הג'איינטס – קווים מקבילים 2007 ו2016

כל הסיבות לדמיון עם 2007

שנת הכדורגל שלי לא מאוד מוצלחת בלשון המעטה. בעוד העונה הקודמת הסתימה בקול ענות חלושה, אך סיפקה נקודות אושר פזורות לאורך שנה שלמה בזכות ערן זהבי, העונה הנוכחית מתסכלת ברפיסותה, ובעיקר מתסכלת התחושה שמדובר בעונה שג'ורדי החליט להקריב.

הניו יורק ג'איינטס יודעים מה זה להקריב עונה, זה בדיוק מה שהם עשו בעונה שעברה. אך בהקרבת העונה של הג'איינטס היה הגיון שניתן היה לעקוב אחריו. כאשר ג'יי פי פי פוצץ את כף ידו, היה ברור שהגנה לא תהיה לנו באותה עונה, גם אם נשלם יקר על כשרונות מאוד בינוניים שנותרו. לכן ריס החליט לשמור את הכסף, ולצבור עוד מקום מתחת לתקרת המשכורות בעונה הנוכחית. את ההגיון של ג'ורדי אני לא מצליח לקרוא.

*

בעונה הנוכחית הג'איינטס מספקים לנו קבוצה מרגשת במיוחד. הקבוצה הנוכחית מזכירה לי את הקבוצה של 2007, מקבוצות עידן איליי בג'איינטס. לפני הקווים המשותפים הרבים, ישנם כמה שינויים מהותיים.

קבוצת 2007 היתה קבוצה שהתרגלה להגיע לפלייאוף, ולהפסיד במשחק הראשון במסגרת זו. לפני 2007 היתה לנו קבוצה חזקה שהפסידה לקרולינה אחרי שבוע ביי. היתה גם קבוצה בינונית שעלתה מהווילד קארד כדי להפסיד לפילדלפיה במשחק שאותו איליי הצליח להשוות קרוב לדקה לסוף, רק כדי לספוג דרייב מהיר שנגמר בבעיטת שדה פשוטה והפסד צורב.

הקבוצה הנוכחית שתשתתף בפלייאוף ככל הנראה, תעשה זאת לראשונה מאז פלייאוף 2012. מעטים מקרב השחקנים שמשחקים כיום בג'איינטס היו שם כאשר איליי הניף את הלומברדי. בהגנה יש רק את ג'יי פי פי. בהתקפה השחקן המשמעותי היחיד שהיה שם הוא ויקטור קרוז. ישנם שחקנים שצברו נסיון בפלייאוף במדי קבוצות אחרות, אך באופן עקרוני מדובר בקבוצה שהפלייאוף עבורה הוא נסיון חדש לחלוטין.

*

הקווים המשותפים הינם רבים. בקבוצה של 2007 היה רסיבר רוקי משמעותי במיוחד סטיב סמית', בקבוצה הנוכחית יש לנו את שפארד. בקבוצה ההיא היה רסיבר כוכב בדמות פלאקס, בקבוצה הנוכחית יש לנו את אודל, כמובן שאודל הינו כוכב ברמות גבוהות יותר.

בקבוצת 2007 היו רוקיס רבים ששיחקו תפקיד משמעותי ומפתיע, שכן נבחרו בסיבובים נמוכים. אחמד ברדשאו החל לקבל נשיאות בחצי השני של העונה, והשתתף בוועדה של ברנדון ג'ייקובס ודדריק ווארד שנפצע. השנה זהו פול פרקינס שנבחר בסיבוב חמישי, החל לשחק בצורה משמעותית לקראת החצי השני של העונה, ומשתתף בוועדה של ג'נינגס ווורין ששוב נפצע.

קווין בוס היה טייט אנד שנבחר בסיבוב השישי באותה שנה, השנה יש לנו את אדאמס. ג'רמי שוקי נפצע, אך קווין בוס מילא את מקומו בלי שנרגיש ירידה כלשהיא ברמה, השנה ג'רל אדמס לא נדרש למלא נעליים גדולות בכל מקרה.

*

הקו הקדמי ההגנתי הורכב ממייקל סטרהן, אוסי אומניורה, פרד רובינס ובארי קופילד, כאשר ג'סטין טאק מצטרף במקום רובינס לנאסקר, השנה יש לנו ג'יי פי פי, וורנון, סנקס הריסון וג'נקינס. הדוואן קנארד של אותה שנה היה מתיאס קיוונוקה, הליינבקר האמצעי הגיע מוושינגטון, השנה זהו רובינסון, אז זה היה אנטוניו פירס. קוויקה מיטשל הגיע מהAFC מזרח מבאפלו, קאסיאס הגיע מניו אינגלנד.

