הראיון של ג'ורדי – האם מנהל צריך להגיע מתוך התחום

הדברים שאני למדתי על ג'ורדי מהראיון בגארדיין

ג'ורדי התראיין לעיתון הגארדיאן האנגלי. ברור שהגארדיאן לא היה מתעניין בג'ורדי קרלסן לו היה מנצח שמונה משחקים, מוציא תיקו באחר, ואז מפנה את מקומו למאמן חדש. מאחר ובכל זאת מדובר בבנו של יוהאן הגדול, וגם בשחקן ברצלונה ומנצ'סטר יונייטד בעברו, הגארדיאן מצא את סיפורו של הדירקטור הספורטיבי של מכבי תל אביב מעניין יותר כנראה. 

*

וואן הוציאו מתוך הראיון את המשפט על 25 שחקנים שרודפים אחרי 11 סנדוויצ'ים, פיקנטי אבל לא ממש מעניין. היתרון של הראיון הזה באנגליה הוא שלמראיין אין עמדה המנסה להוכיח שג'ורדי הוא בלוף או קדוש, בעיה שכנראה תתפוס לכל מראיין ישראלי שיראיין את האיש, אבל בעצם איזה סיכוי יש שג'ורדי יקדיש מזמנו לראיון עומק בישראל?

*

בכל מקרה, אחת הנקודות המעניינות בראיון נוגעת דווקא לכך שג'ורדי תמיד ידע שהוא רוצה להתמקד בתחום הספורטס דיירקטור, למד מנהל עסקים בזמן שהוא שיחק בברצלונה, ועשה עוד קורס בשיווק במהלך שהותו בעיירה האנגלית מנצ'סטר. בנוסף לכך ג'ורדי עשה את כל קורסי האימון הדרושים למאמן כדורגל, מאחר וחשב שזה מהותי לתפקיד שלו כמנהל.

האם באמת מנהל צריך להגיע מתוך התחום, או שניהול הוא מקצוע?

*

שאלה זו עולה אצלנו פעמים רבות כאשר מדובר בשר בטחון למשל שמגיע מחוץ למטריה. רבים טענו שעמיר פרץ לא היה צריך להיות ממונה לשר בטחון מאחר ולא היה איש צבא מקצועי. שרי הבטחון הטובים ביותר בהיסטוריה שלנו היו כנראה דוד בן גוריון, ומשה ארנס היה שר בטחון מעולה גם הוא. שניהם לא הגיעו לתפקיד אחרי עשרים שנה כגנרלים. גם נשיא ארצות הברית לינקולן נאלץ לקחת על עצמו את ניהול מלחמת האזרחים בארצות הברית לאחר שהגנרלים של צבא הצפון הכזיבו פעם אחר פעם, והוא עשה זאת בצורה מבריקה.

המשותף לשלושה שציינתי בפסקה לעיל איננו רק חוסר הנסיון הצבאי שלא מנע מהם תפקוד מעולה. המשותף הוא שהשלושה השקיעו שעות רבות של קריאה על אסטרטגיה צבאית, ולימוד עצמי רחב בתחום, לימוד שלא הגיע כתוצאה מגדילה בתחום. במצב זה, לפעמים למנהל יש אפילו יתרון כאשר אינו מגיע מתוך התחום, שכן הוא מביא נקודת מבט חיצונית, ונסיון חיצוני שמעשיר את התוכן של החלטותיו. אך התנאי להצלחה הוא כמובן גם למידה של התחום לפני קבלת ההחלטות, ראינו במקרה של עמיר פרץ למשל שאי למידת התחום והשקעה של הזמן בפוליטיקה בזמן הזה, מביאה אותך להיות מנוהל כמנהל על ידי מי שנתפסים בעיניך כמבינים.

*

כך למעשה נהג ג'ורדי. הוא לא גדל כמאמן, אך כאשר הגיע הצורך לאמן את הקבוצה, הוא הצליח מאחר ורצה כמנהל להבין כיצד מאמן צריך לפעול. הוא למד את התחום שאותו הוא רצה לנהל, וגיבש גם את טעמו לאופן בו המאמן צריך לנהל את הקבוצה. ג'ורדי הוא איש מאוד מסודר, ולמרות התדמית הבליינית שלו, הוא כנראה לא ממש עצלן. יש בו נכונות להשקיע את הזמן בלימודים בתחומים אותם הוא אוהב. אם אני צריך לנחש, סקאוטינג הוא לא תחום שממש מעניין אותו, לכן הוא מעדיף להסתמך על אנשי מקצוע בתחום. אני מסכים עם ג'ורדי שאפשר להיות ספורטס דיירקטור מצויין בזמן שאתה סקאוט בינוני עד לא קיים, הסקאוטינג הוא לא החלק המהותי בניהול קבוצת כדורגל.

ילדת מליון הדולר
גרנד פרי שארג'ה: גרישצ'וק, ושייה לגרב וממדיארוב זוכים בטורניר לא מעניין במיוחד

140 Comments

אריאל גרייזס 2 במרץ 2017

אז חזרנו לאהוב את ג'ורדי?

רועי 2 במרץ 2017

בכל זאת, אוהדי הצלחות…

גיל שלי 2 במרץ 2017

אני מבין שכשאני מבקר את הילדים שלי, אני מפסיק לאהוב אותם, וואו אני בבעיה

אריאל גרייזס 2 במרץ 2017

סתם מטריל אותך, לא הבנת?
אבל אתה צריך להודות שיש הרבה אפס אנד דאונס בדרך שבה אוהדי מכבי (לאו דווקא אתה, אבל גם) מסתכלים על ג'ורדי. שלוש שנים ראשונות – גאון על. שנה שעברה – עשה כל טעות אפשרית, לא קיים בכלל, כנראה שהוא לא מבין כלום בכשרון של שחקנים, סתם היה לו מזל. השנה – מי זה המאמן הזה שהוא הביא בכלל? עכשיו – איזה גאון!
ברור שיש דברים ללמוד מג'ורדי, נראה לי שיש לא מעט מנהלים מוצלחים ללמוד מהם.

גיל שלי 2 במרץ 2017

אז סכמנו שהוא מנהל מוצלח?

אריאל גרייזס 2 במרץ 2017

סיכמנו שהוא מאמן מצליח

יואב 2 במרץ 2017

אצלי אין שום אפס אנד דאון.
האיש הנכון, בזמן הנכון ובמקום הנכון.
אני כבר מתגעגע…

yaron 2 במרץ 2017

גם אני, גם אני :-)

רן 2 במרץ 2017

לא הבנתי,
לא יכול להיות שבאמת עבד יפה שנתיים שלוש ואז קפא על שמריו עשה טעויות ועכשיו התעורר??

