סוף שבוע צהוב מוצלח

ג'ורדי הוא לא גוורדיולה. אין לו פילוסופיה נוקשה, מעניין אותו למצוא פתרונות למצבים, כל שחקן הוא חידה עם תשובה, כל אדם בצוות הוא מרכיב בפתרון, וג'ורדי נמצא כאן כדי לפתור חידות, זה מה שמעניין אותו.

כפי שהבטחתי, אני מעלה עכשיו פוסט שמרחיב מעט יותר על הראיון, וכן מחבר אליו את המשחק שהתקיים אתמול. בוואלה כפי שיניב פרנקו התייחס בהרחבה, העלו תמלול של החלקים המעניינים לדעתם בראיון. אני הבאתי את הנקודות שלי בפוסט הזה. הפוד למי שטרם האזין כאן.

*

תחילה אביא קצת את התחושות שלי בעקבות הראיון. קוראי הבלוג שלי בוודאי מכירים את מידת ההערכה הגבוהה שיש לי כלפי עבודתו של ג'ורדי במכבי. נדמה לי שקצת מצחיק לייחס לי את מידת ההערצה שקיימת אצל ריקלין כלפי שרה נתניהו, אך הערכה מלווה בפיכחון בהחלט היתה אצלי גם לפני הראיון.

בעקבות המפגש פנים אל פנים עם ג'ורדי למדתי דברים נוספים. מדובר באישיות כובשת באמת. לאחר הפגישה איתו אני מבין טוב בהרבה עד כמה הוא היה חסר בשנה שעברה בשיא המירוץ לאליפות. יש לו כריזמה חזקה מאוד, ובנוסף הוא מאוד נאמן לכולם. השחקנים וכל הצוות במכבי יודעים שהדבר האחרון שג'ורדי יעשה זה לזרוק מישהו מתחת לאוטובוס. הדרך בה נזהר בכבודו של שוטא ושל האריס מדוניאנין היתה מרשימה באופן מיוחד.

שאלתי אותו על הכשלים שבוודאי זיהה בתקופת שוטא, ועל הפתרונות שמצא להם. ג'ורדי מיד הדף את הרעיון ששינה משהו באמת, למרות שכולנו יודעים שהשינויים שביצע בעת עבודתו כמאמן היו מהותיים. הוא מיד הסביר ששוטא מאמן טוב, שהשחקנים מצוינים, לפעמים אין כימיה.

הדבר הבא שג'ורדי לעולם לא עושה הוא לקחת קרדיט על משהו. גם על מעשיו שלו הוא לא לוקח קרדיט, הוא מסתפק בתוצאות. ברור שבניגוד מוחלט למאמנים רבים שכולנו מכירים, הוא בטח לא יקח קרדיט מהשחקנים. הוא הדגיש שמנהל ספורטיבי יכול לקחת את כל ההחלטות הנכונות, מידת ההצלחה תלויה בכל מקרה בשחקנים. הוא מאוד נזהר לדבר על מסקנות טקטיות שלו, שמא נחשוב שהוא הטקטיקן. וידיגאל יודע שהוא יכול להיות רגוע לחלוטין, ג'ורדי יתן לו את כל הקרדיט במקרה של הצלחה, ויקח על עצמו את כל האחריות במקרה של חוסר הצלחה.

*

נקודות אלה מביאות אותי להתרשמות העיקרית מהמפגש איתו. זה משהו שידעתי כבר קודם, אבל לא הבנתי עד כמה. ג'ורדי נמצא בתפקיד בגלל שיש דבר אחד שמעניין אותו, האנשים. ג'ורדי מאמין שהתפקיד שלו כמנהל הוא לא תפקיד הסקאוט. התפקיד שלו הוא להוביל, להבין את הנפשות הפועלות בקבוצה, להבין את המרכיבים של חדר ההלבשה, להבין את המתח בין הרצון להצלחה אינדיוודואלית ובין השאיפה להצלחה קבוצתית, ומרגיש שתפקידו העיקרי הוא לגשר על המתחים האלה. וליתר דיוק, תפקידו להפוך את המתח המובנה הזה לאנרגיה חיובית שמובילה להצלחה, ולשמור שבזמנים הקשים האנרגיה השלילית לא תקבור את הקבוצה.

