 2016

מעולם לא צפיתי בקרויף. עם זאת, קרויף שיחק במונדיאל בודד, בו הוא כבש בשלבי ההכרעה גם נגד ארגנטינה וגם נגד ברזיל. זה כבר יותר ממה שמסי סיפק ב3 מונדיאלים.

גיל שלי 29 ביוני 2016

וזה שהוא שיחק במונדיאל בודד זה לזכותו? הקריטריונים מאוד גמישים, אני מתאר לעצמי שגם את פלה לא ראית, בקיצור, יש רק שחקן אחד בדיון של הגדול בהיסטוריה לדעתך?

omer 29 ביוני 2016

לקבוע מי הכי גדול בהיסטוריה זה די גדול עליי.

בעייני, לפחות תודעתית, שחקן שבאופן קבוע נחנק במעמדים הגדולים עם הנבחרת לא יכול להיזכר כגדול מכולם, לא משנה עד כמה טוב הוא. מה שמפריע לי הוא לא העובדה שהוא לא זכה במונדיאל, כמו הצורה שבה הוא תפקד אחרי שלב הבתים, כי ברור לך שעל היכולת המקצועית שלו אין לנו ויכוח.

omer 29 ביוני 2016

מעבר לכך, אתה מתעלם מעובדות פשוטות וברורות: מסי, שהבקיע בכל מעמד ברמת הקבוצות, פשוט נמוג כשמגיעים לשלבי ההכרעה. 0 שערים בגמרים. 0 שערים בנוקאאוט. אני לא סתם חוזר על זה. זה לא נתון שאפשר להתעלם ממנו, בטח כשמדובר במבקיע הפורה בעולם כבר קרוב לעשור.

איך היית רואה את הקריירה של ג'ורדן אם באופן קבוע דווקא במעמד הגדול ביותר הוא היה קורס?

גפן (זורק מילה) 29 ביוני 2016

אתה באמת משווה פופולריות של טורניר פעם בארבע שנים לטורניר שמתקיים שנה אחר שנה day in day out ?

עומר כמה תארים/הופעות/שערים יש לפלה או מראדונה בליגת האלופות ? לא מדבר על גמרים, אלא בכלל….כמה תארים קבוצתיים יש למראדונה ? כמה שנים מראדונה היה בשיא שלו ובעקביות ?

יצא לך פעם לחשוב למה המאמנים הכי גדולים וטובים בהיסטוריה נבחרים ונבחנים רק לפי הישגים בקבוצות ואילו בדיוני גדולה של שחקנים כל מה שעשו בקבוצות לא נספר בכלל אלא רק בנבחרות ?

omer 29 ביוני 2016

באופן אישי אני מסכים איתך. רוב העולם לא. מונדיאל/יורו נחרט בתודעה הרבה יותר.

זה דומה למצב בNBA, בו שחקנים נמדדים בעיקר על רמת ההופעה שלהם בפלייאוף ולא על סמך העונה הרגילה, על אף שיש הרבה יותר משחקים בעונה הרגילה.

גפן (זורק מילה) 29 ביוני 2016

לא הבנתי כלום מההודעה שלך

בפסקה הראשונה – ברור שטורניר של פעם בארבע שנים יהיה יותר פופולארי מטורניר של פעם בשנה, כי התדירות הופכת אותו לכזה.

לגבי הפסקה השניה –

אני לא מבין מהכתוב שלך למה קבוצות זו ההקבלה שלך לעונה סדירה, ולמה הפלייאוף זה מונדיאל. באמת באמת לא הבנתי את הלוגיקה גם בהקשר של כמות משחקים. להיפך אם כבר, בליגת כדורגל שזו ריצת מרתון ברוב המקרים הקבוצה הטובה תזכה , בטורנירי גביע, נוקאאוט, יש הרבה יותר מקום להפתעות. אבל לקחת בכל מקרה דוגמה לא טובה , כי בכדורסל ובכדורגל כל השיטה שונה. בכדורסל מוחקים הכל בפלייאוף בניגוד לקבוצות בכדורגל, ,ונ.ב.א זה הטוב מ 7 בפלייאוף, לא משחק אחד כמו בשלבי נוקאאוט במונדיאל.

