ליגת שוקי ההון – מכבי תל אביב עוברים באישון לילה לנתניה

מי הם בעלי האינטרס בחברה, בקבוצה, ומי צריכים להיות בעלי האינטרס?

שנים רבות חברה היתה ישות בעלת מטרה פשוטה, להשיא תשואה גבוהה ככל האפשר לבעלי המניות שבה. כאשר בעלים של חברה היו בעלי מניות עם שם ופרצוף, זו היתה הגדרה הגיונית ביותר, שכן לבעלי המניות היה את האינטרס הברור ביותר שהחברה תצליח, שכן הצלחתם היתה קשורה קשר חד ערכי וישיר עם הצלחת החברה. אך השנים עברו והתברר שהמציאות מורכבת יותר מההגדרה הפשטנית הזאת. ישנם הרבה מאוד בעלי מניות אשר אין להם כלל מושג שהם מחזיקים בבעלות כלשהיא בחברה, שכן הבעלות מוחזקת באמצעות קרן הפנסיה שלהם למשל. לאור הפיזור הגדול של בעלי המניות, החלו להשפיע אינטרסים אחרים, למשל האופציות והתגמול המנייתי של מנהלי חברות השפיע על עניין גדול יותר בטווח הקצר לעומת הטווח הארוך, דירקטורים חישבו יותר את קשריהם עם מנהלי החברה מאשר עם ישות אמורפית הקרויה בעלי מניות.

ההגדרה של מטרת החברה היא הגדרה חשובה, שכן המנוע הכלכלי של התחרות משפיע בצורה הטובה ביותר על הצלחת החברה, בתנאי שהתחרות מועילה לבעלי האינטרס האמיתי בהצלחת החברה. לאור המורכבות של החיים העסקיים, נמצאה הגדרה חדשה, מקובלת יותר להגדרת הישות של החברה, הגדרה באמצעות הגדרת הstakeholders המרכזיים. מקובל כיום שהחברה צריכה לדאוג לאינטרס של הסטייקהולדרס המרכזיים בה, ומקובל שהסטייקהולדרס המקובלים הם בעלי המניות, העובדים והלקוחות של החברה. כאשר כך מוגדרת מטרת החברה, שילוב האינטרסים אמור להביא גם לשילוב טוב יותר של הגדרת ההצלחה, איזון בין אינטרסים קצרי טווח וארוכי טווח, ועוד. ברור שקיים סוג של משחק סכום אפס בין בעלי המניות ובין העובדים בטווח הקצר, שכן כל שקל נוסף ההולך למשכורת לעובדים, יורד מהשורה התחתונה ברווח של בעלי המניות. אולם לטווח ארוך, תגמול טוב יותר של העובדים אמור להביא תפוקה טובה יותר שלהם, וכך להגדיל את התשואה והיציבות של החברה לבעלי מניותיה לטווח הארוך. אותו דבר ניתן לראות ביחס עם הלקוחות.

*

הגדרות אלה חשובות גם לענפי הספורט השונים, מי הם הסטייקהולדרס המרכזיים בקבוצות? בספורט האמריקאי השאלה הזאת למעשה כמעט ולא קיימת, שכן הקבוצות הן אמצעי להגדלת התשואה של הליגה, ולכן האינטרס של אוהדי הקבוצה כמעט ולא נלקח בחשבון, מאחר וחושבים יותר על אוהדי הליגה. כך ראינו את ארט מודל לוקח את הקליבלנד בראונס ומעביר אותם לבולטימור באישון ליל. אולם הליגה היא זו שחשבה שיש ערך גם למועדון היסטורי כמו הבראונס, ולכן הותירה את השם בראונס לשימוש עתידי לקבוצה שתשחק בקליבלנד, ובולטימור קיבלו את השם רייבנס. בולטימור עצמה סבלה את המעבר של הקולטס לאינדיאנפוליס.

היו דיבורים על חוסר הנאמנות של קווין דוראנט לסיאטל סופרסוניקס, סליחה לאוקלהומה ת'נדר שבעליה הפגין נאמנות אדירה לסיאטל, והעביר את הקבוצה לאוקלהומה סיטי מאחר ובסיאטל לא אושרה לו תכנית הקמת אולם חדש עם תאי צפייה המשיאים תשואה אדירה לבעלי הקבוצה.

כלומר, בעוד קבוצות כמו הניו יורק ג'איינטס, הדאלאס קאובויס הוושינגטון רד סקינס ואחרות לא נמצאות תחת איום מהותי של מעבר עיר, הקבוצות שמגיעות מאזורים קטנים יותר בארצות הברית נמצאות תחת איום תמידי של בעלי הקבוצות, אשר אם לא יקבלו את הצעצוע החדש שלהם, הם יעברו לעיר אחרת אשר תציע אצטדיון עם תאי צפיה חדישים שיניבו יותר כסף לבעלים. אוהדי הקבוצה המקומיים נמצאים מחוץ לשיקולים אלה.

הסיבה שאוהדי הג'איינטס והקאובויס יכולים לישון בשקט אינה קשורה לכך שבעלי הקבוצות שלהם מפגינים נאמנות גדולה יותר לאוהדיהם המקומיים, או לכך שהליגה חושבת על האינטרסים שלהם, הסיבה נעוצה בכך שחלק גדול מערך הקבוצה קשור קשר הדוק במיקום הגיאוגרפי שלה, ומעבר מניו יורק לקונטיקט לדוגמה, יוביל לירידת ערך מהותית של הנכס, גם אם בקונטיקט יבנו אצטדיון המכיל יותר תאי צפיה ויעניקו תנאים טובים יותר לבעלי קבוצת הענקים מניו יורק.

*

בישראל כמובן הבעיה פחות אקוטית, לא ראינו מחאה אדירה של אוהדי מכבי תל אביב כאשר הקבוצה עברה באישון ליל לנתניה, בין השאר כי המרחק מתל אביב לנתניה גם בזמן הפקקים נמוך בקצת מהזמן שיקח לבעל מנוי מקליבלנד להגיע למשחק בבולטימור. אבל, באופן כללי, האוהדים בישראל בהחלט יכולים להחשב כסטייקהולדר בקבוצה, שכן ערך הקבוצה קשור קשר ישיר באוהדיה, והאינטרס של בעלי הקבוצה צריך לחפוף עם האינטרס של האוהדים, כדי שהקבוצה תגיע להישגים הספורטיביים אך גם הכלכלייים הטובים ביותר לטווח הארוך. דווקא במקרה של קבוצות, השחקנים אינם אמורים להיות סטייק הולדרס כמו עובדים, מאחר ועובדים יכולים ואמורים להיות גורם מאזן באינטרס ארוך הטווח של החברה, בעוד שחקנים הינם בעלי אינטרס קצר טווח בלבד בהצלחת הקבוצה, ולכן אין צורך בהגדרתם כסטייקהולדר. לעומתם לאוהדים יש אינטרס אקוטי בהצלחה ארוכת הטווח של הקבוצה שכן אלה שבויים לחלוטין באהדתם, ואין להם אפשרות אמיתית לעבור לאהוד קבוצה אחרת.

