מכבי, כדורגל ישראלי, תמונת מצב אופטימית

עדיין לא מה שהיינו רוצים לראות, אבל בהחלט אפשר להתעודד

המשחק אתמול מול פאנדורי היה משחק אימון מוצלח. אפשר לזהות כמה מגמות, ואפשר היה להתרשם קצת מסקאריונה, פיליפנקה, והנטיות של שוטא.

ישבתי מעל הספסל הצהוב, שוטא עומד כל המשחק, מניף ידיים בעצבנות בכל התקפה כמעט, דורש משחקניו לעלות למעלה ולהצטרף להתקפה. מדובר במאמן מאוד אקטיבי.

יוסי בניון, אין לו אוויר לתשעים דקות, אבל כל נגיעה בכדור כאשר יש לו אוויר, מראה את האיכות והרגש שיש לו ברגל. אילו רק היה לנו מגן שמאלי באגף שמאל, כמה התקפות היו מתפתחות מהטאצ'ים הרכים של בניון אתמול. הוא חייב לקחת את טל בן חיים ונוסא לקורס מרוכז.

כאשר הוכרח לקבל את סרט הקפטן מגל אלברמן, ניתן היה לראות את הכוויה שיש לו מחיפה. הוא עשה הכל כדי לא לקבל את הסרט. הפאתטיקס חשו שמישהו לוקח להם בעלות על הקבוצה, שכן כידוע הם אלה ששולטים, ולכן התחילו לשרוק בוז ולשיר תוריד את הסרט. יוסי שומע הכל, מבין הכל, ובורח מהכדור עד שנכנס ברק יצחקי במקום אורלנדו סה. בשער המערבי מנסים לעודד אותו, להתנגד לדיקטטורים מהשער המזרחי אך ללא תועלת. בקיצור, ברק יצחקי מקבל את הסרט, באמת דמות קפטן ראויה לפאתטיקס.

*

דור מיכה מחפש את השער, והבישול שלו אתמול לסקאריונה היה ענק. סקאריונה יסב לנו המון עונג השנה, הכניסות שלו לרחבה מעמדת הקשר שמאחורי החלוץ, מעולות כמו של המוזהב. יש לו טאץ' מעולה. אגב, זה לא מקרה שהוא נכנס במקום אלברמן, אני חושב שההרכב המועדף על שוטא יהיה עם נוסא ומדוניאנין מאחור וסקאריונה מעט לפניהם. בדקות שההרכב הזה רץ, ראינו את ההבדל. נוסא מגיע למצבים גם מהעמדה האחורית יותר. מדוניאנין ממשיך לתת כדורים על מגש, וסקאריונה מאוד פעיל, גם בבניית ההתקפות וגם בכניסה לרחבה.

בדקות האלה מכבי לא רק שלטה בכדור, אלא יצרה מצבים בצורה תכופה יותר. זה מה ששוטא רוצה.

*

אורלנדו סה מורגש הרבה פחות מכפי שהיינו רוצים. כאשר הכדור מגיע אליו, הוא לא מחפש את השער למגינת ליבנו. אבל, הוא עוצר את הכדור נהדר ומאפשר בניית התקפות כפיבוט, הוא מוסר נהדר כאשר הוא מסוגל, דוגמת המסירה הנהדרת לאבי ריקן, והוא מושך הרבה תשומת לב שמאפשרת המון מצבים. למכבי אין מחסור במצבים לשער, נוסא עצמו הגיע לשלושה מעולים, מיכה הגיע, על עדן לא אכתוב כי הוא לא שייך לענף, סקאריונה הגיע לשלושה מצבים טובים בעשרים דקות. מכבי כבר עכשיו מגוונים יותר באפשרויות ההתקפה.

*

אין לנו ספסל כרגע. ברק יצחקי לא אמור לשחק אצלנו כחלוץ מחליף בכושר הגופני הנוכחי שלו. עדן בן בסט כבר מרגיש כל כך לחוץ שברור שיקח את כל ההחלטות הנוראיות ביותר במגרש. בעצם יהיה לנו את אלברמן ושני הפרצים, ואת יוסי לעשרים דקות, זהו כרגע. ברור שצריך מגן שמאלי זר, ובהחלט רצוי שנמצא חלוץ ישראלי למרות שאין לי מושג מי זה יכול להיות. חייבים שאצילי יהיה אצלנו כדי לאתגר את מיכה וטבח, יוסי לא יכול לאיים עליהם בגילו.

*

פיליפנקה כרגע לא נראה כשדרוג של קרלוס מאמצע עונה שעברה. הוא כן מנסה יותר לבנות התקפות, הוא שולט בכדור טוב יותר, הוא לא מחלץ כדורים באחד על אחד בינתיים, והוא לא מאוד מהיר, בכלל לא. מעניין אם מכבי הולכים על בירנבוים בגלל ששוטא רוצה לעבור לשלושה בלמים, וכך נפתור בדרך זו את עניין המחסור במגן שמאלי, ונוכל להביא עוד חלוץ זר. אני פחות מודאג מעמדת החלוץ למען האמת, אורלנדו סה לדעתי בסוף יעשה את העבודה, הוא חייב לקבל בטחון ולמצוא את התיאום עם השחקנים האחרים, אבל אני קצת יותר אופטימי שזה יגיע.

*

מספרים לנו שאנחנו רואים חרא. אבל, באר שבע נצחו את אלופת יוון שלקחה בפער של שמונה מאות נקודות את האליפות. מכבי לא אותגרה מול פנדורי, גם לא מול גוריצה, ונראתה הרבה יותר טובה מקאיראט. ביתר עלו לשלב הפלייאוף. מבחינת קהל במשחקים יחסית לגודל האוכלוסיה שלנו, מצבנו מעולה. מסתבר שאנחנו לא התחתית של אירופה, ושכן קיימת התקדמות בשנים האחרונות.

