עונת פירוק ההילה של ג'ורדי

אני מצפה מהמפרק (ג'ורדי) לעבור לתפעול רזה

צריך לזכור שמכבי עלתה אתמול בהרכב חסר. עלינו בלי מאמן, בלי חלוץ, בלי בלמים מגנים וקשרים.

אתמול אוהדי מכבי תל אביב עברו עינוי שאסור על פי אמנת ז'נווה. לא די ששוטא העלה בהרכב שחקנים שבינם ובין עתיד המועדון אין דבר וחצי דבר (רשימה הכוללת את ברק יצחקי, נוסא איגבור, גל אלברמן, ויתכן שגם כדאי להכניס את טל בן חיים החלוץ ומדוניאנין לתוך הרשימה), אלא ששוטא המשיך לנהוג בדיוק כפי שציפינו שיקרה. לאחר הפיגור בדקה השישים הוא הכניס חלוץ במקום קשר כצפוי, אם כי הפתיע עם הסנוקרת לביצים בדמות עדן בן בסט, ובדקה ה74 הכניס את וידאר במקום דסה. לאחר מכן, שוטא הרהיב עוז והכניס את יוסי בניון במקום גל אלברמן.

לפני שאגיע לתוצאה של החילופים, כמה מילים על המשחק. מכבי מפגינה עקביות ראויה לשבח מאז תחילת חודש דצמבר. בכל משחק אנו רואים קבוצה חלשה מעט יותר מכפי ששיחקה במשחק שלפני. נכון, באופן מקרי לחלוטין, נפגשנו במחזור האחרון בקבוצה שהצליחה להפגין רמה נמוכה והגנה פרוצה עד כדי כך, שנצחנו אותה 1:0 משער של ברק יצחקי. נכון, מול כפר סבא סחטנו תיקו 1:1 משער של ברק יצחקי, אך עדיין לא בגלל התוצאות אני כותב, אלא בגלל רמת המשחק שאנו מפגינים.

בקיצור, היו כבר כמה דקות שהצלחנו למסור לדסה מאחורי ההגנה, ודסה הצליח להכניס כמה כדורים כמעט מסוכנים, שוטא פתר את הבעיה כאשר הוציא את דסה והכניס את וידאר, ואז עברנו להגבהות ממרכז המגרש לרחבה, כאשר ראיקוביץ' מתחלק בנטל ההגבהות עם טל בן חיים הבלם, ואיכשהוא לא יצא אפילו סיכון לשער מהטקטיקה המבריקה הזאת.

הקבוצה בכל המשחקים האלה, וגם באלה מול בני יהודה והפועל אשקלון, לא מגיעה למצבים מסוכנים מול השער ממשחק מסודר כמעט בכלל, הקבוצה מניעה כדור באיטיות איומה, ואין שום מהלכים מבריקים.

*

דומה ששוטא ארבלדזה מתייאש מוידאר קיארטינסון בדיוק כפי שהתיאש מאורלנדו סה, ואתמול אף עלה עם ברק יצחקי בהרכב על חשבונו של וידאר. קראתי גם כאלה שהצדיקו את המהלך שכן ברק יצחקי היה "חתום" על הנקודות שמכבי הביאה מול אשדוד ומול כפר סבא. תנו לי לדון קצת בעניין מבחן התוצאה המקרי הזה.

ברק יצחקי אכן הבקיע בשני משחקים רצופים, צריך כמובן לזכור שאלה גם שני השערים הראשונים שלו העונה, למרות ששיחק בהרבה משחקים, בין אם כפותח, ובין אם כמחליף ראשון. הוא שיחק בלא פחות משחקים מכפי שיוסי בניון שיחק, ויוסי בניון הבקיע יותר, והשפיע יותר כאשר שיחק. יתרה מכך, יוסי בניון תורם לשאר המשחק של מכבי. ברק לא רק שאינו מסוגל ללחוץ על היריב, הוא משחק בהליכה גם כאשר הכדור אצלו, ומונע הנעת כדור מהירה שכן הוא מעכב את הכדור אצלו בעמידה פחות או יותר, למשך עשר שניות לפחות.

