שאלת ראדי

זו אפילו לא חכמה בדיעבד לכתוב שג'ורדי לא היה צריך לתת את ראדי לבאר שבע

רבים מדברים עכשיו על "המחדל" של ג'ורדי בכך ששחרר את ראדי ממכבי, יתרה מכך נתן לו להגיע חינם אין כסף להפועל באר שבע. זה נושא שיחה לוהט לאור השער שהבקיע ראדי ביום שני האחרון, והחתימה שלו לעונה נוספת בבאר שבע לאור החלק החשוב שלו בקבוצה.

*

ראדי הוא בדיוק סוג השחקנים שהייתי רוצה בקבוצה שלי, כמו יעקב הלל בזמנו, הוא אמנם לא החלק המרכזי באליפויות בהן הוא שותף, אך הוא כן שותף מהותי בארבע האליפויות האחרונות שהיו כאן, ואולי גם בחמישית אם במקרה באר שבע לא תפשל בשבועות הקרובים.

יודעים מה, אתקן, הוא היה אולי השותף המרכזי באליפות הראשונה של מכבי בעידן ג'ורדי, בהחלט יש מצב שראדי היה שחקן העונה באותה אליפות.

עדיין, האם ניתן היה לנהוג אחרת בקיץ של יוקאנוביץ'? האם ג'ורדי היה צריך לאמר לראדי שאין מה לעשות, שישאר וילחם על מקומו בסגל?

*

תקציר האירועים הקודמים לקצרי הזכרון שביניכם. ראדי היה השחקן הכי חשוב בקישור של מכבי אצל אוסקר גרסיה, אצל פאולו סוזה הוא היה שותף ברוטציה עם גל אלברמן, דן איינבינדר ומיטרוביץ'. אני עדיין כואב את ההחמצה שלו בבאזל בשלב 32 האחרונות כאשר התוצאה היתה רק 1:0. בתקופת פאקו ראדי כבר השפיע הרבה פחות. נוסא איגבור וגל אלברמן קבלו עדיפות ברורה על פניו, וכך גם מיטרוביץ'. גם כשראדי הצליח להשתלב, הוא לא הצליח להפיק את הקסם שהיה בו באליפות של אוסקר גרסיה.

לראדי ולמיטרוביץ' היו הרבה תכונות משותפות, נוסא אצל פאקו שיחק בתפקיד שלו, ולראדי אין ולא היו את יכולות חילוץ הכדור שהיו לנוסא. לכן ראדי שיחק רק כאשר נוסא היה פצוע, וצריך לזכור שמאחר וזו לא היתה שנת חוזה, נוסא הרשה לעצמו לשבת הרבה בצד.

*

אז הגיע יוקאנוביץ'. במחנה האימונים בקיץ ראדי הבין שהסיכוי שלו להשתלב בהרכב הוא קלוש. ראדי בצדק מסתבר, לא ראה בעצמו סותם חורים, אלא שחקן שאמור להיות באנקר בהרכב. הוא גם סבל מהיחס של הפנאטיקס כלפיו. ראדי פונה לקרויף ואומר לו שהוא רוצה להשתחרר. קרויף עונה לו, תמצא קבוצה שתשא בעלות החוזה שלך, ואתה משוחרר.

*

נניח שקרויף היה מנסה למכור את ראדי, לאחר השנה החלשה אצל פאקו, ולאור גילו של ראדי באותו זמן (32), אתם חושבים שג'ורדי היה מוצא קבוצה שתסכים לשלם עבור ראדי כסף, ולתת לראדי חוזה הוגן? תראו לי שחקן אחד בגיל הזה שקבוצה ישראלית הצליחה למכור לקבוצה אחרת.

כלומר, הביקורת היום על קרויף היא שג'ורדי היה צריך להגיד לראדי, תשאר, תסיים את החוזה שלך, ותתיבש.

*

אין פה עניין של מוסר, הקפאה של שחקנים היא צעד שיש לו תוצאות, מספיק לראות את חדר ההלבשה החזק במכבי תל אביב, ומה קורה בקבוצות כמו מכבי חיפה למשל. ג'ורדי קרויף לא נהג בצורה נדיבה עם ראדי, הוא נהג בצורה חכמה. הכח של ג'ורדי שהופגן השנה יותר מכל שנה אחרת לפניה, הוא הקשר שלו עם השחקנים, האמון המוחלט שהשחקנים רוכשים כלפיו. כאשר השחקנים יודעים שהמנהל הוא איש עם אינטגרטי, שיש לו נאמנות מוחלטת אליהם, ושכל ההחלטות שלו הן נקיות, הם מגיבים בהתאם.

הדרך היחידה בה ג'ורדי היה יכול לבחור בזמנו עם ראדי, היא הדרך בה נהג. אם היה יכול למכור את ראדי כמו שמכר את נוסא למשל, הוא היה עושה את זה, אבל לא היה לזה שום סיכוי. לגמור לראדי את הקריירה על הספסל במכבי זו לא אופציה, גם לדן איינבינדר נתנו תשובה זהה, תמצא קבוצה, ואתה משוחרר. כל מנהלים שמבינים את העבודה שלהם נוהגים. לא היתה שום דרך אחרת.

*

לראדי מגיע כל הכבוד על התרומה האדירה שלו למכבי כששיחק אצלנו, וכל הכבוד על היכולת ועל האמונה שלו בעצמו גם במדי הגמלים הבאר שבעים. זה לא אומר שראדי היה משחק היום במכבי אילו רק התעקשו איתו בזמנו.

4-2-3-1. משחק מושלם
מועדון קטן

116 Comments

יואב 20 באפריל 2017

יורדי נהג בג'נטלמניות ועל כך תודתי הרבה אליו.
מגיע לראדי קבוצת צמרת, מגיע לראדי(בגילו ומעמדו) לבחור היכן לשחק, בטח אחרי התרומה הגדולה לאליפות בק טו בק טו בק…
האם מכבי היתה אמורה להיערך אחרת לאחר עזיבתו? אולי. זה לא רלוונטי להחלטה. הרי מי שרואים פגם בהחלטה הזאת, יבואו אחר כך להטיף לנו ששמעון הרג את הכדורסל בארץ. אז אפשר גם אחרת.
לא היתה פה יהירות, היה פה ביטחון בעוצמת הסגל גם בלעדיו. וכן, מכבי הגיעה לליגת האלופות והפסידה דאבל בשבוע האחרון של העונה. מבחינתי, היא נתנה עונה מעולה.
אני מאד אוהב את ראדי. ליבי נחמץ על החזית המטופשת שחלק קטן משער 11 פתח מולו וגאה מאד בתגובה שרוב בלומפילד תמיד נתן לתופעה המכוערת הזאת. גיל ואני בשער 7, חווינו את זה ויותר מפעם אחת.

יואב 20 באפריל 2017

וכל מילה בנושא יורדי, גיל. כך אתה מייצר את המעמד המיוחד שלך בעיני השחקנים. קוראים לזה אינטילגנציה ריגשית.

