מאמן מגיע לישראל בפברואר. מנצח שבעה משחקים, בינהם משחק חצי גמר, ומפסיד משחק אחד שלווה בהחלטת שיפוט מעוררת מחלוקת. יחס השערים של הקבוצה במשחקים שלו – 15:3. הקבוצה שיחקה מול כל הקבוצות שנמצאות בין חמש הראשונות בטבלה. נדמה לי שבהסתכלות קרה על התוצאות, היינו מצפים לסיקור אוהד למאמן.

*

אנהג שניה כמו חלקים מהתקשורת, אולי אם צבע עורו של המאמן היה בהיר יותר, היינו קוראים על התוצאות שלו, ולא על מערכת היחסים בינו ובין ג'ורדי?

*

אני מבין את מחסום השפה. אולי בגלל הקושי בתקשורת יותר נח לשאול אותו שאלות על ג'ורדי ופחות על השיקולים שלו בבחירת מערכים מסוימים, על המעבר בין שיטות משחק במשחק מול סכנין?

אישית אני לא זוכר מאמן שנתקל בכאלה קיתונות של בוז למרות התוצאות שהביא. פאקו התקבל ביריקה של ערוץ הדיבורים על ספורט עם נחיתתו, אך לאחר כמה משחקים, בתקשורת דנו בעיקר ביכולת של הקבוצה, ולא ביכולתו כמאמן.

ערוץ הדיבורים על ספורט גם כיסה את משחק העונה מול הפועל באר שבע. מסתבר שהשאלות הטקטיות היחידות אליהן התיחסו השדרים במשחק היו זוויות הישיבה של ג'ורדי ווידיגאל על הספסל. לא קבלנו ניתוח שהסביר איך באר שבע הקשו על מכבי להגיע לרחבה של באר שבע. לעזאזל, אפילו על הגליש המטומטם של דסה לא דברו אפילו פעם אחת. בקושי הוזכר הצהוב המגוחך לברק יצחקי. על מה דברו? על חוסר הכבוד של ג'ורדי כלפי וידיגאל, כאילו הם נתנו כבוד כלשהוא למאמן מהרגע הראשון.

*

כאשר ג'ורדי הביא את וידיגאל קראנו ביקורות רבות על כך שג'ורדי מפסיק לאמן בעצמו, לאור התוצאות שמכבי השיגו כשאימן. למען האמת בתחילת תקופת האימון של ג'ורדי קראנו שג'ורדי מתעכב בהבאת מאמן, היציבות מעוררת השתאות.

נדמה לי שכל בר דעת הבין שג'ורדי לא מתכוון לשבת בצד כפי שישב בצד מהרגע שהגיע לפה, העונה הזאת רשומה על שמו יותר מכל עונה אחרת. ג'ורדי גם הבהיר בעצמו שהוא ישב על הספסל כדי לתמוך בוידיגאל. כל תפקוד אחר של ג'ורדי היה זוכה לביקורת לא פחותה על כך שנטש את הקבוצה.

*

אגב, ג'ורדי בראיון שלו איתנו אמר מפורשות שליטו וידיגאל הגיע לשנה וחצי, הסיכוי שג'ורדי יטיל אחריות על אי לקיחת אליפות על וידגאל, ואף יפטר אותו בסוף העונה הנוכחית הוא קלוש ברמת הסיכוי ששלג ירד היום בתל אביב. זה האיש שלא מוכן להטיל שבב של אחריות על שוטא, לוקח את כל האחריות לתקופת שוטא על כתפיו, זה האיש שיזרוק את וידיגאל מתחת לאוטובוס, נכון.

*

כאשר התקשורת מתעצלת לנתח את השינויים בצורת המשחק של מכבי מאז הגעת וידיגאל (פרט למתי מעט צדיקים בסדום, אורי קופר, טוכמן, ודור בלך שניסה לנתח טקטית את הבדלים בין ג'ורדי לוידיגאל, ממי שאני ראיתי), כאשר התקשורת מעדיפה להתעסק בהתנהגות של ג'ורדי במקום במשחק של מכבי, אנחנו מבינים דבר אחד פשוט, זו לא תקשורת ספורט, ספורט לא מעניין אותה. התקשורת הזאת מנסה לייצר סיפור במקום לסקר אותו. וכאוהד ספורט שצורך באובססיביות ספורט, זה ממש מאכזב שאני צריך לקרוא על תוכניות ריאליטי במקום ניתוחים על הספורט שהיה.

המייקל ג'ורדן של עולם ההייטק
וכמה מילים על המשחק עצמו