סמובר 2 במרץ 2017

"היתרון של הראיון הזה באנגליה הוא שלמראיין אין עמדה המנסה להוכיח שג'ורדי הוא בלוף או קדוש, בעיה שכנראה תתפוס לכל מראיין ישראלי שיראיין את האיש"

אז לשאלת, לא.

הטוקבקיסט הישראלי והעיתונאי הישראלי הם היינו הך. ישראלים. חסרי סבלנות, חיים על הדיכוטומיה שבין סקנדל לפסטיבל, וגם אם מבינים עניין, עדיין יעדיפו לשחרר הערה עוקצנית ולא מפרגנת

Ollie Williams 2 במרץ 2017

המורה הראשון שלי לתופים , לפני כמעט 20 שנה, לימד אותי שלהיות מתופף מצויין זה לא שאלה של לא לטעות, אלא שאלה של איך אתה יוצא מהטעות שכבר קרתה – כי בני אנוש טועים.
מניח שתבין לבד את האנלוגיה.

חוץ מזה, גם לנו יש ביקורת על ג'ורדי, אבל אנחנו מעבירים אותה באהבה ;)

איציק 2 במרץ 2017

אני חושב שניהול זה מקצוע, כדורגל זו התמחות כמו תיירות, או מפעל. לא מזמן דיברנו על כך שבטבע מינו (מנקל, דירקטור או משהו דומה) מישהו ללא ניסיון והבנה בניהול מפעל פארמה אך עם הצלחות מוכחות בניהול אחר. הנקודה החשובה היא, זו הנכונות והיכולת ללמוד את הייחודיות של התחום. לג'ורדי זה יותר קל בגלל עברו כשחקן מאשר אם זה היה למשל עודד קטש שאומנם בא מספורט קבוצתי אבל כדורסל ולא כדורגל. ההגעה מתוך הצנטרום של הפיילה יכולה הרבה פעמים להזיק ומבט עם מחשבה חדשה שבאה עם לימוד מקדים יכולה להיות יתרון כדוגמאות שהבאת עם בן-גוריון וארנס, או לפיד כשר האוצר.

אריאל גרייזס 2 במרץ 2017

זה ממש לא יפה איך ניסית להטריל פה עם לפיד ואף אחד לא מתייחס. אתה מזדקן

איציק 2 במרץ 2017

זה לא אני מזדקן, זה המערכת לומדת. חוץ מזה, הרסת הכל מהר מידי. תוסיף לכך שהיו גרועים ממנו, ותקבל שזו רק חצי הטרלה בלבד.

גיל שלי 2 במרץ 2017

אני לא משוכנע שהיו גרועים ממנו, גרועים כמוהו כן, ממנו אני ממש לא בטוח

איציק 2 במרץ 2017

נו באמת, שיעור קצר בהיסטוריה, יורם ארידור ואחריו יצחק כהן אורגד. זוכר את המצב עד שיצחק מודעי הגיע?
גם ביגה שוחד לא גאווה גדולה.
אז לפיד לא הברקה, אבל גם היו גרועים ממנו, ואני זוכר רק את אלו שמשמחה ארליך והלאה. על הקודמים לא יודע מה לומר.

גיל שלי 2 במרץ 2017

כאמור, גרועים כמוהו, אולי גרמו יותר נזק, אבל גרועים כמוהו, ושכחת את הכי גרוע, סילבן שלום

איציק 2 במרץ 2017

מה רע בסילבן שלום, תקשיב מה ג'ודי שלום ולא להתראות אומרת עליו. אלוף, חתיך הורס, אין כמוהו.
ואתה באמת חושב שארידור לא היה גרוע יותר (למרות כל חוסר הסימפטיה שלך ללפיד)?

yaron 2 במרץ 2017

זה ממש ממש לא נכון, היא אומרת את על סטיב…

איציק 2 במרץ 2017

צודק, סליחה.

צור שפי 2 במרץ 2017

לפיד היה שר אוצר 18 חודש, זמן קצר מכדי "להכתיר" אותו לגרוע ביותר וכמו שחיים הצהוב כותב מתחת – הוא לפחות ניסה.
באותה הזדמנות חגיגית אשמח להבין על בסיס מה נחשב ארנס לשר בטחון מעולה.

צור שפי 2 במרץ 2017

נדמה לי שטעיתי ולפיד כיהן 20 חודש. לא טעות מהותית, אני מקווה.

גיל שלי 2 במרץ 2017

נכנעתי לגבי יאיר, יתכן שהיו גרועים ממנו. לגבי ארנס, בשיחה עם מומחה בטחון שאני מחזיק ממנו הוא טען שמדובר באחד משרי הבטחון הטובים שהיו לנו. הייתי צריך להביא את לוי אשכול כדוגמה נוספת, פשוט בעת כתיבת הפוסט שכחתי ובפייסבוק הזכירו לי

איציק 2 במרץ 2017

לוי אשכול כשר האוצר, שר הביטחון, שר החקלאות, שר הפיתוח או כראש ממשלה?

אביאל 3 במרץ 2017

צור – בתור אחד שלמד עם כמה אנשים שעובדים באוצר, אני יכול להגיד לך ממקורות ראשונים שיאיר לפיד היה אסון כלכלי מהלך, כל מהלך שלו היה טעות והיה מונע מצרכים פופוליסטיים ומרצון להראות שהוא ״מבין״ משהו, זכורה האימרה המאוד חכמה שלו לגבי האקסלים. שלא נדבר על המינוי של אורי שני.

איציק 3 במרץ 2017

אביאל, עם כמות הביקורת שיש על נערי האוצר, לא בטוח שצריך לסמוך על מה שהם אומרים.

אביאל 4 במרץ 2017

איציק – אם נחשוב ככה אז למי יש לגיטמציה להגיד משהו ? אני סומך הרבה יותר על אנשים שנבחרים על סמך יכולותיהם הממשיות ולא איך הם יודעים לדבר (פוליטיקאים באופן כללי ויאיר לפיד בפרט).