באר שבע נראית כרגע כקבוצה חזקה מאוד כך שיהיה מירוץ מעניין השנה בליגה. אולי עכשיו כשקרלסן קיבל את המושכות גם בחיפה תהיה קבוצה השנה. ביתר תפורק בידי טביב, אבל עד אז יש לה כדורגל, בקיצר, יש למה לחכות גם בליגת העל בישראל.

זו ההזדמנות להגיד שאפו לבאר שבע ולברך את כל אוהדיהם על ההישגים היפים שלהם, מאחל לכם מקום שני מרשים השנה.

 

ניהול מול כסף - תפישת טביב
מסקנות מהליכה בקופקבנה

78 Comments

גיא זהר 5 באוגוסט 2016

גיל מציע לך לא להתרשם מהמחוות של בניון. הוא בוחש כהרגלו. ובאותו עניין, הנוכחות שלו חוסמת את הגעתו של אצילי. עכשיו כשנכנס כסף לאלונה וכשיש את בוזגלו על המדף דווקא הגעה של אצילי לבש אולי כטרייד עם בוזגלו פלוס כסף והשתתפות בשכר הופכת לאופציה ריאלית מאוד

איציק 5 באוגוסט 2016

מסכים

לשם שינוי :-)

משה 5 באוגוסט 2016

מכבי יכולים להציע לבית"ר את אזולאי ואת עדן.
טביב אוהב לשקם שחקנים ובן בסט זה מסוג האתגרים שהוא אוהב.
אזולאי פרח בביתר
לא רואה את טביב נכנס לסיפור עם משפחת בוזגלו, הוא חכם מדי .

גיא זהר 5 באוגוסט 2016

בוזגלו יהיה בביתר מלך ואם לא ילך נגמר חוזה ויפרדו כידידים. בן בסט לא יגיע לביתר, טביב לא ישלם את השכר שלו. אזולאי זו אופציה לא רעה אבל צריך עוד תוספת

רועי 5 באוגוסט 2016

שום דבר ששני מיליון יורו לא יכולים לסדר.

גיא זהר 5 באוגוסט 2016

אז זהו שגם אלונה יכולה עכשיו לשלם שני מליון, במיוחד אם תעלה לליגת האלופות

רועי 5 באוגוסט 2016

למה אם ?
ברכות על העליה הצפויה.

גיא זהר 5 באוגוסט 2016

עלינו לליגת האלופות ואני לא יודע? כרגע רק ליגה אירופאית מובטחת שזה גם לא מעט כסף שאפשר לשים על אצילי

יואב 5 באוגוסט 2016

הכסף הוא לא האישיו, בטח לא בקבוצה שהכניסה מאה עשרים מיליון בפחות משתיים עשרה חודשים והבעלים שלה הוא מיטש.
תלוי לגמרי באצילי שאולי חושב על מענק חתימה שמן בעונה הבאה.

גיא זהר 5 באוגוסט 2016

למה הכסף לא אישיו? אין השתוללות כספית במכבי, בצדק מבחינתם. ואולי מכבי הכניסה בשנה האחרונה 120 מליון אבל זה בערך תקציב לעונה. לעומת זאת כבר עכשיו באר שבע לפחות מאוזנת תקציבית ועלייה לליגת האלופות תאזן אותה לעוד שלוש שנים קדימה

מכביסט שמאלני 6 באוגוסט 2016

סליחה לא הבנתי??? בינתיים הכנסתם כולה 5 מיליון יורו למה שאלונה תוציא את הכסף על רכש ??? אתה חושב שהיא לא רוצה לאזן את ההוצאות שלה???

יואב 6 באוגוסט 2016

מאה עשרים מיליון רק מליגת אלופות וזהבי. ישנן עוד הכנסות נוספות וקבועות.
שני מיליון יורו לא ירתיעו על אצילי. לא את מכבי.
כן, הכסף הוא לא אישיו גדול אם תתקיים מכירה פומבית מולכם.

גיא זהר 6 באוגוסט 2016

לא אמרתי שמכבי ובש באותו לוול רק שלא ראיתי שמיטש ממהר לשחרר כסף. אף אחד לא אומר שאחונה נולכת להוציא עכשיו חמישה מליון על אצילי (אפילו לא שני מליון), אבל אצילי הוא השקעה פוטנציאלית לעתיד ובש יכולה להציע בתמורה את בוזגלו בעוד שמכבי מקסימום את אזולאי בחזרה

יואב 6 באוגוסט 2016

אצילי מסיים חוזה. ימתין לו מענק חתימה שמן בעוד שנה. אולי הוא פשוט יעביר עונה בביתר…
לא חושב שטביב ישלם את המשכורות של אזולאי או בוזגלו.
בטח יעדיף כסף.
מיטש משחרר כשזה חשוב ונחוץ. לדעתי, זה חשוב ונחוץ אבל מה אני מבין(:

ניב 6 באוגוסט 2016

בסופו של דבר שתי הקבוצות עשויות לסמן את ההחתמה הזאת כהחתמת מפתח ואז לך תדע מה אצילי יעדיף, איפה ישחק יותר לדעתו, איפה תהיה חשיפה טובה יותר, אפשרות לשחק אולי בשלב הבתים של ליגת האלופות וכו.