כשטל שאל את ג'ורדי על הראיון בגרדיאן בו הסביר ג'ורדי את היתרונות שיש לדירקטור ספורטיבי שמגיע מהתחום, ג'ורדי מאוד הרחיב בנושא הבנת חדר ההלבשה. הוא התחיל בכך שקיבל את ההבנה הזאת מאביו, לא מעצמו. לאחר מכן הוסיף על היתרונות המיוחדים שלו דווקא משום שהיה רחוק מלהיות כוכב בסדר הגודל של אביו. ג'ורדי הסביר שדווקא בגלל שעבר פציעות, הוא יודע כיצד הן משפיעות על השחקנים נפשית. דווקא משום שישב רבות על הספסל במנצ'סטר יונייטד, הוא מבין את המתח בין הרצון שהקבוצה תנצח, לבין האכזבה הטבעית מכך שאתה לא שותף מלא לנצחון. הוא יודע שהתפקדי שלו הוא לראות ששחקני הספסל מרגישים חלק מההצלחה, לראות שהם מעודדים מהספסל ולא יושבים עליו בפרצוף חמוץ.

הוא הוסיף שהוא מנסה לקחת שחקנים שלא יגררו רגליים במחאה כאשר הם יושבים על הספסל, אלא יתאמצו עוד יותר באימונים כדי להוכיח למאמן שטעה. נדמה לי שמצאתי גם עקיצה לכיוון של שחר וקרלסן, למרות שלא מדובר בעקיצה מכוונת. היתרון שלו על קרלסן הוא שג'ורדי מבין את כל הדברים האלה אינטואיטיבית מאחר ועבר את החוויות האלה, וזה התפקיד האמיתי של דירקטור ספורטיבי. לא קרלסן ולא שחר עברו דברים כאלה, וגם אנשי עסקים מוצלחים וחכמים מאוד לא יבינו את הדברים האלה. זו תשובה מצוינת גם לטל בנין ששאל את קלינגר, אוקיי בחרת שחקנים, מה עכשיו? מבחינת ג'ורדי החלק של בחירת השחקנים הוא החלק הפחות חשוב בכל העבודה שלו, התפקיד שלו הוא להוציא מהם את המקסימום, למצוא את המפתח האישי לכל אחד מהם, ולגרום לקבוצה להיות יותר מסכום כל חלקיה.

*

כשטל שאל את ג'ורדי על מערכת היחסים המיוחדת שלו עם ברק יצחקי, ג'ורדי אמר שתמיד השחקנים המוכשרים ביותר הם גם המורכבים ביותר. ודווקא בגלל זה הוא רואה בהם את האתגר הגדול ביותר שלו. ניתן היה להבין מהתשובה (בטעות) שג'ורדי רואה בעצמו כשרון אדיר ונשמה מורכבת, עופר רונן מיד עקץ אותו בעניין, וג'ורדי מיד הבהיר שמה פתאום. עוד משהו שאפשר לראות מידית, ג'ורדי לא לוקח את עצמו ברצינות יתרה, לכן כל כך הרבה יותר קל לכולם להתחבר אליו.

מיד ג'ורדי הוסיף עד כמה מערכת היחסים שלו עם ברק חשובה לו. דיבר על השליחה של ברק לקפריסין, דיבר על התקופה שברק יצחקי עבר במכבי, ובעיקר ניתן היה לראות את הגאווה שלו בהצלחה של ברק, אבל לראות בלבד, שכן כמובן שג'ורדי לא יקח קרדיט על ההחלטה שלו לשלב את ברק בהרכב.

