יומן האליפות של מכבי 2018 (1)

אפשר להתחיל לכתוב על מכבי, הסגל הישראלי סגור, ונדמה שאנחנו גם יודעים לאיזה עמדות יגיעו הזרים

אז אומרים שלום לטל בן חיים. אני מבין את האכזבה היחסית שקיימת אצל אוהדי הקבוצה הצהובה מהתרומה של טל בן חיים בארבע השנים שלו במכבי. תמיד נדמה שמבחינה פיסית הוא היה אמור להיות אחד הכוכבים הגדולים של הקבוצה הצהובה. לצד משחקי התעלות אמיתיים, הוא נתן הרבה מדי משחקים של רמת ריכוז באזור העמב"ה, ואחרים בהם נדמה היה שלא השקיע יותר מדי.

בסופו של יום בעיני, הוא בהחלט היה השקעה טובה של ג'ורדי לפני ארבע שנים, וזה לא מובן מאליו. ההתקדמות שלו מתקופת סוזה ועד העונה השלישית היתה מרשימה מאוד. אצל יוקאנוביץ' הוא נתן משחקים טקטיים מופלאים, השקיע בעזרה בהגנה תוך כדי שלא ויתר על השפעה בהתקפה, בדיוק כמו שחקן אגף אירופי אמיתי. שנה שעברה היתה לו פתיחה מהממת אצל שוטא שמצא דרך להפעיל אותו גם בלי שיצרך לכדרר עצמו לדעת, אלא לקבל כדורי מאחורי ההגנה. הבעיה היתה כשהקבוצות למדו את זה, ואז הגיע גם הריב עם שוטא, מה שגמר לטל את העונה פחות או יותר.

עדיין, טוב שלא מכרנו אותו בעונה שעברה, גם אם היינו מקבלים עוד מליון יורו עליו, וטוב שלא נכנסנו לפאניקה ונתנו לטל את החוזה שהיה משאיר אותו במכבי. שנה שעברה אילו היה עובר לברוז', היה בכך הצהרת כניעה בזמן שעדיין היינו בתמונת האליפות. מכבי לא צריכה להרים דגל לבן אף פעם, ולא היינו יכולים להביא שחקן מחליף לטל ברמה שלו, או אפילו קרוב לרמה שלו.

מצד שני, ברור שטל לא השחקן שיביא בעצמו את מכבי למעלה, ורק שחקן כזה צריך לקבל חוזה שמתקרב אפילו לאזור הזהבי. לכן במהלך נכון לחלוטין אנו אומרים לטל שלום היום, תודה על מה שהיה, ובהצלחה בפראג. אולי שם טל ידע להתרכז במשחק בלבד, ויתן את קפיצת המדרגה שלא הצליח לתת כאן.

*

בעצם במכירה של טל בן חיים, אנחנו יכולים להבין גם שהסגל הישראלי שלנו פחות או יותר סגור. כמובן שיהיו שחרורים, אך לא נראה לי שנביא ישראלים להרכב. אם אני בוחן את הסגל הישראלי שלנו, אני מרגיש שהוא טוב מספיק כדי להתמודד חזק לאליפות, אם יביאו עוד שלושה זרים טובים.

אצילי הוא מבחינתי החתמה שוברת שוויון. אם הוא מצליח להתקדם מהמקום בו היה בשורות בית"ר, מאוד הגיוני בעיני שאצילי יהיה השחקן הישראלי הטוב והמשפיע ביותר בליגה. נכון, הוא צריך להתקדם הרבה בצד של העזרה להגנה, אבל אין סיבה שלא יעשה את זה במכבי. מספיק לראות איך ביתר נראתה בלעדיו בתחילת העונה שעברה, למרות שהביא לאצילי תחליף ראוי כמו עידן ורד, כדי להבין איזה חלק מהותי אצילי היה בבית"ר. הוא בהחלט יכול להיות הסקורר שלא היה לנו בעונה שעברה, וכאשר הוא משחק לצד וידאר, בצירוף זר טוב באגף השמאלי, אמורה להיות לנו התקפה הרבה יותר ורסטילית ומבקיע גם לעומת שנות הזהבי.

שרן ייני וגולסה באמצע הם מבחינתי הקשרים הישראלים האחוריים הטובים ביותר בליגה הישראלית. מיכה לפניהם וכמובן הזר שצריך להגיע לקישור, עם גיבוי של מרסלו כזר שישי שמשחק מדי פעם מהספסל, כל אלה בהחליט מרכיבים חוליית קישור חזקה. הבאה של זר במחיר של וידאר וראיקוביץ', אמורה לגרום לחוליה הזאת להיות הטובה ביותר בליגה, לפחות שוות כוחות עם החוליה מבאר שבע, ולדעתי זר חזק יהפוך גם את החוליה האמצעית שלנו לטובה ביותר בליגה.

בהגנה אנחנו יודעים כנראה מי המגנים שלנו השנה, וגם מי המחליפים שלהם, כאשר שרן הורסטילי יתן גיבוי נוסף לעמדות ההגנה כולן. אני מאמין שאצל ג'ורדי גם נראה את שיטת שלושת הבלמים שנעלמה מאיתנו (לא מחשיב את מה ששוטא היה מעלה בפאניקה כשיטה). ההגיון אומר שיגיע גם בלם זר שיחזק רוטצית בלמים סבירה ואף חזקה, שוב בתלות בדמות הזר שיגיע. פיליפנקה, טיבי וטל בן חיים הם בלמי רוטציה לא פחות טובים משיר צדק ולואיס טהא, מכאן שהמשימה של ג'ורדי היא למצוא זר ברמה של מיגל ויטור.

*

לסיכום, כאשר אני לוקח בחשבון את השינוי במדיניות הבאת הזרים, ובתקווה שנפגע בשניים מתוך שלושת הזרים החדשים שנביא (ההנחה שלי היא שאנחנו נפרד מסקאריונה במהלך הקיץ), עושה רושם שהשנה יהיה לנו סגל איכותי בהרבה מזה שהיה לנו בשנה שעברה, ועמוק יותר מכפי שהיה לנו מאז החצי העונה הראשונה של סוזה, ועד למכירה הכפויה של מונאס.

הרכב צפוי – ראיקוביץ', דסה, דוידזאדה, בלם זר, טיבי/פיליפנקה/ טל בן חיים בהגנה. שרן, קשר זר, גולסה/מיכה בקישור. אצילי, וידאר, זר איכותי התקפה.

מהספסל בנוסף – יונתן כהן, ארון שוינפלד, ברק יצחקי, מתן בלטסקה ושפונגין (תוסיפו את הסלאשים) ומרסלו.

בהנחה שג'ורדי יתגלה כמאמן לא פחות טוב ממה שראינו בעונה שעברה כאשר אימן בחצי קלאץ', אני בהחלט סבור שמכבי היא המועמדת החזקה ביותר לאליפות בשנה הקרובה, כמובן בהנחה שנפגע בשניים מתוך שלושת הזרים שעוד יגיעו.

יומן חזרה לליגת העל
את, אני והנסיעה הבאה

149 Comments

ניב 27 ביוני 2017

גיל, מפחיד ביותר שאתה כותב יומן אליפות, למזלנו לא אתה משפיע על התוצאות.
בנוגע לטל בן חיים אני מסכים שלא היה צריך למכור אותו ושלמרות שהוא שחקן מתסכל הוא נתן למכבי המון (לא מצדיק שכר באזורים שרצה).
אין לי מושג אם הסגל שלנו חזק יותר משל באר שבע, אחרי עונה שעברה הייתי מתבטא בזהירות ובצניעות מסוימת..
כסף מאפשר להביא שחקנים טובים אבל לא מבטיח שהם אכן יהיו טובים או שהם יתחברו כמו שצריך.
מכבי גם לא יכולה להרשות לעצמה להתחבר לאיטה, היא צריכה לאסוף אחוזי הצלחה גבוהים מהתחלה בהנחה שב"ש תעשה את זה גם.
גם חיפה יכולה פתאום להיות פקטור.
אצילי נתן עונה מדהימה בבית"ר אבל אין לי מושג אם הוא שחקן ענק כמו שכולם מתארים אותו, הלוואי. (עב"ב היה על פניו שחקן ישראלי בכיר יותר כשהגיע אלינו).

גיל שלי 27 ביוני 2017

חיפה לא יכולה להיות פקטור, אלא אם אתה מדבר על מאבקי התחתית
אודה לכולם אם יפסיקו את הדיבורים על צניעות, כתבתי פה את ההערכה שלי לגבי עצמת הסגל הישראלי של מכבי.
אולי אני צודק, אולי אני טועה, בכל מקרה אין פה שחצנות או צניעות, והאמונה שלי שנקח אליפות גם לא קשורה לצניעות או לשחץ
תפסיקו לחפש את העיתונאי האוביקטיבי, לא תמצאו אותו פה

ניב 27 ביוני 2017

אני נהנה לקרוא אותך ובטח לא מצפה שתהיה מהאו"ם.
מקווה שהולכת להיות לנו שנה כיפית.

