יומן האליפות של הג'איינטס (2) – ניתוח השתלת האופי הצליח

שנה חדשה, מאמן חדש, הגנה חדשה, והאופי חזר

בדרך כלל שורה סטטיסטית של מינוס שלוש באיבודי כדור, אף ט"ד התקפי, וקוורטרבק עם פוטנציאל להול אוף פיים בצד השני, מובילה להפסד. בטח ובטח כאשר מדובר בג'איינטס של השנים האחרונות בעידן קופלין, ג'איינטס נטולי הגנה שמסוגלת לתת את הסטופ בקראנץ' טיים. אבל השנה זו קבוצה אחרת, מאמן אחר, הגנה אחרת, ובעיקר אופי אחר, וזו הסיבה שאנחנו גם התחלנו סוף סוף בשני נצחונות רצופים.

*

איליי נתן משחק טוב מאוד למרות שלא מסר מסירה אחת לט"ד. דונל השמיט ט"ד בדרייב הראשון, זה שנגמר ללא נקודות למרות שהגענו ליארד אחד מהאנדזון עם ארבע נסיונות שמוצו כולם. קרוז קיבל מסירה ורץ איתה ארבעים יארד רק כדי להשמיט אותה בתוך קו עשרה היארד בשטח של ניו אורלינס. לאחר מכן איליי פימבל בסאק שני ברציפות, כאשר דרייב נוסף נתקע לאחר שני עבירות הולדינג רצופות כאשר הג'איינטס הגיעו לקו עשרים היארד של ניו אורלינס. כך משחק של 32 מתוך 41 ל368 יארד נגמר בלי ט"ד.

קרוז השמיט כדור אחד שהיה צריך לתפוס ליד האנדזון, ואיבד כדור כמתואר מעלה, אבל נתן את התפיסה החשובה באמת בדאון שלישי שני יארד מהאנדזון, כאשר השמטה היתה מובילה לנסיון בעיטה מ53 יארד, ובערך דקה וארבעים על השעון לבריס. קרוז נדרש לתפיסה סופר קשה מאחר ואודל בצורה לא אופיינית השמיט כדור שהיה אצלו בידיים במסירה הקודמת, זו שהיתה אמורה להיות ט"ד.

אודל הוא אחד הרסיברים הטובים בליגה, אבל לג'איינטס יש כוכב נוסף בהתהוות, שמו סטרלינג שפארד. הוא נתן לנו את כל הדאון השלישי החשובים, נתן עוד משחק ענק, ונראה כי כמו ב2007, הדראפט של ג'רי ריס סוף סוף נותן לנו שלושה, אולי אפילו ארבעה שחקנים קריטיים לרוטציה.

*

למרות שזהו השבוע השני ברציפות בו איליי מוביל דרייב ברבע הרביעי שמנצח את המשחק, ההגנה של הג'איינטס היא המרכיב החזק יותר בקבוצה, וזה ההיפך המוחלט מקבוצות הג'איינטס מאז הסופרבול האחרון בו השתתפנו, למען האמת גם הקבוצה ההיא היתה מצוידת בהגנה איומה עד לשלב הפלייאוף.

הט"ד היחיד שלנו הגיע כתוצאה מחסימת בעיטת שדה שהפכה לט"ד באמצעות ג'נקינס, נראה כי אכן מדובר בקורנר טוב בהרבה מפרינס אמוקמרה. ההגנה הצליחה לעצור את בריז, אחד משלושה קוורטרבקים העילית היחידים שנפגוש השנה, על 268 יארד, ט"ד אחד, ו3 מ13 בהמרות דאון שלישי. לא היה כוכב יחיד, התרומה הגיעה מרבים. הנקינס והאריסון השמידו את משחק הריצה של הסיינטס. איליי אפל וליאון הול נתנו עבודה מצוינת בתיקול הרסיברים שקיבלו את הכדורים. ג'נקינס כיסה מצוין, ונתן ט"ד. האמצע שלנו לא היה פרוץ. לנדון קולינס רשם סאק ותאקלים לאיבוד יארדים של רצים. היה לחץ מתמיד על בריז מצד האנדס שלנו.