איציק 4 במרץ 2017

נערי אוצר זה סיפור נפרד, ורק הם זכו לכינוי הערים. הטענה נגדם שהם מגיעים צעירים ומועשרים ודואגים למשרה הבאה שלהם אצל התייקונים ולכן עובדים בהתאם. דובר לא פעם שעדיף שבאוצר יעבדו אנשים שכבר עשו קריירה ועכשיו באם לעשות בשביל המדינה (כמו היי-תקיסטים שעוברים להוראה). באופן זה, פעולותיהם יהיו כנראה הרבה פחות מוטות. אין לי מוסג האם זה נכון, אבל כיוון שהנושא הועלה לא פעם, ומראים כמה הם עוברים מהר לעבוד עבור הטייקונים, אז יש חשד סביר להניח שזה נכון. אז כאשר הם אומרים משהו כמו שצינת, אני תוהה האם זו דאה אובייקטיבית או אולי הוא פשוט לא היה מספיק טוב לבוסים הבאים שלהם.

אביאל 4 במרץ 2017

איציק – אני מכיר את הסיפורים, חלקם אכן נכונים, אבל זה תלוי בתפקיד, אני מכיר כאלה שהם בדרג הנמוך ביותר או דרג למעלה. שלושה אנשים שלמדו איתי, יכלו בקלות לעבוד פחות ולרוויח פי 4-5 בחברות מצוינות, עם תנאים מצוינים בהרבה, הם שם בעיקר משליחות, למרות שכמובן זה בית הספר הטוב ביותר. נכון שהקודקודים לא פעם מכרו חברות או עשו קומבינות למעסיקים העתידיים שלהם, אבל הם כאמור הבכירים.
הטענה של חבריי היא כפולה, מצד אחד זלזול מהיום הראשון בכל מה שקיים באוצר, יוצעצים אישיים שקובעים אג׳נדה ללא שום ביסוס ולפי תחושות בטן ומשהו שהם כינו ״רצון ציבורי״ ובורות חסרת תקדים לשר אוצר ומצד שני, כל מיני החלטות שבסופו של דבר תרמו דווקא לחזקים למרות שהוצגו ככאלה שבאים לעשות ההפך, אל תשכח שחלק מהיועצים שלו וגם איש מפתח שהוא מינה (אורי שני) הם מבאי פורום החווה של שרון, אולי הגוף הלא פורמלי הכי מושחת שהיה כאן.
גם מבחן המציאות מוכיח את העניין, כל הרפורמות והתוכניות שלו נכשלו במציאות, גם הזיכוי במע״מ זכה להתנגדות בעיקר בגלל שהיו מכוונים לקהל המצביעים הישיר שלו.

חיים הצהוב 2 במרץ 2017

לפיד ניסה, נכשל כמעט בכל ניסיון שלו, אבל לפחות הוא ניסה.
היו הרבה שרים שאפילו לא ניסו אלא רק העבירו את הזמן.
ואגב אם חוק המס על דירה השלישית אכן יעבור אז כחלון מועמד מאוד חזק לשר האוצר הגרוע בימי

אביאל 3 במרץ 2017

חיים – על יאיר לפיד נאמר כבר שהדרך לגיהנום רצופה כוונות טובות.

אביאל 3 במרץ 2017

גיל – סילבן העביר בסופו של דבר את החוק על מיסוי רווחי הון, משהו שהרבה פוליטיקאים מוצלחים הרבה יותר לפניו לא הצליחו. בייגה ניסה ורבין עצר את זה (בהשפעה של שבס). זו נקודה גדולה מאוד לזכותו.

matipool 2 במרץ 2017

איציק – זה מקרי שיצא לך בייגה שוחד או שזו הייתה כוונת המשורר ? אם כן , ספר לנו משהו שאנחנו לא יודעים .

איציק 2 במרץ 2017

זה אינסטינקט בלתי נשלט. כשהיה שר האוצר, לפני הבחירות עשה המון הקלות "להטיב עם העם" אני כבר לא זוכר מה הן היו, אבל בסיבה שלנו כולנו קראנו לו כך כי זה נראה ממש לא טוב. אם אני זוכר נכון (ואל תתפוס אותי במילה) היו לו הקלות למיניהן בנושאי מיסים על טלוויזיות ועוד. אין לי בעיה עם זה, גם יצחק מודעי עשה זאת עם התוכנית הכלכלית שלו שהפך את ה"אין לי" ל"יש לי" ביום אחד, רק אצל מודעי לא היה לכך שום קשר לבחירות. אצל בייגה כשהתחילה מערכת בחירות כל יום ניסית לנחש איזה הקלות יינתנו היום. אולי היה זה מתאם מיקרי, אבל זה נראה מאד מוזר באותם ימים (סוג של שוחד בחירות, לא שוחד של מעטפות או שמפניות). תוסיף לכך את ההסכמים עם הוועדים הגדולים שהתחזקו מאד בתקופתו, ותבין לבד למה כך קראנו לו. אבל רק כדי להדגיש, זה לא היה שוחד פלילי, סתם מסריח. בטח עם הסירחון של היום לא הינו מרגישים בכך.

יואב 2 במרץ 2017

אהבתי את החלק שהתייחס ספציפית להבאה של שחקנים על ידי מאמן, מפסיד ומפוטר ואז המאמן הבא מגיע עם הרצונות שלו לשחקנים חדשים. כל הכיסאות המוזיקלים האלה שעולים הרבה כסף ואינם תורמים שום יציבות. לכן חשוב שיהיה מישהו מעל, שידאג לטווח הבינוני והארוך, יראה תמונה קצת יותר רחבה מאשר חמשת המשחקים הבאים.

no propaganda 2 במרץ 2017

השאלה מה ההגרה של לא בא מהתחום?
האם משיהו שבא מהאקדמיה הוא לא בא מתחום המשפטים למשל?
ג'ורדי היה שחקן ובנוסף עשה קורס מאמנים אז לא הייתי אומר שהמצב שלו היה דומה לזה של פרץ או ארנס.
בכללי חתכן שברגע שאתה מתחיל ללמוד את התחום, אתה בשלב כלשהו נהיה "מהתחום" גם אם אין לך נסיון מעשי.

גיל שלי 2 במרץ 2017

מסכים, ג'ורדי הוא מהתחום ועדיין טרח ללמוד, זו הנקודה החשובה

גיא 2 במרץ 2017

גם עמיר פרץ סיים את שירותו הצבאי בדרגת רס"ן, אני חושב שזו הקבלה לא רעה בכלל.