גיא זהר 20 באפריל 2017

1. מכבי לא הפסידה דאבל אלא התמודדה על הדאבל. אפילו שזכתו בו בשנה קודם הוא לא שלה להפסיד אלא על המדף. 2. לגבי ראדי, בעיניי יש כאן גם יהירות כי אחרי גמר הגביע (שראדי היה בו מצוין והבקיע את השישי בבעיטה אופיינית) באר שבע נראו על הקרשים ולא כמתמודדת אמיתית. לעניות דעתי הצנועה, קרויף/גולדהאר היו צריכים לשחרר את ראדי לסכנין בחינם תוך השלמת שכרו עד תום החוזה. אני מעריך שהיה קופץ על ההצעה בשמחה. 3. לגבי עניין הגזענות, כתבתי כמה פעמים וכותב שוב: ההתמודדות איתה הייתה סבירה פלוס, חבל שבמשחק אחרי לא עלה כקפטן.

יואב 20 באפריל 2017

1- נועד להדגיש את העונה הטובה של מכבי.
2- יפה שאתה החלטת בשביל ראדי לאן ללכת. אתה זה שמטנף על שמעון אבל נותן עצות להיות כמוהו. מלבב גיא.
3-הלקח נלמד.

גיא זהר 20 באפריל 2017

מתי ראית אותי מטנף על הדון בענייני העברות כל הן על השולחן סטייל אפילו חנן קרן? לגמרי לגיטימי. יש לי בעיה עם השלמות הכנסה לא חוקיות לכאורה ועם הפטריוטיות הצבועה (וגם עם האלק פילנטרופיה של אלונה). מנהל צריך להיות לפעמים ציני וזה בסדר. אף אחד לא חשב שראדי יהיה כל כך טוב (והשנה עוד אפילו יותר טוב) ועדיין השחרור לבש היה טעות גם בזמן אמת

גיא זהר 20 באפריל 2017

ולפרוטוקול, עניין דור אלו ממש לא לעניין.

yaron 20 באפריל 2017

מה שלא לעניין זה שזה חוקי לא שב"ש עשתה את זה.
שחקן יכול לסיים חוזה בלי לחדש ולהמשיך להיות מקצוען כמו שעושים כל הכוכבים באן בי איי וכמו שעושה בוזגלו שמוכיח שהוא מקצוען אמיתי.
לא יקרה כלום אם כולם יתאפקו עד הפגרה אבל בשביל זה צריך לשנות את החוק.

שלו 20 באפריל 2017

אני חושב שזה ממש בסדר שהלך לב"ש ולא סכנין,
אל למכבי לעשות חישוב היכן עדיף לה ששחקן ישחק,
קוראים לזה מונופול או יותר גרוע מאפיה.
ברגע שהחלטת שהשחקן משוחרר המינימום זה לאפשר לו להצליח במקום אחר.
חבל לי ששחררו אותו, בטח במאבק בגזענות אבל הוא לא צריך לשאת על הגב שלו את הצרות של הקהל של מכבי.

גיא זהר 20 באפריל 2017

ממש לא מונופול. כל עוד השחקן שלה יכולה לדרוש עליו כסף. אתה מדמיין למשל שיובה תשחרר את ברצ'לי בחינם לאיזושהי קבוצה בעולם שלא לדבר על איטליה בטח ובטח ליריבה פוטנציאלית? נכון שבין בש למכבי אין דם רע אבל תראה מה עשה פרגוסון בזמנו עם היינצה והמעבר לליברפול

יואב 20 באפריל 2017

ראדי היה שחקן ספסל במכבי.
הדוגמאות שלך הזויות במקרה הטוב.

גיא זהר 20 באפריל 2017

אתה מוזמן לבדוק כמה משחקים שיחק השנה ברצלי בהרכב של יובה. לגבי היינצה 52 משחקי ליגה בשלוש עונות.

יואב 20 באפריל 2017

נו? ומאיפה אתה יודע שהוא לא ישוחרר? כבר החלטת? זאת דמגוגיה כי אני להביא כל שחקן ספסל בעולם כדוגמאות תומכות. אבל אין בזה ממשש אתה יודע.
יונייטד ליברפול זה סיפור אחר לגמרי. שם אין העברות ישירות כבר עשורים.
סלח לי כן, אתם לא שם מבחינת מכבי. עקרונית לפחות. כמו שאתה כתבת בעצמך.

גיא זהר 20 באפריל 2017

אבל לא טענתי נגד השחרור אלא גם שחרור ליריבה פוטנציאלית וגם בחינם. הרי עם מיטש היה מציע לאלונה בקיץ על בוזגלו נגיד שלושה מליון יורו (ןמעריך שאפילו טיפה פחות) הייתה משחררת. בחינם? בחיים לא. גם לא את וובה או גדיר. ובצדק.

שלו 20 באפריל 2017

בו נגיד שיובה זה לא האורים והתומים שלי, לא בהתנהגות ובמוסר.
יובה זו קבוצה שסיממה את השחקנים שלה כשיטה לאורך עשורים.
קנתה קוונים.
קנתה משבץ שופטים….

גיא זהר 20 באפריל 2017

ברור. הצחיק אותי שאוהדי יובה פחדו משיפוט פרו ברסה. טלו קורה וכאלו. אבל יובה היא לא האישיו אלא זה שלא משחררים ליריבה פוטנציאלית שחקן בחינם

שלו 20 באפריל 2017

פירלו שוחרר ממילאן ליובה…

גיא זהר 20 באפריל 2017

לפי ויקיפדיה לא שוחרר כי אם סיים חוזה. בלי קשר כמו ראדי חווה תחיית מתים.

סטיב 20 באפריל 2017

עם כל הכבוד לבש והעונה היפה שלה, ברגע שזהבי שבר את השיא ועל הדרך כבש שער נצחון בדקה ה 90 נגד ביתר שהעלה אותנו למקום הראשון, ומשם יצאנו לחודש של תוצאות תיקו-מבחינתנו הפסדנו את האליפות במו רגלינו

יואב 20 באפריל 2017

גיא,
אולי זאת לא ההחלטה הכי טובה שיורדי קיבל, אני חי עם זה בשלום. בוודאי שהסיכוי שזה יקרה שוב פחת דרמטית.

גיא זהר 20 באפריל 2017

סביר להניח. וזה בסדר גמור.

גיא זהר 20 באפריל 2017

ואנחנו הבאנו אתכם ממינוס חמש לפלוס אחת גם בסידרה. טיפה קרדיט.

צביקה פחחות 20 באפריל 2017

תתעלסו כבר וזהו.

kirma der faux 20 באפריל 2017

גישה נהדרת.
עכשיו רק צריך למצוא מכונת זמן ולשלוח את זה לשמעון מזרחי של שנות השמונים-תשעים.

אריק האדום 20 באפריל 2017

לא בדקתי מה היה עם שחקנים אחרים אבל במקרה של ראדי… בול.
מהלך של קלאס.
לא היה קורה אצל שחר/שירצקי/לוזונים.
תרבות ה"בכוח" היא לקויה.
גם במקרה של רייכרט גורדי עשה נכון. במקרה יצא לו להיות לא רק חכם אלא גם צודק.

יואב 20 באפריל 2017

תגובה יפה אריק האדום.

ערן (המקורי) 20 באפריל 2017

לשחרר? כן, אם אתה רוצה להיות אצילי והוגן כלפי שחקן ואדם מוערך ואהוב.
לשחרר אדם שעשוי להיות שחקן מפתח למתחרה הגדולה וישירה שלך על תארים (היה ברור שאלונה לא תרים ידיים ותלך)? ממש לא. זו היתה טעות, שעמדנו עליה בזמן אמת.

yaron 20 באפריל 2017

מסכים.
אם לשחרר בלי תמורה אז לגיטימי להתנות בכך שלא יילך לב"ש.
להיות ג'נטלמן כלפי ראדי היה מהלך של קלאס.
כלפי אלונה, לא צעד חכם.