ההגנה הזאת גם לא נתנה לבריז לעלות ליתרון אחרי שהג'איינטס הסתפקו בפילד גול בדרייב שהגיע אחרי הט"ד של הסיינטס, וזו אותה הגנה שעצרה את הקאובויס מלרשום נקודות בדרייב האחרון שלהם. לקבוצה הזאת יש עמוד שדרה, ויכולת לנצח משחקים גם בהגנה וגם בהתקפה, זהו משהו נדיר ביותר.

זו ההגנה של הג'איינטס שאוהד ותיק מצפה לראות. ומסתבר שאפשר לקנות הגנה ב200 מליון דולר, הגנה שרק תלך ותשתפר. כאשר מצרפים הגנה לעובדה שיש לנו קוורטרבק שמשתפר כאשר הלחץ גדל, ועוד מדובר בקוורטרבק שמצויד בכלים התקפיים שמעולם לא היו לו, יש סיבה להיות מאוד מאוד אופטימיים, מאוד מאוד מאוד.

 

הפסיפס מחוקוק
נו האדל - סיכום שבוע 2

36 Comments

ניינר / ווריור 19 בספטמבר 2016

הפוקסים האלה לא נגמרים…פלוס בית אשפה, מצבכם טוב

גיל שלי 19 בספטמבר 2016

מה שלום ההימור שלך על הרדסקינס? אגב, לא היו שום פוקסים במשחק הזה, וגם לא בקודם, הקבוצה היותר טובה ניצחה, כמו שקורה בדרך כלל בפוטבול

ניינר / ווריור 19 בספטמבר 2016

ההימור שלי התרסק אתמול

ק. 19 בספטמבר 2016

קשה להגיד שלנצח בזכות ט"ד יחידי של חסימת פילד גול זה לא מזל.
במשחק כזה עם סקור נמוך, מהלך כזה של 10 נקודות (מינוס 3 + 7) עושה את ההבדל

גיל שלי 19 בספטמבר 2016

אף אחד לא יודע איך היה מתפתח המשחק אילו הסיינטס היו מבקיעים את הבעיטה, בטוח היה מתפתח אחרת לגמרי כך ששוב זה לא נוגע למזל.

עידו ג. 19 בספטמבר 2016

גיל, הסיבה שאתם 0-2 ולא להיפך קשורה יותר למזל מלאופי. זה טיבם של משחקים כאלו שמוכרעים שניות האחרונות. זה לא אומר שאין לקבוצה הזו אופי אבל לא הייתי ממהר לחרוץ שום דבר אחרי שני משחקים לכיוון זה או אחר.
חוץ מזה אני לא מבין למה את מחזיר מפרישה את שארפ שפרש כבר לפני 20 שנה. תן לילד שלכם את הכבוד המגיע לו.

גיל שלי 19 בספטמבר 2016

אופס, תוקן, תודה.
תאמין לי, הקבוצה של שנה שעברה לא היתה מצליחה לנצח את המשחקים האלה, צריך להיות מצוידים באופי כדי לתת למזל לשחק בשבילך

עידו ג. 19 בספטמבר 2016

אופי זה מושג ערטילאי שאנחנו נוהגים להצמיד בהתאם לתוצאות שהרבה פעמים יש בהן מרכיב גדול של אקראיות.

גיל שלי 19 בספטמבר 2016

גם למושגים ערטילאיים יש חשיבות, ובכל תוצאה קרובה יש מרכיב של אקראיות, אך עדיין ההגנה היתה צריכה לתת את הסטופ כשנתנה, וההתקפה היתה צריכה לתת את הדרייב שנתנה, כך שבוודאות לא מדובר במזל בלבד

ק. 19 בספטמבר 2016

גם ההגנה של הסיינטס עשתה כל מה שצריך בשביל הנצחון (לא שזה גורע מההגנה של הג'איינטס). קצת יותר אגרסיביות של הקורנר על הכדור בתפיסה האחרונה של קרוז ואנחנו מפרשים מציאות אחרת.

אלעד כץ 20 בספטמבר 2016

הוא ניסה להיות גיבור והלך על החטיפה במקום פשוט להדוף את הכדור.

