סיכום הפסד ליגה לחיפה – לא כבשנו

האחות הקטנה התבגרה בקיץ

אוהדי מכבי הם זן מיוחד. הם בניגוד אלי, הגיעו למשחק בחשש גדול, הם פחדו מהיכולת להתאושש מנצחון גדול על אלקמאר. אני הייתי נטוע בתחושות הקבועות שלי לפני חיפה, משחק בית גם אם הוא בנתניה, שווה נצחון מאז שג'ורדי הגיע. שכחתי משום מה שלא מדובר באותה חיפה מאז שלשחר נפל האסימון. המחשבה שלי מתחילת העונה שחיפה תצטרף לקבוצות החזקות, ותהיה הגלגל השלישי גם אם לא במירוץ ממש, התבררה כנכונה יותר אתמול.

*

לאחר המשחק אוהדי מכבי כבר הפכו את החששות לקביעות. שוטה מאמן חלש. סקאריונה לא מספיק טוב. מה פתאום להוציא את טבח. ועוד ועוד.

*

אני פחות מתרגש מההפסד, אחד היתרונות בגיל המתקדם שלי הוא שאני מאוד נהנה מנצחונות גדולים ואליפויות, פחות שבור מהפסדים ליריבות משמעותיות. ברכות לחיפה, חזרתם להיות יריבה משמעותית.

*

לעניין ההרכב של שוטא. למרות שהוא לא ממש עבד, ראו במהלך המחצית הראשונה את ההגיון שהדריך את שוטא לעלות עם ההרכב הזה. הפציעה של גולסה היתה קריטית, שכן גל אלברמן נכנס לאותו תפקיד, אך עם סט יכולות שונה לחלוטין, וגל מאז פגרת הנבחרת עוד לא ממש חזר להיות אפילו אלברמן.

כאשר גולסה שיחק, הוא לקחת את הכדור מהבלמים, נתן מסירת מפתח מהירה על ארבעים מטר שהפכה למהלך מסוכן, ובהתקפה לאחר מכן נכנס לרחבה בכדרור. אלו שני מהלכים שאלברמן לא עושה בדרך כלל, ואתמול לא התקרב לעשות בכלל. גולסה נתן את המסירה בנגיעה אחת, גל עוצר, ומעביר פס קצר לצד השני.

חיפה עלו למשחק במטרה לעצור את מדוניאנין, מטרה הגיונית למדי שכן השנה מדוניאנין הוא שחקן המפתח שלנו. הוא שיוצר את מרבית המצבים המסוכנים במסירת מפתח, הוא שלמעשה מנהל את המשחק מקדימה. שוטא רצה לפתור את המערך החיפאי באמצעות גולסה, ובאמצעות סקריונה ששיחק הרבה יותר קרוב למדוניאנין באמצע, ולא ממש בתפקיד החלוץ. ראינו בכמה התקפות צירופי מסירות מצוינים בין הרביעיה, מדוניאנין נגיעה, נוסא נגיעה, יוסי נגיעה וסקאריונה נגיעה. זו הרביעיה היחידה במכבי שמסוגלת לשחק בנגיעה, אפשר לצרף את גולסה כנראה.

הבעיה היתה שלא ראינו מספיק התקפות כאלה במחצית הראשונה. ההחטאה בסנטימטרים של נוסא היתה סיום פחות טוב לאחת ההתקפות היפות של מכבי העונה, אבל לא היו מספיק התקפות כאלה, ושוב, הפציעה של גולסה היתה גורם חשוב בשיבוש התכניות של שוטא.

*

הגול של חיפה היה יפהפה. הבעיה היחידה שלי היא שהגנת מכבי שכחה מעטר, אפשר להבין בכל זאת חיפה עלו עם שמונים חלוצים בהרכב שיכולים לתת גול ברחבה. עמרי בן הרוש איבד את עצמו באגף שמאל, כאשר עבר לשחק כבלם שלישי במחצית השניה, הוא נראה הרבה יותר טוב, והצליח לעצור את עטר עם המהירות שלו, וכנראה גם עם העיפות של עטר. עושה רושם שהאגף מבלבל את עמבה, הוא חושב יותר מדי באגף. אתמול בתפקיד הבלם הוא נראה טבעי יותר.

במחצית השניה הגענו למליון הזדמנויות. נראה לי שסקריונה לא כל כך רגיל לשחק בצד שמאל, לכן במקום לבעוט לשער (כנראה מרגיש פחות בטוח בבעיטה בשמאל), הוא ניסה להכנס לשער עם הכדור, לא הלך. נוסא פספס מצבים טובים, אבל מי שבא בטענות לנוסא על הפספוסים, מפספס משהו חשוב. זה הקשר היחיד שלנו שמסוגל לחלץ כדורים בתאקל של אחד על אחד, מסתבר שמסוגל לשחק מהר במסירה חכמה, וגם להגיע למצבים בתוך וקרוב לרחבה. אם היה יודע להיות קר רוח בסביבות השער ומרוכז, כנראה שהיה נשאר בספרד.

*

אוהדי חיפה רבים מאוד לא מרוצים מהרכש של תור קרלסן. אתמול לפחות אני ראיתי את המגן הטוב ביותר בארץ, ובהפרש לא קטן. קגלמכר מחק את טל בן חיים בקלות, אפילו לא נזקק לעזרה של ואצק שהיה מוכן מאחוריו. סאן מנחם היה עסוק בלהציק למדוניאנין, והיה קרוב אליו מאוד. הגול של קגלמכר הראה שיש לו גם מה למכור בהתקפה, והמסירה של מוסא לגול של עטר היתה מופתית. בקיצור, בונים בחיפה קבוצה טובה, ומסתבר שתור קרלסן יודע להביא שחקנים זרים. במפתיע, הוא מביא שחקנים טובים למרות שהוא כנראה לא גוזר קופון אישי עליהם, מי היה מאמין שזה יצליח.