גיא זהר 6 באוגוסט 2016

טביב לא יתן לאצילי להעביר עונה סתמית בביתר. ינסה למקסם עליו רווחים או למצטער מבחינתו לנקום בו ולהושיב אותו על הספסל, במיוחד במחצית השנייה של העונה אם לא ימכור אותו עד אז. טביב לא ישלם את המשכורות של אזולאי או בוזגלו אבל יש מצב שאלונה תשתתף בשל האחרון. לא רואה את גולדהאר עושה זאת חוץ מזה שבוזגלו נחוץ יותר לביתר מאזולאי. בשתי הקבוצות לדעתי אצילי יהיה במשחקים המשמעותיים שחקן רוטציה (כפוף למצבו הפיזי הרעוע תמיד של מליקסון), אבל ישחק המון. וואחד מללפון, זה ברור.

יואב 6 באוגוסט 2016

מיטש כבר השתתף במשכורות בעבר הקרוב.
נראה…

איציק 5 באוגוסט 2016

בנתיים נראה שמכבי לא נפגע מעזיבת זהבי ובניית מערכת פחות תלותי. צריך יהיה לראות לאן זה יתפתח.
אם יצליח יהיה שוטא כוכב;
אם לא יצליח יהיה שוטא הכפר.

ישי 5 באוגוסט 2016

שוטא כוכב או שוטא עזב?

עדי אבני 5 באוגוסט 2016

שוטא. הנבואה.

פאקו 5 באוגוסט 2016

שוטה קווייה.

ד"ר רזי הופמן 5 באוגוסט 2016

שוטא-גאן

רועי 5 באוגוסט 2016

מאיפה האופטימיות הזו לגבי אורלנדו סה ? הוא נראה קטסטרופה. כנראה שלא ראינו את אותו משחק, כל עצירת כדור שלו מגושמת ברמות אחרות, ולרוב מלווה בנפילה על הדשא ואיבוד הכדור.
חייבים דחוף להביא מגן שמאלי, ובכל מקרה בן הרוש עדיף בהרבה על ריקן. כל הגולים שספגנו עד עתה היו מהצד שלו.
שכחת שגוסלה גם ממתין על הספסל מלבד הפרצים ויוסי.
ג'ורדי אמר בסוף העונה שכבר במשחק האלופים נגד ק"ש בעונה שעברה הוא זיהה שחסר לנו עומק לסגל, בינתיים לא נראה שהוא עושה משהו בנידון, נאלץ להמתין בסבלנות.

גיל שלי 5 באוגוסט 2016

לא שכחתי, אני פשוט לא יודע עדיין אם גולסה יתרום משהו. לגבי סה, מנסה להיות אופטימי

משה 5 באוגוסט 2016

גם עדן יותר טוב השנה, לפחות מוצא את מקומו במגרש ומגיע למצבים, גם אם מחמיץ , לעומת שנה שעברה שפשוט הלך לאיבוד וברח מהכדור.
כנראה זה מה שקורה כשהמאמן שלך היה חלוץ, אתה לומד.
לדעתי תהיה לו עונה טובה, לא בטוח שבמכבי.

yaron 5 באוגוסט 2016

פחדתי להיות הראשון שאומר את זה :-)
מאמין ששוטא יכול להוציא ממנו יותר ואם היה נשאר כמחליף היה יכול להפתיע ולתרום.
כנ"ל לגבי סה.

רועי 5 באוגוסט 2016

לא אתם לא אמיתיים בנוגע לבן בסט.
תגידו לי בבקשה שאתם צוחקים.

yaron 5 באוגוסט 2016

רועי, האכזבה מבן בסט גדולה.
אני לא מדבר על הציפיות שהיו ממנו כשהגיע, אני מדבר על העונה שעברה שמה כבר ביקשנו ממנו? להיות חלוץ בינוני שמבקיע 6 שערים בעונה?
שער אחד יותר שהוא היה מבקיע, תיקו אחד שהיה הופך לניצחון… אליפות.
ועדיין, עם המאמן הנכון (לא שהקודמים היו לא נכונים, הוא קיבל צ'אנסים מעל ומעבר) אני מאמין שהוא מסוגל להיות החלוץ הזה שמביא 6-7 שערים בעונה…
אני מדבר על מצב שיש לנו את חמד (או תואם חמד בהרכב :-)
אני מאמין שהוא יעזוב ואאחל לו בהצלחה אבל אם ישאר כמחליף זה לא סוף העולם.

גיל ז. 5 באוגוסט 2016

אני חושב שהסגנון של שוטא מזכיר את הסגנון של סוזה, ובעניין הזה אני מאד מרוצה.
הקבוצה רצה יפה וכמה מההתקפות שיצרו היו כתוצאה מהנעת כדור יפה מאד.
הבלם החדש עשה את העבודה, ורואים שהוא מתקדם בכושר המשחק שלו ומראה יותר ביטחון.
חסר בדחיפות מגן שמאלי, ריקן לא מתאים ולא אחראי (הגול של פאנדורי הזכיר את הטעות שלו מול דינמו קייב בעונה הקודמת).
ובן הרוש זה השחקן היחיד שבמשך ארבע שנים לא הצליח להתקדם מילימטר ברמה.
אם היה לנו חלוץ נורמלי, המשחק הזה היה נגמר עם עוד שלושה שערים לפחות.
מקווה להגרלה נורמלית, חשוב מאד מבחינת הניקוד להגיע לבתים.

מאיר (חדש בשכונה) 5 באוגוסט 2016

אכן, נראה כי הנעת הכדור השתפרה מאוד. היא הרבה יותר מהירה ולא עצלנית, המשחק יותר נאה לעיין. אבל, קודם כל לא ברור איזה חלק בשיפור הזה נובע מהיריבות החלשות ואיזה יבוא לידי ביטוי גם נגד חזקות ונוסף, משחק יפה לא מבטיח הישגים. אם יש לך שליטה מלאה במגרש ועשר הזדמנויות ובסוף היריב משווה, יש בעייה, זה קרה נגד קאירט וגם אתמול. בוא נאמר שלבאר שבע זה לא היה קורה, שם הסגנון הוא שונה לחלוטין ומקדש את משחק ההגנה, כמעט ללא הנעת כדור.
מסכים עם רוב מה שכתבת.

yaron 5 באוגוסט 2016

מסכים לגמרי, שוטא מזכיר את סוזה גם בסגנון וגם באישיות.
שוטא מסמל מעבר למאמן חלוץ וזה אומר שבמשחקים פתוחים אנחנו נהנה מכדורגל התקפי ושוטף.
השאלה היא איך הוא בתור מפצח בונקרים שזה מה שצריך בחצי ממשחקי הליגה.