גיא זהר 2 במרץ 2017

עמיר פרץ היה רס"ן בחימוש

איציק 2 במרץ 2017

זה אפילו לא מנת פלפל. לא מתקרב לגנראלים. משהו כמו לשחק בליגה א' דרום.

no propaganda 2 במרץ 2017

ביטחון זה תחום יתר רחב מכדורגל ולדעתי רס"ן היא לא דרגה מספיק בחירה כדי לקבל באמת תחושה של מה קורה בתחום.
בכדורגל שחקן רואה גם אם בצורה שטחית כמעט כל תחום שקשור לניהול מועדון, רס"ן בדרך כלל מכיר את התחום שלו בצורה טובה אבל לא נוגע בתחומים אחרים יותר מדי.

yaron 2 במרץ 2017

ובואו לא נשכח בבית של מי הוא גדל :-)

אמיתי 2 במרץ 2017

או תחת מי הוא שיחק

חיים הצהוב 2 במרץ 2017

או עם מי הוא שיחק

סמובר 2 במרץ 2017

או איפה הוא שיחק

אמיתי 2 במרץ 2017

או כמה נקודות יש לו בנוסע המתמיד

D! כאן ועכשיו 3 במרץ 2017

מעולה אמיתי

אריק 2 במרץ 2017

הוא אמר משהו יפה על ניהול לטווח ארוך והצורך בספורטינג דירקטור.
מאמן יכול להביא 5-6 שחקנים להכשל אחרי כמה חודשים להיות מפוטר ואז יש עוד סיבוב כזה.
די אם נסתכל על מנצ'סטר יונייטד (ועדיין לא מצאתי סיבה להסתכל על שום דבר אחר) מוריניו מוכר בחורף את מי שון חאל הביא שנה וחצי קודם לכןץ קבוצה שהיא ערבוב של שחקנים של 4 מאמנים ללא תוכנית ארוכת טווח – כדי לראות שיש לו נקודה טובה.
דבר שני שאני מבין מעצם הראיון בגארדיין – ג'ורדי מחפש את התחנה הבאה ומתחיל לשווק.

יואב 2 במרץ 2017

אהבנו את אותו הדבר(:

גיא זהר 2 במרץ 2017

הוא אמר את זה מפורשות

שלו 2 במרץ 2017

אני חושב שבגדול מה שיורדי העביר כמסר בזמן שהוא מאמן,
הוא שלפעמים שחקן לא מצליח בקבוצה לא בגלל שהוא חלש (אורלנדו סה),
אלא כי לא הביאו את יתרונותיו לידי ביטוי (וידאר).

וזה בסדר להיפרד (שוטא, מדו או סה) ולהישאר ידידים, או לאחל בהצלחה.
ולפעמים נופלים על בן בסט.

הצפייה מקבוצה לנצח ולפרק את שאר הקבוצות רק בגלל שהסגל שלך יותר יקר,
היא כלי להתנגחות היא לא אמתית.
אתמול ראינו קבוצה טובה ומאומנת (מכבי פ"ת) שלו שחקניה היו במכבי, המשכורות שלהם היו כפולות.
די בטוח שהם לא היו משחקים יותר טוב ממה ששיחקו אתמול.

ובסוף מכבי שיחקה אתמול לא רע בכלל, התמודדה עם העייפות ועברה את המשחק.
היה גם זמן בו קפץ לתודעה כמה חשוב היה הפנדל של טב"ח הבת במשחק הראשון.
דבר נוסף היה ברור שאליאל פרץ עדיין לא ברמה של הרכב,
הוא היה צריך יותר מדי פעמים עוד חצי מטר או עוד חצי שנייה אבל בלי לשחק הוא אף פעם לא ישתפר.

גיל שלי 2 במרץ 2017

נדמה לי שאנחנו רואים עכשיו שאורלנדו סה לא ממש חלש, הוא מצליח יפה בסטנדרד ליאז', בוס פישל שנה שעברה כשנתן לו לשחק 800 דקות בגביע כשהוא לא בכושר משחק, ואורלנדו לא יצא ממש מהפציעה. השנה הוא לא תפקד מאותן סיבות שוידאר נראה פחות טוב, קוראים לסיבות האלה שוטא ארבלדזה

רועי 2 במרץ 2017

אם כבר כתבת על המשחק שהיה אתמול,
מעניין אותי איך מכבי נראית לצופה אובייקטיבי, שצפה במשחקים שלנו מאז ששוטה הלך.
לי, כצופה משוחד, נראה כאילו מכבי יכולה לעשות כמעט כל מה שהיא רוצה על המגרש בכל רגע נתון, אבל עושה את המינימום הנחוץ בשביל לנצח משחקים.

שלו 2 במרץ 2017

אני חושב שבסוף המשחק היה אפשר לראות עייפות מצטברת,
אם לפני שבוע שבועיים מכבי הייתה יכולה לשמור תוצאה בקלות, אתמול סבלנו.
אבל צריך להגיד שמכבי פ"ת היא ממש קבוצה חזקה (בטח בתחום הכושר הגופני) ומאומנת.
הזלזול המשתמע מדברי הפרשנים כאילו מכבי צריכה לאכול כזאת קבוצה בלי מלח הוא פשע.
יש שם שחקנים מצוינים, הגנה מתואמת וטובה. שחקני כנף – בקיצור קבוצה.

בכלל השנה יש מספר קבוצות טובות מאוד,
ב"ש, פ"ת, בית"ר, סכנין. צריך קצת צניעות לפני שמזלזלים בהן.

דבר נוסף בהקשר לדברי רפואה במשחק הקודם,
אני לא יודע אם יורדי המציא את הכדורגל ובא ללמד את הילידים.
אבל יש לו איזה שהוא יחוס לאנשים המשפיעים ביותר על הכדורגל, זה לא מעט.

Lord Anthony 2 במרץ 2017

אולי הוא לא המציא את הכדורגל, אבל אבא שלו מצד שני…

השמן 2 במרץ 2017

מסכים לגבי מכבי פתח תקווה, מבחינה מקצועית, תענוג.
אבל מדהים שכמה שיש להם את כל הסיבות לעורר אמפתיה ( קבוצה ללא כוכבים של ממש, עובדת קשה על המגרש, תקציב נמוך, מאומנת למופת וכו') עדיין אתה רואה את הלוזון הזה עם תלונות הקיפוח הרגילות ואתה נגעל. גם רפואה תמיד בה מהכיוון הזה.
אחרי כל משחק שלהם, זה אותם ציטוטים על השופטים ופערי התקציב ו"עשינו בית ספר" וכו'.

טרנטה 2 במרץ 2017

בגדול היו צריכים לעצור כמה שחקנים שלהם אתמול. כל שחקן שקיבל כדור מיד זכה לקיצוץ נוסח אבי סטרול מאחור. גועל נפשץ

איציק 2 במרץ 2017

מאז ששוטא עזב, מבחינתי כצופה אובייקטיבי, מכבי קשה מאד לצפייה.

yaron 2 במרץ 2017

לא הבנתי, איך בדיוק העזיבה של שוטא הפכה אותך לאובייקטיבי ?

