יומן האליפות של הג'איינטס (8) – זכרונות מ2011 בתמונת ראי

זה נראה הרבה יותר טוב, ולא יהיה מושלם אף פעם, כמו שאנחנו אוהבים בג'איינטס

שנה שעברה במשחקים שנגמרו בפחות משבע נקודות הפרש, הג'איינטס סיימו במאזן של שלושה נצחונות ושמונה הפסדים. אין טעם לטחון בזה, אבל די להזכר בהפסדים לדאלאס, אטלנטה, ניו אורלינס, הפטריוטס, הפאנתרס. בכל המשחקים האלה הובלנו או היינו בשוויון לפני הדרייב האחרון של היריבה, רק כדי להפסיד את המשחק.

השנה אנחנו במאזן של חמישה נצחונות ושני הפסדים במשחקים מסוג זה. פרט למשחק מול ניו אורלינס שנגמר בבעיטה בשניה האחרונה, הג'איינטס נצחו כאשר ההגנה עומדת במשימה ומונעת את ההבקעה המכריעה של הקבוצה היריבה. ההגנה שלנו אפילו בימים של לורנס טיילור הגדול מכולם ושאר הכוכבים, מעולם לא היתה הגנת הברס 85, אך כאשר היתה טובה, היא ידעה גם לנצח משחקים.

ההגנה הנוכחית שלנו מצוידת בהמון כשרון, ביכולת לחסל את משחק הריצה של היריבה, ובאופי הנדרש לעמוד גם במצבים קשים, כמו זה שהיא חוותה אתמול.

*

ב2011 עלינו לפלייאוף בלי משחק ריצה כלל, ממוצע הריצה שלנו למשחק היה פחות מתשעים יארד. ההגנה לא תפקדה עד השבועיים האחרונים, אך ג'יי פי פי נתן מהלכים גדולים שהחזיקו את הג'איינטס בתמונה. והיה לנו את איליי בשנתו הגדולה ביותר, עם מליון דרייבים שהפכו פיגור לנצחון ברבע האחרון. אני זוכר את הזלזול באיליי לפני אותה עונה, כאשר העז לטעון שהוא שייך לרשימת העלית של הקוורטרבקים בליגה. אני זוכר את הצוות של ESPN שוחט את הג'איינטס אחרי עוד הפסד מביך מול ניו אורלינס, קבוצה חלשה הם קבעו בצורה נחרצת.

אבל לקבוצה ההיא היה אופי, היא ידעה לנצח משחקים בשיניים, לקראת הסוף למדה לנצח גם במהלכים הגנה, כמו מול הג'טס למשל שכל מה שנדרש מולם היה הט"ד ל98 יארד של קרוז על סף סיום המחצית הראשונה.

*

הקבוצה הנוכחית היא תמונת ראי של אותה קבוצה. ההגנה מנצחת לנו משחקים במהלכים גדולים, למרות שלא מדובר בהגנה מושלמת. הגנה גדולה לא צריכה לתת 364 יארד לקרסון וונץ, אבל ההגנה הזאת יצרה 14 נקודות למסירות ט"ד גדולות של איליי, ג'יי פי פי כמו מול הקאובויס ב2011 חסם בעיטת שער שדה, וההגנה הזאת חסלה שלושה מתוך ארבעה דאון רביעי, כדי להשאיר את פילי בלי נקודות בדרייבים שלה. ההגנה שלנו מאוד חזקה נגד הריצה, יש לנו סייפטי ברמה של פרובול בדמות לנדון קולינס, קורנר מעולה כמו ג'נוריס ג'נקינס, וגם DRC ברמה גבוהה. יש לנו את מה שצריך, בעיקר את עמוד השדרה.

*

בהתקפה אני בהחלט מעדיף את איליי הזה על פני האיליי שלא לוקח סיכונים ונפטר מהכדור בפחות משתי שניות. נכון, האינטרספשן שלו דקה וחמישים לסוף היה איום ונורא, אבל הוא נבע מכך שהוא ומקאדו רצו לנצח את המשחק בהתקפה, ולא לתת שוב להגנה לעמוד בפרץ. איליי סמך על וויל טיי, הטייט אנד אכן היה פנוי, ומסר לו מסירה רכה באמצע, רק שהליין של פילדלפיה הצליח לשים יד על הכדור, והמידל ליינבקר שלהם הצליח להשלים אינטרספשן אתלטי במיוחד. החלטה רעה של איליי, אבל מעדיף אותה בהמון על כל ההחלטות הטובות שלו מול הראמס לדוגמה.

