האם ארבלדזה רוצה את מה שבוס רצה?

ההגנה הטובה ביותר היא ההתקפה

מאוד קל לשכוח את זה. לקראת סוף הסיבוב השני, וכשאורלנדו סה החלים במזל טוב מהפציעה ממשחק הגביע מול ראשון, ולפני שנפצע שוב, ולפני שנוסא נפצע שוב, בוס הצליח לגבש את ההרכב שרצה מלכתחילה.

על פי הדיווחים המהימנים של אורי קופר, אחד מכתבי הכדורגל הטובים ביותר המסקרים את הכדורגל הישראלי, הסגנון המועדף על בוס בהולנד היה 4-2-3-1. לא ממש זכינו לראות את הסגנון הזה בהתחלה, כאשר בוס העדיף לחזור ל4-3-3 הרגיל עוד מימי פאקו, כאשר ערן מתפקד כחלוץ אמצע.

אך אז, לא זוכר אם זה היה במשחק החוץ נגד עכו עד למשחק מול סכנין בסיבוב הראשון של הפלייאוף, בוס הצליח לגבש את ההרכב אותו כנראה תכנן מלכתחילה. אם ניתן להבין משהו מההרכבים שבוס ניסה להעלות מול באר שבע, את ההתעקשות על ברק יצחקי, והנסיונות לשלב את עדן בן בסט, הרי שבוס הסיק שלמכבי חסרים איומים משלימים על השער פרט לזה הקבוע המשחק בסין בימים אלה.

הוא ניסה לפתור את הבעיה בכך שכפה על מיכה לבעוט לשער, כשבוס הגיע מיכה עלה מ0.0000000000000001 בעיטות לשער לכמעט בעיטה לשער אחת למשחק. אך הפתרון האידיאלי מבחינתו (ככל הנראה) היה לשחק עם מדוניאנין ונוסא ב 2 האחוריים, המוזהב, טבח החלוץ ומיכה ב 3 ואורלנדו סה ב 1.

כן, אתם לא מתבלבלים, גל אלברמן ישב על הספסל במשחקים אלה, והיה נשאר לשבת שם לדעתי, אם נוסא לא היה נפצע שוב, כלומר אם השמש לא היתה זורחת במזרח.

אלברמן שחקן נהדר, המנהיגות שלו נחוצה במיוחד במכבי נטולת המנהיגים השנה (זהבי וקרלוס יחסרו הכי הרבה בפן הזה בעיקר), אבל אלברמן הוא שחקן שממעט מאוד לאיים על השער, וממעט מדי לייצר מסירות שמיצרות מצבים. בניגוד לנוסא, גל כדי לחלץ כדור נזקק לרדת לקרקע פעמים רבות, כלומר קשה לו ליצר התקפה מהירה מחילוץ. הוא פיסי פחות מנוסא, וגם איטי למדי. לכן כאשר מכבי משחק עם גל אלברמן, ועם עמדת מגן שמאלי שגם כך לא ממש משתתפת בהתקפה בצורה טובה, למכבי חסרים שחקנים המאיימים על השער.

אפשר לאמר המון דברים מוצדקים על נוסא, אבל הוא כן מחפש לאיים על השער, חבל שזה לעיתים קרובות מאיים יותר על השער שבו יושבים האוהדים מאחורי השער, אבל הוא שם, הוא מאיים, ולפעמים אפילו מבקיע, וזה פעמים רבות בתוך הרחבה. את אלברמן לא תמצאו בתוך הרחבה של היריב, וזו בעיה, בטח בקבוצה שצריכה לשחק כל הזמן מול בונקרים של היריבות.

*

האם הבאת סקריונה תביא את ארבלדזה לנסיון דומה? האם ג'ורדי מתכוון להשאיר את נוסא כאן לפחות עד הפציעה הבאה שלו? האם ג'ורדי מתכנן להביא את תומר חמד, להביא זר לעמדת המגן השמאלי, ולעשות רוטצה של זר על הספסל כאשר אורלנדו סה יהיה הזר שיתחלף עם נוסא על ספסל הקבוצה בעקבות החוק החדש של שישה זרים רשומים אך רק חמישה בטופס המשחק?

צריך להיות קורא מחשבות מוצלח במיוחד כדי להבין מה ג'ורדי עושה. קשה לי לתת לו קרדיט על ההחתמה הנוכחית, מאחר וברור שהיא שייכת לשוטא, כמו שראיקו שייך ליוקאנוביץ, וכמו שמיטרוביץ' היה שייך לסוזה. אולי ג'ורדי מוכיח שנכון היה לחכות בסבלנות, בעיקר אם כמו שנה שעברה, נעבור שלב באירופה למרות הרכב חלש יחסית, חלש במידה כזאת ששוב טבח עולה כבלם, שוב יש לנו פתרון זמני בעמדות המגנים.

אבל, סקריונה לפי הדיווחים של אותו אורי קופר, מרבה לתפקד בעמדת הקשר שמתחת לחלוץ בהרכב של 4-2-3-1, כלומר, אם וכאשר ישולב (כולנו חשבנו שפיליפנקו כבר ישחק בהרכב בשלב זה, אז אנחנו לא באמת יודעים), זה יהיה מבחן מאוד מעניין על חשבון מי ישולב. אני מהמר שנראה שוב את ההרכב של בוס כאשר סקריונה משחק את מספר 7 כאשר על גבו מספרו של אבי כהן.

 

ובינתיים בלבנט - עדי אבני
עוד כמה מחשבות על מצעד הגאווה

85 Comments

אריאל גרייזס 21 ביולי 2016

אני אגיד את זה על ג'ורדי – המהלך של לחטוף שחקן שנלחץ מהמצב הבטחוני בטורקיה הוא אדיר. ניצול הזדמנויות בשיאו

ירושלמי 21 ביולי 2016

יותר כמו לעבור מחזקת אב מכה לאמא מתעללת.