ובאמת, אני מפנה את השאלה שלי אליך לגבי מאמנים ושחקנים שוב, לא ענית לי על אף אחת מהשאלות אבל השאלה השלישית היא קריטית מעבר לדיון של מסי מארדונה או פלה. אני באמת רוצה שמישהו ינסה להסביר זאת, לא רק אתה אלא כל אחד מהקוראים כאן. זו שאלת מפתח אם אתם יורדים לסוף דעתי…….

omer 29 ביוני 2016

אני לא מבין למה זה משנה למה המונדיאל הוא פופולרי, אבל בשל העובדה שהוא כ"כ פופולרי הוא כ"כ משמעותי, הרבה יותר מליגת האלופות, תואר שמתחרות עליו בפועל אולי 3.5 קבוצות כבר שנים. חאמס רודריגס, בצדק או שלא, הפך לכוכב על ש2 הקבוצות הגדולות בעולם רודפות אחריו תוך שבועיים. כדי לבצע שדרוג דומה במעמדו, לואיס סוארז היה צריך לתת 2 עונות פנטסטיות בליברפול.

בקשר לשחקנים ומאמנים. שחקנים באופן קבוע משחקים בקבוצה ובנבחרת. מאמנים לא. כל שחקן משמעותי משחק בזירה הבינ"ל, אותו הדבר לגמרי לא תקף לגבי מאמנים.

גפן (זורק מילה) 29 ביוני 2016

1) אתה טועה. הדגש על כדורגל נבחרות היה נכון לפני כמה עשרות שנים, לא בימינו. באותן זמנים לנבחרות היה מעל חודש ימים לפני תחילת מונדיאל או יורו,ושחקנים לא שיחקו 60 משחקים בעונה, בקושי 30. ליגת האלופות היה מפעל של פחות קבוצות משמעותית, ונוקאאוט מההתחלה, בלי בתים. תבדוק כמה קבוצות זכו רצוף בליגת האלופות עד שנת תשעים, ומשמת תשעים. אתה תהיה בהלם מהתוצאות שתגלה (רמז, ריאל זכתה ב 5 רצוף, אייאקס ובאיירן ב 3 רצוף, בנפיקה מילאן וליברפול פעמיים רצוף, מאז התשעים אפס רצוף

2) חאמס רודריגס זו דוגמה מצויינת , ורק מחזק את הטענה שלי. איך טורניר של פעם ב 4 שנים לא משקף כלום באמת. מאז המונדיאל עציץ בספסל של הקבוצה שלך (אם זכרוני אינו מתעתע בי אתה אוהד ריאל) . על אותו משקל מלך השערים בכל הזמנים במונדיאל הוא פאקינג קלוזה.נו מה תגיד ? שנהפוך אותו לאחד הכדורגלנים הטובים בהיסטוריה ?

3) לגבי מאמנים ושחקנים – נתת לי תשובה של תוצאה, לא של סיבה. למה המאמנים הכי טובים וגדולים לא חשבו בכלל על קריירת אימון נבחרות ? לתשובה הזו אני מחכה….

omer 29 ביוני 2016

1. היום הדגש לא על כדורגל נבחרות ועדיין כל העולם בערך צופה במונדיאל. הטורנירים הגדולים מעולם לא איבדו מחשיבותם, הפופולריות שלהם רק עולה. כדורגל הקבוצות התפתח וגדל, אך לא על חשבון המונדיאל/יורו.

2. אני מסכים איתך לגמרי. הדוגמא של חאמס שכושל לחלוטין אצלנו באה רק להמחיש כמה משמעות יש להופעות מעולות בטורניר כזה. הרי לא ריאל ולא ברצלונה היו חושבות עליו אלמלא המונדיאל (למרות העונה המוצלחת מאוד במונאקו…).

טורניר של 3-7 משחקים פעם ב4 שנים מייצג הרבה פחות מ150-200 משחקים בקבוצה במהלך אותן 4 שנים.

עם זאת אנחנו מדברים פה על מסי. דנים על השחקנים הגדולים בהיסטוריה. with great power comes great responsibility. אם אתה רוצה להיות הגדול בהיסטוריה אז אתה צריך להבריק בטורנירים האלו, או לפחות באחד מהם. זה לא הגיוני ולא מתקבל על הדעת שלשחקן שרבים סבורים שהוא בהיסטוריה אין אף שער במשחק חשוב/משמעותי בנבחרת!