עופר כהן 5 באוגוסט 2016

הדרכים הידועות לפצח בונקרים:
1) דאבל פס מהיר. דורש יצירתיות ותנועה נדירה ללא כדור.
2) פינוי שחקן לבעיטה מרחוק- דורש תיאום וכן בועט מצטיין מרחוק.
3) הרמות מהאגף לנוגחים שיש להם יתרון בקפיצה/בגובה/במשחק ראש.

למכבי אין כמעט משחק הגבהות טוב, וצמד המשחקים נגד פנדורי זה יוצא מן הכלל. טב"ח החלוץ עם הכוח והמהירות שלו מפנה את עצמו לבעיטות וסוחט פנדלים /חופשיות. מיכה מדי פעם קצת מכדרר, אבל למכבי חסר כוח ברחבה, וסה זה לא זה כרגע.
במכבי הבועט הטוב (מדו) לא בועט מספיק.
דאבל פס מהיר- מאז שזהבי הלך קשה לראות מישהו שעושה את זה בשיטתיות. אבל למכבי יש מספיק יצירתיות דווקא למהלכים כאלו ואנחנו רואים את זה.

עוד דבר- אפשר ללמוד ממשחק החוץ נגד פורטו, פורטו נתנו למכבי לתקוף וככה הם כבשו בעצם שני שערים מהירים ממשחק מעבר. מכבי יותר מדי לוחצת את היריבות, אז מה הפלא שיש בונקר? לפעמים צריך לתת ליריב קצת לנשום כדי לפתות את הקישור וההגנה שלו קדימה.

yaron 5 באוגוסט 2016

1. בשביל זה הביאו את בניון וסקאריונה.
ואם מיכה נותן "עונה שלמה" זה גם יעזור מאוד.
2. נכון, מאז ראדי אין לנו שחקן שלוקח בעיטות מרחוק (אני מדבר על בומבות) בצורה עקבית.
3. מישהו אמר חמד?

יוני 5 באוגוסט 2016

לדעתי החידה במכבי של שוטא היא מי יתפוס את משבצת המנהיג על המגרש. זה שדוחף את כולם כשקשה. של מי הקבוצה הזו בעצם?
המחשבה הטבעית והראשונית הולכת עם אלברמן. לא מספיק לטעמי.
האפשרות השניה היא מדו. זהבי פינה את הבמה ומדו יכול לעשות את זה בעיניי, הוא רק צריך את הגב של חדר ההלבשה והמאמן.
אופציה שעדיין לא מבוססת – סקאריונה.

yaron 5 באוגוסט 2016

על המגרש זאת כבר נראית הקבוצה של מדוניאנין השאלה זה איך זה בחדר ההלבשה.
לא בטוח שמנסים ורוצים מחליף לזהבי כרגע, אפשר גם כמה מנהיגים ובאמת ייתכן שסקאריונה גם ייכנס למשבצת.
אם שוטא באמת קוסם הוא יצליח לפתור לטב"ח את בעיית העצבים הרופפים מה שיהפוך אותו לכוכב על אמיתי ולמנהיג.

אריאל גרייזס 5 באוגוסט 2016

לא הכל חרא ולא הכל טוב. שנה שעברה אחרי שמכבי עלתה לשלב הבתים כולנו עפנו על הכדורגל שלנו ואז הגיע שלב הבתים והבנו את המקום שלנו. יש התקדמות מסוימת בהבנה של המקום שלנו – הקבוצות הישראליות עומדות טקטית נכון מול קבוצות דרג בינוני כמו אולימפיאקוס או באזל, וזה מצוין. צריך לא להכנס למאניה-דיפרסיה הזאת מכל הצלחה או כשלון ולהמשיך במה שקורה בשנים האחרונות – איצטדיונים איכותיים, ליגה תחרותית, הגדלה של הקהל במגרשים ולקוות שייווצר פה מומנטום מספיק חיובי כדי שעוד עשר שנים נוכל באמת להנות ממנו

עופר כהן 5 באוגוסט 2016

+1

רותם 5 באוגוסט 2016

את הכסף סופרים בסוף המדרגות, לא?
אחרי שהקבוצות יעברו כמה משחקים בליגה האירופאית או בפלייאוף כלשהוא יהיה אפשר לדבר.
לראות במשחקים האלו הצלחה זו עניות לשמה לטעמי.

yaron 5 באוגוסט 2016

זה נסיון ניחוס?