השנה הסקונדרי שלנו ברמה גבוהה הרבה יותר, ג'יבריל ווילסון, ג'יימס באטלר היה סייפטיס נחמדים, השנה יש לנו את לנדון קולינס שיתכן ויהיה אול פרו. גם ההשוואה בין קורי וובסטר לאיליי אפל הולכת לסגל של השנה, ובעיקר היתרון הגדול נמצא אצל ג'נוריס ג'נקינס.

*

קו משותף נוסף כבר נדון בפוסט הקודם, ספגס ייצר הגנה שהתקדמה בתוך השנה עד לרמה של אחת ההגנות הטובות בליגה, בדיוק כמו השנה.

*

ויש את איליי מאנינג. ב2007 איליי הסריח בשבועות האחרונים של העונה עד למשחק האחרון בעונה הרגילה מול הפטריוטס. הוא מסר 800 אינטרספשנס במשחק מול מינסוטה, הוא הסריח מול באפלו, אבל אחמד בראדשאו רץ ל5000 יארד באותו משחק. כולם כבר דיברו על הבאסט של אקורסי, למה דווקא את איליי הוא בחר. גם השנה אנשים כבר חושבים שאיליי גמור. הפלייאוף כולו ב2007 היה פלייאוף אדיר של איליי, אני בטוח שגם השנה זה יהיה, למרות שאז היה לו קו התקפה אדיר, וזה החסרון הגדול ביותר של הג'איינטס הנוכחיים.

אחרון חביב, הדאלאס קאובויס היו אלופי הבית שלנו, והמדורגים ראשונים בקונפרנס, קבוצה של 13-3. כאן שוב המקום להודות לג'סיקה סימפסון והבילוי עם טוני רומו. הג'איינטס ב2007 הבטיחו את המקום בפלייאוף בשבוע 16, אני מקווה שזה מה שיהיה השנה.

בקיצור, יש לי סיבה להיות אופטימי, זה לא טמטום עיוור.

 

הניצחון בדרבי
וגם ירושלים - יואב ויכסלפיש

26 Comments

אריאל גרייזס 20 בדצמבר 2016

בהחלט יש לכם סיבות להיות אופטימיים. שני דברים לדעתי עדיין מערערים לדעתי את הסיכויים שלכם:
1. אתם קבוצה חזקה מאוד בבית, אבל בחוץ לא ממש. יש לכם השנה ניצחון חוץ אחד יפה מאוד על דאלאס אבל חוץ מזה הפסדים בפיטסבורג, אצל מינסוטה ואצל גרין ביי (יריבה פוטנציאלית בפלייאוף). וחוץ מזה, הוצאתם ניצחון דחוק אצל הראמס האיומים ונתתם משחק לא ממש מרשים אצל קליבלנד שהיא אולי הקבוצה הכי גרועה בעשור האחרון. העניין הוא שאלא אם יקרה אסון לדאלאס, אתם תצטרכו לנצח שלושה משחקי חוץ כדי להגיע לסופרבול
2. זה נכון שאיליי נראה בינוני אבל אני לא חושב שהוא הבעיה בהתקפה. הבעיה היא שמרנות ושבלוניות. אין לכם משחק ריצה, אתם עולים עם אותו מערך ב-95% מהזמן ולמעשה מתבססים על שחקן אחד (אדיר ככל שיהיה). זה נכון שבשני המשחקים האחרונים ההגנה דאגה שזה יספיק אבל אני לא יודע אם אפשר לבנות על זה כל הזמן. לנצח את גרין ביי, סיאטל ודאלאס כולן בחוץ – זה הולך להיות מאוד קשה.
הא, ובעיה שלישית – בכל פעם שהגעתם לסופרבול הייתם מאוד אנדרייטד והפתעתם אנשים. הפעם אתם לא מפתיעים אף אחד. אין קבוצה שתזלזל בכם. אתם חייבים לבוא כאנדרדוג

גיל שלי 20 בדצמבר 2016

גם בפלייאוף 2007 אף אחד לא זילזל בנו. טמפה היינו מועמדים לנצח בחוץ, וניצחנו בקלות. דאלאס חששו מאיתנו, וגרין ביי ממש לא הגיעו לגמר בבטחון יתר. היחיד שקצת זלזל בנו היה טום בריידי.
לגבי השמרנות, לגמרי, אבל זה גם איליי. הוא משחרר את הכדור מהר מדי, זה בעיקר מהפחד של הקו החלש.
לגבי המשחקים, בכלל לא בטוח שנפגוש את גרין ביי, יש מצב אטלנטה או טמפה יגמרו כראש הבית החלש ביותר. סיאטל בחוץ זה קשה, אבל כנראה שקודם יהיה לנו דאלאס בחוץ. ואז או סיאטל בחוץ, או גרין ביי בחוץ, כבר היינו במצבים כאלה.
השנה לא ניצחנו בחוץ בעיקר כי רוב משחקי החוץ שלנו היו בתקופה הלא טובה יחסית, פרט לסטילרס. ב2007 לא היינו יותר טובים בחוץ לפני הפלייאוף.

