הפועל ירושלים ושאלת פיאנג'יאני

אורי אלון לא נכנע לקמפיין המקומי, בצדק לדעתי

הקריאה לראשו של סימונה פיאנג'יאני עולה מפיהם של הרבה אנשי תקשורת ספורט בביצה. ישנו קמפיין מתוזמר מפי מקור בתוך הקבוצה הירושלמית, המדגיש את חוסר התקשורת של פיאנג'יאני עם השחקנים הישראלים בקבוצה. עכשיו אנחנו קוראים, הניתוק הזה, הזלזול של פיאנג'יאני בשחקנים הישראלים נושך אותו בתחת בחזרה.

*

הרשו לי לנחש כי המקור לסיפורים אלה הוא שחקן גבוה עם צורת משחק ייחודית, שחקן שנמצא בתקופה רעה מאוד, כזה שאף פעם לא היה אחראי לכך שמהפוטנציאל האדיר שבו יצא בסך הכל שחקן בינוני שדועך משנה לשנה.

*

אז למה לעזאזל אורי אלון לא לומד ממכבי ראשון לציון, למה הוא לא מפטר את סימונה פיאנג'יאני בתוך הסיבוב השלישי של הליגה הישראלית, ממנה את שיבק, ואז בטח יקח גם אליפות?

*

נדמה לי שאורי אלון לא הסתיר את סדרי העדיפויות שלו העונה. בעוד שבעונה שעברה הפועל ירושלים כשלה כשלון חרוץ באירופה, והציגה עונה סבירה בליגה הישראלית, השנה ירושלים נתנה עונה ראויה באירופה, במקביל לעונה מסויטת בליגה הישראלית. כולנו יודעים שאורי אלון מעדיף את החלופה בעונה הנוכחית על פני החלופה של העונה הקודמת. נדמה לי שגם בעונה הקודמת המאמן זכה להשלים את החוזה שלו, למרות עונה אירופית שהיוותה כשלון מוחלט, וזאת כאשר סביר להניח שגם בעונה שעברה העדיפות של אלון נטתה לאירופה.

*

אבל ישאלו דורשי הראשים, ברור שסימונה פיאנג'יאני איבד את הקבוצה. ברור שהקבוצה כבר לא מגיבה אליו, והצעקות שלו ממש לא מזיזות לאיש. למרות זאת, אורי אלון המוזר הזה מביא את ג'נטילה, כלומר מחזק את מעמד המאמן, זה שאיבד את חדר ההלבשה.

*

נדמה לי שהתשובה היא שהפרספקטיבה של אורי אלון מעט רחבה יותר, והוא לא רואה את סוף העולם מגיע בתום עונת הכדורסל הנוכחית. בעלי עסקים רציניים מתכננים לטווח הארוך. בעלי עסקים רציניים לא מוכנים להקריב את הטווח הארוך בשביל הטווח הקצר, למרות שהם חייבים להתחשב בטווח הקצר על מנת שהטווח הארוך ישאר רלבנטי. גם אם הפועל ירושלים לא תקח אליפות השנה בישראל, ספק אם הנזק מכך יטיל בספק את התכניות ארוכות הטווח של אורי אלון.

בואו נחזור שניה לאריק שיבק ומכבי ראשון לציון. הרי הפיטורים של דרוקר עבדו מצוין, שיבק לקח אליפות עם מכבי ראשון, והשנה הוא כבר פוטר. האם זכיה באליפות השנה שווה לאורי אלון את הנזק בעונה הבאה?

איזה נזק תשאלו. אני רואה פה מצב מאוד דומה למצב שמכבי חיפה של יעקב שחר נאלצה להתמודד איתו. שחר בחר בטווח הקצר, פיטר את קרלסן, ושכר את שירותי מומחה המוטיבציה גיא לוזון. שחר השיג את מטרת הטווח הקצר, מכבי חיפה משתתפת בפלייאוף העליון. האם מישהו מכם חושב שמכבי חיפה התקדמה בתכנית ארוכת הטווח שהיתה למועדון כאשר זה שכר את שירותיו של קרלסן מלכתחילה? אני בספק גדול.

*

פיאנג'יאני הוכיח את היכולת שלו להביא את ירושלים להישגים באירופה. להכנע היום לשחקנים ממורמרים, לזרוק מאמן שהביא את שנדרש ממנו, זה מתכון לקבוצה שתתפרק גם בפעם הבאה בה שחקנים ישראלים בכירים ירגישו שהם לא זוכים לכבוד הראוי להם לדעתם כמובן. ברור גם שבמצבת הישראלים הקיימת בירושלים, הצלחה באירופה תלווה כנראה בישראלים ממורמרים גם בעונה הבאה.

לאור זאת, אילו אני אורי אלון, אני נוהג בדיוק באותה צורה, גם אם אין לי כוונה להשאיר את פיאנג'יאני בירושלים גם לעונה הבאה. הייתי מוסיף עוד צעד אחד, צעד שאני בהחלט רואה אותו קורה בימים הקרובים. אם יש שחקן שמאיים באמצעות אתרי האינטרנט בפרישה לקראת העונה הבאה, אולי אורי אלון יוציא לו תכנית פנסיה מוקדמת. מאוד יכול להיות שצעד כזה יחזיר את חדר ההלבשה הירושלמי לעניינים.