לא הצלחתי להוציא ממנו תשובה לגבי סוג המנהל/מאמן שהשפיע עליו ביותר. הסיבה היא שהארכתי מדי בשאלה. כאשר נתתי את פאקו כדוגמה למאמן שלא משנה מערכים, מאמן נוקשה, ג'ודי הבליע חיוך, ניתן היה לראות שהוא בהחלט מעדיף את המאמנים הגמישים במערכים. לכן כשהוספתי ששוטא ווידיגאל נראים כמי שמגיעים מאותו בית ספר של פאקו, הוא מיד הסביר אחרת. כמובן שלא אמר שוידיגאל גמיש יותר, אלא הסביר שוידיגאל הובא לשנה וחצי, ושהיתרון הגדול ביותר שלו הוא ההתאמה של וידיגאל בעיני ג'ורדי לצרכים הנוכחיים של הקבוצה.

ג'ורדי למעשה הסביר שאין לו דמות של מאמן שהוא שואף להביא, המאמן כמו המערך, כמו השחקנים, הם פתרונות שמתאימים לנקודה ספציפית בזמן. הוא בחר בשחקנים ותיקים ומנוסים בקיץ מאחר וחשש מהמעבר לנתניה, ומאיבוד המנהיגות של ערן. הוא חושב שתקופות קשות זה הזמן הכי פחות מתאים לשלב בהן שחקנים צעירים. אצל ג'ורדי כל בחירה מלווה במחשבה על הפסיכולוגיה של אותה תקופה. עכשיו ברורה לי הרבה יותר הבחירה ביוסי בניון, ולמען האמת אפשר להבין בין השורות גם את האכזבה של ג'ורדי מהשחקנים הותיקים שלא באמת נשאו בעומס בתקופות הקשות, במצבים הקשים. הוא כמובן לא נתן שמות, אך בפירוש הסכים עם הקביעה שלי בשאלה, היה לנו חלל מנהיגותי עמוק בקבוצה, חלל שהפתיע את ג'ורדי.

*

ואז בא המשחק אתמול ופתר לי את החידה האחרונה. שאלנו את ג'ורדי אם הוא ישב על הספסל עד סוף העונה, ג'ורדי הדגיש שהוא משתדל לא להפריע. לדעתי אחת המסקנות של ג'ורדי מתקופת שוטא היא הצורך בו בתפקיד פעיל יותר. ג'ורדי לא יקח כלום מוידיגאל, אבל אני בטוח שהוא שותף מלא להחלטות, לשינויים, לתפקוד הקבוצה. ג'ורדי הסביר שאחרי שהקבוצה נכנסה לתלם, צריך לשמור על הדרך שהצליחה, לכן הרוטציה קצרה, תהיו בטוחים שזו הנחיה שלו לוידיגאל. תהיו בטוחים שג'ורדי גם חושב שבזמן הזה לא יהיה נכון לשלב שחקנים צעירים כמו הברזיליאים, זו לא החלטה של וידיגאל. ואתמול ראינו גם את הגמישות הטקטית שנדרשה, את מה שלא ראינו אצל שוטא, פאקו, אפילו אוסקר גרסיה.

המחצית הראשונה היתה מאופסת בתוצאה, ומשעממת. מכבי עלתה לחצי השני באותו מערך בו פתחה מול סכנין בסיבוב השני בנתניה. ליטו וידיגאל העביר את רובן מיקאל לשחק עם גל אלברמן לפני הקישור, העביר את מיכה ימינה, ברק מאחורי וידאר, וטבח נשאר בשמאל. הפלא ופלא, מכבי נראתה בחצי השני בדיוק כמו שנראתה בחצי הראשון המעולה במשחק הקודם מול סכנין.

