מכבי תל אביב נראית כמו קבוצה שוב

מסתבר שכשבונים את המערך סביב הכלים הטובים ביותר שלך, זה עוזר.

נדמה לי שכולנו כאן מסכימים ששוטא לא היה המאמן הטוב ביותר שדרך בקריית שלום מאז ומעולם. נכון, גם בתקופתו היו פרקים של כדורגל טוב, אך לא היתה שם חשיבה מובנית, לא ראינו את הדרך בה הוא רוצה לבנות את הקבוצה, לא ראינו זיהוי של היתרונות היחסיים ובחירת המובילים בקבוצה.

יתרה מכך, לאור המשחקים של מכבי מאז פיטוריו של שוטא, אפשר לשקול את המועמדות שלו לתואר הMVP של באר שבע בחצי העונה הראשונה.

*

אתמול לראשונה ראינו את ההרכב החזק ביותר שיש למכבי הנוכחית להציע פרט לתפקוד של מיכה במקום טל בן חיים כנראה. אוסקר סקריונה לא עמד לרשותו של ג'ורדי מאז פיטורי שוטא. את תפקידו ביצע בצורה מעוררת הערכה יוסי בניון. אך אתמול ראינו דבר משונה ביותר, כאשר אוסקר סקריונה משחק בתפקיד שלו, הוא באמת שחקן זר מהטובים שמשחקים בישראל השנה. ניתן היה לצפות ששוטא שמכיר את סקריונה עוד מימיו בטורקיה ידע להשתמש בשחקן, אך שוטא לא שם דגש על מיצוי המקסימום משחקניו החזקים ביותר, אלא חיפש את המערך ה"נכון", ושיבץ את השחקנים במערך בצורה רנדומלית. כנראה רק שוטא חשב שעדיף שנוסא אייגבור ישחק את השחקן הקדמי במשולש, וסקריונה ילך לאיבוד בכנף, העיקר שנוסא ישחק.

*

המחצית הראשונה אתמול בנתניה היתה המחצית הטובה ביותר של מכבי, אולי לא רק העונה, יתכן שגם בעונה שעברה לא נתנו מחצית באיכות כזו. אם ערן זהבי היה משחק במדי הקבוצה הצהובה, אין לי ספק שהיינו מובילים בתום המחצית בשלושה שערים לפחות. מכבי הפעילה לחץ אדיר על סכנין שלא הצליחה לעבור את קו מחצית המגרש עם הכדור ברגליה. אוסקר סקריונה ניהל את המשחק בצורה מעולה, והכדור נע בין שני האגפים. ראינו שעדיפה מלכודת הדבש של אלברמן על פני מלכודת הדבש של מדוניאנין. אמנם מסירות האמן של חאריס הן תענוג לעיניים, אך כאשר גולסה משחק בתפקידו, יש הרבה יותר אגרסיביות במרכז המגרש, והכדור זז בין כולם. מדוניאנין הוא סוג של קוורטרבק, הכדור צריך להגיע ממנו לתחנה הסופית, הוא לא מסתפק בהנעה פשוטה שלו.

אתמול גם הבנתי טוב הרבה יותר את ההתעקשות של קרויף על ברק יצחקי בהרכב. קודם כל, ברק יצחקי אצל קרויף ממש מוכן לשחק כדורגל. הוא רץ אתמול יותר מכפי שרץ בכל המשחקים של שוטא במצטבר. הוא משתתף פעיל במשחק הלחץ. וראינו עוד דבר חשוב, מיכה עדיין לא מסוגל לסכן את השער. כל עוד מיכה לא מסוגל לסכן את השער, ושגיב יחזקאל עדיין לא הגיע לרמה, אנחנו נראה את ברק יצחקי בהרכב, שכן הוא מהווה סיכון על השער.

ג'ורדי גם יודע שלברק יצחקי אין יותר משישים דקות כדורגל ברגלים בכושרו הנוכחי, אולי משום שברק יודע שהוא ישחק שישים דקות, הוא מרכז את המאמץ שלו בצורה טובה יותר.

*

כשיוסי החליף את ברק יצחקי, תחילה שיחק באגף השמאלי, וסקריונה המשיך באמצע. לאחר השער של סכנין, יוסי עבר לאמצע, וסקריונה עבר שמאלה. הגול הגיע אחרי שסקריונה דרש את הכדור באגף שמאל, ולא קיבל אותו. אחרי שתי התקפות כאלה, סקריונה ניגש בצורה אגרסיבית לעבר ריקן ומדוניאנין, החווה בידיו על כך שהוא פנוי לחלוטין, ודרש שוב להיות משותף בהתקפות. בהתקפה הבאה הוא ביצע תנועה מעולה של שמירת קו הנבדל, גל מצא אותו, וסקריונה הבקיע את השער.

*

אולי הדבר המעודד ביותר היה הדרך בה התמודדנו עם שער השוויון של סכנין. התחושה ביציע היתה קשה, כולם פחדו שבמשחק בו היינו צריכים להוביל חמש אפס, משחק בו ברק יצחקי החמיץ פנדל, אנחנו נקבל שער שלא קשור למהלך המשחק, ונאבד את הנקודות.

מסתבר שמכבי מסוגלת לחזור למשחק גם אחרי מכה מורלית חזקה כזאת. ולא, אין צורך לעבור להרכב של שני בלמים ושמונה חלוצים כדי להבקיע. סכנין אחרי הגול עברה לבונקר, סקריונה כאמור עבר שמאלה והפגין מנהיגות ואסרטיביות, ומכבי נהלה התקפות שלא היו שונות בהרבה מההתקפות שניהלה לפני ספיגת השער. מסתבר שזה עדיף על הגבהות של טיבי ממרכז המגרש אל עבר הרחבה, מי היה מאמין.

