קר מדי לים

שרן באגף שמאל זה הרגיעון הטוב ביותר שלנו

נדמה לי שכולנו נסכים שביום שני בחיפה ראינו כדורגל טוב יותר. מול באר שבע ראינו שגם ג'ורדי יודע להיות ציני, אבא שלו לא היה אוהב את מה שמכבי עשתה אתמול על הדשא, בעיקר במחצית השניה.

אבל, יש הרבה נסיבות מקלות לעניין הזה. מכבי עלתה עם תכנית המשחק האירופית שלה. טל בן חיים ודור מיכה עזרו בהגנה, ניתן אף לאמר שההגנה היתה בעדיפות הראשונה בכנפיים. מתן גילור כתב נכון, אם דסה לא הסתדר עם שני דריבלים של ורמוט, מה יהיה מול ווקאמה, נצרך להקריב שחקן קישור. אז קודם כל, מסתבר שדסה יודע להיות מגן אגרסיבי וטוב כשצריך, ומסתבר שמיכה ממש יודע לרוץ על הקו, השינוי היה מיכה במקום ברק יצחקי, וכך נשארנו עם יוסי בניון בקודקוד המשולש בקישור.

*

מכבי במחצית הראשונה ערבבה בין לחץ חזק על הבלמים בחלק מההתקפות, ובין לחכות על קו האמצע לפיתוח המשחק של באר שבע. באר שבע לא ראתה גם במחצית הראשונה ולו בדל הזדמנות לריצה משמעותית מול הבלמים שלנו, באר שבע מאוד התקשתה להגיע לרחבה שלנו במשחק מסודר, ובקיצור משחק ההגנה של מכבי היה מושלם. גל אלברמן היה מצוין, דסה נתן לנו את משחקו הטוב ביותר בקבוצה הצהובה הנכונה, טל בן חיים הבלם היה במודל באזל בבלומפילד, טיבי שמר את הטעויות שלו למסירות לא משמעותיות, בקיצור היה תענוג.

כמובן שמה שאיפשר את כל משחק ההגנה הזה היה החזרת שרן ייני למכבי. זה נורא מוזר לראות משחק של מכבי ולא לרעוד מפחד בכל התקפה שמגיעה על הקו השמאלי של הקבוצה שלנו. שרן אכל את בוזגלו בלי מלח כאשר התמודד מולו באחד על אחד, וכאשר בוזגלו עבר לאמצע, שרן עזב את הקו, נכנס פנימה, ובאר שבע לא התקרבו לשער. פתאום לא היו פאולים מטומטמים שם, פתאום מסתבר שמגן שמאלי יכול לעלות כשצריך ולא לשכוח את ההגנה, בקיצור מילנר הישראלי, ואי אפשר לאמר שהופתענו. אולי בספורט 5 חושבים שזו לא העמדה הטובה לשרן, אבל ברור שזו העמדה הנכונה של מכבי לשרן.

*

השקט הנפשי של שרן משפיע על הקבוצה. טל בן חיים לא נגרר לפרובוקציות של שחקני באר שבע. אל תתחילו אפילו עם השטות של אוגו רץ בחוסר שליטה, הדריכה שלו על הגב של טבח היתה מכוונת וברורה לעיני כל, הריצה שלו לעבר הקו התחילה אחרי שבוזגלו תיקל בחריפות את טל. היה נהדר לראות את המחויבות של טל למכבי, גם אם לא הבריק בהתקפה.

*

במחצית השניה ראינו שמכבי לא ממש מסוגלת בהרכב הזה לתת תשעים דקות אירופיות. יוסי בניון בקושי נשם, דור מיכה מדקה שישים לא ממש הצליח לרוץ, דסה תפס את השריר, טל בן חיים יצא בגלל השרירים, גולסה לא היה מסוגל לרוץ יותר. לכן במחצית השניה ויתרנו על הכדור לגמרי, ועדיין באר שבע לא הצליחה להגיע לשום מצב מסוכן פרט למצב שטל בן חיים הבלם בישל לבוזגלו. אך גם בבעיטת העונשין ראינו את הנסיון של שרן משפיע, המלחמה שלו בחומה מול שחקני באר שבע הוציאה את בוזגלו מריכוז.

*

עכשיו מתחילה העונה החדשה. ג'ורדי צריך להכניס שלושה זרים לכושר משחק, אולי הגביע יהווה את אימוני טרום העונה שלנו. נקווה שסקאריונה ינוח עד שהשריר יחלים לגמרי כך שיהיה לנו אותו לפיניש. בניון גם בגילו עדיין תורם למכבי מאוד, אך עדיף לנו אותו בשלושים דקות טובות שיש לו לתת, הוא כבר לא מסוגל לתת תשעים חזקות, בטח לא כשהוא עבר לאגף.

מרסלו נראה מאוד חזק, אבל חילץ רק כדור אחד. עצירת הכדור שלו נראית טוב, גם על החזה וגם ברגל. היה ברור שהוא ממש לא מחובר לקבוצה, עכשיו הזמן להכניס אותו ואת ראמון.

*

ג'ורדי אומר שהוא לא בעניין של לאמן מדי יום באימונים, אבל הוא בהחלט צריך לשקול לתפקד בסגנון של פרגוסון במנצ'סטר יונייטד. ברור שג'ורדי משפיע על השחקנים בצורה הטובה ביותר, יודע להוציא מהם את מה שצריך. ראינו שגם תכנית משחק הוא יודע לטוות. את האימונים יכולים להעביר אחרים, ג'ורדי צריך לעמוד על הקו עד סוף העונה לפחות, אולי גם אחר כך.

*

פתאום נראה שכן הולכים על הדאבל, עדיין אני מאוד מקווה שנראה הרבה שחקנים מחליפים מול פתח תקווה ביום רביעי, אם יש משהו שאנחנו יכולים להרשות לעצמנו בגביע זה בדיוק להכניס שחקנים אחרים לכושר משחק, ולשמור את הכלים החשובים ליום ראשון מול אותה פתח תקווה. מן הסתם גולסה ינוח, גם טל בן חיים החלוץ, מיכה ואחרים. מצפה לנו עונה קשה מעכשיו, אבל לפחות עונה עם עניין, זה הרבה מעל מה שציפיתי בנובמבר.

*

אחרון חביב, תודה לפנאטיקס על משחק נטול חרא גזעני, ועידוד מעולה.

בתמונה אתם רואים את חוסר האחריות שלי, ואת העובדה שהורשתי את הטמטום

 

בוקר טוב, היום סופרבול
רייטינג של סופרבול

198 Comments

רועי 5 בפברואר 2017

רק לדמיין את הפסטיבל התקשורתי שהיה כאן לו נניח טל בן חיים (החלוץ) היה מתנהג כמו אוגו.
פשוט טינופת של שחקן, מהשניה הראשונה של המשחק. זה היה נראה כאילו הוא רוצה לראות כמה רחוק ומגעיל הוא יכול לשחק ולהתנהג ולא לקבל כרטיס, באף צבע.
מרסלו באמת נראה קצת אבוד, וזה מובן, מה שכן הצלחתי לשים לב זה שהוא מנסה לשחרר כל כדור בנגיעה אחת.

גיא זהר 5 בפברואר 2017

אל תדאג, יורחק, ובצדק.

רועי 5 בפברואר 2017

א. אני לא מאמין שהוא יורחק.
ב. עזוב את זה, אני מדבר על הכתבות באתרי הספורט.

גיא זהר 5 בפברואר 2017

כנראה שהכתבים מפחדים, גם בצדק. ולגבי הכתבות, עזוב דפדף. אוגו צריך לקבל בראש בתחומי המועדון לפני הכל, האמוציות שלו פוגעות קודם כל בנו.

ניב 5 בפברואר 2017

נכון

רועי 5 בפברואר 2017

שלא תגיד שלא אמרתי.
שערוריה.

ישי 5 בפברואר 2017

נו, כי השופט שם לב והחליט שזה סבבה.

טרנטה 5 בפברואר 2017

אבל מה חדש?

מכביסט שמאלני 5 בפברואר 2017

אדלררררררר שקרןןןןןןןןןןןן, שופט מסריח,איך אפשר לשקר ככה איך?? על מי הוא עובד, אוגו לא יועמד לדין בושה וחרפה.

אחד 5 בפברואר 2017

וואלה? אוגו? כי המרפק של טל בן חיים לביטון היה מקרי? וכמה פעמים מכבי בעטה לשער? מהמחמאות שאתם מחלקים לעצמכם אפשר לחשוב שאתם הפועל רעננה ולא קבוצה אם תקציב פי שלוש גבוה מבאר שבע. באמת שערוריה שמשיח לא שפט.

עומר 6 בפברואר 2017

היה קרוב יותר ל-2-0 מאשר ל-1-1.
אומר הכל אני חושב, ולגבי התקציב נראה כי התבלבלת- הוא גבוה פי 30.

גיא זהר 6 בפברואר 2017

התקציב קרוב להיות פי שניים

yaron 6 בפברואר 2017

דיון על תקציב בלי לדבר על הכנסות הוא לא רציני.
בשנתיים האחרונות גולדהר לא מוציא מהכיס פי 2 מאלונה.
דרך אגב, כשמכניסים את סעיף ההכנסות למשוואה, התקציב של מכבי חיפה הוא הגבוה בליגה.

גיא זהר 6 בפברואר 2017

ירון, נהפוכו. אלונה השנה מאוזנת. בשנה שעברה בהערכה מוגזמת הוציאה עשרים מליון. למיטב ידעתי גולדהאר אפילו בשנה שעברה לא היה מאוזן. בוא נגיד שהוציא עשרה מליון אז ושלושים מליון השנה. לפחות פי שניים בעוד שהבדלי התקציבים הם להערכתי קצת פחות מפי שניים

yaron 6 בפברואר 2017

הוספת השתתפות בליגת האלופות, השתתפות באירופאית, מכירה של זהבי, מכירה של שני מאמנים ומכירה של נוסא?

גיא זהר 6 בפברואר 2017

ההשתתפות האירופאית באמת פוספסה. מכירה של המאמנים זה כסף קטן. מעריך שגולדהר הוציא מכיסו בשנתיים האלו בסביבות 30 מליון ואלונה כ20 מליון. אם היה עושה אקזיט על טבח הבת היה יוצא קרוב למאוזן. הכל בהנחה שהתקציב בסדר גודל של 120. עם זאת, ובהנחה שהוא לא ימכור את ראיקוביץ בסכום מטורף על מנת לשמור על הוצאה בסדר גודל דומה צריך להעפיל לשלב בתים (או לחילופין למכור את טבח וראיקוביץ ב8 מליון ולהעפיל לבתים אירופאית). בש בלי מכירות של שחקנים מאזנת את עצמה בבתים אירופאית.