השמן 27 ביוני 2017

+מליון על ההערה לגבי השחצנות. כשפרנקו נותן תחזיות אופטימיות לגבי הפועל זה מוגדר "תמימות" כשזה בא מאוהד מכבי זה שחצנות

גיא זהר 27 ביוני 2017

נהפוכו. גיל ידוע כנותן תחזיות מופרכות לגבי קבוצותיו האהודות (לפחות בשנים האחרונות). בשאיפה ששעון החול לא יתהפך.

DS 27 ביוני 2017

כרגיל אופטימי מאוד (אולי מדי) . הסיכוי שתפגעו בזרים מבחינה סטטיסטית הוא קטן מאוד. מקווה שתפגעו, אבל אני לא רואה איך מכבי מועמדת לאליפות לפני באר שבע.

ניתאי 28 ביוני 2017

העונה של מכבי תל אביב תמדד גם לפי השחיקה של באר שבע. זה עשוי להיות פקטור משמעותי מאוד.

Gil - Zimbabwe 27 ביוני 2017

אם בעבר רק בערך באזור ינואר היה אפשר לדבר על מגמות, עכשיו זה השתנה (לדעתי גם באנגליה). קבוצה שמועמדת לאליפות ופותחת במומנטום טוב את עשרת המשחקים הראשונים (לאו דווקא 100% צבירה אבל בקירוב) נראה לי שזו דחיפה רצינית להמשך.
פתיחה איטית גורמת לרדיפה שוחקת.

גיא זהר 27 ביוני 2017

באר שבע לפני שתי עונות פתחה את חמשת המשחקים הראשונים עם שבע או שמונה נקודות. קרוב למאה אחוז.

Lord Anthony 27 ביוני 2017

לדעתי, אם השנה האחרונה לימדה אותנו משהו, זה בעיקר שמכבי חייבת לייצב את ההגנה. בין אם בהבאת בלם זר כדוגמאת ויטור או קרלוס בימיו הטובים.
או שימוש בייני כחולייה המקשרת בין ההגנה לקישור האחורי.
אני לא יודע מה יקרה עם סקאריונה, אבל אם הוא יישאר וגם יקרה נס והוא לא יהיה פצוע חצי עונה אני מאמין שיש למכבי מספיק כוח אש גם בלי חיזוק משמעותי בחלק הקדמי.

עידן. 27 ביוני 2017

לא ממש עקבתי אז אני שואל ברצינות- עומר אצילי הוא באמת כזה כוכב?

אני רואה שלפני שנתיים, בעונה ה"גדולה" שלו בבית"ר, הוא כבש בסך הכל שבעה שערים. בעונה שעברה הסתבר שהוא אפילו לא קרוב לרמה מספיקה לקבוצה שיורדת ליגה בספרד. גם במשחקים שראיתי אותו בנבחרת לא התרשמתי שמדובר בעילוי גדול.

אז מה בעצם הופך את אצילי לכזה שובר שיוויון הליגה? ובמה הוא שונה מכל שאר הכדורגלים שנתנו חצי עונה טובה והפכו להיות "הדבר הבא" (רק במכבי אפשר לדבר למשל על שוינפלד או יחזקאל)?

גיל שלי 27 ביוני 2017

הוא נתן עונה גדולה בביתר, לא דומה בכלל למקרים שהזכרת

עידן. 27 ביוני 2017

נניח שנתן עונה גדולה (אם כי הבנתי שחלק ממנה היה מושעה בגלל סכסוך עם ביתר), עדיין זו עונה אחת של שחקן שהיה בן 22, בקבוצת מכרז טבלה וגם בה הגדולה שלו לא ממש התבטאה בסטטיסטיקה (כאמור 7 שערים).

זה לא שהבאתם שחקן מוכח שכבר כמה שנים נותן תפוקה כמו תומר חמד נניח (וגם אז אף אחד לא מבטיח שזה יצליח), אז אולי כדאי לחכות קצת עם הכרזות בדבר שחקן "שובר שיוויון" עד שהוא אשכרה יעלה לדשא ויוכיח את זה. אני עוד זוכר את המאבק הקשה על ה"עילוי הענק" בן רייכרט ואת ההצהרות של קרויף על איך מכבי בונים עליו לשנים קדימה.

גיא זהר 27 ביוני 2017

אצילי נתן עונה טובה בביתר. טיפה מעל העונה של ורד (אצילי פוטנציאלית טוב מורד). יכול להיות שהוא הולך להיות זהבי הבא (נניח), אבל לבנות על העונה ההיא מוזר.

אביאל 27 ביוני 2017

בית״ר בשלושת העונות האחרונות מסיימת במקום השלישי (ופעם אחת במקום הרביעי), בהתחשב בגודל התקציב של שתי הקבוצות מעליה היא לא ממש קבוצת אמצע טבלה.

בקשר לאצילי, בית״ר שיחקה כדורגל יפה מאוד שהוא שכטר ורוקוביצה היו בחוד, זה היה מעבר לשערים, הוא פשוט פתח את ההגנות היריבות ונתן (בעיקר לרוקוביצה) הרבה שטח לפעול, היתה לו השפעה על כל הקבוצה וראו את זה במיוחד שהוא היה על הספסל בעת הסכסוך עם טביב.

גיא זהר 27 ביוני 2017

ביתר שיחקה לא פחות יפה גם בחצי השני של העונה שעברה עם ורד, שכטר ועזרא.

אביאל 27 ביוני 2017

גיא – אני לא רואה איך זה סותר את זה שאצילי סחף את בית״ר באותה עונה.

עידן. 27 ביוני 2017

הנה נתת לי דוגמא מצויינת. רוקוביצה נתן עונה טובה מאוד אז בבית"ר (כבש כפול מאצילי) ואפילו קיבל מעמד של מתאזרח. הכל נראה ורוד, חיפה נתנה חוזה גדול ו…

רוקוביצה, כמו כל חיפה, נראה רע העונה וכרגע אף אחד לא חושב להתייחס אליו כאל שחקן שובר שיוויון. אולי אפילו לא שחקן הרכב.

אז אצילי, אחרי עונת פריצה, נתן את העונה הרעה שלו רחוק מהעין בספרד ולמעשה פשוט לא שיחק כל השנה. אני מכיר את האופטימיות הידועה של גיל, אבל עדיין נראה לי מוזר שהוא ואולי שאר מכבי נותנים כזה משקל להחתמה הזאת.

אביאל 27 ביוני 2017

עידן – זה בדיוק הנקודה, תראה את הגולים של רוקוביצה באותה העונה ותבין, שהוא שיחק בבית״ר הוא בעיקר הראה שהוא חלוץ שמסיים בצורה קטלנית ושיודע למצוא מרווחים בהגנה כדי לקבל את הכדור. אם תראה את אצילי באותה עונה תראה איך הוא סוחף את כל הקבוצה קדימה עם מהירות וטכניקה, פותח את המשחק וכו׳.

עם זאת נקודה לרעתו בהקשר היא שזה בא לידי ביטוי בעיקר נגד הקבוצות הגדולות ששיחקו פתוח מול בית״ר, מול הקטנות שמצופפות היה לו הרבה יותר קשה ומול מכבי משחקים בעיקר צפוץ.

אוריה 27 ביוני 2017

כמה חיכיתי לטור הזה!
האמת, ההרכב הזה עוד יותר בולט לעומת ב"ש שלא נראה שהתחזקה יותר מדי עד עכשיו. בוזגלו עזב והביאו מישהו ממכבי פ"ת.
מצד שני גם הם עוד יכולים להביא זר ולפגוע בו כמו שצריך…

גיא זהר 27 ביוני 2017

קוואנקה שיחק במכבי פת? טוב לדעת.

אוריה 27 ביוני 2017

לא החתימו את דור אלו, או משהו כזה?

השמן 27 ביוני 2017

ממשיך באופטימיות הלא מבוססת שלך:)
שרן ייני עוד לא הוכיח את עצמו בליגה הישראלית כקשר. יש הבדל גדול בין להיות קשר מרכזי בקבוצה כמו ויטסה לבין מה שנדרש ממנו במכבי, בטח אם ג'ורדי יישם שיטת לחץ כמו שהוא אוהב. לגבי גולסה אני מסכים יותר, אבל הפציעות מורידות אותו מדרגה ביחס לאוגו, איינבינדר וראדי.
כל השאר (פרץ ופרץ, מרסלו, אולי ריקן) נראים כשחקנים משלימים ולא יותר. אם כמו שאתה אומר הזר שיביאו יהיה על התפקיד של סקאריונה, זה לא מעודד.
אותו דבר בהגנה. ראינו בדיוק מה שלושת הבלמים האלו שווים. מסכים שפרץ ולואיי טאהא לא טובים יותר אבל ויטור משנה את המאזן באופן דראסטי. דודזאדה? שדרוג התקפי אני מניח, גם דסה היה כזה, ראינו כמה השפעה יש לזה על לקיחת תארים.
אני אוהב את הרכישה של אצילי, אם הוא ייתן תרומה סטייל מיכה, אנחנו צריכים להיות מבסוטים. לא רואה אותו נותן תפוקה ברמה של ווקאמה או בוזגלו בעונה הזו. בצד השני שוב הכל תלוי בזר שיגיע.
מבחינת הסגל, הכול יקום וייפול על הזרים, הסיכוי שלנו לפגוע בשלושתם לא גבוה. אני גם בכלל לא בטוח שסקאריונה עוזב.
אבל הדיון על הסגל הוא לא משמעותי. אין סיכוי להבטיח סגל טוב יותר משל ב"ש תוך קיץ אחד והפערים הם לא כאלה משמעותיים למרות הכול. השאלה היא אם מתוך הסגל הקיים נצליח לייצר את הסינרגיה הדרושה ליצירת אלופה. אם העוגנים בסגל יקרסו כמו טב"ח ומדוניאנין אחרי רבע עונה, או שיהיה מי שיחפה על ירידות טבעיות ביכולת. צריך לזכור שפותחים את העונה מוקדם מאוד ועדיין בנתניה.
הכול על ג'ורדי. רוטציות, שילוב שחקנים צעירים וחדשים, תחזוקה של חדר הלבשה בריא וחזק, שיטת משחק שתאפשר הכרעות מהירות של קבוצות חלשות, ניהול משחק שייצור סגל בריא ויכריע משחקים קשים. רק עבודת אימון איכותית במיוחד תיצור פה אלופה, אם יהיו יתרונות איכותיים הם לא יהיו משמעותיים לדעתי.