אריאל גרייזס 20 באפריל 2017

יכול להיות שבזמנו היה פה היבריס מסוים? מכבי בדיוק חיסלה את באר שבע בגמר הגביע עם שישייה, לקחה דאבל (יש יקראו לזה טרבל) – אולי ג'ורדי הרגיש שבאר שבע היא לא באמת מתמודדת אמיתית? או שאולי דווקא הוא העריך שחיפה עשויה להיות המתמודדת הגדולה שלו והעדיף שראדי יילך לבאר שבע?

Ollie Williams 20 באפריל 2017

לא חושב שיש אוהד מכבי שיגיד אחרת.
עדיין מהלך עם קלאס כלפי שחקן שביקש להשתחרר.

אריאל גרייזס 20 באפריל 2017

בהחלט קלאס, אבל בתור אוהד – מה אתה מעדיף, קלאס או תארים?

אריק האדום 20 באפריל 2017

מכבי לא הפסידה את התארים על ראדי

אריאל גרייזס 20 באפריל 2017

אולי מכבי לא הפסידה אותם על ראדי – אבל בהחלט יכול להיות שבאר שבע לקחה אותם על ראדי

אריק האדום 20 באפריל 2017

השחקן היחידי שהביא כאן תארים בבלעדיות בשנים האחרונות היה זהבי.
ראדי מצויין
אבל לא עד כדי כך שהכל קם (בש) ונופל (מכבי) עליו.
באר שבע הייתה יותר טובה ורעבה ממכבי
השנה היא פשוט הרבה יותר טובה ממכבי

אריאל גרייזס 20 באפריל 2017

ברור שלא הכל קם ונופל עליו. אבל אם באר שבע היתה מרחק X ממכבי וראדי הוא זה שהעביר אותה את המרחק הזה – האם הוא לא זה שעזר לבאר שבע לקחת אליפות על חשבון מכבי?

Ollie Williams 20 באפריל 2017

למה זה משנה מה אני מעדיף? זה כבר קרה ודי מזמן.
אני מסביר את מה שלדעתי קרה ומה היו הגורמים. מה שאתה אומר ומה שאני אומר לא סותרים אחד את השני. להיפך, עודף קלאס נובע לפעמים מתחושת עליונות. אבל זה לא אומר שבמהלך אין קלאס.
וכן, זו היתה טעות. אני גם טענתי את זה בזמן אמת, אבל לך תוכיח שאין לך אחות כי זה לא בהכרח בפורום הזה. אבל לא אני קובע אם לשחרר את ראדי או לא. אז הדבר היחיד שאני יכול לעשות עכשיו זה לנסות להבין את הרציונל ולמה זה הרגיש נכון באותו זמן למי שכן קבע, כדי לקוות שהוא למד מהטעות ומצב דומה יימנע בעתיד.

הנחישות שלך לתקוף את אוהדי מכבי אפילו כשהם מסכימים איתך, בטח ביחס לאחד שטוען שלא אכפת לו, די מדהימה אותי.

צביקה פחחות 20 באפריל 2017

בלי להרהר בכך אפילו – קלאס.
תואר הוא בדיוק כמו שהוא נשמע – רק תואר.

במה זה שונה מלשאול: מה אתה מעדיף – להיות מענצ' או עשיר?

גיל שלי 20 באפריל 2017

זה לא היה המצב של ההיבריס, ראדי הגיע לקצה גבול היכולת של לסבול את שער 11, כשהבין שהוא גם לא מועמד להרכב ביקש ללכת, קיבל הצעה מעולה מבאר שבע, שאפו לבאר שבע שהיו מוכנים לתת לו חוזה לשלוש שנים, מה אפשר לעשות

אריאל גרייזס 20 באפריל 2017

היבריס מצד מכבי שנתנה לו ללכת ליריבה הכי גדולה שלה. אתה רואה את הג'איינטס עושים טרייד לשחקן טוב שהם לא צריכים דווקא לקאובויז?

יואב 20 באפריל 2017

אריאל,
התיחסות לזה כאל היבריס היא מאד ישראלית.
למכבי היה קיץ שלם לדאוג שתיהיה טובה יותר. מה שקורה בבש לא אמור לעניין. ומכבי יצאה לעונה מעולה. צריך גם לזכור את זה.

אריאל גרייזס 20 באפריל 2017

אני חושב שזאת היתממות. אני זוכר את התחושה אחרי הדאבל והגמר גביע – לא רק אצל אוהדי מכבי אלא בכלל, שבאר שבע נתנו עונת שיא ועדיין לא הצליחו לדגדג את מכבי באמת. ההרגשה היתה שמכבי הולכת לשלוט פה לעוד הרבה שנים, בטח אחרי שהם עלו לליגת האלופות.
בוא נשאל את השאלה הזאת – אם ג'ורדי היה יודע שבאר שבע תהיה כל כך טובה עם ראדי, הוא היה מסכים לשחרר אותו אליה? לדעתי התשובה שלילית לגמרי. יכול להיות שג'ורדי העריך שראדי לא יהיה כזה משמעותי בבאר שבע. או שהוא העריך שבאר שבע היא לא כזה איום גדול.

yaron 20 באפריל 2017

לדעתי אכן היה כאן היבריס (אולי מילה קצת קשה אבל ממשיך עם הקו שלך).
אפשר להגיד שלשחרר את ראדי היה צעד של קלאס אבל אם בחינם אפשר להתנות שזה לא יהיה לב"ש.

יואב 20 באפריל 2017

השאלה ששאלת לא חשובה בכלל
כי החלטות לא מקבלים בדיעבד.

אריאל גרייזס 20 באפריל 2017

ברור שהחלטות לא מקבלים בדיעבד. מקבלים אותן על סמך הערכות מסוימות. במקרה הזה, ההערכות של ג'ורדי כנראה היו מוטעות. למה? אני מניח שכתוצאה מאיך שנגמרה אותה עונה. אני חושב שלא צריך לקחת את מה שאני אומר קשה מדי – אין לי פה ביקורת על ג'ורדי (להיפך, אני מצדיע לו על הצעד הזה), אני חושב שתחושת היבריס, אחרי שלקחת שלוש אליפויות ברצף, דאבל, פירקת את היריבה שלך לצמרת 6-2 בגמר גביע, היא הדבר הכי טבעי שיש. קרוב לודאי שרובנו היינו לוקחים החלטה דומה במצבו

יואב 20 באפריל 2017

ונניח שאני זורם עם זה והערכות היו מוטעות. איך היבריס קשור לכאן? למה הכל חייב להישפט בצורה אישית? אתה לא טועה במקצוע שלך? אם אתה טועה, זה משחצנות?רק תזכור, יורדי בקיא בחומר הרבה יותר מאיתנו.

אריאל גרייזס 20 באפריל 2017

לא כל מקום שאני טועה זה משחצנות, בדיוק כמו שלא כל מקום שבו ג'ורדי טועה זה משחצנות. אבל כן, גם אני עושה טעויות בעבודה שלי משחצנות. זה קורה לכולנו, זה אנושי.
אתה לא רוצה לקרוא לזה היבריס? סבבה. לא העריך נכונה את הכח של באר שבע לאיים על התואר – מקובל?