יואב 6 בפברואר 2017

הם גם ימכרו והלוואי תיהיה העפלה נוספת. וזה מתחת ל120 מיליון.
כסף יוצא, כסף נכנס. ככה עובדים.

yaron 6 בפברואר 2017

כשמתחילים להגיד על מיליון יורו "כסף קטן" אני מתחיל לחשוש שהמטרה כבר סומנה…
לשיטתך זה 26 גולדהר ו-20 אלונה וזאת בדיוק הנקודה שלי, להתייחס לתקציב בלי הכנסות מפספס את כל הנקודה.
מדברים על תקציב אסטרונומי אבל אחד ההישגים הגדולים של מכבי זה סעיף ההכנסות.

ועוד לא דיברנו על האירופית שפוספסה (למה התכוונת?) ועל חצי מיליון על נוסא שזה גם כסף קטן.

גיא זהר 6 בפברואר 2017

פוספס החישוב. 120 זה בלשון המעטה (לפחות לפי הערכות של גלובס וכלכליסט – יואב תמיד מושך למטה, אני לא יודע אם על סמך ידע) בעוד ש65-70 של ב"ש זה בהערכת יתר. השנתיים האחרונות שלגביהן אתה צודק יוצאות דופן – העפלה לבתים באלופות היתה חתיכת אנומליה. קשה לי להאמין שמכבי יוציאו החוצה שחקנים בעשרה מליון יורו כל שנה, במקרה הטוב חצי.קח את ארבעת השנים האחרונות, מאז שב"ש רלוונטית ותראה שמיטש הכניס פרופורציונלית כמו גודל התקציב ביחס לב"ש.

yaron 6 בפברואר 2017

מקבל 120 לצורך הדיון.
זה אומר הכנסות של קרוב ל-100!
לפני שגולדהר בא מישהו יכל להגיד את המס' הזה בקול?
אז נכון, לא בכל שנה נעלה לאלופות ולא בכל שנה נמכור את זהבי אבל עדיין, זאת המהפיכה האמיתית של גולדהר / קרויף.
אין שום דבר שמונע מב"ש להעלות ל-80 מיליון.
וגם חיפה יכולה בקלות להתחיל להכניס כסף.
מסכים איתך שהאתגר הוא לשחק באירופאית לפחות פעם בשנתיים.

yaron 6 בפברואר 2017

עוד דבר גיא,
אני לא חושב שגולדהר מנסה להיות מאוזן עכשיו. גולדהר וקרויף הביאו proof of concept אבל הם עדיין לא סיימו, יכול להיות שאיזון יהיה רק כשיהיה איצטדיון.
בשביל שזה יקרה אנחנו צריכים לשחק באירופה (האלופות זה חלום, האירופאית צריכה להיות מטרה) כמעט כל שנה ואיצטדיון רציני.
וגם ב"ש לדעתי לא ינסו להתאזן מייד, אתם תמכרו ותקנו ותנסו לעלות שוב לבתים כי אני בטוח שאלונה מבינה שאפשר להחזיק קבוצה הישגית ולצאת מזה בשלום גם אם היא תמשיך להזרים 10מיליון בשנה בשביל הכיף. הלוואי ומכבי חיפה גם יקלטו שבמקום להתייאש בכל פעם שהאליפות בורחת כדאי להתייחס גם לאירופה כמטרה מרכזית.

גיא זהר 6 בפברואר 2017

ההגעה לאירופה כמובן מכניסה כסף אבל מסוכנת כבסיס תקציבי. היינו רחוק שופט ספרדי נחמד אחד מלעוף מול שריף הנער הדרוזי ואתם פנדל של אורלנדו המושמץ מלא להגיע לשלב הבתים. אצטדיון (מעריך שזה יהיה בלומפילד) בהחלט יוסיף עוד לפחות עשרה מליון בשנה וזה נחמד. אלונה לדעתי הגיעה לתקרת זכוכית מבחינה תקציבית, מעבר לזה זה כבר הימור מסוכן. מה שכן, ולכיוון השני, העפלה לבתים באלופות והיא לא צריכה להשקיע בקבוצה שנתיים.

יואב 6 בפברואר 2017

מכבי רחוקה מתקרת הזכוכית הכלכלית שלה.
גם במכירות(וקניות מכוונות לכך), גם איצטדיון.
מעריך שטבח ורייאקו ימכרו בשמונה שניהם. מקווה שעוד.

yaron 6 בפברואר 2017

וידאר גם יכול להימכר ברווח עם עונה אירופאית אחת טובה.
הברזילאים אם יצליחו יכניסו כסף בקלות.

יואב 6 בפברואר 2017

ירון,
הלוואי. מכבי חייבת למצב את עצמה כמקפצה קדימה. גם לשחקנים וגם למאמנים. זהו מקומה בשרשרת המזון. תארים יגיעו מעצם עבודה נכונה.

Ollie Williams 7 בפברואר 2017

4 דמויות מפתח בב"ש קיבלו שדרוג רציני לחוזה (וואקמה, אוגו, צדק, בכר) ואף אחד לא דיבר על סכומים ותוספת לתקציב, אני בטוח שסוארס לא מקבל גרושים, שלא לדבר על מה שבוזגלו כנראה יקבל והסכומים המופרכים שנשלחו למימון ההגנה המשפטית של ג'קי בן זקן (והמחיר של יחזקאל ממש לא קשור למרות שגם הוא מופרך).
אלונה מגדילה תקציב משמעותית רק שאף אחד לא אוהב לדבר על מספרים שיוציאו אותה רע.
התקציב של ב"ש גבוה. לא כמו של מכבי אבל בספק שנופל בהרבה מזה של חיפה, שהוא כשלעצמו לא מאוד רחוק מזה של מכבי.
כדי להשאר למעלה צריך לשלם. וכמו שהאיינבינדרים והבדשים עזבו את מכבי בשביל דקות, גם היובל שבתאים (כבר עזב) והמוחמד גדירים והוובה בראונים בסוף יעדיפו דשא במקום אחר על פני הספסלים של טרנר.

כל זה כדי לומר שב"ש אחלה קבוצה, אחלה מועדון, נעשתה שם עבודה נהדרת בשיקום ובניה אבל זה רחוק מלהיות משהו עד כדי כך מיוחד ויוצא דופן שנבנה על רגש בנזיד עדשים.

שלו 6 בפברואר 2017

שאלוהים ייתן לי את הפרשי התקציב של מכבי מהאלופה, בכל שנה שלא זכינו.
אני אעשה גם הנחה, רק בתקופה של לוני / נימני / גרנט / מי שתבחרו.
הרי ידוע ששחקן של 100K משחק כפול טוב כאשר משלמים לו 200K…
בקיצור, זאת מכבי תל-אביב, כל שחקן שמגיע, אוטומטית יקבל יותר מכל קבוצה אחרת שתחתים אותו.
זה היה אצל אורי מלמיליאן, עודד מכנס, משה גריעיני ועוד אלף דוגמאות של שחקנים שריפדו את עצמם רגע לפני הפנסיה.
עניין התקציב הוא מידע שאין לו משמעות.

גיל שלי 5 בפברואר 2017

כן, מסכים לגבי מרסלו וגם לעניין הפסטיבל

גיא זהר 5 בפברואר 2017

כאמור לפני חודש הסיפור רחוק מלהיות גמור מובנת העייפות של מכבי היו להם שבועיים אינטנסיביים מאוד שימשכו בעוד שבוע כזה. לצערי הבאתם וינר במקום הלוזרים אם כי סומך על טב"ח הבת שייחרב לכם (תודה שיש הרבה אוהדי מכבי שהיו מתים לדרוך עליו בעצמו). ולגבי החרא הגזעני כן או לא, היו כאלו שעברו משירה למעשים וכנראה ששירת ראדי מת אך ורק לראדי זה בגלל האהבה לו.

גיל שלי 5 בפברואר 2017

ראדי מת זה חרא, אבל הם שרו גם לבוזגלו ולאוגו, ברור למה הם מקדישים גם לראדי, אבל שמע יחסית למה שהיה קודם זו הצלחה של השיחות בינם לבין ההנהלה. לגבי המעשים, גועל נפש

גיא זהר 5 בפברואר 2017

ולגופו של עניין, בתור אחד שהגיע לבירת הגמלים מעיר עם ים, הלוואי עלינו ים בכל מזג אוויר, חוץ מזה שאין כמו ים בחורף, גם לרחצה.

איציק 5 בפברואר 2017

תשלם לי, לא נכנס!!!

גיא זהר 5 בפברואר 2017

ואתה עוד רוסי, תתבייש!

איציק 5 בפברואר 2017

אני מתיבש.

רן 5 בפברואר 2017

וראדי מזיין כבשים זה סבבה.
לא רואה את ההבדל בין זה לבין שאר הירקות.שהם אומרים.

גיל שלי 5 בפברואר 2017

זה ממש לא סבבה, במערבי לא שמענו את השיר הזה

גיא זהר 5 בפברואר 2017

לא מבין, פשוט לא מבין מה עשה להם ראדי חוץ משלוש אליפויות ותצוגה גדולה בגמר ההוא.

גיל שלי 5 בפברואר 2017

תהרוג אותי אם אני מבין, בבלומפילד היה מקבל קללות משער 11, וזוכה לתמיכה אדירה משאר השערים, בנתניה אין את היכולת הזאת לצערי. היה שחקן העונה מבחינתי באליפות הראשונה, והיה לו חלק אדיר בשתיים שאחר כך, נתן את כל כולו בכל משחק, לא מבין, כלומר לצערי כן מבין אבל מסרב

גיא זהר 5 בפברואר 2017

מכבי עושים באמת דברים לדוגמא בהתמודדות מול החוליגנים. בשעתו הצעתי שרק למען הנראות יעלה כקפטן, אבל קללות על רקע גזעני הן עבירה על החוק, אפשר לשלול מנויים!

Ollie Williams 5 בפברואר 2017

כבר ניסו לעשות את זה אבל המקללים הצליחו לצאת מזה כיוון שאין למועדון גיבוי מספיק בחוק במקרה זה

גיא זהר 5 בפברואר 2017

אז אפשר לא לחדש מנוי. זה נראה לי יותר פשוט. בטוח שלמכבי יש יותר כוח מלשלוכים האלו.

Ollie Williams 5 בפברואר 2017

גם לזה אין מספיק גב משפטי. וגם אם כן, מי שמקושר בארגון לא יתקשה להשיג מנוי בשם אחר.

דור 5 בפברואר 2017

ההתקדמות שעשה הקהל של מכבי בנושא הגזענות מאז תחילת שנות ה-2000, אז אבו-סיאם (שחקן בית) ספג קללות גזעניות בוטות ושיר נוראי מהרגע שעלה לבוגרים, להיום – שמיים וארץ. אני כלל לא מדבר על שנות ה-90 עם הנהמות למקאנקי. הדבר הכי טוב שיכול לקרות לקהל שלנו זה שארגון הנערים הקופצניים יתחילו להידמות לחבריהם בב"ש וחיפה מאשר אלה מהבירה ומעבר לכביש.

שלו 6 בפברואר 2017

לא בדקתי, אבל נראה לי שחוקית אסור לעסק לא למכור מנוי למשהו.
עצוב ופשוט.
אסור למנוע כניסה לאצטדיון למי שקנה מנוי.
עצוב ופשוט.
רק המחוקק והשופט יכולים למנוע זכות זו.
וברגע שבתי המשפט לא מונעים את חרותו של אדם לקנות מנוי,
או את חרותו של אדם להיכנס כדין למגרש כדורגל, אף קבוצה לא יכולה למנוע ממנו.

