יאללה טל, יוגה ואתה מסודר

אני רושם לך פעמיים יוגה בשבוע כדי לרפא את מחלת הצלילה שלך

פתיחת העונה של מכבי תל אביב תחת שוטה ארבלדזה מלמדת רבות על הקבוצה. כמו שניחשתי כאן בעבר, עושה רושם ששוטה בליגה הישראלית יפתח בהרכב של 4:2:3:1 כאשר השניים האחוריים הם דווקא נוסא ומדוניאנין, וזאת למרות שני שערים נפלאים של גל אלברמן במוקדמות ליגת אירופה. הנטייה של שוטה היא נטייה התקפית, הוא רוצה איום על השער מצד כל מי שנמצא בחצי המגרש של היריבה, והוא גורם למשחק ההתקפה של מכבי להראות טוב יותר מכפי שאני זוכר מאז סוף עידן אוסקר והחצי שנה הראשונה של סוזה. זה לא מקרה שאלברמן בועט לשער, וגם דור מיכה לא מסיים משחק בלי בעיטה אחת לפחות למסגרת, אלה הדגשים של שוטה, והם מיושמים.

*

מול ספליט שוטה היה זהיר יותר בגישה, ולכן ראינו את השלישייה של גל, נוסא ומדוניאנין, כאשר סקאריונה מתופקד כחלוץ נסוג. נראה מהמשחק הזה שסקריונה לא מאוד דומה לזהבי בתנועה שלו ללא הכדור. סקריונה מחפש לקבל את הכדור משחקן קרוב, ופחות נע לעומק בהפתעה. הוא גם עוד לא ממש התחבר לשאר השחקנים, כך שניתן להגדיר את הניסוי שלו בעמדת החלוץ ככשלון, ואולי טוב שכך. אולי בזכות כשלון זה ג'ורדי יאלץ לקחת סיכון ולהחתים חלוץ זר (אולי אף במקום אורלנדו סה) במידה ומכבי יעברו את ספליט בדרך לליגת אירופה.

כאשר יוסי בניון ודור מיכה מתופקדים באגף ימין, הם למעשה מתופקדים בעמדה חופשית למדי. הם מחפשים את התנועה לכיוון האמצע פעמים רבות, כאשר יוסי ביום ראשון אף הגיע לאגף שמאל מדי פעם (ותודה לאיה שורק כמובן על מפת הנגיעות, כאן מפת הנגיעות של דור מיכה במשחק מול ספליט, המפה של יוסי מול כפר סבא מגיעה גם לאגף שמאל).

איה

במשחק מול כפר סבא ראינו את יוסי מחליף מקומות פעמים רבות עם אוסקר סקריונה. סקריונה עדיין הצליח למסור ליריב יותר מאשר לשחקני מכבי, אך נראה מחובר הרבה יותר למשחק בעמדה הטבעית שלו מאחורי החלוץ, ולמעשה שני שערי השדה הגיעו מפעולה של אוסקר, מסירה מצוינת לטבח, וגם הבעיטה לכיוון השער שהפכה לנגיחה של עדן בן בסט, כנראה לעדן היתה אורינטציה טובה יותר בעקבות נסיון בעיטה בהשוואה להגבהה לה זכה מול ספליט, ההגבהה שזכתה לנגיחה לכיוון אמצע המגרש במקום לכיוון אמצע השער.

מול ספליט נוסא היה זה שמסר לטבח את מסירת המפתח שהפכה למסירה מצוינת של טבח לגול של אוסקר. מסירה זו מראה שטל בן חיים לומד ומתבגר, זו היתה אחת המסירות הטובות שראיתי ממנו מתוך ריצה חזקה באגף, בדיוק המסירה אותה לא מסר לאורלנדו סה מול באר שבע בבלומפילד.

ביום ראשון אוסקר היה זה שהפעיל את טבח באגף שמאל, וכמו במסירה של נוסא, לא היה מדובר במסירה שאפשרה לטל לרוץ ריצת אמוק עם הכדור תוך כדי עקיפת שחקנים, אלא תנועה טובה מאוד של טל מאחורי המגן שהפכה לתנועת עומק חופשית לתוך הרחבה.

*

טל בן חיים כנראה היה מהשחקנים היותר מחוברים לערן מבחינה חברתית, אך בעונה שעברה ראיתי הרבה מצבים בהם ערן ניגש לטל אחרי התקפה, ו"מסביר" לו מה היה צריך לעשות במקום מה שעשה. אני חייב להודות שלא קיבלתי את הרושם שטל יישם את הסבריו של ערן בעונה שעברה, ונראה היה שמדובר יותר בתסכול של ערן מאשר בהרצאות פרודוקטוביות.

