על עקרונות מקצועיים לעומת אידיאולוגיה

מעדיף גמישות הנסמכת על שורשים עמוקים, על נוקשות

הפוסט הזה נכתב בעקבות דיון עם תמיר כהן בפייס, וגם בעקבות ציטוטים מגורמים שונים השמחים לאידנו על כך ש"מסתבר שכל המנהל המקצועי הזה היה בלוף אחד גדול".

*

זהו פרק מקדים לפרק הראשון ביומן האליפות הצהוב לשנת 2018. ישנם מי שהרימו גבה לנוכח העובדה שמכבי שלנו תתחיל את העונה הקרובה כאשר אין לנו מנהל מקצועי. גם אוהדים שלנו כמו תמיר כהן למשל, מבכים את אובדן הדרך.

אני לא חושב שיש אובדן דרך בכך שאין לנו מנהל מקצועי מוגדר לעונה הקרובה.

*

המהפיכה שג'ורדי הנחיל למועדון שלנו בשנת 2012 גדולה בהרבה מעצמם מינויו לעמדת המנהל המקצועי/ספורטס דירקטור במכבי תל אביב. אני חושב שלסכם את השינוי האדיר שג'ורדי חולל במועדון שלנו בכך שהוא התמנה לתפקיד המנהל המקצועי, תפקיד שלא היה נפוץ במחוזותינו עד להגעתו, זה להשטיח לחלוטין את השינוי האמיתי שהביא למועדון.

נכון, ג'ורדי הקפיד כל הזמן להדגיש את חשיבות התפקיד, והנה הוא מוכן להתמנות כמאמן ללא מנהל מקצועי מעליו. האם זה אומר שהכל בעצם היה בלוף?

*

המהפיכה האדירה שג'ורדי הביא למכבי גדולה בהרבה מקיומו של תפקיד זה או אחר במועדון. ג'ורדי הבין בדיוק את מה ששחר מסרב להבין עד ליום הזה ממש. מועדון כדורגל הוא משהו גדול בהרבה מסך הכשרון המשחק על הדשא ברגע נתון. ג'ורדי כמו אנליסט מעולה, הבין בצורה אינטואיטיבית לחלוטין את הדבר החשוב ביותר שיש לתקן במכבי לפני שהתחיל את העבודה. כמו שאמר לי ולטל בראיון, זה לא היה על דעתו בלבד, כנראה מיטש גולדהאר שיתף אותו בתובנות עוד לפני שהגיע.

במכבי תל אביב היתה תרבות שיש דברים חשובים יותר מנצחון ויכולת על המגרש. במכבי תל אביב היתה תרבות שכל שחקן לעצמו, ומי שלא ידאג לעצמו, ימצא עצמו מתחת לגלגלי האוטובוס הדוהר אל התהום המקצועית. ראינו את זה בצורה הבוטה ביותר בעידן נמני, אך גם אצל מוטי איווניר, אלירן עטר וברק יצחקי הרשו לעצמם להתעלל בקאנוטה ללא כל תגובה. כלומר, אלירן וברק יצחקי דאגו לחסל מתחרה על מקום בהרכב, בדיוק הדבר ההפוך להתמקדות בנצחון.

שחקנים ידעו שלא רק יכולת באימונים והתאמה לתכנית המשחק תביא אותם להרכב. הם ידעו שיש שיקולים נוספים, חשובים לא פחות, לכן מיקדו את האנרגיות שלהם בדברים אחרים.

זהו מתכון לביצה טובענית, ובזה ג'ורדי טיפל לפני הכל. לא מדובר בבדי היוטה המפורסמים, זה בעיני הרבה פחות חשוב. יתכן שג'ורדי עדיין מיחס חשיבות גדולה מדי להראות לעיתונאים שהם לא יודעים כלום על הנעשה במועדון. ג'ורדי הצליח להנחיל למועדון תרבות ספורטיבית חדשה. קודם כל, מדובר במועדון, מקום בו השחקנים דואגים אחד לשני לצד התחרות אחד בשני, ולא דואגים לחסל האחד את השני.