אריאל גרייזס 21 ביולי 2016

אין ספק שמבחינת השחקן זה מצחיק. אבל זה שהוא ידע לנצל את זה, זה חכם מאוד

ירושלמי 21 ביולי 2016

לדעתי זה יותר כמו "שיטת מצליח" יותר מאשר שיטה אמיתית.
מי שמסכים לבוא שיבוא, ללא קשר למתווה או לדרך מסויימת.

אביטל 21 ביולי 2016

הניסיון עם אלברמן על הספסל אכן היה כפי שתיארת אך הוא התרחש רק במשחק אחד, נגד בני יהודה בחוץ(בבלומפילד, שער של דסה) ואז בסביבות המחצית נוסא נפצע לתקופה ארוכה ואלברמן חזר. ההרכב הזה הבליט מאד את יכולותיו של מדוניאנין דווקא.

אלברמן(ספורטאי לדוגמא ומופת וכמובן שחקן נהדר וחכם) הפך למלכודת דבש מקצועית עבור מכבי. קשה מאד בלעדיו אבל הוא כבר לא מספיק טוב מול הרמות הבינוניות פלוס של אירופה וגם קשה לו להחזיק מול חוליות קישור כמו הוגו הובאן וראדי למשל. הוא טוב רק כאשר יש קישור חזק של שלושה גרזנים יחד איתו אבל אז מכבי מאבדת יכולות התקפיות.

אופיר (החדש) 21 ביולי 2016

אני דווקא חולק על עניין "החזקת האמצע", במיוחד מול ב"ש. בעבודה של ניטרול האמצע של היריבה אלברמן לדעתי מעולה, והצמד אלברמן את מדו שלטו לחלוטין באמצע נגד בש בטרנר בעונה שעברה. צריך לזכור שבצמד הזה, למאות שמדו הרבה יותר מחוייב בקדנציה הזאת הוא בעיקר מעכב את השחקנים של היריבה ולא יותר.

החיסרון הגדול שאני כן חושב שגל לוקה בו הוא מה שגיל כתב – הוא מהשחקנים שמתקלים על הקרקע. הדבר יוצר שתי בעיות. אחת הגנתית – במידה והתיקול נכשל הוא הופך ללא רלוונטי בהגנה. השני התקפי – אי אפשר להוציא התקפת מעבר איכותית, מכיוון שעד שהוא קם מהחילוץ מגיע שחקן אחר לסגור לו את המסירה ונותן להגנת היריבה זמן להתארגן.

בסופו של דבר במשחק של פוזשן החסרונות האלה בולטים כי מצד אחד ההגנה של מכבי דלילה לרוב והוא הקו האחרון לפניה, ומצד שני זה קשה לנצל את רגעי החולשה של הבונקר של היריבה.

מיכאל 21 ביולי 2016

לא יודע לגבי אירופה, אבל בישראל אין מתחרה לאלברמן בעמדת הקשר האחורי.
הוא עצר את כל הקישור של באר שבע לבד, פחות או יותר,
ואין פלא שבמשאל שחקן העונה חצי משחקני ב"ש בחרו אותו.
לא מאיים הרבה על השער, אבל הבנאדם קשר בחסד עליון.

יובל פ. 22 ביולי 2016

עם כל הכבוד לאלברמן ( ויש הרבה), היכולת שלו היא לא הסיבה המרכזית לבחירה בו. זה היה יותר מ"שנאת המן"…

אופיר (החדש) 22 ביולי 2016

מסכים לגמרי. הבעיה שלו היא שהחסרונות שלו לא מכוסים ביתרונות של השחקנים סביבו, אלא להיפך – הם רק חושפים את החסרונות שלהם גם כן.

לדעתי, אם מכבי תשחק אכן במערך 4-2-3-1, בהרבה מקרים הוא לא יהיה אחד מהשניים באמצע.

אבל אחלה שער!! וואו!

שלו 21 ביולי 2016

עם נוסא וסה בסגל הבחירה איזה זר להשאיר מחוץ לסגל נפתרה.
נראה לי שכמות המשחקים ששניהם יהיו כשירים בריאותית, ובכושר משחק היא ניתנת לספירה על כף יד אחת עם אצבעות מיותרות…

B. Goren 21 ביולי 2016

תודה גיל. יש למה לצפות.

שלו 21 ביולי 2016

קצת לא קשור,
אבל העונש של ראיקו, יתבצע בעצם בגביע הטוטו?
סוג של אין עונש בכלל, לא?

גיא זהר 21 ביולי 2016

זה מוזר כי בזמנו ועל מנת למנוע טריקים של צהובים מכוונים הוחלט שלא יתפסו בגביע הטוטו. ומה שיותר מוזר שראיקוביץ עדיין בארץ.

yaron 21 ביולי 2016

זה באמת מוזר, פיו פיו (טפו טפו)

the dove 21 ביולי 2016

עוד קצת לא קשור,

איזה עו"ד יותר טוב, מורן מאירי או שימון מזרחי?

yaron 21 ביולי 2016

אם תפסו אותך נוהג בשכרות או 180 רק מזרחי :-)

ויקטור בלקין 21 ביולי 2016

אבל אם תפסו אותך "מלטף" את אבוקסיס, רק מאירי :-).

ניינר / ווריור 21 ביולי 2016

אם רצחת רוכב אופנוע כשאתה שיכור לך על דון שמעון

ניב 21 ביולי 2016

אם רצחת מישהו לך על כלא.

ניינר / ווריור 21 ביולי 2016

כמו שני פלטי שולץ?

גיא זהר 21 ביולי 2016

אם סקריונה מגיע במקום זהבי (על פניו נראה אחלה רכש), ובהתחשב במצבו הבריאותי הרעוע של סה, לא בהכרח ארבלדזה ישחק בסגנון המועדף על בוס (שזוכה לביקורת רבה באייאקס מקדש ה3:3:4). השאלה האם סקריונה מסוגל להיות מגוון כמו זהבי.

yaron 21 ביולי 2016

נראה אחלה רכש אבל לדעתי מה שיקבע את השיטה זה אם יגיע חלוץ נוסף (חמד למשל).