השנה אנחנו רואים התקדמות נוספת של טל בן חיים. כפי שציינתי הוא נע כדי לקבל את הכדור במקום בו הוא יכול להוות איום על השער, במקום התנועה המוכרת שלו של ריצה באגף עם הכדור תוך חיתוך לקצה ה16 ושחרור בעיטה. הוא היום מגוון הרבה יותר בפעולותיו, כפי שראינו במסירה לאוסקר מול ספליט. במשחק מול ספליט טל בן חיים עזר רבות בהגנה לאבי ריקן, ובניגוד לעונה שעברה באירופה, עזרה זו לא חיסלה את פעילותו ההתקפית. בקיצור, אנחנו רואים התקדמות מבטיחה בתחילת העונה בכל האספקטים של המשחק מצד טל.

*

כדי להשלים את המהפך, נותר רק פן אחד שטל צריך להתקדם בו, טל בן חיים החלוץ צריך לשלוט בעצמו. זו לא דרישה פשוטה, שכן כל המשחק של טל בנוי על כח מתפרץ. הנפילה של טל ברחבה מול ספליט, אותה נפילה שזיכתה אותו בכרטיס צהוב, נובעת מחוסר שליטה שלו בגוף תוך כדי ריצה מהירה, עוד לפני האינסטינקט הטבעי שלו לפול עם כל מגע באזור הרחבה.

כדי לשנות את הרפלקסים שלו, טל צריך לתרגל רפלקסים אחרים, כל לוחם באגרוף תאילנדי יכול לספר לו על זה. אילו אני המאמן של טל בן חיים, הייתי שולח אותו לתרגל יוגה או אגרוף תאילנדי פעמיים בשבוע. תרגול כזה ילמד אותו לשלוט בכח המתפרץ שלו, וילמד אותו להשקיע את הכח ברגעים הנכונים, כל זה לצד שליטה טובה הרבה יותר בגופו. בנוסף, יוגה תאפשר לו ללמוד להתרכז הרבה יותר טוב תוך כדי תנועה, תכונה שערן נולד איתה, וטל עוד צריך לרכוש.

אז אם אתם קוראים פוסט זה ויש לכם גישה לאיש, תתנו לו את פרטי הקשר שלי, ותציינו בפניו שלתרגל לצד נשים חטובות זה לא עונש גדול מדי, התמורה שווה את ההשקעה.

 

מחזור 1: מכבי חיפה - הפועל ת"א. סיכום
בזבז אותו - תומר חרוב

72 Comments

יואב 23 באוגוסט 2016

יפה גיל,
נקודה יפה בהקשר של טבח- האיש מתחיל לנוע לעומק על מנת לקבל כדורים לספרינט שלו בניגוד למנהגו הקודם לחכות לכדור ברגל באגף.

שלו 23 באוגוסט 2016

אני ראיתי את מיכה מוסר על 40-50 מטר בדיוק של סנטימטרים. מרשים.

רועי 23 באוגוסט 2016

לגבי נוסא-אלברמן, ההערכה שלי היא שאלברמן לא פתח על מנת שישחק יום חמישי (גם היום יש ידיעה שהוא בספק למשחק, אז כנראה שגרר איזו פציעה מיום חמישי).
אם חלילה לא נעפיל לשלב הבתים, אני מניח שהוא יהיה באנקר בהרכב גם בליגה.

גיל שלי 23 באוגוסט 2016

אין ספק ששוטה מאמין ברוטציה ונותן לכולם לנוח, זו רק תחושה שלי, אבל במשחקים בהם מכבי יעלו מול בונקרים, גל יתחיל על הספסל. בכל מקרה נדמה לי שכבר עכשיו אפשר להיות רגועים שנבקיע השנה לא פחות גולים מכפי שהבקענו שנה שעברה, למרות שיותר מחצי מהגולים שלנו משחקים בסין עכשיו.

רועי 23 באוגוסט 2016

רגוע ? אני ממש לא רגוע.
אנחנו לא מייצרים מספיק מצבים במשחק השוטף, ולאור ה"חלוצים" שלנו כרגע, אחוזי הניצול שלנו ירדו לעומת שנה שעברה.
הגול הראשון היה מהוצאת חוץ ארוכה, השני מפנדל מקרי.
לגבי נוסא, גם נגד היידוק וגם נגד כפ"ס הוא לא נראה כמו במשחקים הקודמים במוקדמות הליגה אירופית, פחות מעורב במשחק.

גיל שלי 23 באוגוסט 2016

מתחילת הקמפיין באירופה אנחנו מבקיעים כמעט בכל משחק שני שערים לפחות (פרט למשחק בקאיראט), כך שזה לא נראה לי מקרי. נוסא שיחק תפקיד אחר מול כפר סבא, ובאמת לא סיכן כלל, וכמו שכתבת גם מול ספליט הוא קצת נעלם, אבל בכל זאת בנה את הגול של אוסקר. אני עוד לא יודע להסביר את העליות והירידות שלו ביצירת מצבים, זה באמת מעניין.