העקרון המקצועי השני שג'ורדי הביא היה שמכבי היא מועדון שלאנשיו יש מטרה אחת, לנצח במגרש הכדורגל, להגיע להישגים על המגרש, ושום דבר אחר לא חשוב. לא בר מצוות של אוהדים, ואין גם השפעות חיצוניות של אוהדים שקובעים מי ישחק, אך ורק שיקולים מקצועיים קרים יקבעו את הסגל, ואת ההרכב.

העקרון המקצועי הנוסף שהוטבע בקבוצה הוא שמכבי מתאמנת כמו קבוצת ספורט מקצוענית, עם תכנית מקצועית מסודרת הכוללת הכנה גופנית ומקצועית המתאימה לסטדנדרטים הספורטיביים המקובלים בעת החדשה. איך אמר שרן? לפני ג'ורדי שחקנים איימו עליו שאם ירוץ מהר מדי בריצות הכושר, הם כבר ידאגו להכנס בו. דברים כאלה ג'ורדי הצליח להרחיק מהקבוצה.

*

עקרונות אלה הם הדברים שג'ורדי הכניס לקבוצה ושאי אפשר לקחת ממנו. בתוך העקרונות האלה אני בהחלט לא כולל את קיומה של עמדת המנהל המקצועי. מנהל מקצועי זה עמדה שאפשר להצליח איתה, ואפשר להצליח בלעדיה. כיום במכבי יש מנכ"ל עם יכולות מקצועיות בכדורגל, ולא רק בניהול, יש אחראי מערכת סקאוט בדמות ואן לייבן, כך שיש מי שידאגו להבאת שחקנים, ולתכניות ומחשבות לטווח ארוך. מכאן שג'ורדי יכול להתרכז בטווח המידי של הבאת אליפות. העובדה שאין אדם בתפקיד המנהל המקצועי, לא משנה בכלום בעקרון החשוב הנוסף שג'ורדי הביא למכבי.

יש את הדמויות המתעסקות בטווח הארוך של המועדון, יש את הדמויות המתעסקות בטווח המידי, וכל הדמויות לוקחות בחשבון שיקולים מקצועיים בלבד. אם נקרא לדמות זאת מנהל מקצועי, ולאחרת משה זוכמיר, אין שום חשיבות.

זה ההבדל בין אידיאולוגיה נוקשה המקדשת את הסמלים והתארים, ובין עקרונות נוקשים אשר סביבם אפשר לתפור פתרונות גמישים. יש המון דרכים להצלחה, כאשר דבקים באידיאולוגיה נוקשה, אנחנו מצמצמים את עצמנו לדרך אחת אפשרית מתוך כמה, ואז גם נופלים עם הדרך כאשר איננה מתאימה עוד. לפרטים אפשר לגשת למר פיל ג'קסון האידיאולוג המפורסם של שיטת המשולש שאבד עליה הכלח מזה עידנים.

מנהל מוצלח מחפש לדבוק בעקרונות, ולהיות גמיש בדרך בהם הוא מישם אותם.

למה אני לא עושה מנוי העונה
הנמני הראשון

53 Comments

B. Goren 25 ביוני 2017

תודה גיל.
מאיר עיניים, חד וברור.

עשר 25 ביוני 2017

שמע, פשוט מדויק. בכלל, יש מן התרגשות חיובית בבטן, מרגיש שתהיה עונה כיפית סטייל אוסקר או סוזה, משהו אמיתי שקורה שם, וזה עוד לפני שמתענגים על העזיבה של טב"ח הבת, פשוט כיף.

tazza 25 ביוני 2017

העזיבה שלו היא נקודת האור שלי בספורט החודש.

