לקראת משחק בטרנר

אופי הוא דבר נרכש, אולי הספקנו לקנות אחד כזה לפני המפגש הערב

קראתי בהשתאות את הפוסט הדיכאוני של חיים שדמי. אתם כבר מכירים אותי, ולא מצפים שאהפוך את חברבורותי, אך אינני מבין את החשיבות הגדולה ששדמי מייחס למשחק היום. אם תחפרו בזכרונכם אז תזכרו בוודאי את ההפסד בוורסמיל בעידן פאקו, את ההפסד בווסרמיל בעידן סוזה, וכן את הנצחון בטדי תחת ניהולו של יוקאנוביץ, המכנה המשותף בין מנצחות המשחקים הוא שאף אחת מהן לא לקחה אליפות.

*

מקובל לחשוב שהאופי של הקבוצה נגזר מהקשיחות שלה במרכז השדה ובהגנה, יש לי חדשות בשבילכם, מכבי השנה לא תהיה הקבוצה האגרסיבית שלמדנו להכיר מאז עידן אוסקר, ועד להגעתו של פטר בוס. לא שמיטרוביץ' היה גרזן, אך ברגע שמדוניאינין הגיע במקומו, ובמקביל עם שחרורו של ראדי, מכבי שינתה את הצביון שלה. בעוד שבאר שבע מצוידת בשני קשרים אגרסיביים בדמות הובאן וג'ון אוגו, היתרון של מכבי אמור להגיע ממקום אחר לגמרי.

מכבי נבנתה השנה בעקבות ניתוח הכשלון בעונה שעברה. המסקנה היתה שמכבי זקוקה להרבה יותר אפיקי איום על השער, לא ניתן להסתפק בזהבי וחצי בדרך לאליפות. ראינו כמה משחקים העונה בהם שוטא הסתפק בשני קשרים אחוריים בדמות מדוניאנין ונוסא/גל/גולסה, ובאמת ההגנה שלנו היתה חשופה יותר במשחקים אלה, אך אם אני צריך להמר, אני מהמר על כך שהפעם שוטא יעלה עם מדוניאנין ונוסא מאחור ועם סקריונה לפניהם.

למרות כשרונו הגדול של מיכאל אוחנה, אני מעדיף את סקריונה עליו עשרות מונים. הצבתו של גל חשובה כמחסום בפני התקפות מתפרצות, אך אם מכבי תוותר על 70% החזקה בכדור ועל משחק הלחץ הגבוה, ובעיקר כאשר נווקאמה לא מתלבש, הסיכון בוויתור על גל אלברמן פחות בהרבה, כאשר ההגנה תהיה נסוגה יותר. נכון, דור מיכה יאלץ לרוץ גם להגנה, ולא רק במחצית המגרש של באר שבע, אך לא ראיתי בשנה שעברה שבאר שבע הגיעו למליון מצבים כאשר עלינו בסגנון הזה בבלומפילד מולם (ויתור על גל, בתחילה שלושה בלמים עם דור פרץ, עד שעבר לעמדת המגן השמאלי).

בעשרים הדקות האחרונות מול קריית שמונה בגביע הטוטו, שוטא ביצע את הניסוי עם סקאריונה כקשר המוצב קרוב יותר לקו האמצע, לדעתי שוטא מחפש פתרונות להצבת שמירה הדוקה יותר על מדוניאנין, ולכן אני מעריך שסקאריונה יוצב נמוך יותר לידו, מתוך שאיפה שהוא יעזור בבניית ההתקפות, ולא רק ביצירת המצבים בתוך הרחבה של באר שבע.

*

האופי שלנו נסע לסין, ועדיין אין לקבוצה את האופי החדש, אופי שלפי הרכב השחקנים צריך להתבטא במחשבה שאנחנו יכולים להשיב על כל גול שנספוג בשניים שנכבוש, ולא אופי שיתבטא בכך שבמשחקים הגדולים לא נספוג, זו לא הקבוצה שלנו השנה, ואני מקווה שנראה את האופי החדש כבר הערב.