אולם, כדאי לאוהדים לזכור שהגדרתם כסטייקהולדר בקבוצה היא לטובתם, מאחר ואנו רואים מה קורה כאשר בעלים שוכח את תפקידו, ואת האינטרס הכלכלי שלו, ומתמקד כל כולו בהצלחה הספורטיבית בטווח הקצר. מי שעדיין לא יודע על מה אני מדבר, כל שצריך הוא לעשות, זה לראות את אמיר כבירי הבעלים של הפועל תל אביב. ברדיפה אחר ההישגים הספורטיביים קצרי הטווח, אמיר כבירי משכן את עתיד המועדון בטווח הארוך, עד כדי הטלת סימן שאלה על קיום הקבוצה כפי שאנו מכירים אותה בטווח העולה על חצי שנה. לעומת המצב של אוהדי הפועל, ניתן לראות גם את אוהדי בית"ר, ולא, אני לא מדבר על חברי לה פמיליה כמובן, אלא כלל הציבור האוהד את בית"ר ירושלים, אלה שעוקבים בטלוויזיה כמו אלה המגיעים לאצטדיון, כמו אלה שרק קוראים באינטרנט על התוצאות. אלי טביב זורק על כולם כולם קצוץ, כלומר על האינטרס שלהם. הוא כמובן דואג רק לאינטרס אחד, האינטרס של אלי טביב, ולכן כאשר ההצלחה הספורטיבית עולה בקנה אחד עם האינטרס הכלכלי של אלי טביב, ימצא עצמו הבעלים דואג להצלחה הספורטיבית, אולם כאשר אין חפיפה בין האינטרסים, אלי טביב ימצא עצמו אדיש לחלוטין לזכיה באליפות וכיוצא באלה, ולכן בטווח הארוך יש סימן שאלה התלוי מעל האינטרס של אוהדי בית"ר ירושלים.

אגב, היום ב16:45 אני דן בנושא הזה במגרש פתוח עם גבריאל היידו וצוות מגרש פתוח, אם יש מי שיש לו זמן לשרוף, אתם מוזמנים.

ביי ביי ג'נסון
קאלציו - תומר חרוב

99 Comments

yaron 4 בספטמבר 2016

גיל, אני מתפלא עליך, מכבי עברה לנתניה באישון לילה?

גיל שלי 4 בספטמבר 2016

איפה נעלמה הקלילות שלך ירון, איפה?

גיא זהר 4 בספטמבר 2016

אפרופו חוסר האמונה של ירון שג'ורדי לא ניהל מו"מ עם שחקנים תחת חוזה http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4849866,00.html

ארז 4 בספטמבר 2016

תוכיח שזה נכון. ושברייטון לא הסכימה.
ירון, מה עוד נדרש במסגרת דיון ההוכחות? :)

yaron 4 בספטמבר 2016

הוכחות…

גיא זהר 4 בספטמבר 2016

קיבלת בקיץ הצעה להגיע למכבי ת"א תמורת מיליון יורו נטו.
"זו הייתה הצעה אדירה, שגרמה לי לחשוב פעמיים. החמיא לי לקבל הצעה כזו מג'ורדי קרויף, אבל ברייטון לא חשבה לרגע לשחרר אותי, ואחרי כמה ימים של מחשבה החלטתי שאני עדיין רוצה להגיע לפרמייר ליג. מעולם לא חשבתי בקריירה על כסף, אלא על התקדמות בחו"ל".
אם אנחנו מאמינים לחמד, הוא קיבל את ההצעה הכספית, בא לברייטון והיא דחתה על הסף והוא החליט לא להילחם איתם מסיבות כאלו או אחרות. תרחיש כזה מנוגד לחוקים. במידה שג'ורדי היה מתנהל לפי החוקים היה צריך לבקש אישור מברייטון לנהל מו"מ עם חמד. אם דחו על הסף, לא היה מגיע אליו בכלל. כל אפשרות אחרת מוציאה את חמד שקרן.

ארז 4 בספטמבר 2016

טענות דומות על מקרים דומים הובאו בעבר בפני ירון, שדחה אותן בשאט נפש. מבחינתו אלו לא "הוכחות".
צריך להביא לו סרטון או הקלטה של השיחות + דוח מומחה המאשר שמדובר במסמך אותנטי ולא מבושל.

ירון, אני על זה. מה עוד?

אורי 4 בספטמבר 2016

ואיפה כתוב שמכבי לא קיבלה אישור מברייטון לפני שפנתה לחמד?

ארז 4 בספטמבר 2016

היקש, ווטסון.
אם ברייטון לא חשבה לרגע לשחרר אותו, לא נראה לי הגיוני שאישרו למכבי לנהל איתו מו"מ.

yaron 4 בספטמבר 2016

עזוב אורי, לוגיקה פשוטה לא תעבוד במקרה הזה.
1.ברייטון יודעת שג'ורדי מנסה לגנוב לה כוכב ולא עושה כלום.
2. בהנחה והוא היה מסכים, הוא ומכבי היו פונים לברייטון ואומרים להם: ניהלנו משא ומתן בלתי חוקי ללא ידיעתכם והגענו להסכמות, עכשיו שחררו את הילד..

yaron 4 בספטמבר 2016

אתה לגמרי על זה ארז אין ספק…
קח קצת חומר למחשבה – http://m.maariv.co.il/sport/soccer/israel/Article-552621
ודרך אגב, גם הלינק הזה לא מהווה הוכחה קשה למשהו.

קרלוס גארסיה 4 בספטמבר 2016

כמובן שהלוגיקה לוקה מאד בחסר.
ברייטון ועוד איך הסכימה למכור. היא דחתה על הסף את הסכום שמכבי הציעה וחשבה שתוכל במו"מ להעלות את הסכום.
זו גם הסיבה שהיא נתנה לחמד אישור לנהל מו"מ.
בדומה לסיפור גוואנגזו, זהבי ומכבי אלא ששם גוואנגזו העלו את ההצעה משמעותית (אחרי שסיכמו כבר עם זהבי את תנאיו) והעיסקה נסגרה

גיא זהר 4 בספטמבר 2016

לא הבנתי: לפי הלוגיקה שלכם ג'ורדי הקדוש פונה לברייטון ומבקש לנהל מו"מ עם חמד, ברייטון אומרים בבקשה תגיעו להסכמות עם חמד ואז נדבר על מחיר? זה נראה לך הגיוני יותר מאשר ג'ורדי מציע שכר לחמד וזה מבקש שחרור מברייטון ואז הם אומרים אין בעיה תביאו איקס כסף? דרך אגב זה בדיוק מה שקרה עם זהבי והסינים ולכן גם אף אחד לא התלונן עליהם. לא כי זה חוקי, אלא כי כולם עושים את זה (וגם ג'ורדי הקדוש).

Ollie Williams 4 בספטמבר 2016

אז אני מבין שהלוגיקה הנכונה היא "כולם עושים את זה אז זה בסדר, חוץ מג'ורדי כי הוא איכסה"
משהו כזה?