מכאן גם אם במקרה ברק יצחקי כבש שני שערים שהיו שווים לבדם ארבע נקודות, ואני כמובן חולק על קביעה זו (שלא לאמר שלהשיג ארבע נקודות מכפר סבא ואשדוד זה לא ממש סיבה למסיבה), עדיין זו לא סיבה מספקת להעדיף אותו בהרכב על פני וידאר, גם אם וידאר אכן משחק חלש.

ג'ורדי לא היה אמור לתת לשוטא לעשות ככל העולה על רוחו. ג'ורדי צריך לשאול את עצמו האם באמת לקבוצה שמשחקת עם ברק יצחקי כחלוץ הפותח, עם אלברמן, מדוניאנין ונוסא בקישור, ועם ההגנה שיש לנו, האם לקבוצה כזאת יש סיכוי לקחת אליפות. נדמה לי שכל אוהד סביר אמור לענות בשלילה על שאלה כזאת.

לכן ג'ורדי היה אמור להנחות את שוטא לעלות עם הרכבים שצופים פני עתיד, בודקים את החומר שישאר פה לאחר תום העונה המסויטת הזאת. האם לאליאל פרץ יש מקום בעתיד של מכבי? האם לשגיב יחזקאל יש מקום כזה? דור פרץ? וידאר? אם שוטא לא מתכוון לבחון שאלות אלה עכשיו, מתי הוא מתכנן להתמודד איתן בדיוק? אולי שוטא חושב שמכבי אמורה להאריך את החוזים של ברק יצחקי ועדן בן בסט?

*

כל יום שבו ג'ורדי משאיר את שוטא במכבי, הוא יום מבוזבז בבניית העתיד של הקבוצה. נכון, לג'ורדי אין חוזה לעונה הבאה, אך הוא עדיין אמור לחשוב כמו מנהל מקצועי של הקבוצה, להבין שהעונה הזאת כבר אבודה, ולהתחיל לבנות את העתיד של המועדון.

ג'ורדי אמור בינואר להפטר מכל מי שהוא יודע שאין לו חלק בעתיד של המועדון. אם מיטש רוצה לתת לו להחתים שחקנים חדשים בינואר, הרי אלה צריכים להיות שחקנים שיזכו לחוזה קצר, ושיצטרכו להוכיח את עצמם בחודשים הקרובים על מנת לזכות בחוזה ארוך יותר וטוב יותר.

אך הדבר הראשון שג'ורדי צריך לעשות הוא לאמר שלום לשוטא. ברור לכל בר דעת ששוטא ארבלדזה לא מתעניין כלל במה שיקרה במכבי, הוא נוהג כטובע הנאחז בקש, ואלו גם התוצאות שהוא מפיק.

אם ג'ורדי ישנו, יופיע נא מיד.

הרים של קרח מפשירים (מקום ראשון!)
נפרק אותם - ירון גרופמן

55 Comments

ערן (המקורי) 3 בינואר 2017

כל מילה

מאיר 3 בינואר 2017

בסוף לא הגעת לנתח את התוצאה של החילופים.
דווקא סיקרן אותי מה דעתך על המערך 3-1-6.

וברצינות, אחרי הרבה זמן ראיתי את מכבי במגרש,
וזו הייתה חויה נוראית וקשה מאד לצפיה.

מדהים אותי איך הקבוצה הזו נכבתה לגמרי איפשהו אחרי הדרבי.
עד הדרבי: 16 מתוך 18 נק' במאזן שערים יפה
מהדרבי: 12 מתוך 30 עלוב ביותר

גיל שלי 3 בינואר 2017

צודק, אתקן עכשיו. מערך גאוני שכל גאוני הכדורגל בעולם צריכים ללמוד ממנו, טל בן חיים הבלם ואחר כך ראיקוביץ' מגביהים לרחבה, אולי אחד משישה חלוצים יצליח לעשות מזה גול, מדהים שלא הגענו אפילו לבעיטה לכיוון המסגרת למרות התרגיל הטקטי המבריק הזה

yaron 3 בינואר 2017

מעולה – לעבור לתפעול רזה :-)
קיבלנו מתנות גם מהפועל וגם מסכנין שבועיים ברציפות! כמו שהדברים נראים כרגע, הסיכוי שזה יקרה שוב ירד לאפס לפחות ל-5 שנים הקרובות…
אז כן, אני מסכים שאפשר לוותר על העונה, לשחרר את מי שצריך לשחרר, להביא את מי שאפשר להביא וחשוב מכל – להחליף את המאמן עכשיו!
לא נכנס למי אשם, למה אשם אבל מאחר וזה לא עובד יש הזדמנות להביא מאמן חדש כבר עכשיו ולהתחיל את ההכנות לעונה הבאה כמה חודשים לפני כולם :-)

גיא זהר 3 בינואר 2017

אל תהיה בטוח שלא נאבד נקודות מול חיפה

yaron 3 בינואר 2017

אתם לא הבעיה, אני בטוח שתאבדו עוד נקודות.