Lord Anthony 6 בפברואר 2017

כל עוד זה לא נופל תחת ההגדרה של אפליה אסורה, עסק יכול לסרב לתת שירות לכל אדם, במקרה שלנו למכור מנוי.
למרות שהבעיה המרכזית היא שככל הנראה כדי להוכיח שמדובר בסירוב סביר צריך שיהיה בעברו של האדם הרחקה מהמגרשים, או הרשעה בעברה שקשורה למשחקי הקבוצה, וכאלו אין יותר מדי.

גיא זהר 6 בפברואר 2017

וצילומים שאותו אדם קורא בקריאות גזעניות לא נופלים תחת ההגדרה של איום על הסדר הציבורי?

Lord Anthony 6 בפברואר 2017

אני בספק. לא מספיק שמישהו יתנהג לא יפה, הוא יצטרך להתנהג בצורה מספיק חריגה שתאפשר למכבי לסרב לספק לו שירות.
לא סתם מכבי ניסתה לפני הדרבי להחתים אוהדים על חוזה שלפיו הם מתחייבים להתנהג כמו שצריך.

יואב 5 בפברואר 2017

מת על ראדי גם היום. בז למקללים ולשורקים. מה הוא עשה להם? העז להגיד שקללות גזעניות פוגעות בו. זה כל חטאו.

עומר 5 בפברואר 2017

התחושה הכללית שלי היא  שצריך להחזיק רק עוד 2-3 משחקים והחיזוק יגיע. סקאריונה ומיקל יתרמו המון למכבי הזאת. ובכלל היה נחמד עוד ווינגר אבל מכבי מרגישה הכי עמוקה שהיא הייתה בעידן ג׳ורדי. זה בניגוד לאתמול שמכבי הרגישה מאד חסרה. באר שבע מבחינתי הגיע כפייבורטית גדולה וסגל חסר מאד של מכבי ניצח בתצוגה גדולה. במיוחד יוסי ריגש כל פעם שהוא התעמת מול אוגו.
ייני תענוג – מעניין כמה למכבי הייתה בעיית בלמים לעומת כמה למכבי היה בעיית מגן שמאלי.
מבחינה טקטית הדבר הבולט ביותר התקפית היה שחייבים לשתף את דסה יותר בהקתפה . ב2 המשחקים האחרונים כל ההתקפות המסוכנות שלנו עירבו את דסה. כמעט כל התקפה איתו הייתה מסוכנת.

גיל שלי 5 בפברואר 2017

טקטית בהתקפה ג'ורדי יצר ציוותים שמשחקים נהדר בנגיעה, המצב של מיכה הגיע בעקבות דאבל פס אדיר עם וידאר. מיכה גולסה ודסה משחקים נהדר בינהם על קו ימין. שרן וטל מתחילים ליצר הבנה בשמאל, ויוסי הצטרף לשם הרבה, פתאום יש תבניות התקפה

yaron 5 בפברואר 2017

דסה פורח כי לוידאר תנועה אדירה שמאפשרת לדסה למסור במקום להרים… הוא לא משותף יותר פשוט הרבה יותר אפקטיבי.
השיפור שלו בהגנה נובע קודם כל מהתוספת של ייני שלא משנה באיזה תפקיד ועם איזה שחקנים (חוץ מעמב"ה) מוסיף המון שקט ותיאום לכל החוליה ובנוסף ההגנה שמיכה התחיל לעשות.

יניר 5 בפברואר 2017

המשחק אתמול הוכרע בעיקר בעקבות הנוק אאוט שך ג'ורדי קרויף מול ברק בכר עם הפתעות בהרכב ובשיטה. באופן מפתיע באר שבע לא הסתדרה גם עם הפעולוות השגרתיות של מכבי כולל פריצות של דסה, התנועה של קיארטנסון והשמירות על נאוקמה ובוזגלו.
ועם כל זאת וכל ההתלהבות , משחק די בינוני עם לא יותר מ3-4 בעיטות למסגרת של שתי הקבוצות.
ועוד מילה על ההבדל בין טב"ח לזהבי- הבעיטה החוצה אחרי הבעיטה לקורה של מיכה. קוראים לזה קור רוח ולבן חיים אין את זה

yaron 5 בפברואר 2017

סוף סוף מכבי נותנת לב"ש את הכבוד הראוי לה ולא מתביישת לשחק על תוצאה!

נולי 5 בפברואר 2017

לי זה נראה שמכבי פשוט נפלו מהרגלים במחצית השנייה אחרי המאמץ האדיר בראשונה.
גם אחרי המחצית המעולה מול סכנין הייתה דעיכה במשחק הלחץ.
ג'ורדי הבין את זה, החליט להמר על חיזוק ההגנה ונתן לקיארטנסון לנוח.
צריך לא מעט אומץ להכניס את שוינפלד ואת מרסלו ליותר מרבע שעה במשחק כה חשוב מול יריבה מסוכנת.
המאמן מן הסתם ידע שהוא יכול לסמוך על גיבוי מהמנהל המקצועי :)
מאחר שאני לא צופה בדרך כלל במשחקים של ב"ש הם הפתיעו אותי לרעה.
בכלל, חשבתי שיהיה משחק הרבה יותר שקול ומלא אירועים, בדומה למשחק שהיה ביום שני מול מכבי חיפה.

מאיר (חדש בשכונה) 5 בפברואר 2017

מאוד פשוט. באר שבע הפכה להיות פייבוריטית ומוחזקת כטובה /עוצמתית בשפת העם ממכבי והפרש 8 הנקודות היראה זאת. עם זאת, מחצית ראשונה, למרות הכבוד שניתן המשחק היה במעמד צד אחד כמעט. ברור שכאשר מדובר בקבוצות די שוות לא יכול ים לסמוך על הימשכות של דומיננטיות כזו ועם החמצת ה-100% היה צפוי שיסבלו במחצית השניה וילכו על התוצאה. לא נשכח שהמשחק היה קריטי למכבי, הרבה הרבה פחות לב"ש ורק למכבי היה מה להפסיד.

מה שכן, המחמאה הגדולה ביותר לב"ש מבחינתי היתה ב"תחושת באזל" במחצית השניה, הן מבחינת הרצון שיעבור הזמן והן מבחינת ההבדל העצום בפיזיות בין הקבוצות שנראה היה כמו קבוצה ישראלית מול אירופאית.

נולי 5 בפברואר 2017

לעניות דעתי גם לב"ש היה הרבה מה להפסיד במשחק הזה וייתכן מאד (כך אני מקווה לפחות) שהמשחק הזה ישנה את העונה של שתי הקבוצות.
אני לא התרשמתי שיש הבדל עצום בפיזיות. מכבי השקיעו המון במחצית הראשונה.
החשש שלי היה שמכבי תספוג גול לקראת הסיום בשל החולשה הכרונית והמעצבנת של ההגנה (שכחתי שבן הרוש לא משחק…) ובגלל שקשה היה לי להאמין שב"ש יהיו כל כך אנמיים במשך 90 דקות.

yaron 6 בפברואר 2017

לא חושב שהמשחק נראה כמו קבוצה ישראלית מול אירופאית בעיקר בגלל הנרפות הבלתי מוסברת של ב"ש.
לב"ש גם היה הרבה מה להפסיד במשחק הזה.
לא רואה כאלה הבדלים בפיזיות בין הקבוצות.
מה שראיתי זה מכבי שלא באה לשחק כדי להוכיח שהיא יותר טובה אלא באה לקחת את הנקודות ויהי מה.
מסכים לגמרי שזאת מחמאה לב"ש שמכבי נותנת לה כזה כבוד (בצדק) ולא מתביישת בכך. זה בדיוק השינוי שהיינו צריכים לעבור, ההבנה שכדי לקחת אליפות נצטרך לירוק דם נגד קבוצה לא פחות טובה מאיתנו.

טרנטה 5 בפברואר 2017

משחק נהדר. שרן החזיר את החוכמה והמחוייבות. לגמרי אכל את בוזגלו בלי מלח. דסה סוף סוף הצליח להתעלות במשחק חשוב וקרדיט גדול גם לו. חבל רק שמיכה או טב"ח לא כבשו כי המחצית הראשונה היתה מהטובות שלו בשנים האחרונות.
באר שבע הראתה שהיא קבוצה עוצמתית אבל כפי שאמרנו כאן לא פעם: סגירה כפולה על ווקאמה והמנעות מעבירות מיותרות מנטרלת את המשחק שלה מאד ומשאירה אותה חסרת רעיונות. ועד מתי ג'ון אוגו ימשיך לא לקבל כרטיסים? היה צריך לקבל שלושה צהובים בלי קשר לאדום הישיר שכולם ראו חוץ מאדלר. נראה אם באמת ירחיקו אותו.
אירוני משהו לשמוע את אוהדי באר שבע צועקים "ליגה א'". אני נהניתי.

גיל שלי 5 בפברואר 2017

אני מאוד נהניתי מהנצחון המורלי של אוהדי באר שבע. ניסו להקניט אותנו אחרי המשחק עם שירת איזה כיף הפרש חמש, חשבתי שהפרש 11 היה יכול להיות יותר כיף

גיא זהר 5 בפברואר 2017

בגלל הסגירה הכפולה על וואקמה, שבכלל מעצבן לאחרונה, החסרון של מליקסון באמצע זעק לשמיים. עם מליקסון במחצית השנייה מול מכבי עייפה, יש מצב שהדברים היו נראים אחרת. ולגבי אוגו, מסכים שהוא צריך איפוס.

yaron 5 בפברואר 2017

הוגו מאז שקיבל שדרוג (כמדומני) לא אותו שחקן וזה מתחיל קודם כל במוטיבציה.
מסכים לגמרי שוואקמה שחקן אחר בלי מליקסון בסביבה.

רועי 5 בפברואר 2017

חוץ מאדלר ? ומה עם הקוון על הקו הזה ? והשופט הרביעי שהמקרה היה מתחת לאף שלו ?
כולם ראו, זו היתה פחדנות לשמה.

yaron 5 בפברואר 2017

זאת לא טעות שיפוט שנובעת מזה שלא ראה, אדלר אומר שהוא ראה את העבירה והחליט שהיא לא היתה מכוונת.
לדעתי עבירה כזאת גם אם לא מכוונת מצדיקה צהוב אבל השופט עשה שיקול פינקסאי.

שגיא 5 בפברואר 2017

אדלר באופן קבוע שופט נגד מכבי. לא מפתיע מה שהיה אתמול.

yaron 5 בפברואר 2017

אין וויכוח שלאוגו הגיע לפחות צהוב אבל הוא בכל מקרה לא יורחק מכיוון שאדלר טוען שראה את העבירה.