*

עוד נקודה ראויה לציון. ראיתי את שידור הדרבי בטלוויזיה, ואני מבין שגם אתמול השדרים לא היו מאוד מרוצים מפיליפנקה. אני לפחות חושב שפיליפנקה משחק טוב יותר את תפקיד הבלם בהשוואה לטל בן חיים, כנראה שגם ג'ורדי חושב כך. פיליפנקה הוציא ברוב הקרבות אחד על אחד את הכדור מהיריב ללא עבירה. הוא משתתף טוב בדרך כלל בהנעת הכדור. המסירות שלו קדימה הן הטובות ביותר מבין הבלמים שלנו, מעניין אם שמו היה יוסי לוי הוא היה זוכה לביקורות דומות.

*

אתמול ראינו לחץ מעולה שלראשונה מאז שנה שעברה לא לווה בהתקפות של שחקן בודד ומאושר מול ראיקוביץ'. אתמול ראינו אופי אחרי החזרה משער השוויון של סכנין (בצירוף החמצת הפנדל). ג'ורדי הראה לנו בתחילת היום שהוא מוכן לצאת מאזור הנוחות שלו בהחתמת שחקן ברזילאי בן 22 לתפקיד של הקשר האחורי כנראה, ולא אירופי מבוגר שכבר לא מוצא את מקומו בליגה הספרדית. עכשיו נשאר להחזיר את שרן, להביא מגן שמאלי זר, ואז אפשר לפתח ציפיות שהעונה תשאר רלבנטית גם בתוך הסיבוב השני של הפלייאוף. סוף סוף אפשר לחזור להיות מעט אופטימיים.

*

וכשמגיע מגיע. למגעים של מורן מאירי עם הפאנטיקס היתה תוצאה ברוכה אתמול. לפחות ממקום מושבי במערבי, לא שמעתי חרא גזעני במשחק נפיץ מול סכנין, וגם לא שירי אונס למינהם.

כבודו טעה
נו האדל - סיכום הגמרים החטיבתיים

90 Comments

דניאל בלעטער 23 בינואר 2017

מי שמסר לסקאריונה בגול השני היה אלברמן, לא מדוניאנין

גיל שלי 23 בינואר 2017

תודה, תיקנתי. זה גם מה שאני זכרתי, אבל ביציע תיקנו אותי

גיא 23 בינואר 2017

הרבה אופי צריך כשבמקום להוביל במחצית 3/4-0 מקבלים גול בדקה קריטית (73) וחוזרים למשחק תוך 5 דקות.

דור בלוך 23 בינואר 2017

אחלה ניתוח, וזה באמת מעודד לקראת המשך העונה.

מבחינתי כל עונה שבה עושים שלב בתים באחד המפעלים האירופאים ומתמודדים על האליפות (כשאני מתרגם את זה ללהיות עם סיכוי מתמטי לזכות באליפות שני מחזורים לסיום לפחות) העונה אינה כושלת

גיל שלי 23 בינואר 2017

מה שכל כך מכעיס הוא שאם ג'ורדי היה מפטר את שוטא בזמן, היינו נמצאים עכשיו לקראת שלבי הפלייאוף בליגה האירופית, וגם עמוק במאבק על האליפות. לא מצליח להבין למה ג'ורדי לא זרק את שוטא בנובמבר

איציק 23 בינואר 2017

היתי מעדיף שלא יפטר את שוטא עד סוף העונה. הפרקטיקה הזו לא מכובדת. אתה יכול לשאול את מתן בנידון, איך זה התנהל בחיפה רוב השנים.

גיא זהר 23 בינואר 2017

בחיפה דווקא הם מפטרים על ימין ועל שמאל. הבעייה אצלם, בין השאר, מתחילה במינוי.

איציק 23 בינואר 2017

את מי פיטרו לפני סוף העונה לפני העונה של עטר? בדרך כלל זו פרדה בסוף עונה.
מתן, האם אני מפספס משהו?

גיא זהר 23 בינואר 2017

בחמש השנים האחרונות פוטרו המאמנים הבאים בחיפה: עטר, סטיונביץ ורוני לוי

מתן גילור 23 בינואר 2017

סאלה לא פוטר, אלא התפטר.

גיא זהר 23 בינואר 2017

יכול להיות שפורמלית התפטר אבל כמו רמי הדר להבדיל, היה מפוטר עוד מחזור שניים.:)

מתן גילור 23 בינואר 2017

קשקוש.
התפטר 3 פעמים.
יש גבול כמה פעמים אפשר להשאיר מאמן שלא רוצה להיות בקבוצה.
יש לכם אג'נדה ואתם פשוט לא נותנים לעובדות להזיז אתכם ממנה.
למען הסר ספק – אתם=חלק ממשתתפי הדיון.

אורי 23 בינואר 2017

ברור
גם יורם חרוש, ארז אדלשטיין ורמי הדר התפטרו

yaron 23 בינואר 2017

גיל, בדיעבד כולנו היינו שמחים אם ג'ורדי פשוט לא היה מחתים אותו…
אני חושב שבמצבים כאלה עיכוב של שבועיים שלושה לא נחשב עיכוב.

רועי 23 בינואר 2017

במחצית הראשונה סקאריונה היה מעורב ביותר התקפות מאשר בכל תקופת שוטה.
אני מבין את ההיגיון בזה שמנהל מקצועי לא מתערב בעבודת המאמן, אבל הבדל תהומי כזה בין התפיסה של ג'ורדי לאיך שהקבוצה הזו צריכה לשחק, לאיך שהיא שיחקה תחת שוטה נראה לי הזוי ומקומם. או שתתערב לו, או שתעיף אותו.