וכמה מילים על המשחק עצמו
10 ניחושים נועזים לפלייאוף NBA

תגובות כמו עכשיו

 • קפטן קוקי הגיב: שנה 1 לִפנֵי

  מעורר מחשבה, כרגיל. חבל שמכבי פוקס של הפדרמנ'ס לא מצליחה להתנהל בצורה יותר נורמלית, כי המחשבה על שני מועדונים גדולים, שמביאים כמעט רבבה של צופים למשחקי בית ומשחקות בקביעות באירופה מביאה הרבה תיאבון. כשמדובר בתל אביב מול ירושלים זה בכלל מרתק. להבין שאורי אלון עושה דברים נכונים ובונה לטווח הארוך ובעיקר הופך את הקבוצה שלו למשהו מבוסס שנמצא כאן כדי להישאר זה משמח, גם כמכביסט. מבאס מאוד (ואולי לא מפתיע) שהמגמה הזאת נאלצת להילחם בבעלי קבוצות שמחפשים לשפר את התחרותיות בלי להתחרות, בעיתונאי שלולית ושחקנים עצלים שהמשותף לכולם הוא שם לא ממש בקטע של לצאת מהקומפורט זון שלהם.

 • זינק הגיב: שנה 1 לִפנֵי

  הקריאה לראשו של פיאנג׳יאני זהה לקריאה של כל מאמן זר שמועסק כאן. ההשתלחות והביקורות עליהם ורמת הזלזול ביכולות שלהם פשוט מצחיקה. התזמורת של מר גרשון, סהר ויתר חברי המקהלה היא לשכת עבודה למאמנים הישראלים. אני חושב שאורי אלון מבין משהו שהוא טעה בו בשנים קודמות. הרצון להתקדם באירופה עומד בסתירה מוחלטת לשמירה על צביון ישראלי (שונא את הביטוי הזה...) ובטח להשלכות החוק הרוסי. מכבי מקבלת מכות כשהיא מנסה ללכת אחרי הרוח הזאת שנושבת מהתקשורת ואורי אלון רואה גם את זה. בצער רב צריך להודות שלמעט כספי יש היום במקרה הטוב שני ישראלים עם פוטנציאל יורוליג. שניהם לא משחקים בים ומכבי ושניהם עם פוטנציאל סביר ולא יותר מזה (דאוסון ומשעור).

  • צביקה פחחות הגיב: שנה 1 לִפנֵי

   דוסון. כמו ההוא שהיה לו קריק.

 • גיא זהר הגיב: שנה 1 לִפנֵי

  מצוין. אותו שחקן בעל הזריקה המוזרה גם מבין שהולכים להביא לו על הראש את האוול.

  • MOBY הגיב: שנה 1 לִפנֵי

   וכשהוא על המדף , אין רשימה של קונים במחירים שהוא חושב שמגיעים לו

   • צביקה פחחות הגיב: שנה 1 לִפנֵי

    מלכתחילה לא הייתי מביא אותו לירושלים. הוא משדר מצויינות כמו שהלפרין משדר מנהיגות. וכמו שגויאבה משדרת טעם עדין ומדוייק.

 • יוני (המקורי, מפעם) הגיב: שנה 1 לִפנֵי

  אחלה נקודה. אבל, אין כמובן קשר בין רישון לירושלים. רישון הם כמו קרית שמונה בזמנו. הכל התחבר ועשו היסטוריה. ירושלים הם על תקן ב"ש. שופכים הרבה כסף לאורך זמן, איצטדיון חדש, בעלות חדשה. מנטליות של פריפריה.

  • גדי הגיב: שנה 1 לִפנֵי

   מה זה " מנטליות של פריפריה"?

   • יוני (המקורי, מפעם) הגיב: שנה 1 לִפנֵי

    א. זה ביטוי שהמצאתי :) ב. הכוונה היא למי שרוצה להדיח את השלטון, ומגיע מנקודת מוצא פחות מוצלחת. המסלול שב"ש צריכים היו לעשות קצת יותר ארוך מזה של מיטש וג'ורדי.

    • צביקה פחחות הגיב: שנה 1 לִפנֵי

     תגיד פרענקים, למה סתם להסתבך.

    • גיא זהר הגיב: שנה 1 לִפנֵי

     תן לבאר שבע של לפני חמש שנים את הכסף של מיטש ואת ג'ורדי ויש סבירות לא קטנה שגם היא מתמודדת על האליפות ואולי אפילו זוכה בה (הקבוצה בשנה השנייה של אלישע התמודדה ראש בראש עם זו של סוזה עד תחילת הסיבוב השלישי). מנטליות של פריפריה זה ביטוי לא מוצלח

     • יואב הגיב: שנה 1 לִפנֵי

      ואת שמעון של לפני ארבעים שנה ואז בכלל....(:

      • גיא זהר הגיב: שנה 1 לִפנֵי

       עד שמעון. גם לי יש גבולות. :)

 • Lord Anthony הגיב: שנה 1 לִפנֵי

  גם חשוב להגיד, שמאז שנותק הקשר בין הצלחה בליגה לבין השתתפות במפעלים האירופיים כל מאמן שמצליח באירופה עומד במטרות שלו. אם אתה ראשון או חולון שלא יכולים אפילו לחלום על הצלחה באירופה אז לתואר המקומי יש חשיבות גדולה, אם אתה הפועל ירושלים אז יש לך מטרות קצת יותר גדולות. את פי'נג'יאני הביאו כדי להפוך את הפועל ירושלים למועדון מצליח ברמה האירופית לא כדי לקחת אליפויות בארץ. על אחת כמה וכמה כשמה שחשוב בעונה הסדירה זה רק להגיע לפלייאוף.