אורי 3 בינואר 2017

ברור שתאבדו
אנחנו נאבד יותר
הזוי שממשיכים לשאול את מכבי על הפער מב"ש ולא על הפער מסכנין ורעננה

Ollie Williams 4 בינואר 2017

השאלה איזה מאמן.
גם בוס הגיע בינואר והאמנו שסוף סוף יש לנו מאמן ליותר מעונה אחת….

MOBY 3 בינואר 2017

ואוו
אם אני מחליף את השמות, אלו התהיות שלנו בשנים האחרונות…

orimor2212 3 בינואר 2017

השחקנים בהרכב זה שטויות (הסגל אגב שווה אליפות לטעמי, או לפחות מאבק), מכבי פשוט קבוצה לא מאומנת, נראה כאילו אין הוראות מאמן מלבד סידור על הלוח של ההרכב ודרישות נבובות כמו "פליי פאסט" ו"פס פס איטס א קאם". זה ביזיון שארבלדזה עוד פה.

קשקשן בקומקום 3 בינואר 2017

פעם הסקת מסקנה נכונה על מכבי פוקס. ממתין שתגיע לאותה מסקנה על הכדורגל

ניינר / ווריור 3 בינואר 2017

ברק יצחקי זה אחד ממקרי השוד הגדולים בהסטוריה של הספורט. מעולם לא קיבל שחקן כל כך הרבה כסף (וקרדיט) ונתן אפס תמורה. שיחק אותה בענק השמנמן החביב

איציק 3 בינואר 2017

יניב גרין רשום על הפטנט בגדול, הרבה לפני יצחקי.

ניינר/ווריור 3 בינואר 2017

יצחקי שודד הרבה יותר גדול

איציק 3 בינואר 2017

שאל את שמעון מזרחי לגבי זה.

MOBY 3 בינואר 2017

איציק אתה צודק, אבל כשפורסים את הכסף של יניב לס״מ גובה זה לא כל כך הרבה

איציק 3 בינואר 2017

אם זה אני לא יכול להתוכח.
מה יקרה אם נפרוס ליחידת נפח?

MOBY 4 בינואר 2017

קוזיקרו ירוויח שכר מינימום….

איציק 4 בינואר 2017

אולי הכוונה לשחורצי…

יוני 3 בינואר 2017

מסכים עם ניינר.
הסיבוב שהוא עשה לבלגיה היה גאוני.

איציק 3 בינואר 2017

אני חושב שאפשר לחסוך בהוצאות, לבצע מיזוג בין הכדורגל לכדורסל. השחקנים יכולים לשחק בשני הענפים באותה ההצלחה. לקבוע מאמן אחד, שוטא למשל, ומנהל אחד, וויצ'יץ', למשל. לבצע מיזוג בין ההנהלות, דנילה פדרמן ומיץ' בדיון חשוב כשאבא פדרמן תומך מהצד. לדעתי מתכון מנצח.

רן 3 בינואר 2017

בנוגע לחילופים קופר פירסם טור היום מכל החילופים הסופר התקפיים של שוטא רק אלברמן פעם אחת עלה מהספסל וכבש.
הייתי רוצה לחשוב שאם רואים שזה לא עובד אז נשנה שיטת חילופים, אבל כמובן שכולנו יודעים בדיוק מתי ואיזה חילוף יהייה , כנראה ששוטא נהנה מהמשחק של מכבי.
בנוסף כבר רשמתי בטור הקודם, גורדי צריך להנחות את שוטא לפתוח בפניו גישות חדשות (מערכים שונים צירופי משחק, הרכבים) לא לכפות משהו ספציפי אבל לכפות שינוי גישה בדיוק כמו כל מנהל מחלקה שלא ייתפקד ויילקח לישחה אצל המנהל שלו שצריך לשנות משהו.
העצוב שהכל פשוט נשאר אותו דבר כמו שזה נראה גם אם יעשו את הדבר הנכון שהוא לשחרר את מדו אייגבור בן הרוש יצחקי ובן בסט. ויחתימו מגן שמאלי קשר אמצע פיזי וחזק קיצוני ימני ועוד קשר התקפי מאחורי החלוץ (המשבצת שסקאריונה שיחק בה בחלק מהפעמים) עדיין עם המאמן הזה יהייה מאוד קל לסגור את הקבוצה