גיא זהר 23 בינואר 2017

אתם במאבק על האליפות, אומנם הפער הוא שבע נקודות (שש+ הפרש שערים), אבל יש סיכוי לא קטן שעד המשחק מולכם עוד יירד. נכון שבאר שבע הוכיחה, בעיקר השנה, שיודעת לשחק על תוצאה, אבל הבעבוע סביב הקבוצה לא מוסיף לשקט, ובמכבי למרות ששיחקו מספר משחקים דומה ולא היתה לרוב השחקנים שלהם בכלל פגרה בין העונות, נחו עד לפני שלושה שבועות. אני ממש לא אןפטימי וזה לא קשור בכלל לענייני העמה. ועוד משפט על בטב"ח הבת, שילך. הוא בניגוד לבוזגלו, שגם הוא צריך ללכת, לא יודע לסנן רעשי רקע.

גיל שלי 23 בינואר 2017

מסכים עם כל מה שכתבת, גם לגבי שחרור טב"ח החלוץ, מקווה שג'ורדי לא באמת מאמין שהוא קוסם ברמה כזאת שישאיר את טל בן חיים תורם במערכת גם כאשר הוא יודע שהוא מוותר על מליונים

גיא זהר 23 בינואר 2017

דבר אחרון, לו הייתי גולדהאר הייתי מכריח את קרויף לאמן עד סוף העונה. הוא יכול לסחוב עוד חמישה חודשים. אי אפשר לזעזע את המערכת שוב (מה אתם מכבי פוקס?). דבר שני מה שאתם צריכים דחוף זה מגן שמאלי. גולסה הוא שחקן המפתח אצלכם, הבעיה שהוא משחקן שני משחקים כן, אחד לא ואין אף אחד שיכול למלא את מקומו. אני לא הייתי מביא את ייני עכשיו. כרגע אין לו מקום בהרכב ושחקן במעמדו בספסל כשהקבוצה בפורמה זה סיר לחץ מבעבע (אם באר שבע יגדילו שוב את הפער זה כבר סיפור אחר). דרך אגב ברור שההבאה של ייני והברזילאי היא סגירת הדלת בפני אלברמן (לא יודע מתי מסתיים לו החוזה)

גיל שלי 23 בינואר 2017

ייני זה שחקן כלבו. הוא יכול לשחק מגן שמאלי גם מבחינתי, קשר כשגולסה פצוע, וגם מגן ימני כשצריך, וצריך. אנחנו חייבים אותו בשביל המנהיגות, ימצאו לו כבר תפקיד על המגרש, מבחינתי גם שוער, העיקר שישחק

איציק 23 בינואר 2017

שרן הוא לא טב"ח ולא בוזגלו (וכנראה אפילו לא ברדה). לדעתי, גם אם ישב על הספסל, לא נרגיש בעבוע, במיוחד אם הקבוצה תתפקד. בבאר-שבע, לכמה שחקנים האגו עלה יותר מידי לראש וזה פוגע מאד בקבוצה. הניסיון להראות שיש סינון רעשים הוא אולי נכון, אך הוא לא עובד במציאות.

גיל שלי 23 בינואר 2017

אני לא חושש מבעבוע של שרן, בכלל לא. אני רוצה מנהיגות אפקטיבית שלו, וזה יכול להגיע רק משחקן הרכב, ראינו את זה עם קרלוס שנה שעברה למשל

גיא זהר 23 בינואר 2017

ברדה עשה בלגאן כבר בשנה שעברה ולמזלנו הרב הפציעה של שהר (דוגמא למי ששתק כמו גם גדיר), הצילה מפיצוץ כבר אז. יתרה מכך, לברדה יש את מוקדי הכוח בתקשורת הרבה יותר מבוזגלו. בעיניי, בעיית המשמעת המופגנת הבאה של שחקן ויהיה זה אפילו אוגו (שהוא חבית של חומר נפץ כרגע רק כלפי שחקנים) או וואקמה (שכבר פעם סירב להתחלף) והשחקן צריך לעלות ליציע להרבה זמן. לגבי ייני עם כל הכבוד לזה שהוא כלבו ואישיות נוחה, להביא אותו בשביל פירורים באמצע עונה לא הייתי ממהר. אבל מה אני יודע. אנשים מבכים כאן את לכתו של יואב זיו להבדיל.

גיא זהר 23 בינואר 2017

ודבר אחרון באמת: היציאה של ראיקוביץ בנגיחה של אבידור הייתה מזעזעת ולא בפעם הראשונה.

גיל שלי 23 בינואר 2017

הוא צעק לטיבי לעזוב את אבידור, טיבי לא שמע, לכן זה היה נורא, ראיקוביץ' היה בסדר גמור אתמול

רועי 23 בינואר 2017

בסדר גמור זה קצת מוגזם.
היה צריך לקחת את הכדור של ז'ורז'יניו.

גיל שלי 23 בינואר 2017

באמת? מהיציע לא חשבתי שיש לו סיכוי, אבל יש מצב

רן 23 בינואר 2017

נראה שהוא לא סגר נכון את הפינה הקרובה
לא שער באשמתו אבל יכל היה לעשות יותר.

yaron 23 בינואר 2017

ממש לא באמת, יש הבדל גדול בין יכל להיה צריך.

רן 23 בינואר 2017

מה יותר ברור מ
"לא באשמתו, אבל יכל"

גיא זהר 23 בינואר 2017

לא הבנתי מה קשור טיבי לזה שראיקוביץ לא הגיע לכדור בעצמו? שוערים גדולים כולל אוברוב היו לוקחים את הכדור יחד עם טיבי עם צריך. ראיתי עכשיו שוב בתקציר, היציאה שלו היתה נוראית.

גיל שלי 23 בינואר 2017

הוא עדיין לא אובארוב, אבל למשל היציאות שלו מהשער עברו שיפור ענק משנה שעברה. השנה הוא כבר לא דופק את היציאות שהביאו לכם ולהפועל את הגולים שנה שעברה בבלומפילד, כך שהוא במגמת שיפור

גיא זהר 23 בינואר 2017

יכול להיות שיותר מגלה התמצאות במרחב וגם הוריד קצת את עודף הבטחון. החולשה בדבר כל כך בסיסי כמו יציאות לכדורי גובה (בעיה כרונית גם אצל שוערים בארץ) תמוהה. היה ונשאר אוברייטד. יכול להיות שיחזיר את ההשקעה ואף יותר אבל אחרי שנה וחצי לא רואה שדרוג משמעותי.