יואב 20 באפריל 2017

העריך את הכח של הסגל הקיים במכבי ולא טעה בזה.

גיא זהר 20 באפריל 2017

גיל החוזה היה לשנתיים באותם תנאים של מכבי. עכשיו הוארך בעוד שנה.

איציק 20 באפריל 2017

יש לי הרגשה שגם ג'ורדי לא האמין שראדי מסוגל לתת עונות כמו שנתן בבאר-שבע ולכן לא היה לו חשוב לאן ילך.

גיל שלי 20 באפריל 2017

ראדי סבל מהתנכלות הקהל. הוא היה בשנה האחרונה בחוזה, ביקש מהסוכן שלו למצוא הצעות, הסוכן הביא לו חוזה של שלוש שנים בבאר שבע. ג'ורדי צריך להגיד לו תחפש משהו פחות טוב? מה יצא מזה?

ירושלמי 20 באפריל 2017

אתה רואה את דני אלבס משוחרר מבארסה לריאל מדריד תמורת עלות החוזה שלו רק בגלל שריאל מציעה לו חוזה ל-3 שנים?

הקורא המתמיד 20 באפריל 2017

לא קרוב בכלל מבחינת השוואה. אם כבר, חיפה היתה הנמסיס והאופוזיציה בעיני יורדי, להערכתי.

ברקוביץ 20 באפריל 2017

אתה רואה את (חלק) מהקהל של ברצלונה מקלל את אלבס על רקע גזעני?

רני.ב 20 באפריל 2017

ההתנכלות של הקהל היא בעיני סיבה לא פחות חשובה למה לא לשחרר. הדבר האחרון שצריך לעשות מבחינה ניהולית זה להיכנע לגזענות או לדרישה של הקהל לשחרר שחקנים.

Ollie Williams 20 באפריל 2017

אבל אתה לא יכול לריב עם האוהדים על גב של שחקן יחיד.
אני בטוח שהעניין הזה עלה בשיחות ביניהם וכנראה שהוא עדיין (או אלי בגלל זה) התעקש לעזוב.

גיא זהר 20 באפריל 2017

לריב עם האוהדים הספציפים האלו זו חובה. חלאות.

צביקה פחחות 20 באפריל 2017

לדעתי היה זה רגע קארמתי מלבב כתגובה לכפיות הטובה לה זכה מצד "קומץ" גזענים מתועבים מהמועדון לו תרם כל כך הרבה (ולבטח נפצע לא פעם בשבילו במשך השנים בהן בילה בו).

רני.ב 20 באפריל 2017

ג'ורדי יודע יפה מאוד להגיד לשחקנים אחרים שהם אינם משוחררים (ע"ע טל בן חיים וברק יצחקי) ולדעתי ראדי היה מוצא מהר מאוד את מקומו בהרכב, או לפחות ברוטציה במיוחד מאחר וזהבי שיחק חלק ניכר מהמשחקים כחלוץ. השחרור שלו ליריבה הישירה על האליפות מלמד כי קרויף המעיט או ביכולות שלו או ביכולות של באר – שבע (או גם וגם).
מכבי חיפה כבר דורות לא משחררת שחקנים למכבי תל אביב ( (אבל הם באמת לא דוגמא לכלום) ואני לא רואה את באר שבע משחררת שחקן מהסגל שלה למכבי .

ירושלמי 20 באפריל 2017

ב-ד-י-ו-ק
אני לא רואה טעם בלנסות להציג את ג'ורדי כחסיד אומות העולם.
מדובר בהחלטה קרה נטו.
הם לא העריכו מספיק את היכולת המקצועית של ראדי ובשיקולים של עלות מול תועלת הסכימו שנכון להם לשחרר\להפטר מהשחקן בתמורה לעלות החוזה שלו.

איציק 20 באפריל 2017

תמתין קצת, כבר בוזגלו בדרך.

רני.ב 20 באפריל 2017

בוזגלו סיים חוזה. לא אותו דבר. יכול לשחק איפה שירצה

Ollie Williams 20 באפריל 2017

אני מסכים עם הכל מלבד סייג אחד.
אם כבר היריבה הישירה שלך רוצה שחקן כזה – אז לפחות שתשלם. גם אם ראדי לא היה הופך לשחקן מרכזי כפי שהוא נהיה (וכל הכבוד לו, לא האמנתי שישפיע עד כדי כך לאור היכולת במכבי אצל פאקו), זה פשוט להשתיל אצלם ד.נ.א של אליפות.

כל קבוצה אחרת הייתה יכולה לקבל אותו בחינם. אם קבוצות עושות איפה ואיפה למכבי ודופקות לה מחירים מונפצים – אין סיבה לא לעשות איפה ואיפה בכוון ההפוך.

זו הבעיה עם לצאת ג'נטלמן בכדורגל בארץ, כשאתה היחיד שפועל ככה. גולדהאר היה מאוד ג'נטלמן כלפי יעקב שחר בעסקת ורמוט, ראינו כמה זה תרם בנסיון לעשות עסקאות בכוון ההפוך.

yaron 20 באפריל 2017

נכון מאוד וראינו שינוי גישה עם שלומי אזולאי / מכבי חיפה וברק יצחקי / בית"ר.

ישרון 20 באפריל 2017

מה הבעיה עם בית"ר הם עשו עסקים לפני, פשוט לא רצו לשחרר אם וידאר היה מתחיל לקרוע רשתות מתחילת עונה היה הרבה יותר סיכוי שיצחקי יעבור.

yaron 20 באפריל 2017

שום בעיה רק שלדעתי אם טביב היה קצת פחות חמדן היה גם מקבל יותר כסף על אצילי וגם את יצחקי בחינם…

ישרון 20 באפריל 2017

אהה אוקי לא הבנתי אותך כמו שצריך. לגבי אצילי כל הסיפור שם היה טעות אחת גדולה, בפרפאזה על הפתגם "זה מפסיד וזה לא מרוויח".

עופר גבאי 21 באפריל 2017

עוד פעם זה? ג'ורדי היה מאוד ג'נטלמן עם ורמוט שזה שחקן שהם לא רצו ויעקב שחר לא שחרר את עטר כשמכבי תל אביב רצו אותו ו…? הדברים לא עובדים על פי מה שמכבי תל אביב רוצה. מכבי חיפה אמנם עלובה בשנים האחרונות אבל הציפייה ממנה להתבטל היא פשוט לא הגיונית.
"אה כן, אתם רוצים את השחקן התקפה הכי טוב שלנו? נתתם לנו שחקן שאתם לא רוצים בחינם? תודה! אז הנה קחו"(??!!)

אביטל 20 באפריל 2017

גיל כרגיל טור מעניין וגם מדוייק כרנולוגית (חוץ מזה שלא ציינת שבסוף העונה של פאקו,בה אכן ראדי לא היה דומיננטי, במשחקי המאני טיים מול ק"ש בליגה בלי זהבי ובגמר האדיר מול באר שבע, כאשר חצי קבוצה פצועה, ראדי הופיע ביג טיים)אבל אני לא מסכים למסקנה שבסוף הטור.