*

טל בן יהודה לקח לעצמו קצת חופש ממכביבול, אך דובי יעקבובוביץ' ואני ארחנו את תמיר כהן הבלוגר המצוין מהארץ, ואת אושיית הטוויטר הידועה בכינויה יגון תוגתי, לתכנית שעסקה בעיקר בנצחון הקרוב על באר שבע, סליחה חוץ ממני כולם פסימיים כרגיל אז למפגש הקרוב בטרנר. נשמח כמובן אם תאזינו גם אתם.

תובנות מעוד ערב בינוני במושבה
מקום לדאגה, לא להיסטריה

34 Comments

אבנר משער 2 (206) 30 באוקטובר 2016

מי פסימי ?
נגד חיפה היו לנו פי 7 יותר מצבים אך הם לא נכנסו.
היום יהיו לנו פי 3 יותר הזדמנויות וחלק מהן תיכנסנה.
אנחנו (מכבי, ליברפול) לוחצים גבוה ומגיעים להמון מצבים והגנה שמידי פעם עושה טעות איומה.
ייגמר עם 3 לנו.

נו טוב, כמו ליברפול 3-2

אבנר משער 2 (206) 30 באוקטובר 2016

אופס, ליברפול 4-2

אריאל גרייזס 30 באוקטובר 2016

מכבי השנה נבנתה כך כי הסינים לקחו לה את זהבי, לא בעקבות ניתוח כשלון (שלטעמי לא ממש היה כשלון. באר שבע פשוט נתנה עונה אדירה וליגת האלופות גבתה את המחיר שלה). אני בטוח שהם היו מעדיפים להשאיר את זהבי אם זה היה אפשרי

איציק 30 באוקטובר 2016

אני דוקא חושב שזו היתה קומבינה של מיץ' להעביר אותו כדי לעבור לשלב הבא בהתפתחות המועדון.

בלייק 30 באוקטובר 2016

אני לא חושב שהבעיה של מכבי היא העזיבה של זהבי. ברור שקשה להחליף אותו, את השערים ואת קור הרוח, אבל בסך הכל יש למכבי לא מעט כלים בהתקפה, חלקם הגיעו בהרבה מאוד כסף.
הכישלון, אם נקרא לזה ככה, טמון יותר בהגנה ובשחיקה, בדרייב. בהגנה נעשו מעט מידי שינויים (אם טב"ח הוא הכוכב העולה בהגנה של מכבי זה אומר הרבה). הבלם שהגיע כנראה לא מספיק טוב, או ממש לא בכושר (אבל ממש, כן?) והמגן השמאלי שהגיע…. לא הגיע. גם טיבי זקוק לניעור רציני. כל משחק הוא מאבד את הריכוז לפחות בשני רגעים קריטיים.
זה לא אומר שמכבי לא יכולה לקחת אליפות. הרי גם ככה היא עדיפה בליגה ב- 95% מהמשחקים שלה, ואולי ב"ש תמצמץ יותר לאורך העונה. עד עכשיו, ב"ש מציגה יכולת טובה יותר העונה (ואפילו חיפה…. לא, סתם, סתם….). אני מאוד מקווה שהשחקנים של מכבי יבואו במוד של לתת סטייטמנט. זה לא אומר להביס את ב"ש. צריכות להיות נסיבות מאוד מיוחדות כדי שזה יקרה היום. זה כן אומר לנצח. אבל לא סתם לנצח, אלא לבוא בגישה של 100% בכל מהלך ובכל פס, לחץ ואגרסיביות. דרבי ה- 4:0 עם אוסקר כזה (בלי קשר לתוצאה. ב"ש של היום עדיפה על הפועל של אז). אבל נראה לי שגם היום מכבי תניע כדור באיטיות במרכז המגרש כדי "לשלוט". גם זה סוג של סטייטמנט, רק כזה שאומר אנחנו מכבי, אנחנו שבעים ויהירים, מי אתם בכלל?

אריאל גרייזס 30 באוקטובר 2016

אני בכלל לא דיברתי על בעיות של מכבי, לא רואה אותם מספיק כדי להביע דיעה. רק אומר שהשינוי הזה נכפה עליהם

יואב 30 באוקטובר 2016

שמונה מיליון יורו חביבי. למכור בכל הכח.
ולא רק אותו, הכל במכבי למכירה בסכום הנכון. זה המודל הכלכלי היחידי שיתכן.