D! פה ועכשיו 27 ביוני 2017

כבר יש לנו מיכה למלם אחד. זה מה שאתה רוצה מהרכש הישראלי העיקרי שלך?

השמן 27 ביוני 2017

לא. פשוט לא חושב שלמרות מאצילי ליותר זה מחובר למציאות.

השמן 27 ביוני 2017

*לצפות

D! פה ועכשיו 27 ביוני 2017

אה.. זה יכול להיות.

אלון3131 27 ביוני 2017

בהנחה שפוגעים ב מתוך 3 זרים זאת הנחה חזקה.
כרגע כל עוד ויטור וואקמה ואוגו נשארים בבש יחד עם החיזוק הצפוי מספרד לא רואה איך אתם פייבוריטים. קודם כל תביאו ויטור ווואקמה משלכם ואז נדבר.

ניר 27 ביוני 2017

אם שופטים אובייקטיבית את העמדות, בעמדת השוער מכבי תל אביב עולה על באר שבע, בעמדות המגינים כרגע תל אביב טובה יותר (שני הצדדים), בעמדות הבלמים (שני הבלמים) באר שבע יותר טובה יותר. קישור מרכזי – באר שבע חזקה יותר. שני קשרים בצדדים, סימן שאלה. חלוצים – באר שבע כמכלול טובה יותר.

בגדול, השדרה המרכזית של באר שבע, מהבלמים, דרך הקישור טובה יותר ולכן לדעתי היא תיקח אליפות.

ובתור אוהד חיפה, אין שום סיכוי שהיא תהיה פקטור גם השנה.

גיא זהר 27 ביוני 2017

באיזה סרט דודאזדה עולה על קורהוט?

השמן 27 ביוני 2017

לגמרי, לא מבין את ההתלהבות ממנו

ניר 27 ביוני 2017

כתבתי שני הצדדים כמכלול, שני הצדדים של תל אביב כרגע טובים משני הצדדים של באר שבע. לא התייחסתי אישית לצד אחד.

גיא זהר 27 ביוני 2017

גם זה לא מדויק. אני בכלל לא בטוח שדסה טוב מביטון (לגבי אלו עניין אחר), בטח לא הגנתית, וקורהוט עולה על דודזאדה בדרגה, בטח התקפית. וחלוצים כמכלול נכון להיום מכבי טובה יותר.

גיל שלי 27 ביוני 2017

אם קואנקה עולה ואוגו ונוואקמה וחלוץ זר וויטור, אז קורהוט לא עולה

גיא זהר 27 ביוני 2017

נקודה מצוינת. ברוב המשחקים תהיה רוטציה בין הזרים (וואקמה, קורהוט, קואנקה, זר), במיוחד אם נתקדם באירופה. אם אורן ביטון יכנס לעניינים עד מחזור שמיני הוא לא פחות טוב מדודאדזה התקפית (הגנתית זה סיפור אחר). עדיין תמרון לא פשוט

Ollie Williams 27 ביוני 2017

מתי קואנקה חתם רשמית בבאר שבע?

גיל(י) 27 ביוני 2017

למה לא יומן דאבל או טרבל? :)

MOBY 27 ביוני 2017

מאמן, חלוץ, בלם , קשר בונה , קשר הורס ועכשיו כנראה גם קהל ואנחנו מפרקים את הליגה.
אתם בהחלט מועמדים לאליפות ולו בגלל שאליפות שלישית היא קשה….. אני זוכר את הימים, אז לפני שנים, כשהיינו פקטור.

D! פה ועכשיו 27 ביוני 2017

מת על התגובה הזו שלך. כן ירבו

ישרון 28 ביוני 2017

חחח אין על חיפאים שבוזים

יואב 27 ביוני 2017

שוינפלד הוא רכישה עצומה. אנחנו מאד נהנה מהאנרגיות וחוסר האגו שלו. פעם, לא מזמן, היינו מבסוטים אם הוא היה החלוץ הזר הפותח. הוא ווידאר זה כח אש דרמטי.
אני מאד אוהב את אצילי. עין לגול, מסירה נהדרת, תנועה מעולה. אמור להיות דו ספרתי בפוטנציה שלו.
לא בטוח שהרכש הישראלי נגמר(קניוק הוא אופציה טובה).
אם סקריונה לא ממשיך(ואם הוא ממשיך, אז זה כנראה סימן טוב), מכבי תביא שלושה זרים(לא יודע מה עם מרסלו). הייתי הולך על בלם, קשר אמצע וקיצוני מוכח(עד כמה שאפשר). את עמדת הקשר הקדמי יותר אפשר לתת גם לאצילי/מיכה/אזולאי.
מאד מקווה שיונתן כהן נשאר. מאד מעניין הילד הזה.
לאוורר את הסגל עם ילדים רעבים זה תמיד טוב.
וכן, יש לנו פרוספקטים בכל הליגה. ראוי לתת לטובים שבהם צאנס.

אדם 27 ביוני 2017

לא מצליח להבין את ההתלהבות משוינפלד, אם הוא לא היה ישראלי לא היה מדברים עליו ככה. שוינפלד אחלה חלוץ סגל, הוא לא חלוץ ראשון לקבוצה עם יומרות.

יואב 27 ביוני 2017

זה בדיוק מה שכתבתי. לקבוצה רץכמו מכבי הוא אחלה חלוץ סגל. לשמונים מאחוז מהליגה- הוא סטארטר וכזר.
כמדומני, הוא היה הסיבה המרכזית להישארות שלכם עונה קודם.
הוא נטול אגו, מביא אנרגיות ולא תמצא כנראה ישראלי טוב ממנו. זה כל מה שמכבי צריכה.

אדם 27 ביוני 2017

אני לא בטוח שהוא נטול אגו, אבל נראה. ואני ממש לא חושב שהוא היה הסיבה המרכזית להישארות, אבל כן הבקיע שערים חשובים. אחרי שראיתי אותו מספיק הבנתי שאם אני רוצה קבוצה טובה (שלא צריכה לגנוב גולים כל הזמן) הוא לא החלוץ שהייתי רוצה בחוד.
אם הוא באמת נטול אגו הוא יוכל להוסיף שערים חשובים בדקות מכריעות אבל לא יותר מזה. בנוגע להרכב בשאר הליגה, לדעתי, רק בקבוצות שבקושי מגיעות למצבים גם ככה ורוצות לגנוב שער, לא לקבוצה שרוצה לשחק כדורגל.

יואב 27 ביוני 2017

חושב שממש ההפך. בקבוצה תוקפת ויוזמת, עם שחקני כנף טובים, שויינפלד רק יהנה. גם מההתמצאות שלו, משחק הראש שלו, הנוכחות שלו.
בהפועל הוא נזקק לגניבות. מעולה שהוא טוב גם בזה.

יואב 27 ביוני 2017

נ.ב
רק התחיל החלון. האפשרות שנקבל הצעות גבוהות/מפתות על וידאר וראייקו, בהחלט קיימת.
ואז זה כבר סיפור אחר.

איציק 27 ביוני 2017

אני חושב שגם מכבי וגם באר-שבע עשו שדרוג רציני ולא ברכישה כי אם בשחרור. מכבי שחררה את הבת (ועוד עשתה על זה קופה) ובאר-שבע נפטרה ממשפחת בוזגלו שאם כל הכישרון של מאור, הנזק הסביבתי של המשפחה הפך למוגזם. עכשיו מעניין מי שדרגה את עצמה יותר.

גיא זהר 27 ביוני 2017

לגבי בוזגלו, התאים לנו כמו כפפה ליד עם כל הבעיות. פוטנציאלית קואנקה נראה מחליף יותר מהולם (וזה רק על סמך העונה האחרונה, לא ימיו עם מסי). בוא נראה מה יקרה בפועל.