גיא זהר 4 בספטמבר 2016

לא. הלוגיקה היא כולם עושים את זה כולל ג׳ורדי וזה בסדר כל עוד זה לא מגיע לידי אבסורד כמו למשל לדבר עם שחקן לפני שהוא אמור לשחק נגד הקבוצה שלך

Ollie Williams 4 בספטמבר 2016

אוקיי, מקבל, רק תגיד לי מתי מכבי שיחקה נגד ברייטון?

ואגב, לכתוב "ג'ורדי הקדוש" כל פעם זו רמת שנינות שכמעט משתווה ללכתוב "צהבת" במקום מכבי ת"א

גיא זהר 4 בספטמבר 2016

זוכר דווקא משחק של ברייטון נגד הנבחרת בשנת 80. לגבי ג׳ורדי הקדוש זה בעיקר בגלל שאוהדי מכבי הפכו אותו לכזה, בצדק מסוים מבחינתם ויותר בגלל מה שכתבו בעניין חמד כאילו ג׳ורדי הוא היחיד בעולם שלא מדבר עם שחקנים תחת חוזה = התנהגות קדושה

yaron 4 בספטמבר 2016

האמת שזה נראה לי הרבה יותר הגיוני.

yaron 4 בספטמבר 2016

התלהבתי מהכינוי שנתת לי – "האלטר אגו של ג'ורדי" :-)

yaron 4 בספטמבר 2016

ובלי קשר גיל, אנחנו מבקרים את התקשורת כ"כ הרבה, אולי נתחיל בלשמש דוגמא ולא נזרוק משפטים חסרי שחר גם אם זה מסתדר עם הקונספט הכללי של הפוסט.

גיל שלי 4 בספטמבר 2016

נראה לך שמישהו לקח את המשפט כלשונו וברצינות? לי נראה שלא

yaron 4 בספטמבר 2016

מסתבר שרק אני… :-)

Kirma der faux 4 בספטמבר 2016

מכבי יצאו מבלומפילד בחמש, פשוט היו פקקים

ניב 4 בספטמבר 2016

נהנתי מאוד לקרוא גיל.
הבעיה של הפועל היא לא רק כבירי והתנהלותו, גם קודמו בבעלות נהג כמותו והביא את הפועל אל עבר פי פחת, לפניו היה את טביב כאמור ולפניו עוד בעלים מהסוג של כבירי.
בעיניי העובדה שהפועל שרדה עד עתה מורכבת משני גורמים עיקריים, ההצלחות באירופה והתמיכה של האוהדים שהתגייסו בשעת חירום.
יחד עם זאת אני לא יודע כמה הם יצליחו לספוג.
הניקוד באירופה כבר לא קיים לדעתי וגם אם בסוף העונה יצליחו לזכות בכרטיס, ההצלחה מאוד תלויה בהגרלה ואז גם עשויה המציאות בדבר חשיבות "רוח המועדון" והצלחות העבר לטפוח על פניהם.
גם האוהדים אני לא יודע עד מתי ישנסו מותניים, בטח כשניכר שלא ממש סופרים אותם (ראה ערך ההתפטרות של וולף)

ג'נובי 4 בספטמבר 2016

אם תרשה לי להיות קטנוני- על עברי פי פחת. עברי במשמעות של סף או קצה של התהום (פחת). :)

ניב 4 בספטמבר 2016

נכון,תודה.

משה 4 בספטמבר 2016

היחיד שדאג להפועל ויכול היה להציל אותה כלכלית היה ברקוביץ'. הוא אמר את מה שכולם פחדו להגיד – אין כסף לרכש יקר

קפטן קוקי 4 בספטמבר 2016

גיל, תענוג לקרוא.
זה דיון חשוב מאוד גם בהקשר של הכדורגל וגם בהקשר של התרבות הפופולרית והעסקית בישראל בכלל.
המשולש בעלי מניות-מנכ"ל-עובדים ובמקביל הנהלה-שחקנים-אוהדים וכל מה שנגזר מזה יכולה ללמד אותנו הרבה. ובמיוחד כיף ומחכים לקרוא את הזווית שלך.

no propaganda 4 בספטמבר 2016

הטיעון לגבי הפועל הוא הגיוני.
לגבי בית"ר, אם להסתכל על עובדות ולא השערות , אז זה לא נראה שונה מהמצב של מכבי תל אביב או באר שבע.

Ollie Williams 4 בספטמבר 2016

לא מדויק, היות שלגולדהאר וברקת אין ברזומה סעיפים על הלנת שכר או ריסוק כלכלי של שני מועדונים שונים.
גם אם מחר יימאס למי מהם מהקבוצה שלו, אתה רואה את מכבי/ב"ש (ולצורך העניין גם מכבי חיפה במקרה מקביל) מגיעות למצב המקצועי והכלכלי של הפועל ת"א או של כפ"ס דאז?

no propaganda 4 בספטמבר 2016

לא ציינתי את חיפה וזה משום שלטעמי הזמן ששחר מחזיק בה מאוד ממזער את הסיכון במקרה שלה.
לדעתי המצב הכלכלי והכללי של הפועל תל אביב הוא לא באשמת טביב, אם הוא היה נשאר(וקשה לאמר שעזב ביוזמתו) אז לדעתי המצב שם היה מצוין. מה שקרה בכפר סבא זה באמת בעייתי אבל לדעתי הסיבה העיקרית היא שכפר סבא בפני עצמה לא שווה יותר מדי מבחינה כספית וזה מצב שיכול היה לקרות גם אם טביב לא היה מגיע משם לעולם.

אריאל גרייזס 4 בספטמבר 2016

גם ביתר היא לא בדיוק יצרנית כספים. האוהדים שלה לא קונים מנויים והיכולת שלה למשוך ספונסרים במצב הנוכחי הוא נמוך מאוד. טביב זה מישהו שמחר בבוקר יכול לעזוב, אין אצלו שום עבודה לטווח ארוך

no propaganda 4 בספטמבר 2016

ביתר היא לא מכבי תל אביב אמנם, אבל אין מה להשוות בינה לבין כפר סבא במובן הזה. טביב מייצר כסף מהצלחה ספורטיבית ומכירת שחקנים. כדי באמת להרוויח מזה צריך לשחק בשלב הבתים של הליגה האירופית, שם הסחורה מוצגת לראווה. הדרך לעשות את זה היא דרך הצלחה ספורטיבית בארץ.
מצד אחד אני לא רואה סיבה לטביב סתם לקום ולעזוב כי בניגוד למה שהיה בכפר סבא אין לו כל כך לאן להשתדרג בכדורגל הישראלי והוא בפירוש מעוניין להיות בעלים של קבוצה כמה שיותר טובה בארץ. ומצד שני אני לא רואה איפה הביטחון שגולדהר או ברקת לא יקומו יום אחד ועזבו.

למען היסר ספק, אני לא אוהד בית"ר ואין לי שום סנטינמט לאלי טביב.