ערן (המקורי) 5 באוגוסט 2016

הנקודה החלשה ביותר במכבי היא חוליית ההתקפה (אחריה – ההגנה).
יש רק שחקן התקפה אחד שיודע להבקיע – טב״ח. שבנוסף, נהנה מיכולת לשחק הן כקיצוני משמאל והן מימןין. זה מצוין, ולכן הוא השחקן החשוב ביותר כיום בקבוצה.
נוסא אמנם מלך השערים, אבל זה בגלל ניידות ומיקום. יכולת ההבקעה שלו מול השער איומה.
סה – לא שחקן. איפה פריצה ואיפה הוא. יהלומים מול זכוכיות.
עדן – כנ״ל, וחבל על כל מילה.
יצחקי – לא באמת חזר מהפציעה. מצער מאד. יכול 15 דקות מול קבוצות גרועות. אין מה להציע מול הגנה טובה.
סה״כ: יש לנו אפס חלוצים נורמליים. כל ה 3 לא ראויים כיום לדקות משחק.
וזה לא חדש. המצב היה זהה בשנה שעברה (לפני סה – ראדוניץ. אותה רמה. שחקן פצוע / כבד נוסף עם אחוזים מאד נמוכים מול השער).
כלומר, כבר שנתיים מצב החלוצים נוראי.
היכולת הפנומנלית של זהבי (לא היה דבר דומה לה ב 40 שנים שאני רואה כדורגל בארץ) טישטשה את המחדל הזה.
מחדל שבגללו לא זכינו שנה שעברה באליפות – רצף 4 משחקי תיקו, בשל אי הבקעה, ב מאני טיים.
לא יודע האם זה בגלל שמיטש שינה מדיניות וסגר את הברז ליורדי (חרף הקופה שהתמלאה בצמפיונס ומכירת זהבי).
ואולי יורדי אחראי להיעדר שינוי במצבת החלוצים.
אני מעריך שגם מדיניות מיטש (בעקבות חוזים יקרים וחסרי תרומה – ורמוט; עדן; ועוד) וגם יורדי אחראים למצב המאד לא טוב הזה. השחרור של פריצה שנה שעברה ישר לאחר רביעייה שלו לבאר שבע בגמר גביע, וכן השחרור של בדש, היו טעויות קשות. שחקני התקפה קלסיים לספסל בליגה שלנו, לכל הפחות. מה עוד שבמקומם הגיעו שחקנים חסרי דקות משחק (פצועים / גמורים) כמו ראדוניץ וסה.
לכן, מבחינתי, כאשר מדברים על ״חסר חלוץ״, מפספסים את הנקודה: חסרה חוליית התקפה למכבי. 3 חלוצים. לא אחד.

פאןפאן 5 באוגוסט 2016

מסכים לחלוטין במה שאמרת. גם גיל טועה ביחס הסלחני שלו לאורלנדו
לפעמים אין חיבור ברמה מסוימת לקבוצה והדברים לא יצליחו גם עוד 100 שנה. להפרד מהר וחבל על כל דקה
עדן? מי זה?
חייבים פשוט 2 חלוצים לסגל ומגן שמאלי ובלם (אלא אם בן הרוש יהפוך לבלם וגם יצליח בזה)
אין כאן שום פשרות בעניין הזה וזה צורח לשמיים
ואף מילה על אצילי :)

יואב 5 באוגוסט 2016

חלוץ ואצילי.

קובי 5 באוגוסט 2016

הכל נכון חוץ העובדה שסקאריונה גם יודע להבקיע והרבה

ערן (המקורי) 5 באוגוסט 2016

סבבה, אז יש קשר שיודע להבקיע. אבל הוא לא חלוץ.

yaron 5 באוגוסט 2016

נכון מאוד.
אין ספק שחייבים חלוץ אבל לא בטוח שצריך שניים. אם לא ימצאו לו קבוצה והמכסה תאפשר סה יכול להיות יופי של עומק.
אני מאמין שכשייכנס לכושר מלא שוטא יוציא ממנו הרבה יותר.
חלוץ רכש ( חמד:-) ), טב"ח, סקאריונה, סה ויצחקי זה יופי של התקפה.

יואב 5 באוגוסט 2016

אנחנו קבוצת פוזיישן טובה לרמה שלנו וחסרונו של ערן לא אמור להיות מורגש חזק באספקט הזה.האריס לא לחיץ, גל זה גל ונוסא נראה מלא ביטחון וחכם בתנועה.
נדרש יותר דימיון,עומק וניצול מצבים (זה מה שערן הביא).
אנחנו לא מקבלים כמעט כלום מסה- לא תנועה טובה(עדן דווקא נע יפה), לא משחק יעיל עם הגב לשער ולא נוכחות ברחבה. מעודד שיש מקום לשיפור וחיזוק ועדיין אנחנו נראים סוליד לתקופת הזמן הזאת.

yaron 5 באוגוסט 2016

אחלה פוסט גיל :-)
אבל,
לא יפה מה שכתבת על יצחקי. דמות קפטן ראויה לפאתקיס???
יצחקי אחלה שחקן ספסל ודמות סופר חיובית בחדר ההלבשה. אולי בכושר הנוכחי לא אבל יופי של עומק בייחוד אם (הלוואי) תהיה עונה אירופאית.
שוטא נראה כמו בינגו לג'רדי.
הבחירה בו מסמלת מעבר מהתפיסה של מאמנים שהיו קשרים למאמן חלוץ. לדעתי כל השחקנים ההתקפיים שלנו יהנו וישתפרו תחתיו.
סקאריונה נראה גם כמו בינגו (שת"פ ג'ורדי/שוטא).
אני אהמר כבר עכשיו שגם פיליפנקה יתגלה כבינגו ומזכיר שהיה אתמול מזג אוויר קשה. הוא יותר מהיר וחד ממה שראינו אתמול.
בניון ויצחקי יופי של מחליפים. אנחנו לא צריכים את אצילי.
סה, הייתי משאיר אותו בכיף כמחליף אם מכסת הזרים תאפשר.
אנחנו חייבים מגן שמאלי וחלוץ.
נקווה לעונה אירופאית ונאחל גם לבית"ר. אין ספק שיש התקדמות גדולה. אני שנים טוען שכל מה שצריך זה מתקנים, מלחמה באלימות ומהפיכה באיגוד השופטים ובית הדין.