גיא זהר 30 באוקטובר 2016

יש לי חדשות בשבילך, פרט לאולי עשר קבוצות בעולם, כל קבוצה תמכור כל שחקן כשתוצע לה הצעה שלא ניתן לסרב לה

יואב 30 באוקטובר 2016

לא רק הצעה שאי אפשר לסרב לה, גם הצעות סבירות. קצת הבנת הנקרא ובלי להכניס מילים למקלדת שלי בבקשה. תודה.
למכור, למכור, למכור- לקנות, לייצר, לייצר ולקנות.
מכבי בדרך הנכונה. צופה בוננזה אמיתית על רייקו וטבח.

גיא זהר 30 באוקטובר 2016

בהכוונה הבאתי לידי הקצנה אבל אין דבר כזה סכום נכון. אם לשחקן אין תחליף (כרגע רק ראיקוביץ נראה ככזה אצלכם, אז שווה למכור אותו גם בחמישה מליון ולהסתמך על ברק לוי?). אפרופו ראיקוביץ, אני עוד זוכר את הנבואות שהוא לא יירצה את העונש כי ימכר בקיץ לחו"ל. כרגע הוא אפילו לא לא השוער הראשון של נבחרת סרביה

יואב 30 באוקטובר 2016

לכולם יש תחליף, זה מה שאתה לא מבין.
ימכר בארבע חמש, נקנה שוער במיליון או פחות. זה המודל וככה זה יעבוד.
דבר איתי בקיץ כשהוא ימכר. הסר דאגה בקשר למעמדו…

ז׳וטא 30 באוקטובר 2016

בינתיים שווי השוק שלו קטן מהמחיר שבו נקנה. לדעתי אתה מפנטז אם אתה חושב שימכר בחמישה מליון יורו. אלא אם כן ימכר לסין אבל לא נראה לי שלשם הוא מכוון. לא אתפלא אם יסיים את החוזה שלו ולא יחדש או שיגיע לשנת החוזה האחרונה וימכר בזול רק על מנת למזער נזקים.

יואב 30 באוקטובר 2016

בחמש אני קצת אתאכזב

משה 30 באוקטובר 2016

http://m.sport5.co.il/articles.aspx?FolderID=4227&docID=225961&lang=HE
זה מה שיש לי להגיב על האוטוסוגסטיה הזו.

cookie-monster 31 באוקטובר 2016

19מליון הוצע לליברפול בקיץ על החלוץ הרביעי של הקבוצה. משחקים עם חלוץ אחד רוב המשחקים (1 מזויף.. אבל אחד).

ההצעה נדחתה על הסף על פי התקשורת. בלי דיונים ובלי היסוס. 19M.

זו הצעה שניתן לסרב לה או לא?

עומרי (ירוק) 30 באוקטובר 2016

נדמה לי שגיל התכוון לזה שהיו עושים שם משהו דומה גם אילולא זהבי היה עוזב (בסכומים קטנים יותר אולי). מנסים להביא עוד פתרונות התקפיים כי אי אפשר לסמוך רק על זהבי. וזה התגבר מן הסתם כשהוא עזב. מסכים עם אריאל כמובן שהם היו מעדיפים שיישאר.

גיא זהר 30 באוקטובר 2016

ומה קורה מבחינת אליפות אם יסתיים תיקו? חיפה? ההרכב ההתקפי שלך הוא הפנטזיה שלך מאשר המציאות כששוטה מצהיר שהוא ישמור על אותו מערך

גיל שלי 30 באוקטובר 2016

זה לא מערך שונה, ולא חושב ששוטא יכנס לכלא אם יתגלה שלא אמר את כל האמת בהצהרה זו

גיא זהר 30 באוקטובר 2016

אז בסופו של דבר שוטא שמר על המערך כמיכה במקום טבח הבת, דווקא בכר במערך התקפי

רועי 30 באוקטובר 2016

לראשונה אני באמת מאמין שיש סיכוי שהוא יפתח עם ההרכב שכתבת, אבל רק בגלל שאלברמן בכושר נוראי בתקופה האחרונה, לא מסיבה אחרת.