גיא זהר 25 ביוני 2017

לך על יומן אליפות. זה ממש ירגיע אותנו. לגבי ואן לייבן, הוא לא אמור להיות אחראי על מחלקת הנוער? יש בכלל מחלקת סקאוט במכבי? חשבתי שג'ורדי עבד עם סוכנים. ואפרופו הבאת שחקנים, מי עכשיו אחראי על הפונקציה הזו? יש לך מושג?

tazza 25 ביוני 2017

בן סטנפורד רמז שהוא יתעסק גם בזה.
בנוסף, ואן לייבן הוא סמכות מקצועית בנוער וסקאוט. האמת זה שילוב ממש הגיוני:
הוא מתעסק במחלקת נוער, שמטבעה דואגת לזהות ולייצר כישרון, אז הגיוני שמי שמופקד עליה יהיה בין היתר סקאוט.
תחת ואן לייבן עובד פורטוגלי עם שם לא ממש קליט ששכחתי, והוא איש השטח שלו, כך שואן לייבן גמיש יותר בעבודה שלו בתוך המועדון. סקאוטר טוב יעלה כמו שחקן הרכב מוביל ולכן כנראה נמנעים מלהביא כאלו רק עבור התפקיד הזה בשלב הנוכחי (במיוחד שמכבי לא צריכה באמת סקאוט, זו חרטא שהביאו שחקני פוטבול מנג'ר)

השמן 25 ביוני 2017

לא מתחבר כמובן לעקיצה של גיא בשתי המשפטים הראשונים, אבל הוא צודק. החלטתם שואן לוון יהיה אחראי על סקאוטינג, מנספורד "רמז" ו"יש לו ניסיון" האמת היא שזה הכול ספקולציות. לא הוצג מבנה ניהולי חדש וברור, ולכן האופטימיות בפוסט הזה והקודם ובתגובות היא יותר ווישפול ת'ינקינג מאשר מבוססת עובדות

רן 26 ביוני 2017

סורי סקאוט זה בדיוק מה שחסר למכבי היום
את הטריק של לקנות את הישראלים הכירים עוד קבוצות הבינו ואין ייתרון בתחום, מה גם שכמות הישראלים הטובים היא מצומצמת ועוד יותר מצומצמת בתפקידים (כמה ישראלים טובים ושוברי שיוויון יש בעמדת המגן השמאלי/הימני או בעמדת החלוץ ?)
הדרך האבה לייצר ייתרון היא בעזרת פגיעה בזרים איכותיים, קרלוס, פריצה, ראיקו, קיארטנסון הם פגיעות ברורות. אני הייתי מכניס גם את מיטרוביץ ואייגבור (אוי כמה האמצע היה חלש ורך אחרי שהם עזבו). אבל רכבת הזרים שעברה במכבי ב 5 שנים האחרונות (נכון נכון רובם הגדול היו בחינם ולכן זה סיפור שונה) היא עצומה, ואם רק היינו פוגעים ב10% יותר המצב היה אחר לגמרי.

אם נסתכל על כל הקבוצות שעשו משהו באירופה לרגע נראה שתמיד זרים הובילו אותן או לפחות שברו שיוויון אחרי ישראלי בכיר אחד
חיפה – יעקובו ורוסו ופראלייה וייסלחו לי אוהדי חיפה אבל אני לא זוכר את שמות כל הזרים
הפועל – דאגלאס אוסטריץ
מכבי – פריצה קרלוס ומיטרוביץ (ואחד ערן זהבי)
ב"ש – אוגו וואקמה וויטור

ואלו רק מעט דוגמאות יש יותר, מערך סקאוט נכון גם מייצר זרים שיותר מתאימים לשיטת המשחק ולאופי הקבוצה. וגם מייצר הכנסות (קונאטה, מאיוקה) שמאפשרות להשקיע בזרים איכותיים יותר

