לקראת הפלייאוף העליון – תמונת מצב וסיכויים

ניתוח הסיבות לכך שניקח אליפות בסוף הפלייאוף

אתחיל במשהו אחר לגמרי. מחר יצא לי לשוחח עם ג'ורדי, אם למישהו יש שאלות שהוא רוצה לשאול אותו, זה המקום.

*

ביום שבת מתחיל הפלייאוף העליון העונה. לאחר ערב מעניין, התברר שאנחנו אפילו יודעים נגד מי נשחק מחר, מפתיע. כמו בעונה שעברה גם העונה, אנחנו מתחילים את הפלייאוף העליון מול סכנין, המחזור השני יהיה מול באר שבע, ומכאן מתחילים השינויים. אה, ויש עוד קווים מקבילים לשנה שעברה, בררררררר

*

כמו בעונה שעברה כך גם העונה, אנחנו נכנסים לפלייאוף בפיגור של שלוש נקודות מבאר שבע. גם בעונה שעברה הבאנו מאמן חדש לקראת אמצע הסיבוב השני בעונה הרגילה. תחילת הכהונה של בוס היתה דומה לתחילת ההחלפה של שוטא. מכבי תחת הדרכתו של בוס צברה נצחונות רצופים מרשימים, אך ככל שהתקרבה לסוף הסיבוב השני בעונה הרגילה, היה קשה יותר לנצח. המשחק הראשון בפלייאוף מול סכנין הוכרע על ידי זהבי בדקה ה81 (אל תתפסו אותי בדקה, נדמה לי). זהבי קיבל מסירה מאורלנדו סה (פחות או יותר התרומה המשמעותית האחרונה של סה עד לפנדל בקרואטיה).

*

השאלה היא האם הגרפים של באר שבע ומכבי התחילו שוב לסוע בכיוונים מנוגדים. בעונה שעברה מכבי ובאר שבע הפסידו הרבה נקודות בפלייאוף, באר הפסידה נקודה אחת יותר, אך עדיין לקחה את האליפות.

*

כאן מתחילים ההבדלים משנה שעברה. באר שבע בשנה שעברה נתנה סיבוב שני מרשים ביותר בעונה הסדירה. השנה אמנם באר שבע ניצחה את שלושת משחקיה האחרונים, אך הסיבוב השני של באר שבע היה חלש כמעט כמו הסיבוב הראשון של מכבי תל אביב. פרט למשחק מול ביתר, באר שבע לא ממש הרשימה מבחינת היכולת גם בנצחונות הדחוקים שלה על קבוצות כמו אשקלון ואשדוד, גם מול כפר סבא לא נרשמה תצוגה מרשימה.

הובאן של שנה שעברה כבר לא משחק בשורות האלופה, למעשה הובאן כמעט ולא משחק כלל. התצורה הנפוצה יותר של באר שבע היא תצורה של שלישיית קישור אשר מורכבת מאוגו, ראדי ושחקן התקפי, בדרך כלל מליקסון. באר שבע מגיעה עם פצועים כמו בוזגלו וזריהן לפתיחת הפלייאוף, וההגנה סופגת לעיתים קרובות יותר בגלל אמצע רך יותר. בסיכום הכולל באר שבע שנכנסת לפלייאוף הנוכחי פחות מרשימה מזו שנכנסה לפלייאוף הקודם.

*

אפילו אני לא אטען שמכבי מגיעה מתצוגות מרשימות לפלייאוף הנוכחי. אבל יש עדיין הבדל מאוד גדול בין הקבוצה הנוכחית שלנו, לזו שהחלה את הפלייאוף הקודם. שנה שעברה לקראת הפלייאוף הגענו לשיא התהליך של קבוצה התלויה בלעדית בשחקן אחד, אמנם אחד משחקני הליגה הגדולים ששיחקו כאן, אך עדיין איש אחד שנשא על כתפיו את כל כובד המשקל, לא באמת צריך לכתוב את שמו כדי שתבינו על מי אני מדבר.

