כמה טענות סותרות שמתפוצצות בפלייאוף הזה

תחליטו, או שסטף בלוף ודוראנט צ'וקר, או שזו קבוצה עם צירוף כשרונות לא הוגן

הפלייאוף הזה חושף בלופים, רק לא את הבלופים שאנשים כל הזמן סיפרו לנו.

למשל, כל שנה שעברה המון אנשים קבעו שסטף הוא בלוף, הוא לא באמת הMVP של הליגה, סתם צלף טוב וזהו. בסוף הפלייאוף הם חגגו את אפסיותו, הנה עוד גמר שסטף לא מגיע אליו. עכשיו אנשים טוענים שזה לא פייר שהוא ודוראנט משחקים באותה חמישיה.

נדמה לי שהצירוף סטף דוראנט מוכיח את עצמו הרבה יותר מהצירוף ראסל דוראנט השנה, כלומר כל אלה שקבעו נחרצות שסטף אובר רייטד וראסל עולה עליו עשרות מונים, תחליטו כבר. יש מצב שבגולדן סטייט משחקים עכשיו שני שחקנים שכלולים בתוך 20 השחקנים הטובים בהיסטוריה, וזה באמת כמעט ולא היה לנו, מי שממשיך לקבוע שסטף הוא בלוף, זה כמו שמסי הוא סתם שחקן.

*

דוראנט לוזר, צ'וקר, מה לא אמרו עליו. פתאום השנה דוראנט מראה שהוא לא רק הסקורר הטוב בליגה, הוא שחקן ההגנה הטוב ביותר של גולדן סטייט בגמר, יחד עם קליי. להזכירכם, לא הוא ולא סטף היו בחמישיית העונה אפילו. אפשר לחשוב המון דברים על ההחלטה שלו, אבל אם גולדן סטייט לוקחת את הטבעת, הדבר הכי מצחיק שיאמרו הוא שדוראנט רכב על גולדן סטייט בדרך לטבעת הראשונה שלו. בשני המשחקים הראשונים לברון היה ענק שבענקים, ודוראנט היה השחקן הטוב ביותר על המגרש.

*

קיירי ברמה של סטף, זה היה נכון שנה שעברה, אבל משום מה אנשים התעלמו מכך שסטף חזר מפציעה שהשפיעה עליו לאורך כל הפלייאוף. הלילה ראינו שני שחקנים שלא הולך להם יחסית למה שהם רגילים, ואז ראינו את התרומה של סטף במצב כזה, וגם את התרומה של קיירי.

*

דריימונד גרין השחקן הכי חשוב בגולדן סטייט, אז לא ממש.

*

לברון לא יכול לשמור כח כי הוא צריך לשמור על דוראנט, על מי דוראנט שומר? ההבדל הוא לא ששניהם צריכים לשחק בשני הצדדים של המגרש, גם דוראנט היה נמוג ברבע האחרון בפלייאוף שנה שעברה, כששיחק הירו בול עם ראסל. הכוחות תשים כאשר כל סל שקולעים תלוי ביכולת אישית בלבד, כאשר הסלים מגיעים מתוך שטף המשחק, יש כח לגמור אותו.

*

אם הסדרה ממשיכה כך, השאלה היחידה שתשאל בסופה תהיה האם מדובר בקבוצה הטובה בהיסטוריה, אנשים יצחקו, אבל נדמה לי שהתשובה היא כן. ג'ף ואן גנדי כבר אמר הערב שסטף ודוראנט זה הצמד הטוב בהיסטוריה, וכן הצמד הזה עולה על מייקל ופיפן. מעמדו של מייקל כשחקן הטוב בהיסטוריה לא עומד בשאלה כלל, אבל כנראה שג'ף ואן גנדי צודק כאשר מדובר בהשוואה בין הצמדים.

*

גולדן סטייט לקחו את דוראנט כדי לפרק את היריבה שלהם, כמו שמכבי היו עושים. זה אחד המשפטים הכי מצחיקים שאפשר לחשוב עליהם. אם דוראנט היה משחק בסקרמנטו שנה שעברה, גולדן סטייט היו מחפשים שחקן אחר? הם קברו את דוראנט על הספסל? מאיפה צצה הטענה הזאת?

*

עוד שני משחקים לפחות, אנשים מתלוננים על המחסור בתחרות, הרייטינג בפלייאוף הזה גבוה בארבעה אחוז מזה של שנה שעברה, בארצות הברית מסתבר, אוהבים לצפות בקבוצות היסטוריות. כך גם עובדת תחרות, מדי פעם מגיעה קבוצה שמציבה את הסטנדרט ברף גבוה יותר, וקבוצות אחרות מנסות למצוא דרכים להגיע לשם, וכמעט תמיד הן בסוף מוצאות את הדרך, השאלה האמיתית היא כמה זמן זה יקח.

רודיאו
צהוב על ירוק

353 Comments

גיא 5 ביוני 2017

"שני שחקנים שכלולים בתוך 20 השחקנים הטובים בהיסטוריה, זה באמת עוד לא היה לנו"
ברצינות, מג'יק וקארים? בקונסטלציה מסוימת אולי אפילו שאק וקובי? זה רק בלייקרס.
ההייפ על ג"ס הנוכחית ממש, ממש מוגזם. הם אדירים, הם הנראה קבוצת ההתקפה הטובה ביותר שראינו מאז תחילת האלף, אבל עוד יש מספיק זמן עד שאפשר יהיה להכניס את סטף, דוראנט או כל אחד אחר לרשימת ה-20, בטח שחקנים שעתידים לזכות בקרוב (רק) באליפות השנייה שלהם. השחקן הפעיל היחיד שהבטיח את מקומו שם הוא לברון, זהו.

miranda vera cruz de la hoya cardenal 5 ביוני 2017

1- כי לקחת לי את התגובה!
צודק בהחלט.

גיל שלי 5 ביוני 2017

צודק לגבי קארים ומג'יק

איציק 5 ביוני 2017

טוב, נתקן: סטף ודוראנט זה צמד טופ 20 שמשחקים ביחד אשר אינו טופ 5 :-)

אדם בן דוד 5 ביוני 2017

גם לגבי קובי ושאקיל (מי מהם לא טופ 20?)

איציק 5 ביוני 2017

קובי!!!

רן 5 ביוני 2017

מזל שאתה יודע להסתכל מעבר לשנאה :)

איציק 5 ביוני 2017

לא שונא אותו, אני כבר שנים טוען שכשחקן אחד על אחד הוא אולי גדול ממיקל, אבל במשחק קבוצתי הוא ממש לא שם. כישרון ענק שלא הביא את כל יכולותיו לטובת הקבוצה. חבל, אבל זה מה יש.
אני לא שונא, אבל ממש לא אוהב את המשחק שלו ואת הגישה שלו (מדבר רק על השנים שלפני הפרישה).

רן 5 ביוני 2017

קשה מאוד להגיד על שחקן שלקח 5 אליפויות בתור שחקן מוביל (לפחות ב 2 הוא הוא היה המוביל) שחקן שבתקופת השיא שלו היה בלתי ניתן לעצירה.
מסכים שאם היה לו אופי יותר נורמלי זה כנראה היה נגמר ב 10 טבעות. אבל זה רק מראה כמה הוא גדול ולא להיפך.
מה שבטוח שהוא עשר דרגות מעל כל שחקן שמשחק היום בפליייאוף

Srtest - ארטסט 5 ביוני 2017

איציק תנוח דעתך איש. על מייקל תוהים אם הוא היה מגיע לאותם שיאים היסטוריים בלי סקוטי.

לגביו לא תוהים אלא יודעים שלא היה מגיע.

איציק 6 ביוני 2017

תודה, דעתי נחה.

גיללתר 6 ביוני 2017

מעניין איזה מילים בחרת להשמיט מהציטוט
1. "יש מצב"
2. "כמעט"
גיל הסתייג ואתה חרצת את דעתו.

אלעד כ 5 ביוני 2017

מי אמר שדוראנט צ'וקר? זאת נראית לי הגזמה מכוונת.
מה שקורה עד עכשיו בפלייאוף הזה תואם לחלוטין לתסריט הבלהות שאוהדים כמוני חששו ממנו – אובדן מוחלט של תחרות. וזו הייתה הטענה, שלי לפחות, כנגד המהלך של דוראנט, לכל אורך הדרך. ככל שג"ס יהיו יותר דומיננטיים זה רק יחזק את המסקנה הראשונה שלי.
דוראנט השחקן הטוב במגרש מתוך הדומיננטיות המוחלטת של ג"ס. אתה לא יכול להשוות בין הסיטואציה שלברון נמצא בה לסיטואציה של דוראנט.

לי זה מזכיר משחק בשכונה, כשבכוחות שעושים לפני כל השחקנים הטובים מסתדרים בצד אחד. אני אף פעם לא נהניתי לנצח משחקים כאלו.

עידו ג. 5 ביוני 2017

זה נראה ככה כי הם ק-ב-ו-צ-ה יותר טובה. הם משחקים כקבוצה וזה מה שעושה את ההבדל. בקאבס יש לא פחות כישרון.

אלעד כ 5 ביוני 2017

הם אכן נהדרים. ואתה טועה

עידו ג. 5 ביוני 2017

טוב. אין לי הרבה מה לעשות מול טענה כזו.

אלעד כ 5 ביוני 2017

הטענה שלך שטחית באותה מידה, פשוט השתמשת ביותר מילים.

עידו ג. 5 ביוני 2017

אתה רוצה אני מוכן לגבות אותה. רק תגיד לי מה יהפוך את הטענה על המשחק הקבוצתי של הווריורס ללא שטחית?

אלעד כ 5 ביוני 2017

לא זו הטענה השגויה. הטענה על ההשוואה בין כמויות הכישרון.

פרקש 5 ביוני 2017

אני אשמח שתנמק. אני לא חושב שיש עמדה במגרש שאין בה נטייה ברורה לג"ס למעט טריסטן תומפסון מול פאצוליה וגם זה תכלס לא כזה רלוונטי כי זאת לא באמת החמישיה החזקה שלהם. וגם את הספסלים אי אפשר להשוות כשליווינסטון ואיגודלה נותנים פי אלף מכל שחקן אחר שעולה מהספסל של הקאבס אולי למעט קורבר ביום חם (מעריך את יכולת הצליפה שלו אבל שחקן מוגבל שמתפוצץ פעם בעשרה משחקים בערך וגם זה ל20 נקודות)
ולא מתחיל להשוות את היכולת ההגנתית כי מה שדוראנט וקליי עשו הבוקר היה פשוט עוצר נשימה כל פעם מחדש ולא הזכרתי את גרין

פרקש 5 ביוני 2017

סליחה לברון זה אובייס

עידו ג. 5 ביוני 2017

אוקיי אני אסייג גולדן סטייט מוכשרת יותר אבל ההפרש מהקאבס לא גדול. לקליבלנד יש בעיה עצומה בהגנה.
מבחינת כישרון התקפי לאב, אירווינג ולברון הם שלישיה שלא נופלת ביכולות האישיות שלה בהרבה מהשלישיה של הווריורס. יש את וויליאמס וקורבר על הספסל שמבחינת כישרון זה לא פחות מליבניגסטון ואיגואדלה אנשים שוכחים איפה שני השחקנים האלו היו בדיוק לפני שנה והם לא בידוק נפלו מאז מההר. השחקן שמסוגל להתפוצץ פעם ב-10 משחקים זה ג'יי אר. הוא באמת מאד מוכשר אבל דפוק בראש. טריסטאן תומפסון יותר מוכשר מפאצ'וליה אבל זה לא בדיוק משהו שעושה הבדל. בכל מקרה לא חסר בקליבלנד כישרון התקפי ואני חושב שזה היה די בולט השנה. הבעיה היא שהם פשוט או משחקים הגנה מספיק טובה.

אלעד כ 5 ביוני 2017

אוקיי. בוא נניח שדלבדובה עדיין משחק בקליבלנד.
אתה יכול להכניס אותו במקום אירווינג שיהרוג את קאיר, ואולי אפילו תגנוב משחק, אבל איבדת את הניצוץ ההתקפי של אירווינג. ואם תשחק עם אירווינג, ההגנה שלך נפגעה. אותו דבר עם קווין לאב.
הכישרון שלהם לא מספיק = הם לא מספיק טובים משני צידי המגרש.

בסיטואציה הנוכחית לקליבלנד עדיף להקיף את לברון ב-4 נגרים שמרביצים בהגנה ולהפוך את המשחק למגעיל ואיטי. אבל גם זה לא יעזור, הכי הרבה הם יגנבו 2 משחקים כמו שהיה עם בלאט לפני שנתיים.

פרקש 5 ביוני 2017

תשמע דבר ראשון השלישייה של הקאבס כן נופלת מהשלישה של ג"ס לטעמי די בהרבה התקפית אולי פחות אבל הגנתית ההבדל עצום.
ההבדל הגדול זה שלג"ס יש רביעייה! גרין שחקן שובר שוויון שעושה הכל מהכל ועם כל הכבוד אין לקליבלנד שחקן כמו איגודלה לדעתי גם לא מתקרב. ולומר שוויליאמס וקורבר זה אותה רמה בכישרון על סמך שנה שעברה זה לא מראה כלום כי הם לא נותנים שום דבר מהיכולת הזאת…

עידו ג. 5 ביוני 2017

טוב נראה לי שאנחנו צריכים להגדיר למה הכוונה בכישרון.
וויליאמס וקורבר בהחלט הראו יכולת מצויינת העונה בקאבס.

הבן הממזר של ג'ון סטוקטון 5 ביוני 2017

עידו, כשרון זה גם בהגנה. וגם היכולת לשחק כ ק ב ו צ ה זה כשרון. אין את זה לקיירי בכמויות שיש לקארי.

גולדן גם בלי דוראנט פייבוריטית, שים במקום האריסון בארנס את מאט בארנס ואפילו הוא דופק יותק מ5 מ30+ מהשדה עם יותר נבזיות בהגנה + קארי בריא + גרין בלי טכניות + מקגי וזאזא יתרון על פני בוגוט הפצוע התמידי ואזילי האנמי

לא צריך לתת לשיפוץ מורשת לברון של שנה שעברה על ידי הליגה לתעתע.

עידו ג. 5 ביוני 2017

אז אנחנו עושים את זה דואלית עכשיו? אני מתרגש. מסכים שגם לשחק הגנה זה כישרון אבל זה לא מה שמתייחים אליו בדרך כלל. כאן אני מסכים לחלוטין שהקאבס בנחיתות. לגמרי לא מסכים איתך שעם מאט בארנס הם היו פייבוריטים. הם בהחלט היו קבוצה טובה וקונטנדרית אבל לא הפייבוריטים.

הבן הממזר של ג'ון סטוקטון 5 ביוני 2017

גם אני מתרגש.

לא יודע אם מתייחסים או לא, אבל נראה לי שכדאי.. בכל זאת אחד מ רק 2 צדדים של המגרש…

וכאמור גם היכולת לשחק קבוצה, יש אותה יותר לגולדן בדיוק כמו שאמרת, וגם זה נובע מהיתרון שיש להם יותר שחקנים שיודעים לשחק קבוצתי, שזה מה שטענת שמפריד בין קליבלנד לגולדן – היכולת לשחק קבוצתית.. זה לא התחיל עם דוראנט שבהחלט משדרג אותם פסיכית, ואני לגמרי בעד הרעיון בלי שום יסורי מצפון.

עידו ג. 5 ביוני 2017

היכולת לשחק כקבוצה קיימת גם אצל קליבלנד. זה בעיני שאלה של אימון. רק תזכור איך אותו הגרעין מינוס דוראנט נראה תחת מרק ג'קסון.

הבן הממזר של ג'ון סטוקטון 5 ביוני 2017

קר בהחלט מוציא מהם את המיטב, אבל האם למשל הוא היה מוציא מקליבלנד אותו דבר ? בנוסף היו לו שם פנינים שחיכו להתגלות, גרין לא היה קיים תחת ג'קסון, איגי כגיים צ'יינג'ר, אי לא רואה כאלו אצל הקאבס שיש סיבה טובה למה אייסו הבחירה המועדפת עליהם, לאב יוביל כדור ?, שאמפרט ? לקיירי יש את הכשרון לשחק אוף דב בול שיש לקארי ? לג'יי אר יש את הבאלנס והברגים של קליי ?
הם היו עושים 73 – 9 ? שוברים שיאי אסיסטים ? לברון שחקן ענק, אבל הוא צריך את הכדור ליד בשביל להיות כזה, בגולדן זה אחרת.

עידו ג. 5 ביוני 2017

לדעתי פוטנציאל יש שם. הייתי משלם לראות. גם הווריורס היו קבוצת איזו/ פיק אנד רול לפניו.

הבן הממזר של ג'ון סטוקטון 5 ביוני 2017

פה צריך לקחת בחשבון את הגורם האנושי. היה איזה מאמן שניסה להטוות להם איזה שיטת משחק מאוד קבוצתית לפי מה שאומרים על שמה של קבוצת מכללות, אבל השחקן הכי טוב בעולם פיטר אותו.

להיות טים דאנקן זה גם סוג של כשרון… לא כל אחד יכול.

עידו ג. 5 ביוני 2017

0-1. לחצי אמריקאי הוא לא נתן לאמן אז אני עוד מצפה שהוא יקשיב ללבנוני בלי גב?

קלבדוס 5 ביוני 2017

לא, וזה אפילו לא קרוב.
אפילו אם נותנים אדג' ללברון על דוראנט, סטף הרבה יותר טוב מקיירי, קליי מחסל כל גארד שתשים מהצד השני (ג'ייאר סמית' במצב עלוב), דריימונד גרין מול קווין לאב זה לא נעים, ונפרגן שוויון בין טריסטן לוועידת הסנטרים ממול. נניח. גם הספסל זניח. הפרשי כישרון עצומים.
די בקלע הטוב בעולם בקבוצה שלך, כדי לתת לך פוש גדול. אז כל השלושה ביחד?? עם שחקן ההגנה של הליגה? לא כוחות.

אלעד כ 5 ביוני 2017

עידו, תבין את הקונטקסט. גולדן סטייט היו פייבוריטים גם בלי דוראנט ועם פורוורד סוג ב' שיחליף את האריסון בארנס.
אנחנו כאוהדים היינו זוכים בתחרות צמודה יותר ובקונטנדרית נוספת (אוקלהומה). וגם היינו מעריכים הרבה יותר את העבודה הנהדרת שנעשית בג"ס במסגרת הכישרון שהם הצליחו להשיג בעזרת ניהול מתוחכם.
הסיטואציה כרגע פשוט מבאסת, בהיעדר מילה אחרת. לא מוצא כאן שום הנאה

עידו ג. 5 ביוני 2017

אני לא חולק על זה שעדיף היה שדוראנט יחתום במקום אחר. אבל אני חושב שבלי בארנס עם פוררורד סוג ב' הם לגמרי לא היו פייבוריטים. הם כן היו קבוצה טובה אבל לא פייבוריטים.

אלעד כ 5 ביוני 2017

שנה שעברה הם ניצחו 73 משחקים והיו רחוקים מרחק דקה אחת מזכייה שנייה ברציפות (ועוד אחרי שסטף הוגבל עם פציעה ובוגוט נעדר בגלל פציעה).
על סמך מה אתה קובע שהם היו חייבים את דוראנט כדי להשתפר?

אלעד כ 5 ביוני 2017

מתקן – להשתפר הם בטוח השתפרו. אבל מלכתחילה הם היו פייבוריטים.