בלאנקו 25 ביוני 2017

הביקורות הזויות בעיניי.
התרומה של ג'ורדי בשלב הזה כמאמן יכולה להיות פי כמה וכמה מהתרומה שלו כמנהל מקצועי.
מעבר לזה שאת הערכים החשובים הוא כבר הטמיע כמו שאמרת, ג'ורדי נותן למכבי את ההמשכיות שכל כך חסרה לה בתקופתו. לא יהיו לנו עכשיו 10 מחזורים של מיכה על הספסל וגם לא ניסיונות מוזרים אחרים, אלא מהתחלה יעלו הרכבים נכונים שתואמים את היכולות של השחקנים.
מעבר לכך, ברור מאוד שיש לו את היכולת לדבר על השחקנים ולמקסם את היכולות שלהם.
שורה תחתונה, ברור שהוא מאמן מעולה עבורנו עם רעב עצום להוכיח את עצמו גם בתפקיד הזה.
אגב, עוד יתרון בג'ורדי כמאמן זה שאני מאמין שהוא לא יסכים להתבזות ויוודא שיגיעו השחקנים המתאימים שתואמים את האג'נדה שלו. בניגוד למצב שיש מאמן והוא מבין שהאחריות מתחלקת, כאן הוא מבין שכל האחריות עליו והוא יוודא שיש לו את האנשים הנכונים.

having said that, אני מאוד אשמח שיגיע גם מנהל מקצועי שיהיה אחראי על ההמשכיות ובניית היום שאחרי ג'ורדי. אני לא חושב שהמסקנה מהפוסט שלך צריכה להיות שהתפקיד הזה מיותר אלא במקסימום שבקונסטלציה הזאת אפשר להסתדר עונה בלי מנהל מקצועי והתפקיד יאוייש בהמשך הדרך.

רן 26 ביוני 2017

מבטיח לך שנראה את מיכה על הספסל והרבה.
על מאמן שטיפה מבין כדורגל יודע שמיכה הוא שחקן משלים נחמד, אבל ילדים מיוחד בועטים טוב ממנו לשער

Ollie Williams 25 ביוני 2017

הדבר שהכי הפריע בעונה האחרונה, היא התחושה שכל העקרונות האלה חוזרים להיות רעועים.
טב"חלוץ שנכנס למשחקים של ילדה בת 2 ומפיל את כל הקבוצה יחד איתו.
משחק או שניים שבהם השחקנים השאירו את חדרי ההלבשה מטונפים.

אני חושב שהמבנה הארגוני כן חשוב, אבל מה שרואים במכבי זו גמישות מחשבתית של "ניתוח חירום".
כי המצב הזה תלוי מדי בזהות האנשים שמאיישים את התפקידים, ולא רק בהתאמתם המקצועית לתפקיד שלהם.

אני כן מאמין שאחרי העונה הבאה, כשהרוחות יירגעו והמועדון יחזור למסלול, מכבי תחזור למבנה יותר "קלאסי".

אמיתי 25 ביוני 2017

בסוף שמדברים על ניהול זה מסתכם בהחלטות. בקבוצת כדורגל זה לרוב החלטות פרסונאליות ומיקצועיות.
אני מסתכל על השחקנים במכבי (כולל זרים) ולא רואה איזה יד מכוונת או איזשהם גליקים גדולים בשנתיים האחרונות.
אני ניזכר במכבי משחקת לפני שנתיים שלוש וזה היה מבטיח. החזקת כדור משחק התקפי ואפילו טאקטי. בקיצור רמה שתיים מעל קבוצות ישראליות. זה לא היה רק זהבי.
בשנתיים האחרונות יש בקושי הבלחות.
מהצד נראה שזה נעצר ואפילו הלך אחורה. יו״ר דירקטוריון כזה לא הייתי ממנה למנכל. או מביא לו מנהלים טובים או מחליף אותו

tazza 25 ביוני 2017

מה הבעיה הגדולה בזה?
זה לא מצב טוב, אבל הגיוני שתהיה ירידה. יותר חשוב: כולם כולל כולם יודעים את הסיבות לירידה זו, וחפרו על הנושא הזה מספיק אז לא ארחיב.
מה שחשוב שבאים עכשיו לתקן ושהאנשים הנכונים במקום. והנה כבר עשו רכישות טובות במקומות הנכונים.