 • יוסי מהאבטיחים הגיב: שנה 1 לִפנֵי

  הצלחה בזירה המקומית פשוט לא מעניינת. אליפות, סגנות, מקום 5, מה זה משנה בכלל? הגדולות משוריינות גם אם לא אלופות, הקטנות משחקות במפעלים איזוטרים גם אם הן אלופות. אם אני אורי אלון אני עושה בדיוק מה שעשה. אים הגיון עסקי בהשקעה במפעל המקומי.

  • צביקה פחחות הגיב: שנה 1 לִפנֵי

   בקטע הזה, אם אני אורי אלון אני יוצר קשר עם דון שמעון וסוגר איתו לאיים באולטימטום על הליגה שאם לא יחזירו את השיטה לסדרות עד צלחת האליפות שתי הקבוצות לא מתייצבות למשחקי הליגה. הרי אחת משוריינת ממילא ליורוליג ולשנייה רק מתחננים שתופיע באחד מאינספור המפעלים המשניים. והפעם לממש את האולטימטום ולא בכאילו בנדמה לי בלון ניסוי בתקשורת ע"י עיתונאי החצר. ואז במקום הסיבוב השלישי שמופיע כל עונה כמו הריון לא רצוי בלידת עכוז יחזרו לסדרות (יחסית יותר) מדליקות והאליפות לא תושג במשחק אחד מזליקי.

   • אלכס הגיב: שנה 1 לִפנֵי

    ולמה שהליגה ששתי קבוצות עושות לה טובה שהן מתייצבות תתחשב במה רוצות שתי הקבוצות האלו? למה ללכת לקראת שתי קבוצות שיקברו את כל הליגה אם יבינו שיש להם לוורג'? לא רק זה, אלא שדעתך, וגם דעתי משנה להם כקליפת השום. מה שמביא כסף זה חסויות וזכויות שידור. אם המשדרים יחליטו שליגה שבה מכבי או ים לוקחת רווחית יותר, אז מילא. אבל למה לליגה לפגוע באינטרס הכלכלי של עצמה? אם האליפות לא משנה, למה זה משנה איך היא מושגת? דעתי? הליגה משנה לקבוצות. ככה משיגים אוהדים. וחסויות וכסף. בלי זה אין קהל ואווירה. הרי זה מה שמחזיק את מכבי ביורוליג ( יש עשירות ממנה מחוץ ליורוליג). אז הן לא יכולות פשוט לפרוש. הליגה תהיה משעממת בטירוף בלי המועדונים הגדולים שלה, ולכן גם הליגה לא יכולה להתעלם מהקבוצות. אבל בסופו של יום, אם פורמט זה או אחר מביא יותר כסף, אז זה מה שיהיה, כי הליגה זה נדמה-לי ממילא - אין חשיבות לזוכה כלל.

 • אנונימוס הגיב: שנה 1 לִפנֵי

  פינגיאני כאן כי אורי אלון רוצה רק יורוליג, ולשם הוא הוא חושב שהוא חייב להיות מסוגל לאמר לגורדי ברתומיאו שיש לו מאמן יורוליג. אז זה הדבר היחיד שאכפת לו ממנו. השאלה אם לברתומיאו אכפת מזה יותר מאשר להכניס ליורוליג קבוצה שכושלת בליגה מקומית חלשה. בעבר הייתי אומר שיש פה גם שאלה אם לאוהדים של ירושלים אכפת רק מלהיות ביורוליג, או שמעניין אותם גם כל העניינים השוליים האלה של קבוצת ספורט ישראלית שרוצה תארים בישראל עם שחקנים ישראלים. אבל די קיבלנו תשובה לזה בשנתיים-שלוש האחרונות.

  • יוסי מהאבטיחים הגיב: שנה 1 לִפנֵי

   כבר 15 שנה אנחנו מקבלים את התשובה הזו, מהרגע שמותר להביא לפה 3,4,5 או 6 זרים שמקבלים רבע משכורת של ישראלי.

 • גיא הגיב: שנה 1 לִפנֵי

  מה ההגדרה הנוכחית של אליפות בכדורסל הישראלי? להיות הקבוצה הכי טובה בישראל? לא בהכרח. להגיע לפיינל פור ולנצח את שני המשחקים החשובים של העונה בלי להיות הכי טוב בהכרח? כנראה. מזכיר את מכבי של 2014 שידעה להתעלות בפיינל פור של היורוליג וניצחה את שני המשחקים שכל אחד מהם בנפרד היתה מנצחת בסבירות של 1 ל-10. גם מכבי הזאת לא היתה הקבוצה הטובה באירופה ואפילו רחוקה מכך. רק קצת מזל ועזרה מקבוצות שעשו במכנסיים ברגע האמת. גם ראשון של השנה שעברה לא היתה הכי טובה אבל ניצחה את מכבי בחצי ואת י-ם בגמר בגלל שחקנים שעשו במכנסיים (בעיקר אותו אחד מהפיסקה הראשונה)

 • אריק האדום הגיב: שנה 1 לִפנֵי

  ליאור אליהו!!! ליאור אליהו!!!! אתה מדבר על ליאור אליהו!!!!