דור 5 בפברואר 2017

בתור אוהד מכבי, מדובר בצהוב על משחק מסוכן, לא אדום ישיר ובטח לא העמדה לדין רטרואקטיבית משום שברי כי לא הייתה לענק הניגרי כוונה. אוגו אגרסיבי ועצבני מהיום הראשון שהגיע לארץ ואכן הגיעו לו אתמול לפחות עוד שני צהובים מלבד זה שקיבל על דיבורים לשופט/פנקסנות.

ארז 5 בפברואר 2017

המחצית הראשונה של מכבי הייתה פשוט נהדרת. דינמיות, אגרסיביות, אינטנסיביות.
אם עד סוף המחצית הדבר הראשון שהיה חסר הוא מצבים (הכדור של האיסלנדי לא נכנס בחיים אם לא הרגל של הבלם), אז על הבאזר מיכה ובן חיים הצליחו להחמיץ מצבים של 80% ו-95%.
אני מבין שאי אפשר לשחק ככה 90 דקות, אבל לא ברור למה מכבי כל כך נסוגה במחצית השנייה.
ואם בראשונה היה ברור שמכבי עשתה לב"ש בית ספר, לא ברור למה גם בשנייה ב"ש לא הייתה בכיוון ולא אתגרה את מכבי. כבר ראינו אותה מראה יותר אופי ויכולת גם מול קבוצות גדולות יותר העונה ובמשחקים לא פחות חשובים.

גיא זהר 5 בפברואר 2017

בעיניי באר שבע לא היו במשחק בראש ובראשונה מבחינה מנטאלית (ההפרש בטבלה ישב להם בראש). מכבי למרות שמבחינה פיזית נחותים ניצחו קודם כל באגרסיביות. אולי עכשיו מישהו יתעורר שם. לפחות מזל שעפנו מהגביע כי אחרת הקבוצה הייתה מתפרקת פיזית.

איציק 5 בפברואר 2017

שלוש סיבות להפסד באר-שבע:
1. מגרש קטן. לבאר-שבע שחקנים שאוהבים מרחבים ובקופסא צפוף. מול בני יהודה אפשר לפרוץ גם בצפוף, מול מכבי הרבה יותר קשה.
2. חסרונו של מליקסון. במשחקים כאלו הוא בהחלט שובר שיוויון והוא לא היה. בוזגלו והסיפורים סביבו זה נחמד. הוא שחקן טוב, אבל הוא לא זה שיקח קבוצה על הכתפיים. הוא שחקן משלים טוב.
3. שוטא, לו היה נשאר עוד כמה שבועות והכל היה טוב יותר.
אבל האמת, היה משחק גרוע משני הצדדים. הפחות גרועה ניצחה. היא לא הבקיעה ממצב MUST והבקיעה בפוקס מפגיעה מקרית בשחקן שלנו. האיסלנדי אפילו לא השתחרר, השחקנים שלנו פשוט עזבו אותו. הבעיטה יצאה לו לא משהו, הוא ידע לבעוט טוב בהרבה, אך גם מזל זה חלק מהמשחק. הפעם מזל הצטרפה לגרועים פחות. חבל.

חיים הצהוב 5 בפברואר 2017

שטויות
המגרש בנתניה לא קטן בכלל וכבר מזמן שהרסו את הקופסא.
מכבי לא שיחקה גרוע, היא עשתה בדיוק מה שהיא רצתה והייתה צריכה לעשות, זה לא משחק לתת הצגות אלא לנצח, ב"ש לא בעטה לשער עד הדקה ה94, משחק מצוין של מכבי.
קיארטסנון ועוד איך השתחרר זאת בדיוק התנועה שלו וככה הוא גם כבר צמד נגד חיפה, הוא עושה הטעייה שהוא הולך לתיבת ה5 ואז יוצא אחורה , שחקני ב"ש לא עזבו אותו אלא הוא זרק אותם קדימה בתנועה שלו. אין שחקן ישראלי אחד שיודע לעשות את הפעולה הזאת.
ואם זה לא היה פוגע בשחקן שלכם זה היה נכנס לשער.

גיא זהר 5 בפברואר 2017

טאהא איבד אוריינטציה. לגבי נכנס או לא, אנחנו לא נביאים.

יוגב 5 בפברואר 2017

היה נכנס כמו הראשון נגד חיפה לדעתי

אוריה 5 בפברואר 2017

חיים, ברכות.
לקח לא מעט זמן אבל אתה הראשון שנפל ברשת המפורסמת של איציק…

איציק 5 בפברואר 2017

אין לי מושג על מה אתה מדבר. אני היתי אוהד כורסא וזה לא היה משחק נעים לצפייה, לא רק מהמשחק של באר שבע.

דוד 5 בפברואר 2017

גם לי היה נדמה שהמגרש ממש צר. לב"ש באופן כללי לא הולך שם.
סיבה נוספת: בן תורג'מן רחוק מקוהוט

yaron 5 בפברואר 2017

לא רק צר, גם עקום ;-)

איציק 5 בפברואר 2017

מכבי ניצחה והיתה פחות גרועה. היה משחק חרה משני הצדדים. אתה רק אומר שככה היה צריך לשחק כדי לנצח. מבחינת יעילות אתה כנראה צודק. מבחינת חווית צפיה, חרה של משחק.
לגבי השער של האיסלנדי, לא דובים ולא נעלים. השחקן עשה עצירה ושינוי כיוון בהליכה איטית כשהשחקן שהיה אמור להיצמד אליו רץ לכיוון השער שלו. מול חיפה היה שינוי כיוון בריצה, כלומר כלל שינוי מהירות. לא שהוא ספרינטר, אבל בכל זאת. פה זו סתם רשלנות של ההגנה. ונגד חיפה גם הבעיטות היו טובות ולא חצי דרדלה. אז כן, הוא הגרנד מיולר של הליגה הישראלית, אבל הפעם זה היה יותר מזל מיכולת, וגם זה חשוב.

איציק 5 בפברואר 2017

לא בדיוק הבנתי איך אני שייך.
איפה אתה בתמונות?

אמיתי 5 בפברואר 2017

חשבתי אתה נשיא מועדון המעריצים סניף אלונה..
אני מחכה לסטיבן סיגל בסנוקר

איציק 5 בפברואר 2017

לא, זו אשלייה איזושהי, אני מצרף אותו לסיגל ומפקיד את שניהם ביידיך. רק שלא יתחילו לריב.

מאיר (חדש בשכונה) 5 בפברואר 2017

אם הגול של קיארטנסון מקרי, מה נגיד על הגול הראשון של באר שבע בסיבוב הקודם? מסירה לכיוון כללי של חלוץ שפוגעת בזה ובהוא שמתבלבל עם השוער שמשמיט לחלוץ. נו באמת…..
ולגבי מליקסון, נגיד שהיה משחק, אין וואקום במשחק, אתה יודע, היה יוצא אחד הסוסים והיתרון הפיזי הכה אהוב על בכר היה קטן יותר. בשתיים אפס ראוי במחצית המשחק במחצית השניה היה הופך לקרנבל או שיעמומון.

איציק 5 בפברואר 2017

איפה כתבתי מיקרי? מקרי זה כאשר ההתקפה לא מסודר ומגיע כדור טועה, פה דווקא היתה התקפה מסודרת שניצלה טעות חמורה בהגנת באר-שבע. טענתי שהיו לו כבר בעיטות טובות בהרבה ואם הכדור לא פוגע בשחקן באר-שבע, סיכוי טוב שזה לא נכנס, כלומר היה מזל בשער וזה בסדר כי זה חלק מהמשחק.
לגבי מליקסון, יש ואקום, זה שזה אחד תמורת אחד לא אומר שהתרומות זהות. אני דוקא היתי משאיר את בוזגלו בחוץ ולא את הסוסים, למרות שאסור לכתוב שצריך להשאיר את בוזגלו בחוץ. אולי גם עדיף סוס בחוץ ומישהו מבריק שבפעולה אחת יכול לפרוץ הגנה בפנים. ודרך אגב, הרגשת את היתרון הפיזי? אני לא.
לגבי השער השני, אכן לא יודע האם זה יותר מזל גדול לבאר-שבע או פספוס ענק של תל-אביב, ההתקפה היחידה שהיתה יפה במשחק.

holden 5 בפברואר 2017

בסביבות הדקה ה-80 לערך בניון איבד כדור סמוך לרחבה של באר שבע, משם דפק ספרינט של אולי 45 או 50 מטר באלכסון ותיקל שחקן באר שבעי בגליץ לא מתפשר,
עושה רושם שיוסי בניון שתה ממעין הנעורים, אולי זוהי ההכרת תוד שלו לקרויף שמעלה אותו בקביעות בהרכב הפותח,
אתמול יוסי רץ ושרף שטחים אבל לא היה תכליתי בחלק ההתקפי ולא בלט בקטע האופנסיבי,

יוסי טוב במה שהיה פעם כשהיה צעיר:
לשחק מתחת לחלוץ בלי להתרוצץ אנה ואנה , הוא לא שחקן של 50-50,
כמה שיוסי פחות ירוץ ויתמקד במסירות או בדאבל פס יהיה עדיף לו ולקבוצה.
יוסי היהלום מדימונה בסוף יזכר כאודי אשש?
בכל מקרה כל הכבוד לו על המחוייבות, האמביציה להוכיח שלא נס ליחו,
יוסי ילד של קרויף מוצלח

yaron 5 בפברואר 2017

בהחלט מרשים ביותר ודוגמא מצויינת לצעירים.
לדעתי יוסי לא אמור לפתוח כשסקאריונה בריא ואם כבר פותח אז לא לשחק יותר מ-60-70 דקות (בדיוק כמו יצחקי).
השבועות האחרונים היו מאוד קשים מבחינת עומס ויוסי הוכיח איזה שחקן גדול הוא בעיקר בגלל המנהיגות והמאמץ ושלו בחלק ההגנתי.
אני לא זוכר את יוסי משחק כך :-)

ניב 5 בפברואר 2017

בסוף המשחק יוסי נשכב רצוץ על הדשא, טיבי בא לחגוג איתו ורואים את יוסי מתחנן בשארית כוחותיו שיעזוב אותו לנפשו (לא ממש עזר לו)

yaron 5 בפברואר 2017

נכון, לרגע זה נראה כאילו יוסי התעלף וטיבי מנסה להעיר אותו :-)

קובי 5 בפברואר 2017

דווקא בגלל זה יוסי לדעתי הכי גדול,אתה מדמיין את ברקוביץ' או אוחנה עושים את העבודה השחורה בגיל הזה,בליגה הזו,בחיים לא..

yaron 5 בפברואר 2017

גיל,
בלי קשר להרכב כזה או אחר אני לא חושב שאנחנו יכולים לזלזל אפילו טיפה בגביע ובפ"ת. זה לא המשחק להכניס שחקנים לכושר, חייבים לעלות עם ההרכב הכי חזק שאפשר.
זה לא אומר שלא נעלה עם שחקנים חדשים ונתחיל להכניס אותם לכושר אבל זאת לא צריכה להיות המטרה.
גביע מעבר להיותו תואר חשוב ומכובד מעניק דירוג גבוה יותר במוקדמות לאירופאית ולפחות שבוע חופש נוסף שכולנו יודעים כמה אנחנו זקוקים לו בייחוד עם נחליף מאמן רק בפגרה.