הכל נכון, לאור המצב היה צריך להתחשב בראדי ולא לייבש אותו, אבל – לא לבאר שבע, לא ליריבה הגדולה והברורה(וזה כבר היה ברור אז) למאבקי האליפות. בטח ובטח לא בחינם(אבל עזוב הכסף שולי כאן במכלול)

אכן יחסיו של קרוייף עם השחקנים בנויים על אמון אינטגריטי ונאמנות. עדיין הנאמנות הראשונה היא למכבי לאינטרס שלה ולתחרותיות שלה – אתה לא משחרר שחקן מצויין שלך ליריבתך הגדולה ומחזק אותה מאד(ולא רק מקצועית אלא גם באופי הווינרי שלו, עזר להפוך את באר שבע לקשוחים וחזקים מנטלית). היחסים שציינת הכרחיים אך גם השחקנים מבינים שלא על חשבון ההצלחה של מכבי.

וזה בא על חשבון מכבי. על חשבון אליפויות שלה

גיל שלי 20 באפריל 2017

עוד פעם, ראדי קיבל הצעה מבאר שבע לשלוש עונות, ג'ורדי צריך להגיד לו לך תביא משהו פחות טוב?

yaron 20 באפריל 2017

כן, ג'ורדי יכול להגיד אני אשחרר אותך בחינם לכל קבוצה חוץ מב"ש.
רוצה דווקא ב"ש? שישלמו.
כשברק יצחקי הביא הצעה מבית"ר ג'ורדי אמר לו שבחינם לבית"ר הוא לא הולך.

אביטל 20 באפריל 2017

ג'ורדי היה צריך לבוא אליו, בישירות ובניקיון כפיים המאפיינים את יחסיהם ולומר לו: " מהארן, אתה עדיין תחת חוזה ואני מוכן שתלך לקבוצה אחרת אך לא למתחרה הגדולה שלנו, היחידה שמסכנת ממשית את התואר עבורינו"
ניקיון כפיים נאמנות ביחסים הם עניין הדדי. ראדי היה מבין שאם כל הרצון הטוב הכבוד לא ניתן לסכן את תואר האליפות רק בגלל היחסים הטובים.

אז כן. הוא היה צריך להגיד לו באר שבע מחוץ לתחום.

גיא זהר 20 באפריל 2017

הערה אחת נוספת: ראדי ומיטרוביץ לא ממש דומים. ראדי נייד יותר והרבה יותר מאיים על השער. מיטרוביץ, עם כל הכבוד לבישולים של ראדי, בעל מסירות הרבה יותר טובות.

yaron 20 באפריל 2017

רוצה להרחיב קצת את הדיון לגבי הרבה צעדי קלאס שקרויף עשה עד שהבין שבישראל ג'נטלמניות נתפסת כפראייריות.
השאיל להפועל את רייכרט, הם ניסו לגנוב אותו.
השאיל שחקנים בחינם (כשהוא ממשיך לשלם להם) בתנאי שלא ישחקו נגד מכבי, הביאו את חוק המושאלים.
נתן לחיפה את וורמוט והציע את אזולאי בחצי חינם, קיבל דרישה של שני מיליון על עטר.
שילם ביד רחבה על אזולאי ודסה, וקיבל דרישות הזויות על אצילי וספין על יצחקי.
לראדי ולב"ש היה טיימינג מושלם שלא היה קורה שנה אחרי.

funfun 20 באפריל 2017

מדויק ביותר

ערן (המקורי) 20 באפריל 2017

100+

צור שפי 20 באפריל 2017

בלי להיכנס לשאלה אם נכון או לנכון היה להתנות את השחרור באי הליכה לב"ש נדמה לי שאת עניין ההיבריס צריך להוריד מהשולחן. אחד הדברים החיוביים במכבי של עידן מיטש/ג'ורדי (מעבר לתרבות הניהול ואולי כחלק ממנה) היא שהשתן לא עולה לראש. ג'ורדי טועה לפעמים, והדברים נדונו כאן לא מעט, אבל נדמה לי שבסך הכל ההתנהלות היא עניינית ונקיה.

צור שפי 20 באפריל 2017

נכון או לא נכון….

יואב 20 באפריל 2017

צור,
זאת בדיוק הפריזמה הנכונה. בדיוק.

yaron 20 באפריל 2017

בהחלט.

אריק האחר 20 באפריל 2017

גיל
הטור מדויק ונכון
אבל ואבל גדול מאד לצערי מלוה את ההצדקה לתת לו ללכת לבאר שבע
לדעתי הוא גורם מרכזי וקריטי באליפות של באר שבע !
נסיון קור רוח וגולים מכריעים .
להיפרד לכול קבוצה כן
למתחרה הישירה שלך לא !
וגם אם כן בהרבה כסף
חבל

שלו 20 באפריל 2017

לאור הרבה תגובות על למה דווקא לבאר שבע.
הייתי רוצה לחשוב שהקבוצה שלי לוקחת אליפות כי היא הכי טובה בליגה,
לא בגלל שהיא סידרה את שאר הסגלים שלא יהוו איום.
נהפוך הוא זה צריך לאתגר את הקבוצה.
ולגבי ראדי, נתן שלוש אליפויות וגביע, מגיע לו גם משהו חזרה.
זה המינימום שהיה צריך לעשות (עבור כל שחקן שמכבד את המועדון),
איזה שחקנים ירצו לבוא למועדון ששולח שחקנים ליציע כשהוא רוצה להיפטר מהם?

אריאל גרייזס 20 באפריל 2017

אתה מתכוון, כמו שאף אחד לא רצה לבוא למנצסטר יונייטד כשהיא שלחה את שווינשטייגר ליציע?

בלייק 20 באפריל 2017

הטעות של ג'ורדי לא היתה בשחרור ראדי, אפילו לא לב"ש, אלא בהסתמכות על הקישור שנשאר אחרי ראדי. לבנות על אייגיבור, מיטרוביץ' ואחר כך גם מדוניאנין. הדבר הכי בולט במכבי מאז שקרויף הגיע ועד סוף שנת פאקו היה שלמכבי יש את הקישור הכי חזק בארץ. בהפרש גדול. בשנתיים האחרונות זה השתנה, והקישור של מכבי כבר לא החזק ביותר, אלא זה של ב"ש. באופן לא מפתיע, מאז גם ב"ש היא הקבוצה המובילה בארץ.
גולסה (ואצלי זה רק בדיעבד, כי בזמן אמת לא חשבתי שהוא יהיה כזה) הוא צעד נכון בכיוון, אבל זה לא מספיק כי אלברמן כבר לא יכול לסחוב עונה שלמה וארוכה כמו של מכבי ביכולת גבוהה מספיק. דרוש גרזן חדש.

אגב, כל ה"בעיה" היתה נפתרת אם רק קרויף היה לומד ממי שצריך ומחתים את כל השחקנים במכבי על חוזים שאסור להם לשחק בבאר שבע אחרי מכבי.

גיא זהר 20 באפריל 2017

אסור לו. לא חוקי לדעתי.