  • משיח הגיב: שנה 1 לִפנֵי

   lol

  • צביקה פחחות הגיב: שנה 1 לִפנֵי

   :)

  • ירושלמי הגיב: שנה 1 לִפנֵי

   נפסלת

 • יואב הגיב: שנה 1 לִפנֵי

  האמת שהכישלון המקומי של ירושלים בליגה עד עכשיו, ממש עובר בשקט. אין כותרות, אין הרבה ניוזים. לא דומה בכלל למה שמכבי עוברת. אם לא הייתי מסתכל על לוח תוצאות פעם ב... לא הייתי יודע כלל שהפסידה. כל עוד זה כך, היא תמיד תרגיש לי סקנד בסט.

  • yaron הגיב: שנה 1 לִפנֵי

   השוואה מצויינת לשחר ומכבי חיפה ששינו מסלול (בפעם המיליון) כבר עם פיטורי מולנסטין כשלכולם (חוץ ממני) היה ברור שקרלסן כבר אורז מזוודות. ובדיוק כמו שכתבת, השיגו פלייאוף עליון אבל אני לא מכיר אוהד חיפה אופטימי אחד לקראת השנה הבאה. המצחיק הוא שמרוב בלאגן גם מומחה המוטיבציה לא מצליח במשימה היחידה שלשמה הובא.

 • רועי הגיב: שנה 1 לִפנֵי

  הפועל ירושלים הגיעה למקסימום שמתאפשר לה עקב חוקי הליגה הישראלית ההזויים. היורוקאפ בעונה הבאה יהיה הרבה יותר קשה משהיה בעונה הנוכחית, אורי אלון צריך לחשוב איך הוא מביא את ירושלים ליורוליג במסגרת הכרטיס החופשי, אני לא רואה איך קבוצה שמחוייבת להחזיק בסגל שלה לפחות 5 ישראלים יכולה לזכות ביורוקאפ. או שמכבי וירושלים ימשיכו במה שהתחילו וילכו בכל הכח על שינוי החוקים בליגה המקומית.

 • Gil - Zimbabwe הגיב: שנה 1 לִפנֵי

  מהרגע שמתן נאור וחבריו התחילו לנהל את הליגה (שביתות וכ"ו) הקבוצות הגדולות לא יודעות מה הן AC או DC

 • מאשקה הגיב: שנה 1 לִפנֵי

  איך שמתנהלת ליגת הכדורסל בארץ עם הסיבוב השלישי ואח"כ פיינל 4., זו מחשבה והתנהלות גרועה, תפגע בנו בקיץ. הרי השחקנים הישראלים צריכים לשחק בקיץ באליפות אירופה, והם עכשיו התחילו סבוב שלישי והליגה תיגמר ביוני. מתי ינוחו ? מתי יתאמנו בנבחרת ? ולמה לתת להם להיפצע מרוב מאמץ ועייפות לפני משחקי הנבחרת ? וחוץ מזה, אם קבוצה זוכה באליפות המדינה, תולה דגל באולם שלה, ומה הלאה ? היא יכולה להגיע לרמות הגבוהות של הכדורסל האירופאי ? היא יכולה להגיע למועדון המסואב הזה של היורוליג ? היא יכולה להגיע ליורוקאפ ושאר מפעלים באירופה. אני מאוד לא אוהבת את הביטוי " הוא שחקן יורוליג " של הפרשנים. ליגת היורוליג יש בה סך הכול 5-6 קבוצות טובות מאירופה. ואם לקבוצה יש את שמעון " מסרחי " שיש לו קשרים עם היורוליג, הוא השיג חוזה ל - 10 שנים למכבי ת"א, ואת התוצאה השנה ראינו. אני מאמינה אמונה שלמה בדרך של אורי אלון והנהלת הפועל ירושלים, לא רק בגלל שאני אוהדת ותיקה מאוד. בגלל שעברתי עם הפועל ירושלים עשרות שנים הרבה הנהלות עוד בימי אולם מלחה, וחוץ מכמה משחקים שהצלחנו לגנוב ניצחונות ממכבי ת"א, כולל גביעי מדינה, וזכיה בגביע יול"ב 2004, ניהול הקבוצה לא היה משהו מקצועי טוב, היינו יותר תחנת רכבת של מאמנים וגם שחקנים, יחד עם ספונסרים עשירים הזויים. הרבה מאוד ידיעות של התקשורת בנושא שחקנים מגיעות מהסוכנים שלהם, ועיתונאי הספורט שחלקם "עיתונאי חצר" של קבוצה זו או אחרת, קופצים על המציאה, יחד עם "סדרי העבודה" של המאמנים שהם פרשני המשחקים בערוצי הספורט. ( כמו שנכתב מעלי גרשון את סהר ). רק בישראל מאמן שפוטר מקבוצה, מוצא מיד, ממש מיד במושב כיסא כפרשן בתוכניות ספורט בטלוויזיה או במשחקים שמשודרים. אשמח מאוד, מאוד אם ניקח אליפות שנייה, ושמחה מאוד עכשיו על הניהול של הפועל ירושלים, עם כל השגיאות שעושים מדי פעם. הכדורסל הישראלי הוא ממש שלולית קטנה, וכך הוא מתנהל, אפילו צפרדע אין בה שתצא ותהפוך למלכה כמו באגדות. ואין לי מה להוסיף על מה שכתב גיל שלי על ראשון לציון.