שחקן זה החל את העונה מוקדם מאוד, ונדרש להגיע לשיא בלתי נתפס כבר ביולי אוגוסט, על מנת להכניס את מכבי לשלב הבתים של ליגת האלופות. בלי מנוחה כלל, ולמעשה עם לחץ פסיכולוגי הולך וגובר, ערן נדרש להמשיך לתת תפוקה מדי משחק, אחרת מכבי לא ידעה לנצח משחקים. מסתבר בדיעבד שאפילו ערן היה אנושי, המשחק הרביעי בפלייאוף היה הקרשנדו שלאחריו רוקן טנק הדלק, המשחק מול ביתר. הקבוצה לא פיתחה אפשרויות החלפה. ברק יצחקי קיבל הזדמנויות ולא כבש. אורלנדו סה היה פצוע, חזר, ולא כבש. למעשה הקבוצה הפסיקה לכבוש עד למשחק האחרון מול האחות הקטנה החביבה מחיפה, ולמשחק מול ביתר בטדי, כאשר הקבוצה איבדה עניין בעונה.

השנה אנחנו קבוצה המורכבת מיותר נושאי כלים. טל בן חיים החלוץ כבר איננו שחקן שכל יעודו העברת כדורים לזהבי במצבים נוחים. וידאר וסקריונה הם סקוררים מוכחים, ובנוסף גם ברק יצחקי נזכר כיצד מבקיעים שערים. להזכירכם, גם יוסי בניון עדיין מסוגל להבקיע, הוא עשה זאת כמה וכמה פעמים העונה, גם במשחקים חשובים בפתיחת הליגה האירופית.

אם בעונה הקודמת הזר המרענן היה מדוניאנין, השנה המקל עבר ממנו לרובן מיקאל. בעוד מדוניאנין היה סוג של קוורטרבק, כלומר שחקן שמשחק קרוב לאמצע המגרש ומחלק מסירות עומק לגול או לזה שימסור לגול. ראובן מיקאל הרבה יותר נייד ממדוינאנין, מוסר למרחקים קצרים יותר ולצדדים, ומפתח התקפות משמעותיות יותר, ובנוסף הוא גם ממש מנסה לחלץ כדורים מדי פעם. זהו הבדל גדול בין הקבוצות.

גם הסגנון ההתקפי הנגזר מכך שונה לחלוטין.

*

פטר בוס הפגין יצירתיות טקטית, אך לא הצליח להפתיע את באר שבע בפלייאוף. מכבי לא מצאה מנהיג חלופי לערן שירים אותה מעבר למכשולים של סכנין. השנה יש לנו מאמן שעדיין אי אפשר לדעת כיצד הוא מתמודד עם הצורך לשנות צורת משחק. אנחנו מכירים את התצורה הקבועה, אך בתקופת וידיגאל עדיין לא הגענו לדקות האחרונות בפיגור שהצריך התאמה טקטית משמעותית. אצל ג'ורדי ראינו את היכולת לשנות מערך, השאלה היא האם היכולת הזאת נשמרה.

*

בסופו של יום, האליפות השנה כן תוכרע במשחקים מול באר שבע. במידה וכמו בשנה שעברה, מכבי תסתפק בחלוקת נקודות עם באר שבע, מצבנו מאוד לא טוב. מכבי חייבת לקחת לפחות ארבע מתוך שש הנקודות על מנת להבטיח סיכויים טובים יותר לאליפות מול באר שבע. היכולת המנטלית תבחן בהתמודדויות אלה. אצל פאקו הקבוצה ידעה להתעלות בדיוק במשחקים על כל הקופה. השאלה האמיתית היא האם זו הקבוצה של שרן וג'ורדי, או שמא עדיין לא ברור של מי הקבוצה הנוכחית. אם החלק הראשון של המשפט נכון, אני רגוע שנתפקד מצוין במשחקים מול באר שבע.

מרץ המשוגע / ינון ריאטי
פרשת כי תשא - משה לא מחובר בווטסאפ

76 Comments

גיא זהר 16 במרץ 2017

בגלל הפציעות של בוזגלו/זריהן יש סבירות לא קטנה, במיוחד אם בש ינצחו את חיפה שבמשחק נגד מכבי בכר יפתח עם הובאן בהרכב (יכול להיות שנגד חיפה יעלה עם אוחנה באמצע ומליקסון באגף). כרגע הקבוצות נראות שוות (מכבי למרות הניצחונות נראית לא משהו ובש במגמת שיפור). יש מצב שהמשחק בין מכבי לבש בנתניה יכריע. ועוד דבר שדומה: משחק אחרון של בש בטרנר נגד סח'נין

גיל שלי 16 במרץ 2017

מסכים. אוסיף עוד משהו שלא כתבתי בפוסט. אם ברק בכר באמת מצליח לאסוף את באר שבע חזרה מהסמי התפרקות שחוותה בסיבוב השני שרק נגמר, זו עבודה מרשימה יותר ממה שהראה שנה שעברה.

yaron 16 במרץ 2017

לגמרי.