אסף מונד 19 בספטמבר 2016

זה לחלוטין לא היה עניין של מזל אתמול. אם כבר, מזל רע שמנע מאיתנו להכריע את המשחק הרבה קודם.
מבחינה התקפית זה היה משחק חלש, בטח ביחס לפוטנציאל מול ההגנה של הסיינטס, אבל טוב שהוא היה כזה משום שהוא אפשר להגנה להראות מה היא מסוגלת. יצאתי מאוד מעודד מהניצחון הזה, כי נראה לי שזה די ברור שההתקפה בדרך כלל תיראה הרבה יותר טוב.
ושפארד. וואו, איזה שחקן.
שבוע ההבא רדסקינס…

גיל שלי 19 בספטמבר 2016

אה זה משחק מול הרדסקינס, לא מול ג'וש נורמן?

אסף מונד 19 בספטמבר 2016

נורמן ידבר הרבה כל השבוע, וידבר קצת פחות אחרי

מיקיג' 19 בספטמבר 2016

מי שמדבר בינתיים זה בעיר השחקנים של הגאיינטס על נורמן ולא להיפך.

גיל שלי 19 בספטמבר 2016

לא ממש, ג'וש נורמן כל הקיץ פחות או יותר הבטיח לארגן לבקהאם טיפול מיוחד, טען שהוא מדבר על זה עם שחקנים אחרים בליגה. הג'איינטס החליטו להראות לבקהאם שיש לו את הגב שלהם, בגלל זה התיחסו לנורמן השבוע קרוז וג'נקינס, בקהאם שותק

מיקיג' 19 בספטמבר 2016

בעיר=בעיקר

urlacher 19 בספטמבר 2016

לאור הקריאה הנרגשת שלך בקבוצת פייסבוק :)
כרגע זה נראה שלג'איינטס יש בדיוק את מה שצריך כדי לזכות בבית הזה – בסיס של הגנה, כלים התקפיים (בניגוד לכלי אחד בלבד) ואולי אפילו קצת מזל.
מצד שני מדובר בשני ניצחונות בהפרש פילד גול ומטה מול קבוצות לא כל כך טובות.
גם משחק הריצה שלכם עדיין נפקד אם אינני טועה וככל שהעונה תתקדם הגנות יתנו לכך יותר דגש.

בסופו של דבר איליי רק צריך להשתחל לפלייאוף ומשם כל הרודג'רס והבריידיז ישקשקו כבר.
בבית כמו שלכם זה בהחלט אפשרי.

גיל שלי 19 בספטמבר 2016

או, תודה, התגעגעתי אליך פה. משחק הריצה שלנו בשבוע שעבר היה בסדר גמור, אתמול פחות אבל ורין היה אחלה. גם בעונות הסופרבול הג'איינטס לא ממש ידעו להביס קבוצות, הנצחונות הצמודים האלה זה בדיוק מה שהרופא רשם לתחילת העונה אחרי השישה הפסדים בהפרש כולל של 15 נקודות בשנה שעברה

אורן השני 19 בספטמבר 2016

לא ראיתי את המשחק אבל מהתקציר נראה שכן היה מזל במהלך האחרון של קרוז. איזו פאשלה של הקורנר שבקלות היה צריך לחטוף או לפחות למנוע את ההשלמה.

בכל מקרה מבין אותך, 2-0 במשחקים צמודים אחרי כל ההפסדים האלו בשנה שעברה, אתם יכולים להיות אופטימיים

אבו צ'יצ'ריטה 19 בספטמבר 2016

משחק מעודד ביותר. עדיין חסר הקילר אינסטינקט כדי לא להגיע למצב כל כך צמוד במשחק שבו מרבית המפתחות היו בידיים שלנו.
וזה הפוטבול – במהלך המכריע של המשחק, לו היו שואלים מישהו מה הוא מעדיף – כדור מושלם לבקהאם החופשי והמאושר, או כדור קשה לקרוז עם מגן בכיסוי אופטימלי, די ברור מה התשובה. ובעולם האמיתי אודל משמיט ומפספס ט"ד בטוח וקרוז מכריע עבורנו את המשחק.

7even 19 בספטמבר 2016

לדעתי, פוטבול זה המשחק היחיד בעולם, כנראה, שבו אסור להגיד..
'ניצחתם בפוקס'
'הניצחון לא מראה על כלום'
'עוד כמה משחקים כאלו וזה יתפוצץ'

וכו' וכו' וכו'

פשוט כל משחק הוא בפני עצמו. יישות נפרדת. עולם משלו.
אתה זה הבנתי כבר מזמן.