יאללה לך הביתה ממוקה

יואב 3 בינואר 2017

זה אומנם לא נעים ומבאס, אבל ממעוף הציפור זאת כרוניקה רגילה של קבוצת כדורגל שאיחרה בלזהות את השובע. עדיין רחוק שנות אור מהיאוש של ימי נמני/לוני/ואחרים.
בוודאי שיש כאן אופק וזה עדיין הסגל השני בטיבו בליגה אבל הפיתרון מונח לפתחו של מיטש- האם יורדי ממשיך. מכאן נגזרות הפעולות העתידיות.
גיל,
מסכים איתך לגמרי בעניין אם יורדי ישנו, יופיע נא מיד.
כי אסור לתת למצוקות היום יום להמשיך כדי שלא יתפתחו למשהו גדול יותר. חובה ונחוץ לשחק כדורגל שתואם יותר את איכות הסגל. לא בשביל אליפות אלא כי זה מה שקבוצת כדורגל צריכה לעשות.
וביום בו עתידה של יריבתי העירונית כל כך לוט בערפל, חשוב לזכור שהצרות שלנו הם החלומות של האחרים. הלוואי אמן שהצרות שלנו תמיד יהיו רק מקצועיות. זה לא פחות חשוב מניצחון בדרבי או תואר.
פשוט להיות הוגנים. ועולם הכדורגל ממש לא משופע באנשים הוגנים. ההפך. על כל הגון יש מאה שלא…

גיל שלי 3 בינואר 2017

כל מילה יואב

מאיר (חדש בשכונה) 3 בינואר 2017

מסכים עם הרבה ממה שכתבת ובעיקר מזה שצרותינו הן חלומות של אחרים. יותר מזה, אחרי 4 שנים נפלאות, מותר שתהיה שנה של נפילה, קשה לי כאוהד לכעוס על המושכים בחוטים ואפילו לא על השחקנים למעט בן הרוש ובן בסט שפשוט אי אפשר לסבול יותר. והביטוי אם יש גורדי, יופיע נא מייד, ממש נכון, אפילו שלא ידוע לי אם ביאליק היה מכביסט כשכתב זאת על הצדק (לא שיר…).

ערן (המקורי) 3 בינואר 2017

מסכים יואב, ומזכיר:
חייבים לקחת כרטיס לאירופה. לאבד את כל נקודות הדירוג האירופאיות שנרכשו בעמל רב לאורך 5 שנים, יהיה מחדל פושע. לכן, צריך לא רק לשחק כדורגל טוב וחיובי, כפי שטענת בצדק, אלא גם להביא תוצאות- לזכות במקום השני.
לשם כך, חובה לעשות בינואר את כל השינויים הדרושים.

יואב 4 בינואר 2017

ברור שאירופה זה היעד עכשיו. שני, שלישי זה אותו דבר מהבחינה הזאת ומכבי חייבת, צריכה וגם תשיג את היעד הזה.

ג'נובי 4 בינואר 2017

מסכים לחלוטין יואב.
לדעתי השגת היעד הזה אפשרית לחלוטין ואולי אפילו תהיה יותר קלה עם שילוב של שחקנים שיש להם מה להוכיח במועדון.
די לנו מנוסא והאריס. זאת הייתה הקבוצה שלהם השנה וראינו לאיפה זה מגיע. תן לי את דור פרץ וגולסה בהרכב, בוא נראה עם מי יוצאים לקרב בשנה הבאה כשהחמוצים והמחמיצים כבר לא פה.

שלו 3 בינואר 2017

צריך להיות פרקטי.
הייתי רוצה לראות את יורדי מנצל את שארית העונה בונה את השושלת הבאה.
לשחרר זרים לא רלוונטים. (איגבור מדו סקריונה)
לתת לשחקני העתיד לרוץ, (אליאל ודור פרץ)
לתת תמיכה של ותיקים מהספסל.(אלברמן)
להביא שחקנים להגנה, ולהתחיל לבנות אותה.