הט"ד לשפארד כאשר הקו של האיגלס כבר בתוך החולצה של איליי, ממחיש את ההבדל בין ההתקפה השבוע מול ההגנה הרביעית בטיבה בליגה, ובין ההתקפה שרק חיפשה לא לגרום נזק מול הגנת הראמס. אם רוג'ר לואיס לא משמיט שני כדורים לדאון ראשון, אנחנו גומרים את המשחק במחצית הראשונה, כמו גם איליי שהצליח למסור לאודל בדאון רביעי כך שאודל לא הספיק לתפוס את הכדור, אבל זה סוג הנצחונות שאנחנו צריכים כדי להוכיח שהשנה זה סיפור חדש.

*

הפציעה של קרוז לא אמורה להיות קשה, נקווה לראות אותו כבר מול סינסנטי, הפציעה שלו פו לעומתו נראית פחות טוב, אך נקווה שלא מדובר במשהו קשה מדי. ההבדל השנה הוא גם הנצחון במשחקים הקרובים, אך הוא נובע מכך שהשנה יש שחקני הגנה טובים ולא כאלה שנאספו מהרחוב, וקבוצה שלא מאבדת שליש מהכשרון שלה לטובת רשימת הפצועים, נקווה שכך זה ימשיך.

הסייחים נכנעו לגברת הזקנה
נו האדל - סיכום מחזור תשיעי

38 Comments

אהוד 7 בנובמבר 2016

ברס 85

יובל 7 בנובמבר 2016

יש לכם עכשיו שלושה משחקים קלים על הנייר מול שלושת ה- C: סינסנטי, שיקגו, קליבלנד. נצחונות במשחקים האלה ואתם עם רגל וחצי בפלייאוף.

תומרג 7 בנובמבר 2016

הג'איינטס הולכים להתקשות מאוד נגד הבנגלס, אני די בטוח שהם יפסידו להם. גם שיקאגו לא הולך להיות טיול

גיל שלי 7 בנובמבר 2016

אין אצלנו משחקים קלים, אבל להיות בטוח שנפסיד? אני לא בטוח בכלום השנה, חוץ מזה שבטוח שנזכה בלומברדי בסופה

Yavor 7 בנובמבר 2016

מצחיק שבאנגלית הן מתחילות באותה אות, ובעברית ב-3 אותיות שונות…

יובל 7 בנובמבר 2016

אתה יכול לקרוא להן קבוצות הסש"ק…

יריב 7 בנובמבר 2016

על סף המחצית הראשונה מטילים מטבע, אין טאצ'דאונים.

גיל שלי 7 בנובמבר 2016

על סף סיום המחצית הראשונה, ותודה

7even 7 בנובמבר 2016

ואוו….אני לא יודע אם זה האופי של הג'איינטס שניצח את המשחק או האימפותנטיות של האיגלס שפשוט הכריחו את עצמם להפסיד….

ובכל זאת, ההגנה של הג'איינטס מראה שהיא יכולה לסחוב את הקבוצה כל הדרך לווילד קארד.

בוזו 7 בנובמבר 2016

על איזה הגנה אתם מדברים?

האיגלס השלימו מסירה אחת למעל 30 יארד ב 360 המסירות האחרונות עד אתמול. אתמול 4 כאלה.ולהזכירכם, לפילי יש את חוליית הרסיברים הגרועה בליגה, ועדיין וונץ נתן מעל 300 יארד.

נכון, אני אוהד איגלס מתוסכל, אבל באמת שאם לא החלטות של קיו.בי רוקי ובעיקר מאמן רוקי, הג'איינטס היו מקלים בראש חזק אתמול.

אחרי אתמול אני די אופטימי לגבינו. וגם אופטימי לגבי הג'איינטס (קבוצה בלי ריצה ועם סקנדרי כזה לא תגיע לשום מקום). רק דאלאס מפחידים אותי קצת…

גיל שלי 7 בנובמבר 2016

רצתם על כל הקבוצות מול שחקתם, אפילו מול מינסוטה, עלינו לא הצלחתם לרוץ, בגלל זה קרסון וונץ נאלץ לזרוק את הכדור רחוק, כמה ט"ד גמרתם במשחק הזה? זה הסיפור של ההגנה שלנו

בוזו 7 בנובמבר 2016

ואגב, כמות הט"ד איתה גמרנו היא פועל יוצא של ההגנה שלכם, אבל אם היית עוקב אחרינו היית יודע שהיא בעיקר פועל יוצא של התקפת רד-זון אימפוטנטית

עידו ג. 7 בנובמבר 2016

קרסון וונץ נאלץ לזרוק בעיקר בגלל שאחרי שלושה מהלכים הם כבר היו בפיגור 0-14 בזכותו.
הטאצ'דאון הראשון של פילידלפיה היה תולדה של פשלה בהגנת הריצה ובכלל האיגלס לא בדיוק מבריקים על הקרקע העונה. מול מינסוטה הם עשו בדיוק 5 יארד יותר.