*

משחק מעצבן, למרות שיש לנו חמישה שחקנים שאמורים לתת גול, ועוד שחקן כדורגל שולחן ששיחק אתמול לא רע ובעט פעמיים בצורה מסוכנת לשער, לא הצלחנו להבקיע. זה לא יקרה הרבה השנה, לא סוף העולם.

*

כדי להוסיף לתחושה הנפלאה שלי, קניתי אתמול לפני המשחק את החולצה הכחולה היפה של מכבי. השארתי אותה בשקית לידי. לאחר המשחק יצאתי מהאצטדיון אבל ובראש שפוף, אך תוך שתי דקות נזכרתי ששכחתי משהו, את החולצה. חזרתי למקומי כדי לגלות שמישהו אחר גם חשק בה, או שמא הוא רוצה לשמור לי עליה עד למשחק מול אלקמאר ולהחזיר לי אותה. אם זו כוונתו יבורך, אם אימץ אותה אז אתם יודעים לבד מה ההמשך.

נו האדל - סיכום מחזור שביעי
תבגוד לפני שיבגדו בך

81 Comments

פרלה 25 באוקטובר 2016

ברכות על החולצה החדשה.
בדרך חזרה מטאלין, קצת לפני הנחיתה בארץ, איבדתי ומצאתי את הארנק של עצמי ואז בירידה מהמטוס מצאתי חולצה שאחד השחקנים שכח על המטוס. בגלל שבדיוק מצאתי משהו של עצמי לא יכולתי לקחת אותה והיא מצאה מהר מאד אוהד צעיר שהתחדש בה.
הבנתי את התיחסותך לחשיבותו של גולסה אבל מה דעתך על הספסול של קיארטנסן?

גיל שלי 25 באוקטובר 2016

כתבתי את דעתי על הספסול בפוסט. אני מבין את המניעים של שוטא. יש גם את העניין המעצבן הזה שלכם אין, הצורך ברוטציה בגלל עומס משחקים באירופה. באופן עקרוני, כל עוד מאמן שוקל שיקולים עניניים בלבד (לא למשל מאמן שחושב מה הקהל יגיד וכאלה, או כזה שחושב על העיתונאים), וכל עוד עושה רושם שמדובר באיש מקצוע, אני מנסה להבין את הסיבות שגרמו לו לעשות נסיון, והסיבות מפורטות בפוסט.
זה שלב מצוין בעונה לעשות נסיונות בליגה. ההפסד הזה לא משנה דבר.
נראה לי שבמקור יוסי היה אמור לשחק שישים דקות, כך שאפילו את ההרכבה של יוסי אני מבין.
מה שקשה לי להבין זה את הכנסת ברק יצחקי בכל משחק, למרות שאתמול דווקא הצדיק את הצ'אנס, אבל חליק, הבן אדם לא זז על המגרש.

ישרון 25 באוקטובר 2016

לא הבנת מישהו לקח לו את החולצה

חיים הצהוב 25 באוקטובר 2016

אני איתך, לא מתרגש יותר מדי מההפסד.
מכבי קצת הגיעו עייפים ואני לא חושב שהם שיחקו רע, אפילו היו להם כמה מהלכי כדורגל טובים מאוד אבל זה היה מסוג המשחקים שפשוט שום דבר לא הלך, אם איגבור שם את המצב שלו אני בטוח גם שאנחנו מנצחים את המשחק, אין מה לעשות זה הכדורגל ולא צריך לקחת מהמשחק אתמול יותר מדי.
הבעיות אתמול במשחק הם אותם בעיות ידועות משנה שעברה, טיבי בירידה, טב"ח (הבלם) מנסה אבל יש לו הרבה עליות וירידות במהלך המשחק ובן הרוש יכול להיות אחלה מגן שמאלי מחליף אבל לא מעבר.
בנוגע לאיגבור, אני כבר שנתיים בוחן ידע של אנשים בכדורגל בשאלה אם אתה חושב שהוא שחקן טוב או לא, לדעתי הוא שחקן מצויין שנותן יתרון טקטי בהרבה מאוד מצבים במשחק ולא רק נגד קבוצות ליגת העל, נכון הוא קצת שלומיאל לפעמים אבל אם הוא לא היה אז הוא לא היה פה.
למרות ההפסד, היה לי הרבה מזל אתמול והגעתי מהר הביתה מבלי להיתקע בפקקים, אז סך הכל לא היה כזה ערב רע

גורביץ' 25 באוקטובר 2016

נראה לי שהתבלבלת קצת בין האחות הקטנה והגדולה, שלוש אליפויות עדיין לא עושות אותכם אימפריה, מקסימום ילד סנדביץ' הייתי נותן לכם.. אבל מה שכן מסתמן שאתם בדרך להיות האחות הגדולה של המקבילה מהכדורסל.
השתחרר איזשהו מחסום מנטלי בגמר גביע שנה שעברה אצל חיפה, ואם לאמר את האמת, לא האמנתי ביכולות של חיפה להוציא אפילו נקודה מהמשחק הזה, אבל עם קצת עזרה משוטא הכל אפשרי. רק אלוהים יודע איך הוא הוציא טב"ח סוף מחצית.
גולסה הוא אולי השחקן הכי חסר מזל ומבוזבז שיצא לי לראות בעשור האחרון, אבל כשהקארמה שלך רעה, ואתה לא אוהב את המשחק (גולסה הוא סוג של אלרועי כהן משופר), כנראה שהפציעה תגיע בדיוק ברגע הלא נכון, כשהוא בכושר הכי טוב שלו בחמש שנים האחרונות.