העונה הזאת מבחינת אליפות, בטח אחרי התפרקות הפועל, ובטח עם ההרכב הנוכחי.
הסיכוי היחיד להוציא משהו מהעונה הוא להפתיע, ליצור משהו חדש.

יואב בורוביץ' 3 בינואר 2017

אני הייתי זורק את ג'ורדי ומביא מאמן מקצועי מחוייב.

איציק 3 בינואר 2017

התקדמנו :-)
יואב חושב שצריך מאמן 1+

אריק י. 4 בינואר 2017

+2

אזי 3 בינואר 2017

מי זה הג'ורדי הזה שאתה כותב עליו כל כך הרבה?
זה אל המזלות בכדורגל או משהו כזה? או זה שם גנרי לפסאודו בנאדם כדי להעביר סיפור? מין הרשל'ה כזה…

לא יודע, לא מכיר אף ג'ורדי במכבי תל אביב.
היה פעם אחד כזה, מנהל מקצועי, עשה מהפכה יפה.
אבל גם היה פעם תור זהב של הצעירים נמני זהר שלח
היה פעם את אבי כהן שהיה כוכב ענק
היו פעם הרבה דברים שהיום אין.
למה אתה לא פונה אליהם לעזרה?

אז אני מצפה מהמנהל הישיר של שוטה שיבין שמשהו לא עובד, ואו שיפטר את שוטה בעצמו, או שישים מישהו בניהם.

כרגע למנהל הישיר של שוטה קוראים מיטש גולדהר.

רומן 3 בינואר 2017

יצחקי שחקן ענק.

אורי 3 בינואר 2017

במשקל

גיל שלי 3 בינואר 2017

אולי היה לפני חמש שנים, בעונה של סוזה הוא היה מצוין, זה נגמר שם ברצועה שנקרעה

עידו 3 בינואר 2017

הקבוצה משחקת ראש בקיר. הבעיה לא בסגל אלא במה שעושים איתו. רוב הסגל דומה למה שהיה לבוס, תחתיו מכבי שיחקה סופר התקפי ולא הפסיקה לסכן את שער היריב, על אף סדרת התיקו המאופסת בסוף הפלייאוף.
שני דברים פשוטים קרו – ההרכב ששוטא הריץ שוב ושוב התעייף בשלב מאוד מוקדם של העונה, והיריבות למדו איך מכבי משחקת.
שני הדברים – על המאמן.
למכבי יש תרגיל אחד בלבד על הדשא. נדמה לי שקופר כתב עליו. מהלך אחד פשוט שהיריבות מכירות ומונעות בקלילות. וזהו, הקבוצה תקועה לגמרי. אפילו בוני ("נניח שהיה נבדל") אמר בשידור "מה הם עושים באימונים??"
וזו השאלה.
מול אשדוד היה שינוי בהרכב, אז גם מכבי וגם אשדוד לא ידעו מה לעשות עם זה, והכדור איכשהו נכנס.

למה לא לנסות לרענן את הקישור קצת עם הפרצים או ריקן אפילו? למה לא לנסות תרגיל קצת אחר של הקבוצה?

הערכתי את הסבלנות של ג'ורדי עד נקודה מסוימת, אבל לדעתי/צערי הוא מאשים את הסגל בעיקר. ואני חושש מאוד שלא רק ששוטא יישאר עד סוף העונה הזו, הוא עוד עלול להישאר גם לעונה הבאה. לא יפתיע אותי בכלל שהמאמן הראשונה שישאר יותר מעונה במכבי יהיה הכי גרוע מאלה שבאו.

ערן (המקורי) 3 בינואר 2017

רוב הסגל דומה לשל בוס? יש הבדל אחד קטנטן, זעיר: לבוס היה אחד מוזהב, שהיום בסין. ובלעדיו היינו כנראה מאבדים את האליפות כבר בינואר. הוא היחיד שהבקיע, כזכור.
להסיר ספק: אין בזה להפחית מהאחריות של שוטא למשחק הנוראי והעקר כיום, הוא עושה בעיניי עבודה גרועה. מכבי קבוצה מאד לא מאומנת.