גיא זהר 4 בספטמבר 2016

במכבי תל אביב וחיפה קבוצות על בסיס מחלקת הנוער וחיזוקים נקודתיים יוכלו להגיע לפלייאוף עליון ולכן גם עזיבה של האדונים שחר גולדהאר והתבססות על הכנסה עצמית לא תמוטט את הקבוצה (לכן גם בית"ר בדמדומי גיידאמק, בשונה מטביב הצליחה להחזיק מעמד – בגלל שהוא השקיע במחלקת הנוער). בבאר שבע עזיבה של אלונה תוביל תוך שנה-שנתיים לעזיבת שאר השחקנים, לנטישת רוב המנויים ובמקרה הטוב למאבק על הירידה

גיל שלי 4 בספטמבר 2016

טביב מרגע שהבטיח את העליה לפלייאוף העליון שנה שעברה, ויתרה מכך מרגע שהבטיח את ההשתתפות באירופה עסק בסבוטאז' לקבוצה שלו באמצעות ההתעסקות עם אצילי. באמת נראה לך שמכבי תל אביב והפועל באר שבע באותו מצב?

no propaganda 4 בספטמבר 2016

תלוי למה אתה מתכוון באותו המצב. אם הכוונה היא איך הן מנוהלות ולאן הן שואפות אז ללא כל ספק הן במצב הרבה יותר טוב מבית"ר. אבל אם אתה מתכוון לסיכוי שהבעלים של הקבוצה יעזוב באישון לילה אז אני חושב שהמצב די דומה. כמו שהסברתי בתגובה לאריאל, אני לא רואה את טביב עוזב וודאי לא רואה אותו עוזב בלי להרוויח. כשהדרך היחידה שלו להרוויח היא לשפר את הקבוצה כך שיוכל מכור אותה במחיר גבוהה.

יניב פרנקו 4 בספטמבר 2016

טביב עובד על תכנית עסקית של השבחת הנכס ומכירתו. ייאמר לזכותו שהוא מצוין בזה.
קיבל נכס בחינם עם גרעון כבד, מנקה את הגרעון לאט לאט וימכור אותו בזמן המתאים לרוכש חיצוני במחיר גבוה.
אין דומה לו בכדורגל הישראלי.

אריאל גרייזס 4 בספטמבר 2016

אני חושב שהסיבה היחידה שאני לא רואה את טביב עוזב זה כי אין לו יותר מדי סיכוי למצוא קונים לקבוצה, בטח במחיר שיאפשר לו לצאת מזה ברווח.

no propaganda 4 בספטמבר 2016

מסכים איתך שיש לו בעיה בזה, אבל לך תדע אולי הוא עוד ילחם בגזענות כדי להעלות את הערך של הקבוצה :)

יניב פרנקו 4 בספטמבר 2016

אני חושב שאנחנו מתחילים להבין שהבום הכלכלי שעובר על ענף הכדורגל העולמי מחלחל גם לישראל.
בהינתן זה – ביתר ירושלים , נקייה מחובות , עם אצטדיון וקהל גדול תהיה שווה עוד שנה או שלוש לא מעט.

אריאל גרייזס 4 בספטמבר 2016

כל עוד הוא לא ינקה אותה, אף אחד נורמלי לא יגע בה. בוא נזכור מי היו הבעלים הקודמים של הקבוצה הזאת (גומא, גאיידמק ועוד כמה הזויים שדיברו על לקנות אותה) כדי להבין שכסף או לא כסף, מדובר במוקצה מחמת מיאוס לכל בן אדם עם עיניו בראשו. הרי גם עם כל הבום שעובר על הכדורגל, זה לא שקבוצת כדורגל יכולה להרוויח לך כסף. הדרך היחידה היא הדרך של טביב, אבל הוא בערך היחיד שמסוגל להתנהל ככה. אנשים קונים קבוצת כדורגל לא בגלל הכסף שמסתובב בה (להיפך, כמעט תמיד הם צריכים להשקיע כסף) אלא בגלל הפרסטיז'ה, הצעצוע לשחק בו, הנראות הכללית. ביתר פשוט לא מספקת את זה כרגע

no propaganda 4 בספטמבר 2016

יש כל מיני קבוצות כדורגל. לדוגמא הבעלים של ליברפול כן מעוניין להרוויח כסף ובאותה השיטה פחות או יותר כמו טביב, כנ"ל מנצ'סטר יוניייטד.

יניב פרנקו 4 בספטמבר 2016

לצערי אריאל אנחנו נאכל כובע ביחד – לראש העיר יש אינטרס שיילך , זו הקבוצה של השלטון וגם במונחי עסקאות כדורגל כפי שרשמתי היא טובה.
הוא ימכור אותה בסוף בהרבה כסף במה שיהיה האקזיט הכי גדול בענף הזה אי פעם.

ניב 4 בספטמבר 2016

באמצעות בית"ר יש גם יכולת להתקרב ללא מעט גורמים שלטוניים, עד כמה הקרבה עוזרת? לא ידוע, אבל זה שם.

אריאל גרייזס 4 בספטמבר 2016

נראה לי שזה די שייך לעבר. אף גורם שלטון חפץ חיים שהוא לא אורן חזן לא יעז לגעת בתפוח אדמה הלוהט (או שמא יש לומר – שרוף) הזה שנקרא ביתר. אני מזכיר שגאיידמק חשב שזה יקנה לו גישה לשלטון, הוא קיבל אחוז אחד בבחירות לעיריית ירושלים.
יניב, אם לראש העיר יש אינטרס שיילך אז על אחת כמה וכמה הנקודה נכונה – הוא לא מצליח למצוא קונה כבר מלא זמן, מה בדיוק השתנה?

ניב 4 בספטמבר 2016

אתה מייחס למירי רגב לדוגמא כנראה יותר אינטגריטי ממה שאני מייחס לה (ואני יכול לחשוב על עוד מספר חברי כנסת בקואליצייה שהיו בכיף קופצים לעגלה).

ארז 4 בספטמבר 2016

גיל,
אין לנו ויכוח שהפועל מנוהלת (?) זוועה.

עם ובלי קשר – מה דעתך על עסקת יחזקאל?
לשיטתך, ולאור מגוון הטעויות שתיארת עוד לפני שהתממשה, המחיר היה אמור להיות נמוך בהרבה (אתה וצהובים נוספים טענתם שהוא שרוף במועדון, שהפועל לא יקבלו סכום גבוה וכו').
בפועל תסכים איתי שהסכום ששולם מופרך (עוד זוכר מה שכתבת על עסקת רייכארט, שנכון לזמנו נחשב כישרון גדול ומעט מוכח יותר).
ואם אנחנו מסכימים על כך שכבירי לא טוב – מה זה אומר על מכבי ששילמה סכום כזה?

גיל שלי 4 בספטמבר 2016

מעניין לי את התחת כמה מכבי שילמו על יחזקאל, יתרה מכך, אני אשמח שמכבי יעזרו להפועל להשאר בחיים, אנחנו צריכים אתכם בליגה, ובמצבכם אני רוצה כמה שיותר דרבים איתכם. מישהו באמת יודע כמה שילמו על שגיב? הרשה לי לפקפק בידיעות שיוצאות מהפועל, ושוב זה ממש לא חשוב, אני מניח שפאדי נג'אר נקנה מכם בעיקר כדי לעזור לכם קצת לשחרר את שגיב.
לכן גם כשאנחנו מסכימים שכבירי זוועה, זה לא אומר כלום על הניהול של מכבי הסכום ששולם על שגיב יחזקאל, איך כותב דסקל, כרגע מכבי בעדין ג'ורדי מורווחת אם תסכם את סך מכירות השחקנים מול סך הרכישות.