אמיתי 25 ביוני 2017

אני פשוט חושד שקרוייף בסופו של יום לא מנהל כזה מבריק. בייחוד כי אין המשכיות.
אז למה להפוך את מי שלטעמי הדבר הכי טוב שעשה זה לבחור מאמנים למאמן?

גיא זהר 25 ביוני 2017

ועוד תהייה. נגיד שג'ורדי יתברר כמאמן מעולה, סיכוי לא קטן שיעזוב בסוף השנה. אז מה הואילו חכמים בתקנתם?

גיל שלי 25 ביוני 2017

אליפות? פיצוי לא רע, חוץ מזה שיצטרך יותר מעונה טובה אחת כמאמן כדי לקבל משרה טובה יותר באירופה

גיא זהר 25 ביוני 2017

ספר לאוסקר.

tazza 25 ביוני 2017

גיא לפי ההגיון הזה לא טוב להביא מאמנים/שחקנים זרים מבטיחים כי אז סיכוי גדול שהם יעזבו וישאירו חלל ריק.
איך ג'ורדי אומר? זה כדורגל, הכל יכול לקרות ומי שרוצה להיות בעסק הזה שיזכור את זה.

גיא זהר 25 ביוני 2017

מכבי לא הערימה קשיים על המאמנים שביקשו ללכת, בניגוד לשחקנים. מבין את שרשרת המזון, ועדיין.

רני 25 ביוני 2017

הנקודה היותר מעניינת בטור של תמיר כהן (או כותב אחר בהארץ) בסוף השבוע היתה שבעונה הקרובה , כמו בתקופות עבר שאתם לא זוכרים לטובה, המאמן והסיפור שסביבו יאפיל על המועדון. השינוי במכבי התחיל לא כשג׳ורדי הגיע אלא כשנמני הלך לבלי שוב ועכשיו הוא חושש שקם מלך חדש שסביבו הכול סובב ובאופן הזה הקבוצה חזרה אחורה.

גיל שלי 25 ביוני 2017

אני ממש לא רואה את הסיפור הזה

רני 25 ביוני 2017

אתה לא רואה את הסיפור … ואתה מקדיש את מרבית הטורים שלך לגורדי ולהחלטות שלו. עכשיו אתה מתחיל לראות ?

גיל שלי 25 ביוני 2017

לא

כחול 25 ביוני 2017

אין לי מושג אם הנקודה של רני נכונה, אבל בתור מי שכמעט ולא מתעניין בכדורגל ישראלי וקורא את הפוסטים שלך סתם בשביל הכיף, כדי לך לפתוח את העיניים בעניין הסיפור של ג'ורדי.
הסיפור של מכבי הוא מבחינתך הסיפור של ג'ורדי (החלטותיו, גישתו הניהולית, בעיותיו וכו') כבר הרבה מאד זמן ומעבר זריז על הפוסטים שלך מהשנים האחרונות יראה זאת בלי בעיה לדעתי.