גיא זהר 16 במרץ 2017

גיל, השנה בכר עושה עבודה עצומה (במיוחד כשמחברים את אירופה), אבל מבחינה מנטלית אי אפשר בכלל להשוות את הלחץ של השנה שעברה לכל דבר שאפשר לדמיין. בשנה שעברה הוא סחב עיר (למעשה אזור) שלמה על הגב

יואב 16 במרץ 2017

ונאמר אמן.

רועי 16 במרץ 2017

בהצלחה עם ג'ורדי, יכול להיות מאוד מעניין.

לגבי הפלייאוף, מכבי הפסיקה להרשים מהרגע שג'ורדי פינה את מקומו לוידיגל.
העניין הוא שאני לא יודע אם זה ספציפית קשור למאמן, או לעובדה שבשניים מהמשחקים תחתיו סקאריונה הוצב בשמאל במקום בחוליית הקישור וזה בעצם כל ההבדל.
גם 4 נק' במשחקים נגד ב"ש לא בטוח שיספיקו, בגלל הפרש השערים. כרגע זה נראה שמכבי וב"ש יוציאו פחות או יותר אותו דבר משאר המשחקים שלהן.

אבשלום 16 במרץ 2017

א. הבדל אחד, קטן אבל משמעותי – את הפלייאוף הקודם מכבי פתחה בפיגור של שלוש נקודות, אבל ביתרון משמעותי בהפרש השערים, כך שהפיגור היה למעשה שתי נקודות (מה שהיה נותן אליפות למכבי עם ב"ש הייתה מסיימת בתיקו עם סכנין במחזור האחרון). את הפלייאוף הזה מכבי פותחת בפיגור שלוש נקודות ובפיגור גדול (בלתי הפיך בכל תרחיש רלוונטי) בהפרש השערים, כך שהפיגור הוא למעשה ארבע נקודות. אם מכבי לוקחת 4 נקודות מול ב"ש, ב"ש עדיין ראשונה.
ב. החשש הגדול שלי הוא שמכבי איבדה כבר את כל הנקודות שנותרו לה, ואם ב"ש תשמור על יכולת סבירה, מכבי תצטרך פלייאוף מושלם פחות או יותר כדי לקחת אליפות (וגם זה לא בטוח יספיק). אין מרווח למעידות. ויותר גרוע – אם מכבי מועדת לפני ב"ש או מפסידה לה – הפער חוזר לחמש/שש נקודות (כלומר, שש או שבע אפקטיביות), ואני מניח שזה ייצור כבר הכרעה מנטלית. בכל תרחיש חוץ מקריסה מנטלית של ב"ש, היא תשאר בתמונה עד הרגע האחרון גם אם מכבי תעבור אותה, וזו תהיה מלחמת עצבים עד הסוף.

גיא 16 במרץ 2017

+1

אריאל 16 במרץ 2017

אני אתקן אותך, אם מכבי לוקחת ארבע נקודות מול ב"ש (כמובן בהנחה ששתיהן מוציאות אותן נקודות במפגשים האחרים) היא ראשונה.

בלייק 16 במרץ 2017

במצב הזה בש גם לוקחת נקודה, כן?

אריאל 16 במרץ 2017

צודק. יצאתי פיתה.

קרלוס גארסיה 16 במרץ 2017

לפגישתך עם ג'ורדי:

באמת מעניין אותי איך הוא מרגיש עם הצביעות של התקשורת הישראלית.
הרי לכל אחד ברור מה היה עובר ג'ורדי אם היה מתברר שהוא חתם עם השחקן הכי טוב של הקבוצה במקום השלישי לפני הפלייאוף? איך היו רוצחים אותו בתקשורת.
גם הסיפור של ביטון הוא שערורייה כי מתברר שהם סיכמו מזמן, והם רק לא דיווחו על זה עד שהסתבר שקרית שמונה לא בפלייאוף העליון.
לאלונה מותר הכל. את ג'ורדי היו צולבים.

באמת מעניין אותי איך הוא חש בעניין. האם הוא חושב שזו קסנפוביה? האם זה כי מכבי היא הגדולה ובאר שבע היא כאילו האנדרדוג? האם בתקשורת סתם אדומים?