ארז 4 בספטמבר 2016

קצת קשה לי לדעת מתי נושא הוא אקוטי בעיניך ומתי הוא מעניין לך את התחת.
הקדשת פוסט שלם לנושא ועכשיו כשמה שכתבת לא התרחש זה מעניין לך את התחת?

גם אם אני הולך לפי הדיווח של מכבי על הסכום, זה עדיין מופרך.
ובהינתן הנסיבות בהפועל, בהנחה שיחזקאל נשרף בהפועל ושדלף מהפועל עוד לפני העסקה שגוטמן לא רוצה אותו – זאת נשמעת לי עסקה לא להיט.
כשאתה מוסיף את זה לעובדה שרכש יותר חיוני למכבי לא הגיע, אני חושב שזה כן מלמד משהו גם על ההתנהלות במכבי.

בלייק 4 בספטמבר 2016

מכבי דיווחו על סכום? כמה דווח?
באתר של מכבי לא ראיתי שמוזכר כסף בכלל – לא העברה ולא שכר.

יניב פרנקו 4 בספטמבר 2016

אז כנראה שעבר בחינם

בלייק 4 בספטמבר 2016

יכול להיות…
יותר סביר שהפועל קיבלו 20 מיליון יורו עליו + אחוזים ממכירה עתידית כמובן.

בלייק 4 בספטמבר 2016

ואם תרצה, בנימה קצת פחות ילדותית (אני יודע שקשה עכשיו עם החזרה לגנים ובתי הספר), בין 0 למיליון יש עוד כמה סכומים. אז אתה מיישר קו עם העיתונאים שהמציאו סכום נמוך יותר ועכשיו טוען שזה "סכום שמכבי דיווחו". (כן, כן, לא אתה כתבת את זה. אתה רק לעגת למי שניסה להבין על סמך מה זה מבוסס. שאפו!).

יניב פרנקו 4 בספטמבר 2016

דיברו על 1.2 בהתחלה ובסוף 60 אחוז מהסכום הזה זה המספרים שרצים בתקשורת.
אותה תקשורת שידעה לספר על העסקה כשכולם חשבו שזה הזוי.

בלייק 4 בספטמבר 2016

דיברו, רצים… זה שהתקשורת ידעה שמדברים לא אומר שהיא ידעה מה אומרים.
מכאן ועד "הדיווח של מכבי" יש עוד קצת דרך לעבור.
אגב, אני הייתי מאלה שחושבים שזה הזוי (לא זוכר שכתבתי את זה כאן), אבל לא האמיתות של הידיעות, אלא הצורך בעסקה כזאת. לא ראיתי את נג'אר משחק, ואולי יש כאן פוטנציאל טוב. יחזקאל כישרון נחמד, שבעונת הפריצה הבקיע פה ושם שער. לא מדהים. לא משהו שפלקושצ'נקו, למשל, לא עשה ב- 10 משחקים בבוגרים של הפועל חיפה.
מבחינת הפועל, ובמיוחד כבירי, לוותר על "שחקן העתיד" של הפועל, אחרי שויתרת כבר על לא מעט "כוכבי נבחרות נוער מהעבר", ועוד למכבי…. מה ההבדל בינו לבין רמון? החלפתם את נעל שמאל בנעל ימין.

יניב פרנקו 4 בספטמבר 2016

תשמע ,אנחנו באים לדה באזר לדבר על מה שאנחנו יודעים – יש תפישה שחוזרת על עצמה פה בקשר למכבי שאף אחד לא יודע כלום – אני לא מקבל אותה.

בלייק 4 בספטמבר 2016

זה לא רק בהקשר של מכבי (מבחינתי). כל מה שאנחנו יודעים, או רובו המוחלט, מגיע בלי שום הוכחה (דו"חות חשבונאיים, תלושי שכר, חוזי התקשרות מול ספקים חיצוניים וכו). המידע הזה מגיע מבעלי אינטרסים, כך שהוא מוכתם בהוויתו.
מידי פעם נחשף מסמך כזה או אחר, ובדרך כלל, הוא מוציא את הדיווחים בזמן אמת כחסרי כל ערך. אגב, מזכרוני, רוב הדיווחים האלה הראו שההוצאה היתה גדולה משדווחה. פתאום מגלים שהיה גם מענק חתימה של מיליון דולר, כך שחוזה ל- 3 שנים בשכר של 100 אלף דולר הוא למעשה 400 אלף דולר לעונה, לדוגמה.

חשבתי שאולי ארז מתכוון שמכבי פרסמה הודעה רשמית ואפילו נקבה בסכום ההעברה, כחלק מהמלחמה בין המועדונים. אולי כדי להוציא את הפועל לא טוב, אולי כדי לסתור את כבירי וליצור שם לחץ גדול יותר מהאוהדים. סוג של אסקלציה. זה כמובן לא היה הקו של מכבי עד עכשיו. נוח לג'ורדי לא לחשוף כלום, בטח כשהוא זוכה לאהדה כזאת בקרב רוב הקהל והעיתונאים.

במקרה של יחזקאל, עם בעלות משולשת על כרטיס שחקן, בעסקה בין מכבי להפועל, אני לא ממהר "לקנות" שום סכום שיפורסם. אז אפשר להתיחס לסדרי גודל ולקוות לטוב. אם זה 700 אלף או 625, אז גם 450-500 אלף זה באותו סדר גודל, אבל כנראה שהיינו מתיחסים לזה אחרת.

ארז 4 בספטמבר 2016

בלייק,
כבר ראינו לא פעם שגם במכבי יש אגו ושכשהכבוד על הכף ממהרים לשחרר מספרים נגדיים לכתבי החצר.
אין מצב שבמקרה טוכמן מפרסם מספרים שונים מהמספרים שיוצאים מהצד של הפועל.
בכל האתרים (טוב, בשניים-שלושה שאני הסתכלתי) היו מספרים זהים (בין אלו שיצאו מהפועל ובין אלו שיצאו ממכבי). קשה לי להאמין ששום דבר לא דלף מאזור מכבי, וקשה לי להאמין שידלוף מהם סכום גבוה יותר ממה ששולם באמת.

בלייק 4 בספטמבר 2016

ארז – הכוונה שלך ברורה לי יותר עכשיו. זה עדיין לא דיווח של מכבי.
אני מסכים שג'ורדי, או מישהו מטעמו, יודע גם לזרוק הדלפות לתקשורת כשזה משרת את האינטרסים שלו לדעתו.