  • רועי הגיב: שנה 1 לִפנֵי

   את מודעת לזה שאורי אלון חותר לקבל בדיוק את אותו חוזה ששמעון "מסרחי" (מאוד בוגר מצידך) קיבל, כן ?

   • מאשקה הגיב: שנה 1 לִפנֵי

    דני קליין בזמנו רצה להידמות לשמעון מזרחי ומכבי ת"א, ותראה לאן הגענו. זכותו של אורי אלון לרצות להגיע ליורוליג, זאת לא השאיפה האישית שלי כאוהדת .

    • יואב הגיב: שנה 1 לִפנֵי

     כל הכבוד על הבגרות-"מסרחי". את יודעת איך קוראים לכם? מכבי ב. תשאלי את אורי אלון. כשאתם מפסידים זה כלב נשך אדם. זה מקומכם הראוי.

     • גיא זהר הגיב: שנה 1 לִפנֵי

      יואב ורועי, היא כתבה פעם אחת מסרחי והז' והס' קרובות במקלדת. לו רק בגלל הגיל תנו לה טיפת כבוד.

      • גיא זהר הגיב: שנה 1 לִפנֵי

       עכשיו ראיתי את המרכאות. חוזר בי. ועדיין, עדיף להתעלם.

    • רועי הגיב: שנה 1 לִפנֵי

     מצד אחד את כותבת שאת מאמינה אמונה שלמה בדרכו של אורי אלון, דרכו היא להגיע ליורוליג בכל דרך אפשרית, אז ברכות, את אוהדת מכבי ואפילו לא ידעת.

  • יואב הגיב: שנה 1 לִפנֵי

   את מודעת לזה שהיורוליג רוצה את מכבי כמו שמכבי רוצה אותה? מה קשור קשרים? למה שתהיי שם בכלל? מי ומה את ביבשת? אז זה מסואב? נסתדר מעולה בלעדייך. תודה.

  • קפטן קוקי הגיב: שנה 1 לִפנֵי

   מה שמאשקה לא הבינה, וכנראה לא מבינים כל אוהדי "האלטרנטיבה" באשר הם, זה שאורי אלון שינה מסלול ודווקא הוא מנסה להידמות למכבי. ואני אומר את זה במלוא הפרגון. לא להעתיק, לחקות או לחלופין להציב אידיאולוגיה מזויפת וריקה מתוכן. אלא להציב מטרות לטווח ארוך ולהשקיע כדי להגיע אליהן. אם תהיינה לפחות שתי קבוצות טובות, עם תקציבים גדולים וקהל גדול - לאורך זמן, לא הבלחה - לא יהיה צורך בתחרותיות מזויפת. לשחק ביורוליג שווה כסף, שווה שחקנים יותר גדולים ומאמנים יותר טובים. זה יגרום (עם התנהלות נכונה, לא כמו של מכבי פוקס) לשחקנים הישראלים להיות יותר טובים. הכל לאורך זמן, עם התקדמות איטית לטובת המטרה. בינתיים, כשהאליפויות לא משנות כלום - ולא, לא בגלל השריון ביורוליג, אלא בגלל שאפשר להסריח עונה שלמה ולהביא איזה שחקן שניים בדקה ה-90 או להחליף מאמן ובכל זאת לקחת אליפות - אז צריך לייצר משהו מכלום. ואת זה דווקא אורי אלון עושה נהדר.

   • Srtest - ארטסט הגיב: שנה 1 לִפנֵי

    וואללה אני לא חסיד של הניהול של אורי אלון ולא ממש סובל את האוהדים (והאוהדות) של ירושלים שחזקים על חלשים, אבל אתם, שחושבים שכולם מחקים אתכם ולא יכול להיות שאורי אלון עושה את הקטע שלו לפי איזו תרבות שהוא מביא מהמקום שממנו בא (טובה או לא) רק מראה כמה אתם מגעילים ומגיע לכם ולקבוצה שלכם כל מה שעובר עליכם. מסרחי? אחלה טעות שבעולם. קורטוב ממה שהאיש עצמו עשה.

    • יואב הגיב: שנה 1 לִפנֵי

     כן. שמעתי על התרבות הזאת והשחצנות- יקח לי פחות מארבעים שנה לבנות מותג. היינו וראינו. יש לכם אהבה לא? מכבי ב....

 • MOBY הגיב: שנה 1 לִפנֵי

  הבעיה של אלון צריכה להיות צורת המשחק של השחקנים. לא מבין איך ירושלים משחקים, יש לכם שחקן אולי הול אופ פיימר בסגל. שברור שאין בישראל שום שחקן ( למעט צוברוביץ הפטיש שלי, אין טעם להגיב) שיכול לעצור אותו כשהוא מקבל את הכדור במקום ובזמן הנכון. ואת זה ירושלים לא מצליחה לבצע....