עידו ג. 5 ביוני 2017

הם לא היו חיייבים את דוראנט אבל בארנס היה עוזב וזה היה מחליש אותם (אם כל האכזבה מהגמר שלו בעונה שעברה הוא לא פורוורד סוג ב').

אלעד כ 5 ביוני 2017

הוא בטוח לא סוג א'. אילו פורוורדים היו פנויים שנה שעברה בפרי-אייג'נסי? באטום, דנג, ג'ו ג'ונסון? זה רק מהזיכרון. היו נותנים אותה תוצרת

עידו ג. 5 ביוני 2017

אני מסכים לגבי באטום אבל הם לא יכלו לתת לו את החוזה ששארלוט נתנו לו. לגבי דגנ וג'ונסון אני חייב לגחך.
בכל מקרה אם היית מחליף את בארנס בשחקן עם יכולות דומות אני מסכים.

אלעד כ 5 ביוני 2017

אני אוהב את הסלקטיביות שלך. אז דנג וג'ונסון מעוררים גיחוך, אבל וויליאמס וקורבר מעניקים לקליבלנד שוויון בכישרון ביחס לג"ס…

עידו ג. 5 ביוני 2017

איזו סלקטיביות? אנחנו לא מדברים כאן על אותו תפקיד. אנחנו מדברים על מקום בחמישיה ברור שלקורבר או וויליאמס אין מקום בחמישיה של קליבלנד. אני מדבר על כישרון שלהם כשחקנים שעולים מהספסל. מהבחינה הזו גם דנג וגם ג'ונסון היו דוגמא לגיטימית אבל דיברת על המקום של האריסון בארנס. לכן באטום היה באמת דוגמא מצוינת.

Srtest - ארטסט 5 ביוני 2017

באטום אחלה שחקן. אחלה. לפעמים יש נטייה מוזרה להוריד מהמשמעות של שחקן בגלל שהוא קבוצתי ולא מחפש את הסל כל הזמן. באטום קלעי מעולה שחושב קבוצה ולכן היה משתלב נפלא בגולדן, שכייף להיות בה שחקן כזה. אגב דוראנט חושב קבוצה בין היתר כי הוא לא חייב להיות היסוד שעליה היא בנויה. להבדיל נניח ממישהו כמו דאנקן.

זינק 5 ביוני 2017

האם התסריט בשנה שעברה אחרי שני משחקים התאים גם לתסריט הבלהות?….
מדהים איך 12 חודשים מספיקים לשכוח.
בעונה הקודמת אחרי שני משחקי בית 2-0 לג"ס, עם תבוסה של 33 נק' במשחק השני וסה"כ 48 נק' במצטבר בשני המשחקים הראשונים.
ובמשחק השלישי…. 30 הפרש לקליבלנד.

אני לא יודע אם יקרה העונה.
לא יודע אם קליבלנד אפילו ינצחו משחק.
אבל להפוך את קליבלנד לקבוצה עם סגל חלש זו פשוט שטות.

שמעון 5 ביוני 2017

הכל יחסי. לקאבס יש את הסגל הטוב בליגה אחרי גולדן סטייט. אבל מול גולדן הם יחסית חלשים מה לעשות לא סתם נתנו 76% סיכויי זכייה בוגאס אם אני לא טועה.

דודו פ. 5 ביוני 2017

1. כתבת ששני שחקני טופ-20 היסטוריים באותה קבוצה עוד לא היו לנו? מג'יק-קארים ושאק-קובי חולקים עליך
2. הכל נכון, אבל גם בעונה הקודמת הווריורס ניצחו בקלות את שני משחקי הבית הראשונים וכולנו זוכרים איך זה נגמר. זה נראה לא כוחות אבל בואו נחכה קצת עם ההספדים לקליבלנד.

דודו פ. 5 ביוני 2017

גם צ'מברליין-ווסט עונה על הקריטריון לטעמי

גיל שלי 5 ביוני 2017

כשצ'מברליין הגיע ללייקרס הוא כבר לא היה בכושר שבהחלט הכניס אותו לרשימת ה20, קארים ומג'יק ברור, שאק וקובי כנראה, אתקן.

גיא זהר 5 ביוני 2017

גיל גם בבוסטון של שנות ה60 היו שלושה שחקני טופ 20 קוזי וראסל ואח"כ ראסל והבליצ'ק

matipool 5 ביוני 2017

לפי כל השמות שנזרקים כאן, יש 40 שחקני טופ 20.. (-:
לדעתי הצנועה, קובי של הצמד שאק / קובי לא היה עדיין טופ 20.

איציק 5 ביוני 2017

קובי אף פעם לא הגיע לשם. הוא ואיברסון בונים רשימת שחקני השכונה הגדולים ביותר. וסטברוק ואבו זקן כבר הצטרפו לרשימה.

no propaganda 5 ביוני 2017

איציק, קובי זכה בחמש אליפויות, זה לא בדיוק שכונה.

איציק 5 ביוני 2017

זה לא בדיוק בגללו, ואם לא היה שכונה היו לו יותר.
כפי שכתבתי הוא שכונה סופר מוכשרת.

איציק 5 ביוני 2017

קובי מוחה, שאק לא בטופ 20 ;)

שמעון 5 ביוני 2017

חח. קובי לא היה טופ 20 באותה תקופה של האליפויות אלא רק בסוף הקריירה שלו. (אצלי הוא בכלל טופ 2 אבל אני מאוהדיו).

funfun 6 ביוני 2017

טרול קובי הפסק זאת ומייד!
אנחנו עדיין מתגעגעים לממבה והוא ושאק אילולא אינפלציית האגו יכלו לשלוט באנ בי איי ל5 עונות לפחות!

שאול 5 ביוני 2017

אגב וייד-לברון בדיון לטעמי גם

איציק 5 ביוני 2017

אין מקום בשבילם, ראה רשימה בתגובה 15 :-)

שמעון 5 ביוני 2017

וויד ממש לא טופ 20. הוא היה פצוע יותר מידי שנים ושיחק בחוסר חשק בשביל להיכנס לשם.

יריב 5 ביוני 2017

נראה שלא זוכרים פה את מילווקי של ראשית שנות ה70 (כארים-רוברטסון), או פילדלפיה של ראשית שנות השמונים (מאלון-אירווינג). לא שאני בטוח שאם הייתי טורח לערוך דירוג הייתי מכניס את רוברטסון ואירווינג ל20 הראשונים, אבל אין ספק שהם היו מדורגים לפני קרי, כנראה שגם לפני דוראנט.

איציק 5 ביוני 2017

יריב, רד לתגובה 15 ותראה ששני הזוגות ברשימה.

יריב 5 ביוני 2017

כן, לא קראתי עד הסוף.

דוד 5 ביוני 2017

מגוחך הניסיון להפוך את הניצחון הזה למשהו "הירואי".
טור של אוהד ממוצע…
ואגב, צ'וקריות נמדדת במצבים קשים, בקבוצות בלי צירוף כשרונות לא הוגן.

שמעון 5 ביוני 2017

בדיוק, צוקריות נמדדת לאורך זמן ובמשחקים צמודים בשלבים מכריעים. לא שאני חושב לרגע שדוראנט צוקר כן?

אלעד כ 5 ביוני 2017

אגב, ד"ר ג'יי ומוזס מאלון.
בקבוצה הכי טובה עד השנה

גיל שלי 5 ביוני 2017

נכון, והסיקסרס האלה היו בדיוק שנה, איזה באסה שאנדרו טוני נפצע

אלעד כ 5 ביוני 2017

זה הדבר היחידי שיעצור את הווריורס הנוכחיים מלהתחיל שושלת א-לה הפועל פתח תקווה. קארמה ופציעה לשחקן מפתח. (לא שאני מייחל לזה. אף פעם)

איציק 5 ביוני 2017

האם נכונה השמועה שזאזא פצוליה פצע גם את טוני?

גיל שלי 5 ביוני 2017

לא ראיתי את כל אלו שנכנסו בזאזא נכנסים בג'יי אר סמית' עכשיו, והוא עשה בדיוק אותו דבר הלילה, רק שדוראנט הצליח להמנע מלדרוך לו על הרגל. חוץ מאחד, מתן גילור, הוא בהחלט עקבי

איציק 5 ביוני 2017

זה לא אותו הסמית שאמר בראיון שמלוכלך משחק רק אחד והוא בקבוצה השניה, צה שמכה בביצים?
אתה גם עושה עוול בהשואה, הרי זאזא הוא לא מהג'ורג'ה של רי צ'ארלס, ולכן הוא החשוד המיידי.

ק. 5 ביוני 2017

אגב גם קורבר ועוד אחד מהקאבס עשו את זה מול הסלטיקס, אבל זה לא מוכר מספיק בשביל שיתייחסו לזה

שמעון 5 ביוני 2017

המון שחקנים עושים את הגועל הזה בצורה מכוונת.

שמעון 5 ביוני 2017

נכון גי אר עשה גועל נפש שהיה סופר מכוון לפצוע את דוראנט. אני הייתי מרחיק אותו למשחק לפחות.

איציק 5 ביוני 2017

חשבתי על זה, אבל אני לא בטוח שבמבט מהיום מוזס עדיין טופ 20. זו הבעיה, כל פעם כשמישהו נכנס לטופ 20 הוא מוציא מישהו משם.

גיל שלי 5 ביוני 2017

נכון, ובשקט שרק אתה תראה, גם קובי לא ממש שם

איציק 5 ביוני 2017

אוי כמה קיבלתי על זה בראש מאלו שטענו שהוא הכי קרוב לאלוהים ואולי אפילו טוב ממנו.
נראה לי שקובי עובד על-פי רשימות נפרדות משלו.

פרקש 5 ביוני 2017

לייק

אלעד כ 5 ביוני 2017

אז במבט מהיום דוראנט וקארי הם טופ 20, אבל את מוזס כבר הוצאנו משם?
אני מעדיף את המבט של 1983

איציק 5 ביוני 2017

יש לך זווית ראיה נפלאה, מת עליה. אך איזה קבוצה הייתה ב-1983.

גיא זהר 5 ביוני 2017

איציק עכשיו לכלכת. עוד מעט תגיד שלברדה לא היה מגיע שחקן העונה בשנה שעברה. וברצינות, אם נשים סנטרים פרה היסטוריים כמו מייקן בחוץ מוזס מלון עולה בעיניי על סנטרים כמו רובינסון או יואינג ובהחלט מדגדג את אלג'וואן ושאק

אדם בן דוד 5 ביוני 2017

בממוצע יש ארבע סנטרים בעשרים הגדולים- צ'מרליין, ראסל, החלום ושאק גדולים ממנו.
בארקלי טוען שלברון עדיין לא עבר את קובי (מצחיק שדווקא ברקלי מחזק את טענתו במספר הטבעות של קובי)

איציק 5 ביוני 2017

את פריש זרקת בלי להניד עפעף, אבל מסכים שמשה טוב ממנו.
אבל בוא נומר שכארים, ראסל, צ'מברלין, שאק והחלום לפניו. כלומר גם אם שמים בכח 5 מכל עמדה ב-20 הראשונים אז הוא במקרה הטוב שישי. כלומר הוא גבולי, אבל ממש אהבתי אותו.
נ.ב.: לברדה לא היה מגיע שחקן העונה בעונה שעברה. עד כמה שאני זוכר, מיגל וטור נבחר לשחקן העונה, ובצדק. שנה לפני זה שדדו את התואר מערן זהבי ובקונספירציה מוזרה נתנו את זה לברדה. אפילו זהבי רמז על זה.

עמי ג 5 ביוני 2017

איפה הרשימה הזו של הטופ 20? מי מחזיק אותה אצלו? הא?
מה הפרמטרים? מה הקריטריונים?
ומה עם ד"ר ג'יי? הוא לא שם?
דיון עקר קצת אם אין קריטריונים …

איציק 5 ביוני 2017

אתה אמיתי, אין לך את הרשימה של 20 הגדולים בכל הזמנים?
לכולם יש ורק לך אין. פרייר.
ד"ר ג'יי, אכן ברשימה, אך כאן התייחסו רק לסנטרים שנמצאים בתוך 20 הגדולים והד"ר לא נמצא ברשימת הסנטרם של 20 הגדולים. למרות כל גדולתו הוא לא נמצא ברשימת הסנטרים. מצטער, אולי בפעם הבא נכניס אותו גם לשם.

איציק 5 ביוני 2017

1. אני חושב שזה בהחלט נכוך, סטף פצוע מתקשה (ואפילו נכשל) להוביל קבוצה לאליפות.
2. גריין בהחלט שחקן חשוב, ולקח כמה דקות של אדפטציה כשגריין יצא. אפשר להסטדר בלעדיו אבל הוא עושה המון דברים שלא תמיד קשורים לסטטיסטיקה.
3. דוראנט שחקן הרבה יותר קבוצתי מאשר ניתן היה להיות האוקלהומה ליד שכונה ווסטברוק. הוא סקורר ענק ושומר טוב מאד, אבל הוא היה צריך כדורסל אחר. במבט לאחור אני לא חושב שזה היה עניין של אגו, מי יוביל את אוקלהומה אלה יותר עיניין של התאמת סגנון משחק.
4. זאזא ומגי כמעט ולא משחקים, לא כי הם רעים אלה כי הם לא מתאימים לסגנון משחק זה. כדי לשמור על תומפסון לא חובה גוף גדול. זו אחת הבעיות הגדולות של קליבלנד, אין להם גוף גדול וטכני לשים בצבע משני הצדדים, אפילו אחד כמו דויד רובינסון היה מספיק, לא חובה אחד כמו שאקיל. אבל הם החליטו ללכת סמול בול והם די משלמים על זה בגמר.

פרקש 5 ביוני 2017

גיל כולם פה תוקפים אותך על הקטע של שני שחקנים טופ 20 אז נראה לי אני אנסה לעזור לך בניסוח.
לא היו שני שחקנים ששיחקו ביחד בכזאת יכולת שיא שגורמת לך לחשוב שהם טופ 20 בהיסטוריה.
על מג'יק וקארים אני לא יכול להעיד אבל על קובי ושאק בהחלט אפשר לומר את זה שקובע לא היה נראה אז שחקן טופ 20 בהיסטוריה

יוני (המקורי, מפעם) 5 ביוני 2017

גיל, הפוסט הזה הוא דוגמא לקושי של כותב לכתוב חד ולהעביר מסר, במיוחד כשכותבים כמה פעמים בשבוע. נכנסת לפינה שולית (טופ 20) ומתייחסים בעיקר אליה.
אגב, כמה שחקנים יש בטופ 20? או, לכמה שחקנים יש קייס אמיתי להיות בטופ 20?

אלון3131 5 ביוני 2017

כמאמר הגשש, "שמתם לב שמכבי תל אביב אינה בין שלושת הראשונים כי בין שלושת הראשונים יכולים להיות אך ורק שלושת הראשונים!"

אסף 5 ביוני 2017

להערכתי, בטופ 20 יש כרגע משהו כמו 40 שחקנים. (אגב, אני לא בטוח שסטף בניהם)

matipool 5 ביוני 2017

נשבע שרק עכשיו ראיתי את התגובה שלך (ראה את השרשור בתגובה 3).

איציק 5 ביוני 2017

זה בסדר, 20 זוגות.

תומר הוותיק 5 ביוני 2017

אוי ווי, אני מסכים עם גיל שלי… לאן הגעתי :-)

גיל שלי 5 ביוני 2017

אל תדאג, לא אספר לאף אחד שזה קרה לך :-)

יאיר אלון 5 ביוני 2017

אתה מקדים את המאוחר בהרבה מאוד מובנים גיל. לפני הסדרה זה היה נראה שזה ילך בקלות לצד של הווריורס ושני המשחקים הראשונים רק חיזקו את הטענה. אבל היי, רק לא מזמן גם אחרי שני משחקים וגם אחרי ארבעה משחקים היה נראה לכולם בדיוק אותו דבר ובסוף הסדרה התגלגלה לכיוון אחר וכולם יצאו עם מסקנות הפוכות.
אז על מה החגיגות והתוכחות אחרי שני משחקים?

שנית, ולא רק אתה חוטא בזה זו ההקבלה של המילה היסטורי למילה טוב. כל דבר הוא היסטורי, כל מה שאנחנו רואים זה הכי טוב בהיסטוריה. להגיד על מישהו שהוא שחקן טוב מאוד או על קבוצה שהיא מצוינת זה פשוט נתפס כבר כלא מספיק מרשים.
מה סטף ודוראנט עשו יחד בתור צמד? משחקים יחד כולה יומיים וחצי.
הקבוצה הטובה בהיסטוריה, אנחנו מדברים על כל השלוש שנים האחרונות או רק על העונה? כל הכתרים האלה נשמעים מאנשים ולצערי הפעם אתה בניהם מהר מדי ובקלות רבה מדי.

נסיים בטעם מתוק, יש שתי טענות שעלו שאני מסכים עם כול מילה:
1. "..הכוחות תשים כאשר כל סל שקולעים תלוי ביכולת אישית בלבד, כאשר הסלים מגיעים מתוך שטף המשחק, יש כח לגמור אותו"
2. "גולדן סטייט לקחו את דוראנט כדי לפרק את היריבה שלהם, כמו שמכבי היו עושים. זה אחד המשפטים הכי מצחיקים שאפשר לחשוב עליהם…"

גיל שלי 5 ביוני 2017

אני בהחלט מודה שחסרה לי הסבלנות, בשביל זה קיים הבלוג שלי, לתת במה להפרעות הקשב ולחוסר הסבלנות שלי

יאיר אלון 5 ביוני 2017

חחח מקובל

גיא זהר 5 ביוני 2017

לגמרי. גם לגבי ההשוואות בין לברון לג'ורדן. כמו ששאלו חכם סיני על המהפכה הצרפתית והוא ענה שעוד לא עבר מספיק זמן.

איציק 5 ביוני 2017

גיל, האם יש בסיס לשמועות שמהמשחק השלישי המטוטלת תתחיל לנוע לכיוון השני?

איציק 5 ביוני 2017

:-)

צור שפי 5 ביוני 2017

אני, עם אפס הבנה בכדורסל, אנסח את השאלה קצת אחרת: האם ניתן לומר שמי שינצח את המשחק השלישי ינצח בסדרה כולה?

גיל שלי 5 ביוני 2017

כן, מאחר וגולדן סטייט ינצחו :-), וברצינות יכול להיות שקליבלנד תגנוב משחק אחד, אבל מאוד מאוד מאוד קשה לי לראות איך הם ינצחו יותר מאחד, השנה יש גם את דוראנט וגם סטף בריא, זה משהו שלא היה קיים שנה שעברה

איציק 5 ביוני 2017

צריך לסייג, בריאים עד עכשיו.

שמעון 5 ביוני 2017

ראיתם מה גי אר ניסה לעשות לדוראנט דרך אגב? ברוס בואן, וזה היה ככ בולט שזה היה מכוון ונתנו רק עבירה רגילה. זה הסיכוי היחיד של הקאבס לפצוע את קרי/דוראנט

גיא זהר 5 ביוני 2017

אם ג"ס ינצחו בוודאות כמעט מוחלטת (אף קבוצה באף סדרה באן.בי.אי לא חזרה מ3-0). אם קליבלנד יינצחו יעלו את הסיכויים שלהם קצת.

הבן הממזר של ג'ון סטוקטון 5 ביוני 2017

לא מבין מה ההתעקשות להשוות קבוצות ושחקנים מתקופות שונות, לפעמים אפילו כאלו עוד לפני הופעת קשת ה 3 שזה בכלל כמו להשוות כדורסל לדארטס.

אין דבר כזה הקבוצה הכי טובה בכל הזמנים, וגם לא שחקן הכי טוב. והקבוצות של היום תמיד ינצחו את אלו של האתמול, ויפסידו לאלו של מחר, לא עניין של כשרון, עניין של הסתגלות.