עידו ג. 20 בדצמבר 2016

לדבר הכי חשוב לא התייחסת. מי יהיה הדיוויד טיירי של השנה?

גיל שלי 20 בדצמבר 2016

רוג'ר לואיס או דווין האריס מתאימים

מוריניו גוניור 20 בדצמבר 2016

מודה שלא הבנתי עדיין איך אתם לא בטוח בפליאוף? אם הפקרס מנצחים שניים הם עולים ויש לכם יתרון על הליונס עם הניצחון או שיש חישוב אחר דרך התיקו של הרדסקינס ואז הם וטמפה עוד יכולות? יש בטח אסבר, אשמח לקבל

גיל שלי 20 בדצמבר 2016

התסריט היחיד בו אנחנו לא עולים לפלייאוף – אנחנו מפסידים 2. דטרויט מנצחים 1 ומפסידים 1. אטלנטה וטמפה אותו דבר. גרין ביי מנצחים 2. בבית משותף בין אטלנטה, דטרויט ואנחנו, דטרויט עם הכרטיס הראשון, אטלנטה עם השני אנחנו בחוץ בגלל משחקים משותפים

עידו ג. 20 בדצמבר 2016

נראה לי שבמקרה של שני הפסדים אתם לא עולים בכל שובר שיוויון שלא יהיה ישירות מול דטרויט בגלל המאזן בתוך החטיבה.

גיל שלי 20 בדצמבר 2016

לא נכון, בגלל שראש בראש ניצחנו את דטרויט, לכן צריך בית משולש

עידו ג. 20 בדצמבר 2016

זה מה שאמרתי. שרק בראש בראש מול דטרויט אתם עולים.

גיל שלי 20 בדצמבר 2016

אבל המצב שתיארתי זה השובר שוויון היחיד שיתכן בנוסף לראש בראש עם דטרויט. אם גרין ביי לא יכול להיות לנו ראש בראש, או שיקחו את הבית, או שיהיה להם שבעה הפסדים. אותו דבר מינסוטה.

עידו ג. 20 בדצמבר 2016

אהה, הבנתי. לא בדקתי את כל התרחישים.

Amir A 20 בדצמבר 2016

לא יודע על מה אתה כותב. פתחתי יומן ואחרי ה-31 בדצמבר 2006 מופיע הראשון בינואר 2008. 2007? לא היתה שנה כזו.

אריאל גרייזס 20 בדצמבר 2016

2007 דווקא היתה והיתה שנה מעולה. לא הפסדנו בה בכלל. זה 2008 שהרגה אותנו. גם הסופרבול וגם הפציעה של בריידי

yaron 20 בדצמבר 2016

עוד לא התחיל הפלייאוף ואתם כבר מדליקים אותנו עם Three-peat :-)

ניינר / ווריור 20 בדצמבר 2016

אל תתחיל עם זה אפילו….

גיל שלי 20 בדצמבר 2016

נדמה לי שהתחלתי מזמן

ניינר / ווריור 20 בדצמבר 2016

שם את מבטחי במקאדו שיחרבן את העסק

סמי 20 בדצמבר 2016

חלום רטוב שתגיעו לסופרבול נגדנו. נוכל לנקום את העיוות ההיסטורי עם beatdown היסטורי. חבל רק שקופלין לא שרד כדי לקבל את שלו.

שי אורן 20 בדצמבר 2016

היתה עונה שלא ראית דימיון ל2007/2011 ?

גיל שלי 20 בדצמבר 2016

עונת 2006 למשל גם ב2000.

שי אורן 20 בדצמבר 2016

:-)

אורן השני 20 בדצמבר 2016

גדול

רוני 20 בדצמבר 2016

מה עם קופלין מול מקאדו? זה הבדל די גדול. לא ברור לי מה התרומה של קופלין לשני הגביעים, אם את ההגנה אתה מייחס לספאגנולו ואת ההתקפה לגילברייד.
בכל מקרה, נראה שאתם והקאובויס התקווה האחרונה לנצח את המכונה של ניו אינגלנד.

גיל שלי 20 בדצמבר 2016

קופלין עשה עבודה מדהימה, אבל מקאדו מנהל השנה עונה כרוקי בצורה מעוררת השתאות

ווילי בימן 20 בדצמבר 2016

אם אני אוהד הג'יאנטס, אני מאד אופטימי – בעונה שהפטריוטס דורסים את הליגה, אין לאיליי ברירה אלא להביא את החברים שלו לסופרבול ולנצח אותם. זה חזק ממנו.

קואלה בר 20 בדצמבר 2016

האכזבה מעבר לפינה. אין לג'איינטס יותר סיבות להיות אופטימים מאוהדי דאלאס, גרין בי, אטלנטה או דטרויט.
בסופו של דבר בפלייאוף מזל משחק תפקיד גדול יותר מאשר בפוקר.

Comments closed