בלייק 20 באפריל 2017

זה היה רק לשם העוקצנות כלפי היריבה העירונית שלנו (ולשעשוע כללי)

holden 20 באפריל 2017

חכמת הבדיעבד זה לפרש ולנתח באיזמל היום את הטעות הפטאלית של אז.
לג'ורדי היו מספר טעויות מהרגע שבו נחת בתל -אביב, הטעות הכי גדולה שלו היתה השחרור של ראדי ועוד לבאר -שבע,
אני להבדיל מהכותב המכובד זיהיתי את הטעות בזמן אמת,
השחרור של ראדי פלוס השחרור המוקדם מדי של ראדה פריצה שניהם היו טעויות, פריצה יכל בקלות לסחוב לפחות עוד עונה כמספר -9 קלאסי,

מה בעצם באים להגיד כאן?
שקרויף הגון והוגן? שקרויף ג'נטלמן שקשוב לרחשי הלב של שחקניו?
השורה התחתונה שקרויף המעיט גם בראדי וגם בבאר שבע,
השורה התחתונה היא כזו:
ראדי גרם לבאר שבע כנראה לקחת שתי אליפויות בזו אחר זו ולמכבי להפסיד שתיים בזו אחר זו,
ראדי הוא לא הכוכב הנוצץ בקבוצה, הוא הפועל השחור, הוא הבורג שבלעדיו פס -הייצור קורס,
כל שאר הדברים שנאמרים על ראדי הם הם חכמת הבדיעבד!
קרויף זילזל וחשב שראדי סוס מת.
במקביל חשב שבאר שבע סתם קבוצה.
ההיבריס עלה ביוקר,
לא נורא-יעבור

צהוב כחול 48 20 באפריל 2017

כל מילה

יואב 20 באפריל 2017

אחזור על זה שוב- למה טעות בהחלטה(נניח) היא שחצנות בהכרח? כל החלטה לא נכונה שקיבלת בחייך, נבעה משחצנות?

holden 20 באפריל 2017

שמע יואב,
שחצנות כי עושה רושם שקרויף קצת זילזל ביכולתה של באר שבע,
כי עושה רושם שקרויף פיקפק ביכולת של ראדי,
ראית בעצמך השבוע כיצד ראדי שמח ונלהב שהבקיע שער הרה גורל במשחק לא פשוט מול הירושלמים,

אני אשאל אחרת:
היום בדיעבד שקרויף היה רואה ההשלכה של שיחרורו של ראדי הוא גם היה נוהג ככה?
שאלה רטורית נכון?
אל תיתפס על הקטע של השחצנות, לפחות תסכים שזו היתה טעות ענקית של קרויף,
שחצנות או זלזול ביריב זו כבר סמנטיקה

יואב 20 באפריל 2017

מכבי יצאה אחרי השיחרור של ראדי לעונת צ'מפיון ליג וריצה על הדאבל, עד השבוע האחרון של העונה. מקצועית, ראדי היה שחקן ספסל במכבי ולא הרגשתי בחסרונו.
הרי אם ראדי היה שחקן הרכב, שיחרורו(שבא ממנו) לא היה עולה בכלל על הפרק.
בוא נגיד שליורדי היו החלטות טובות יותר, אבל מבחן התוצאה הוא לא המבחן היחיד בעיני. בש התבגרה(גם בזכותו) ומכבי בעונת ליגת אלופות מתישה. סנריו סביר שיכול לקרות.

ברק׳ס 20 באפריל 2017

פריצה זה החלוץ האהוב עליי מאז שאני אוהד את הקבוצה שזה מגיל 0, שנת 81. ועדיין, בעונה האחרונה הוא סבל מהרבה פציעות, ומכבי לא יכלה לקחת את הסיכון שיתפוס לה משבצת של זר. עם כל הצער אני מבין למה נפרדו ממנו. אני הייתי מציע לו משרת אימון חלוצים של המועדון, מגיל 12 ועד הבוגרים

צהוב כחול 48 20 באפריל 2017

שחרור ראדי לב"ש הטעות הגדולה ביותר בעידן קרויף נקודה
ועוד דבר מלוא הקרדיט לשחרור ראדי שייך לשער 11

holden 20 באפריל 2017

מצטרף לדעתך!
אני מעריך הרבה דברים אצל קרויף, יש לו הרבה מעלות ויתרונות, שינה כמה דברים בכדורגל הישראלי, החל מהליחשושים בחדר ההלבשה ועד שיטות אימון ועזרים טכניים,
לגבי הקטע עם ראדיהייתי אפילו ממליץ להעניק לו את המדליה על שם הגברת הדה בושס לנימוסים והליכות,
מאידך מעניק לו נכשל אחד ענקי בשחרור המוטעה הזה.
כל האמתלות על האוהדים שהציקו לו ועל שאר ההתפלפלויות לא משנים את הטעות כהוא זה.

שחקן כמו ראדי צריך היה לקשור עם חבל לאחד מעמודי השער ולא לתת לו לכת,
בטח ובטח לא ליריבה והטוענת לכתר.
זה הכתם הכי גדול במורשת שישאיר אחריו קרויף,זה צעד של להעניק במתנה ליריבה שלך את צלחת -האליפות,
ראדי הוא מגש הכסף,
ראדי הוא הפול סקולס הישראלי או ראיין גיגס,
שחקן שמעלותיו לא נמדדות בהכרח במספרים מוחלטים

אדום מהדרום 21 באפריל 2017

גם במספרים מוחלטים. 7 שערים + 7 בישולים בליגה השנה, מנהיגות, כריזמה ועבודה בלי הפסקה.
המירוץ היה ככ צמוד שנה שעברה שאני מאמין שלגרוע את ראדי מב"ש בשנת האליפות….. לא בטוח שזה היה נגמר כמו שנגמר.

בלאנקו 20 באפריל 2017

מאוד מסכים גיל.

עובדתית נכון שראדי לקח שלוש אליפויות במכבי ובדרך לאליפות שנייה בב"ש אבל למעט האליפות הראשונה של מכבי אף אליפות לא על שמו. הוא פקטור בקבוצה ולא יותר.
בבאר שבע אני יכול למנות 7-8 שחקנים חשובים ממנו לאליפות – בוזגלו, טוני, מליקסון, ברדה, שיר צדק, אוגו, הובאן והשנה גם מיגל ויטור.

גם במכבי הוא לא היה משמעותי בשנתיים האחרונות ויותר מזה שהוא לא היה משמעותי הוא היה אחת הנקודות החלשות במרכז השדה שהתקשה ליצור התקפות נגד בונקרים והרגיש נכון להיפטר ממנו.

כן, בדיעבד היה עדיף שהוא יעבור למקום אחר ולא יפריע למכבי, אבל גם בהסתכלות בדיעבד הוא לא הסיבה להישגיות של ב"ש לעומת הקשיים של מכבי בשנתיים האחרונות.

אישית אני מאוד שמח בשבילו שהוא מצליח. הוא מקצוען וצנוע ומגיע לו.

יוני 20 באפריל 2017

כל מילה

רובוטירוק 20 באפריל 2017

אתה טופל כאן האשמות שווא על יעקב שחר (בעקיפין. ולא שאני ממעריציו הגדולים, ובלשון המעטה).

לא היה במכבי חיפה מקרה דומה לראדי, שחקן שבתחילת העונה לא היה בתוכניות ושחר התעקש להשאיר אותו בקבוצה גם במחיר של יבוש ביציע.
כל המקרים של מנודים (שזו תופעה מגונה אך כזו שבה שני צדדים אשמים, כן, גם השחקנים שבוחרים בכסף על פני עיסוק בכדורגל) היו כששחקנים שלא היו בתוכניות של המאמן לא הסכימו לעזוב לכל קבוצה וציפו שמכבי חיפה תשלים את שכרם בקבוצות אחרות.

