מכבי פוקס פונה בימים אלה למנויים אשר לא חידשו את המנוי לקראת העונה הבאה עלינו ל?. בפניה הם מצהירים כי הבעלים למדו מהטעויות, הם אינם מתערבים בהחלטות המקצועיות שמתקבלות, וכי תנתן הנחה משמעותית לאוהדים שיחדשו את המנוי.

*

אני מאמין להם. אפשר לראות קו מחשבה ברור במכבי פוקס הנוכחית, קו שונה בתכלית השינוי מאופן הפעלת המועדון בחמש השנים האחרונות. ראשית, מכבי הגדירה לעצמה סדרי עדיפויות ברורים, אגב מנוגדים לחלוטין לאלה של הפועל ירושלים. מכבי פוקס החליטה שהיא השנה תהיה מתמודד רציני על אליפות ישראל, היורוליג נמצא בעדיפות שניה. זו החלטה שיש לכבד, בעיקר משום שאין בין ההחלטה הזאת ובין דעת האוהדים דבר וחצי דבר.

 

מכבי פוקס כנראה חשבה שתצליח להפטר ממקל במחיר לא מאוד יקר, ולהחתים את יוגב על חוזה חדש נמוך מזה שהיה לו, אך סדרי העדיפויות היו להחתים את הישראלים הטובים ביותר לליגה בעמדות שהוגדרו על ידי הצוות המקצועי ככל הנראה. דיברטולמאו הוא לא בהכרח רכז טוב ממקל (למרות שבהחלט יתכן שגם אבסולוטית הוא טוב יותר), אך דיברתולמאו הוא רכז אשר חי בשלום עם מנהלי משחק אחרים, ביורוליג הוא יכול לעלות כמחליף בלי שום בעיה, וכך הקבוצה נפטרה משאלת היכולת הלא מספיק טובה של גל מקל להנהיג קבוצה כאשר היכולת שלו היא ברמת היורוקאפ גג.

אלכס טיוס הוא הגבוה הישראלי הטוב ביותר בשוק, זה לא ממש קרוב, האוול עוד לא קרוב אליו. האם הוא טוב מספיק כשחקן ציר פותח ביורוליג, אני לא בטוח, זאת גם לא התכנית ככל הנראה.

ג'ייק כהן ורסטילי מספיק כארבע ישראלי לליגה הישראלית, אני מתאר לעצמי שאין ממנו ציפיות שיתרום לקמפיין יורוליג משמעותי.

מכבי פוקס יודעת שאין לה את האמצעים הכלכליים כדי לתחזק סמלים חסרי משמעות מקצועית, לכן שחררה את פניני למרות שזהו צעד שלא התקבל יפה על כל האוהדים. אגב, לעניין סמלים והשפעה, ממה שאני מכיר בספורט, רק לשחקנים שמקבלים דקות משחק משמעותיות יש השפעה כלשהיא בחדר הלבשה, לכן אני לא מחזיק מההשפעה האדירה שהיתה עשויה להיות לפניני על השחקנים האחרים במכבי, הוא פשוט לא מספיק טוב.

גם ההחתמה של מייקל רול בוודאות לא נועדה לרצות דעת קהל ערטילאית. אין לי מושג איך מייקל רול יתפקד כשחקן, אני לא יודע אם הוא ברמה כדי להוביל קבוצת יורוליג, ברור לי שהחתמה של לנגפורד, ריס, ואחרים היתה עשויה להתקבל יפה יותר אצל האוהדים, כך שההחלטה להחתים את מייקל רול בטוח לא הגיעה מהמקום ממנו הגיעו כל ההרכבים הקודמים בשנים הקודמות.

המבחן האמיתי למכבי פוקס הנוכחית יגיע לא בהחתמה השחקנים הזרים אשר אמורים להוות הבסיס לחמישיה שתפתח ביורוליג. אני מעריך שביתרת התקציב שיש למכבי פוקס, לא יוחתמו כוכבי על משני משחק. אני מקווה שיוחתמו שחקנים טובים מספיק כדי להרכיב קבוצה שלא תסיים בוודאות במקום ה16 ביורוליג, מבחינת כשרון נטו זה לא מובטח כרגע למכבי.

המבחן האמיתי של הגישה החדשה יהיה ברצף ההפסדים הראשון של הקבוצה, באכזבות שבהן הקבוצה תתקל ביורוליג. האם נחזה שוב במחזה בו מישהו מאשים מישהו אחר, מפטר את ניקולה ואת ספחיה, ונכנס לסחרור, או שמכבי פוקס תיקח הרבה אוויר, ותמשיך הלאה תוך מתן שקט לצוות המקצועי, שקט זה הפוך מגב. שקט זה שקט מהדלפות לעיתונאים, שקט משמועות, שקט מהקולות שישמעו בקהל.

קשה לדעת אם זה מה שיהיה, אך אם כן, מכבי בהחלט עשויה להיות יריבה רצינית להפועל ירושלים על אליפות ישראל, אם כי ירושלים עדיין מועמדת עדיפה, ויתכן כי העונה הקרובה של מכבי פוקס ביורוליג לא תהיה גרועה מקודמתה, ובחצי מהכסף אם לא פחות.

שלום פיל ותודה שגמרת את העבודה
יומן האליפות של מכבי (2) - מתחילים להבין את התכניות