עופר כהן 5 באוגוסט 2016

סליחה על היותי הדיוט, אבל הקביעה הדי נחרצת שאם שוטא היה חלוץ זה ישפיע על החלוצים תחתיו היא לא קצת חסרת ביסוס?
זה קצת כמו להגיד ששחקן גדול יהיה מאמן גדול.
אשמח להסבר בנושא.

יוני 5 באוגוסט 2016

יש תפיסה שאם מאמן היה שחקן בעברו, אז מקומו על המגרש כשחקן עשוי להשפיע על הגישה שלו כמאמן.
לדוגמא, מאמן שהיה קשר, יעודד את החזקת הכדור, מאמן שהיה חלוץ יעודד משחק מהיר ויצירת מקסימום מצבי כיבוש

yaron 5 באוגוסט 2016

בתחילת הקדנציה קרויף אמר בצורה גלויה שהוא מעדיף קשרים (סוזה הדוגמא הכי טובה) וכן, לדעתי אם אתה רואה שיש לך בעיה בחוד ואתה מביא מאמן שהיה חלוץ תותח זה מראה על שינוי גישה.

איאן ראש 7 באוגוסט 2016

לקחת מאמן שהיה חלוץ תותח כדי לשפר את ההתקפה זה יופי (לא עניין שחקוק בסלע) אבל לא כדאי להתחיל עם חלוץ טוב קודם?

ד"ר רזי הופמן 5 באוגוסט 2016

למכבי קישור מעולה שיהפוך לסופר מעולה אם אצילי יגיע. הבעיות הן בהתקפה ובהגנה. מאז פריצה אין למכבי חלוץ חוד אמיתי שיודע להבקיע. אני מאד פסימי לגבי סה. ברור לי שלא ישאר אם יגיע חלוץ חדש. אם לא יגיע חלוץ חדש סקריונה יהיה זהבי החדש עם הבישולים של מודו ואצילי.
מכבי צריכה עוד מגן שמאלי או בלם מעולה כדי לייצב את ההגנה. הגול שספגנו כולו על הגב של ריקן…

יואב 5 באוגוסט 2016

לדעתי זהבי היה חלוץ חוד מעולה. אדייק- מהטופ חמש שראיתי בארץ בארבעים שנה האחרונות.

מאיר (חדש בשכונה) 5 באוגוסט 2016

אצילי במקום מי? מדוניאנין, איגבור, אלברמן, מיכה? שחקן טוב, אבל לא הייתי מאבד אף אחד מאלה בשבילו. מבשלים מהקישור יש לנו את מיכה, הטוב בארץ ואת מדוניאנין. כובשים, נקווה שסקראיונה ונראה שאיגבור☺. משמע , אצילי לא צריך לבוא. חלוץ כן, מגן שמאלי כן.

יואב 5 באוגוסט 2016

טבח, אצילי, דור ובניון- רוטציית כנף מעולה לשתי הכנפיים בעונה ארוכה.
ואצילי הוא כוכב כדורגל שיבקיע יותר משאר השלושה.

ד"ר רזי הופמן 5 באוגוסט 2016

אצילי מסתמן כרגע שחקן מעולה שמתקדם כל הזמן. העלה את ביתר לפליאוף בליגה האירופית. עם כל הכבוד לרשימה שהעלית, שוטא רוצה קבוצה מהירה שעוקצת באירופה. עם אצילי יש לו את זה בחזק מאד. חלק מהקישור ברשימה שלך יצטרך לרדת קצת למטה. אגיבטר גם כך מתחיל חלק גדול מההתקפות של מכבי מלמטה… את מיכה אני אוהב אבל אצילי טוב ממנו כרגע, אין מה לעשות. כפי שנאמר, בניון יכול לשחק 30 דקות עד מחצית ועם החילופים יש מקום לכולם. ברור שיש שחקנים כמו בן בסט ויצחקי שאם לא יהיו חדים, לא ישחקו.

מאיר (חדש בשכונה) 6 באוגוסט 2016

ד"ר, מכבי לדעתי בשלוש ארבע השנים האחרונות היתה בנויה בחלק הקדמי על הקילריות של זהבי, הכוח והמהירות של בן חיים והיצירתיות ואחזקת הכדור של מיכה. מרכיב אחד כבר לא פה. אם תשים את אצילי במקום מיכה כמו שלא מעט רומזים תאבד מרכיב חשוב כי הם לא בדיוק אותם שחקנים. לאצילי יש בעיטה מצויינת ומידי פעם מסירות מתוחכמות, מיכה נכנס לשטחים כדי לקבל כדורים ומשם ליצור, וגם אם ניתן היה להשוות והוא היה בעשרים אחוז טוב יותר, הייתי מעדיף את היציבות והאופי הנהדר של מיכה, מבחינתי, הוא ואלברמן הם הפנים היפות של הקבוצה והלוואי שיסיים את הקריירה בה בעוד עשר שנים.

ד"ר רזי הופמן 6 באוגוסט 2016

מסכים אתך לגבי זהבי וגם על אלברמן ומיכה אבל ממה שאני רואה אצל אצילי בחצי שנה הארונה הוא הולך ונהייה יותר ויותר דומה לזהבי. האם אתה מוכן לקחת סיכון שהוא יגיע לחיפה או לב"ש? אני לא. אם יש אפשרות לקנות אותו או לפחות להחתים אותו כשחקן חופשי בינואר אסור לוותר על ההזדמנות הזו ולראות איך הוא נותן יתרון נוסף לב"ש או חיפה או אפילו הפועל ת"א.
אני עדיין בגישה שיהיה שילוש אצילי אוסקר מודו עם טב"ח מהקאמרי חלוץ נוסף (לא סה), אלברמן ונוסא. אלברמן ונוסא הם קשרים-בלמים
מיכה יצטרך לרדת לספסל אבל דיי ברור שיהיה חלק חשוב ברוטציה במיוחד אם מידי פעם ישחקו רק עם חלוץ אחד באירופה ומול החזקות בליגה. מה שראיתי במשחק האחרון לא מצא חן בעיני למרות שניצחנו. עם עומר במקום דור אני בטוח שהיו עוד שני גולים לפעמים זה כל ההבדל.