אבל, יש גם את מקרה ה"פרסום ראשון". אין לי סטטיסטיקה רשמית, אבל נראה לי שהוא נפוץ יותר. אתר אחד מפרסם פרסום ראשון וזורק סכום. השאר מיישרים קו לפיו. זה לא אומר שהם בהכרח יכתבו את אותו המספר, אבל זה יתכנס לשם. נדמה לי שזה נקרא הטיית עוגן. ברגע שמישהו שם מספר, כולם מתיחסים למספר הזה.

ולגבי טוכמן, החגורה שלו מלאה בגלגלות של ברווזים עיתונאיים.

בכל מקרה, אני לא טוען שהסכום שגוי. ואם הוא כן, יכול להיות שהוא אפילו גבוה מהפרסומים.

ארז 4 בספטמבר 2016

בצד של הפועל דיברו על מיליון דולר.
אצל מכבי – 725-750 אלף יורו.

גיל שלי 4 בספטמבר 2016

גם אם נניח ש750 זה יותר מדי (ואני אף פעם לא יודע מה זה יקר ומה זה זול שתי דקות אחרי העסקה), זה אומר משהו על הניהול של מכבי? זה אומר משהו על הניהול של הפועל?

יניב פרנקו 4 בספטמבר 2016

ארז להבנתי זה אותו סכום – להפועל היה רק 60 אחוז על יחזקאל – היא קיבלה את הסכום שרשמת וגם דחייה של תשלום רייכרט.
יחזקאל ככל הנראה יקבל בעתיד משהו ממכירה או שקר כלשהו אחר.
לדעתי יחזקאל בגיל הזה ובכשרון שיש בו במערכת מסודרת יכול להגיע מאוד רחוק.
ופה ההבדל לצערי – יחזקאל שווה בעוד שנתיים במכבי הרבה יותר – בהפועל לא.
בעסה לנו כאוהדים וסבבה לרואי החשבון בכל קבוצה

ארז 4 בספטמבר 2016

תשתית להתפתח בתנאים הקיימים – ברור ששמיים וארץ ועדיף במכבי.
השאלה אם וכמה דשא יראה. יחזקאל שווה בעוד שנתיים במכבי הרבה יותר אם הוא פורח.
הזכרתי לגיל את הטור שלו על רייכרט לפני שנה, שם למיטב זכרוני הוא הסביר כמה העסקה גרועה ואני טענתי שזה יכול להיבחן רק כעבור זמן…
כאמור, כל טענה היא לגיטימית, בתור אחד שעוקב אחרי גיל מקרוב (בהנאה רבה) – חוסר העקביות צרם לי. בייחוד כשלפני העסקה הוא הסביר כמה מגוחכת ההתנהלות של כבירי. בנסיבות האלה, העובדה שהעסקה התממשה והפועל קיבלה סכום שהוא אחד הגבוהים ששולם על ישראלי בעסקה בארץ – זה מלמד לטעמי לא מעט על מכבי ועל אופן ההתנהלות שלה בנושא הרכש. זה הכל.

גיל שלי 4 בספטמבר 2016

ההתנהלות של כבירי בשתי העסקאות היתה מגוחכת בלי שום קשר למחיר. למשל בעסקת שגיב, אם אתה רוצה למכור אותו במקסימום, למה לתת לכולם את ההרגשה שהוא כבר לא רצוי בהפועל? איך זה עוזר לך? בעסקת רייכרט, למה לא לפנות לג'ורדי ולנסות לרכוש אותו אם אתה חושב שהוא כזה תותח, הדרך בה כבירי התנהל מעלה אצלי את השאלה האם הוא חשב שרייכרט תותח, או שהוא רצה לצאת גבר בעיני אוהדי הפועל, שמאוד כעסו שרייכרט הגיע בהשאלה. זו הסיבה שאני מאוד מזלזל בדרך הניהול של כבירי, השיקולים שלו הם איך לשאת חן בעיני האולטראס של הפועל, לא איך לעשות את הדבר הנכון.

ארז 4 בספטמבר 2016

כמו שאמרתי, לגבי כבירי אין לנו שום מחלוקת.

גיל שלי 4 בספטמבר 2016

רק מנסה להבהיר לך שאני עקבי, לפעמים יותר מדי עקבי, וכשאני מרגיש שאני סוטה מהלוגיקה הקודמת שלי אני תמיד מודה בטעות שלי קודם

יניב פרנקו 4 בספטמבר 2016

גיל – אני חושב שגיבשת החלטה שכל פעולה של כבירי היא מגוחכת – אבל במבחן התוצאה הוא קנה את נגאר מנתניה בינואר ומכר בפי שלוש באוגוסט ומ60% יחזקאל ביד קיבל סכום פנטסטי וגם דחייה בתשלום על רייכרט שכנראה בעסקה הבאה תבוטל.
בהנחה שבמכבי לא עובדים כסילים ויש קהל שקשה לו לעכל כאלה עסקאות התנהל סביר מאוד במקרה הזה .

ארז – הוא יראה שם הרבה דשא – מבחינת כשרון בדקות שבהם הראש מסודר התנועה שלו והדריבל שלו והיכולת לעבור שחקנים באחד על אחד נהדרות – תחושת הבטן שלי שעשו פה עסקה טובה מאוד.
ובסוף הפועל מכרו את הקיים ומכבי קנו פוטנציאל – בעסק הזה 2 הצדדים עשו עסקה נהדרת.
לי כאוהד ממש חבל אבל זו הסיטואציה.

גיל שלי 4 בספטמבר 2016

לא ממש. גיבשתי דעה שהרציונאל של כבירי מגוחך, לפעמים אפשר לקבל החלטות טובות גם מתוך רציונאל מגוחך, אבל התוחלת היא נגדך, רוב ההחלטות שנובעות מרציונאל מגוחך יהיו רעות

yaron 4 בספטמבר 2016

מסכים עם יניב, לא חייבים מרוויח ומפסיד בכל עסקה.
לפעמים שני הצדדים עושים דיל טוב.
ככה נראה (פחות או יותר) הדיל הזה אבל ברור שעד ינואר קרויף/כבירי/גוטמן תלוי על עץ בכיכר העיר…

שלומי 4 בספטמבר 2016

יניב, אתה יודע כמה שילמו על נג'אר במעבר מנתניה? לא. אז איך פי שלוש?
כל מה שידוע הוא שהוא ושוינפלד עברו *ביחד* תמורת כמיליון וחצי שקל.

yaron 4 בספטמבר 2016

נראה לי שהפועל עשו קצת לולינות חשבונאית (שלאו דווקא מנותקת מהמציאות במקרה הזה) כדי למנוע מהומה מצד האוהדים.
נניח שהם קיבלו 725K ממכבי, הרי ברור לכל שהם קיבלו את זה על 90% מהכרטיס מכיוון ש-10% היו שייכים למכבי מלכתחילה. האם לטעון שהם מכרו אותו ב-805 זה שקר? אולי…
יש גם טענות שחלק מהכרטיס שייך לשחקן וכמובן שאפשר גם להוסיף וגם לגרוע משכורות צפויות בשנים הבאות.
אפשר גם להתעלות ולגלם בתוך הסכום את ערך פריסת התשלומים על ה-בן האובד רייכרט.