גיא זהר 16 במרץ 2017

לא ג'ורדי צריך לתת את התשובות במיוחד שמי שמסתובב עם חמאה על הראש עדיף שלא יצא לשמש

יואב 16 במרץ 2017

זה הכל בגלל מוני!!!111

גיא זהר 16 במרץ 2017

מוני ארנון?

יואב 16 במרץ 2017

פופיק ארנון

עדי אבני 16 במרץ 2017

כאוהד הפועל אני כמובן לא אובייקטיבי, אבל אני מעדיף מקרים כמו דור אלו (ושבתאי בשנה שעברה) שנעשים לאור יום ובהתאם לכללים, מאשר הכחשות רפות מנפנ לחוץ כשכולם יודעים את האמת, ובטח מאשר הכחשות מוצלחות יותר שמשאירות עסקאות שכבר נעשו מבלי פיקוח ציבורי (ורמוט, מישהו?)

יואב 16 במרץ 2017

עדי, פיקוח ציבורי? אה?! את זה אתה אומר כאוהד הפועל? זה בטח מאד "משעשע" המון שחקנים שרומו על ידכם.
לא ראיתי אותך בעד פיקוח ציבורי שכבירי החתים 47 איש בשנה כאשר משכורות לא מגיעות. מוזר לאללה.

עדי אבני 16 במרץ 2017

דווקא כאוהד הפועל. אם התהליכים שקרו בהפועל מאז מוני הראל ועד כבירי היו שוזפים את העין הציבורית, הרבה פחות אנשים היו מאבדים את הכסף שלהם.

יואב 16 במרץ 2017

מה עין ציבורית בכלל קשורה לזה? ימי המרכזים נגמרו. למה שאתה ואני נדע לאן הכסף של מיטש הולך?

גיא זהר 16 במרץ 2017

בוודאי שצריך לדעת. אלא אם האדונים גולדאר ושחר והגברת ברקת יוותרו על כספי הטוטו (ברקת גם מקבלת כסף עירוני)

יואב 16 במרץ 2017

מכבי השיגה אישור לעסק למטרת רווח ותחוייב ותזוכה במעמ. זה עונה על שאלתך.

יואב 16 במרץ 2017

אתה ואני לא אמורים לדעת שיט. אתה רוצה לדעת? תנהל את העסק. אפשר לחשוב שהכסף המתוקצב מהווה נתח משמעותי. ואם כן, זכותך לדעת רק עליו. לא על השאר.

גיא זהר 16 במרץ 2017

זה לא מדויק. לפרטים למתן גילור.

בלייק 16 במרץ 2017

רמון היה בתמונה מן הסתם, גם הוא אומר ככה. אם יש כאן טענות הן צריכות להיות מופנות כלפיו, ואולי גם לורמוט.
במה זה שונה ממקרה אורן ביטון, שע"פ פרסומים ניהל מו"מ מול בש כבר תקופה?בידיעת איזי שירצקי כמובן, אבל לא בשקיפות ובאופן פומבי.

גיא זהר 16 במרץ 2017

הטענה של ג'ורדי והסוכנים של ורמוט שהמומ נוהל ללא ידיעתו והפרטים נסגרו רק אחרי הדרבי

בלייק 16 במרץ 2017

לפי הספר. קודם סגרו עם בעל הבית על מחיר וקיבלו אישור לדבר עם השחקן ואז פנו אליו. מה הבעיה?

יואב 16 במרץ 2017

הפרה רצתה להניק יותר משהעגל רצה לינוק. זה מאד ברור. חבל שהעגל ינק.

יניב פרנקו 17 במרץ 2017

מקובל עליי שאנחנו הפרה ואתם העגל. לנצח בצילנו.

יואב 17 במרץ 2017

היי, יש לי על זכויות יוצרים(:

Ollie Williams 17 במרץ 2017

נו באמת.
עם כל הכבוד, אם מכבי עכשיו מחזיקה:
– שחקן מושאל בסכנין
– שחקן חתום לעונה הבאה במכבי פ"ת שמודיעה מצדה שייתכן ולא תשתף אותו נגד ב"ש. במליון יורו עבור פחות ממלוא הכרטיס.
– הצעה לאיינבינדר עבור פי 2-2.5 משכרו הנוכחי.
ובנוסף, מכבי קוראת לכל קבוצות הליגה להחזיר להתאחדות כסף שלא ברור לאן נעלם ומי בכלל צריך להחזיר אותו.
וזה עוד אחרי כמה עסקאות בתנאים מעט מפוקפקים עם בעלים שיושב בכלא.