Ollie Williams 30 באוקטובר 2016

האופי עזב בעיקר לויטסה, וגם קצת לטורקיה. לא רק לסין.

גיל שלי 30 באוקטובר 2016

מסכים, זה מה שאמרתי בפוד, צריך לשמור קצת שתרצו להאזין

שי פרנסיסקו 30 באוקטובר 2016

יש למישהו לינק לשידור מחו"ל? לצערי האתרים שהיו לי שכן עבדו התאדו להם ברוח…

עופר כהן 30 באוקטובר 2016

אני מסכים עם שדמי, מריחים ניצחון של ב"ש מאוד חזק.

yaron 30 באוקטובר 2016

הבעיות של מכבי השנה מזכירות מאוד את הבעיות של שנה שעברה. מכבי של השנה לא חלשה יותר למרות עזיבת זהבי, יש שיגידו שהתקפה אפילו חזקה יותר. בהגנה מאוד דומה לשנה שעברה וכך גם במרכז השדה.
הבעיה מנטלית. מכבי לחוצה ועד שלא תשתחרר זה יהיה המצב.

יוני 30 באוקטובר 2016

בהנחה שבש מכבי וכן, גם חיפה ירוצו עד הסוף, מירב הסיכויים שההכרעה תגיע מאיבוד נק נגד הקטנות. ראה ערך מכבי – רעננה בעונה הקודמת.
ועדיין, שני הפסדים שבוע אחרי שבוע נגד המתמודדות העיקריות, לא יעשו טוב לביטחון של השחקנים.
לגבי זהבי, המכירה ״נכפתה״ על מכבי, אבל אין ספק ששני הצדדים יצאו מרוצים. זהבי סידר את נכדיו והלאה, מכבי יצאה לפרק חדש ומאוזן יותר.
אני אוהב את מכבי ״החדשה״, גם אם תפסיד היום. אבל בחייאת ג׳ורדי, לפני שאתה מסיים את הקדנציה שלך, תפתור את עניין המגן השמאלי.

אודי 30 באוקטובר 2016

מגן שמאלי זה לא התפקיד הכי בעייתי בכדורגל העולמי?

יואב דובינסקי 30 באוקטובר 2016

האופי שלנו לא נסע לסין, האופי שלנו נסע לויטסה.

גיא זהר 30 באוקטובר 2016

מיכה היה מצוין היום' אבל הבעיטה שלו כמו של שחקן נערים.

מיקו G 30 באוקטובר 2016

גם של מליקסון, לא ראיתי שזה מפריע לו.

ארז 31 באוקטובר 2016

די נו, אתה משווה את יכולות הבעיטה של מליקסון ומיכה?

Ollie Williams 31 באוקטובר 2016

זו דינה של קבוצה שדור מיכה המנהיג שלה. אפס קילר אינסטינקט – שליטה במשחק, המון מצבים, הפסד על האפס.
וזה עוד כשהוא היה ממש טוב אתמול.

yaron 30 באוקטובר 2016

חזק!

S&M 31 באוקטובר 2016

ה"תהליך" וה"המשכיות" במכבי הוא בלוף שאוהדיה אוהבים שמוכרים להם. הם קורבן של המעשייה הזו.
אין ולא יכול להיות תהליך כשכל שנה מתחלף מאמן. זה שג'ורדי קבוע בתפקיד, לא תורם כלום, אם לכל עונה מתייצב מאמן אחר.
התרומה של זהבי לתהליך וההמשכיות, היא שהוא בכשרונו הרב, הסתיר את זה שאין במכבי המשכיות ואין תהליך. כל מה שיש זה אוסף שחקנים יקר מאוד, שבזכות כישרון הביא אליפויות. וכשזהבי הלך, כבר אי אפשר להסתיר את הבלוף.
וזה בסך הכל עצוב, כי באמת היה נדמה שנבנה כאן משהו אחר. עד שזהבי הלך.

Comments closed