גיל שלי 25 באוקטובר 2016

לא מאמין במחסומים מנטליים שהשתחררו, כמו של6:0 אין שום משמעות, כך גם אין משמעות לנצחון שלכם בגמר הגביע בשנה שעברה לגבי העונה הנוכחית

NEO 25 באוקטובר 2016

ל6-0 לא הייתה משמעות, כי צד אחד בא לשחק וצד שני לא (מחליפים ושמירת רגליים והפסד בכוונה של רוני כדי לבוא אנדרדוג בגמר גביע).
לגמר גביע הייתה הרבה משמעות כי הוא היה משחק אחד על תואר, באחת העונות הכי גרועות של מכבי חיפה ב40 השנים האחרונות.

מתן גילור 25 באוקטובר 2016

תודה גיל.
היו משחקים שניצחתם אותנו שאוהדים שלנו דיברו על מקריות שאזולאי/אבו חצירה/תורג'מן החמיצו וזהבי הכניס מצב דומה. אמרתי להם שעצם זה שהיה שם זהבי ולא תורג'מן הופך את איכות המצב לשונה מאד בהגדרה. מי שמתייחס לעטר כובש-איגיבור מחמיץ כאיזשהו משהו מקרי חוטא לאמת. ברור שלפעמים קורים דברים אחרים, אבל צריך לבחור רעל. למי שבוחר להמר על 3 כניסות של איגיבור לעומק יש סיכוי יותר טוב לא לספוג מאשר מי שנותן לעטר כדור אחד לוולה, וזו לא חוכמת הבדיעבד.

גיל שלי 25 באוקטובר 2016

מסכים איתך לגמרי לגבי אלירן ונוסא, תכנית המשחק שלכם אתמול היתה מצוינת, אני לא שותף לביקורות על תכנית המשחק של שוטא

מאיר (חדש בשכונה) 25 באוקטובר 2016

מה זה תכנית המשחק של חיפה הייתה נכונה? היא הייתה אולי היחידה הסבירה מבחינתה. הנקודה היא שאצלנו נותנים מחמאות או קוטלים לפי התוצאה. בעשרה משחקים בין הקבוצות שישוחקו באותה תכנית משחק, משמע חיפה לתת למכבי להניע כדור ולעקוץ במעברים ומכבי בפוזשן של כמעט 70 אחוז, סביר שמכבי ינצחו ביותר משחקים, אבל עדיין זו תכנית המשחק הנכונה מבחינת חיפה.

dk 25 באוקטובר 2016

נראה לימץ שזה כבר תלוי מי מבצע את תוכנית המשחק… מקרי העבר הוכיחו שמכבי תל אביב לא מתמודדת טוב מול מתפרצות ועם השחקנים הנכונים לא כזה קשה לכבוש מול מכבי תל אביב בקונסטלציה הנוכחית

מאיר (חדש בשכונה) 25 באוקטובר 2016

מסכים ואתמול במחצית אמרתי שמכבי יצטרכו שני גולים לתיקו כי היה לי ברור שיספגו עוד אחד ממעט התקפות של חיפה.

orimor2212 26 באוקטובר 2016

לסקאריונה, הפינישר הטוב במכבי ובטח אחד הטובים בליגה, היו שלוש הזדמנויות לפחות מול השער שבדרך כלל הוא כובש אפילו בלי לחגוג כי זה עניין של מה בכך, במשחק הזה לא הלך. תוסיף לזה שני מצבים בהם השוער כבר הוכנע והכדור הורחק מהקו, אחד מהם של יצחקי, שחקן די גמור אבל עדיין אחד שיודע לסיים מול השער (מהלך גדול שלו).
לא חושב שזה עניין של רמת השחקנים, יש ימים שלא הולך גם לכאלה שבדרך כלל הולך להם.

מקנאב 25 באוקטובר 2016

אתה צריך להיות בן 55, להתחיל לראות כדורגל בגיל 5 ואז מספר האליפויות שווה (ואז בהחלט לגיטימי לקרוא אחות קטנה). לדעתי גיל שלי כבר שם….

גיל שלי 25 באוקטובר 2016

קרוב, אבל רק 47 בינתיים

ערן קאלימי 25 באוקטובר 2016

אבל נראה כמו בן 23

מקנאב 25 באוקטובר 2016

23 זה בערך 4 אליפויות. כבר עדיף 47

ארז 25 באוקטובר 2016

תודה גיל.
עבורי, בכובעי כהלך במדבר האדום, הפוסטים היחידים שמאפילים על הפוסטים הכלכליים מאירי העיניים שלך הם הפוסטים אחרי הפסדים של מכבי.
אלוהים עדי שאין מספיק מהם, אך הם ממש משהו ששוה לחכות לו…:)