עידו 3 בינואר 2017

נכון שזהבי היה קצת יותר מחצי קבוצה. אבל לא הוא לבד גרם לה לשחק כמו שהיא שיחקה תחת בוס.
אולי היה המוציא לפועל, אבל מישהו עזר לו להתקרב לשער..
עברנו ממשחק שוטף להפליא למשחק סטטי בצורה שערורייתית

איציק 4 בינואר 2017

זה לא רק זה. השחקנים שנשארו התבגרו בכמה שנים. לחלקם זה עשה רע מאד, למשל גל אלברמן. צריך לדעת מתי לרענן.

יואב דובינסקי 3 בינואר 2017

נוטה להסכים. קבוצה לא טובה השנה. גם מיכה לא נקי.

holden 3 בינואר 2017

אחלה קבוצת כדורגל חופים יש לצהובים, ניתן להם חיזוק מקבוצה חיצונית, כולם שחקנים שלא רצים בכלל אבל מוכשרים בלעמוד במקום:
ברק יצחקי
איציק זוהר (הקפטן)
טל בן חיים-הבלם
האריס מדוניאנין-עושה המשחק
ערן לוי-בועט בעיטות חופשיות

שוטה לא אשם בכלום!
הו הזחיחות—הו האימה
זה רק מחזוריות של הטבע, כל אימפריה נופלת לאחר כמה שנים,
כיום זה זמן באר שבע
העונה הזו תביא רק טוב לצהובים, עונה הבאה אולי ילמדו לקח
מיטש מאוהב בישראלית מהריאליטי ולא עושה רושם שמעניינת אותו השקעתו הזעומה בקבוצת כדורגל מהמידל- איסט

באר שבע היא הרסקולניקוב של מיטש
החטא הוא חטא היוהרה בעיקר של ג'ורדי
העונש הוא אלונה ברקת ,מהרן רהדי ובן שהר

איציק 3 בינואר 2017

עדיין בן שהר? הוא לא חזר לבן סהר?

holden 3 בינואר 2017

העונה הוא בן שער

Miranda Vera Cruz De La Hoya Cardinal 4 בינואר 2017

:-)

יניב 4 בינואר 2017

:-)

גיא 4 בינואר 2017

"מיטש מאוהב בישראלית מהריאליטי"
זהו, שחררת כבר מטיעוני ההומו?

Ollie Williams 3 בינואר 2017

זה לא רק ג'ורדי.
זו התחושה שלכל מערכי הקבוצה מהשחקנים ועד למיטש פשוט אין יותר כח ורעיונות איך לצאת מזה. מן אדישות מרגיזה וקפאון של כולם.
או מן תחושה כמו בעונה שאיווניר פתח, שעוד רגע ישימו את ניר לוין עד לסוף העונה לפני שמיטש שוב טורף את הקלפים והופך את המועדון.
באיזשהו הפוך-על-הפוך אנחנו יכולים לומר כמה הניהול של מכבי היה טוב עד סביבות אפריל האחרון – תראו מה קורה כשמיטש וג'ורדי זורקים זין….

לפני חמש שנים פחות יום מיטש התקשר מקנדה כדי לפטר את המאמן שלו והוציא את מכבי לדרך חדשה. אולי מחר ההסטוריה תחזור על עצמה?

יואב 4 בינואר 2017

כשהוא מינה את לוין, יורדי כבר היה סגור. זאת היתה חצי שנה מתוזמנת היטב ומודעת מראש.

ג'נובי 4 בינואר 2017

עוד נקודה אחת, כישרון הוא לא הבעיה בסגל הזה. לטעמי חסר בעיקר אופי. השילוב של שרן-קרלוס-ערן-אלברמן-ראדי-פריצה ואפילו יואב זיו וחואן פאבלו יצק אופי מיוחד לקבוצה. מכל אלה נשארנו עם גל.

yaron 4 בינואר 2017

שוטא עזב.
תחושת הקלה.
גיל, אתה יכול להמשיך לקרא לי "האלטר אגו של קרויף" :-)

איציק 4 בינואר 2017

שייט, הלכה לנו האליפות.

גיא זהר 4 בינואר 2017

יהיה יותר קשה, זה בטוח

השמן 4 בינואר 2017

אתם הורגים אותי. זה עמה יעמיק בתחפושת:-)

דביר 4 בינואר 2017

הנה פיטרו אותו

Comments closed