איציק 27 ביוני 2017

מבחינה מקצועית כן, אבל כל הרעש מסביב עלה כל הזמן. בהתחלה היה כרעש רקע מאד חלש שהלך והתעצם, והחודשים האחרונים הפך למוגזם. ההתעסקות בו ובמשפחתו יצרה אוירה שלילית ופרסום שלילי. לא צריך להחזיק מישהו שכל הזמן מתלונן. הוא מתנהג כמו בבדיחה על מנזר השתקנים:
אחד מגיע להיות נזיר. אומרים לו, פעם ב-10 שנים תוכל להגיד משפט אחד אצל אב המנזר.
עברו 10 שנים וקוראים לו לומר את דברו: חסר מלח
עברו עוד 10 שנים: המיטה קשה מידי
אחרי 10 שנים נוספות: אני עוזב!!!
עונה ראש המנזר: לך כבר, גם ככה אתה כל הזמן מתלונן
ככה זה עם משפחת בוזגלו, כל הזמן מתלוננים.

גיא זהר 27 ביוני 2017

איציק, יעקב מפטפט כבר שנה וחצי, מאז שהבן שלו הפך מבאנקר לשחקן רוטציה. גם בוזגלו ג'וניור דיבר לא מעט. בגדול יכלו להכיל אותו, אבל הוא רוצה להיות כינור ראשון. לגיטימי. לבריאות.

איציק 27 ביוני 2017

ולכן טוב שנפרדו דרכינו.
ד.א.: הוא מתאים לפרקים להיות כינור ראשון, אך לא על בסיס קבוע.

גיא זהר 27 ביוני 2017

אם מכבי יביאו באמת שלושה זרים סולידיים (והם חייבים כאלו אלא אם סקריונה יחווה תחיית המתים), הם באמת מועמדים לפחות שווים לב"ש (במיוחד אם נעלה לאלופות, סבירות נמוכה). בהנחה שמכבי מביאים בלם זר, ארבעה בלמים בסגל זה יותר מדי. ודודזאדה (עם גיבוי של ייני) כמגן שמאלי זה לא זה.

ישי 27 ביוני 2017

"במחיר של וידאר וראיקוביץ'" התכוונת אוסקר?

יואב 27 ביוני 2017

המשכורת של סקריונה מגלמת גם את היותו שחקן חופשי. וההבאה שלו, לא היתה טעות בזמן אמת לאור הרקורד והמספרים בליגות טובות מישראל.
אומר ככה, אם ליורדי יש הזדמנות להביא שחקן כזה גם הקיץ, הוא היה מביא אותו שוב. ובצדק.
מה שקורה אחר כך ברמת ההתאקלמות, פציעות או שינויים שהקבוצה עוברת? אף אחד לא יכול לחזות.

ישי 27 ביוני 2017

אני רק ניסיתי להבין מה גיל רוצה כי לא נראה לי שהוא מתכוון שימכרו את וידאר. אז או שיש טעות או שאני לא מבין משהו.

גיל שלי 27 ביוני 2017

יואב אומר שיש מצב שימכרו את וידאר וראיקו עד סוף החלון הנוכחי, אני לא יודע איך לחשב את זה

יואב 27 ביוני 2017

ישי,
נראה לי שגיל התכוון לזר עם סכום העברה דומה להם. זאת אומרת, שמכבי תקנה זר בכסף גדול.
גיל,
לא כתבתי מידע חלילה. הם ממשיכים.
פשוט כדורגל הוא כל כך נזיל ומשתנה והם כדורגלים מעולים גם לרמות גבוהות יותר.

גיל שלי 27 ביוני 2017

כן יואב, זה בול מה שהתכוונתי

Gil - Zimbabwe 27 ביוני 2017

יואב, סקריונה שחקן מעולה במידה והוא לא פצוע. לא צריך להחליף אותו. אם הוא כשיר הוא נותן עונה גדולה.
ריד מי ליפס.

יואב 27 ביוני 2017

גיל,
מסכים לגמרי. הכוכבים לא הסתדרו לצד שלו השנה. זה בהחלט יכול להשתנות. הייתי באלקמר עם הבן שם הוא היה מעולה. הלוואי.

שלו 27 ביוני 2017

נזכור שמכבי משחקת נגד ב"ש כ 4 פעמים בעונה.
את האליפות היא איבדה נגד כפר סבא, אשקלון ובני יהודה.
אלו משחקים שאסור להפסיד.
כנראה מול ב"ש ננצח וננוצח וזה סביר.
החודש (יותר מדי) שלקח ליורדי להיפטר משוטא גמר את העונה.
הריצה המטורפת אח"כ רק נתנה תחושה של אילו.
הסגל צריך להיבנות על רעב ויכולת התמדה, לא על המשחקים נגד ב"ש שהם כבר תלויים בהכנה למשחק.

משה 27 ביוני 2017

אני מבין שהשם ״יומן הסגנות של מכבי״ היה תפוס על ידי אוהד מכבי פתח תקווה איפשהו.
אני לא רואה איפה מכבי התחזקה כל כך. ההרכב שאתה מעלה כאן לא מסוגל להתקרב לבאר שבע עם או בלי בוזגלו, בטח כשמשווים גם ספסלים.
אצילי שחקן טוב אבל בין זה להפיכתו לכוכב הליגה המרחק גדול. אני לא

משה 27 ביוני 2017

אני לא בטוח שהוא ייתן יותר ממה שנתן בן חיים.

גיל שלי 27 ביוני 2017

ההרכב שעולה כאן מאוד תלוי ברמת שני הזרים שאנחנו עדיין לא יודעים מי הם, אבל אני ממש לא מסכים שמכבי לא קרובה לבאר שבע גם אם נניח שהזרים יהיו רק ברמה של נוסא איגבור למשל

funfun 27 ביוני 2017

הופה יומן אליפות!
ככה צריך ושיישרפו המנחוסנים :)
לעצם ההכנות אז לדעתי עדיין מוקדם לקבוע איזה קבוצה נראה כי כמו שכתבת נושא הזרים הינו קריטי במיוחד העונה.
אני שותף לציפיות מהילד אצילי – גם אם ייתן מספרים פחות טובים מטב"ח הבת עדיין זו חבילה אחרת לחלוטין. מה שכן חובת ההוכחה עליו כי יש מחיר לעונה מסויטת כמו שהוא עבר.(למרות שיש לי הרגשה שהוא לקח את זה בחשבון כסוג של הסגר קטין על מנת לצאת מהציפורניים של שאלתיאל הביתרי)
בס"הכ למרות החוסרים של הזרים החוליה שאני הכי פחות רגוע לגביה היא הקישור – כי גולסה הוא פציע ושירן הוא הכל אבל לא גרזן והמציאות כאן בליגה שלנו היא שללא גרזן אמיתי (עדיף תוצרת חוץ) קשה לשלוט בכל המשחקים. על אירופה אני בכלל לא מדבר…
בכל אופן אני מברך אותך גיל על האופטמיות המפגרת והמרעננת הזו ולו יהי שכולם כולל כולם יחנקו בסוף העונה כשמיטש יזמין אותך לתמונת מחזור עם הצלחת :))))

ניינר / ווריור 27 ביוני 2017

בסוף כל הדיבורים על רכש יסתכמו בעטר ובוזגלו.
בעניין בן חיים, אם רק היה לא כזה עגל.. הכל אפשר לשפר פרט לאינטיליגנצית משחק. לא רואה אותו מככב בצ'כיה

הראל 27 ביוני 2017

הטור הכי שמח שקראתי, רואה איך אתם מתחרים איתנו על כניסה לפלייאוף העליון (חיפה).
המון אם, אצילי עוד לא שיחק בקבוצה עם ציפיות (שאתה בטובך הגדלת) בהיתר לא היו ציפיות מעבר לפלייאוף עליון. גולסה עוד לא נתן עונה שלימה טובה. ההתלהבות שלכם מעיני מביכה, אחלה אישיות כדורגלן משלים, וגם ג׳ורדי עוד לא הוכיח כלום בתור מאמן. לדעתי גדול עליו.

גיל שלי 27 ביוני 2017

אני מאושר שהצלחתי לשמח אוהד של חיפה, במצבכם זו מצווה קדושה

Gil - Zimbabwe 27 ביוני 2017

גיל אל תפריע, הם מכרו בחצי שעה 600 מינויים ומאמינים שהם יעברו את ה – 28 אלף מינויים.
האמת איך קוראים לפירסום כזה, ספין או פייק ניוז?

הראל 27 ביוני 2017

כן שמחה לאידכם זה הדבר היחיד שנשאר לנו. תודה באר שבע
די טיפשי לצחוק על הנתון היחיד שאנחנו מובילים בו בליגה ולא זה לא קשור למגרש זה גם במשחקי חוץ. אתם בתקופת לוני הבאתם פחות אוהדים ממכבי פתח תקווה

ניר 28 ביוני 2017

רק מציין שזה פייק ניוז של המועדון, האוהדים לא קונים את השיט הזה.