אזי 23 באוגוסט 2016

נוסא הוא מסוג השחקנים שאני שונא, כי כל המשחק הוא לא עושה כלום, ואז פתאום דופק בישול לטל בן חיים.
להיות מרוצה מזה? לא יודע.
יש לו תפקידים מעבר ללבשל. אבל אם הוא מעורב בשער כמעט כל משחק.. לא יודע… לא יודע לאכול את השחקן הזה.
אפילו לשנוא אותו כמו שצריך אני לא יכול

חובצי 23 באוגוסט 2016

אני זוכר שהרגשתי כמוך (אבל ברגשות פחות עזים), עד שיום אחד ראיתי משחק של מכבי מהמגרש, ולא בטלוויזיה.
זה היה בעונה של פאקו, מול הפועל פ"ת במושבה.
כשרואים את התנועה של נוסא על המגרש, ולא דרך מצלמה שמתמקדת רק בכדור, מצליחים לראות את זה שמוגדר יפה בכדורסל "דברים שלא נספרים בסטטיסטיקה" (הנפלד היה אחד הגדולים בקטגוריה הזו)
המיקום שלו, ההבנה הטקטית ועצם הנוכחות שלו מצליחה הרבה פעמים להרוס את משחק ההתקפה של היריבות.
הוא ידע לעמוד בדיוק איפה שצריך כדי לחסום אפשרות למסירה, עמד בדיוק במרחק שנדרש כדי לאיים על כמה שחקנים במקביל, פעם אחרי פעם הוא ביטל מתפרצות של היריב.. וכל זה בלי לגעת בכדור או אפילו לרדת לגליץ'.

בעונת הפאקו, שבנה בעיקר על משחק הגנתי ואחזקת כדור, התפקוד של נוסא היה בעיקר זה. נראה לי שניתן לספור על יד אחת את כמות הפעמים שהוא היה מעורב במשחק ההתקפה.
בעונה האחרונה הוא קיבל משימות קצת יותר התקפיות אך סבל מכמות בלתי נסבלת של החמצות.
בינתיים בעונה הנוכחית משהו מתחבר, הוא עושה את הכניסות פנימה, בועט לשער, נוגח, ובינתיים זה גם נכנס.

מסכים איתך שיש אופציות הרבה יותר טובות שם בחוץ, אבל אני דווקא חושב שנוסא עושה עבודה יפה מאוד ואולי השנה גם נקבל תפוקה התקפית.

yaron 23 באוגוסט 2016

שאלה רצינית ולא קנטרנית:
איך זה שקרויף ולא מעט מאמנים רואים בנוסא באנקר (אחרי מדוניאנין ובהנחה שהוא בריא כמובן) ?
הרי ברור לנו שהוא לא ברמה של ליגה ראשונה בספרד, אנגליה או גרמניה כי אז הוא לא היה חוזר לישראל.
יכול להיות שאתם מפספים משהו?

אזי 23 באוגוסט 2016

יכול להיות הכל.
לא סתם הם מקבלים כסף כדי לאמן כדורגל ואני לא.
יש את משפט הפתיחה הנהדר של הבלוג של מכביבול (עליו השלום) שאומר שהוא קם כדי לפתור את חידת יואב זיו. שאיך זה שכל האנשים בארץ חושבים שיואב זיו הוא המגן השמאלי הכי גרוע במזרח התיכון ואף פעם המאמן של מכבי לא מחליף אותו.
אין לי תשובה לזה.
אולי אני בתור אוהד אמוציונאלי מדי ולא רואה נכון
או שאולי מאמן, בתור זה שהאחריות עליו, מרגיש שנוסא הוא הבחירה היותר בטוחה גם אם פחות טובה.

יניב פרנקו 23 באוגוסט 2016

בקדנציה של הפועל נוסא בא על תקן 5050 ושיחקו עם שניים במרכז – הוא לא היה מי יודע מה.
שירזי הפך אותו בחצי השני לקשר מאחורי החלוץ והוא היה מצוין והבקיע לא מעט.

סחבק 24 באוגוסט 2016

המקור הוא כמובן – חידת אייל משומר.
אגב אחרי 6/7 מאמנים ועשר שנות האחזות בהרכב הגיע רנה ואחרי מחצית אחת בגביע הטוטו הוריד אותו לספסל כך שייתכן והאיניגמה באה סוף סוף אל סופה…

yaron 23 באוגוסט 2016

גיל,
כרגע למכבי משבצת זר אחת פנוייה ושתי עמדות מבוקשות, חלוץ ומגן שמאלי.
זה מסביר למה מכבי היתה מוכנה "להשתולל" על חמד.
בנוסף, בין אם נאהב זאת או לא, גולדהר משחרר כסף בהתאם להישגים ולא תמיד בשביל ההישגים.
לדעתי עדיף להשקיע על מנת להגיע לבתים מאשר כתוצאה מהגעה לבתים אבל דבר אחד יאמר לזכותו – הוא עקבי.
מכבי של עידן קרויף מתרכזת בישראלים הכי טובים, בהעברות חופשיות וסוגרת את הסגל בינואר.
לדעתי כרגע הסגל מספיק טוב לליגה למרות שבהחלט אשמח לחלוץ ומגן שמאלי.
כתבתי בשנה שעברה שלפחות שניים מהשלושה – זהבי, טב"ח וראיקוביץ יימכרו בקיץ ודיי הופתעתי שרק זהבי הלך. עכשיו מתרבות השמועות לגבי השניים האחרים ולדעתי זאת הדאגה מספר אחת שלנו.