אריאל גרייזס 7 בנובמבר 2016

אנשים קצת עפו על האיגלס בתחילת השנה בזכות פתיחת עונה מפתיעה וק"ב רוקי מבטיח אבל הם שוכחים שזאת קבוצה בבניה ורחוקים עוד שנה-שנתיים מהתמודדות. והק"ב שלהם, טוב – הוא רוקי.

Amir A 7 בנובמבר 2016

אחרי שפישלת ולא עשית לייב בלוגינג על משחק 7 יש סיכוי שתעשה לייב בלוגינג על ליל הבחירות?

אריאל גרייזס 7 בנובמבר 2016

נחשוב על זה. זמן חוף מערבי קצת בעייתי, התוצאות יוצאות כבר בחמש בערב כשהילדים עדיין צריכים הרבה תשומת לב.
הערת אגב, הקונספט האמריקאי של לפרסם תוצאות כשאנשים עדיין מצביעים תמיד מוזר בעיניי. יש משהו מאוד לא ספורטיבי בזה בעיניי. בדיוק כמו שלא כל המשחקים במחזור האחרון בפוטבול משוחקים באותה השעה. אני תוהה אם גם לאמריקאים זה נראה מוזר או שהם פשוט רגילים לזה

אמיתי 7 בנובמבר 2016

טוב זה המשך של המצב בו מתפרסמים סקרים כל
שתי דקות. משפיע יותר מכל עימות אידאולוגי או
עוד איזו אמירה הזוייה של טראמפ.

אריאל גרייזס 7 בנובמבר 2016

לא בטוח שזה אותו דבר. ראינו בארץ שלסקרים אין באמת השפעה על התוצאות. אני דווקא בסדר עם זה שמתפרסמים סקרים עד הדקה האחרונה. עדיף מהמצב בארץ שכולם נמצאים בחושך שלושה ימים לפני הבחירות

אמיתי 7 בנובמבר 2016

איך ראינו בארץ שהסקרים לא משפיעים? לא אוכל..
מה ההבדל הגדול בתפיסה בין סקרים לתוצאות אמת?
לא הבדל גדול..
העניין הוא שכבר מזמן זה נהיה האישו הגדול וזה מאד
מרדד את השיח הרדוד ממילא. לא מרגיש כמו מאבק
אידאולוגי אלא פושעת מיילים נגד ביג מאותת (פה גדול..)

בוזו 7 בנובמבר 2016

נאלץ או לא, הוא הצליח. ומול קבוצות עם רסיברים נורמלים (לא מת'יוס הבינוני או אגלוהור שבאמת נמצא במקצוע הלא נכון) אתם עלולים להיות בבעיה גדולה.

גיל שלי 7 בנובמבר 2016

יש לנו סקונדרי טוב מאוד, ג'נוריס נתן עד היום עונה מעולה, גם DRC היה בסדר, ואיליי אפל נקלע אתמול למשחק חושך, קורה. לנדון קולינס נותן עונת פרובול, ואדאמס ממלא בצורה סבירה את המקום של תומפסון עד שיחזור, בקיצור, לא מודאג מהסקונדרי

בוזו 7 בנובמבר 2016

מקבל. אני מדבר רק על אתמול.

לדעתי מה שיקשה עליכם אפילו לדגדג את האליפות זה משחק הריצה הלא קיים (וזה לא רק אתמול, יש לכם בעיה מאד רצינית שם) מה שייאלץ את איליי להשתולל אבל מי אני שאקח ממך את האופטימיות שלך. הלוואי שהייתי יכול להדבק ממך בזה….

גיל שלי 7 בנובמבר 2016

משחק הריצה יגיע בסוף

אפי 7 בנובמבר 2016

הגנת הריצה מעולה גם אם היו שם כמה פדיחות אתמול (אילי אפל שבורח פנימה ומפקיר את הביוץ למשל). מה שכן למדתי ממשחק הריצה הוא שצריך להגיד לג'ננינגס להתראות בצורה יפה. פול פרקינס הוא שחקן יותר טוב ואיתו בעמדת הראנינגבק משחק הריצה שלנו יהיה פחות גרוע (אני לא חושב שהוא יהיה טוב עד שיסדרו את הצד הימני של הליין ובטח בלי פיו). אם משחק הריצה יהיה קצת יותר טוב אילי יוכל לחזור ל-play action שנוא כל כך אוהב ועם קליבר ורסיברים שלו העונה זה יהיה קטלני ביותר. הסקנדרי שלנו לדעתי פחות גרוע ממה שהוא נראה אבל קו ההגנה חייב להגיע יותר לקב. לא יכול להיות שמי שמוביל את הקבוחה הסאקים הוא בכלל הסייפטי. אם האנדים יגיעו לקב יותר מהר הסקנדרי גם ייראה יותר טוב. אם כבר מדברים על בעיה אגב עדיין לא נולד הליינבקר בג'איינטס שיודע לשמור על טייט אנד