עם כל הכבוד – אתה, ופרנקו, וגיא זוהר וכל שאר חבריכם קוראים במינימום לזרוק את ג'ורדי לצינוק חשוך, וכל האתרים דורשים הוצאה פומבית להורג בסקילה.

yaron 16 במרץ 2017

שאלה לג'ורדי: מה הטעות שעליה אתה הכי מצטער?

Decart 16 במרץ 2017

אם דור אלו ישחק, לא צריך להיות מדען כדי להבין את ניגוד האינטרסים הברור. אם לא ישחק פ"ת נחלשת משמעותית ושוב ב"ש מקבלת יתרון לא הוגן.
לדעתי ישנו כבר חוק בנושא רק שהוא לא נאכף ברצינות. ואם החוק לא מושלם חייבים לתקן אותו. ההתנהלות הזו כורתת את ענף הכדורגל, וזו לא סתם קלישאה. ברגע שהמשחקים לא יהיו הוגנים, לא יהיה עניין והקהל לא יגיע …
הדבר נכון לגבי כל הקבוצות וצריך להאכף בצורה שווה והוגנת.
אולי תהליך ההפנמה, החקיקה, הישום והביצוע יקחו מספר שנים, (כמקובל במחוזתנו) אבל הוא הכרחי, ועדיף להתחיל שעה קודם.

גיא זהר 16 במרץ 2017

אין שום חוק שקבוצות לא יכולות לסכם על העברה עתידית גם לא בזמן חלון העברות. החוק מדבר על פנייה של קבוצה לשחקן תחת חוזה.

שגיא 16 במרץ 2017

גם לא היה שום חוק שאוסר על קבוצות למנוע משחקנים מושאלים לשחק נגדן. זה לא מנע מאלונה להתבכיין ולהביא לביטולו.
אז אולי גם את החוק הזה צריך לתקן.

גיא זהר 16 במרץ 2017

אז יעשו כמו במקרה אורן ביטון או לחילופין לבאן מרסר. יסגרו קודם ויודיעו אחכ

יואב 16 במרץ 2017

מ ז י ז.
אפשר לחשוב גינטר נצר

סער 16 במרץ 2017

שאלות לג'ורדי:
מה אתה חושב באמת על הכדורגל בישראל?
מה צריך לעשות, ברמה הלאומית, לשפר את הענף?
מה הליקוי הבולט ביותר שהכי מהר אפשר לשפר?

סמובר 16 במרץ 2017

WHAT YEAR IS THIS???

yaron 16 במרץ 2017

אם מכבי או בית"ר לוקחות גביע יש לנו שלוש קבוצות שנלחמות על כרטיס לאירופה, זה אמור להבטיח פלייאוף מעניין.

Ollie Williams 17 במרץ 2017

רק אם מכבי לוקחת. לא רואה מצב שביתר תסיים שלישית

אזי 16 במרץ 2017

יכולתי לכתוב את הפוסט הזה ב 3 מילים:
בא לי למות

ניב 17 במרץ 2017

בול!

גיא 16 במרץ 2017

שאלות לג'ורדי:
א. מה קרה עם שגיב יחזקאל ועם הברזילאים?
ב. האם הוא עדיין מאמין בשחקן הישראלי כמו כשהגיע?
ג. באופן כללי, השלד המרכזי של הקבוצה מזדקן (טב"ח1, אלברמן, סקאריונה, יצחקי, ייני, בניון עברו את גיל 30 ובתוך שנה גם שפונגין וטיבי יחצו את הקו). מתי מתוכננת הצערת שורות? ניסיון זה טוב אבל יש ערך רב למהירות וכח של סייחים צעירים.
ד. בהמשך לשאלה הקודמת – מתי נראה יותר בוגרי נוער משתלבים בסגל?
ה. מכבי כמועדון שינתה גישה ביחס למחלקות הנוער ויש היום הרבה יותר עבודה על פיסיות. האם זה פרמטר עתידי בבחירת שחקני רכש (כלומר, אם מחפש מגן אז יותר דגש על כח, מהירות, ניתור וכו' מאשר על טכניקה עם הכדור ואיכות מסירה)?
ו. בתור מי שקרוב יותר מכולם ללבם ונפשם של השחקנים וכמי שהיה שחקן בעצמו – איך הוא מסביר כאלו פערים מנטליים בין קבוצה שזכתה בטרבל ועלתה לאלופות ל… ערימת בלאגן שראינו מהתפטרותו של יוקאנוביץ' ועד פיטורי שוטא (ולמה שוב מאז בואו של וידיגאל הקבוצה די כבויה?).