ד"ר רזי הופמן 21 ביולי 2016

האם והאם והאם
זה מה שזה הזכיר לי. הזקיר לי?
https://www.youtube.com/watch?v=MQ98HY1ZJSY

ד"ר רזי הופמן 21 ביולי 2016

אתם לא חייבים לראות את הכל אבל פעם היה רק SOAP אחד:)

yaron 21 ביולי 2016

גיל,
עוד לא עברה הטראומה מאובדן האליפות?
לא עדיף לכתוב יומן אליפות במקום להתלונן על קרויף?

גיל שלי 21 ביולי 2016

ראית תלונה? ולמה להיות לוזר ולדבר על יומן אליפות? יומן דאבל עם רבע גמר בליגה האירופית, לא פחות

מכביסט שמאלני 21 ביולי 2016

לפי מה שהבנתי אצלך , רכש מוצלח = מאמן , רכש כושל= ג'ורדי קרוייף, קצת מאכזב שזו הדעה שלך.

דרך אגב גם לא אהבתי את הזלזול שלך במכבי סל ועל איך הם "הרסו" את הכדורסל בישראל, כמו שטענת במגרש פתוח.

גיל שלי 21 ביולי 2016

זכותך, לא זלזלתי אגב, אמרתי את הדברים כפי שאני רואה אותם.
ומאיפה הבאת את רכש מוצלח זה מאמן ורכש כושל זה ג'ורדי, חדש לי
מדוניאנין אחלה רכש, הימור טוב של ג'ורדי, אגב אני לא בטוח שאורלנדו זה באסט.
זהבי גם היה רכש לא רע של ג'ורדי, ממש לא רע

מכביסט שמאלני 21 ביולי 2016

סבבה, לא אכנס איתך לנושא של מכבי סל, לפי מה שהבנתי אתה לא ממש אוהד אותם.

גיל שלי 21 ביולי 2016

נכון, אהדתי אותם בלשון עבר

אורי 21 ביולי 2016

ופריצה המלך!!

גיא זהר 21 ביולי 2016

למה דאבל? טרבל. ואם עברתם את פלזן וספרטה פראג הגיעו לרבע, מכבי לפחות חצי.

yaron 21 ביולי 2016

אתה נשמע פסימי ומלא טרוניות לקרויף מהרגע שהלכה האליפות…

גיל שלי 21 ביולי 2016

מותר לי, לא? ואגב, הייתי מלא טרוניות גם בקיץ שעבר, לא חיכיתי לאובדן האליפות, יש לי הרבה פוסטים שמוכיחים את זה, למרות שכולם ימשיכו להגיד לך שאני גרופי עיוור של ג'ורדי. אני חושב שג'ורדי עשה עבודת ניתוח מצוינת של החולייים במכבי, נתן תרופות מדויקות, בנה מועדון כדורגל עם יסודות מוצקים, ועשה עבודה מצוינת בסך הכל. עדיין, הוא מתקשה לצאת מאזור הנוחות שלו, מסרב לקחת הימורים, וזו בסך הכל דעתי.
מותר לחשוב שזה לא בינארי, לא כל ביקורת היא גם עריפת ראש, ומותר לי לטעות כמובן, אני עושה את זה המון, הרבה יותר מלהיות צודק.

yaron 21 ביולי 2016

אני חושב שאחרי העונה שעברה ובייחוד אחרי אבדן האליפות כבר לא כולם יגידו שאתה גרופי של קרויף.
התפקיד הזה נשאר לי ולעוד כמה :-)

אופיר (החדש) 21 ביולי 2016

תלונות אלה יש להעביר לטלב"י בהקדם האפשרי

;)