תולעת 23 באוגוסט 2016

1. נוסא. קשה לו במערך של שני שחקנים באמצע לצד מדוניאנין. אולי הדרישות ההגנתיות ממנו גבוהות יותר והוא פחות נע בחופשיות התקפית, אולי פחות מסתדר בהנעת כדור באמצע, אבל משהו לא לגמרי עובד שם. עם גולסה על המגרש זה נראה הרבה יותר טוב (עם שינוי מסוים במיקום של מדוניאנין). נוסא אמנם מסר לטב"ח (וגם לזהבי מול בית"ר בעונה שעברה) אבל זה לא הצד החזק שלו. זה לא כל כך נורא בקבוצה שיש בה הרבה מוסרים מצוינים אבל מעט מוציאים לפועל, אבל זה פוגע בהנעת הכדור באמצע, בעיקר לכיוון מיכה וסקאריונה כשהם נכנסים לרווחים שבין ההגנה לקישור.

2. טב"ח. לדעתי אמר בראיון שניסה פעם להישאר רגוע בזמן משחק ולא להתעצבן – וגילה שהוא לא מצליח להביא את היכולת שלו לידי ביטוי כי כל הזמן היה מוטרד מזה שהוא צריך להישאר רגוע. זה טב"ח וזה מה שיש, לא חושבת שיירגע או ישתנה ולא בטוח שהוא צריך. קבוצת כדורגל צריכה קצת טירוף לפעמים ומישהו שיבלגן את המערכת וישנה את קצב המשחק. אם המחיר הוא כרטיסים טיפשיים – אולי שווה את זה.
מעבר לזה, מקצועית, טב"ח משתפר באופן קבוע כבר כמה עונות ומשפר אלמנטים שונים (תנועה, מסירה). לפעמים התדמית שלו מטשטשת את זה. נראה לי שמבין כולם, הוא הפיק את הרווח הגדול ביותר משרשרת המאמנים המוצלחים שעברו במכבי, בדגש עם סוזה ופאקו, ששיפרו אצלו אלמנטים שאפשר ממש לראות.

יואב 23 באוגוסט 2016

תולעת,
ביג לייק. אבחנה מדוייקת על טבח. זאת החבילה וחי איתה בשלום(קאנטונה, קינו עולים לראש).

ז׳וטא 23 באוגוסט 2016

יותר בכיוון של קאסאנו. כמה מוכשר ככה טיפש.
יש הבדל בין טירוף לטיפשות.

תולעת 24 באוגוסט 2016

ממש לא טיפש

יואב 24 באוגוסט 2016

מסכים. לא טיפש בכלל.

גיל שלי 24 באוגוסט 2016

גם אני בהסכמה

גיל שלי 23 באוגוסט 2016

איה, אני לא מציע לו יוגה כדי שירגע, זו דרך מעולה ללמוד לשלוט בגוף, כיום הרבה ספורטאים רציניים בעולם מתרגלים יוגה בדיוק בשביל זה

yaron 23 באוגוסט 2016

טב"ח מלחיץ לפעמים את כל המערכת ובשנה שעברה (כשהמערכת היתה לחוצה מלכתחילה) זה תרם לאובדן האליפות.
תרם כמו שחוסר ההבקעה של בן בסט, הבעיות המשפחתיות של ג'ורדי והחלפת מאמן תרמו, אבל תרם.
אני חושב שהתירוץ שהוא נותן לא רציני כי גם מי שינסה להפסיק לעשן ירגיש שדברים לא עובדים לו בשבועות והחודשים הראשונים. אז הוא ניסה שניים שלושה משחקים…
העצה של גיל (בשילוב פסיכולוג ספורט) הרבה יותר מעניינת ויכול להיות שנסיון להפוך אותו למנהיג בקבוצה גם ישפר את המצב.
הכרטיס הצהוב בסיום נגד ספליט הוא פשוט חוסר אחריות.
חוץ מזה, בלי בעיית העצבים שלו הוא כבר היה באירופה :-)

תולעת 23 באוגוסט 2016

כשהמערכת חזקה מספיק היא מכילה גם שחקנים בעייתיים, מה גם שטב"ח אולי עושה שטויות על המגרש אבל מחוצה לו ממש לא.

yaron 23 באוגוסט 2016

חבל שהוא לא ישחק בחמישי בגלל שטות.

