אז כמו שירון הזכיר לי, היה גם משחק אתמול.

היה ממש כיף להיות באצטדיון, אווירה מעולה, אצטדיון מעולה במיוחד כשהוא מלא, הדשא היה במצב טוב, הסטייקים בבוקרים חרא, ואפילו להגיע היה די מהר, אם כי יצאנו ב1700 מתל אביב.

*

חשבתי גם לפני המשחק שצריך לרענן את ההרכב, ומאוד שמחתי לראות את השינויים עוד לפני המשחק. גולסה היה נהדר בתפקיד של אלברמן, אגב בדיוק כמו שהיה נהדר באלקמאר באותו תפקיד. הדיבורים כאילו ההרכב היה רך מדי בגלל החילוף של אלברמן בגולסה הם דיבורי סרק. גולסה בריא הורס התקפות ולוחץ טוב מגל הנוכחי, ואין אפשרות להשוות בכלל בתרומה ההתקפית שלהם, בעיקר בכל הנוגע בשבירת הלחץ.

ניכרה העובדה כי מדובר במשחק הראשון בו גולסה משתף פעולה עם מיקאל. הפוטנציאל שם, ההבנה העיוורת עוד לא. אני מאוד מקווה שנראה את הציוות הזה עוד הרבה ביחד, ושעד למשחק מול באר שבע בנתניה הכימיה תהיה מושלמת.

בניון במקום מיכה בקודקוד של הקישור היה הצלחה אדירה. בניון אמנם לא מסר את מסירות המפתח שמיכה יודע לנפק, אך הוא הרבה יותר משמעותי ממיכה בשבירת התקפות, וביחד שלישיית הקישור לא איבדה בכלל כדורים ללחץ ירושלמי כאשר זה הגיע.

*

ירושלים לא באמת הגיעו למצבים פרט להצלה הנהדרת של ראיקוביץ' במחצית הראשונה. ליאני התעלם מצלילות של שכטר, ובכך שמר על הבריאות הנפשית של כולנו. קונט שיחק מאוד אגרסיבי, וזכה לכרטיס צהוב אחד שבקלות היה צריך להיות שלושה. אהבתי לראות איך שרן יודע להשיב בפעולות קשות כנגד, הוא ממש לא החננה שאייל ברקוביץ' רואה בעיני רוחו הסהרורית.

שרן יצר את הגול הראשון כחלק מהשתתפות ערה בהתקפות. תחילה מסר כדור עומק לטבח שהיה הופך לגול אילו בלם ירושלמי לא הגיע בשניה האחרונה לכדור, ואז הרים בשמאל כדור מצוין לשוינפלד שהבקיע באמצעות גבו העליון. צריך לכתוב ששרן היה נהדר? תענוג לראות את קור הרוח שלו מול שחקני ההתקפה הירושלמים בתוך הרחבה שלנו, איך הוא תמיד מבצע את הפעולות הנכונות בהגנה ולא מאפשר מסירות מסוכנות, בטח שלא נותן לעקוף אותו, והכל מתוך התייצבות נכונה.

טל בן חיים הבלם ארגן הגנה מסודרת למופת. הוא לקח את כל כדורי הגובה. איבד מעט כדורים שהפכו להתקפות מסוכנות, אך פרט לכך היה נהדר.

פיליפנקה היה בסדר גמור. הגול שביתר הבקיעו הגיע לאחר שהוציאו אותו מהמהלך באמצעות עבירה שלא זכתה לשריקה מהשופט. בשאר ההתקפות הוא היה תמיד במקום, גם אם האחד על אחד שלו בהגנה טוב פחות מזה של טבח ושרן.

*

מיכה היה מצוין, חבל שלא ניצל את ההזדמנות לכבוש צמד מול ביתר. שוינפלד רץ המון על המגרש, היתה התקפה של ביתר בה שוינפלד הגיע ראשון להגנה, לפני כל הקשרים, למרות שההתקפה לא הגיעה מקרן שלנו. הוא עובד כל הזמן, גם אם הורגש פחות בחלקים מהמשחק בהתקפה.

טל בן חיים החלוץ עבד קשה, רוב הזמן גם חזר יפה לעזור בהגנה. עדיין לא הגיע לרמה של ספטמבר אוקטובר, ספק אם נראה את זה ממנו שוב השנה. צודקים כנראה מי שאומרים שטל פורח ככינור שני בהתקפה לצד עילויים כזהבי, לא הוא האיש שיוביל את ההתקפה שלנו לצערי.

*

יש עדיין מישהו שלא חושב שראיקו הוא השוער הטוב ביותר בליגה ובפער אדיר?

כשהתקשורת יוצרת את הסיפור במקום לסקר אותו
הפועל ירושלים ושאלת פיאנג'יאני