אין לי ספק שג'ורדי שיתף את ליטו וידיגאל במחשבותיו בהפסקה. אין לי ספק שג'ורדי יהיה הרבה יותר אקטיבי מכפי שהיה עד דצמבר השנה, לא רק בגלל שהוא רואה שזה מצליח, גם בגלל שזה מכניס בו אנרגיות חדשות, זו דרך לחוש את ההשפעה שלו על האנשים בצורה טובה יותר. כך הוא נהנה יותר מהתפקיד, ובזכות מבנה האישיות המיוחד שלו, האקטיביות שלו לא תגרום לאף אחד תחושה שנכנסים לו לטריטוריה.

*

אחרון חביב. בעניין סקאריונה. ברור שג'ורדי רואה את מה שאנחנו רואים, אוסקר הוא לא שחקן כנף שמאל, לא שחקן כנף למעשה. מבחינת ג'ורדי, אוסקר הוא על המשבצת של ברק יצחקי, שחקנים שצריכים לשחק קרוב לשער. כנראה שכרגע ג'ורדי מעדיף את ברק על פני אוסקר סקריונה, ובכח האש של מכבי הנוכחית, לא צריך גם את ברק, סקריונה ווידאר ביחד. אבל כפי שחזרתי שוב ושוב, ג'ורדי הוא לא גוורדיולה. אין לו פילוסופיה נוקשה, מעניין אותו למצוא פתרונות למצבים, כל שחקן הוא חידה עם תשובה, כל אדם בצוות הוא מרכיב בפתרון, וג'ורדי נמצא כאן כדי לפתור חידות, זה מה שמעניין אותו.

הזקן והגבה
החוויה האישית שלי

48 Comments

גיא זהר 19 במרץ 2017

מעניין. מכבי שיחקה שוטף יותר במחצית השנייה אבל הרבה מתבטא (כרגיל) בניצול מצבים. וההגנה של סח'נין מביכה. מודה שלא יצא לי עדיין להקשיב לפוד ולכן לא יודע אם נשאלה השאלה אבל מעניין אותי מדוע אין למכבי סקאוט פול טיים ג'וב, במיוחד שכדבריך לא מדובר בנקודת חזקה אצל ג'ורדי (אני לא מדבר על פילוסופיה אלא על כשלונות פרטניים והיו לא מעט. היו גם הצלחות).

אזי 19 במרץ 2017

אני חושב שאם יש משהו שכל השנים של ג'ורדי במכבי הראו לנו, זה שהוא לא סקאוט, ולא מנג'ר, ולא איש של טקטיקה ולא בוחר מאמנים מחונן
אבל הוא איש של אנשים.
הוא יודע לגרום לאנשים לעבוד.
ובגלל זה בדיוק בתקופה שהוא נעלם אחרי מותו של אביו מכבי נראתה כמו שנראתה מבלי שאף גורם במערכת יוחלף
כי ג'ורדי לא היה שם לגרום לאנשים לעבוד

כמובן ששמעתי וקראתי בשקיקה את הראיון שלכם איתו מספר פעמים, אבל דווקא העובדה שאתה אומר שג'ורדי נאמן, היא הסיבה שקשה להוציא דברים מעניינים מראיון איתו. צריך לשאול אותו שאלות נורא נורא ספציפיות כדי להצליח להוציא תשובה מעניינת.
ברוב המקרים הוא לוקח אחריות אישית ולא מסביר דברים שעבדו לא טוב.

לגבי סקריונה, נורא התאכזבתי לשמוע ממנו שהוא חושב שהוא כן טוב באגף כי הוא נוראי באגף ובקלות ניתן היה לראות אתמול כמה הוא היה טוב כשנכנס לאמצע במקום מיקאל. לא רואה שום סיבה למה לא להחזיר את מיכה לאגף ולשים את סקריונה באמצע במקום יצחקי ביחד עם מיקאל.
(אני אומר את זה באופן כללי, לא בטוח שבכושר הנוכחי של יצחקי שווה להחליף אותו. אבל אם להכניס את סקריונה זה במקומו)