ד"ר רזי הופמן 24 באוגוסט 2016

ירון

אתה רציני? להאשים שחקן אחד באבדן האליפות זה לא רציני.
תן גם קצת קרדיט לב"ש

yaron 24 באוגוסט 2016

קראת את התגובה שלי???
אם משהו לא רציני זה לסלף ככה את דברי…
כתבתי שהלחץ שלו היה אחד הגורמים (ציינתי עוד כמה) לאבדן האליפות.
ואיך זה קשור לב"ש? יש לי המון כבוד וההערכה לזכיה שלהם שהגיעה להם ובגדול אבל מה לעשות שבתור אוהד מכבי אני מתוסכל מהסיבות שלדעתי בגללן לא זכינו.

אזי 23 באוגוסט 2016

לגבי טב"ח, המשחק מול ספליט היה הרגוע והרציני שלו אי פעם.
הוא לא עשה שטויות ולא נכנס לריבים מיותרים, ואלא אם כן קיבל את הצהוב על צלילה (לא ראיתי את התקציר), אני לא מבין על מה הוא קיבל את הצהוב כי הוא לא ביקש פנדל בצורה גסה מדי.
אחרי שהוא קיבל את הצהוב השתחרר לו הסוויץ' והוא יצא על השופט ברמה שכמעט זיכתה אותו בצהוב שני.

yaron 23 באוגוסט 2016

עזוב אזי, הגיע לו צהוב והגיע לו צהוב שני.
לא רצינית ההתנהגות שלו.

אריק י. 24 באוגוסט 2016

'נוסא. קשה לו במערך של שני שחקנים באמצע לצד מדוניאנין'.
ומה היה קשה והכביד לו על המשחק לפני שמדוניאנין הגיע?

תולעת 24 באוגוסט 2016

היה פצוע. בתחילת העונה היה טוב. אצל פאקו התקשה מאותן סיבות, אז לצד מיטרו או איינבינדר.

MOBY 23 באוגוסט 2016

יש נגישות אליו, אבל מהצד שבדיוק יתנגד לתרגול לצד נשים …..

אזי 23 באוגוסט 2016

תשמע, אני מרגיש שאני הולך לתת את המשפט הקבוע שאני נותן בכל תחילת עונה וכל מאמן חדש שמגיע למכבי תל אביב:
מכבי תל אביב שולטת מצויין במגרש ובמשחק ועושה המון התקפות עם תנועת כדור מצויינת. ברגע שיהיה שם חלוץ שיוכל לעשות מזה שערים אנחנו נהיה קבוצה מצויינת!

יש שינוי קטן משנים קודמות: אין את ערן זהבי.
לרע אנחנו יודעים מה הרע. עכשיו השאלה אם זה גם יהיה טוב.
בן חיים כבר מראה שהוא מנסה להכנס לוואקום, נוסא ואלברמן תוקפים יותר, מיכה ממשיך את ההתקדמות ההתקפית משנה שעברה ולצערי אפילו בן בסט כבש כבר פעמיים וכנראה יכנס לרוטציה.

אז נראה…
אני עדיין מאמין שבלי חלוץ רציני אנחנו נתקשה מאוד גם באירופה וגם בבונקרים בליגה

yaron 23 באוגוסט 2016

מה מפריע לך בן בסט, הוא תופס לך משבצת של זר?
לא ניסו לביא את חמד בגללו?
יש מאמן חדש (חלוץ) שמאמין שיש לו מקום בסגל, מה כבר יכול לקרות?

רועי 23 באוגוסט 2016

השאלה היא לא מה יכול לקרות, אלא, מה לא יכול לקרות :)

יניב פרנקו 23 באוגוסט 2016

יצחקי שחקן גמור לרמות האלה וסה תופש משבצת של זר. אני לא רואה את מכבי מוותרת על חלוץ 9 מחליף כמו בן בסט.
גם אם תביאו פריצה ואצילי יש לו מקום אצלכם.

רועי 23 באוגוסט 2016

כשאמרתי שהסגל שלנו קצר ואין לנו חלוץ, אמרת שזו גניבת דעת וליצחקי יש מקום בכל קבוצה.
אז מה השתנה שעכשיו הוא גמור ?

יניב פרנקו 23 באוגוסט 2016

עוד פעם כי אתה מעייף.
אתה לא אומר סגל קצר בליגה הישראלית על סגל שיש בו שחקן שמקבל משכורת כמו יצחקי ומבחינתך זה לא מספיק טוב.
זו גניבת דעת.
אורך הסגל הוא לא שאלה איכותנית.
כשאני כותב יצחקי גמור לרמות האלה זו דעתי האיכותנית והרמות האלה זה לא אומר שיצחקי לא משחק מחר כשחקן סגל רלוונטי ברוב קבוצות הפלייאוף העליון.
יצרתם עולם דמיוני שבו לקבוצה עם התקציב הכי גדול בליגה בפער עצום יש סגל קצר אך מנהל מקצועי מרשים שבנה בכסף גדול סגל קצר.
בפועל זה סגל ארוך ועמוק וטוב מספיק לתחרות הקיימת ובפועל ככל הנראה עוד יחזקו אותו וכשיחזקו אותו בנגיד 2 שחקנים כנראה שיחליפו קודם את סה ויצחקי.
ואם לשיטתך זה סגל קצר אז אין סיבה להוציא את בן בסט ולקצר אותו עוד.