איציק 2 במרץ 2017

הייתי ועודני אובייקטיבי כל הזמן, אבל נשאלנו לגבו התקופה אחרי עזיבתו, אז אליה גם התייחסתי.

yaron 2 במרץ 2017

היי איציק ;-)

איציק 2 במרץ 2017

היי ;)

shohat 2 במרץ 2017

השיטה הכי בדוקה היא לקחת מאמן אגדי שזכה ב-11 אליפויות עם שיטת המשולש, להפוך אותו למנהל שיחייב כל מאמן שהוא מביא להשתמש בשיטת המשולש. בדוק, אני אומר לך. (לארי בראון דיבר על זה השבוע).

גיל שלי 2 במרץ 2017

אתה נהנה להתעלל בי, הא נחשון

shohat 2 במרץ 2017

:) לא התאפקתי.

yaron 2 במרץ 2017

אם כבר מלח על הפצעים (גם שלי…) אז לפני שהוא הלך לאל איי הוא יהה מועמד לניקס ויואינג הטיל ווטו…

תגידו, אנגלית הפכה כאן לספאם בעקבות הנצחון של טראמפ?
היה לי אחלה ציטוט של יואינג על זה שג'קסון יכול לקחת את התחת שלו בחזרה לשיקגו :-)

גיא זהר 2 במרץ 2017

אפשר לחשוב שאת יואינג אימן רמי הדר… לא סתם יואינג היה הדוגמא ליואינג פקטור.

yaron 2 במרץ 2017

אתה טוען שאם ג'קסון היה בא לניקס במקום ללכת לאל איי עדיין ליואינג לא היו טבעות?

מיקיג' 2 במרץ 2017

אם ג'קסון היה מגיע לניקס הם כנראה לא היו מגיעים לפלייאוף

shohat 2 במרץ 2017

אין ספק שאם ג'קסון היה מגיע לניקס ליי-אפ צ'ארלס היה קולע (כך גם איליי היה משחק פוינט גארד).

shohat 2 במרץ 2017

"אם" איליי היה משחק

חיים הצהוב 2 במרץ 2017

הבעיה עם פיל ג'קסון ושיטת המשלוש היא שהוא אף פעם לא באמת הבין אותה, שכחתי איך קראו לעוזר שלו שתכלס הוא זה שהנחיל את השיטה.
חוץ מזה משלוש או מרובע או עיגול כשיש את מייקל ג'ורדן זה הרבה יותר קל. (גם מייקל אמר שהוא אף פעם לא באמת הבין את השיטה)

אריאל גרייזס 2 במרץ 2017

אני תמיד בדיעה שהמשולש זה פיקציה. קראת מלא מאמרים עליה ועד היום לא הצלחתי להבין אותה. העוזר זה טקס וויטרס, דרך אגב.
הבעיה עם ג'קסון זה שהוא חי לפני 20 שנה, הכדורסל השתנה לגמרי

גיל שלי 2 במרץ 2017

הבעיה העיקרית עם פיל ג'קסון היא שהוא לא הולך לשום מקום, ועוד יותר גרוע, גם דולאן לא הולך לשום מקום

אלעד כ 2 במרץ 2017

"שיטת המשולש" זה אחד הנושאים המטומטמים ביותר הקיימים בספורט. אף אחד לא יודע מה זה, וככל הנראה החלק העיקרי שלה הוא שימוש תכוף בטקטיקת ב"בק-דור" שכל תיכוניסט ישראלי לומד ומכיר. הסיבה שהיא זוכה לכזה הייפ, זה כי היא הייתה שונה מהכדורסל הרגיל ב-נ.ב.א – תן כדור לשחקן הכי טוב שלך וזוז הצידה כשהוא הולך ראש בקיר. אה, ולא מזיק אם יש לך את ג'ורדן, פיפן, קובי ושאק להוציא אותה לפועל.

דני המאמן 2 במרץ 2017

שיטת המשולש היא לא פיקציה.
היא מבוססת על חיתוכים קבועים לפי מיקום הכדור.
במקום תרגיל אחד או שניים יש תנועה של שחקנים שנקבעת על פי המקום שבו נמצא הכדור.
למרבה היער אם השחקנים הם לא מספיק אינטיליגנטים או להבדיל לא מספיק מוכשרים זה יעבוד פחות.
בוודאי שעוזר מאוד אם יש לך את ג'ורדן ופיפן או להבדיל את שאק וקובי שמושכים המון תשומת לב מההגנה.
היתרון בשיטה היא שהיכולת האישית היא במסגרת תנועה קבוצתית ולא אחד נגד חמש על הר אסל ווסטברוק.

איציק 2 במרץ 2017

לא יודע משולש, מרובע או כל צורה אחרת, אבל חייבים להודות שפיל ג'קסון שינה את הכדורסל ב-360 מעלות.

חיים הצהוב 2 במרץ 2017

במשולש יש 180 מעלות… :)

איציק 2 במרץ 2017

לכן יש לו שניים.
אתה רואה אריאל, אם מתמידים, מצליחים ;)

אריאל גרייזס 2 במרץ 2017

צחקתי בקול

גיא זהר 2 במרץ 2017

אני אומנם לא אובייקטיבי אבל בכל זאת אנסה. אף קבוצה ובטח לא מכבי וב"ש (וגם בית"ר) לא מסוגלת לתת בשלב הזה של העונה יותר מ45 דקות טובות. מכבי מתחילה בקצב מאוד גבוה (היו לה לפחות שלוש מחציות מרשימות בעידן קרויף/ודיגאל) ואז באופן טבעי, במיוחד כשהיא ביתרון, מורידה הילוך. עדיין הכושר הגופני שלה טוב יותר (ולפעמים גם החילופים עוזרים) ולכן מאיטה פחות בסיום ואז משתלטת שוב ברבע שעה האחרונה. יש משחק באש עם חוסר הרוטציה של טב"ח הבן (פחות) ואלברמן שמשחקים המון לאחרונה ובכלל מה שחושף אותם לפציעות.

גיא זהר 2 במרץ 2017

ההערה לרועי.

