הקריאה לראשו של סימונה פיאנג'יאני עולה מפיהם של הרבה אנשי תקשורת ספורט בביצה. ישנו קמפיין מתוזמר מפי מקור בתוך הקבוצה הירושלמית, המדגיש את חוסר התקשורת של פיאנג'יאני עם השחקנים הישראלים בקבוצה. עכשיו אנחנו קוראים, הניתוק הזה, הזלזול של פיאנג'יאני בשחקנים הישראלים נושך אותו בתחת בחזרה.

*

הרשו לי לנחש כי המקור לסיפורים אלה הוא שחקן גבוה עם צורת משחק ייחודית, שחקן שנמצא בתקופה רעה מאוד, כזה שאף פעם לא היה אחראי לכך שמהפוטנציאל האדיר שבו יצא בסך הכל שחקן בינוני שדועך משנה לשנה.

*

אז למה לעזאזל אורי אלון לא לומד ממכבי ראשון לציון, למה הוא לא מפטר את סימונה פיאנג'יאני בתוך הסיבוב השלישי של הליגה הישראלית, ממנה את שיבק, ואז בטח יקח גם אליפות?

*

נדמה לי שאורי אלון לא הסתיר את סדרי העדיפויות שלו העונה. בעוד שבעונה שעברה הפועל ירושלים כשלה כשלון חרוץ באירופה, והציגה עונה סבירה בליגה הישראלית, השנה ירושלים נתנה עונה ראויה באירופה, במקביל לעונה מסויטת בליגה הישראלית. כולנו יודעים שאורי אלון מעדיף את החלופה בעונה הנוכחית על פני החלופה של העונה הקודמת. נדמה לי שגם בעונה הקודמת המאמן זכה להשלים את החוזה שלו, למרות עונה אירופית שהיוותה כשלון מוחלט, וזאת כאשר סביר להניח שגם בעונה שעברה העדיפות של אלון נטתה לאירופה.

*

אבל ישאלו דורשי הראשים, ברור שסימונה פיאנג'יאני איבד את הקבוצה. ברור שהקבוצה כבר לא מגיבה אליו, והצעקות שלו ממש לא מזיזות לאיש. למרות זאת, אורי אלון המוזר הזה מביא את ג'נטילה, כלומר מחזק את מעמד המאמן, זה שאיבד את חדר ההלבשה.

*

נדמה לי שהתשובה היא שהפרספקטיבה של אורי אלון מעט רחבה יותר, והוא לא רואה את סוף העולם מגיע בתום עונת הכדורסל הנוכחית. בעלי עסקים רציניים מתכננים לטווח הארוך. בעלי עסקים רציניים לא מוכנים להקריב את הטווח הארוך בשביל הטווח הקצר, למרות שהם חייבים להתחשב בטווח הקצר על מנת שהטווח הארוך ישאר רלבנטי. גם אם הפועל ירושלים לא תקח אליפות השנה בישראל, ספק אם הנזק מכך יטיל בספק את התכניות ארוכות הטווח של אורי אלון.

בואו נחזור שניה לאריק שיבק ומכבי ראשון לציון. הרי הפיטורים של דרוקר עבדו מצוין, שיבק לקח אליפות עם מכבי ראשון, והשנה הוא כבר פוטר. האם זכיה באליפות השנה שווה לאורי אלון את הנזק בעונה הבאה?

איזה נזק תשאלו. אני רואה פה מצב מאוד דומה למצב שמכבי חיפה של יעקב שחר נאלצה להתמודד איתו. שחר בחר בטווח הקצר, פיטר את קרלסן, ושכר את שירותי מומחה המוטיבציה גיא לוזון. שחר השיג את מטרת הטווח הקצר, מכבי חיפה משתתפת בפלייאוף העליון. האם מישהו מכם חושב שמכבי חיפה התקדמה בתכנית ארוכת הטווח שהיתה למועדון כאשר זה שכר את שירותיו של קרלסן מלכתחילה? אני בספק גדול.

*

פיאנג'יאני הוכיח את היכולת שלו להביא את ירושלים להישגים באירופה. להכנע היום לשחקנים ממורמרים, לזרוק מאמן שהביא את שנדרש ממנו, זה מתכון לקבוצה שתתפרק גם בפעם הבאה בה שחקנים ישראלים בכירים ירגישו שהם לא זוכים לכבוד הראוי להם לדעתם כמובן. ברור גם שבמצבת הישראלים הקיימת בירושלים, הצלחה באירופה תלווה כנראה בישראלים ממורמרים גם בעונה הבאה.

לאור זאת, אילו אני אורי אלון, אני נוהג בדיוק באותה צורה, גם אם אין לי כוונה להשאיר את פיאנג'יאני בירושלים גם לעונה הבאה. הייתי מוסיף עוד צעד אחד, צעד שאני בהחלט רואה אותו קורה בימים הקרובים. אם יש שחקן שמאיים באמצעות אתרי האינטרנט בפרישה לקראת העונה הבאה, אולי אורי אלון יוציא לו תכנית פנסיה מוקדמת. מאוד יכול להיות שצעד כזה יחזיר את חדר ההלבשה הירושלמי לעניינים.

וכמה מילים על המשחק עצמו
10 ניחושים נועזים לפלייאוף NBA