ערן (המקורי) 20 באפריל 2017

ליעקב שחר יש הרבה זכויות בכדורגל ובחיפה.
אך לגנותו נושא ה״מנודים״ עלה אצלו לדרגה מעוררת דחייה- מדובר במקרים רבים בשחקנים שמקיימים חוזה במלואו ונענשים על כך שהופכים יקרים מדי או שלמאמן חדש יש תכניות מקצועיות אחרות. הנידוי מגונה בעיניי.
לשמחתי, במכבי אין תופעת ״מנודים״ כמו בחיפה, ועל כך אני מברך ומודה למיטש ויורדי

איציק 20 באפריל 2017

אני חושב שצריך להפריד את השאלה של ראדי לשני חלקים (לפחות), הראשונה, האם ההחלטות של ג'ורדי היו סבירות בהתייחס לנתונים שהיו בידיו; השנייה, האם הן היו נכונות בפרספקטיבה של זמן. כמובן שאפשר גם לשאול, האם יכל לצפות זאת מראש במידה זו או אחרת.
לגבי סבירות החלטותיו באותו זמן, כנראה לשחרר את ראשי יותר סבירה, לשחרר לבאר שבע, פחות סבירה. ראדי ניראה בירידה, או לא בתכניות של מכבי באותו זמן ולכן לשחרר אותו (עם או בלי תמורה) ולא לייבשו הייתה סבירה. השחרור לבאר-שבע (וקראתי את הנימוקים של גיל למה כן גם בתגובות) היא פחות סבירה כיבן שג'ורדי עשה הערכת חסר גם לגבי באר-שבע וגם לגבי ראדי. לגבי באר-שבע, הוא ראה שהיא קבוצה בעליה וכבר באליפות השלישית רצה יפה מול מכבי עד לסוף העונה הסדירה ונפלה חזק רק בפלאי-אוף. היה צפוי שהניסיון וחיזוק מתאים יגרום לתחרות עוד יותר גדולה (למרות שחשבתי שעדיין תיפול מול מכבי וכמעט צדקתי). לגבי ראדי, אז יש לו איכויות מעבר ליכולות משחק ואלו יכולות מנהיגות ויכולת קלאץ'. היה ברור שתכונות אלו חשובות לבאר-שבע מעבר לרמה של ראדי. לכן ההחלטה של שחרור לבאר-שבע פחות סבירה, למרות כל הנימוקים של גיל.
לגבי ההחלטה עצמה בפרספקטיבה של זמן, ברור שג'ורדי טעה, והשחרור לבאר-שבע (עם או בלי תמורה) היה מוטעה. ולשאלה, האם בזמן אמת יכל לקבל החלטה טובה יותר, אז ודאי שכן בגלל כל הסיבות שפרטתי לגבי הערכת חסר שביצע. תגובה זו נכונה, גם אם באר-שבע לבסוף לא תזכה השנה.

משה 20 באפריל 2017

איכשהו גם כשהוא עושה טעות ברורה אתם מצליחים לגרום לזה להיראות כאילו הוא היה העץ הנדיב. השורה התחתונה שג׳ורדי הימר על הקלף הלא נכון מבין אלה שהיו לו ביד ולכן כשל מקצועית.
כל הכבוד ששיחרר אותו לבאר שבע, בעיני זה מעיד יותר על חוסר ההבנה לגבי היכולת שלו להמשיך ולתרום.

yaron 20 באפריל 2017

הטעות הברורה שלו זה שהוא היה העץ הנדיב…
זה לא המקרה היחיד אבל הוא למד מאז :-)

קובי 21 באפריל 2017

יש לי חדשות
ג'ורדי בנאדם וגם הוא טועה לפעמים,גם מבחינה מקצועית ואני לא ממעיט מיכולותיו ומחשיבותו למכבי

לירן 20 באפריל 2017

לקרוא ולא להאמין, אשכרה 90% מהאנשים שמגיבים, אשכרה חושבים שאם ראדי היה נשאר במכבי או לא עובר לבאר שבע – אז באר שבע לא היתה זוכה ב2 אליפויות.
זה או נובע מחוסר הבנה או מרצון להעצים את הטעות לכאורה של גורדי.
אחרת אין הסבר אחר

מאיר (חדש בשכונה) 20 באפריל 2017

ראדי הוסיף לבאר שבע, אבל לא רק בזכותו היא זכתה בשתי אליפויות. אה, בשניה היא עוד לא זכתה?

D! פה ועכשיו 20 באפריל 2017

לטעמי שחרור ראדי היה בעיקר חוסר רצון/יכולת להתמודד עם הגזענים המנוולים של שער 11.

לא אומר זאת נגד מכבי, זו הבעיה שלה אבל לא האחריות שלה.

השמן 20 באפריל 2017

פוסט נכון סך הכול של גיל. אנשים פה בונים נרטיבים שלמים מנותקים מהמציאות בשביל איזו סמליות יפה של ג'ורדי השחצן העניק לבש את האליפות על מגש של כסף, וראדי שסבל מגזענות נוקם בבונים של שער אחת עשרה. באמת הזכירו אותו ואת גיגס וסקולס באותו משפט?
1. בעונה הראשונה שלו במכבי ראדי היה שחקן העונה, בעונה השנייה שחקן רוטציה שלא תרם יותר מאיינבינדר לדוגמא, בעונה השלישית סטטיסט שהשפיע על שני משחקים (משמעותיים מאוד) לאורך כל העונה. בכל הקשור למכבי, ולאור ההתנהלות הכוללת של ג'ורדי היה לגיטימי לחלוטין לשחרר אותו. בדיוק כמו איינבינדר (שחסר באותה מידה בעיני, בעונה שאחר כך.) ובדש. אנשים זוכרים את הגול שלו בגמר גביע, ולא את העובדה שעד הגול הזה הבעיטות שלו בשתי העונות האחרונות שלו במכבי היו מאוד לא מדויקות, ברמה שהיו כבר רחשי מירמור מהקהל כל פעם שניסה לבעוט. כמו שכתבו לפני, העובדה שהחליפו אותו בשחקנים רכים יותר פיזית (דור פרץ, ואז מדוניאנין) היא הטעות של ג'ורדי.
2. ראדי ציין באינספור ראיונות שלהתנהגות הבבונים משער 11 אין שום קשר לרצון שלו לעזוב. לא רואה שום סיבה שלא להאמין לו. כמובן שאם הוא היה מרגיש אליל כמו זהבי או ייני הוא אולי היה חושב פעמיים, אבל להגיד שהגזענים גירשו אותו זו הגזמה פראית. לצפות מג'ורדי לא לשחרר אותו רק כדי לא לתת פרס לגזענות זה פשוט חוסר כבוד לראדי, שבמצב הזה היה הופך שלא ברצונו לסמל מאבק בגזענות. אי אפשר להכריח מישהו להיות רוזה פארקס.
3. ראדי, בדיוק כמו איינבינדר ובדש, עזבו כי מכבי החל מהעונה של פאקו זנחה את שיטת הרוטציה. זניחת הרוטציה קיבעה סופית את הקבוצה כתלויה לחלוטין בזהבי, והותירה אותנו ללא תשובות כשהוא נתקע לארבעה משחקים. זה נמשך עד הפיטורים של שוטא. זה חזר לרגע בתקופת וידיגאל והוביל לירידה בכושר עד להפסד בבאר שבע. מקווה שאחריו ג'ורדי עשה לזה סוף.
4. שנה שעברה הייתה לראדי עונה בינונית מינוס, בטח ביחס לסטנדרט של עונת אוסקר. לדעתי הוא לא בעשירייה הפותחת של מצטייני באר שבע שנה שעברה, נתן תרומה סבירה, מקצועית נטו? בוודאי היו לוקחים אליפות גם בלעדיו, מנטאלית? אין לאף אחד מושג. בנוגע להערכת חסר של ב"ש מצד ג'ורדי? אני אשמח למצוא אוהד באר שבע או מי מאנשיה שציפה לעונה של 84 נקודות. היה ברור שהיא תהיה חזקה, היה ברור שנעשים שם כמה צעדים מעניינים, אבל הריצה הזו הפתיעה את כולם. השחצנות או הערכת החסר של ג'ורדי הופיעה רק בפגרה לפני העונה הנוכחית.
5. העונה ראדי נפלא (עדיין לא ברמה של עונת אוסקר), וברור שכעת יש לו מקום בסגל של מכבי, האם ג'ורדי יכל היה לצפות את זה? ספק רב.