רועי 2 במרץ 2017

תודה

tazza 2 במרץ 2017

מאוד קשה לשמור על קצב גבוהה לאורך זמן, טבעי שיהיו עליות וירידות. בנוסף, אין סיבה כשאתה מוביל לקרוע את השחקנים, יש עונה ארוכה וצריך לשמור על אנרגיות.
כשקבוצה תלמד לשחק כדורגל טוב יותר, היא תיעל את המשחק שלה ביחס לכמות האנרגיה שהיא משקיעה, וזה כאמור מתקשר למילה השנואה- תהליך.
כמובן שזה לא כולל רק את מכבי

אריאל גרייזס 2 במרץ 2017

דרך אגב, זאת שנה כמה של ג'ורדי פה, חמישית? מנהל עם יחסית כזאת רשימה של הצלחות ועם כזה ייחוס מזמן היה אמור להתקדם לרמה הבאה, לא? מה בעצם מעכב אותו?

גיל שלי 2 במרץ 2017

רשימת הצלחות בישראל, לא נראה לי שמישהו באנגליה או ספרד רואה את זה כמשהו ששווה התיחסות

איציק 2 במרץ 2017

יש לו כאן מישהי, טוב לו פה. למה לעזוב? מי יכול לשלם לו יותר ממיץ' וייתן לו קבוצה עם סיכויי אליפות כל שנה. בספרד, אנגליה איטליה, יקבל במקרה הטוב קבוצת מרכז טבלה.

tazza 2 במרץ 2017

יש לו מישהי פה? מאיפה הקביעה הזו?

איציק 2 במרץ 2017

לא עקבתי מספיק. בגלל התגובה שלך גיגלתי וראיתי שנפרדו. ינעל… איך אני לא מעודכן. ג'ורדי, סליחה.

אריאל גרייזס 2 במרץ 2017

למה לא? מאמנים שהצליחו פה התקדמו יפה הלאה לאיטליה, אנגליה וכו'

גיא זהר 2 במרץ 2017

אריאל היחידי שהתקדם מכאן על סמך ההצלחות שלו בארץ (כנראה במשחקים מולם) היה סוזה לבאזל ואולי גארסיה לאנגליה. יוקאנוביץ, בוס ופאקו הגיעו לאן שהגיעו לא בזכות מכבי.

איציק 2 במרץ 2017

גראנט…

יואב 2 במרץ 2017

פאקו התקדם גם בזכות מכבי. כנראה שלא היה מקבל את ולנסיה ללא התחנה המוצלחת בתל אביב. כמאמן ראשי.
בוודאי שאוסקר.

אריאל גרייזס 2 במרץ 2017

העובדה היא שכמעט כל מאמן שעבר דרך מכבי, התחנה הבאה שלו היתה במקום רציני ועליית מדרגה רצינית. ברור שלא הכל זה מכבי אבל הנקודה שלי זה שבאירופה עוקבים אחריך ויודעים מה אתה עושה לא משנה איפה אתה, אפילו ישראל. אני בטוח שכל המועדונים בליגות הגדולות באירופה מודעים לקרויף ומה שהוא עושה פה, הן ברמה המקומית והן ברמה האירופאית. למה זה לא התממש להתקדמות כמו המאמנים שלו – יואב נתן פה למטה כמה סיבות פוטנציאליות. אני חושב שאין אוהד מכבי שציפה שקרויף יישאר פה כל כך הרבה זמן כשהוא הגיע.
ושוב, בואו נזכור על מי אנחנו מדברים פה. זה ג'ורדי קרויף, הבן של יוהאן. לא סתם מנהל.

אריאל גרייזס 2 במרץ 2017

סליחה, חיים נתן את הסיבות הפוטנציאליות

יואב 2 במרץ 2017

אריאל,
האמת שאני מופתע שנשאר עד עכשיו. ככל שישאר, הרף לבא אחריו יהיה גבוה יותר. לפני שנה שנתיים לא דאגתי מהליכה אפשרית שלו. היום, אני מבין שזה מעבר לשכיר במועדון. הוא ממש הפנים של מכבי. הפורמט של מכבי שונה משל חיפה. במכבי- האצלת הסמכויות היא מוחלטת. יהיה מורכב אחריו אבל בנתיים אני לא מתלונן.

אריאל גרייזס 2 במרץ 2017

גם אני מאוד מופתע ולכן אני תוהה אם יש פה דברים שאנחנו לא יודעים

יואב 2 במרץ 2017

זה שאנחנו לא יודעים זה בילד אין(:

גיא זהר 2 במרץ 2017

פאקו עבר ממכבי לקבוצה במקסיקו, הליגה שלמיטב זכרוני הגיע למכבי ממנה, נכשל ואז מונה כעוזר בולנסיה, תפקיד שהיה לו מוניטין רב בו. לא נראה לי עם כל הכבוד לטרבל שלקדנציה במכבי יש משמעות. לגבי גרסיה, תעלומה בעיניי.

Lord Anthony 2 במרץ 2017

לגארסיה יש את הסוכן הנכון

גיא זהר 3 במרץ 2017

זה מה שחשבתי. הרי גם גיא לוזון הגיע לאירופה (ולא בגלל ההצלחות שלו עם הצעירה)

איציק 3 במרץ 2017

גיא לוזון היה הצלחה כבירה באירופה. עכשיו רואים גם בארץ איזה כלי הוא.

גיא זהר 2 במרץ 2017

מה ששווה התייחסות הן הצלחות באירופה (לא רע מבחינת מכבי אבל לא מדהים – מועדונים בסדר הגודל שלה כמו ספרטה פראג או אפועל הצליחו יותר) ושמירה על מסגרת תקציב שפויה במקביל שבזה יש הצלחה לא רעה בכלל

tazza 2 במרץ 2017

אפועל ניקוסיה שהגיע לרבע גמר ליגת אלופות עם סגל מלא בזרים? לא דוגמא טובה לפי דעתי.
בנוסף, ספארטה פראג עברה תהליך "קצת יותר" ארוך משל מכבי, מכבי צריכה להיות בקבוצות השוואה של א.א.ק אתונה, שאריף טירספול, והקבוצה הסלובנית שסולליך הגיע אליה ואני לא זוכר+ כל דרג 3 בליגה אירופית שאינן בשמונת הליגות הבכירות. אלו קבוצות שמכבי בערך בתהליך שלהן, או לפחות באותו פז"ם בהן מנסות להיות תחרותיות באירופה.

גיא זהר 2 במרץ 2017

בחייאת מאריבור אולי ברבע תקציב של מכבי וגם זה כי אני לארג'. לגבי שריף הנער הדרוזי היא מלאה בזרים לא פחות מאפועל.

Ollie Williams 2 במרץ 2017

אז מכבי יכולה להביא את מי שבא לה ללא שום תנאים וחוקים?
תגיד, אם אלונה תחליט להכפיל את השכר של בוזגלו כדי שיישאר, זה יהפוך אותו לשחקן פי 2 טוב יותר?

