שנת הכדורגל שלי לא מאוד מוצלחת בלשון המעטה. בעוד העונה הקודמת הסתימה בקול ענות חלושה, אך סיפקה נקודות אושר פזורות לאורך שנה שלמה בזכות ערן זהבי, העונה הנוכחית מתסכלת ברפיסותה, ובעיקר מתסכלת התחושה שמדובר בעונה שג'ורדי החליט להקריב.

הניו יורק ג'איינטס יודעים מה זה להקריב עונה, זה בדיוק מה שהם עשו בעונה שעברה. אך בהקרבת העונה של הג'איינטס היה הגיון שניתן היה לעקוב אחריו. כאשר ג'יי פי פי פוצץ את כף ידו, היה ברור שהגנה לא תהיה לנו באותה עונה, גם אם נשלם יקר על כשרונות מאוד בינוניים שנותרו. לכן ריס החליט לשמור את הכסף, ולצבור עוד מקום מתחת לתקרת המשכורות בעונה הנוכחית. את ההגיון של ג'ורדי אני לא מצליח לקרוא.

*

בעונה הנוכחית הג'איינטס מספקים לנו קבוצה מרגשת במיוחד. הקבוצה הנוכחית מזכירה לי את הקבוצה של 2007, מקבוצות עידן איליי בג'איינטס. לפני הקווים המשותפים הרבים, ישנם כמה שינויים מהותיים.

קבוצת 2007 היתה קבוצה שהתרגלה להגיע לפלייאוף, ולהפסיד במשחק הראשון במסגרת זו. לפני 2007 היתה לנו קבוצה חזקה שהפסידה לקרולינה אחרי שבוע ביי. היתה גם קבוצה בינונית שעלתה מהווילד קארד כדי להפסיד לפילדלפיה במשחק שאותו איליי הצליח להשוות קרוב לדקה לסוף, רק כדי לספוג דרייב מהיר שנגמר בבעיטת שדה פשוטה והפסד צורב.

הקבוצה הנוכחית שתשתתף בפלייאוף ככל הנראה, תעשה זאת לראשונה מאז פלייאוף 2012. מעטים מקרב השחקנים שמשחקים כיום בג'איינטס היו שם כאשר איליי הניף את הלומברדי. בהגנה יש רק את ג'יי פי פי. בהתקפה השחקן המשמעותי היחיד שהיה שם הוא ויקטור קרוז. ישנם שחקנים שצברו נסיון בפלייאוף במדי קבוצות אחרות, אך באופן עקרוני מדובר בקבוצה שהפלייאוף עבורה הוא נסיון חדש לחלוטין.

*

הקווים המשותפים הינם רבים. בקבוצה של 2007 היה רסיבר רוקי משמעותי במיוחד סטיב סמית', בקבוצה הנוכחית יש לנו את שפארד. בקבוצה ההיא היה רסיבר כוכב בדמות פלאקס, בקבוצה הנוכחית יש לנו את אודל, כמובן שאודל הינו כוכב ברמות גבוהות יותר.

בקבוצת 2007 היו רוקיס רבים ששיחקו תפקיד משמעותי ומפתיע, שכן נבחרו בסיבובים נמוכים. אחמד ברדשאו החל לקבל נשיאות בחצי השני של העונה, והשתתף בוועדה של ברנדון ג'ייקובס ודדריק ווארד שנפצע. השנה זהו פול פרקינס שנבחר בסיבוב חמישי, החל לשחק בצורה משמעותית לקראת החצי השני של העונה, ומשתתף בוועדה של ג'נינגס ווורין ששוב נפצע.

קווין בוס היה טייט אנד שנבחר בסיבוב השישי באותה שנה, השנה יש לנו את אדאמס. ג'רמי שוקי נפצע, אך קווין בוס מילא את מקומו בלי שנרגיש ירידה כלשהיא ברמה, השנה ג'רל אדמס לא נדרש למלא נעליים גדולות בכל מקרה.

*

הקו הקדמי ההגנתי הורכב ממייקל סטרהן, אוסי אומניורה, פרד רובינס ובארי קופילד, כאשר ג'סטין טאק מצטרף במקום רובינס לנאסקר, השנה יש לנו ג'יי פי פי, וורנון, סנקס הריסון וג'נקינס. הדוואן קנארד של אותה שנה היה מתיאס קיוונוקה, הליינבקר האמצעי הגיע מוושינגטון, השנה זהו רובינסון, אז זה היה אנטוניו פירס. קוויקה מיטשל הגיע מהAFC מזרח מבאפלו, קאסיאס הגיע מניו אינגלנד.

השנה הסקונדרי שלנו ברמה גבוהה הרבה יותר, ג'יבריל ווילסון, ג'יימס באטלר היה סייפטיס נחמדים, השנה יש לנו את לנדון קולינס שיתכן ויהיה אול פרו. גם ההשוואה בין קורי וובסטר לאיליי אפל הולכת לסגל של השנה, ובעיקר היתרון הגדול נמצא אצל ג'נוריס ג'נקינס.

*

קו משותף נוסף כבר נדון בפוסט הקודם, ספגס ייצר הגנה שהתקדמה בתוך השנה עד לרמה של אחת ההגנות הטובות בליגה, בדיוק כמו השנה.

*

ויש את איליי מאנינג. ב2007 איליי הסריח בשבועות האחרונים של העונה עד למשחק האחרון בעונה הרגילה מול הפטריוטס. הוא מסר 800 אינטרספשנס במשחק מול מינסוטה, הוא הסריח מול באפלו, אבל אחמד בראדשאו רץ ל5000 יארד באותו משחק. כולם כבר דיברו על הבאסט של אקורסי, למה דווקא את איליי הוא בחר. גם השנה אנשים כבר חושבים שאיליי גמור. הפלייאוף כולו ב2007 היה פלייאוף אדיר של איליי, אני בטוח שגם השנה זה יהיה, למרות שאז היה לו קו התקפה אדיר, וזה החסרון הגדול ביותר של הג'איינטס הנוכחיים.

אחרון חביב, הדאלאס קאובויס היו אלופי הבית שלנו, והמדורגים ראשונים בקונפרנס, קבוצה של 13-3. כאן שוב המקום להודות לג'סיקה סימפסון והבילוי עם טוני רומו. הג'איינטס ב2007 הבטיחו את המקום בפלייאוף בשבוע 16, אני מקווה שזה מה שיהיה השנה.

בקיצור, יש לי סיבה להיות אופטימי, זה לא טמטום עיוור.

 

יומן האליפות של הג'איינטס (14) אין ספק, אנחנו קבוצה חזקה
יומן האליפות של הג'איינטס - הפסד ופלייאוף