להשליך ממשחק אחד בפוטבול על מה שיהיה עוד 3 עוד 4 שבועות כ"כ לא רלוונטי.
אז הג'איינטס ניצחו בהופעה לא משהו. בקטנה. הם עם 0-2 וזה מה שחשוב מבחינתם.

הדולפינס שלי כמעט ניצחו פעמיים, והג'איינטס לא. זה בעצם ההבדל. מי בכלל יזכור את אופן היצחון עד שבוע הבא?

אריאל גרייזס 19 בספטמבר 2016

ברור שלג'איינטס היה מזל, אבל זה חלק מהעניין בפוטבול. כל דבר קטן מכריע והג'איינטס היו טובים יותר מהסיינטס וההגנה שלהם נראית לא רע. מצד שני, יש להם לא מעט בעיות בהתקפה ויש לי הרגשה שהשיטה של מקאדו קצת סירסה את איליי. אבל מה שחשוב זה שהם 2-0, זה בטח עדיף על להיות 0-2

ק. 19 בספטמבר 2016

גם אני חשבתי על זה במסירת עומק קשתית של איליי לשפארד שזה היה נראה לא טבעי אחרי רצף ארוך של מהלכים מתודיים, בעבר זה היה איליי קלאסי, רואה מטרה בעומק ומיירט

דור ברנשטיין 19 בספטמבר 2016

גיל, אולי אתה מבין למה לעזאזל הג׳ייאנטס כמעט ולא מסרו לעומק לאורך כל המשחק עד לשני המהלכים בסוף. לטעמי, בגלל האיכות של הקורנרים של הסיינטס, היו חייבים לנסות יותר זריקות לעומק. ואם אני לא טועה התאקל השני לצידו של האריסון הוא האנקינס.

גיל שלי 19 בספטמבר 2016

אכן האנקינס, אתקן, יותר מדי בלבולים בשמות משפחה.
אין לי מושג, גם היה נראה שבכל פעם שהלכו למהלך גדול היו קרובים להשלים, כנראה היתה הרבה עזרה של הסייפטיס, ולחץ מקדימה, מה שיצר בור במרכז המגרש שניסו לנצל ללא הצלחה יתרה.

אריאל גרייזס 19 בספטמבר 2016

זה מה שכתבתי בתגובה הקודמת – זאת השיטה של מקאדו, הרבה מסירות קצרות וריצות, מעט ניסיונות לעומק. זה קצת בזבוז של היכולות של איליי לדעתי

דור ברנשטיין 19 בספטמבר 2016

לא יודע עד כמה זה בזבוז היכולות של איליי כי אתמול הוא סיים בכל זאת עם 368 יארד ובאופן כללי הרבה יותר מדוייק ומאבד הרבה פחות כדורים תחת מקאדו ושיטתו.

גיל שלי 19 בספטמבר 2016

השיטה של קילדרייב היתה הורגת אותו השנה, השיטה של מקאדו שומרת את הפצצות שלו לזמן שצריך אותן, אני חי עם זה מצוין

מר ציפן 19 בספטמבר 2016

קילדרייב = מקברייד?

מר ציפן 19 בספטמבר 2016

קילדרייב = מקברייד?

גיל שלי 19 בספטמבר 2016

קווין גילברייד מתאם ההתקפה הקודם שלנו, הכינוי המקובל שלו הוא קיל דרייב

מר ציפן 19 בספטמבר 2016

גילברייד, לא מקברייד.
אני שמח שהוא הלך.
קילדרייב = גילברייד זה יותר הגיוני.

Yavor 20 בספטמבר 2016

אם אני זוכר נכון, אז בעונה שעברה הפסדתם לא מעט משחקים צמודים בהתחלה, שהיו יכולים ללכת לכל כיוון – ובסופו של דבר הכריעו את הכיוון השלילי של אותה עונה. השנה זה מתאזן, ונראה שהתוצאות החיוביות שמתקבלות יכולות לסמן את הכיוון של העונה הנוכחית

בליקי 20 בספטמבר 2016

אני חייב להבין למה אנשים פה חושבים שאיליי מאנינג הוא לא פלוק דו פעמי סטייל הטבעת של ג'ו פלאקו נגיד לפני כמה שנים. כמה אופטימיים אפשר להיות עם qb ברמתו

Comments closed