Amir A 25 ביוני 2017

שמישהו יסביר לי בבקשה את הסיפור של טל בן חיים החלוץ. האם באמת מדובר בעילוי ששווה משכורת של יותר ממיליון יורו נטו לעונה? לפי מה שאני קורא כאן כבר הרבה זמן מדובר על חלוץ עם יכולת אבל לא משהו שאי אפשר למצוא בשקל תשעים ברחבי היבשת. אני מפספס משהו? הצ'כים מפספסים משהו?

yaron 25 ביוני 2017

כן, מבחינת יכולת הוא עילוי בקנה מידה ישראלי.
ומבחינת יכולת בלבד לא מוצאים שחקנים כמוהו בשקל תשעים.
מבחינות אחרות הוא בעייתי בלשון המעטה. עצבים רופפים וחוסר יכולת מנהיגותית הן רק שתי דוגמאות.
באירופה הדרישות ממנו יהיו אחרות, הוא לא אמור להיות מנהיג הקבוצה אלה פשוט לעשות את מה שהוא יודע ט ו ב ובאופן עקבי. אם יחליט להיות מקצוען אמיתי הוא יכול להצליח מאוד. הוא לא עבר לספרד או אנגליה!
אם יש משהו שממש מבאס אצלו זה אי מימוש הפוטנציאל מסיבות שממש לא קשורות לכשרון.

יואב 25 ביוני 2017

אחלה פוסט גיל.
מספר מחשבות…
1-יורדי הוא הקובע הסופי לגביי הסגל. שום דבר לא השתנה בעניין הזה.
2- הייתי בחנות היום והתחדשתי במספר פריטים. מרגיש צורך עז לתרום מכיסי לאקט הכל כך אמיץ ויפה של מיטשענק ומכבי. חולצה שיש בה רק את הסמל? אין יותר מזה לאוהד.
3- ואן לייבן היה במחנה אני חושב ולקח חלק פעיל באימונים.
4- תחושה של התחדשות וגעגוע למכבי שלי. ואופטימיות שנחזור להנות מהכדורגל שלנו.
5- אצילי זאת קניה אדירה.
6- מוקדם עכשיו לניתוחים מקצועים עד שיושלם הסגל ויש לא מעט עבודה שם.
7- לא למהר לפיתרון הקל- עטר. בואו ניתן לאנשים לצמוח לתפקיד ולפוטינציאל שלהם. כדורגל זה לא דבר לוגי. זאת חבורת אנשים עם המון משתנים. בטח החדשים שיצטרפו.
8- זה לא בדם.
9- ויקי פרץ(:

funfun 26 ביוני 2017

+5
:)

אבנר משער 2 (206) 25 ביוני 2017

אני מנחש שעם ג'ורדי כמאמן הקבוצה תשחק מעניין כי הוא אוהב את הצד הטקטי של המשחק. מצד שני זה דורש הרבה עבודה באימונים (אריגו סאקי אמרנו?) ואיכשהוא לא בטוח שגורדי איש עבודה שלא יתעייף מזה במהלך העונה.
בנוסף, גיל, כתבת כאן ובעבר על יכולותיו לנהל אנשים. השאלה היא איך יטפל בהם כשהוא גם קובע את ההרכב בסוף.

יש מספר מטלות במועדון כדורגל ופחות חשוב איך הן מתחלקות בין בעלי התפקידים העיקר שכולן תתמלאנה. פייזלי לא צריך מנהל מקצועי, וג'ורדי היה גם סוג של מנכ"ל בעונה האחרונה.
מה שחשוב הוא להמשיך את המהפכה ואת העקרונות שציינת כמועדון ספורט מקצועני.
אגב, כל זמן שנותני הטון בתקשורת הם פרימו שרף ושאר הצרחנים גם בדי היוטה הם חשובים מאוד

יואב 25 ביוני 2017

מאיר נמני הלך לעולמו. עצוב. שחקן שאילמלא פציעה ביזארית, היה עושה קאריירה עוד יותר מזהירה מהמכובדת שעשה.
Rip

גיא זהר 25 ביוני 2017

עצוב. תנצב"ה

מאיר (חדש בשכונה) 25 ביוני 2017

היה סולידי במגרש ומחוצה לו. יהי זכרו ברוך.