השמן 23 באוגוסט 2016

האמת שחשבתי על זה קצת לאחרונה ואני נוטה להסכים עם פרנקו (להוציא את ההערה המיותרת על ג'ורדי, אין אוהד מכבי אחד שבנושאי רכש חושב שג'ורדי מרשים).
מצד אחד, ברור לחלוטין למה כולנו מבועתים מלעבור עונה נוספת בה שלושת החלוצים שלנו הם סה, יצחקי ובן בסט. הכישלון של שלושתם לתרום משהו שנה שעברה היה אחד הסיבות לאובדן התארים, כשהשנה גם אין אוטומט כמו זהבי זה נראה רע.
מצד שני, לכולם יש כדורגל ברמה זו או אחרת, והם הוכיחו זאת מספיק פעמים בעבר, ברור שאפשר להוציא מהם הרבה יותר, ולראיה לדעתי כמות השערים המשותפת שלהם השנה כבר עקפה את שנה שעברה, כלומר למערכת של מכבי שנה שעברה (מינימום רוטציות בעונה של ליגת אלופות) יש חלק לא מבוטל בכישלון שלהם

yaron 23 באוגוסט 2016

אני (אוהד מכבי) דווקא חושב שבענייני רכש ובניית סגל ג'ורדי דיי מרשים :-)

אזי 23 באוגוסט 2016

יש שחקנים שהגיעו אצלי לכאלה תהומות של זילזול ושנאה, שאני אשכרה פוחד שהם יצליחו פתאום ויתפוצץ לי המוח.
הצד השני והסביר של המשוואה הוא שהוא ימשיך להיות כמו שהוא וזה עוד יותר חמור.

עצם זה שיש אותו, אומר שלא לחוץ להביא שחקן בעמדה שלו.
כשאין שחקן, חייבים להביא מישהו.

זה כמו כששחקן פצוע ממשיך לשחק. לפעמים עדיף לשחק ב10 שחקנים, כדי ששאר השחקנים יבינו שהם צריכים להתעלות.

חיים הצהוב 23 באוגוסט 2016

אני עם אזי בעניין בן בסט, קשה להסביר את זה אבל אני פשוט לא רוצה שיצליח מהפחד שישאירו אותו.
ההיגיון אומר להשאיר אותו מהסיבה הפשוטה שאין ישראלי שאפשר להביא שיכול להיות 9 מחליף שיותר טוב ממנו אבל הוא כל כך תיסכל אותי בשנתיים שלו במכבי שפשוט יש לי חלחלה בגוף שהוא משחק, זה כאילו כל פעם שהוא עולה מהספסל אני מרגיש שהמשחק נגמר.
איך שיחררנו את בדש והשארנו אותו איך? זה גם עלה לנו באילפות

ניב 23 באוגוסט 2016

אני מת שיצליח (סקפטי משהו אבל רוצה מאוד), זה סיפור נפלא, הוא לא תופס מקום של זר, הוא מכיר את המערכת וזה כנראה יותר זול מכל אלטרנטיבה ראויה.

יואב 23 באוגוסט 2016

מסיבה כלכלית. בדש לא באיזור חיוג של עדן מבחינת משכורת ורעננה יכלה לעמוד בזה.

חיים הצהוב 23 באוגוסט 2016

לפי מה שאני יודע טב"ח הוא בין השחקנים שמתאמנים הכי קשה, אני גם בטוח שהוא תרגל יוגה ופילטיס במהלך הקריירה אבל בדקה 90 כשאתה מתוסכל מהתוצאה לא יעזור שום יוגה במקרה של טב"ח, כל האנדרלין יוצא ואתה פועל לפי אינטואיציות ואלה האינטואיציות של בן חיים לטוב ולרע

גיל שלי 23 באוגוסט 2016

יש הבדל בין יוגה לפילאטיס, ובאופן עקרוני אני מסכים איתך, רואים שהוא עובד על עצמו

עמרי כהן 23 באוגוסט 2016

לפחות בעונה של אוסקר היו להם גם אימוני יוגה פעם בשבועיים.
ממה שאני יודע רוב השחקנים היו מתעצבנים על זה, אבל באמת כמו שגיל הציע – צריך לשלוח אותם להתאמן עם העם, זה יעשה להם רק טוב :-)

ניב 23 באוגוסט 2016

נהנתי לקרוא, תודה.

מיקו גוטליב אהלן סבבה 23 באוגוסט 2016

לא מקבל את ההנחות שהפרחח הזה מקבל.
כמו ערסים שמתפרעים כשהם שיכורים. הם מרשים לעצמם לעשות זאת, כי ככה לימדו אותם.
בן חיים מקבל יותר מדי הנחות בגלל הנתונים שנולד איתם, הוא מרשה לעצמו להתנהג ככה כי אף אחד לא יחנך אותו. באירופה אנשים לא יהיו מוכנים לבנאדם שמתנהג בצורה כזאת. הוא לא זלאטן ולא ניימאר.