 • מיכאל הגיב: שנה 1 לִפנֵי

  יש הרבה הגיון בתגובה של גיל. יחד עם זאת הכדורסל שמשחקת ירושלים בזיוני רוב הזמן. אין קבוצתיות, אין שכל ואין מאמץ אמיתי. נראים כקבוצה שלמאמן אין השפעה עליה. לא ברור גם למה בפוסט אוביקטיבי ומנומק על הפועל ירושלים שנכתב ע״י אוהד מכבי ת״א חייבים המגיבים המקצועיים מטעם מכבי להגן על כבודה של האימפריה הצהובה מול כל אמירה מזלזלת.

  • יואב הגיב: שנה 1 לִפנֵי

   אולי כי הם מגיבים לשטויות שכותבים אוהדי ים הנהדרים? חשבת על זה שרלוק?

  • רועי הגיב: שנה 1 לִפנֵי

   באיזה תגובות בדיוק ראית הגנה על מכבי ?

 • מיכאל הגיב: שנה 1 לִפנֵי

  יש הרבה הגיון בפוסט של גיל.

 • אמיתי הגיב: שנה 1 לִפנֵי

  נושא מעניין גיל..שני הסנט שלי אני חושב שכמו שלא צריך לפטר מאמנים על אי הצלחה בטווח המיידי ושהמחשבה לטווח ארוך חשובה אסור לקדש את הצד השני של המטבע. לא בטוח שפניגיאני (רק בגלל השם הייתי מפטר אותו) מתאים לירושלים. היכולת והצורה והדרך הם לא משהו שנוסך אופטימיות לעונה הבאה. אני גם לא בטוח בקשר להצלחה באירופה השנה, יחסית ליריבות. מעניין אם אוהדי ירושלים נהנו מקבוצתם השנה?

  • צביקה פחחות הגיב: שנה 1 לִפנֵי

   מזל שקוראים לו פיאנג'אני, then.

   • אמיתי הגיב: שנה 1 לִפנֵי

    מי שקורא לפטר אותו מכנה אותו נוטלה..

 • לייב טרוצקי הגיב: שנה 1 לִפנֵי

  תודה גיל. העניין בראשון הוא לא העדפת הטווח הקצר, אלא היעדר מוחלט של הטווח הארוך

 • מאשקה הגיב: שנה 1 לִפנֵי

  אוהדי מכבי פוקס ת"א, תקראו בבקשה לטל בן יהודה הנה. אני את שלי אמרתי ממש בקצרה. ממרומי גילי כגיל המדינה ו - 50 שנים אוהדת כדורסל מבוגרת, ואחרי שראיתי מאות או אלפי משחקים, אני מבינה "קצת" בכדורסל וניהול כדורסל בארץ. אולי אכתוב פה טור על כדורסל, אבל, לא אוכל להתחרות במספר המילים שיש בטורים של טל בן יהודה. גילוי נאות, אני הייתי בעברי ספורטאית, שחקנית כדורעף, וגם בנבחרת ישראל, וזה ענף הספורט הקרוב ביותר לליבי. שמחה שגיל שלי כתב את הטור הזה. תודה גיל

  • יואב הגיב: שנה 1 לִפנֵי

   לא יודע מה את מבינה או לא מבינה אבל התגובה הראשונית שלך היתה מאד לא מכובדת ורצופה בפרופגנדה שיקרית.

   • צביקה פחחות הגיב: שנה 1 לִפנֵי

    פרופגנדה שיקרית. לא פחות ולא יותר. מזל שאתה לא לוקח את זה יותר מדי קיצוני, קפטן הגזמה. א. חוץ מה- "מסרחי" שנראה כמו השתלה של גוף זר מהטוקבקים של וואן היא לא כתבה כל כך על מכבי, או דברים שיכולים להתפרש כשקרים שערורייתיים מגמתיים. ב. כולה משחק עם כדור כתום (למעט עונת הלימון) ועשרה שחקנים, טייק א צ'יל פיל בנדם.

 • מכביסט שמאלני הגיב: שנה 1 לִפנֵי

  מה כלכך קשה ?? 14 קבוצות שני סיבובים, 8 עולות לפליאוף הטוב מ5, הגמר הטוב מ7, למה במדינה הזו אוהבים לסבך הכל, איזו ליגה מאוסה, כלכך הרבה הגבלות וחוקים הזויים לא פלא שמכבי וים לא מביעות עניין בליגה הזניחה הזו.