3. מאמן לא יכול לאמן במקביל קבוצה ונבחרת. שחקן כן. כדי שמאמן על ייקח נבחרת הוא צריך לוותר על הקבוצה שלו, להרוויח פחות ולעבוד פחות. ויתור די גדול. בנוסף, האתגר המקצועי קטן יותר. היכולת של מאמן להשפיע על נבחרת שמשחקת פעם ב עם סגל לא קבוע נמוכה משמעותית מאשר בקבוצה. מנגד, שחקנים לא נדרשים לשום ויתור. אם היית דורש משחקנים בכירים לוותר על קריירה בקבוצות+כסף ולהופיע רק בנבחרת, אני מניח שלא היה היום כדורגל בינ"ל.

גפן (זורק מילה) 29 ביוני 2016

תוספת קטנטנה

מראדונה שיחק בנאפולי 8 עונות, סה'כ משחקים בכל המסגרות 188, זה יוצא 23.5 משחקים לעונה.

ב 8 העונות האחרונות מסי בכל המפעלים בנדי בארסה עם 421 משחקים בכל המסגרות, זה יוצא 52.5 משחקים לעונה.

אתה מבין מה אני מנסה לומר לך כאן ?

יאללה הייתי כאן יום וחצי רק בגלל ציוץ של שלי בטוויטר, נתראה בטורניר נבחרות הבא שמסי יפסיד בגמר

אמיתי 29 ביוני 2016

דעתי היא שקשה מאד להשוות בין דורות ככ רחוקים של שחקנים.
לכן מסי צריך להיות מושווה לבני דורו פחות או יותר..שנת 2000 ואילך.
בטווח הזמן הזה לי אין ספק שמעבר לתארים והישגים שבהם הוא ללא ספק
מוביל הוא השחקן אליו כולם נושאים עיניים מדברים עליו ורוצים לנצח. הוא
הבעיה שיש לפתור. ביחד עם בארסה.
ומעבר לזה חווית הצפייה בו משחק (ואני בהחלט לא מדבר רק בשמי) היא לרוב
משהו שונה שאתה תמיד מצפה שיקרה בה משו לא צפוי וחדש וגם מקבל.
קיצר אותי פחות מעניין מונדיאל ואפילו לא במיוחד באיזה ליגה הוא משחק רק
מה קורה לי כצופה במשחק (אני זה כל אחד) לכן קשה וגם אין סיבה להתווכח על
הגדולה של מסי. הוא מנצח גם בחולצות..
גילוי נאות- אינני מעריץ מסי

MOBY 30 ביוני 2016

להגיע לרמה של אל במדינתך, לא מגיעים עם הישגים קבוצתיים אלה לאומיים.
למרדונה יש כנסיה על שמו,
למראדונה אין קייס בדיון לגבי גדול שחקני ברסה או הליגה הספרדית (לצ'אבי ורונלדו בטוח יש בהתאמה) לא לי הויכוח.
לגבי הליגה האיטלקית למרדונה כבר יש קייס (למרות שלבופון מן הסתם יש מה לומר בעניין או לפלאטיני,טוטי ועוד רבים וטובים).
לגבי השחקן הטוב בעולם לדורותיו :
למה מדירים את איברהימוביץ מהדיון העכשווי? הרי מבחינת תארים יש לו כמות מופלאה ומכמה מדינות.
כנראה כי קשה להיות שחקן שבדי ולהיחשב כזה עם לא הגעת לשלבים גבוהים במונדיאל (קרויף..)
ארגנטינאי שלא לוקח מונדיאל או קופה לא יחשב בדרום אמריקה כגדול מכולם.
גם ברזילאי, כנ"ל אורוגוואי.
מסי לא שם, מרדונה כן, וחסר לנו פרספקטיבה של זמן כדי להכריע.
עובדה שעל גרינצה, עוד מדברים (בוודאי בדרום אמריקה) ועל אחרים קצת פחות.

גיל 29 ביוני 2016

אגב, שים לב שאתה מנסה לאחוז במקל בשתי קצותיו. אתה אומר שמסי הוא החוט המקשר בין כל התקופות בברצלונה ומצד שני מי שאשם בחוסר ההישגים שלו בנבחרת זה השחקנים לידו. אז או שהוא השחקן העיקרי שאחראי להצלחת הקבוצה או שלא. זה לא יכול להיות שבמקום אחד הוא כן ובמקום שני לא. ואני בכלל לא מדבר על אם זכה או לא אלא על היכולת. היכולת שלו בנבחרת הרבה פחות טובה מבקבוצה. הוא בנוי בעיקר על הברקות אבל לא סוחב ומשנה את הדנ"א של הקבוצה. זה שמראדונה, פלה, זידאן, פלטיני ואחרים עשו.