גיל שלי 25 באוקטובר 2016

תודה רבה

אזי 25 באוקטובר 2016

השחקנים של מכבי פשוט נראה רע.
אני לא יודע אם ליחס את זה לחזרה מאירופה, לעובדה שמחזור הליגה הקודם הרגיש כאילו היה בשלהי שנות ה20 של המאה הקודמת, לעובדה שהרוטציה השפיעה על השחקנים.. לא יודע.
אבל הם שיחקו רע.
מכבי חיפה באו לנצח את המשחק, מכבי תל אביב באו לעשות משולשים.
השחקנים של חיפה מסרו יותר חזק, תיקלו יותר חזק, רצו יותר חזק ונלחמו יותר חזק. זה הופך סטטיסטיקה של 9-2 בעיטות למסגרת ל 0-2 על הלוח.
סקאריונה היה נוראי אתמול בתור חלוץ.
אין לי בעיה עם זה ששוטה החליט (מסיבות מקצועיות אני מניח, לצורך מנוחה, אני מקווה) שקיארטנסון לא יפתח. אבל אין מי שיפתח במקומו.
בן בסט אפילו לא שחקן סגל, יצחקי עולה מחליף כל משחק וגם זה הרבה הרבה יותר מדי, אז צריך לאלתר.
ניסו להפוך את סקאריונה לזהבי. לא עבד. קורה.
גם בן חיים בשמאל לא עבד. קאגלמאכר עשה ממנו קציצות, לא פחות.
אבל קצת נמהר לדעתי להחליף את את בן חיים לפני שמנסים לערבב את השורות בתוך ההרכב. להזיז את טבח ימינה ובניון שמאלה. או להחליף את טבח עם סקאריונה. בכל זאת, בתור השחקן הישראלי הכי טוב היום ומלך השערים של מכבי והליגה, מגיע לו קצת יותר קרדיט.

בכלל, אם המטרה של שוטה היתה לעלות עם גולסה כשחקן יותר התקפי מאלברמן, יתכן שהפתרון הנכון לפציעה שלו היה להסיט את נוסא לעמדה שלו, להכניס את בניון לאמצע ואת מיכה לאגף ימין (בהנחה ששוטא לא רצה לעלות עם קיארטנסון כדי שינוח).
אלברמן היה נוראי אתמול. אחד המשחקים הכי רעים שלו שאני זוכר במכבי.

עוד כמה בקטנות:
1. מה עם שגיב יחזקאל? הוא קיים?
2. ממתי טיבי הוא הפליימייקר שלנו?
3. וואט דה פאק יצחקי מחזיק על שוטה?!
4. מישהו הבין מה היה התפקיד ההתקפי של דסה אתמול?
5. למה שחקני מכבי לא בועטים לשער?
6. מה עם הפטיש הזה להתחיל התקפות מחדש!?!? התענוג הכי גדול של שחקן מכבי הוא לשמוע שריקה, לעצור את הכדור עם היד, ולמסור אחורה

שורה תחתונה, לא אתנגד לקבל הזמנה לחתונה ליום ראשון הקרוב

יריב ס. 25 באוקטובר 2016

שגיב זו התרומה השנתית של ג'ורדי להפועל

גיל שלי 25 באוקטובר 2016

גם אליאל פרץ לא בסגל, מה ההבדל?

אזי 25 באוקטובר 2016

ההבדל שעדן בן בסט רשום בתור חלוץ.
אני לא אומר שהוא צריך לשחק חלילה!!!
פשוט מניתי את החלוצים הרשומים, ואת הסיבות שהם לא יכולים להיות המחליף של קיארטנסון

גיל שלי 25 באוקטובר 2016

עד עכשיו שוטא הצליח להשיג תוצאות במשחקים חשובים, גם בבאר שבע יצליח

מקנאב 25 באוקטובר 2016

מה זה תוצאות , מה זה חשוב?
זניט זה חשוב? האירים?
הפנדלים (להגיע אליהם) זה תוצאה?
כל אחד יכול לסמן מטרות…

גיל שלי 25 באוקטובר 2016

נדע בסוף העונה, בינתים מכבי נמצאת בדיוק איפה שרצתה להיות בשלב הזה. האוהדים שלנו מרגישים משום מה שהעונה כבר אבודה

אזי 25 באוקטובר 2016

לומר לך את האמת, אני יותר אופטימי לגבי סיכויי ההצלחה של מכבי באירופה (לעלות מהבית ולתת פייט ב16 אם נקבל קבוצה סבירה) מאשר לגבי הסיכוי לקחת מבאר שבע את האליפות.

מרגיש לי שבאר רק התחזקה משנה שעברה

גיל שלי 25 באוקטובר 2016

העניין הוא שאנחנו התחזקנו יותר

אזי 25 באוקטובר 2016

יש לנו בוכטה של אחלה שחקני מרכז מגרש, בן חיים באגף שמאל ויש לנו אחלה חלוץ.
עכשיו זה על שוטה להצליח להשתמש בהם ככה שיסתירו את אגף ימין ואת ההגנה הקלוקלת.

לא אוהד 25 באוקטובר 2016

טוב, על האופטימיות (הכמעט אובססיבית) שלך כבר אפשר לכתוב ספר (זה נכתב מקנאה)..
ועל זה נאמר, נתראה ארבעה מחזורים לסיום העונה כשבאר שבע תעשה את הקפות האליפות השניה.

זיו 25 באוקטובר 2016

או שיש הוראה של ארבלזה שאסור לבעוט מחוץ לרחבה או שמשלמים פרמיה רק על שערים בתוך הרחבה.
לא מובן כמה פעמים מגיעים למצב בעיטה באזור ה – 16 ולא בועטים !