עומר 23 בינואר 2017

השוער הטוב בארץ בלי תחרות. רק משתפר.

Ollie Williams 23 בינואר 2017

אני לא בטוח שכרגע ייני כבלם לצד טיבי זו לא אופציה עדיפה על שתי האלטרנטיבות.

ערן (המקורי) 23 בינואר 2017

כל מילה.
וזה היה משחק לא קל, נגד מועדון מאומן (אבוקסיס עושה עבודה מעולה), שתמיד מקשה עלינו. וסכנין באו, ייאמר לזכותם, לשחק כדורגל טקטי (לא לשבור רגליים ולפצח גולגולת), ותכנית המשחק כמעט הצליחה להם. לכן ההישג בניצחון, ובדרך, הינו כפול ומכופל.
עוד מילה על פיצוח ראשים והדרבי: ראינו אתמול באנגליה המחשה טראגית של תוצאות קשות לעבירות ברוטליות שמחייבות הרחקה ארוכה מהמגרשים. מזל שהגולגולת של גולסה היתה מספיק חזקה לעמוד באלימות של רייכרט. אבל מפגן האלימות של הפועל- שהמשיך נגד אשקלון שלשום- בהחלט יצר אצלי רצון שירדו.

ניב 23 בינואר 2017

לדעתי אבוקסיס כל כך ערמומי שכל התנהגות של שחקן סכנין במגרש אני מייחס להוראות שלו לפני או תוך כדי משחק (שכב על הרצפה ותבזבז זמן ואני כאילו אנזוף בך וכו').

Ollie Williams 23 בינואר 2017

המשחק היה קשה כי מכבי הפכה אותו לקשה.
אם אחת מ 37 ההזדמנויות לעלות ל 2-0 הייתה נכנסת זה היה יכול להגמר גם עם 4-5 בלי למצמץ.

דוד מזרחי 23 בינואר 2017

אתמול גם לא שמענו שירים גזעניים ושירי אונס מכוערים – וזה גם שינוי מרענן בהחלט, נראה שמכבי במומנטום חיובי ודברים מתחילים להראות כמו שהתכוון מי שתכנן אותם(ועילהם עמדת בצורה מדוייקת מאוד) – אבל פה גם הבעיה הגדולה, כדי שנראה הרכב כזה עם תפקודים כאלו במגרש שככל הנראה היו אלו שהובילו את ג'ורדי להחתים את השחקנים האלו מלכתחילה – היינו צריכים את ג'ורדי כמאמן, שוטה לא השכיל לעשות זאת והחשש הוא שמאמן חדש שיגיע ירצה להביע את חותמו לבדוק את הדברים בעצמו מה שיכול להיות בעוכרינו.

מכביסט שמאלני 23 בינואר 2017

ב"ש תיקח העונה אליפות, אבל המשך העונה הזו חשובה למכבי בשביל צבירת בטחון לעונה הבאה, חייבים להחתים את גולסה לחוזה ארוך טווח פשוט שחקן מעולה, החתמה מעולה של ג'ורדי.

גיא זהר 23 בינואר 2017

אתם מתלהבים מגולסה, ובצדק, אבל גם בחצי הראשון של עונת הקיזוז ובתפקיד קדימה יותר, שיחק מצוין. גולסה לאורך הקריירה: 1. בעייתי, 2. פציע. בוא נניח שעכשיו הסתדרו לו הברגים והרטינות בתחילת העונה היו המצאות עיתונאיות, הפציעות שלו, במיוחד בתפקיד כמו שלו, מחויבות גיבוי תמידי.

אוריה 23 בינואר 2017

מה תגיד על מליקסון. באיזה דיון אחר לפני כמה ימים עפתם עליו כאילו הוא כריסטיאנו…

גיא זהר 23 בינואר 2017

יחסית לגולסה, מליקסון איירון מן.

אורי 23 בינואר 2017

מליקסון וברדה בכלל טבחים
עושים שבוע שבוע (או חודש חודש)

גיא זהר 23 בינואר 2017

ברדה חגג בחודש שעבר 35. גולסה בן 25 וקצת. יחי ההבדל.

עופר כהן 23 בינואר 2017

גיא- זה נכון, אבל לא רלוונטי.

ניב 24 בינואר 2017

הם לא בונים על ברדה, לצערו

אורי 24 בינואר 2017

ברדה יכול לפרוש ולשמש בקמע שלהם – דורה החוקר

גיא זהר 24 בינואר 2017

עופר, זה רלוונטי משתי סיבות: 1. כמו שכתבו, ברדה כיום שחקן רוטציה גם כשבריא. 2. זו השנה הראשונה למיטב זכרוני שהוא מחמיץ משחקים רבים. גולסה ידוע כפציע.