Gil - Zimbabwe 20 באפריל 2017

עד עכשיו לא הבנתי על מה הדיון, על ההחלטה של קרויף? או על היכולת של ראדי?
לדעתי, קרוייף בתור מנהל קיבל החלטה וכמו כל מנהל שמקבל החלטות הוא גם יכול לטעות. במיקרה הזה אני חושב בדיוק כמו גיל שלי שקרויף באותה נקודת זמן קיבל את ההחלטה הנכונה.
ראדי – ניראה לי שאם הוא לא היה מבקיע גול נגד בית"ר הדיון על היכולת שלו בכלל לא היה עולה. ראדי במכבי חוץ מבעונה הראשונה (3/4 עונה) הוא היה השחקן הכי חלש בקישור, הכי איטי, עם הרבה איבודי כדור (אני חושב שגם תולעת ציינה את זה) ועם אחוז נמוך של בעיטות למסגרת. בנוסף גם גרם לחוסר שקט מסויים על הספסל ובחדר ההלבשה.
כמו שלא הייתה לו חשיבות מכרעת בעונות האליפות של מכבי ככה גם השנה וגם שנה שעברה הוא אולי השחקן התשיעי או העשירי בריצה של ב"ש.
מה שכן הוא שחקן שכל אוהד של קבוצה שהוא ישחק יתאהב בו (גם לי היה קשה להתעצבן עליו כשהוא בעט ליצעים) וג'נטלמן אמיתי.

טרנטה 20 באפריל 2017

השחרור של ראדי הוא קודם כל טעות מקצועית כי הוא היחיד מבין הקשרים של מכבי שידע גם לבעוט לשער. לדעתי הירידה בכושרו היתה קצת ביצה ותרנגולת כי לא נתנו לו לשחק רציף, מה שגרם לירידה בכושר וחוזר חלילה. כמובן שהטעות המקצועית הפכה לחמורה שבעתיים לנוכח התרומה שלו לבאר שבע. בשנה שעברה כמדומני שהוא היה היחיד שם שתפקד במחזורי הפתיחה ולמעשה הביא את המנטליות והווינריות למועדון. הוא הוטרן שכבר היה שם ועשה זאת, ולצערנו הוא לימד את האחרים. גם השנה לא ניתן להתווכח על תרומתו.
לי מאד הפריעה ההתנהלות של המועדונים האחרים (ב"ש וחיפה) והגישה המסריחה שלהם להעברות בין המועדונים כפי שסיכם היטב אחד המגיבים מעליי.
לו היו עושים לי משהו דומה הייתי דואג לחסל את כפויי הטובה (משחקי הכס סטייל) למען יראו וייראו. אולי אפילו הייתי מעביר להם את עדן בן בסט ללא תמורה.

tazza 21 באפריל 2017

אי אפשר לעבוד ככה.
להגיד שגדלה הטעות בשל הצלחתו בבאר שבע? נו בחייאת
זה הכי חכמה בדיעבד שיש

Yair 20 באפריל 2017

חייב להגיד, כאוהד מכבי ת״א, שההתמודדות של ראדי עם הגזענות של אוהדי מכבי – 2 אליפויות בקבוצה אחרת – משמחת אותי מאוד.
היו ימים שמרוב תסכול קיוויתי שגולדהאר יכריז שהוא מוכר את הקבוצה בגללם

אחד העם 20 באפריל 2017

דברים נכוחים.
פעולות כאלו מחזקות את תדמית הארגון בעיני שחקנים בהווה, שחקני נוער הגדלים במועדון ומועמדים מבחוץ בהווה ובעתיד.
זה הרבה יותר יעיל משיטות טביב, כפי שהופגנו מול אצילי.
תפישת ההוגנות במאבק על ההרכב וההגינות הבסיסית ביחס לשחקנים, אלו יסודות המהווים תשתית לחדר הלבשה איתן ויציב

yaron 20 באפריל 2017

זה מאוד נכון אבל מסוג הדברים שקשה מאוד לכמת.
גם זה שבמכבי כל השחקנים יודעים שמי שמשחק משחק מסיבות מקצועיות בלבד שייך למשפחה הזאת.

אחד העם 21 באפריל 2017

היא הנותנת: "תפישת ההוגנות במאבק על ההרכב"

היסטוריה לעניים 20 באפריל 2017

מה שמתסכל מישהו שלא ממש בענייני מכבי ובאר שהע זה שתכלס מדובר בשחקן אולי טוב לעיתים אבל מאד מוגבל והמילה שצריכה להיאמר לגביו היא בינוני למה שצריך להיות פה. זה מבאס לדעת שהוא בכלל בדיבייט ברמתו ובגילו לענייני אליפויות. זה מראה על היובש בצעירים טובים בטופ כדורגל הישראלי בעמדות הללו.

תל אביבי כזה מגניבי 21 באפריל 2017

ג'ורדי התנהג בצורה האירופאית בה התרגלנו כבר ממכבי ת"א.
מה ההבדל בין אז להיום ?
שאז ג'ורדי ראה את באר שבע כקבוצת בדיחה, והיום היא אלופת המדינה.
לכן, כבר לא ישחררו לשם שחקנים.

נולי 21 באפריל 2017

ההתנהגות של ג'ורדי כלפי ראדי הייתה ראויה, הוגנת וספורטיבית נוכח האישיות המקסימה של ראדי, תרומתו המקצועית למכבי, הירידה בדקות המשחק שלו והתנכלות הקהל הגזעני והמבחיל כלפיו.
לראדי הגיע היחס הטוב והמפרגן מצד מכבי, גם אם בדיעבד מתברר כי הוא "שובר שוויון" בין מכבי לב"ש (מה שלא נראה לי כל כך נכון).
מכבי אמורה להיות מסוגלת לבנות קבוצה מספיק חזקה בשביל לקחת אליפות בלי קשר לשחקן זה או אחר שמשחק אצל היריבות שלה ובכך היא נכשלת לצערי בשנתיים האחרונות.
נקווה לימים טובים יותר :)

Comments closed