אורי 25 באוקטובר 2016

גולסה נקנס על הגול מול אלקמאר?

orimor2212 26 באוקטובר 2016

יש מצב שמכבי הקבוצה שמאיימת הכי הרבה מחוץ לרחבה, בכל הליגה.
שווה בדיקה.

orimor2212 26 באוקטובר 2016

ואוסיף – קבוצה צריכה להגיע למצבים טובים, לא סתם לבעוט. יש המון פעמים שלך נראה שצריך לבעוט מחוץ לרחבה, אבל זה מצב מזעזע בפועל, ויש שחקני יריב בכל נתיב בעיטה טוב.

אילנסו 25 באוקטובר 2016

המשחק התחלק לכמה שלבים- תסכול ועצבים מההחמצות, ייאוש מוחלט והבנה שכלום לא ייכנס, קבלת המצב והשלמה מלוות בצחוק מריר..

קשה לי להאמין שמכבי תצליח להחמיץ כל כך הרבה שוב והמנוחה לקיארטנסון חשובה (הגיע אחרי מעל חצי עונה בשבדיה).

עדיין קשה לי להאמין שחיפה תצליח לאיים על האליפות, לא רואה את זה קורה כשהם לא מצליחים לקחת נק' מהקטנות.

רן 25 באוקטובר 2016

במשחק שאני ראיתי אתמול מכבי שיחקו טוב.
2 הצלות מהקו חיבור ודי הרבה כדורים שחסר השפיץ ש להנעל כדי להכניס. אני קורה לזה משחק טוב.
מדו בעט לפחות 4 בעיטות חופשי לגמרי מחוץ לרחבה (מוריד קצת מהטענות שנטע לביא שיתק אותו ושמכבי לא בעטו מחוץ לרחבה). אלברמן לדעתי באחד המשחקים היותר גרועים שלו אחראי ישיר לגול הראשון (שומר באגב ומשום מה מחליט לעזוב את השחקן המרים) ושוב זה קורה, מפסידים משחקים גם כשאתה טוב יותר. מעדיף הפסדים כאלה על תיקו מול בש שנה שעברה שאפילו לא הגענו לאף מצב.

בלאנקו 25 באוקטובר 2016

לא מבין בכלל את הדיפרסיה אחרי המשחק.
איך יראה המשחק הזה ידענו כבר באוגוסט. חיפה נבנתה כדי לקחת נקודות מב"ש ומכבי באמצעות בונקר אימתני ומתפרצות איכותיות. רעננה/כפ"ס רק עם יותר איכות התקפית והגנתית…
כצפוי, חיפה לקחה נקודות ממכבי וב"ש ולא הצליחה לעשות כלום מול קבוצות שלא יוזמות.
גם במשחק הזה היה ברור שאם מכבי לא תכבוש ותמשיך לצאת קדימה יש סיכוי טוב שהיא תחטוף. רצה הגורל ודווקא במשחק הזה מכבי הגיעה ליותר מצבים מהמשחק נגד הפועל ואלקמאר ביחד ופשוט כלום לא נכנס כשמהעבר השני 4-5 התקפות (יפות) עשו 2 גולים. לכן פרשנויות שמאדירות את חיפה ומשמיצות את מכבי הן יפות בדיעבד ותו לא.
כמובן שהייתי מעדיף הרכב אחר אבל למען האמת ההרכב היה לא רע בכלל והחילופים עשו טוב למשחק. לכן גם ההשמצות על בניון, החילוף של טבח והכניסה של יצחקי הן יפות במבחן התוצאה, למרות שכל אלה הביאו להשפעה חיובית מאוד על המשחק אך למרבה הצער לא לגולים.

בקיצור, פרופורציות. הקבוצה במקום סביר באירופה, במקום טוב בארץ, משחקים טוב רוב הזמן, הפוטנציאל ברור ולא שיש סיבות לאופטימיות עיוורת אך אופטימיות זהירה בוודאי שכן.

טרנטה 25 באוקטובר 2016

+1

טרנטה 25 באוקטובר 2016

למעט הטעות לדעתי של הכנסת יצחקי ולא את מיכה.

yaron 25 באוקטובר 2016

הדבר הבולט ביותר במשחק היה שלחיפה יש מאמן ח כ ם ושיש לה גם סגל טוב.
אם יהיו עקביים ויחברו שלושה נצחונות רצוף הם יכולים להפוך את העונה להרבה יותר מעניינת לכולנו.
מכבי לא עלתה עם האנרגיות המצופות ובזה הכל מתחיל ונגמר. כתבתי זאת גם בעבר אבל לדעתי הפסד האליפות בשנה שעברה היה מנטאלי ולא בגלל סגל וגם השנה אנחנו רואים הבדלים קיצוניים ברמה ובמחויבות.
בדבר אחד אני בטוח, נגד ב"ש נעלה הרבה יותר מחוייבים.

ניר 25 באוקטובר 2016

אני אוהד חיפה ולמרות השמחה מהניצחון, עדיין ראיתי שמכבי תל אביב קבוצה יותר טובה שהגיעה להרבה יותר מצבים, לפעמים הסטטיסטיקה לרעתך ולפעמים לטובתך, והפעם הסטטיסטיקה הלכה נגד מכבי תל אביב והמצבים הטובים הוחמצו. יש גם משחקים כאלה.

האם זה מעיד על משהו? ממש לא, הקבוצה נראה בריאה ויהיו עוד משחקים כאלה שבהם הכדור לא ייכנס.