גיל שלי 5 ביוני 2017

מסכים, אני רק טוען שעל זה ידברו, ולא על המעבר של דוראנט, פתאום כולם ישכחו מכמה הוא רשע מרושע

מיקיג' 5 ביוני 2017

דוקטור ג'יי ומוריס צ'יקס??? דוקטור ג'יי ואנדרו טוני????? אל ההתפקה ג'וליוס אייורווינג ואליל ההגנה בובי ג'ונס???

מלך המלכים 5 ביוני 2017

לברון > דוראנט
קיירי > קארי
לאב > גרין
תומפסון > פאצוליה
גיי.אר קארי או לאב> גרין כי אני יכול לגבות בעובדות.(סתם לא אבל תהיו בטוחים שזאת אשליה שהם כלכך טובים סטייל סן אנטוניו)

פרקש 5 ביוני 2017

ממש מדהים מה שקורה עד עכשיו בסדרה לפי המשוואות הגיוניות שלך
ג"ס מפציצים נגד כל הסיכויים

פרקש 5 ביוני 2017

הגאוניות*

shohat 5 ביוני 2017

צמדים (פלוס) בטופ 25 בכל הזמנים , arguably
ווילט, אלג'ין ביילור וג'רי ווסט
מג'יק וקארים
אוסקר וקארים
ד"ר ג'יי ומוזס מאלון
שאקיל וקובי
ג'ורדן ופיפן
מאלון וסטוקטון
דנקן ורובינסון
לברון וטריסטן תומפסון
(מרגיש כמו מיילבאג של ביל סימונס).

אני מאד נהנה מהקבוצה הזו. בהחלט תזכר כאחת הגדולות בהיסטוריה.

איציק 5 ביוני 2017

לזה אפשר להוסיף:
בירד מקהייל
חאקים דרקסלר
באטמן רובין
רפאלי דה-קאפריו

אדם בן דוד 5 ביוני 2017

האחים מכנס
האחים מלול
האחיות מלול
סטטיק ובן-אל

איציק 5 ביוני 2017

האחים בלול
האחיות ויליאמס, הכנסות לא ל-20, לחמישייה של כל דרוג!!!

Amir A 5 ביוני 2017

פרס ורבין

ישראל 6 ביוני 2017

בנני ובנון!

רועי ויינברג 5 ביוני 2017

מבחינת שמות כן, אבל אוסקר רוברטסון של מילווקי לא בדיוק היה טופ 25 של כל הזמנים (16.3 נקודות, 4.9 ריבאונדים, 7.5 אסיסטים במשחק ב-4 שנים. בעונת האליפות הוא עם 19.4 נקודות ו-8.2 אסיסטים במשחק). זה גרסה פחות קיצונית של להכניס את שאק ולברון.

עמי ג 5 ביוני 2017

וגם מיקי ומוטי

shohat 5 ביוני 2017

אהבתי!

Dr.van nostrand 5 ביוני 2017

דיוויס בויז…

מלך המלכים 5 ביוני 2017

לברון > דוראנט
קיירי > קארי
לאב > גרין
תומפסון > פאצוליה
גיי.אר קארי או לאב> גרין כי אני יכול לגבות בעובדות.(סתם לא אבל תהיו בטוחים שזאת אשליה שהם כלכך טובים סטייל סן אנטוניו.)

יואב דובינסקי 5 ביוני 2017

ג'ורדן ופיפן לקחו שש אליפויות ביחד. איפה בכלל המימד ההשוואתי? חצי מהעונה או שדוראנט פרח וקארי שיחק בהילוך שני או שדוראנט היה פצוע וקארי הפציץ. בפלייאוף זה מתחבר טוב, אבל בין זה לבין דיון על הצמד הכי טוב בהיסטוריה יש עוד הרבה סוליות לשחוק.

גיל שלי 5 ביוני 2017

את כל השאלות יש להפנות לג'ף ואן גנדי, באותה הזדמנות שאל אותו למה דוראנט לפני בירד בדירוג הסמול פורוורדים הטובים בכל הזמנים אצלו

איציק 5 ביוני 2017

כי לבנים לא יכולים לקפוץ כנראה.

אסף 5 ביוני 2017

ואן גנדי אמר שהם "אחד הצמדים הטובים שהיו". הוא גם דירג את דוראנט מתחת ללברון ולבירד.
בוא לא נהפוך אותו למילניאל חסר פרופורציות.

Srtest - ארטסט 5 ביוני 2017

כמו כולם אני אוהב לשמוע את ואן גנדי. בקטע של דוראנט בהתבסס על המשחק שלו בגולדן הוא חי בסרט. יש סט יכולות שדוראנט מהפכני מבחינת סט היכולות. יש ביצוע שמביא תארים ששם אותך ברשימה. ואן גנדי מתבלבל בין השניים אולי כי תמיד פנטז על שחקן כמוהו.

אלון3131 5 ביוני 2017

להגיד שדוראנט השחקן הטוב על המגרש זה בעייתי. הוא מדהים ואדיר בשני הצדדים ואת זה כולם ידעו, שים את לברון עם קליי וסטף ועם גרין שיעשה עבודה שחורה בהגנה והוא כל משחק או 40 נקודות או 20 אסיסטים, כמות המבטים הפנויים שהוא מסדר להחטאות במשחק האחרון היה מזעזע.

גיל שלי 5 ביוני 2017

אבל הוא משחק הכי טוב במגרש, למה הנסיבות חשובות?

אלון3131 5 ביוני 2017

לא יודע, מי שנהנה משחקן ענק (כמו דוראנט) שיש לו כאלה חיים קלים ושאין כמעט שום אופציה לעשות עליו איזשהי מלכודת או דאבל טים שימשיך להנות, אני לא חושב שאי פעם היה שחקן עם רמת הכישרון של דוראנט שנהנה מחיים קלים כל כך בהתקפה.

אם כבר אני מתרשם הרבה יותר מההגנה שלו ובכלל מההגנה של גולדן סטייט שהיא באמת אדירה, התקפית השילוב של השחקן עם היכולות ההתקפיות אולי הכי גדולות ב20 שנה האחרונות יחד עם שני קלעי שלשות מהגדולים בכל הזמנים(ובכלל שחקן אדיר כמו סטף קרי) עם יכולת קליעה כזו, פשוט לא מרגש אותי, כמו שנבחרת ארה"ב באולימפיאדה לא מרגשת.

גיל שלי 5 ביוני 2017

אני מאוד נהנה, ואגב גם על לברון אין דאבל טים. אבל בלי קשר, לא זו הנקודה. לברון הוא השחקן הטוב יותר בלי ספק, אבל בינתיים בסדרה השחקן הכי טוב על המגרש הוא דוראנט, וכרגע לברון אפילו לא שני אלא קרי

shadow 6 ביוני 2017

לי יש ספק גדול.
זה נכון אולי לשנה שעברה.

שמעון 5 ביוני 2017

גם אני מרגיש ככה

עסק שחור 5 ביוני 2017

ממש לא מסכים עם מה שכתבת. גולדן סטייט משחקים נהדר כקבוצה. לברון היה ״הורס״ להם את המשחק הקבוצתי כי הוא כל הזמן צריך את הכדור ביד. בוא לא מתאים בכלל למשחק התנועה בלי כדור של גולדן סטייט. בקליבלנד בנו קבוצה כמעט אידיאלית לכישורים של לברון. אם הוא היה משחק בגולדן סטייט במקום דוראנט הוא אולי היה מסיים משחקים עם הרבה יותר נקודות ואסיסטים (אני בספק) אבל זה היה על חשבון הקבוצה.

טיפה סרוחה 5 ביוני 2017

סורי על הכפילויות נחתכה לי התגובה.
התגובה המלאה:
לברון > דוראנט
קיירי > קארי
לאב > גרין
תומפסון > פאצוליה
גיי.אר קארי או לאב > גרין כי אני יכול לגבות בעובדות.(סתם לא אבל תהיו בטוחים שזאת אשליה שהחבר'ה בגולדן כל כך טובים,סטייל סן אנטוניו)

Srtest - ארטסט 5 ביוני 2017

בגוגואים?

לברון נהדר עד משחק תנועה, שאינו אוהב או מעוניין לבצע.

קיירי נהדר עד שבאים כמה שחקנים, מתכווצים ושוברים לו את הסיומת ליד הסל כי הוא לא הקופץ הכי גבוה או הכי גבוה בלשון המעטה.

לאב טוב עד שהוא צריך להיות טוב בעוד דברים מלבד מה שהוא טוב בהם.

תומפסון מי? את מי הוא כבר פצע?

ג׳יי-אר? זה לא ההוא שיורים בו לפני סדרות גמר? ההוא שתיאורטית משחיל לך 9 שלשות בפרצוף והכישרון הכי גדול על המגרש?

Srtest - ארטסט 5 ביוני 2017

אה תומפסון החבר של קארדשיאן. טוב נו קשה להאשים אותו איזה ריבאונד הוא מעדיף…

טיפה סרוחה 5 ביוני 2017

טוב התייאשתי.אפשר למחוק את כל התגובות שלי

איציק 5 ביוני 2017

כולל זאת?

חולוניה 5 ביוני 2017

סטוקטון ומלון חזק ברשימת הטופ 20, למרות האין-אליפות, ולא נראה שיצאו משם.

איציק 5 ביוני 2017

גם לא נראה שייקחו אליפות.
בכלל, נראה שהסיכוי שיצאו מהטופ 20 גבוהה מהסיכוי שייקחו אליפות.

אלעד כ 5 ביוני 2017

פתאום נופל לי האסימון שיש מתאם גבוה בין אוהדי מכבי "עלית" תל אביב (זו של מזרחי ושמלוק) לאוהדי המתכונת העכשוית של הווריורס.

גיא זהר 5 ביוני 2017

ארואסטי באמת דומה קצת לקארי. ומיקי לדורנט.

אלעד כ 5 ביוני 2017

בין ה*אוהדים*. לא הקבוצות

איציק 5 ביוני 2017

נכון, גם ריהנה מזכירה את השועל.

אמיתי 5 ביוני 2017

חח. The king is still king b&$&$

קלבדוס 5 ביוני 2017

מדויק.
והרבה מהלייקרס. כי לברון מחק להם את "מורשת" קובי.
כלומר, כל מה שלא קשור בהשתקה של הנאנסת בקולורדו, וטבעת האליפות ב-4 מיליון דולר לאישה הנבגדת.

עומרי 5 ביוני 2017

הצמד הטוב בהיסטוריה? איך אומרים? Preposterous

נקודה חזקה לגבי דריימונד גרין

תומר הוותיק 5 ביוני 2017

גיל, שאלה פילוסופית.

אם נניח לברון מוותר על כסף לגמרי (יש לו כבר מספיק, נניח).

והוא עובר לגולדן סטייט.

האם היית נהנה מהליגה והמשחקים?

האם היית שם כוכבית על האליפויות שהוא היה לוקח ככה?

גיל שלי 5 ביוני 2017

אני לא יודע להתיחס לשאלות שאין להן שום אפשרות מעשית להתקיים. לברון היה שמח להביא את דוראנט לקליבלנד אילו יכול היה, אבל אצלו דוראנט היה מספר 2, זה מה שמיוחד כל כך בגולדן סטייט.

שמעון 5 ביוני 2017

דוראנט גם היום מספר 2.

דוראנט סיים את העונה הסדירה כקלעי מס 2 בקבוצה. גם בפלייאוף הוא מספר 2 בנק.
ואם אתה לא הסקורר המוביל בקבוצה שלך אתה לא יכול להיות מספר 1. גולדן סטייט זה קודם כל סטף נכון להיום. אולי בעתיד זה ישתנה.

דן דן 6 ביוני 2017

אתה כמובן טועה פעמיים: דוראנט סיים את העונה הסדריה כקלע מספר 1, וגם בפלייאוף הוא הקלע מספר 1

איציק 5 ביוני 2017

לברון, יותר על כסף, זו לא שאלה פילוסופית, זו פנטזיה כנראה.
אבל התשובה לגבי בודאות לא, לא הייתי נהנה. המשחק של לברון מרשים אך לא מהנה. אתו המשחק לא היה כל-כך יפה ללא קשר ליריבות. חוץ מזה, הוא היה כל הזמן מדבר על המורשת שהוא יוצר לעצמו ב-GS, דבר שפחות מעניין את אלו שעכשיו שם. שישאר בקליבלנד.

שניר שלמד עם פנחס בעממי 5 ביוני 2017

+1

שמעון 5 ביוני 2017

דוראנט מעוניין במורשת כמו לברון לכן עבר לשם. לכייף הוא יכל גם באל איי או בשיקאגו נגיד. הוא דאג למורשת ורצה להביא אליפויות מהר. החרטא שהוא מדבר לתקשורת שהוא בא להנות מכדורסל זה יותר מגוחך מהשאלות ששואלים אותו על זה. מעניין שהוא לא הלך בשביל הכיף לקבוצות אחרות.

איציק 5 ביוני 2017

הוא רוצה טבעת, הוא רוצה ליהנות, הוא לא רוצה מורשת.
טבעת והנאה בייחד אפשר מבחינתו כרגע רק ב-GS. ואם הוא רוצה מורשת, לפחות יש לו שכל לא לדבר על זה כמו ההוא.

ברלה 5 ביוני 2017

טור מוזר שמייצר טענות קש ואז מפריך אותן.
אף אחד לא אמר שדורנט או קרי לא שחקנים מעולים, אבל כשאתה מדבר על שחקנים היסטוריים אתה מתייחס לרגעים שבהם הכסף על השולחן, ולשניהם עד עכשיו יש רקורד לא מזהיר ברגעים כאלו. עכשיו כמות הכישרון שלהם כל כך גדולה שהם אפילו לא צריכים להגיע לרגעים צמודים אז הם פורחים.
אנשים מתלוננים על מחסור בתחרותיות ואני לא טורח להתעורר למשחקים השנה, אבל אם אתה נהנה והרייטינג בשמיים אז כנראה שהכל מצוין והשעמום הוא רק בראש שלי..

גיל שלי 5 ביוני 2017

הרייטינג של הסדרה הזאת הוא הכי גבוה מזה שנים על שנים, למעשה של כל הפלייאוף הזה

ברלה 5 ביוני 2017

כנראה שהאמריקאים אוהבים שואו, אבל מבחינתי זה כמו לראות את האולסטאר – אני יכול להתרשם מהכישורים אבל אני לא אתוערר בשביל זה באמצע הלילה. אתה רוצה להגיד לי שאתה נהנה מהפלייאוף הזה באותה מידה כמו בשנים קודמות? כמה רחוק אפשר לנסוע על העגלה הזאת?

גיל שלי 5 ביוני 2017

אישית, נהנה מאוד מאוד, גם מכך שאת רוב המשחקים של גולדן סטייט ראיתי מוקלטים כי לא היתה באמת סיבה לקום מוקדם למשחקים שהתוצאה בהם ידועה מראש :-)

ברלה 5 ביוני 2017

:)
עלית על הנקודה הכואבת – התוצאה ידועה מראש…

בלייק 5 ביוני 2017

לא מדגדג לך מעט בעייתי, שכל התוצאות ידועות מראש, ועוד בספורט כל כך מורכב…?
אגב, אולי זה מה שעושה את זה לאמריקאים….
בשנות ה- 2000, הגמר שזכה לריטינג הגבוה ביותר היה ב- 2001, לייקרס – פילי, פלייאוף בו הלייקרס הפסידו משחק אחד בלבד. אם משווים לשנות השיא בשנות ה- 80 וה- 90, אז זה אפילו לא באזור.
זה עולם אחר, וכנראה שבשנות ה- 80 וה- 90 אנשים צפו יותר בטלוויזיה, אז מה אפשר להסיק מזה?
באופן אישי הפסקתי לקום מוקדם (או לא ללכת לישון) אחרי כמה אכזבות ממשחקים חד צדדיים לחלוטין. פלייאוף מפוהק, שהגמר הצפוי זה מה שעוד איכשהו החזיק את העסק. לאור מה שקורה בגמר, לא נראה שזה הולך להתחמם. כמו לראות WWF, כולם עושים הכל נכון בכאילו, אבל התוצאות מוכתבות מראש. רק ששם הקהל לא ידע מי המנצח המיועד, וכאן כולם יודעים. איך הרייטינג של ה- WWF, אגב?

Maldini 5 ביוני 2017

LOL, רייטינג, אולי ביום שבו רייטינג הפלייאוף יתקרב לדגדג, שלא לומר יעבור את פאקינג דראפט ה-NFL (זה האירוע הזה שלא קורה בו כלום עם ראשים מדברים בחליפות שמלהגים את עצמם 4 שעות ברצף) שמשודר במקביל אליו יהיה אפשר להתייחס יותר ברצינות

האמריקאים מאוכזבים ומיואשים מהפלייאוף וסדרת הגמר הזו לא פחות מרוב המגיבים הנורמלים פה שלא מתנהגים כמו פאן בויז מצויים שהרגע גילו את הענף; פתחו טוויטר, כנסו למסג' בורדס, דברו עם אנשים. זה שאנחנו בפאקינג יוני עם אלטרנטיבות של תחרויות איות (אחלה תחרות) ורדנקס מפגרים שזורקים כדורי בייסבול אחד על השני לא אומר שהמוצר לא בעייתי

ב"פ 5 ביוני 2017

בייסבול זה אחלה

Maldini 5 ביוני 2017

בעיקר לאנשים שמתים מבפנים

ב"פ 5 ביוני 2017

הבנת הנקרא- בייסבול זה אחלה- אובייקטיבית, לא ביחס ולא כלפי, לאנשים שמתים מבפנים ולאנשים שחיים מבפנים ולאנשים שהבפנים שלהם לא החליט עדיין. לא יזיק לך תחרות האיות שהזכרת כדי ללמוד קצת לקרוא.

Maldini 5 ביוני 2017

וואי וואי נראה שנגעתי בנקודה רגישה ליו״ר חוג מעריצי בארטולו קולון בארץ הקודש, עמך הסליחה, אין צורך לשלוף טומי גאן

הבאקט מ-KFC והבירות בדרך

ב"פ 5 ביוני 2017

אני מבקש, יו"ר חוג מעריצי בארטולו קולון ורייאן ווגלסונג

ברלה 5 ביוני 2017

חכה שיעשו תחרות איות של רדנקס מפגרים, תראה מה יקרה לרייטינג

Dr.van nostrand 5 ביוני 2017

מסכים לחלוטין עם בלייק, מלדיני וכל מי שמדבר מהלב על חוסר התחרותיות בליגה.
בשביל לייצר דיבורים ובאז לא צריך יותר מכותרות חלולות ומיליוני צעירים שאין להם נסיון או דעה להבין מה היה ומה רצוי שיהיה.
אין סיכוי שחובב כדורסל שראה את שנות ה 90 יהיה בסדר עם מה שנהיה מהעסק.
אלא אם יושבים על פיירול או שיש אינטרס לייצר דיבורים.