תודה :)

גיא זהר 16 במרץ 2017

שאלה לג'ורדי: למה הוא עדיין יושב על הספסל?

יוני 16 במרץ 2017

מאמין שבפלייאוף הוא יחזור ליציע

בלייק 16 במרץ 2017

מישהו צריך לחנך את יצחקי

גיא זהר 16 במרץ 2017

במקרה הספציפי הזה אם טבק לא מספיק, מוטב היה שהיה מחנך אותו אחרי המשחק. לא הוסיף לו כבוד.

בלייק 17 במרץ 2017

כן, כתבתי את זה בציניות

גיא זהר 17 במרץ 2017

עם הצבא, אי אפשר לדעת

גיא זהר 17 במרץ 2017

ושלא יהיו אי הבנות כל העניין הוא נון אישיו

איציק 16 במרץ 2017

שאלה לג'ורדי: למהההההההההה, היה כל-כך טוב, למה לשנות.

ניב 17 במרץ 2017

גם אתה אהבת את הסיבוב השני של ב"ש?
בשביל מה להתחיל לשחק עכשיו?

איציק 17 במרץ 2017

זה לא שאהבתי אבל שוטה היה גיבוי טוב למקרה ולא נשתפר, ועכשיו…

שלו 16 במרץ 2017

אני לא הבנתי את ההצהרה של מכבי פ"ת לגבי דור אלו?
הוא לא משחק כי?
זה אומר שמראש הם מוותרים על המשחקים נגד ב"ש, או לפחות מעבירים את המסר שהם מוותרים?
ככה הם מענישים את מכבי שלא עושה איתם עסקים?
או שזה חלק מהעסקה, עלות פלוס תועלת.
מזל שאמרו את זה עכשיו, זה צריך להדליק את מכבי עוד יותר…
ולחדד אותה.

גיא זהר 16 במרץ 2017

אף אחד לא הצהיר כלום כרגע. בהתחלה היה דיבור שהם שוקלים לא לשתף אותו על מנת לא להעמיד במצב בעייתי (הדיווחים שסיכם בב"ש). כרגע יש דיבור שביקשו מב"ש להודיע על הסיכום רק בסוף העונה.

יואב 16 במרץ 2017

נו מזל שבחרו באפשרות השניה.

שלו 16 במרץ 2017

הדיבורים מסתירים כוונות.
אני לא באמת חושב שהוא כל כך משמעותי,
אני חושב שהם מעבירים מסר.
1 לשחקנים שלהם – זה לא נורא אם נפסיד.
2. ליורדי – אתה לו עושה איתנו עסקים אז…
רק כדי להיות ברור אני חושב שב"ש צריכה לנצח אותם בשני המשחקים עם או בלי אלו.

גיא זהר 16 במרץ 2017

לפני הכל הם רוצים אירופה. וברור שהם מעדיפים את בש בלי קשר לאלו.

בלייק 16 במרץ 2017

לדעתי, ברוח חוק המושאלים, הוא חייב לשחק בהנחה שהוא לא פצוע או מורחק. גם אם יודיעו על המעבר מחר בבוקר. אם דור פרץ יכול לשחק נגד מכבי לא צריך לפקפק בנאמנות של דור אלו.

גיא זהר 16 במרץ 2017

מעריך שישחק בדיוק בגלל הסיבה הזו.

Ollie Williams 17 במרץ 2017

רק שכל מי שלא אוהד מכבי משוכנע שדור פרץ מכר את המשחק ולעזאזל העובדה דהיה הטוב במגרש ולולא ראיקו כנראה גיבור הנצחון שלהם.

בלייק 17 במרץ 2017

זה כבר עניין אחר. גם אם אלו יעשה טעות נגד בש אז בימים שאחרי יהיה מי שידבר על מכירה. זה לא עושה את זה נכון.
אם רוצים לשמור גם על מראית עין שישנו את התקנות.