גיסנו 29 ביוני 2016

בנבחרת לפעמים זה גם שאלה של מאמן.
יצא לי לראות במהלך הטיול הגדול את ארגנטינה של מראדונה פעמיים. בתקופה הזו לא היה לו סיכוי לכלום. ראיתי אותו לפחות 3 פעמים במחצית עובר 4 שחקנים כששאר הנבחרת עומדת ומסתכלת עליו. אפס טקטיקה ומשחק קבוצתי. אפס יכולת של שאר השחקנים (שזימון חלקם היה תמוה ביותר גם כך). את האשמה כמובן הפילו רק על מסי, אפילו שהרעיון הכי מוצלח של המאמן כדי לנצח את ברזיל היה לשחק ברוסאריו כי שם מסי גדל…

גיל 29 ביוני 2016

נדמה לי שהתכוונת למרדונה. אבל כמו שכתבתי לשלי למטה הבעייה היא שהוא לא לוקח את המשחק על עצמו. יש לו פה ושם הברקות אבל לא מספיקות, ולא כשהנבחרת הכי זקוקה לו. מארדונה ב 86 עם חבורת נגרים הבקיע או בישל 10 מ14 השערים באליפות כולל שער הניצחון בגמר.

גיל שלי 29 ביוני 2016

מי כתב משהו על אשמה? לא שמתי לב שנבחרת ארגנטינה כל כך כושלת איתו, בטח לא בשלוש השנים האחרונות

גיל 29 ביוני 2016

היא לא כושלת, אבל גם לא מבריקה במיוחד. בקופה הזה הוא באמת היה טוב אבל מול תחרות חלשה למדי. במונדיאל משלב הנוקאאוט הוא לא היה טוב במיוחד. לא כשאנחנו יודעים מה הוא עושה בברצלונה. אתה משחקן ברמתו להוביל ולשחק טוב בלי קשר לאחרים. אז בשורה התחתונה, הוא לעילא ולעילא במסגרת קבוצתית מסוימת עם השחקנים הטובים בעולם.

עומר 29 ביוני 2016

מראדונה… שחקן עם 3 תארים שבזכותם נחשב הכי , בעונות גדול בהיסטוריה.
לא לקח מעולם אליפות אירופה לקבוצות.. כנראה שזה מפעל זניח.
נכשל בגדול כשהיה בברסה… אבל זה לא נחשב.
לקח 2 אליפויות עם נאפולי כשבאותה תקופה גם קבוצות כמו סמפדוריה וורונה זוכות, בעונות שהליגות היו שוויוניות ובלי הרבה זרים.

מה שרחוק בין מסי לשלמות זה אכן התארים עם ארגנטינה. אבל מראדונה גם לא מושלם ובעל הרבה הרבה פחות תארים ממסי.

מבחינה סטטיסטית אישית ההשוואה בכלל מופרכת. משווים שחקן של 15 גולים לעונה מול שחקן של 50 גולים לעונה (אפילו בארגנטינה מסי עם יותר גולים).

קיצר… כנראה שהנוסטלגיה תמיד תנצח, גם אם היא לא קשורה למציאות.

נ.ב: גם רונאלדו גדול ממראדונה, וראיתי את שלושתם.

אנדר 30 ביוני 2016

אל תנפץ לעדר את הבועה. רונאלדו הפורטוגלי טוב שנות אור ממראדונה. אין ספק בכך בכלל

אסף the kop 30 ביוני 2016

אם ראית את שלושתם וזאת המסקנה שלך אז כל מה שאני יכול להציע לך זה לקפוץ לאופטומטריסט.

גיל 30 ביוני 2016

מראדונה לא נכשל בברצלונה. הוא היה מצוין כשהוא שיחק שם רק שהיה פצוע המון. אם מסי היה משחק בליגה הספרדית בתקופה ההיא אז הקריירה שלו הייתה גמורה. לא היה שחקן שכוסח בקריירה כמו מראדונה. תארים הם חסרי משמעות כמדד לגדולה היום כשהשחקנים הטובים מתרכזים בשתי קבוצות בערך.

בזוקה ג'ו 3 ביולי 2016

לא רק שערים גם בישולים…
מראדונה לא משתווה למספרים של מסי גם בשערים וגם בבישולים מסי בעונות האחרונות לא רק סקורר גדול אלא גם מבשל 26 בישולים בליגה בעונה אחת כשהיה פצוע חודשיים.
מראדונה הוא סתם נרקומן שלוקח מונדיאלים עם היד ועם סמים ממריצים.

Comments closed