גיל שלי 19 במרץ 2017

אני לא הבנתי את התשובה של ג'ורדי כך שהוא באמת מתכוון שאוסקר טוב באגף. הוא התחיל ואמר שברור שאוסקר לא דריבליסט. אחר כך הוסיף שהוא רוצה את אוסקר קרוב לשער. הנה אתמול פתאום מצאנו את אוסקר במקום רובן מיקאל, יוסי יורד לתפקיד אחורי יותר, וסקאריונה היה מצוין בעשר דקות בהן שיחק. אני משוכנע הרבה יותר שג'ורדי ווידיגאל ראו בדיוק את מה שאנחנו ראינו, ומחפשים איך לנצל את היתרונות של אוסקר, ואיך להחביא את החסרונות שלו.

אזי 19 במרץ 2017

בדיוק בגלל זה אמרתי שקשה להוציא דברים מראיון איתו :)

ג'ורדי אמר שהוא אמנם לא דריבלסט אבל הוא רוצה אותו קרוב לשער ולא משנה אם זה בימין או בשמאל או חלוץ שני. הוא לא רוצה אותו באמצע איפה שצריך יותר פיזיות.

בדיוק זה מה שאמרתי, שהוא צריך להיות חלוץ שני במקום יצחקי ולפני מיקאל

yaron 19 במרץ 2017

מה שנקרא צרות של עשירים.
כשיצחקי בריא ובכושר טוב וכשאין אירופה ונבחרת אז השאלה היחידה באמת היא יצחקי או סקאריונה ונראה לי ש"כל התשובות נכונות".
הבעיה האמיתית שלנו היא כשטב"ח לא משחק ואז לא מיכה ולא סקאריונה יעשו את ההבדל המיוחל בצד שמאל בייחוד כשייני מגן שמאלי. ייני הוסיף המון יציבות להגנה ובכלל לקבוצה אבל היכולת ההתקפית שלו מוגבלת גם כשהוא משחק בצד ימין אז בטח ובטח בצד שמאל. נצטרך לחיות עם זה עד סוף העונה.

אזי 19 במרץ 2017

נראה לי שעל צד שמאל שלנו צריך להכריז כעמדת הפועל תל אביב, כשיוכלים לשחק שם רק בן חיים, שוינפלד או יחזקאל

yaron 19 במרץ 2017

כמה זמן הם שיחקו במצטבר בהפועל?

Ollie Williams 19 במרץ 2017

מעל 5 דקות כל אחד, כלומר מספיק בשביל להפוך לסמל

Ollie Williams 19 במרץ 2017

הדקות של שוינפלד אתמול גורמות לי לחשוב שיש אפשרות להציב אותו כשחקן אגף, ושזה כנראה יהיה יעיל יותר מסקאריונה/יצחקי/בניון.

yaron 19 במרץ 2017

מסכים שאם וכאשר טב"ח לא משחק זאת אופציה ששווה בדיקה אבל אני בטוח שקרויף/וידיגאל מודעים לה. במשחק האחרון בלי טב"ח שוינפלד עדיין היה פצוע (גם בקודם?) כך שרק בהזדמנות הבאה שאני מקווה שלא תקרה השנה נדע.

עוד מתן אחד 19 במרץ 2017

לדעתי ריקן היה יכול להשתלב מצויין בצד שמאל (במקום טב"ח) אם היה מצליח לשמור על הבריאות שלו.

ניב 19 במרץ 2017

גיל תודה על הראיון שערכתם עם ג'ורדי ותודה לוואלה שבזכותם יכולתי לשמוע את הפודקאסט…

Pinga 19 במרץ 2017

נפלא !
אני חושב שזה עניין של השקפה , או שהולכים איתו ( ג׳ורדי ) עד הסוף עם כל היתרונות והחסרונות או שלא .
אני לגמרי מאמין בו כאיש שמנווט את המערכת .

איציק 19 במרץ 2017

מהניתוח שלך עולה שיש סיכוי לא רע שמכבי תתרסק אם ג'ורדי עוזב.
האם הוא בונה/בנה במכבי מנגנון שיגרום לה לא להיות תלויה כל-כך באדם אחד, מיוחד ככול שיהיה?