טרנטה 27 ביוני 2017

בהנתן שאני קורא נכון את ההתנהלות של באר שבע אני מעריך שדווקא הם הקבוצה הפייבוריטית לאליפות.
אם אכן יחתום קוואנקה וחלוץ זר כפי שהבנתי שהם מחפשים אז ניתן להגיד שלבכר התכונן היטב לעונה. קוואנקה הוא הרבה יותר ממחליף טוב לבוזגלו. הוא נחשב שחקן על במחוזותינו. חלוץ טוב ייתן לו בדיוק את המחץ שהיה חסר לו. הישראלים שרכש מראים בדיוק את הכוון – עיבוי הסגל בהרבה שחקנים טובים אך לא מעולים. איינבינדר ואלו דוגמאות טובות. מספיק טובים לליגה ויתנו דקות משמעותיות יותר או פחות.
מכבי היא תעלומה. טוב שבן חיים הלך. היה בושה וכלימה מאז ינואר. אצילי שחקן מעולה. אני חשבתי שג'ורדי מתכנן לשחק עם אצילי וידאר וטב"ח ומיכה / סקאריונה מאחוריהם. עכשיו הטב"ח הלך. משאיר עמדה פנויה. אם אני ג'ורדי – משקיע את כל הכסף ממכירת בן חיים בזר טוב לאגף. קוואנקה כבר חתום? יכול להיות משעשע…שימון סטייל. בהגנה עדיין לא ראיתי את החיזוק הנחוץ: דודזאדה לא טוב מעמב"ה בהרבה אם בכלל. עדיין יש צורך בבלם נוסף.
והבעיה העיקרית היא במרכז. אם נמשיך לראות שניים בקישור האחורי והשניים האלה הם גולסה וייני אז לצערי אין לנו מה למכור. כאן המקום הראשון שהייתי משקיע. קשר אחורי דומיננטי הוא נכס בארצנו. בואטנג היה שחקן טוב ונתן לביתר פיזיות מטורפת במרכז המגרש שאפשרה לה לתקוף עם יותר שחקנים. אוגו מאותה האסכולה למרות שהוא שחקן הרבה פחות טוב. אולי ג'ורדי חושב לשחק רוטציה עם פרץ ומרסלו אבל אני לא רואה איך אנחנו מייצרים יתרון כך.
בקיצור – העונה תקום ותיפול על מירוץ החימוש הקרוב של הקבוצות.
וגם נתניה מול טרנר :(

גיל שלי 27 ביוני 2017

בוא ניתן לקוואנקה לשחק פה כמה משחקים לפני שאנחנו עושים ממנו הזר הכי טוב שנחת פה אי פעם

טרנטה 27 ביוני 2017

לא יצאתי בהצהרות שכאלה. אבל אין בכלל ספק ששחקן ששיחק בברצלונה עם מסי הוא שחקן על פה.
והייתי מעדיף שניתן לו כמה משחקים אצלנו במקום אצלהם. גם יהיה לזה אפקט של סטירה מצלצלת…
ג'ורדי לא יכול לזרוק לו מילה?

יואב 27 ביוני 2017

ואליינטה, מאנה, ניבלדו, האריס, נוסא…
הם לא היו מעל הליגה וכולם הגיעו מלה ליגה.
הצלחת רכש- מאד קשה לחיזוי. חור שחור ממש.

יואב 27 ביוני 2017

אומרים שהוא הוצא ליורדי ולעוד קבוצות כאן.
זה אגב לא אומר כלום כי גם ויטור הוצא לו):

בלייק 28 ביוני 2017

אין ספק שהוא שחקן על פה? משווים את התרומה שלו לזו של אצילי בעונה שעברה בגרנאדה, רק שקוואנקה קיבל הזדמנויות, המון. הוא לא עשה איתם יותר מידי. אצילי לא קיבל כמעט הזדמנויות (רק 3 פעמים פתח בהרכב) ולא עשה איתן כלום.
מעניין שבליגה הטורקית קוואנקה שיחק 12 משחקים (5 בהרכב) והבקיע שער אחד בקצת יותר מחצי עונה שם.
לפי זה סקאריונה הוא שחקן על לליגה שלנו.

Ollie Williams 28 ביוני 2017

אני אשאל שוב
קואנקה חתם?
יצאה תמונה עם ברקת ובכר?
הוא בכלל כבר היה פיזית בעיר באר שבע?

בלייק 28 ביוני 2017

עד כמה שאני יודע – הוא עוד לא חתם.
ע"פ התקשורת הוא קרוב לחתימה.

מעבר לזה, מה שכתבתי לא קשור לעניין הזה. אצילי נכשל כי הוא לא שיחק, קוואנקה שחקן על כי הוא שיחק ולא תרם הרבה.

Ollie Williams 28 ביוני 2017

זה פשוט כי יש יותר מדי השווצות מחד והנחתות מנגד של שחקן שעוד לא דרך בארץ במטרה לחתום והכל עדיין בגדר דיווחים.

ככה או ככה, כמו כל שחקן במעמד כזה שמוצא את עצמו בישראל – או שיחרוך פה את הליגה או שיהיה פצוע 95% מהזמן וישוחרר כפלופ.
לא רואה סיבה למשחקי ההתנגחויות (הדי דביליים) האלה על שחקן שעוד לא חתם.

ברלה 27 ביוני 2017

בא ניתן לאיצילי לשחק פה כמה משחקים לפני שאנחנו עושים ממנו 'השחקן הישראלי הטוב והמשפיע ביותר בארץ'

גיל שלי 27 ביוני 2017

תעיף מבט בכמה בישולים, כמה שערים ובכמה משחקים שיחק בשנים האחרונות

ברלה 27 ביוני 2017

אתה מתכוון לאצילי או לקואנקה? כי לקואנקה בשנה האחרונה יש פי 4 יותר משחקים מלאצילי. בכל מקרה, העניין הוא שכמו שצריך להירגע עם הציפיות מקואנקה, ככה צריך להירגע עם הציפיות מאצילי. אני לא רואה איפה השיפור שאתה רואה במכבי מלבד התקווה שיתברר שפגעו עם הזרים, אצילי הופך לכוכב וג'ורדי מתגלה כמאמן אדיר. הלוואי..

הראל 27 ביוני 2017

אם כבר שימון, יותר מזכיר את ההחתמה של צ׳ימברס

טרנטה 27 ביוני 2017

קאלום ציימברס?

יוגב 27 ביוני 2017

אנשים ממהרים לפסול את ייני בקישור על סמך מה שהם ראו עד כה. שוכחים שמדובר באינטיליגנט-על בליגה הזו, כזה שלומד תפקידים ומבצע אותם ברמה גבוהה למדי.
אז כנראה ששום דבר לא יהפוך אותו לאיש בגודל של אוגו, אבל גם אלברמן לא כזה גדול פיסית ושיתק את אוגו יותר מפעם אחת בעונות קודמות.

קפטן קוקי 27 ביוני 2017

סופסוף מישהו אומר את זה.

רומן 27 ביוני 2017

טבח הוא השחקן הטוב בליגה ב 3-4 שנים האחרונות.
אימת ההגנות, דריבל מסחרר מהרמות הגבוהות ביותר.
העזיבה שלו היא מכה אנושה לצהובים, השנה כשהוא לא שיחק ראינו עד כמה הם תקועים ואין להם אופציות.
אצילי הוא רבע עוף ובלוף ענק, מי שלא מוצא מקום בקצה הספסל של קבוצה שירשה ליגה בספרד לא יכול להיות שחקן משמעותי בקבוצת צמרת בארץ.
אם הצהובים לא מחתימים עוד קאליבר, הלך עלינם

בלייק 28 ביוני 2017

מכה אנושה? לא נסחפת בכלל….
ראינו את מכבי בלעדיו, ראינו אותה גם איתו. כשהוא במצב רוח שלו (תקופת ההחלמה מהצב רוח: 3-6 חודשים) מכבי תקועים ויש להם אופציה,
אבל היא מאבדת כל כדור ותוקעת את המשחק. עכשיו לפחות יהיה לו מחליף
אז הקבוצה לא תהיה תקועה בלעדיו.
לא הבטחת ששחקן העל הזה יעבור את מספר השערים של זהבי בעונה שעברה?
מעניין שלא משנה כמה המציאות תמחיש לך שאתה טועה, אתה לא נותן לה לבלבל אותך עם העובדות.

רומן 28 ביוני 2017

תמצא מקום בא אמרתי את זה.
הוא קיצוני, לא נספר רק בגולים.
היה לו תחילת עונה מהפנטת, ואחרי זה משהו השתבש שם, ולראיה לא לקחתם אליפות.
בוא נגיד שבמשחק מול איטליה ראינו WHO IS WHO.
מצד אחד המלך שלכם, הערס השמן שמשחק בליגת החובבנים בסין (בדומה למלך העגלה הקודם שלכם שהלך לאתלטיקו ונבעט משם אחרי יומיים) שלא הצליח לעצור כדור אחד במהלך המשחק, ומצד שני טב"ח שחרך את הקו מול המגנים הטובים בעולם וקינח בגולאסו שבופון לא ישכח.

יואב 28 ביוני 2017

זהבי שמן?

רומן 28 ביוני 2017

כבד

בלייק 28 ביוני 2017

אני מחפש, רומן. בנתיים עברתי על ה- 2000 דפים הראשונים באינטרנט ועוד לא מצאתי, אבל תחכה עוד קצת – אני על זה.