בלאנקו 23 בינואר 2017

מסכים עם רוח הדברים בפוסט ועוד כמה הערות בעקבות המשחק:
1. יתרון גדול של פיליפנקה (מעבר לזה שהוא לא נופל מטב"ח) זה שהוא מחזיר את טיבי לשחק כבלם מצד ימין כמו שהוא אוהב ועושה טוב יותר.
2. ריקן מגן שמאלי נהדר כשהכדור ברגליים של מכבי וכשלוחצים גבוה אבל כשהוא צריך גם להגן תחת לחץ של היריבה הוא הופך לבור.
3. מדו ובניון לא יכולים להיכנס מחליפים. הם שחקנים טובים עם בעיתיות ידועה שדובר בה רבות, אבל כשהם עולים בהרכב הם נכנסים לקצב של המשחק ומשתלבים. כשהם עולים מחליפים הם פשוט רכים מדי ויש תחושה שהשחקנים ה"חמים" שעל המגרש פשוט בהילוך גבוה יותר. בכלל בעיני החילופים היו רעים מאוד ומול סכנין אגרסיבית אין מקום להכניס שני שחקנים רכים כאלה.
4. סקאריונה הציל אותנו אתמול מהפסקת משחק/רדיוס/אנא עארף. בדיוק כשהקהל של סכנין התחיל עם "אללה אכבר" והתחילו ליחשושים ביציע של "מוחמד מת" ו"מוות לערבים" ישר הגיע הגול. אם לא היה מגיע הגול אני לא חושב שגיל היה מחמיא לפנאטיקס היום…
5. במחזורים האחרונים בכלל, ובמשחק הזה בפרט, שמתי לב שהשופטים הפסיקו לשרוק. הם נותנים למשחק לרוץ, לא מתייחסים להתחזויות למיניהן ולא מתרגשים מבכיינות של שחקנים. זה ידוע (מראיון של אלון יפת) שזה חלק מהוראה מלמעלה להפחית את העצירות ובעיני זה מוסיף המון לקצב המשחק וגם לספורטיביות שלו.

ניב 23 בינואר 2017

להוציא כשיש עבירות אלימות או מלוכלכות.. ראה ערך הדרבי.

Ollie Williams 23 בינואר 2017

זה כי איגוד השופטים חושב שהוצאת כרטיסים מוצדקים במשחקים הגדולים זו סתם פרובוקציה

דניאל 23 בינואר 2017

סעיף 3 מדוייק. גם 5

עופר כהן 23 בינואר 2017

בלאנקו, נקודה 3 שאתה מעלה היא מצב קשה למאמן:
בניון אתה לא תעלה בהרכב כי אז ברור לך שהוא חילוף כפוי בדקה 60. מדו רך מדי תמיד ולהעלות אותו בהרכב זה סיכון.
לכן לדעתי זה תלוי יריבה, סכנין אמנם אגרסיבית אבל הפ. חיפה ודומיה קצת פחות.

funfun 23 בינואר 2017

גולסה וטואטחה כבר שנם אצלי היו ברשימת הסקאוט הדימיונית שניהלתי עבור מכבי :)
אל תשכחו שאילולא אלישע אני בספק אם גולסה היה בכלל משותף!
סקריונה הוא חתיכת חיזוק ואני מעריך שעם קיצוני אימתני בצד שמאל זה מספק כוח הרתעה מטורף לליגה שלנו.
מעבר למגן השמאלי הנדרש (כבר 4 עונות) ובלם מהיר שיסגור את הפינות ברוטציה עם טיבי ופיליפ חסר לנו חלוץ. כן כן. מצטער שאני לא מתרשם מההופעות החיוביות של יצחקי לאחרונה. אוהב אותו מאוד אבל יש לזכור את גילו והנטייה שלו להיפצע
מה עוד שלאיסלנדי אין מחליף על הספסל…
מה שמביא אותי למסקנה ששוינפלד צריך לעבור לצהוב :)
מסכים עם גיל שפיליפ נתן לנו שקט אתמול ולא מובן היחס של עיתונאים\שדרנים ופרשנים בשקל שקוטלים אותו בלי קשר למה שאנחנו רואים על המגרש. הוא היה נהדר אתמול
דסה הוא חתיכת חרא קטן, מאז שהשמועות על חזרת ייני התחילו הוא התחיל לשחק כמו שלא ראינו ממנו עונה שלמה!
שאפו ענק לריקן
ותודו שזה מאוד מרגיע לראות כבר 4-5 משחקים הרכב פותח ללא עמבה, נוסא, מדוניאני :)

גיל שלי 23 בינואר 2017

לגמרי, היה רגע במחצית הראשונה שריקן נשכב ברחבה של סכנין, וראיתי את טוריחו מסמן לעמב"ה להגביר את קצב החימום, זו היתה החוויה הכי קרובה למוות שחוויתי, יותר מהכדור שטס לי מעל הראש בלבנון

נולי 23 בינואר 2017

מזל שאתה לא בן אדם שנוטה להגזים :)

שלו 23 בינואר 2017

מצד שני לא היה בן-בסט על הספסל,
לפחות את זה חסכו לך.

שלו 23 בינואר 2017

בטח שאין מחליף, שחררו את בן-בסט.

שלו 23 בינואר 2017

היה משחק נהדר אתמול השאלה עכשיו אם מכבי מסוגלת לפעמיים בשבוע.
זה נראה כאילו ההיררכיה מתחילה להסתדר (כמובן שטב"ח הבת הורס, בהתנהגותו הילדותית).
פילפנקו גם בעיני שחקן טוב מאוד, לצערי בתקשורת לא מבינים מה זה בשביל שחקן הגנה להשתלב בקבוצה.
אבל היי, כבר אצל אוברוב היו צעקות שרוצים את בוני בתחילת הדרך…

לדעתי שרן והקשר הברזילאי באים בעיקר כדי להתכונן לעונה הבאה.
זה לא נכתב אבל גם אלי דסה הרים את הרמה שלו לאחרונה (למרות השטות שהוא עשה בהגנה בסוף המשחק)
צריך לזכור שלאורך עונה דסה משחק מקסימום 2/3 מהמשחקים (צהובים וצפיפות משחקים)
בגלל עליות וירידות בכושר של אלברמן גם הוא צריך מחליף לתקופות מסוימות (בעיקר אם משחקים בשתי מסגרות)
ובאופן כללי לא צריך לדאוג לשרן, בסוף הוא הופך לבאנקר בהרכב.

אני שמח שדור פרץ חוזר לרוטציה.
ריקן הוא שחקן אגף טוב, אבל בשום אופן לא מגן.
בליגה זה מספיק, אבל מול הקבוצות החזקות (ב"ש) ובאירופה, זה לא.

