לגולדן סטייט היתה בעיה במשחקים צמודים בעונה הנוכחית. היא לא כל כך הרגישה את זה, שכן ההפרש הממוצע שלה העונה היה מהגבוהים בהיסטוריה. גם בפלייאוף לא יהיו לגולדן סטייט יותר מדי משחקים צמודים. היא לא תעשה ארבעה סוויפים, אבל תפסיד עד שלושה משחקים בכל הסדרות יחד.

*

גם העונה היה לי מנוי ליג פאס על משחקי גולדן סטייט. הכושר בו סטף היה בחודש האחרון טוב יותר אפילו מהחודשים הראשונים בעונה שעברה. הוא התחיל את העונה לאט, נקודת המפנה היתה בהפסד לקליבלנד, ומפציעת דוראנט סטף נמצא במקום אחר לגמרי. גולדן סטייט בלי דוראנט כמעט לא הפסידו, סטף הביא דברים חדשים לגמרי למשחק שלו, וההגנה של גולדן סטייט קפצה רמה למרות שקווין דוראנט הוא החוסם המצטיין שלה, ואחד השומרים הטובים שלה. הניחוש, סטף נותן את הפלייאוף הטוב ביותר שלו בקריירה, ולוקח לראשונה MVP של סדרת הגמר.

*

אגב את ה4:1 בגמר גולדן סטייט לא יעשו מול קליבלנד. הניחוש שלי הוא שקליבלנד לא יוצאים מהמזרח. לברון לא מוצא את הקלאץ', קליבלנד ממשיכה לשמור חרא, ומפסידה לטורונטו בחצי גמר המזרח. יהיו מי שיגדירו את זה הפתעת ענק, ויהיו אחרים שיחשבו על מה לעזאזל חשבו באוק כשזרקו את איבאקה.

*

יוסטון מנצחת את אוק בפלייאוף, ולא בקושי. ראס לא מצליח להציב ממוצע של טריפל דאבל בסדרה. סדרה חד צדדית, אנשים בסוף הסדרה ישאלו האם ראס גמר את האנרגיה שלו בעונה הסדירה.

*

סן אנטוניו מגיעים לגמר הפלייאוף המערבי, ומפסידים בסדרה חד צדדית לגולדן סטייט.

*

חצי גמר המערב תהווה את הסדרה הקשה ביותר לגולדן סטייט מול יוטה.

*

טיירון לו מפוטר מקליבלנד בסוף הפלייאוף.

*

הסלטיקס מנצחים את שיקאגו בקלות מפתיעה בסיבוב הראשון.

*

סדרות חצי גמר המזרח יהיו הטובות ביותר בפלייאוף, סלטיקס מול וושינגטון וטורונטו מול קליבלנד, שתיהן יגיעו למשחק שביעי.

*

וושינגטון מגיעה לסדרת גמר הNBA, הרבה אנשים מבקשים סליחה מסקוטי ברוקס, מסתבר שלא הוא הסיבה שאוקלהומה נראו כפי שנראו תחת פיקוחו, אין לאוקלהומה שום אפשרות להראות אחרת כאשר ראס הרכז שלה.

*

עכשיו ללא ניחוש. רבים מכם מזלזלים בסטף. קצת לא מצליח לישב את הדיסוננס בין כך שבעיני רבים הוא בסך הכל שחקן רך שלא שייך לטופ, ובין הטענות על הצטרפות דוראנט לגולדן סטייט ליצירת הקבוצה הכי חזקה, והוויתור של דוראנט על היריבות. כתבה מאוד מעניינת על כמה סטף הוא טוב באמת בלינק הזה.

בסופו של יום הנתון הכי מעניין בכתבה הזאת היא שסטף שווה לקבוצה ממוצעת עוד 22.5 נצחונות בשנה. הוא עושה את כולם מסביבו יותר טובים בפער ניכר מהשחקן הטוב ביותר בקטגוריה הזאת אחריו, לברון. וכן, מדובר גם על הגנה, לא רק התקפה.

אני מבין את הפקפוקים בגולדן סטייט לאחר הפלייאוף הבינוני שלהם בעונה שעברה, אבל העונה הם הצליחו לשמור את הטוב ביותר שלהם לקראנץ' טיים, ויש להם צ'יפ על הכתף. דריימונד גרין הסביר ששחקנים רבים חושבים שסטף רך בגלל הצבע הבהיר שלו. דוראנט שמע מכל העולם שהוא לוזר. אני פשוט נהניתי לראות חבורה שממש אוהבת להיות ביחד, לשחק ביחד, והכי יפה, חבורה שמתעניינת רק בנצחונות, לא במה יגידו עליהם כשחקנים. העונה הזאת היתה עמוסה בשחקנים שעושים לעצמם קייס לMVP באמצעות הפה לא פחות מאשר באמצעות הסטטיסטיקה שלהם. גולדן סטייט היא קבוצה, אני מבין למה ההתחברות של דוראנט אליהם עוררה התנגדות אצל רבים מכם, אני לפחות פשוט נהנה מלראות כשרונות על שמוותרים על האגו, ומתמזגים לתמונה כל כך יפה. אה, דבר אחרון, סטף ודוראנט הם שניים מתוך שלושת השחקנים הטובים בליגה, וסטף נמצא מעל דוראנט.

הפועל ירושלים ושאלת פיאנג'יאני
ליגת שוקי ההון - להוציא את העין הלא נכונה