אלכס(אחר) 5 ביוני 2017

אל תדאג, ברלה, לא בראש שלך ואתה ממש לא לבד…זו סדרת הגמר הראשונה שאני לא צופה בה בכלל,גם לא חלקית…אפילו בשתי הסדרות הקודמות בין שתי הקבוצות שאני מתעב (אם כי לפני שנתיים, זה לא היה תיעוב לג"ס כמו סתם חוסר אהדה, אבל ביחס לחוסר האהדה הבסיסי שהיה ויש לי לקליבלנד הלברונית {לא זו הפנטסטית עם פרייס/הארפר/הילו/נאנס/דוהרטי} זה הספיק, שנה אחרי זה כבר הפך לשנאה) צפיתי, עכשיו אני לא מסוגל לצפות בסדרת גמר שהיא המשך של פליי-אוף עלוב, שכלל מעט מדי סדרות מעניינות באופן כללי (קליפרס-יוטה, בוסטון-וושינגטון), ורק אחת שהיה לה שהיתה איכשהוא רלוונטיות לגורל האליפות, וגם ממנה רק 5 משחקים (סאן אנטוניו – יוסטון)

אריאל שתיל 5 ביוני 2017

דוראנט-קארי הם רמה מעל שאק-קובי ורמה מתחת לג'ורדן-פיפן. בכלל, כולם מדברים על כמה מייקל היה חוגג היום עם ההגנה הרצחנית שלו ועם האיסור להרביץ של השנים האחרונות ולא מזכירים שסקוטי כנראה הקדים את זמנו. שחקן בגובה 2:03 עם מוטת ידיים של סנטר, שליטה בכדור של גארד, טווח שלוש והגנה אישית וקבוצתית נהדרת (שחקן ההגנה הגדול ביותר שהיה לדעתי).

אדם בן דוד 5 ביוני 2017

שחקן ההגנה הגדול הוא כנראה אותו אחד שלקח 11 אליפויות.
אם בהתקפה כל הזמן מגמדים אותו (ווילט העמיד מספרים טובים יותר באותה התקופה) אז כנראה שהוא ידע לעשות משהו או שניים בהגנה, לא?

אריאל שתיל 5 ביוני 2017

אז שחקן ההגנה הכי טוב שאני ראיתי ואני עוקב אחרי ה-NBA מאז שנות השמונים. הפער בין הליגה של שנות הששים לזו של שנות התשעים נראה גדול בהרבה מהפער בין הליגה של שנות התשעים למצב הנוכחי.

בלייק 5 ביוני 2017

אתה לא מתבלבל עם הנפלד?

אריאל שתיל 5 ביוני 2017

מי?

שניר שלמד עם פנחס בעממי 5 ביוני 2017

בוא נמתין לתריפיט של קרי ודוראנט לפני שאנחנו מכתירים אותם מעל שאקובי

אריאל שתיל 5 ביוני 2017

שאק וקובי שיחקו ביחד אבל הם לא השלימו אחד את השני באותה הצורה. גם מוזס והד"ר לא דרך אגב. ג'ורדן ופיפן, דוראנט וקרי, לברון ווייד משחקים\שיחקו כמו Tag Team. זו הכוונה (מבחינתי לפחות).

shadow 6 ביוני 2017

כמו שהוא אמר שיביאו תריפיט קודם.
לקרי וקלי הייתה הזדמנות להתחיל שושלת והם פישלו בגדול. בוא ניתן לקרי ודוראנט להביא אחת קודם ואז נדבר בסוף העונה הבאה. יש עוד דרך ארוכה.

שניר שלמד עם פנחס בעממי 5 ביוני 2017

JVG said: it *MIGHT* be *ONE OF* the best dous to ever play in the NBA together

MOBY 5 ביוני 2017

וארגאס ודיבארטולומיאו

איציק 5 ביוני 2017

גם בולדוגים ברשימה?

matipool 5 ביוני 2017

מאיפה הביאו את דיברתלמיאו הזה ומאיפה הוא הביא את השם הזה?
יאללה, איזה שחקן!

איציק 5 ביוני 2017

נראה לי שהיה שם דומה ב-"שם הורד" של אומברטו אקו. אולי השאיל משם.

ישי 5 ביוני 2017

ברתולמאיו זה בר תלמי, כלומר הבן (בר בארמית) של תלמי (שזה שם יווני). 'די' היא תחילית איטלקית, ולפי גוגל טרנסלייט פירושה הוא 'של'.
מעתה אמור "של בן תלמי".

moises coen henriquez 5 ביוני 2017

la Monica &sami bachar

DS 5 ביוני 2017

חייב לומר שזה לא כיף לקרוא פוסט הנוטף יהירות ופנקסנות קטנה נמכל מילה.

שמעון 5 ביוני 2017

1. דוראנט לא הוכיח כלום, הוא עבר לקבוצה הכי טובה בליגה שהייתה כזאת לפני שהוא הגיע. אז ברור שהחיים יותר קלים שהכל פתוח ורק שחקן אחד שומר עליך.דוראנט זה אותו דוראנט שהיה מגיל 19 ועד היום, השינוי היחיד האיכות שמסביבו. דוראנט עשה שנה שעברה אותם דברים בדיוק.

2. מי שאומר שקרי בלוף ושהוא רק קלעי לא מבין כדורסל. הוא הדריבליסט הכי טוב שהיה במשחק כנראה, הוא רואה משחק נהדר, אינטילגנטי, רכז קטלני וגם בהגנה הוא לא חור. סטף קרי זה גולדן סטייט. תוציאו את קרי משם ודוראנט לא זוכה בשום תואר. קרי הפך את גולדן סטייט למפלצת שהיא ב-3 השנים האחרונות. הוא גם שחקן ששינה את המשחק בתודעה כמו מייקן, ווילט, ד"ר, מייקל, שאק וסטף.
קחו תהנו קצת https://www.youtube.com/watch?v=gb0wmBUB4cg

3. דוראנט וקרי זה זהה לדוראנט וראסל. הקטע הוא שבאוק לא היה קליי תומפסון ולא היה ספסל ברמה של גולדן, זה כל ההבדל. כל שאר הניתוחים זה סתם לשפוך מילים.

4. לא הייתי שם את דוראנט וקרי כרגע טופ20 היסטורי אבל עוד 3 שנים אני מאמין שהם בהחלט יהיו שם.

5. אין ספק שהקבוצה הזאת תהיה קבוצה היסטורית, בואו נראה כמה אליפויות יהיו שם.

איציק 5 ביוני 2017

1. דוראנט שיפר שמירה ותנועה ללא כדור (אולי ליד ראסל לא היה טעם לנועה, אבל זו שאלה אחרת).
2. היו ויש עוד דריבליסטים ברמה שלו, אבל הוא בין הבולטים (קיירי לא נופל ממנו בדריבל לדעתי). לא נהניתי, אך נחמד לראות איך הוא זורק את דמות החיקוי והשומר האגדי סטיב נאש :-)
3. אין שום דמיון בין דוראנט קרי לדוראנט ראסל. אצל קרי דוראנט מקבל כדור כשהוא פנוי, אצל ראסל כשלראסל אין בררה. הבדל מאד משמעותי.
4. מי שמך?
5. בוא תחילה נראה בכמה אליפויות יזכו ואחר-כך נחליט אם יש או אין ספק?

שמעון 5 ביוני 2017

דוראנט היה מקבל ים כדורים מראסל ונכון באוק הוא לא היה פנוי כי היה אפשר לשמור עליו תמיד מה שבגולדן אי אפשר כי לא יודעים למי לצאת לשלשה. תוציא את קרי מאוק ותראה איך בדיוק חוזרים לשמור את דוראנט כמו באוק.

איציק 5 ביוני 2017

למה שאוציא את קרי מאוק' כשהוא לא שם?

שמעון 5 ביוני 2017

חח, אגב אני חושב שדוראנט היה שומר אותו דבר גם באוק. לגבי תנועה הוא לא שיפר אותה, אוק פשוט שיחקו בשיטה אחרת והוא לא נדרש לזה הרבה.

Srtest - ארטסט 5 ביוני 2017

ים של כדורים בשתי עיניי… לבי כואב שובי אלי…

היסטוריון של ספורט 5 ביוני 2017

מסכים בהכל למעט נקודה אחת מרכזית.
דוראנט בעיני לוזר ….ממשיך דרכו דרכו לוזר אחר האולימטיבי ושמו לברון ג'יימס .
מדוע לוזרים ?.
כי בניגוד לשחקני עבר כמו יואיניג ,סטוקטון ומלון ( למעט עונתו האחרונה בגיל 40 )
הם ברחו מהארגוו שבחר בהם בכדי לקחת אליפות.
נכון גם בעבר רק טריידים .
אבל חלקם היו בהחלטת הקבוצה ולכן לפחות היא הייתה שותפה להם משיקוליה היא( ברקלי גראנט ).
חלקם היו שיקול של שחקנים אך אחרי שהביאו את התואר (קארים ) או משיקולים כלכליים אך שלא בהכרח כרוכים בנוחות ספורטיבית (שאקיל. ..ויחד עם זאת בגלל שאת האליפויות שלו הוא לא עשה בקבוצה שבחרה בו הרי שבעיני הוא מתחת לשחקנים כמו דאנקן קרים ואפילו נוביצקי ).

אבל שיקול ציני של איפה אקח את התואר בקלות זו תרבות לוזרית חדשה שהחל בה לברון והמשיך אותה דוראנט.
בעיני זה עלוב ולא מחפה גם על 10 תארי אליפות +אם וי פי.
לברון אמנם " חזר בתשובה" לקליבלנד …אבל רק אחרי שפתו כבר הייתה בסלו ( טבעות עם מיאמי ).
הליגה צריכה לעשות משהו מול אותה תרבות.
חוקית לא נראה לי שהיא מסוגלת .
אך תודעתית בוודאי שכן

אלכס(אחר) 6 ביוני 2017

היסטוריון, זה לא שהליגה לא מסוגלת, היא לא רוצה ולא מעוניינת בשוויון, אלא ביצירת כמות קטנה של "קבוצות-על", LEGACY ושאר שטויות, וטיפוח תקשורת מגוייסת המטפטפת ומפמפמת את הרעל הבלתי ספורטיבי הזה משל היה החוקה האמריקנית. סילבר ממשיך את מה שסטרן התחיל (בשנותיו האחרונות בעיקר) לייסד כמנטרה של הליגה, שמתרכזת במסחריותה על פני כל אלמנט אחר, בעיקר הספורטיביות.

Srtest - ארטסט 6 ביוני 2017

אלכס פאסה. לך תראה את קידום השיאים של ווסטברוק על ידי אוקלהומה סיטי ת'אנדר הארגון שנטש את סיאטל כי לא כיבדו את הגרידיות שלו מספיק. באים לטענות לווסטברוק שהכל קשור בו כשבעצם הארגון דחף אותו לשם ומבחינת הארגון, מבחינת המסחריות והתקשורת המגויסת (גם בערוץ הספורט בניגוד לעבר יש ילדים מתלהבים כאלה או פאנבויז), שיהיה הכי אגואיסט ויתפרץ על התקשורת כי אז החרטטנים שבארגון שהצליחו גם להבריח את דוראנט יוצאים נקי וכידוע מי שחשובים הם אנשי העסקים.

אלכס(אחר) 6 ביוני 2017

לא סתרת כלום ממה שאמרתי, רק הוספת שה'מועדון' דוחף שחקנים (כאילו הדור הנוכחי זקוק לאיזה דחיפה לכיוון השטחיות ורדיפה של שיאים חסרי-משמעות, ושיהיה ברור, הם לא…זה BUILT-IN אצלם) לגרידיות וכ'…סבבה, אני מסכים, באקלים הנוכחי שה-NBA יצרה (ובנוכחי הכוונה ל-10 השנים האחרונות לפחות, עם חריגות של דאלאס, וסאן-אנטוניו), רוב האירגונים או 'מועדונים' רקובים בדיוק כמו ההנהלה שמעליהם והשחקנים שמתחתם.

Trailblazer 6 ביוני 2017

אפשר לאמר שדוראנט לא עזב את הקבוצה שבחרה בו(סיאטל סופרסוניקס)

רודי 5 ביוני 2017

החולשה וחוסר התחרות בליגה מפארות במידה רבה את הווריורס,
העובדה שהם לא היו צריכים להיתאמץ בדרך (הכוכבים קיבלו מנוחה בספסל) אומרת הרבה על שאר הקבוצות במערב, בין אם זה ביגלל פציעות או חוסר איכות.

העובדה שהם עשו גמר בשנה שעברה כשהסגל היה דומה עם סטפאן קארי פצוע ובלי דוראנט אומרת הרבה על הרוחב שלהם, לא מדובר פה בהצגה פרטית של כוכב אחד או שתיי כוכבים.
מבחינת רוחב כניראה שהם אחת האלופות הכי רחבות שהיו בטח כשמסמנים את מיספר הכישרונות על הספסל , מבחינת איכות אני בטוח שהיו בעבר מספיק קבוצות גדולות שהיו יכולות להיתמודד עם זה.

הבעיה הכי גדולה של הקאבס היא הירידה ביכולת של טריסטאן תומפסון,כרגע הם לא יכולים לנצל את החולשה של הווריורס בריבאונד כמו בשנה שעברה, בנוסף לזה הקלעים לא פוגעים ובעמדת הרכז אין מחליף שיוריד את הנטל לכמה דקות מלברון ג'יימס שמרזיק אותם לבד.

שמעון 5 ביוני 2017

זה לא ירידה ביכולתו, גולדן דואגים לסגור אותו טוב ולמדו אותו, באו מוכנים לנטרל כל יתרון של הקאבס. אי אפשר לצפות מטריסטן לקחת ריב התקפה מלא כל משחק כאילו זה נקודות. ואם מתישהו הוא יצליח לעשות את זה ויהיה צמוד יש מה שנקרא האק א טריסטן

רודי 5 ביוני 2017

זה יותר גרוע מניטרול,הם הפכו את טומפסון לנטל ביגלל היכולת הגרועה שלו .

אני כימעט בטוח שאפילו לקארי יש יותר ריבאונדים מימנו שלא נדבר על תרומה התקפית אפסית.

שמעון 5 ביוני 2017

התרומה ההתקפית היחידה של טריסטן הייתה שהוא לוקח ריב התקפה ומטביע ואם אין ריב התקפה אין גם נק. הוא שחקן הגנה נהדר אבל נגר על, אין מה לבוא עליו בטענות. כתוצאה מאיבוד האליפות שנה שעברה גולדן באו מוכנים מאד מאד הגנתית לקאבס,שים לב שגי אר כמעט לא מקבל מבטים פנויים ולא שאמפרט ולא קורבר ולא לאב, הם סוגרים להם את ה3 ורובם לא שווים כלום אם סגרו אותם טוב על ה-3.
אני חושב שגולדן עושה בסידרה הזאת הגנה מדהימה הם למדו מטעויות של סדרת הגמר הקודמת ומאד מוכנים לדברים הקטנים שהקאבס עושים. זה שלברון גם לא מסוגל לקלוע באופן קבוע מחצי מרחק מקל.

D! פה ועכשיו 5 ביוני 2017

לא צופה ולא מבין בדבר הזה
אבל – יש לכל הפחות 80-100 שחקנים בטופ20. וטוב שככה

וכשבאים לקבוע איזו קבוצה גדולה יותר כי יש לה סגל טוב יותר קשה לקחת בחשבון כמ הטוב שחקן מסויים בתוך מערכת מסויימת. אפשר להעריך, אפשר לנחש, אפשר לקוות, אפשר לצעוק אבל זו ספקולציה. (לרוב)

MOBY 5 ביוני 2017

דורפן פירסם את הרשימה של הטופ 20? הוא הבטיח שהם נעולות בשולחן.

עומר 5 ביוני 2017

מצחיק שכולם אומרים ש"דוראנט ליד קארי" זה יותר קל מ"דוראנט ליד ראסל".
או שאומרים שראסל פגע בדוראנט.
אז ההבדל הוא לא ראסל, ההבדל הוא שדוראנט שיחק שנה שעברה בחמישייה עם איבקה, אדאמס ורוברסון.
השנה הוא משחק עם קליי, גרין ואיגודלה (פאצ'וליה משחק מעט מאד דקות למרות שהוא פותח).
קבוצה שהפסידה 4-3 שנה שעברה הרבה בגלל ההיחנקות של דוראנט, ואנשים מאשימים את ראסל באי מיצוי הפוטנציאל של דוראנט.
אוקלהומה הגיעה רחוק בזכות ראסל ודוראנט. היא לא עפה מוקדם בגללם.
הסגל המשלים של אוקלהומה היה חלש בהרבה (בהרבה!!!) משל גולדן, ופה קבור הכלב.
כולם יודעים שדוראנט שחקן ענק, אבל זה היה מוזר אם הוא לא היה נותן משחקים גדולים. אי אפשר לשמור עליו כמו ששמרו עליו בשנים הקודמות.
הרבה יותר קל לו היום, וכל מי שאומר אחרת פשוט מערבב.
כשאי אפשר להתרכז בך או לעשות עליך דאבל טים זה מאד נוח.
כשאתה יכול לרדת לספסל לנוח כשיש לך 3 אולסטארים במגרש זה מאד נוח.
כשאתה לא צריך להחזיק את הכדור הרבה דקות ו"לנוח" בהתקפה כי יש לך קלעים ומובילי כדור טובים אחרים אז זה מאד נוח.
כשאין עליך את האחריות של לקחת קבוצה על הגב אז הרבה יותר נוח.
כל הכבוד לדוראנט, באמת, לא בציניות. אבל לא בטוח שסופרסטארים אחרים בהווה ובעבר לא היו פורחים באותה צורה לצד קבוצה כזאת שהייתה מהמרשימות בהיסטוריה עוד לפניו.
קיצר שנה הבאה שיאניס יצטרף במקום פאצ'וליה, ואז ידברו איך הוא עושה דברים ביותר יעילות ועל איך ג'ייסון קיד לא ידע איך לאמן אותו. סורי, קשה לי להתרשם שדוראנט שיפר את המשחק שלו באיזשהי צורה, או שהוא שיפר איזשהו אספקט במשחק שלו. מה שקרה פשוט זה שהסביבה שלו הרבה יותר נוחה.
'weakest move I've ever seen from a superstar'

Srtest - ארטסט 5 ביוני 2017

אולי קשה יותר לשמור עליו כי כוכב-העל שלידו נע בלי כדור ומהווה איום טקטי. לחילופין, ההגנה יודעת שהוא יכול לקבל את הכדור ולעלות ישר מכל שחקן על המגרש לאו דווקא הרכז. קוראים לזה יתרון טקטי.

שמעון 5 ביוני 2017

בדיוק

shadow 6 ביוני 2017

בדיוק ויותר מזה.
לפני שנה אוקלהומה לא התבטלה מול גולדן כמו שקליבלנד נראים (וכמו שמדברים פה על "חוסר התחרותיות") השנה.
אז נכון שגולדן של שנה שעברה היתה מינוס דוראנט (לא בהכרח פחות טובה. פשוט אחרת), אבל גם באוקלהומה של שנה שעברה לא שיחקו שחקנים בשם לאב,טריסטן,קיירי ואחד שגם פה טוענים שהוא הטוב בהיסטוריה.

איציק 6 ביוני 2017

מדברים הרבה על טריסטן, שחקן נחמד אבל התכונה הכי חשובה אצלו היא שהוא חבר טוב של לברון. אבל אם צריך לבחור שחקן בהינתק מהחברות עם לבורן, את מי היית בוחר בין טריסטן לאדמס? אני לא הייתי בוחר בטריסטן. אז נכון שקליבלנד כנראה היתה טובה מאוקלהומה אבל דוראנט ולברון מתקזזים במידה רבה וכך גם קיירי ווסטברוק. לאדמס מבחינתי יש יתרון לא קטן על טריסטן וללאב יתרון גדול על הטורקי. הלאה זה כבר בפרטים הקטנים ששם לקליבלנד היה יתרון ברור לדעתי. בכול אופן היה יכול להיות מאבק צמוד.

shadow 6 ביוני 2017

איך דוראנט ולברון מתקזזים מסתדר עם השחקן הטוב בעולם שמשפר את כל אלו שסביבו?
מנגד, הטענות על ווסט המחרב אז זה אמור להיות מינוס גדול. גם טענות שלך.
בכל מקרה זה לא קרוב לצמוד. קליבלנד של השנה, על הנייר, טובה בהרבה מאוקלהומה של שנה שעברה. הבעיה שעם לברון כמאמן, GM, ושחקן מוביל, הרבה פעמים אתה נשאר רק על הנייר.

