הפלייאוף הזה חושף בלופים, רק לא את הבלופים שאנשים כל הזמן סיפרו לנו.

למשל, כל שנה שעברה המון אנשים קבעו שסטף הוא בלוף, הוא לא באמת הMVP של הליגה, סתם צלף טוב וזהו. בסוף הפלייאוף הם חגגו את אפסיותו, הנה עוד גמר שסטף לא מגיע אליו. עכשיו אנשים טוענים שזה לא פייר שהוא ודוראנט משחקים באותה חמישיה.

נדמה לי שהצירוף סטף דוראנט מוכיח את עצמו הרבה יותר מהצירוף ראסל דוראנט השנה, כלומר כל אלה שקבעו נחרצות שסטף אובר רייטד וראסל עולה עליו עשרות מונים, תחליטו כבר. יש מצב שבגולדן סטייט משחקים עכשיו שני שחקנים שכלולים בתוך 20 השחקנים הטובים בהיסטוריה, וזה באמת כמעט ולא היה לנו, מי שממשיך לקבוע שסטף הוא בלוף, זה כמו שמסי הוא סתם שחקן.

*

דוראנט לוזר, צ'וקר, מה לא אמרו עליו. פתאום השנה דוראנט מראה שהוא לא רק הסקורר הטוב בליגה, הוא שחקן ההגנה הטוב ביותר של גולדן סטייט בגמר, יחד עם קליי. להזכירכם, לא הוא ולא סטף היו בחמישיית העונה אפילו. אפשר לחשוב המון דברים על ההחלטה שלו, אבל אם גולדן סטייט לוקחת את הטבעת, הדבר הכי מצחיק שיאמרו הוא שדוראנט רכב על גולדן סטייט בדרך לטבעת הראשונה שלו. בשני המשחקים הראשונים לברון היה ענק שבענקים, ודוראנט היה השחקן הטוב ביותר על המגרש.

*

קיירי ברמה של סטף, זה היה נכון שנה שעברה, אבל משום מה אנשים התעלמו מכך שסטף חזר מפציעה שהשפיעה עליו לאורך כל הפלייאוף. הלילה ראינו שני שחקנים שלא הולך להם יחסית למה שהם רגילים, ואז ראינו את התרומה של סטף במצב כזה, וגם את התרומה של קיירי.

*

דריימונד גרין השחקן הכי חשוב בגולדן סטייט, אז לא ממש.

*

לברון לא יכול לשמור כח כי הוא צריך לשמור על דוראנט, על מי דוראנט שומר? ההבדל הוא לא ששניהם צריכים לשחק בשני הצדדים של המגרש, גם דוראנט היה נמוג ברבע האחרון בפלייאוף שנה שעברה, כששיחק הירו בול עם ראסל. הכוחות תשים כאשר כל סל שקולעים תלוי ביכולת אישית בלבד, כאשר הסלים מגיעים מתוך שטף המשחק, יש כח לגמור אותו.

*

אם הסדרה ממשיכה כך, השאלה היחידה שתשאל בסופה תהיה האם מדובר בקבוצה הטובה בהיסטוריה, אנשים יצחקו, אבל נדמה לי שהתשובה היא כן. ג'ף ואן גנדי כבר אמר הערב שסטף ודוראנט זה הצמד הטוב בהיסטוריה, וכן הצמד הזה עולה על מייקל ופיפן. מעמדו של מייקל כשחקן הטוב בהיסטוריה לא עומד בשאלה כלל, אבל כנראה שג'ף ואן גנדי צודק כאשר מדובר בהשוואה בין הצמדים.

*

גולדן סטייט לקחו את דוראנט כדי לפרק את היריבה שלהם, כמו שמכבי היו עושים. זה אחד המשפטים הכי מצחיקים שאפשר לחשוב עליהם. אם דוראנט היה משחק בסקרמנטו שנה שעברה, גולדן סטייט היו מחפשים שחקן אחר? הם קברו את דוראנט על הספסל? מאיפה צצה הטענה הזאת?

*

עוד שני משחקים לפחות, אנשים מתלוננים על המחסור בתחרות, הרייטינג בפלייאוף הזה גבוה בארבעה אחוז מזה של שנה שעברה, בארצות הברית מסתבר, אוהבים לצפות בקבוצות היסטוריות. כך גם עובדת תחרות, מדי פעם מגיעה קבוצה שמציבה את הסטנדרט ברף גבוה יותר, וקבוצות אחרות מנסות למצוא דרכים להגיע לשם, וכמעט תמיד הן בסוף מוצאות את הדרך, השאלה האמיתית היא כמה זמן זה יקח.

נקודות מנצחון מספר 1
צהוב על ירוק