yaron 25 ביוני 2017

כל מילה גיל.
רק מוסיף שלמכבי יש כרגע מנהל מקצועי (קרויף) אבל עם פחות תחומי אחריות והתמקדות בעיקר בסגל ובצוות המקצועי.
בשנה האחרונה קרויף נאלץ להתעסק בהרבה יותר מלהיות מנהל מקצועי, עכשיו זה נגמר כשהגיע מנכ"ל אמיתי. אחלה רכש!
לחשוב שפתאום מאז שמונה למאמן קרויף הפסיק להיות מנהל מקצועי לדעתי לא מדוייק. מי הנחית את אצילי ודוידזאדה (זה לא היה כזה פשוט)?
מי החליט לגבי עתיד "הזקנים"?
מי אחראי על בניית הסגל?
נראה לי שקיבלנו סוג של מנג'ר.

אמיתי 25 ביוני 2017

הורגשה ירידה של עד 40% בקלרה מאז המינוי שלא לדבר על הקו האווירי לברצלונה :-)

היסטוריה לעניים 25 ביוני 2017

ג'ורדי כזה מהפכן ממש רואים את זה ממיליון מייל. בכל מקצוע מכובד (אקדמיה, ניהול, כדורגל) היו מזהים את כל הטביעות שלו וישר הוא כזה עילוי היה מתקדם למועדון טוב יותר.
אבל הוא לא….
כי הפוסט הזה הוא ממבו ג'מבו ניו אייג'י על ניהול (במקרה מועדון כדורגל אבל זה יכל להיות על רשת פיצות )עם תקציב'על שתיקנן א עצנו בדרך ועשה רכישות. זה כל הסיפור

ברקוביץ 25 ביוני 2017

++++

עדי אבני 25 ביוני 2017

האמת היא שאני חושב שבסופו של דבר אתה צודק, אבל לא מהסיבה שרשמת.
אתה צודק כי הכל פרסונלי.תלוי אדם ולא תלוי תפקיד. ג'ורדי, מתוקף האישיות שלו, הביא למכבי משהו שהיא היתה צריכה, והוא ימשיך להביא את זה מעמדת המאמן בדיוק כמו שהביא זאת מעמדת המנג'ר.
מהצד השני, בדיוק כמו במקרה זהבי, זה גורם לחשוב על היום שאחרי. כי אחרי כל המילים הגבוהות על דרך, מנג'ר וכו', אם זה תלוי אדם, כלל לא בטוח שזה ישאר אחרי שאותו אדם ילך.

ניינר / ווריור 25 ביוני 2017

מה באמת עם איזה פוסט על השרלטן מניו יורק שהולך ומתחרפן?

גל ד 26 ביוני 2017

למה להכניס פוליטיקה לכל מקום?

Ollie Williams 26 ביוני 2017

אני מנחש שהכוונה כאן היא יותר לפיל ג'קסון מאשר דונאלד טראמפ

גל ד 26 ביוני 2017

אני בטוח שאתה צודק, בכוונה הכנסתי פוליטיקה.

איציק 25 ביוני 2017

אולי מבחינת התוצאה אתה צודק, מבחינת תפיסת העולם של מכבי ממש לא לדעתי. תחשוב שאתה מציג את התפיסה הפילוסופית שהצגת לג'ורדי לפני שנה, שנתיים, שלוש. אני חושב שהוא היה דוחה אותה לחלוטין. הוא לא היה מסוגל לראות את עצמו כמאמן, והאמין ב-100% בגישה של מאמן ומנהל מקצועי מעליו. אני חושב שמבחינתו זה היה אילוץ שנכפה ולא תובנה שהגיע אליה, הסכים איתה ולכן לקח את התפקיד. זה לא אומר שהמהלך לא יצליח, אני פשוט חושב שזה מהלך כפוי ולא בחירה כי זה מה שג'ורדי חשב שזה הנכון ביותר או מאמין בזה כדבר נכון להפעלת קבוצת כדורגל מקצוענית.