NEO 25 באוקטובר 2016

אוהדי מכבי תל אביב לא שמים לב לדבר אחד מאוד חשוב. מכבי תל אביב לא ניצחה העונה אף קבוצה איכותית ומאורגנת (אלקמאר היו סופר חלשים וגם הם כמעט לקחו נקודה) – לא את בית"ר, לא את מכבי חיפה, לא את דונדאלק ולא את זניט, ועלתה בפנדלים מול קבוצה בינונית מינוס כמו ספליט.
משחק ההתקפה שלה איטי ומסורבל (בן חיים היחיד שעושה דברים מפתיעים/ מהירים), והניצחונות שלהם בליגה מול הקבוצות החלשות ביותר היו על אדי ההצלחה מהשנים האחרונות, וההגנה נוראית ועייפה.
מכבי חיפה והפועל ב"ש הרבה יותר אנרגטיות עמוקות ורעבות. מכבי ת"א, במיוחד אלברמן, טבח, טיבי ויצחקי, נראית עייפה ושבעה, ואם לא יתחזקו בינואר אני חושב שהם אפילו יסיימו במקום ה3.

יוגב 25 באוקטובר 2016

מכבי הובילה במשך כמעט 80 דק מול זניט החזקה בהרבה במשחק מצוין.
היא חטפה שוויון מביתר בדקה ה90 פלוס במשחק בינוני.
היא הפסידה אתמול למרות שהייתה עדיפה ומסוכנת. הפסד ראשון אחרי 27 משחקים בליגה.

לא כל התוצאות שלה הם נצחונות, לא כל המשחקים מרשימים, אבל הפרשנות שלך מוגזמת, לטעמי.

NEO 25 באוקטובר 2016

יכול להיות שהגזמתי. בכל מקרה, יש גם הרבה נסיבות מקלות למכבי ת"א אתמול – חזרה עייפה מאירופה ולא פתחה עם ההרכב החזק שלה. אבל אני באמת חושב שעם הגנה כזו, וכל עוד הם ממשיכים לשחק בשתי מסגרות ולא מתחזקים, הם לא יגיעו רחוק העונה.
כמובן שג'ורדי יכול להביא בלם ומגן שמאלי תותח בינואר ואז כל הסיפור ישתנה.

yaron 25 באוקטובר 2016

לא היינו עדיפים אתמול.
החזקנו יותר בכדור, הגענו יותר פעמים ל-16, אבל עדיפים לא היינו.
חיפה באה עם תוכנית משחק מסודרת לאיך מנצחים את מכבי כשמחזיקים בכדור 30% מהזמן וביצעו אותה בצורה מצויינת.

טרנטה 25 באוקטובר 2016

זה בדיוק הענין. חיפה במשחק הכי טוב שלה ממזמן. אנחנו במשחק מסריח ועדיין התוצאה היתה יכולה וצריכה להיות שונה מאד

yaron 25 באוקטובר 2016

יכולה כן, אבל למה היתה צריכה?
לא היינו באמת מסוכנים בשום שלב של המשחק…

dk 25 באוקטובר 2016

נראה לי שכבר לפני כמה שנים שברו את הקונספציה של אחוזי שליטה בכדור = שליטה במשחק/עליונות…

Ollie Williams 26 באוקטובר 2016

אחוזי שליטה בכדור, בעיטות לשער, בעיטות למסגרת…וזה עוד כשסקאריונה עושה כל שביכולתו כדי לא לבעוט לשער לבד מול שוער לפחות 4 פעמים

אחד העם 25 באוקטובר 2016

לגיטימי לנסות, לגיטימי גם לטעות בשלבים האלו של העונה, ובלבד שמפיקים לקחים.
הלקח החשוב ביותר מהעונה שעברה: לדאוג לכך ששחקני המפתח לא יגיעו לישורת האחרונה סחוטים ומרוקנים.
לכל האיצטגנינים ומחשבי הקיצים למיניהם, שיודעים כבר באיזה מגרש תחולק הצלחת, הליגה סיימה 7 מחזורים מתוך 36.
אני לא מכיר ריצת מרתון בה נקבע המנצח בחלוף 8 ק"מ.

יוגב 25 באוקטובר 2016

אני לא מת על שוטא. לא רואה איזה שינוי גדול תחתיו, אהבתי את בוס יותר.
למרות זאת, אני מבין את הרוטציה הקטנה אתמול. מבין המשחקים בתקופה הזו, אתמול היה המשחק הקל ביותר על הנייר. לא כדי להמעיט בחיפה, אבל זה המצב בשבועות שבין אלקמאר לבש.
גם החילוף של טבח היה סביר בעיני כי הוא נראה כמו מישהו ששומר על הרגליים ומחכה לחוזה שזהבי מסדר לו.
לא מצליח להבין למה אין חלוץ מחליף אמיתי. לא ברור לי בשביל מה השאירו את בן בסט אם הוא לא רואה ספסל אפילו.
לראשונה בשנים האחרונות אין כל כך עומק על הספסל, וזו קצת בעיה בעונה דו מפעלית כזו.

אמיתי 25 באוקטובר 2016

מה עם הבחור הזה שדובינסקי מריץ לנשיאות, דור משו,
מצאו קלטות שלו מלכלך על גורדי? נעלם..