vered s 21 ביולי 2016

אני חושבת שלהפיל על גיל שלי את השינוי ביחס לג׳ורדי קרוייף זה קצת לא רציני. שלי בוחן את השינויים ומנסה לעמוד על טיבם להסיק מסקנות וכיוצא בזה. ג׳ורדי קרוייף מנהל מקצועי מעולה ויש ערימת סופרלטיבים שגיל שלי ולא רק הוא העמידו בשביל גו׳רדי קרוייף וכל אחד מוזמן להביט בה ולהיתרשם. מכאן והלאה מתחילה בחינה יותר מורכבת של יכולותיו – קודם כל כי עבר זמן. ובכל מועדון כדורגל מצליח ככל שיהיה ישנה שחיקה של אנשי המקצוע היצירתיים מנהל מקצועי ומאמן. זה ענין שגור וזה בדרך כלל קשור לריענון של הסגל בעיתוי נכון ובמיוחד ביחס לכמות השינויים הנידרשת שלא תמיד קל לפענח בטח בקבוצה מצליחה ובטח תוך כדי תנועה ותוך עמידה ביעדים. במבחן הזה נופלים גם המאמנים הגדולים ביותר ואף מנהלים מקצועיים. לא רק שלבנות קבוצה חדשה תוך כדי תנועה זה פעולה מאד מסובכת זה גם מהלך שבהכרח גורר איתו הרבה טעויות, אקספרימנטים לא מוצלחים, ביזבוז כספים, וכמובן כישלונות מקצועיים. וזה תמיד צומת שבה המועדון ואנשי הצוות מחליטים אם ממשיכים ביחד או עושים שינוי בעמדות הניהול. בכל מקרה לא להכיר בזה שמכבי תל אביב הגיעה לצומת הזאת כבר בתחילת העונה שעברה זה סתם לא להיסתכל על כדורגל. ג׳ורדי ניסה דווקא לרענן – שלומי אזולאי ואלי דסה גיל ורמוט וגם הטיפוח המאד עקשני של דור מיכה ושל דור פרץ . רק ש-לך תבין אם צעירי מכבי הבשילו ומסוגלים לספק עתודה ברמה הנידרשת. אני מניחה שאם תישאלו את ג׳ורדי קרוייף הוא יגיד את מה שהוא תמיד אומר שליגה חלשה כמו הישראלית עם דפוסי עבודה לוקים בכמה רבדים חייבת לפתוח את עצמה לכדורגלנים זרים ללא הגבלה. ואני בטוחה שהוא מוותר לנו על אינפורמציה. זה מובן לחלוטין שג׳ורדי יכול היה למלא את מכבי תל אביב בשחקנים זרים פיסיים בטוח, מהירים אולי ובטח עם יסודות טכניים עדיפים והשפעה חיובית על הרגלי עבודה מיקצוענים במועדון. היה לו אז גם מרחב לטעויות ואני בטוחה שיש הרבה שחקנים שיכל להביא והוא לא מביא אותם כי הם לא הזבנג וגמרנו שמחייבת מיגבלת הזרים ועדיין הם עדיפים בהרבה על מה שיש ושזה יכל לשנות לגמרי את המועדון. ואם יורשה להגיד אז חייבים להבין פה שכדורגל זה בינלאומי ושהליגה שלנו יכולה רק להרוויח מזה. מקסימום הליגה הלאומית היתה כמו ליגת מילואים מישתפרת לאין ערוך עם הרבה ישראלים צעירים איכותיים עם כמה חוקים של העברות יותר פתוחים במהלך העונה קצת כמו באנגליה. להגביל לשני זרים בשביל בכל זאת לשמור על איזון במחירים. ייתכן מאד שזה מפריע לו לעבוד בדרך היחידה שהוא מכיר או מה שגיל שלי מכנה איזור הנוחות שלו. יש לי הרגשה שג׳ורדי לא סקאוט מאד מוצלח. הוא יודע בטח הוא איש כדורגל והוא מיתייעץ אבל זה כניראה לא התכונה הכי מרשימה שלו. הוא יודע לארגן ולבנות מועדון ולקדם אותו. זה המון. וזה ניתקע לא רק בגללו. השאיר את קרלוס גרסייה עוד עונה שזה החלטה מאד מתאימה לעקרונות שלו. בטח שהיה רוצה להציף את המערכת בהרבה שחקנים זרים עם יסודות כדורגל נכונים כפי שעשה במחלקות האימון והניהול. אחרי שזה נאמר עושה רושם שג׳ורדי לא כל כך מיתלהב להמשיך עם עוד מאותו דבר ולספוג ביקורת ואולי אפילו חושב שאי אפשר ממש להיתתפתח בתור מועדון שיצליח באירופה בלי זרים. יש מנהלים ומאמנים קבוצות ליגה בישראל שיודעים לאתר זרים יותר טוב ממנו. זאת עובדה. והיא בלטה לנוכח הסגל הלא אטרקטיבי והתרומה המוחלשת של זרים למכבי תל אביב. אני זוכרת שפעם יעקוב שחר אמר לי בשיחה אישית (אנחנו לא חברים או משהו) אודות כדורגל כשביקורת דומה כוונה כלפי מכבי חיפה שהרבה יותר קשה להביא זר שיחזק קבוצה שיש בה את הישראלים הטובים ביותר. לדעתי זה אפילו מחבל כי קבוצות מובילות מנסות לכוון גבוה מדי ולעיתים קרובות מפספסות סתם שחקנים טובים. הדבר השני קשור למטרות מיתעדכנות של מועדון. ההופעה של מכבי תל אביב באלופות היתה גרועה מאד בין הייתר כי מכבי תל אביב הגיע לתחרות עם סגל שחוק, בלי חיזוק זר איכותי בעמדות נכונות וביכלל היא לא היתה מה שמכנים פה קבוצה היסטורית. היא היתה קבוצה יעילה, בנויה נכון לליגה הישראלית של עונות קודמות ולא מוכנה מספיק. השאלה אם יש מנהלי מקצועיים או מאמנים שיכלו גם בעיתוי הזה לדעת להביא ארבעה זרים נכונים לעמדות נכונות שישפיעו על הקבוצה היא קלה. בטח שיש. ג׳ורדי לא הצליח ואנחנו לא יכולים לדעת אם זה בגללו או שמיטש שם לו ברקס. הסגל הזה גם לא היה מספיק מול הפועל ב״ש אליפות ומכבי חיפה גביע. זה עובדות. תקראו לזה עונה חלשה. עונה של שינויים. הם לא מאד קורים גם העונה. יש יותר מדי עמדות במכבי תל אביב שהם לא עמדות חזקות ובטח לא מרשימות או מלהיבות. בהגנה בקישור ובהתקפה. אז לחשוב על הדברים האלו זה לא בדיוק לירוק לג׳ורדי קרוויף בפרצוף. יש פה קבוצה שנחלשה. צומת. הכל הגיוני. סביר. וניראה שאם מכבי תל אביב לא תשנה שחקנים בהרבה עמדות תהיה פה עוד עונה בינונית בלי היתקדמות באירופה. אשמח לטעות. והכל יכול להיות ג׳ורדי ומיטש גם יכולים להחליט פתאום שהם כן ממשיכים לסחוב ביחד.

יוני (המקורי, מפעם) 21 ביולי 2016

ורד, הטקסט סבבה, יהיה יותר נעים לקרוא אם תלחצי על אנטר לעתים.

vered s 21 ביולי 2016

יוני המקורי צודק אם הבנתי נכון. נהייתה לי חרדת אנטר מהפייסבוק. אם אתה מיתכוון שצריך יותק קצר גם צודק.

vered s 21 ביולי 2016

יותר קצר.