מאיר (חדש בשכונה) 6 באוגוסט 2016

כמעט שכנעת אותי עם האפשרות שאצילי יחזק את באר שבע או חיפה, דבר שעלול להיות שובר שיוויון, ואתה יודע מה, יש שחקן טוב בשוק ויש כסף, בדרך כלל, נכון לקנות אותו ואולי גם במקרה זה ולמרות הכל, אם כן, כתואם מדוניאנין ואז חסרה לו המעורבות במשחק. בקיצר, לרכוש ולקוות לטוב☺. אחרי שאמרנו זאת, אנשים לא מבינים את התרומה של מיכה למשחק של מכבי. הדוגמא שאתן היא אמנם מהכדורסל, אבל, משחקי כדור הם בעלי איפיונים דומים ולכן זו דוגמא טובה לדעתי. אינני יודע אם היית אוהד ספורט בתקופה של קבוצת הכדורסל האיטלקית איניס וארזה, שאחר כך נקראה מובילג'ירג'י וארזה והרכז שלה לא היה זורק לסל. לא לקולע, לא זורק!! עדיין היה ממוקדי הכח של הקבוצה ונבחרת איטליה. קראו לו אלדו אוסולה.

ד"ר רזי הופמן 6 באוגוסט 2016

תחשוב על הבישולים משני הצדדים ועל הפאסים שאצילי יקבל ממודו. זה יהיה דליקטס!
כדורגל יכול להיות משעמם או יפה. שוטא רוצה כדורגל יפה וקולח עם הרבה מצבים. דור קשר מעולה אבל אין לו מה שיש לזהבי או אצילי. מרווה שהאחרון יגיע גם על חשבון הירידה בדקות של דור על המגרש ואם אצילי לא יהיה כל כך טוב אז תמיד אפשר לשנות דברים. תגיד מתי משחררים אותנו מטב"ח מהמטבח?

קפטן קוקי 5 באוגוסט 2016

טור שכיף לקרוא, כרגיל.
לגבי סה – אני מחזיק ממנו מאוד. לדעתי ש לו דברים שקשה יהיה להשיג, הוא עובד קשה והוא חכם, וגם יש לו שליטה נפלאה בכדור. יש לו בעיה עם להשיג את הגול הראשון – הוא מקבל מעט כדורים, ואז או מפרגן מדי או מהסס ומחטיא. בקיצור, קבלת החלטות שניכר שמקורה בחוסר בטחון ולא בחוסר כדורגל. הגול הראשון יגיע, בתקווה לפני שיראו לו את הדלת החוצה, ואז זה כבר אמור להשתחרר.
אין מקום להשוואה בינו לבין עדן בן בסט שאצלו זה התחיל רע והתדרדר, וגם ניכר שהוא פשוט לא מתאים למכבי בצורת המשחק שלו. סה מנסה להשתלב, רואים שהתנועה שלו עדיין לא מתואמת. אבל הוא מנסה להיכנס למשחקים דרך עבודה קשה, הרבה מסירות, הרבה פרגון. בסוף זה יבוא.

עומר 6 באוגוסט 2016

לא הבנתי את כל התקוות שאתה תולה בגול הראשון שלו (שהגיע במשחק הבכורה שלו אגב), ועוד פחות הבנתי מה ראית ממנו שגרם לך להחזיק ממנו מאוד. כנראה שהוא באמת שחקן איכותי- במכבי זה לא זה. קורה.
כמובן, הלוואי שאתה צודק ואני טועה.

קפטן קוקי 7 באוגוסט 2016

אני לא סופר את מה שהיה בעונה שעברה כי הוא כמעט שלא שיחק ברצף.
נכון, הוא פתח עם גול נחמד אבל אז הוא נפצע וזה לא התחבר. תכלס לא ראינו ממנו כלום מאז.
אני מנחש (גם מציטוטים שלו כביכול) שמנטלית הוא נמצא בנקודת האפס. לכן מבחינתי זה הגול הראשון.
אני רואה ממנו עבודה קשה, הרבה פרגון, הרבה זיעה שנשפכת. הוא מסוגל לפתוח לאגף כדי לקחת כדור, לעבור שחקן או שניים או סתם לשמור על הכדור עד ששחקן מצטרף. זה דבר שעדן לא מסוגל לעשות.
היו לו כמה החטאות מזעזעות ממצבים בטוחים, אני מניח שאם אחד מהם היה נכנס כבר היה לנו חלוץ אחר. אבל זה באוויר, לגמרי יכול להיות שאני טועה.

עופר כהן 5 באוגוסט 2016

בנושא רכש זר, לדעתי חמד זו הברירה היחידה של ג'ורדי.
כרגע משחקים במכבי ת"א הזרים הבאים: ראיקו, פיליפנקה, אייגבור, מדו,סקאריונה, סה. אם יועבר חוק הזר השישי, מכבי תשאיר את סה ולא תביא חלוץ טוב יותר, כי חלוץ דומיננטי לא יישב על הספסל בגלל חוק פגום (נראה לכם שמישהו כמו שוטא יתחיל לעשות חישובים לפי איזה חוק שפקיד הכתיב לו? לא יקרה) ולכן ג'ורדי מחפש יהודים ו/או ישראלים. מכאן שאם מכבי מעפילים לליגה אירופית גולדהאר יעלה את ההצעה על חמד והוא יגיע, כך לגבי בירנבאום. אולי אופציית אחמד עאבד תחזור לשולחן, הוא יעלה פחות מסה זה בוודאות, ואפשר לעשות טרייד עם בן בסט.
אולי באמת במכבי גם ישנו אסטרטגיה לגבי סה ובן בסט ושוטא יוציא מהסלע מים. נסתרות דרכי הג'ורדי.