איציק 2 במרץ 2017

כן

גיא זהר 3 במרץ 2017

לא הבנתי. זה שאין מגבלת זרים או שיש חוקי התאזרחות גמישים ואתה ממלא את הקבוצה שלך בזרים הופך אותה בהכרח לטובה יותר? הרי סולליך לא היה מגיע למכבי גם כישראלי. אף אחד לא ציפה ממכבי להיות באזל או גנט, אבל להשוות אותה למאריבור או שריף זה הזוי.

Ollie Williams 3 במרץ 2017

לא פחות מלנפנף את הפרש התקציבים שלהם כשחוקי השוק,שווי הסף המקומי ומאגרי השחקנים האפשריים שונים לחלוטין.

גיא זהר 3 במרץ 2017

איזה מאגר שחקנים אפשרי לקבוצות האלו שמכבי לא יכולים להגיע אליו? מכבי הגיעו קצת מעל למקום שאליו היו אמורים להגיע בימים של ג'ורדי בהתחשב בכל הפרמטרים.

יואב 3 במרץ 2017

נהדר. כל הזמן קצת מעל. משאיר את העסק רעב ולומד.

Gil - Zimbabwe 2 במרץ 2017

אם רק היה לו הסוכן הנכון, מהמדינה הנכונה…(לא יודע איך עושים סמיילי)

yaron 2 במרץ 2017

: – ) רק בלי הרווחים

חיים הצהוב 2 במרץ 2017

יש כמה סיבות לכך
1. אני חושב שיש שוני בהגדרה של השלב הבא בין מנהל מקצועי לשחקן.
לעבור לקבוצה כמו גראנדה עבור מנהל מקצועי זאת לא התקדמות (אין הרבה או בכלל כסף לרכש, אין מטרות ואין השתתפות במפעלים אירופאים) אין לך הרבה לאן להתפתח במקום כזה לכן, אפשרות של התקדמות זה רק לקבוצה עם שאיפה לזכייה בתארים בליגה טובה יותר משמעותית.
2. המקצוע של מנהל מקצועי זה לא משהו שכל קבוצה מאמצת וגם אם כן לרוב אין לו את הסמכויות שיש לגורדי במכבי, בהרבה מהקבוצות זה תפקיד ייצוגי ובעיקר שמי שממלא אותו זה שחקן עבר המזוהה על המועדון.
3. התחלופה בתפקיד היא הרבה יותר נמוכה מאשר שחקנים או מאמנים, מנהל מקצועי זה מקצוע של שלוש עונות לפחות (לפחות במועדונים שמכבדים את עצמם…) לכן כמעט ואין עמדות פנויות לתפקיד, זה לא מקצוע שמפטרים כל כך מהר או בכלל.

יואב 2 במרץ 2017

חיים,
סיכמת את זה מעולה.

גיא זהר 2 במרץ 2017

מנהל מקצועי (לדברי קופר, מודל התפקיד המקובל דווקא דומה לשל ג'ורדי) היא משרת אמון של היו"ר/בעלים. בזמנו חורחה ואלדנו היה מאוד דומיננטי בריאל וכשהגיע האדון פרז, קיבל בעיטה

Ollie Williams 2 במרץ 2017

4. יכול להיות שפשוט סבבה לו פה בשלב הזה של החיים? זה לא שחקן שזמן הקריירה שלו מוגבל והוא עלול לפספס איזה רכבת. מזג אוויר טוב, כסף טוב, נראה שסיפוק מקצועי כולל אתגר חדש בדמות ב"ש בשנה וחצי האחרונות, קשר טוב עם הבוס, מסיבות ובחורות….אני יודע שבישראל זה חילול קודש לומר דבר כזה, אבל יש עוד דברים בחיים חוץ מעבודה

יניר 2 במרץ 2017

מנהל טוב לא חייב להיות מאמן בדימוס כמו שמאמן טוב לא חייב להיות שחקן עבר.
ניהול בכלל וניהול קבוצת כדורגל בפרט זה מקצוע שיש בו מימדים רבים כולל משא ומתן עם שחקנים וקבוצות, פוליטיקות עם מוסדות, פיקוח על עבודת המאמן , ניהול כל המערך וכן הלאה.
ואגב, אם תקראו את דוח וינוגרד תראו שעמיר פרץ שאל שאלות נכונות ומדויקות והבין את גודל הצרה שעומדים להיכנס אליה . הבעיות שלו היו קשורות בכך שהיה לו רמטכ"ל מלא מעצמו והוא עצמו היה שר חדש ללא נסיון שאף אחד באמת לא ספר אותו

גיל שלי 2 במרץ 2017

עמיר פרץ איש חכם. הוא אכן שאל שאלות נכונות, אך אילו היה מכין עצמו לתפקיד, הוא לא היה אוכל את התשובות

יניר 2 במרץ 2017

לרוע מזלו גם אולמרט היה ללא רקע וגם חלוץ לא באמת הבין בקרב יבשה

אלעדוס 2 במרץ 2017

מזל שכל מי שהבין בקרב יבשה במטכ"ל או בפיקוד תפקד מעולה

אחד העם 3 במרץ 2017

הבעיה במחוזותינו היא העדרו של גוף מטה העוסק במחקר אסטרטגי, ומעמיד חלופות מנותחות עם משמעויות נגזרות בפני מקבלי ההחלטות. הלקח הזה היה אחד מלקחי וועדת אגרנט, אחרי מלחמת יום כיפור. בפועל הוקמה המועצה לבטחון לאומי, שעברה הרבה גלגולים ומוטציות, ולא מזכירה בסמכויות ובאופן ההתנהלות מול מקבלי ההחלטות, גופים דומים בדמוקרטיות מערביות מובילות.
שר בטחון/ ראש ממשלה חדשים לא יכולים להתכונן לתפקיד עם העוזרים הפרלמנטריים שלהם והגוגל.
בפועל, מקימים בפרטצ'יה אהובתנו פורום מצומצם של מי שסומכים עליו והצבא מקבל מעמד של שותף בקבלת ההחלטות ולא רק מבצע.
פעם זה גולדה, דיין, גלילי,דדו. פעם זה בגין (שמורחים אותו), אריק ורפול, פעם זה רבין, פרס, ליפקין-שחק, פעם זה, ברק, ברק,ברק, פעם זה אולמרט, חלוץ, פרץ (הטירון) ופעם זה ביבי, בוגי, גנץ.