גיא זהר 19 במרץ 2017

שאלה מצוינת

גיל שלי 19 במרץ 2017

+1

יניב פרנקו 19 במרץ 2017

אם כבר השאלה שעולה מהניתוח הזה – היא מה ארגון אחר יכול ללמוד מההצלחה של ג'ורדי, היו הרבה דיונים על כך שהפיצוח של מיטש היה מבני וארגוני, היום עולה התפישה שהפיצוח של מיטש היה במבנה האישיות של קרויף.

yaron 19 במרץ 2017

זאת הנקודה המטרידה ביותר כל אוהד לדעתי (בהנחה וגולדהר לא הולך לשום מקום).
בניגוד לשנה שעברה בה ראינו מה קורה כשג'ורדי לא זמין אני מאמין שבמקרה שהוא יעזוב גולדהר יידע למצא (בטח שיעשה כל מאמץ) מחליף באותו שיעור קומה.

רק משהו קטן 19 במרץ 2017

שאלה יפה מאוד שבעיני עומדת באוויר ואף אחד לא מדבר עליה כל כך ולאו דווקא מהרצון לעצום עיניים .
בעיני כמו שגיל התרשם ג'ורדי הוא מוטיבטור יותר מהכל (טקטיקן סקאוט וכו..) כן הוא מבין כדורגל ברמה גבוהה אך נראה שהקסם שלו הוא עם אנשים בעיקר. המערכת במכבי נראית בריאה מאוד עם חלוקת התנהלות ברורה יחסית לקבוצות אחרות בארץ ולכן בעיני השאלה היא לא מה יקרה שהוא יעזוב אלא מי ימלא את החלל של המוטיבטור/הנדלר ( אדם היודע להפעיל אנשים). זו השאלה האמיתית כי יש עוד אנשים בעןלם עם הסט יכולות הזה השאלה היא אם מכבי ישכילו לזהות נכון את סוג החלל שישאר והבן אדם הנכון להכנס לתוכו…

נ.ב
אחלה פודקאסט לא נכנס לעניין של יניב בכלל בעיני כצרכן ספורט אני נהניתי וזה המהות של זה לפני הכל . אז תודה

Ollie Williams 19 במרץ 2017

שלאה מעניינת.
אני מניח שכמו במקרה זהבי על הדשא, דברים הפכו לתלויים יותר בקרויף בגלל מי שהוא והביצועים שלו. וגם כן בדומה למקרה זהבי, גם מחוץ לדשא יש הבדל בין חסרון זמני של אדם שהוא חלק קריטי במערכת, לבין מערכת שצריכה להסתגל למצב חדש ולהסתדר באופן קבוע ללא הדמות הזו.

לדעתי כל עוד ג'ורדי במערכת הרבה ימשיך להיות תלוי בו ובנוכחות שלו. ביום שיעזוב באמת, אני מאמין שהוא יעזור למיטש לתכנן את היום שאחרי. תהיה תקופת הסתגלות עם חריקות אבל בסוף תתייצב מערכת, דומה אבל שונה, אולי תפקידים אחרים יקבלו יותר משקל ואולי יביאו יותר מאדם אחד למלא את החסר – אבל יש מעטפת מספיק חזקה שתדע לבנות את עצמה מחדש.

גיא זהר 19 במרץ 2017

לא רק בגלל האישיות של קרויף, אלא גם בגלל שאין מנכל

Ollie Williams 19 במרץ 2017

אני לא חושב שקרויף מתעסק כרגע בעניינים של מנכ"ל.
לא יודע מי כן וזו אולי בעיה אחרת – אבל לא נראה לי שזה המצב.
מאמין שאם קרויף עוזב, מינוי מנכ"ל תהפוך למשימה הרבה יותר קריטית מכוון גולדהאר.