גיא זהר 5 בפברואר 2017

כמדומני שלושה שבועות בין סיבוב שני לסיבוב שלישי בליגה האירופאית

yaron 5 בפברואר 2017

סומך עליך שאם אתה אומר אתה יודע.
למיטב זכרוני בשנה שעברה זה היה סיבוב ראשון במקום שני אם היינו זוכים.

גיא זהר 5 בפברואר 2017

שבועיים בין הסיבובים: השני ב14 ליולי, השלישי ב28.

גיא זהר 5 בפברואר 2017

מחזיקת הגביע הישראלי מתחילה את דרכה בסיבוב השלישי. שאר הקבוצות מתחילות את דרכן בסיבוב השני.

רועי 5 בפברואר 2017

עם הדירוג הנוכחי של ישראל, הקבוצות שמשתתפות בליגה האירופית ולא דרך זכיה בגביע מתחילות מהסיבוב הראשון ב 30.6 (בעונה הנוכחית).
מחזיקת הגביע מתחילה מהסיבוב השני שבועיים לאחר מכן.

yaron 5 בפברואר 2017

זה מה שהתכוונתי, סיבוב שני במקום ראשון ושבועיים נוספים שלא יסולאו מפז למנוחה / הכנה.

רני 5 בפברואר 2017

אל תערב בזה את גיל. הוא יגיד שבכל מקרה אנחנו לא מכוונים למוקדמות ליגה אירופית והאלופה בכל מקרה מתחילה סיבוב שני בצ'מפיונס.

גיל שלי 5 בפברואר 2017

יודע אדון נפש בהמתו

אוריה 5 בפברואר 2017

זה "יודע *צדיק* נפש בהמתו…"

גיל שלי 5 בפברואר 2017

אין לי מושג אם מדובר בצדיק, אז כתבתי אדון, אבל צודק :-)

גיא זהר 5 בפברואר 2017

רק שכשתעשו את המהפך מול "הקבוצה הגדולה בכל הזמנים" אל תגידו שמעולם לא היה מהפך כזה. קצת כבוד לקבוצה של קלינגר ולחיפה באליפות הראשונה שהיו בפיגור גדול יותר של נקודות.

Ollie Williams 5 בפברואר 2017

מזל שתוכל לבוא אלינו בטענות על דברים שאתה החלטת שאמרנו, בעוד לפחות באכסניה הזו הרוב מאמינים שהמהפך הזה בכלל לא יושלם.

אני גם בטוח שיהיו הרבה פחות אוהדי מכבי שיגדירו את זה כמהפך הגדול בכל הזמנים, מאשר אוהדי ב"ש שמשוכנעים שעשיתם בשנה אחת באירופה יותר ממה שמכבי עשו בכל ההסטוריה שלה

Ollie Williams 5 בפברואר 2017

(לא אתה במקרה הזה, אבל די והותר עדויות ברחבי הפורומים והרשתות)

גיא זהר 5 בפברואר 2017

אם לא שמת לב עקצתי גם את המתלהבים אצלנו.

רני 5 בפברואר 2017

צדיק, צדיק.
אוף, אחשי שכתבתי את זה גם אני התחלתי להאמין ואפילו חייכתי שזה יהיה אכזרי לשלוח את ב"ש לסיבוב הראשון באירופית (אפילו אין להם גביע כדי להתחיל בשני…)

גיא זהר 5 בפברואר 2017

אם לא נזכה באליפות מגיע לנו.

יריב ס. 5 בפברואר 2017

חבר צהוב הזמין אותי אתמול למשחק. לגבי המשחק עצמו – חכמים ממני ינתחו, בכל זאת לא הייתי כמעט עשור במשחק ליגה.
אפשר לומר נהנתי מהמשחק והאווירה, רק מדכא לראות ילדים בני שש צועקים עם הוריהם שירים שהמוטיב הבולט בהם הוא השורש ז.י.ן. אחר כך כשהם יגידו לבת הכיתה או למורה זונה או בת זונה, ההורים יגידו שהם בני טובים וזה לא מהבית.
איך אמר החבר, אין סיכוי שהוא יביא את הבנות שלו למשחק כדורגל (אין לו בנים).

גיא זהר 5 בפברואר 2017

+1

ניב 5 בפברואר 2017

באסה אמיתית, אני מבין את אלה שאומרים שזה חלק מהמשחק וכו' ועדיין באסה אמיתית

Ollie Williams 5 בפברואר 2017

שמת לב שהבן שלך דומה לרועי קהת? :)

גיל שלי 5 בפברואר 2017

למען האמת, רק כשכתבת את זה

Ollie Williams 5 בפברואר 2017

חוץ מזה, לא זוכר מתי פעם אחרונה במשחק של מכבי הייתה תחושה שהיריבה לא תכבוש גם אם נשחק עד דקה 200.
מלבד 3 דקות של לחץ בהתחלה – מחצית ראשונה עצמתית במיוחד שכ"כ חבל שלא נגמרה עם עוד אחד. פחדתי שנשלם על זה. אבל –
עמידה מופתית בהגנה. שביטלה לחלוטין כל יתרון שיש לב"ש בדגש על שחקני האגף, והתמודדה נהדר גם עם שינויי המערך של בכר. ולראיה בעיטה יחידה למסגרת בדקה ה 91 ולדעתי אף בעיטה מתוך הרחבה (אולי רק של ראדי מ 14 מטר אחרי קרן)
לא יפה ולא מרהיב, ואני לא אוהב את משיכות הזמן של ראיקו ובטח לא מה שדסה עשה – אבל אירוני במיוחד לשמוע הטפות מוסר מאוהדי ב"ש, שלא הפסידו לנו 4 משחקים בדיוק כי הם שיחקו ככה – על העמידה המצוינת בהגנה ועל משיכות הזמן המגעילות.

חוץ מזה, מסתבר שכשרוצים אפשר ליצור אווירה ביתית בנתניה. מופע ענק של הקהל. נכון, "ראדי מת" זה מכוער ולא מכובד בכלל, וברור מאיפה זה מגיע, אבל גם שרו "אוגו מת" וברדה מת", וזה עדיין הרע במיעוטו לעומת האופציות האחרות על השולחן.

הרבה זמן לא עמדתי מאושר בפקקים בחזור, יש תחושה שהמומנטום משתנה והקבוצה קיבלה בוסט חדש אחרי כל ההחתמות.
נחזיק אצבעות להמשכיות, אבל גם אם לא נצליח לסגור את הפער – קבוצה שנראית חזקה וזכיה בגביע יתנו פיניש מעולה לעונה שהתחילה כ"כ רע.

ניב 5 בפברואר 2017

ועדיין המשחקים הבאים הם פ"ת וק"ש וחוץ מזה כל פעם שמכבי צמצמו את הפער למשהו סביר, הפער חזר לגדול מחזור אחר כך.

Ollie Williams 5 בפברואר 2017

נכון, אבל מכבי משדרת יותר עצמה והשינויים בסגל לדעתי משנים את האווירה בתוך הקבוצה ונתנו לה בעיטה בתחת במובן החיובי.
כמו שאמרתי יותר מדי לא תלוי בנו אבל אם נסיים את העונה עם כדורגל חזק כמו במשחקים האחרונים וזכיה בגביע זה יהיה מתוין

גיא זהר 5 בפברואר 2017

המשחק הראשון בשנה שעברה בין הקבוצות בטדי היה מאוד דומה

Ollie Williams 5 בפברואר 2017

לא מדויק.
ב"ש הגיעו להרבה יותר הזדמנויות במשחק ההוא והשער של זהבי אז היה הרבה יותר מקרי מהשער של וידאר אתמול.

אתמול במחצית הראשונה ב"ש לא הייתה קיימת מלבד ההומאז' של אוגו לאדוארד נורטון ב"אמריקה איקס". במחצית השניה יותר שליטה של ב"ש, והחל מדקה 70 לערך מכבי הסתגרה אבל אפשרה לב"ש רק הנעת כדור שכמעט כולה במרחק שבין 60 ל 30 מטר מהשער של מכבי כשהבעיטה הראשונה והיחידה למסגרת מגיעה בדקה ה 91. אף בעיטה לא נרשמה מתוך הרחבה של ראיקוביץ'. בוזגלו לא קיים ו-וואקמה כמעט ולא קיים.

גיא זהר 5 בפברואר 2017

ההבדל העיקרי שהגול של זהבי הגיע בדקה 45 ולא בהתחלה. להזכירך ורמוט הגיע למצב דומה לשל מיכה. באר שבע אז שיחקה הרבה יותר טוב מאתמול, אבל הדמיון שמכבי לא יזמה כמעט בכלל.

מאיר (חדש בשכונה) 5 בפברואר 2017

למיטב זכרוני, אותו משחק היה בין שני משחקי מוקדמות ליגת אלופות, אולי אפילו באזל ונתקע למכבי כמו קוץ. כל מה שהיא רצתה זה לעבור במינימום השקעה וכך עשתה. לכן, זה היה משחק ראשון שלא בגרבג טיים שבאר שבע שלטה מול מכבי. בדיעבד, אולי זה היה סימן להתחזקות של באר שבע….

יניב 5 בפברואר 2017

חייב לציין שהתגובה של ב"ש מעצבנת.גם כנראה לא מבינים שיש תחרות עד הסוף לתואר וגם זה נראה שהם חושבים שלמרות התוצאות הלא כל כך משכנעות הכל בסדר איתם.קראתי שהם אומרים שמכבי עשתה בונקר במחצית השנייה אז הם כנראה שכחו שבהרבה משחקים ביו 2 הקבוצות זה היה הפוך.שליטה אפטית של מכבי בלי מצבים וזה בדיוק מה שהיה אתמול.וגם קראתי שהם אומרים ב11 שחקנים הם לא היו סופגים.די קבלו את ההפסד כמו שצריך ותנסו ללמוד ממנו.
הנ"ל לא אוהד מכבי ולא ב"ש אבל החלט בעד ב"ש במאבק מול מכבי.

יוגב 5 בפברואר 2017

משחק מוזר. מחצית ראשונה טובה של מכבי, מחצית שנייה נראה כאילו נגמר שם האוויר לכולם וב"ש השתלטה על המשחק.
התוצאה היא משחק שדומה למשחקים בין הקבוצות לפני שנתיים – רק הפוך.
כל עוד מכבי תהיה מודעת לזה שלא ככה היא רוצה וצריכה להיראות, אולי עוד יש לה סיכוי לאליפות. אם היא תתחיל להצדיק את המשחק הקטנוני הזה, אז כנראה שהלוזריות גדולה ממנה.

אוגו צריך לחטוף הרחקה לכמה משחקים טובים כדי להירגע. היה צריך להיות מורחק אתמול לפחות פעמיים. לפחות.