גיל שלי 21 ביולי 2016

פסקאות יספיקו

איסתרא בלגינא 21 ביולי 2016

shift + enter עובד בכל מקום, גם בפייסבוק

yaron 21 ביולי 2016

"חרדת אנטר מהפייסבוק" גדול :-)
האורך דווקא בסדר.
מסכים עם חלק מהדברים ופחות עם אחרים.
מבחינה כלכלית קרויף הביא דווקא בשנה האחרונה תוצאות מדהימות. אני בטוח שגולדהר מסתכל על שורת הרווח וההפסד לא פחות משורת התארים.
לדעתי חלק מהבעיה היא גולדהר שכנראה "שונא לטעות" לעומת קרויף שמבין שבינגו אחד שווה שלוש פלופים.
גולדהר גם רוצה לחזק אחרי שמעפילים לשלב בתים (הכסף בבנק) לעומת קרויף שרוצה לחזק כדי להבטיח עלייה לשלב בתים.
בסופו של דבר אם קרויף עדיין כאן כנראה שהם מסתדרים יותר טוב ממה שאנחנו חושבים. קריוף לא היה נשאר דקה אם לא היה מרוצה ומיטש לא היה משאיר אותו דקה אם לא היה מרוצה.
שנה שעברה היתה קשה ומאתגרת אבל בסופו של דבר שער אחד והיינו אלופים וקרויף קוסם שהציל את העונה.

vered s 21 ביולי 2016

היי ירון. מסכימה איתך שדווקא העונה שעברה היא תעודת הצטיינות לג׳ורדי קרוייף מבחינת זה שמכבי תל אביב הצליחה להגיע קרוב מאד לאליפות ולגביע ולעשות רעשים של מיתמודדת על האליפות על אף שזאת היתה עונה עם סגל מעבר לשיאו. הוכיח את החוסן של המועדון שהוא בנה. נכון. אבל אני לא חושבת שהאליפות היתה קריטריון למדוד את היכולות של ג׳ורדי קרוייף עונה שעברה. הקבוצה דרשה שינוי והיא עוד לא שם גם עכשיו. בקשר למיטש זה טריקי. הוא איש של טופ קלאס והמיפעלים האירופאיים לדעתי זה הדבר שהכי מענין אותו בהקשר של מכבי תל אביב. בומיוחד ליגת האלופות. וראינו את זה. אני חושבת שיש מצב שהוא כיהודי רוצה להיכנס להיסטוריה של האומה בישראל בתור בן אדם שפיתח את הכדורגל פה ושינה אותו ובמיוחד שהעמיד מועדון ישראלי גאה ומצליח באירופה. אני חושבת שהוא נהנה להיות חלק ממועדון ליגת האלופות. שלא מענין אותו לדשדש בבינוניות. אני מעריכה גם ששתי עונות באלופות שייראו או קיי יביאו אותו לפעולה בסדר גודל של איצטדיון – מיתחם אימונים – קניות בילוי. ג׳ורדי נהיה נישאר כאן גם אם היה סובל כי הוא מקצוען וחשוב לו לשמור על הרפיוטשן שלו ככזה – אתה יודע אנשים נימדדים על איך הם סוגרים ענין – אני גם חושבת שהוא יעשה מעל ומעבר כדי להביא רכישות משמעותיות או לנפות שחקנים שהוא חושב שאין להם מקום במועדון. הוא ממש לא רוצה להשאיר אחריו שיט. זה בטוח שהוא רוצה לצאת כשהוא משאיר אחריו מועדון מצוין. אבל אתה יודע שניהם מקצועניים – לא חושבת שזה שג׳ורדי קרוייף נישאר לסדר אחריו מראה בהכרח שהיחסים בינהם טובים. מצד שני לא רואה סיבה שלא יהיה יחסים טובים בטח במישור המקצועי. ג׳ורדי קרוייף בנה ואירגן מועדון מסודר ומצד שני קיבל משכורת נאה וארגז חול לשחק בו – מיטש יכול להיות מאד מרוצה ממנו וההפך. אבל משהו שם קרה אל תיטעה. או בינהם מיקצועית – האכזבה מהאיכות בליגת האלופות. או אישי של ג׳ורדי קרוייף. או שהם לא רואים אותו דבר את הכיוון כמו שאמרת מתי וכמה כסף להוציא. כמה כשלונות מותר כשרוכשים שחקנים. אני בטוחה שגם יש מי שמייעץ למיטש ויכול להיות שהמסקנה שם היתה של מיצוי הדדי. וראיה שונה של הדרך להמשיך. אחרת ג׳ורדי קרוייף היה משלים עוד שנה.

yaron 22 ביולי 2016

אני חוזר על זה המון פעמים ומשום מה אנשים מתעלמים מהנקודה הזאת – העונה האחרונה היתה הצלחה כבירה מבחינה כלכלית! זאת דווקא העונה שקרויף הוכיח את הנקודה העסקית שלו לגולדהר.
צריך להיות ברור שגולדהר מסתכל על התוצאות אבל גם (ואולי בעיקר) על התוצאות העסקיות.
העונה הזאת לדעתי היתה העונה הכי משמעותית לקרויף מאז עונת סוזה (מבחינה עסקית) והיא זאת שהבהירה לגולדהר שחזון באזל :-) הוא חלום ריאלי ושבשביל להגשים אותו צריך ללכת בדרך של קרויף שאומרת שלא מפחדים לנסות דברים ואם הם לא מסתדרים אז למזער נזקים ולעבור לנסיון הבא.
אני באמת גרופי של קרויף וכהרגלי אופטימי כל עוד הוא בשטח.

מאיר (חדש בשכונה) 22 ביולי 2016

ממשיכה בסורך, אה? מה עם האנטרים?☺

גורביץ' 21 ביולי 2016

אני חושב ששנה שעברה הייתה כישלון של קרויף, לא בגלל התוצאה הסופית אלא בגלל הדרך הזחוחה לתוצאה.
מכבי ת"א יכלה שנה שעברה לעלות למדרגה היסטורית – 4 אליפויות רצוף לראשונה (בעידן המודרני), אליפות ראשונה בעונת צ'מפיונס, ויצירת הרתעה שתרמוס את רוב היריבות לכמה שנים טובות. אם היא הייתה מפסידה בקרב אפי את האליפות, so be it, אבל בתכלס היא שבקה מכל מיני סיבות שרובם קשורות לג'ורדי.
זה לא משנה שהקבוצה לא הייתה היסטורית בשנה הספציפית הזאת, לאף אחד לא אכפת שקבוצה שעשתה היסטוריה לא עמדה בכל הציפיות לפרקים. הכל כבר היה שם – מרחק סביר מהמקום הראשון כל העונה, יריבה לחוצה שלא לקחה אליפות 40 שנה, זהבי בפריים שלו, ב"ש שלא מסוגלת להוציא נקודות מחיפה.
שני דברים הפילו – התלות המוחלטת בזהבי וה"יהיה בסדר" הכל כך ישראלי שבטוח שהכל בסוף יפול במקום, וכמובן האול-אין על גישת אנחנו נגד העולם אחרי התקרית בחצי גמר כשיש עוד כל כך הרבה ז'יטונים על השולחן.
שניהם על ג'ורדי, לדעתי זה כישלון