ולטב"ח הבת,
במסגרת תכניתנו סע לשלום, לו אני יורדי, ביני לבין עצמי הייתי מחליט להוציא אותו קצת מהסבב.
יש הרבה שחקנים כולם רוצים חוזה ורעבים.
שינוח קצת וישמור על הגב.
זה לא הגון, לא מוסרי ולא ערכי בקבוצה ששחקנים טובים נשארים מחוץ לסגל, להתנהג כך.

ובעיקר יש גביע השבוע, יש מספיק שחקנים להרכב.
יש כאלו (ברק יצחקי) שיבינו שהם צריכים גם לנוח.
העומס יתחלק וגם דקות המשחק.
היריבה שלנו פחות יכולה להרשות לעצמה.
נראה איך תעמוד בלחץ ובלוח המשחקים הצפוף.

חיים הצהוב 23 בינואר 2017

הכל בגלל שבן בסט עזב

נולי 23 בינואר 2017

איזה כיף היה לראות אתמול את מכבי. רקדו על המגרש במחצית הראשונה ושיחקו כדורגל יפה לעין.
השילוב בין שחקני החלק הקדמי היה נפלא וגם דסה וריקן עלו יפה להתקפה.
סקריונה חזר כמו חדש וכאילו חיבר בין השחקנים. אולי הוא היה החוליה החסרה בתקופה השחורה???.
עוד לפני החמצת הפנדל התרשמתי שיצחקי שיחק קצת שכונתי והיה עסוק בעיקר בשואו לקהל (נתן כמה עקבים שהובילו לאיבודי כדור) במקום לשחק יעיל ותכליתי. לא נראה לי נכון לעשות את זה כשמובילים רק אחד אפס על קבוצה התקפית כמו סכנין. גם בעיטת הפנדל שלו הייתה שחצנית ומטופשת.
טוב שהקבוצה יצאה מזה. זה עשוי להיות המשחק שישנה את העונה לטובה.
יאללה מכבי!!!

עופר כהן 23 בינואר 2017

איך את מעזה להגיד שסקאריונה שחקן טוב?
גם זר וגם הגיע בהעברה חופשית ואז את באה וטוענת שהוא לא כישלון של ג'ורדי. נותרתי והוויתי המום אנוכי!

אזי 23 בינואר 2017

הבשורה הכי גדולה היא שאנחנו יכולה ממש לשבת ולנתח ולהגיד מה כן טוב ומה לא טוב במה שראינו.
הדעה הכי קוהרנטית שלי על המשחקים בתקופת שוטה היתה "אוקיי, מה!?"

גולסה גם אתמול וגם בדרבי הראה שהוא שיחוק רציני של ג'ורדי. הוא שולט במרכז המגרש באופן מוחלט. רץ, חוטף, מגיע לקבל כדורים.
קיארטנסון, למרות כמה החמצות מסמרות שיער, שיחק במחצית הראשונה בנגיעה והיה שותף לכמה צירופי מסירות נהדרים
סקאריונה נראה פתאום כמו הכוכב שדיברו עליו כשהביאו אותו
ואפילו יצחקי נראה כמו שחקן (למרות שיקח זמן לנער ממנו את העצבים שהוא מיצר אצלי)

הייתי שמח לראות את יוסי במקום יצחקי ואת טל בן חיים במקום מיכה.
חבל לי שמוותרים על דור פרץ, לדעתי הוא יכול להיות קשר מרכז שדה גדול.

מעניין מאוד ההימור של ג'ורדי על ילד ברזיאלי בן 22 שמעולם לא שיחק מחוץ לברזיל.
מאמין שיקח לו המון המון זמן להשתפשף לרמת משחק סבירה ולא בטוח שקשר מרכז מגרש במכבי תל אביב הוא המקום הכי טוב לקבל את הסבלנות לעשות את זה.

funfun 23 בינואר 2017

גם עידן אלברמן יסתיים מתישהו אתה יודע…
צריך לדאוג לעתיד אבל אין ספק שזה הימור עצום
דור פרץ חייב לפתח קשיחות – מת על התנועה האלגנטית שלו והחוכמת משחק אבל הוא עדיין רך מדיי בשביל להיות במרכז הקישור שלנו

גיל ז. 23 בינואר 2017

המשחק אתמול הראה שנוסא ומדוניאנין צריכים לעזוב.
לגבי נוסא הידיעות מבשרות את שירת הברבור שלו, לגבי מדו, חבל, אבל אי אפשר להשאיר אותו לטעמי, הנזק של תפיסת מקום של זר עולה על התועלת, זה יאפשר למכבי גמישות בחיזוק ההגנה וההתקפה. גולסה מצויין ואוסקר שלא זורקים אותו לאגף היה נהדר, ואני אוהב את הדרדלה המדוייקת שיוצאת לו מהרגל.
טל בן חיים צריך להיות משוחרר, אין טעם למשוך את זה.
שאפו למורן מאירי, שיטת הנבוט והגזר עבדה אתמול, סוף סוף משחק בלי השירים הדוחים, וללא שריקות בוז, מה שמאחד את הקהל וגרם לאוירה נהדרת ברוב שלבי המשחק. אהבתי את הכריזה לאחר הגולים עם השיר של משינה.

Gil - Zimbabwe 23 בינואר 2017

רק אני מודאג מהמשחק נגד חיפה בשבוע הבא…..