שלומי 16 במרץ 2017

וואה, וואה, כמה שאלות יש לי לג'ורדי…
הנה כמה שעולות לי בזה הרגע לראש, אולי אוסיף יותר מאוחר (יחד עם ההתייחסות לפוסט המלא):
א. האם אתה רואה את עצמך במכבי לעוד הרבה שנים? אם כן, מהו היעד שלך ושל מיטש? להפוך את מכבי לקבוצה שמייצרת ומוכרת שחקנים? קבוצה שמעפילה בקביעות למפעלים האירופיים?
ב. מה דעתך על המעבר הזמני לאצטדיון נתניה? כיצד זה באמת משפיע על השחקנים, הצוות המקצועי והקבוצה בכלל, מעבר לאווירה העייפה והעצבנית ביציעים?
ג. כיום לכל מועדון אירופי שמכבד את עצמו יש מערך סקאוטינג נרחב. למה בישראל אין כאלו, כולל במכבי? האם יש תוכניות לשדרוג המערך הזה במועדון?
ד. מהם השיקולים המרכזיים שלך כאשר אתה בוחן רכש? על אילו מקורות אתה מסתמך?
ה. מהם השיקולים המרכזיים שלך כאשר אתה בוחן מינוי מאמן? כיצד אתה בודק אותם?
ו. האם אתה מנחה את המאמנים לשלב שחקנים צעירים כאלו או אחרים, או משאיר זאת לשיקול דעתו הבלעדי?

יוני 16 במרץ 2017

גיל כל מילה, אבל שכחת אחת, חשובה ביותר.

בלומפילד

רועי 16 במרץ 2017

לגמרי.
יתרון עצום לב"ש בקטע הזה.

יוני 16 במרץ 2017

שאלה לג׳ורדי –
האם יש בנוער/ביתר תא רמלה, מגן שמאלי שעוד עונה-שתיים שווה סגל בוגרת?

טרנטה 16 במרץ 2017

לדעתי אין בכלל טעם לנתח את העונה שעברה ובודאי שאין מקום להשוואה. לצערי באר שבע ניצלה היטב את הפרצה בחוק וסיכמה (לכאורה) עם שחקנים חשובים במכבי לוזון וביט"ר. מעניין באמת איך הם ישחקו נגדה (אם בכלל). נוסיף למדורה גם את סכנין ונקבל שאם מכבי רוצה את האליפות נצטרך פלייאוף קרוב למושלם ולצערי אנחנו לא מספיק טובים.
חיפה וביט"ר כבר גזלו מאיתנו 5 נק כל אחת השנה וסגנון המשחק שלהן מתאים במיוחד למשחק מולנו.
אם נסתכל עלינו נגלה שכבר זמן רב אנחנו (שוב) משחקים רע למרות הנצחונות. אפקט ג'ורדי נמוג ונשארנו עם תחושת אשליה בלבד. הדבר היחיד שיכול להחזיק את מאבק האליפות שלנו בחיים (לצערי אני כבר מזמן לא מאמין בכך) יהיה ניצחון בבאר שבע, שכידוע עדיין לא הפסידה שם…
לפחות יש לנו את שרן :)

ניב 17 במרץ 2017

נכון.

מאיר (חדש בשכונה) 17 במרץ 2017

אין מספיק פלוסים במקלדת לתת לתגובה הזו☺

סמובר 16 במרץ 2017

בבקשה שאל אותו מה עם הברזילאים ובמיוחד מה עם רמון שמשום מה עדיין בקופסת שימורים

Gil - Zimbabwe 17 במרץ 2017

גיל, שמע אתה אמיץ לכתוב פוסט כזה.
לדעתי מכבי יותר מב"ש ולראיה, כמעט בכל המשחקים האחרונים מכבי הייתה עדיפה.
השובר השיוויון הכי משמעותי בפלייאוף (מאיפה שיטה המחורבנת הזו…) זו "הספורטיביות" של מכבי פ"ת.

היסטוריה לעניים 17 במרץ 2017

חלק מהתגובות פה קצת מחזירות אותי לברצלונה פסז כמו שדורפן אמר. אם כל הזמן מתעסקים על ספורטיביות והם כן יפתחו רגלים או לא יפתחו רגלים, על תרוצים קומבינות וקונסםירציות אז מה הטעם לצפות ולאהוד בדבר הזה אם השחיתות חוגגת? בשביל שחיתות או קומבינות יש לנו את החרא היומיומי.

ניב 17 במרץ 2017

היו"ר עיני ביקש: "שלמו חצי מיליון שקל ונשים את הפרשה מאחורינו".
http://sports.walla.co.il/item/3048497
בסה"כ מה רוצים? להמשיך לשחק בנדמה לי.