פאןפאן 21 ביולי 2016

תמונת הרכש והזרים רחוקה מלהיות ברורה עדיין
מגן שמאלי זר? בטוח
כל השאר ממתין להחתמות ישראליות\יהודיות – רק אחרי שג'ורדי ישלים את הפאזל הספקולטיבי והרעוע הזה הוא יוכל לקבל החלטה איזה משבצות הוא מקצה לזרים.
אורלנדו? שחרר אותנו. חנקת :)

הרכש של אתמול זה עוד נדבך מרשים של החתמה מתחת לראדאר הספקולציות של עיתונאים ומקורבים. שאפו למערכת של מכבי

yaron 21 ביולי 2016

זה מה שג'ורדי עושה כשהוא נח…

עופר כהן 21 ביולי 2016

ג'ורדי מבצע החתמה שעל הנייר היא מצוינת, יש לשחקן הזה מספרים בליגות חזקות מהישראלית בהרבה (שוויצרית וטורקית). אבל זו בדיוק הבעיה של רכישת זרים, האופי שלהם יותר חשוב. הרי ראדה פריצה היה לו המון נתונים לכישלון: גיל, העובדה שהוא שיחק בליגות בינוניות גם אם חזקות מהישראלית, הנשק היחידי שלו היה משחק ראש בקבוצה שלא ידעה לשים כדור על ראש של שחקן. אבל בגלל האופי הקליל וההתחברות המהירה שלו לארץ, הוא התאקלם והביא תוצאות.
מצד שני, רוברט ארנשואו היה עם רפרטואר מעולה לליגה פה, וגם הגול שהוא כן הבקיע היה דרדלה. אותו דבר לגבי אורלנדו סה, שכולם יודעים שהוא רמה מעל הליגה פה, אבל הוא פשוט מכונית חבוטה מדי.
לכן גם אם סקריונה יתברר ככישלון, מה כבר ג'ורדי יכול לעשות? ואני מצפה מאוהדי ליברפול פה להזהות איתי פה (צ'ארלי אדם, בלוטאלי, דאונינג..).

לגבי חמד: שלא יעיז לוותר לגולדהאר על חמד, הרי בשביל מה מכרו את זהבי בסכום הפסיכי הזה? ולפי זהבי גם יצחקי בדרך לסין, מה שמפנה המון מקום בתקציב ומכניס עוד כסף לקופה. לצערנו הרב מכבי כנראה תודח מול קאייחט, ואז כבר חמד לא יחתום פה, חבל שלא נסגר קודם….
את אחמד עאבד צריך להחתים בלי קשר. 600K יורו על שחקן עם תפוקה טובה משל אלירן עטר, מיסטר 2.2 מיליון יורו.
לגבי מגן שמאלי, או שזה יהיה שחקן מאוד יקר או שאבי ריקן יהפוך פטריס אברה :)

ומילה על נוסא: גם דאבור בזמנו היה מחמיץ מלא, לאנשים זיכרון קצר, אבל דאבור היה מייצר למכבי מצבים בסיטונאות. אז אמנם נוסא קשר בינוני+ ודאבור הוא פאר היצירה הכדורגלנית, אבל אפשר לנסות לקחת את ההחמצות של נוסא בפרופורציה, ולהבין שאם הוא היה מכניס את המצבים הללו הוא היה עדיין בספרד.

יואב 21 ביולי 2016

יצחקי לא יגיע לסין, בטח לא לפני ינואר(חלון סגור שם).
לעאבד אין מספרים טובים מספיק. זה עוד משהו ממה שיש לנו. מביא את אצילי במקום, בלי למצמץ.
בעולם אידיאלי אני מביא את בירנבויים, משחרר את סה ומביא חלוץ ומגן שמאלי זר.

שלו 21 ביולי 2016

אני מניח שאם אצילי יהיה רלוונטי (מבחינת פסק בורר), יביאו אותו.
גם אם ימצאו מגן שמאלי וגם השאר שציינת חלוץ ובירנבויים זה שאלה של משא ומתן.
אני מניח שיש עוד הרבה בקנה, אבל מחכים לסוף חלון העברות, אולי תהיה מציאה.
עכשיו זה הזמן שהגדולות משחקות בשוק (יונייטד ושות) לקראת הסוף כשהסגלים שלהן יהיו יציבים,
ישארו פירורים שאפשר להילחם עליהם. (ברמת הזרים)

עמ;לק 21 ביולי 2016

אין ספק שהפירורים של יונייטד ישות' יגיעו למכבי תל אביב לקראת סוף החלון.
סה"כ הגיוני מאוד…

רועי 21 ביולי 2016

למה מכבי תודח ע"י הקזחים ?
ראית את המשחק הראשון בין הקבוצות ?

עופר כהן 21 ביולי 2016

היא תודח בגלל שטב"ח בלם לא מסכים טוב ובגלל שמה הסיכוי שבניון יפגע פעמיים, הוא לא זהבי…

yaron 21 ביולי 2016

אין ספק שאם ג'ורדי היה יכול "לא לוותר" לגולדהר למכבי היה סגל יותר חזק בשנה שעברה וגם השנה.
מצד שני, זה הבעלים וזאת הגישה שלו. הוא מעדיף העברות חופשיות והוא מעדיף להתחזק אחרי שעולים לשלב בתים.
אפשר להסכים ואפשר שלא אבל ברור לכל שיש כאן גישה עקבית שמוכיחה את עצמה ולא שבשבת שפועלת לפי מצבי רוח.