שלו 23 בינואר 2017

אנחנו לא פותחים פה לשטן.
שהרי אנחנו מאמין בכל האמונות הטפלות זולת לאלוהים.

yaron 23 בינואר 2017

אז מסתבר שהסגל שג'ורדי בנה לא כ"כ גרוע…
בחלק ההתקפי יש לנו קבוצה מאוד חזקה ומאוד מגוונת. וזה אחרי שזהבי עזב ובלי טב"ח.
בהגנה אנחנו מספיק חזקים בשביל הליגה הישראלית אבל ברור שלא מספיק חזקים כדי לשחק באלופות או כדי לעבור שלב באירופאית.
אמרתי וצעקתי אבל ריקן פותח ועמב"ה מחליף! כמובן שזה רק עד שיגיע המשיח (מגן שמאלי) במהרה בימינו.
סקאריונה!!! איזה יופי של שחקן.
קיארטנסון, משחק כבר עונה וחצי רצוף. עד סוף השנה מפסיקים להתגעגע לפריצה.
נוסא ומדו לא ימשיכו וטוב שכך, חבל על משבצות זרים.
בהנחה ואפשר עדיין להחתים מחליף אני משחרר את טב"ח כבר עכשיו, ההצעה טובה וטוב זה לא ייגמר.

גיא זהר 23 בינואר 2017

כל השחקנים של מכבי משחקים שנה וחצי. הייתה להם אולי פגרה של שלושה שבועות. ולהשוות את קיאטרסון לפריצה זה חילול הקודש גם אם יגמור את העונה עם 20 גולים.

יוני 23 בינואר 2017

פריצה הגיע למכבי בשל הרבה יותר. ואין ספק לגבי זה שנכון להיום, הוא היה החלוץ מספר 2 ששיחק אי פעם בארץ, שני ליעקובו.
לגבי קיארטנסון, שים לב לתפוקה, בעונתו הראשונה במועדון. אם יישאר וגם יישאר בריא, הוא שווה לפחות 15 שערים בעונה.

תום 24 בינואר 2017

מה לגבי קוביצה / קוביקה?

D! כאן ועכשיו 24 בינואר 2017

ואוהד של ב"ש יודע…

בהחלט – חלוץ בלבל אחר לגמרי, חלוץ שבמשחק הראשון שלו מפרגן שער קל שלו למישהו אחר.

יואב 23 בינואר 2017

המחצית הטובה ביותר מאז פרנקפורט של סוזה.
אני חושב שהקישור שלנו יתייצב על גל, מרסלו, סקריונה- קשוח, מהיר, חכם, עומק.
החיבוק שיורדי נתן לברק בחילוף, מספר הכל. יורדי הוא הדבק שמחזיק הכל ביחד. יהיה מאד קשה למצוא לו מחליף.
באמת שנהנתי.
בקשר לטבח, דעתי ידועה- למכור כל מה שאפשר בכסף גדול. גם את רייאקו בקיץ. להכניס עכשיו קרוב לעשרים מיליון שקל על טבח זה מעולה. לשני הצדדים.

יואב 23 בינואר 2017

כוונתי- מרסלו/ גל, גולסה, סקריונה.

יואב 23 בינואר 2017

חמי אוזן בוואלה…בכל פעם שמישהו אומר לכם שההצלחה של מכבי תל אביב נובעת מהכסף שמושקע שם, תענו לו – מכבי חיפה. בכל שלב שמישהו מנצל את ההפסד התורן של הצהובים כדי להזכיר כמה כסף הם זרקו לפח ואיך ההצלחה קשורה בתקציב, תגידו לו יעקב שחר. ואסף בן דב. וטור כריסטיאן קרלסן. ורנה מולנסטיין. וכל המנהלים שיש היום במכבי חיפה שמבינים שבוע אחר שבוע שכסף לא קונה הצלחה. שבלי מערכת, ובלי ארגון, ובלי מנהלים-מנהיגים, ובלי חזון, כל זה לא שווה כלום. מי שלא מבין את גודל ההצלחה של ג'ורדי קרויף, שפשוט יסתכל במכבי חיפה.

לא יכולה להיות הנגדה כל כך ברורה כמו בין מה שקורה היום במכבי חיפה ומה שמתרחש כעת במכבי תל אביב. לא, לא נלך פתאום לנקודת הקיצון השנייה ונהפוך את קרויף לאלוהים. מדובר במנג'ר עם חסרונות, מנג'ר שהפילוסופיה שלו אולי הגיעה למיצוי שדורש רענון וחשיבה אחרת. אבל מנג'ר שיודע להחזיק מערכת כמעט לבד. מכבי תל אביב מגלה בימי אלו סימני חיים ותקווה למאבק אליפות אך ורק בגלל הדרך הסבלנית והמאוד לא ישראלית איתה קרויף התמודד עם המשבר. בגלל שבאף שלב בימים הקשים של מכבי תל אביב, המועדון לא ירד על הברכיים והתבזה. כולם סתמו את הפה וחיכו שהגל הזה יעבור.

ספק רב אם יהיה עוד למכבי תל אביב או לכל מועדון אחר מישהו עם חוסן כזה. יכול להיות שבעתיד מכבי תל אביב תמצא מישהו שיפגע באחוזים גבוהים יותר בשחקנים או במאמנים, אבל ממש לא בטוח שאפשר יהיה להשיג דרכם את הערך מספר 1 של קבוצת ספורט – ארגון חזק. מדי שבוע זורמים מקרית שלום סיפורים על בלגן, על חוסר סדר, על מועדון שאיש לא יודע מה קורה, ועדיין – שום דבר מזה לא משתקף בעשייה של מכבי תל אביב. ועם כל החוסרים, עדיין המערכת מצליחה לעבור בשלום ימים ממש לא פשוטים. בלי מנכ"ל ועם בעלים שאף אחד לא זוכר מתי הוא קפץ לבקר. זה רק סמלי שהאיש שאחראי לכך הוא גם האיש שמחל על כבודו וירד לדשא לאמן את הקבוצה, למרות שלא כל אחד היה שש לעשות זאת. אולי הוא לא סקאוט מושלם, אבל הוא בהחלט מנהל ומנהיג.

כל מילה.