Ollie Williams 19 במרץ 2017

כמו כן, מרטין ביין עזב רק לאחר תום העונה שעברה והפסד האליפות. החסרון של קרויף במובן המקצועי היה קריטי גם כשהיה מנכ"ל בסביבה.

יואב 19 במרץ 2017

נאמנות לאנשים שאיתך, אולי זה שיעור שלמד מפרגי.
אני חושב שהניסיון הרב של יורדי והאנשים שאיתם בא במגע לאורך השנים הפכו אותו לחיה מאד מיוחדת בתחום.
אחד שלא רואה בטאקטיקה ומספרים את חזות הכל, כי בסופו של דבר מדובר על לנהל אנשים. ותמיד ניתן להוציא יותר או פחות, גם אם לא בעמדה הספציפית, גם אם הכישרון גדול או בינוני.
היחס לברק מקסים אותי. זאת היתה ההחלטה הראשונה שקיבל במכבי(השניה- לסגור את המתחם).
ואם ברק מחל על כבודו כאן וחזר למכבי טוב יותר- זה בהחלט הישג יפה של יורדי. הם מדברים את אותה השפה וקשה לי לחשוב על עוד איש מקצוע שברק העריך כל כך בעבר. אין ספק שההילה של שם המשפחה גם עושה הבדל.
בקשר לאתמול, הרבה זמן אני מחכה לתרומה של שוינפלד כי אני מחזיק ממנו. אחלה שחקן עם אנרגיות בלתי נגמרות. מכבי מטיריאל ללא כל ספק.

רומן 19 במרץ 2017

תאכלס החטא הגדול ביותר של ג'ורדי זה שהוא לא נתן לנו ליהנות מספיק מברק יצחקי. שחקן עצום, אני תופס את עצמי צופה במשחקים של הצהובים שבוע אחרי שבוע רק כדי לראות אותו. זו ממש שערוריה איך ייבשו אותו על הספסל כל השנים האלה.

יואב 19 במרץ 2017

רומן,
כשחזר מהשאלה בקפריסין הוא היה שחקן הרכב ובכושר מטורף ואז קרע שוב את הרצועות. מכבי היתה מאד רוצה להנות מברק יותר ובטח יורדי.
מאד יפה לראות עכשיו את הקאמבק שלו.

יואב 19 במרץ 2017

נ.ב
יודע למה אתה מצחיק לפעמים? כי את זהבי שבנוי מעולה אתה מכנה שמנמן אבל מברק הלא רזה אתה מתעלם. מוזר מאד ההיגיון שלך. מוזר.

ר.בקצה 19 במרץ 2017

זהבי הוא קיסם. בגלל זה במשחקי הנבחרת ההגנה של היריב מנערת אותו ללא מאמץ. החלוץ היחיד שמתאים לאירופה מבחינת ממדי הגוף הוא תומר חמד, שגם שיחק כדורמים בעברו.

גיל שלי 19 במרץ 2017

אגב, גם אני שחקתי כדורמים מכיתה ה' עד כיתה ח' ואז עברתי לכדורסל

yaron 19 במרץ 2017

אם רק היית עובר לכדורגל ;-)

Ollie Williams 19 במרץ 2017

זה בכל זאת הגיון שמשוכנע שגם היום שלמה שרף הוא המאמן הטוב בארץ

רומן 19 במרץ 2017

זהבי? תעשה סטארט בינו ליצחקי, ברק כבר נוגס בלאפה עד שזהבי מסיים. זה שהוא קטן לא אומר שהוא חלש, ראית איזה עליה הוא הביא אתמול? גול של פרמייר ליג.גם רומאריו היה שמנמן.
יצחקי שחקן פי כמה יותר טוב ממנו, אני בהלם שאלישע מתעלם ממנו.
גם זריז, גם מהיר, גם טכני, גם וירטואוז, חלוץ..

יואב 19 במרץ 2017

כרגיל, ענית לעניין וזהבי שמנמן.
אל תספר לי מי זה יצחקי.
והוא לא מנצח את זהבי בספרינט גם אם הוא בן 25 עכשיו.