מאיר (חדש בשכונה) 17 במרץ 2017

לצערי, השנה כמו שנה שעברה ואולי יותר, זה יהיה הישג גדול מאוד אם מהמצב כעת, מכבי תשיג אליפות. פשוט יש לה יריבה מאוד חזקה שנמצאת בשנתיים האלה בשיא עוצמתה, נהנית מאהדה כללית עקב היותה אנדרדוג, בשנה שעברה היה לה יתרון רעננות עצום עקב ליגת האלופות והשנה יתרון ביתיות עצום-טרנר לעומת נתניה.
ובכ"ז, מתחילים 10 משחקים שבהם סביר שאף אחת מהמתמודדות לא תיקח 6 נקודות מהמאבקים ביניהן. מה שיגרום לכך שמכבי תזדקק למלוא הנקודות במשחקים האחרים, או קרוב לכך. בכושר הנוכחי, לא רואה את זה קורה. גם כשמשחקים טוב, לא מבקיעים הרבה. מכבי זקוקים ל-10 מסירות כדי להגיע להגבהה או דאבל פס לכניסה לרחבה וכמה שהנעת הכדור המתוחכמת לפעמים יפה לעיין, התכלס לא מספיק. ומנגד, מספיק לראות את הגול הראשון של באר שבע שבוע נגד ביתר כדי להבין את ההבדל והברוך הגדול- מסירת עומק לא מדוייקת לברדה הפכה לאסיסט לזריהן כי כולם מסתערים, לא בעשרים מסירות מבריקות, אבל ביעילות, תוך ניצול פיזיות.
לכן, לדעתי, מכבי כרגע נמצאת מול הר לטפס. כבר מחר מתחילים מול סכנין, ונהיה שם.

tazza 17 במרץ 2017

למה מה שמלמדים ילדים בני 6 אנשים פה לא מבינים?
די לבכות!
אז דור אלו דור לא אלו, מכבי צריכה 100% בכל המשחקים שלה, ב"ש צריכה לנצח את כל המפגשים שלה פרט למפגשים מול מכבי. זה על מנת שמכבי תהיה אלופה.
ב"ש תקצוץ את פתח תקווה גם אם ערן זהבי היה משחק שם לצד דור אלו על סטרואידים וזה ידוע.
חבל על המליחות, הרבה מלח חוסם את העורקים.
קווים לשאלות עם ג'ורדי:
1) ברזילאים ויחזקאל?
2) מה עובר על אגף שמאל? כבר נמצאו הנוסחאות…
3) למה מכבי תל אביב לא משתפרת ברמה הטקטית שלה בחמש שנים האחרונות? כלומר, מאמנים שונים אבל החוקים הבסיסיים של הנעת כדור מהירה היו צריכים להשתפר ללא כל קשר לשיטה (והנעת כדור מהירה הינה אך דוגמא).
4) פטריק, מה עבודתו במועדון- האם רק SD במחלקת הנוער? האם גם הראש של צוות סקאוטינג עתידי?
5) השפעת בלומפילד ותגיד את האמת.
6) למה וידיגל אידיוט, תגיד את האמת. הוא יכל לעשות בדיוק מה שאתה עשית והעדיף תוכנית נחותה. על דבר כזה צריך לתת בראש, הוא בקושי חודש במועדון. קח את טל בן יהודה והוא ימצא לך הרכב טוב יותר.
7) איך יצחקי חזר להיות רלוונטי לאיזשהו פעולה המערבת קשר עין רגל?
8) למה לא המשכת לאמן למרות שרמזת על כך?
9) האם דור פרץ צפוי לחזור לסגל בשנה הבאה. ג'ורדי כמובן יתחמק, לאחר מכן לשאול- מה שחקן צעיר צריך לעבור כדי להחליף את אלברמן.
10) העם דורש גולסה!
11) האם וידאר זה מקרה זהבי?
12) טב"ח הצעיר- מה נסגר איתו? למה הוא כל כך ראש בקיר, והאם ימכר?
13) ראיקוביץ', צפוי להימכר, חושבים על מחליף?
14) מדוע הקבוצה לא משתמשת בסקריונה כסופר סאב, ועושה החלפת אגפים בין טב"ח למיכה? שתי פעולות שיכולות לשנות משחק.
אעצור כאן

Comments closed