גיל שלי 25 באוקטובר 2016

הוא פשוט נח יותר מדי על המגרש, יוסי בניון אתמול השתתף בהגנה פי 2 ממנו, וליוסי יש כושר לעשרים דקות משחק גג

אמיתי 25 באוקטובר 2016

אז שיעלה לעשר דקות אחרונות..האמת בקבוצה עם בניון
יצחקי וכאלה גרזנים למיניהם להתבלט לרעה זה הישג.
הסאבטאקסט זה שדובינסקי לא מבין חוץ מבלהקרוס מכללות?

yaron 25 באוקטובר 2016

יוסי נתן משחק מאוד בינוני אתמול. אני מסכים שמיכה לא צריך לפתוח אבל הוא היה צריך להיכנס.

רן 25 באוקטובר 2016

2 נקודות שחשבתי עליהן

1) די כבר עם דור מיכה – אין לו מקום בהרכב של מכבי ואני אומר את זה שנים מעבר להיותו שחקן בית אין לו כלום, אף קבוצה מבין ב"ש או חיפה לא הייתה לוקחת אותו להרכב . בנוסף גם מול אלקמאר וגם מול זניט ראינו מה הוא באמת תורם.
2) אלברמן במשחק נוראי אתמול אשם ישיר בגול הראשון (החליט לעזוב את השחקן באגף) ועוד די הרבה טעויות. לעומתו אייגבור גם מול אלקמאר וגם אתמול החזיק את האמצע לא עברו אותו ולא לקחו עליו שום כדור גובה וכמו שאמר גיל אם הייתה לו רגל מסיימת הוא לא היה בליגה הישארלית.

yaron 25 באוקטובר 2016

אין לו מקום בהרכב אבל בהחלט יש לו מקום כמחליף.
ברק יצחקי מקבל הרבה יותר מדי קרדיט ומיכה פחות מדי.

dk 25 באוקטובר 2016

בתור אוהד מכבי שנים אני מתפלל שדור מיכה יתייאש ויעבור אלינו…

יואב דובינסקי 25 באוקטובר 2016

גם מול אלקמר וגם מול זניט הוא לא פתח.

רן 26 באוקטובר 2016

נכון הוא נכנס במצב של יתרון ואז הכל התהפך.
לא האשם הבלעדי ללא ספק.
ואני גם חושב שיצחקי מקבל יותר מידי קרדיט אבל אתמול הוא גם הצדיק.
חוץ מזה מעניין שאף אחד לא מגיב על אלברמן ואייגבור

עומר 25 באוקטובר 2016

ושום מילה על גלזר?
רואים שיש לו יסודות טובים של משחק גובה, מה שאין לשוערים ישראלים לדורותיהם.
מקווה שהוא יתפתח להיות שוער טוב.
הלוואי וראינו את הניצנים לתחילתה של קריירה מופלאה.

השמן 25 באוקטובר 2016

1. דור מיכה אולי לא מספיק טוב לרמה האירופאית הנמוכה אפילו, אבל בליגה שלנו הוא נכס, אין לנו פריבילגיה לוותר עליו.
2. בכלל זו הבעיה הכי גדולה בשנתיים האחרונות במכבי, כל שחקן הוא או במעמד באנקר, או מחוק. שנה שעברה לא היו רוטציות כלל, ועד אתמול גם השנה לא. כשמוסיפים את הנטיה של שוטא לא לעשות חילופים לפני דקה שבעים אלא אם כן יש בעיה, מקבלים סגל לא מנוצל. ליצחקי ( ואפילו בן בסט) יש כדורגל, אבל לצפות ממנו לשים את ההזדמנויות האלו אחרי הקפאה עמוקה זה בדיחה. בן שהר לא יותר טוב מהם, תורם יותר. כרגע שחקנים רבים במכבי שכבר הוכיחו את יכולתם לפחות ברמת הליגה לא תורמים: יצחקי, בן בסט, מיכה, פרץ ופרץ, שפונגין, פיליפנקה.
3. זה הדבר הכי מעודד אתמול. הייתה רוטציה היה שינוי מערך בפתיחת המשחק ואף במהלכו. גם אם שוטא לקח החלטות לא נכונות, חובה שימשיך בקו הזה. התקציב הגדול של מכבי חייב לבוא לידי ביטוי ברוחב הסגל ובאפשרויות הטקטיות של המאמן. לא נצליח לייצר יתרון איכותי עם 13 שחקנים מתפקדים בלבד.
4. ההגנה נראית יותר טוב בעיני. עדיין חלשה כמובן, אבל לא הפיאסקו של תחילת העונה (ספליט, אשדוד). עדיין, כל קבוצה סבירה תבקיע מולנו. נכון שלרוב ההתקפה תתקתק יותר מאתמול, אבל אנחנו עוד נאבד נקודות רבות בגלל זה.

Ollie Williams 26 באוקטובר 2016

המחצית הראשונה הייתה מביכה ברכות שלה.
במחצית השניה היה שיפור גדול ומלבד המתפרצת-תודה-לטב"ח חיפה כמעט ולא עשו כלום. מה לעשות שלפעמים זה מספיק.

יואב דובינסקי 25 באוקטובר 2016

באופן עקרוני אני חושב שכל מי שזכה בדאבל עם איאקס לצד יארי ומיכאלאודרופ רשאי לספסל את מי שהוא רוצה. יחד עם זאת, כמובן שאני לא מופתע כשלא מנצחים אם דור מיכה לא פותח בהרכב.