איציק 3 במרץ 2017

זה כמעט מדויק. למועצה לביטחון לאומי יש את המנדט לעסוק במחקר אסטרטגי ויש לה סמכויות בחוק. הבעיה שבפועל היא לא משתמשת במנדט שניתן לה וראשי הממשלה עם שרי הביטחון לא משתמשים בה כפי שצריך כי אם אומרים לה איזה מסקנות היא צריכה להביא ובאילו עמדות היא צריכה להחזיק.

אחד העם 3 במרץ 2017

אמת. היא מסורסת בכוונת מכוונים. (רוה"מים לדורותיהם) המעדיפים להביא יועצים מבית, ולסגור עניינים במטבח או בחווה, אני מניח שכעת זה על שפת הבריכה, עם סיגר טוב בשביל ההשראה…

holden 3 במרץ 2017

אריק שרון לחץ וחתר בכל מאודו למינוי של דן חלוץ,
אריק בנה על כך שחלוץ יהיה אחראי על האוויר ושרון עצמו יקבע הכל ויהיה אחראי על הקרקע, התכנית של שרון השתבשה:
הוא לא לקח בחשבון שהוא לא יחיה לנצח,
לאריק שרון היו המון הישגים ונקודות זכות וכמובן גם כמה ליקויים,
הכשל האחרון שלו הוא ללא ספק המינוי של דן חלוץ.

שלומי 2 במרץ 2017

נתון יפה ששיתפו איתי:
מכבי ניצחה 3 פעמים קבוצה שהפסידה בכל שאר העונה רק פעמיים. תוך חודש.

נתן 2 במרץ 2017

לא הבנתי מן הפוסט מדוע פרץ היה שר ביטחון גרוע

tazza 2 במרץ 2017

איך אני אוהב את הקטע הזה שג'ורדי, בסאבטקסט שלו, יכול לשים הררי ביקורת בפרופורציות.
הרי מה שהוא אומר בראיון הנ"ל מתקשר למה שהוא תמיד אומר- מנהל ספורטיבי חוסך כסף ומביא יציבות (במיוחד לגבי המשפט שלו על החתמות שחקנים אצל מאמן חדש). רק לחשוב מה היה קורה אם עכשיו שוטא היה מפוטר וליטו היה מגיע בלי ג'ורדי. היינו מ.חיפה2 בדוק.
מכבי היו שנים לפניו עם תקציב זהה ורק עלייה אחת לליגה אירופית וגביע טוטו, כדורגל פח והכי חשוב- האוהדים השפויים לא נהנו לראות את הקבוצה, שזה בערך הרצון האמיתי של כל אוהד. אנשים נוטים לשכוח שכדורגל זה בידור, תראו את הפועל תל אביב לקראת הפיצוץ והבמבי, תותחים תותחים אבל האוהדים לא ידעו האם השמש תעלה ממזרח או ממערב.
ואני לא יודע אם אלו הטרלות או לא הטרלות, קינטור או לא קינטור- אבל אוהדי מכבי הלא-בבונים אובססיביים לא קטלו את ג'ורדי בקטע של "לך הבייתה יאפס", אבל מה לעשות- אנשים טועים וכשהם טועים בצורה חמורה כך גם הביקורת, וזו לא תכונה ישראלית באופן בלעדי, תראו קהלים והנהלות באירופה, לא שונה מאיתנו בהרבה.

אנונימוס 4 במרץ 2017

האוהדים השפויים נהנים לראות את הקבוצה כשהיא מנצחת. מקסימום נהנים לראות אותה כשהיא בינונית למשך שנה אחת, ואחרי זה חוזרים לדרוש נצחונות. כל השאר זה פתפותי ביצים של נרטיבים שקריים שאוהדים מספרים לעצמם

רומן 3 במרץ 2017

"אבל בעצם איזה סיכוי יש שג'ורדי יקדיש מזמנו לראיון עומק בישראל?"
המשפט הזה בעצם מסכם את העליבות שלכם.

tazza 3 במרץ 2017

או אולי כי התקשורת בישראל עוקצנית, שואלת שאלות קנטרניות, מתעסקת בתפל ומחפשת סקופים?

רומן 3 במרץ 2017

יותר בגלל שהוא לא סופר את ישראל, לא מעניין אותו המדינה, 4 שנים הוא חי פה חוץ משלום מה הוא יודע להגיד בעברית?

איציק 3 במרץ 2017

סבתא שלי חייה מעל 30 שנה בארץ וזה פחות או יותר מה שהיא ידעה? אתה יודע לומר שגם היא לא ספרה את ישראל?
חוץ מזה, זה מקום עבודה שלו. הוא בארץ מסתדר מעולה באנגלית. כל עוד זה לא כמו בספרד בה מחייבים ללמוד ספרדית, למה שילמד? למה שיספור את ישראל? הוא לא מחויב לישראל אלה למעביד שלו.

רומן 3 במרץ 2017

קלשנקו אחרי 3 חודשים בארץ אמר בהתרגשות "אני אוהב לשחק כדורגל במכבי חיפה" בעברית..
ולגבי יורדי הוא מסתכל פה על כל הילידים בזלזול ואתם מעריצים אותו, וזה ממש מביך.למה מי הוא בכלל? נולד לאבא הנכון, היה שחקן בינוני עם מהירות של צב, לא נשכח איך ברקו השחיל אותו פעם אחר פעם.
שישתחווה :-)

איציק 3 במרץ 2017

יופי, מצאת אחד, נעניק לו מדליה.

Ollie Williams 3 במרץ 2017

אתה מוזמן לחגוג גם את הנצחון האלטרנטיבי הזה.
ג'ורדי אגב, בניגוד לברקוביץ' ואליך, מבין שהשנה היא 2017 ולא 1997.

tazza 4 במרץ 2017

מה הקשר?
מהירות זה גנטי ואיכותו כשחקן לא מעניינת מאחר ואנו דנים במנהל מקצועי.
בנוסף, הוא לא צריך להתנצל שהוא נולד לאבא הנכון ובכלל הוא לא חושב פה שאף אחד נחות, הכל זה רגשי נחיתות שלכם. הוא דווקא מאוד מפרגן ומנומס.
וסליחה, קרלסן שם על אוהדי חיפה? יענקלה שחר לא שם עליהם!

רומן 4 במרץ 2017

קרלסון?? שיעוף מפה

שלו 3 במרץ 2017

אין על יוני היללי.

בן בלי בית 3 במרץ 2017

מאחל לעצמי שה"עליבות" הזו שלנו תשאר עוד שנים רבות.

Comments closed