עופר כהן 21 ביולי 2016

מכבי עלתה לצ'מפיונס למרות השיטה של גולדהאר ברכש.
מכבי שמה לעצמה מטרה להגיע לשלב בתים, היא לא עושה את הרכש כדי להגיע לשם, ואם בניון לא שם גול אז גולדהאר היה משלם. ולפני שתגיד "אוך נו אתה עם ה"אם" שלך" תזכור שגם אם המזל מדבר, מיטש יכל לשנות את הגישה כדי להתקדם וליצור מצב שזרים נוחתים מוקדם ממש בתחילת העונה.
הגישה של גולדהאר התאימה עד לערב המשחק מול היברניאנס לפני שנה. אם המטרה עכשיו היא אירופה קבוע- הרכש חייב להתחיל לתקתק.

Vered s 21 ביולי 2016

מסכימה עם עופר. מילא אם הקבוצה היתה בנויה לתלפיות מעצמה אירופאית שיכולה לחכות עם חיזוק. אבל קבוצה עם חוסרים ובלי עוגנים לא יכולה להציב לעצמה מטרה שלב בתים ולהביא זרים שספק אם יוכלו להישתלב שלא לדבר על להירשם אפילו בזמן למישחקים.

אזי 21 ביולי 2016

אני לא בטוח שאני מבין את הסלידה שלך מאלברמן, בעיקר בהרכב של 4-2-3-1 בו שני הקשרים האחרויים צריכים להיות הרבה יותר הגנתיים.
אלברמן צריך להיות באנקר במכבי בכל הרכב וכל מערך.
מה שכן, אני כבר שנים מקווה שמכבי תחזור ל4-2-3-1 ה"רגיל".
4-3-3 הוא מערך שדורש שלושה קשרים הרבה יותר טובים ממה שיש בארץ, ב 4-2-3-1 ההגנה עושים הגנה וההתקפה עושים התקפה. כל שחקן צריך להיות פחות מגוון.

גיל שלי 21 ביולי 2016

חלילה סלידה, אפילו מאוד מאוד אוהב את גל. אני חושב שאנחנו באמת לכודים במלכודת דבש איתו. הוא משחק מצוין, הוא לוחם, מחלץ כדורים, עושה המון דברים מעולים, רק שהוא לא לוקח קרבות אוויר, ולא תורם להתקפה. בעיה בעיני

yaron 21 ביולי 2016

הבאנקר היחיד זה מדוניאנין. אלברמן ונוסא צריכים להתחלף בהתאם לטקטיקה ולמצב הבריאותי של נוסא.

Gil - Zimbabwe 21 ביולי 2016

מה הקטע עם שוינפלד? זה עבודת סוכן, עיתונאי….
לדעתי הוא משהוא מיוחד לשלם עליו 1.8 מיליון יורו.

אורי 21 ביולי 2016

סוכן מלחיץ את הפועל כדי שהשכר יעלה

vered s 21 ביולי 2016

לפי דעתי מהמעט שראיתי הוא חלוץ עם נתונים מעולים. ויסודות הספורט שלו תוצרת חוץ שזה גם תמיד טוב. אני בכוונה אומרת ספורט ולא כדורגל. בכלל הוא מתאים לכיוון של מיתאזרחים שג׳ורדי קרוייף התחיל ליישם. עד כמה הוא טוב אין לדעת כמובן יכול להיות שג׳ורדי קרוייף רוצה אותו בתור חלוץ רוטציה ולכן הוא מעדיף את הפועל תל אביב. מה שבטוח כניראה ההצעה הכספית ממכבי תל אביב היתה הרבה יותר טובה והפועל מילכדו אותו בחוזה בעייתי אז הסוכנים שו מנסים לשפר עמדות. זה לא יהיה מאד מפתיע אם יעבור למכבי תל אביב.

בלייק 21 ביולי 2016

אני מאוד אתפלא אם הוא ישחק במכבי בעונה הבאה.
אין לי שום מידע מיוחד, אבל אם זה כתוב בוואן ורק בוואן זאת אינדקציה לא רעה.

נראה לי שמכבי מחזירים להפועל על פרשת רייכרט, ואם זה באמת ככה, ובצירוף סיפור עטר-אזולאי, יש כאן אולי שינוי מדיניות בהתנהלות מול קבוצות אחרות בישראל.

עופר כהן 21 ביולי 2016

בלייק, מה ששחר עשה למכבי, בשילוב עם מתקפה מתוקשרת דרך ספורט5 (שפשוט מוטים לטובת חיפה) זה מעשה שבכל מדינת כדורגל נורמלית היה מוקע החוצה.
שחקן שרוצה לעזוב מעלים לו את המחיר פתאום ל-2.2 מיליון יורו, ואז אחרי שבוע פתאום מסבירים לנו שהוא רוצה להשאר.
העיקר כשמכבי סל קונים ישראלים טובים אומרים שהם מחלישים את הליגה, בינתיים מכבי שחררה קשר מוביל ליריבה שלה בחינם, ושחר עושה תמוות למכבי.
טייק #45676498 למה לא יהיה ספורט בארץ…

גיא זהר 22 ביולי 2016

ומאיפה אתה יודע שהוא רצה לעזוב? אולי זה ספין של סוכן להעלות את השכר? ואני רואה קבוצה שלא רצתה להחזיר לפני שנה וחצי שחקן שנמצא כרגע תחת חוזה ואסור לה לדבר איתו משחקת לו בראש. הכל בעיניי המתבונן

גיא זהר 21 ביולי 2016

ניחוס הפוך על אלברמן, יפה

השמן 21 ביולי 2016

גיל, לקראת המשחק הבא אני מבקש פוסט על נוסא, ואיך ההחטאות שלו מהוות מעין מלכודת דבש. לך תדע, אולי זה יעזור גם פה

גיל שלי 21 ביולי 2016

חשבתיי לכתוב פוסט שצריך לזרוק את סה, אולי זה יעזור

עופר כהן 21 ביולי 2016

סה מחמיץ מלא אבל מגיע למצבים שלו, כלומר זה לא שהוא איבד את זה לגמרי, הוא אמנם כמו שכתבי למעלה מכונית חבוטה, אבל אחרי המשחק מול קאיירט אין למכבי שום סיבה להעיף חלוץ. שיגיעו עאבד,חמד והאוקראיני קודם.

vered s 22 ביולי 2016

עאבד הוא חלוץ טוב? ברמה אירופאית?