אפשר להשוות את רמת הקבוצה בעידן בלאט לעכשיו? תצוגת אי-מון מביכה של טירון לו, אם הוא בכלל יושב בכסא.
איך צחקו על דלבדובה. מי הדיח אותו? איך נראים ג'י.אר ושאמפרט.

אחרי זה בוכים על חוסר תחרותיות.

איציק 6 ביוני 2017

זו הנקודה, אני לא חושב שהפער בין לברון הוא כזה גדול. הוא טוב ממנו בשקלול הכללי, אבל יש מצבים שבהם הייתי מעדיך את דוראנט. ווסטברוק הוא אכן מחרב משחק קבוצתי אבל הוא לא שחקן גרוע (הוא שכונה כמו שאיברסון שכונה), וקיירי גם לפעמים במוד שכונתי, מה שכן כאן לברון יכול להיכנס לעניין, מה שדוראנט לא יכל לעשות עם ווסטברוק. בלאט לא יכל לעשות כלום, כי שוב, לברון לא רצה שיעשה משהו ולכן לא יכל לעשות משהו. לו עושה כל מה שלברון מבקש. את דלבדובה החליפו בדן ויליאמס, שחקן שפעם היו לא איכויות שמאד אהבתי, אבל פעם נשער בעבר ולא ברור לי מה הרויחו מזה ששלחו את דלבדובה והביא מחלקה גריאטרית.
לגבי מי טובה יותר, קליבלנד של השנה או אוקלהומה של השנה שעברה, לא יודע. על הנייר שאמפרט שחקן הגנה נפלא, פריי קלע שלשות גבוה ומחונן, בפועל, אין להם באמת תרומה, וגם דרן ויליאמס מסוגל לתת פה ושם כמה דקות מוצלחות אך לא יותר. אז הנייר סובל הכל.

Srtest - ארטסט 5 ביוני 2017

גיל שלי קח את כל אחת מהכוכביות שלך ותצמיד לה את המשפט ״כי דוראנט שם״. אם אחר-כך תצטרך גם להוסיף כוכבית למסקנה מחודשת תוכל להביא את אוהדי מכבי…

מאור 5 ביוני 2017

כמה דברים-
1. נכון שגם שנה שעברה 2 המשחקים הראשונים היו בלואאוטס ואז הדברים השתנו באקרון במשחק השלישי. רק ששנה שעברה קליבלנד שיחקו מזעזע בשני המשחקים הראשונים והווריירס נצחו על אף תצוגה חלשה של הכוכבים (בעיקר קרי וקליי) שנמשכה לאורך רוב הסדרה. מי שניצח את 2 המשחקים היו שחקני הספסל שחיפו על הפציעה של קרי, ועל זה שקליי היה מותש מלסחוב את גולדן סטייט בסיבובים הקודמים (היה הקלע המוביל בכל הפלייאוף עד הגמר).
השנה הכוכבים הופיעו מההתחלה והם מנצחים על אף שקליבלנד משחקים טוב (בעיקר במשחק הלילה). קשה לי לראות את קליבלנד עוצרים הגנתית את הווריירס כי הם קבוצת הגנה מזעזעת כל השנה. וגם בפלייאוף, על אך שניצחו עד כה די בקלות (בעיקר את טורונטו ובוסטון, נגד אינדיאנה הם ניצחו את כל 4 המשחקים ב 16 הפרש במצטבר), הם לא קבוצת הגנה טובה. בהתקפה מול התקפה הם לא ינצחו. בעיקר מכיוון שגולדן סטייט היא קבוצת הגנה היסטורית (נתוני ההגנה שלהם מדהימים!). בגלל זה נראה ששנה שעברה לא תחזור.
2. מדברים על גולדן סטייט כקבוצת כוכבים כאילו מנגד יש קבוצת נגרים. קיירי (בחירה ראשונה בדראפט) ולאב (שחקן עם מממוצעי קריירה של מעל 20 נקודות ומעל 10 ריבאונדים) הם נגרים? דרון וויליאמס (בחירה 1 בדראפט) רק שנה שעברה היה הרכז הפותח של המאבס. לקורבר יש כבר מספר שנים ממוצע של 50% משלוש. בכלל קליבלנד השנה הובילה את הליגה באחוז משלוש ובפלייאוף היא קלעה (עד לגמר) יותר שלשות מגולדן סטייט. קבוצה מדהימה שנראית פחות טוב בגלל שיש לה שני חורים הגנתיים בכל רגע על המגרש. ובעיקר בגלל שקיירי לא נראה טוב בפלייאוף הזה (מתחילתו).
3. גולדן סטייט נראית טרייה כי המשחק שלה לא בנוי על שחקן אחד שמנהל אותו. בקליבלנד יש מנהל משחק אחד שהכול עובר דרכו. ומה מסתבר? שבגיל 32 גם לברון מתחיל להראות אנושי.

עומר 5 ביוני 2017

אנושי? לברון? איזה נתון סטטיסטי רומז על כך?
משחק ענק של לברון? הכי לא אנושי שיש.

איציק 5 ביוני 2017

אבל חסר כושר גופני. הכי אנושי שיש.

Srtest - ארטסט 5 ביוני 2017

יש אינטנסיביות אדירה בשני המשחקים עד כה איציק. יש מצב שהפער בין האינטנסיביות שנדרשה ממנו במזרח לבין סדרת הגמר נותנת את אותותיו. קח גם בחשבון שהאפקט יכול גם להתהפך – האיש הוא ספסימן פיזי שלא נראה כמותו ויכול להיות שהוא ימצא את הרזרבות אם יתנו לו לנוח יותר במשחק. כאן מתחילה הצרה וכששאלו את טיירון לו לגבי העניין הוא אמר שאינו מוטרד מעייפות של לברון. נראה לי עכשיו הוא טרוד לא רק לגבי העייפות. החולשה של לברון עד עכשיו היא בהגנה לעומת הציפיות ההגנתיות ממנו בהתחשב בסדרת הגמר הקודמת. באחד-על-אחד אינו מרשים וגם לא בעזרה אז ממה העייפות? כי הוא חודר עד הסוף כי זו ההחלטה שלו? אם תבנה אותם הם יבואו. לקליבלנד יש רק את שלושת הגדולים וקייל קורבר שחונה בפינה ומתפלל.

איציק 5 ביוני 2017

תקשיב, כל זה תירוצים, בפועל הוא חסר כושר גופני ל-48 דקות. כדורגלנים רצים ללא קושי 90, שאר השחקנים לא מותשים, רק הוא מותש, חננה. נראה מפלצת, אך במציאות שופך לגר לפני כולם.

Srtest - ארטסט 5 ביוני 2017

כתבתי בפייס ואעתיק לכאן: "יכולים להגיד לי מה שרוצים על הגמר שלשום של הצ'מפיונס, קצב כמו שיש פה רק מספר קטן מאוד של אנשים על הגלובוס יכולים לעמוד בו."

תנסה לרוץ מרתון בספרינט של הלייף.

איציק 5 ביוני 2017

אם אתה משווה אותי ללברון, מישהו בבעיה. אני לא רק שלא יכול לרוץ מרתון, אני לא יכול אפילו לדמיין אותי רץ מרתון.

Srtest - ארטסט 5 ביוני 2017

איציק-איציק. ברור שלא אשווה את הספרינט שלי ושלך שהינו ספרינט של קבב. יש קצת הבדל בינינו לבין ספרינט שעובר אתלטי-על כשאתה 120 קילו. עכשיו תעשה את זה במשך 48 דקות. ההתמקדות בכושר הספציפי בסיטואציה הספציפית היא שמפספסת את הנקודה. אתה לוקח את הסיטואציה למצב קיצוני.

המודל של לברון זה העניין פה. שחקנים מטבעם הם עצלנים אז נורא נוח שיש מישהו כמו לברון. אני כל-כך לא מעריץ שלו ובחיים לא אוהב את הכדורסל הריכוזי שלו, אלא שהוא עושה הכל. הכ-ל. לא כמו דוראנט כשלידו השומר הטוב בליגה והקלעי הטוב בליגה ואז עוד אחד. שחקנים אוהבים שהם לא צריכים לעשות הרבה דברים שהוא עושה ולברון יודע זאת. בשביל לגרום לשחקנים לעשות כל מיני דברים יש מאמן. כאן שוב פעם נכנס לברון.

ניקח את ג'ורדן – הוא ידע לנוח על המגרש. כפועל יוצא הוא גם היה קבוצתי יותר למרות שהיה אינדיבידואליסט. הצליחו לשכנעו שמדובר ב-win-win. ככה הוא גם הזמין שחקנים אחרים להוכיח שמגיע להם ופיפן וקוקוץ' הוכיחו. אח"כ גם אחרים.

בסופו של יום קרי ודוראנט משיגים ממוצעים טובים יותר ותרומה רבה יותר בפחות זמן ומאמץ. אפשר לכתוב הערות בהיסטוריה שהם עשו זאת במסגרת יחסי כוחות שאינם הוגנים. הקטע שאם יבוא שחקן וייתן תרומה אדירה ב-30 דקות יגידו שהוא לא "סוחב קבוצה". קרי הוא כזה. כמו ג'ינובילי לפניו. הוא הניצוץ. האיש שאתה תבנה קבוצה שתעבוד בשבילו ושיעבוד כאיום טקטי תמידי כדי להקל על אלה שעובדים עבורו.

במודל של לברון אתה מקבל את האיש ששופך לאגר בסדרת הגמר. לא הפעם הראשונה ולא השנייה. יש לו מאמן-חבר שעשה אופטימיזציה ולא הצליח להנחיל שיטה שתעבוד כשהוא על הספסל. טיירון לו יותר טוב ממה שנותנים לו קרדיט בארץ. שיטתי הוא לא. אגב בלאט באירופה לא היה כזה שיטתי. בד"כ הפסיד למאמנים מאוד שיטתיים כמו אוברדוביץ' ולאסו עד שבחלק מעונה מסוימת עשה אופטימיזציה עילאית לסגל שחקנים מסוים ועבר גם את לאסו וגם את מסינה. דווקא בקליבלנד הוא הנחיל שיטה הגנתית שנשאה פירות אחרי הפציעות. מבחינת יחסי הכוחות עכשיו הסיטואציה דומה לזו שהיתה לפני שנתיים. לכן חסר להם איזה דלבדובה שיוריד עומס מלברון וקיירי בהולכת כדור וייתן את הנשמה כמו שאומרים על שחקן יריב כמו שקליי עושה.

איציק 5 ביוני 2017

ראשית, לגבי 120 קילו, היית קרוב אבל קצת הגזמת :-(
שנית, אני מסכים עם כל מה שאתה אומר, אבל בכול זאת הייתי מצפה מספורטאי על שיהיה מסוגל לרוץ 48 דקות פעם בשלושה ימים, ועוד לא רצוף, יש עצירות, יש פסקי זמן, יש מחצית. זה 48 דקות מתוך 150 דקות ברוטו, כך שזה לא נורא, קצת לרוץ, קצת לקפוץ, קצת לדחוף. לא נראה לי כמאמץ מאד רציני גם אם הוא ריכוזי. כל הזמן סיפרו לנו שהוא ספורטאי על, ומדברר שהוא רחוק מכך.

Srtest - ארטסט 5 ביוני 2017

יודע מה? דריימונד גרין. נותן את הכל נכון? אין מהלך שהוא לא שם את הגוף שלו. אז הוא מקבל פאול ואז עוד אחד ועוד אחד ויושב בחוץ. הוא לא מוליך התקפות. לא מקבל פיצוצים כי או שהוא קולע כשהוא חופשי לשלוש הוא שהוא פשוט טס לסל בחצי מגרש. לברון עושה את הדברים האלה עם הכדור. זה יותר קשה, כן? יותר קשה לחדור לסל ושנתלים עליך שחקנים כמו בפעם ההיא שנתנו עליו והוא לא קיבל בלתי-ספורטיבית למרות שהגיע לו. אתה יכול להגיד – דריימונד גרין גם כן עושה הכל עבור הקבוצה שלו. לא הוא לא, לא כמו לברון ובמשך עונה שלמה. יש סיבה ששחקנים נחים. יש סיבה שמייקל נח על המגרש בזמנו. יכול להיות שבשיטה המתאימה הוא היה משחק 8 דקות פחות ונותן הרבה יותר. הנתונים של קרי ודוראנט טובים משלו בסדרה עד עכשיו. באים לטענות לקיירי כי זוכרים את שלושת המשחקים האחרונים בעונה שעבר ואת המשחק מול בוסטון. אין שום שמץ של סיכוי לקליבלנד אם לברון מנפק פחות כדורסל מקרי ודוראנט. הוא עוד אמור לעשות זאת ב-48 דקות כולל הגנה עילאית? אין מצב. אתה תקבל את לברון שהפסיד את הגמר. קליבלנד של לפני שנתיים לעיתים נראתה טוב כשהוא היה על הספסל פה נראה שאין בכלל מצב.

תשמע יש מישהו בשם אוריאל דסקל שמתעסק כל הזמן עם נתונים. תשאל אותו על הקצב בסדרה הזו בכלל ושל גולדן-סטייט בפרט (או הקצב שהיא כופה על היריבות). קצב שלברון לא היה רגיל אליו העונה ובטח שלא בפלייאוף של המזרח. תוסיף לכך את העומס וקיבלת את התוצאה הידועה מראש שכבר קרתה פעמיים קודם לכן.

עומר 5 ביוני 2017

פליז תגיד לי שאתה מסתלבט

עומר 5 ביוני 2017

הכוונה לאיציק והטענה שלו על הכושר הגופני

איציק 5 ביוני 2017

עומר, תודה :-)
Srtest – ארטסט – אבל איזה מורשת ענקית זו הייתה לו הוא היה רץ כמו שמצופה את כל הזמן שהוא על המגרש. האיש סתם דפק לעצמו יופי של מורשת.

Srtest - ארטסט 5 ביוני 2017

צ'מע אני אוהד כדורסל לא אמן פורומים :-)

שמעון 6 ביוני 2017

קודם כל לטעמי חוץ מרץ מרתון כדורסל הוא הספורט הכי קשה מבחינה גופנית ואירובית כי כל הגוף עובד והוא משלב גם המון קפיצות (גם שחייה חזק מאד). עכשיו לא בדקתי את זה אבל יש סטטיסטיקות כמה ק"מ כל שחקן רץ במשחק הכדורסל כמו שמראים בכדורגל?

בכדורגל השחקנים עם הכושר הטוב ביותר הם הקשרים שרצים 10 ק"מ כל משחק ב-90 דקות.
מעניין אם מישהו יכול להביא כזה על הכדורסלנים וכמה ק"מ לברון עושה במשחק. שחקן כמוהו אמור לעשות את זה קרוב ל- 7-8 ק"מ נראה לי (וכן ידוע שכדורסלנים הם יותר גבוהים גדולים ואמור להיות להם יותר קשה סיבולת לב ריאה כזאת).
אשמח לנתונים אם מישהו יכול לנדב.

איציק 6 ביוני 2017

הכל ברוח טובה אני מקווה :-)

תומר הוותיק 6 ביוני 2017

שמעון, שחקן NBA רץ בממוצע 2.4 מייל למשחק (סטף קרי).

http://stats.nba.com/players/speed-distance/#!?Season=2016-17&SeasonType=Regular%20Season&sort=DIST_MILES&dir=1

סתם, נשווה רונדלדו לקרי.

רונלדו, שיחק 45 משחקים העונה, והוא רץ 10.5 למשחק. אז יוצא שהוא רץ 450 ק"מ בעונה.

סטף עושה 400 ק"מ בעונה (של 100 משחקים).

שמעון 6 ביוני 2017

תומר תודה, אז זה פחות או יותר די זהה כי כדורסל משחקים חצי מהזמן של הכדורגל וקרי שיחק כפול משחקים וכדורסל זה יותר ספרינטים אז זה די מאוזן. אז נראה פה שאיציק צדק ולברון לא הכי בכושר. מדד טוב יותר יהיה את תביא נתונים של קשרים אחוריים כי הם רצים הכי הרבה ועושים הגנה והתקפה גם. אבל כריסטיאנו 10 ק"מ למשחק וואלה הפתיע אותי מאד ציפיתי שהוא משקיע דווקא פחות.

shohat 6 ביוני 2017

אתם טועים כשאתם מתמקדים בנתון הקילומטרז' המצטבר. הוא הרבה פחות חשוב ולא מעיד על רמת הכושר. הגורמים לעייפות בכדורסל הם תדירות מאד גבוהה של חזרות אנאירוביות, עם התאוששות קצרה ביניהן, ועומס 4ב מצטבר על השרירים (כיווצים אקצנטריים וקונצנטריים, בניתורים).

ציינתם מרתון, כדורגל וכדןרסל. בכל אחד מהם הכרחי ויסות נכון של המאמץ, כאסטרטגיה. מי שלא יווסת יתקשה/ייכשל ברגעי הסיום. רץ המרתון יאט מאד (קיר), לשחקן הכדורגל לא יהיה אוויר, שחקן הכדורסל יגן פחות טוב, ינתר פחות טוב, יסתפק בזריקות מרחוק, גם הן חלקן יהיו קצרות. כמובן שעל כל שחקן לווסת בהתאם לרמת היכולת שלו מבחינת הקצב בו יוכל להתמיד. בכל אחד מהענפים הויסות הוא אחר. במרתון ניהול קצב מדויק הוא המפתח, אין מנוחות. בכדורגל הויסות בהליכה, ריצה קלה באינטנסיביות נמוכה ברוב המשחק, בשילוב מיאוצים קצרים של 20-50 מטר. השחקן מווסת כשהוא על המגרש. בכדורסל ברמת גולדן סטייט היכולת לווסת על המגרש מאד מוגבלת, ודרושים גם חילופים ועזרה משחקנים נוספים.

אהבתי הדימוי של דורפן לרץ 400 מצוין שמתחרה מול נבחרת מירוץ שליחים.

אורן השני 6 ביוני 2017

אני שמעתי פעם שמבחינה פיזית הספורט הכי קשה הוא כדורמים ואחר כך הוקי קרח. לא יודע איפה ראיתי או איך מדדו את זה

Srtest - ארטסט 6 ביוני 2017

אתם אוהדי ספורט רציניים. תבדקו פעם את האימונים של מתאבקי ה-WWE ואת הלוח הזמנים שלהם ומה הם עושים בקרב. את היפנים בתחום בכלל שוברים לחתיכות במהלך האימונים.

שמעון 6 ביוני 2017

ארטסט מתאבקי WWE נופלים אחרי 1 ק"מ ריצה אם בכלל יעמדו בזה. אין להם סיבולת לב ריאה, הם שרירנים שמנופחים עם סטרואידים בלי פרופורציה, זה לא מרשים אותי בשיט גם אם הוא מרים משקולות 15 שעות ביום ואוכל 50 ביצים לארוחת בוקר.
כדור מים בהחלט נראה לי ספורט שמצריך מאמץ מאד גדול זה גם שחייה וגם שימוש רב בידיים וקפיצות במים.
הוקי קרח? לא יודע אולי בגלל התקלים שם אחד בשני כמו בפוטבול. אני דיברתי על ספורט של סיבולת לב ריאה ולא על הורדת ידיים וכאלו.