רומן 19 במרץ 2017

יואב, זהבי אחד השחקנים האיטיים שיש, יצחקי עוקף אותו בקלילות. אל תתן לכרס להטעות אותך, יש לו סטארט חבל על הזמן

גיל שלי 19 במרץ 2017

לא יודע רומן, אתה בטח מבין שאני ויואב רואים את כל משחקי מכבי, ולא ראינו מברק אפילו סטארט אחד בשנתיים האחרונות

איציק 19 במרץ 2017

זה סטארט אפ חדש במיוחד.

יואב 19 במרץ 2017

זהבי כלל לא איטי. נו שויין.

איציק 19 במרץ 2017

כתבתי על הסטארט של יצחקי.

שלו 19 במרץ 2017

יצחקי הוא אלוף העולם בריצה למרחקים קצרים מאוד, מאוד.

yaron 19 במרץ 2017

יצחקי לא שחקן מהיר (בטח לא בשלב הזה של הקריירה) אבל הוא משחק מהר, מאוד מהר, אלוף במשחק של נגיעה אחת.

יואב 19 במרץ 2017

משפט שאמרתי רבות בעבר: כשיצחקי טוב, הוא הכי טוב.
אין עוררין על הקוסמות, הכישרון, הראיה השונה של המשחק, הדימיון.
מהמוכשרים שבעטו פה בכדור.

אבי 19 במרץ 2017

יצחקי? מהיר? אתה כנראה מסתלבט או מתבלבל..זהבי אולי לא מהיר ברמה של טבח2 אבל מהיר יותר מיצחקי בוודאות..

משחק בנגיעה? אולי בכל הפעמים שבהן הוא לא מנסה 3 סבסובים של פיפא 98

יניב פרנקו 19 במרץ 2017

דרך אגב ג'ורדי ויצחקי – יצחקי כבר היה סגור השנה בבית"ר ורק הוטו של מיטש השאיר אותו במכבי, גם את זה צריך לזכור בהקשר הזה

יואב 19 במרץ 2017

יניב,
לא יודע של מי היה הוטו אבל ממראית העין-האהבה היא הדדית לגמרי.

ק. 19 במרץ 2017

כל הכבוד על הראיון והשיתוף כאן.
בהמשך לחלק שהוא סיפר על בארסה – פסז' – חבר שישב קרוב אליו ביציע בקמפ-נאו סיפר שהוא עזב את האצטדיון דקה 83.
שמח בשבילכם שלפחות על העונה של מכבי הוא לא ויתר ולא הפסיק להאמין (או שהוא למד את זה מהפרוות והרולקסים במנוריהו השכן)

tazza 20 במרץ 2017

היי אופירע, מה נשמע?

אחד העם 19 במרץ 2017

אני עדיין היתי רוצה לראות נסיון לשלב את שוינפלד לצד וידאר ולא במקומו.
זה עשוי להתגלות כשילוב שהוא מעל לכוחם של בלמי ארץ הקודש.
קרויף ג'וניור הוא אישיות מרתקת.
מדוע ערוץ הספורט לא מזמינה אותו לדיון מעמיק בכדורגל מול פאנל של אנשי מקצוע מהאינוונטר שיש בידם: אפק, אוחנה, גונזבורג, בנין אפילו יעקובי, בתנאי ששגיא לא יבקש גם… במקום אחת מעשרות שעות הלהג הרכילותי אותו הם משווקים כחטיף לציבור.

tazza 20 במרץ 2017

כל פעם שיש ראיון בערוץ הספורט עם ג'ורדי תמיד מנסים להוציא ממנו משהו סקסי, להוציא אותו טיפש או טועה ובכלל לא מתעסקים בכדורגל.
אם אני עופר רונן אני לא נותן לג'ורדי להתראיין לשום גורם בכלל. מילא היה מעניין בראיונות…

Comments closed