יוגב 5 בפברואר 2017

והנה כבר פורסם שלא יהיה כלום לאוגו. גועל נפש.
שיחק אתמול כדי לשבור רגליים וקיבל צהוב רק על דיבורים בסוף…

יניב 5 בפברואר 2017

עד כמה שזה מעצבן.ברגע שהשופט התייחס לאירוע ובחינתו לא היה כלום.אין מה לעשות בנידון

רועי 5 בפברואר 2017

שישעו את השופט ואת כל צוות השיפוט שראה ו"פירש" את זה כפי שפירש.
חבורה של פחדנים.

יניב 5 בפברואר 2017

זה משהו אחר,בעניין העבירה המכוערת של אוגו אין דרך להעניש אותו

אורי 5 בפברואר 2017

אפשר להתחשבן איתו במשחק הבא
אפילו עדיף כי אז הוא גם ישאיר אותם ב10 שחקנים

שגיא 5 בפברואר 2017

אפשר להתלונן בדה באזר לא? ;)

אדלר שופט פחדן וחלש. לא מבין למה נתנו לו לשפוט משחק כזה.

ג'נובי 5 בפברואר 2017

איזה כיף שיש שרן.
הרגע במחצית הראשונה כשבוזגלו מנסה להטעות אותו ואז נופל על התחת מסכם הכל מבחינתי. ריקן במצב הזה היה מאפשר הרמה ועמבה היה עושה עבירה של צהוב.
כשיש לך שחקן כזה, ביחד עם המחויבות של אלברמן וטבח הבלם, ויוסי נותן ספרינטים לגליצ'ים בהגנה זה מייצר אווירה נכונה בקבוצה ואז גם הבכי של טבח החלוץ הוא רק רעשי רקע.

yaron 5 בפברואר 2017

קרויף בסגנון פרגוסון במנצ'סטר זה Too good to be true :-)
אחד הדברים הכי בולטים בתקופה הזאת שקרויף מאמן הוא שפתאום רואים בדיוק למה הוא הביא כל שחקן ושהוא גם יודע להוציא את זה מהם.

גיל ז. 5 בפברואר 2017

לוח המשחקים שהתחיל בגביע מול רעננה (120 דקות) ואח"כ חיפה והעובדה שב"ש קיבלו יותר מנוחה, השפיעה מאד על המחצית השנייה.
שרן ייני – כל מילה מיותרת, שקט, מנהיג, חכם, שהצליח ללכד ולהרגיע את המערכת תוך שבוע, מדהים.
ניצחנו את ב"ש בכלים שלה וזה שלעצמו לא רע, גם להבין מה גרם לתוצאות הלא טובות במשחקים הקודמים מולם מעידה על זה שגורדי עושה עבודה מעולה.
כיוון שלוח המשחקים בעייתי והחיזוק שהגיע צריך לפחות עוד שבועיים שלושה, צריך לתכנן היטב את השימוש בשחקנים, גם אם זה אומר שבמשחק הראשון בגביע צריך לשחק על תוצאה, לא להשתולל (קונה תיקו), ולא לזלזל בפ"ת, היא עושה לנו את המוות כל משחק בעונות האחרונות.
הרבה שחקנים נשחקו בשבועיים האחרונים, קצת מדאיג.
מילה על הפאנטיקס – לא יודע מה מאירי סגר איתם, אבל איזה כיף שהם עובדים לטובת הקבוצה ולא לטובתם האישית, וזה עוד באצטדיון כל כך יפה אך בלי נשמה..

ניב 5 בפברואר 2017

הלוואי שישנו את האתוס שלהם. אולטרס שבא בטוב, הלוואי!

שגיא 5 בפברואר 2017

ככה אתה מוותר על הגביע? פ"ת קבוצה מצוינת השנה. הרכב ראשון לא בטוח יספיק מולה, אז בטח שלא הרכב משני.

גיל ז. 5 בפברואר 2017

שלב רבע הגמר בגביע משוחק בשני משחקים, הראון יהיה ברביע בחוץ (במושבה), צריך להתייחס לזה כמו לעבור שלב באירופה, לא צריך להקריב את כל הכוחות, אלא לשחק חכם על מנת להעביר את ההכרעה עוד חודש לנתניה.

מאיר (חדש בשכונה) 5 בפברואר 2017

חד משמעי, לשחק בהרכב שני מחוזק

שלו 5 בפברואר 2017

אני ראיתי אתמול משחק של שתי קבוצות מצויינות,
מכבי הייתה מוכנה לו.
באר שבע פחות.
זה קרה הרבה פעמים במשחקי עונה רק הפוך.

הטריד מאוד אתמול השבחים שנתנו לטב"ח הבן תוך התעלמות מוחלטת משתי מתנות שנתן לב"ש,
שכמעט עלו במשחק, בטח על רקע הצליבה החוזרת ונשנית של פליפנקו.
זה משחק שהיה צריך להיגמר במחצית הראשונה,
ולראשונה ראיתי את מכבי נופלת מהרגלים מול קבוצה ישראלית.

היה שלב במחצית השנייה ש% השליטה בכדור היה ביתרון קל לב"ש ולי זה נראה כמו צדק פואטי.
זה נראה כאילו הולכים להקריב את המפגש הראשון מול מכבי פ"ת בגביע (סביר) לאור העובדה שיש גומלין.
עדיין מחכה לראות איך הקבוצה תראה עם כל החיזוק החדש.

עופר כהן 5 בפברואר 2017

מסכים בגדול, רק כמה הערות קטנות:
1) בעניין העייפות, כבר שכחת את המשחק הראשון של פייטר בוס? השחקנים שפכו כל כך הרבה לאגר בחדר הלבשה מול חיפה במחצית שדרינק פוינט פתחו שם סניף.
2) לא אוהב את הסופרלטיב השלילי הזה של "נפלו מהרגליים", אף קבוצת כדורגל ממוצעת בכל עולם הכדורגל לא שומרת על אותו קצב לאורך כל מהלך ההתמודדות. אלא אם אתה בארסה של ימי פפה וכדומה, אבל הנקודה ברורה.
התפיסה המוזרה הזו שקבוצה צריכה לשחק באותו קצב ובאותה רמה 90 דקות, מושרשת עמוק אצל הבאים לנתח את הכדורגל פה וזה מראה על חוסר הבנה של המשחק. אתה מגיב נבון ואני עוקב פה כמה שנים, אל תיפול לטענות הללו.
בסופו של דבר אחוזי השליטה היו די מאוזנים בין הקבוצות.

Ollie Williams 5 בפברואר 2017

אתה צודק שקצב המדחק לא צריך להיות קבוע.
אבל חלק מזה זה כדי שאפשר יהיה לשחק בקצב גבוה בדקות הסיום, ולא להגיע אליהן עם הלשון בחוץ.

עופר כהן 5 בפברואר 2017

אני חושב שזה פשוט נבע מהחילופים של מכבי, כאשר נשארנו רק עם שוינפלד בחוד ובניון היה עייף יותר, ברור שהלכו אחורה.
בטח ובטח שהיינו עם אוליאל ומרסלו, שזה ממש לא שני השחקנים שאתה רוצה ברבע השעה הכי חשובה של העונה.

Ollie Williams 6 בפברואר 2017

אליאל דווקא נראה מצוין בדקות המועטות האלו, נותן תקווה שאולי פרץ שלישי גלידה.

השמן 5 בפברואר 2017

1. ג'ורדי – כולם ביקרו אותו, ובצדק, על הטעויות שעשה בקיץ, ואולי אף בשנה שעברה. אבל דרך התגובה שלו למשבר של נובמבר דצמבר היא מופתית. בעוד שקרלסן חתך שליש קבוצה, וגמר את העונה שלו בסדרת הפסדים עם שחקני נוער, ג'ורדי הצליח מאותו סגל בעייתי (ושרן הענק בסך הכול תרם משחק ושלושת רבעי עד עכשיו) להוציא רצף תוצאות שהביא אותנו לעמדת התמודדות על הדאבל, והכניס את הקבוצה למוד בריא שיקל מאוד על ההשתלבות של השחקנים החדשים. יש שיגידו שארבלדזה פוטר מאוחר מידי, אבל אולי התגובה של השחקנים הייתה אחרת אם לא היה מחכה? בסופו של דבר, ניהול זה מעבר לרכש ובחירת מאמן. התכונה הגדולה של ג'ורדי היא היכולת שלו להניע אנשים. בעיני המעבר שלו לעמדת המאמן הועילה לקבוצה בעיקר כי הוא חזר להתנהל מול השחקנים באופן יומיומי, זה פחות הטקטיקה, או הצ'אנס המחודש לבניון ופיליפנקה. הגדולה של ג'ורדי היא בכך שאורלנדו סה בועט פנדל מכריע שעתיים לפני שהוא עוזב שלא מיוזמתו, בזה שמדוניאנין משחק 120 דקות כשהוא כבר יודע שהוא עומד לעזוב, בזה שטב"ח הבלם עולה ל90 דקות יומיים אחרי שכמעט חצה את הכביש. בגלל ההתנהלות שלו היחס מהשחקנים זהה. מישהו חושב שטב"ח החלוץ יעשה בלאגנים עדיין? ארבע וחצי שנים, ולמעט פרשת התמונה של רייכרט, לא הייתה ועדת משמעת אחת, לא הזמנות לארוחות ולא קנסות. וכמעט כל מי שעוזב, גם כאלה שהתקופה שלהם הייתה לא טובה, עוזבים באופן מכובד. אם הוא רוצה להישאר, ברור שצריך להשאיר אותו
2. שאלתי את זה כבר לפני חודש, שמישהו יסביר לי למה ב"ש כאלה לחוצים? אם כל הכבוד לשיפור אצל מכבי (ויש כבוד), המשחק אתמול היה אמור לצמצם את הפער מ12 ל9. לא ברור לי איך הם ירדו ל50% הצלחה בסיבוב השני. זה רק ויטור? איפה היועץ המנטאלי? דוגמה לכמה קשה זה לשמור על קבוצה בריאה ורעבה למשך הרבה זמן.

יריב ס. 5 בפברואר 2017

אתה לא יכול להשוות את ג'ורדי בעונה החמישית אחרי שלש אליפויות לקרלסן בעונתו הראשונה בקבוצה כבויה ומבולבלת.
מסכים לגבי ג'ורדי, קרלסן מיותר במשוואה

Ollie Williams 5 בפברואר 2017

אפשר גם להשוות את קרלסן לג'ורדי בעונתו הראשונה בקבוצה כבויה ומבולבלת.

השמן 5 בפברואר 2017

מסכים שיש פער בין המקרים. אבל בעיני ההבדל בבחירות פשוט צועק. כשחיפה נכנסה למשבר היא הייתה צמודה למכבי פתח תקווה ועדיין בגביע המדינה, ותראה איפה היא היום. זה נובע ישירות מהעובדה שלמולנסטיין פשוט נגמרו השחקנים בתקופה הזו. אז אם כל הכבוד (ויש הרבה כבוד) לרכש המוצלח יחסית של קרלסן יש עוד פרמטרים לניהול, והם בעיני אפילו חשובים יותר. אגב לא שופט את קרלסן כל כך לחומרה, הוא טעה בהחלטה הזו, ואני כן חושב שזה רפרנס טוב כדי להאיר על ניהול המשבר של ג'ורדי. כמובן ההצלחה של ג'ורדי והתיקון היחסי לשגיאות הקיץ, לא מבטיח שנשיג את היעדים השנה

יריב ס. 5 בפברואר 2017

המבחן של קרלסן הוא בעונה הבאה. היא תקבע באם מדובר בהצלחה או כישלון.
והצלחה היא לוא דוקא אליפות, הצלחה תהיה להיות רלוונטים עד הישורת האחרונה ולא עד אוקטובר

השמן 5 בפברואר 2017

לא ציפיתי שחיפה יקחו אליפות השנה, אבל כרגע גם הפלייאוף העליון בסכנה רצינית, וזה לגמרי עליו. לא אומר שצריך לפטר אותו או משהו, אבל הוא בפירוש שגה לדעתי.