תומר הוותיק 6 ביוני 2017

Sochat
כמו תמיד, נהדר לקרא את הפוסטים ואת התגובות שלך.
לגבי נושא הקילומטרז,אין לנו ויכוח, סתם עניתי עובדתית לשמעון.

עומר 7 ביוני 2017

להשוות קילומטרז' בכדורגל מול כדורסל כדי לבחון כושר גופני זו פשוט שגיאה.
המאבקים הפיזיים, הקפיצות והאינטנסיביות הרבה יותר קשים בכדורסל.
תבדקו כמה קילומטרז' עושים מתאגרפים, ואחרי זה תסבירו לי למה הם מתעייפים אחרי כמה סיבובים.
בכדורסל אתה דוחף, קופץ, זורק ורץ כל הזמן.
בכדורגל יש לך הרבה דקות שאתה בכלל לא שותף למשחק.
לברון ג'יימס הוא מכונה, אם הוא עייף אז כנראה שיש סיבה טובה לכך. אין מצב שהוא חסר כושר גופני.
היו לו כבר פלייאופים יותר קשים מהשנה, כנראה גולדן סטייט עייפה אותו כמו שרק גולדן יכולים.
שומרים עליו 3-4 שחקנים שונים שנחשבים מהשומרים הטובים בליגה, ועדיין הוא מספק מספרים מפחידים.
וזה בלי לדבר על ההגנה שלו…

Shadow 7 ביוני 2017

נראה לי שהוא בעיקר מתעייף כי הוא בן 32 ועדיין מנסה לעשות הכל.

לא יודע מתי שיחקת כדורסל פעם אחרונה אבל בחצי הראשון הוא חדר איזה 8 פעמים, לפעמים במתפרצת אחרי הובלת כדור. החדירות האלה מבזבזות אנרגיה בטח כשחלק מסתיימות בדאנק.

מאור 5 ביוני 2017

8 איבודים במשחק הראשון
רק 3 זריקות מהשדה ברבע האחרון היום
לעיתים הוא נראה אנושי

שי 5 ביוני 2017

מעניין. לא הכי מדוייק… הרייטינג אחרי שני משחקים הוא 12.6 לעומת 12.5 שנה שעברה.

לקבור את חשיבותו של גרין אחרי משחק אחד, ואפילו אחרי סדרה זה אולי אמת לשעתה אבל בטח שלא הפרכת טענות.

הדבר המדהים הוא שגולדן סטייט כזו מכונת כדורסל ובטחון עצמי שכל בורג שעולה למגרש מתפקד. נכנס מקאדו – משחק כמו כוכב, מגי בשלוש דקות שלו נראה מאיים. דווקא יפה בעיני (גם אם קצת מעוות) שאין להם שחקן בחמישיית העונה, זה משקף מאוד את הקבוצה.

וחוץ מזה, כל דומיננטיות בצהוב, קשה לציפייה

אמיתי 5 ביוני 2017

+2 לשתי הנקודות האחרונות

שי 6 ביוני 2017

טעיתי, הכי נצפה מאז מייקל.

Srtest - ארטסט 5 ביוני 2017

האם אף אחד פה לא שם לב שיחסי הכוחות הנוכחיים בין קליבלנד לגולדן מזכירים את אלה שהיו בגמר הראשון?

S&M 5 ביוני 2017

אתה מצחיק. מה אתה ממציא אמירות ואח"כ מתווכח איתן? מי אמר שווסטברוק יותר טוב מסטף? אף אחד. אמרו MVP, בעונה הזו, זה לא אומר שחקן יותר טוב.

אמרו שזה בין הארדן לבינו, למרות שכל מי שרואה כדורסל יודע שלברון MVP כבר חמש שנים אחורה ויהיה גם עוד שנתיים קדימה. אבל הוא בכלל מחוץ לבחירה.
גם קארי במעמד דומה. הוא קיבל MVP כשהיה קוריוז חדש, פריק שקולע שלשות מהשירותים, אבל משהפך לשחקן על, הוא יהיה MVP רק בנסיבות מיוחדות, כשלא יהיו פריקים כמו ווסטברוק והארדן.

ואני לא נחשפתי לאחד שאמר שהיה לוקח את ווסטברוק לפני קארי. אז אל תמציא. ;-)

איציק 5 ביוני 2017

אתה לא קורא את שמעון?
לבן אדם מיליון תגובות, חצי מיליון מהן ווסטברוק הגדול מכולם, ואתה אומר שאין מי שייקח את ווסטברוק קודם. לכלכת מר תושיהו…

Srtest - ארטסט 5 ביוני 2017

זה הכי מצחיק הפרמטר "לוקח אותו לפני כולם". איפה? בריק? אין עוד 4 שחקנים שצריך לבחור? או 8? או 11? אולי אם לוקחים את ווסטברוק אז לא משנה…

שמעון 6 ביוני 2017

בין ראסל וקרי זו בחירה מאד מאד קשה, וואלה לא יודע את מי הייתי בוחר, אולי נוטה לכיוון של ראסל אבל קשה יהיה לי לוותר על הקליעה של קרי, בחירה מאד מאד קשה.

איציק 6 ביוני 2017

איזה מזל שאתה לא צריך לבחור ;)

רותם 6 ביוני 2017

נכון מאוד

shadow 6 ביוני 2017

לברון כל כך טוב שבגלל זה חצי מהתגובות פה הן על חוסר התחרותיות שהוא מייצר בליגה.

NoOne 6 ביוני 2017

זה לא משנה מי היה ה MVP ב 5 השנים האחרונות , זה סתם תואר שנותנים למישהו כי אפשר לתת ל-לברון MVP כל שנה.
לברון השחקן הכי טוב ב NBA בהפרש משמעותי מהאחרים לכן כל תואר MVP וזה לא משנה אם זה קארי,הארדן או ווסטברוק הוא טיפשי.
זה היה אותו דבר בדיוק עם שאקיל אוניל בשנים 99-03
היחדי שאיכשהוא מתקרב ל-לברון זה קוואי ליאונרד

אני רק רוצה שלשער שדוראנט וקארי הם בטופ 20 אי פעם זה משעשע.
שחקן כמו האקים אולג'און שאפילו לא קרוב לטופ 10 הוא שחקן הרבה יותר טוב מקארי או דוראנט
דוראנט או קארי אפילו לא יתקרבו לרמה הזאת.
ראינו איך דוראנט נכשל פעם אחר פעם עם תצוגות לוזריות של שחקן שלא מסוגל לעמוד בלחץ של משחקים צמודים עמוק בפלייאוף.
וזה שהוא הגיע לקבוצה עם כל כך הרבה שחקנים מצוינים לא אומר שהוא השתנה , זה רק אומר שהוא חתך את הביצים שלו ונתן אותן לדריימונד גרין.

גיל שלי 6 ביוני 2017

משעשע כמו סוויפ לקליבלנד בסדרה

NoOne 6 ביוני 2017

בק דור סוויפ?

או כמו שאומרים RAPTORS IN 6

Dr. van nostrand 6 ביוני 2017

מה לעשות שהוא צודק בתגובה זו.
לי אישית קשה עם השוואות בין דוריות ( גם לאמוד בעצמי וגם הבטחון של אחרים לדעת מי יותר שווה ואיך להעריך כל שחקן בסקאלה הדמיונית שלכל אחד בראשו ), אולם עיקרי דבריו שרירים ונכונים.
לוקחים סיטואציה של קבוצת אולסטאר ועל חצי עונה או שתיים ממהרים להגיע למסקנות מול היכולת וההישגים של שחקנים שהובילו קבוצות בינוניות/חלשות אפילו במשך שתי עשורים כמעט.
דוראנט היה בקבוצה נהדרת כאשר הוא ושותפו ווסטברוק היו על פי רוב בטופ 10, אפילו 5.
לא הייתה לו היסטוריה מדהימה של ווינריות ( מעטים השחקנים שכן, ד"א ).
עשה מהלך בלתי מתקבל על הדעת מכל בחינה שהיא, הוריד מעצמו אחריות והמון לחץ, הרי הוא בא כתוספת לקבוצה שקבעה עונה שעברה את שיא הנצחונות בעונה. עכשיו כותרים לו כתרים כי על הדרך הוא מביא את היכולות שלו. גם שחקנים בינוניים יקלעו 20 ומעלה בשיטת המשחק של גולדן סטייט.
הוא עשה מעשה שלא ייעשה ויש מי שבוחר להתעלם מכך.
רבים מאוד ובמיוחד אלו שגדלו על ה NBA בימים של ג'ורדן שלא שוכח לו ולא מעניין אותנו כמה סוויפים וכמה טבעות ישיג עם גולדן ( ושיצליח ).

תומר 6 ביוני 2017

מפתיע שהוא לא הימר על סוויפ לסיקסרס

קשקשן בקומקום 6 ביוני 2017

טור של אוהד.
ממציא טענות, מקצין אותם, ואז מפריך אותן.

מפליא שדווקא מי שממשיל ספורט לכלכלה כל הזמן פתאום לא רואה ריכוזיות, פתאום לא חושב על הגדלת העוגה (לא רק הכלכלית), ומסתכל רק על הרווח קצר המועד (אליפות, טבעת, רייטינג של סידרה ספציפית) ולא על ההשלכות ארוכות הטווח.

ולכמה מההערות.
סטף לא בלוף – הוא שחקן מדהים, כנראה טופ 20. אבל לברון הוא לא. הוא גם לא קרוב
דוראנט צ'וקר? – אי אפשר לדעת כלום לפי השנה. ב 20 הפרש לא נבחנת צ'וקריות. צ'קריות נבחנת במשחק צמוד, כשהכסף על השולחן, לאורך זמן. אין מספיק מידע, ומסתמן שאין מספיק תחרות כדי לבחון את זה.
ללברון נגמר הכח וגם לדוראנט אמור, כי הוא שומר על לברון – נו באמת, להשוות את העומס שיש על לברון מול דוראנט, קרי, קליי, גרין, זה פשוט מגוחך. זה כאילו לא ראינו את אותו משחק. שים ליד לברון גם את קוואי ואת דיאנדרה גו'רדן ונראה לי שגם הוא יהיה קצת פחות עייף. לברון לא יכול לרדת לספסל בכלל בסדרה הזאת
ולגבי התחרות – זה באמת מגוחך. כל מהות ההצלחה של ה NBA היא חלוקת כשרון. ג"ס הציבו רף חדש, באו קליבלנד ו OKC ואיתגרו אותם. אז ג"ס צירפו את התחרות. כמו שגוגל קונים את ווייז. כמו שווינדוס קונים את וואטסאפ. ממש "הצבת רף חדש". גם אם דוראנט ייקח את ה MVP – זה לא משנה את העובדה שגם בלעדיו ווריורס פייבורוטים ברורים מתחילת העונה. גם אם מייקל היה לוקח אליפות עם הפיסטונס הוא היה MVP, ועדיין זה לא היה אותו דבר

ולטעון שהם מדהימים, קבוצה היסטורית, וכו' – פשוט לא רלוונטי. נהפוך הוא – הצירוף שלו מטשטש איזה דבר מדהים הם בנו שם, וחבל

גיל שלי 6 ביוני 2017

ריכוזיות? השלכות ארוכות טווח? לא שמתי לב שהיריבות בין הסלטיקס ללייקרס בשנות השמונים הרסה את הליגה. לא שמתי לב שיש איזשהו שינוי בטווח הארוך פרט לכך שגולדן סטייט יצטיידו בעוד כמה טבעות. ללברון נגמר הכח כי החליט שסגנון המשחק של קליבלנד יסוב סביבו, דוראנט מוכן להשתלב בתוך מערך קבוצתי, שלברון יחליט אחרת.
סטף הרבה פחות טוב מלברון, אבל כנראה שהפער בינו לבין קיירי למשל, גדול בהרבה מהפער בין לברון לדוראנט, אחרת על מה אתה מלין? פתאום דריימונד גרין הרבה יותר טוב מקווין לאב, אבל אם דריימונד גרין היה בקליבלנד ולאב בגולדן סטייט, מי שם לנו שזה לא היה הפוך? בשנה שעברה הפכו את טריסטן תומפסון לגרסה משודרגת של דניס רודמן, אז פתאום קליי בעשר דרגות מעליו?
איך הצירוף של דוראנט מפחית מהעצמה שלהם? רואים שהוא פגע בך אישית, אבל חליק, תנטרל קצת רגשות ותנסה לראות את הדברים בעין חצי אוביקטיבית רציונאלית

קשקשן בקומקום 6 ביוני 2017

תקרא מה לארי בירד (אתה אוהב לצטט את היריבות בין הלייקרס לסלטיקס) כותב על המעבר של דוראנט.
הלייקרס והסלטיקס בנו קבוצות לאליפות. הווריורס קיבלו את הכוכב של אחת משתי היריבות הגדולות שלהן. אין ספק – זה מעודד תחרות ומציב רף חדש של מצוינות. בהקבלה לעולם העסקים – קניתי את התחרות.
דריימון גריו הרבה יותר מקווין לאב כבר שלוש שנים. לא פתאום.
לברון עייף לא כי המשחק לא קבוצתי, הוא שחקן סופר קבוצתי, אלא כי יש לו הרבה, הרבה פחות כישרון סביבו, והרבה יותר כשרון מולו. מה לעשות – זה מעייף.

אל תהפוך את זה לדיון איזה קבוצה שנבנה יותר קבוצתית ויותר טובה, ג"ס שינו את הכדורסל ועשו דבר מדהים. רק חבל שבמקום ללכת עם זה עד הסוף, הם ודוראנט הלכו על הדרך הקלה של להרוס את התחרותיות של הליגה ע"י צירוף כוחות.

זה ריכוזי, זה לא תחרותי, ובהרבה מובנים זה אנטי-ספורט. בדיוק כמו להרכיב חמישיה מ 5 מתוך שבעה השחקנים הכי חזקים במגרש בסטריט בול. אבל כנראה שזה כיף להם שם, ואין ספק שזה מייצר קבוצה היסטורית.

Srtest - ארטסט 6 ביוני 2017

אתה מדבר על ריכוזיות אבל מפספס את הריכוזיות של המשחק עצמו. כן לברון מסיים עם ספרות כפולות באסיסטים. גם ווסטברוק. אלא שללברון יש את ההילה של הרכז של השחקן הקבוצתי הרציונלי ולא השכונה.

אתה אומר שסטף קארי לא לברון – אולי בגלל זה אוהבים לשחק איתו? הוא עושה שטויות ולעיתים חולה בכדררת אבל הוא גם רב-מימדי ביכולת שלו להשפיע על המשחק. להשתמש בסט היכולות שלו כדי להכנס לראש של היריבים ולעשות זאת בפחות זמן על המגרש. כמו שאמרתי, גם עם לברון אוהבים לשחק כי אז אפשר להיות עצלניים וזו נקודה לזכותו של לברון שהוא עושה הרבה דברים ששחקנים במעמדו בדרך-כלל לא עושים, אלא שאז השימוש בעניין שהוא עושה הכל הוא השימוש שהופך את הקבוצה ללברון ועוד 11. באטלנטה קייל קורבר נע על חסימות. קלעי כמוהו זקוק לקצב. בקליבלנד הוא בחנייה כפולה. הוא מקבל מבטים אלא שהאחוזים שלו יורדים כשאין לו קצב. כשבלאט אימן את קליבלנד בסדרה נגד אטלנטה הוא מנע מקורבר את הקצב והרס את המשחק של אטלנטה שמבחינת קבוצתיות (לא מבחינת סט יכולות) היה השני בליגה אחרי גולדן. בקליבלנד לברון עושה את מה שבלאט עשה…

אני כופר בתיזה לגבי הצ׳וקריות כמשהו שנמדד בשניות הסיום כפונקציה של יכולת קלאץ׳ של סופרסטאר כמו דוראנט. מדובר בחיזוק המיתולוגיה שעדיין קיימת בקבוצות רבות בליגה על השחקן הכי טוב שלך שמקבל את הזריקה האחרונה. אם הוא מקבל את הזריקה האחרונה הוא נמדד בדיוק כמו כל שחקן אחר שמקבל את הזריקה האחרונה, לאו דווקא בהשוואה לסופרסטארים אחרים. שמה הוא נמדד במה שהוביל לאותה זריקה אחרונה.

לגבי קבוצתיות: גם כאן יש איזו הילה שכזו. דוראנט קבוצתי כמו אחד שנשען על הקבוצתיות למרות שהוא אמור להיות בסיס לקבוצה שתתחרה. טים דאנקן היה קבוצתי לא פחות מדוראנט אלא שהוא גם היה מהבסיס של סן אנטוניו. קבוצתיות היא גם דרייב היא גם להניע אחרים או בלשון שימי ריגר לעשות את האחרים טובים יותר. האם גולדן שאנחנו רואים טובה יותר מהקודמת? שאלה שקשה מאוד לענות עליה בסדרה כזו. יותר נהניתי מהקודמת כמו שקיירי היה טוב יותר בשנה שעברה שיותר היה עליו וקווין לאב עשה יותר עבודה שחורה. מה בעצם אני אומר? שבמדדים מסוימים קליבלנד היתה לא פחות קבוצה מאשר גולדן. היא פשוט נצחה באמצעות הפיכת המשחק להגנתי ובחינת הלב של קרי וקליי.

נתי 6 ביוני 2017

די כבר עם הטיעון הזה "לא ראיתי שזה פגע", בוודאי שלא ראית כי הוכנסה תקרת שכר באמצע שנות השמונים…
מעבר לכך, די להציג את המצג הנוכחי שכמזכיר את שנות ה-80. אכן ללייקרס הייתה יריבות קטנה במערב, יוסטון. אבל בוסטון ירקה דם כדי להגיע לאן שהגיעה, למרות שבסוף הצליחה כמעט כל שנה. די אם להזכיר את פילי ההיסטורית, הפיסטונס ואטלנטה. ההוכחה החד משמעית: המאזנים בדרך לגמר…
כנראה סטרן השכיל להבין מה שאתה לא: שבטווח ארוך, זה לא כדאי.

רועי 6 ביוני 2017

אני מרגיש שהרבה אנשים כאן מגיבים מתוך חרדת "40 שנות שלטון של מכבי".
זה כזה מופרך.

גיל שלי 6 ביוני 2017

ומה מצחיק, כולם דיברו על שש אליפויות רצופות של מיאמי אתמול בבוקר, ומשום מה אף אחד לא זוכר מה היה בסוף

רועי 6 ביוני 2017

האמת שחוץ מהבוז ללברון באותה תקופה שעבר למיאמי, אני לא זוכר כאלה דיונים על "הרסו את הליגה" (אולי גם כי תרבות הדיון באינטרנט לא היתה כזו מפותחת).
ובטח שאני לא זוכר שהפריע למישהו המעבר של שאק ללייקרס בזמנו.

קשקשן בקומקום 6 ביוני 2017

שאק עבר לקבוצה שבקושי עשתה פלייאוף. דוראנט עבר למועמדת מספר אחת לאליפות

נתי 6 ביוני 2017

איך המעבר של שאק קשור לכאן אלוהים יודע. למעשה אין כמעט דוגמאות לכך (אם להוציא מעברים בגיל מזדקן במטרה לטבעת ברגע האחרון) לפני לברון…

shadow 6 ביוני 2017

אלא התירוצים שלך בשביל לברון?
קיירי ולאב כבר לא אולסטארים? מדוע אתה חושב שגרין נראה כל כך טוב בגולדן סטייט? רמז: הוא לא משחק עם השחקן הטוען להיות הטוב בכל הזמנים.

