יומן האליפות של הג'איינטס – לפני רייבנס ג'יאנטס

פריוויו משותף שלי ושל שי אורן

מחר משחק קריטי לעונה של הג'איינטס. נצחון מול הרייבנס ואחר כך נצחון מול הראמס בלונדון, ואפשר לצאת לביי וויק עם תקווה לעונה סבירה הכוללת תחרות על מקום בפלייאוף עד סופה. הפסד מחר, ואפשר כבר להתחיל לסכם את העונה הראשונה תחת מקאדו כמאמן ראשי, ארבעה הפסדים רצופים הם מתכון מחורבן לעליה לפלייאוף.
לכבוד המשחק החשוב, ובעקבות פניתו של העורב הנכבד, אנחנו מעלים פוסט משותף לפני, ואשתדל גם את הסיכום של אחרי, מאחר ואני אצפה במשחק באיטליה.
מבחינת הג'איינטס – חזרנו לימים שבו יותר מדי שחקנים חשובים מככבים ברשימת הפצועים לפני משחק. אמנם עושה רושם שבנוסף לקבועים לאחרונה, תומפסון, ברה, ניוהאוס ואילי אפל, לא יתווספו שחקנים חשובים מדי, שכן ג'נינגס וג'ייסון פייר פול כנראה ישחקו. אבל, באמת קיווינו שהשנה זה לא יהיה המצב הקבוע שלנו.
איליי חייב לצאת מהפאנק, אין שום הגדרה אחרת. הוא מסר חמש מסירות לט"ד בחמישה משחקים, שניים בארבעה האחרונים, זה אפילו לא קוורטרבק בינוני זה פחות מזה, גם אם ימסור פחות אינטרספשנס במהלך העונה. אני חושב שהנסיון של מקאדו לקרוא את המהלכים במקביל לאימון הראשי לא מצליח בצורה יוצאת דופן, יתכן וגם שם אפשר למצוא חלק מהסיבות לכך שאיליי נראה לא באלמנט שלו.
סיבה נוספת פרט לחולשה של איליי, התאקלים ההתקפיים. החלק הפנימי של הקו בסדר גמור, ריצבורג פו והפתעה, ג'ון ג'רי, עושים את שלהם ויותר. הלחץ מגיע מפלאוורס שלא מצדיק את הבחירה בו בסיבוב הראשון עד עכשיו, ומהארט. נקווה שמול ההגנה השלישית בטיבה בליגה, התאקלים יתפקדו מעט טוב יותר. ואז אולי גם יהיה לנו משחק ריצה לכבוד החזרה של ג'נינגס.
אנחנו לא מפעילים לחץ על הקוורטרבק, ג'ייסון פייר פול וורנון רשמו ביחד שני סאקס מתוך החמישה, אחת הקבוצות החלשות בליגה. ההגנה היתה סבירה באי נתינת נקודות, אך מרגע פציעתם של אפל, DRC ותומפסון, התחלנו לתת מהלכים גדולים גם מול הרדסקינס, גם מול מינסוטה וגם מול הפאקרס. כדי להפוך להגנה טובה חזרה, הקו הקדמי חייב להגיע לקוורטרבק בנוסף לעצירת משחק הריצה.
ועכשיו להקדמה של שי אורן, העורב:
שבוע סוער במיוחד עבר על אומת העורבים. התחיל בהפסד ביתי מרגיז, שני ברציפות, בכמעט דרבי מול הרדסקינס . עבור לפיטורי מתאם ההתקפה, מארק טרסטמן. המשך עם החתמה תמוהה של שחקן קו התקפה שנזרק ממיאמי. והחדשות הרעות האחרונות לבנתיים, רשימת פציעות ארוכה, הכוללת כמה פותחים משמעותיים.

 

גם הג׳ייאנטס רחוקים משיאם אחרי שלושה הפסדים רצופים, והתעסקות המוגזמת במצב רוחו של אודל בקהאם ג׳וניור, אבל עם הגנה בינונית ומשחק ריצה מהגרועים בליגה, נראה שהבעיות של הענקים גדולות לא פחות.
קו ההתקפה של בולטימור צפוי להיות מוחלש במיוחד בלי מארשל יאנדה הפרו בולר הותיק והרוקי מסיבוב ראשון רוני סטנלי, הזדמנות לג׳ייסון פייר פול ולורנון להגדיל את מספר הסאקס הלא גבוה של הג׳ייאנטס. במשחקים קודמים ראינו שגם אם לא מגיעים עד אליו פלאקו מתקשה לפתח התקפות תחת לחץ העונה. השאלה הגדולה אחרי החלפת טרסטמן היא משחק הריצה של הרייבנס. למרות נשיאות יפות של טרנס ווסט בתחילת המשחק מול וושינגטון, במחצית השניה הוא נשכח. ושוב ושוב פלאקו זורק שלישי והחוצה. שוב ושוב מוסר מהשוטגאן בפלאט לאיבוד יארדים. שוב ושוב הפאנטר המצוין קוך בועט קדימה. ניהול משחק התקפה מאוזן יותר בין ריצה למסירה יביא בשאיפה לבלבול בהגנת הג'יאנטס שייתן עוד חצי שניה לבנות את ההתקפה.
מהצד השני העימות בין התקפת הג'יאנטס להגנת הרייבנס צפוי להיות פשוט יותר. לבולטימור יש הגנת ריצה מהטובות בליגה בעוד שמשחק הריצה של ניו יורק לא קיים. מכאן שהקרב העיקרי יהיה בין איליי ושלישיית התופסים המצוינת לסקנדרי המשתפר של בולטימור. ג'ימי סמית שנותן עונה טובה עד כה יתמודד מול אודל, אבל את עיקר הנקודות הרייבנס ספגו מטאצדאונים שהגיעו מהתופס מספר שתיים אצל היריבה. סיכוי טוב שזה גם מה שיקרה הפעם.
לסיכום נראה שצפוי משחק צמוד שיוכרע בדרייב האחרון. לטובת הג'יאנטס עומד גם יתרון הבייתיות, אך מה שהפסיד לריב נס בעיקר את המשחקים האחרונים היו טעויות קטנות. שגיאות בניהול המשחק של הארבו (מי אמר פייק פילד גול?) התמוטטויות של הספיישל טימס, ופנאלטיס אידיוטיים. אם ידעו להמנע מאלה המשחק שלהם, אם ימשיכו לבעוט בדלי הג'יאנטס יחזרו למעגל הניצחונות.

 

המותחן בקרית גת - סיכום.
שברו אותנו

7 Comments

שי אורן 15 באוקטובר 2016

טרסטמן היה מתאם התקפה. לפחות בתואר.

Yah 15 באוקטובר 2016

ג׳ייסון פול פירס?! מביך

גיל שלי 15 באוקטובר 2016

פישול שלי בעריכה, תוקן

ירון צור 15 באוקטובר 2016

יופי של כתבה. נהנתי לקרוא.
נראה לי שאנחנו (העורבים) נפסיד מחר לדאבוני.. יותר מידי פציעות משמעותיות ברוסטר..

אלון 15 באוקטובר 2016

המשפט יומן אליפות של הג'יאנטס נהיה פתטי משבוע לשבוע.

ניינר / ווריור 15 באוקטובר 2016

הענקים פייבוריטים בשלוש וחצי נקודות. שתי הקבוצות במומנטום כל כך שלילי שלא הייתי שם אגורה על המשחק הזה. הכל פתוח

7even 16 באוקטובר 2016

לחשוב שהימרו על הג'איינטס לקחת את ה NFCE בקלות….

Comments closed