יריב ס. 5 בפברואר 2017

תקוו שמדובר בשכר לימוד

טרנטה 5 בפברואר 2017

אצלי בראש כבר רץ סרט שדמארי וורמוט מורידים את הפועל ליגה….

גיא זהר 5 בפברואר 2017

מי אמר שלא היו בעיות משמעת? זהבי בעצמו אמר שהדברים נסגרו בשקט עד שג'ורדי הוריד הילוך. בגדול אני מסכים אם כי ניהול המשבר בעניין סח'נין היה לא טוב גם מצדו. לגבי בש זה כמו מי שהולך בין בניניים ומרגיש פתאום את הגובה.

יואב 5 בפברואר 2017

בעיות בקבוצת כדורגל תמיד יהיו. להסתיר אותם מהציבור זה העניין כדי לא לייצר משהו גדול יותר.

השמן 5 בפברואר 2017

לא אמרתי שאין בעיות משמעת, ולא אמרתי שג'ורדי תמיד מתנהל נכון (מסכים לגבי סכנין)

יואב 5 בפברואר 2017

אני לא מכיר את קרלסן והתנהלותו, אני כן יודע שיורדי הוא מגנט לאנשים. תכונה נדירה שאי אפשר לשפר אותה כנראה. אבל יש יותר מצורה אחת של ניהול ואולי קרלסן זה מה שחיפה צריכה.
אני יודע שיורדי מרגיש לי כאחד שנולד בצהוב.

יואב 5 בפברואר 2017

ביצוע התפאורה היה מרשים אבל לא מתחבר לטראמפ ומסריו.
מכבי היתה מאורגנת ורצתה. מסכים עם השמן למעלה, היכולת להניע אנשים זאת התכונה הטובה ביותר של יורדי. המיקוד חזר.
האם זה יספיק? מסופק מאד.
מצד שני, אין לי מושג מה יתרמו החדשים.
טוב שחזרת שרן.

סמובר 5 בפברואר 2017

המכביה זה אתה?

יואב 5 בפברואר 2017

אכן

שלומי 8 5 בפברואר 2017

לא היה נעים לראות מה בניון עשה לאוגו אתמול, אימלל אותו.

והביזיון שאוגו לא הורחק/יורחק – לא מפתיע ואפילו צפוי.

גיל שלי 5 בפברואר 2017

להיפך, נעים מאוד

ערן (המקורי) 5 בפברואר 2017

1) בחודש האחרון והמוצלח, נתתי קרדיט בעיקר לפיטורי שוטא. אתמול גם גורדי גילה דהוא מאמן וטקטיקות מעולה. מאד מקווה שהוא יישאר בתפקיד עד הקיץ, ולו בגלל שמכיר את הסגל מעולה, וכל שינוי יהיה הימור גדול.
2) הסגל הרחב חשוב, עבור משחקי הגביע נגד פתח תקווה. דרושה מנוחה למרבית הסכל ביום רביעי. בגומלין ניתן יהיה לתקן במקרה הצורך
3) אני לא מבין מה הקטע של שופטים עם אוגו. פוחדים ממנו פיזית כי הוא גדול וחזק וצועק? לא ראיתי כזה חוסר מיתאם בין פעולות שדורשות כרטיס, לבין תגובת שופטים. משחק אגרסיבי קבוע + מכסח רגליים וראשים + מתעמת עם שחקנים על ימין ועל שמאל + פוגע בלי כדור + צועק על שופטים. והכל (כמעט) נסלח. וזה לא חד פעמי, זה עקבי. מה הקטע?

יואב 5 בפברואר 2017

ממש תמוה. לא מקבל כמעט כרטיסים.

רועי 5 בפברואר 2017

חכה, זה עוד לא הכל,
ייתכן שיתברר שאדלר שיקר בדוח השיפוט כשטען שראה את הבעיטה של אוגו בבן חיים.

גיא זהר 5 בפברואר 2017

אתה מסתמך על ידיעה בוואן שמציינת שחקנים אנונימיים במכבי? אולי הם משקרים? הידיעה ההיא מרושעת בלי קשר למה שהיה מגיע לאוגו

טרנטה 6 בפברואר 2017

אדלר הוא כמו נהג מסוכן על הכביש שכמעט פגע בי כשאני על האופנוע:
אם לא ראית אותי – אתה עוור ולא כשיר לנהוג.
אם ראית ולא הבנת שזה מסכן אותי – אתה טיפש ולא כשיר לנהוג.
אם ראית והבנת ובכל זאת עשית – אתה בן זונה מסוכן וכמובן שאינך כשיר לנהוג.

Ollie Williams 6 בפברואר 2017

+10000 (למרות שעל אופניים רגילים במקרה שלי)

ערן (המקורי) 7 בפברואר 2017

מעולה!

אחד העם 5 בפברואר 2017

בצוק העיתים, כשהגלים מתגברים:
הפועל: המאמן דאז נוטש את משמרתו ועובר אל מושב המנהל המקצועי, מתוקף מחוייבותו (לעצמו)
מכבי: המנהל הספורטיבי לוקח עליו גם את תפקיד המאמן, מתוקף מחוייבותו לקבוצה.
ואידך זיל גמור..

יואב 5 בפברואר 2017

אחד העם,
למסגר.
יכול להוסיף, מוני הראל ולוני היו במצוקת מזומנים קשה. אחד הכניס את טביב והשני כמעט הכניס את מאנה והחליט לשבור חוזה כי זה לא היה מהלך נכון למכבי לדעתו.
אבל אנחנו לא באים מאהבה…

רק משהו קטן 5 בפברואר 2017

אפשר להגיד הרבה דברים על לוני וכדורגל רובם לא משהו , אבל הוא אהב ועדיין אוהב את המועדון. חוץ מזה הוא שידר הרגשה כללית של אדם ישר ( יחסית לבעל קבוצת כדורגל בישראל ועסקן )

מאיר (חדש בשכונה) 5 בפברואר 2017

לוני בא מאהבה. איש נדיר שלא היה מגיע לו כל הגועל שכל מיני ארחי פרחי עשו לו. מזלנו שהחזיק את הקבוצה עד שמצא מישהו סביר.

Ollie Williams 6 בפברואר 2017

כנראה שעליו נכתב ש"הדרך לגיהנום רצופה כוונות טובות"

יואב 5 בפברואר 2017

ניר צדוק,

ג'ורדי קרויף מרחף מעל מכבי תל אביב כבר ארבע שנים וחצי. לא רק הריחוק הבסיסי – הזרות, הייחוס המשפחתי – גם התקן החדשני ("מנהל ספורטיבי") הקנה לו ממד מסוים של ניתוק, שלא לומר עליונות על המערכת. הוא נתפש כרציני ובכיר מכדי שישחית את זמנו על הוראה ישירה ואימונים. בהיררכיה של קרית שלום, קרויף היה קרוב יותר למיץ' גולדהאר, מיליארדר מקנדה, מאשר למאמן – אחד שמתלבט בין אבי ריקן לעומרי בן הרוש.

והנה הוא יורד אל הדשא, פורץ לא רק את גבולות התפקיד אלא גם את גבולות הדמות שלו, ומלכלך את הידיים. זה אירוע משמעותי, מטלטל, ולאחריו דבר לא יכול להיות כפי שהיה – חדשות טובות עבור קבוצה כמו מכבי תל אביב פוסט שוטה ארבלדזה, שהיתה זקוקה לשינוי, ורצוי כמה שיותר דרמטי.

תרומתו של קרויף לא מסתכמת רק בהחזרת משחק הלחץ, שיטת משחק שקודמו אפסן בבוידעם. קרויף השפיע על מכבי תל אביב כפי שאף מצטיין דיקן בקורס הפרו לא יכול היה להשפיע עליה בטווח המיידי. עבודת המאמן היא גם טקטית – וגם את זו קרויף יודע, יעיד על כך הלחץ המוצלח על ג'ון אוגו והשילוב החכם של דור מיכה כדי להפעיל לחץ על האגף השמאלי והחלש של הפועל באר שבע. אבל עבודתו היא קודם כל חווייתית, קשורה לביטחון וחיבור בין בני אדם. ולקרויף, שיום אחד הוא בלתי מושג ויום למחרת מסתכל לשחקנים בלבן של העיניים, יש את זה בפריזמה של מכבי תל אביב. גם אם הדבר נכפה עליו, העובדה שלקח את העניינים לידיים לא יכולה היתה להשאיר את השחקנים אדישים. אם כך, המאמן הכי טוב שקרויף מצא, לפחות מאז פאולו סוזה, הוא דווקא זה שהוא לא מצא | מדור משחק עונה

יואב 5 בפברואר 2017

2. קרויף הבין שהשינוי לא יכול להסתיים אצלו, או בחיזוק שהיה מגיע בחלון ההעברות גם אם לא היה יורד מהיציע. כדי לייצר הפרדה ברורה בין הכישלון בתקופת ארבלדזה למכבי בהדרכתו צריך היה להמשיך את המהלך גם ברמת השחקנים ששרדו את הגרזן, ובכך להבהיר שנעשו טעויות שלא קשורות בהכרח לשחקנים עצמם. כך העניק קרויף הזדמנות למי שנשכחו כמעט לחלוטין אצל קודמו. נפתח דף חדש.

יואב 5 בפברואר 2017

אייל גולסה וברק יצחקי הם דוגמאות טובות, ועוד יותר יוסי בניון, שחווה רנסנס, לא פחות. אם צריך היה להרוויח אותו ביושר, בניון הרוויח אותו בשינוי המוחלט שהצליח לעשות אחרי הפארסה של העונה שעברה, במהלכה הוצג כרגשן וגאוותן יתר על המידה. ההישג הגדול ביותר של בניון הגיע הרבה לפני שעלה על הדשא והוכיח שהוא עדיין יכול לעזור למכבי תל אביב. הוא הגיע כשלא שיחק. השידוך עם מכבי תל אביב, דווקא בשל הבכירות שלה, העניק לבניון את האפשרות לשקם את החלק של הקלאסיות בדמות שלו, להוכיח שהוא מסוגל לשבת על הספסל ולקבל את זה בהכנעה. החיבור בין השחקן לקבוצה נראה תמוה במובן שהיה ברור שתתקשה לספק לו את ליטרת הדקות שהוא כביכול דורש, אבל בניון השתמש בה כדי להציג גרסה מיושבת בהרבה. עכשיו הוא נמצא בשיאו של המבחן השני, הלא קרוי – להיות חלק משמעותי גם ככדורגלן. הוא רודף אחרי הציפור השנייה. אחת כבר ביד שלו.