יואב 23 באוגוסט 2016

קאנטונה? קינו? די קניו?
חסרים "פרחחים" בחול?

יואב 23 באוגוסט 2016

פפה?

מיקו גוטליב אהלן סבבה 23 באוגוסט 2016

הם צריכים להיות כשרונות על.
וכולם כיבדו את רוח הספורט ואת השחקנים ששיחקו איתם. די קאניו ויתר על לכבוש כי השוער שכב פצוע. אתה רואה את טל בן חיים עושה דבר דומה?

יואב 23 באוגוסט 2016

לא חושב שזה צריך להיות קשור לגדולת כשרונם.
לא אוכל לתת לך שמות של שחקנים "רגילים" רק מהסיבה שאני לא מכיר אותם.
זה פשוט קיים. זה המשחק ואלו האמוציות. אין הנחה למוכשרים ולא צריכה להיות סלידה מהבינוניים.

עמרי כהן 23 באוגוסט 2016

גם קשה להגיד שטל בן חיים מקבל הנחות. הוא אחד השחקנים הכי מושכי אש בליגה, והשתמשתי בביטוי הזה כדי לא להגיד משהו אחר.
שופטים לא חושבים פעמיים לפני שהם מוציאים לו צהוב, מגינים נותנים לו קטנות ומחממים אותו. אי אפשר להגיד שזה פרחח שמתייחסים אליו ביד מלטפת.

מיקו גוטליב אהלן סבבה 23 באוגוסט 2016

המועדון מתייחס אליו בעדינות ומגבה אותו על התנהגות לא נאותה.

גורביץ' 23 באוגוסט 2016

אם בארץ השופטים לא היו רכים והיו מוציאים לו צהוב על כל צלילה / השתלחות בשופט, כמו שראינו שעושים לשחקנים כמוהו באירופה, הוא או היה שובר את שיא ההרחקות בכל הזמנים או לסירוגין הופך להיות השחקן הכי טוב בארץ.

yaron 23 באוגוסט 2016

ההנחות הן מהמאמנים וקריוף.
מה לעשות אבל ישראלי כזה אתה מנסה להשאיר אצלך בכל מחיר.
סוזה היה היחיד שלא ויתר לו ובזכותו הוא למד לעשות הגנה.
טב"ח בדיוק בגיל ובשלב בקריירה לעבור שלב ולהיות כוכב אמיתי.

ד"ר רזי הופמן 24 באוגוסט 2016

אני בטוח שדיברו איתו במועדון על הצהוב הזה.
יש פסיכולוג של הקבוצה והוא זה שצריך לטפל בבעיות של טב"ח כי השחקן הזה חשוב הרבה יותר השנה כשאין זהבי.
מקווה שיפטר מכל השטויות כמו ההצגות המגוחחות שהוא עשה בשנה שעברה כל פעם שנעברה עליו עבירה ונפילות וויכוחים עם שופטים ברחבה. זה לא לעניין. מצד שני ששופטים ישימו יותר לב לכל העבירות שעושים עליו….

אריק י. 24 באוגוסט 2016

כן ערס, לא ערס, כרגע מדובר בישראלי המוכשר והחשוב ביותר של הקבוצה (בצוותא עם מיכה). זה מה יש ועם הערס הזה נצא למלחמה.

ג'נובי 24 באוגוסט 2016

זכור לי ערס אחר עם בעיות התנהגות שיצאנו איתו למלחמה והביא לנו אליפות כשהוא מסיים כמלך השערים.

ד"ר רזי הופמן 24 באוגוסט 2016

גיל תרשה לי

בעקבות המשחק היפה של ב"ש אני רוצה שוב להעלות פה את דעתי על הפוסט של טל בן יהודה.
המשחק ההירואי הזה מוכיח לכל אוהד מכבי כמוני וכמוך שב"ש פה להישאר ושהשנה היא אפילו יותר פייבוריטית משנה שעברה. מי שמזלזל בפרוייקט של אלונה ברקת לא מציאותי בכלל. אני חושב שיש מצב שב"ש תיקח נקודות בליגה האירופית ואולי אפילו תעלה שלב.

49ers 24 באוגוסט 2016

מסכים איתך, בהגבלות הבאות:
ב"ש שיחקה משחק "קל", שבו ברור שזה כמעט בלתי אפשרי.
סלטיק קבוצה איומה, בינונית ומטה – בטח ובטח במשחקי חוץ.
ועדיין… עוצמות מרשימות של ב"ש, אצטדיון וקהל פנטסטי, שחקנים טובים (איפה הם ואיפה חיפה…) ותשוקה למשחק.
תלוי כמובן בהגרלה, אבל ב"ש בהחלט יכולה לעלות, בייחוד כשהקבוצות הגדולות במפעל מתייחסות (ברובן) למשחקים כסוג של נטל.
שאפו גדול לב"ש.