רטקסס 21 ביולי 2016

מכבי וביתר עולות לשלב הבא, והכותרות ב3 אתרי הספורט המובילים:
"מכבי חיפה הודחה בצורה מביכה"

נו באמת.

גיא זהר 21 ביולי 2016

הכותרות נכונות, ההדחה הבזיונית ביותר בתולדות הקבוצות הישראליות (מבחינת יריבה, מבחינת תוצאה ה14:1 של בש מול רודה עדיין גוברת), מאפילה על ההישגים הבינוניים של מכבי/ביתר

עופר כהן 21 ביולי 2016

הזלזול הישראלי במיטבו, ומי אמר שהאסטונים פחות טובים בכדורגל?
בינתיים נומה קאליו מדורגת 80 בדירוג הקבוצות, הרבה מעל חיפה.

שגיא 22 ביולי 2016

זה רק מראה על איכות הדירוג הזה.
פעם ראשונה שקבוצה ישראלית לא מנצחת קבוצה אסטונית. זה מספיק בשביל להגדיר אותם פחות טובים בכדורגל ?

גיא זהר 22 ביולי 2016

דירוג הקבוצות הוא די חרטא. סוונסי למשל גם מדורגת נמוך, יש לך ספק שהיא טובה לאין ארוך מרוב הקבוצות במפעלים השונים. והנומה אברהם הזו ברמה של קבוצת תחתית אצלנו

עופר כהן 22 ביולי 2016

הדירוג עובד סטטיסטית מעולה בין קבוצות שנפגשו ואין לו שום דרך לנבא תוצאה בין קבוצות שלא באותה ליגה או שיחקו באירופה במקביל הרבה זמן, אבל אין דרך אחרת לסדר את זה אז נוצר הדירוג הלא מדויק הזה, אז אמנם נומה קליו תפסיד למכבי והופנהיים, אבל הדירוג הזה מראה על ניצחונות חשובים בזירה הליגה (ואולי גם באירופה). מכיוון שמכבי חיפה היא כרגע בדרגה המכובדת של בלוף בהמלך התפוצצותו, הזלזול לא מובן לי. אז לקחו גביע ממכבי, רואים? זו בדיוק האשלייה אליה דיברו אחרי שחיפה לקחה את הגביע. חיפה קבוצה עם אווירה בעייתית, דרך לא ברורה. קבוצה שלא יודעת את עצמה ומזלזלת בקבוצה היריבה- מה הפלא שהיא תפסיד?
תקראו לזה מביך, לדעתי זה היה די סביר….

שגיא 22 ביולי 2016

מכבי, בית"ר וב"ש עוברות סיבוב ראשון זה טריוואלי ומתבקש. אין בזה שום דבר חדש. שחיפה מודחת ע"י קבוצה אסטונית, זה חדשות די מרעישות אין מה לעשות.

vered s 22 ביולי 2016

זה נכון שהכותרת של יום המשחקים זה ההדחה של מכבי חיפה. מספיק היה ליראות ששיחקו את המשחק הזה באיצטדיון ספורטק. ואם היינו באנגליה הכותרות היו הרבה יותר חדות – אפסים- קחו להם את האיצטדיון בכניסה לחיפה ותנו אותו לזאפא להופעות רוק. השחקנים של מכבי חיפה מתאימים לתחתית הליגה השניה. תיקרעו את המנויים. השחקנים של מכבי חיפה מוכנים לליגה למקומות עבודה. אופס. לא נכון. יש להם עוד הרבה עבודה. דברים כאלו. המאמן היה מקבל קריקטורה נילעגת ומיתבקש ללכת הביתה. שנה וחצי הוא מיתכונן לאירופה. מכין קבוצה. אבל נו פה אנשי התיקשורת הם חברים של חברים. והמקסימום זה בושה מביך וכאלה. נותנים למאמן להגיד שיש לנו קבוצה לא טובה ואנחנו לא מוכנים. אתם יודעים מה היו עושים בתיקשורת ספורט נורמלית למאמן שלפני המשחק אומר חייבים לנצח ואחרי המישחק אומר אנחנו לא מוכנים. אחת הסיבות שהכדורגל פה גרוע זה שתיקשורת הספורט מספקת שירותי דוברות.

vered s 22 ביולי 2016

מכבי חיפה בוחרת מאמנים מנומסים והנה התוצאות. אבל מה חשובות התוצאות. העיקר שהיחס לשחקנים טוב ולא מיתעללים בהם.

גיא זהר 22 ביולי 2016

רוני לוי לא מנומס, הוא גונב דעת. ולגבי שחקנים שלא מתעללים בהם, ספרי לידין, אבוחצירה, עזריאל ועוד ועוד. היחידה ששומרת על כבוד השחקנים היא מכבי.

עופר כהן 22 ביולי 2016

וב"ש?
ויש מצב שלמרות ההתנהלות הבריונית של שחר כלפי מיטש, מכבי עדיין לא בסדר בעניין עם אזולאי…

vered s 22 ביולי 2016

אני אנסח שוב המאמן של מכבי חיפה הוא יחצ״ן.

ד"ר רזי הופמן 22 ביולי 2016

מה עם איזו כתבה רצינית על ערן זהבי, הצלחתו בסין, הכבוד שהוא מביא לישראל והסכסוך עם ידיעות אחרונות וצנצי?
ההצלחה שלו ודגלי ישראל המתנפנפים כל משחק הם הכבוד הלאומי שלנו.

Comments closed