לברון אוכל את הדיסה שבישל.
הדברים שאתה כותב על חוסר תחרותיות הן בעיקר היסטריה חסרת בסיס. נסה להבין את חוקי תקרת השכר בשביל להבין שמה שקרה בגולדן הוא חריג. מה שלברון עשה בזמנו הוא מושחת. מזל שלברון יש רק אחד.

shadow 6 ביוני 2017

ועוד שאלה. נניח שפופ מאמן את קליבלנד עם קאוואי במקום לברון, אתה חושב שהינו רואים את הביזיון הזה?
אני לא בטוח שגולדן אלופה במצב כזה (וגם עכשיו היא עדיין לא אלופה).

בדבר אחד אני בטוח. לקאוואי לא היה נגמר האויר במחצית.

שמעון 6 ביוני 2017

נדבר שקאווי יהיה בן 32 ויעמיד מספרי קריירה כמו של לברון, היום הוא בן 24 אם אני לא טועה.

Shadow 7 ביוני 2017

למה? הרי טוענים פה לא מעט שהוא האמויפי של הליגה בערך מאז הפלישה לנורמנדי. אז פתאום הוא לא כזה טוב?

אנשים פה לא מפסיקים לסתור את עצמם ונראה לי שזו בדיוק הטענה בפוסט.

אז סיכמנו שלברון כבר לא הכי טוב בליגה וספק גדול לגבי היותו הטוב בכל הזמנים?
בנוסף יש לו עוד כמה שנים בשביל להפוך את הספק לוודאי

איציק 7 ביוני 2017

לא, אין שום ספק!!!

שמעון 7 ביוני 2017

מעולם לא טענתי שהוא הכי גדול בהיסטוריה או הכי טוב בליגה בשנתיים האחרונות. לומר שהוא הכי טוב בליגה זה גם הגיוני,איןאמת יותר מידי הבדל בינו לבין קרי/דוראנט/ראסל נכון להיום ולנקודה הזאת, כ"א מהם יש לו טענה לשחקן הטוב בעולם וזה לגיטימי אם כי אני חושב שלברון וקרי היום עדיין הכי טובים. יש פרקי זמןשלברון כן נראה ככה כמו שנה שעברה. עדיין רוב האנשים יכתירו את לברון כטוב בעולם גם היום וזה בהחלט הגיוני.
מבחינת מה שהשיגו בקריירה קרי,דוראנט, ראסל, קאווי יכולים לצחצח את הנעליים ללברון, לברון הוא טופ 4 היסטורי נכון להיום לדעתי אחרי מייקל, קובי ושאק. האחרונים בכלל לא בדיון הזה. קאווי יש לו שנות אור בכלל להגיע לאזור חיוג הזה.
וכן לברון משנת 2010 השחקן הכי טוב בליגה עד 2016 ואולי גם היום. זה שהוא הכי טוב בעולם לא אומר שהוא אמור לנצח את גולדן, גם מייקל אם היה מוחלף פה בלברון לא היה מנצח.
אין לי ספ]ק שאם בלאט היה מאמן פה או מאמן טוב אחר ולברון היה מקשיב לו הקאבס יכלו להוציא יותר.
לברון מצויין בסידרה, הבעיה שקיירי כרגע לא הגיע לסידרה עדיין. מה לעשות לא תמיד הסופרסטאר אשם. ב-2011 לברון אכן היה אשם. בסידרה פה ממש לא.

איציק 7 ביוני 2017

איך לא הכנסת את אבו-זקן לטוב ביותר השנה???
איך הכנסת את קובי לגדולים ביותר, הוא לא מדגדג את טופ 20, ואם נהייה נדיבים אז מדגדג לקראת הסוף.

שמעון 7 ביוני 2017

אבו זקן שחקן ענק אבל לא טופ 5 בליגה. כן טופ 7.

פרילי 6 ביוני 2017

אולי אני לא אובייקטיבי כל כך אבל מול קבוצה כזאת הייתי מעדיף את בלאט כמאמן, רק כישרון לא יכול לנצח אותה בסדרה
והוא ניצח אותם פעמיים רק עם לברון שהוא מוציא שפנים מהספסל כמעט כל משחק.

נכון שגם שנה שעברה היה 2-0 אבל זו קבוצה שכל אחד מוציא בה כמעט את המקסימום, רק חסר שהם יתחילו לעשות תעלולי כדורסל על המגרש והם לא כאלה רחוקים משם, דוראנט וסטף הם 2 מפלצות והם משחקים בלי אגו, ובלי לחץ, הלוואי וקליבלנד ינצחו פעמיים בבית בשביל התחרותיות אבל אני לא רואה את זה קורה.

יוסי מהאבטיחים 6 ביוני 2017

מוזמן להציע את בלאט לכל דכפין.
לדעתי הוא פנוי עכשיו, אחרי שחטף סוויפ ברבע גמר פלייאוף הליגה הטורקית.

איציק 6 ביוני 2017

נכון, זה מוכיח כמה בלאט הוא אפס. אפילו בליגה טורקית לא מסוגל לעבור סיבוב פלאיי אוף.

יוסי מהאבטיחים 7 ביוני 2017

לא, אבל זה כנראה מראה שאין עליו מי יודע כמה קופצים.
מאמן טוב מאד, ממש לא בשל לרמות האלו.
שיעשה מסינה שנתיים שלוש, אחר כך אפשר יהיה לפנטז על להביא אותו להציל פרנצ'ייז בפיגור בפיינלס.

איציק 7 ביוני 2017

הוא לא הגדול מכולם אבל בטח טוב בהרבה מלו.

אלון3131 6 ביוני 2017

זה משנה לך אם זה חצי גמר פלייאוף טורקי ולא רבע גמר?

יוסי מהאבטיחים 7 ביוני 2017

כלל לא. זה זניח באותה מידה.

ישי 6 ביוני 2017

אבל מדובר על הצמד בלאט-לברון. נראה לי שהם היו מנצחים גם את גמר הליגה הטורקית.

אורן השני 6 ביוני 2017

הצמד לברון-לברון אתה מתכוון :)

איציק 6 ביוני 2017

שמעתי שזכויות השידור של המשחקים של לברון לעונה הבאה קיבל ערוץ מורשת.

אמיתי 6 ביוני 2017

בקצב של התגובות שלך יראיינו אותך לערוץ על תקן פרימו..

איציק 6 ביוני 2017

אני פרימו, איציק זה השם הספרותי שלי :-)

אורן השני 6 ביוני 2017

טוקבקיסט ביום, טוקביסט בלילה (ומתישהו גם מרצה בין לבין..)

איציק 6 ביוני 2017

ככה זה, כשאני לא כותב, אני מדבר ;)

תומרג 6 ביוני 2017

אני חושב שהנקודה המעניינת ביותר בדיון שמתקיים כאן היא הדרך השונה שבה אנחנו מעריכים איכויות של שחקנים.

גיל נגע בנקודה מעולה – האיכות של הווריורס היא קבוצתית, לא במובן שאין בה שחקנים טובים (כמובן שיש) אלא בכך שלהבדיל מהקאבס, המבנה הקבוצתי משדרג את היכולות של השחקנים. אפשר לקרוא לזה סינרגיה או ניהול טוב או אימון או בחירת שחקנים, אבל אני חושב שדי ברור שלפחות על הנייר, אי אפשר לטעון לפערים כאלה באיכויות של הסגלים. אני מזכיר לכולם מה היה אופי התחזיות לפני שבוע בערך, אחרי שהקאבס פשוט מחצו בקלות כל מי שעמד מולם, לא חסרו אז מנבאי סוויפ או 4:1 לטובתם.

אפשר גם לבחון למשל את הביצועים של קליי ודריימונד בנבחרת לעומת אלו של לאב ואירווינג. למעשה, אם אני זוכר נכון, אירווינג וקרי שיחקו יחד באותה נבחרת ואירווינג היה הרבה יותר דומיננטי ממנו. לא מאוד קשה לי לדמיין מצב שקליי וקיירי היו מתחלפים והיינו שומעים על הפער העצו בין השחקן שרוקד על המגרש ועושה סל מתי שבא לו לעומת הרול פלייר האפרורי מקליבלנד שלולא אביו, אף אחד לא היה מתייחס אליו כאל כוכב כזה גדול.

ואם בחמישייה עוד יש מקום לטענות על יתרון איכותי מכריע של הווריורס על פני הקאבס, הספסל של קליוולנד היה אמור פחות או יותר לתת נוק אאוט מהדהד לזה של הווריורס. ספסל שכל קבוצה בליגה הייתה שמחה לו עם קורבר, וויליאמס, וויליאמס, ג'פרסון ושומפרט. ודאי שהוא עדיף על הנייר מקלארק, ווסט, ליווינגסטון ומגי ואפילו איגואדלה.

הנקודה המעניינת היא הפער בין "על הנייר" לבין "על הפארקט" ואם אני מבין נכון, לזה גיל התכוון.

איציק 6 ביוני 2017

כתוב יפה, רק שכשאתה מתייחס לכישרון של שחקן או לסל היכולות שלו אתה מתייחס ליכולת האישית בלבד. כנראה אם תכניס למשוואה יכולת לותר לטובת הכלל, יכולת לשתף פעולה, יכולת של גמישות מחשבתית המאפשרת תיאום, תקבל את התוצאה הסופית כפי שהיא. הבעיה היא שהרבה יותר קשה לכמת יכולות אלו ומישהו ב-GS עשה עבודה נהדרת כדי לאתר אנשים שיש להם מעבר ליכולות אישיות גם יכולות נוספות.

אסף 6 ביוני 2017

לקליבלנד יש את השחקן הטוב בעולם, קיירי שהוא בין 10 הרכזים הטובים בעולם (אבל לא בין ה 5), ולאב שהוא בדוחק בין 5 הפאואר פורוורדים הטובים בליגה.
הספסל שלהם טוב, אבל אין בו אף ג'וקר שמשנה את המשחק, אף שחקן שאפילו רלוונטי לדיון השחקן השישי הטוב בליגה.

לווריורס יש 4(!) שחקנים שכל אחד מהם הוא בין 2 הטובים בליגה בעמדה שלו.
זה פסיכי, חסר תקדים.
מהספסל עולה איגודלה – מועמד בכיר לשחקן השישי של העונה, ושחקן חמישיה ב 25 קבוצות בליגה לפחות.

אין מקום להשוואה מבחינת הכישרון, פשוט אין.
אפשר לדבר על שיטה, ועל כימיה, ועל קבוצתיות (וגם בכל אלה הווריורס עולים על הקאבס), אבל לטעון שאין הבדל גדול באיכויות הסגלים זה מנותק מהמציאות.

הסידרה הזו נגמרה לפני שהתחילה, בגלל שהווריורס אספו את ערימת הכישרון הכי טובה שהתקבצה אי פעם בקבוצה אחת, כולם בשיאם (אני מקווה…)

תומרג 6 ביוני 2017

אז אני חולק עליך
אני חושב שאפילו קרי, אם היה בארגון אחר, לא היה נחשב לעילוי שהוא היום (והופעתו בנבחרת תעיד)
שים את גרין בקליבלנד או במילווקי והוא יהיה שחקן הרכב יציב וסביר, בטח לא טופ 2 לעמדתו. בוא נגיד שהאופן הגורף שבו הוא נתפס היום כעדיף על לאב, לא בהכרח מובן מאליו. גם הוא היה חלק מהסגל של הנבחרת באולימפיאדה האחרונה וכולנו זוכרים מה הוא היה שווה שם.

קח את ג'אבל מגי כדוגמא – האיש נחשב כבר למי שהיה (ואפילו לא מי שהיה מי יודע מה), לא רבו הקבוצות שהיו מוכנות לגעת בו עם מקל. והנה בווריורס הוא הפך לפתע לרול פלייר היעיל בליגה. לעומתו קורבר ודרון נחשבו סוג של פרסים שכל הליגה רצתה. כוכבים, אמנם בירידה, שעוד יכולים בקלות לעלות מהספסל ולתת אימפקט. שנתיים קודם, דרון עם 13 נקודות ושבעה אסיסטים בארגון המגוחך שנקרא נטס, קורבר עם כמעט 50% לשלוש ושתים עשרה נקודות. מגי עם שלוש נקודות ושני ריבאונדים תמימים למשחק.

אסף 6 ביוני 2017

יכול מאוד להיות שאם קארי היה במקום אחר ואם גרין היה בקבוצה רעה אז שניהם היו מתפתחים אחרת. וברור שלפני שלוש שנים קורבר ודי וויל עדיפים על מקגיי.
אבל הסידרה הזו לא משוחקת במציאות אלטרנטיבית ולא בשנת 2014, אלא כאן ועכשיו.
ובמציאות הקיימת בשנת 2017, קרי הוא הרכז הטוב בליגה, וגרין הוא פאואר פורוורד שני רק לאנטוני דיוויס. ודרון וויליאמס וקייל קורבר הם שחקני ספסל סולידיים, אבל רחוקים מהאולסטארים שהיו פעם.
אם הטענה שלך היא שסטיב קר מאמן טוב יותר מטיירון לו, אז אני כמובן מסכים.

תומרג 6 ביוני 2017

הטענה שלי היא שגולדן סטייט כארגון יודעת למצות את הפוטנציאל של השחקנים יותר מקליבלנד. זה למעשה היתרון הגדול שלהם ולא איכות השחקנים הגולמית.
זה בעצם מה שאני אומר, שההבדלים העצומים בין הקבוצות כפי שהם באים לידי ביטוי בסדרה הנוכחית הם לא רק תוצאה של איכות השחקנים (איכות במובן של סקיל סט כדורסלני, פוטנציאל אם תרצה) אלא של היכולת של הקבוצה להפוך אותם למפלצות שהם.
מצטט את עצמי: האיכות של הווריורס היא קבוצתית.

אלון3131 6 ביוני 2017

דרק ווליאמס? זה שנחתך ממינסוטה או אלוהים יודע מאיפה עוד?
שאמפרט יותר טוב מלווינגסטןן? גפרסון מאיגודאלה? פריי מווסט? דרון וויליאמס אכן טוב יותר מקלארק שמשחק 10 דקות בערב.

"על הנייר" במקרה הטוב הספסלים שלהם שוןי כוחות. בטח שלא יתרון מוחלט לקליבלנד ומי שטוען ככה כנראה לא ראה כדורסל העונה.

אסף 6 ביוני 2017

דריק וויליאמס, שאמפרט וסמית', כולם נזרקו מהניקס בלי תמורה ממשית.

תומרג 6 ביוני 2017

כן, אלה שנחתכו
הנקודה היא שאם היו מגיעים לווריורס ("אם" גדול כי אולי לא מתאימים לווריורס) היינו מדברים עליהם אחרת.

ובוא נסכם שאני מאמין לך שראית כדורסל העונה ואתה תאמין לי. אין באמת טעם בהטחות בוץ.

אלון3131 6 ביוני 2017

חלילה מזלזל ואם יצא שנשמעתי ככה אז מתנצל.

אבל באמת שאני לא מבין למה הספסל של קליבלנד היה אמור לתת נוק אווט. אני אישית הרגשתי כל הפלייאוף שהשחקנים מסביב לשלישייה הגדולה בירידה, אבל עדיין חשבתי שהספסלים שווים סהכ עם יתרון קל לגולדן בכושר הנוכחי, אין ספק שהם מאכזבים בטירוף.
אבל כמו שנכתב במציאות של 2017 אין שום סרט שהספסל של קליבלנד היה אמור לתת נוק אווט.

אם תיקח את אותם שחקנים ב2015 או 16 אז יש על מה לדבר, קורבר ופריי היו בלתי ניתנים לעצירה, דרון ווליאמס היה יותר טוב, וג'יי אר סמית' היה שחקן קליעה דו ספרתי באופן קבוע. כרגע וזה לא משהו של השני משחקים האחרונים, פריי לא ברוטציה כל הפלייאוף גדול, ג'פרסון לא יציב, דרון ווליאמס וקורבר נותנים משחקים טובים מדי פעם אבל לא מספיק יציבים, וג'יי אר סמית' נעלם לחלוטין מבחינה התקפית מאז ינואר בערך, ושוב זה נתונים שנכונים מאז ינואר ולתוך הפלייאוף. בניגוד לספסל של גולדן שדיוויד ווסט נותן אחלה עונה וניסיון, מגי נותן עונת קריירה, ליווינסגטון ואיגדואלה טיפה ירדו משנה שעברה אבל עדיין נותנים תפוקה ובשורה החתונה גם גולדן הרבה פחות תלויה בספסל שלה מקליבלנד, בטח מבחינה התקפית.

יכול להיות שג'יי אר בגולדן עד היום היה שחקן של 50 אחוז משלוש ו11 נקודות למשחק, אבל זה באמת לשחק בנדמה לי.

Srtest - ארטסט 6 ביוני 2017

ג׳יי אר סמית׳ בתיאוריה השחקן המוכשר בליגה.

Srtest - ארטסט 7 ביוני 2017

לגבי סמית', לא יודע אם יצא לכם לראות את מסיבת העיתונאים בסוף העונה שעברה. מדברים על ההתפרקות של ג'ורדן בהיכל התהילה, סמית' פרץ בבכי מתמשך ולא יכל להפסיק. היו לו חיים קשים והוא הרגיש שהוא אכזבה גדולה במשך שנים רבות. לפני שמדובר כדורסל ישנם אנשים. אני זורק איזו אמרה על הכי טוב בתיאוריה, כשיכול להיות שסמית' בהתחשב במה שעבר עליו דווקא כן ממצה הרבה מהפוטנציאל שלו. יש כאלה שהעובדה שהגיעו עד הלום היא הישג.

Shadow 8 ביוני 2017

++

תומרג 6 ביוני 2017

נכון שהכל ויכוחים בתיאוריה.
מצד שני, אני זוכר מה אמרו על הקבוצות לפני לא יותר משבועיים. מי קבוצה רכה ומי לא, מי קבוצה עם המון כלים על הספסל ומי קבוצה פריכה. מי דורסת ומי רכה.

זה (התחזיות של לפני) בעיני מדד די טוב לפוטנציאל של שחקן/קבוצה, כלומר לדרך שבה הוא נתפס על ידינו.

איציק 6 ביוני 2017

לפי מה שאני זוכר, יריב סיפר שבהימורים נתנו סיכוי סביר לסוויפ לכל אחת מהקבוצות, כלומר ההערכה הייתה שההבדלים הם לא כל כך גדולים. כלומר, אם נסכים ש-GS יותר קבוצתיים, אז כנראה זה היה אמור להתקזז עם האיכות האישית של שחקני קליבלנד.

תומרג 6 ביוני 2017

יותר נכון – ההערכות היו מאוד חלוקות (אחרת רוב ההימורים היו לנצחון של מי מהן בשבעה משחקים)

בטוח שהרבה פחות נחרצות מהקביעות הנשמעות עכשיו על היתרון התהומי של שחקני הווריורס ביכולת האישית.

אסף 6 ביוני 2017

אני חושב שאתם קצת מתבלבלים. נכון שהיה ניסיון ליצור הייפ סביב הסידרה, לקראת המפגש השלישי בין הקבוצות בגמר.
אבל מבחינת הערכות – גולדן סטייט היו פייבוריטים כבדים. גם המודלים הסטטיסטיים (של espn, של fivethirtyeight) צפו להם ניצחון בערך ב 90%, גם ההימורים בוגאס נטו לטובתם, וגם הפרשנים. באתר של espn עוד ניתן לראות את הניחושים מלפני תחילת הסידרה: 23 מתוך 28 פרשנים שלהם הלכו על גולדן סטייט. ג׳ף ואן גנדי וזאק לואו הסכימו שניצחון של הקאבס יהיה אחת ההפתעות הגדולות בהיסטוריה.
חוץ מאמונה מיסטית ביכולות של לברון, לא היה טיעון רציני לטובת ניצחון של הקאבס, עוד לפני הסידרה.