לגבי ההמשך, אז קודם כל זהבי הוא לא המלך "שלכם", הוא המלך "שלנו".
איך הערס השמן שהלך לליגה חובבנית זה דומה למלך העגלה הקודם שהלך לשחק באתלטיקו בליגה הספרדית? אולי בזה שהערס השמן משחק והעגלה לא שיחק?
אין ספק שהמשחק נגד איטליה מעיד על טב"ח, על העקביות שלו ועל איך הוא משחק כשהוא קצת פחות מרוצה.
שלא תבין לא נכון, גם אני חושב שהוא שחקן טוב ובעל הפוטנציאל הגדול ביותר (או קרוב לזה) מהדור הנוכחי. יש לו מהירות, טכניקה, יודע לבעוט, משחק בשני האגפים. אחלה נתונים לשחקן אגף. מה שיש לזהבי בכמויות ואין לטב"ח זה אישיות ותכונות אופי למקסם את היכולות המקצועיות שלו.
אבל עזוב, ראינו מי זה מי, לא?

רומן 28 ביוני 2017

בוא נשאל אותך שאלה כזאת.
אם היו שואלים את כל 20 המנג'רים בליגה האנגלית (בעולם היפוטתי בו הם יודעים מי אלו שני הבחורים האלה) את השאלה ההיפוטתית הבאה:
"נניח שאתם חייבים לבחור משיהו משניהם להחתים ויותר מזה אותו האחד גם חייב לשחק בהרכב קבוע, את מי אתם לוקחים?"
א. מה לדעתך יהיו תוצאות הסקר?
ב. בעולם עוד יותר היפוטתי בו אתה מתמנה מחר למנג'ר טוטנהאם איך אתה עונה על השאלה הזאת?

יואב 28 ביוני 2017

שיהיה לטבח את הכי הרבה בהצלחה בעולם.
לא היה שנים בכדורגל שלנו שחקן עם נתונים התחלתיים כמו שלו.
עצם זה שרק בגיל 28 הוא יוצא מהארץ, מעידה רק עליו. חוסר מימוש משווע ביחס למה שהוא חונן.
מאד פשוט העניין הזה ואין מה להסתבך בו. כנראה שפיזיות, מהירות ואתלטיות מרשימה, זה רק עוד פרמטר. לפחות במקרה שלו.

רומן 28 ביוני 2017

יואב, אני לא בא להגיד שטב"ח מנהיג/קפטן/ווינר.
אני בא להגיד שבמכבי של שנה שעברה הוא היה תנאי הכרחי להצלחה, (לא תנאי מספיק), אין ספק שהוא צרך שחקנים אחראים לידו, מנהיגים, ווינרים.
אבל בעמדו שלו, בתפקיד שלו של קיצוני הוא פשוט מדהים, הטעות של המאמנים שלו במכבי זה הלחץ שהפעילו עליו וההשוואות לזהבי, הוא לא זהבי הוא שחקן מסוג אחר, הוא פשוט הרבה הרבה יותר טוב בתפקיד שלו ממה שזהבי טוב בתפקיד של עצמו.
גם אם תביא את ארחן רובן, מוחמד סלאח,תיאו וולקוט או חסוס נבאס למכבי ת"א הם לא יסחפו אותם לאליפות, אבל הם ייצרו/יבקיעו גולים.
וכשמכבי הפעילה את טבח שנה שעברה היא היתה מפלצת, כשהוא שקע הרבוצה מתה.

יואב 28 ביוני 2017

לא חושב שהופעל עליו לחץ להיות זהבי אבל כן היתה ציפיה ודרישה לתוצרת(מספרית הוא אכן נתן אותה אגב). זה בא עם הטריטוריה רומן.זה בא עם המעמד והמשכורת שלו. לפעמים זה הצליח ולפעמים לא(חמישה חודשים עקרים של תרומה בין הדרבי הראשון לאשקלון חוץ בסוף הסיבוב השני).
ואני דווקא חושב שוואקמה כן עושה הבדל בין בש למכבי, למרות שהוא לכאורה "רק" ווינגר.
וזה בעיקר קבלת ההחלטות שלו, שלפעמים תוקעת את העסק.

בלייק 28 ביוני 2017

א. באמת שאין לי מושג. אני מניח שרובם ישאלו Avram Who??
ב. זאת שאלה מכשילה רומן. אני מניח שאם ממש תכופף לי את היד אז אני אצטרך להחליט מי משניהם יעשה לי פחות נזק, ואעדיף שחקן לא משהו בצד מאשר שחקן לא משהו באמצע.

Ollie Williams 28 ביוני 2017

לאף אחד אין בעיה עם מה שיש לטב"ח ברגליים, אתה לא צריך לשכנע אף אחד.
מה שאתה מסרב להבין, זה שהבעיה היא מה שאין לו בראש. נקודה.
לא חומר של שחקן מוביל כמו שהוא רואה את עצמו.
זה הכל.

יש מנג'רים באנגליה שהיו לוקחים את זהבי, ויש כאלה שאת טב"ח. תלוי בסגנון המשחק ואיזה עוד שחקנים יש להם בסגל. השאלה הזו מנותקת מהמציאות.

Ollie Williams 28 ביוני 2017

ואם אתה עדיין לא מצליח להבין מה הבעיה, נסה לחשוב למה מריו באלוטלי – עם נתונים פיזיים מפחידים וכשרון של שד – נמצא מרחק שנות אור מהטופ העולמי האמיתי (ולהזכירך יורו 2012 היה לפני 5 שנים אז זה כבר לא יכול לשמש עלה תאנה לכשלונות שלו)

רומן 28 ביוני 2017

בלייק, תגובה חזקה.
אולי, יש מספיק חלוצים בעולם עם יכולות מדהימות, באלוטלי אחלה חלוץ, היו לו עונות טובות מאוד בקריירה, לא כולם לוונדובסקי..

שלו 28 ביוני 2017

לבאלוטלי היו חלקי משחקים טובים, לא עונות.
אף מאמן, אבל אף מאמן שלו, לא רצה אותו בסופו של דבר.
הסיבה לא הייתה חוסר כשרון, אלא הראש.
אני מתקשה לראות מאמן שמעדיף שחקן שעולה בהרכב ולא יודע בסבירות גבוהה מה יקבל ממנו.
ובלוטלי זה בדיוק המקרה, סוג של רולטה.
כשישחק באינטר הגדולה היו לידו אולי גדולי המנהיגים (וחלקם, דיאן סטנקוביץ' לדוגמא, גם די מפחידים) והוא בחר להיות פרוע.
הסיפורים מספרים שאחרי האדום שטוטי קיבל עליו בגמר הגביע, ניגשו חלק משחקני אינטר הוותיקים לטוטי בחדרי ההלבשה כדי להודות לו על כך (יש אומרים שגם מוריניו).
טב"ח הוא בדיוק הסוג שאתה לא יודע מה תקבל ממנו ביום נתון.
מזהבי לטוב ולרע כן (מכבי מול נבחרת).

Ollie Williams 28 ביוני 2017

אנקדוטה יפה על טוטי

Ollie Williams 28 ביוני 2017

חזרתי לחפש ביוטיוב את האירוע.
אירוני לדיון, כל העסק התחיל בפריצה של באלוטלי באגף מהסוג שטב״ח חי עליהן…

אשכרה נראה שאטו אומר לטוטי מילה טובה, ומאיקון מחליף איתו צ׳אפחה ידידותית בדרך החוצה…

שלו 28 ביוני 2017

שים לב איך דה רוסי טופס את הראש.

שלו 28 ביוני 2017

תופס…

holden 27 ביוני 2017

מכבי תל אביב קנטידטית לאליפות בהחלט ,
לא בגלל אצילי, גם לא בגלל קרויף,
מזמן לא היתה פה שושלת שלקחה שלוש ברצף,
מבחינה סטטיסטית טהורה רוב הסיכויים שזו תהיה מכבי תל אביב,
המכשול היחידי זה ברק בכר שלעניות דעתי טקטיקן מעולה ועולה על קרויף מבחינת אימון נטו.
אם אני חייב להמר אז זה הולך ככה :
55 אחוז למכבי תל אביב והשאר לבאר שבע,
האליפות זה גם תלוי בהצלחה סלאש בחוסר הצלחה של הקבוצות בזירה האירופאית.
קרויף יתן את כל מה שיש לו בכדורגל השנה בכדי שיוכר כמאמן מצליח ולא כאחד שרק מתעסק בניהול ובבילויים,
קרויף יצטרך לכתת רגליים ולהגיר ליטרים של זיעה בקרית שלום על מנת לקחת אליפות מול ברק בכר,

שניהם ישתדרגו אחרי העונה הבאה,
אם בכר לוקח שלישית ברצף אני כמעט בטוח ששנה הבאה הוא מאמן באיזה אוסטריה וינה או בבודפשט שלא לאמר בקבוצה טורקית ממרכז הטבלה איזה בוראספור או קסימפאשה,
אם קרויף לוקח אני מאמין שזו שנת הפרידה שלו מישראל עם צלחת אליפות בחיקו

גיא זהר 27 ביוני 2017

מזמן לא הייתה? רק מכבי של השנים 13-15

holden 27 ביוני 2017

גם נכון, כנראה שהתכוונתי לשושלת של הפועל פתח תקווה:)
בכל מקרה קשה להגיע לשיא שלוש עונות בזו אחר זו,
כל מיני משתנים ושחיקה ועייפות חומר,
מה שבטוח הולך להיות קרב צמוד ומרתק

גיא זהר 27 ביוני 2017

זה בטוח

אוריה 27 ביוני 2017

ומכבי חיפה בתחילת שנות ה-2000

רועי 27 ביוני 2017

מה לגבי אלירן בשמאל….