גיל שלי 7 בנובמבר 2016

דווקא מול הטייט אנדס השנה היינו הרבה יותר טובים עד המשחק הזה, ואיליי אפל, נקווה שזה חד פעמי

ניינר / ווריור 7 בנובמבר 2016

פילי התעקשו לתת לכם את המשחק במתנה והייתם מספיק אדיבים כדי לקחת. פספוס ענק של האיגלס

Oded 7 בנובמבר 2016

בדיוק

בוזו 7 בנובמבר 2016

+100000000

בועז 7 בנובמבר 2016

סליחה, לא קשור … אבל:

היום הוא יום השנה ה-25 להודעת הפרישה המדהימה של מג'יק ג'ונסון.

לא בטוח שהדור הצעיר יותר מכיר, זוכר או (ובעיקר) מבין את המשמעויות, אז ומאז.

ניינר/ווריור 7 בנובמבר 2016

פיטר קינג על איליי:
• In appreciation of Eli Manning. On the heels of the 5-3 Giants’ 28-23 win over the Eagles on Sunday in New
Jersey, noting Eli Manning:
—He’s the last quarterback to look like an iron man, but Manning, 35, hasn’t missed a football game in 12 years; his streak of 202 straight starts, including playoffs, is third all-time among QBs. It’s amazing. He never even winces in pain.
—His 257-yard day Sunday moved him into ninth place all-time on the passing yards list, with 46,428. No. 8 Fran Tarkenton is only three good Sundays away. Everyone ahead of Manning is either in Canton or a lock to be there.

His four touchdown passes Sunday gave him 306, good for seventh all-time. Three-and-a-half more years at his pace, and Manning will be in range of Dan Marino, at 420. That’s a very big assumption at 35, but seeing quarterbacks play the way they do (Tom Brady, Drew Brees, Peyton Manning), being prolific in their late 30s is no surprise.
A quarterback cannot do it on his own. Manning has had zero running game, a leaky offensive line and some good to great receivers in the past two or three years. The fact that he’s ahead of draft-classmates Ben Roethlisberger and Philip Rivers in the above numbers games and has won two Super Bowls says tons about Manning.

גיל שלי 7 בנובמבר 2016

בטח היה לך קשה, מעריך אותך על כך שהצלחת לצטט פרגון כזה יפה לאיליי

ניינר / ווריור 7 בנובמבר 2016

שמע, אני לא שונא אותו, רק חושב שזה לא לעניין שאדם אחד נהנה מכל כך הרבה מזל
וחוץ מזה, קינג צודק למרבה הצער

מיקיג' 7 בנובמבר 2016

מעבר לזה שהייתי נזהר מציטוטים יפים של קינג, גיל אתה חי קצת בסרט. יש לכם קבוצה שהיא מודל לבינוניות, לא מאומנת, לא מפחידה בשום חלק שלה. אולי יגיעו רחוק בגלל החולשה בןNfc, לך תדע, אבל אני לא רואה את זה קורה.

אריאל גרייזס 7 בנובמבר 2016

הקטע עם הג'איינטס שהם כבר עשו את זה פעמיים, אז כרגע לא משנה כמה בינוניים הם ייראו, תמיד הם יוכלו להגיד – גם ב-2011 היינו ככה. ואין דרך לסתור את זה, כי זה נכון. וגם לא רלוונטי

NoONE 7 בנובמבר 2016

הייתי אומר לאוהד ג'טס שמתלונן על הג'יאנטס שהיא קבוצה לא מאומנת שיסתכל קודם כל במראה

תומר 7 בנובמבר 2016

ה NFCE באמת מאוזן אבל אני לא רואה אותם מסיימים לפני דאלאס, מה שכן, סיכוי מצוין שהבית הזה ישלח שתי קבוצות לפלייאוף.

Odel R 7 בנובמבר 2016

ראיתי אתמול את המשחק היה נהדר .
קיו בי רוקי עם פוטנציאל נהדר חבל שמשחק הריצה אתמול היה חלש .
סלח לי גיל אבל אני לא רואה את הג'יאנטס בתור קבוצה שמתמודדת על משהו .
איליי פחדן רבע רביעי מגרש פתוח להשלים 10 יארד על קו ה5 יארד שלהם הוא פתאום עמד וזרק זריקה נוראית במקום להמשיך לרוץ.
ככה לא משחק מישהו שרוצה אליפות. מה כן לג'יאנטס יש רסיברים מעולים.

אבו צ'יצ'ריטה 8 בנובמבר 2016

דווקא לא הייתי מפיל את האינטרספשן בסוף על איליי. השחקן שחסם את המסירה עשה מהלך גדול והחוטף עוד יותר. קורה

Comments closed