  • צביקה פחחות הגיב: שנה 1 לִפנֵי

   כל כך צודק. אח, הימים עם שמות כמו זלוטיקמן, שפע, עדי גורדון. ימים בהם גם אם השחקנים לא הגיעו ברמתם לרמות הכשרון של העילית של אירופה להרבה מהם הייתה מומחיות, אישיות, איזה סיפור ייחודי שגורם לשחקן להשאר בזיכרון של האוהדים, למשחקים להרגיש יותר סוערים וטעימים ובעלי ייחוד. ימים בהם הכשרונות הישראליים היו מתחלקים בין מספר קבוצות כי הפול הישראלי הרבה יותר גדול. אם אני אורי אלון אני מוותר מראש על איזושהי יומרה להתחרות ביורוליג שמורוליג ומשקיע הון עתק באקדמיות לכדורסל. הרי ממילא הוא לעולם לא יגיע למצב כלכלי בו יוכל להתחרות בריאל מדריד או צסק"א. אולי איזו הבלחה פעם בעשר שנים כמו מכבי. במקום זה אני מביא את מוח הכדורסל הכי גדול שהכסף שלו יכול להשיג, נותן לו את המפתחות לכל המחלקות ועושה ממנו ג'נרל מנג'ר מקצועי. רק מציב בפניו פילוסופיה כללית שאתה רוצה קבוצה שתיתן משחק התקפי מלהיב ויצירתי עם נתינת כל מה שיש בהגנה בכל ערב נתון. נותן לו חוזה של לפחות 5 שנים. החלטה בלעדית שלו איזה מאמן להביא. וכל מאמן מסיים עונה לא משנה מה. די לחלטורה. לאקדמיה אני מביא תותחי עבר שילמדו את אומנות הכדורסל לילדים. כל כך הרבה ידע הולך לאיבוד על פארש. ללמד הגנה אני מביא את נדב הנפלד, כמה כסף שהוא רוצה הוא מקבל. אין מצב שילד יוצא מהאקדמיה בלי ארגז כלים מלא של כלים הגנתיים וחשיבה הגנתית הרמטית שלמה. כמאמני קלעים אני מביא שוטרים טהורים מהעבר. לא יכול להיות שכבר אין קלעים טהורים בכלל NO MORE. על מאמן סנטרים קצת קשה לי לחשוב, אז אולי כדאי לגשש עם אמארה שיגשש אצל האקים אלייג'ואן כמה הוא רוצה. :) ולגדל גודזילות מגיל אפס עם יסודות מוצקים של סנטר. ולא איזה צ'וברוביצ'ים שעושים עיקוף דרך כדורעף או אלוהים יודע מה. האמא של החלטורה, באמת. לפני שנים קראתי טור נפלא של חיים ברעם שמאז תמיד מהדהד בי. תמציתו הייתה שהניצחון עצמו כערך הוא ערך חלול. זאת הדרך והאסתטיקה של המשחק, הרוח שהן באמת התשוקה שבספורט עצמו. עוד תואר אלופת גביע אליפות ליגת ווינר פחות, למי זה כבר מזיז משהו. אבל תנו לנו שמות חדשים של צעירים ישראלים שיהפכו לשחקנים בשלים שייצרו נראטיבים וסיפורים להזדהות איתם, שייצרו יריבויות חדשות וקבוצות עם שמות שאתם מצליחים לזכור. זה מה שיחזיר את האנשים לענף ולמגרשים. ולא עוד איזה אמריקאי ששנה הוא שנה הוא בד-רו-ש-פא-קה (גם את זה לקח יובלות לזכור). והקהל, הוא קהל שבוי, מה שייתנו לו ייקח. וממילא אם יראה פעמיים בשבוע שחקנים מתאבדים על כל כדור וחוטפים כדורים וקולעים ביופי ברבורי מהפינה כמו השוטרים של פעם, במקום קוקסינלים כמו הלפרין ואליהו, שהמאמן צריך לנחש כל משחק אם הם קיבלו מחזור, אח, איך הקהל יהיה מאוהב בקבוצה. כל קבוצה. גם רישון. אח, לו הייתי אורי אלון.. https://www.youtube.com/watch?v=mqokFDOE4AQ

 • אריאל גרייזס הגיב: שנה 1 לִפנֵי

  רק דבר אחד קטן - אין שום קשר בין הלאומיות של המאמן במקרה של הפועל ירושלים והדרישות להעיף אותו. ירושלים מסריחה את השועלים בליגה והקריאות האלו היו מגיעות גם אם דן שמיר או פיני גרשון היו שם (ואולי גם היו מתקבלות אם לא היה מדובר במאמן זר)

 • אהד הגיב: שנה 1 לִפנֵי

  גם אם הפועל תיקח אליפות, העונה מבאסת.. אני רואה את רוב המשחקים בליגה ונמאס לראות את הקבוצה מפסידה.. בגדול מעדיף ליהנות כל העונה ולהפסיד אליפות במשחק אחד לראשון או גלבוע ולא להסריח עונה שלמה ולגנוב את האליפות. מעבר לזה.. זה ממש לא רק עניין הישראלים.. הקבוצה פשוט משחקת גרוע גם עם האמריקאיים בחמישייה.. הוא עוד לא למד לנצל את אמארה ומהלך ממוצע של הקבוצה זה לתת לגרלס להקפיץ חצי שעה ואז להתפלל שייתן איזה סלאלום ברחבה. אם הוא לא היה איטלקי, מזמן הוא היה עף..