יואב 27 ביוני 2017

פחות.

רועי 27 ביוני 2017

מדוע ?

Ollie Williams 27 ביוני 2017

נידון לכשלון. במצבו ובגילו הוא לא ברמה ואני לא רואה אותו מפתח את הרעב של עונת אוסקר.

גיא זהר 27 ביוני 2017

אני לא יכול לחכות לאיחוד של עטר ויצחקי. מאז האיחוד של אתניקס ואייל גולן לא היה כדבר הזה.

טרנטה 27 ביוני 2017

קיבלתי צמרמורת. לא מהסוג הטוב…מקווה שחיפה ימשיכו לנהל מו"מ כדרכם לאחרונה.

רועי 27 ביוני 2017

אצילי סימן שאלה גדול מאוד מבחינתי.
אם הוא יתן מספרים קרובים לאלה של טל בן חיים זו תהיה הצלחה מסחררת.

אדם 27 ביוני 2017

לטעמי אצילי יכול להיות שחקן טוב בהרבה מהליצן שעזב עכשיו, לפחות לפי מה שהוא הראה בבית״ר. הוא יותר ממושמע, מבין את המשחק הרבה יותר טוב ומשחק הרבה יותר מהר

אחד העם 28 ביוני 2017

הרוטציה תהיה פקטור בעונה דוחסה וקצרה זו. בהנחת הצלחה אירופית, צפויים כ 60 משחקים רשמיים בכל החזיתות, עד חודש מאי, וזאת לאחר פגרה קצרצרה .
למכבי יתרון מובהק על ב"ש בשחקנים במיקום 15-22 בהיררכיה הקבוצתית.
נקודת אור נוספת: משחק בכנפיים של מכבי (מגינים ושחקני קו) יהיה מהיר יותר בשני האגפים(בהנחה שיגיע שחקן קו שמאל זר ראוי לשמו), דבר שישפר את ה"תקיעה" במרכז השדה, שבלטה בשנה שחלפה. שגיב ויונתן הם שני מחליפים טובים לעמדות הקווים.
חסר בועט מרחוק לשער, האם סקריונה יוחלף בקשר קדמי שכזה? האם מיכה ישולב לפרקיםן בעמדת הקשר הקדמי ?
אם מחפשים אכן בלם עם רגל שמאל , זה פותח אופציות למעבר למערך שלושה בלמים תוך כדי משחק, כשייני יורד ימינה.
אנחנו לא קשוחים מספיק בעמדת הקשר האחורי. (אא"כ מרסלו צופן בחובו יכולות שטרם הפגין ברבים עד כה).
אופטימיות זהירה.
ב"ש צפויה להיחלש במרכז השדה, ראדי התבגר בשנה ואייבנדר אינו הובאן.

tazza 29 ביוני 2017

מהירות זה לא הכל, מול בונקר לא יעזור לך מהירות. לטב"ח היה דריבל וכוח מתפרץ שאפשר לו לעבור מגנים כמו שהוא עבר. טב"ח זר כזה יעלה הון.

שלו 28 ביוני 2017

לדעתי,
מכבי לא מנהלת משא ומתן על אלירן כי הוא החדשות של אתמול.
הכותרות בענייניו ממסכות את מה שהיא באמת רוצה.
אני מנחש שאם לא תבוא הצעה מפתיע על רייקו אז הוא ישאר עוד עונה (ואחרונה להבנתי, כי בחוזה של חמש שנים? אחרי השלישית צריך למכור או להאריך אחרת ההשקעה יורדת לטמיון)
הדיבורים סביב סקריונה קצת מזכירים לי מה שדובר על סה.
בסוף אחרי שנה הוא יכול לתת מספרים אם ישחק במקום שלו.
יביאו שלושה זרים, לדעתי מוכחים (כאלה ששיחקו בליגה בכירה)
למרות מה שכותבים על דוידזה לליגה שלנו הוא מספיק לגמרי.
ובסוף חשובה איך הפרטים יאספו לקבוצה, בזה יורדי מצויין.
לגבי הליגה האירופאית, אני חושב שגם יורדי מבין שזה בונוס, במובן שהניקוד באירופה חשוב, אבל לא מתאבדים עליו.
מבחינה גופנית זה אומר שבונים גרף שיא לכיוון ינואר ולא אוגוסט.
יהיו שחקנים שהשיר שלהם יהיה בתחילת העונה והרוב יבנו לכיוון ינואר-מאי. זה היתרון המרכזי של מכבי על באר שבע שחייבת לבנות תכנית אימונים לשיא במוקדמות ליגת האלופות.

גיל שלי 28 ביוני 2017

כל מילה

בלייק 28 ביוני 2017

אני חושב שקרויף היה שמח להביא את עטר, אבל העסקה מסובכת מידי. מאוד מקווה שהוא לא יתפתה (או שגולדהאר לא יתפתה) לשלם עליו יותר מידי. לא שאכפת לי על הכסף של גולדהאר, אבל זאת תהיה טעות שגן לא תעודד את גולדהאר להשקיע עוד בשוק ההעברות. כנראה שמחפשים שם זר, אבל בעיני מכבי צריכה להחתים את בוזגלו קודם כל. ללכת על זר רק אם סקאריונה עוזב או לפי איך שיסתדרו ההחתמות הנוספות.
ההחתמות הנוספות הן בראש ובראשונה שחקן קישור זר טוב (ולא, אייגיבור 2 זאת לא התשובה).
לא נראה לי שיביאו גם בלם זר. טיבי, טב"ח ופיליפנקה עם גיבוי של יני בטח יספיקו לקרויף.
אז עם מה נשארנו? אצילי זה הימור (שחקן טוב, אבל אחרי שנה שלא שיחק ועדיין לא ברמה של להוביל את מכבי לאליפות בעיני), סקאריונה זה הימור (אולי יתאקלם ויראה קצת חשק יחד עם מיקום יותר נכון על המגרש. מהירות לא תהיה לו, לחץ גבוה הוא לא יתן), מרכז הגנה בינוני.

אם מכבי יצליחו עם כל ההימורים, כולל הזרים שיגיעו, אז היא תהיה קבוצה טובה. הבעיה היא שבב"ש יש הרבה פחות הימורים. היא קבוצה מוכחת. בצירוף של נתניה, קהל פחות דוחף ומאמן חסר ניסיון, מכבי ממש לא אמורה להיות פייבוריטית בפתיחת העונה הזאת.

Ollie Williams 28 ביוני 2017

אני בכלל לא בטוח שיש התעניינות מצד מכבי.
זה אוהדים וסוכנים שמזיינים ת'מוח לכתבלבים סטייל טוכמן וצנציפר.

בלייק 28 ביוני 2017

אני לא בטוח בכלום, אבל רושם את דעתי שמבוססת על יכולות הפרשנות שלי למה שנאמר ולא נאמר בתקשורת הספורט.
קשה להגיד שלא טעיתי בעבר.

Ollie Williams 28 ביוני 2017

ברור, ברור. גם אני טועה לא פעם ולא פעמיים….
ספציפית הסיפור עם אלירן עטר חוזר על עצמו כבר פעם שניה או שלישית, ולפחות קיץ אחד הסתבר בדיעבד שמכבי כלל לא הגישו הצעה.

בלייק 28 ביוני 2017

כשתוגש הצעה רשמית כנראה שנדע. עד אז הכל ספקולציות, כשלכל הצדדים יש כנראה אינטרס לחכות שהשני (או השלישי) ימצמץ.

גיא זהר 28 ביוני 2017

בתים באירופית חשוב משתי סיבות: כסף (לפחות חמישה מליון יורו כמדומני). ניהול סגל. כשיש בתים אתה משתמש בסגל, כשאין, יש הרבה ממורמרים

שלו 28 ביוני 2017

נכון, אבל לא להתאבד על זה מבחינת בניית גרף הכושר.
וגם פרט שולי אבל הקבוצות שמכבי אם תעבור שלבים תתמודד מולן בסיבובים עד שלב הבתים, הן לא ברמה כל כך גבוהה כמו הקבוצות שב"ש תצטרך כדי להגיע לשלב הבתים באלופות.
מכבי צריכה להגיע מספיק טובה כדי להגיע לשלב הבתים בליגה האירופית.
באר-שבע צריכה להיות בשיא, בטח בשלב הפלייאוף.
זה תכנון אחר לגמרי של השיא מבחינת כושר גופני.
זאת אחת הסיבות מדוע קבוצות בכירות נופלות בשלבים המוקדמים, הן לא יכולות להרשות לעצמן להיות בכושר גבוהה בשלב הזה של העונה.
אחרת הן תהיינה סחוטות בפברואר – מאי בשלבים המכריעים של העונות שלהן.