יניב פרנקו 4 בספטמבר 2016

גם הפועל בעידן גוטמן מורווחת אם תסכם את סך כל רכישות שחקנים מול מכירות.
אפילו מורווחת בגדול. זה נתון מגוחך וגם נאמר לדסקל שהתעקש עליו .

ובהינתן זה – מכבי עשו עסק טוב על יחזקאל , גם הפועל.

גיל שלי 4 בספטמבר 2016

מסכים עם יניב. לגבי מחירים באופן כללי, לי אף פעם אין מושג מה הוא מחיר טוב ומה הוא מחיר רע כאשר נחתמת העסקה, לא בכדורגל, לא בהשקעות, ולא בכלל. אני יכול לכתוב לך מנסיוני האישי שההשקעות הטובות ביותר שלי, היו בדיוק ההשקעות שהסכמתי לשלם עליהם יותר, לפעמים הרבה יותר, ממה שחשבתי שהן שוות. אני מקווה שזה מסביר טוב יותר את הגישה שלי לעניין הזה.

ארז 4 בספטמבר 2016

אם כך זה בכלל לא מסתדר עם מה שכתבת על רייכרט וגם על יחזקאל. אם זאת ההסתכלות שלך, הפוסטים שכתבת על שניהם אינם רלוונטיים או סתם לא מתיישבים עם תפיסתך העקרונית.
בכל אופן, אני עדיין לא מבין את הגישה שלך לעניין, ובתור אחד שמכבד מאוד אותך ואת הרעיונות שלך אני חושב שציפיה לתפיסה קוהרנטית היא בסיסית מאוד ולגיטימית.

גיל שלי 4 בספטמבר 2016

השאלה היא אף פעם לא המחיר, השאלה היא מה השיקולים שעומדים בבסיס ניהול המשא ומתן, האם מדובר בשיקולים רציונאליים מתוך מדיניות סדורה, או בשיקולים שלא ממן העניין התלושים מן האצבע. נדמה לי שקל ליחס הגדרה אחת למכבי והגדרה אחרת לכבירי, וזה כל הסיפור.

ניב 4 בספטמבר 2016

מסכים עם גיל לדעתי גם חשוב לזכור שעם כל הכבוד ליכולת הכלכלית המזהירה והמוכחת של הפועל מיליון יורו להפועל לא דומים במשמעות התקציבית שלהם למיליון יורו במכבי.

יניב פרנקו 4 בספטמבר 2016

ניב זה בדיוק זה.

אלעד כץ 4 בספטמבר 2016

כרגיל מהנה ומעניין.
לא מסכים לגבי הטענה שהשחקנים אינם אוחזים בסטייקים.
הטווח הקצר הוא חלק ממכלול השיקולים שחברה צריכה להתחשב בהם, והשחקנים צריכים להראות שיפור- בדיוק כמו חברה על מנת להשיא ערך גבוה יותר.
איפה הניגוד – אולי כששחקן מחפש להעלות את הסטטיסטיקות האישיות על חשבון ניצחון הקבוצה, אבל זה בדיוק כמו מנכ"ל ששואף למקסם את הרווח המיידי על חשבון העתיד. בקיצור – אשמח להרחבה בנושא.

גיל שלי 4 בספטמבר 2016

תודה אלעד.
הטענה שלי טיפה שונה, הטענה היא שהשחקנים לא מחזיקים בסטייק שמוסיף משהו. הרצון להצליח בטווח הקצר משותף לכולם בסופו של דבר, או לפחות אמור להיות כזה. במקרה של טביב למשל, אין ערך להגדרה של שחקנים כבעלי סטייק בקבוצה, מאחר וגם הגדרתם ככאלה לא תשנה דבר בהתנהלות של אלי טביב, והם ימשיכו לנסות ולהצליח כשחקנים גם בלי הגדרתם כבעלי אינטרס בקבוצה מאחר והצטיינות בביתר תעלה את ערכם בשוק, כפי שראינו במקרה אצילי. זה לא המצב עם עובדים למשל, כאשר האינטרס שלהם לא חופף במלואו עם האינטרס של הבעלים, זו כוונתי.

אלעד כץ 4 בספטמבר 2016

אוקי הבנתי.
אבל גם לקוחות חברה מסויימת, שיש להם את האופציה ללכת למתחרה לא בהכרח אכפת להם ממצב בעלי המניות. הם רק רוצים את המוצר זול ובאיכות טובה. אין פה חפיפה במטרות. כמובן כשהם יהיו מרוצים גם בעלי המניות, סביר להניח, יהיו מרוצים.
אותו דבר עם שחקנים. אם הקבוצה תגרום להם למקסם את היכולות הרווח יהעה של כולם. כמובן שזה לא תמיד המצב, אבל ברמה האידיאלית זוהי השאיפה.

עורב סגול 4 בספטמבר 2016

ארט מודל לא העביר את הבראונס באישון לילה, היו אלה הקולטס שנעלמו בוקר אחד.
ווראינו את הראמס והריידרס עוזבים שוק ענק של LA ועוברים לסיינט לואיס ולאורלנד

אריאל גרייזס 4 בספטמבר 2016

היתה סיבה שהם עזבו את LA וזה שהם לא הרוויחו שם. האיצטדיונים היו ריקים. זה לא יהיה המצב בדאלאס או ניו יורק גם אם הם יסריחו 20 שנה ברצף (ראה ערך רד סקינס). מעניין יהיה לראות איך זה יעבוד בלוס אנג'לס הפעם

Amir A 4 בספטמבר 2016

ממה שראיתי כאן, הקהל של בייסבול, פוטבול וכדורסל זה לא אותו הקהל. הם לא אמורים להתחרות בדודג'רס או בלייקרס/קליפרס. אמור להיות להם די פשוט למלא איצטדיונים, לא?

אריאל גרייזס 4 בספטמבר 2016

לא אמור להתחרות, זה נכון, אבל עובדה שבסיבוב הקודם זה נכשל, אל תשאל אותי למה בדיוק. אולי איצטדיונים לא מודרניים, אולי קהל שלא מעניין אותי פוטבול. עכשיו יש הצלחה מאוד גדולה לראמס בלמכור מנויים להעונה אבל צריך לחכות עוד כמה שנים כדי לחכות ולראות מה קורה עם זה. לא נראה הגיוני שמטרופולין של 15 מיליון איש לא יצליח להחזיק קבוצה או שתיים של פוטבול.

Amir A 4 בספטמבר 2016

גיל, אתה לא ניסית הרגע להשוות את ניהול ה-NFL לניהול הכדורגל הישראלי ולגזור גזירה שווה, נכון?

