קליבלנד היא קבוצה טובה מדי מכדי לעוף בסוויפ משפיל מול הגולדן סטייט ווריורס. בכל הדיבור על הפערים והשושלת בת עשר השנים של הווריורס בליגה, אנשים מעט שכחו עד כמה קליבלנד מורכבת משחקנים טובים באמת, שחקנים עם גאווה, כאלה שהשיגו אליפות, ומחקו את היריבות בדרך לגמר הפלייאוף.

משחק בקליבלנד אחד בשם לברון ג'יימס, כנראה השחקן השני הכי טוב שראינו, כזה שתוך כדי הפלייאוף היו רבים שהחלו לדון במה צריך לקרות כדי שהדיון יהיה האם הוא באותה מדרגה עם הראשון. משחקים בקליבלנד קיירי, שחקן שבימים ספציפיים מסוגל להיות סקורר בלתי עציר לחלוטין, וגם טריסטן תומפסון זכה שנה שעברה להשוואות לדניס רודמן, השנה בשלבים המוקדמים של הפלייאוף הסבירו לנו למה מדובר בכח בלתי עציר שעושה את ההבדל מול הקבוצות הנחותות.

אגב, יש גם אחד קווין לאב, זה שרק לפני שלוש שנים רבים חשבו שלהעביר למינסוטה את קליי תומפסון ודריימונד גרין עבורו זה הצעד הנכון. השנה קווין לאב העלה את רמת ההגנה שלו בכמה דרגות, הסתדר עם תפקיד הכינור השלישי, ולמד לתרום את הריבאונד וגם את הנוכחות ההגנתית בלי היכולת לתת בלוקים מרשימים מתחת לסל. הוא קורא מסירות בצורה מרשימה, חוטף או לפחות מפריע בצורה טובה, וגם לא נוטה לבלבולים כמו ללכת לדאבל טים על זאזא ולהשאיר את סטף פנוי (קרה לקיירי כמה פעמים במהלך הסדרה הזאת).

*

הבוקר ראינו גם איך התחרות אכן גורמת לקבוצות להשתפר. השנה קליבלנד טובה בהרבה מכפי שהיתה בשנה שעברה. המחצית הראשונה שראינו ממנה היא כנראה מחצית הכדורסל הטובה ביותר שראינו מקבוצה אי פעם בסדרות הפלייאוף של הNBA. גולדן סטייט כבר הוכיחה שהיא קבוצת הגנה טובה לפחות, ועדיין קליבלנד קלעו בלמעלה משישים אחוז ל3 ובלמעלה משבעים אחוז ל2. רק אחוזי העונשין היו חלשים, גם איבודי כדור לא היו שם. ככה זה כשאתה צריך להוציא ממך יותר כדי לנצח, זה בדיוק מה שתחרות עושה.

בכלל בסדרה הנוכחית לא בטוח כלל שאין לקליבלנד שלושה שחקנים בתוך ששת השחקנים הטובים ביותר. קווין לאב משחק לאורך כל הסדרה לא פחות טוב מדריימונד גרין.

*

בזכות התצוגה הנפלאה של קליבלנד, תצוגה שהתעלתה אפילו על התצוגה הנוראית של השופטים שהתעסקו בחשבונאות לאורך כל המשחק, יש לנו משחק חמישי, משחק אליו גם גולדן סטייט יגיעו במצב של להיות או לחדול. אנחנו כבר מכירים את לברון במשחקים של הדחה, ברור לנו שהוא יבוא לתת הצגה. השנה גם ברור שגולדן סטייט כבר נתנה את הסטינקר שלה, ומדהים שהסטינקר שלה לעומת משחק כמעט מושלם של קליבלנד, לא הוביל למשחק שנגמר כבר בדקה הראשונה של הרבע השלישי, אם היינו צריכים המחשה עד כמה הקבוצה של גולדן סטייט חזקה, נדמה לי שדווקא הבוקר קיבלנו אותה.

אז נכון, מאוד רציתי לחזור לישון לילות רצופים, אך בשביל רמת הכדורסל שהסדרה הזאת נוסקת אליה, אני אשמח להקריב עוד לילה ללא שינה. בזכות המשחק הבוקר, בסוף הסדרה לא ידברו על מה יהיה בשנים הבאות, אלא יתרכזו במה זכינו לראות השנה, ואכן זכינו לראות שתי קבוצות נדירות באיכותן, לא רק אחת. כפי שכתבתי לפני הסדרה, זו פחות או יותר הקבוצה הטובה ביותר שהיה אפשר לתפור ליכולות של לברון. הדיבורים על פירוק הקבוצה לצורך תפירת חבילה אחרת שתהיה תחרותית יותר לגולדן סטייט, עשו לקליבלנד עוול גדול, אני מהמר שהמשחק הבוקר יתקן את העוול הזה.

חיפשו טבעת מצאו מורשת - הסיפור של משחק מספר 3
לקראת משחק 5 - האם הווריורס יהפכו לקצת קאבלירס