לסיכום- עד ללילה שאחרי הגומלין מול היידוק ספליט שום דבר לא בטוח. ככה- חסר סיכונים. ככה עובדים כבר חצי עשור.
יכול להיות שבהנהלה חושבים שאין צורך בחיזוק נוסף לליגה, ולדעתי חמד ובירנבאום חיזוקים מעולים וחיוניים למרתון הארוך והמאוד קשה העונה.
אבל מדובר כרגע על מחיר של בין 3-4 מיליון יורו. אם עולים לאירופית המענק מכסה על זה. כרגע מכבי קיבלה 600,000 יורו וזו התחלה טובה.

ואגב- אני לחלוטין מתכוון להתבכיין על ההגרלה הסופר קשה הזאת- למה?! למה שוב מקבלים את אחת ההגרלות הכי קשות שאפשר?! למה?! למה?!

ניב 5 באוגוסט 2016

פיליפנקה עם אזרחות ישראלית

עופר כהן 5 באוגוסט 2016

אני רואה שדון שמעון לימד את ג'ורדי כמה טריקים

yaron 6 באוגוסט 2016

עופר, למכבי כרגע חמישה זרים ולא שישה ולמיטב ידיעתי החוק עבר.
אם היו שישה והיו מצרפים זר סה היה חייב ללכת.
ההנחה היא שמחפשים מגן שמאלי וחלוץ. אם זה חמד ומגן שמאלי זר, סה יכול להישאר כמחליף ובן בסט יילך.
אם זה שני זרים אז סה הולך ויש מצב שבן בסט ישאר כמחליף (סיכוי קלוש).
חמד הוא לא ברירת מחדל, היתרון שלו זה שהוא ישראלי אבל במחיר שלו אפשר למצא זרים טובים.

גיא זהר 6 באוגוסט 2016

ירון אתה הרי נגד ספקולציות וגם טוען שאין הוכחות שג'ורדי מדבר עם שחקנים תחת חוזה. מאיפה חמד הפך לרלוונטי פתאום? ראיתי ראיון איתו בגלובס לפני כחודש שלפיו אין סיכוי שיגיע לארץ

yaron 6 באוגוסט 2016

הטענה שלי היתה שאין הוכחות שקרויף עובר על החוק.
העונשים על כך כבדים לשחקן, לקבוצה וגם לסוכן אם הוא מעורב.
אני גם לא נאיבי ובטוח שקרויף יודע מה מותר ומנצל את מה שהחוק מאפשר לו עד תום.
אם הוא מדבר עם חמד זה באישור ברייטון.

יואב 6 באוגוסט 2016

לא משכיב על חמד ארבע מיליון יורו. ממש לא.
התסריט האופטימי-
בירבאום, אצילי, חלוץ ומגן שמאלי זר.
ומשחרר את סה.

גיא זהר 6 באוגוסט 2016

מגן שמאלי זר ברמה בינונית אפילו זה מצרך נדיר ביותר, אני בטוח שקרויף מחפש אחד כזה כבר שנתיים.

גיא זהר 6 באוגוסט 2016

חוץ מזה שרשימת הרכש האופטימלית שלך מעריך ששוה לפחות 6 מליון יורו

עופר כהן 6 באוגוסט 2016

התכוונתי שעל סטיב ועל חמד 4 מיליון. וזו עובדה

גיא זהר 6 באוגוסט 2016

התכוונתי ליואב, אבל למה שברייטון תוותר על חמד? 2.5 מליון נמוך לדעתי מבחינתם אבל שוב הם לא האישיו אלא חמד ואני לא רואה אותו מגיע לארץ כל כך מהר.

yaron 6 באוגוסט 2016

אני בטוח שקרויף מחפש מגן שמאלי בנרות ושאם היה כזה כבר היו מחתימים אותו.אין מגן שמאלי ישראלי שאפשר להביא, זה זר או כלום.
לגבי חלוץ, יש יתרון רב בלהביא את חמד שהוא ישראלי. במקרה הזה יכול להיות שקרויף מנסה למצות את אופצית חמד תחילה למרות שלדעתי אם היה מוצא מישהו ממש טוב היה מחתים ומוותר על סה.

יואב 6 באוגוסט 2016

גיא, לא יודע איך הגעת לשש מיליון.
לא חשוב, זה פחות מעניין.
לי אישית אין עניין בחמד. בטח בתג מחיר שכזה. פשוט לא מעניין אותי.

גיא זהר 7 באוגוסט 2016

בירנבאום 1.5 לפחות. אצילי 1.5-2 לפחות (מי שחושב שפחות חי בסרט), מגן שמאלי בינוני פלוס מעל מליון לדעתי סכום ריאלי לפחות מליון וחצי (על אמבולה צריך לשלם לפחות חצי מליון – מכבי תסתפק במגן ברמתו?) וחלוץ זר סביר מליון פלוס (אורלנדו סה לדוגמא עלה 800 אלף). הגענו לכמעט שישה מליון.

yaron 7 באוגוסט 2016

נסיון העבר מלמד שברגע שיש הזדמנות ממש טובה גולדהר וקרויף חותכים עניינים.
לגבי שאר הדברים, גולדהר ישחרר עוד כסף רק אם וכאשר נעלה לבתים.
זה מבאס אבל ככה הוא עובד.
אם מכבי עולה לבתים אני יכול לראות את כל ההחתמות האלה מתממשות, אם לא אז שתיים, גג שלוש מהארבע.

Comments closed