גיא זהר 29 ביוני 2017

אף אחד לא יכול להגיע לשיא ביולי, אולי ל80 אחוז. באר שבע הגיעה לשיא בשנה שעברה בנובמבר. כשמדובר בקבוצות אירופאיות (חוץ מאנגליה) צריך לזכור פגרה בסוף דצמבר.

יואב 28 ביוני 2017

וניקוד. נכס ורכוש לכל דבר.

ניב 29 ביוני 2017

הניקוד הזה פירק את הפועל ת"א לגמרי.
כמו איזה הבטחה לא ממומשת.

Ollie Williams 29 ביוני 2017

כי הפועל ת"א שמה את כל יהבה הכלכלי על הניקוד הזה ו"משכנה" מראש הכנסות מאירופה.
ובגלל זה היא התאבדה על זה, והשאר היסטוריה.
לקבוצה עם יציבות כלכלית, שלא מתבססת מראש על ההכנסה הזו, זה בהחלט נכס חשוב.

ניב 29 ביוני 2017

מטרה חשובה מאוד אין ספק, בטח בקבוצות עם התנהלות שפויה כמו מכבי וב"ש.

רן 28 ביוני 2017

חבל שאף אחד לא מציין שטבח נקנה במליון יורו ונמכר ב 3

שלו 28 ביוני 2017

2.9 פ"ת קיבלו עליו מתוך זה 0.6 כלומר מכבי עשו 1.3 (בקיזוז מחיר הקנייה).
היה מעניין בהקשר לראות את מאזן יורדי בחמש העונות קנייה / מכירה.
בגדול נראה לי שיש בעלים בליגת העל ששם על הקבוצה שלו במצטבר יותר ממיץ' באותן חמש שנים.

גיא זהר 29 ביוני 2017

טביב? וברצינות, נכון שמכבי בשנתיים האחרונות קרובה לאיזון, אבל רק עונה כמו של גרסיה/פאקו שווה בור רציני.

בלייק 29 ביוני 2017

טביב? נראה לי שהוא התכוון לשחר (אולי לברקת גם).

זה פורסם היום (ומכיל כמה אי דיוקים):
http://sport1.maariv.co.il/israeli-soccer/Ligat-Haal/Article-783927

לגבי טב"ח, מכבי פ"ת מקבלת עכשיו 5% מסכום המכירה. 20% מהכרטיס היא כבר מכרה בעבר בסכום נמוך יותר משווי המכירה היום.

שלו 29 ביוני 2017

לפי החישובים שלהם מינוס 2 מיליון יורו אבל שני שחקנים בסגל בשווי מינימלי של 3 מיליון כל אחד….
איכשהו נראה לי שלמרות כל הניפוחים על התקציב של מכבי, בסוף מהכיס מיץ' מוציא מעט מאוד כסף.
בטח לא סכומים כאלה שיגרמו לו לעזוב, בגלל כסף.
אני מניח שהיו המון הכנסות מקהל, מליגה אירופית ואלופות שכיסו את העלויות השונות,
אין את הפיצויים שמכבי קיבלה עבור המאמנים ששיחררה.
השנה אני מעריך שיוציאו עוד 6-10 מיליון יורו על רכש, שיחזור סביר להניח ממכירתם העתידית.

בקיצור מיץ' כנראה לא פראייר, ויורדי (כנראה) לא טמבל.

יואב 29 ביוני 2017

מינוס כזה קטן רק על קניות ומכירות זה מעולה ממש. מוסיף עוד מיליון כסטייה, וזה מעולה.

בלייק 29 ביוני 2017

מינוס 2 מיליון יורו בנוגע למאזן רכישה ומכירה של שחקנים זה מצוין.
לא יודע עד כמה הנתונים שפורסמו שם נכונים. למשל על קיארטנסון כתבו היום בוואלה שעלה 3.75 מיליון יורו ולא 3.5. על ההשאלה של אניימה אין סכום, כאילו הגיע בחינם לעונה, וממה זכור לי מהפרסומים אז ההשאלה עלתה כסף ( בסביבות 200 אלף יורו).
מסכים עם יואב שגם אם זה לא מדויק, אבל קרוב זה עדיין יפה מאוד.
ראיקו וקיארטנסון הם נכסים שהמועדון עדיין יכול להשביח, בטח למכור בסכום שישים את מכבי של ג'ורדי בפלוס מרשים, אבל הם גם יכולים לסיים חוזה ולעזוב כהעברות חופשיות. בכל מקרה, המאזן שם הוא על פי עונות, כך שמכירת קונאטה נחשבת אבל הרכישה שלו, שהתבצעה לפני קרויף, לא נחשבת.
כמובן שזה רק המאזן מרכישה ומכירה של שחקנים ולא קשור לכל השאר. אין את הפיצויים שמכבי קיבלה (אם היו כאלה) על מאמנים שעזבו, אבל גם אין התיחסות למשכורות, ולפי הסכומים שנזרקים זאת הוצאה גדולה מאוד במכבי. גם על שחקנים וגם על צוותי האימון השונים.

יואב 29 ביוני 2017

בלייק,
נכון. אין משכורות אבל אין גם כספים מאירופה ומתארים(ומנויים וכרטיסים).
אם נתמקד רק בקניה ומכירה- זה מעולה בעיני.
קשה לי לראות את ראייקו(מתחיל עונה שלישית מחמש) או וידאר(מתחיל עונה שניה מארבע) לא נמכרים.

בלייק 29 ביוני 2017

אני מסכים, יואב.
פשוט שליו כתב על הכנסות ממקורות נוספים, אז רציתי לאזן את התמונה עם הוצאות נוספות.
ראיקו וקיארטנסון יכולים להימכר. אבל אי אפשר לדעת מה יקרה. אם מכבי תגיע לליגת האלופות כשלראיקו עוד עונה אחת בחוזה, יכול להיות מצב שהוא לא ירצה להאריך את החוזה ומכבי תעדיף להשאיר אותו לעוד עונה גם אם לא יקבלו עליו כסף (רק עכשיו מכבי בעצם ויתרה על לא מעט כסף כדי להשאיר את טב"ח חצי עונה ולשמור על סיכוי לאליפות). זאת סתם דוגמה. זה כדורגל וכבר ראינו הכל. כשיימכרו בסכומי שיא לכדורגל הישראלי אני אשמח לקרוא מאזן מעודכן.

גיא זהר 29 ביוני 2017

בלייק, טביב זה כמובן היה בצחוק. הוא (ופניג'ל ושות') היחידים שהרוויחו מהכדורגל הישראלי. לגבי המאזן של ג'ורדי זה נחמד (ואפשר להוסיף עוד מליון בערך על פיצויים ששילמו גרסיה, סוזה ויוקנוביץ על שחרור מחוזים), אבל המאזן היותר חשוב הוא ההישגי. לגבי גולדהאר בשתי העונות האחרונות אולי כמעט מאוזן, אבל כאמור ואם ניקח בחשבון בהמעטה תקציב של מאה מליון כאמור העונה של גרסיה/פאקו שלא היתה אירופה עלתה עשרות מליונים רבים (כל אחד שיזרוק מספר כרצונו) לגולדהאר. הטענה שאלונה ואלי ברקת הוציאו מכיסם בעשר שנותיה במועדון (לפי רשם העמותות, גם שם אפשר לעשות מניפולציות) כ120 מליון. גולדהאר הוציא לדעתי הרבה יותר.

יואב 29 ביוני 2017

מדברים פה כלכלה ואתה מדבר פה פתאום על הישגי?
תארים יורווחו ויופסדו, אבל ההתנהלות היא מעולה. זה הבסיס.
הנתונים הם פנטסטים (קניה-מכירה).

יואב 29 ביוני 2017

זה בסדר. הוא מסוגל להרבה יותר. זה לא מאצ'אפ בכלל.
ובתוך המסגרת הזאת, טוב לראות שהעסק שפוי. הרבה יותר ממה שחושבים.

בלייק 29 ביוני 2017

אני חושב שזה די ברור שגולדהאר הפסיד על מכבי הרבה כסף.
החלק שמעניין במאזן הזה הוא דווקא קרויף (במיוחד שהמאזן הוא רק לתקופת קרויף). נהוג לזלזל ביכולותיו בקשר לשחקני רכש. הישגיו הוקטנו לא מעט "כי יש לו צ'ק פתוח ותקציב בלתי מוגבל לרכש". ברור שהיו לו לא מעט נפילות עם שחקני רכש, לצד הצלחות כמובן, אבל כלכלית הוא מוכר שחקנים ומייצר הכנסות שעולות על הוצאות הרכש, אפילו בהרבה אם נתייחס לשווי של שני שחקני הרכש היקרים ביותר שעדיין תחת חוזה במועדון.
לגבי ההצלחות/כשלונות במוגע לאיכות הכדורגל והתארים – נשמור את זה ליום אחר.

yaron 30 ביוני 2017

גיל,
ראיון עם ג'ים ריד שנראה לי שמאוד יעניין אותך
https://m.calcalist.co.il/article.aspx?guid=3716147&ref=ynet

Comments closed