יוגב 24 באוגוסט 2016

ב"ש קבוצה טובה מאוד. אולי הכי טובה בליגה. מה שטב"י אומר זה שאין סיכוי שהם יגיעו לאותו קצב צבירת נק' פשוט כי זה מאוד-מאוד לא סביר. לא משנה מי הקבוצה. כיוון שהוא מכביסט הוא מעדיף לחשוב שמכבי כן וב"ש לא. לשתי הקבוצות סיכוי נמוך לעשות את זה.
ספציפית מכבי הוכיחה עמידות טובה יותר עד כה לשינויים ולחצים.

49ers 24 באוגוסט 2016

אולי, אבל עד כה ב"ש לא היתה במצב הזה.
כמובן שכל אוהד רואה את הדבשת של היריב, כמה טבעי.
עזוב אותך מקצב צבירת נקודות, תן לנו משולש או מרובע בצמרת שירתק עד הסוף, ודיינו.
כאוהד חיפה, לצערי איני רואה את הירוקים משתלבים שם..
אולי הגוטמנים ו\או הבן שמעונים.

ניב 24 באוגוסט 2016

אתה חושב שחיפה פחות תצליח? אני לא בטוח (עזוב את המשחק ביניכם בצ), לדעתי קורה אצלכם משהו טוב.

49ers 24 באוגוסט 2016

כל שנה יש תחושה שקורה משהו טוב… מקווים.

מאיר (חדש בשכונה) 24 באוגוסט 2016

א. באר שבע קבוצה טובה מאוד, יותר טובה מזו של שנה שעברה ויש לה סיכוי טוב יותר מלמכבי לזכות באליפות השנה.
ב. קשה לי להתרשם מהמסע האירופי שלה עד עכשיו כי ההגרלות שלה, כמה שזה מצחיק לומר היו נהדרות, שמות בלי כלום מאחריהם. ספציפית בנושא סלטיק, אין הירואיות בנצחון בשני שערים על קבוצה שהפסידה בגול לאלופת גיברלטר לפני כחודש.

יוגב 25 באוגוסט 2016

לא רואה במה ב"ש השתפרה לעומת שנה שעברה. הביאו חלוץ שנראה בסדר ואיבדו את המגן השמאלי הפותח.
לעומת זאת, היא איבדה כבר בפתיחה את שני הכוכבים שלה בפציעות לטווח קצר-בינוני.(מליקסון וברדה). שניהם התבגרו בעוד שנה, ואצל מליקסון פציעות זה לא דבר נדיר. הוא קריטי מאוד לקבוצה הזו.
הם לא נחלשו, אבל גם לא התחזקו במיוחד. תוסיף לזה את העומס ואבוזגלו, והכל יכול לקרות שם.

אורן 24 באוגוסט 2016

גיל,
גם שכטר נופל ברחבה "מחוסר שליטה שלו בגוף תוך כדי ריצה מהירה".האמא של ההצגות.
שכטר עושה אותו דבר.

ניב 24 באוגוסט 2016

טלב"ח זורק את עצמו בלי סוף ובלי בושה, אין ספק בכלל, לדעתי כאוהד מכבי הוא הרוויח את הסקפטיות של השופטים ביושר.

עופר כהן 24 באוגוסט 2016

עם כל היציאה מפרופורציה מההופעה של ב"ש נגד סלטיק, אם הם יביאו את היכולת הזו לליגה אין ספק שבמצב הקיים הם פייבוריטים לאליפות.
מצד שני, אם בן בסט יוולד מחדש וסה יתחיל לתת עבודה (או שיעבור ליוון), יש סיכוי שאנחנו מגיעים לפלייאוף העליון עם סיכוי למשהו.

מצד שני, בשקט בשקט אוסקר סקאריונה הופך לשחקן מפתח בהרכב. רק מחכה שיגיע חלוץ דומיננטי למכבי אם וכאשר עוברים את היידוק.
אגב, המגן שמאלי שחיפה הביאו נראה מבטיח.

ד"ר רזי הופמן 26 באוגוסט 2016

מה עם איזה פוסט לשבת?
גיל שלי, אולי סיכום הדרך של מכבי ת"א במוקדמות ובפליאוף הליגה האירופית? תוקעים יתד כבר שנתיים רצופות באירופה.
לא שווה פוסט?

גיל שלי 26 באוגוסט 2016

יגיע, חיכיתי להגרלה

אלון 26 באוגוסט 2016

יואב זיו, מעבר לזה שהוא שחקן נאמן וטוב עם הגבהות מעולות, היה הדמות המרכזית למורל הגבוה בחדר ההלבשה בשנים האחרונות כפי שהעידו יצחקי, זהבי, בן חיים,מיכה ועוד.

Comments closed