יואב 5 בפברואר 2017

3. מכבי תל אביב מצאה את השלט של וידאר קיארטנסון. היא הצליחה להפעיל אותו. תקופה ארוכה נראה היה כאילו היא עומדת מולו, מכוונת את העינית ולוחצת על כל הכפתורים, אבל זה לא עובד. קיארטנסון הוא שאלה שמכבי תל אביב היתה צריכה לפתור, ולפיכך השערים שלו – עדות לכך שמשהו טוב קורה מאחוריו. להבדיל מערן זהבי, ההצלחה של החלוץ לא בולעת את יתר המעורבים, אלא להפך – מציגה אותם באור חיובי. קיארטנסון התלותי הוא נייר הלקמוס להצלחה של מכבי – בזכותו דור מיכה נראה תכליתי יותר, אלי דסה – מגן תוקף כמו שכתוב בספר. מכבי בהכרח עושה משהו טוב אם בסופו של יום קיארטנסון שם את הכדור ברשת.

ילדיסקו 5 בפברואר 2017

כתיבה למופת יואב
תודה

יואב 5 בפברואר 2017

הלוואי ואני ילד דיסקו. זה ניר צדוק המעולה מהארץ.

yaron 5 בפברואר 2017

מעניין איך היה נראה אורלנדו סה תחת קרויף.

אורי 5 בפברואר 2017

היה קורע את הליגה

yaron 5 בפברואר 2017

מסכים ורק מוסיף שקרויף לקח כאן הימור רציני מבחינתו, היה לו הרבה מה להפסיד אם זה לא היה עובד.

שלו 5 בפברואר 2017

תענוג לקרוא.

שלו 5 בפברואר 2017

ומשהו נוסף, הוא נכנס לראש של בכר והפועל באר שבע,
כמו שמוריניו בשיא גדולתו עשה.
רק בצורה נקייה.
הוא משחק שם בפנים נראה כמה זה ישפיע עליהם.
בכר הפסיד את המשחק בראש לא במגרש.
עכשיו הוא גם שומע את הנשיפות של מכבי.
אם מכבי תייצר לחץ לאורך זמן בטבלה (ויש לנו סט של משחקים לא פשוט עכשיו)
היא תייצר את ההזדמנות, אגדיל ואומר.
אם מכבי מסיימת בפער עד כולל 3 נקודות את העונה הסדירה,
היא תיקח אותה.
4 ומעלה זה נראה לי של באר שבע.

גיא זהר 5 בפברואר 2017

דווקא המשחקים הפסיכולוגיים האלו לא עבדו בשנה שעברה. בשנה שעברה מכבי נכנסה לפלייאוף בפיגור שלוש (למעשה שתיים) והצליחה להוריד רק נקודה. יהיה מעניין.

yaron 5 בפברואר 2017

בעונה שעברה קרויף לא היה זמין רגשית ופיזית כדי באמת לקחת את המושכות, מעניין איך היה נגמר אם הוא היה עושה את אותו מהלך אז.

שלו 5 בפברואר 2017

לפני שנה לא, אבל לפני שנתיים כן.
באר שבע עשתה דרך ארוכה מהימים שהייתה מפסידה כבר בכניסה לאצטדיון.
השנה היא התבגרה מאוד, ואתמול זה היה בעייני המהפך, שבו מקבוצה אנדרדוג, היא הייתה הקבוצה שצריך לנצח.
אבל שנה שעברה לא היה לה אירופה, ומכבי הייתה בליגת האלופות.
בשנה שעברה מכבי הייתה גמורה בפליאוף, אני מניח ששתי הקבוצות יגיעו השנה עם הלשון בחוץ.
באר שבע קצת יותר (נראה לי) בכל זאת זו חוויה ראשונה לשחקנים עונה כל כך ארוכה ומתישה.
גם מבחינת כושר שיא הוא כוון לתקופת הבתים ועכשיו היא מעבר לשיא,
מבחינת רענון מכבי קבוצה כמעט חדשה (שצריכה להתחבר) באר שבע כבר שיחקה כמות משחקים של עונה שלמה.
האם ישאר לה דלק?
נחכה ונראה, זה מה שהופך את העניין למעניין.

טרנטה 5 בפברואר 2017

באר שבע קבוצה מבוגרת מאד ואני צופה שתקרוס פיזית בקרוב. עם זאת יש לזכור שגם אנחנו לא ילדים: אתמול לדוגמא שיחקו בהרכב בניון, טל בן חיים הבלם ואלברמן.

אחד העם 6 בפברואר 2017

לכל מה שציינת יש מענה מובנה ברכש
בעמדה של בנין יהיו סקאריונה ובשל פציעותו הלכאורית הוסיפו את הפורטוגלי סאן מיקלה..
בעמדה של אלברמן יש את מרסלו מאסטוריאני ובנוסף דור פרץ שמנצא בש"ש (אם יצדיק את מעמדו)
בעמדה של טב"ח יש את חיים רמון – ברזיליאני ב' (נראה לי שתהיה פעילות נוספת בגזרת הרכש בקיץ. גוטליב או בירנבאום ??

Ollie Williams 5 בפברואר 2017

בעונה שעברה לבכר היה הרבה פחות מה להפסיד.
יש סיבה לקלישאה שלשמור על האליפות קשה בהרבה מהלשיג אותה לראשונה.

אחד העם 6 בפברואר 2017

מכבי תוציא 6 מ 6 בשני המשחקים עם ב"ש
נקודות היא תפסיד במשחקים אחרים

גיא זהר 6 בפברואר 2017

אם הייתי מהמר הייתי שם את הכסף עליכם ולא כי אני חושב שתנצחו בטרנר (לא בטוח שאפילו בנתניה) ולא בגלל הפסיכולוגיה בגרוש, אלא בגלל העייפות הפיזית והמנטאלית של בש (מכבי נחו על המגרש בחודשיים האחרונים של שוטא)

איציק 6 בפברואר 2017

ועוד מאשימים אותי שאני מנסה לנחס…

yaron 6 בפברואר 2017

טפו טפו :-)

מכביסט אדום 5 בפברואר 2017

גורדי מאמן כזה גדול? או שאנחנו פשוט רואים את הגרסה שלנו לאפקט בנאדו (אם בנאדו היה מתחיל את העונה וכו')
השינוי האמיתי הוא מנטלי. מחויבות. שם זה מתחיל ונגמר. במלחמה שהשחקנים נותנים עד השנייה האחרונה. קשה לתת לגורדי את כל הקרדיט ובאותה מידה קשה לקחת ממנו אותו. כך או כך אנחנו עושים לו עוול. צריך לקחת את הדברים בפרופורציה. גורדי הוא לא פרגי ולא יוהאן. הוא מבין בכדורגל ויש לו חיבור לשחקנים, אבל מכאן ועד לכתרים שקשרו לו יש דרך ארוכה. כמובן שבביצה שלנו בנו מלכים עולים ונופלים על חודו של משחק אף אחד לא לוקח כלום בפרופורציה ונע בין הקיצונים. מאניה דיפרסיה גרסת הכדורגל.

Ollie Williams 5 בפברואר 2017

מהשאלה הראשונה, האמת כנראה איפושהו באמצע.

yaron 5 בפברואר 2017

הוא מאמן חירום גדול :-)

שלו 5 בפברואר 2017

כמה מאמנים הם כן פרגי או יוהאן?

אורי 5 בפברואר 2017

שניים

גיא זהר 6 בפברואר 2017

שלו, דווקא בתור פריק איטלקי צריך להזכיר שיוהאן אולי היה פילוסוף גדול, אבל קאפלו היה מאמן גדול ממנו.

שלו 6 בפברואר 2017

אני רק טוען שזה לא הוגן לכתוב על מאמן שהוא לא פרגי או יוהאן.
גם קאפלו דרך אגב הוא לא פרגי או יוהאן.
הרבה שנים הוא חי באזור הנוחות שלו יובה,
שתי אליפויות שלקח עם יובה נשללו ממנה בטענת הקלצ'ופולי.
גם את האליפות שלקח עם רומא (כבוד גדול) הוא לא לקח עם שחקנים מדרג שני…
אפשר כמובן להוסיף שיורדי הוא לא ליפי או גוארדיולה או מוריניו. זאת אמירה ריקה.
היחיד שהסתובב כאן (כנראה בטעות) שבכלל שיך לליגות שאושיות אלו מאמנות זה פאולו סוזה, שגם אותו יורדי הביא.
וזה שיחוק של פעם בחיים.
ובאמת, אני לא מבין מה יש ליורדי לחפש כאן. אבל ביני לביני אני שמח על כל יום.

מאיר (חדש בשכונה) 5 בפברואר 2017

כל מילה. אסור לבחון דברים בעת שהכל הולך או שכלום לא הולך. צריך לתת לזמן לעשות את שלו. מה נאמר אם נפסיד לפתח תקוה בליגה והפער יגדל שוב?
מבחינתי, כל יום שגורדי מאמן, הוא מפסיד משהו מהדיסטנס שלו כמנגר וזה ישפיע לרעה בעתיד. לא טוב למערכת לצמצם פונקציות, קודם חסר מנהל, אחר כך, מנגר ואז המאמן הוא הכל. מתאים לקבוצה קטנה, לא למכבי.

מכביסט אדום 6 בפברואר 2017

למרות שאני כמעט בטוח שהשיפור ביכולת יותר נובע מאפקט בנאדו מאשר מיכולותיו של גורדי אני לא רואה במצב הנוכחי נזק כלשהו. בניגוד אליך מאיר אני חושב שכרגע הדבר הכי טוב למכבי, לטווח הארוך והקצר הוא שגורדי יסיים את העונה בתור מאמן ובמקביל יחפש מאמן שיתחיל את העונה הבאה ואולי אפילו יצטרף אליו העונה מהיציע.
אם גורדי יהפוך להיות המאמן. נקודה. לתמיד. זה באמת יכול לפגוע במכבי לטווח הארוך, כי מאמנים נכשלים ומגמגמים וצריך מישהו מאחוריהם במנותק ממה שקורה על הדשא.

Ollie Williams 5 בפברואר 2017

משהו ששמתי לב אליו בעיקר לאור לא מעט נהי באר שבעי שראיתי ברשת על תפיסת החולצה של דסה ועבירת צהוב של מיכה.
במשחק הראשון בשער הראשון של ב"ש, מיכאל אוחנה רץ 60 מטר באין מםריע עד ששלח מסירה בינונית שחצי בטעות הגיעה למליקסון ואז להובאן לגול. במחצית השניה נוסא עשה סיבוב דומה והתחיל לרוץ ומיד ראדי הסתער עליו בעבירה של צהוב שעוצרת מתפרצת. התחרפנתי מזה.
שמחתי אתמול שסוף סוף האגרסיביות הזו באה מצד מכבי, ושהפעם אנחנו אלה שלא נתנו שום דבר קל.

Comments closed