גיל שלי 4 בספטמבר 2016

איפה ראית גזירה שווה? אגב, אני לא בטוח שמיטש גולדהאר לדוגמה היה מהווה בעלים פחות טוב בNFL לעומת ג'רי ג'ונס נניח

עורב סגול 4 בספטמבר 2016

מיטש בקאובויס והג'יאנס ישכחו מפליי אוף להרבה שנים

עופר כהן 4 בספטמבר 2016

עורב- בינתיים מיטש בנה את העסקים שלו בתרבות הרבה יותר דומה לאמריקאית (וגם בה, דרך אגב)
מאשר בישראל. אז לך תדע…

אורי הברווז 4 בספטמבר 2016

אחד מהסרטים הדוקומנטריים הטובים ביותר בנושא האכזרי של מעבר הקבוצות בארה״ב:
The Band That Wouldn't Die של ESPN
ומספר על המעבר של הבולטימור קולטס לאינדיאפוליס מנקודת מבטם של חברי תזמורת הקולטס בבולטימור (אנשים חביבים שהיו מנגנים ביציע במהלך המשחקים כמו בקולג׳ים) שבלילה אחד איבדו את הקבוצה שלהם אבל סירבו לסגור את התזמורת.
אם יש לכם שעה לשרוף ואתם רוצים להבין את בפוליטיקה שמאחורי המעברים (כחומר משלים למאמר של גיל), זמין ביוטיוב:
http://youtu.be/sKoTaIvIOMg

גיל שלי 4 בספטמבר 2016

תודה

שין 4 בספטמבר 2016

האוהדים ברובם הם קהל שבוי וההנהלות מתנהגות בהתאם, במכבי, ביתר והפועל לא סופרים אותם.
עדיף מנהל שחושב לטווח הרחוק מילד אולטראס או חמדן בלתי נלאה אבל בכל מקרה לא נראה שהם סופרים את הקהל הרחב ואני אזכיר רק את העניין האחרון כשלא ברור למה מוצעים ככ מעט כרטיסים לאלקמר.

עופר כהן 4 בספטמבר 2016

1) בבית"ר מאוד קשה לספור את האוהדים- ראה את הכתבה בערוץ 2 על איומים על חיי אלי טביב, הוא משותק.
2) בהפועל הקהל קנה מניות, אז באיזשהו אופן אפשר להגיד שהקהל לא שם על עצמו :)
אבל ברצינות, כבירי פשוט מנהל כושל, שדווקא פועל כאחרון האוהדים ולא חושב "אפור", אבל בגדול פוגע בקבוצה בסופו של דבר.
3) במכבי מאוד דואגים לאוהדים, כאחד שעוקב אחרי המועדון בפייסבוק ובאתר הרשמי מדי פעם- מאוד דואגים.
אגב, אם נושא בחירת האצטדיון הוא הבעיה: מצד אחד העבירו לנתניה כי יש יותר מקום אבל אז האוהדים בכו על מיקום ועל בצע כסף, מצד שני מרטין ביין מדבר עם הרשויות ורואה שאוטוטו יש רכבת ליד האצטדיון, ואז כל היתרון התחבורתי של פ"ת מתקזז לחלוטין.
אז עד שתהיה רכבת האוהדים יבכו, אבל אחרי זה המצב ישתפר. גם על פ"ת מלא היו בוכים אילולא נתניה, והוא גם לא היה עומד בתקן לליגה אירופית או משהו. הייתה המון מחשבה מאחורי זה, ומלא לעשות שאת אלו שיש להם אנטי שומעים יותר, כי להם חשוב לזעוק לשמיים, ואילו שמרוצים יושבים להם בנחת וטוב להם.

גילוי נאות: אני 15 דקות ברכבת מהאצטדיון בפ"ת (כפר סבאי), אם אני רוצה להגיע לנתניה, אני צריך בעיקר הרבה סבלנות ועצבים.

שלו 5 בספטמבר 2016

ואולי רק אולי יחזקאל בא למכבי על תקן המחליף של בן חיים.
אולי בתוכניות של יורדי בן חיים ימכר בחלון של ינואר, ובניון יחנוך את יחזקאל באגף.

גם אפשרות

yaron 5 בספטמבר 2016

אני אתפלא אם מישהו בונה עליו כשחקן רוטציה משמעותי כבר השנה.
גם אם ישחק בגביע הטוטו ובסיבובים הראשונים של הגביע זה יופי.
הלואי ויפתיע ויפרוץ כבר השנה אבל זאת ציפיה לא ריאלית.

ערן (המקורי) 5 בספטמבר 2016

גיל, ״באישון לילה״ זו דרך מצוין לתאר את החלטה על המעבר לנתניה.
יכול להיות שזו היתה האפשרות הישימה והמעשית היחידה.
ובטוח לשתף את הקהל בהחלטות ה מתכונת לצרות צרורות (בטח במדינת ישראל).
אבל אין לי גם ספק שהיו צריכים לנהל את המעבר לנתניה, מרגע שהוחלט עליו, בצורה הרבה הרבה יותר טובה:
– היו צריכים לבחון את המשמעות (פקקים, חניה בעייתית, צעידה אינסופית) עבור הורים לילדים קטנים, במיוחד כאשר נסיון העבר מלמד שמכבי נבחרת למשחק המרכזי, אמצע שבוע, 9 בערב. זאת, בהשוואה לנוחות הרבה של בלומפילד עבור מרבית מוחלטת של הקהל.
– היו צריכים לבדוק מה שוות ההבטחות של הרכבת והעירייה לגבי לוחות הזמנים שלך של התחנה החדשה. ועד אז, להציע פתרונות אמיתיים (שכירת אוטובוסים מאורגנים בסבסוד המועדון).
– ולבטח היו צריכים להימנע מהעלאת מחירים (לסטודנטים, חיילים, משפחות) דווקא בעת מעבר כל כך בעייתי, ואף טראומטי.
אני, למשל, עומד לוותר על מנוי לליגה אירופית, לראשונה אחרי שנים, בגלל שלא אעמוד פעמיים בשבוע בסבל של ההגעה לנתניה. אלך נגד ביתר, אז אוותר על זניט.
אולי למועדון זה לא מפריע, המשחקים יהיו מלאים. אבל עדיין מרגיש לי רע.

Lord Anthony 5 בספטמבר 2016

ההחלטה הזאת היתה הרבה דברים, אבל בטח לא "באישון הלילה".
במשך כמה חודשים היו על השולחן שתי חלופות: נתניה ופתח תקווה, אי אפשר לטעון שכשנבחרה אחת משתי החלופות שנידונו זה הפתיע מישהו.
זה לא ששנה היו בדיונים עם פ"ת ונתניה ובסוף החליטו לשחק בטדי.
בנוגע לרכבת דרך אגב, כרגע נראה שהתחנה תיפתח מוקדם מהמתוכנן.

yaron 5 בספטמבר 2016

ואיך היו מגיבים האוהדים אם 2000 מהם היו נאלצים להקפיא את המנוי עד להשלמת שיפוץ בלומפילד?

גיא זהר 5 בספטמבר 2016

תתנחם, מחיר המיני מנוי לאירופאית יקר יותר לאוהדי באר שבע מאשר לאוהדי מכבי (באר שבע החליטו לתעדף מינויים מבחינת קניית כרטיסים אבל לא נתנו הנחה, בניגוד למכבי).

ערן (המקורי) 5 בספטמבר 2016

אוותר (כנראה) על הבתים של הליגה האירופית לא בגלל העלות אלא כי אני שונא את הנסיעה לנתניה והבלגן הנלווה, בימי חול, יום לפני בית ספר.

Comments closed