 • האח של דריקס הגיב: שנה 1 לִפנֵי

  למה כולם בטוחים שהיורוליג יקבל את הפועל לתוכן? זוכרים מה שהיה בפעם הראשונה עם היריות על גילה? אלמלא המסורת, גם את מכבי היו זורקים מהמפעל וכנ"ל גם את האיסטנבוליות אלמלא נותנת החסות מה היורוליג צריכה את הבלגן הבטחוני הזה והזזת משחקים מיום שישי בשביל להתחשב בקהל לגבי חוסר הסבלנות לשחקנים ולמאמנים הזרים (של ירושלים ושל מכבי), היא מגיעה מקסנופוביה של הכתבים הדתיים לאומיים של NRG וישראל היום (אוהדי הפועל ירושלים אגב) וקנאה של מאמנים מובטלים שכמו הכדורסלנים הישראלים מחפשים קיצור דרך ולא תחרות מצד קולגות מחו"ל

 • היסטוריון של ספורט הגיב: שנה 1 לִפנֵי

  חג שמח. אני באמת לא חסיד של לפטר מאמן ...מאמן צריך לפטר רק אם יש סיבה מוצדקת להאמין שהבעיה בו ושמישהו אחר יעשה את הדברים טוב יותר בכדורגל קוראים לזה "איבוד חדר ההלבשה". ולכן להבנתי המצב כזה. האיטלקי איבד את החלק הישראלי של חלק ההלבשה. בלי החלק הישראלי בשיטת החוק הרוסי לא ניתן לקחת בארץ אליפות מקומית נקודה. ולכן אם זה המצב השאלה שצריכה להישאל פשוטה. והיא האם אורי אלון רוצה את האיטלקי לטווח ארוך קרי גם לשנה הבאה לפחות. אם התשובה היא חיובית אזי הוא צריך להשאיר אותו גם במחיר אובדן האליפות וכפי שזה נראה יש מצב שהמחיר יהיה הרבה יותר גדול כולל אובדן ההגעה לפליאוף. כמובן שמחיר הישארות האיטלקי הוא פירוק הזהות הישראלית כפי שהייתה עד היום והיפרדות מאליהו את הלפרין. לעומת זאת אם אלון גמר בדעתו להיפרד מהאיטלקי בסוף העונה הרי שאם זה המצב ובהתחשב בנאמר קודם לכן זה בדיוק הפעמים שנכון להיפרד ממאמן במהלך עונה. ולכן לסיכום 1. אני חלוק עלייך גיל שזה לא משנה האם אלון ייפרד מהאיטלקי בסוף העונה .בוודאי שזה משנה בטח בהתחשב בדמויות המקומיות שיכולות להחזיר את האמון מחדש ( אליהו בראשם ). 2. לתחושתי אלון בגלל תדמית מקדש את הצד הזה של השארת המאמן ....שלא יגידו....ואת זה איני אוהב ...כשצריך אז צריך ובוודאי שמותר לפטר מאמן....לא מפטרים מאמנים כשלא צריך כי אז העונש הוא שלא ניתן לפטר כשבאמת חייבים ( ע" ע מכבי ובגצקיס ).

  • גיל שלי הגיב: שנה 1 לִפנֵי

   הוא החליט לוותר על אליהו ולהביא את האוול, עכשיו לפיאנג'יאני אין בעיה עם הישראלים

   • גיא זהר הגיב: שנה 1 לִפנֵי

    אני חושב שיש משמעות מסוימת לזכייה באליפות במו"מ מול היורוליג ובלי קשר עונה שלא מסתיימת בהעפלה לפיינל פור (משם לזכות גם אם אתה טוב משמעותית זה תוצאה של ערב נתון) אפילו אם לא מעניינת אותך הליגה זה לא נעים תדמיתית ואין לה תרוצים (ואפשר להסתדר בלי אליהו גם לפני הבאתו של האוול. לירושלים יש את זליקוביץ - מישהו יכול להסביר לי במה עולה על מנקו - טימור, הלפרין וההוא שהביאו מחולון, סגל ישראלים טוב ממרבית הקבוצות) ליכולת המביכה בליגה. ועדיין, זה לא ממש חשוב בשלב הזה, מה שחשוב לעלות לפיינל פור. השאר רעשי רקע של אינטרסנטים.

   • היסטוריון של ספורט הגיב: שנה 1 לִפנֵי

    בהמשך למה שגיא כתב הבעיה שלו היא עם כל מי שישראלי יש שיגידו לבן. מנקו שחקן חמישיית הישראלים של העונה לא מצא אצלו דקות. רוזפלט היה שחקן הדאבל דאבלים של הליגה והזה 7+15 על בסיס קבוע בחולון ..ולא מקבל דקות...זליקוביץ הלפרין מישהו שמע ? למעט טיפונת טימור לא ראינו כלום...אז נכון האוול על תקן ישראלי חוסך לו עוד 25-30 דקות . עדיין יש 50-55 דקות ועדיין יש מה שנקרא חדר הלבשה וזהות. אם אלון מאמין באיטלקי ....גם לשנה הבאה שישאיר אותו .

    • גיא זהר הגיב: שנה 1 לִפנֵי

     היסטוריון, חדר הלבשה וזהות זה ללוזרים. כשהקבוצה מצליחה ע"ע מכבי של גרשון בקדנציה השנייה או של בלאט בעונת היורוליג לאף אחד (קהל, תקשורת) לא איכפת שהישראלים היו קוריוז או שוליים. הבעיה שבגלל החוק הרוסי אתה צריך אותם טיפה ושהליגה היא לא בן חורג לגמרי (במיוחד כשאין אירופה עכשיו ולא ניתן יהיה להעלים תבוסה למכבי בבית כמו שקרה הפוך בימי בלאט).

Comments are closed.