גיל שלי 23 בינואר 2017

לגמרי

תומאס נוימן 23 בינואר 2017

זה הדבר הנכון ביותר שכתבו על ג'ורדי בתקשורת מאז שהוא הגיע לפה, הן לגבי היתרונות והן לגבי החסרונות

Ollie Williams 23 בינואר 2017

זה מה שרובנו אומרים כל הזמן, ואז כל הגורביצ'ים/רומנים/פרימואים למיניהם קופצים בראש.
אבל במדינת סקנדל-פסטיבל אי אפשר להיות טוב או אפילו מצויין אך לצד מגרעות. או מושלם או אפס מוחלט (לכאורה)

מכביסט אדום 23 בינואר 2017

גורדי מאמן או אפקט בנאדו?

*הידוע גם כ"אם בנאדו היה מתחיל תעונה"

טרנטה 23 בינואר 2017

+1

עופר כהן 23 בינואר 2017

הנה זה שוב מתחיל- מכניסים לנו האוהדים וההנהלה משפטים לפה ואז במשבר הבא לועגים לנו על האמירות שהכנסתם לנו לפה.
פתטי

מאיר (חדש בשכונה) 23 בינואר 2017

וואוו, כולנו פתאום באופורויה. אז נכון, המשחק בעיקר במחצית הראשונה היה נהדר באמת אבל ממש ממש מטריד. מכבי במשחק נפלא מנצחים בגול הפרש עם דפיקות לב. לא רואה אותם משחקים כל כך יפה וטוב עם צירופים בנוסח לטיני עוד הרבה פעמים. לכן, היה כיף ומטריד ביחד. יש כעת 3 משחקים שהם מבחן ואותם צריכים לנצח ולא בכדורגל מבריק כמו אתמול אלא בעיקר בדרך של נחישות, הגנה חזקה ופרמטרים נוספים של קבוצת צמרת.

יואב 23 בינואר 2017

לא ראיתי כאן אופוריה. אבל חשוב לציין גם כשנהנים.
קרב האליפות הוא וירטואלי בלבד כרגע.
חשוב לייצר קבוצה שמחה ולהוסיף עליה את מה שנדרש. כמו שפרגי אומר- אין דבר כזה עונה אבודה. תמיד יש עבודה.

גיא זהר 24 בינואר 2017

לא מבין למה סיפור האליפות סגור? יש תרחיש לא בלתי סביר שבעוד פחות משבועיים הפער יהיה נקודה (בעצם שתיים) בלבד (לנצח פעמיים בשבוע את ק"ש לא פשוט). יתרה מזו, גם אם הפער יישאר כלום לא סגור בשלב זה. ראינו בשנה שעברה איך פער של חמש נקודות (בעצם ארבע) שבוע לפני הפלייאוף מתהפך. אם אחרי שני המשחקים הקרובים ב"ש תגדיל את הפער, ובמיוחד אם ננצח אתכם, זה סיפור אחר.

אורי 24 בינואר 2017

לצערי יותר סביר שמכבי שומטים נקודות בחיפה, מפגרים ב8- שנשאר 8 או הופך ל11, מה שיוציא את שארית האוויר מהמפרשים

Ollie Williams 23 בינואר 2017

אנשים מבסוטים כי מכבי שידרה עצמה, ולמרות שירתה לעצמה ברגל ידעה לנצח את המשחק. ועוד כשב"ש הפסידו נקודות – משהו שלא הצלחנו לרוב, וזה מעודד למרות שיש עוד מרחק גדול עד שהמירוץ ייפתח באמת.
אישית התעודדתי גם מהרכש של מרסלו. לא יודע אם יהיה מוצלח אבל זה מראה שיוצאים מאדישות ועושים מהלכים – וזה לא היה ברור עד לא מזמן.
אבל לא יוצאים מפרופורציות.

גדי 23 בינואר 2017

מחצית ראשונה מרשימה מאוד של מכבי. סכין לא הצלילה להשלים שתי מסירות.
סיפור האליפות פתוח לחלוטין.

טרנטה 23 בינואר 2017

ביקשנו רק להינות ואת זה קיבלנו (יחד עם התקף הלב הקבוע).
לא חושב בכלל על המאבק בצמרת (כי אין כזה כרגע) אלא רק על היכולת שלנו. מזכיר שגם את הסיבוב הראשון פתחנו ככה (עם 3 נק' יותר ויחס שערים טוב בהרבה) עד שהגענו לסדרת המשחקים כפי שצפויה לנו. אם עוד שבועיים שלושה נמשיך להשתפר אולי יהיה על לדבר.
וכמה מילים על חזי: הוא אדיר ויש לו עדיין לאן להשתפר. הרבה פעמים הוא הסתבך קצת בנסיונות לעבור שחקנים במרכז אבל לי זה נראה קצת כמו חלודה. בפעמים ששחרר מהר את הכדור זה היה נראה מעולה. מסכים לגמרי עם גיל על הצורה שבה ג'ורדי משתמש בו. הוא תורם את מנת השערים שלו ויודע גם להפעיל את האחרים. אם נדע גם לשחק עם וידאר לפי יכולותיו (ספרינט של 30 מטר נגד הבלם הוא לא התכונה החזקה שלו) אני חושב שהמספרים של שניהם בסוף העונה לא יהיו רחוקים מאלו של זהבי ונוכל לסמן עוד וי קטן בצד של הפלוסים בטבלת הג'ורדי שלנו על כך שהצליח להתגבר על עזיבת הסקורר המרכזי של הקבוצה בשלוש העונות הקודמות.

ניב 24 בינואר 2017

גם חשבתי על זה.
מכבי נכנסת עכשיו למשחקים שגרמו לבור בסיבוב הקודם..

עופר כהן 23 בינואר 2017

הציניים יגידו- אושר לא קונים בכסף, אבל יותר נעים לבכות בפרארי.
אז קודם כל, ג'ורדי לא בוכה והוא לא נוהג בפרארי, אבל אם ימשיך ככה מצדי שיעשה קריוקי מזרחית בסוסיתא כשהוא דוהר לאליפות!

Comments closed