MOBY 25 באוקטובר 2016

טוב זה כמו שאני אגיד שזה לא מפתיע להפסיד כשגולסה ויוסי פותחים…..
זה לא יהיה קשור לכלום, אבל מתאים לי פיקס לתזה המכורה שלי.

dk 25 באוקטובר 2016

אחת הסטטיסטיקות שיותר הפריעה לי בשנתיים האחרונות היא שעם יוסי בהרכב אחוזי ההצלחה של מכבי היו גבוהים משמעותית מאשר בלעדיו…

יואב דובינסקי 25 באוקטובר 2016

מילא לטעון שאין לי מושג, אבל למה תזה מכורה?

רומן 25 באוקטובר 2016

הזלזול שלך מצחיק אותי.
"האחות הקטנה"…
מתי תבינו כבר שכדורגל בארץ קיים בשני איזורים בלבד האחד מתחיל בקרית שמונה ונגמר בצמת פרדיס והשני בין ב"ש לדימונה.
מצחיקה אותי במיוחד הדעה שרוב אוהדי תא מחזיקים באשר לזה ששחר למד ממכם משהו..
שחר הביא את אירופה לישראל בתחילת שנות ה 90 כשמינה את אנדריי באל להיות עוזר מאמן, הוא לא צריך את האמריקקי הנפוח שיתן לו עצות.
ולגבי המשחק, הייתי בחול אז רק היום ראיתי שידור חוזר בראש שקט, תא שלטה בכדור בצורה חסרת תכלית, חוץ מהברק של יצחקי(למה לעזאזל הוא לא הולך לבית, לתת שנתיים ענקיות, איזה שחקן מדהים!) העוצמות והאיכויוץ של איגיבור ושל מדוניאנין לא היה לתא כלום, קגלמאכר השפיל את טב"ח וחיפה שיחקה בשקט וניצחה די בקלות. היה ניכר שאנחנו יכולים ללחוץ בכל רגע על הדוושה ושלטנו בקצב המשחק.
ה אליפות תוכרע השנה ביננו לב"ש למכבי תא אין מה למכור, במיוחד שטבח יברח לכם בינואר.
זהו נגמרה החוכא וההיתלולא, חזרה למציאות.
ירוק עולה!

עומרי (ירוק) 26 באוקטובר 2016

וואי רומן, כל פעם שאני חושב שאתה לא יכול להתעלות על עצמך, אתה מוצא הזייה גדולה יותר. אלוהים…

עומרי (ירוק) 26 באוקטובר 2016

אני רוצה להאמין שזו היתה תגובה סאטירית.
סתם, על מי אני עובד.

רומן 26 באוקטובר 2016

איזו הזיה?
ניצחנו 2-0, ניצחנו גם את ב"ש, אנחנו משחקים בקצב מצוין ואנחנו מכבי חיפה.
צא מהפרנויה חזרנו בגדול, חזרנו כדי לקחת אליפות

פאןפאן 26 באוקטובר 2016

הרי ידוע זה שמעשנים גראס גבוה על ההרים השפעתו חזקה יותר :)

רומן 26 באוקטובר 2016

וואו, סיקרנת אותי

עומרי (ירוק) 26 באוקטובר 2016

די נו, רומן.
אנחנו בהחלט נראים יותר טוב משנים קודמות (לא קשה), יש מקום לאופטימיות, יש רוח חדשה ויש שחקנים חדשים טובים וכאלו שיש להם פוטציאל. עמדנו יפה מול מכבי ת"א וב"ש. אחלה.
אבל… אנחנו לא מצליחים עדיין לנצח (לא אמרתי להביס) את הקטנות וככה אי אפשר. אין המשכיות בכלל בנתיים. עדיין מגבשים הרכב. עדיין צריך חיזוק. עדיין גם מכבי ת"א וגם ב"ש שלטו מולך ברוב המשחק. יש עוד הרבה דברים לעבוד עליהם.

ובלי קשר אתה יודע מה דעתי על השחצנות הזו – להגיד ש"אין להם מה למכור" כשהסגל שלהם יותר טוב והם לפנינו, זה הזייה כן. צריך להיות מתי להיות קצת שחצן, אנחנו עדיין לא שם. לאט לאט.

אחד העם 26 באוקטובר 2016

"אַל-תַּעַן כְּסִיל כְּאִוַּלְתּוֹ: פֶּן-תִּשְׁוֶה-לּוֹ גַם-אָתָּה"

שלו 26 באוקטובר 2016

לפנתאון

אלון 26 באוקטובר 2016

הוא קנדי

ערן (המקורי) 26 באוקטובר 2016

גדול רומן, קרעת אותי :-)

יהונתן 26 באוקטובר 2016

יש למכבי בעיה בהגנה. זאת הבעיה של הקבוצה הזאת כבר שתי עונות ולא מטפלים בה כמו שצריך.
אי אפשר לסמוך על שוער, מוכשר ככל שיהיה, שיעצור הכל.
וכן, שההתקפה תופסת יום חלש ושהשוער של היריבה תופס יום גדול, אתה צריך לסמוך על ההגנה שלך שתעצור את היריב, וזה לא קורה…
יש למכבי הגנה איטית והיא משלמת על כך מחיר לא קטן.

רומן 26 באוקטובר 2016

לא מסכים איתך, דווקא וואליינטה בלם מעולה ומאוד מהיר.
גם דקל למרות שהוא די איטי, בלם מצוין

עומרי (ירוק) 26 באוקטובר 2016

דקל *היה* בלם מצוין. עכשיו אין לו מקום בהרכב שלנו. וואליינטה בלם מעולה אבל לא נראה לי שהוא מהיר

Comments closed