יואב 25 ביוני 2017

זאת לגמרי יוזמה של יורדי. לחלוטין לא הנחתה של מיטש. וסיבותיו עימו. הוא בעצם עסק בלשכנע את מיטש ללכת על זה.

איציק 25 ביוני 2017

שוב, תחזור לתחילת התגובה שלי. האם דבר כזה כמו שגיל תאר בפוסט, היה מתקבל אצל ג'ורדי לפני שניים שלוש. כלומר זה לא תפיסת עולם אלה יותר אילתור, אולי יתברר מאד מוצלח, ולכן אני לא רואה בזה המשך ישיר של דרך אותה הוא התווה. לדעתי זה בהחלט אילוץ שהונחת, יתכן שעל-ידי עצמו, אבל זו לא תפיסת עולם שבה הוא האמין כל הדרך לאיך שמועדון צריך להתנהל.

יואב 25 ביוני 2017

אוקיי, הבנתי.
ימים יגידו.

יואב דובינסקי 26 ביוני 2017

יפה כתבת. אני מקווה שיתברר שאתה גם צודק וזה לא בעיקר רציונליזציה של ווישפול ת'ינקינג.

קורא בין השורות 26 ביוני 2017

אכן לא ברור אם ג'ורדי מתפקד כדמוי פרגוסון או שזו איזושהי קונסטלציה אחרת. מדברי שחקנים בראיונות עושה רושם שהעוזרים דומיננטיים באימונים.
המבחן המעניין באמת יהיה בסוף העונה, האם הוא ימשיך באותו התפקיד (בלי קשר לתואר זה או אחר) או לא ואם לא האם יגיע מנהל מקצועי בנקודת זמן שתאפשר כניסה חלקה למערכת…

אסף the kop 26 ביוני 2017

גיל
כולם מבלבלים פה את המח ומתעלמים מהנקודה החשובה באמת.
מי זאת החתיכה מימין בתמונה בפוסט שלך (עם הגופיה הירוקה) ?

גיל שלי 26 ביוני 2017

היתה שכנה למזרן היוגה שלי, מיה רובין. אתה רואה איך סובלים ביוגה?

ערן (המקורי) 26 ביוני 2017

מאיה המהממת, perfect 10
כבוד על מזרן היוגה גיל

דביר 26 ביוני 2017

למרות שאני מבין על מה אתה כותב, עדין אני מרגיש מעורבב ממש מהמהלך של גורדי.. כל הסטייל ההולנדי הפך לישראלי

ניר 26 ביוני 2017

תמיד אותה התלבטות, האם צריך להכין את הילדים לחיים האמיתיים או לתת להם לפתח חלומות שבסופם כנראה אכזבה. האם צריך לספר להם שאכן, אנחנו מאד רוצים שמכבי תנצח, אבל….או לתת להם לחטוף בעצמם ואולי להתחשל? אני בטוח שהבנדוד מתחשל משנה לשנה.

S&M 30 ביוני 2017

"המהפכה" של ג'ורדי היא הארנק של גולדהאר, והחתמת ערן זהבי.
כל היתר דמיונות שווא.

איאן ראש 1 ביולי 2017

לי לפחות חסרה הגדרה של מנהל מנג'ר כלומר סמכויות. פרוגוסון, ונגר עוד מלא שמות שעולים לי מהליגה האנגלית מוגדרים כמנג'רים אבל נוכחים באימונים שהעוזרים מעבירים והם אלו שקובעים מי הרכש ומה ההרכב. לא ברור לי איך זה במקומות אחרים אבל אצלנו התפיסה היא שמאמן מעביר אימונים ומעלה הרכב ומנהל משחק ומנג'ר מטפל בשאר. אני לא בטוח שזו הצורה הנכונה לעבוד.
בקשר לפוסט, אם הדבר שדרש טיפול בת"א היה ניתוק מהתקשורת וסדר בחדר ההלבשה אז זה באמת לא מחייב מנג'ר.

Comments closed