שמעון 6 ביוני 2017

נניח שלברון ודוראנט מתקזזים (יאללה נזרום עם יתרון ללברון), קרי כמה רמות מעל קיירי ואני חולה על קיירי ומחשיב אותו לשחקן טופ10 בליגה, קליי ב-10 דרגות מעל גי אר, לאב ודריימונד מקזזים אחד את השני, פאצוליה וטריסטן נניח מקזזים (אם ממש נזרום עם טריסטן)
ליוינגסון יותר טוב מדרון בהרבה (דרון שחקן באמת גמור כמה שנים כבר עצוב איך שהוא נראה), איגי יותר טוב משאמפרט, קלארק וקורבר מתקזז כי קורבר קולע יותר טוב וקלארק מקפיץ יותר טוב ויכול לזוז עם הכדור, ספייטס יותר טוב מפריי, קר יותר טוב מלו בכמה דרגות ומסתמן כמאמן ענק באמת.

איציק 6 ביוני 2017

אתה באמת חושב שזה שספיטס טוב מפריי חשוב לדיון :-)

אורן השני 6 ביוני 2017

מעלה קרחות

רן הנרגן 6 ביוני 2017

קרי וקירי שיחקו יחד בנבחרת בקיץ לפני 3 שנים. המאמן היה ששבסקי, שקירי שנבחר במקום הראשון בדראפט שיחק עבור שנה אחת בקולג, כשלא היה פצוע.קרי עף ממהפליאוף בסיבוב הראשון לאחר הפסד 4:3 לקליפרס. בשלב הזה רק אוהדי ג"ס (כחמישה אחוזים ממספרם היום) החזיקו מקרי וראו בו את הרכז הטוב בליגה. כל השאר חשבו שהוא לכל היותר מתדפק על דלת החמישה הטובים ביותר.

גם ששבסקי חשב כך. בסוף האליפות הוא כבר פתח עם קרי בחמישיה. כרז.

תומרג 6 ביוני 2017

נו מילא
באליפות העולם במדריד: קארי עם קצת פחות מ 21 דקות למשחק, 10.7 נקודות ב41% (43.8% משלוש) ומעט פחות משלושה אסיסטים. קיירי עם 24.3 דקות למשחק קלע 12.1 נקודות ב 56.2% (60.9%) ו 3.6 אסיסטים.

זה לא רק זה, יכול להיות שאני לא זוכר טוב אבל אז בזמן אמיתי אני זוכר איך הרגשתי שקיירי היה מאוד דומיננטי בהתקפה עם סדרה של סלי קלאצ' עד כמה שהיו שם רגעי קלאצ' בכלל. קארי? עוד שחקן בסגל.
אפשר לטעון שהנבחרת לא מעידה על כלום ובסופו של דבר מי שבלט שם היה קנת פאריד אבל חבל סתם לנסות להציג את הדברים שונים מכפי שהיו.

תומרג 6 ביוני 2017

ואגב, גם סטף וגם קיירי פתחו בחמישיה בכל המשחקים.

שמעון 6 ביוני 2017

אתם באמת דנים בנבחרת ארה"ב? אלו שמקיימים משחק אימון בקיץ? והשחקנים לא מתאמצים אפילו 10% ונותנים לזה משקל במה קרי היה או לא? ארהב בכלל צריכים אותו? זה לא מדד לכלום, משחקי אימון. ממש אכפת לקרי.

איציק 6 ביוני 2017

כמה תובנות מהדיונים בהמשך לפוסט:
1. עד עכשיו בסדרה ניצחה הקבוצה הביתית,
2. יתכן ובמשחק הבא זה ישתנה,
3. קבוצה שמוסרת יותר מתאמצת (מתעייפת) פחות,
4. שחקן ריכוזי שמכדרר, זורק, מוסר, לוקח ריבאונדים, רץ אחרי כולם בהגנה, גם אם הוא סופרמן, שובק בסוף הרבע השלישי. המלצת המגיבים: תהייה פחות ריכוזי,
5. ל-GS הקבוצה גדולה מס"כ חלקיה ולקליבלד שווה לס"כ חלקיה,
6. שחקני קליבלנד מבחינת פוטנציאל החמישייה טובים בהרבה מאלו של GS,
7. שחקני GS מבחינת פוטנציאל טובים בהרבה מאלו של קליבלנד,
8. שחקני הספסל של קליבלנד טובים בהרבה מאלו של GS ועדיין אלו של GS תורמים יותר,
9. שחקני הספסל של GS טובים בהרבה מאלו של קליבלנד ותורמים יותר,
10. מתוך 8 ו-9, בכלל לא משנה מה רמת הספסל של GS בהשוואה לספסל קליבלנד הם עדיין תורמים יותר,
11. דוראנט רוצה טבעת אליפות (כל שאר שחקני GS רק עוזרים לו ושחקני קליבלנד מפריעים),
12. לג'י. אר. סמית הפוטציאל הלא מנוצל גדול בהרבה מהפוטנציאל המנוצל, ואין לא יכולת לנצל את הפוטנציאל הלא מנוצל,
13. לברון הוא מפלצת ריכוזית שקופח בחמש השנים האחרונות בזה שלא קיבל MVP,
14. קליבלנד לא מסוגלת לנצח בסדרה את GS, ללא קשר לתוצאה הסופית של גמר הפלאי-אוף,
15. לאב יותר טוב מגרין כשזה תומך בטענה X, אך פחות טוב בהרבה אם זה תומך בטענה Y,
16. אם השחקנים היו מגיעים לקבוצה אחרת אנחנו לא יודעים איך הם היו מתפתחים ומתפקדים (פרט ללברון שאצלו זה ידוע, אך לא ידוע איך יתפקדו אילו שלידו),
17. אם דויד בלאט היה עדיין מאמן את קליבלנד אד אולי דלבדובה היה עדיין בקבוצה ודרן ויליאמס לא היה מגיע,
18. שחקני כדורגל וכדורסל לא מתאימים לרוץ מרתון, כנראה גם יוסין בולט לא מתאים,
19. שמעון אוהב את ווסטברוק אך בו זמנית מעריך את הקליעה של סטף,
20. בין הצמדים שהיו בין 20 הגדולים ביותר יש לפחות 50 שחקנים, וזה רק בכדורסל.

אלעד כ 6 ביוני 2017

21. עד עכשיו ניצחה הקבוצה שקלעה יותר

אורן השני 6 ביוני 2017

נראה האם המגמה הזו תימשך או שמחכה לנו הפתעה

Srtest - ארטסט 6 ביוני 2017

״קליבלנד לא מסוגלת לנצח בסדרה את GS, ללא קשר לתוצאה הסופית של גמר הפלאי-אוף״

משפט יותר מעניין ממה שאתה חושב.

אני מעוניין להתחיל תחרות: הצמדים הכי סקסיים. אני בוחר באורי להב ומוישל׳ה ברנר.

לגבי דלבדובה: הערכתי לבלאט גדולה ועם זאת באותה סדרת גמר בלאט איבד בו אמון כמעט מיידית והלך עם קיירי עד הסוף המר. אם מסתכלים על כל הקבוצה דלבדובה היה האיש של בלאט כמו שבלאט מבחינת הקבוצה לא היה אחד מהם והם לא העריכו את הלב שהוא נתן עבור ההצלחה.

שמעון אולי מעריך את סטף, חולה על התחת של ווסטברוק או רואה בוויל ביינום את בנו האפריקאי האובד, אבל יודע אצל מי מרוחה החמאה ועם מי עדיף לשבת ללאנץ׳. בסופו של יום זה קובע יותר מטריפל דאבל או תריפיט.

ג׳ו אלכסנדר מתאים בקפיצה לגובה. אה הוא יהודי? אה הוא ״יהודי״? הוא מתאים לנגוח. אה כדורסל? שיהיה. כדורסל של יהודים? תביאו אותו לסמול-בול של הכדורסל הישראלי שהשפיע על כל העולם שהדביק את הפער – כך על פי מאיר טפירו.

צ׳רלס בארקלי הוא השחקן שאני בוחר לכוחות בשכונה. גולדן-סטייט היא הקבוצה שאני בוחר לשכונת שביל החלב. כנראה שמספיק טוב בשביל הכוכב הכחול (מה אתה אומר פופ?).

שמעון 6 ביוני 2017

אח.. וויל ביינום כמה לכלכו עליו אלו שרצו את הלפרין במקומו. מה שהוא היה עושה לרגליים של השחקנים האירופאים ומה שהוא עשה לצסקא בגמר שהייתה לה את ההגנה האימתנית באירופה עם מסינה ושאף שחקן אחר במכבי לא הצליח לעשות נק מול אוויר גם באותו גמר.
אחלה שחקן הוא היה, גם ג'רמי פארגו אבל היי תנו למקל ולהלפרין להוביל או לתאודוסיץ הבדיחה (לא מאמין שמישהו חושב לקחת אותו לאן ביאיי, אני רק רואה אותו ובא לי לישון ישר ונבחרת ארה"ב הראתה לו 3 גמרים איך משחקים כדורסל) שהוא השחקן הכי אוברייטד שהיה בהיסטוריה באירופה כי הם יותר "רכזים".

שמעון 6 ביוני 2017

יפה אחלה מסקנות. אציין שאצל קרי אני מעריך הכל לא רק קליעה, פשוט הקליעה אצלו כ"כ אימתנית שאני לא זוכר למעט שאק זורע ככה פאניקה בהגנות גם אם הוא ביום קליעה של 1 מ10 מה-3. הוא הסיבה העיקרית שכל סגנון המשחק הזה מתאפשר (בעצם הוא קליי ודוראנט-האנדרסטייטמנט של השנה :) )שקבוצות שומרות עליו על החצי. הוא מפלצת ואחד האהובים עליי.

יהודה 7 ביוני 2017

הניתוח הכי נכון עד עכשיו

פיצפוץ חמוץ 7 ביוני 2017

משעשע אותי לפני שסדרת הגמר החלה, הדיון היה לברון וג'ורדן ועכשיו אחרי שני ניצחונות מוחצים, הדיון עבר לג'ס ו 96 בולס.

שמעון 8 ביוני 2017

קליי הגיע לרצוח היום גם לברון ענק

שמעון 8 ביוני 2017

וואו מה שלברון עושה היום יאללה פסיכופת ואפילו זה לא מספיק כי קיירי פשוט לא בסידרה אכזבה וקליי הזה פסיכופת קרב אקדחים בין קליי ללברון בעוד גולדן יכולים לאפשר לרליי לרדת לנוח לברון חייב להיות על המגרש

שמעון 8 ביוני 2017

חח נו מי יאשים את לברון עכשיו. לברון ירד לנוח שהיה 31 29 לקאבס 2 דק לסיום הרבע הראשון. מאז גולדן רצו 10 0 עד סיום הרבע ו39 31 לגולדן בסיום הרבע והקאבס לא קלעו אפילו נקודה בלי לברון. נו גם בזה לברון אשם?? קיירי חרפה לא הגיע בכלל לסידרה 0 תפוקה

שמעון 8 ביוני 2017

יש לי משהו להגיד קיירי ודרון וויליאמס בושה חרפה וכלימה לא שומרים לא קולעים איירבולים. לברון גיימס במופע פשוט מפלצתי ברמה של מייקל מחזיק את הקאבס בחיים בקצב לא נורמלי 23 נק!!!! 5 אס ושליטה מוחלטת במשחק ואנחנו רק בתחילת רבע שני!!!אבל אף אחד אחר לא הגיע בקאבס חוץ מלאב כולם חושך והקצב של המשחק רצחני יותר מ2 הקודמים דרון וויליאמס אתה פח זבל

שמעון 8 ביוני 2017

מסכן לברון אף אחד בקאבס לא הגיע למשחק מחטיאים זרירות אימון חופשיות לגמרי לא מסוגלים לשים סל

שמעון 8 ביוני 2017

מה אגיד לכם לא כוחות הקאבס במחצית שעשו את המקסימום לברון באחת המחציות הטובות בקריירה שלו ועדיין גולדן מובילים ב6 בהפסקה עם 14 שלשות בחצי וקליי שבא להתפוצץ היום עם 23 נק בחצי

איציק 8 ביוני 2017

קיירי ממש לא גרוע. היה לו אירבול, אבל החדירות שלו אדירות.
לברון במחצית מפלצתית 27 נקודות עם מאמץ בלתי רגיל. קליי תומפסון ברגוע 21 נקודות. זה ההבדל, לברון על כל נקודה הזיע הרבה יותר מכל נקודה של קליי, וקליי גם שיחק 4 דקות פחות.

shadow 8 ביוני 2017

מזכירים מאוד את אוקלהומה.

שחקן אחד שעושה את הרוב לבד ולא רואה אף אחד ממטר, עם הבדל אחד קטן, באוקלהומה סביב הכוכב יש נגרי על ובקליבלנד יש אולסטארים.
קליבלנד משחקת כדורסל התקפי של שכונה שלא ראיתי כבר שנים. פשוט רמת כדורסל נמוכה כקבוצה.
משחק ההגנה שלהם הוא מביש ברמות האלה. יותר נכון, אין באמת הגנה. חוטפים נקודות במעבר כאילו זה קט-סל. אני שואל את עצמי למה הנתינים כבר לא נותנים את התחת בהגנה עבור "המלך" שלהם.

ההגנה של גולדן היא מפלצתית.

shadow 8 ביוני 2017

עוד לא סיימתי את התגובה והמחצית נפתחת עם עוד ביזיון במעבר.
לאב מחטיא שלשה ואף אחד לא יורד להגנה ומקבלים דאנק!! בצד השני. זה גמר האנביאיי?

shadow 8 ביוני 2017

קיירי מחזיק את קליבלנד בעניינים וקרי פשוט פסיכי

שמעון 8 ביוני 2017

היה משיכה ברורה של קרי לפני השלשה הזאת הכדור ברח לו מהיד מעברת לכתף גם במעבר של החצי

איציק 8 ביוני 2017

כבר שנים שכדרור מעל הכתף מותר. נדמה לי מימי איברסון.

שמעון 8 ביוני 2017

התכוונתי שהכדור ברח לו ונמשך מעבר לכתף לא שהקפיץ מעל הכתף

איציק 8 ביוני 2017

לא היה כלום.

shadow 8 ביוני 2017

נו באמת.
וקיירי עשה לא מעט צעדים. באנבייאיי כבר מזמן לא שורקים על זה.

שמעון 8 ביוני 2017

קיירי לא עשה שום צעדים

שמעון 8 ביוני 2017

או באמת הגיע הזמן שקיירי יגיע לסידרה וחוץ מלאב וקיירי איזה אולסטארים יש בקאבס בדיוק?קיירי פחות טוב מראסל אם כבר משווים לאוק. מי אולסטאר גפרסון או דרוןמוויליאמס או שאמפרט וגי אר שנזרקו בחינם מהניקס? יש צוות יותר טוב מאוק אבל להגיד שיש אולסטארים מסביב זה מצחיק

shadow 8 ביוני 2017

אולסטרים מסביב ללברון. לברון לוקח בענק לא?! מי על תקן לאב וקיירי? אף אחד.

שמעון 8 ביוני 2017

יש אחד בשם ראסל ווסטברוק אתה יודע

שמעון 8 ביוני 2017

העייפות מתחילה ללברון האנרגיות לא כמו בחצי הראשון אבל אולי הצוות יתן קצת דקות מסביב והנה רק אמרתי וכבר סל ועבירה

שמעון 8 ביוני 2017

אין ריב לקאבס גולדן לוקחים הרבה ריב התקפה ומענישים קשות עד שגוראנט או קרי מחטיאים הם לא לוקחים ריב

שמעון 8 ביוני 2017

השאלה מה יקרה בדק שלברון ירד לנשום על הספסל בכמה גולדן יברחו

שמעון 8 ביוני 2017

אז כל מה שצריך שקיירי יהיה בסידרה בשיאו ואולי אולי סה צמוד זה כל ההבדלצלמעשה שבשני המשחקים הראשונים קיירי לא היה קיים זה טוב עכשיו לברון יותר נח ברבע הזה על המגרש הצוות המסייע סוף סוף נתן תפוקה ברבע הזה

שמעון 8 ביוני 2017

קליי תומפסון חח ואז יגידו דוראנט השתפר באוק לא היה קליי זה כל ההדבל

איציק 8 ביוני 2017

רבע אחרון יש שיפוט ביתי בכל דבר גבולי, במיוחד בעברות לטבת קליבלנד מול עברות על GS.

ק. 8 ביוני 2017

כל המשחק שיפוט מאוד ביתי, גם מחצית ראשונה ספרתי לפחות 5 זריקות של ג"ס עם עבירה על היד הזורקת, מול שריקה על כל נשיפה של גרין בצד השני

שמעון 8 ביוני 2017

גרין עשה את כל העבירות מה אתה ממציא. שחקן אוברייטד כמו שתמיד טענתי וכסחן לא קטן. לא היה שום שיפוט ביתי היה שיפוט מאד טוב. היו 2 צעדים של גולדן וצעדיים של קאבס שלא נשרקו חוץ מזה לא היה כלום חריג

שמעון 8 ביוני 2017

לברון שוב עושה במכנסיים במאנימטיים מוסר לקורבר במקום לגמור את המשחק ודוראנט מהצד השני מראה לו איך עושים זאת נכון

שמעון 8 ביוני 2017

בקיצור יש אלופה סופית ויש מאזן מושלם בפלייאוף לא מאמין שלקאבס נשארו כוחות לנצח משחק הבא. ויש אמויפי קווין דוראנט שהראה ללברון איך עושים זאת נכון במאני טיים. 113 111 לקאבס הכדור אצל לברון לסגור את המשחק והוא מוסר לקורבר במקום לצאת גדול. מן העבר השני דוראנט לוקח את הכדור ולא רואה אף אחד ושם צאקה וגומר את המשחק. גם התקפה אחרי לברון נותן לקיירי ולא לוקח בעצמו במצב של פיגור נקודה. שוב שלשל במאני טיים.

shadow 8 ביוני 2017

ומי צילם אותו בשביל הפוסטר?

שמעון 8 ביוני 2017

לעונה הבאה אני חושב שכדאי להחזיר את שאק מפרישה נגד גולדן. אם יש מישהו שיכל להתעלל בקבוצה הזאת זה שאק בשיאו אבל לא בטוח שהוא היה מנצח אבל דריימונד מגי וזאזא היו בחוץ עם 6 עבירות כבר בחצי

איציק 8 ביוני 2017

כמה תובנות:
1. לברון נתן משחק הרואי עם 39 נק' ב-45 דקות. דוראנט 31 נק' בשתף ב-40 דקות,
2. קיירי קלע 38 נק' במשחק אדיר ב-44 דקות. קליי קלע 30 נק' ב-40 דקות בלי לכפות את עצמו.
זה הבדל עצום, כי שחקני קליבלנת צריכים להתאמץ על כל נקודה וGS עושים בשתף.
בסוף לא יודע האם זה עייפות או חוסר חמצן למח אבל בשלשה של דוראנט בסוף אשם לברון, הוא חיכה לא בתוך קשת השלוש ונתן לדוראנט לכדרר חופשי ולעלות חופשי כשהוא בקושי מרים יד, לא קופץ, לא לוחץ, לא מאתגר. זה מה שקורה כשכל המשחק אתה נלחם על כל נקודה והצד השני עושה הכל בשתף.

Comments closed